بورسیه دکتری استرالیا : معرفی ۱۰ بورسیه برتر استرالیا برای مقطع دکترا

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا را دارند، در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند بورسیه دکتری استرالیا را دریافت کنند. کشور استرالیا یکی از مقصدهای تحصیلی پرطرفدار بین ایرانیان و دیگر دانشجویان بین‌المللی است. کشور استرالیا دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که از لحاظ کیفیت آموزشی و سطح علمی در رده‌ی برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. به همین دلیل دانشجویان بسیاری از سراسر نقاط جهان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به این کشور مهاجرت می‌کنند. دانشجویان خارجی مقطع دکترا می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی اعطاء شده توسط دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند بهره‌مند شوند. در این مطلب شما را نحوه‌ی اخذ پذیرش بورس دکتری استرالیا و ۱۰ بورسیه‌ی برتر این کشور برای مقطع دکترا آشنا خواهیم کرد. باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که برای ارسال درخواست اخذ کمک هزینه لازم است که بازه‌ی زمانی تعیین شده برای ارسال درخواست و مدارک مربوطه را بررسی و مطالعه نمایید.

 

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

 

اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی استرالیا

پروسه‌ی اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی استرالیا با توجه به نوع بورسیه‌ی تحصیلی، رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، متفاوت خواهد بود. در بیشتر دانشگاه‌ها ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی همراه با ارسال درخواست کمک هزینه‌ی تحصیلی است. اما در برخی موارد داوطلبان نیازی به ارسال درخواست کمک هزینه‌ی تحصیلی را ندارند. چرا که اعطای بورس تحصیلی به داوطلبان با توجه به شرایط آنها در نظر گرفته خواهد شد و ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی به طور اتوماتیک همراه با بررسی شایستگی داوطلب برای بهره‌مندی از بورس خواهد بود.

به طور کلی باید گفت که برای اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی داوطلبان باید وارد وب‌سایت‌های رسمی هر بورس تحصیلی شوند و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی مربوطه را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند. داوطلبان می‌توانند این کار را به صورت آنلاین انجام دهند. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که زمان کافی را برای تهیه‌ی مدارک لازم و نوشتن مقاله‌ای در مورد سوابق تحصیلی خود اختصاص دهید. چرا که نحوه‌ی معرفی شما از طریق نگارش رزومه و سوابق تحصیلی‌تان می‌تواند نقش مهمی در جلب نظر هیئت اعطای بورس تحصیلی داشته باشد.

 

بورسیه‌ی تحصیلی

بورسیه‌ی تحصیلی

به منظور بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده توسط دولت کشور استرالیا ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود و رشته‌ی مورد علاقه‌تان را انتخاب نمایید. در برخی موارد نیازی به ارائه‌ی نامه‌ی اخذ پذیرش قبولی خود از دانشگاه نخواهید داشت، چرا که دولت کشور استرالیا با دانشگاه‌های این کشور در ارتباط است و مکاتبات لازم بین آنها صورت می‌گیرد. اما باید به صورت واضح معلوم شود که کمک هزینه‌ی تحصیلی برای کدام ترم‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

ممکن است پس از اینکه با درخواست اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی شما موافقت اولیه حاصل شد، از داوطلبان خواسته شود تا در مصاحبه‌ی حضوری شرکت کنند تا صلاحیت آنها برای اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی به طور قطع تعیین شود. بنابراین لازم است که آمادگی کافی برای حضور در مصاحبه‌ی حضوری را داشته باشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا جایی که می‌توانید چندین درخواست برای دریافت بورس‌های تحصیلی مختلف را امتحان کنید تا شانس خود را برای موفقیت در اخذ بورس تحصیلی بالا ببرید. در ادامه‌ی مطلب به معرفی ده بورس برتر مقطع دکترا در استرالیا خواهیم پرداخت.

بورس تحصیلی در استرالیا: معرفی مهم‌ترین کمک هزینه‌های تحصیلی استرالیا

بورسیه دکتری استرالیا در سال ۲۰۲۰ در زمینه‌ی تحقیقاتی به کارگیری مواد دو بعدی در سیستم‌های الکترونیکی کم مصرف

 

موسسه فناوری رویال ملبورن ( The Royal Melbourne Institute of Technology ( RMIT از دانشجویانی که در زمینه‌ی مواد دو بعدی برای سیستم‌های الکترونیکی کم مصرف تحصیل و تحقیق می‌کنند، دعوت می‌کند تا با بهره‌مندی از بورسیه، در این رشته در مقطع دکترا به ادامه تحصیل بپردازند.

 

بورسیه دکتری استرالیا

بورسیه دکتری استرالیا

این پروژه شامل سنتز و تعیین خصوصیات نیمه‌ هادی‌هایی است که ساختار اتمی باریک و عایق توپولوژیکی دارند. به کارگیری مواد جدید و پیشرفته برای مورد استفاده قرار گرفتن در دستگاه‌های الکترونیکی کم مصرف در آینده مورد بررسی و مطالعه قرار خواهد گرفت، چرا که امروزه کم مصرف بودن دستگاه‌های الکترونیکی و سیستم‌های کامپیوتری از اهمیت بسیاری برخوردار است. امروزه پردازش و ذخیره سازی داده‌ها حدود ۳ درصد از انرژی مصرفی در کل جهان را در بر می‌گیرد. پیش‌بینی شده است که این میزان مصرف انرژی تا ۳۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ افزایش پیدا کند، که در این صورت انتشار گازهای گلخانه‌ای در جو زمین تهدید جدی و خطرناکی برای محیط زیست به شمار می‌آید.

به نظر می‌آید که به کارگیری مواد دو بعدی که شامل مواد نیمه هادی دو بعدی و عایق ‌توپولوژیکی هستند، به کاهش میزان مصرف انرژی توسط دستگاه کمک بسیاری بکند. هدف از این دوره‌ی مطالعاتی تولید موادی با این خصوصیات است. طی این پروژه دانشجویان مقطع دکترا این مواد را مورد بررسی و مطالعه قرار داده و تلاش خواهند کرد تا اولین دستگاه‌ها را با استفاده از این مواد جدید تولید کنند. این کمک هزینه‌ی تحصیلی ۳۱,۰۰۰ دلار در سال تعیین شده است.

به منظور بهره‌مندی از این کمک هزینه‌ی تحصیلی باید دارای مدارک زیر باشید:

 

بورسیه دکتری استرالیا

بورسیه دکتری استرالیا

– باید دانشجوی نمونه‌ای باشید که در رشته‌ی مهندسی مواد، مهندسی شیمی، شیمی، فیزیک، یا زیر شاخه‌های مربوطه تحصیل کرده باشد.

– باید دارای شرایط لازم برای ورود به دانشگاه فناوری رویان ملبورن ( RMIT ) و شرکت در برنامه‌های پژوهشی مقطع دکترا باشید.

نحوه درخواست کمک هزینه تحصیلی

به منظور ارسال درخواست خود برای دریافت این بورس دکتری استرالیا تحصیلی لازم است که مراحل زیر را انجام دهید.

– رزومه تحصیلی و تجربیات علمی خود را از طریق ایمیل به دکتر توربن دنک به آدرس torben.daeneke@rmit.edu.au ارسال نمایید.

آن دسته از داوطلبانی که با درخواست آنها موافقت به عمل بیاید باید برای دریافت تاییدیه، درخواست خود را به برنامه‌ی دکترای مهندسی شیمی PhD Chemical Engineering Programme (DR217)  با توجه به دستورالعمل‌های سایت رسمی دانشکده‌ی مهندسی ( School of Engineering ) ارسال نمایند.

برای ارسال درخواست خود و آگاهی از جزئیات این کمک هزینه تحصیلی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

بورسیه دکتری استرالیا در رشته‌ی نانومتریال پیشرفته در دانشگاه فناوری رویان ملبورن (RMIT) در سال ۲۰۲۰

 

بورس تحصیلی در استرالیا

بورس تحصیلی در استرالیا

 

دانشگاه فناوری رویال ملبورن ( RMIT ) استرالیا از دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند دعوت می کند تا در زمینه‌ی نانومتریال پیشرفته در این دانشگاه به تحصیل و پژوهش بپردازند. خلاقیت و نوآوری در زمینه‌ی نانومتریال نقش مهمی در تولید و ذخیره‌ی انرژی موثر دارد. استفاده از مواد نانومتریال در دستگاه‌های الکتریکی یکی از روش‌های پیشنهادی برای تولید نسل جدید دستگاههای الکتریکی است که حساسیت دقیق و بالا و در عین حال میزان مصرف انرژی پایینی دارند.

نحوه‌ی ترکیب و اضافه کردن مواد نانومتریال به دستگاه‌های الکتریکی در تولید دستگاه‌هایی که عملکرد مناسبی داشته باشند و بتوان از آنها برای کاربردهای مختلف استفاده کرد، بسیار مهم است. این پروژه تحصیلی و تحقیقاتی به نحوه‌ی کنترل ساختار مواد نانو متریال روی سطوح مختلف می‌پردازد. همچنین در این پروژه‌ی تحقیقاتی میزان مواد نانومتریالی که در ساختارهای مختلف به کار برده شوند، مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد. نتایج به دست آمده در طول این دوره‌ی تحصیلی به کاربردهای مرتبط با میزان مصرف انرژی و حساسیت و دقت دستگاه‌ها مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهند گرفت.

مبلغ کمک هزینه تحصیلی ۳۱,۰۰۰ دلار در سال تعیین شده است و این مبلغ به مدت سه سال به دانشجویان پرداخت خواهد شد. پرداخت این مبلغ به مدت ۶ ماه دیگر نیز قابل افزایش است.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی

 

اخذ کمک هزینه تحصیلی

اخذ کمک هزینه تحصیلی

برای اینکه بتوانید این بورس دکتری استرالیا برای دوره دکترای نانومتریال پیشرفته را دریافت کنید، باید دارای شرایط زیر باشید:

– دانشجوی نمونه در مقطع تحصیلات عالی باشید و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط با مهندسی یا علوم طبیعی باشید.

– در صورتی که دانشجوی بین‌المللی هستید، باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد و مدرک معتبر برای اثبات تسلط کافی به مهارت‌های گفتاری و نوشتاری و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را داشته باشید.

– توانایی خود را برای کار در یک گروه پژوهشی چند نفره به اثبات برسانید.

– دارای شرایط لازم برای تحصیل در دوره‌ی دکترا در دانشگاه فناوری رویان ملبورن ( RMIT ) باشید.

داوطلبانی که در زمینه‌ی مواد، شیمی و مهندسی تحصیل کرده‌اند یا تجارب علمی و عملی در این رشته‌ها را دارند، شانس بیشتری برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی خواهند داشت.

نحوه ارسال درخواست دریافت کمک هزینه تحصیلی

– به منظور ارائه‌ی درخواست دریافت کمک هزینه تحصیلی باید مدارک خود را به دکتر لی باو به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید.

lei.bao@rmit.edu.au

– ایمیل شما باید حاوی نامه کاور باشد که در آن به توضیح موارد تحقیق و پژوهش‌های خود در این زمینه پرداخته باشید.

– رزومه تحصیلی که شامل مقاله یا کتاب منتشر شده از طرف شما، یا دریافت جایزه در این زمینه باشد. هر کدام از این موارد باید با ارائه‌ی دو مرجع اثبات شوند.

– دانشجویان بین‌المللی باید مدرک معتبر برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی را ارائه دهند.

آن دسته از داوطلبانی که با درخواست دریافت کمک هزینه آنها موافقت به عمل می‌آید، لازم است که درخواست خود را برای گرفتن تاییدیه به برنامه‌ی دکترای مهندسی شیمی ( PhD Chemical Engineering Programme (DR217  ارسال نمایند.

برای ارسال درخواست خود و آگاهی از جزئیات این کمک هزینه تحصیلی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

آیا تحصیل رایگان در استرالیا امکان‌پذیر است؟

بورسیه تحصیلی HDR برای دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا در دانشگاه باند Bond استرالیا در سال ۲۰۲۰

بورسیه دانشگاه باند

بورسیه دانشگاه باند

 

دانشگاه باند استرالیا از داوطلبان خارجی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند دعوت به عمل می‌آورد تا با دریافت کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند. باید گفت که دانشگاه باند استرالیا سابقه‌ی خوب و درخشانی در تربیت و تعلیم دانشجویان در مقطع دکترا و ارائه‌ی برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی علمی دارد. این دانشگاه حمایت مالی از دانشجویان را یکی از عوامل مهم در حمایت و پشتیبانی دانشجویان خود به شمار می‌آورد. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه باند شامل کمک هزینه‌های زندگی دانشجویی می‌شود.

برای دریافت کمک هزینه تحصیلی HDR داوطلبان به صورت رقابتی انتخاب می‌شوند و دانشجویانی که دارای سوابق علمی بهتر و رزومه‌ی تحصیلی قوی‌تری باشند، برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی انتخاب خواهند شد. کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان انتخاب شده در طول دوره‌ی تحصیلی آنها پرداخت خواهد شد. باید به این نکته اشاره کرد که این کمک هزینه تنها به دانشجویان دکترا ارائه می‌شود و دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد امکان بهره مندی از این کمک هزینه تحصیلی را نخواهند داشت. این کمک هزینه تحصیلی به عنوان کمک هزینه زندگی دانشجویی برای آن دسته از دانشجویانی که به صورت تمام وقت در مقطع تحصیلی دکترا مشغول به تحصیل هستند، پرداخت می‌شود.

مبلغ این کمک هزینه تحصیلی حدود ۲۸,۰۹۲ دلار در سال برآورد می‌شود.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه‌ی تحصیلی

کمک هزینه تحصیلی HDR به دانشجویان خارجی که در حال تحصیل در دانشگاه باند هستند یا قصد اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا از این دانشگاه را دارند، ارائه می‌شود.

در صورتی که قبلاً نسبت به ارسال درخواست دریافت بورسیه دکتری استرالیا از دانشگاه باند اقدام کرده‌اید و درخواست شما رد شده است، امکان درخواست دوباره برای شما وجود ندارد.

نحوه ارسال درخواست دریافت کمک هزینه تحصیلی

به منظور ارسال درخواست خود برای دریافت این بورسیه دکتری استرالیا باید مراحل زیر را انجام دهید. باید به شما بگوییم که تکمیل مراحل یک الی سه حدود ۴ الی ۶ هفته طول خواهد کشید. بنابراین باید با توجه به محدوده‌ی زمانی تعیین شده، نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایید.

– در مرحله اول باید دلیل علاقه‌ی خود برای ادامه تحصیل در دانشکده و رشته‌ی مورد نظر را توضیح دهید.

– در مرحله دوم باید استاد راهنمایی برای خود پیدا کنید.

– در مرحله سوم باید درخواست تاییدیه خود را به دانشگاه باند ارسال نمایید.

در مرحله‌ی چهارم باید نسبت به ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی اقدام کنید. ( قبل از این مرحله باید نامه‌ی تاییدیه خود را از طرف دانشگاه باند دریافت نمایید). لازم به ذکر است که درخواست دریافت کمک هزینه تحصیلی را باید به صورت آنلاین ارسال نمایید.

برای ارسال درخواست دریافت این بورسیه دکتری استرالیا باید به این لینک رجوع کنید:

 

بورسیه تحصیلی مقطع تحصیلی دکترا در رشته آنالیز ریاضی در دانشگاه نیوکاسل Newcastle استرالیا در سال ۲۰۲۰

بورسیه دانشگاه نیوکاسل

بورسیه دانشگاه نیوکاسل

 

دانشگاه نیوکاسل استرالیا در سال تحصیلی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان مقطع دکترا در رشته‌ی آنالیز ریاضی برای روش نوین استخراج مواد معدنی اعطا می‌کند.

دانشجویان به عنوان عضوی از تیم پروفسور جف هوگان و پرفسور کوین گالوین فعالیت خواهند کرد. این پروژه با عنوان ” استخراج مواد معدنی با توجه به چگالی آنها” نقد و بررسی‌های خود را انجام خواهد داد. این پروژه یک کار تحقیقی و مطالعاتی گروهی خواهد بود که شامل به کارگیری تکنیک‌های حرفه‌ای ریاضی در حل مسائل مربوط به صنعت است.

در پردازش مواد معدنی ارزیابی دقیق منبع، طرح کاشت و ارزیابی پردازش نیازمند کسب دانش و اطلاع از جرم و حجم توزیع اجزای مواد است. روش‌های قدیمی امکان ارزیابی دقیق را فراهم نمی‌کنند. علاوه بر این، روش‌های قدیمی سازگار با محیط زیست نیستند و باعث انتشار مواد سمی در کره‌ی زمین می‌شوند. پرفسور کوین گالوین روش‌های جدیدی را برای انجام این فرایند پیدا کرده است.

این کمک هزینه‌ی تحصیلی شامل مبلغی معادل ۲۸,۰۹۲ دلار در سال است.

دانشجویان دکترا به مدت سه و نیم سال اجازه‌ی اقامت تحصیلی را دریافت می‌کنند و کمک هزینه تحصیلی به مدت چهار سال به آنها پرداخت می‌شود.

همچنین این کمک هزینه‌ی تحصیلی شامل ۱,۵۰۰ دلار است که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه‌ی تحصیلی

داوطلبانی که مایل به دریافت این بورسیه دکتری استرالیا هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

– داوطلبان باید سابقه‌ی تحصیلی درخشانی در رشته‌ی ریاضیات یا شاخه‌های مربوط به آن داشته باشند. آن دسته از داوطلبانی که همراه با گذراندن دوره‌های تئوری دارای سوابق تحقیقی و پژوهشی باشند، شانس بیشتری برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی را دارند.

– داوطلبان باید در زمینه‌ی علم ریاضی دانش بالایی داشته باشند.

– داوطلبان باید دارای شرایط لازم برای ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش از دانشگاه نیوکاسل را داشته باشند. برای مثال یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است.

– داوطلبان باید حاضر به شرکت در سفرهای علمی و پژوهشی در خارج و داخل کشور باشند.

– داوطلبان باید حاضر به شرکت در جلسات علمی و پژوهشی بین‌المللی و محلی باشند.

نحوه‌ی ارسال درخواست اخذ کمک هزینه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل

داوطلبان باید ایمیلی را که حاوی شرح دلایل علاقه و انگیزه‌ی آنها برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا در دانشگاه نیوکاسل است، به آدرس اینترنتی Jeff.Hogan@newcastle.edu.au ارسال نمایند. همچنین ایمیل باید شامل کپی مدارک آکادمیک، رزومه‌ی تحصیلی، و شرح مختصری ازعلائق تحقیقاتی و پژوهشی و پروپوزال پیشنهادی داوطلبان باشد.

رتبه بندی دانشگاه های استرالیا در ۲۰۱۹ براساس QS World University Ranking

بورسیه‌ دکتری استرالیا در رشته شیمی آب و میکروبیولوژی در دانشگاه کورتین در سال ۲۰۲۰

 

بورسیه دانشگاه کورتین

بورسیه دانشگاه کورتین

دانشگاه کورتین استرالیا با اعطای کمک هزینه‌ی تحصیلی سه ساله به دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا، از داوطلبان برای ادامه تحصیل در رشته‌ی شیمی آب و میکروبیولوژی در دانشکده‌ی علوم طبیعی و مولکولار در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دعوت به عمل می‌آورد.

هدف این پروژه بررسی مکانیسم میکرو ارگانیسم‌ها در سیستم‌های توزیع کلورامینات و مکانیزم عامل در فعل و انفعالات بین باکتری و متابولیت آنها با مونوکلورامین است. کاندیداهای دوره‌ی دکترا زیر نظر متخصصین شیمی آب و میکروبیولوژی تعلیم خواهند دید.

دانشجویانی که موفق به اخذ این کمک هزینه تحصیلی می‌شوند سالیانه ۳۵,۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد. این کمک هزینه‌ی تحصیلی به مدت سه سال به دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا پرداخت خواهد شد.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی

– داوطلبان باید دارای مدرک تحصیلی در شاخه‌های علوم محیط زیست، شیمی میکروبیولوژی، یا رشته‌های مربوطه باشند.

– داوطلبان باید انگیزه‌ی خود برای ادامه تحصیل در این زمینه را توضیح دهند و به بیان مهارت‌های خود در این زمینه بپردازند.

– داوطلبان باید قادر به انجام کارهای تیمی باشند و مسئولیت وظایف فردی را به عهده بگیرند.

– داوطلبان باید تسلط کافی به نرم افزارها و فناوری دیجیتال را داشته باشند.

– داوطلبان باید تسلط کافی به زبان انگلیسی را داشته باشند و مدارک لازم برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی را ارائه نمایند.

– لازم است که داوطلبان روحیه‌ی قوی در زمینه‌ی مدیریت امور فردی را داشته باشند و زمان کافی برای شرکت در دوره‌ها و انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی را داشته باشد.

– آن دسته از داوطلبانی که دارای سابقه‌ی پژوهش در زمینه‌ی میکروبیولوژی و شیمی آب باشند، شانس بیشتری برای ورود به مقطع تحصیلی دکترا و بهره‌مندی از این کمک هزینه تحصیلی خواهند داشت.

نحوه ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی

به منظور ارسال درخواست خود برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی باید ایمیلی به دکتر سباستین آلارد به آدرس اینترنتی s.allard@curtin.edu.au ارسال نمایید. ایمیل شما باید حاوی رزومه‌ی تحصیلی و تجربیات علمی و تحقیقاتی و کپی مدارک تحصیلی شما باشد. همچنین ایمیل شما باید حاوی نامه‌ای با محتوای شرح انگیزه و علایق‌تان برای شرکت در این دوره‌ی پژوهشی و تحقیقاتی و دلیل انتخاب این دانشگاه باشد. نامه‌ی شما نباید بیش از ۲ صفحه A4 باشد.

 بورسیه دکتری استرالیا در رشته مهندسی عمران و سازه از دانشگاه کورتین استرالیا در سال ۲۰۲۰

بورس تحصیلی در استرالیا

بورس تحصیلی در استرالیا

دانشگاه کورتین استرالیا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا در رشته‌ی عمران و سازه را دارند، دعوت به عمل می‌آورد تا با بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

کاندیداهای پذیرفته شده در دوره‌ی دکترا تحت نظر پروفسور هنگ هاو و دکتر ونسو چن در زمینه‌ی مهندسی سازه به مطالعه و همکاری در پروژه‌ی تحقیقاتی استرالیا ( ARC ) خواهند پرداخت.

داوطلبانی که موفق به اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی شوند سالیانه  ۲۷,۰۸۲ دریافت خواهند کرد. این دانشجویان از این کمک هزینه تحصیلی به مدت سه سال بهره‌مند خواهند شد. ممکن است این کمک هزینه تحصیلی بخشی از هزینه‌های شهریه‌ی دانشگاهی دانشجویان خارجی را نیز در طول دوره تحصیلی تحت پوشش قرار دهد.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی

داوطلبان باید دانشجویان ممتاز در رشته‌ی مهندسی عمران یا شاخه‌های مربوطه باشند. همچنین لازم است که داوطلبان دارای تسلط کافی به زبان انگلیسی باشند و برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی مدرک معتبری را ارائه دهند. داوطلبان باید دارای مدرک زبان آیلتس با امتیاز ۶.۵ باشند یا در آزمون تافل حداقل نمره‌ی ۷۹ را کسب کنند.

آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی سازه، مهندسی مکانیک و دینامیک سازه هستند و سابقه‌ی تحقیق و پژوهش در این زمینه را دارند، شانس بیشتری برای دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی خواهند داشت.

نحوه ارسال درخواست اخذ کمک هزینه تحصیلی

داوطلبانی که قصد بهره‌مندی از این کمک هزینه‌ی تحصیلی را دارند باید انگیزه نامه و مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک آزمون زبان انگلیسی خود به ایمیل دکتر چن به آدرس اینترنتی wensu.chen@curtin.edu.au   ارسال نمایند.

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه نیوکاسل استرالیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در زمینه سکته‌ی مغزی در سال ۲۰۲۰

بورسیه نیوکاسل استرالیا

بورسیه نیوکاسل استرالیا

 

دانشگاه نیوکاسل از آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در زمینه‌ی سکته مغزی را دارند دعوت می‌نماید تا با دریافت کمک هزینه تحصیلی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ادامه تحصیل و انجام پژوهش‌های آزمایشگاهی در این دانشگاه بپردازند. این دانشگاه از دانشجویان بومی و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل و انجام تحقیقات در زمینه سکته مغزی و یافتن درمان برای آن پذیرش می‌کند.

دانشجویانی که موفق به اخذ این کمک هزینه‌ی تحصیلی شوند، سالیانه مبلغی معادل  ۲۸,۰۹۲ دلار را دریافت خواهند کرد. این کمک هزینه‌ی تحصیلی به مدت سه سال به دانشجویان پرداخت خواهد شد. علاوه بر این، ممکن است برای دانشجویان ساعی و ممتاز کمک هزینه‌های دیگری نیز در نظر گرفته شود. همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی دیگری برای دانشجویان خارجی پرداخت خواهد شد. کمک هزینه‌ی اعطاء شده به دانشجویان خارجی حدود ۱,۵۰۰ دلار خواهد بود.

شرایط اخذ کمک هزینه تحصیلی

– دانشجویانی که فارغ‌التحصیل یا در حال فارغ‌التحصیلی از رشته‌های علوم بیومدیکال، پزشکی و شاخه‌های مرتبط هستند امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه و بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی را خواهند داشت.

– آن دسته از داوطلبانی که سابقه‌ی پژوهش و تحقیق در این زمینه را دارند، شانس بیشتری برای دریافت کمک هزینه تحصیلی خواهند داشت.

– داوطلبان باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند.

نحوه ارسال درخواست اخذ کمک هزینه تحصیلی

داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در این زمینه و دریافت کمک هزینه تحصیلی هستند، باید ایمیلی به آدرس اینترنتی translational.stroke.group@gmail.com ارسال نمایند. ایمیلی که داوطلبان ارسال می‌کنند باید شامل کپی مدارک تحصیلی، رزومه تحصیلی، و مدارک مربوط به زبان انگلیسی آنها باشد.

تمامی داوطلبانی که به اقدام به ارسال ایمیل می‌کنند، به صورت اتوماتیک تاییدیه‌ی دریافت مدارک را دریافت خواهند کرد.

پروسه‌ی بررسی مدارک داوطلبان توسط دانشگاه نیوکاسل حداقل دو ماه به طول می‌انجامد.

به خاطر داشته باشید که دانشگاه نیوکاسل ممکن است برخی از مدارک را به صورت کپی یا به صورت مدارک رسمی تایید شده از شما درخواست کند. داوطلبان باید نسبت به آماده کردن مدارک مورد نیاز به صورت دقیق و صحیح اقدام کنند. همچنین داوطلبان باید مبلغی را قبل از دریافت تاییدیه‌ی رسمی اخذ پذیرش تحصیلی، برای بهره‌مندی از سرویس خدمات و امکانات دانشجویی پرداخت نمایند.

پس از اینکه داوطلبان تاییدیه‌ی رسمی از طرف دانشگاه را برای ادامه تحصیل در دانشگاه نیوکاسل  دریافت کردند، باید از طریق دولت استرالیا برای اخذ ویزای دانشجویی خود اقدام کنند تا اجازه‌ی ورود به کشور استرالیا تحت عنوان تحصیل در مقطع دکترا را داشته باشند.

 بورسیه دکتری استرالیا از دانشگاه ملی استرالیا  ANU در زمینه‌ی آینده جمعیت شناسی در سال ۲۰۲۰

 

بورسیه دانشگاه ملی استرالیا

بورسیه دانشگاه ملی استرالیا

 

دانشگاه ملی استرالیا از داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا در رشته آینده جمعیت شناسی هستند، با اعطای کمک هزینه تحصیلی دعوت به ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌کند. کالج هنر و علوم انسانی دانشگاه ملی استرالیا هر ساله کمک هزینه‌های تحصیلی و جوایز نقدی را تحت عنوان ” کمک هزینه تحصیلی دکترا در زمینه‌ی آینده جمعیت شناسی دانشگاه ملی استرالیا ” به دانشجویان خود اعطاء می‌کند.

هدف از اعطای این کمک هزینه تحصیلی حمایت و پشتیبانی از دانشجویان بومی یا دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در مقطع دکترا است که به انجام تحقیق و پژوهش در زمینه‌ی جمعیت شناسی در دانشگاه ملی استرالیا می‌پردازند.

باید اضافه کرد که دانشگاه ملی استرالیا به دانشجویان خارجی که شایستگی خود را در طول ترم تحصیلی نشان می‌دهند و دانشجویان ممتازی به شمار می‌آیند، کمک هزینه‌های تحصیلی دیگری نیز در نظر می‌گیرد. برای مثال کمک هزینه‌ی شایستگی HDR به دانشجویان خارجی ممتاز تعلق می‌گیرد. این کمک هزینه تحصیلی می‌تواند هزینه‌های مربوط به شهریه‌ی دانشگاه را در مقطع دکترا تحت پوشش قرار دهد.

علاوه بر این، کمک هزینه‌ی تحصیلی Relocation Reimbursement برای تامین بخشی از هزینه‌های دانشجویانی که متاهل بوده یا دارای فرزند هستند، پرداخت می‌شود.

همچنین کمک هزینه‌ی Thesis Reimbursem ‌برای تأمین بخشی از هزینه‌های مربوط به پیشبرد تحقیق و پژوهش‌های علمی دانشجویان دوره دکترا پرداخت می‌شود. دانشجویان می‌توانند تا سقف ۵۰۰ دلار با توجه به نوع تحقیقات پژوهش خود دریافت نمایند.

شرایط اخذ کمک هزینه تحصیلی

برای اخذ این کمک هزینه تحصیلی داوطلبان باید دارای شرایط زیر باشند:

– دانشجویان بومی و دانشجویان خارجی می‌توانند از این کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شود.

– دانشجویان باید دارای مدرک تحصیلی و سوابق پژوهشی مرتبط با شاخه‌ی جمعیت‌شناسی باشند و با نمرات بالا و ممتاز فارغ‌التحصیل شده باشند.

– دانشجویان باید آمادگی خود را برای ادامه تحصیل به صورت تمام مدت در مقطع تحصیلی دکترا در کالج علوم انسانی و در دپارتمان جمعیت شناسی اعلام کنند.

نحوه اخذ کمک هزینه تحصیلی

برای اخذ این بورسیه دکتری استرالیا داوطلبان باید به وب سایت رسمی دانشکده‌ی هنر و علوم انسانی دانشگاه ملی استرالیا مراجعه کنند و اطلاعات دقیق در این زمینه را کسب نمایند. دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا هستند یا قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، با ارائه‌ی مدارک، پس از موافقت دانشکده می‌توانند از این کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شوند. برای ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

بورسیه دکتری استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه ملی استرالیا در سال ۲۰۲۰

بورسیه دانشگاه ملی استرالیا

بورسیه دانشگاه ملی استرالیا

 

دانشگاه ملی استرالیا برای دانشجویان مقطع دکترای خود بورسیه‌های تحصیلی را در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در نظر گرفته است. برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان مقطع دکترا توسط دانشکده‌ها اعطاء می‌شوند. به طور معمول کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویانی که به صورت تمام مدت مشغول به تحصیل هستند تعلق می‌گیرد. با این حال برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی نیز در اختیار دانشجویانی که به صورت پاره وقت در حال تحصیل در این دانشگاه هستند، قرار داده می‌شود. باید به این نکته توجه کنید که دانشجویان خارجی باید به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل در مقطع دکترا باشند تا بتوانند از این کمک هزینه‌‌ی تحصیلی بهره مند شود.

– این کمک هزینه‌ی تحصیلی بابت نقل و انتقال دانشجویانی که از شهرها و کشورهای دیگر به شهر کانبرای استرالیا برای ادامه تحصیل می‌آیند پرداخت می‌شود.

– این کمک هزینه تحصیلی به صورت مستمری به دانشجویان پرداخت می‌شود.

– این کمک هزینه‌ تحصیلی به آن دسته از دانشجویان خارجی که به عنوان فرزند مستقل شناخته می‌شوند، به صورت مستمری پرداخت می‌شود.

– این کمک هزینه‌ی تحصیلی بخشی از هزینه‌های مربوط به خدمات درمان و پزشکی و همچنین مرخصی زایمان را شامل می‌شود.

شرایط لازم برای اخذ کمک هزینه تحصیلی

برای بهره‌مندی از این بورسیه دکتری استرالیا باید دارای شرایط زیر باشید:

– داوطلبان باید دارای مدرک تحصیلی معتبر با نمرات عالی باشند.

– مدرک مقطع تحصیلی قبلی داوطلب باید از یک دانشگاه معتبر و قابل قبول باشد.

– دانشجویانی که شهروند استرالیا و نیوزلند هستند، دانشجویان مقیم استرالیا و همچنین دانشجویان خارجی می‌توانند از این کمک هزینه‌ی تحصیلی بهره‌مند شوند. داوطلبان باید درخواست خود را به دانشگاه ملی استرالیا ارسال کرده باشند و درخواست آنها مورد تایید دانشگاه قرار گرفته باشد.

نحوه ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی

باید توجه کنید که برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی نیازی به ارسال درخواست ندارید چرا که به صورت اتوماتیک تمام کاندیداهای ورود به مقطع تحصیلی دکترا به عنوان داوطلب درخواست کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته می‌شوند. لازم است که داوطلبان با اساتید راهنما ارتباط داشته باشند و قبلاً در مورد انتخاب موضوع پروپوزال به توافق رسیده باشند.

درخواست اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا باید قبل از اتمام تاریخ موقر به صورت کامل انجام شود. داوطلبان باید تمامی مدارک خواسته شده را به صورت صحیح و دقیق در بازه‌ی زمانی تعیین شده به دانشگاه ارائه دهند تا درخواست آنها همراه با امکان بهره مندی از کمک هزینه تحصیلی آنها توسط دانشگاه بررسی شود.

بورسیه دکتری استرالیا با عنوان CSIRO Data61 برای دانشجویان خارجی در سال ۲۰۲۰

 

بورسیه CSIRO Data61

بورسیه CSIRO Data61

 

کمک هزینه تحصیلی CSIRO Data61 برای دانشجویان بومی و همچنین دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های کشور استرالیا می‌پردازند، تعلق می‌گیرد. این کمک هزینه‌ی تحصیلی به منظور حمایت و پشتیبانی از دانشجویانی که در مقطع تحصیلی دکترا به تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتری، ریاضی، مهندسی، تجارت، روانشناسی و زیر شاخه‌های آن مانند مثبت‌اندیشی، امنیت اطلاعات فردی، دانش تصمیم گیری، روابط انسان و کامپیوتر، رباتیک، سیستم‌های توزیع، ماشین آلات، تصویر سازی و علوم بصری کامپیوتری، مدل سازی کامپیوتری، علوم اطلاعات بیولوژیکی، شهرهای داده محور، سیستم‌های نرم افزاری و … می‌پردازند‌، اعطاء می‌شود.

دانشجویانی که موفق به اخذ کمک هزینه تحصیلی شوند به مدت سه و نیم سال مبلغی معادل ۱۰,۰۰۰ دلار در سال را دریافت خواهند کرد. دانشجویان مقطع دکترا حین تحصیل در یکی از دانشگاه‌های استرالیایی که شامل برنامه آموزشی پژوهشی Resaearch Training program (RTP) هستند، از این کمک هزینه تحصیلی برخوردار خواهند شد.

– این دانشجویان از حمایت و پشتیبانی و مشاوره‌ی اساتید راهنما و محققین بهره‌مند خواهند شد.

– دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود به تحقیق و پژوهش بپردازند.

شرایط لازم برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی

– کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بومی و دانشجویان خارجی اعطا می‌شود.

– دانشجویان باید دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر با نمرات ممتاز باشند.

– دانشجویان باید در حال تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا باشند یا نسبت به تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا در یکی از دانشگاه‌های استرالیا که طرف قرارداد با برنامه‌ی کمک هزینه تحصیلی Data61 است، اقدام کنند.

– دانشجویان باید به صورت تمام وقت به تحصیل در مقطع دکترا بپردازند.

– دانشجویان نباید قبل از این دارای مدرک دکترا باشند.

نحوه ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی

دانشجویان باید قبل از ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند. در برخی موارد ممکن است که لازم باشد دانشجویان قبل از ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی اطلاعاتی را از دانشگاه مربوطه بگیرند.

لازم است که دانشجویان خارجی از مدت زمان دریافت ویزای دانشجویی آگاهی داشته باشند تا بتوانند در زمان مناسب نسبت به ارسال درخواست کمک هزینه‌ی تحصیلی اقدام کنند.

کمک هزینه‌های تحصیلی جایگزین پرداخت نقدی: اشتغال به کار پاره وقت در حین تحصیل

تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا رایگان

علاوه بر برخورداری از کمک هزینه‌های تحصیلی نقدی، دانشجویان مقطع دکتری می‌توانند در حین تحصیل از مزایای اشتغال به کار پاره وقت نیز بهره‌مند شوند. اگر شما دارای ویزای دانشجویی استرالیا باشید، به عنوان دانشجوی مقطع دکترا اجازه‌ی اشتغال به کار در حین تحصیل را خواهید داشت. از طرف دیگر قوانین مربوط به اجازه‌ی کار می‌تواند شامل حال اعضای خانواده‌ی دانشجو نیز باشد و اعضای خانواده‌ی دانشجو نیز اقدام به اخذ اجازه‌ی کار بکنند.

باید به این نکته توجه کنید که دانشجویانی که در حال گذراندن واحدهای پیش نیاز برای ورود به دوره‌ی تحصیلات تکمیلی هستند، اجازه‌ی کار تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند. اما پس از اینکه دوره‌ی اصلی تحصیلات تکمیلی آنها شروع شد، این دانشجویان می‌توانند بدون محدودیت زمانی و به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. به این طریق دانشجویان می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

 

تحصیل در کشوری با طبیعت بکر، مرفه و با استانداردهای بالا به نام استرالیا

ممکن است این تفکر را داشته باشید که هزینه‌ی مربوط به شهریه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا گران‌تر از کشورهای دیگر باشد. با این وجود، بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌هایی که دانشگاه‌ها و دولت کشور استرالیا برای تامین رفاه و آسایش دانشجویان بین‌المللی خود فراهم می‌کنند، دانشجویان خارجی بسیاری را به  تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های این کشور ترغیب می‌کند. کشور استرالیا دارای دانشگاه‌هایی با کیفیت بالا و سطح علمی بسیار خوب در بین دانشگاه‌های جهان است و بیشتر دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های برتر جهانی هستند. یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور این است که فارغ التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا موفقیت‌های تحصیلی بسیاری را در آینده کسب می‌کنند و می‌توانند وارد بازار کار شده و از دانش و مهارت‌های خود بهره ببرند.

از طرف دیگر جو فرهنگی استرالیا محیط خوبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم می‌کند. مردم استرالیا دارای کیفیت زندگی خوب و رفاه اجتماعی بسیار بالایی هستند. در صورت موفقیت در اخذ ویزای کار و اقامت پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید زندگی آسوده و بی دغدغه‌ای را در این کشور داشته باشید. استرالیا دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیاری است. بنابراین زندگی دانشجویی شما می‌تواند همراه با خاطرات شیرین و لذت بردن از ساحل‌ها و جنگل‌های زیبای این کشور پهناور باشد. از آنجایی که کشور استرالیا یک منطقه‌ی مهاجرپذیر به شمار می‌آید، افراد بسیاری با فرهنگ‌ها و باورهای مختلف در این کشور زندگی می‌کنند و شما به عنوان یک دانشجوی خارجی احساس غریبگی نخواهید کرد. تنوع فرهنگی مردم این کشور بالا است و مردم با احترام به عقاید دیگران در کنار یکدیگر زندگی آرامی دارند.

اگر شما یا آشنایان‌تان تجربه‌ی زندگی و تحصیل در استرالیا یا اخذ بورسیه دکتری استرالیا را دارید، می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: scholarshubafrica

دیدگاهتان را بنویسید