تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی : معرفی دانشگاه‌هایی که دوره‌های انگلیسی برگزار می‌کنند.

اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشور ایتالیا هستید و آشنایی کافی به زبان ایتالیایی ندارید، باید به شما بگوییم که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز ممکن است و برخی از دانشگاه‌های بین‌المللی این کشور واحدهای درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کنند. ایتالیا دارای چندین دانشگاه بین‌المللی است که سالیانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از نقاط مختلف جهان پذیرش می‌کنند. دانشگاه‌های بین‌المللی ایتالیا به منظور جذب دانشجویان بین‌المللی رشته‌های تحصیلی متفاوتی را در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کنند. باید به این نکته اشاره کنیم که کشور ایتالیا یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقصد‌های تحصیلی در بین دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. ایتالیا دارای دانشگاه‌های با کیفیت آموزشی و سطح علمی ‌بسیار بالا است. سیستم آموزشی این کشور بسیار خلاقانه عمل ‌می‌کند و تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری در دانشگاه‌های این کشور برای پیدا کردن راه حل‌های مناسب برای مشکلات و چالش‌های روز جهان انجام ‌می‌شود. تحصیل به زبان انگلیسی این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند که بتوانند در برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های عالی رتبه کشور ایتالیا شرکت کرده و دانش خود را به روز کنند و در مسیر پرورش استعدادهای خود قدم بردارند.

 

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در ایتالیا، تحصیلی با کیفیت و با هزینه کم در قلب اروپا

از طرف دیگر باید به این نکته اشاره کرد که با اینکه دانشگاه‌های ایتالیا کیفیت آموزشی بسیاری دارد و برخی از دانشگاه‌های این کشور جزء برترین دانشگاه‌های جهان به شمار ‌می‌آیند، بیشتر دانشگاه‌های ایتالیایی دارای شهریه‌ی پایینی هستند. دانشگاه‌های بین‌المللی با هدف حمایت و پشتیبانی از دانشجویان بین‌المللی امکانات و خدمات بسیاری را به آنها ارائه ‌می‌دهند تا فرصت‌های برابری را برای دانشجویانی با شرایط متفاوت که از کشورهای مختلف جهان به این دانشگاه‌ها می‌آیند، فراهم کرده باشند. این دانشگاه‌ها علاوه بر فراهم کردن امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی اعطاء می‌کنند. تما‌می ‌این موارد باعث ‌می‌شود که دانشگاه‌های ایتالیا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های بین‌المللی به شمار بیاید.

کشور ایتالیا دارای چندین دانشگاه بین‌المللی است که امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی که تسلط کافی به زبان ایتالیایی ندارند فراهم ‌می‌کند. در این مطلب به معرفی چند دانشگاه که به ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی و واحدهای درسی خود به زبان انگلیسی به دانشجویان بین‌المللی می‌پردازند، خواهیم پرداخت. این دانشگاه‌ها جزء برترین دانشگاه‌های بین‌المللی در کشور ایتالیا به شمار ‌می‌آیند. بنابراین اگر هدف شما از تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی است، پیشنهاد ‌می‌کنیم که این متن را با دقت دنبال کنید.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های بین‌المللی این کشور

 

به منظور تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی باید در برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های بین‌المللی ایتالیا شرکت کنید. دانشگاه‌های بین‌المللی ایتالیا از دانشجویان خارجی کشورهای مختلف پذیرش به عمل می‌آورند. این دانشگاه‌ها اقدام به ارائه‌ی رشته‌های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی می‌کنند.

 

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

 

باید گفت که دانشگاه‌های ایتالیا برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی ارائه می‌دهند. با این حال بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند. در برخی از دانشگاه‌های ایتالیایی ممکن است دروس به زبان ایتالیایی تدریس شوند، اما آزمون‌ها به زبان انگلیسی برگزار گردند. مدارک زبان ایتالیایی مورد تایید دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از: مدرک CILS که آزمون آن معمولاً در ایتالیا برگزار می‌شود، و مدرک CELI که آزمون آن در شعبه‌های عضو دانشگاه پروگیا برگزار می‌گردد. مدارک زبان انگلیسی مورد قبول در بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از: تافل، آیلتس، TOEIC و C1 پیشرفته.

رشته‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید در دانشگاه‌های کشور ایتالیا به ادامه تحصیل در آنها بپردازید. برخی از پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های ایتالیا از نظر دانشجویان بین‌المللی عبارت هستند از: طراحی صنعتی، هنرهای بصری، علوم ارتباطات، علوم سلامت و اقتصاد.

در ادامه‌ی مطلب شما را با چند دانشگاه بین‌المللی برتر که امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را فراهم ‌می‌نمایند، آشنا خواهیم کرد. این دانشگاه‌ها جزء پرطرفدارترین دانشگاه‌های بین‌المللی نزد دانشجویان خارجی هستند.

تحصیل در ایتالیا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های ایتالیا

 

دانشگاه کاتولیک ساکرو کور ( Catholic University of Sacro Cuore )

 

دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

 

دانشگاه کاتولیک ساکرو کور یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور ایتالیا به شمار ‌می‌آید. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر میلان واقع شده است. همچنین این دانشگاه دارای پردیس‌های دیگری در شهرهای رم، پیاچنزا، برشیا و کرمونا است.

این دانشگاه به صورت مجموع دارای ۵ پردیس دانشگاهی است. بیش از ۳۰,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و باید بدانید که این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی زیادی است. دانشگاه کاتولیک ساکرو کور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کاتولیک و غیر سکولار دنیا به شمار می‌آید. همچنین این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه خصوصی جهان است. رشته‌های تحصیلی متنوعی در این دانشگاه ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی ‌می‌توانند در ۱۲ دانشکده‌ی آکادمیک و دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به ادامه تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه خود بپردازند. با توجه به اینکه دانشگاه کاتولیک ساکرو کور یک دانشگاه بین‌المللی است، امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند و برنامه‌های درسی این دانشگاه به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه ‌می‌شوند. بنابراین دانشجویانی که به زبان ایتالیایی آشنایی ندارند، ‌می‌توانند واحدهای درسی خود را در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌شود بگذرانند. دانشگاه کاتولیک ساکرو کور امکانات بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند. به عنوان مثال این دانشگاه دارای برنامه‌های مشترکی با برخی از دانشگاه‌های بین‌المللی دیگر است و این امکان را برای دانشجویان فراهم ‌می‌کند که بتوانند به عنوان دانشجوی مهمان در دانشگاه‌های مرتبط با این دانشگاه در کشورهای دیگر تحصیل کنند. کیفیت آموزشی این دانشگاه بسیار بالا است و اساتید مجرب و بسیار با سواد دانشجویان را در راه رسیدن به اهداف علمی ‌و تحقیقاتی همراهی ‌می‌کنند. مدرک ارائه شده از این دانشگاه بسیار معتبر است و توسط شرکت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی پذیرفته می‌شود. بنابراین دانشجویان این دانشگاه ‌می‌توانند پس از فارغ‌‌التحصیلی به راحتی وارد بازار کار شده و شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند. باید بدانید که درصد اشتغال به کار دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه بسیار بالا است. برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در سطح بسیار عالی ارائه ‌می‌شوند. برای مثال دانشکده‌ی حقوق این دانشگاه دارای شهرت جهانی است و رشته‌ی حقوق و زیر شاخه‌های آن با کیفیت آموزشی بسیار عالی در این دانشگاه ارائه ‌می‌شوند. دانشکده‌ی حقوق این دانشگاه رتبه‌ی ۸۰ جهانی را از آن خود کرده است. اگر قصد ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارید و رشته‌ی مورد نظر شما یکی از زیرشاخه‌های رشته‌ی حقوق است، پیشنهاد ‌می‌کنیم که روی انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد تحصیلی آینده‌تان بیشتر فکر کنید.

برخی از رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و نزد دانشجویان بین‌المللی طرفداران زیادی دارند، عبارت هستند از: مدیریت ارتباطات، مدیریت و اقتصاد، مدیریت تولید مواد غذایی، روابط بین‌الملل و امور جهانی، پزشکی و جراحی و روانشناسی.

برخی از پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه نیز عبارت هستند از: کشاورزی و اقتصاد مواد غذایی، هنر، بانکداری و امور مالی، اقتصاد، تولید غذاهای مدرن و سنتی، مدیریت تجارت جهانی، مدیریت سلامت، مدیریت فناوری و نوآوری، مدیریت، روش‌ها و موضوعات مدیریت هنر و علوم آماری برای بیمه.

دانشگاه پادوا ( University of Padua )

 

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا

 

این دانشگاه که در شهر پادوا در ایتالیا واقع شده است یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان به شمار ‌می‌آید. دانشگاه پادوا در سال ۱۲۲۲ به عنوان دانشگاه حقوق تاسیس شد و در ابتدا به ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی رشته‌ی حقوق و زیر شاخه‌های آن ‌می‌پرداخت. با گذشت زمان این دانشگاه رشته‌های تحصیلی متنوعی را در سطح جهانی ارائه کرد. هم اکنون این دانشگاه بیش از ۶۰۰,۰۰۰ دانشجو دارد و سالیانه تعداد بالایی از دانشجویان بین‌المللی را پذیرش ‌می‌کند. علاوه بر اینکه دانشگاه پادوا یکی از دانشگاه‌های برتر ایتالیا به شمار می‌آید، این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های جهانی نیز است. برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند و طبق استانداردهای جهانی مدیریت ‌می‌شوند. به همین دلیل این دانشگاه یکی از مقصد‌های تحصیلی مورد علاقه‌ی دانشجویان بین‌المللی است. در طول تاریخ این دانشگاه دانشجویان ممتاز بسیاری را پرورش داده است و برخی از فارغ‌التحصیلان آن از چهره‌های مشهور و شناخته شده هستند. به عنوان مثال ‌می‌توان به نیکلاس کوپرنیکوس پروفسور فضانوردی و ادوارد گریوز فیزیکدان برجسته اشاره کرد.

دانشگاه پادوا رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه ‌می‌کند و به منظور جذب دانشجویان خارجی امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای آنها فراهم ‌می‌کند. این دانشگاه دارای بیش از ۲۰ دپارتمان آکادمیک است که رشته‌های تحصیلی بسیار متنوعی را ارائه می‌کنند و دانشجویان ‌می‌توانند با توجه به علاقه و تخصص خود، رشته‌ی مورد نظرشان را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل در آن بپردازند. در حال حاضر دانشگاه پادوا به عنوان یک موسسه‌ی آموزشی عالی با هدف گسترش خدمات خود در سطح بین‌المللی پردیس‌ها و دانشکده‌های خود را در شهرهای دیگر نیز تاسیس کرده است. به این ترتیب دانشجویان بین‌المللی بیشتری ‌می‌توانند به عنوان دانشجوی دانشگاه پادوا در شهرهای مختلف به ادامه تحصیل بپردازند. علاوه بر این، دانشگاه پادوا امکان انتقال دانشجویان را به دانشگاه‌های بین‌المللی دیگر فراهم می‌کند.

دانشگاه پادوا اقدام به ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و همچنین مقطع تحصیلات تکمیلی می‌کند. دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان بین‌المللی ‌می‌توانند در کلاس‌های درسی برگزار شده به زبان انگلیسی شرکت کنند یا اینکه یک برنامه‌‌‌ی تحصیلی را انتخاب کنند که کاملاً به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شود. این دانشگاه رشته‌های بسیاری را به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کند که بیشتر آنها مربوط به مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.

امکان ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه پادوا در رشته‌های مختلفی وجود دارد. رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه عبارت هستند از: دامپزشکی و علوم روانشناسی. بیشتر دوره‌های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه پادووا مربوط به مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.

– دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی رشته‌های بیوتکنولوژی علوم مواد غذایی، علوم جنگل، غذاهای ایتالیایی و کشاورزی پایدار.

– دانشکده‌ی اقتصاد و علوم سیاسی، رشته‌های مدیریت تجارت، امور مالی و اقتصاد، کارآفرینی و نوآوری، مطالعات اروپایی و جهانی و حقوق بشر را به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کند.

– در دانشکده‌ی مهندسی نیز دوره‌های تحصیل در رشته‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی کنترل سیستم‌ها، امنیت سایبر، مهندسی محیط زیست، ICT برای اینترنت و رسانه و مهندسی ریاضیات را به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌کند.

– همچنین رشته‌های توسعه‌ی محلی و مطالعات پویایی در دانشکده‌ی علوم انسانی و علوم اجتماعی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند.

– پزشکی و جراحی، بیوتکنولوژی پزشکی و بیوتکنولوژی داروشناسی نیز به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌شوند.

– دانشکده‌ی روانشناسی نیز روانشناسی بالینی و عصب شناسی را به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کند.

– دانشکده‌ی علوم رشته‌های فیزیک فضا و کیهان شناسی، امنیت سایبری، علوم اطلاعات داده، ژئوفیزیک و منابع طبیعی، فیزیک، و فیزیک داده را به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌کند.

این دانشگاه طیف وسیعی از رشته‌ها و زیر شاخه‌های آن را در مقطع دکترا نیز به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌کند. امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در این دانشگاه در مقطع دکترا در رشته‌های زیر وجود دارد:

رشته‌های فنی: فضانوردی، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی محیط زیست، مهندسی طبیعت، مهندسی صنایع، مهندسی فیوژن، مهندسی اطلاعات، مهندسی مدیریت و اقتصاد، علوم ریاضیات، مهندسی مکاترونیک و نوآوری در تولید، علوم مولکولی، فیزیک مهندسی مواد و ساختار نانو، مهندسی فضا و تکنولوژی اندازه گیری، مهندسی استاتیک.

رشته‌های علوم: علوم مواد غذایی و دام، علوم روانشناسی ( برخی از واحدهای درسی رشته‌های علوم زیست شناسی و علوم زراعی در مقطع دکترا به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند ).

علوم پزشکی و بیوپزشکی: فشار خون شریانی و بیولوژی عروقی، علوم زیست پزشکی، علوم بالینی، آنکولوژی و ایمونولوژی بالینی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند)، علوم توسعه و برنامه ریزی بهداشت ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند)، پزشکی مولکولی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند)، علوم اعصاب، علوم فارماکولوژی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند) و دامپزشکی.

علوم انسانی: مدیریت و اقتصاد، مطالعات مردم شناسی جغرافیایی و تاریخی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند )، حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند)، علوم حکومت‌های چند سطحی، جامعه و حقوق بشر، حقوق بین‌الملل، حقوق فردی و حقوق کار ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند )، علوم زبان شناسی و ادبیات و فلسفه ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند )، علوم آموزشی و تربیتی ( برخی از واحدهای این رشته به زبان ایتالیایی برگزار ‌می‌شوند ).

برنامه‌های تحصیلی میان ‌رشته‌ای: علوم کامپیوتر، علوم زمین محیط زیست منابع و سلامت، علوم اجتماعی و تعامل ارتباطات ساخت و ساز‌های فرهنگی.

دانشگاه پیزا ( University of Pisa )

 

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا به شمار ‌می‌آید که در شهر پیزا واقع شده است. این دانشگاه در ابتدا در سال ۱۸۱۰ تاسیس شد و هدف آن تربیت معلمان امپراتوری رو‌می ‌بود. امروزه این دانشگاه بیش از ۵۰۰ دانشجو را در رشته‌های مختلف تحصیلی آموزش می‌دهد. این دانشگاه اخیراً به عنوان یک دانشگاه جهانی شناخته می‌شود و به عنوان یکی از برترین دانشگاههای کشور ایتالیا شناخته ‌می‌شود. دانشگاه پیزا یکی از ۳۰ دانشگاه برتر کشور ایتالیا است. علاوه بر این دانشگاه پیزا در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه پیزا علاوه بر پردیس اصلی خود که در شهر پیزا قرار دارد، دارای پردیس‌های دیگری در فلورانس نیز است. این دانشگاه امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را در دانشکده‌ها و رشته‌های مختلف خود برای دانشجویان بین‌المللی و همچنین دانشجویان ایتالیایی فراهم کرده است. تبادلات این دانشگاه با دانشگاه‌های بین‌المللی دیگر موجب ‌می‌شود که دانشجویان فرصت‌های بسیاری برای پیشبرد اهداف تحصیلی خود داشته باشند. علاوه بر اینها، دانشگاه پیزا دانشجویان بین‌المللی خود را با اعطای کمک هزینه‌های تحصیلی متنوع حمایت می‌کند. به خصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از کمک هزینه‌های بسیاری بهره مند ‌می‌شوند.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در این دانشگاه عبارت هستند از: تاریخ کهن و فلسفه، دوره‌ی کلاسیک، تاریخ هنر و باستان شناسی، تاریخ و دیرینه شناسی، ادبیات مدرن زبان شناسی و فلسفه، شیمی ‌و ژئولوژی، علوم اطلاعات و ریاضیات و فیزیک و علوم اجتماعی و سیاسی.

رشته‌های ارائه شده در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا عبارت هستند از: تاریخ هنر، دوره کلاسیک، تاریخ، مطالعات ایتالیایی و فلسفه‌ی مدرن، شیمی ‌فضا شناسی، روش‌های حساب مدل‌های ریاضی برای علوم و امور مالی، علوم اطلاعات داده، ریاضیات، علوم نانو، روش‌ها و مدل‌های علوم مولکولی، فیزیک، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم عصب شناسی و حکومت فراملی.

دانشگاه پلی تکنیک میلان ( Polytechnic University of Milan )

 

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

این دانشگاه در شهر میلان واقع شده است و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های فنی کشور ایتالیا به شمار ‌می‌آید. دانشگاه پلی تکنیک میلان در سال ۱۸۶۰ یکی از برترین موسسات آموزش عالی در رشته‌های مربوط به معماری طراحی و مهندسی را ارائه ‌می‌دهد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر میلان قرار دارد. اما این دانشگاه دارای پردیس‌های دیگری در شهرهای مختلف ایتالیا است. دانشگاه پلی تکنیک میلان قدیمی‌ترین دانشگاه منطقه به شمار می‌آید. رشته‌های فنی و مهندسی در این دانشگاه در سطح علمی ‌بسیار بالا و کیفیت آموزشی عالی ارائه ‌می‌شوند و این دانشگاه به رشته‌های فنی خود معروف است. رشته‌های طراحی معماری و مهندسی عمران و ساخت و ساز این دانشگاه در سطح جهانی دارای شهرت هستند. دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی در ایتالیا به شمار می‌آید و دانشجویان خارجی بسیاری به منظور ادامه تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود به این دانشگاه مراجعه می‌کنند. این دانشگاه با ارائه‌ی برخی از رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند. علاوه بر این، این دانشگاه دارای ارتباطات بین‌المللی است و دانشجویان می‌‌توانند در خارج از کشور ایتالیا نیز به تحصیل بپردازند. برای مثال دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه پلی تکنیک میلان می‌‌توانند به مدت یک سال خارج از کشور ایتالیا در MIT به تحصیل بپردازد. این دانشگاه پژوهش‌ها و تحقیقات بسیاری را در سطح بین‌المللی انجام ‌می‌دهد.

در این دانشگاه رشته‌ی طراحی معماری در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌شود. بیشتر دوره‌های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه پلی تکنیک میلان در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه ‌می‌شوند. برای مثال رشته‌ی معماری و زیر شاخه‌های مختلف آن، مهندسی هوا نوردی، مهندسی عمران و زیر شاخه‌های آن، مهندسی شیمی، طراحی ارتباطات، مهندسی کامپیوتر، طراحی مد، طراحی دیجیتال و اینتراکشن، مهندسی فیزیک، مهندسی غذا، مهندسی ژئو انفورماتیک، مهندسی انرژی، مهندسی برنامه ریزی زمین در محیط زیست، مهندسی مدیریت، مهندسی مواد و نانوتکنولوژی، مهندسی ریاضیات، مهندسی مکانیک و بعضی از زیرشاخه‌های آن، مهندسی موسیقی و آکوستیک و مهندسی فضا از رشته‌هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند.

موسسه آموزش عالی بین‌المللی لورنزو دی مدیچی ( Lorenzo de ‘Medici Institute )

لورنزو دی مدیچی

لورنزو دی مدیچی

 

اگر به دنبال یک موسسه آموزش عالی در ایتالیا هستید که بتوانید در آن به زبان انگلیسی تحصیل کنید، می‌توانید در موسسه آموزش عالی بین‌المللی لورنزو دی مدیچی ثبت نام نمایید. پردیس اصلی این دانشگاه در فلورانس واقع شده است. اما این موسسه‌ی آموزشی عالی پردیس‌های دیگری در شهرهای رم، ونیز و توسکانیا نیز دارد. این موسسه یکی از مراکز پرطرفدار دانشگاه‌ها نزد دانشجویان بین‌المللی است که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارند. باید گفت که هر ساله بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز برای تحصیل در رشته‌های هنر و زیر شاخه‌های آن که به زبان‌های ایتالیایی و همچنین انگلیسی برگزار می‌شود، در این دانشگاه شرکت می‌کنند. این موسسه در مقطع کارشناسی رشته‌های هنر استدیو، مطالعات، حفظ منابع طبیعی، طراحی مد و زبان ایتالیایی را ارائه ‌می‌دهد. همچنین در این دانشگاه رشته‌ی مطالعات موزه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ‌می‌شود. این موسسه با دانشگاه‌های بین‌المللی دیگر مانند دانشگاه‌های آمریکایی ( کالج ماریست نیویورک ) و دیگر دانشگاه‌های جهان همکاری ‌می‌کند. سیستم آموزشی این دانشگاه به گونه‌ای است که با تشکیل کلاس‌های کم جمعیت دانشجویانی را تعلیم و تربیت ‌می‌دهد که حضور فعال در دوره‌های آموزشی را دارند.

هزینه تحصیل در ایتالیا : بررسی هزینه‌های تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان ‌بین‌المللی

دانشگاه بولونیا (University of Bologna )

 

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

 

این دانشگاه که در شهر شمالی ایتالیا یعنی بلونیا قرار دارد، در سال ۱۰۸۸ساخته شده است و هم اکنون به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه جهان شناخته ‌می‌شود. باید اضافه کرد که دانشگاه بلونیا یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا به شمار ‌می‌آید. علاوه بر این، این دانشگاه در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهانی و بین‌المللی قرار دارد. دانشگاه بولونیا یکی از برترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا محسوب ‌می‌شود. این دانشگاه بیش از ۸۵,۰۰۰ دانشجو دارد که از ایتالیا و دیگر کشورهای جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه می‌کنند. برنامه‌‌های تحصیلی این دانشگاه در مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا ارائه ‌می‌گردند. این دانشگاه روابط بسیاری با دیگر دانشگاه‌های بین‌المللی در نقاط مختلف جهان دارد.

در این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی و رشته‌های زیادی به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند. رشته‌های اصلی که برخی از زیرشاخه‌های آن‌ها نیز به زبان انگلیسی برگزار ‌می‌شوند، عبارتند از : کشاورزی و علوم‌ غذایی، اقتصاد و مدیریت، مهندسی و معماری، علوم انسانی، زبان و ادبیات تفسیر و ترجمه، حقوق، پزشکی، داروسازی و بیوتکنولوژی، روانشناسی، علوم طبیعی، علوم ورزشی و استاتیستیک.

دانشگاه ساپینزا رم ( Sapienza University of Rome )

 

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم

 

دانشگاه ساپیانزا رم یک دانشگاه علمی‌ پژوهشی است که در شهر رم ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۳۰۳ ساخته شده است و هم اکنون دارای جمعیت دانشجویی بیش از ۱۱۲,۰۰۰نفر است. این دانشگاه یکی از پرجمعیت‌ترین دانشگاه‌های اروپا به شمار ‌می‌آید. سیستم آموزشی و سطح علمی ‌این دانشگاه بسیار با کیفیت و عالی است و این دانشگاه موفق شده است تا کنون افراد بسیار نخبه و تاثیرگذاری را تعلیم و تربیت دهد. برخی از فارغالتحصیلان این دانشگاه نمایندگان پارلمان اروپا، رئیس جمهور، دانشمندان برجسته و برندگان جایزه‌ی نوبل هستند. به همین دلیل دانشگاه ساپینزا رم یکی از برترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا و همچنین اروپا به شمار ‌می‌آید. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده‌ی اصلی است که تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری در آن‌ها انجام ‌می‌پذیرد. پژوهش‌های بسیار مهمی ‌در زمینه‌های علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم بیومدیکال و علوم مهندسی در این دانشگاه انجام ‌می‌گیرد. دانشگاه ساپینزا رم یک دانشگاه بین‌المللی به شمار ‌می‌آید و تعداد بالایی از جمعیت دانشجویی آن را دانشجویان بین‌المللی که از نقاط مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه ‌می‌آیند، تشکیل ‌می‌دهد. به همین دلیل این دانشگاه امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند.

برخی از رشته‌های اصلی ارائه شده در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در این دانشگاه عبارت هستند از: علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی، مهندسی اطلاعات انفورماتیک و استاتیستیک، پزشکی و دندانپزشکی، علوم طبیعی، ریاضیات و فیزیک، علوم انسانی، روانشناسی داروسازی و مهندسی عمران و صنایع.

همچنین این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند. برخی از رشته‌های اصلی ارائه شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی عبارت هستند از: علوم طبیعی و ریاضیات و فیزیک، معماری، مهندسی اطلاعات انفورماتیک و استاتیک، پزشکی و روانشناسی، داروسازی، اقتصاد، علوم سیاسی، جامعه شناسی و ارتباطات علوم انسانی، مهندسی عمران و صنایع، حقوق و دندانپزشکی.

معرفی پنج بورسیه‌ تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه هنر فلورانس ( University of Florence )

 

دانشگاه هنر فلورانس

دانشگاه هنر فلورانس

 

دانشگاه هنر فلورانس در ایتالیا واقع شده است و یکی از برترین موسسات آموزشی عالی در زمینه‌ی رشته‌های هنری به شمار ‌می‌آید. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ ساخته شده و با وجود تازه تاسیس بودن پیشرفت‌های بسیاری در زمینه ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی خود به دست آورده است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا شناخته ‌می‌شود. هم اکنون این دانشگاه بیش از ۳۰۰۰ دانشجو را پذیرش ‌می‌کند. دانشگاه فلورانس یک دانشگاه بین‌المللی به شمار ‌می‌آید و سالیانه دانشجویان خارجی بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه می‌کنند. این دانشگاه بیش از ۲۰۰ رشته‌ی تحصیلی مختلف را به دانشجویان ارائه ‌می‌دهد. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه بسیار متنوع و خلاقانه هستند. برای مثال رشته‌هایی مانند فناوری مد و هنر آشپزی در این دانشگاه تدریس می‌شوند. این دانشگاه رشته‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه ‌می‌دهد و به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی بسیاری داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این دانشگاه از بیش از ۴۰ کشور مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه ‌می‌آیند. علاوه بر این، شهر فلورانس به دلیل توریستی بودن دارای ارتباطات بین‌المللی بسیار قوی است. تحصیل در شهری که دارای فرهنگ بین‌المللی است، برای یک دانشجوی خارجی می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد. این دانشگاه روابط بسیار عالی و قوی با دیگر دانشگاه‌های برتر جهانی دارد. اگر قصد تحصیل در رشته‌های هنری به زبان انگلیسی را دارید تحصیل در دانشگاه هنر فلورانس می‌تواند انتخاب ایده‌آلی برای شما به عنوان یک دانشجوی خارجی باشد.

رتبه‌بندی داخلی و جهانی بهترین دانشگاه های ایتالیا

 

دانشگاه سیه‌نا ( University of Siena )

 

تحصیل در دانشگاه سینا

تحصیل در دانشگاه سینا

 

دانشگاه سیه‌نا یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور ایتالیا است و در شهر تاریخی سیه‌نا واقع در توسکانی قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۲۰۲ تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا به شمار ‌می‌آید. دانشگاه سیه‌نا یکی از مقصدهای تحصیلی ایده‌آل برای دانشجویانی به شمار ‌می‌آید که علاقمند به تحصیل در رشته‌های مربوط به تاریخ هستند. این دانشگاه امکان تحصیل برای بیش از ۲۰,۰۰۰ دانشجو را به صورت آکادمیک فراهم کرده است. دانشگاه سیه‌نا بسیاری از رشته‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه ‌می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند در برنامه‌های تحصیلی آن شرکت کنند. باید بدانید که دانشگاه‌های حقوق، مدیریت و پزشکی دانشگاه سیه‌نا دارای شهرت بسیاری هستند. ادامه تحصیل در این دانشگاه این امکان را برای دانشجویان فراهم ‌می‌کند تا علاوه بر برخورداری از دوره‌های تحصیلی با کیفیت آموزشی بالا و استاندارد، با تاریخ، فرهنگ و سنت‌های این شهر آشنا شوند.

برخی از رشته‌های اصلی ارائه شده به زبان انگلیسی در این دانشگاه عبارت هستند از: اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی و علوم اجتماعی، زبان و ادبیات، میراث فرهنگی، تاریخ و فلسفه، فیزیک، ریاضیات، رشته‌های مهندسی، بیوتکنولوژی پزشکی، دندانپزشکی، علوم محیط زیست، اکولوژی، بیولوژی شیمی و داروسازی.

دانشگاه ورونا ( University of Verona )

 

دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا

 

دانشگاه ورونا یکی دیگر از دانشگاه‌های دولتی کشور ایتالیا است که در شهر ورونا واقع شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی ایتالیا است و امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی که آشنایی کافی به زبان ایتالیایی ندارند، فراهم ‌می‌کند. دانشگاه ورونا برای آن دسته از دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در یک فضای متفاوت و محیط فرهنگی هستند، یک مقصد تحصیلی بسیار ایده‌آل است. این دانشگاه بارها عنوان بهترین دانشگاه دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی را از آن خود کرده است. برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه با استاندارد بالا و کیفیت آموزشی عالی برای دانشجویان خارجی ارائه ‌می‌شوند. این دانشگاه به صورت آکادمیک دارای ۱۲ دپارتمان است و رشته‌های بسیار متنوعی در این دانشگاه تدریس ‌می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی ‌می‌توانند در رشته‌های مورد علاقه‌ی خود به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند. برای مثال دانشجویان ‌می‌توانند در رشته‌های بیوتکنولوژی، اقتصاد، پزشکی، فلسفه و زیر شاخه‌های آنها به ادامه تحصیل بپردازند. این دانشگاه حدود ۲۰۰ رشته‌ی متفاوت تحصیلی را ارائه ‌می‌کند. جمعیت دانشجویی این دانشگاه بالغ بر ۲۰,۰۰۰ نفر است که شامل تعداد بالایی از دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود. استاندارد بین‌المللی بالا و سیستم آموزشی عالی این دانشگاه باعث ‌می‌شود که سالیانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. دانشگاه ورونا با بیش از ۳۰۰ دانشگاه بین‌المللی دیگر در کشورهای مختلف جهان در ارتباط است و تبادلات علمی ‌و نقل و انتقالات دانشجویی بین آنها انجام ‌می‌شود. این دانشگاه علاوه بر فراهم کردن امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی، خدمات و امکانات بسیار دیگری را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم ‌می‌کند.

برخی از رشته‌های اصلی که در دانشگاه ورونا به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند عبارت هستند از: زبان و ادبیات تطبیقی اروپایی و غیر اروپایی، مهندسی کامپیوتر و رباتیک و هوش مصنوعی، علوم اطلاعات و داده، اقتصاد و آنالیز داده، تجارت و اقتصاد بینالملل، روان‌شناسی، ریاضیات، بیوانفورماتیک پزشکی و بیوتکنولوژی پزشکی و مولکولی.

هزینه تحصیل در ایتالیا چقدر است؟ لیست کاملی از هزینه‌های دانشجویی در ایتالیا

دانشگاه ویتا سلوت سان رافائل ( Vita-Salute San Raffaele University )

 

دانشگاه ویتا سلوت سان رافائل

دانشگاه ویتا سلوت سان رافائل

 

دانشگاه ویتا سلوت سان رافائل یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۹۶ در ایتالیا تاسیس شده است. این دانشگاه امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌کند. این دانشگاه به ارائه‌ی رشته‌های علوم زیستی و فلسفه بسیار شهرت دارد. این دانشگاه دارای ۳ دانشکده‌ی اصلی است که شامل دانشکده‌ی پزشکی، دانشکده‌ی روانشناسی و دانشکده‌ی فلسفه می‌شوند. با اینکه دانشگاه ویتا سلوت سان رافائل رشته‌های تحصیلی بسیار متنوعی را ارائه نمی‌کند، دارای شهرت بین‌المللی است. به عنوان مثال دانشکده‌ی پزشکی این دانشگاه یک دانشکده بین‌المللی است و واحد‌های درسی در آن به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند. این دانشکده دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی بوده و شهرت بین‌المللی دارد.

در صورتی که قصد دارید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه‌های ایتالیا در این کشور اقامت کنید لازم است که پس از فراغت تحصیلی بتوانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید تا موفق به اخذ ویزای کار و اقامت در این کشور را شوید. باید به این نکته‌ی مهم اشاره کنیم که در صورتی که قصد اخذ ویزای کار ایتالیا را دارید باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشید تا بتوانید وارد بازار کار این کشور شوید. شما ‌می‌توانید در حین تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی نیز شرکت کنید و در طول دوره‌ی تحصیل‌تان مهارت‌های زبان ایتالیایی خود را نیز تقویت کنید. یادگیری زبان ایتالیایی در کشور ایتالیا کار دشواری نیست. چرا که قرار گرفتن در یک محیط اجتماعی که زبان آکادمیک و رسمی ‌آن ایتالیا است، به شما کمک خواهد کرد تا در مدت زمان بسیار کوتاهی تسلط کافی به این زبان را پیدا کنید. با تسلط به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی و فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر، در آینده خواهید توانست شغلی مناسب با درآمد خوب داشته باشید.

 

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

 

ایتالیا مقصدی زیبا، کم هزینه با دانشگاه‌های معتبر

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که به داشتن طبیعت زیبا و آثار تاریخی و فرهنگی شهرت بسیاری دارد. کشور ایتالیا دارای دانشگاه‌هایی است که به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در سرتاسر جهان شناخته ‌می‌شوند. اغلب دانشگاه‌های ایتالیا دانشگاه‌هایی بین‌المللی هستند و بیشتر آنها کیفیت آموزشی بسیار بالا و سطح علمی‌ عالی دارند. کشور ایتالیا دارای چندین دانشگاه است که در رده‌ی برترین دانشگاه‌های جهانی قرار ‌می‌گیرند. علی رغم سیستم آموزشی و سطح علمی‌ بالایی که دانشگاه‌های ایتالیا دارند، مبلغ شهریه‌ی این دانشگاه‌ها معقول است و بیشتر دانشجویان ‌بین‌المللی به راحتی توانایی پرداخت شهریه‌های دانشگاهی این کشور را دارند. همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی فراوانی برای حمایت و پشتیبانی مالی به دانشجویان بین‌المللی اعطاء می‌شود. به همین دلیل بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا هر ساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از کشورهای مختلف جهان جذب ‌می‌کنند. بیشتر دانشگاه‌های برتر ایتالیایی ‌بین‌المللی هستند و دانشجویان خارجی بسیاری در آنها به ادامه تحصیل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ‌می‌پردازند.

با انتخاب دانشگاه‌های ایتالیا به عنوان مقصد تحصیلی، علاوه بر بهره‌مندی از تحصیل در دانشگاه‌هایی با کیفیت عالی و سطح علمی‌‌ بالا، تجربه‌ی بسیار شیرین و لذت بخشی از دوران دانشجویی خود خواهید داشت. اگر شما یا هر یک از آشنایان‌تان تجربه‌ی زندگی و تحصیل در ایتالیا را دارد، می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: uscollegeinternational

4 پاسخ به “تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی : معرفی دانشگاه‌هایی که دوره‌های انگلیسی برگزار می‌کنند.”

 1. Arad گفت:

  برای ورود به رشته ی علوم سیاسی، از چە طریقی باید اقدام کنم؟
  ۲۷سالمه و کارشناس ادبیات انگلیسی هستم اما قصددارم کارشناسی علوم سیاسی رو دوباره در ایتالیا ادامه بدم.
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شما می‌توان همراه با شهریه پذیرش گرفت که البته باید نمره ۶ آیلتس داشته باشید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ یا شماره تماس دفتر با همکاران ما در ارتباط باشید.

 2. سلام، میخواهم در مقطع دکترا در ایتالیا تحصیل کنم،از چه طریقی اقدام کنم؟ گفت:

  ۴۴ ساله هستم و می خواهم در مقطع دکترای محیط زیست در ایتالیا تحصیل کنم، چگونه اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و نمره زبان دارد که چقدر شانس دارید، شما می‌توانید با مکاتبه با استادها و دانشگاه‌ها یا از طریق موسسات دانشجویی اقدام کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید