آزمون دولینگو : معرفی، مزایا و معایب آزمون دولینگو

آزمون دولینگو تستی است که مهارت‌های زبان انگلیسی شرکت کنندگان را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد. دولینگو یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است که نزدیک به ۱۵۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی در سراسر دنیا آن را به رسمیت می‌شناسند و مدرک آن را معتبر می‌دانند. اگر می‌خواهید در خارج از کشور به ادامه تحصیل بپردازید، به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید بدانید که برای اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه‌های خارجی و انگلیسی زبان، به مدرکی مبنی بر داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. داشتن تسلط به مهارت‌های چندگانه زبان انگلیسی معمولاً با شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند SAT‌ ،ACT یا TOEFL و IELTS ثابت می‌شود. آزمون دولیینگو نیز یکی از این آزمون‌ها است. اخیراً با توجه به شیوع بیماری کرونا شرکت در آزمون‌های حضوری بسیار محدود شده است. خبر خوش این است که دولینگو یک آزمون آنلاین ۶۰ دقیقه‌ای است که نتایج سریع را به شما می‌دهد. اگر به مدرک آزمون زبان انگلیسی نیاز دارید، باید بگوییم که تعدادی از دانشگاه‌های ایالات متحده و انگلیس و سایر کشورها در حال حاضر مدرک آزمون انگلیسی Duolingo را پذیرفته‌اند. در این نوشته به بررسی آزمون دولینگو و نکات مهم در مورد کسب نمره‌ی قبولی و موفقیت در آن خواهیم پرداخت.

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو چیست؟

باید گفت که دولینگو یک آزمون مهارت زبان انگلیسی است که توسط پلت فرم یادگیری زبان Duolingo طراحی و ایجاد شده است. آزمون زبان انگلیسی Duolingo شامل مصاحبه ویدئویی و نمونه نوشتاری نیز است و نمره‌ی معتبری را که نشان دهنده‌ی سطح زبان انگلیس داوطلبان است به آنها می‌دهد. هزینه شرکت در این آزمون در مقایسه با سایر آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل و آبلتس بسیار مقرون‌به‌ صرفه است. داوطلبان برای شرکت در آزمون دولینگو تنها ۴۹ دلار پرداخت می‌کنند. از طرفی دیگر شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو کمتر از ۱ ساعت طول می‌کشد. این آزمون طوری طراحی شده است که اگر سوالی را درست پاسخ دهید وارد سوال بعدی خواهید شد.‌ سوالات آزمون دولینگو به ترتیب پاسخگویی سخت‌تر می‌شوند. به این معنی که هنگامی‌که به یک سوال پاسخ صحیح می‌دهید، سوال بعدی سخت‌تر خواهد بود. شما نتایج آزمون خود را ظرف ۴۸ ساعت پس از اتمام آزمون دریافت خواهید کرد و می‌توانید آن را بلافاصله با هر دانشگاهی یا مرکزی که تمایل دارید به اشتراک بگذارید.

 

آزمون آنلاین دولینگو

تاریخچه دولینگو

Duolingo برنامه‌ای است که در سال ۲۰۱۲ با هدف سهولت یادگیری زبان راه‌اندازی شد. این برنامه به افراد کمک می‌کند تا گروهی از زبان‌ها‌ی خارجی را از طریق متدولوژی متفاوت بیاموزند و همچنین درس‌ها را با توجه به هدف یا مقصود نهایی کاربر تطبیق می‌دهد. در سال ۲۰۱۴ Duolingo  یک آزمون آنلاین مهارت زبان انگلیسی را راه اندازی کرد تا جایگزینی برای سایر امتحانات مهارت زبان انگلیسی مانند IELTS یا TOEFL باشد. هم اکنون این آزمون بسیاری از دانشگاه‌ها‌ی کشورهای مختلف مانند انگلستان‌، ایالات متحده‌، کانادا‌، استرالیا‌، ژاپن‌، اروپا‌ و نیوزلند را پوشش می‌دهد و توسط آنها پذیرفته می‌شود.

درست مانند دیگر آزمون‌های مهارت‌، دولینگو نیز داوطلبان را بر اساس ۴ معیار رایج خواندن‌، نوشتن‌، گوش دادن و صحبت کردن ارزیابی می‌کند. از زمان برگزاری آزمون دولینگو، برخی از دانشگاه‌ها‌ پذیرش نمرات این آزمون مهارت زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اند‌، اما نه همه آنها. اما‌، با گسترش روز به روز جهانی شدن و سوق به سمت ابزارهای دیجیتالی‌، بسیاری از دانشگاه‌ها‌ به دنبال جایگزین‌ها‌یی برای آزمون‌ها‌ی سنتی مهارت انگلیسی بودند. بنابراین‌، در این زمان تعداد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی که نمرات آزمون Duolingo را می‌پذیرند به طور تصاعدی در حال افزایش است و روز به زوز بر این تعداد افزوده می‌شود.

مدارک لازم و نحوه دسترسی به آزمون انگلیسی  Duolingo

– شناسنامه یا کارت شناسایی معتبر ( کارت شناسایی ممکن است گذرنامه، گواهینامه رانندگی، یا کارت ملی شما باشد).

– اتصال به اینترنت ( از سرعت اینترنت خود مطمئن شوید که در طول امتحان قطعی نداشته باشید، چون در این صورت دچار مشکل خواهید شد).

– کامپیوتر (لپ تاپ یا کامپیوتر شما باید مجهز به دوربین جلویی، میکروفون و بلندگو باشد).

– دسترسی به اتاقی با نور مناسب و آرام برای تکمیل سوالات آزمون

ساختار آزمون زبان انگلیسی دولینگو

آزمون زبان انگلیسی Duolingo شامل ۳ بخش اصلی است. این ۳ بخش شامل آماده سازی، آزمون تطبیقی ​​و آزمون مصاحبه/ نوشتار ویدئویی می‌شوند.

در ادامه به توضیح و بررسی هر کدام از این بخش‌ها می‌پردازیم.

آماده سازی

مرحله اول یک تنظیم سریع ۵ دقیقه‌ای است که به شما امکان می‌دهد قبل از خرید و شرکت در آزمون، تست را امتحان کنید. وقتی به طور قطع تصمیم گرفتید که آماده شرکت در آزمون هستید، دستورالعمل‌ها‌یی درباره نحوه بارگیری برنامه بر روی کامپیوتر خود دریافت خواهید کرد.

سپس از شما خواسته می‌شود چند مرحله آماده سازی شرکت در آزمون را بررسی کنید تا ببینید آیا میکروفون و دوربین شما کار می‌کند. در این مرحله باید شناسه خود را ارسال کنید. سپس قوانین و الزامات آزمون به شما نشان داده می‌شوند.

آزمون تطبیقی

پس از شروع امتحان، از شما خواسته می‌شود که یک آزمون تطبیقی ​​را تکمیل کنید. این قسمت یک بخش درجه‌بندی شده از آزمون است که مهارت‌ها‌ی خواندن، گوش دادن، نوشتاری و گفتاری شما را ارزیابی می‌کند. در این بخش، از شما خواسته می‌شود که انواع مختلف تست‌ها‌ی کوتاه را تکمیل کنید. در این بخش ممکن است تکمیل و پاسخگویی به موارد زیر از شما خواسته شود:

– یک جمله را با وارد کردن حروف گم شده کامل کنید.

ساختار آزمون دولینگو

ساختار آزمون دولینگو

 

– عباراتی را که برای شما خوانده می‌شوند را تایپ کنید.

– آنچه را که در تصویر ارسالی اتفاق می‌افتد بنویسید.

– جواب یک سوال کوتاه را بگویید ( با صدای بلند ).

– کلمات صحیح انگلیسی را از لیستی که شامل کلمات صحیح و همچنین کلمات غلط است، انتخاب کنید.

ساختار آزمون آنلاین دولینگو

ساختار آزمون آنلاین دولینگو

– یک جمله را با صدای بلند بخوانید.

– به سوالی به صورت مکتوب پاسخ دهید.

تصحیح این آزمون در درجه‌ی اول کامپیوتری است. با این حال‌، یک بازبینی کننده انسانی نیز پس از اتمام آزمون، پاسخ‌های شما را مشاهده و بررسی می‌کند. پس از اتمام آزمون‌، نمره‌ای بین ۱۰-۱۶۰ را در مدت ۴۸ ساعت به شما اعلام خواهد شد. همچنین تفکیک کامل نمره خود را بر اساس امتیاز کسب شده در هر بخش دریافت خواهید کرد.

مصاحبه تصویری و آزمون نوشتاری دولینگو

پس از اتمام آزمون تطبیقی​​، از شما خواسته می‌شود یک مصاحبه ویدئویی را ضبط کرده و یک نمونه نوشتاری را تکمیل نمایید. این بخش از آزمون نمره گذاری نمی‌شود‌، اما در دسترس هر موسسه‌ای خواهد بود که نمره شما را دریافت کند.

مصاحبه ویدئویی 

مصاحبه ویدئویی آزمون آنلاین دولینگو

مصاحبه ویدئویی آزمون آنلاین دولینگو

 

برای مصاحبه ویدئویی به شما ۲ موضوع داده می‌شود که از بین آنها باید یک را انتخاب کرده و ۱ تا ۳ دقیقه در مورد آن صحبت کنید. نمونه‌ها‌یی از موضوعات مطرح شده در این بخش به شرح زیر هستند:

موضوع ۱: آیا فکر می‌کنید این والدین هستند که در صورت بروز مشکل از طرف فرزندشان در مدرسه یا در ملاء عام، باید مسئولیت آن را به عهده بگیرند؟ چرا بله و چرا نه؟

موضوع ۲: کدام ویژگی شخصیت خودتان را بیشتر می‌پسندید؟ این ویژگی چگونه در کسب موفقیت یا ایجاد ارتباط خوب با دوستان و دیگران به شما کمک کرده است؟ آیا این خصوصیت، ویژگی است که همه باید داشته باشند؟

پس از انتخاب‌ موضوع، یک زمان‌سنج به مدت ۳ دقیقه شروع به کار می‌کند و شما باید در مورد موضوع انتخابی‌تان در این بازه زمانی صحبت کنید.

آزمون نوشتاری

در این بخش از شما خواسته می‌شود یکی از ۲ موضوع ارائه شده را برای نوشتن انتخاب کنید. در بخش نوشتاری زمانی بین ۳ تا ۵ دقیقه زمان دارید تا متن خودتان را بنویسید.

نمونه‌ای از موضوع‌های مطرح شده در بخش رایتینگ دولینگو

موضوع ۱: شخصی که فکر می‌کنید در زندگی او تأثیر گذاشته‌اید چه کسی است؟ چه تاثیری بر آن شخص داشته‌اید و این امر چگونه اتفاق افتاده است؟

موضوع ۲: آخرین باری که از حضور در طبیعت لذت برده‌اید را شرح دهید. آیا فکر می‌کنید مردم باید زمان بیشتری را در خارج از خانه بگذرانند؟ این امر چگونه بر کیفیت زندگی مردم تأثیر می‌گذارد؟

بار دیگر‌، هنگامی‌ که موضوع خود را انتخاب کردید‌، تایمر شما شروع به کار می‌کند و می‌توانید در این فرصت در مورد موضوع انتخابی خود بنویسید.

موضوع‌های مطرح شده به عنوان نمونه است و شما باید آماده نوشتن و ایده پردازی در مورد موضوع‌های مختلف باشید.

نحوه آماده شدن برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی  Duolingo

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، دولینگو یک آزمون مهارت انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. کسب نمره قبولی در این آزمون، شرایط پذیرش برای متقاضیان بین‌المللی در بسیاری از دانشگاه‌ها‌ی ایالات متحده و کانادا را برآورده می‌کند. یکی از مزیت‌های دولینگو این است که برخلاف  آزمون‌هایی مانند TOEFL و  IELTS‌ آنلاین است و داوطلبان می‌توانند به راحتی در آن شرکت کنند.

اگر قصد دارید در آزمون زبان انگلیسی Duolingo شرکت کنید‌، بهتر است که آمادگی لازم را کسب نمایید. در این قسمت شما را با نکاتی که به شما در آماده سازی به منظور شرکت در آزمون دولینگو کمک می‌کند، آشنا می‌کنیم.

آزمون زبان انگلیسی Duolingo تمام مهارت‌ها‌ی زبان انگلیسی‌، از جمله خواندن‌، نوشتن‌، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می‌کند. به هر روشی که به طور معمول این مهارت‌ها‌ی زبان انگلیسی را بیاموزید و آنها تمرین کنید‌، به شما کمک می‌کند تا برای این آزمون آماده شوید. به عنوان مثال تمرینات و فعالیت‌هایی که شما را برای شرکت در این آزمون آماده می‌کنند می‌توانند شامل تماشای فیلم به زبان انگلیسی‌، صحبت با دوستان به زبان انگلیسی‌، خواندن روزنامه‌ها‌ و مجلات انگلیسی و تمرین نوشتن به زبان انگلیسی باشد. علاوه بر این‌، بسیاری از منابع رایگان و آنلاین وجود دارند که با مراجعه به آنها می‌توانید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و برای شرکت در آزمون دولینگو آماده شوید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای کسب موفقیت مورد نظر در آزمون دولینگو هم نیاز است تا شما بتوانید سطح زبانی خوبی داشته باشید، چون بدون داشتن سطح زبانی قابل قبول نمی‌توانید در این آزمون یا هر آزمون دیگر موفق باشید و اگر هر به هر دلیل توانستید نمره خوبی را کسب کنید، در ادامه مسیر تحصیلی خودتان دچار مشکل خواهید شد.

در ادامه به بررسی چند اقدام مهم که به کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی دولینگو کمک می‌کند خواهیم پرداخت.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی دولینگو

شرکت در آزمون‌های آزمایشی دولینگو شما را با انواع سوالات مشابهی که در آزمون اصلی Duolingo با آنها روبرو می‌شوید، آشنا می‌کند. به شما توصیه می‌کنیم که حتماً از در آزمون‌ آزمایشی دولینگو شرکت کنید تا بدانید در آزمون واقعی چه موارد و سوالاتی در انتظار شما خواهند بود. با این کار می‌توانید روی نکات مهم تمرکز کنید و با کسب آگاهی قبل از آزمون، بهترین نتیجه را بگیرید. شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو رایگان است و شما می‌توانید هر زمان که می‌خواهید از آن استفاده کنید. هنگامی ‌که شما در آزمون آزمایشی شرکت کرده و سوالات بخش‌های مختلف آن را تکمیل می‌کنید‌، آزمون آزمایشی محدوده نمره تخمینی شما را ارائه می‌دهد.

به خاطر داشته باشید که آزمون آزمایشی از آزمون اصلی کوتاه‌تر است. در واقع آزمون آزمایشی تنها ۸ دقیقه طول می‌کشد و محدوده نمرات اعلام شده از طریق آن غیر رسمی هستند.‌ همچنین نتایج اعلام شده در آزمون آزمایشی از دقت کمتری برخوردار هستند و نباید معیار انتخاب و سنجش شما باشد، چون همانگونه که بیان کردیم، از دقت بسیار کمی برخوردار است.

محیط شرکت در آزمون را آماده کنید

آمادگی برای آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

آمادگی برای آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

 

از آنجا که شما در آزمون انگلیسی Duolingo به صورت آنلاین و از طریق کامپیوتر شرکت می‌کنید، باید مطمئن شوید که همه چیز را قبل از شروع آزمون آماده کرده‌اید تا در هنگام امتحان با مشکلی روبه‌رو نشوید. شما باید گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر، اتاقی آرام با نور کافی، حدود ۱ ساعت زمان بدون وقفه برای پاسخگویی به سوالات، کامپیوتری مجهز به دوربین جلو و میکروفن و بلندگو و امکان اتصال به اینترنت و مرورگر سازگار را آماده کرده و در اختیار داشته باشید.

قوانین آزمون را رعایت کنید.

پس از اتمام آزمون‌، ناظر آزمون ویدیوی شما را بررسی می‌کند تا از رعایت قوانین اطمینان حاصل کند. این قوانین شامل استفاده نکردن از هدفون‌، عدم برقراری ارتباط با شخص دیگر‌، استفاده نکردن از تلفن یا سایر دستگاه‌ها‌ و نگاه نکردن به خارج از صفحه است. رعایت این قوانین در طول آزمون مهم بسیار است‌، در غیر این صورت باید دوباره در آزمون شرکت کنید. قوانین آزمون در پرسش‌ها‌ی متداول آزمون Duolingo مشخص شده‌ و در دستورالعمل‌ها‌ در ابتدای آزمون گنجانده شده‌اند.

از مهم‌ترین قوانین آزمون دولینگو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– دوربین لب‌تاپ یا کامپیوتر شما باید روشن باشد و نباید به اطراف نگاه کنید.

– محلی که در آن آزمون را می‌دهید باید ساکت باشد و نباید فرد دیگری در آن حضور داشته باشد.

– هیچ‌گونه وسیله‌ای نباید جهت نت‌برداری یا نوشتن مانند کاغذ و موبایل کنار دست شما باشد.

– نباید از هیچ گونه وسیله‌ای اعم از دوربین و … برای نت‌برداری استفاده کنید.

– گوش‌های شما باید نمایش داده شود تا اطمینان حاصل شود که هدفونی و گوشی ندارید.

– نور اتاق باید کافی باشد و صورت شما به صورت واضح قابل نمایش باشد.

– از ابتدا و انتهای آزمون وب‌کم شما باید روشن باشد.

– برای شرکت در آزمون می‌توانید از مرورگرهای کروم یا اپرا استفاده کنید.

– محدودیتی در مورد تعداد بار شرکت در امتحان ندارید و به هر تعداد که بخواهید، می‌توانید شرکت کنید ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر ماه می‌توانید ۲ بار در امتحان شرکت کنید.

– در صورتی که ارتباط اینترنتی شما حین امتحان قطع شود یا سایت آزمون دچار مشکل شود، می‌توانید به صورت مجدد و بدون پرداخت هزینه در آزمون شرکت کنید.

– شما باید همواره به وسط مانیتور نگاه کنید تا مشکلی پیش نیایید، بجز هنگام تایپ کردن که می‌توانید به کیبورد هم نگاه کنید.

 

 

 

 

 

آماده‌ی ارائه توانایی‌های خود باشید

آزمون زبان انگلیسی Duolingo شامل بخش نوشتاری و مصاحبه ویدئویی است. هنگامی که نتایج آزمون خود را با یک دانشگاه به اشتراک می‌گذارید‌، نوشتار و مصاحبه ویدئویی شما با آنها به اشتراک گذاشته می‌شوند. این یک فرصت عالی برای کارکنان پذیرش بین‌المللی دانشگاه‌ها است تا سطح زبان انگلیسی شما را با توجه به ویدئو مصاحبه و نوشتارتان بیازمایند. از طرف دیگر شما نیز این فرصت را پیدا می‌کنید تا مهارت‌ها و توانایی زبان انگلیسی خود را به نمایش بگذارید. شما می‌توانید برای هر مصاحبه ویدئویی و نمونه نوشتاری یکی از دو موضوع ارائه شده را انتخاب کنید. سپس ۱ تا ۳ دقیقه در مورد موضوعی که انتخاب کرده‌اید صحبت می‌کنید و حداکثر تا ۵ دقیقه در مورد آن می‌نویسید.

هنگام شرکت در آزمون نگرانی را کنار بگذارید و استرس نداشته نباشید. یک تایمر وجود دارد که زمان را نشان می‌دهد و شما می‌توانید ببینید که برای پاسخگویی به سوالات پقدر فرصت دارید. اگر استرس به سراغ شما آمد نفس عمیق بکشید و بدون نگرانی به هر سوالی که می‌توانید پاسخ دهید. قبل از اینکه نتایج خود را با دانشگاه‌ها‌ به اشتراک بگذارید‌، می‌توانید پاسخ‌ها‌ی خود را مرور کنید. اگر از عملکرد خود راضی نباشید‌، می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید.

مزایای آزمون زبان انگلیسی  Duolingo

باید گفت که آزمون Duolingo مزایای مختلفی دارد. در این قسمت به بررسی برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت آزمون زبان انگلیسی دولینگو می‌پردازیم.

دسترس پذیری آسان

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های زبان آزمون انگلیسی Duolingo این است که می‌توان به راحتی و بدون جا به جایی مکانی در آن شرکت کرد. در واقع شما با شرکت در آزمون آنلاین دولینگو در خانه یا اتاق خود به جلسه‌ی آزمون دسترسی پیدا می‌کنید. اما با ورود اینترنت و شبکه جهانی به زندگی ما‌، Duolingo در این زمان به عنوان در دسترس‌ترین گزینه به عنوان آزمون زبان مهارت انگلیسی تبدیل شد. اگرچه آیلتس نیز به تازگی آزمون آنلاین خود را با نام IELTS Indicator راه اندازی کرده است‌، اما در این زمان Duolingo  سهم بزرگی را در زمینه آزمون‌ آنلاین زبان انگلیسی از آن خود کرده است و به یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها‌ برای دانش آموزان و همچنین دانشگاه‌ها تبدیل شده است.

مقرون به صرفه بودن

مزیت‌های آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

مزیت‌های آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

در حالی که سایر امتحانات مهارت انگلیسی حدود ۲۰۰ دلار هزینه دارند، هزینه شرکت در آزمون دولینگو فقط ۴۹ دلار است. این امر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، یک مزیت بسیار خوب محسوب می‌شود. چرا که این دانشجویان باید با هزینه‌ها‌ی زیادی روبرو شوند و هر چیزی که بتواند این هزینه‌ها‌ را حتی به مقدار کمی ‌کاهش دهد، برای آنها تفاوت زیادی ایجاد می‌کند.

نتایج سریع‌تر

آزمون دولینگو در مقایسه با آزمون‌های  IELTS یا TOEFL که اعلام نتایج‌شان حدود ۴ الی ۵ روز به طول می‌انجامد‌، نتیجه را خیلی زودتر اعلام می‌کند. دولینگو نتایج آزمون را در عرض ۲۴ الی ۴۸ ساعت اطلاع می‌دهد. بنابراین می‌بینید که نتایج ارائه شده توسط Duolingo در مقایسه با سایر امتحانات مهارت زبان انگلیسی بسیار سریع‌تر است.

مدت زمان کوتاه‌تر شرکت در آزمون

مزیت‌های آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

مزیت‌های آزمون زبان انگلیسی آنلاین دولینگو

مدت زمان آزمون آزمون دولینگو ۴۵ الی ۶۰ دقیقه است. در مقایسه با آیلتس شرکت در آن ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است، شرکت در آزمون دولینگو زمان کمتری می‌طلبد. بنابراین‌، تعهد زمانی دولینگو در مقایسه با سایر آزمون‌های دیگر زبان انگلیسی بسیار کمتر است.

انعطاف پذیری و سهولت شرکت در آزمون دولینگو

انعطاف پذیری و سهولت شرکت در آزمون دولینگو یکی دیگر از عواملی است که این آزمون انگلیسی را از سایر آزمون‌ها‌ متمایز می‌کند. در آزمون Duolingo را می‌توان در هر کجا و در هر زمان شرکت کرد و برای این کار شما فقط به یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد نیاز دارید.

آزمون‌های آزمایشی دولینگو

این آزمون همچنین امکان شرکت در چند آزمون آزمایشی را قبل از شرکت در آزمون واقعی ارائه می‌دهد. شرکت در آزمون آزمایشی به دانش آموزان تمام اطلاعات مربوط به آزمون نهایی و اصلی را می‌دهد و کمک بسیاری به کسب آمادگی و آشنایی با ساختار آزمون می‌کند.

کدام مدارس و موسسات آزمون انگلیسی Duolingo را می‌پذیرند؟

دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را به رسمیت می‌شناسند

دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را به رسمیت می‌شناسند

در حال حاضر ۱۴۱۵ دانشگاه و موسسه مدرک آزمون زبان انگلیسی Duolingo را قبول می‌کنند‌. با توجه به مزیت‌های آزمون دولینگو امروزه بسیاری از داوطلبان و دانشگاه‌ها به شرکت در این آزمون روی آورده‌اند. پیش بینی می‌شود در آینده دانشگاه‌ها و موسسات بیشتری نیز نتایج این آزمون را معتبر بدانند. در این قسمت فهرستی از مهم‌ترین دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را به رسمیت می‌شناسند معرفی می‌کنیم. برای دسترسی به فهرست تمای دانشگاه‌هایی که مدرک دولینگو را قبول می‌کنند می‌توانید به وب سایت رسمی آزمون دولینگو به آدرس اینترنتی https://englishtest.duolingo.com/institutions  مراجعه کنید.

در اینجا برخی از دانشگاه‌ها‌ی برتر کشورهای مختلف که آزمون مهارت Duolingo انگلیسی را پذیرفته اند‌، آورده شده است.

برخی از دانشگاه‌های انگلستان که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه آنگلیا راسکین  Anglia Ruskin University

دانشگاه بانگور Bangor University

دانشگاه بریستول University of Bristol

دانشگاه برونل Brunel University

دانشگاه گلاسکو University of Glasgow

دانشگاه بیرمنگام University of Birmingham

دانشگاه کوئین بلفاست Queen’s University Belfast

دانشگاه میدلسکس Middlesex University

دانشگاه استرلینگ University of Stirling

دانشگاه پلیموث Plymouth University

دانشگاه هرتفوردشایر University of Hertfordshire

دانشگاه لیدز بکت Leeds Beckett University

آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی دولینگو

آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی دولینگو

برخی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه آلابامای شمالی University of North Alabama

دانشگاه ایالتی آریزونا Arizona State University

دانشگاه آرکانزاس University of Arkansas

موسسه فناوری کالیفرنیا California Institute of Technology

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نورتریج California State University Northridge

دانشگاه ایالتی هومبولت Humboldt State University

دانشگاه ییل Yale University

دانشگاه بریج پورت University of Bridgeport

دانشگاه آتلانتیک فلوریدا Florida Atlantic University

دانشگاه ایالتی جورجیا Georgia State University

دانشگاه آیداهو University of Idaho

موسسه فناوری ایلینوی Illinois Institute of Technology

دانشگاه کارنگی ملون Carnegie Mellon University

برخی از دانشگاه‌های کانادا که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه آلوگما Algoma University

دانشگاه کیپ برتون Cape Breton University

دانشگاه کنکوردیا Concordia University

دانشگاه کلگری University of Calgary

دانشگاه آلبرتا University of Alberta

دانشگاه تامپسون ریورز Thompson Rivers University

دانشگاه نیوبرانزویک – سنت جان University of New Brunswick – Saint John

دانشگاه ویندزور University of Windsor

دانشگاه یورکویل‌، تورنتو Yorkville University, Toronto

دانشگاه رجینا University of Regina

برخی از دانشگاه‌های آلمان که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

کالج برد برلین Bard College Berlin

دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین Berlin International University of Applied Sciences

دانشگاه علوم کاربردی برند Brand University of Applied Sciences

مدرسه بین‌المللی IU – IU Internationale Hochschule

دانشگاه جیکوبز برمن Jacobs University Bremen

دانشگاه بین المللی شیلر‌، پردیس‌ها‌یدلبرگ Schiller International University, Heidelberg Campus

دانشگاه علوم کاربردی اروپا آلمان University of Applied Sciences Europe Germany

دانشگاه بین المللی علوم کاربردی ویکتوریا Victoria International University of Applied Sciences

دانشگاه آکادیس باد هامبورگ Accadis Hochschule Bad Homburg

دانشگاه فردریک الکساندر ارلانگن نورنبرگ  Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

دانشگاه فورتوانگن هرتیه  Hertie School Germany Hochschule Furtwangen University

دانشگاه IUBH فرنستودیوم IUBH Fernstudium

دانشگاه جیکوبز برمن Jacobs University Bremen

دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin

برخی از دانشگاه‌های استرالیا که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه ملی استرالیا Australian National University

دانشگاه کارنگی ملون Carnegie Mellon University

دانشگاه گریفیت Griffith University

موسسه آد استرا Ad Astra Institute

آکادمی ‌JMC – JMC Academy

مدرسه بازرگانی کاپلان Kaplan Business School

موسسه فناوری ملبورن Melbourne Institute of Technology

کالج موناش Monash College

برخی از دانشگاه‌های نیوزلند که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه مسی Massey University

دانشگاه اوتاگو University of Otago

دانشگاه وایکاتو University of Waikato

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون Victoria University of Wellington

موسسه مطالعات نیوزلند New Zealand Institute of Studies

برخی از دانشگاه‌های اروپا که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه مدیریت اروپا‌، قبرس European Leadership University, Cyprus

دانشگاه اروپای مرکزی – پذیرش فارغ التحصیلان‌، مجارستان Central European University – Graduate Admissions, Hungary

دانشگاه علوم کاربردی‌، اروپا University of Applied Sciences, Europe

دانشگاه مدیریت اروپا‌، هلند European Leadership University, Netherlands

برخی از دانشگاه‌های ژاپن که آزمون زبان انگلیسی دولینگو را به رسمیت می‌شناسند به شرح زیر هستند:

دانشگاه دوشیشا‌، موسسه هنرهای لیبرال Doshisha University, The Institute for the Liberal Arts

کالج بین المللی هنرهای لیبرال  (iCLA) International College of Liberal Arts (iCLA)

دانشگاه یاماناشی گاکوین Yamanashi Gakuin University

دانشگاه کانسای گایدای Kansai Gaidai University

دانشگاه علوم پیشرفته کیوتو Kyoto University of Advanced Science

دانشگاه ناگویا Nagoya University

دانشگاه ژاپن ریتسومیکان آسیا پسیفیک  Japan Ritsumeikan Asia Pacific University (APU)

دانشگاه ریتسومیکان ژاپن Japan Ritsumeikan University

دانشگاه معبد (تمپل) ژاپن Japan Temple University

دانشگاه توکیو کریستین Tokyo Christian University

دانشگاه بین‌المللی توکیو Tokyo International University

دانشگاه متروپولیتن توکیو Tokyo Metropolitan University

دانشگاه آیزو University of Aizu

دانشگاه تسوکوبا University of Tsukuba

دانشگاه واسدا – دانشکده مطالعات لیبرال بین المللی Waseda University – School of International Liberal Studies

آزمون زبان انگلیسی دولینگو

آزمون زبان انگلیسی دولینگو

همانطور که می‌بیند آزمون دولینگو توسط بسیاری از دانشگاه‌های برتر جهانی به رسمیت شناخته می‌شود. با توجه به مزیت‌هایی که آزمون دولینگو دارد، این آزمون می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای آزمون‌های حضوری باشد. شرکت در این آزمون به مراتب بسیار آسان‌تر از شرکت در آزمون‌های حضوری است. علاوه بر این، شرکت کنندگان برای ثبتنام در آزمون در مقایسه با دیگر آزمون‌های بین‌المللی هزینه کمتری پرداخت می‌کنند. از طرف دیگر مشکل جابه‌جایی و حضور فیزیکی در جلسه‌ی آزمون با امکان شرکت به صورت آنلاین حل شده است و داوطلبان می‌توانند تنها با اتصال به اینترنت و از پشت لبتاپ در آزمون دولینگو شرکت کنند. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی در مورد آزمون دولینگو را کسب کرده باشید. اگر هنوز سوالی در مورد آزمون زبان دولینگو برای شما بی پاسخ مانده است، یا نظری در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد این آزمون هستند.

منبع: topuniversities

6 پاسخ به “آزمون دولینگو : معرفی، مزایا و معایب آزمون دولینگو”

 1. سارا لویی گفت:

  آزمون دولینگو
  چطور باید پرداخت کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید از شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند استفاده کنید.
   مانند ایرانی کارت، تهران پیمنت، شریف ویزا و … می‌توانید تحقیق کنید و شرکت مورد نظرتان را پیدا کنید.

 2. سارا لویی گفت:

  ممنون من بعد تحقیق بسیار اول پرداخت رو پیدا کردم سایت خوبی بود برای پرداخت ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید