دانستنی‌های عمومی و ضروری درباره تحصیل در مونترال

مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا، و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است. زبان فرانسوی زبان رسمی آنها است و بسیاری از اهالی و ساکنان مونترال به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. این ویژگی بین‌المللی، مونترال را به یکی از بزرگترین مقصدهای تحصیلی جهان تبدیل کرده است و هر ساله افراد زیادی با هدف تحصیل در مونترال وارد این شهر زیبا و فو‌ق‌العاده می‌شوند.

تاریخچه شهر مونترال

با توجه به موقعیت جغرافیایی مونترال، در یک طرف گذرگاه سنت لاورنس( که دریاچه‌ی بزرگ را به اقیانوس اطلس متصل می‌نماید) این شهر دارای موقعیت جغرافیایی مناسب برای سکونت است. منطقه‌ای که امروزه شهر مونترال در آن واقع شده است، توسط افراد کوچ نشین بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از فرا رسیدن اروپایی‌ها، اشغال شده بود. پس از آن، ایوکوایی‌های سنت لاورنس تشکیل یک روستا دادند که پس از چند قرن توسط فرانسوی‌ها کشف شد. با وجود اینکه فرانسوی‌ها آن جا را ترک کردند، پس از اینکه پس از چند سال به آن جا بازگشتند اثری از ایوکوا‌ها نیافتند. آنها در سال ۱۶۱۱ یک ایستگاه تجاری در آن جا احداث کردند که تبدیل به یک جامعه شد و در نهایت شهر مونترال در سال ۱۸۳۲ شکل گرفت.

نام این شهر در اصل ویل ماری( Ville-Marie) یا شهر ماری بوده است که به خاطر کوه مونت رویال( Mount Royal)، تپه سه‌گانه وسط شهر، مونترال نامگذاری شده است. این شهر با فستیوال‌های اصلی و هنر‌های آشپزی‌اش شناخته می‌شود. مونترال شهری از تضادها است، با آسمان خراش‌هایی نزدیک ساختمان‌های ویکتوریایی با سنگ‌های قهوه‌ای فام و کلیساهای قدیمی که در کنار عجایب معماری نوین قرار دارند. خیابان Crescent مرکز زندگی شبانه است و رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و کلاب‌های سرگرمی متعددی در آن قرار دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به صورت ماهیانه و سالیانه

شرایط تحصیل در مونترال

اقتصاد شهر مونترال

هم اکنون مونترال یکی از قوی‌ترین قطب‌های اقتصادی کانادا به شمار می‌آید. مونترال یک مرکز صنعتی است. صنایع آن شامل هوا فضا، کالاهای الکترونیکی، داروسازی، مهندسی نرم افزار، ارتباطات از راه دور، تولید پوشاک و نساجی، صنایع پتروشیمی، و صنعت حمل و نقل هستند. بخش خدماتی آن نیز بسیار قوی بوده و شامل مهندسی‌های عمران، مکانیک و صنایع، بخش مالی، تحصیلات عالی و توسعه و پژوهش می‌شود.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا شامل چه مواردی است؟

تحصیل در مونترال

شهر مونترال به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای تحصیل شناخته شده است. مونترال دارای بالاترین سرانه‌ی تعداد دانشجویان دانشگاهی در میان تمام شهرهای آمریکای شمالی است.

اگر شما نیاز به یک زندگی آرام و به دور از استرس و هیاهو را دارید، انتخاب مونترال به عنوان مقصد تحصیلی گزینه‌ای عالی است. این شهر گستره‌ی وسیعی از فعالیت‌های خارج از خانه، مانند ورزش‌های آبی، پیاده روی در پارک‌ها و کوه پیمایی درکوهستان‌ها را در هر چهار فصل سال برای شما فراهم می‌آورد. مونترال بزرگترین شهر در ایالت کبک بوده، وکیفیت تحصیل و زندگی دانشجویی در این شهر بالا است.

به نظر شما بهترین دانشگاه‌های مونترال کدام دانشگاه‌ها هستند؟ برای ادامه تحصیل در مونترال چه شرایطی نیاز است؟ نظرات خود را با دوستان ما به اشتراک بگذارید.

یک پاسخ به “دانستنی‌های عمومی و ضروری درباره تحصیل در مونترال”

دیدگاهتان را بنویسید