راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور

از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور می‌توان به آلمان، بلژیک، چک، یونان، ایتالیا، هندوستان، تایوان، آرژانتین و اسپانیا نام برد.

شاید تحصیل رایگان در خارج و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی جزء رویاهایی باشد که هر دانشجوی متقاضی خارج از کشور آرزوی آن را داشته باشد. در حالی که امروزه هزینه‌های دانشگاه‌ها در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است، برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند که گرفتن مدرک تحصیلی و تحصیل در کشورهای پیشرفته برای آن‌ها غیر ممکن است چرا که نیاز به‌ بودجه‌های بسیار بالا و امکانات زیاد دارد، که اغلب دانشجویان متقاضی فاقد این امکانات می‌باشند؛ اما باید خبر خوشی به‌ شما بدهیم، چرا که باید بدانید لزوماً تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن قدرت مالی بالا نیست.

امروزه کشورهای زیادی در جهان هستند که دانشجویان قادر هستند تحصیلات خود را به‌ صورت رایگان در آن کشورها پیش ببرند یا حداقل با پرداخت مقادیر بسیار پایین نیز موفق به‌ ادامه‌ی تحصیل در این کشورها شوند. برای داشتن این نوع امکانات شما فقط کافی است بتوانید با روش‌های مناسب و از منابع مناسب به‌ دنبال دانشگاه مورد نظر خود بگردید. ما سعی می‌کنیم در این بخش کشورهایی را به‌ شما پیشنهاد دهیم که هزینه‌ی تحصیل در آن‌ها رایگان یا بسیار ارزان باشد. کشورهایی را که ما برای شما انتخاب کرده‌ایم عموماً از رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال ۲۰۱۸ توانسته‌اند رتبه‌های قابل قبولی را کسب کنند.

تحصیل به‌ صورت رایگان در کشور آلمان

علاقه به‌ تحصیل در کشور آلمان در حال رشد است. باید بدانید که به‌ صورت عمده هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان به‌ صورت رایگان می‌باشد اما در این مورد دانشجویان آلمانی و بین المللی از اولویت برخوردارند. در این دانشگاه‌ها دانشجویان فقط موظف به‌ پرداخت ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو برای هزینه‌های اداری دانشگاه خود هستند. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته و با حداقل بیکاری به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور شناخته می‌شود.

بهتر است بدانید تنها چند شهر در آلمان به‌ صورت استثنا هستند که از برخی از دانشجویان خارجی هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. هم‌چنین قوانینی برای دانشجویان دکترا و پناهندگان هم وجود دارد که شامل هزینه‌های نه چندان زیادی برای آن‌ها می‌شود. باید در هنگام انتخاب کشور آلمان به‌ عنوان مقطع تحصیلی خود بسیار دقت کنید چرا که بعضی از دوره‌ها در این کشور وجود دارد که در هنگام شروع برای شما رایگان است اما وارد شدن به‌ این دوره‌ها مستلزم پرداخت هزینه‌هایی در آینده برای شما خواهد بود. باید بدانید هزینه‌های مطالعاتی آلمان همراه با اقتصاد نوین و غنی آن و همین‌طور سیستم عالی تحصیلاتش می‌تواند چشم انداز بسیار وسیعی برای دانشجویان و والدین آن‌ها برای داشتن یک آینده بسیار خوب برای فرزندشان باشد. بیش از ۴۰ دانشگاه در آلمان وجود دارد که از استاندارد بالای جهانی برخوردار هستند. اگر شما در جستجوی دانشگاهی در آلمان هستید که بتوانید به‌ صورت رایگان در آن تحصیل کنید باید به‌ شما بگویم با این وجود باز هم باید مقداری پول به‌ همراه خود برای پرداخت هزینه‌های جانبی داشته باشید. هم‌چنین شما نیاز به‌ گردش حساب مالی دارید تا به‌ کشور و دولت آلمان ثابت کنید که قدرت پرداخت سالیانه‌ی هزینه‌های زندگی خود را دارید. به‌ یاد داشته باشید با وجود تحصیلات رایگان کشور آلمان از نظر سطح زندگی کشور ارزانی به‌ حساب نمی‌آید.

تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در کشورهای شمال اروپا

اروپا عموماً برای کیفیت بالای زندگی خود و همین‌طور طبیعتی خیره‌کننده و سیاست‌های آزادی‌خواهانه و سیستم آموزشی بسیار قوی‌اش مشهور است. کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد هرکدام فرصت‌های تحصیلی رایگان یا کم هزینه را هم ارائه می‌دهند. باید بدانید که در کشور نروژ تحصیلات دانشگاهی بدون توجه‌ به‌ سطح تحصیلات گذشته و ملیت برای تمام دانشجویان و دانش آموزان رایگان است. اما شما باید مانند کشور آلمان بتوانید برخی از هزینه‌های اداری خود را پرداخت کنید. اغلب مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در برنامه‌های تحصیلی کشور نروژ به‌ صورت انگلیسی برگزار می شوند و هیچ هزینه‌ی تحصیلی بابت این طرح از دانشجویان اخذ نمی‌شود. به‌ جز موارد کوچک و مبالغ کم مانند پرداخت هزینه ثبت، نام شما می‌توانید به‌ صورت رایگان به‌ ادامه‌ی تحصیل خود بپردازید.

کشورهایی مانند دانمارک، سوئد و اخیراً فنلاند فقط حق ادامه‌ی تحصیل رایگان را به‌ دانشجویانی می‌دهند که از داخل اتحادیه‌ی اروپا و کشور سوئیس آمده باشند و این به‌ آن معنی است که دانشجویانی که خارج از این گروه باشند باید برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود مبالغی را به عنوان هزینه پرداخت کنند. اما با این حال باز هم باید بدانید که برنامه‌های دکترا در این کشورها هنوز هم به‌ صورت رایگان برگزار می شود؛ تمام نامزدهای دریافت مدرک دکترا می‌توانند با امکانات کامل این دانشگاه‌ها از شانس دریافت مدرک phd خود مطمئن باشند. در ضمن تمام دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا هم می‌توانند در صورت آشنا بودن با زبان سوئدی یا فنلاندی به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. در ضمن دانشجویان غیر عضو اتحادیه‌ی اروپا هم در صورت آشنا بودن با زبان فنلاندی و سوئدی می‌توانند به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. باید بدانید که هزینه‌های بین المللی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشورهای دانمارک، سوئد و فنلاند متفاوت است. اما در کنار هزینه‌های تحصیلی باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این کشورها هم می‌تواند برای شما متفاوت باشد. اما آشکار است که زندگی در قاره‌ی اروپا که به‌ عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها بین دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود و می‌توانید اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور کنید برای خود هزینه‌هایی دارد. بهره‌مندی از اقتصاد سالم وضعیت آب و هوایی مناسب و همین‌طور قدرت پولی بالا می‌تواند به‌ شما هزینه‌های بیشتری تحمل کند، اما می‌توانید مطمئن باشید که شما قرار است در خیابان‌های تمیز و ما بین مردمی خوشحال زندگی کنید. از شهرهای اصلی و دانشجو پسند اروپا می‌توان به‌شهرهای کپنهاگ، هلینسکی، اسلو و استکهلم اشاره کرد.

سایر کشورهای مناسب برای تحصیل رایگان در خارج از کشور

در اروپا کشورهای وجود دارد که دانشگاه‌های مقرون به‌ صرفه‌تر یا رایگان برای ادامه تحصیل به‌ دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. این در حالی است که آن‌ها هیچ گونه تفاوت کیفیتی در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی ندارند. اتریش یکی از کشورهای مهمی است که می‌توانید بدون هزینه‌های بالا در آن تحصیل کنید و همان‌طور که می‌دانید از کیفیت دانشجویی و دانشگاهی بسیار بالایی هم برخوردار است. در صورت پرداخت هزینه، شما با مقدار کمی مانند ۳۶۳ یورو در هر ترم می‌توانید به‌ راحتی وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. بد نیست بدانید که وین یکی از بهترین شهرهای دانشجویی با رتبه ۱۶ در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. شهر وین در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است.

بلژیک

جمعیت متفاوت زبانی در کشور بلژیک وجود دارند، اما با این وجود دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا با پرداخت حداقل هزینه‌ها می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به‌ تحصیل بپردازند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه وارد دانشگاه‌های این کشور شوند. بروکسل پایتخت کشور بلژیک، در رتبه‌ی چهارم بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارد.

تحصیل در بلژیک

جمهوری چک

دانشجویانی که توانایی صحبت به زبان چکی هستند می‌تواند اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور و کشور چک کنند. دانشجویانی که متمایل هستند به‌ صورت دانشجویان بین‌المللی و در قالب زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه‌های کشور چک ادامه تحصیل بپردازند، می‌توانند با پرداخت قیمت‌های مناسب و با یک هزینه‌ی تحصیلی مقرون به‌ صرفه به‌ مطالعه تحصیلات خود بپردازند. جمهوری چک جزء کشورهایی است که نسبت به‌ سایر کشورهای اروپای غربی ارزان‌تر به‌ حساب می‌آید. پایتخت این کشور شهر پراگ، در موقعیت بهترین شهرهای دانشجویی و در رتبه سی‌ام کشورهای جهان قرار دارد. شهر برنو در جمهوری چک نیز در رده ۹ بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

پراگ دومین شهر معروف جمهوری چک و در میان شهرهای برتر دنیا قرار دارد، که طبق گفته دانشجویان به‌ دلیل داشتن هزینه‌های پایین زندگی در اروپا توانسته است در میان محبوب‌ترین و بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد. پراگ به‌ خاطر معماری زیبای آن، نوشیدنی‌های ارزان و شهرت‌اش به عنوان یک مرکز فرهنگی توانسته است جایگاه خوبی در میان جمعیت دانشجویی دنیا به‌ خود اختصاص دهد.

تحصیل در پراگ

یونان

یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل رایگان در خارج از کشور یونان است. تمامی دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا قادر به‌ ادامه‌ی تحصیل رایگان در یکی از دانشگاه‌های کشور یونان و همین‌طور در کالج‌های عمومی آن هستند، به‌ استثنای برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد. با این وجود دانشجویان بین‌المللی و خارج از اتحادیه‌ی اروپا هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌های کم در کشور یونان اقدام به ادامه تحصیل بپردازند. کشور یونان هم مانند کشور چک، یکی از کم هزینه‌ترین کشورها در اتحادیه‌ی اروپا برای زندگی به‌ حساب می‌آید.

تحصیل در یونان

ایتالیا

اگرچه کشور ایتالیا به‌ خاطر داشتن دانشگاه‌های خصوصی گران قیمت بسیار مشهور است اما به‌ همان اندازه هم دارای دانشگاه‌های دولتی ارزان قیمت، با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه می‌باشد. دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا و واجد شرایط برای فرصت‌های تحصیلی مشابه خود دانشجویان ایتالیایی، از مزایایی مانند وام‌ها، کمک‌های مالی و بورس تحصیلی و هزینه‌های خام بهره‌مند می‌شوند. هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا به‌ آن اندازه که انتظار دارید هم بالا نیست. میلان یکی از شهرهای محبوب دانشجویی و در رتبه سی و سوم انتخاب‌های جهانی قرار دارد؛ این در حالی است که شهر رم دارای رتبه ۶۵ می‌باشد. به تازگی متقضیان بسیار زیادی که تمایل به تحصیل رایگان در خارج از کشور دارند کشور ایتالیا را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند.

تحصیل در ایتالیا

اسپانیا

دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا مستلزم پرداخت هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا نیستند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در سال با پرداخت هزینه‌های نه چندان زیاد به‌ ادامه‌ی تحصیل بپردازند. هزینه‌های دانشجویی می‌تواند بسته به‌ سطح تحصیلات بالاتر هم باشد. زندگی در کشور زیبای اسپانیا کمی پر هزینه است. مادرید، بارسلونا و والنسیا از بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۷ می‌باشند. بارسلونا با رتبه‌ی ۲۳ در بالاترین سطح خود در میان سایر شهرهای این کشور قرار دارد.

تحصیل در اسپانیا

آرژانتین

دانشجویان کشور آرژانتین از فرصت دسترسی به‌ دانشگاه‌های رایگان برخوردارند و همین‌طور دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های کمی برای ثبت نام در دانشگاه‌های عمومی کشور اقدام کنند. بهترین شهر دانشجویی این کشور، پایتختش در بوینس آیرس است که در سال ۲۰۱۷ توانست رتبه چهل و دوم شهرهای برتر دانشجویی را به‌ خود اختصاص دهد. شهر زیبای بوینس آیرس در سال ۲۰۱۸ در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است.

تحصیل در بوینس آیرس

هندوستان

یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور برای ایرانی‌ها کشور هندوستان می‌باشد. دانشجویان بین المللی، معمولاً در هندوستان هزینه‌های تحصیلی پایینی را پرداخت می‌کنند. اگرچه جمعیت دانشجویی کشور هندوستان در حال رشد و بالا رفتن می‌باشد، اما در عین حال کمی هم به‌ میزان هزینه‌های آن افزوده شده است. با این وجود باز هم هزینه‌های زندگی در هندوستان برای اکثر دانشجویان خارجی جذاب می‌باشد. باید بدانید که قیمت مواد مصرفی خوراکی ۱۸۷ درصد ارزان‌تر از انگلستان است و این در حالی است که قیمت اجاره خانه ۳۸۶ درصد ارزان‌تر نسبت به انگلستان است.

به‌ طور کلی شما به‌ راحتی با پرداخت هزینه‌های بسیار پایین می‌توانید در هندوستان زندگی کنید. اما باید با این حال بدانید که دانشجویان بین‌المللی در طول زندگی تحصیلی خود در هندوستان مجاز به‌ کار نیستند.

تحصیل در هندوستان

تایوان

کشور تایوان از جمله کشورهایی است که با پرداخت هزینه‌های تحصیلی کم می‌تواند برنامه‌های با ارزش و مقرون به‌ صرفه‌ای را برای شما ارائه دهد. شاید کشور تایوان از جمله کشورهای بسیار معروف جهان برای امور دانشجویی نباشد، اما شما باید بدانید دانشگاه ملی تایوان یک دانشگاه رو به پیش‌ در امور تحصیلی می‌باشد که توانسته است رتبه ۷۶ را در میان رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۱۷ را به‌ خود اختصاص دهد. ما اطلاعات کلی در مورد کشورهای مختلف در اتحادیه‌ی اروپا و سایر نقاط جهان برای شما ارائه کردیم. امیدواریم بتوانید با توجه به شرایط و اهداف تحصیلی خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

 

تحصیل در تایوان

 

29 پاسخ به “راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور”

 1. […] بورس تحصیلی رایگان بگیریم ؟ این سوالی است که برای بسیاری از داوطلبان […]

 2. غزل گفت:

  سلام خسته نباشید .من ترم آخر کارشناسی شیمی کاربردی با معدل کل ۱۶/۷۳ هستم.اگه من ارشد در یکی از دانشگاه های دولتی ایران قبول شم در کدوم یک از دانشگاه های خارج میتونم رایگان ادامه تحصیل بدم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز سلام
   در حالت کلی بلی امکان دریافت پذیرش از سایر دانشگاه‌ها را دارید و تعداد این دانشگاه‌ها هم کم نیست ولی اینکه شما از کدوم دانشگاه پذیرش بگیرید، به عوامل مختلفی مانند نمره زبان، موضوع پایان نامه، رزومه تحصیلی، معدل شما و … بستگی داره.
   در صورتی که تمایل دارید بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنم رزومه تحصیلی خودتون را به همکاران ما ایمیل کنید، تا اونا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 3. نوید گفت:

  سلام..
  من فوق لیسانس اسیب شناسی و حرکات اصلاحی هستم …
  ۲ سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی م کنید …
  ۱.میشه در خارج از کشور با مدرکم حالا یا لیسانس م یا فوق لیسانس م ؛ در مقطع دکترای یا ارشد
  (طب ورزش یا فیزیوتراپی ورزشی)
  بخونم حالا هر جایی مثلا فلیپین یا هند ..
  ۲.شرایط مالی یش و انجام کاری دانشجوی ایا در اونجا هست..
  و اگه از طریق موسسه شما برای تحصیل برویم چقدر هزینه دارد …
  سپاس فراوان از شما??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای دکتری پذیرش گرفت ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این پذیرش بدون فاند خواهد بود. در صورتی که شما دارای نمره زبان خوب و مقاله باشید، شانس پذیرش شما افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما رزومه شما را به صورت دقیق بررسی کنید، می توانید رزومه تحصیلی خود را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا آنها بعد از بررسی دقیق، نتیجه را برای شما بیان کنند.

 4. نگار گفت:

  سلام من سال اخر دبیرستان هستم و ۱۴۰۰ کنکور دارم تمایل داشتم برای کارشناسی خارج کشور تحصیل کنم و ایلتس ۶.۵ دارم
  به نظر شما کدام کشور مناسب است و بورسیه رایگان میدهد؟

 5. نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه آیا اینجا باید کنکور بدم یا مدرک دیپلم کافیه؟

 6. Milad گفت:

  سلام
  من امسال دوازدهم هستم رشته ریاضی و فیزیک باید برا کنکور ۱۴۰۰ امتحان بدم
  میخواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در آلمان برای دانشجو های بین المللی مثل ما وجود داره یا نه ؟
  و مبلغی رو که باید برای اثبات هزینه یه سال زندگی باید داشته باشیم تو حسابمون چقدره چقدر باید پول داخل حسابمون باشه؟؟

 7. سجاد گفت:

  سلام
  من دهمی هستم رشته تجربی با معدل ۱۹.۹۳
  چقدر پول برای هزینه های سالانه در آلمان لازمه؟
  هزینه تحصیل که رایگانه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک C1 آلمانی داشته باشید، می‌توان برای شما به صورت رایگان پذیرش گرفت. هرینه زندگی یک نفر دانشجو در آلمان به صورت متوسط ۷۰۰ یورو در ماه است.
   در صورت تمایل همکاران می‌توانند، شما را در اخذ فاند راهنمایی کنند.

 8. رئوف گفت:

  سلام
  خسته نباشید…
  من لیسانس رشته ی مهندسی عمران با معدل بالای ۱۶ دارم
  برای مقطع ارشد میتونم تو کدوم دانشگاه های اروپا رایگان ادامه تحصیل بدم؟؟؟
  یا کدام دانشگاه ها از هزینه نسبتا کمی به ازای هر ترم برخوردارد؟؟؟
  ممنون از شما…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان اخذ پذیرش برای آلمان، نروژ یا ایتالیا است و می‌توان برای شما پذیرش رایگان گرفت. برای اینکار باید آیلتس ۶ داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در پروسه اخذ ویزا و فاند شما را کمک کنند.

 9. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو میدن؟

 10. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو در مقطع کارشناسی میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، فقط می‌توانید با داشتن مدرک C1 زبان کشور مقصد، اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید، همکاران ما می‌توانند شما را در اخذ بورسیه راهنمایی و کمک کنند.

 11. حسن گفت:

  سلام ارشد علوم سیاسی میشه انگلیس مجانی خوند

 12. Farima گفت:

  سلام،روزبخیر
  من میخواستم تویکی از کشورای آلمان یااتریش یکی از دورشته دندان یا دامپزشکی رو بخونم ،حدود ۲۰سال سن دارم ومعدلم بدنیس،خیلی علاقه دارم که درخارج این دورشته رو بخونم‌،اما خانواده معتقدند که خیلی خرج داره وشک دارندومنم به شک افتادم،که می تونم؟…فقط تنها کاری که کردم کلاسای زبان کانون رو شرکت کردم،تا درکنارش خودمو برای آیلتس آماده کنم.باخوندن مطالب شما مطمئن شدم راهی هست.آیا شدنیه؟…میخواستم از شما مشاوره بگیرم تامطمئن تر شم.آیا امکانش هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورس برای پزشکی وجود ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در یک رشته غیر از پزشکی در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدهید، شما باید زبان کشور مقصد غیر انگلیسی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه را در سطح B2 کسب کنید و اقدام کنید و در صورتی که تمایل دارید تا در ایران در مقطع کارشناسی یا بالاتر تحصیل کنید، می‌توانید برای ارشد یا دکتری برای خارج از کشور اقدام کنید.

 13. عسل گفت:

  سلام، من در پایه نهم در دبیرستان استعداد های درخشان درس می خونم و می خواستم بدونم امکان تحصیل ارزان قیمت در پایه های دهم به بعد هست یا باید برای دانشگاه اقدام کنم؟ اگر هست آزمونی چیزیه؟

 14. f.m گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان پایه یازدهم انسانی هستم و زبان انگلیسی و فرانسه رو دارم یاد میگیرم معدلم هم ۱۸و ۸۰ صدم توی چه رشته و چه دانشگاهی میتونم اقامت بگیرم و با هزینه کم تحصیل کنم

 15. Z.A گفت:

  سلام. من دانشجوی دکتری سالمندشناسی هستم. برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه میخوام به یک کشور خارجی که دارای دانشگاهی با رنکینگ زیر ۲۰۰ می باشد بروم. در چه کشوری دانشگاه به نمره زبان نیاز نداشته و فرصت مطالعاتی رایگان می تونم داشته باشم یا فاند بگیرم؟

 16. نگار گفت:

  سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی با مدرک زبان C1 آلمانی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه رشته مدیریت هستم امکان تحصیل رایگان تو دانشگاه آلمان برای مقطع ارشد رشته های مدیریتی رو دارم یا نه؟!

دیدگاهتان را بنویسید