بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه: آشنایی با ۷ دانشگاه برتر پزشکی در کشور ترکیه

امروزه بهترین دانشگاه‌های پزشکی ترکیه پذیرای دانشجویان بین المللی هستند و امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند. با افزایش روز افزون هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در دانشگاه‌هایی هستند که درعین مقرون به صرفه بودن دارای کیفیت آموزش بالایی نیز باشد. باید گفت که بیشتر دانشگاه‌های ترکیه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های خارجی دارای شهریه‌ی تحصیلی کمتری هستند. علاوه بر این، بیشتر دانشگاه‌های ترکیه دارای کیفیت آموزشی مطلوبی هستند. بنابراین اگر به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه هستید، باید بگوییم که انتخاب خوبی انجام داده‌اید. باید اضافه کرد که کشور ترکیه از لحاظ فرهنگی و اعتقادات مذهبی شباهت و نزدیکی‌های بسیاری با کشور خودمان ایران دارد. به همین دلیل زندگی در کشور ترکیه برای دانشجویان ایرانی آسان‌تر است و سالیانه داوطلبان بسیاری برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه از کشور ایران اقدام می‌کنند. علاوه بر این، هم مرز بودن ایران و ترکیه و نزدیکی جغرافیایی این دو کشور، جابه جایی و مسافرت را برای دانشجویان ایرانی آسان‌تر می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت که دانشگاه‌های ترکیه مقصد تحصیلی مناسبی برای دانشجویان ایرانی به شمار می‌آیند. از آن جایی که رشته‌ی پزشکی و زیر شاخه‌های آن یکی از رشته‌های تحصیلی مورد علاقه در بین دانشجویان ایرانی است، آشنایی با بهترین دانشگاه‌های پزشکی ترکیه می‌تواند کمک بسیاری به انتخاب دانشگاه مناسب بکند. در این مطلب شما را با بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه آشنا خواهیم کرد.

 

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها یپزشکی ترکیه

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل و جامع صفر تا ۱۰۰ بورسیه تحصیلی ترکیه

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه می‌تواند مسیر زندگی دانشجویان را تغییر دهد. فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر، اشتغال به کار در آینده و داشتن درآمد مناسب را تضمین می‌کند. در ادامه‌ی مطلب شما را با ۷ دانشگاه برتر ترکیه که دروس مربوط به رشته‌های پزشکی را ارائه می‌دهند، آشنا خواهیم کرد.

دانشگاه آک دنیز ترکیه ( akdeniz university )

 

دانشجویان پزشکی دانشگاه آک دنیز

دانشجویان پزشکی دانشگاه آک دنیز

 

دانشگاه آک دنیز در شهر آنتالیای ترکیه واقع شده است. این دانشگاه یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزش عالی پژوهش علمی در مدیترانه‌ی شرقی به شمار می‌آید. دانشگاه آک دنیز شاخه‌های مختلف از رشته پزشکی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه‌ی آموزشی عالی پزشکی، علاوه بر داشتن سطح علمی بالا، خدمات فرهنگی و اجتماعی بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. به عنوان مثال دانشگاه آک دنیز خدمات مشاوره و راهنمایی‌های روانشناسی را برای کمک به حل مشکلات ذهنی و اجتماعی و همچنین مشکلات احساسی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. بنابراین دانشجویان می‌توانند در یک بستر مناسب تحصیلات خود را ادامه دهند و استعدادها و توانایی‌های علمی و عملی خود را شکوفا کنند.

دانشگاه قاضی عثمان پاشا (Gaziosmanpaşa University )

دانشگاه قاضی عثمان پاشا یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه است که فعالیت خود را از سال ۱۹۹۲ در توقات شروع کرده است. توقات یا توکات به ترکی استانبولی ( Tokat ) نام شهری در شمال ترکیه است که جمعیتی بیش از ۱۵۰,۰۰۰ نفر دارد و مرکز استان توقات در شمال آناتولی مرکزی در قسمت درونی بخش میانی منطقه دریاه سیاه واقع است.

نام این دانشگاه از نام قاضی عثمان نوری پاشا، یکی از فرماندهان معروف ترکیه که متولد این شهر بوده است، گرفته شده است. در سال ۲۰۱۸ بر اساس قانون آموزش عالی ترکیه، نام این دانشگاه به دانشگاه قاضی عثمان پاشا ( توقات ) توکات تغییر یافت. این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر پزشکی ترکیه به شمار می‌آید. علاوه بر کیفیت آموزشی بالا، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند از خدمات مختلف ارائه شده توسط این دانشگاه بهره‌مند شود. به عنوان مثال دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی مختلفی که در این دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

دانشگاه قاضی عثمان پاشا وابسته به دانشگاه کاموریایت است. این دانشگاه با تربیت و تعلیم دانشجویان نخبه و توانمند به پیشرفت علمی و اجتماعی در سطح جهانی کمک بسیاری می‌کند. دانشجویان این دانشگاه فعالیت‌ها و تلاش‌های بسیاری برای یافتن راه حل‌های مناسب در زمینه‌ی مشکلات پزشکی و حوزه‌ی انسانی انجام می‌دهند. یاد اضافه کرد که بیشتر دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه قاضی عثمان پاشا دانشجویان توانمند و بااستعدادی هستند. مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه دارای اعتبار زیادی است و دانشجویان می‌توانند پس از فارغ التحصیلی در مراکز پزشکی و درمانی مشغول به کار شوند.

دانشگاه قاضی ( Gazi University )

 

دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی یکی از دانشگاه های دولتی در ترکیه است. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده است. این دانشگاه دارای ۲۱ دانشکده، ۱۱ مدرسه‌ی حرفه‌ای، ۴ مدرسه، ۷ موسسه‌ی آموزشی و ۵۲ مرکز پژوهشی و تحقیقاتی است. آموزش آکادمیک در این دانشگاه از سال ۱۹۲۶ آغاز شد. دانشگاه قاضی دارای یکی از برترین مدارس پزشکی در ترکیه است. دکتر صلاح الدین عزمان، تیم جراحی این دانشگاه را در سومین عمل پیوند صورت در ترکیه، در سال ۲۰۱۲ رهبری کرد. این عمل جراحی موفقیت آمیز در بیمارستان دانشگاه قاضی، روی مریضی انجام شد که فک بالا، لب‌ها، دهان، حفره‌های بینی و دندان‌های خود را در تصادفی در سال ۲۰۰۶ از دست داده بود.

بیشتر بخوانید: معرفی برترین دانشگاه‌های ترکیه برای افرادی که به دنبال تحصیل رایگان در ترکیه هستند

دانشگاه مارمارا (Marmara University )

دانشگاه مارمارا یکی از اولین دانشگاه‌های تاسیس شده در ترکیه به شمار می‌آید. این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۸۸۳ با جذب ۱۳ دانشجو آغاز کرد. نام اولیه‌ی این دانشگاه مدرسه‌ی تجارت حمیدیه بود و از سال ۱۹۸۲ به عنوان دانشگاه مارمارا تغییر نام داد. امروزه این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده و مدرسه‌ی پزشکی است. دانشگاه مارمارا یکی از دانشگاه‌های چند زبانه‌ی کشور ترکیه به شمار می‌آید که واحدهای درسی آن به زبان‌های مختلفی مانند زبان‌های ترکی، فرانسوی، عربی، انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شوند.

دانشگاه مارمارا دارای چندین مدرسه‌ی آموزشی عالی، موسسات آموزشی آکادمیک و مدرسه‌های حرفه‌ای است. از آن‌ جایی که ترکیه کشوری اروپایی و آسیایی به شمار می‌آید، ۱۴ پردیس این دانشگاه از موسسات برتر آموزشی اروپایی و آسیایی محسوب می‌شوند. این دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی بوده و قابلیت رقابت با دانشگاه‌های جهانی را دارد. اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده است.

دانشگاه آنکارا ( Ankara University )

 

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا یک دانشگاه دولتی در ترکیه است. این دانشگاه فعالیت خود را پس از سال ۱۹۴۶ بعد از شناخته شدن ترکیه به عنوان جمهوری ترکیه، آغاز کرده است. دانشگاه آنکارا یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه به شمار می‌رود. این دانشگاه خدمات تسهیلاتی و رفاهی بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل و پرورش استعدادها و توانایی‌های علمی خود، زندگی دانشجویی خوب و مفرحی نیز داشته باشند و از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه بهره‌مند شوند. دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های مختلف ورزشی، هنری، علمی و فرهنگی شرکت کنند. این دانشگاه به برگزاری همایش‌ها و رخدادهای فرهنگی و هنری معروف است و دانشجویان می‌توانند در برنامه‌های هنری و فرهنگی بسیاری فعالیت داشته باشند. همچنین دانشجویان می‌توانند با پرداخت کمترین هزینه در فعالیت‌ها و باشگاه‌های ورزشی این دانشگاه ثبت نام کنند. در حال حاضر دانشگاه آنکارا  ۱۲۰ برنامه و رشته‌ی تحصیلی در مقطع  کارشناسی، ۱۱۰ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی و  ۴۳ رشته در مدارس حرفه‌ای خود ارائه می‌کند. دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه آنکارا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه به حساب می‌آید.

دانشگاه حاجت تپه ( hajat tape university )

دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارای ترکیه واقع شده است و مرکز پزشکی آن به شمار می‌آید. کیفیت آموزشی و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا است. از دیدگاه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US، این دانشگاه رتبه‌ی اول پزشکی در ترکیه را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کرد. این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است. امروزه دانشگاه حاجت تپه دارای ۱۵ دانشکده، ۲ مدرسه‌ی وابسته، ۱۵ موسسه و مدرسه‌ی آموزش عالی، ۴ مدرسه‌ی حرفه‌ای، یک هنرستان و ۹۸ مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی است. دانشگاه حاجت تپه خدمات تسهیلاتی و رفاهی خوبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در طول تحصیل، در برنامه‌های مختلف علمی و هنری که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس ( Kadir Has University )

این دانشگاه که دارای دانشکده‌ی پزشکی قوی‌ای است، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۵ با دانشکده پزشکی خود آغاز کرد. این دانشگاه اقدام به بازگشایی مدرسه حرفه‌ای و ارائه‌ی خدمات سلامت کرده و موفق به فارغ‌التحصیل کردن دانشجویان خود در سال ۲۰۱۸ شد. دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال ۲۰۱۷ ارائه رشته‌های تحصیلی مدیریت سلامت و پرستاری را شروع کرد. همچنین دانشگاه یوکسک ایحتیساس واحدهای مربوط به خدمات اتاق عمل و الکتروونوفیزیولوژی را ارائه داد. دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه یوکسک ایحتیساس یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه به شمار می‌آید.

منبع: uscollegeinternational

121 پاسخ به “بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه: آشنایی با ۷ دانشگاه برتر پزشکی در کشور ترکیه”

 1. Raha گفت:

  سلام من میخواستم بدونم برا ارشد روانشناسی بالینی کدوم دانشگاه ترکیه مناسب ترهستش ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه براساس رزومه شما می‌توان دانشگاه مناسبی را برای شما پیشنهاد داد. برای نمونه دانشگاه بیلکنت یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما بعد از بررسی، پیشنهادات خودشان را برای شما ارسال کنند.

 2. ساداتی گفت:

  سلام متخصص زنان هستم می خوام دوره ۱۸ماهه فلوشیپ پریناتولوژی(مادر وجنین)را در یکی از بهترین دانشگاه ترکیه بگذرانم چه کنم؟ممنون

 3. رضامند گفت:

  سلام.۴۵ سالمه و فارغ التحصیل رتبه سوم از دانشگاه تهران و دکتری تخصصی از کشور مالزی در رشته ریاضی هستم.معدل دیپلمم ۱۸.۵ هست. احتمال پذیرش و ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه وجود دارد؟ کدام دانشگاهها ممکن است؟ ممنون

 4. shivaakbari گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه کنکور امسال دادم ولی نتیجه خوبی نداشت می خوام دندان پزشکی بخونم کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنین و این که باید ازمون yos بدم برا رفتن به ترکیه یا راه های دیگه ای هم موجود هست ممنون میشم راهنمایی کنین

 5. هستی گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و میخوام تو ترکیه درس بخونم. من الان نهم هستم و تیزهوشان میخوام بدم. میخواستم بپرسم چه شرایطی رو باید داشته باشم ….
  کدوم مدرسه تو کدوم شهر بهتره برای درس خوندن و تمام شرایط رو لطفا بگین . خیلی ممنون . تو رو خدا کامل راهنمایی کنین.

 6. سارا گفت:

  برای ازمون ست توی رشته پزشکی چه نمره ای ملاکه؟؟؟
  کم ترین قبولیش چه رتبه و چه شهریه؟؟

 7. کامران گفت:

  سلام.لیسانس مدیریت با معدل۱۳/۸۳و سن من ۳۹ساله آیا در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت سلامت میتونم ترکیه پذیرش بگیرم؟ و هزینه هاش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است که همراه با شهریه خواهد بود و هزینه سالیانه آن به طور متوسط ۵ الی ۱۰ هزار دلار خواهد بود.

 8. masume گفت:

  سلام میخواستم بدونم بدون کنکور میشه از دانشگاههای ترکیه پذیرش گرفت؟واینکه شهریشون حدودا چقدمیشه وکدوم دانشگاهای دولتی بدون کنکور پذیرش میکنن؟ممنون میشم پاسخ بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بدون آزمون و همراه با شهریه و دوره زبان خواهد بود. شهریه هم با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت است.

 9. معصومه گفت:

  سلام میخواستم بدونم بدون کنکور میشه از دانشگاههای ترکیه پذیرش گرفت؟واینکه شهریشون حدودا چقدمیشه وکدوم دانشگاهای دولتی بدون کنکور پذیرش میکنن؟ممنون میشم پاسخ بدین

 10. ترمه گفت:

  سلام و وقت بخیر، آیا مدارک این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست؟
  سوال دوم با مدرک فوق لیسانس ریاضی چگونه میتونم اقدام کنم برای تحصیل در داروسازی یا دندانپزشکی، از مراحل و شرایط چیزی نمیدونم.
  ایا باید درس های رشته تجربی رو پاس کرد؟ کنکور تجربی ایران را هم داد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 11. حجت الله گفت:

  من میخواستم پزشکی عمومی به ترکیه بخوانم به نظر تون کدوم دانشگاه دولتی عالیست و هزینه های شان برای یک سال چقدر است؟
  من از افغانستانم

 12. Sara گفت:

  سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم مدرك دندانپزشكي تركيه در كدوم كشورها اعتبار داره؟مثلا ميشه توي سوئد كار كرد؟

 13. Samin گفت:

  سلام روز خوش
  ببخشید من دانش آموز یازدهمی هستم رشته انسانی،من تصمیم دارم در سال آینده رشته مامایی رو در ترکیه تحصیل کنم، از شما خواهشمندم که شهریه این شغل و همینطور کار هایی که از الان باید انجام بدم رو بگین تا بتونم بورسیه بشم🙏🙏

 14. Samin گفت:

  البته بهترین دانشگاه این رشته رو هم بگین ممنون میشم🙏

 15. Samin گفت:

  سلام روز خوش
  ببخشید من دانش آموز یازدهمی هستم رشته انسانی،من تصمیم دارم در سال آینده رشته مامایی رو در ترکیه تحصیل کنم، از شما خواهشمندم که شهریه این شغل و همینطور کار هایی که از الان باید انجام بدم رو بگین تا بتونم بورسیه بشم🙏🙏البته بهترین دانشگاه برای این رشته رو هم بگین ممنون میشم

 16. Samin گفت:

  سلام روز خوش
  ببخشید من دانش آموز یازدهمی هستم رشته انسانی،من تصمیم دارم در سال آینده رشته مامایی رو در ترکیه تحصیل کنم، از شما خواهشمندم که شهریه این شغل و همینطور کار هایی که از الان باید انجام بدم رو بگین تا بتونم بورسیه بشم🙏🙏البته بهترین دانشگاه برای این رشته رو هم بگین ممنون میشم🙏

 17. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید من میخواهم در رشته ی پزشکی در استانبول تحصیل کنم میخواستم بدونم کدام دانشگاه مناسب تر است.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه استانبول و بسته به رزومه و شرایط شما دارد. رنکینگ دانشگاه هم در سایت Qs موجود است و در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه می‌توانید به سایت دانشگاه سر بزنید.

 18. حسین رحیمی گفت:

  با سلام،
  فرزندم دانش آموز سال ۱۲ است با معدل ۱۹/۸۵ در سال ۱۱ ام، ترکی نمیدونه و برای تحصیل در دندانپزشکی در یکی از دانشگاههای معتبر ترکیه خواستم امکان سنجی کنم با زبان انگلیسی، جهت اخذ پذیرش جز شرکت در آزمون یوس بصورت مستقیم امکان پذیر هست؟

 19. محیا گفت:

  سلام من دانشجوی رشته هوشبری هستم میخواستم بدون برای ارشد تو چه رشته ای میتونم تحصیل کنم,ارشد برای رشته های پرستاری یا هوشبری شامل چه رشته هاییه؟

 20. کوروش گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳۲ سالمه ارشد مهندسی شیمی دارم برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه شرط سنی وجود داره؟ من میتونم در دانشگاه دولتی قبول بشم؟ کسانی مثل من بودند؟

 21. بریکا گفت:

  سلام می خواستم بدونم دانشگاه خصوصی حاجت تپه دندانپزشکی بدون شرط معدل میشه رفت و بدون آزمون البته؟

 22. Ti گفت:

  بهترین دانشگاه پزشکی ترکیه کدوم دانشگاه؟
  و برای ورود باید چیکار کنی؟
  کمترین معدل برای ورود به دانشگاهش چه معدلیه؟
  و در چه صورتی هزینه تحصیل و زندگی تو این دانشگاه با خودکشور ترکیه هست؟
  و برای ورود به دانشگاه باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشی یا زبان ترکی؟

 23. Melika گفت:

  سلام خسته نباشيد بعد از فارغ التحصيلي از دانشگاه حاجت تپه ميشه به بقيه كشورهاي اروپايي مهاجرت كرد يا بايد باز ازمون بديم؟ممنون ميشم جواب بدين

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما دوره خودتان را به زبان انگلیسی خوانده باشید، نیازی به آزمون زبان ندارید.
   بلی می‌توانید برای سایر کشورهای دنیا اقدام کنید.

 24. دانا گفت:

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی دارم برای ارشد میتونم اقدام کنم؟ یا باید آزمون خاصی بدم؟

 25. فاطمه گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و یازدهم تجربی هستم برای تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه فقط باید ازمون ست یا یوس رو بدم و ازمون زبان بدم؟؟
  چه شرایط دیگری دارد؟؟

 26. Donya گفت:

  سلام خسته نباشید من دانش آموز رشته شیمی هستم میخوام ک بعد از گرفتن دیپلم تو مدرسه بزرگ سالان رشته تجربی رو بخونم و میخام ک جراح مغز و اعصاب بشم و بورسیه بگیرم شرایط اینکه تو ترکیه بخام درس بخونم چجوریه و از الان باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید♥️

 27. M گفت:

  سلام،شما دانشگاه معتبری که برای رشته Anesthesiologyبی هوشی (پیرا پزشکی)میشناسین که با آزمون دولتی یوس یا ست قبول بشیم و از نظر اقتصادی هم معقول باشه

 28. .. گفت:

  با سلام میشه شرایط روزمه رو توضیح بدین؟برا رشته تجربی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رزمه برای چه رشته‌ای؟ کدام دانشگاه و چه مقطعی؟
   پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات به روز و جامع به سایت خود دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید، تا اطلاعات به روز را در آنجا کسب کنید.

 29. Marjan گفت:

  اینکه میگید هم با آزمون میشه رفت هم بدون آزمون ،بدون آزمون دانشگاه های بدردنخور هست؟ آزمون شامل چه چیزاییه؟ اگه معدلمون بالای ۱۹ باشه نمره زبان (به انگلیسی تدریس باشه) و گپ تحصیلی چجوری باشه تا توجیه بشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   گپ تحصیلی چندان مهم نیست، برای پزشکی ترکیه. بدون آزمون دانشگاه معتبر و با رنک مناسب ولی همراه با شهریه خواهد بود.

 30. آیناز علیپور گفت:

  سلام وقت بخیر،من کلاس ده تجربی هستم،با معدل،۱۹/۵۷ صدم،خیلی دوس دارم بورسیه بشیم در یکی از دانشگاه های ترکیه،برای بورسیه شدن در دانشگاه باید رتبه چندم داشته باشی،یا معدلت چند باشه، یا باید آزمون جدا بدیم برای بورسیه,ببخشید میشه در مورد بورسیه در ترکیه توضیح بدید🙏 ممنون میشم💖

 31. فرشته ثابت گفت:

  سلام.من کارشناسی اتاق عمل دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد این رشته رو در ترکیه بخونم؟ و این ک چه رشته های در ارشد مربوط به رشته من در ترکیه وجود دارد؟

 32. غزال گفت:

  با سلام من اگه بخوام در رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه باشم
  کدوم دانشگاه ترکیه بهتره؟
  و شرایط آزمون چجوریه حضوریه یا غیر حضوری
  و بعد اعلام نتایج میتونم اقامت ترکیه رو به راحتی دریافت کنم به علت محصل بودن در ترکیه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ترکیه دانشگاه‌های دولتی با شهریه ۲ الی ۴ هزار دلار و به شرط حد نصاب نمره آزمون امکانپذیر است ولی در غیر اینصورت می‌توانید برای دانشگاه‌های خصوصی اقدام کنید و بابت اقامت مشکلی نخواهید داشت

 33. مبینا گفت:

  سلام میخواستم بپرسم اصلا امکان نداره بتونم بدونه شهریه تو دانشگاه های دولتی رشته پزشکی تحصیل کنم؟با توجه ب اینکه به زبان انگلیسی مسلط هستم و مدرک c1 زبان ترکی دارم و ازمون یوس اون دانشگاه بالای ۹۵درصد زده باشم…

 34. محمد گفت:

  سلام برام تحصیل در ترکیه نمره دیپلم مهمه؟ هزینه دانشگاه ازاد ترکیه برای خوندن پرستاری حدودا چقدره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی تاثیرگذار است و براساس دانشگاه و شرایط شما متفاوت است، یعنی از تحصیل رایگان تا ۱۰ هزار دلار متفاوت است.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی تاثیرگذار است، بستگی به دانشگاه و شرایط شما متفاوت است و از تحصیل رایگان تا ۱۰ هزار دلار متفاوت است.

 35. یکتا گفت:

  ایا دانشگاه های دولتی انگلیسی زبان خوب در ترکیه هست؟
  و اینکه کجا ازمون sat و yos برگزار میشود و در چه زمانی؟

 36. saren گفت:

  سلام من می خوام ازمون sat شرکت کنم می خواستم بدونم با نتیجه ی خوب این ازمون می تونم تو تمام دانشگاه های پزشکی دولتی و خصوصی ثبت نام کنم یا فقط دانشگاه های خصوصی و می شه ثبت نام کرد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توان برای دانشگاه دولتی هم اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما هم شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید و از راهنمایی آنها بهره‌مند شوید.

 37. Zeynab گفت:

  سلام وقتتون بخیر من امسال دیپلم تجربی گرفتم و تو کنکور امسال شرکت کردم اما میخوام پزشکیمو داخل کشور ترکیه بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید

 38. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشگاه آزاد ایران رشته روانشناسی خواندم ولی می‌خوام براادامه تحصیل رشته پیراپزشکی روادامه بدم ایامیتونم وارد دانشگاه بشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی همراه با شهریه امکان پذیرش وجود دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 39. حافظ گفت:

  سلام، من ارشد انگل شناسی پزشکی و عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران هستم. می خواستم برای ادامه تحصیل دکترای تخصصی (PhD) انگل شناسی در یکی از دانشگاههای پزشکی ترکیه مشاوره بگیرم. سریعترین زمان برای امام دوره دکترا در کدام دانشگاه معتبر ترکیه می باشد. ممنون می شوم راهنماییم بکنید. متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا واتس‌آپ ارسال کنید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. پروسه دکترا حداقل ۳.۵ سال است.

 40. محمد گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای رشته پزشکی در ترکیه ازمون sat بهتر یا یوس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه دارد، برخی از دانشگاه‌ها هر ۲ را قبول می‌کنند و برخی دیگر آزمون یوس و برخی دیگر آزمون ست را ترجیح می‌دهند.
   بهترین پیشنهاد این است که به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا اطلاعات به روزتری را دریافت کنید.

 41. Jafari nasab گفت:

  سلام ۔ میخواستم برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به بورسا برم ۔ به چه دانشگاهی در بورسا باید برم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه ترکیه باید در آزمون SAT شرکت کنید، در صورت اخذ حد نصاب و شرایط معدل، می‌توانید دانشگاه با هزینه پایین پذیرش بگیرید.

 42. یاسین گفت:

  سلام
  کدام دانشگاه مورد تائید ایران در رشته پزشکی. دندان یا دارو بر اساس سوابق تحصیلی برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ پذیزش می کند؟
  میانگین معدل سه سال دبیرستان: ۱۹/۵۸

 43. یاسین گفت:

  سلام.
  کدام دانشگاه های ترکیه که مورد تائید ایران است، در رشته پزشکی. دندان یا دارو بر اساس سوابق تحصیلی برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ پذیرش می کند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی مشکلی بابت پذیرش وجود ندارد.
   این لیست شامل این ۱۵ دانشگاه می‌شود.
   دانشگاه آجی بادام
   دانشگاه آتاترک
   دانشگاه آنکارا
   دانشگاه باهچه شهیر
   دانشگاه باشکنت
   دانشگاه دوکوز ایلول
   دانشگاه اگه ازمیر
   دانشگاه قاضی
   دانشگاه حاجت تپه
   دانشگاه استانبول
   دانشگاه کاتب جلبی ازمیر
   دانشگاه کوچ
   دانشگاه مارمارا
   دانشگاه اوندکوز ماییز
   دانشگاه یدی تپه

 44. هدیه گفت:

  سلام
  در ادامه سوال آقا یاسین سوال داشتم که ایا می توانید برای من پذیرش در رشته پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی کسب کنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است و همکاران ما آماده هستند تا شما را در این پروسه راهنمایی و کمک کنند.
   در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل یا از طریق شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 45. مریم گفت:

  سلام من ۳۳ سالمه و می خواستم دندانپزشکی در دانشگاه دولتی بخونم برای من هزینه بردار هست؟

 46. Sevil گفت:

  من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم کنکوری ۱۴۰۱هستم چ زمانی یوس شرکت کنم ؟ یعنی کنکور رو بدم بعد شرکت کنم یا اگه پشت کنکور شدم شرکت کنم ؟

 47. Sevil گفت:

  من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم کنکوری ۱۴۰۱هستم چ زمانی یوس شرکت کنم ؟ یعنی کنکور رو بدم بعد شرکت کنم یا اگه پشت کنکور شدم شرکت کنم ؟ اگه پشت کنکور شدم بازم کنکور ایران رو شرکت کنم یا فقط یوس ؟

 48. نگار گفت:

  سلام وقت بخیر من لیسانس مشاوره دارم می تونم توی ترکیه پزشکی بخونم ؟ باید یوس بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان تحصیل در دانشگاه دولتی با اخذ حد نصاب یوس یا ست وجود دارد و دانشگاه خصوصی با شهریه بدون آزمون است.

 49. زهرا گفت:

  ببخشید ایا شهر ایغدیر ترکیه دانشگاه پزشکی دارد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر
   نزدیک‌ترین دانشگاه Yüzüncü Yıl یا یوزونجوبیل در شهر وان است که رنگ جهانی ۱۷۴۸ و ترکیه‌ای ۴۴ دارد.

 50. Neg_Rez گفت:

  سلام ، من امسال با رتبه ی ۷۰۰ کنکور پزشکی قبول شدم ، میخوام توی ترکیه برای پزشکی درس بخونم و بعدش هم همونجا شروع ب کار کنم ، ولی شنیدم دانشگاه های ترکیه معتبر نیستند ، میشه راهنماییم کنید؟!
  چجوری میتونم وارد دانشگاه ها بشم و کدوم دانشگاه ها بهتره‍

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید به رتبه‌بندی دانشگاه‌های معتبر دنیا در زمینه پزشکی دسترسی داشته باشید، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
   دانشگاه‌های ترکیه آزمون ورودی دارند که در صورت قبولی می‌توانید وارد دانشگاه شوید.

 51. Sediqa گفت:

  من میخواستم توی رشته پزشکی ترکیه ادامه تحصیل بدم
  به نظر تان کدام دانشگاه بهتره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم که دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت را انتخاب کنید.
   در اینترنت این لیست موجود است ولی اگر نتوانستید پیدا کنید، پیام دهید تا این لیست را باهاتون به اشتراک بگذاریم.

 52. بهار. گفت:

  من ۱۵ سالمه الان کلاس نهم هستم و میخوام بعد از کنکور یه رتبه ای کسب کنم که بورسیه تحصیل در ترکیه بگیرم بايد در کنکور چه رتبه ای داشته باشم میخوام رشتمو هم تجربی بزنم باید رتبه ام چند باشه درکنکور که بورسیه تحصیلی در ترکیه بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   قبولی در دانشگاه‌های ترکیه ارتباطی به کسب رتبه در کنکور ایران ندارد.
   شما باید معدل بالای ۱۷ داشته باشید و در آزمون یوس یا ست نمره مورد نظر دانشگاه را کسب کنید.

 53. Sayed mortaza گفت:

  من در ۵۰۰۰ بورسیه ترکیه ثبت نام کردم با فیصدی دوره مکتب ام ٪۹۹.۹۶ و نمره کنکور ۳۴۷ رشته پزشکی دانشگاه دیکوزیلول را انتخاب کردم
  چقدر چانس کامیاب شدن هست؟

 54. Fay گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رادیولوژی هستم و ۲سال سابقه کار بالینی دارم و رزومه عالی علمی از مقاله و اختراع و… ۲۷ سال سن دارم و مدرک زبان ترکی و انگلیسی هم دارم میخوام پزشکی ترکیه بخونم،ایا امکان دریافت بورسه تحصیلی برای بنده وجود داره؟

 55. Fay گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رادیولوژی هستم با معدل ۱۸.۳۰ و ۲سال سابقه کار بالینی دارم و رزومه عالی علمی از مقاله و اختراع و… ۲۷ سال سن دارم و مدرک زبان ترکی و انگلیسی هم دارم میخوام پزشکی ترکیه بخونم،ایا امکان دریافت بورسه تحصیلی برای بنده وجود داره؟

 56. Fatemeh گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رادیولوژی هستم با معدل ۱۸.۳۰ و ۲سال سابقه کار بالینی دارم و رزومه عالی علمی از مقاله و اختراع و… ۲۷ سال سن دارم و مدرک زبان ترکی و انگلیسی هم دارم میخوام پزشکی ترکیه بخونم،ایا امکان دریافت بورسه تحصیلی برای بنده وجود داره؟

 57. شکیلا گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۵سالمه لیسانس تربیت بدنی و ارشد مدیریت ورزشی دارم آیا میتوانم اقدامی برای رشته پزشکی یا فیزیوتراپی در ترکیه همراه با بورسیه داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توانید ولی باید حد نصاب آزمون دانشگاه را کسب کنید و این نکته را مد نظر داشته باشید که به خاطر شرایط سنی شما شانس شما کم است.

 58. ثنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید برا تحصیل پزشکی در ترکیه میتونیم بورسیه فول فاند هم بگیریم؟
  من تو سایت دانشگاخ دیدم نوشته بودن برا رشته های پزشکی با معدل دیپلم بالای ۱۸ بورسیه میدن درسته؟

 59. Ali گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و کلاس دهم هستم میخوام بدونم برای پذیرش دانشگاه های پزشکی ترکیه با ازمون یوس چه نمره ای لازمه و ایا معدل دوازدهم تاثیر داره و اینکه اگه زبان انگلیسی خوب نباشه ولی ترکی استانبولی بلد باشم امکان تحصیل هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   حداقل باید ۹% آزمون بیارید ولی عموماً رقابتی می‌شود و علاوه بر آزمون معدل و سن و داشتن مدرک زبان هم ملاک قرار می‌گیرد.

 60. رحیم گفت:

  سلام دو سوال دارم لطفا پاسخ بدین . سوال اول اینکه برای شرکت در آزمون یوس مدرک‌ زبان ترکی لازم است ؟ و سوال دوم اینکه مدارک رو که ترجمه کردم و هزینه و مبالغی که باید به دانشگاه پرداخت کنم چجوری برای دانشگاه ارسال میشه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه نیازی به مدرک زبان نیست. آشنایی با زبان لازم است، چون آزمون یوس یه زبان ترکی است.
   از طریق ایمیل یا پست به دانشگاه ارسال می‌شود.

 61. فاطمه صفرزاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ۱.امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی با ترکیه بورسلاری وجود داره ؟ و اینکه بورسیه کامل میشه درسته ؟
  ۲. بهترین دانشگاه های ترکیه (سه تای اول ) کدوم ها هستند؟
  ۳. برای گرفتن بورس علاوه بر معدل بالای دیپلم آیلتس چند و کدام سطح زبان ترکی لازمه؟
  ۴. من ایران دندون قبول شدم ، رنکینگ ترکیه بهتره یا ایران ؟ برای اپلای به اروپا در مقاطع بالاتر از ایران بهتره یا ترکیه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای تحصیل رایگان نیاز به کسب نمره در آزمون یوس یا ست دارید و معدل شما بالای ۱۸ باشد که این ۲ شرط برای تحصیل رایگان برای دانشگاه‌ها است.

 62. Niloo گفت:

  سلام
  ایا شرایط بورسیه هم دارن و میتونیم بورسیه بشیم؟
  اگر اره که چه آزمونی برای بورسیه شدن نیازه و ایا از ایران سخت تر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی براساس نمره زبان، معدل و نمره یوس یا ست ( بسته به نیاز دانشگاه ) می‌توانید بورسیه دریافت کنید. مقدار بورسیه هم بستگی به رزومه و نمرات شما دارد. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت بررسی کرده و نظرات خودشان را بیان کنند.

 63. .. گفت:

  سلام وقت بخیر، من امسال انتخاب رشته واسه دبیرستان دارم و میخوام تجربی دبیرستان شاهد برم، به زبان استانبولی هم علاقه زیادی دارم و تازه شروع کردم، میخواستم ببینم واسه دانشگاه ترکیه بورسیه میده؟(زنان و زایمان میخوام بخونم)کدوم دانشگاهش بهترع؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته ای به اسم زنان و زایمان که نیست، اگه منظور پزشکی و بعد از اون تخصص مدنظر هست، باید معدل بالای ۱۷ و قبولی در ازمون دانشگاه مربوطه، بعد از اون شانس تحصیل رایگان دارید، ولی تضمینی نیست و مدرک زبان هم کمک میکنه

 64. درسا گفت:

  سلام
  این ۱۵تا دانشگاهی که ارسال کردید هم خصوصی هستن ؟بعد هزینه های خصوصی چجوریه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به طور متوسط ۲۵ هزار دلار است و برای دانشگاه‌های غیرتایید از ۱۲ هزار دلار شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید