شرایط ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور

امروزه ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور در بین داوطلبان ایرانی زیادی را به خود جذب کرده است. شغل و رشته‌ی پرستاری یکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحصیلی بسیار موثر در تمامی طول دوران تاریخی در زندگی انسان‌ها بوده است. یک پرستار می‌تواند یکی از مهم‌ترین اعضای تیم پزشکی باشد که نقش بسیار بزرگی را در مراقبت، حمایت، درمان، هماهنگی، مدیریت تحقیقات و مشاوره با بیماران بر عهده بگیرد. شاید اغراق نباشد که بگوییم امروزه ارزش رشته‌ی پرستاری شاید به ‌اندازه‌ی رشته‌ی پزشکی باشد. در برخی از کشورها می‌توانیم شاهد این باشیم که برخی از پرستارها توانسته‌اند به ‌مقام مدیریت بیمارستان نیز دست پیدا کنند. در واقع باید گفت که علاوه بر داشتن وظیفه‌ی اصلی مراقبت از بیماران، وظایف مهم دیگری همچون کمک به ‌پزشکان و سایر تیم‌های درمانی، تزریقات، خون گیری، تمیز کردن پانسمان زخم‌ها، استفاده از تجهیزات پزشکی، آرام کردن خانواده‌ی بیماران، آرام سازی و کنترل محیط پزشکی، کنترل نور، دما و سر و صدای اطراف، و غیره به‌ عهده پرستار است.

ادامه تحصیل در رشته‌ی پرستاری

ادامه تحصیل در رشته‌ی پرستاری

مشکلات و مشقت‌های رشته پرستاری

همانطور که می‌دانید پرستاری یکی از مشاغل سخت جهان به‌ شمار می‌آید. با داشتن ساعت‌های کاری طولانی و شیفت‌های شب و اغلب حقوق و مزایای نسبتاً متوسط یا کم نسبت به ‌سایر کارمندان حیطه‌ی پزشکی، که همراه با بیماری‌ها و فشارهای روحی و جسمی بسیار زیادی در بیمارستان است، می‌توان گفت پرستاری یک شغل مقدس نیز محسوب می‌شود. اما از طرفی باید بگوییم در قبال تمام سختی‌هایی که متوجه شغل پرستاری است، این رشته می‌تواند از بازار کار خوبی هم برخوردار باشد. یک پرستار می‌تواند خیلی راحت و زود شغل پیدا کند و با توجه به‌ محل استخدام، پست‌های بیمارستانی و ساعت شغلی و موقعیت جغرافیایی، می‌تواند حقوق متفاوتی داشته باشد. متاسفانه در مقایسه با کشورهای دیگر درآمد یک پرستار در ایران بسیار کمتر از درآمد معمولی سایر پرستاران در سایر کشورها است، که همین امر می‌تواند گاهی باعث مهاجرت پرستاران برای ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور شود.

موقیت‌های شغلی پرستاری

یک پرستار می‌تواند در جاهای مختلفی اعم از بیمارستان‌ها، خانه‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، مراکز درمانی، و مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی یا خصوصی مشغول به کار شود. یک پرستار می‌تواند با ادامه تحصیل در یک دانشگاه خوب یا داشتن سابقه‌ی کاری مناسب، در پست‌های مهمی همچون پرستاری شیفت، سرپرستار، سوپروایزر کنترل عفونت، یا حتی سمت مدیر بخش پرستاران مشغول به ‌کار شود. به ‌یاد داشته باشید اگر دانشجوی پرستاری هستید راه شما تا گرفتن مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و گاهی معادل‌سازی واحدهای این رشته با شاخه‌های رشته‌ی پزشکی امکان پذیر است.

از آنجایی که اغلب دانشجویان و داوطلبان دوست دارند در رشته‌ی پزشکی ادامه تحصیل بدهند، رشته‌ی پرستاری از محبوبیت بسیار زیادی در مقام مقایسه با سایر رشته‌های پزشکی برخوردار نیست. اما باید بدانید اغلب کسانی که وارد رشته‌ی پرستاری و ادامه تحصیل در رشته پرستاری در خارج از کشور می‌شوند، بعد از فارغ التحصیلی موقعیت‌های شغلی مناسب و درآمدهای بالایی در انتظار آنها است.

الزامات ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور

از الزامات ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور آشنایی و مسلط بودن به‌ زبان انگلیسی است. دانشجوی پرستاری باید در کشور مقصد مورد ارزیابی واقع شود و بعد از انجام ارزیابی‌های مختلف جسمی، روانی، و تحصیلی موفق به ‌دریافت پذیرش ویزای تحصیل در این کشور شود. با توجه به ‌نیازهای جامعه‌ی امروزی، امروزه کشورهای بی‌شماری هستند که درب‌های ورودی خود را برای جذب داوطلبان بین المللی و ادامه تحصیل در رشته پرستاری باز کرده‌اند، چرا که آنها نه ‌تنها به ‌آموزش این گروه فکر می‌کنند، بلکه به‌ میزان نیاز کشور خود برای جذب شغل پرستاری نیز اهمیت می‌دهند.

اگر به دنبال ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور هستید، باید به‌ شما بگوییم که همانند سایر رشته‌های پزشکی، رشته‌ی پرستاری نیز می‌تواند شهریه‌های بالایی در کشورهای مختلف داشته باشد. به‌ همین خاطر به ‌شما پیشنهاد می‌شود از راه و روش‌های اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در کشورهای مختلف با خبر شوید تا بتوانید از مزایای یک دوره‌ی تحصیل خوب با هزینه‌ی حداقل برخوردار گردید.

کشور کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

یکی از کشورهای مهمی که می‌توانید رویای پرستار شدن خود را در آنجا به تحقق ببخشید، کشور کانادا است. کانادا در زمینه‌ی تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و همینطور رشته‌ی پرستاری دارای دانشگاه‌های قوی و سیستم آموزش‌عالی بسیار با کیفیتی است. اما به‌ همین مقدار نیز هزینه‌های تحصیلی در این کشور می‌تواند سنگین باشد. خبر خوب این است که کشور کانادا دارای بورسیه‌های تحصیلی مختلفی در زمینه‌ی پرستاری است و امکانات تحصیلی خوبی در اختیار دانشجویان پرستاری قرار می دهد. اگر دارای رزومه‌ی تحصیلی بالا و همینطور استعداد زیادی در زمینه‌ی پرستاری هستید و صبر و حوصله‌ی بالایی دارید، باید به ‌شما به‌ عنوان یک پرستار موفق آینده تبریک گفت. اما به ‌یاد داشته باشید در صورتی که شما مسلط به ‌زبان کانادایی یا همان انگلیسی نباشید، از شانس برخورداری بورسیه‌ی تحصیلی در این کشور خوب محروم خواهید بود.

کشور آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا

کشور آمریکا نیز مانند کشور کانادا در حیطه‌ی پرستاری و رشته‌های پزشکی از رتبه‌های جهانی بالایی برخوردار است. همینطور باید بدانید که کشور آمریکا یکی از پردرآمدترین کشورها برای یک پرستار به ‌حساب می‌آید. تمامی رشته‌های پزشکی اعم از پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری در کشور آمریکا به ‌صورت انگلیسی ارائه می‌شوند و شرط ورود به ‌تحصیل در این رشته کسب نمره‌ی زبان انگلیسی بالایی در آزمون‌های آیلتس یا تافل است. به ‌یاد داشته باشید کسانی که از آمریکا در رشته‌ی پرستاری فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند با حقوق‌های بالا  و همینطور ساعت‌های کاری مناسب در همین کشور جذب به‌ کار شوند.

کشور انگلستان

کشور انگلستان به ‌دلیل داشتن امکانات پزشکی و بهداشتی بسیار بالا و همینطور دارا بودن بهترین امکانات پزشکی و بیمه‌ی خوب، در جامعه‌ی بین‌المللی زبانزد همگان است. میانگین حقوقی رشته‌ی پرستاری به‌ علت بالا بودن هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان مبلغی حدود ۳۰ هزار دلار است که بنا به ‌محل خدمت شما و شهری که در آن کار می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. از طرفی باید در نظر داشته باشید که موفقیت در اخذ پذیرش و امکان تحصیل در رشته‌ی پرستاری در انگلستان یکی از کارهای سخت است. چرا که کشور انگلستان قوانین و شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان خارجی و بین المللی در رشته‌های خاص مانند پرستاری دارد.

کشور ترکیه

با توجه به ‌حجم بالای کالج‌ها و دانشگاه‌های پزشکی و پیراپزشکی در کشور ترکیه، وهمینطور نزدیک بودن این کشور به ‌کشور خودمان هم از لحاظ جغرافیایی و هم از لحاظ فرهنگی و دینی، کشور ترکیه می‌تواند یک مقصد مناسب برای ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور باشد. دانشگاه‌های این کشور از رتبه بندی علمی جهانی مناسبی در تربیت و آموزش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی دارند. ‌به‌ یاد داشته باشید که مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های کشور ترکیه در تمامی دانشگاه‌های معتبر و کشورهای مهم در جهان از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشورهای اروپایی مورد تایید است. فراموش نکنید که به‌ علت تعداد زیاد متقاضیان این رشته، دانشگاه‌های ترکیه سالانه تعداد محدودی از دانشجویان را برای ادامه تحصیل رشته پرستاری پذیرش می‌کنند. برای قبولی در رشته پرستاری شما نیاز به‌ داشتن مدارک زبان ترکی استانبولی مانند YOS و SAT خواهید داشت. بهتر است بدانید شرایط پذیرش دانشجو در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و به منظور اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان باید مورد قبول آن دانشگاه را آماده کنید.

تحصیل در رشته‌ی پرستاری

تحصیل در رشته‌ی پرستاری

مهم نیست کدام یک از کشورهای ذکر شده یا دیگر کشورهای جهان را برای ادامه تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور انتخاب خواهید کرد. آنچه مسلم است، این است که با وجود شرایط سخت کاری و ساعت‌های کاری طاقت فرسا و سخت بودن شغل رشته پرستاری، شما علاقه‌مند به این رشته هستید. ‌پس خود را برای گذراندن یک دوره شیرین همراه با علاقه مندی زیاد و آینده‌ای پر از مسئولیت و کمک به ‌مردم آماده کنید. تمام داوطلبانی که وارد رشته‌ی پرستاری می‌شوند، اطلاع دارند که رشته‌ی پرستاری با وجود سختی‌های فراوان و ارزشمند بودن به ‌اندازه‌ی رشته‌های پزشکی، متاسفانه نمی‌توانند از درآمدی برابری با درآمد رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بهره‌مند شوند. اما علاقه مندی فرد در انتخاب رشته‌ی تحصیلی مورد نظر خود، مهم‌ترین نقش را در شکل گیری رضایت آینده‌‌ی او از شغل خود ایفا خواهد کرد.

همکاران ما در نکست ابرود آماده هستند، تا به شما در اخذ بورسیه تحصیلی پرستاری کمک کنند. در صورتی که نیاز به اخذ راهنمایی دارید، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

آیا تا به حال تجربه اخذ پذیرش یا اقدام برای اخذ پذیرش برای پرستاری داشته‌اید؟ تجربیات خود را با خوانندگان ما نیز به اشتراک بگذارید.

منبع: premiumnursingschools

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.