تحصیل در کره جنوبی: معرفی برترین دانشگاه‌ها و شهرهای دانشجویی

تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. در سال ۱۹۴۸ کره جنوبی از کره شمالی جدا شده و از آن زمان به بعد به عنوان یک دولت مستقل پیشرفت‌های بسیاری را به دست آورده است. می‌توان گفت که امروزه کره جنوبی یکی از‌ قدرتمندترین کشورهای قاره‌ی آسیا و البته جهان به شمار می‌آید و دارای جایگاه بین‌المللی در زمینه‌ی فناوری و صنعت، آموزش، صنعت توریسم و … در میان کشورهای جهان است. کشور کره جنوبی با لقب ببر آسیا نیز شناخته می‌شود. این کشور که ترکیبی از سنت و مدرنیته است، امروزه یکی از پرطرفدارترین مقصد‌های تحصیلی نزد دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید. باید بدانید که شهر سئول، پایتخت کشور کره جنوبی، در رتبه ۱۰ برترین شهرهای دانشجویی دنیا در سال‌های اخیر قرار دارد.

 

تحصیل در کره جنوبی

 

کره جنوبی

کشور کره جنوبی در زمینه اقتصاد به رشد خوبی رسیده است و این کشور توانسته وضعیت مالیاتی را به طور دقیق و اصولی تنظیم نماید. کشور کره جنوبی جزء کشورهای آسیای شرقی محسوب می شود. سئول پایتخت این کشور و همینطور بزرگ‌ترین شهر آن محسوب می شود. کشور کره جنوبی از شمال با کره شمالی، از غرب با دریای زرد و از شرق با چین همسایه است و نوک جنوبی آن بر تنگه کره و دریای چین شرقی قرار دارد. این کشور از نظر طولانی بودن ساعات کار کارگران نیز در سال ۲۰۳۰ رتبه اول را در دنیا دارد. مردم کره جنوبی زمان ملاقات به هم تعظیم می کنند و عموماً تعظیم کردن در این کشور به دست دادن ترجیح داده می شود. سر تکان دادن نیز یک نوع احوالپرسی محسوب می شود. در این کشور وقتی با یک فرد سالخورده روبرو می شوید در مورد سن و تحصیلات وی سوالاتی پرسیده می شود.

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه جزیره کره در شرق آسیا که پایتخت آن شهر سئول است.

اقتصاد کره جنوبی

رشد سریع اقتصادی در کره جنوبی سبب شده است که این کشور به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا شناخته شود. همچنین این کشور از نظر اقتصادی در آسیا در رتبه چهارم در کنار کشورهای هنگ هنگ، سنگاپور و تایوان قرار بگیرد.

کره جنوبی در۴ دهه گذشته دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی در دنیا را داشته است. از سال ۱۹۶۳ و تنها در مدت ۴۰ سال درآمد سرانه برحسب قدرت خرید، نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافت. دست یافتن به این نتیجه برای بریتانیا بیش از دو سده ( بین اواخر سده هیجدهم و زمان حاضر ) و برای آمریکا در حدود یک و نیم سده ( از سده ۱۸۶۰ تا کنون ) زمان برده است.

جغرافیای کره جنوبی

کره جنوبی بخش جنوبی شبه جزیره کره را در برمی‌گیرد که تقریباً ۱۱۰۰ کیلومتر طول دارد. این شبه جزیره کوهستانی از غرب در کنار دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن ( دریای شرق ) قرار دارد. در جنوب این شبه جزیره، تنگه کره و دریای جنوب چین واقع شده است.

بیشتر زمین‌های کره جنوبی کوهستانی است و غیرقابل کشت است. زمین‌های پست عمدتاً در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده است که ۳۰ درصد از کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهد.

تقریباً ۳۰۰۰ جزیره در کره جنوبی وجود دارد که بیشتر آنها کوچک و غیرقابل سکونت هستند.

پیشرفت‌های بسیاری که در زمینه‌ی آموزش و تحقیق و پژوهش در کشور کره جنوبی به دست آمده است، باعث شده است تا این کشور در میان ۱۱ کشور برتر جهان در زمینه اقتصاد باشد. همچنین باید اضافه کرد که کره جنوبی‌ در جایگاه چهارمین کشور برتر قاره آسیا در زمینه‌ی اقتصاد قرار دارد. سرمایه گذاری مناسب بر رشد نوآوری و فناوری موجب شده است که کشور کره جنوبی در کنار سنگاپور، هنگ کنگ و تایوان به عنوان یکی از چهار اقتصاد برتر آسیا شناخته شود.

بیش از ۱۲۳,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ به تحصیل در کره جنوبی پرداخته‌اند. دولت کره جنوبی نیز با هدف جذب‌ ۲۰۰,۰۰۰ و حتی بیشتر از این تعداد دانشجوی بین‌المللی تا‌ سال ۲۰۲۳ اهداف خود را تعیین و برنامه ریزی کرده است. به همین منظور بسیاری از دانشگاه‌های کره جنوبی در حال افتتاح پردیس‌های بین‌المللی جدید هستند تا بتواند پاسخگوی تقاضای پذیرش دانشجویان بین‌المللی از سراسر کشور‌های جهان باشند.

کیفیت آموزشی بالا و تسهیلات مناسب از سوی دولت

کشور کره جنوبی به دلیل پیشرفته بودن و خلاقیت و نوآوری‌ در زمینه‌های مختلف دارای دانشگاه‌هایی است که کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند و برنامه‌های تحصیلی خود را با استانداردهای بالای آموزشی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. از طرف دیگر برای‌ جذب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کره جنوبی دانشگاه‌ها و دولت این کشور خدمات و تسهیلات بسیاری را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی

کشور کره جنوبی دارای چندین دانشگاه برتر است که امکان تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در این کشور را فراهم می‌کنند. برخی از این دانشگاه‌ها بهترین شرایط را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند تا زمینه‌ی پیشرفت تحصیلی و آموزشی را برای آنها ایجاد کرده باشد. کشور کره جنوبی دارای بیش از ۳۷۰ مرکز رسمی ‌آموزش عالی است که رشته‌های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های برتر در میان دانشگاه‌های برتر جهانی و همچنین دانشگاه‌های برتر آسیا هستند.

در این قسمت به معرفی چند دانشگاه برتر برای تحصیل در کره جنوبی‌ برای دانشجویان بین‌المللی‌ خواهیم پرداخت. اگر شما نیز رویای تحصیل در کره جنوبی را در سر خود دارید و می‌خواهید از دانشگاه‌های این کشور اخذ پذیرش بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که دانشگاه‌های معرفی شده در ادامه‌ی مطلب را مطالعه کرده و آنها را برای ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود در نظر بگیرید.

دانشگاه ملی سئول ( Seoul National University )

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول

 

دانشگاه ملی سئول یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید. باید بدانید که این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ از نظر رتبه بندی جهانی QS رتبه ۳۶ را از آن خود کرد. همچنین این دانشگاه در رده‌ی دومین دانشگاه برتر کشور کره جنوبی قرار دارد. دانشگاه ملی سئول در سال ۱۹۴۶ به عنوان اولین دانشگاه ملی در کره جنوبی تاسیس شد و یکی از سه گانه دانشگاه‌های معتبر SKY است. این دانشگاه دارای بیش از ۲۸,۲۷۸ دانشجو است که در مقاطع تحصیلی مختلف در حال تحصیل در کره جنوبی هستند. این دانشگاه امکان تحصیل در مقطع کارشناسی تا مقطع دکترا را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. در این دانشگاه دانشجویان به انجام پروژه‌های آموزشی و تحقیقاتی در تمامی ‌مقاطع تحصیلی می‌پردازند. براساس اطلاعات گزارش شده از طرف موسسه‌ی توسعه آموزش عالی کره جنوبی، دانشگاه ملی سئول بیش از هر دانشگاه دیگری در این کشور برای آموزش و رفاه حال دانشجویان خود هزینه می‌کند. این دانشگاه سعی دارد با سرمایه‌ گذاری روی تعلیم و تربیت دانشجویان، افراد نمونه و نخبه‌ای را پرورش دهد که در زمینه‌های مختلف علمی ‌و پژوهشی دارای توانایی‌های بالایی هستند و این قابلیت را دارند که مشکلات و دغدغه‌های روز جهان را با دانش و نوآوری خود به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنند.

دانشگاه ملی سئول دارای دو پردیس در شهر سئول است. یکی از پردیس‌های دانشگاه سئول در گواناک در ضلع جنوبی شهر و دیگری در مرکز شهر یعنی در منطقه جنگنو قرار دارد که بزرگترین پردیس دانشگاه نیز شناخته می‌شود. با توجه به اینکه دانشگاه ملی سئول دارای فعالیت‌ها و مشارکت‌های بین‌المللی بسیاری است، تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی به منظور تحصیل در کره جنوبی این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. باید گفت که حدود ۲۸۹ دانشگاه دیگر و ۵۸ کشور جهان با این دانشگاه همکاری دارند و برنامه‌های آموزشی و علمی ‌پژوهشی را با همکاری و مشارکت یکدیگر به پیش می‌برند. اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید، انتخاب دانشگاه ملی سئول می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای شما باشد.

موسسه پیشرفته علمی ‌و فناوری کره ( KAIST )

 

دانشگاه کایست

دانشگاه کایست

 

دانشگاه کایست که یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌گردد، در شهر داژئون واقع شده است. این دانشگاه از نظر رتبه بندی QS مقام اول در کشور کره جنوبی را کسب کرده است. دانشگاه کایست یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که امروزه حدود بیش از ۱۰,۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در آن هستند. دانشگاه کایست به عنوان اولین موسسه آموزش عالی علمی ‌و مهندسی در کشور کره جنوبی تاسیس شد. این دانشگاه در بین رتبه بندی QS دانشگاه‌های برتر جهانی در رتبه ۴۰ قرار دارد. همچنین باید گفت که این دانشگاه در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر جهان ثبت شده است. بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه کایست در زمینه‌ی رشته‌های علوم و فناوری، مهندسی و ریاضیات هستند. باید اضافه کرد که این دانشگاه در ۱۳ رشته‌ی تحصیلی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

پردیس دانشگاه کایست با قطار تنها ۲‌ ساعت از پایتخت کشور کره جنوبی قرار دارد و قطب فناوری شهر دازئون به شمار می‌آید. همچنین باید اضافه کرد که شهر داژئون پنجمین شهر بزرگ کشور کره جنوبی است. با توجه به موقعیت عالی پردیس دانشگاه‌ کایست و کیفیت بالای علمی ‌و آموزشی، این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در کره جنوبی به شمار می‌آید. به خصوص برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی را دارند، تحصیل در این دانشگاه پیشنهاد می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی در زیر شاخه‌های رشته‌های فنی و مهندسی این دانشگاه را در فهرست دانشگاه‌های مورد نظر خود قرار داده و تلاش خود را برای اخذ پذیرش از این دانشگاه انجام دهید.

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ ( Pohang University of Science and Technology )

 

دانشگاه پوهانگ

دانشگاه پوهانگ

 

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که بر روی ارائه‌ی برنامه‌های درسی و رشته‌های مربوط به زمینه علم و فناوری تمرکز دارد، دانشگاه پوهانگ است. دانشگاه پوهانگ یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که رشته‌های علمی ‌و فنی مهندسی را به دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌دهد. باید بدانید که این دانشگاه دارای رتبه ۸۳ در جهان است. از طرف دیگر این دانشگاه ششمین دانشگاه برتر کشور کره جنوبی به شمار می‌آید و در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر جهان از دید نظرسنجی بهترین دانشگاه‌های جهان QS قرار دارد. دانشگاه پوهانگ دارای یک پردیس بسیار وسیع است که حدود ۲۰ دقیقه با ماشین تا مرکز شهر پوهانگ فاصله دارد. این دانشگاه امکانات بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

تمامی ‌امکانات برای زندگی و ادامه تحصیل دانشجویان در پردیس دانشگاه فراهم شده است. این دانشگاه دارای خوابگاه دانشجویی، کافه و رستوران، مجتمع ورزشی، باغ‌های زیبا، پارک مجسمه سازی و … است. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند علاوه بر بهره‌مندی از رفاه و امکانات فراهم شده از دانشگاه و همچنین کیفیت علمی‌ و آموزشی برنامه‌های تحصیلی، یک تجربه‌ی بسیار شیرین و هیجان انگیز از دوران تحصیل دانشجویان بین‌المللی باشد. در صورتی که شما قصد دارید در رشته‌های فنی و مهندسی به ادامه تحصیل در کره جنوبی بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم روی انتخاب این دانشگاه نیز فکر کنید.

باید اضافه کرد که دانشگاه پوهانگ اولین دانشگاه کره جنوبی بود که به صورت رسمی در سال ۲۰۱۰ دارای شهرک پردیس دانشگاهی شد. این دانشگاه برنامه‌های علمی ‌و فرهنگی بسیاری را برگزار می‌کند و دانشجویان بین‌المللی امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا را دارند.

دانشگاه کره‌ ( Korea University )

دانشگاه کره یک دانشگاه ‌و موسسه آموزش عالی تحقیقاتی و پژوهشی خصوصی است. این دانشگاه سومین عضو دانشگاه‌های سه گانه SKY ‌است. باید بدانید که دانشگاه کره رقابت دیرینه‌ای با دانشگاه یانسی دارد. این رقابت در مسابقات ورزشی بین این دو دانشگاه‌ منعکس شده و کاملاً قابل مشاهده است. دانشگاه کره در رتبه ۸۶ جهانی قرار دارد و سومین دانشگاه برتر کره جنوبی نیز به شمار می‌آید. در حال حاضر دانشگاه کره حدود ۳۷,۰۰۰ دانشجو دارد.‌ بیش از ۱,۷۰۰‌ نفر از دانشجوهای این دانشگاه در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند. همچنین این دانشگاه دوره‌های معادل با مقطع دکترا را در برخی از رشته‌های تحصیلی برگزار می‌کند.

دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از معتبرترین و قوی‌ترین دانشکده‌های حقوق در در کل کشور کره است.‌ بنابراین اگر شما قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی در رشته حقوق و زیر شاخه‌های آن را دارید، بهتر است روی انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد تحصیلی خود تمرکز نمایید. همچنین دانشگاه کره در زمینه‌های مهندسی شیمی، سیاست اجتماعی و مدیریت اداری، زبان‌های مدرن، علوم سیاسی، حسابداری و اقتصاد دارای شهرت فراوانی است. انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل در رشته‌های مذکور می‌تواند آینده‌ی تحصیلی درخشانی را برای دانشجویان بین‌المللی در پی داشته باشد.

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه‌های برتر دیگر کره جنوبی امکانات و تسهیلات زندگی و تفریحی بسیاری را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا محیط مناسب و جالبی را برای ادامه تحصیل و زندگی دانشجویان فراهم نماید. این دانشگاه علاوه بر فراهم کردن امکاناتی مانند خوابگاه دانشجویی غذاخوری، و … امکانات ورزشی و تفریحی را برای دانشجویان تهیه کرده است. برای مثال دانشگاه کره به داشتن یک پیست یخی بزرگ و مجهز مشهور است.

یکی دیگر از مزیت‌های انتخاب دانشگاه کره به عنوان مقصد تحصیلی این است که این دانشگاه در شهر سئول، پایتخت کشور کره جنوبی، واقع شده است. محوطه‌ی اصلی دانشگاه تنها چند دقیقه با رستوران‌های عالی، کافی‌شاپ‌ها، مراکز خرید، و جاذبه‌های فرهنگی از جمله یک معبد معروف بودایی فاصله دارد و دانشجویان می‌توانند به راحتی به این مکان‌ها دسترسی داشته باشند. می‌توان گفت که به عنوان یک دانشجوی خارجی با تحصیل در دانشگاه کره هرگز حوصله‌ی شما سر نخواهد رفت. چرا که محیط دانشگاه و همچنین فضایی که پردیس دانشگاه در آن قرار دارد بسیار پر جنب‌وجوش و سرشار از زندگی است.

 دانشگاه سانگکیانوان‌ ( Sungkyunkwan University )

دانشگاه سانگکیانوان

دانشگاه سانگکیانوان

 

دانشگاه سانگکیانوان یکی از دانشگاه‌های معتبر در کشور کره جنوبی به شمار می‌آید که پذیرای دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه در فهرست ۱۰۰ دانشگاه‌های برتر جهانی قرار دارد. همچنین دانشگاه سانگکیانوان به عنوان چهارمین ‌دانشگاه برتر در کشور کره جنوبی شناخته شده است. دانشگاه سانگکیانوان یک دانشگاه خصوصی است که دو پردیس اصلی دارد. این دانشگاه دارای پردیس علوم انسانی و علوم اجتماعی در سئول و پردیس دانشگاه علوم طبیعی در جنوب سوون است. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های قدیمی ‌کشور کره جنوبی محسوب می‌شود و دارای سابقه طولانی و قدمت بسیار است. دانشگاه سانگکیانوان‌ در سال ۱۳۹۳ توسط سلسله‌ی چوسون‌ تاسیس شده است.‌ امروزه حدود ۳۴,۷۰۰ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام به عمل آورده و در حال تحصیل در آن هستند.‌ باید اضافه کرد که این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در کشور کره جنوبی به شمار می‌آید.

‌دانشکده پزشکی این دانشگاه دارای رتبه ۱۰۱ الی ۱۵۰ در سطح جهانی قرار دارد.‌ همچنین دانشکده پزشکی دانشگاه سانگکیانوان سومین دانشکده برتر پزشکی در کره جنوبی است.‌ این دانشکده وابسته به مرکز پزشکی مشهور سامسونگ است.‌ علاوه بر رشته‌های مختلف در زمینه‌ی پزشکی، این دانشگاه به ارائه‌ی رشته‌های دیگر و زیر شاخه‌های آن می‌پردازد.‌ به عنوان مثال برنامه‌های تحصیلی در زمینه‌های مهندسی مکانیک، مدیریت کتابخانه، مدیریت اطلاعات، و علوم مواد در این دانشگاه ارائه می‌شوند و به واسطه گروه علمی ‌قوی و کیفیت بالای آموزشی دارای شهرت بسیاری هستند.‌ انتخاب این دانشگاه برای آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌ی پزشکی و زیر شاخه‌های آن را دارند، می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد.‌ با توجه به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه بین‌المللی است و تحصیل در رشته‌های مختلف در این دانشگاه می‌تواند مسیر‌های موفقیت را برای دانشجویان بین‌المللی هموار کند.

‌ سایر دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان خارجی

 

دانشگاه یانسی

دانشگاه یانسی

 

علاوه بر دانشگاه‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، چندین دانشگاه دیگر کره جنوبی نیز دارای رتبه‌های برتر جهانی هستند و کیفیت آموزشی و سطح علمی ‌بسیار بالایی دارند.‌ این دانشگاه‌ها امکان تحصیل در کشور کره جنوبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند.‌ به عنوان مثال دانشگاه یانسی  Yonsei‌ دارای رتبه ۱۰۷ جهانی است و پنجمین دانشگاه برتر کره جنوبی به شمار می‌آید.‌

از دیگر دانشگاه‌های برتر در کشور کره جنوبی می‌توان به دانشگاه‌ هانیانگ  Hanyang‌ با رتبه ۱۵۱ جهانی و‌ رتبه هفتم در کشور کره جنوبی،‌ دانشگاه کیونگ هی  Kyung Hee‌ با رتبه ۲۶۴ جهانی و‌ رتبه ۳۳ در کره جنوبی،‌ و دانشگاه دخترانه اوها  Ewha‌ با رتبه ۳۱۹ جهانی و رتبه نهم در کشور کره جنوبی‌ اشاره کرد.‌ تمامی ‌این دانشگاه‌ها به جز دانشگاه کیونگ هی‌ در پایتخت کشور کره جنوبی واقع شده‌اند و این امر ثابت می‌کند که شهر سئول یک مرکز‌ آموزش عالی بسیار مهم و قوی در کشور کره جنوبی و همچنین در سطح جهانی است.

هزینه زندگی در کره جنوبی: هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی

بهترین شهر‌های دانشجویی‌ برای دانشجویان بین‌المللی

زندگی و تحصیل در کره جنوبی می‌تواند یک تجربه بسیار متفاوت برای دانشجویان بین‌المللی باشد. چرا که این کشور دارای فرهنگ منحصر به فرد و چند وجهی خود است و دانشجویان بین‌المللی به محض ورود‌ به این کشور‌ متوجه این واقعیت خواهند شد.‌ به خصوص در کلانشهرهای کشور کره جنوبی سرعت زندگی سریع و رقابتی‌ می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی تازه وارد عجیب و غیر منتظره باشد.‌ با همه این‌ها شما می‌توانید در کشور کره جنوبی آرامش مخصوص به خود را پیدا کنید.‌ کره جنوبی دارای طبیعت بسیار زیبایی است. در بالای قله‌‌ها، در میان جنگل‌های انبوه، پارک‌های ملی معروف کره‌ جنوبی، حمام عمومی ‌سنتی پر از بخار، یا در معبد بودایی که با مدیتیشن و‌ جملات انگیزه بخش قبل از طلوع آفتاب آغاز می‌شود،‌ می‌توانید‌ وجهه‌ی متفاوتی از آرامش درونی را پیدا کنید.‌ زندگی در کره جنوبی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.‌ در کنار سواحل جزایر آرام‌ که‌ به راحتی در دسترس هستند، می‌توانید از‌ مهمان نوازی اهالی بومی ‌و هوای تازه و غذاهای دریایی لذیذ‌ لذت ببرید.

باید به این نکته‌ی مهم دقت کنید که تحصیلات در کره جنوبی بسیار جدی گرفته می‌شوند.‌ بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که بین تعطیلات میان ترمی‌ به اندازه کافی استراحت کنید و‌ در این مدت از طبیعت زیبای کره‌ استفاده لازم را ببرید.‌ چرا که در طول ترم تحصیلی باید‌ سخت مشغول درس خواندن و انجام تکالیف درسی خود باشید.‌ در کشور کره جنوبی اهمیت بسیاری به تحصیلات و شیوه‌ی آموزش و فراهم کردن بستر مناسب برای تعلیم و تربیت داده می‌شود.‌ باید بدانید که در طول فصل امتحانات حتی برنامه‌های برنامه‌های پرواز یا زمان باز شدن بورس اوراق بهادر‌ تغییر پیدا می‌کنند تا دانش آموزان آرامش کافی‌ برای مطالعه در این دوران را داشته باشند.‌ شما باید خود را برای‌ تحصیل در یک فضای آکادمیک و جدی آماده کنید و اجازه ندهید که‌ شرایط به شما فشار بیاورد.‌ چرا که دانشگاه‌های کره جنوبی در عین سخت گیر بودن بهترین امکانات آموزشی در جهان را‌ در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند و‌ شهریه‌های نسبتاً مقرون به صرفه‌ای را تعیین می‌کند.‌ به این ترتیب شما می‌توانید با هزینه‌ی کمتری از مزیت‌های ادامه تحصیل در کره جنوبی‌ بهره‌مند شوید.

کره جنوبی دارای چندین شهر دانشجویی بسیار مهم است.‌ تحصیل در شهر‌های دانشجویی کره جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی بهتر خواهد بود. چرا که در این شهرها بستر مناسب برای زندگی و ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی‌ فراهم شده است و زندگی و تحصیل در این شهرها‌ در مقایسه با دیگر شهرهای این کشور برای دانشجویان خارجی‌ تازه وارد راحت‌تر خواهد بود.‌ در ادامه‌ی مطلب شما را با بهترین شهر‌های دانشجویی برای تحصیل در کره جنوبی آشنا خواهیم کرد.

سئول

سئول

سئول

سئول پایتخت کره جنوبی و یک شهر نوین و صنعتی است. این شهر در سال ۱۹۴۸ میلادی، به عنوان پایتخت کره جنوبی شناخته شد. جمعیت این شهر بالغ بر ۱۰ میلیون نفر و بزرگ‌ترین شهر کشور کره جنوبی است. این کلان‌شهر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود. کره جنوبی توانسته است با قوانینی که برابری اقتصادی و فرصت‌های برابر برای تمام مردم را تضمین می‌کند، میزبان شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی باشد که سبب شده است تا اقتصاد آن را توانمندتر سازد.

سئول یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آید و بیش از ۹.۸‌ میلیون نفر جمعیت دارد.‌ این شهر به عنوان پایتخت کشور کره جنوبی دارای ۴۰ دانشگاه است.‌ دانشگاه‌های سه گانه  SKY‌ یعنی دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یانسی در این شهر قرار دارند.‌ در چند سال گذشته سئول با رشد سریع خود در زمینه‌های مختلف اقتصادی جایگاه خود را به عنوان یک قدرت اقتصادی در جهان تثبیت کرده است.‌ امروزه شهر سئول به عنوان یک مرکز مهم آموزشی، فناوری، فرهنگی و تاریخی و طراحی در جهان شناخته شده است.‌ در سال ۲۰۱۰ شهر سئول به عنوان پایتخت طراحی جهان نام گذاری شد. پروژه‌های عظیم و بسیار مهم در زمینه‌ی مرمت و توسعه مکان‌های تاریخی شهر و پارک‌های عمومی ‌در شهر سئول انجام می‌پذیرند.‌ در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ طبق نظرسنجی بهترین شهرهای دانشجویی  QS‌ شهر سئول توانست رتبه‌ی ۱۰ بهترین شهر دانشجویی را از آن خود بکند.

سیستم حمل و نقل شهری در سئول بسیار فوق‌العاده است.‌ باید بدانید که این شهر دارای جاذبه‌های بسیاری است.‌ شما می‌توانید در حین تحصیل در کره جنوبی‌ در شهر سئول از‌ محصولات غذایی متنوع، ارزان، و خوش آب و رنگ لذت ببرید.‌ مانند دیگر شهرهای کره جنوبی، اهالی شهر سئول بسیار سخت‌کوش هستند و سخت کار می‌کنند. در این شهر ساعت کاری ممکن است دیر به پایان برسد.‌ معاشرت‌ها و مهمانی‌ها اغلب در ساعات اولیه روز انجام می‌پذیرد.‌ شهر سئول دارای خیابان‌هایی است که‌ مغازه‌های آن‌ها به صورت ۲۴ ساعته باز هستند و شما می‌توانید در هر ساعتی از روز به رستوران‌ها و مغازه‌های مختلف بروید و در ساعت مختلف از غذا خوردن، نوشیدن، خرید، مهمانی، و گشت و گذار لذت ببرید.‌ در در واقع می‌توان گفت که سئول یک شهر همیشه بیدار است.

داژئون

 

داژئون

داژئون

 

شهر داژئون در کشور کره جنوبی‌ به عنوان یک مرکز مهم در زمینه‌ی تحقیقات و نوآوری شناخته می‌شود.‌ داژئون دارای چندین دانشگاه برتر در کشور کره جنوبی است. برای مثال دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه کیاست،‌ موسسه پیشرفته علم و فن آوری کره، دانشگاه ملی چونگنام،‌ دانشگاه ووسونگ‌ و دانشگاه علم و صنعت کره در این شهر واقع شده‌اند.‌ این شهر دارای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی متعددی است که به دانشجویان امکان‌ انجام آزمایش‌های تجربی را فراهم می‌کند. علاوه بر این، شهر‌ داژئون دارای یک پارک علمی و فناوری است که فعالیت‌های علمی ‌و فناوری بسیاری مانند شبیه سازی در آن انجام می‌شود و نمایشگاه‌های مختلفی نیز در آن برگزار می‌گردد.‌ همچنین در نزدیکی موزه‌ی علوم ملی یک سایت اختصاص داده شده به تحقیق و توسعه قرار دارد که با‌ عنوان “مغز” کره جنوبی شناخته می‌شود. شهر داژئون‌ دارای رتبه ۸۶ بهترین شهر دانشجویی است.‌ علاوه بر این، این شهر دارای شاخص بهترین فعالیت‌های کارفرمایی است.‌ با توجه به امکانات و شرایطی که در این شهر برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌شود و همچنین سطح علمی ‌بالای دانشگاه‌های آن، تحصیل در دانشگاه‌های این شهر می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی داشته باشد.

پوهانگ

 

پوهانگ

پوهانگ

 

شهر پوهانگ در یک بندر دریایی در ساحل شرقی واقع شده است.‌ دانشگاه علم و فناوری پوهانگ‌ که سومین دانشگاه برتر کشور کره جنوبی است، در این شهر قرار دارد.‌ با اینکه مرکز شهر پوهانگ عمدتاً صنعتی است،‌ فضای بسیار نشاط انگیزی دارد.‌ ساحل بوکبو‌ در منطقه شمالی شهر مکانی محبوب برای مردم محلی و گردشگران است.‌ این شهر دارای جاذبه‌های فرهنگی و تفریحی بسیاری است که شامل موزه‌ها و پارک آبی می‌شود. همچنین جشنواره‌ی آتش بازی معروف در تابستان در این شهر برگزار می‌شود که یکی از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌آید.

بوسان

 

بوسان

بوسان

 

بوسان‌ یک شهر بندری شلوغ است که به واسطه‌ی گویش محلی متمایز خود شناخته می‌شود. می‌توان گفت که فضای این شهر کمی خشن است.‌ با زندگی در این شهر می‌توان با شیوه‌ی سنتی زندگی در کره جنوبی آشنا شد.‌ بوسان‌ پس از سئول دومین شهر پرجمعیت کشور کره جنوبی به شمار می‌آید و پر از جذابیت‌های پنهان است.‌ این شهر دارای غذاهای دریایی محلی معروف ( مانند ماهی مرکب که یک غذای خوشمزه محلی محسوب می‌شود)،‌ زندگی شبانه پرجنب و جوش، معابد تاریخی، خطه‌ی ساحلی‌ و دیگر جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی است.‌ این شهر دارای جمعیت دانشجوی بالایی است، چرا که دانشگاه محلی پوسان Pusan  و دانشگاه دونگ آ Dong-A در این شهر قرار دارند.

اخذ پذیرش‌ از دانشگاه برای تحصیل در کره جنوبی

 

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

 

باید به این نکته توجه کرد که در کره جنوبی هر کدام از دانشگاه‌ها شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی تعیین می‌کنند.‌ بنابراین روند اخذ پذیرش تحصیلی از هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه دیگر خواهد بود.‌ برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در کره جنوبی می‌توانید مستقیماً به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید و از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی آگاهی پیدا کنید.‌ باید بدانید که سال تحصیلی در کره جنوبی از ماه مارس آغاز می‌شود.‌ با این حال بسیاری از دانشگاه‌ها دو بار در سال یعنی در ماه مارس و در ماه سپتامبر دانشجویان ورودی را می‌پذیرند.‌ بیشتر دانشگاه‌های کره جنوبی دو ترم تحصیلی در سال دارند.‌ ترم‌های تحصیلی در هر سال شامل یک تعطیلات تابستانی از ماه جولای تا ماه آگوست و یک تعطیلات زمستانی از ماه دسامبر تا ماه فوریه است.

حدود ۳۰ درصد از دانشگاه‌های کره جنوبی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌آورند.‌ افزایش برنامه‌های تحصیلی تدریس شده به زبان انگلیسی باعث می‌شود که مهارت زبان انگلیسی در کشور کره جنوبی افزایش پیدا کند و همچنین این امر به از بین بردن سد تحصیل دانشجویان بین‌المللی کمک بسیاری می‌کند.‌ با همه‌ی اینها، یادگیری اصول زبان کره‌ای برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مفید خواهد بود و زمینه را برای ادغام کامل‌تر در جامعه و فرهنگ کره جنوبی فراهم خواهد کرد.‌ دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کره جنوبی هستند، باید دارای مهارت کافی به زبان انگلیسی باشند و‌ دانش خود زبان انگلیسی را با ارائه‌ی مدارک معتبر اثبات نمایند.

چگونه اپلای کنیم : نکات مهم در مورد نحوه‌ی اپلای به دانشگاه‌های مختلف جهان

اخذ ویزا برای تحصیل در کره جنوبی

 

ویزای کره

ویزای کره

 

برای تحصیل در کره جنوبی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی لازم است که نسبت به اخذ ویزای  D-2‌ اقدام کنید.‌ شما می‌توانید برای اخذ ویزا از سفارت کره جنوبی یا کنسولگری کره جنوبی در کشور خود اقدام نمایید.‌ به طور معمول برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی مدارک معتبر که نشان دهنده‌ی مهارت و تسلط شما به زبان انگلیسی یا کره‌ای است، خواسته می‌شود.‌ علاوه بر این مدارک دیگری مانند گذرنامه، فرم درخواست تکمیل شده، گواهی آخرین مدارک و سوابق تحصیلی، برگه‌ی تاییدیه پذیرش از دانشگاه کره جنوبی و برگه تمکن مالی را باید ارائه دهید.‌

هزینه‌ی اخذ ویزای D-2 کره جنوبی حدود ۵۰ دلار آمریکا برای یک بار ورود و ۸۰ دلار آمریکا برای چند بار ورود است.‌ همچنین دانشجویان رشته‌های مهندسی می‌توانند نسبت به اخذ ویزای D-2-7 اقدام کنند.‌ این ویزا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار در کره جنوبی بمانند.‌ همچنین داوطلبان باید بیمه‌ی خدمات درمانی را از خدمات بیمه سلامت ملی NHIS‌ خریداری نمایند.‌ این بیمه امکان دسترسی به درمان در تمامی بیمارستان‌های کشور کره جنوبی را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد.‌ هزینه این بیمه حدود ۲۰ دلار در هر ماه است.

تحصیل در کره جنوبی، کشوری با فرهنگی غنی و البته درجه یک

طبق آمار رسمی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲۳ هزار دانشجوی بین‌المللی در کره‌جنوبی در حال تحصیل هستند که این کشور قصد دارد تا این تعداد را به ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.

با توجه به اینکه کره جنوبی کشوری بسیار مدرن و همواره در حال پیشرفت است، تحصیل در این کشور می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد.‌ دانشجویان می‌توانند با بهره‌مندی از امکانات و سطح علمی ‌بالای برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های برتر این کشور به جایگاه‌های عالی تحصیلی و علمی دست پیدا کنند.‌ در صورت یافتن کار پس از فارغ التحصیلی نیز دولت کره جنوبی به دانشجویان اجازه‌ی زندگی در این کشور را می‌دهد.‌ تحصیل در کره جنوبی و گرفتن یک مدرک معتبر از دانشگاه‌های برتر این کشور می‌تواند آینده شغلی شما را نیز تضمین ‌کند.

‌ اگر هر یک از شما و آشنایانتان تجربه تحصیل در کره جنوبی را دارید، خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: topuniversities

دیدگاهتان را بنویسید