معرفی بهترین دانشگاه های قبرس برای داوطلبان ایرانی

امروزه تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی در بین دانشجویان ایرانی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. چرا که تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی می‌تواند مزیت‌‌های بسیاری داشته باشد. کشور قبرس دارای دانشگاه‌هایی است که دارای سطح علمی ‌و کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند و رشته‌های متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند. همچنین قبرس از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی به کشور ایران نزدیک است. بنابراین زندگی در حین تحصیل در قبرس برای دانشجویان ایرانی به مراتب آسان‌تر خواهد بود. باید گفت که قبرس کشور زیبایی است و طبیعت بسیار دلنوازی دارد. تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند یک تجربه‌ی بسیار عالی از دوران دانشجویی باشد. در این نوشته به معرفی بهترین دانشگاه‌‌ها برای دانشجویان بین‌المللی خواهیم پرداخت. اگر شما نیز جزء داوطلبانی هستید که قصد تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی را دارید پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را با دقت دنبال کنید تا با بهترین دانشگاه های قبرس آشنا شوید.

 

تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

بهترین دانشگاه های قبرس شمالی برای دانشجویان بین‌المللی

قبرس دارای چندین دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که سالیانه از دانشجویان بین‌المللی کشورهای مختلف جهان پذیرش تحصیلی به عمل می‌آورد. به منظور انتخاب بهترین دانشگاه های قبرس شمالی برای ادامه تحصیل باید به چند نکته‌ی مهم توجه کنید. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید هزینه‌‌های تحصیل و زندگی در کشور قبرس را در نظر بگیرید. بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق و کافی در مورد دانشگاه‌ها مراجعه به وب‌‌سایت رسمی ‌آنها است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه رشته‌ی مورد نظر خود را جستجو کرده و اطلاعات لازم در مورد مدارک و شرایط تحصیل در رشته مقطع و دانشگاه مورد نظر خود را کسب نمایید.

هزینه تحصیل در قبرس

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد انتخاب دانشگاه باید در نظر بگیرید، هزینه تحصیل در دانشگاه است. باید بدانید که بسیاری از دانشگاه‌ها کمک هزینه‌‌های تحصیلی را به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. بهره‌مندی از این کمک هزینه‌های تحصیلی می‌تواند کمک بسیاری به دانشجویان بین‌المللی بکند تا بخشی از هزینه‌‌های تحصیل و زندگی خود در کشور قبرس را تامین کنند. بنابراین لازم است که از مدارک و شرایط لازم برای بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی مطلع باشید و در بازه‌ی زمانی تعیین شده نسبت به آماده سازی مدارک و ارائه‌ی آنها به دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

تحصیل پزشکی در قبرس: معرفی بهترین دانشگاه‌ها و شرایط اخذ پذیرش از آنها

طول دوره تحصیلی و شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی

همچنین باید به طول مدت دوره تحصیلی و امکانات و خدماتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد دقت کنید. یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید بررسی بازار کار و شانس پیدا کردن یک شغل خوب و مرتبط با رشته تحصیلی‌تان پس از فارغ التحصیلی است. بهتر است دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید که مدرک آن دارای اعتبار بین‌المللی باشد تا بتوانید به راحتی وارد بازار کار شده و با پیدا کردن شغل مناسب درآمد خوبی نیز داشته باشید.

در ادامه‌ی مطلب به معرفی چند دانشگاه قبرس شمالی که در فهرست بهترین دانشگاه‌‌ها برای دانشجویان بین‌المللی قراردارند، خواهیم پرداخت.

 

دانشگاه قبرس شمالی

 

دانشگاه بین‌المللی قبرس ( Cyprus International University )

دانشگاه بین‌المللی قبرس یکی از بهترین دانشگاه های قبرس برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. این دانشگاه در پایتخت کشور قبرس یعنی شهر نیکوزیا قرار دارد و به دلیل برنامه‌‌های تحصیلی متنوعی که با کیفیت و استانداردهای جهانی ارائه می‌دهد، موفق به جذب تعداد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شده است از کشورهای مختلف جهان شده است. این دانشگاه دارای پردیس بسیار مدرن و مجهزی است و خدمات رفاهی و تسهیلات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ادامه تحصیل در این دانشگاه قبرس شمالی برای دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پیشرفت‌‌های بسیاری را به همراه داشته باشد.

 دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک ( Near East University )

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست ( خاور نزدیک ) یکی از دانشگاه‌‌های خصوصی و بین‌المللی کشور قبرس به شمار می‌آید. این دانشگاه در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و در شهر تاریخی نیکوزیا که پایتخت کشور قبرس نیز است، قرار دارد. دانشگاه نیر ایست ( خاور نزدیک ) دارای سطح علمی ‌بالا و کیفیت آموزشی بسیار عالی است. یکی از مزیت‌‌های تحصیل در دانشگاه نیر ایست این است که دانشگاه مبلغ معقولی را به عنوان شهریه‌ی دانشگاهی تعیین کرده است و تحصیل در این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه باشد. به همین دلیل است که تعداد داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه نیر ایست زیاد است و انتخاب این دانشگاه قبرس شمالی به عنوان مقصد تحصیلی یک تصمیم خوب است.

دانشگاه مدیترانه شرقی ( Eastern Mediterranean University )

دانشگاه مدیترانه شرقی بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی در قبرس شمالی به شمار می‌آید. این دانشگاه در منطقه شرقی جزیره‌ای در شهر فاماگوستا واقع شده است. دانشگاه مدیترانه شرقی به ویژگی‌‌هایی مانند توسعه‌ی استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌ی تدریس و انجام تحقیقات و پژوهش‌‌های مختلف در قبرس شمالی شهرت دارد. این دانشگاه یکی از بهترین مقصد‌‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید و سالیانه تعداد بالایی از دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کند.

دانشگاه گیرنه یا کایرنیا ( Girne University )

دانشگاه گیرنه در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است. پردیس این دانشگاه در شهر فعال و پر جنب و جوش گیرنه یا کایرنیا قرار دارد. این دانشگاه یک مقطع تحصیلی عالی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که قصد ادامه تحصیل در رشته‌‌های فنی و مهندسی و مدیریت را دارند. دانشگاه گیرنه در بین چند دانشگاه قبرس شمالی که طرفداران زیادی نزد دانشجویان بین‌المللی دارند، قرار دارد.

دانشگاه رئوف دنکتاش ( Rauf Denktaş University )

 

دانشگاه رئوف دنکتاش

دانشگاه رئوف دنکتاش

 

دانشگاه رئوف دنکتاش یکی از دانشگاه‌های خصوصی قبرس است که در شهر لفکوسا در قبرس شمالی قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ ساخته شده است. دانشگاه رئوف دنکتاش یک دانشگاه بین‌المللی است که اعتبار و در عین حال مدرنیزه بودن را در کنار هم دارد. این دانشگاه با وجود تازه تاسیس بودن توانسته است نظر دانشجویان بین‌المللی بسیاری را به خود جلب کند و از آنها پذیرش تحصیلی بگیرد.

دانشگاه آمریکایی گیرنه ( Girne American University )

دانشگاه آمریکایی گیرنه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های قبرس و معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شناخته می‌شود. باید بدانید که گیرنه فعال‌ترین و سرزنده‌ترین شهر در قبرس شمالی است. دانشجویانی که در دانشگاه آمریکایی گیرنه به ادامه تحصیل مشغول هستند با شیوه‌ی آموزش آمریکایی تعلیم می‌بینند. این دانشگاه دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته است و این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا تحصیلات تئوریک و آکادمیک خود را به صورت عملی در یک محیط مناسب به مرحله‌دی اجرا در بیاورند و علاوه بر آموزش علوم تئوریک بتوانند آموخته‌‌های خود را به صورت عملی و تجربی به کار ببرند. دانشگاه آمریکایی گیرنه یک دانشگاه بین‌المللی بسیار عالی در کشور قبرس به شمار می‌آید و به عنوان یک دانشگاه قبرس شمالی با کیفیت و سطح علمی ‌بسیار بالا شناخته شده است.

دانشگاه اروپایی لفکه ( European University of Lefke )

دانشگاه اروپایی لفکه یکی دیگر از بهترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کشور قبرس به شمار می‌آید. این دانشگاه به ارائه خدمات آموزشی بسیار عالی در سطح بین‌المللی شهرت دارد. به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی بسیاری دانشگاه اروپایی لفکه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

دانشگاه باغچه شهیر ( Bahçeşehir Cyprus University )

دانشگاه باغچه شهیر دانشگاهی مدرن و منحصر به فرد در کشور قبرس است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و با وجود تازه تاسیس بودن موفقیت‌‌های بسیاری را به دست آورده است. یکی از مشخصه‌‌های بارز این دانشگاه داشتن خلاقیت و نوآوری در زمینه‌ی آموزش و تعلیم و تربیت است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس و آشنایی با برترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس

دانشگاه بین‌المللی فینال ( Final International University )

 

دانشگاه بین‌المللی فینال

دانشگاه بین‌المللی فینال

 

دانشگاه بین‌المللی فینال یک موسسه‌ی آموزش عالی خصوصی جدید و تازه تاسیس در قبرس شمالی است. این دانشگاه کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد و خدمات آموزشی خود را با استانداردهای بین‌المللی برای تمام دانشجویان از تمام کشورهای جهان ارائه می‌کند.

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس ( Health and Social Sciences, University of Cyprus )

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است و در منطقه گوزل یورت قرار دارد. این دانشگاه دارای یکی از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌‌ها در زمینه‌ی علوم سلامت و بهداشت در قبرس شمالی جمهوری ترکیه است. بنابراین آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که مایل هستند در این زمینه به ادامه تحصیل بپردازند، می‌توانند این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب کنند.

دانشگاه وست قبرس ( Cyprus West University )

دانشگاه وست قبرس یکی از جدیدترین دانشگاه‌ها در قبرس شمالی است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است. باید گفت که دانشگاه وست با وجود تازه تاسیس بودن توانسته است تا نظر دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کند. این دانشگاه یکی از مقصد‌‌های تحصیلی خوب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید.

 

دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا ( Karpas Mediterranean University )

دانشگاه مدیترانه کارپازیا در نزدیکی مرکز شهر لفکوزیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده است و ششمین دانشگاه قبرس شمالی به شمار می‌آید که در شهر نیکوزیا یعنی پایتخت قبرس قرار دارد. این دانشگاه فعالیت‌‌ها و همکاری‌‌های بسیاری با دیگر دانشگاه‌‌ها و موسسات آموزشی عالی بین‌المللی دارد.

پردیس دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا دارای ساختار منحصر به فردی است و خدمات و تسهیلات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. فضای دانشگاه به گونه‌ای است که دانشجویان بین‌المللی با پیش زمینه‌‌های فرهنگی متفاوت با آغوش باز پذیرفته می‌شوند و تحصیل در یک محیط دوستانه به شکوفا شدن استعدادهای آنها و پیشرفت تحصیلی‌شان کمک بسیاری می‌کند. انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد تحصیلی می‌تواند مزیت‌های بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی به همراه داشته باشد.

معرفی برترین دانشگاه‌های داروسازی قبرس و شرایط تحصیل داروسازی در قبرس

دانشگاه علوم قبرس ( Cyprus Science University )

دانشگاه علوم قبرس در یکی از زیباترین مناطق جزیره قبرس واقع شده است. این دانشگاه در حال تبدیل شدن به یکی از دانشگاه‌‌های جهانی در کشور قبرس است که موفق به جذب دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۴۰ کشور مختلف شده است. اساتید و افراد نخبه و بسیار با تجربه‌ای در این دانشگاه همکاری دارند و به یاری همدیگر به پیشبرد اهداف تحصیلی و علمی‌ دانشجویان کمک می‌کنند. انتظار می‌رود که این دانشگاه نسل جدیدی از دانشجویان و دانش آموختگان را به بهترین شکل ممکن تعلیم و تربیت دهد.

تحصیل در قبرس: تجربه تحصیل در دانشگاه‌های تازه تاسیس، با کیفیت و با هزینه پایین

با اینکه بیشتر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های قبرس تازه تاسیس هستند، همکاری‌ها و تجربه‌های بین‌المللی آنها با دانشگاه‌های دیگر جهان موجب شده است که این کشور در زمینه‌ی آموزش عالی در رشته‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری را کسب کند.

به نظر شما آیا تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس یک تصمیم عاقلانه است یا نه؟ در صورتی که شما تجربه‌ی تحصیل در قبرس را دارید، یا آشنایی دارید که در دانشگاه‌های قبرس در حال تحصیل است، می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: rocapply

دیدگاهتان را بنویسید