آزمون آزمایشی آیلتس : شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

شرکت در آزمون آزمایشی به داوطلبان کمک ‌‌می‌کند تا در شرایط مشابهی با شرایط واقعی برگزاری آزمون قرار بگیرند و بتوانند‌‌ درک صحیحی از نحوه شرکت در این امتحان را پیدا کرده و در آینده شانس موفقیت خود را در آزمون اصلی آیین افزایش دهند.‌‌ آزمون آزمایشی آیلتس با عنوان ماک آیلتس نیز شناخته ‌‌می‌شود. مدرک آیلتس یک مدرک معتبر ‌‌بین‌المللی به شمار می‌آید که توسط بسیاری از موسسات آموزشی عالی دانشگاه‌ها‌‌، شرکت‌های تجاری، و ارگان‌های اداری‌‌ پذیرفته ‌‌می‌شود.‌‌ بنابراین آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان یا‌‌ اشتغال به کار در خارج از کشور را دارند‌‌، اقدام به شرکت در آزمون آیلتس ‌‌می‌کنند.‌‌ امروزه با توجه به افزایش تعداد داوطلبان ادامه تحصیل‌‌ در خارج از کشور یا‌‌ افرادی که قصد مهاجرت را دارند،‌‌ تعداد متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس و دیگر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آزمون تافل افزایش پیدا کرده است.‌‌ از طرف دیگر داشتن مدرک معتبری که تسلط شما را به زبان انگلیسی نشان دهد، یکی از لازمه‌های ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت است.‌‌ با توجه به اهمیت داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی و شرکت در این آزمون‌ها در این نوشته به‌‌ معرفی آزمون آزمایشی آیلتس و مراکزی که اقدام به برگزاری آن ‌‌می‌کنند‌‌، خواهیم پرداخت. در صورتی که شما نیز قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید و به منظور کسب آمادگی بیشتر و موفقیت می‌خواهید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس

‌‌شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس به منظور کسب آمادگی

اولین قدمی ‌که برای موفقیت در آزمون آیلتس باید بردارید این است که خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید.‌‌ علاوه بر شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس و مطالعه منابع آزمون،‌‌ پیشنهاد ‌‌می‌شود که اقدام به شرکت در آزمون‌‌ آزمایشی آیلتس نیز بکنید.‌‌ آزمون آیلتس ارزیابی امتحانی برای ارزیابی توانایی مهارت‌های‌‌ گفتاری، شنیداری‌‌، نوشتاری و درک مطلب زبان انگلیسی است.‌‌ امروزه این آزمون در مراکز مختلفی در سرتاسر جهان برگزار ‌‌می‌شود.‌‌

آیلتس جنرال یا آکادمیک؟

در حالت کلی آزمون آیلتس در ۲ نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود. در هر ۲ آزمون ۴ مهارت خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن دواطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد. انتخاب آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال براساس هدف و انگیزه داوطلبان متفاوت است.

آزمون آیلتس آکادمیک برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند، مناسب است. این در حالی آزمون آیلتس جنرال برای افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند یا متقاضی تحصیل در مقطع متوسه یا شرکت در برنامه‌های آموزشی یا دوره‌های حرفه‌ای و کاری را دارند، مناسب است.

همانگونه که بیان شد، هر آزمون ۴ مهارت زبانی شما را بررسی می‌کند و نمره آنها از ۰ تا ۹ است که برای هر مهارت یک نمره جداگانه و در کل یک نمره کلی هم داده می‌شود.

براساس دانشگاه مقصد یا کشور مقصد برای مهاجرت کاری، نمونه آیلتس آکادمیک یا جنرال متفاوتی تقاضا می‌شود که با توجه به وب‌سایت دانشگاه یا شرکت مورد نظر می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در چیست و کدام برای من مناسب است؟

 

شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

 

آیلتس جنرال برای مهاجرت کاری یا اقامتی

در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند، یا انگلیس را دارید داشتن مدرک آزمون آیلتس عمومی ‌الزامی ‌است.‌‌ مطالب مورد بحث واقع شده در آزمون آیلتس عمومی ‌طیف گسترده‌ای از موضوعات مربوط به موقعیت‌های اجتماعی و شغلی را مطرح ‌‌می‌کنند. این آزمون نیز‌‌ چهار مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن و درک مطلب به زبان انگلیسی را‌‌ در زمینه موقعیت‌های اجتماعی و کاری مورد ارزیابی قرار می‌دهد.‌‌ در واقع مطالب عنوان شده در آزمون آیلتس عمومی ‌مطالبی هستند که در جامعه فراگیر بوده و داوطلبان به احتمال زیاد‌‌ درک‌‌ کافی از این موضوعات را دارند.

هدف از آزمون آیلتس در هر دو آزمون آکادمیک یا آزمون آیلتس عمومی، ‌ارزیابی کاملی از سطح تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان است.‌‌ در سوالات و محتویات این آزمون به ویژه در بخش شنیداری از لهجه‌ها و گویش‌های مختلف انگلیسی استفاده ‌‌می‌شود. بنابراین‌‌ شرایط ایجاد شده‌‌ برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبانی با ملیت‌های گوناگون منصفانه و برابر خواهد بود.

آمادگی برای آیلتس

آمادگی برای آیلتس

 

آزمون آیلتس دارای اعتباری به مدت ۲ سال است.‌‌ در واقع شما باید به این نکته توجه کنید که اگر در آزمون آیلتس شرکت می‌کنید، تنها تا ۲ سال پس از شرکت در آزمون‌‌ می‌توانید مدرک خود را به عنوان یک‌‌ مدرک معتبر ارائه دهید.‌‌ مراکز برگزاری آزمون آیلتس می‌توانند قیمت خود را برای برگزاری این آزمون تعیین کنند، اما قیمت متوسط شرکت در این آزمون حدود ۲۲۵ دلار است.

ضرورت آمادگی برای آزمون و شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

‌‌پس از ثبت نام برای شرکت در آزمون آیلتس باید آمادگی کامل برای شرکت در امتحان را کسب کنید.‌‌ آمادگی برای آزمون به شما این امکان را می‌دهد تا بفهمید که سطح زبان انگلیسی شما در چه حدی است و در چه زمینه‌هایی باید بیشتر‌‌ تلاش کنید‌‌ تا بتوانید نمره‌‌ قبولی در این آزمون‌‌ را کسب نمایید.‌‌ هنگامی ‌که شما روی این موضوع تمرکز می‌کنید تا سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و‌‌ به یادگیری مهارت‌هایی بپردازید که در آنها توانایی کمتری دارید،‌‌ شانس خود را برای موفقیت در آزمون افزایش خواهید داد. آزمون آیلتس یک آزمون استاندارد است و شما دارای محدودیت زمانی برای پاسخگویی به سوالات هستید.‌‌ بنابراین اگر متوجه شدید که برای پاسخگویی به سوالات یک بخش‌‌ بیش از حد تمرکز می‌کنید و زمان زیادی را از دست می‌دهید، سعی کنید که هر بار تمرینات مربوط به آن بخش را سریع‌تر و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام دهید.‌‌ این امر به شما کمک ‌‌می‌کند تا‌‌ مدیریت زمان بندی برای پاسخگویی به سوالات را تحت کنترل خود داشته باشید.

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس

مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

مزایای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس ( ماک تست )

یکی دیگر از‌‌ مواردی که به کسب نمره بالا و موفقیت در آزمون آیلتس به شما کمک ‌‌می‌کند، آشنایی با ساختار‌‌ آزمون است.‌‌ برای رسیدن به این هدف می‌توانید در آزمون آیلتس آزمایشی شرکت کنید.‌‌ شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس این امکان را برای شما فراهم ‌‌می‌کند که‌‌ به خوبی با ساختار و نحوه زمان بندی‌‌ آزمون آیلتس آشنا شوید.‌‌ آزمون آزمایشی آیلتس یک آزمون کاملاً مشابه با آزمون اصلی آیلتس است که به داوطلبان کمک ‌‌می‌کند تا تجربه شرکت در شرایط مشابه با آزمون واقعی را کسب کنند.‌‌ شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس کمک ‌‌می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و با‌‌ به کارگیری استراتژی‌های موفقیت در آزمون اصلی‌‌ نمره بهتری را در امتحان آیلتس به دست بیاورید.‌‌ باید به این نکته توجه کرد که‌‌ برای ورود به دانشگاه‌های ‌‌بین‌المللی معتبر باید امتیاز بالایی داشته باشید.‌‌ بنابراین کسب نمره بالا در آزمون آیلتس به معنی فراهم کردن یکی از شرایط‌‌ اصلی ورود به دانشگاه‌های برتر خواهد بود.

‌چطور در آزمون آزمایشی آیلتس ( ماک تست ) شرکت کنیم؟

 

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس

 

هنگامی ‌که می‌خواهید رانندگی یاد بگیرید‌‌، قبل از تاریخ برگزاری آزمون اصلی رانندگی دوره‌های آموزشی و تمرینی را سپری می‌کنید.‌‌ قرار گرفتن در شرایط مشابه آزمون اصلی باعث ‌‌می‌شود که مهارت‌های خود را به خوبی‌‌ تقویت کنید و تسلط بالایی‌‌ برای شرکت در آزمون اصلی‌‌ به دست بیاورید.‌‌ شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس نیز‌‌ همین مزیت‌ها را خواهد داشت و به شما‌‌ کمک خواهد کرد تا تسلط بیشتری برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده در بخش‌های مختلف آزمون داشته باشید.‌‌ دوره‌های آمادگی آیلتس و همچنین جلسات برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس در بسیاری از‌‌ موسسات آموزشی زبان و مراکز آزمون آیلتس در سراسر جهان ارائه ‌‌می‌شوند. این‌‌ مراکز برنامه‌های آموزشی خود را به صورت حضوری یا از راه دور ارائه می‌دهند.‌‌ بنابراین شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت‌‌ اینترنتی در دوره‌های آموزشی و همچنین در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنید.

 

آزمون آزمایشی آیلتس اینترنتی

آزمون آزمایشی آیلتس اینترنتی

 

وب‌سایت رسمی آیلتس،‌ آزمون آزمایشی آیلتس را ارائه می‌دهد که می‌توانید به صورت رایگان به آن دسترسی داشته باشید.‌‌  این آزمون دارای بخش‌های شنیداری و بخش خواندن و درک مطلب است.‌‌ باید به این نکته توجه کرد که آزمون‌‌ آزمایشی رایگان در وبسایت رسمی‌ آیلتس‌‌ دارای دو آزمون آکادمیک و آزمون آیلتس عمومی ‌است و داوطلبان باید با توجه به‌‌ هدف و قصد خود هر یک از این آزمون را انتخاب کنند.‌‌ پس از شرکت در آزمون‌‌ آزمایشی آیلتس اینترنتی می‌توانید به پاسخ نامه دسترسی داشته باشید و‌‌ جواب پاسخ‌ها را‌‌ مطالعه کنید.‌‌ همچنین در این وب سایت می‌توانید تمرینات مربوط به بخش نوشتاری آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس عمومی‌ را انجام داده و با نحوه شرکت در بخش‌‌ مصاحبه و گفتاری آزمون آشنا شوید.

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران به شرح زیر هستند:

 برای این که بتوانید نسبت به ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان یا مهاجرت به آنها اقدام کنید، باید مدرکی که تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد، ارائه دهید.‌‌ علاوه بر آزمون آیلتس، آزمون تافل نیز دارای اعتبار ‌‌بین‌المللی است.‌‌ بنابراین ممکن است‌‌ شما در انتخاب هر کدام از این آزمون‌ها دچار تردید شوید.‌‌ باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از مدارک تافل یا آیلتس خود دارای اعتبار ‌‌بین‌المللی هستند و به عنوان مدرک معتبر شناخته ‌‌می‌شوند و هیچ کدام نسبت به دیگری ارزش بیشتری ندارد.‌‌ با این حال برخی از کشورها و‌‌ موسسات آموزشی عالی داشتن‌‌ مدرک تافل یا مدرک آیلتس را ترجیح می‌دهند. بنابراین شما باید با توجه به موسسه‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید یا کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید،‌‌ نوع آزمون را انتخاب نمایید.‌‌ آزمون آیلتس و تافل مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبان را با دقت مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهند.‌‌ باید بدانید که آزمون آیلتس و آزمون تافل از نظر رویکرد، ساختار، و معیارهای سنجش در برخی موارد تفاوت‌هایی با هم دارند.‌‌ شما باید با دقت یکی از آنها را انتخاب کرده و نسبت به کسب آمادگی برای شرکت در آزمون مورد نظر‌‌ خود تلاش کنید.

تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 

آیلتس

آیلتس

 

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام

آدرس اینترنتی: www.irsafam.com

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر، انتهای شهید میرزاپور ( سهیل سابق )، بن‌بست ساناز، پلاک ۳

شماره تلفن شعبه تهران: ۰۲۱۷۵۲۹۲

شعبه اصفهان

نشانی شعبه اصفهان: چار باغ بالا، نرسیده به فلکه دروازه شیراز، مجتمع پارسیان، طبقه اول

شماره تلفن شعبه اصفهان: ۰۳۱۳۶۲۵۴۷۸۱ و ۰۳۱۳۶۲۴۴۱۵۸

شعبه مشهد

نشانی شعبه مشهد: بلوار سجاد، خیابان بهار چهارم، پلاک ۲۷، طبقه ۵

شماره تلفن شعبه مشهد: ۰۵۱۳۷۶۰۱۰۸۵

شعبه شیراز

نشانی شعبه شیراز: قصر دشت، بعد از سه راه عفیف آباد، جنب بانک پارسیان، ساختمان پرتوی، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تلفن شعبه شیراز: ۰۷۱۳۶۲۸۵۴۸۸

شعبه تبریز

نشانی شعبه تبریز: بلوار استاد شهریار، جنب اداره بهزیستی، ساختمان دفتری اداری استاد شهریار، طبقه ۴، واحد ۵

شماره تلفن شعبه تبریز: ۰۴۱۳۶۵۹۰۹۸۸ و ۰۴۱۳۶۵۹۰۹۸۹

شعبه ساری

نشانی شعبه ساری: ساری، کیلومتر ۸ جاده نکا، هتل بادله

شماره تلفن شعبه ساری: ۰۲۱۷۵۲۹۲

شعبه اهواز

نشانی شعبه اهواز: اهواز، خیابان ۲۴ متری، خیابان شهید عابدی، هتل پارس

شماره تلفن شعبه اهواز: ۰۲۱۷۵۲۹۲

شعبه کیش

نشانی شعبه کیش: جزیره کیش، بلوار مرجان مارینا پارک هتل

شماره تلفن شعبه کیش: ۰۲۱۷۵۲۹۲

شعبه کرمان

نشانی شعبه کرمان: کرمان، جمهوری اسلامی، چهارراه فرهنگیان، هتل پارس

شماره تلفن شعبه کرمان: ۰۲۱۷۵۲۹۲

شعبه رشت

نشانی شعبه رشت: رشت، خیابان لاکانی، نبش صندوق عدالت، ساختمان کادوس، موسسه فنی‌وآموزشی کادوس

شماره تلفن شعبه رشت:  ۰۱۳۳۳۲۳۲۳۲۳

آیلتس تهران

آدرس اینترنتی: www.ieltstehran.com

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: خیابان فرمانیه غربی بین آقایی و آریا، بالای بانک پاسارگاد، پلاک ۱۱۸

شماره تلفن شعبه تهران: ۰۲۱۲۶۴۵۹۲۳۹ ، ۰۲۱۲۲۶۹۲۸۳۳ ، ۰۲۱۲۶۶۵۸۳۱۳

شعبه کرج

نشانی شعبه کرج: کرج، میدان شهدا، خیابان بهار ( شهید شرع پسند)، برج دالاهو

شماره تماس شعبه کرج: ۰۲۶۳۲۲۳۴۹۲۳ و ۰۲۶۳۲۲۲۰۸۳۰

شعبه جزیره کیش

نشانی شعبه جزیره کیش: بلوار میرمهنا، ابتدای نیایش، دانشگاه تهران، پردیس بین‌المللی کیش

شماره تماس شعبه جزیره کیش: ۰۷۶۴۴۳۴۸۸۴

شعبه شیراز

نشانی شعبه شیراز: قدوس غربی، نبش کوچه هشتم، ساختمان بانک اقتصاد نوین، طبقه دوم، واحد ۵

شماره تماس شعبه ۰۷۱۳۶۳۱۲۳۰۰

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

سایت‌اینترنتی: www.ieltsadd.ir

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: تهران، خیابان ولی‌عصر، ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی یکم، بن‌بست دانش، موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

شماره تماس شعبه تهران: ۰۲۱۸۸۶۴۴۶۹۱ و ۰۲۱۸۸۶۴۴۶۹۰

موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین ( Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش )

سایت اینترنتی: www.proshotielts.com

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: تهران، بزرگاراه شهید مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی ( ظفر )، پلاک ۲۱۵، برج‌های طلایی کیش، طبقه اول

شماره تلفن شعبه تهران: ۰۲۱۲۲۹۲۱۰۹۷، ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۷۹، ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۳۲، ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۲۴

موسسه پارسیان ( Offsite  موسسه آیلتس تهران )

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، نبش کوچه اعبرابی ۲، ساختمان ۹۷

شماره تماس شعبه تهران: ۰۲۱۸۶۰۷۱۶۶۰، ۰۲۱۷۱۰۵۳۲۵۳

موسسه آموزش فرهنگی هنری مهر آریا دانش ( Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش )

آدرس اینترنتی: www.ieltsaria.com

شعبه ساری

نشانی شعبه ساری: ساری، خیابان فرهنگ، نبش فرهنگ ۲۲، روبروی بانک ملی، جنب پاساژ تقوی

شماره تماس شعبه ساری: ۰۱۱۳۳۳۱۳۶۴۱

موسسه آموزش علوم و فنون پاراکس ( Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش )

شعبه مشهد

نشانی شعبه مشهد: مشهد، بلوار سجاد، خیابان بیمارستان، بهارستان ۳، پلاک ۵۳

شماره تلفن شعبه مشهد: ۰۵۱۳۷۶۴۶۶۲۰، ۰۵۱۳۷۶۷۴۰۳۷، ۰۵۱۳۷۶۲۰۱۴۳

موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان ( Offsite  موسسه آیلتس تهران )

شعبه اصفهان

نشانی شعبه اصفهان: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نیکبخت، کوچه سرور ( اداره پست )، آکادمی زبان‌های خارجه

شماره تماس شعبه اصفهان: ۰۳۱۳۶۶۵۱۵۳۱

آیلتس ایران زمین

آدرس اینترنتی: www.ieltsiranzamin.com

شعبه تهران

نشانی شعبه تهران: سعادت آباد، خیابان ۳۱، پلاک ۶۶؛ ساختمان بیان برتر

شماره تلفن شعبه تهران: ۰۲۱۲۴۵۷۶

کدام سنتر آیلتس بهترین سنتر آیلتس است؟

کافی است جستجوی ساده‌ای در اینترنت داشته باشید تا با تجربه‌های مختلف مثبت یا منفی از برگزاری آزمون آیلتس در سنترهای مختلف مواجه شوید. تجربه‌هایی که هر کدام براساس تجربه فردی به دست آمده است ولی چیزی که واضح و مبرهن است، این است که تمام سنترها زیر نظر IDP استرالیا فعالیت می‌کنند و کسب اجازه و مجوز برای برگزاری آزمون بسیار سخت است و هیچ کدام از سنترها، کاری را انجام نمی‌دهند که برند آنها آسیب ببیند.

این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که تمام سوالات به صورت مستقیم به موسسه IDP استرالیا فرستاده می‌شود و در آنجا اصلاح می‌شود و در صورتی که شما به هر دلیلی اعتراضی به نمره خود داشته باشید، اعتراض شما در IDP استرالیا بررسی می‌شود. در صورتی که شما اعتراض داشته باشید باید نصف هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنید که در زمان تدوین این نوشته که بهمن ۱۳۹۹ است، چیزی معادل ۳ میلیون تومان هزینه دارد، در صورتی که اعتراض شما مورد تایید قرار بگیرد، هزینه به شما بازگشت داده می‌شود ولی در غیر اینصورت هزینه شما بازگشت داده نخواهد شد.

پیشنهاد می‌شود که سنتر شهر خودتان را برای امتحان انتخاب کنید، چون در اینصورت شما می‌توانید به صورت آسوده شب استراحت کرده و در آزمون شرکت کنید، چون تصور کنید که شما ساکن تبریز هستد و می‌خواهید در تهران در یک سنتر دیگر شرکت کنید، در این مثال استرس راه، خوابیدن شب، مشکلات راه، ناشناخته بودن مسیر و دلایل بیشمار سبب می‌شود که به صورت بیخودی استرس شما افزایش پیدا کند. در نتیجه بهتر است که شما در شهر خودتان آزمون خودتان را شرکت کنید و نگران صحبت‌های سایر داوطلبان مبنی بر اینکه یک سنتر نمره خوبی نمی‌دهد و … نباشید.

مزایای شرکت در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس برای‌‌ دنبال‌کردن هدف‌هایی مانند ادامه تحصیل و آموزش‌‌، مهاجرت، و اشتغال به کار‌‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدرک آزمون آیلتس در بیش از ۱۰,۰۰۰ موسسه در بیش از ۱۴۰ کشور جهان دارای اعتبار است.‌‌ این آزمون به طور مشترک توسط انجمن بریتانیا IDP،‌‌ استرالیا و ارزیابی‌‌ زبان انگلیسی کمبریج برگزار ‌‌می‌شود.‌‌ برای شرکت در آزمون آیلتس شما می‌توانید از هر دو گویش انگلیسی یا آمریکایی‌‌ استفاده کنید.‌‌ همچنین شما می‌توانید با توجه به هدف خود در آزمون‌‌ آکادمیک‌‌ یا عمومی ‌شرکت نمایید.

مزایای شرکت در آزمون تافل

آزمون‌‌ تافل به دنبال ارزیابی توانایی و مهارت شما برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به خصوص در محیط‌های آکادمیک و دانشگاهی‌‌ و همچنین دوره‌های‌‌ آموزشی است.‌‌ این آزمون در بیش از ۸۵۰۰ موسسه و در ۱۳۰ کشور جهان از جمله بریتانیا و ایالات متحده آمریکا‌‌ استرالیا و‌‌ ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا‌‌ دارای اعتبار است و پذیرفته ‌‌می‌شود.‌‌ تافل توسط سرویس سنجش آموزش‌‌ سازمانی که مبتنی بر ایالات متحده آمریکا است اداره ‌‌می‌شود‌‌ و به همین دلیل به زبان انگلیسی آمریکایی برگزار می‌گردد.‌‌ باید اضافه کرد که این آزمون بیشتر توسط موسسات آمریکایی مورد توجه قرار می‌گیرد.

از لحاظ ساختاری آزمون آیلتس‌‌ دارای ۴ بخش است نحوه پاسخگویی آن علاوه بر سوالات چند گزینه ای شامل سوالاتی با پاسخ‌های چند کلمه ای پاک کردن جاهای خالی و فسخ‌های کوتاه است.‌‌ در حالی که آزمون تافل بیشتر مبتنی بر سوال‌های با پاسخ‌های چهار گزینه ای است.‌‌ مدت زمان‌‌ پاسخگویی به سوالات آزمون آیلتس‌‌ ۲ ساعت ۴۰ دقیقه در حالی که برای پاسخگویی به سوالات آزمون تافل ۳ ساعت‌‌ در نظر گرفته شده است.‌‌ سیستم نمره بندی آزمون آیلتس‌‌ ۱ الی ۹ است.‌‌ حداکثر نمره قابل اخذ در آزمون تافل نیز‌‌ کسب امتیاز ۱۲۰ است.

در صورتی که‌‌ تجربه شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس را دارید‌‌ خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر سوالی در مورد‌‌ آزمون‌‌ آزمایشی آیلتس‌‌ دارید، می‌توانید آن را‌‌ مطرح کرده و از مشاوره‌ها و راهنمایی کارشناسان ما‌‌ بهره مند شوید.

منبع: global-exam

دیدگاهتان را بنویسید