دانستنی‌های عمومی و ضروری درباره تحصیل در تورنتو

تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا و مرکز تجاری و اقتصادی آن است. فرهنگ متنوع، زندگی شبانه‌ی پر ازدحام و مناظر طبیعی در دسترس، این شهر را به مقصد بی‌نظیری برای دانشجویان بین‌المللی که متقاضی تحصیل در تورنتو و کانادا هستند، تبدیل کرده است. در صورتی که قصد تحصیل در تورنتو را دارید با ما هراه باشید تا اطلاعات جالبی را کسب کنید.

تورنتو، شهری هیجان‌انگیز و فوق‌العاده

به عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا، دانشجویانی که برای تحصیل در کانادا به این شهر می‌آیند، هیجان و تنوع آن را بسیار دوست خواهند داشت. این شهر مرکز ایالت انتاریو در منطقه مرکزی- شرقی کانادا بوده، و در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار گرفته است. ۲.۶ میلیون نفر در این شهر تمیز، ایمن و بین‌المللی زندگی می‌کنند.

ادامه تحصیل در تورنتو

تاریخچه شهر تورنتو

تورنتو در ابتدا توسط مردم بومی شامل Wynadot و Iroquois‌ اشغال شده بود. فرانسوی‌ها اولین مهاجران اروپایی بودند که به این منطقه رسیدند و یک قلعه برای اعلام قلمرو خود در آنجا بنا کردند. در اواخر قرن هجدهم، تورنتو ماهیت خود را عوض کرد و تبدیل به یک پایگاه تجاری انگلیسی به نام “شهر یورک” شد. این پایگاه در جنگ ۱۸۱۲ آسیب دید، اما پس از آن بازسازی شده و تبدیل به یک شهر گردید که در سال ۱۸۳۴ تورنتو نامیده شد.

بیشتر بخوانید: زندگی دانشجویی در کانادا و معرفی رایج‌ترین انواع اقامت دانشجویی

اهمیت شهر تورنتو

این شهر پایتخت تجاری و اقتصادی کانادا بوده و یکی از مراکز مالی در جهان است که این امر آن را به یک مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویانی که برای تحصیل در تورنتو و کانادا در زمینه‌های اقتصادی می‌آیند، تبدیل کرده است. مرکز مبادله کالای تورنتو، سومین مجموعه‌ی بزرگ تئاتر انگلیسی زبان جهان، زندگی شبانه با نشاط، تورنتو را تبدیل به شهری جهانی کرده است که برای همه افراد با علائق و سلیقه‌های مختلف چیزی برای ارائه دارد.

شرایط تحصیل در تورنتو

ماهیت مهاجر پذیر بودن تورنتو

تورنتو به طور دائم در حال گسترش است و بسیاری از مهاجران هر ساله به سمت این شهر حرکت می‌کنند. این امر تورنتو را به یکی از شهر‌هایی که فرهنگ‌های متنوعی را در خود جای داده، در جهان تبدیل کرده است. در حقیقت، تقریباً نیمی از جمعیت در تورنتو در کانادا به دنیا نیامده‌اند. این بدان معنا است که تفاوت‌های فرهنگی زیادی همراه با فستیوال‌های قومی بسیار در سرتاسر سال در تورنتو وجود دارد.

تورنتو از چند بخش تشکیل شده است:

  • تورنتو قدیمی : هسته‌ی شهری تورنتو
  • Etobicoke : ترکیبی از صنعت و حومه شهر
  • یورک : منطقه‌ای کوچک با قومیت‌های مختلف
  • یورک شرقی : منطقه‌ی کوچکی نزدیک به مرکز شهر
  • یورک شمالی : محل اولین پارک ملی کانادا
  • Scarborough : سبزترین قسمت شهر

دانشجویانی که با هدف تحصیل در تورنتو به این شهر می‌آیند می‌توانند پارک‌های متعددی در اختیار داشته باشند که محلی برای استراحت در طبیعت و به دور از شلوغی شهری برایشان فراهم می‌آورند. تابستان‌ها بهترین زمان برای گشت و گذار خارج از خانه است، زیرا که دمای هوای تورنتو در تابستان متعادل است و گرمای آزار دهنده‌ای ندارد. با این وجود، زمستان‌های تورنتو می‌تواند بسیار سرد باشد. البته سرمای شدید تنها چند روز طول می کشد.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به صورت ماهیانه و سالیانه

ادامه تحصیل در تورنتو

اقتصاد شهر تورنتو

صنایع پیشرو اقتصادی در تورنتو شامل خدمات تجاری، ارتباطات از راه دور، هوا فضا، رسانه‌ها، بخش‌های مالی، حمل و نقل، تحصیل و مهندسی است. تورنتو مرکز فرهنگی و اقتصادی کانادای انگلیسی است. این بدان معنا است که تحصیل در تورنتو فرصت بسیار خوبی برای همه دانشجویان بین‌المللی، بدون توجه به رشته‌ی تحصیلی‌شان، است. تورنتو مرکز تعدادی از موسسات تحصیلی شامل دانشگاه تورنتو و دانشگاه یورک است.

همان‌گونه که در این نوشته بیان کردیم، تورنتو به عنوان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های مهاجرت شناخته می‌شود که سالیانه دانشجویان بین‌المللی زیادی با هدف تحصیل در تورنتو وارد این شهر می‌شوند. آیا شما تجربه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های تورنتو یا زندگی در تورنتو را دارید؟ تجربیات ارزشمند خود را با ما و خوانندگان سایت ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید