بهترین دانشگاه های جهان کدام دانشگاه‌ها هستند؟

در صورتی که می‌خواهید در برترین دانشگاه‌ها به ادامه تحصیل بپردازید،، باید رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان را‌ مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. هر دانشگاه با توجه به کیفیت آموزشی، سطح علمی ‌و دستاوردها،‌ نحوه ارائه خدمات به دانشجویان، فراهم کردن شرایط مناسب برای تعلیم و پرورش‌ توانایی‌ها و استعدادهای دانشجویان و…‌ رتبه بندی می‌شود.‌ تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهانی می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای دانشجویان داشته باشد و آینده تحصیلی و شغلی آنها را تضمین کند.‌ با تحصیل در دانشگاه‌های برتر‌ می‌‌توانید دانش و تخصص بسیار بالایی در زمینه رشته تحصیلی خود کسب کرده و در آینده‌ فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار داشته باشید.‌ دانشگاه‌های برتر‌ جهانی‌ دارای کیفیت آموزشی بالایی هستند و‌ تحصیل در آنها‌ این فرصت را برای شما به وجود می‌آورد که فرد تاثیرگذاری برای جامعه جهانی باشید و بتوانید راهکارهای مفید و خلاقانه‌ای را برای حل مشکلات روز جهان ارائه دهید.‌ باید به این نکته توجه کرد که ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهانی نیازمند داشتن پشتکار و رزومه تحصیلی‌ است و پشتکار است و داوطلبان بسیاری آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های برتر را دارند.‌ در این نوشته به‌ بررسی رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان و معرفی برترین دانشگاه‌های بین‌المللی خواهیم پرداخت.

 

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

بررسی رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان و معرفی برترین دانشگاه‌ها

بهترین دانشگاه های جهان

بهترین دانشگاه های جهان

باید گفت که دانشگاه‌های برتر جهانی در کشورهای مختلف‌ قرار دارند. تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌ها در ایالات متحده، کانادا، کشورهای اروپایی، جین، مالزی، ژاپن، استرالیا و … قرار دارند. این دانشگاه‌ها بین‌المللی هستند و امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی را نیز فراهم می‌کنند.‌ ارگان‌های‌ مختلفی اقدام به رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان می‌کنند.‌ باید به این نکته نیز اشاره کرد که‌ رتبه بندی هر دانشگاه در هر سال می‌تواند متفاوت باشد و دانشگاه‌های‌ برتر رقابت شدیدی در مورد کسب جایگاه برتر در هر سال دارند.‌ در این قسمت به معرفی چند دانشگاه‌ بین‌المللی که در رده برترین دانشگاه‌های جهانی قرار دارند، خواهیم پرداخت.‌ آشنایی با این دانشگاه‌ها به شما کمک می‌کند تا‌ در صورت‌ واجد شرایط بودن برای ادامه تحصیل ‌در این دانشگاه‌ها بتوانید مقصد تحصیلی مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

دانشگاه ام آی تی موسسه فناوری ماساچوست ( Massachusetts Institute of Technology )

 

دانشگاه ام آی تی

دانشگاه ام آی تی

 

موسسه فناوری ماساچوست با عبارت اختصاری MIT شناخته می‌شود. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهانی شناخته می‌شود. دانشگاه ام آی تی در سال ۱۸۶۱ تأسیس شده است و در ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد. باید به این نکته اشاره کرد که در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جهان از دید نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی QS شناخته شد. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را داشته باشید، انتخاب دانشگاه ام آی تی به عنوان مقصد تحصیلی می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای شما باشد. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشید. چرا که این دانشگاه به صورت رقابتی امتیاز داوطلبان را مورد بررسی قرار داده و از داوطلبانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، پذیرش به عمل می‌آورد.

تنوع رشته‌ای بسیار بالا در دانشگاه MIT

این دانشگاه در زمینه ارائه برنامه‌های تحصیلی مربوط به رشته‌های اقتصاد، روانشناسی، زیست شناسی و شیمی، ‌علوم زمین، فیزیک و ریاضی دارای شهرت بسیار فراوانی است. این دانشگاه دارای دانشکده علوم، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده طراحی و معماری، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم انسانی و هنر و دانشکده علوم اجتماعی است. باید به این نکته اشاره کرد که دانشکده فنی مهندسی و دانشکده مدیریت دانشگاه ام‌آی‌تی دارای شهرت بسیاری است و این دانشکده‌ها خدمات آموزشی خود را با کیفیت بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می‌کنند. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی و مدیریت را دارید، انتخاب این دانشگاه می‌تواند نقش بسیار مهمی ‌در پیشرفت و موفقیت شما داشته باشد. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌شوند. یکی دیگر از مزیت‌های دانشگاه ام آی تی ارائه خدمات خوب به دانشجویان است. این دانشگاه امکان اقامت در خوابگاه دانشجویی و استفاده از امکانات و خدمات دانشجویی و همچنین بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد.

لیست برترین دانشگاه‌های آمریکای شمالی

دانشگاه استنفورد ( Stanford University )

دانشگاه استنفورد یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. با توجه به رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان این دانشگاه در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه توانست رتبه دوم برترین دانشگاه جهانی رتبه بندی QS را از آن خود بکند. این دانشگاه در استنفورد ایالت کالیفرنیا، در کشور آمریکا قرار دارد و در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است. دانشگاه استنفورد در زمینه‌های علوم انسانی و همچنین رشته‌های فنی و مهندسی دارای شهرت فراوانی است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌هایی که اقدام به ارائه رشته‌های تحصیلی در این زمینه می‌کنند شناخته می‌شود. باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه استنفورد مهد شرکت‌هایی مانند گوگل و بسیاری دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه‌های فناوری فنی و مهندسی است. فارغ التحصیلان این دانشگاه مدیران و هدایت کنندگان بسیاری از شرکت‌های فنی و مهندسی برتر جهانی هستند. این دانشگاه دارای دانشکده بازرگانی و کسب و کار، دانشکده علوم زمین و انرژی و محیط زیست، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، و دانشکده پزشکی است. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند یک موفقیت بزرگ برای دانشجویان بین‌المللی باشد. این دانشگاه تسهیلات و امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا آنها را در مسیر تحصیلی‌شان کمک و یاری کرده باشد. دانشگاه استنفورد علاوه بر ارائه برنامه‌های آموزشی با استانداردهای جهانی و کیفیت آموزشی و سطح علمی ‌بسیار بالا، شرایط بسیار خوبی را برای تفریح و سرگرم کردن دانشجویان و ایجاد یک محیط شاد برای زندگی دانشجویی فراهم می‌کند.

دانشگاه ‌هاروارد ( Harvard University )

هاروارد

هاروارد

 

اگر متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید حتماً آوازه دانشگاه‌ هاروارد به گوش شما خورده است. هاروارد یکی از برترین دانشگاه‌های جهانی است که خدمات بسیاری را در زمینه‌های آموزش، تدریس و تحقیق و پژوهش در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. بسیاری از افراد فارغ التحصیل شده از دانشگاه‌ هاروارد از چهره‌های ممتاز و تاثیر گذار جهانی در زمینه‌های مختلف هستند. دانشکده‌های دانشگاه‌ هاروارد در کمبریج، بوستون و ماساچوست آمریکا قرار دارند. بیش از ۲۰,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف به ادامه تحصیل می‌پردازند. باید اضافه کرد که دانشگاه ‌هاروارد به عنوان اولین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا شناخته می‌شود.‌ این دانشگاه آمریکایی یکی از ثروتمندترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید و سالیانه بودجه عظیمی ‌را صرف آموزش و تعلیم دانشجویان خود برای پیشبرد پروژه‌های علمی ‌می‌کند. مهم‌ترین دانشکده‌های دانشگاه ‌هاروارد عبارت هستند از دانشکده کسب و کار، دانشکده هنر، دانشکده علوم، دانشکده پزشکی، دانشکده معماری، دانشکده الهیات، دانشکده آموزش، مدرسه جان اف کندی دانشگاه ‌هاروارد، دانشکده حقوق و موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف. باید گفت که دانشگاه‌ هاروارد یکی از سخت‌گیرترین دانشگاه‌ها در زمینه جذب دانشجو است و برای اینکه بتوانید موفق ادامه تحصیل در این دانشگاه شوید باید دارای یک رزومه تحصیلی بسیار قوی و پشتکار زیادی باشید. این دانشگاه دانشجویان ممتاز و با استعداد را از سراسر جهان جذب می‌کند.

موسسه فناوری کالیفرنیا ( California Institute of Technology )

موسسه فناوری کالیفرنیا یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی است که در پاسادنا آمریکا در حدود ۱۱ مالی شمال شرقی مرکز‌ لس آنجلس قرار دارد و در سال ۱۸۹۱ تاسیس شده است. این دانشگاه توانست در سال ۲۰۲۱ رتبه چهارم بهترین دانشگاه را در نظر سنجی QS از آن خود بکند. این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی نیز پذیرش به عمل آورده و امکان ادامه تحصیل آنها را در آمریکا فراهم می‌کند. موسسه فناوری کالیفرنیا یک دانشگاه تحقیقاتی و آموزشی علوم و مهندسی مشهور در سرتاسر جهان است. این دانشگاه امکانات و خدمات از جمله لابراتورها و آزمایشگاه‌های بسیار پیشرفته و با کیفیتی را ارائه می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به آزمایشگاه متعلق به ناسا، آزمایشگاه لرزه نگاری، و شبکه بین‌المللی رصد خانه اشاره کرد. دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه به تحصیل رشته‌های مختلف بپردازند که عمدتاً شامل برنامه‌های تحصیلی مربوط به رشته‌های فنی و علوم کاربردی هستند. این دانشگاه سخت‌گیری‌های بسیاری را در پذیرش دانشجویان به عمل می‌آورد و دانشجویان با استعداد را پذیرش می‌کند. بدون شک موسسه فناوری کالیفرنیا یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است و همیشه در فهرست رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان جایگاه ویژه‌ای دارد.

دانشگاه آکسفورد ( Oxford University )

 

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

 

تحصیل در دانشگاه آکسفورد برای بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج را دارند یک رویای بزرگ است. آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان به شمار می‌آید. دانشگاه آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر در کشور انگلستان واقع شده است و یکی از مشهورترین و برترین دانشگاه‌های جهان با سابقه طولانی در تعالی علم و دانش به شمار می‌آید. سیستم و کیفیت آموزشی دانشگاه آکسفورد بسیار عالی است و دانشجویان ‌می‌توانند از شرکت در کلاس‌های درسی با سطح علمی ‌بسیار بالا و به روز بهره‌مند شوند. داوطلبان بسیاری سالیانه درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به دانشگاه آکسفورد ارسال می‌کنند. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه کرده و امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی را نیز فراهم می‌کند. دانشگاه آکسفورد بیش از ۱۰۰ کتابخانه دارد و کتابخانه این دانشگاه به عنوان بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در کشور انگلستان شناخته می‌شود. در این کتابخانه‌ها نسخه‌های چاپی و دیجیتالی برای استفاده دانشجویان در دسترس هستند.

 

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

 

 

سایر دانشگاه‌های معتبر جهان

از دیگر دانشگاه‌های برتر جهان می‌توان به دانشگاه‌های ETH زوریخ ( موسسه فناوری فدرال سوییس) در سوییس، دانشگاه کمبریج در انگلستان، کالج امپریال لندن در انگلستان، دانشگاه شیکاگو در آمریکا، دانشگاه کالج دانشگاه لندن UCL در انگلستان، دانشگاه ملی سنگاپور NUS در سنگاپور، دانشگاه پرینستون در آمریکا، دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور NTU در سنگاپور، اکول پولی تکنیک فدرال لاوسان EPFL  در سوییس، دانشگاه تسینگهوا در چین، دانشگاه‌های ییل، کورنل، میشیگان آربور، جان‌ هاپکینز و کلمبیا در آمریکا، دانشگاه ادینبرو در انگلستان، دانشگاه هنگ کنگ UKU در هنگ کنک، دانشگاه پکن در چین، دانشگاه تورونتو در کانادا، دانشگاه ملی استرالیا در استرالیا، دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، دانشگاه کیوتو در ژاپن، دانشگاه فنی مونیخ در آلمان، دانشگاه PSL در فرانسه، دانشگاه فنی دلفت در هلند، دانشگاه مالایا UM در مالزی، دانشگاه ملی تایوان NTU در تایوان، دانشگاه بنوس آیرس UBA در آرژانتین،‌ دانشگاه کپنهانگ در دانمارک، دانشگاه آکلند در نیوزلند، دانشگاه KU لون در بلژیک، دانشگاه لاند در سوئد، دانشگاه ملی اوتونوم مکزیکو UNAM در مکزیک و … اشاره کرد.

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان و تضمین موقعیت و آینده شغلی

تحصیل در دانشگاه‌هایی که در فهرست رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان قرار می‌گیرند مزیت‌هایی مانند بهره‌مندی از برنامه‌های تحصیلی بسیار باکیفیت، آینده شغلی شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. مدرک تحصیلی اعطاء شده توسط این دانشگاه‌ها دارای اعتبار بین‌المللی در تمامی ‌کشورهای جهان است و شما می‌توانید پس از فارغ ‌التحصیلی با در دست داشتن یک مدرک تحصیلی معتبر از برترین دانشگاه‌های جهان به سرعت وارد بازار کار شده و دانش و آموخته‌های خود را به صورت عملی و حرفه‌ای به کار بگیرید.

به نظر چه دانشگاه‌های معتبری در رشته تحصیلی شما در دنیا وجود دارد؟ آیا سابقه اپلای یا تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معرفی کرده دارید؟ به نظر شما تحصیل در یک دانشگاه معتبر جهانی چه تاثیری در آینده شغلی افراد می‌تواند داشته باشد؟

در صورتی که شما یا آشنایانتان تجربه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را داشته‌اید، خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید آن را با کارشناسان و مشاوران ما مطرح کنید.

منبع: topuniversities

دیدگاهتان را بنویسید