راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور

از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور می‌توان به آلمان، بلژیک، چک، یونان، ایتالیا، هندوستان، تایوان، آرژانتین و اسپانیا نام برد.

شاید تحصیل رایگان در خارج و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی جزء رویاهایی باشد که هر دانشجوی متقاضی خارج از کشور آرزوی آن را داشته باشد. در حالی که امروزه هزینه‌های دانشگاه‌ها در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است، برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند که گرفتن مدرک تحصیلی و تحصیل در کشورهای پیشرفته برای آن‌ها غیر ممکن است چرا که نیاز به‌ بودجه‌های بسیار بالا و امکانات زیاد دارد، که اغلب دانشجویان متقاضی فاقد این امکانات می‌باشند؛ اما باید خبر خوشی به‌ شما بدهیم، چرا که باید بدانید لزوماً تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن قدرت مالی بالا نیست.

امروزه کشورهای زیادی در جهان هستند که دانشجویان قادر هستند تحصیلات خود را به‌ صورت رایگان در آن کشورها پیش ببرند یا حداقل با پرداخت مقادیر بسیار پایین نیز موفق به‌ ادامه‌ی تحصیل در این کشورها شوند. برای داشتن این نوع امکانات شما فقط کافی است بتوانید با روش‌های مناسب و از منابع مناسب به‌ دنبال دانشگاه مورد نظر خود بگردید. ما سعی می‌کنیم در این بخش کشورهایی را به‌ شما پیشنهاد دهیم که هزینه‌ی تحصیل در آن‌ها رایگان یا بسیار ارزان باشد. کشورهایی را که ما برای شما انتخاب کرده‌ایم عموماً از رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال ۲۰۱۸ توانسته‌اند رتبه‌های قابل قبولی را کسب کنند.

تحصیل به‌ صورت رایگان در کشور آلمان

علاقه به‌ تحصیل در کشور آلمان در حال رشد است. باید بدانید که به‌ صورت عمده هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان به‌ صورت رایگان می‌باشد اما در این مورد دانشجویان آلمانی و بین المللی از اولویت برخوردارند. در این دانشگاه‌ها دانشجویان فقط موظف به‌ پرداخت ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو برای هزینه‌های اداری دانشگاه خود هستند. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته و با حداقل بیکاری به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور شناخته می‌شود.

بهتر است بدانید تنها چند شهر در آلمان به‌ صورت استثنا هستند که از برخی از دانشجویان خارجی هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. هم‌چنین قوانینی برای دانشجویان دکترا و پناهندگان هم وجود دارد که شامل هزینه‌های نه چندان زیادی برای آن‌ها می‌شود. باید در هنگام انتخاب کشور آلمان به‌ عنوان مقطع تحصیلی خود بسیار دقت کنید چرا که بعضی از دوره‌ها در این کشور وجود دارد که در هنگام شروع برای شما رایگان است اما وارد شدن به‌ این دوره‌ها مستلزم پرداخت هزینه‌هایی در آینده برای شما خواهد بود. باید بدانید هزینه‌های مطالعاتی آلمان همراه با اقتصاد نوین و غنی آن و همین‌طور سیستم عالی تحصیلاتش می‌تواند چشم انداز بسیار وسیعی برای دانشجویان و والدین آن‌ها برای داشتن یک آینده بسیار خوب برای فرزندشان باشد. بیش از ۴۰ دانشگاه در آلمان وجود دارد که از استاندارد بالای جهانی برخوردار هستند. اگر شما در جستجوی دانشگاهی در آلمان هستید که بتوانید به‌ صورت رایگان در آن تحصیل کنید باید به‌ شما بگویم با این وجود باز هم باید مقداری پول به‌ همراه خود برای پرداخت هزینه‌های جانبی داشته باشید. هم‌چنین شما نیاز به‌ گردش حساب مالی دارید تا به‌ کشور و دولت آلمان ثابت کنید که قدرت پرداخت سالیانه‌ی هزینه‌های زندگی خود را دارید. به‌ یاد داشته باشید با وجود تحصیلات رایگان کشور آلمان از نظر سطح زندگی کشور ارزانی به‌ حساب نمی‌آید.

تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در کشورهای شمال اروپا

اروپا عموماً برای کیفیت بالای زندگی خود و همین‌طور طبیعتی خیره‌کننده و سیاست‌های آزادی‌خواهانه و سیستم آموزشی بسیار قوی‌اش مشهور است. کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد هرکدام فرصت‌های تحصیلی رایگان یا کم هزینه را هم ارائه می‌دهند. باید بدانید که در کشور نروژ تحصیلات دانشگاهی بدون توجه‌ به‌ سطح تحصیلات گذشته و ملیت برای تمام دانشجویان و دانش آموزان رایگان است. اما شما باید مانند کشور آلمان بتوانید برخی از هزینه‌های اداری خود را پرداخت کنید. اغلب مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در برنامه‌های تحصیلی کشور نروژ به‌ صورت انگلیسی برگزار می شوند و هیچ هزینه‌ی تحصیلی بابت این طرح از دانشجویان اخذ نمی‌شود. به‌ جز موارد کوچک و مبالغ کم مانند پرداخت هزینه ثبت، نام شما می‌توانید به‌ صورت رایگان به‌ ادامه‌ی تحصیل خود بپردازید.

کشورهایی مانند دانمارک، سوئد و اخیراً فنلاند فقط حق ادامه‌ی تحصیل رایگان را به‌ دانشجویانی می‌دهند که از داخل اتحادیه‌ی اروپا و کشور سوئیس آمده باشند و این به‌ آن معنی است که دانشجویانی که خارج از این گروه باشند باید برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود مبالغی را به عنوان هزینه پرداخت کنند. اما با این حال باز هم باید بدانید که برنامه‌های دکترا در این کشورها هنوز هم به‌ صورت رایگان برگزار می شود؛ تمام نامزدهای دریافت مدرک دکترا می‌توانند با امکانات کامل این دانشگاه‌ها از شانس دریافت مدرک phd خود مطمئن باشند. در ضمن تمام دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا هم می‌توانند در صورت آشنا بودن با زبان سوئدی یا فنلاندی به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. در ضمن دانشجویان غیر عضو اتحادیه‌ی اروپا هم در صورت آشنا بودن با زبان فنلاندی و سوئدی می‌توانند به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. باید بدانید که هزینه‌های بین المللی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشورهای دانمارک، سوئد و فنلاند متفاوت است. اما در کنار هزینه‌های تحصیلی باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این کشورها هم می‌تواند برای شما متفاوت باشد. اما آشکار است که زندگی در قاره‌ی اروپا که به‌ عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها بین دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود و می‌توانید اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور کنید برای خود هزینه‌هایی دارد. بهره‌مندی از اقتصاد سالم وضعیت آب و هوایی مناسب و همین‌طور قدرت پولی بالا می‌تواند به‌ شما هزینه‌های بیشتری تحمل کند، اما می‌توانید مطمئن باشید که شما قرار است در خیابان‌های تمیز و ما بین مردمی خوشحال زندگی کنید. از شهرهای اصلی و دانشجو پسند اروپا می‌توان به‌شهرهای کپنهاگ، هلینسکی، اسلو و استکهلم اشاره کرد.

سایر کشورهای مناسب برای تحصیل رایگان در خارج از کشور

در اروپا کشورهای وجود دارد که دانشگاه‌های مقرون به‌ صرفه‌تر یا رایگان برای ادامه تحصیل به‌ دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. این در حالی است که آن‌ها هیچ گونه تفاوت کیفیتی در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی ندارند. اتریش یکی از کشورهای مهمی است که می‌توانید بدون هزینه‌های بالا در آن تحصیل کنید و همان‌طور که می‌دانید از کیفیت دانشجویی و دانشگاهی بسیار بالایی هم برخوردار است. در صورت پرداخت هزینه، شما با مقدار کمی مانند ۳۶۳ یورو در هر ترم می‌توانید به‌ راحتی وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. بد نیست بدانید که وین یکی از بهترین شهرهای دانشجویی با رتبه ۱۶ در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. شهر وین در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است.

بلژیک

جمعیت متفاوت زبانی در کشور بلژیک وجود دارند، اما با این وجود دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا با پرداخت حداقل هزینه‌ها می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به‌ تحصیل بپردازند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه وارد دانشگاه‌های این کشور شوند. بروکسل پایتخت کشور بلژیک، در رتبه‌ی چهارم بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارد.

تحصیل در بلژیک

جمهوری چک

دانشجویانی که توانایی صحبت به زبان چکی هستند می‌تواند اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور و کشور چک کنند. دانشجویانی که متمایل هستند به‌ صورت دانشجویان بین‌المللی و در قالب زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه‌های کشور چک ادامه تحصیل بپردازند، می‌توانند با پرداخت قیمت‌های مناسب و با یک هزینه‌ی تحصیلی مقرون به‌ صرفه به‌ مطالعه تحصیلات خود بپردازند. جمهوری چک جزء کشورهایی است که نسبت به‌ سایر کشورهای اروپای غربی ارزان‌تر به‌ حساب می‌آید. پایتخت این کشور شهر پراگ، در موقعیت بهترین شهرهای دانشجویی و در رتبه سی‌ام کشورهای جهان قرار دارد. شهر برنو در جمهوری چک نیز در رده ۹ بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

پراگ دومین شهر معروف جمهوری چک و در میان شهرهای برتر دنیا قرار دارد، که طبق گفته دانشجویان به‌ دلیل داشتن هزینه‌های پایین زندگی در اروپا توانسته است در میان محبوب‌ترین و بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد. پراگ به‌ خاطر معماری زیبای آن، نوشیدنی‌های ارزان و شهرت‌اش به عنوان یک مرکز فرهنگی توانسته است جایگاه خوبی در میان جمعیت دانشجویی دنیا به‌ خود اختصاص دهد.

تحصیل در پراگ

یونان

یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل رایگان در خارج از کشور یونان است. تمامی دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا قادر به‌ ادامه‌ی تحصیل رایگان در یکی از دانشگاه‌های کشور یونان و همین‌طور در کالج‌های عمومی آن هستند، به‌ استثنای برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد. با این وجود دانشجویان بین‌المللی و خارج از اتحادیه‌ی اروپا هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌های کم در کشور یونان اقدام به ادامه تحصیل بپردازند. کشور یونان هم مانند کشور چک، یکی از کم هزینه‌ترین کشورها در اتحادیه‌ی اروپا برای زندگی به‌ حساب می‌آید.

تحصیل در یونان

ایتالیا

اگرچه کشور ایتالیا به‌ خاطر داشتن دانشگاه‌های خصوصی گران قیمت بسیار مشهور است اما به‌ همان اندازه هم دارای دانشگاه‌های دولتی ارزان قیمت، با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه می‌باشد. دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا و واجد شرایط برای فرصت‌های تحصیلی مشابه خود دانشجویان ایتالیایی، از مزایایی مانند وام‌ها، کمک‌های مالی و بورس تحصیلی و هزینه‌های خام بهره‌مند می‌شوند. هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا به‌ آن اندازه که انتظار دارید هم بالا نیست. میلان یکی از شهرهای محبوب دانشجویی و در رتبه سی و سوم انتخاب‌های جهانی قرار دارد؛ این در حالی است که شهر رم دارای رتبه ۶۵ می‌باشد. به تازگی متقضیان بسیار زیادی که تمایل به تحصیل رایگان در خارج از کشور دارند کشور ایتالیا را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند.

تحصیل در ایتالیا

اسپانیا

دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا مستلزم پرداخت هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا نیستند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در سال با پرداخت هزینه‌های نه چندان زیاد به‌ ادامه‌ی تحصیل بپردازند. هزینه‌های دانشجویی می‌تواند بسته به‌ سطح تحصیلات بالاتر هم باشد. زندگی در کشور زیبای اسپانیا کمی پر هزینه است. مادرید، بارسلونا و والنسیا از بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۷ می‌باشند. بارسلونا با رتبه‌ی ۲۳ در بالاترین سطح خود در میان سایر شهرهای این کشور قرار دارد.

تحصیل در اسپانیا

آرژانتین

دانشجویان کشور آرژانتین از فرصت دسترسی به‌ دانشگاه‌های رایگان برخوردارند و همین‌طور دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های کمی برای ثبت نام در دانشگاه‌های عمومی کشور اقدام کنند. بهترین شهر دانشجویی این کشور، پایتختش در بوینس آیرس است که در سال ۲۰۱۷ توانست رتبه چهل و دوم شهرهای برتر دانشجویی را به‌ خود اختصاص دهد. شهر زیبای بوینس آیرس در سال ۲۰۱۸ در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است.

تحصیل در بوینس آیرس

هندوستان

یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور برای ایرانی‌ها کشور هندوستان می‌باشد. دانشجویان بین المللی، معمولاً در هندوستان هزینه‌های تحصیلی پایینی را پرداخت می‌کنند. اگرچه جمعیت دانشجویی کشور هندوستان در حال رشد و بالا رفتن می‌باشد، اما در عین حال کمی هم به‌ میزان هزینه‌های آن افزوده شده است. با این وجود باز هم هزینه‌های زندگی در هندوستان برای اکثر دانشجویان خارجی جذاب می‌باشد. باید بدانید که قیمت مواد مصرفی خوراکی ۱۸۷ درصد ارزان‌تر از انگلستان است و این در حالی است که قیمت اجاره خانه ۳۸۶ درصد ارزان‌تر نسبت به انگلستان است.

به‌ طور کلی شما به‌ راحتی با پرداخت هزینه‌های بسیار پایین می‌توانید در هندوستان زندگی کنید. اما باید با این حال بدانید که دانشجویان بین‌المللی در طول زندگی تحصیلی خود در هندوستان مجاز به‌ کار نیستند.

تحصیل در هندوستان

تایوان

کشور تایوان از جمله کشورهایی است که با پرداخت هزینه‌های تحصیلی کم می‌تواند برنامه‌های با ارزش و مقرون به‌ صرفه‌ای را برای شما ارائه دهد. شاید کشور تایوان از جمله کشورهای بسیار معروف جهان برای امور دانشجویی نباشد، اما شما باید بدانید دانشگاه ملی تایوان یک دانشگاه رو به پیش‌ در امور تحصیلی می‌باشد که توانسته است رتبه ۷۶ را در میان رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۱۷ را به‌ خود اختصاص دهد. ما اطلاعات کلی در مورد کشورهای مختلف در اتحادیه‌ی اروپا و سایر نقاط جهان برای شما ارائه کردیم. امیدواریم بتوانید با توجه به شرایط و اهداف تحصیلی خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

 

تحصیل در تایوان

 

252 پاسخ به “راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور”

 1. […] بورس تحصیلی رایگان بگیریم ؟ این سوالی است که برای بسیاری از داوطلبان […]

 2. غزل گفت:

  سلام خسته نباشید .من ترم آخر کارشناسی شیمی کاربردی با معدل کل ۱۶/۷۳ هستم.اگه من ارشد در یکی از دانشگاه های دولتی ایران قبول شم در کدوم یک از دانشگاه های خارج میتونم رایگان ادامه تحصیل بدم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز سلام
   در حالت کلی بلی امکان دریافت پذیرش از سایر دانشگاه‌ها را دارید و تعداد این دانشگاه‌ها هم کم نیست ولی اینکه شما از کدوم دانشگاه پذیرش بگیرید، به عوامل مختلفی مانند نمره زبان، موضوع پایان نامه، رزومه تحصیلی، معدل شما و … بستگی داره.
   در صورتی که تمایل دارید بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنم رزومه تحصیلی خودتون را به همکاران ما ایمیل کنید، تا اونا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 3. نوید گفت:

  سلام..
  من فوق لیسانس اسیب شناسی و حرکات اصلاحی هستم …
  ۲ سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی م کنید …
  ۱.میشه در خارج از کشور با مدرکم حالا یا لیسانس م یا فوق لیسانس م ؛ در مقطع دکترای یا ارشد
  (طب ورزش یا فیزیوتراپی ورزشی)
  بخونم حالا هر جایی مثلا فلیپین یا هند ..
  ۲.شرایط مالی یش و انجام کاری دانشجوی ایا در اونجا هست..
  و اگه از طریق موسسه شما برای تحصیل برویم چقدر هزینه دارد …
  سپاس فراوان از شما??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای دکتری پذیرش گرفت ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این پذیرش بدون فاند خواهد بود. در صورتی که شما دارای نمره زبان خوب و مقاله باشید، شانس پذیرش شما افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما رزومه شما را به صورت دقیق بررسی کنید، می توانید رزومه تحصیلی خود را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا آنها بعد از بررسی دقیق، نتیجه را برای شما بیان کنند.

 4. نگار گفت:

  سلام من سال اخر دبیرستان هستم و ۱۴۰۰ کنکور دارم تمایل داشتم برای کارشناسی خارج کشور تحصیل کنم و ایلتس ۶.۵ دارم
  به نظر شما کدام کشور مناسب است و بورسیه رایگان میدهد؟

 5. نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه آیا اینجا باید کنکور بدم یا مدرک دیپلم کافیه؟

 6. Milad گفت:

  سلام
  من امسال دوازدهم هستم رشته ریاضی و فیزیک باید برا کنکور ۱۴۰۰ امتحان بدم
  میخواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در آلمان برای دانشجو های بین المللی مثل ما وجود داره یا نه ؟
  و مبلغی رو که باید برای اثبات هزینه یه سال زندگی باید داشته باشیم تو حسابمون چقدره چقدر باید پول داخل حسابمون باشه؟؟

 7. سجاد گفت:

  سلام
  من دهمی هستم رشته تجربی با معدل ۱۹.۹۳
  چقدر پول برای هزینه های سالانه در آلمان لازمه؟
  هزینه تحصیل که رایگانه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک C1 آلمانی داشته باشید، می‌توان برای شما به صورت رایگان پذیرش گرفت. هرینه زندگی یک نفر دانشجو در آلمان به صورت متوسط ۷۰۰ یورو در ماه است.
   در صورت تمایل همکاران می‌توانند، شما را در اخذ فاند راهنمایی کنند.

 8. رئوف گفت:

  سلام
  خسته نباشید…
  من لیسانس رشته ی مهندسی عمران با معدل بالای ۱۶ دارم
  برای مقطع ارشد میتونم تو کدوم دانشگاه های اروپا رایگان ادامه تحصیل بدم؟؟؟
  یا کدام دانشگاه ها از هزینه نسبتا کمی به ازای هر ترم برخوردارد؟؟؟
  ممنون از شما…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان اخذ پذیرش برای آلمان، نروژ یا ایتالیا است و می‌توان برای شما پذیرش رایگان گرفت. برای اینکار باید آیلتس ۶ داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در پروسه اخذ ویزا و فاند شما را کمک کنند.

 9. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو میدن؟

 10. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو در مقطع کارشناسی میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، فقط می‌توانید با داشتن مدرک C1 زبان کشور مقصد، اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید، همکاران ما می‌توانند شما را در اخذ بورسیه راهنمایی و کمک کنند.

 11. حسن گفت:

  سلام ارشد علوم سیاسی میشه انگلیس مجانی خوند

 12. Farima گفت:

  سلام،روزبخیر
  من میخواستم تویکی از کشورای آلمان یااتریش یکی از دورشته دندان یا دامپزشکی رو بخونم ،حدود ۲۰سال سن دارم ومعدلم بدنیس،خیلی علاقه دارم که درخارج این دورشته رو بخونم‌،اما خانواده معتقدند که خیلی خرج داره وشک دارندومنم به شک افتادم،که می تونم؟…فقط تنها کاری که کردم کلاسای زبان کانون رو شرکت کردم،تا درکنارش خودمو برای آیلتس آماده کنم.باخوندن مطالب شما مطمئن شدم راهی هست.آیا شدنیه؟…میخواستم از شما مشاوره بگیرم تامطمئن تر شم.آیا امکانش هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورس برای پزشکی وجود ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در یک رشته غیر از پزشکی در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدهید، شما باید زبان کشور مقصد غیر انگلیسی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه را در سطح B2 کسب کنید و اقدام کنید و در صورتی که تمایل دارید تا در ایران در مقطع کارشناسی یا بالاتر تحصیل کنید، می‌توانید برای ارشد یا دکتری برای خارج از کشور اقدام کنید.

 13. عسل گفت:

  سلام، من در پایه نهم در دبیرستان استعداد های درخشان درس می خونم و می خواستم بدونم امکان تحصیل ارزان قیمت در پایه های دهم به بعد هست یا باید برای دانشگاه اقدام کنم؟ اگر هست آزمونی چیزیه؟

 14. f.m گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان پایه یازدهم انسانی هستم و زبان انگلیسی و فرانسه رو دارم یاد میگیرم معدلم هم ۱۸و ۸۰ صدم توی چه رشته و چه دانشگاهی میتونم اقامت بگیرم و با هزینه کم تحصیل کنم

 15. Z.A گفت:

  سلام. من دانشجوی دکتری سالمندشناسی هستم. برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه میخوام به یک کشور خارجی که دارای دانشگاهی با رنکینگ زیر ۲۰۰ می باشد بروم. در چه کشوری دانشگاه به نمره زبان نیاز نداشته و فرصت مطالعاتی رایگان می تونم داشته باشم یا فاند بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رایگان می‌شه ولی معمولاً نیاز به نمره زبان است ولی با توجه به رشته شما، شانس کمی دارید.

 16. نگار گفت:

  سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی با مدرک زبان C1 آلمانی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه رشته مدیریت هستم امکان تحصیل رایگان تو دانشگاه آلمان برای مقطع ارشد رشته های مدیریتی رو دارم یا نه؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته مدیریت بستگی به معدل و ریز نمرات بالا دارید. شانس تحصیلی رایگان دارید ولی تضمینی هم نیست، در صورتی که تمایل داشته باشید تا رزومه شما را همکاران ما به صورت دقیق‌تر بررسی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را به صورت ایمیل ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 17. فاطمه گفت:

  سلام من امسال دوازدهم هستم و ۱۴۰۰ کنکور دارم میخواستم بدونم برای رشته مامایی یا پزشکی اطفال میتونم به صورت رایگان در داشگاه نروژ یا آلمان تحصیل داشته باشم؟
  و اگر امکانش هست چه شرایط برای زبان مد نظر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور شما از دوره فرعی چیست؟ لطفاً در صورت تمایل رزومه خودتان را ایمیل کنید تا همکاران ما بعد از بررسی، نتیجه را در اسرع وقت بیان کنند.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تقریباً می‌توان گفت که شانس پذیرش در پزشکی تقریباً امکانپذیر نیست.

 18. Eli گفت:

  سلام
  بنده کارشناسی زیست شناسی هستم در دانشگاه دولتی با معدل بالای ۱۷ و معدل دیپلم ۱۸و خورده ای و قراره مدرک زبانمم بگیرم ومیخوام برای ارشد کنکور آزمایشگاه رو قبول بشم واین رشته رو ادامه بدم
  میخواستم بدونم با این اوصاف چقد شانس گرفتن بورس رایگان برای ارشد دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کدام کشور مد نظر شما است؟ لطفاً درخواست و شرایط خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی اولیه، نتایج را در اسرع وقت برای شما بیان خواهند کرد ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای مقاطع پایین‌تر، به صورت معمول بورسیه نمی‌توان دریافت کرد.

 19. امیررضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من معدل دیپلمم ۱۸/۷۵ میخواستم برای کارشناسی برای اپلای به یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم میخواستم بدونم با ایلتس ۸ میشه در اونجا رایگان تحصیل کرد و اینکه شرایطش چیه ؟ کدوم دانشگاها همچین خدماتی اراعه میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان تحصیل رایگان در مقطع لیسانس در کانادا امکانپذیر نیست. شما می‌توانید برای ارشد برای کانادا بروید یا اینکه برای کارشناسی برای کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید که به زبان کشور مقصد در مقطع B2 نیاز دارید.

 20. پویا گفت:

  سلام مهندس معمار هستم و چهل و پنج سال دارم بدون مدرک زبان ، سابقه کار در خارج از کشور دارم ، سطح زبان م نرماله
  واسه کارشناسی ارشد ،رشته معماری ، بصورت رایگان یا حدامکان کم هزینه ، کدوم دانشگاه و کشور و معرفی می‌فرماید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید مدرک زبان داشته باشید و حداقل نمره زبان شما باید آیلتس ۶ باشد و سپس می‌توانید برای کشورهای اروپا و کانادا اقدام کنید.

 21. پوریا گفت:

  سلام
  من میخوام دندانپزشکی بخونم چ کشوری میتونم برم هم هزینش مهمه هم مقبولیت مدرک تو ایران و چند سال طول میکشه

 22. Mahsaw گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کلاس دهم تجربی هستم میخوام بدونم که برای داروسازی و یا دندونپزشکی کشوری با زبان انگلیسی برای تحصیل رایگان هست؟

 23. ALI گفت:

  من دارای دوتا سرتیفیکیت جهانی هستم و در تحقیقات هم رتبه اول رو به دست اوردم علاوه بر این در مدارس سمپاد تحصیل میکنم و در حال گرفتن آیلتس هستم. برای بورسیه شدن در دبیرستان خارج باید چه اقداماتی انجام دهم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع شما بسیار سخت است، در صورتی که زبان آلمانی در سطح C1 داشته باشید، امکان دریافت تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها را دارید.

 24. نوید گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم،من الان پشت کنکور هستم تو سال ۱۴۰۰ کنکور میدم اگه به رشته مورد علاقه ام قبول شدم می خوام برم ولی میشه بعد چند سال تحصیل در دانشگاه ایران به یک دانشگاه خارج از کشور برم؟
  و اون موقع معدل دوران تحصیلی مهم است یا فقط نمرات دانشگاهی مهم میشه دیگه؟

 25. نوید گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم،من الان پشت کنکور هستم تو سال ۱۴۰۰ کنکور میدم اگه به رشته مورد علاقه ام قبول شدم می خوام برم ولی میشه بعد چند سال تحصیل در دانشگاه ایران به یک دانشگاه خارج از کشور برم؟
  و اون موقع معدل دوران تحصیلی مهم است یا فقط نمرات دانشگاهی مهم میشه دیگه؟
  با نوشتن مقالات میتوان به دانشگاه خارج از کشور انتقال یافت؟

 26. محمد گفت:

  ببخشید برای کشور های خارجی یا معدل ۱۹و۵۰ در کلاس نهم میشه بورسیه کاملا رایگان گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا از دیپلم در خارج از کشور تحصیل کنید، می‌توانید در کشورهای آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا اقدام کنید. شما برای ادامه تحصیل در این کشورها باید مدرک بالای دیپلم و زبان کشور مورد نظر در مقطع C1 داشته باشید.

 27. smile گفت:

  سلام ،من امسال کنکور دارم واینکه علوم سیاسی تهران میخام قبول شم ،، دکترای این رشته رو با حدامکان هزینه درخارج از کشور میخام راج بهش بدونم ،شرایطش همه چی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای پذیرش باید نمره بالای ۶.۵ داشته باشید و معدل ارشد بالای ۱۶ و حداقل ۲ مقاله که در این صورت شانس پذیرش دارید.

 28. ریحانه گفت:

  سلام من در رشته ی علوم انسانی تحصیل میکنم و شغل آینده ی من پلیسی هست آیا من میتونم در خارج ادامه تحصیل بدم شرایطتش چیه خواهش میکنم جواب بدید🙏🙏

 29. حسنا گفت:

  سلام من در رشته ی علوم انسانی تحصیل میکنم و شغل آینده ی من پلیسی هست آیا من میتونم در خارج ادامه تحصیل بدم شرایطتش چیه خواهش میکنم جواب بدید🙏🙏

 30. سمانه گفت:

  سلام
  ببخشید میخوانم بدونم اصلا راهی هست که یک دانشجو پزشکی بتواند در رشته خودش در خارج از کشور ادامه تحصیل دهد ؟

 31. دانش آموز گفت:

  سلام من دانش آموز پایه دهم هستم توی مدرس استعداد های درخشان رشته تجربی درس میخونم میخاستم بدونم برای رشته دندان پزشکی کدوم کشور بهتر هست و آیا بورسیه ممکنه و راهش چی هست و اینکه اگر بورسیه ممکن نیس آیا بدون بورسیه با رشته دندون پزشکی میتونم در خارج از ایران تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مهندسی امکانپذیر است ولی بستگی به مدرک زبان و رزومه شما دارد. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که پزشکی کره شرایط خیلی سخت و پیچیده‌ای دارد.

 32. مری گفت:

  سلام وضعیت تحصیل برای رشته های فنی مثل گرافیک یا رشته های هنری مثل انیمیشن و کارگردانی چجوریه اونجا اصلا داشگاهی هست که بشه رایگان یا باهزنیه کم تحصیل کرد اگه جایزه ادبی در نوسندگی در سطح ایران گرفته باشیم چی این هم حساب میشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و مقطع تحصیلی شما دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید و از نظرات کارشناسی آنها بهره‌مند شوید.

 33. mo گفت:

  سلام من ترم اخر کارشناسی هستم رشته حسابداری میخوام برای کارشناسی ارشد به یکی از دانشگاه های خارج از کشور برم مدارک مورد نیاز

 34. B_1404 گفت:

  سلام، خسته نباشید. من دانش آموز سال دوازدهم رشته تجربی هستم. میخواستم بدونم آیا برای رشته کارآگاهی هم میتوان در کشور انگلیسی زبان یا در دانشگاهی بین‌المللی پذیرش رایگان گرفت؟

 35. M گفت:

  خسته نباشید
  من دانش آموز سال دهم رشته تجربی هستم .
  میخواستم بدونم که برای دریافت پذیرش و تحصیل در کشور آلمان وضعیت مالی باید در چه محدوده ای باشد ؟
  آیا داشتن معدل بالا کمکی به پذیرش فرد میکند ؟
  چقدر باید به زبان آلمانی مسلط باشم ؟
  دریافت بورسیه چگونه و در چه محدوده ای هست؟
  با گرفتن نمره چند در امتحان ورودی دانشگاه میتونم در آلمان به تحصیلم ادامه بدم ؟
  مخارج زندگی در آلمان چگونه هست ؟
  میشه توی آلمان به کاری پرداخت تا خرج زندگی در اونجا فراهم بشه ؟
  چقدر باید در حسابت پول داشته باشی تا اجازه تحصیل رو بهت بدن ؟
  وضع مالی خانوده من در حدی نیست که هزینه تحصیلم رو فراهم کنن
  باز هم امکان داره که من درخواست پذیرش بدم و قبول بشم ؟
  کی باید درخواست پذیرش بدیم و اقدام کنیم برای تحصیل ؟
  ممنون میشم جواب بدید 🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اینکه شما شانس اخذ پذیرش و بورسیه در آلمان را داشته باشید باید مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید و این نکته را هم مد نظر داشته باشید که معدل خوب شما را هم کمک خواهد کرد.
   در مورد هزینه‌ها هم نگران نباشید، کافی است تلاش کنید تا مدرک زبان C1 خودتان را به همراه معدل خوب دیپلم‌تان کسب کنید، تا بتوانید اقدام کنید.

 36. هستی گفت:

  با سلام من ارشد امار ریاضی هستم بدون در نظر گرفتن زبان چه کشوری میتونم درخواست بورسیه کنم؟

 37. Shabnam گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من دانش آموز پایه یازدهم تجربی با معدل ۱۹/۳۳هستم. برای بورسیه تحصیلی باید اول کنکور بدم؟ واینکه کدوم کشور میتونم به صورت رایگان تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا از مقطع دیپلم در خارج از کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید، می‌توانید کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید. برای اینکار باید زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 گسب کنید تا بتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید، علاوه بر مدرک زبان شما باید نمره معدل بالای ۱۸ هم داشته باشید.

 38. علی گفت:

  در مقطع دکتری زبان وادبیات فارسی رساله ام را ارائه میدم .
  چندین تالیف وپژوهش دارم دوست دارم در زمینه ادبیات جهان یا فرانسه پسا دکتری بگیرم ممکن هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به رشته شما شانس کمی خواهید داشت. بستگی به مقالات آی‌‍اس‌آی و ایمپکتدار و معدل هم دارد.

 39. Zahra گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و معدل ۱۹.۵ ترم اول رشته تجربی هستم میخواستم بدونم مطمئن ترین و سریع ترین روش برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم همینطور برای زندگی کدوم کشور بهتره؟ زبان انگلیسیم سطح متوسط

 40. Zahra گفت:

  سلام معدل ۱۹.۵ ترم اول رشته تجربی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم مطمئن ترین و سریع ترین روش برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم همینطور برای زندگی کدوم کشور بهتره؟ زبان انگلیسیم سطح متوسط

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تو دنیا مطمئن‌ترین، سریع‌ترین و شاید آسان‌ترین راه وجود ندارد ولی چنانچه تمایل داشته باشید تا از مقطع لیسانس در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید، می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ اقدام کنید. برای اینکار باید مدرک زبان C1 کشور مقصد و معدل بالای ۱۸ داشته باشید.

 41. شبنم طاهری گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  بنده دوازدهم تجربی هستم .معدل دیماهم ۱۹/۰۷اومده و برای ۱۴۰۰ قراره کنکور بدم و خیلی تمایل دارم برای بعد از دیپلم در خارج کشور تحصل رایگان داشته باشم .در حال حاضر دارم زبان فرانسوی و آلمانی رو یاد میگیرم .میخواستم ازتون خواهش کنم که راهنمایی کنید که با این شرایط من ، چه دانشگاه هایی میتونم درخواست بدم و اینکه رتبه ی من توی کنکور یا معدل دیپلمم ، کدوم میتونه کمکم کنه ؟
  و سوال بعدی من از محضرتون اینه که اون دانشگاه هایی که برای شرایط من خوبه در چه رشته هایی پذیرش داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید بعد از دیپلم در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، فرانسه یا نروژ و ایتالیا ادامه تحصیل دهید، در اینصورت باید شما مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما بالا باشد. در مورد دانشگاه و معرفی دانشگاه هم می‌توان بیان کرد که براساس معدل و نمره زبان و رشته مورد نظر شما می‌توان پیشنهاد ارائه داد.
   پیشنهاد شخصی من این است که علاقه و استعداد خودتان را پیدا کنید و براساس اون رشته انتخاب کنید، نه بر این اساس که چه رشته‌ای بهتر است و آینده شغلی دارد، چون در صورتی که شما رشته مورد علاقه‌تان را مطالعه کنید، تلاش بسیار خواهید کرد و چون عاشق رشته و کارتان هستید، موفق خواهید شد.

 42. n .h گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم
  من تازه دیپلمم رو گرفتم و ۱۸ سالمه (دیپلم تجربی دارم )آیا منم میتونم بورس بشم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس بورسیه دریافت کنید. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که شما می‌توانید برای کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند ایتالیا، فرانسه، نروژ و آلمان اقدام کنید.
   برای این کار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و نمره بالای معدل نیاز است.

 43. ab606 گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من دانشجو سال آخر گفتاردرمانی هستم با معدل کل ۱۸ و مقاله هم دارم. میخواستم

 44. ab606 گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من دانشجو سال آخر گفتاردرمانی هستم با معدل کل ۱۸ و مقاله هم دارم. میخواستم ببینم برا کارشناسی ارشد چه دانشگاهی میتونم تو اروپا بورسیه بگیرم ممنون

 45. اشکان پورمظاهری گفت:

  سلام من رشته دامپزشکی میخونم و قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل دارم میخواستم ببینم در کدام کشور ها میتونم پذیرش بگیرم و به چه صورت است؟

 46. حسینی گفت:

  سلام. رشته ارشد من آموزش زبان انگلیسی هست .ایا من میتوانم برای دکتری رایگان در کشوری تحصیل کنم ؟پایان نامه ۱۷:۷۵ بوده و معدل ۱۶ .و میتوانم ایتلس ۵ یا ۶ بگیرم .

 47. Alireza گفت:

  سلام خسته نباشید . من تا اوایل تیر دیپلمم میگیرم(۱۲ سال تحصیل) . مدرک ایلتس با نمره ۷ هم دارم . میخواستم بدونم برای تحصیل داخل ایتالیا چقدر هزینه برای چند ماه اول میخواد و چطوری وارد دانشگاهاشون بشم و ممکنه با شرایط کار دانشجویی هزینه هارو حساب کنم ؟ با تشکر

 48. ارش گفت:

  سلام من الان یازدهم هستم رشتم تجربی هست سال ۱۴۰۱ کنکور دارم آیا میشه در خارج کشور ادامه تحصیل در رشته IT بدم واسه تغییر رشتم به مشکل نمی‌خورم؟ کدوم کشور برای رشته IT بهتره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است، به شرطی که نمره زبان خوبی داشته باشید.
   شما می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، نروژ یا ایتالیا یکی را انتخاب کنید که در کشورهای ذکر شده دانشگاه‌های بسیار معتبری وجود دارد.

 49. ارش گفت:

  سلام ببخشید معدل دیپلم بر اساس امتحان دوازدهم نوبت دوم نهایی رو در نظر میگیرن یا پایه های دهم و یازدهم هم تاثیر داره

 50. ارش گفت:

  ببخشید بدون داشتن مدرک زبان هم میشه در خارج کشور تحصیل کرد واسه زبان هم در همون خارج کشور کالج رفت ؟

 51. علی گفت:

  سلام من سوالی داشتم میشه ایران مدرکم بگیرم دانشگاهم اران باشم و بعد بروم خارج چطوری
  بعضی گفتن امتحان ازت میگیرن میری خارج از کشور

 52. ندا گفت:

  سلام من دوازدهم تجربی هستم ۱۸ سالمه دوماه دیگه کنکور میدم میخوام برا دانشگاه برم کشورخارجه میخوام بدونم رایگان میتونم در کدوم دانشگاه و کدوم کسور اقامت کنم شرایطش چجوریه و زبان رو هم از دولینگو درحال خوندنم؟؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، باید یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا یا نروژ را انتخاب کنید. در اینصورت باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد تا بتوانید بورسیه تحصیلی رایگان بگیرید.

 53. آیلار گفت:

  با عرض سلام
  من کارشناس ارشد رشته حقوق عمومی با معدل ۱۶ دارم. با کمترین هزینه امکان مهاجرت تحصیلی رو دارم؟ و کدوم کشورها رو پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد مجدد می‌توان اقدام کرد ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همراه با شهریه خواهد بود.

 54. هاشمي گفت:

  سلام ،ببخشيد من كلاس يازدهم تجربي هستم و در حال حاضر دارم زبانمو قوي ميكنم (الان لول هستمB1)
  نمره كل سال دهم و يازدهمم هم ١٨ بوده
  من قصد دارم كه براي دانشگاه برم خارج هنوز مقصد مناسبم رو انتخاب نكردم
  خواستم بدونم كشوري هست براي رشته پزشكي كه هزينش مناسب باشه
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سوالات شما می‌توان بیان کرد که بهترین پیشنهاد ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی و آلمان به زبان آلمانی است.

 55. امینه گفت:

  سلام ببخشید تو چه کشور انگلیسی زبان برای رشته پزشکی کاملا بورسیه میکنن و برای مهاجرت و تحصیل چه مراحلی باید طی شود

 56. فاطمه دریائیان گفت:

  سلام. من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم.ترم۶
  اگر بخوام بعد از اینکه درسم تموم شد انصراف بدم یعنی طبق تعهدی که دادم، سرکار نرم و جریمه‌ش رو پرداخت کنم آیا مدرک لیسانسم باطل می‌شه؟
  و با آیلتس ۷ و دوتا مقاله می‌تونم پذیرش بگیرم در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان استثنایی؟
  کدوم کشور دانشگاه رایگان داره و هزینه‌ی کمتری نیاز داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش و تحصیل رایگان دارید ولی اعتبار مدرک عموماً باطل نمی‌شود و برای آزادسازی مدرک باید هزینه پرداخت کنید. بهترین پیشنهاد برای شما این است که سوالات خودتان را از دانشگاه خود بپرسید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 57. فاطمه گفت:

  سلام من دانشجوی فیزیوتراپی هستم و روی زبان انگلیسی هم مسلط هستم، حدودا سه سال دیگه لیسانسم رو می گیرم می خواستم ببینم کدوم کشورها برای کارشناسی ارشد با تدریس زبان انگلیسی و رایگان هست؟ رایگان هم نباشه حداقل هزینه پایینی داشته باشه
  و این که نیاز به ازمون هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیاز به آزمون نیست، معدل و زبان حداقل ۶ آیلتس نیاز است. شما می‌توانید برای برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان یا ترکیه اقدام کنید.

 58. دانشور گفت:

  در رشته علوم تجربی(فیزیوتراپی) با معدل ۱۹ به بالا میتوان در کدام کشور ها تحصیل کرد؟

 59. محمد گفت:

  سلام
  من لیسانس معماری هستم..
  برای دریافت مدرک ارشد معماری چه کشورهایی مناسبه که هزینه تحصیل پایین و یا رایگان؟
  و اینکه آیا تو اون کشور برای یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجوها کلاس کوتاه مدت نمیذارن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید نمره زبان داشته باشید و نمره شما باید حداقل ۶ آیلتس باشد. شما می‌توانید برای آلمان یا ایتالیا اقدام کنید.
   شاید شما بتوانید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید ولی هزینه آن بسیار بسیار بالاتر از ایران خواهد بود. پیشنهاد می‌شود که در صورت امکان در ایران به کلاس بروید و نمره مورد نظرتان را کسب کنید.

 60. دانشور گفت:

  با رشته تجربی(فیزیوتراپی معدل بای ۱۹)کدام کشور به صورت رایگان میشود تحصیل کرد؟
  آیا ترکیه امکان پذیر هست

 61. Maryam گفت:

  سلام
  اگه کسی در رشته پزشکی مشغول به تحصیل باشه و برای مثال ۳ یا ۴ سال از تحصیلش رو گذرونده و هنوز پزشک عمومی نشده، در این زمان اقامت از طریق ازدواج در کانادا یا امریکا بگیره، ایا میتونه ادامه تحصیلاتش رو اونجا بگذرونه یا مجبوره از اول شروع کنه؟

 62. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید من سال آخر رشته ریاضیات و کاربرد ها از دانشگاه دولتی هستم و معدلم ۱۵ هست آیا امکان این هست که بتونم برای ارشد در رشته MBA یا بیزینس تغییر رشته بدم و تحصیل رایگان کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه تغییر رشته می‌دهید و به دلیل ادامه تحصیل در مقطع ارشد شانس دریافت بورسیه شما بسیار کم است. اکثر بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا است و در صورتی که بخواهید در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهید، باید به صورت سلف فاند ادامه تحصیل دهید.

 63. عرفان گفت:

  سلام من عرفان هستم کلاس نهم بعد من برای ادامه تحصیل میتونم تنهایی برم المان؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما می‌توانید به تنهایی برای ادامه تحصیل در آلمان برای مقطع لیسانس اقدام کنید.
   برای اینکار شما باید مدرک زبان آلمانی را در سطح C1 داشته باشید و البته معدل بالای ۱۸ هم داشته باشید.

 64. fatemeh گفت:

  سلام من ترم دو کارشناسی ارشد رشته ی زبانشناسی هستم میشه برای دکتری رایگان در المان ادامه تحصیل داد؟ مدرک زبان هم دارم. مدرس زبان انگلیسی هم هستم

  و اینکه ایا دوست من با مدرک لیسانس و دارای مدرک زبان انگلیسی اون هم میتونه برای فوق لیسانس رایگان در رشته ی اموزش زبان در المان بخون

 65. Maryam گفت:

  سلام،
  میخواستم بدونم ایا کسی که در رشته های پیراپزشکی تحصیل کرده و مدرک کارشناسی داره، اگر به کشور هلند مهاجرت کنه(از طریق اپلای نه، از طریق ویزای همراه) ایا میتونه دراونجا تغییر رشته بده و پزشکی بخونه؟و ایا باید از اول شروع کنه؟کدوم رشته هست که بیشترین تطبیق رو با پزشکی میخوره؟

  و اگه هلند چنین شرایطی رو قبول نمیکنه کدوم کشور قبول میکنه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تغییر رشته و تحصیل دوباره پروسه آن ساده نیست، باید تطبیق واحد انجام دهید و بستگی به دانشگاه مقصد دارد.

 66. مونا گفت:

  با سلام ارشد روانشناسی شخصیت هستم ترجمه کتاب و مقاله isi دارم با معدا ۱۸.۷۵ و پایان نامه ۱۹.۲۵ در سن ۴۸ سالگی ب چه طریقی می توانم ب یکی از دانشگاههای اروپایی برای دکتری اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کشورهای ترکیه و روسیه می‌توان اقدام کرد برای ارشد مجدد برای کانادا که همراه با شهریه خواهد بود.

 67. محمد گفت:

  سلام میخواستم بدونم که اگر من بخواهم دررشته هنر در خارج درس بخونم باید چه کار هایی را انجام دهم ؟
  چه کشوری برایه تحصیل در رشته هنر خوبه ؟
  من کلاس دهم انسانی هستم اما میخوام کنکور هنر بدم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقاطع بالاتر شانس پذیرش شما بالاتر است، این نکته را باید مد نظر داشته باشید که بورس و تحصیل رایگان برای رشته‌های هنر بسیار محدود است.

 68. محمد گفت:

  و این که میخواهم رایگان درس بخوانم.

 69. شکیلا گفت:

  سلام من دارای دیپلم گرافیک و مدرک کارشناسی مدیریت موزه هستم و می‌خوام برای کشور های رایگان اقدام کنم یا با همین رشته برای ارشد یا رشته ی دیگه برای شروع

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ایتالیا شانس دارید ولی تضمینی نیست، به شرط نمره زبان انگلیسی ۶ آیلتس یا نمره ایتالیایی B2

 70. Atefeh گفت:

  سلام من یازدهم هستم رشته انسانی
  میخواستم بدونم چطوری باید دانشگاهو تو یه کشوره دیگه بخونم یعنی واسه این کار باید چه شرایطی رو داشته باشم؟!
  اگه میشه لطف کنید کامل توضیح بدید ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به سطح مقطع شما متفاوت است و البته تسلط شما بر موارد درسی و هم‌چنین رشته و … متفاوت است.
   سوال شما خیلی کلی است و نمی‌توان به درستی جواب داد.

 71. جودی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  ببخشید از ترمِ چند تو رشته ی داروسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران میشه بورسیه شد و. برای ادامه دادن به خارجِ کشور رفت ؟
  چون شنیدم میشه از دانشگاه های معتبرِ تهران به خارجِ کشور بورسیه شد

 72. حسین گفت:

  سلام…
  هنرجوی سال ۱۲ حسابداری ام و معدلم ۱۹.۸۰ هستش….
  المانی هم بلدم
  ایا میتونم برای کارشناسی آلمان درس بخونم؟

 73. Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس معماری با مدل بالای ۱۶دارم میخواستم بدونم تو کدوم کشور بیشترین شانس قبولی برای گرفتن بورس دادم
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان آیلتس ۶ داشته باشید، می‌توانید برای کشورهای ایتالیا یا آلمان به صورت تحصیل رایگان ادامه تحصیل دهید.

 74. محمد حسین گفت:

  سلام…
  میخواستم بدونم اگه کسی از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار باشه و مدرک زبان قابل قبولی هم داشته باشه میتونه تحصیل رایگان داشته باشه ؟
  کاملا رایگان یا یه قسمت از هزینه ها مثل اقامت و خوردو خوراک پای خود ادم میفته ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   براساس دانشگاه، رزومه و مقطع و البته رزومه هم متفاوت است، اکثر فاندهای دکترا شامل این پارامترها می‌شود.
   برخی از فاندها کامل نیستند و به قول شما باید هزینه‌های خاص را خودتان پرداخت کنید.

 75. Lana گفت:

  سلام من ترم۵ کارشناسی حسابداری هستم. میتونم برای ارشدم برم‌ سوئیس و رایگان ادامه تحصیل بدم؟ و این که برای ایلتس چه نمره‌ای ‌باید کسب کنم؟

 76. متین گفت:

  سلام وقت شما بخیر؛
  پیشاپیش از توجه شما ممنونم؛
  بنده متقاضی شرکت در دوره های کارشناسی ارشد مجازی حقوق در یکی از دانشگاه های اروپا یا قاره ی آمریکا به زبان انگلیسی و به طور رایگان هستم؛ می خواستم بدونم همچین شرایطی ممکن هست؟ بنده لیسانس حقوق از دانشگاه تهران دارم با معدل ۱۷.۸۰

 77. جودی گفت:

  ببخشید از ترمِ چند تو رشته ی داروسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران میشه بورسیه شد و. برای ادامه دادن به خارجِ کشور رفت ؟
  چون شنیدم میشه از دانشگاه های معتبرِ تهران به خارجِ کشور بورسیه شد
  ممنون میشم جواب بدین.

 78. امیرحسین گفت:

  سلام من کارشماسی علوم سیاسی ۱۶.۵۴ ارشد ۱۷ دارم و میخوام برای دکتری علوم سیاسی مهاجرت تحصیلی کنم کدام کشور و دانشگاه میتوانم تحصیل رایگان داشته باشم شرایطش چیه

 79. غزل گفت:

  سلام…خسته نباشید…من دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی هستم.در دانشگاه پیام نور. با معدل هجده…میخواستم بدونم میتونم بعد از گرفتن مدرک تافلم برای بورسیه فاند تو ارشد اقدام کنم؟امکان قبولیم وجود داره؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت پیام نور شما وجود ندارد و می‌توانید در صورت داشتن شرایط اقدام کنید.

 80. یاسمن گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من کارشناسی اموزش ابتدایی (رشته ی اموزش ابتدایی)از دانشگاه فرهنگیام دارم.صرف نظر از تعهدم …میتونم برای ادامه تحصیل مقطع ارشد به چه کشورهایی درخواست بدم؟؟؟و اینکه مدرک دانشگاه فرهنگیان برای کشور های خارجی اعتبار داره؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی اعتبار دارد. با داشتن نمره زبان می‌توانید برای کشورهایی مانند آلمان یا ایتالیا و ترکیه و کانادا اقدام کنید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 81. غزل گفت:

  ممنون بابت پاسخگویی سریعتون..عذر خواهی میکنم ی سوال دیگه هم داشتم..به نظرتون من اگه بخوام تا دو سال دیگه اقدام کنم برا بورسیه کشور ترکیه هزینه هام با امسال خیلی متفاوت میشه؟؟؟ینی تا اون موقع خیلی بیشتر میشه؟؟چون وضعیت مالیمون پایین تر از متوسطه و زیاد امیدوار نیستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی سخته به این سوال شما جواب دادن
   چون بسته به سیاست‌های کشور ترکیه و دانشگاه‌های ترکیه دارد و اینکه چون شما ارز می‌خرید به احتمال خیلی زیاد با افزایش قیمت یا تورم مواجهه خواهید شد.
   پیشنهاد می‌کنم، در صورتی که تصمیم شما قطعی است، هر وقت پولی به دست شما آمد آن را تبدیل به لیر کنید ( در صورتی که هدف شما ترکیه است)

 82. غزل گفت:

  بله میدونم تا دوسال دیگه شرایط متفاوته..ولی میخواستم بپرسم که خیلی باید تو رزومه شرایطم خاص باشه تا بتونم بورسیه فول فاند بگیرم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه نیاز به خیلی خاص و خفن بودن نیست
   کافی است که شما مدرک دیپلم خود را با معدل خوب داشته باشید و بتوانید در آزمون Yos یا Sat شرکت کنید و نمره مورد نیاز را کسب کنید.

 83. مریم گفت:

  کدوم کشورها فقد با داشتن مدرک زبانشون و بدون آزمون ورودی حق تحصیل رایگان میدهند؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور شما برای کدام مقطع است؟
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های فرانسه، آلمان، نروژ یا ایتالیا ادامه تحصیل دهید. برای اینکار هم باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما بالای ۱۸ باشد.

 84. غزل گفت:

  ممنون از سایت خوبتون و پاسخگویی کامل و سریعتون…مچکرم…خسته نباشید ❤❤

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خواهش می‌کنم و سپاسگزارم از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظرات خوب خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 85. Amin گفت:

  به نام خداوند سلام . جناب من یه سوالی داشتم با رشته ریاضی مهندسی هوافضا معدل کل ۱۷ شرایط تحصیل در اروپا چگونه هست رایگان لطفا جواب بدین

 86. Amin گفت:

  توروخدا جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معذرت بابت تاخیر به وجود آمده.
   سوال شما به کارشناس مربوطه ارسال شده و در ارسرع وقت به شما جواب داده خواهد شد.

 87. stargirl گفت:

  سلام ببخشید امکان این هست که از طریق کنکور کشور ایران بورسیه کشور های خارجی بشیم ؟ مثلا رتبه های تک رقمی رو بورسیه نمیکنن رایگان ؟؟؟؟؟

 88. stargirl گفت:

  ببخشید برای بورسیه شدن (تحصیلی ) باید فرمی رو در رابطه با دانشگاه مورد نظر پر کرد ؟ منظورم مدارک و امتیازات لازم هست مثلا زبان و مقاله و …. اگر اره من کجا میتونم این فرم هارو ببینم؟

 89. M.a گفت:

  سلام یه سوال داشتم اینکه من امسال میخواستم انتخاب رشته کنم نهمم ولی همه بهم میگن اگر بخوای بری تجربی رشته های تاپ مثل دندون و پزشکی در کشور هایی مثل امریکا نمیتونی بورسیه بشی و بهتره بری ریاضی فیزیک و خب این سوال برام پیش اومد اگر بتونم توی کارشناسی پذیرش بگیرم توی کشور های غیر انگلیسی زبان بعد امکان اقدام برای تحصیل رایگان در مقطع ارشد یا دکترا توی امریکا یا کانادا هست؟و اینکه فرقی میکنه که چه رشته ای باشم؟ مهندسی یا پزشکی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اولین پیشنهاد من این است که براساس علاقه خودتان رشته انتخاب کنید ولی سایر شرایط تحصیل را براتون توضیح می‌دهم.
   امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان در هر نوع رشته‌ای فقط در کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، ایتالیا و آلمان وجود دارد که به صورت رایگان و برای مقطع لیسانس خواهد بود. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در این کشورها ادامه تحصیل دهید، باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید و مدرک زبان کشور مقصد در سطح C1 داشته باشید و متاسفانه امکان دریافت بورسیه در کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا وجورد ندارد و شما باید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 90. مهدی گفت:

  سلام
  چنتا سوال داشتم
  از چه مقطعی میشه وارد شد دیپلم یا لیسانس؟
  بدون کنکور هم میشه وارد دانشگاه شد ؟
  چه رشته هایی امکان تحصیل رایگان هست ؟
  برای آلمان لاید چقدر آلمانی بلد بود ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ۱- هر دو مقطع
   ۲- اگر منظور کنکور ایران است جواب بلی است ولی اگر منظور خارج است این نکته را بدانید که شما باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید، برای نمره معدل، نمره زبان، مقاله در مقاطع بالاتر و …
   ۳- اکثر رشته‌ها و اکثر مقاطع که بستگی به رزومه شما دارد.
   ۴- برای مقطع لیسانس بلی ولی برای مقاطع بالاتر مثل ارشد یا دکترا می‌توانید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید.

 91. omolbaninkhalifeh گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دهم انسانی رو با معدل ۱۸/۹۳ تموم کردم میخام بعد از دیپلم برم هندوستان توی IIM بنگلور ادامه تحصیل بدم برای رشته مدیریت آیا این جور دانشگاه ها لیسانس هم میدن یا فقط از کارشناسی به بعد ….؟
  سوال بعدی اینکه از دانشجو های بین المللی هم آزمون ورودی میگیرن ؟
  توی یه توضیحاتی خونده بودم CAT چهل درصد قبولی ه این چی هست اصلا؟ سوال بعدی اینکه چون دانشگاه بنگلور خب سطح بالایی رو داره معدل و نمره زبان و مدرک زبان باید در چه سطحی باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به هر دانشگاه شرایط متفاوت است، اکثر افراد برای ارشد بدون آزمون و با توجه به رزومه پذیرش دارند.

 92. Khalilzadeh گفت:

  سلام ببخشید من کارشناسی اموزش زبان دارم و معولم ۱۷.۶۷ هست میخاستم برا ارشد اپلای کنم ایا میتونم و اینک ب چه مدارکی نیاز دارم ؟!

 93. کیمیا فضل اللهی گفت:

  سلام ؛ با گرفتن بورسیه تحصیلی باید به کشود خود بازگشت؟
  و اینکه هزینه زندگی و تحصیل رایگان میشود؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی قطعاً می‌شود.
   هر بورسیه شرایط مخصوص به خود را دارد، شاید شامل تخفیف در شهریه شود یا اینکه تخفیف کل شهریه، یا تخفیف کل شهریه و کمک هزینه تحصیلی و … باشد.

 94. مهناز گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی حقوق دارم..معدل کارشناسیم ۱۸ خورده
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم ندارم..
  ممنونم

 95. باران گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی حقوق دارم..معدل کارشناسیم ۱۸ خورده
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم ندارم..
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق، به شرط داشتن نمره زبان حداقل ۶ آیلتس، ترکیه شانس تحصیل رایگان دارید، کشورهای ایتالیا و آلمان و فرانسه هم پایین دارند و می‌توان پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 96. یاسین گفت:

  دوست عزیز سلام و درود،
  لطفا ب رزومه بنده توجه کنید و در انتها سپاسگزارم پاسخ سوالاتمو بدید،
  ۳۲ساله کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشگاه علوم و تحقیقات معدل نزدیک ب ۱۶ ،فارق التحصیل سال۹۶
  عکاسی و طراحی و گرافیک کار میکنم و در دوران دانشجویی نمایشگاه در دانشگاه برگزار کردم ک عکس و فیلم ازین رویداد موجود است.
  مولف ۲کتاب تخصصی هستم،
  موسیقی هم کار میکنم،
  مقاله بین المللی دارم.
  تز ارشدم ارتباط موسیقی و معماری بود،
  درحال گذراندن کلاس های ایلتس بودم ک متاسفانه نیمه کاره رها کردم، یعنی کم و بیش انگلیسی میتونم صحبت کنم
  فقط مدرک زبان ندارم.
  حال اگه بخوام برای phd معماری اروپا اقدام کنم، آیا بدون مدرک زبان شانسی دارم؟
  سپس سنم مشکلی نداره؟ تا چند سالگی میتونم اقدام کنم؟
  اگه بخوام مدرک ایلتس بگیرم با ۳۳،۳۴ سالگی میتونم برم اروپا؟
  اصلا ویزا ب ایرانی ها میدن؟
  قربانت بزرگوار

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دکترا بابت سن مشکلی ندارید ولی گپ تحصیلی شما باید کامل با سابقه کار و مقاله پر بشود. هم‌چنین نمره زبان حتماً نیاز خواهید داشت. برای ارشد مجدد در کانادا هم شانس به نسبت بیشتری دارید تا نسبت به دکترا

 97. a گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی هستم و معدلم ۱۷ هست و میخوام مدرک زبانمو بگیرم میخواستم بپرسم با این شرایط شانس گرفتن پذیرش رایگان از دانشگاهای اروپا رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک شما مهر وزارت علوم داشته باشد و به عنوان لیسانس باشد، می‌توانید اقدام کنید، علاوه بر آن باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع ارشد بسیار کم‌تر از دکترا است.

 98. دانا گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم و امسال قراره دوازدهم بخونم.نمی خواستم تو ایران دانشگاه برم و راستش هدفم دانشگاه های تاپ آمریکا هس ولی چون رفتن به اونجا خیلی سخت و پر هزینه هست به تحصیل در اروپا فک می‌کردم. معدلم ۱۹.۵ به بالاس و تو تیزهوشان تحصیل میکنم و دارم برا تافل می خونم . تمکن مالی زیاد نیست و می‌خواستم جایی تحصیل کنم ک هم هزینه ی زندگی کم باشه و هم هزینه دانشگاه و هم از لحاظ رتبه بندی دانشگاه خوبی برا فیزیک باشه . کدوم کشور و دانشگاه رو پیشنهاد میکنید که مناسب من باشه که شانس قبولیمم کم نباشه؟ آیا میتونم بورسیه هم بگیرم ؟
  یکیم امکان داره بعد مهاجرت به اروپا اگه دانشجوی تاپی شدم بتونم برم MIT؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما بتوانید مدرک زبان آلمانی در سطح C1 داشته باشید، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای برخی از رشته‌ها به صورت رایگان وجود دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت و به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.
   در مورد دانشگاه ام آی تی هم امکانپذیر است، به شرطی که رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   موفق باشید.

 99. مدیسا گفت:

  سلام خسته نباشید من چند سوال دارم
  من سال ۱۴۰۴ مدرسم تموم میشه و دیپلم میگرم
  و الان انگلیسیم در حد متوسط و همچنان دارم میخونم
  و در کنارش دارم زبان فرانسه میخونم
  میخواستم بدون من وقتی که دیپلم گرفتم
  بدون کنکور در ایران میتونم مهاجرت تحصیلی کنم به فرانسه
  و دانشگاه های فرانسه به آیلتس نیاز هست؟
  برای مثال دانشگاه سوربن
  چون بنده میخوام در رشته هنری تحصیل کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   از الان نمی‌توان برای سال ۱۴۰۴ نظر داد، چون هر ساله قوانین عوض می‌شود ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که در حال حاضر برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه از مقطع لیسانس نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست و کافی است تا شما مدرک زبان فرانسوی را در سطح C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ داشته باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

 100. asma گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کارشناس رشته تاریخ با معدل ۱۷ از دانشگاه دولتی هستم و در حال حاضر دارم زبان انگلیسی رو تقویت میکنم به نظرتون میتونم در یکی از دانشگاه های اروپایی ویا آمریکایی برای تحصیل در گرایش ایران باستان در مقطع ارشد بورسیه تحصیلی دریافت کنم؟؟؟

 101. ابوالفضل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی رشته معماری در مقطع کارشناسی با معدل ۱۹ از دانشگاه ازاد مسلط به نرم افزار های معماری هستم اگه بخام در ۴-۵ سال آینده بورس تحصیلی برای ارشد خارج از کشور بگیرم به نظر شما میتونم ؟
  و اینکه آیا میشه در کشورهای خارجی در کنار تحصیل شغلی پیدا کرد ؟ چون وضع مالیم در حد متوسط هست و پول زیادی ندارم
  و اینکه بهترین کشور با شرایط بنده کجاست ؟
  خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن مدرک زبان ۶ آیلتس و معدل بالای ۱۶ شانس تحصیل رایگان در آلمان و ایتالیا را خواهید داشت.

 102. Gona گفت:

  سلام من لیسانس حیابداری دارم معدل ۱۴ و ارشد حسابداری مدیریت با معدل ۱۷ میخاستم برای دکترا اقدام کنم مدرک زبان ندارم میشه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اکثر دانشگاه‌ها یا می‌توان گفت که تمام دانشگاه‌ها برای ارائه بورسیه به مدرک زبان نیاز دارند.
   پیشنهاد می‌کنم که تلاش کنید تا مدرک زبان انگلیسی خودتان را دریافت کنید.

 103. ابوالفضل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی معماری با معدل ۱۹ از دانشگاه ازاد و مسلط به نرم افزار های معماری هستم به نظر شما آیا میتونم بورس تحصیلی بگیرم و به صورت رایگان ارشد بخونم ؟ و اینکه آیا میشه در کشور های دیگه مشغول به کارهم شد هنگام تحصیل و خرج جا و خورد و خوراک رو درآورد ؟
  البته هنوز زبانم ضعیفه ولی نمیدونم چه زبانی هم باید بخونم
  خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 104. ابوالفضل گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی معماری میگیرم ترم بعد ..معدل تا به اینجا ۱۹ هست
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم فعلا ندارم ولی تا دو سال دیگه میگیرم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که آیا میتونم رایگان تحصیل کنم و چه کشور هایی مناسب هستند
  خیلی ممنون

 105. Mahdi گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای تحصیل در خارج از کشور باید حتما در دانشگاه معتبر ایران مانند شریف و… تحصیل کرده باشیم
  یا در دانشگاه های معمولی ترم امکان همچین کاری را داریم؟
  سوال دومم اینه رشته من مهندسی مکانیکه ایا با کسب نمرات خوب در همین دانشگاه معمولی میتونم به خارج از کشور برم و متوسط هزینه اینکار چقدره؟
  حتما نیازه مدرک فوق لیسانس رو گرفته باشم یا با لیسانس هم میتونم به دانشگاه های خارج از کشور برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لزومی به تحصیل در یک دانشگاه معتبر وجود ندارد ولی خب اگر از یک دانشگاه معتبر مانند شریف یا امیرکبیر باشید، شانس دریافت بورسیه شما بیشتر است. شما می‌توانید بعد از اخذ مدرک لیسانس اقدام کنید و باید در تمام حالت‌های بورسیه مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره معقول داشته باشید و معدل خوبی داشته باشید. برای دکترا هم بهتر است در رشته فنی و مهندسی مقاله داشته باشید.
   در مورد هزینه هم نسبت به دانشگاه و مقطع و شهر و رزومه شما و …. متفاوت است، در حالت کلی امکان دریافت تحصیل رایگان به همراه کمک هزینه تحصیلی وجود دارد.

 106. شقایق گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۴۰۱ کنکور تجربی برای پزشکی دارم
  مدرک C1زبان آلمانی دارم
  میخواستم بدونم امکان بورسیه گرفتن به آلمان هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید، بلی شانس بالایی برای پذیرش دارید.
   این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور ایران تاثیری در پذیرش شما ندارد.

 107. zahra گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه یزد هستم .رشته مهندسی برق معدل ۱۶ و ۹ ترمه تموم کردم.روزانه تحصیل میکنم.ایلس نمره ۷.۵ و آلمانی هم ال c2 تموم کردم ۲تا مقاله هم دارم .
  امکان قبولی من در چه کشور هایی بهتره؟
  و اینکه برای قبولی باید کنکور ارشد رو بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما شانس دریافت ارشد آلمان به صورت تحصیل رایگان دارید و در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما می‌توانند شما را در این پروسه راهنمایی کنند و کمک کنند.
   در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 108. سحر گفت:

  سلام من دانشجوی رشته اقیانوس شناسی از دانشگاه دولتی ام ولی علاقه به طراحی لباس دارم می خواستم بدونم امکانش هست بتونم در المان تحصیل رایگان تو رشته طراحی لباس داشته باشم زبان المانی هم بلد م

 109. قهرمانی گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد هستم و بنابر تصمیم ادامه تحصیل در خارج از کشور تصمیم بر کنکور مجدد و قبولی در دانشگاه معتبر را دارم بنظر شما میتونم با همین مقطع و رشته و بو هزینه کم یا رایگان و با مدرک زبان انگلیسی به کشوری مهاجرت تحصیلی داشته باشم؟

 110. سارا گنجی گفت:

  سلام من دانشجوی رشته روانشناسی هستم در مقطع کارشناسی،برای تحصیل در خارج و بورسیه شدن کشور کره ی جنوبی مد نظرم هست.در دانشگاه آزاد اسلامی درس میخوانم و معدل هایم همه بالای ۱۸هستند زبان انگلیسی و کره ای هم تا حد عالی ای میتوانم صحبت کنم ولی مدرک تافل یا ایلتس ندارم.خوشحال میشم برای گرفتن بورسیه در این کشور،راهنماییم کنید 🙏🌸

 111. حدیث گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم(ترم ۵).از دانشگاه آزاد پیشوا(حومه تهران)،آیا امکانش هست که بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم بعد از آزمون ایلتسم? یا حتما باید در دانشگاه ملی تحصیل کنم تا بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم ?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است، شما باید دانشگاه‌های مورد نظرتان را جستجو کنید و اطلاعات به روز و کافی را از این سایت دانشگاه مورد نظرتان را کسب کنید. برای نمونه ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 112. حدیث گفت:

  و اینکه در چه کشور و دانشگاهایی شانس تحصیل رایگان در مقطع ارشد رو میتونم داشته باشم
  و علاوه بر معدل و مدرک زبان چه رزومه ای باید داشته باشم?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل و نمره زبان تاثیر بسزایی در دریافت بورسیه تحصیلی شما دارد و پیشنهاد می‌کنم برای این دو مورد بیش‌ترین تلاش خودتان را بکنید.

 113. ماهرخ گفت:

  با سلام
  من ۲۵ ساله هستم . لیسانس حقوق دانشگاه سراسری با معدل ۱۸.۱۳ دارم میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل به کدوم کشور میتونم مهاجرت کنم که بتونم رایگان تحصیل کنم و چه شرایطی باید داشته باشم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس تحصیل رایگان یا حتی پذیرش برای رشته شما بسیار پایین است. می‌توان برای روسیه پذیرش گرفت که هزینه آن پایین باشد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما هم شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 114. ناشناس گفت:

  من میخام بدون هزینه وقتی ک دوازدهمم تموم شد برم المان ادامه تحصیل بدم خاننده شم اما بابام میگه برا خرجو خوراکت حدود ۱ میلیارد میشه و نمیشه بری اما من ارزومه‌کلی دارم تلاش میکنم چی کار کنم لطفا کمک کنننننن😭😭😭😭

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پدر شما درست می‌فرمایند ولی ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که اگر شما بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، نیازی به پرداخت چنین ارقام بالایی وجود ندارد.
   شما می‌توانید با در داشتن معدل دیپلم بالای ۱۸ و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح C1 می‌توانید بورسیه تحصیلی دریافت کرده و به رایگان تحصیل کنید.
   هزینه‌‌‌های شرکت در کلاس، آزمون زبان آلمانی، ترجمه مدارک و … هزینه‌های شما است که بسیار بسیار کم‌تر از ۱ میلیارد است و بهترین تصمیم این است که به زبان خوندن و کسب معدل دیپلم بالا تلاش کنید تا موفق شوید.

 115. رضا گفت:

  سلام کلاس یازدهم هستم و قصد ادامه تحصیل خارج و دارم میخواستم بدونم امکان تحصیل برای سال اخر در کشور های خارجی هست یا نه و اینکه ژاپن جزو این کشور ها هست یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه امکانپذیر نیست، شما می‌توانید برای مقطع کارشناسی اپلای کنید.
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای ژاپن برای مقطع لیسانس وجود ندارد.

 116. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده سال یازدهم رشته علوم و معارف هستم و ۱۴۰۱ کنکور دارم . میخواستم بدونم ک بعد از اخذ دیپلم چطور باید برای تحصیل رشته های یا روانشناسی یا اقتصاد ب خارج از کشور برم ؟
  ممنون از لطفتون

 117. رکسانا کریمی گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه دانشجو ترم ۴ معماری پیام نور زبان فعلا معدلم ۱۸.۷۰هست انگلیسی هم سطح b2،دارم برای ایلتس میخونم بنظرتون شانسی برای اخذ بورسیه از اروپا ،مثل المان رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی در حالت کلی رشته معماری تا حدی سخت است برای قبولی
   در صورتی که بتوانید نمره خوبی در زبان کسب کنید، شانس بهتری خواهید داشت.

 118. ZR گفت:

  سلام، ببخشید من رشته علوم و معارف اسلامی (تقریباً همون درس های انسانی اما کمی سنگین تر) هستم و سال آینده کنکور دارم.
  آیا امکان پذیرش در دانشگاه های خارجی مثل دانشگاه های اسپانیا،یا شرق اروپا یا ایتالیا برای گرفتن مدرک بعد از دیپلم برام وجود داره؟
  و این که برای پذیرش در این دانشگاه ها حتما نیاز به مدرک آیلتس دارم؟
  و این که حداقل هزینه برای دانشگاه های ایتالیا سالی چقدر میشود؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک زبان ایتالیایی و معدل بالا داشته باشید، شانس تحصیل رایگان خواهید داشت.
   در صورت تمایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی همراه با هزینه خواهد بود.

 119. ZR گفت:

  و اینکه شرایط دریافت بورسیه از دانشگاه های اسپانیا و ایتالیا چیه؟
  اگر برای گرفتن مدارک بعد از دیپلم بخوام برم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در ایتالیا مشغول به تحصیل باشید. برای اینکار باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و البته مدرک زبان ایتالیایی در سطح C1 داشته باشید ( شاید برخی از دانشگاه‌ها مدرک B2 را تایید کنند ولی برای اطمینان بیشتر از دریافت ویزا بهتر است سطح ادونس یا همان C1 ) باشید.
   در ضمن شما می‌توانید برای ادامه تحصیل یکی از کشورهای آلمان، فرانسه و نروژ را هم انتخاب کنید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید و رایگان تحصیل کنید.

 120. سعید سعادتخواه گفت:

  سلام من لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر دارم. میخواستم بدونم در کدوم کشور امکان تحصیل رایگان برای من هست و اینکه آیا میتونم در کنارش کار کنم، کار در کنار تحصیلش به چه صورت هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کشورهای اروپایی مانند ایتالیا اقدام کنید. در مورد کار هم بستگی به نوع فاند شما دارد، برای نمونه شاید بتوانید هفتگی ۲۰ ساعت کار کنید و در تعطیلات بیش‌تر کار کنید.

 121. R گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی سال دوم پزشکی دانشگاه دولتی روزانه هستم و همینطور سطح زبان خوبی دارم که به زودی و به راحتی میتونم تافل و آیلتس رو هم بگیرم. آزمون sat هم شرکت کردم با نمره‌ی ۱۴۳۰. میخواستم مهاجرت کنم ولی متاسفانه خانواده‌م شرایط مالی خوبی ندارن و میخوام طوری باشه که خودم بتونم کار کنم و هزینه‌ی زندگی با خودم باشه. راهی هست که بتونم همین رشته‌ی پزشکی رو توی کشور دیگه‌ای ادامه بدم و یا تغییر رشته بدم به دندانپزشکی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما با داشتن نمره ۱۴۵۰ و معدل بالای ۱۸ شانش برای ترکیه جهت تحصیل رایگان را خواهید داشت ولی هزینه زندگی را باید داشته باشید.

 122. راز گفت:

  سلام برای بورسیه شدن در دکترای رشته تاریخ ب علاوه رزومه اینا اینکه ارشد کدوم دانشگاه تحصیل کرده باشیم چقدر مهمه مثلا تو دانشگای خوارزمی یا شیراز اینا تحصیل کرده باشیم امکانش وجود داره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، دانشگاه چندان مهم نیست.
   نمره زبان، داشتن مقاله، معدل و … بسیار مهم‌تر است.

 123. حمیدرضا گفت:

  سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی دارم با معدل حدود ۱۵. میخواستم ببینم شانسی برای دریافت پذیرش از دانشگاهی واسم هست؟ اگه هست کدوم کشور ها و اینکه هزینه هاشون چطوریه… شرایط مالی خیلی متوسطی دارم

 124. حمیدرضا گفت:

  سلام. من لیسانس رشته میکروبیولوژی با معدل ۱۵ دارم. میخواستم بدونم آیا شانس تحصیل دوره ارشد رو دارم در یک کشور با هزینه پایین یا ترجیحا رایگان؟ اگر هست چه کشوریه ممنون

 125. مهدیس گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتون
  ازتون ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  من ۲۸ سالمه و سال۹۵ کارشناسی مترجمی زبان از پیام نور بابل گرفتم با معدل ۱۲ و خورده ای. به دلایلی معدلم ترم‌های اول افت داشت اما زبانم خوب بود تونستم ۸سال تدریس کنم تو موسسات.
  بعد ازدواج باعث شد یه شهر دیگه رفتم و کارمو ول کردم
  همسرم ۲۶ سالشونه و دانشجوی انصرافی عمران آزاد هستن و سربازی هم ندارن
  تمکن مالی نسبتا خوب و قابل قبولی داریم اما سوالم اینه با این شرایطی که ما داریم اگر همسرم سربازی برن و برگردم امکانش هست من و ایشون برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگه بریم؟؟ و اینکه اگر میشه کدام کشور ها و البته هزینه های کمتر؟
  و اینکه من میتونم در سن ۳۰ به بالا در دانشگاه های خارجی دوباره از اول کارشناسی با رشته ی جدیدی بخونم یا چون خودم کارشناسی دارم به دلیل سن بالا امکانش نیست و حتما باید فوق بخونم؟
  و سوال آخرم اینکه تمکن مالی برای تحصیل چطور بررسی میشه؟ از چند ماه قبل؟؟
  ممنونم از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با پرداخت شهریه برای برخی از کشورها مانند ترکیه یا روسیه اقدام کنید، این کشورها محدویت سنی ندارند.
   در مورد تمکن مالی هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در برخی از مواقع صورتحساب چند ماه قبل را نگاه می‌کنند و در برخی مواقع صورتحساب همان ماه را بررسی می‌کنند.

 126. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در حال حاضر در نیوزیلند دانشجو هستم و اینکه من سربازی نرفتم و با پاسپورت موقت اومدم نیوزیلند حالا اگر درسم تموم شه میتونم از طریق پاسپورت موقت یا روش دیگه ای به استرالیا از طریق کار یا تحصیل مهاجرت کنم.

 127. Sara گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور دارم میخواستم بدون شانسی برای پذیرش از دانشگاهی در خارج از کشور برای ارشد واسم هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته شما احتمال دریافت بورسیه تحصیلی کم است ولی شانس دارید. شما با داشتن نمره زبان و معدل خوب شانسی خواهید داشت.

 128. Fateme گفت:

  سلام من رشتم تجربی امسال سال آخر منه ۱۴۰۱ کنکور میدم میخام دانشگاه خارج از کشور ادامه بدم آیا امکانش هست بورسیه بگیرم؟
  اگه مدرک زبان c1لازم هست خب میگیرمش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   در صورتی که معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد و مدرک آلمانی یا فرانسوی یا نروژی یا ایتالیایی در سطح C1 داشته باشید.

 129. عسل گفت:

  سلام اکثر نظر ها رو گفته بودید برای دکتری شانس ندارن خواستم بپرسم چه رشته ای به نظرتون انتخاب کنم که غقعدا بشه برم انگلیس یا کانادا؟نمیشه پزشکی بخونم ؟

 130. عسل گفت:

  سلام اکثر نظر ها رو گفته بودید برای دکتری شانس ندارن خواستم بپرسم چه رشته ای به نظرتون انتخاب کنم که بعدا بشه برم انگلیس یا کانادا؟نمیشه پزشکی بخونم ؟

 131. زينب گفت:

  سلام من دانشجوي معمار داخلي دانشگاه ازادم هنوز مدرك كاردانيمو گرفتم فقط برا مدرك كارشناسي ميتونم در يك كشور ديگه اي تحصيل كنم معدلمم تو دانشگاه ١٩/٢٠

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل شما باید یک مقطع را تمام کنید، یعنی شما باید مدرک کارشناسی خودتان را به پایان برسانید تا برای ارشد اقدام کنید.

 132. نگار گفت:

  سلام میشه که بگید اگه معلم باشیم میشه بریم خارج تدریس کنیم؟

 133. نگار گفت:

  سختیش چیه؟

 134. پارسا گفت:

  من رشته لیسانسم مهندسی شهرسازی بوده و رشته ارشدم هنر. آیا میتونم دکترا همون رشته هنر در دانشگاه های خارج از ایران ادامه بدهم؟
  یا میتونم دوباره ارشد هنر بخونم؟

دیدگاهتان را بنویسید