نگارش رزومه تحصیلی

رزمه تحصیلی یا CV یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی شما می‌باشد. در واقع رزومه تحصیلی بیانگر فعالیت‌ها و سوابق تحصیلی شما در گذشته می‌باشد که شایستگی‌ها علمی و حرفه‌ای شما را برای اخذ پذیرش و کمک هزینه تحصیلی در دوره‌های تحصیلی دانشگاهی را بیان می‌کند. هدف از نوشتن رزومه تحصیلی یا همان CV این است که در ۲-۱ صفحه بتوان تصویر مشخصی از سابقه، فعالیت‌ها و رزومه تحصیلی شما در گذشته به صورت کوتاه و شفاف بیان شود تا اساتید یا دانشگاه‌هایی که قصد اعطای ویزای دانشجویی یا کمک هزینه تحصیلی دارند، بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن با شما آشنا شوند.

رزومه تحصیلی چیست؟

دو حرف C , V حرف اول کلمات انگلیسی Curriculum و Vitae می‌باشد. در واقع کلمه Curriculum به معنی برنامه آموزشی و تحصیلی است یعنی برنامه‌ها و اهداف سوابق آموزشی، تحصیلی و تحقیقاتی است که در گذشته انجام داده‌اید و Vitae به معنای سوابق کاری یا رزومه است.

نوشتن رزومه تحصیلی

نوشتن رزومه تحصیلی

نوشتن رزومه تحصیلی به تنهایی شانس اخذ پذیرش تحصیلی یا کمک تحصیلی شما را تضمین نمی‌کند. بلکه در صورتی که اقدام به نوشتن رزومه تحصیلی به شکل استاندارد و حرفه‌ای کنید، می‌توانید با همراه داشتن توصیه نامه، انگیزه‌ نامه، نمرات زبان مناسب و سایر شرایط درخواستی دانشگاه، شانس خود در پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان را افزایش دهید.

در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید و با شرایط و قالب نوشتن رزومه تحصیلی آشنایی داشته باشید، می‌توانید اقدام به نوشتن رزومه تحصیلی کنید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم از افراد متخصص و کارشناس در این زمینه راهنمایی‌های لازم را درخواست کنید.

چرا موسسه نکست ابرود؟

کارشناسان و متخصصان ما در نکست ابرود با تکیه بر سال‌ها تجربه علمی و عملی در زمینه اعزام دانشجو می‌توانند، به شما در نوشتن رزومه تحصیلی کمک کنند. برای این منظور کافی است تا اطلاعات مورد نیاز خود جهت تدوین رزومه تحصیلی خود را که شامل فعالیت‌ها و سوابق تحصیلی و آکادمیک، نمرات زبان و اطلاعات مرتبط خود را از طریق ایمیل در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات اولیه و سفارش نوشتن رزومه تحصیلی، با شما ارتباط برقرار کرده و پس از کسب اطلاعات مورد نیاز، اقدام به نوشتن رزومه تحصیلی شما خواهند کرد.

در صورتی که در نحوه سفارش و نوشتن رزومه تحصیلی خود مشکل داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق ایمیل یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

2 پاسخ به “نگارش رزومه تحصیلی”

 1. نرگس فضیلی گفت:

  سلام‌
  وقت به خیر
  بنده برای هلند برای رشته های زیر شاخه بیوتکنولوژی یادتغذیه میخوام اپلای کنم ولی دچار مشکل و سردرگمی شدم
  امکان هست برای رزومه و اپلای کردن راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد باید رزومه نمره زبان خوبی داشته باشید و البته باید مشخص کنید، تا همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند. هلند برای ارشد معمولاً همراه با شهریه است. برای آلمان، ایتالیا و نروژ امکان تحصیل رایگان وجود دارد که البته هر کدام از آنها شرایط مخصوص به خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید