مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها

اگر تاکنون توانسته باشید مراحل راهنمایی شرکت نکست ابرود را دنبال کنید، در قسمت مهاجرت دانشجویی و یا اپلای برای پذیرش، احتمالاً تا مرحله‌ی انتخاب دانشگاه و استاد پیش آمده‌اید. بعد از اینکه دانشگاه و استاد‌های مورد نظر خود را پیدا کردید، مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها یکی از مراحل بسیار مهم در زمینه مهاجرت تحصیلی می‌باشد. کارشناسان شرکت ما با توجه به‌رشته‌، علاقه‌مندی و شرایط شما در جهت پیدا کردن مناسب‌ترین دانشگاه و استاد تمام تلاش خود را خواهند کرد.

کارشناسان متخصص ما با داشتن تجربیات فراوان در زمینه‌ی ایجاد ارتباط و مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها می‌توانند این مشکل شما را با سرعت و کیفیت بالا حل کنند. به‌ یاد داشته باشید بسیاری از ایمیل‌هایی که دانشجویان برای اساتید خارجی می‌فرستند حتی بدون اینکه باز شوند حذف می‌گردند، به‌ همین خاطر دانشجوها فرصتی را پیدا نمی‌کنند که توانایی‌ها و رزومه‌ی خود را در اختیار استاد قرار دهند. دلیل این مشکل بسیار واضح و ساده است و آن هم این است که اغلب دانشجویان از ایمیل‌های کلیشه‌ای، تکراری یا غیر حرفه‌ای استفاده می‌کنند و استاد‌ها به ‌هیچ عنوان ایمیل‌های کلیشه‌ای و غیر حرفه‌ای را که از پیش آماده شده‌ است را نمی‌خوانند.

ایمیل زدن به ‌استاد یا مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها صرفاً جهت نشان دادن توانایی‌ها و ارائه‌ی رزومه‌ی شما نمی‌باشد. استاد می‌تواند از روی ایمیلی که از شما دریافت کرده است به‌ میزان علاقه‌مندی، اهداف شما، توانایی‌ها و همین طور جدیت شما پی ببرد، بنابراین باید بدانید که مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها یکی از مراحل بسیار مهم موفقیت شما در امر اپلای‌های خارجی می‌باشد.

شرکت نکست ابرود با بهره‌گیری از متخصصان ایجاد ارتباط و مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌های مختلف و همین‌طور با داشتن متخصصین آگاه به‌ زبان انگلیسی یا زبان دانشگاه مربوطه، می‌توانند شما را از شر ایمیل‌های تکراری و همین‌طور با کیفیت پایین نجات دهند. برخی از شرکت‌ها هستند که ادعا می‌کنند ایمیل‌های بسیار استانداردی را از قبل برای اساتید دانشگاه‌های مختلف آماده کرده‌اند، به ‌شما توصیه می‌کنیم از ارائه‌ی ایمیل‌های تکراری برای مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها بپرهیزید.

از نظر متخصصین شرکت نکست ابرود هر دانشجو یا هر متقاضی ثبت نام در دانشگاه‌های خارج باید ایمیل مختص به‌ خود را داشته باشد تا از آن طریق بتواند توانایی‌ها، میزان دانش‌های زبانی و همین‌طور انگیزه بالای خود را برای ثبت نام در آن دانشگاه به ‌استاد مربوطه در قالب انگیزه‌نامه انتقال دهد.

از نظر ما ایمیل نگاری کار مهمی است که در صورت عدم اهمیت کافی می‌تواند مسیر اپلای را برای شما سخت کند. حتی اگر شما رزومه‌ی بسیار خوبی هم داشته باشید، بالاخره باید بتوانید قبل از اینکه رزومه خود را ارائه دهید توجه استاد یا دانشگاه مربوطه را به ‌ایمیل خود جلب کنید تا بدین طریق آن‌ها بتوانند در مورد شما و پیش زمینه‌های تحصیلی و توانایی‌های فعلی‌تان بیشتر بدانند. این دقیقاً همان کاری است که یک ایمیل حرفه‌ای می‌تواند برای شما انجام دهد. در ایمیل‌هایی که تیم شرکت نکست ابرود برای شما می‌نویسد، به‌ همان اندازه که به‌ نویسنده‌ی ایمیل توجه می‌شود، به ‌دریافت کننده‌ی آن هم توجه می‌شود. این یعنی ما قبل از اینکه ایمیل شما را برای استاد یا دانشگاهی بفرستیم سعی می‌کنیم نسبت به‌ آن استاد و دانشگاه اطلاعات کافی به‌ دست بیاوریم و از مقاله‌های علمی و زمینه‌ی فعالیت آن استاد اطلاعات دقیقی داشته باشیم. بنابراین می‌توانیم ایمیل مربوط به ‌زمینه‌ی فعالیت آن استاد بنویسیم که بتواند نظر او را جلب کند یا اینکه در یک حوزه تحقیقاتی ایمیل را بنویسیم که بتواند نظر آن دانشگاه را که در آن حوزه تحقیقاتی فعالیت زیادی می‌کند را به ‌خود جلب کند. باید به‌ یاد داشته باشید که تنها ایمیل فرستادن تمام بخش ماجرای شما نیست و پیگیری ایمیل هم می‌تواند بسیار مهم باشد.

کارشناسان حرفه‌ای شرکت ما می‌توانند مکاتبات شما را به‌ استادهایی که ایمیل‌های شما را برای آن‌ها ارسال کرده‌اند پیگیری کنند و در سوالات آتی به‌ صورت هوشمندانه پاسخ‌های مرتبط با شما را به‌ آن‌ها بدهند. دقت کنید، نکات ساده‌ای مانند گرامر یا طرز نوشتن ایمیل، می‌تواند استاد راهنمایی شما را برای پذیرش یا عدم پذیرش شما تحت تاثیر قرار دهد.

علاوه بر فرستادن ایمیل، راه‌های برقراری ارتباط دیگری جهت مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها وجود دارد. از جمله‌ی این راه‌ها می‌توان به‌راه‌های تماس تلفنی، ارسال فکس و همین‌طور مصاحبه‌های تصویری مانند اسکایپ اشاره کرد.

برقراری تماس تلفنی یا تماس تصویری از راه‌های ارتباطی بسیار موثر استاتید و دانشگاه‌ها با شما، شمرده می‌شوند. توصیه ما به شما این است که فرآیند مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها را از طریق ایمیل شروع کرده و تا مراحل بعدی نیز پیش ببرید.

کارشناسان شرکت نکست ابرود می‌توانند شما را در تمامی این مسیرها حمایت کنند. به‌ یاد داشته باشید یک مصاحبه‌ی بسیار خوب می‌تواند راه‌های بسیار جدیدی از جمله گرفتن فاند دانشجویی یا امکان داشتن کار دانشجویی را به ‌شما به‌ارمغان بیاورد.

دانشجویان و متقاضیان بسیار زیادی وجود دارند که علیرغم داشتن استعداد‌های بالا و همین‌طور رزومه بسیار خوب به ‌دلیل عدم ایجاد ارتباط مناسب یا عدم مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها به طرز صحیح از پروسه‌ی ادامه تحصیل و این شانس بزرگ برای آینده‌ی خود عقب می‌مانند.

موسسه نکست ابرود در تمامی مراحل مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها در کنار شما خواهد بود و در ایجاد یک محتوای مناسب با گرامر صحیح شما را راهنمایی خواهد کرد.

در صورتی که در مراحل مکاتبه با اساتید و دانشگاه‌ها مشکل داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق ایمیل یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

2 پاسخ به “مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها”

  1. دکترهومن ملاح گفت:

    باسلام و تشکر بابت توضیحات جامع و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید