راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور

از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور می‌توان به آلمان، بلژیک، چک، یونان، ایتالیا، هندوستان، تایوان، آرژانتین و اسپانیا نام برد.

شاید تحصیل رایگان در خارج و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی جزء رویاهایی باشد که هر دانشجوی متقاضی خارج از کشور آرزوی آن را داشته باشد. در حالی که امروزه هزینه‌های دانشگاه‌ها در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است، برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند که گرفتن مدرک تحصیلی و تحصیل در کشورهای پیشرفته برای آن‌ها غیر ممکن است چرا که نیاز به‌ بودجه‌های بسیار بالا و امکانات زیاد دارد، که اغلب دانشجویان متقاضی فاقد این امکانات می‌باشند؛ اما باید خبر خوشی به‌ شما بدهیم، چرا که باید بدانید لزوماً تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن قدرت مالی بالا نیست.

امروزه کشورهای زیادی در جهان هستند که دانشجویان قادر هستند تحصیلات خود را به‌ صورت رایگان در آن کشورها پیش ببرند یا حداقل با پرداخت مقادیر بسیار پایین نیز موفق به‌ ادامه‌ی تحصیل در این کشورها شوند. برای داشتن این نوع امکانات شما فقط کافی است بتوانید با روش‌های مناسب و از منابع مناسب به‌ دنبال دانشگاه مورد نظر خود بگردید. ما سعی می‌کنیم در این بخش کشورهایی را به‌ شما پیشنهاد دهیم که هزینه‌ی تحصیل در آن‌ها رایگان یا بسیار ارزان باشد. کشورهایی را که ما برای شما انتخاب کرده‌ایم عموماً از رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال ۲۰۱۸ توانسته‌اند رتبه‌های قابل قبولی را کسب کنند.

تحصیل به‌ صورت رایگان در کشور آلمان

علاقه به‌ تحصیل در کشور آلمان در حال رشد است. باید بدانید که به‌ صورت عمده هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان به‌ صورت رایگان می‌باشد اما در این مورد دانشجویان آلمانی و بین المللی از اولویت برخوردارند. در این دانشگاه‌ها دانشجویان فقط موظف به‌ پرداخت ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو برای هزینه‌های اداری دانشگاه خود هستند. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته و با حداقل بیکاری به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور شناخته می‌شود.

بهتر است بدانید تنها چند شهر در آلمان به‌ صورت استثنا هستند که از برخی از دانشجویان خارجی هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. هم‌چنین قوانینی برای دانشجویان دکترا و پناهندگان هم وجود دارد که شامل هزینه‌های نه چندان زیادی برای آن‌ها می‌شود. باید در هنگام انتخاب کشور آلمان به‌ عنوان مقطع تحصیلی خود بسیار دقت کنید چرا که بعضی از دوره‌ها در این کشور وجود دارد که در هنگام شروع برای شما رایگان است اما وارد شدن به‌ این دوره‌ها مستلزم پرداخت هزینه‌هایی در آینده برای شما خواهد بود. باید بدانید هزینه‌های مطالعاتی آلمان همراه با اقتصاد نوین و غنی آن و همین‌طور سیستم عالی تحصیلاتش می‌تواند چشم انداز بسیار وسیعی برای دانشجویان و والدین آن‌ها برای داشتن یک آینده بسیار خوب برای فرزندشان باشد. بیش از ۴۰ دانشگاه در آلمان وجود دارد که از استاندارد بالای جهانی برخوردار هستند. اگر شما در جستجوی دانشگاهی در آلمان هستید که بتوانید به‌ صورت رایگان در آن تحصیل کنید باید به‌ شما بگویم با این وجود باز هم باید مقداری پول به‌ همراه خود برای پرداخت هزینه‌های جانبی داشته باشید. هم‌چنین شما نیاز به‌ گردش حساب مالی دارید تا به‌ کشور و دولت آلمان ثابت کنید که قدرت پرداخت سالیانه‌ی هزینه‌های زندگی خود را دارید. به‌ یاد داشته باشید با وجود تحصیلات رایگان کشور آلمان از نظر سطح زندگی کشور ارزانی به‌ حساب نمی‌آید.

تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در کشورهای شمال اروپا

اروپا عموماً برای کیفیت بالای زندگی خود و همین‌طور طبیعتی خیره‌کننده و سیاست‌های آزادی‌خواهانه و سیستم آموزشی بسیار قوی‌اش مشهور است. کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد هرکدام فرصت‌های تحصیلی رایگان یا کم هزینه را هم ارائه می‌دهند. باید بدانید که در کشور نروژ تحصیلات دانشگاهی بدون توجه‌ به‌ سطح تحصیلات گذشته و ملیت برای تمام دانشجویان و دانش آموزان رایگان است. اما شما باید مانند کشور آلمان بتوانید برخی از هزینه‌های اداری خود را پرداخت کنید. اغلب مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در برنامه‌های تحصیلی کشور نروژ به‌ صورت انگلیسی برگزار می شوند و هیچ هزینه‌ی تحصیلی بابت این طرح از دانشجویان اخذ نمی‌شود. به‌ جز موارد کوچک و مبالغ کم مانند پرداخت هزینه ثبت، نام شما می‌توانید به‌ صورت رایگان به‌ ادامه‌ی تحصیل خود بپردازید.

کشورهایی مانند دانمارک، سوئد و اخیراً فنلاند فقط حق ادامه‌ی تحصیل رایگان را به‌ دانشجویانی می‌دهند که از داخل اتحادیه‌ی اروپا و کشور سوئیس آمده باشند و این به‌ آن معنی است که دانشجویانی که خارج از این گروه باشند باید برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود مبالغی را به عنوان هزینه پرداخت کنند. اما با این حال باز هم باید بدانید که برنامه‌های دکترا در این کشورها هنوز هم به‌ صورت رایگان برگزار می شود؛ تمام نامزدهای دریافت مدرک دکترا می‌توانند با امکانات کامل این دانشگاه‌ها از شانس دریافت مدرک phd خود مطمئن باشند. در ضمن تمام دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا هم می‌توانند در صورت آشنا بودن با زبان سوئدی یا فنلاندی به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. در ضمن دانشجویان غیر عضو اتحادیه‌ی اروپا هم در صورت آشنا بودن با زبان فنلاندی و سوئدی می‌توانند به‌ صورت رایگان در این کشورها تحصیل کنند. باید بدانید که هزینه‌های بین المللی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشورهای دانمارک، سوئد و فنلاند متفاوت است. اما در کنار هزینه‌های تحصیلی باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این کشورها هم می‌تواند برای شما متفاوت باشد. اما آشکار است که زندگی در قاره‌ی اروپا که به‌ عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها بین دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود و می‌توانید اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور کنید برای خود هزینه‌هایی دارد. بهره‌مندی از اقتصاد سالم وضعیت آب و هوایی مناسب و همین‌طور قدرت پولی بالا می‌تواند به‌ شما هزینه‌های بیشتری تحمل کند، اما می‌توانید مطمئن باشید که شما قرار است در خیابان‌های تمیز و ما بین مردمی خوشحال زندگی کنید. از شهرهای اصلی و دانشجو پسند اروپا می‌توان به‌شهرهای کپنهاگ، هلینسکی، اسلو و استکهلم اشاره کرد.

سایر کشورهای مناسب برای تحصیل رایگان در خارج از کشور

در اروپا کشورهای وجود دارد که دانشگاه‌های مقرون به‌ صرفه‌تر یا رایگان برای ادامه تحصیل به‌ دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. این در حالی است که آن‌ها هیچ گونه تفاوت کیفیتی در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی ندارند. اتریش یکی از کشورهای مهمی است که می‌توانید بدون هزینه‌های بالا در آن تحصیل کنید و همان‌طور که می‌دانید از کیفیت دانشجویی و دانشگاهی بسیار بالایی هم برخوردار است. در صورت پرداخت هزینه، شما با مقدار کمی مانند ۳۶۳ یورو در هر ترم می‌توانید به‌ راحتی وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. بد نیست بدانید که وین یکی از بهترین شهرهای دانشجویی با رتبه ۱۶ در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. شهر وین در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است.

بلژیک

جمعیت متفاوت زبانی در کشور بلژیک وجود دارند، اما با این وجود دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا با پرداخت حداقل هزینه‌ها می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به‌ تحصیل بپردازند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه وارد دانشگاه‌های این کشور شوند. بروکسل پایتخت کشور بلژیک، در رتبه‌ی چهارم بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارد.

تحصیل در بلژیک

جمهوری چک

دانشجویانی که توانایی صحبت به زبان چکی هستند می‌تواند اقدام به تحصیل رایگان در خارج از کشور و کشور چک کنند. دانشجویانی که متمایل هستند به‌ صورت دانشجویان بین‌المللی و در قالب زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه‌های کشور چک ادامه تحصیل بپردازند، می‌توانند با پرداخت قیمت‌های مناسب و با یک هزینه‌ی تحصیلی مقرون به‌ صرفه به‌ مطالعه تحصیلات خود بپردازند. جمهوری چک جزء کشورهایی است که نسبت به‌ سایر کشورهای اروپای غربی ارزان‌تر به‌ حساب می‌آید. پایتخت این کشور شهر پراگ، در موقعیت بهترین شهرهای دانشجویی و در رتبه سی‌ام کشورهای جهان قرار دارد. شهر برنو در جمهوری چک نیز در رده ۹ بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

پراگ دومین شهر معروف جمهوری چک و در میان شهرهای برتر دنیا قرار دارد، که طبق گفته دانشجویان به‌ دلیل داشتن هزینه‌های پایین زندگی در اروپا توانسته است در میان محبوب‌ترین و بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد. پراگ به‌ خاطر معماری زیبای آن، نوشیدنی‌های ارزان و شهرت‌اش به عنوان یک مرکز فرهنگی توانسته است جایگاه خوبی در میان جمعیت دانشجویی دنیا به‌ خود اختصاص دهد.

تحصیل در پراگ

یونان

یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل رایگان در خارج از کشور یونان است. تمامی دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا قادر به‌ ادامه‌ی تحصیل رایگان در یکی از دانشگاه‌های کشور یونان و همین‌طور در کالج‌های عمومی آن هستند، به‌ استثنای برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد. با این وجود دانشجویان بین‌المللی و خارج از اتحادیه‌ی اروپا هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌های کم در کشور یونان اقدام به ادامه تحصیل بپردازند. کشور یونان هم مانند کشور چک، یکی از کم هزینه‌ترین کشورها در اتحادیه‌ی اروپا برای زندگی به‌ حساب می‌آید.

تحصیل در یونان

ایتالیا

اگرچه کشور ایتالیا به‌ خاطر داشتن دانشگاه‌های خصوصی گران قیمت بسیار مشهور است اما به‌ همان اندازه هم دارای دانشگاه‌های دولتی ارزان قیمت، با هزینه‌های مقرون به‌ صرفه می‌باشد. دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا و واجد شرایط برای فرصت‌های تحصیلی مشابه خود دانشجویان ایتالیایی، از مزایایی مانند وام‌ها، کمک‌های مالی و بورس تحصیلی و هزینه‌های خام بهره‌مند می‌شوند. هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا به‌ آن اندازه که انتظار دارید هم بالا نیست. میلان یکی از شهرهای محبوب دانشجویی و در رتبه سی و سوم انتخاب‌های جهانی قرار دارد؛ این در حالی است که شهر رم دارای رتبه ۶۵ می‌باشد. به تازگی متقضیان بسیار زیادی که تمایل به تحصیل رایگان در خارج از کشور دارند کشور ایتالیا را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند.

تحصیل در ایتالیا

اسپانیا

دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا مستلزم پرداخت هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا نیستند. این در حالی است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در سال با پرداخت هزینه‌های نه چندان زیاد به‌ ادامه‌ی تحصیل بپردازند. هزینه‌های دانشجویی می‌تواند بسته به‌ سطح تحصیلات بالاتر هم باشد. زندگی در کشور زیبای اسپانیا کمی پر هزینه است. مادرید، بارسلونا و والنسیا از بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۷ می‌باشند. بارسلونا با رتبه‌ی ۲۳ در بالاترین سطح خود در میان سایر شهرهای این کشور قرار دارد.

تحصیل در اسپانیا

آرژانتین

دانشجویان کشور آرژانتین از فرصت دسترسی به‌ دانشگاه‌های رایگان برخوردارند و همین‌طور دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند با هزینه‌های کمی برای ثبت نام در دانشگاه‌های عمومی کشور اقدام کنند. بهترین شهر دانشجویی این کشور، پایتختش در بوینس آیرس است که در سال ۲۰۱۷ توانست رتبه چهل و دوم شهرهای برتر دانشجویی را به‌ خود اختصاص دهد. شهر زیبای بوینس آیرس در سال ۲۰۱۸ در رده‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است.

تحصیل در بوینس آیرس

هندوستان

یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل رایگان در خارج از کشور برای ایرانی‌ها کشور هندوستان می‌باشد. دانشجویان بین المللی، معمولاً در هندوستان هزینه‌های تحصیلی پایینی را پرداخت می‌کنند. اگرچه جمعیت دانشجویی کشور هندوستان در حال رشد و بالا رفتن می‌باشد، اما در عین حال کمی هم به‌ میزان هزینه‌های آن افزوده شده است. با این وجود باز هم هزینه‌های زندگی در هندوستان برای اکثر دانشجویان خارجی جذاب می‌باشد. باید بدانید که قیمت مواد مصرفی خوراکی ۱۸۷ درصد ارزان‌تر از انگلستان است و این در حالی است که قیمت اجاره خانه ۳۸۶ درصد ارزان‌تر نسبت به انگلستان است.

به‌ طور کلی شما به‌ راحتی با پرداخت هزینه‌های بسیار پایین می‌توانید در هندوستان زندگی کنید. اما باید با این حال بدانید که دانشجویان بین‌المللی در طول زندگی تحصیلی خود در هندوستان مجاز به‌ کار نیستند.

تحصیل در هندوستان

تایوان

کشور تایوان از جمله کشورهایی است که با پرداخت هزینه‌های تحصیلی کم می‌تواند برنامه‌های با ارزش و مقرون به‌ صرفه‌ای را برای شما ارائه دهد. شاید کشور تایوان از جمله کشورهای بسیار معروف جهان برای امور دانشجویی نباشد، اما شما باید بدانید دانشگاه ملی تایوان یک دانشگاه رو به پیش‌ در امور تحصیلی می‌باشد که توانسته است رتبه ۷۶ را در میان رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۱۷ را به‌ خود اختصاص دهد. ما اطلاعات کلی در مورد کشورهای مختلف در اتحادیه‌ی اروپا و سایر نقاط جهان برای شما ارائه کردیم. امیدواریم بتوانید با توجه به شرایط و اهداف تحصیلی خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

 

تحصیل در تایوان

 

432 پاسخ به “راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور”

 1. […] بورس تحصیلی رایگان بگیریم ؟ این سوالی است که برای بسیاری از داوطلبان […]

 2. غزل گفت:

  سلام خسته نباشید .من ترم آخر کارشناسی شیمی کاربردی با معدل کل ۱۶/۷۳ هستم.اگه من ارشد در یکی از دانشگاه های دولتی ایران قبول شم در کدوم یک از دانشگاه های خارج میتونم رایگان ادامه تحصیل بدم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز سلام
   در حالت کلی بلی امکان دریافت پذیرش از سایر دانشگاه‌ها را دارید و تعداد این دانشگاه‌ها هم کم نیست ولی اینکه شما از کدوم دانشگاه پذیرش بگیرید، به عوامل مختلفی مانند نمره زبان، موضوع پایان نامه، رزومه تحصیلی، معدل شما و … بستگی داره.
   در صورتی که تمایل دارید بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنم رزومه تحصیلی خودتون را به همکاران ما ایمیل کنید، تا اونا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 3. نوید گفت:

  سلام..
  من فوق لیسانس اسیب شناسی و حرکات اصلاحی هستم …
  ۲ سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی م کنید …
  ۱.میشه در خارج از کشور با مدرکم حالا یا لیسانس م یا فوق لیسانس م ؛ در مقطع دکترای یا ارشد
  (طب ورزش یا فیزیوتراپی ورزشی)
  بخونم حالا هر جایی مثلا فلیپین یا هند ..
  ۲.شرایط مالی یش و انجام کاری دانشجوی ایا در اونجا هست..
  و اگه از طریق موسسه شما برای تحصیل برویم چقدر هزینه دارد …
  سپاس فراوان از شما??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای دکتری پذیرش گرفت ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این پذیرش بدون فاند خواهد بود. در صورتی که شما دارای نمره زبان خوب و مقاله باشید، شانس پذیرش شما افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما رزومه شما را به صورت دقیق بررسی کنید، می توانید رزومه تحصیلی خود را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا آنها بعد از بررسی دقیق، نتیجه را برای شما بیان کنند.

 4. نگار گفت:

  سلام من سال اخر دبیرستان هستم و ۱۴۰۰ کنکور دارم تمایل داشتم برای کارشناسی خارج کشور تحصیل کنم و ایلتس ۶.۵ دارم
  به نظر شما کدام کشور مناسب است و بورسیه رایگان میدهد؟

 5. نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه آیا اینجا باید کنکور بدم یا مدرک دیپلم کافیه؟

 6. Milad گفت:

  سلام
  من امسال دوازدهم هستم رشته ریاضی و فیزیک باید برا کنکور ۱۴۰۰ امتحان بدم
  میخواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در آلمان برای دانشجو های بین المللی مثل ما وجود داره یا نه ؟
  و مبلغی رو که باید برای اثبات هزینه یه سال زندگی باید داشته باشیم تو حسابمون چقدره چقدر باید پول داخل حسابمون باشه؟؟

 7. سجاد گفت:

  سلام
  من دهمی هستم رشته تجربی با معدل ۱۹.۹۳
  چقدر پول برای هزینه های سالانه در آلمان لازمه؟
  هزینه تحصیل که رایگانه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک C1 آلمانی داشته باشید، می‌توان برای شما به صورت رایگان پذیرش گرفت. هرینه زندگی یک نفر دانشجو در آلمان به صورت متوسط ۷۰۰ یورو در ماه است.
   در صورت تمایل همکاران می‌توانند، شما را در اخذ فاند راهنمایی کنند.

 8. رئوف گفت:

  سلام
  خسته نباشید…
  من لیسانس رشته ی مهندسی عمران با معدل بالای ۱۶ دارم
  برای مقطع ارشد میتونم تو کدوم دانشگاه های اروپا رایگان ادامه تحصیل بدم؟؟؟
  یا کدام دانشگاه ها از هزینه نسبتا کمی به ازای هر ترم برخوردارد؟؟؟
  ممنون از شما…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان اخذ پذیرش برای آلمان، نروژ یا ایتالیا است و می‌توان برای شما پذیرش رایگان گرفت. برای اینکار باید آیلتس ۶ داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در پروسه اخذ ویزا و فاند شما را کمک کنند.

 9. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو میدن؟

 10. نازنین گفت:

  با سلام
  من دانش اموز سال ۱۱ ام هستم رشته انسانی و میتونم مدرک زبان رو بزودی بگیرم. میخواستم ببینم برای رشته هایی مثل روابط بین الملل و یا تاریخ چه کشور هایی امکان تحصیل رایگان رو در مقطع کارشناسی میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، فقط می‌توانید با داشتن مدرک C1 زبان کشور مقصد، اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید، همکاران ما می‌توانند شما را در اخذ بورسیه راهنمایی و کمک کنند.

 11. حسن گفت:

  سلام ارشد علوم سیاسی میشه انگلیس مجانی خوند

 12. Farima گفت:

  سلام،روزبخیر
  من میخواستم تویکی از کشورای آلمان یااتریش یکی از دورشته دندان یا دامپزشکی رو بخونم ،حدود ۲۰سال سن دارم ومعدلم بدنیس،خیلی علاقه دارم که درخارج این دورشته رو بخونم‌،اما خانواده معتقدند که خیلی خرج داره وشک دارندومنم به شک افتادم،که می تونم؟…فقط تنها کاری که کردم کلاسای زبان کانون رو شرکت کردم،تا درکنارش خودمو برای آیلتس آماده کنم.باخوندن مطالب شما مطمئن شدم راهی هست.آیا شدنیه؟…میخواستم از شما مشاوره بگیرم تامطمئن تر شم.آیا امکانش هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورس برای پزشکی وجود ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در یک رشته غیر از پزشکی در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدهید، شما باید زبان کشور مقصد غیر انگلیسی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه را در سطح B2 کسب کنید و اقدام کنید و در صورتی که تمایل دارید تا در ایران در مقطع کارشناسی یا بالاتر تحصیل کنید، می‌توانید برای ارشد یا دکتری برای خارج از کشور اقدام کنید.

 13. عسل گفت:

  سلام، من در پایه نهم در دبیرستان استعداد های درخشان درس می خونم و می خواستم بدونم امکان تحصیل ارزان قیمت در پایه های دهم به بعد هست یا باید برای دانشگاه اقدام کنم؟ اگر هست آزمونی چیزیه؟

 14. f.m گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان پایه یازدهم انسانی هستم و زبان انگلیسی و فرانسه رو دارم یاد میگیرم معدلم هم ۱۸و ۸۰ صدم توی چه رشته و چه دانشگاهی میتونم اقامت بگیرم و با هزینه کم تحصیل کنم

 15. Z.A گفت:

  سلام. من دانشجوی دکتری سالمندشناسی هستم. برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه میخوام به یک کشور خارجی که دارای دانشگاهی با رنکینگ زیر ۲۰۰ می باشد بروم. در چه کشوری دانشگاه به نمره زبان نیاز نداشته و فرصت مطالعاتی رایگان می تونم داشته باشم یا فاند بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رایگان می‌شه ولی معمولاً نیاز به نمره زبان است ولی با توجه به رشته شما، شانس کمی دارید.

 16. نگار گفت:

  سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی با مدرک زبان C1 آلمانی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه رشته مدیریت هستم امکان تحصیل رایگان تو دانشگاه آلمان برای مقطع ارشد رشته های مدیریتی رو دارم یا نه؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته مدیریت بستگی به معدل و ریز نمرات بالا دارید. شانس تحصیلی رایگان دارید ولی تضمینی هم نیست، در صورتی که تمایل داشته باشید تا رزومه شما را همکاران ما به صورت دقیق‌تر بررسی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را به صورت ایمیل ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 17. فاطمه گفت:

  سلام من امسال دوازدهم هستم و ۱۴۰۰ کنکور دارم میخواستم بدونم برای رشته مامایی یا پزشکی اطفال میتونم به صورت رایگان در داشگاه نروژ یا آلمان تحصیل داشته باشم؟
  و اگر امکانش هست چه شرایط برای زبان مد نظر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور شما از دوره فرعی چیست؟ لطفاً در صورت تمایل رزومه خودتان را ایمیل کنید تا همکاران ما بعد از بررسی، نتیجه را در اسرع وقت بیان کنند.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تقریباً می‌توان گفت که شانس پذیرش در پزشکی تقریباً امکانپذیر نیست.

 18. Eli گفت:

  سلام
  بنده کارشناسی زیست شناسی هستم در دانشگاه دولتی با معدل بالای ۱۷ و معدل دیپلم ۱۸و خورده ای و قراره مدرک زبانمم بگیرم ومیخوام برای ارشد کنکور آزمایشگاه رو قبول بشم واین رشته رو ادامه بدم
  میخواستم بدونم با این اوصاف چقد شانس گرفتن بورس رایگان برای ارشد دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کدام کشور مد نظر شما است؟ لطفاً درخواست و شرایط خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی اولیه، نتایج را در اسرع وقت برای شما بیان خواهند کرد ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای مقاطع پایین‌تر، به صورت معمول بورسیه نمی‌توان دریافت کرد.

 19. امیررضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من معدل دیپلمم ۱۸/۷۵ میخواستم برای کارشناسی برای اپلای به یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم میخواستم بدونم با ایلتس ۸ میشه در اونجا رایگان تحصیل کرد و اینکه شرایطش چیه ؟ کدوم دانشگاها همچین خدماتی اراعه میدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان تحصیل رایگان در مقطع لیسانس در کانادا امکانپذیر نیست. شما می‌توانید برای ارشد برای کانادا بروید یا اینکه برای کارشناسی برای کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید که به زبان کشور مقصد در مقطع B2 نیاز دارید.

 20. پویا گفت:

  سلام مهندس معمار هستم و چهل و پنج سال دارم بدون مدرک زبان ، سابقه کار در خارج از کشور دارم ، سطح زبان م نرماله
  واسه کارشناسی ارشد ،رشته معماری ، بصورت رایگان یا حدامکان کم هزینه ، کدوم دانشگاه و کشور و معرفی می‌فرماید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید مدرک زبان داشته باشید و حداقل نمره زبان شما باید آیلتس ۶ باشد و سپس می‌توانید برای کشورهای اروپا و کانادا اقدام کنید.

 21. پوریا گفت:

  سلام
  من میخوام دندانپزشکی بخونم چ کشوری میتونم برم هم هزینش مهمه هم مقبولیت مدرک تو ایران و چند سال طول میکشه

 22. Mahsaw گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کلاس دهم تجربی هستم میخوام بدونم که برای داروسازی و یا دندونپزشکی کشوری با زبان انگلیسی برای تحصیل رایگان هست؟

 23. ALI گفت:

  من دارای دوتا سرتیفیکیت جهانی هستم و در تحقیقات هم رتبه اول رو به دست اوردم علاوه بر این در مدارس سمپاد تحصیل میکنم و در حال گرفتن آیلتس هستم. برای بورسیه شدن در دبیرستان خارج باید چه اقداماتی انجام دهم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع شما بسیار سخت است، در صورتی که زبان آلمانی در سطح C1 داشته باشید، امکان دریافت تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها را دارید.

 24. نوید گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم،من الان پشت کنکور هستم تو سال ۱۴۰۰ کنکور میدم اگه به رشته مورد علاقه ام قبول شدم می خوام برم ولی میشه بعد چند سال تحصیل در دانشگاه ایران به یک دانشگاه خارج از کشور برم؟
  و اون موقع معدل دوران تحصیلی مهم است یا فقط نمرات دانشگاهی مهم میشه دیگه؟

 25. نوید گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم،من الان پشت کنکور هستم تو سال ۱۴۰۰ کنکور میدم اگه به رشته مورد علاقه ام قبول شدم می خوام برم ولی میشه بعد چند سال تحصیل در دانشگاه ایران به یک دانشگاه خارج از کشور برم؟
  و اون موقع معدل دوران تحصیلی مهم است یا فقط نمرات دانشگاهی مهم میشه دیگه؟
  با نوشتن مقالات میتوان به دانشگاه خارج از کشور انتقال یافت؟

 26. محمد گفت:

  ببخشید برای کشور های خارجی یا معدل ۱۹و۵۰ در کلاس نهم میشه بورسیه کاملا رایگان گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا از دیپلم در خارج از کشور تحصیل کنید، می‌توانید در کشورهای آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا اقدام کنید. شما برای ادامه تحصیل در این کشورها باید مدرک بالای دیپلم و زبان کشور مورد نظر در مقطع C1 داشته باشید.

 27. smile گفت:

  سلام ،من امسال کنکور دارم واینکه علوم سیاسی تهران میخام قبول شم ،، دکترای این رشته رو با حدامکان هزینه درخارج از کشور میخام راج بهش بدونم ،شرایطش همه چی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای پذیرش باید نمره بالای ۶.۵ داشته باشید و معدل ارشد بالای ۱۶ و حداقل ۲ مقاله که در این صورت شانس پذیرش دارید.

 28. ریحانه گفت:

  سلام من در رشته ی علوم انسانی تحصیل میکنم و شغل آینده ی من پلیسی هست آیا من میتونم در خارج ادامه تحصیل بدم شرایطتش چیه خواهش میکنم جواب بدید🙏🙏

 29. حسنا گفت:

  سلام من در رشته ی علوم انسانی تحصیل میکنم و شغل آینده ی من پلیسی هست آیا من میتونم در خارج ادامه تحصیل بدم شرایطتش چیه خواهش میکنم جواب بدید🙏🙏

 30. سمانه گفت:

  سلام
  ببخشید میخوانم بدونم اصلا راهی هست که یک دانشجو پزشکی بتواند در رشته خودش در خارج از کشور ادامه تحصیل دهد ؟

 31. دانش آموز گفت:

  سلام من دانش آموز پایه دهم هستم توی مدرس استعداد های درخشان رشته تجربی درس میخونم میخاستم بدونم برای رشته دندان پزشکی کدوم کشور بهتر هست و آیا بورسیه ممکنه و راهش چی هست و اینکه اگر بورسیه ممکن نیس آیا بدون بورسیه با رشته دندون پزشکی میتونم در خارج از ایران تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مهندسی امکانپذیر است ولی بستگی به مدرک زبان و رزومه شما دارد. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که پزشکی کره شرایط خیلی سخت و پیچیده‌ای دارد.

 32. مری گفت:

  سلام وضعیت تحصیل برای رشته های فنی مثل گرافیک یا رشته های هنری مثل انیمیشن و کارگردانی چجوریه اونجا اصلا داشگاهی هست که بشه رایگان یا باهزنیه کم تحصیل کرد اگه جایزه ادبی در نوسندگی در سطح ایران گرفته باشیم چی این هم حساب میشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و مقطع تحصیلی شما دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید و از نظرات کارشناسی آنها بهره‌مند شوید.

 33. mo گفت:

  سلام من ترم اخر کارشناسی هستم رشته حسابداری میخوام برای کارشناسی ارشد به یکی از دانشگاه های خارج از کشور برم مدارک مورد نیاز

 34. B_1404 گفت:

  سلام، خسته نباشید. من دانش آموز سال دوازدهم رشته تجربی هستم. میخواستم بدونم آیا برای رشته کارآگاهی هم میتوان در کشور انگلیسی زبان یا در دانشگاهی بین‌المللی پذیرش رایگان گرفت؟

 35. M گفت:

  خسته نباشید
  من دانش آموز سال دهم رشته تجربی هستم .
  میخواستم بدونم که برای دریافت پذیرش و تحصیل در کشور آلمان وضعیت مالی باید در چه محدوده ای باشد ؟
  آیا داشتن معدل بالا کمکی به پذیرش فرد میکند ؟
  چقدر باید به زبان آلمانی مسلط باشم ؟
  دریافت بورسیه چگونه و در چه محدوده ای هست؟
  با گرفتن نمره چند در امتحان ورودی دانشگاه میتونم در آلمان به تحصیلم ادامه بدم ؟
  مخارج زندگی در آلمان چگونه هست ؟
  میشه توی آلمان به کاری پرداخت تا خرج زندگی در اونجا فراهم بشه ؟
  چقدر باید در حسابت پول داشته باشی تا اجازه تحصیل رو بهت بدن ؟
  وضع مالی خانوده من در حدی نیست که هزینه تحصیلم رو فراهم کنن
  باز هم امکان داره که من درخواست پذیرش بدم و قبول بشم ؟
  کی باید درخواست پذیرش بدیم و اقدام کنیم برای تحصیل ؟
  ممنون میشم جواب بدید 🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اینکه شما شانس اخذ پذیرش و بورسیه در آلمان را داشته باشید باید مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید و این نکته را هم مد نظر داشته باشید که معدل خوب شما را هم کمک خواهد کرد.
   در مورد هزینه‌ها هم نگران نباشید، کافی است تلاش کنید تا مدرک زبان C1 خودتان را به همراه معدل خوب دیپلم‌تان کسب کنید، تا بتوانید اقدام کنید.

 36. هستی گفت:

  با سلام من ارشد امار ریاضی هستم بدون در نظر گرفتن زبان چه کشوری میتونم درخواست بورسیه کنم؟

 37. Shabnam گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من دانش آموز پایه یازدهم تجربی با معدل ۱۹/۳۳هستم. برای بورسیه تحصیلی باید اول کنکور بدم؟ واینکه کدوم کشور میتونم به صورت رایگان تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا از مقطع دیپلم در خارج از کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید، می‌توانید کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را انتخاب کنید. برای اینکار باید زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 گسب کنید تا بتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید، علاوه بر مدرک زبان شما باید نمره معدل بالای ۱۸ هم داشته باشید.

 38. علی گفت:

  در مقطع دکتری زبان وادبیات فارسی رساله ام را ارائه میدم .
  چندین تالیف وپژوهش دارم دوست دارم در زمینه ادبیات جهان یا فرانسه پسا دکتری بگیرم ممکن هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به رشته شما شانس کمی خواهید داشت. بستگی به مقالات آی‌‍اس‌آی و ایمپکتدار و معدل هم دارد.

 39. Zahra گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و معدل ۱۹.۵ ترم اول رشته تجربی هستم میخواستم بدونم مطمئن ترین و سریع ترین روش برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم همینطور برای زندگی کدوم کشور بهتره؟ زبان انگلیسیم سطح متوسط

 40. Zahra گفت:

  سلام معدل ۱۹.۵ ترم اول رشته تجربی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم مطمئن ترین و سریع ترین روش برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم همینطور برای زندگی کدوم کشور بهتره؟ زبان انگلیسیم سطح متوسط

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تو دنیا مطمئن‌ترین، سریع‌ترین و شاید آسان‌ترین راه وجود ندارد ولی چنانچه تمایل داشته باشید تا از مقطع لیسانس در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید، می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ اقدام کنید. برای اینکار باید مدرک زبان C1 کشور مقصد و معدل بالای ۱۸ داشته باشید.

 41. شبنم طاهری گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  بنده دوازدهم تجربی هستم .معدل دیماهم ۱۹/۰۷اومده و برای ۱۴۰۰ قراره کنکور بدم و خیلی تمایل دارم برای بعد از دیپلم در خارج کشور تحصل رایگان داشته باشم .در حال حاضر دارم زبان فرانسوی و آلمانی رو یاد میگیرم .میخواستم ازتون خواهش کنم که راهنمایی کنید که با این شرایط من ، چه دانشگاه هایی میتونم درخواست بدم و اینکه رتبه ی من توی کنکور یا معدل دیپلمم ، کدوم میتونه کمکم کنه ؟
  و سوال بعدی من از محضرتون اینه که اون دانشگاه هایی که برای شرایط من خوبه در چه رشته هایی پذیرش داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید بعد از دیپلم در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، فرانسه یا نروژ و ایتالیا ادامه تحصیل دهید، در اینصورت باید شما مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما بالا باشد. در مورد دانشگاه و معرفی دانشگاه هم می‌توان بیان کرد که براساس معدل و نمره زبان و رشته مورد نظر شما می‌توان پیشنهاد ارائه داد.
   پیشنهاد شخصی من این است که علاقه و استعداد خودتان را پیدا کنید و براساس اون رشته انتخاب کنید، نه بر این اساس که چه رشته‌ای بهتر است و آینده شغلی دارد، چون در صورتی که شما رشته مورد علاقه‌تان را مطالعه کنید، تلاش بسیار خواهید کرد و چون عاشق رشته و کارتان هستید، موفق خواهید شد.

 42. n .h گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم
  من تازه دیپلمم رو گرفتم و ۱۸ سالمه (دیپلم تجربی دارم )آیا منم میتونم بورس بشم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس بورسیه دریافت کنید. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که شما می‌توانید برای کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند ایتالیا، فرانسه، نروژ و آلمان اقدام کنید.
   برای این کار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و نمره بالای معدل نیاز است.

 43. ab606 گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من دانشجو سال آخر گفتاردرمانی هستم با معدل کل ۱۸ و مقاله هم دارم. میخواستم

 44. ab606 گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من دانشجو سال آخر گفتاردرمانی هستم با معدل کل ۱۸ و مقاله هم دارم. میخواستم ببینم برا کارشناسی ارشد چه دانشگاهی میتونم تو اروپا بورسیه بگیرم ممنون

 45. اشکان پورمظاهری گفت:

  سلام من رشته دامپزشکی میخونم و قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل دارم میخواستم ببینم در کدام کشور ها میتونم پذیرش بگیرم و به چه صورت است؟

 46. حسینی گفت:

  سلام. رشته ارشد من آموزش زبان انگلیسی هست .ایا من میتوانم برای دکتری رایگان در کشوری تحصیل کنم ؟پایان نامه ۱۷:۷۵ بوده و معدل ۱۶ .و میتوانم ایتلس ۵ یا ۶ بگیرم .

 47. Alireza گفت:

  سلام خسته نباشید . من تا اوایل تیر دیپلمم میگیرم(۱۲ سال تحصیل) . مدرک ایلتس با نمره ۷ هم دارم . میخواستم بدونم برای تحصیل داخل ایتالیا چقدر هزینه برای چند ماه اول میخواد و چطوری وارد دانشگاهاشون بشم و ممکنه با شرایط کار دانشجویی هزینه هارو حساب کنم ؟ با تشکر

 48. ارش گفت:

  سلام من الان یازدهم هستم رشتم تجربی هست سال ۱۴۰۱ کنکور دارم آیا میشه در خارج کشور ادامه تحصیل در رشته IT بدم واسه تغییر رشتم به مشکل نمی‌خورم؟ کدوم کشور برای رشته IT بهتره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است، به شرطی که نمره زبان خوبی داشته باشید.
   شما می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، نروژ یا ایتالیا یکی را انتخاب کنید که در کشورهای ذکر شده دانشگاه‌های بسیار معتبری وجود دارد.

 49. ارش گفت:

  سلام ببخشید معدل دیپلم بر اساس امتحان دوازدهم نوبت دوم نهایی رو در نظر میگیرن یا پایه های دهم و یازدهم هم تاثیر داره

 50. ارش گفت:

  ببخشید بدون داشتن مدرک زبان هم میشه در خارج کشور تحصیل کرد واسه زبان هم در همون خارج کشور کالج رفت ؟

 51. علی گفت:

  سلام من سوالی داشتم میشه ایران مدرکم بگیرم دانشگاهم اران باشم و بعد بروم خارج چطوری
  بعضی گفتن امتحان ازت میگیرن میری خارج از کشور

 52. ندا گفت:

  سلام من دوازدهم تجربی هستم ۱۸ سالمه دوماه دیگه کنکور میدم میخوام برا دانشگاه برم کشورخارجه میخوام بدونم رایگان میتونم در کدوم دانشگاه و کدوم کسور اقامت کنم شرایطش چجوریه و زبان رو هم از دولینگو درحال خوندنم؟؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، باید یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا یا نروژ را انتخاب کنید. در اینصورت باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد تا بتوانید بورسیه تحصیلی رایگان بگیرید.

 53. آیلار گفت:

  با عرض سلام
  من کارشناس ارشد رشته حقوق عمومی با معدل ۱۶ دارم. با کمترین هزینه امکان مهاجرت تحصیلی رو دارم؟ و کدوم کشورها رو پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد مجدد می‌توان اقدام کرد ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همراه با شهریه خواهد بود.

 54. هاشمي گفت:

  سلام ،ببخشيد من كلاس يازدهم تجربي هستم و در حال حاضر دارم زبانمو قوي ميكنم (الان لول هستمB1)
  نمره كل سال دهم و يازدهمم هم ١٨ بوده
  من قصد دارم كه براي دانشگاه برم خارج هنوز مقصد مناسبم رو انتخاب نكردم
  خواستم بدونم كشوري هست براي رشته پزشكي كه هزينش مناسب باشه
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سوالات شما می‌توان بیان کرد که بهترین پیشنهاد ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی و آلمان به زبان آلمانی است.

 55. امینه گفت:

  سلام ببخشید تو چه کشور انگلیسی زبان برای رشته پزشکی کاملا بورسیه میکنن و برای مهاجرت و تحصیل چه مراحلی باید طی شود

 56. فاطمه دریائیان گفت:

  سلام. من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم.ترم۶
  اگر بخوام بعد از اینکه درسم تموم شد انصراف بدم یعنی طبق تعهدی که دادم، سرکار نرم و جریمه‌ش رو پرداخت کنم آیا مدرک لیسانسم باطل می‌شه؟
  و با آیلتس ۷ و دوتا مقاله می‌تونم پذیرش بگیرم در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان استثنایی؟
  کدوم کشور دانشگاه رایگان داره و هزینه‌ی کمتری نیاز داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش و تحصیل رایگان دارید ولی اعتبار مدرک عموماً باطل نمی‌شود و برای آزادسازی مدرک باید هزینه پرداخت کنید. بهترین پیشنهاد برای شما این است که سوالات خودتان را از دانشگاه خود بپرسید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 57. فاطمه گفت:

  سلام من دانشجوی فیزیوتراپی هستم و روی زبان انگلیسی هم مسلط هستم، حدودا سه سال دیگه لیسانسم رو می گیرم می خواستم ببینم کدوم کشورها برای کارشناسی ارشد با تدریس زبان انگلیسی و رایگان هست؟ رایگان هم نباشه حداقل هزینه پایینی داشته باشه
  و این که نیاز به ازمون هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیاز به آزمون نیست، معدل و زبان حداقل ۶ آیلتس نیاز است. شما می‌توانید برای برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان یا ترکیه اقدام کنید.

 58. دانشور گفت:

  در رشته علوم تجربی(فیزیوتراپی) با معدل ۱۹ به بالا میتوان در کدام کشور ها تحصیل کرد؟

 59. محمد گفت:

  سلام
  من لیسانس معماری هستم..
  برای دریافت مدرک ارشد معماری چه کشورهایی مناسبه که هزینه تحصیل پایین و یا رایگان؟
  و اینکه آیا تو اون کشور برای یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجوها کلاس کوتاه مدت نمیذارن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید نمره زبان داشته باشید و نمره شما باید حداقل ۶ آیلتس باشد. شما می‌توانید برای آلمان یا ایتالیا اقدام کنید.
   شاید شما بتوانید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید ولی هزینه آن بسیار بسیار بالاتر از ایران خواهد بود. پیشنهاد می‌شود که در صورت امکان در ایران به کلاس بروید و نمره مورد نظرتان را کسب کنید.

 60. دانشور گفت:

  با رشته تجربی(فیزیوتراپی معدل بای ۱۹)کدام کشور به صورت رایگان میشود تحصیل کرد؟
  آیا ترکیه امکان پذیر هست

 61. Maryam گفت:

  سلام
  اگه کسی در رشته پزشکی مشغول به تحصیل باشه و برای مثال ۳ یا ۴ سال از تحصیلش رو گذرونده و هنوز پزشک عمومی نشده، در این زمان اقامت از طریق ازدواج در کانادا یا امریکا بگیره، ایا میتونه ادامه تحصیلاتش رو اونجا بگذرونه یا مجبوره از اول شروع کنه؟

 62. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید من سال آخر رشته ریاضیات و کاربرد ها از دانشگاه دولتی هستم و معدلم ۱۵ هست آیا امکان این هست که بتونم برای ارشد در رشته MBA یا بیزینس تغییر رشته بدم و تحصیل رایگان کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه تغییر رشته می‌دهید و به دلیل ادامه تحصیل در مقطع ارشد شانس دریافت بورسیه شما بسیار کم است. اکثر بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا است و در صورتی که بخواهید در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهید، باید به صورت سلف فاند ادامه تحصیل دهید.

 63. عرفان گفت:

  سلام من عرفان هستم کلاس نهم بعد من برای ادامه تحصیل میتونم تنهایی برم المان؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما می‌توانید به تنهایی برای ادامه تحصیل در آلمان برای مقطع لیسانس اقدام کنید.
   برای اینکار شما باید مدرک زبان آلمانی را در سطح C1 داشته باشید و البته معدل بالای ۱۸ هم داشته باشید.

 64. fatemeh گفت:

  سلام من ترم دو کارشناسی ارشد رشته ی زبانشناسی هستم میشه برای دکتری رایگان در المان ادامه تحصیل داد؟ مدرک زبان هم دارم. مدرس زبان انگلیسی هم هستم

  و اینکه ایا دوست من با مدرک لیسانس و دارای مدرک زبان انگلیسی اون هم میتونه برای فوق لیسانس رایگان در رشته ی اموزش زبان در المان بخون

 65. Maryam گفت:

  سلام،
  میخواستم بدونم ایا کسی که در رشته های پیراپزشکی تحصیل کرده و مدرک کارشناسی داره، اگر به کشور هلند مهاجرت کنه(از طریق اپلای نه، از طریق ویزای همراه) ایا میتونه دراونجا تغییر رشته بده و پزشکی بخونه؟و ایا باید از اول شروع کنه؟کدوم رشته هست که بیشترین تطبیق رو با پزشکی میخوره؟

  و اگه هلند چنین شرایطی رو قبول نمیکنه کدوم کشور قبول میکنه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تغییر رشته و تحصیل دوباره پروسه آن ساده نیست، باید تطبیق واحد انجام دهید و بستگی به دانشگاه مقصد دارد.

 66. مونا گفت:

  با سلام ارشد روانشناسی شخصیت هستم ترجمه کتاب و مقاله isi دارم با معدا ۱۸.۷۵ و پایان نامه ۱۹.۲۵ در سن ۴۸ سالگی ب چه طریقی می توانم ب یکی از دانشگاههای اروپایی برای دکتری اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کشورهای ترکیه و روسیه می‌توان اقدام کرد برای ارشد مجدد برای کانادا که همراه با شهریه خواهد بود.

 67. محمد گفت:

  سلام میخواستم بدونم که اگر من بخواهم دررشته هنر در خارج درس بخونم باید چه کار هایی را انجام دهم ؟
  چه کشوری برایه تحصیل در رشته هنر خوبه ؟
  من کلاس دهم انسانی هستم اما میخوام کنکور هنر بدم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقاطع بالاتر شانس پذیرش شما بالاتر است، این نکته را باید مد نظر داشته باشید که بورس و تحصیل رایگان برای رشته‌های هنر بسیار محدود است.

 68. محمد گفت:

  و این که میخواهم رایگان درس بخوانم.

 69. شکیلا گفت:

  سلام من دارای دیپلم گرافیک و مدرک کارشناسی مدیریت موزه هستم و می‌خوام برای کشور های رایگان اقدام کنم یا با همین رشته برای ارشد یا رشته ی دیگه برای شروع

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ایتالیا شانس دارید ولی تضمینی نیست، به شرط نمره زبان انگلیسی ۶ آیلتس یا نمره ایتالیایی B2

 70. Atefeh گفت:

  سلام من یازدهم هستم رشته انسانی
  میخواستم بدونم چطوری باید دانشگاهو تو یه کشوره دیگه بخونم یعنی واسه این کار باید چه شرایطی رو داشته باشم؟!
  اگه میشه لطف کنید کامل توضیح بدید ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به سطح مقطع شما متفاوت است و البته تسلط شما بر موارد درسی و هم‌چنین رشته و … متفاوت است.
   سوال شما خیلی کلی است و نمی‌توان به درستی جواب داد.

 71. جودی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  ببخشید از ترمِ چند تو رشته ی داروسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران میشه بورسیه شد و. برای ادامه دادن به خارجِ کشور رفت ؟
  چون شنیدم میشه از دانشگاه های معتبرِ تهران به خارجِ کشور بورسیه شد

 72. حسین گفت:

  سلام…
  هنرجوی سال ۱۲ حسابداری ام و معدلم ۱۹.۸۰ هستش….
  المانی هم بلدم
  ایا میتونم برای کارشناسی آلمان درس بخونم؟

 73. Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس معماری با مدل بالای ۱۶دارم میخواستم بدونم تو کدوم کشور بیشترین شانس قبولی برای گرفتن بورس دادم
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان آیلتس ۶ داشته باشید، می‌توانید برای کشورهای ایتالیا یا آلمان به صورت تحصیل رایگان ادامه تحصیل دهید.

 74. محمد حسین گفت:

  سلام…
  میخواستم بدونم اگه کسی از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار باشه و مدرک زبان قابل قبولی هم داشته باشه میتونه تحصیل رایگان داشته باشه ؟
  کاملا رایگان یا یه قسمت از هزینه ها مثل اقامت و خوردو خوراک پای خود ادم میفته ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   براساس دانشگاه، رزومه و مقطع و البته رزومه هم متفاوت است، اکثر فاندهای دکترا شامل این پارامترها می‌شود.
   برخی از فاندها کامل نیستند و به قول شما باید هزینه‌های خاص را خودتان پرداخت کنید.

 75. Lana گفت:

  سلام من ترم۵ کارشناسی حسابداری هستم. میتونم برای ارشدم برم‌ سوئیس و رایگان ادامه تحصیل بدم؟ و این که برای ایلتس چه نمره‌ای ‌باید کسب کنم؟

 76. متین گفت:

  سلام وقت شما بخیر؛
  پیشاپیش از توجه شما ممنونم؛
  بنده متقاضی شرکت در دوره های کارشناسی ارشد مجازی حقوق در یکی از دانشگاه های اروپا یا قاره ی آمریکا به زبان انگلیسی و به طور رایگان هستم؛ می خواستم بدونم همچین شرایطی ممکن هست؟ بنده لیسانس حقوق از دانشگاه تهران دارم با معدل ۱۷.۸۰

 77. جودی گفت:

  ببخشید از ترمِ چند تو رشته ی داروسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران میشه بورسیه شد و. برای ادامه دادن به خارجِ کشور رفت ؟
  چون شنیدم میشه از دانشگاه های معتبرِ تهران به خارجِ کشور بورسیه شد
  ممنون میشم جواب بدین.

 78. امیرحسین گفت:

  سلام من کارشماسی علوم سیاسی ۱۶.۵۴ ارشد ۱۷ دارم و میخوام برای دکتری علوم سیاسی مهاجرت تحصیلی کنم کدام کشور و دانشگاه میتوانم تحصیل رایگان داشته باشم شرایطش چیه

 79. غزل گفت:

  سلام…خسته نباشید…من دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی هستم.در دانشگاه پیام نور. با معدل هجده…میخواستم بدونم میتونم بعد از گرفتن مدرک تافلم برای بورسیه فاند تو ارشد اقدام کنم؟امکان قبولیم وجود داره؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت پیام نور شما وجود ندارد و می‌توانید در صورت داشتن شرایط اقدام کنید.

 80. یاسمن گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من کارشناسی اموزش ابتدایی (رشته ی اموزش ابتدایی)از دانشگاه فرهنگیام دارم.صرف نظر از تعهدم …میتونم برای ادامه تحصیل مقطع ارشد به چه کشورهایی درخواست بدم؟؟؟و اینکه مدرک دانشگاه فرهنگیان برای کشور های خارجی اعتبار داره؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی اعتبار دارد. با داشتن نمره زبان می‌توانید برای کشورهایی مانند آلمان یا ایتالیا و ترکیه و کانادا اقدام کنید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 81. غزل گفت:

  ممنون بابت پاسخگویی سریعتون..عذر خواهی میکنم ی سوال دیگه هم داشتم..به نظرتون من اگه بخوام تا دو سال دیگه اقدام کنم برا بورسیه کشور ترکیه هزینه هام با امسال خیلی متفاوت میشه؟؟؟ینی تا اون موقع خیلی بیشتر میشه؟؟چون وضعیت مالیمون پایین تر از متوسطه و زیاد امیدوار نیستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی سخته به این سوال شما جواب دادن
   چون بسته به سیاست‌های کشور ترکیه و دانشگاه‌های ترکیه دارد و اینکه چون شما ارز می‌خرید به احتمال خیلی زیاد با افزایش قیمت یا تورم مواجهه خواهید شد.
   پیشنهاد می‌کنم، در صورتی که تصمیم شما قطعی است، هر وقت پولی به دست شما آمد آن را تبدیل به لیر کنید ( در صورتی که هدف شما ترکیه است)

 82. غزل گفت:

  بله میدونم تا دوسال دیگه شرایط متفاوته..ولی میخواستم بپرسم که خیلی باید تو رزومه شرایطم خاص باشه تا بتونم بورسیه فول فاند بگیرم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه نیاز به خیلی خاص و خفن بودن نیست
   کافی است که شما مدرک دیپلم خود را با معدل خوب داشته باشید و بتوانید در آزمون Yos یا Sat شرکت کنید و نمره مورد نیاز را کسب کنید.

 83. مریم گفت:

  کدوم کشورها فقد با داشتن مدرک زبانشون و بدون آزمون ورودی حق تحصیل رایگان میدهند؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور شما برای کدام مقطع است؟
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های فرانسه، آلمان، نروژ یا ایتالیا ادامه تحصیل دهید. برای اینکار هم باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما بالای ۱۸ باشد.

 84. غزل گفت:

  ممنون از سایت خوبتون و پاسخگویی کامل و سریعتون…مچکرم…خسته نباشید ❤❤

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خواهش می‌کنم و سپاسگزارم از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظرات خوب خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 85. Amin گفت:

  به نام خداوند سلام . جناب من یه سوالی داشتم با رشته ریاضی مهندسی هوافضا معدل کل ۱۷ شرایط تحصیل در اروپا چگونه هست رایگان لطفا جواب بدین

 86. Amin گفت:

  توروخدا جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معذرت بابت تاخیر به وجود آمده.
   سوال شما به کارشناس مربوطه ارسال شده و در ارسرع وقت به شما جواب داده خواهد شد.

 87. stargirl گفت:

  سلام ببخشید امکان این هست که از طریق کنکور کشور ایران بورسیه کشور های خارجی بشیم ؟ مثلا رتبه های تک رقمی رو بورسیه نمیکنن رایگان ؟؟؟؟؟

 88. stargirl گفت:

  ببخشید برای بورسیه شدن (تحصیلی ) باید فرمی رو در رابطه با دانشگاه مورد نظر پر کرد ؟ منظورم مدارک و امتیازات لازم هست مثلا زبان و مقاله و …. اگر اره من کجا میتونم این فرم هارو ببینم؟

 89. M.a گفت:

  سلام یه سوال داشتم اینکه من امسال میخواستم انتخاب رشته کنم نهمم ولی همه بهم میگن اگر بخوای بری تجربی رشته های تاپ مثل دندون و پزشکی در کشور هایی مثل امریکا نمیتونی بورسیه بشی و بهتره بری ریاضی فیزیک و خب این سوال برام پیش اومد اگر بتونم توی کارشناسی پذیرش بگیرم توی کشور های غیر انگلیسی زبان بعد امکان اقدام برای تحصیل رایگان در مقطع ارشد یا دکترا توی امریکا یا کانادا هست؟و اینکه فرقی میکنه که چه رشته ای باشم؟ مهندسی یا پزشکی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اولین پیشنهاد من این است که براساس علاقه خودتان رشته انتخاب کنید ولی سایر شرایط تحصیل را براتون توضیح می‌دهم.
   امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان در هر نوع رشته‌ای فقط در کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، فرانسه، ایتالیا و آلمان وجود دارد که به صورت رایگان و برای مقطع لیسانس خواهد بود. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در این کشورها ادامه تحصیل دهید، باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید و مدرک زبان کشور مقصد در سطح C1 داشته باشید و متاسفانه امکان دریافت بورسیه در کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا وجورد ندارد و شما باید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 90. مهدی گفت:

  سلام
  چنتا سوال داشتم
  از چه مقطعی میشه وارد شد دیپلم یا لیسانس؟
  بدون کنکور هم میشه وارد دانشگاه شد ؟
  چه رشته هایی امکان تحصیل رایگان هست ؟
  برای آلمان لاید چقدر آلمانی بلد بود ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ۱- هر دو مقطع
   ۲- اگر منظور کنکور ایران است جواب بلی است ولی اگر منظور خارج است این نکته را بدانید که شما باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید، برای نمره معدل، نمره زبان، مقاله در مقاطع بالاتر و …
   ۳- اکثر رشته‌ها و اکثر مقاطع که بستگی به رزومه شما دارد.
   ۴- برای مقطع لیسانس بلی ولی برای مقاطع بالاتر مثل ارشد یا دکترا می‌توانید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید.

 91. omolbaninkhalifeh گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دهم انسانی رو با معدل ۱۸/۹۳ تموم کردم میخام بعد از دیپلم برم هندوستان توی IIM بنگلور ادامه تحصیل بدم برای رشته مدیریت آیا این جور دانشگاه ها لیسانس هم میدن یا فقط از کارشناسی به بعد ….؟
  سوال بعدی اینکه از دانشجو های بین المللی هم آزمون ورودی میگیرن ؟
  توی یه توضیحاتی خونده بودم CAT چهل درصد قبولی ه این چی هست اصلا؟ سوال بعدی اینکه چون دانشگاه بنگلور خب سطح بالایی رو داره معدل و نمره زبان و مدرک زبان باید در چه سطحی باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به هر دانشگاه شرایط متفاوت است، اکثر افراد برای ارشد بدون آزمون و با توجه به رزومه پذیرش دارند.

 92. Khalilzadeh گفت:

  سلام ببخشید من کارشناسی اموزش زبان دارم و معولم ۱۷.۶۷ هست میخاستم برا ارشد اپلای کنم ایا میتونم و اینک ب چه مدارکی نیاز دارم ؟!

 93. کیمیا فضل اللهی گفت:

  سلام ؛ با گرفتن بورسیه تحصیلی باید به کشود خود بازگشت؟
  و اینکه هزینه زندگی و تحصیل رایگان میشود؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی قطعاً می‌شود.
   هر بورسیه شرایط مخصوص به خود را دارد، شاید شامل تخفیف در شهریه شود یا اینکه تخفیف کل شهریه، یا تخفیف کل شهریه و کمک هزینه تحصیلی و … باشد.

 94. مهناز گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی حقوق دارم..معدل کارشناسیم ۱۸ خورده
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم ندارم..
  ممنونم

 95. باران گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی حقوق دارم..معدل کارشناسیم ۱۸ خورده
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم ندارم..
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق، به شرط داشتن نمره زبان حداقل ۶ آیلتس، ترکیه شانس تحصیل رایگان دارید، کشورهای ایتالیا و آلمان و فرانسه هم پایین دارند و می‌توان پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 96. یاسین گفت:

  دوست عزیز سلام و درود،
  لطفا ب رزومه بنده توجه کنید و در انتها سپاسگزارم پاسخ سوالاتمو بدید،
  ۳۲ساله کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشگاه علوم و تحقیقات معدل نزدیک ب ۱۶ ،فارق التحصیل سال۹۶
  عکاسی و طراحی و گرافیک کار میکنم و در دوران دانشجویی نمایشگاه در دانشگاه برگزار کردم ک عکس و فیلم ازین رویداد موجود است.
  مولف ۲کتاب تخصصی هستم،
  موسیقی هم کار میکنم،
  مقاله بین المللی دارم.
  تز ارشدم ارتباط موسیقی و معماری بود،
  درحال گذراندن کلاس های ایلتس بودم ک متاسفانه نیمه کاره رها کردم، یعنی کم و بیش انگلیسی میتونم صحبت کنم
  فقط مدرک زبان ندارم.
  حال اگه بخوام برای phd معماری اروپا اقدام کنم، آیا بدون مدرک زبان شانسی دارم؟
  سپس سنم مشکلی نداره؟ تا چند سالگی میتونم اقدام کنم؟
  اگه بخوام مدرک ایلتس بگیرم با ۳۳،۳۴ سالگی میتونم برم اروپا؟
  اصلا ویزا ب ایرانی ها میدن؟
  قربانت بزرگوار

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دکترا بابت سن مشکلی ندارید ولی گپ تحصیلی شما باید کامل با سابقه کار و مقاله پر بشود. هم‌چنین نمره زبان حتماً نیاز خواهید داشت. برای ارشد مجدد در کانادا هم شانس به نسبت بیشتری دارید تا نسبت به دکترا

 97. a گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی هستم و معدلم ۱۷ هست و میخوام مدرک زبانمو بگیرم میخواستم بپرسم با این شرایط شانس گرفتن پذیرش رایگان از دانشگاهای اروپا رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک شما مهر وزارت علوم داشته باشد و به عنوان لیسانس باشد، می‌توانید اقدام کنید، علاوه بر آن باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع ارشد بسیار کم‌تر از دکترا است.

 98. دانا گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم و امسال قراره دوازدهم بخونم.نمی خواستم تو ایران دانشگاه برم و راستش هدفم دانشگاه های تاپ آمریکا هس ولی چون رفتن به اونجا خیلی سخت و پر هزینه هست به تحصیل در اروپا فک می‌کردم. معدلم ۱۹.۵ به بالاس و تو تیزهوشان تحصیل میکنم و دارم برا تافل می خونم . تمکن مالی زیاد نیست و می‌خواستم جایی تحصیل کنم ک هم هزینه ی زندگی کم باشه و هم هزینه دانشگاه و هم از لحاظ رتبه بندی دانشگاه خوبی برا فیزیک باشه . کدوم کشور و دانشگاه رو پیشنهاد میکنید که مناسب من باشه که شانس قبولیمم کم نباشه؟ آیا میتونم بورسیه هم بگیرم ؟
  یکیم امکان داره بعد مهاجرت به اروپا اگه دانشجوی تاپی شدم بتونم برم MIT؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما بتوانید مدرک زبان آلمانی در سطح C1 داشته باشید، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای برخی از رشته‌ها به صورت رایگان وجود دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت و به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.
   در مورد دانشگاه ام آی تی هم امکانپذیر است، به شرطی که رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   موفق باشید.

 99. مدیسا گفت:

  سلام خسته نباشید من چند سوال دارم
  من سال ۱۴۰۴ مدرسم تموم میشه و دیپلم میگرم
  و الان انگلیسیم در حد متوسط و همچنان دارم میخونم
  و در کنارش دارم زبان فرانسه میخونم
  میخواستم بدون من وقتی که دیپلم گرفتم
  بدون کنکور در ایران میتونم مهاجرت تحصیلی کنم به فرانسه
  و دانشگاه های فرانسه به آیلتس نیاز هست؟
  برای مثال دانشگاه سوربن
  چون بنده میخوام در رشته هنری تحصیل کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   از الان نمی‌توان برای سال ۱۴۰۴ نظر داد، چون هر ساله قوانین عوض می‌شود ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که در حال حاضر برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه از مقطع لیسانس نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست و کافی است تا شما مدرک زبان فرانسوی را در سطح C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ داشته باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

 100. asma گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کارشناس رشته تاریخ با معدل ۱۷ از دانشگاه دولتی هستم و در حال حاضر دارم زبان انگلیسی رو تقویت میکنم به نظرتون میتونم در یکی از دانشگاه های اروپایی ویا آمریکایی برای تحصیل در گرایش ایران باستان در مقطع ارشد بورسیه تحصیلی دریافت کنم؟؟؟

 101. ابوالفضل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی رشته معماری در مقطع کارشناسی با معدل ۱۹ از دانشگاه ازاد مسلط به نرم افزار های معماری هستم اگه بخام در ۴-۵ سال آینده بورس تحصیلی برای ارشد خارج از کشور بگیرم به نظر شما میتونم ؟
  و اینکه آیا میشه در کشورهای خارجی در کنار تحصیل شغلی پیدا کرد ؟ چون وضع مالیم در حد متوسط هست و پول زیادی ندارم
  و اینکه بهترین کشور با شرایط بنده کجاست ؟
  خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن مدرک زبان ۶ آیلتس و معدل بالای ۱۶ شانس تحصیل رایگان در آلمان و ایتالیا را خواهید داشت.

 102. Gona گفت:

  سلام من لیسانس حیابداری دارم معدل ۱۴ و ارشد حسابداری مدیریت با معدل ۱۷ میخاستم برای دکترا اقدام کنم مدرک زبان ندارم میشه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اکثر دانشگاه‌ها یا می‌توان گفت که تمام دانشگاه‌ها برای ارائه بورسیه به مدرک زبان نیاز دارند.
   پیشنهاد می‌کنم که تلاش کنید تا مدرک زبان انگلیسی خودتان را دریافت کنید.

 103. ابوالفضل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی معماری با معدل ۱۹ از دانشگاه ازاد و مسلط به نرم افزار های معماری هستم به نظر شما آیا میتونم بورس تحصیلی بگیرم و به صورت رایگان ارشد بخونم ؟ و اینکه آیا میشه در کشور های دیگه مشغول به کارهم شد هنگام تحصیل و خرج جا و خورد و خوراک رو درآورد ؟
  البته هنوز زبانم ضعیفه ولی نمیدونم چه زبانی هم باید بخونم
  خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 104. ابوالفضل گفت:

  سلام.. ببخشید من کارشناسی معماری میگیرم ترم بعد ..معدل تا به اینجا ۱۹ هست
  میخاستم راهنماییم کنید تو چ کشورهایی میتونم رایگان تحصیل کنم..مدرک زبان هم فعلا ندارم ولی تا دو سال دیگه میگیرم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که آیا میتونم رایگان تحصیل کنم و چه کشور هایی مناسب هستند
  خیلی ممنون

 105. Mahdi گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای تحصیل در خارج از کشور باید حتما در دانشگاه معتبر ایران مانند شریف و… تحصیل کرده باشیم
  یا در دانشگاه های معمولی ترم امکان همچین کاری را داریم؟
  سوال دومم اینه رشته من مهندسی مکانیکه ایا با کسب نمرات خوب در همین دانشگاه معمولی میتونم به خارج از کشور برم و متوسط هزینه اینکار چقدره؟
  حتما نیازه مدرک فوق لیسانس رو گرفته باشم یا با لیسانس هم میتونم به دانشگاه های خارج از کشور برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لزومی به تحصیل در یک دانشگاه معتبر وجود ندارد ولی خب اگر از یک دانشگاه معتبر مانند شریف یا امیرکبیر باشید، شانس دریافت بورسیه شما بیشتر است. شما می‌توانید بعد از اخذ مدرک لیسانس اقدام کنید و باید در تمام حالت‌های بورسیه مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره معقول داشته باشید و معدل خوبی داشته باشید. برای دکترا هم بهتر است در رشته فنی و مهندسی مقاله داشته باشید.
   در مورد هزینه هم نسبت به دانشگاه و مقطع و شهر و رزومه شما و …. متفاوت است، در حالت کلی امکان دریافت تحصیل رایگان به همراه کمک هزینه تحصیلی وجود دارد.

 106. شقایق گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۴۰۱ کنکور تجربی برای پزشکی دارم
  مدرک C1زبان آلمانی دارم
  میخواستم بدونم امکان بورسیه گرفتن به آلمان هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید، بلی شانس بالایی برای پذیرش دارید.
   این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور ایران تاثیری در پذیرش شما ندارد.

 107. zahra گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه یزد هستم .رشته مهندسی برق معدل ۱۶ و ۹ ترمه تموم کردم.روزانه تحصیل میکنم.ایلس نمره ۷.۵ و آلمانی هم ال c2 تموم کردم ۲تا مقاله هم دارم .
  امکان قبولی من در چه کشور هایی بهتره؟
  و اینکه برای قبولی باید کنکور ارشد رو بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما شانس دریافت ارشد آلمان به صورت تحصیل رایگان دارید و در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما می‌توانند شما را در این پروسه راهنمایی کنند و کمک کنند.
   در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 108. سحر گفت:

  سلام من دانشجوی رشته اقیانوس شناسی از دانشگاه دولتی ام ولی علاقه به طراحی لباس دارم می خواستم بدونم امکانش هست بتونم در المان تحصیل رایگان تو رشته طراحی لباس داشته باشم زبان المانی هم بلد م

 109. قهرمانی گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد هستم و بنابر تصمیم ادامه تحصیل در خارج از کشور تصمیم بر کنکور مجدد و قبولی در دانشگاه معتبر را دارم بنظر شما میتونم با همین مقطع و رشته و بو هزینه کم یا رایگان و با مدرک زبان انگلیسی به کشوری مهاجرت تحصیلی داشته باشم؟

 110. سارا گنجی گفت:

  سلام من دانشجوی رشته روانشناسی هستم در مقطع کارشناسی،برای تحصیل در خارج و بورسیه شدن کشور کره ی جنوبی مد نظرم هست.در دانشگاه آزاد اسلامی درس میخوانم و معدل هایم همه بالای ۱۸هستند زبان انگلیسی و کره ای هم تا حد عالی ای میتوانم صحبت کنم ولی مدرک تافل یا ایلتس ندارم.خوشحال میشم برای گرفتن بورسیه در این کشور،راهنماییم کنید 🙏🌸

 111. حدیث گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم(ترم ۵).از دانشگاه آزاد پیشوا(حومه تهران)،آیا امکانش هست که بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم بعد از آزمون ایلتسم? یا حتما باید در دانشگاه ملی تحصیل کنم تا بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم ?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است، شما باید دانشگاه‌های مورد نظرتان را جستجو کنید و اطلاعات به روز و کافی را از این سایت دانشگاه مورد نظرتان را کسب کنید. برای نمونه ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 112. حدیث گفت:

  و اینکه در چه کشور و دانشگاهایی شانس تحصیل رایگان در مقطع ارشد رو میتونم داشته باشم
  و علاوه بر معدل و مدرک زبان چه رزومه ای باید داشته باشم?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل و نمره زبان تاثیر بسزایی در دریافت بورسیه تحصیلی شما دارد و پیشنهاد می‌کنم برای این دو مورد بیش‌ترین تلاش خودتان را بکنید.

 113. ماهرخ گفت:

  با سلام
  من ۲۵ ساله هستم . لیسانس حقوق دانشگاه سراسری با معدل ۱۸.۱۳ دارم میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل به کدوم کشور میتونم مهاجرت کنم که بتونم رایگان تحصیل کنم و چه شرایطی باید داشته باشم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس تحصیل رایگان یا حتی پذیرش برای رشته شما بسیار پایین است. می‌توان برای روسیه پذیرش گرفت که هزینه آن پایین باشد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما هم شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 114. ناشناس گفت:

  من میخام بدون هزینه وقتی ک دوازدهمم تموم شد برم المان ادامه تحصیل بدم خاننده شم اما بابام میگه برا خرجو خوراکت حدود ۱ میلیارد میشه و نمیشه بری اما من ارزومه‌کلی دارم تلاش میکنم چی کار کنم لطفا کمک کنننننن😭😭😭😭

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پدر شما درست می‌فرمایند ولی ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که اگر شما بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، نیازی به پرداخت چنین ارقام بالایی وجود ندارد.
   شما می‌توانید با در داشتن معدل دیپلم بالای ۱۸ و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح C1 می‌توانید بورسیه تحصیلی دریافت کرده و به رایگان تحصیل کنید.
   هزینه‌‌‌های شرکت در کلاس، آزمون زبان آلمانی، ترجمه مدارک و … هزینه‌های شما است که بسیار بسیار کم‌تر از ۱ میلیارد است و بهترین تصمیم این است که به زبان خوندن و کسب معدل دیپلم بالا تلاش کنید تا موفق شوید.

 115. رضا گفت:

  سلام کلاس یازدهم هستم و قصد ادامه تحصیل خارج و دارم میخواستم بدونم امکان تحصیل برای سال اخر در کشور های خارجی هست یا نه و اینکه ژاپن جزو این کشور ها هست یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه امکانپذیر نیست، شما می‌توانید برای مقطع کارشناسی اپلای کنید.
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای ژاپن برای مقطع لیسانس وجود ندارد.

 116. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده سال یازدهم رشته علوم و معارف هستم و ۱۴۰۱ کنکور دارم . میخواستم بدونم ک بعد از اخذ دیپلم چطور باید برای تحصیل رشته های یا روانشناسی یا اقتصاد ب خارج از کشور برم ؟
  ممنون از لطفتون

 117. رکسانا کریمی گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه دانشجو ترم ۴ معماری پیام نور زبان فعلا معدلم ۱۸.۷۰هست انگلیسی هم سطح b2،دارم برای ایلتس میخونم بنظرتون شانسی برای اخذ بورسیه از اروپا ،مثل المان رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی در حالت کلی رشته معماری تا حدی سخت است برای قبولی
   در صورتی که بتوانید نمره خوبی در زبان کسب کنید، شانس بهتری خواهید داشت.

 118. ZR گفت:

  سلام، ببخشید من رشته علوم و معارف اسلامی (تقریباً همون درس های انسانی اما کمی سنگین تر) هستم و سال آینده کنکور دارم.
  آیا امکان پذیرش در دانشگاه های خارجی مثل دانشگاه های اسپانیا،یا شرق اروپا یا ایتالیا برای گرفتن مدرک بعد از دیپلم برام وجود داره؟
  و این که برای پذیرش در این دانشگاه ها حتما نیاز به مدرک آیلتس دارم؟
  و این که حداقل هزینه برای دانشگاه های ایتالیا سالی چقدر میشود؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک زبان ایتالیایی و معدل بالا داشته باشید، شانس تحصیل رایگان خواهید داشت.
   در صورت تمایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی همراه با هزینه خواهد بود.

 119. ZR گفت:

  و اینکه شرایط دریافت بورسیه از دانشگاه های اسپانیا و ایتالیا چیه؟
  اگر برای گرفتن مدارک بعد از دیپلم بخوام برم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در ایتالیا مشغول به تحصیل باشید. برای اینکار باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و البته مدرک زبان ایتالیایی در سطح C1 داشته باشید ( شاید برخی از دانشگاه‌ها مدرک B2 را تایید کنند ولی برای اطمینان بیشتر از دریافت ویزا بهتر است سطح ادونس یا همان C1 ) باشید.
   در ضمن شما می‌توانید برای ادامه تحصیل یکی از کشورهای آلمان، فرانسه و نروژ را هم انتخاب کنید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید و رایگان تحصیل کنید.

 120. سعید سعادتخواه گفت:

  سلام من لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر دارم. میخواستم بدونم در کدوم کشور امکان تحصیل رایگان برای من هست و اینکه آیا میتونم در کنارش کار کنم، کار در کنار تحصیلش به چه صورت هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کشورهای اروپایی مانند ایتالیا اقدام کنید. در مورد کار هم بستگی به نوع فاند شما دارد، برای نمونه شاید بتوانید هفتگی ۲۰ ساعت کار کنید و در تعطیلات بیش‌تر کار کنید.

 121. R گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی سال دوم پزشکی دانشگاه دولتی روزانه هستم و همینطور سطح زبان خوبی دارم که به زودی و به راحتی میتونم تافل و آیلتس رو هم بگیرم. آزمون sat هم شرکت کردم با نمره‌ی ۱۴۳۰. میخواستم مهاجرت کنم ولی متاسفانه خانواده‌م شرایط مالی خوبی ندارن و میخوام طوری باشه که خودم بتونم کار کنم و هزینه‌ی زندگی با خودم باشه. راهی هست که بتونم همین رشته‌ی پزشکی رو توی کشور دیگه‌ای ادامه بدم و یا تغییر رشته بدم به دندانپزشکی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما با داشتن نمره ۱۴۵۰ و معدل بالای ۱۸ شانش برای ترکیه جهت تحصیل رایگان را خواهید داشت ولی هزینه زندگی را باید داشته باشید.

 122. راز گفت:

  سلام برای بورسیه شدن در دکترای رشته تاریخ ب علاوه رزومه اینا اینکه ارشد کدوم دانشگاه تحصیل کرده باشیم چقدر مهمه مثلا تو دانشگای خوارزمی یا شیراز اینا تحصیل کرده باشیم امکانش وجود داره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، دانشگاه چندان مهم نیست.
   نمره زبان، داشتن مقاله، معدل و … بسیار مهم‌تر است.

 123. حمیدرضا گفت:

  سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی دارم با معدل حدود ۱۵. میخواستم ببینم شانسی برای دریافت پذیرش از دانشگاهی واسم هست؟ اگه هست کدوم کشور ها و اینکه هزینه هاشون چطوریه… شرایط مالی خیلی متوسطی دارم

 124. حمیدرضا گفت:

  سلام. من لیسانس رشته میکروبیولوژی با معدل ۱۵ دارم. میخواستم بدونم آیا شانس تحصیل دوره ارشد رو دارم در یک کشور با هزینه پایین یا ترجیحا رایگان؟ اگر هست چه کشوریه ممنون

 125. مهدیس گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتون
  ازتون ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  من ۲۸ سالمه و سال۹۵ کارشناسی مترجمی زبان از پیام نور بابل گرفتم با معدل ۱۲ و خورده ای. به دلایلی معدلم ترم‌های اول افت داشت اما زبانم خوب بود تونستم ۸سال تدریس کنم تو موسسات.
  بعد ازدواج باعث شد یه شهر دیگه رفتم و کارمو ول کردم
  همسرم ۲۶ سالشونه و دانشجوی انصرافی عمران آزاد هستن و سربازی هم ندارن
  تمکن مالی نسبتا خوب و قابل قبولی داریم اما سوالم اینه با این شرایطی که ما داریم اگر همسرم سربازی برن و برگردم امکانش هست من و ایشون برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگه بریم؟؟ و اینکه اگر میشه کدام کشور ها و البته هزینه های کمتر؟
  و اینکه من میتونم در سن ۳۰ به بالا در دانشگاه های خارجی دوباره از اول کارشناسی با رشته ی جدیدی بخونم یا چون خودم کارشناسی دارم به دلیل سن بالا امکانش نیست و حتما باید فوق بخونم؟
  و سوال آخرم اینکه تمکن مالی برای تحصیل چطور بررسی میشه؟ از چند ماه قبل؟؟
  ممنونم از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با پرداخت شهریه برای برخی از کشورها مانند ترکیه یا روسیه اقدام کنید، این کشورها محدویت سنی ندارند.
   در مورد تمکن مالی هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در برخی از مواقع صورتحساب چند ماه قبل را نگاه می‌کنند و در برخی مواقع صورتحساب همان ماه را بررسی می‌کنند.

 126. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در حال حاضر در نیوزیلند دانشجو هستم و اینکه من سربازی نرفتم و با پاسپورت موقت اومدم نیوزیلند حالا اگر درسم تموم شه میتونم از طریق پاسپورت موقت یا روش دیگه ای به استرالیا از طریق کار یا تحصیل مهاجرت کنم.

 127. Sara گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور دارم میخواستم بدون شانسی برای پذیرش از دانشگاهی در خارج از کشور برای ارشد واسم هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته شما احتمال دریافت بورسیه تحصیلی کم است ولی شانس دارید. شما با داشتن نمره زبان و معدل خوب شانسی خواهید داشت.

 128. Fateme گفت:

  سلام من رشتم تجربی امسال سال آخر منه ۱۴۰۱ کنکور میدم میخام دانشگاه خارج از کشور ادامه بدم آیا امکانش هست بورسیه بگیرم؟
  اگه مدرک زبان c1لازم هست خب میگیرمش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   در صورتی که معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد و مدرک آلمانی یا فرانسوی یا نروژی یا ایتالیایی در سطح C1 داشته باشید.

 129. عسل گفت:

  سلام اکثر نظر ها رو گفته بودید برای دکتری شانس ندارن خواستم بپرسم چه رشته ای به نظرتون انتخاب کنم که غقعدا بشه برم انگلیس یا کانادا؟نمیشه پزشکی بخونم ؟

 130. عسل گفت:

  سلام اکثر نظر ها رو گفته بودید برای دکتری شانس ندارن خواستم بپرسم چه رشته ای به نظرتون انتخاب کنم که بعدا بشه برم انگلیس یا کانادا؟نمیشه پزشکی بخونم ؟

 131. زينب گفت:

  سلام من دانشجوي معمار داخلي دانشگاه ازادم هنوز مدرك كاردانيمو گرفتم فقط برا مدرك كارشناسي ميتونم در يك كشور ديگه اي تحصيل كنم معدلمم تو دانشگاه ١٩/٢٠

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل شما باید یک مقطع را تمام کنید، یعنی شما باید مدرک کارشناسی خودتان را به پایان برسانید تا برای ارشد اقدام کنید.

 132. نگار گفت:

  سلام میشه که بگید اگه معلم باشیم میشه بریم خارج تدریس کنیم؟

 133. نگار گفت:

  سختیش چیه؟

 134. پارسا گفت:

  من رشته لیسانسم مهندسی شهرسازی بوده و رشته ارشدم هنر. آیا میتونم دکترا همون رشته هنر در دانشگاه های خارج از ایران ادامه بدهم؟
  یا میتونم دوباره ارشد هنر بخونم؟

 135. گگ گفت:

  سلام من امسال مهندسی اب دانشگاه ازاد قبول شدم امکان بورسیه رایگان برای من هست باتوجه به اینکه من دانشگاه ازاد قبول شدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما مشکلی بابت دانشگاه آزادی بودن ندارید به شرطی که سایر شرایط مانند نمره زبان، معدل و مقاله در صورت نیاز و امکان را داشته باشید.

 136. معصومه گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه من دیپلمم ریاضی هست ونظام جدیدهم هستم منتها با امسال اگه نرم دوسال دانشگاهم عقب میفته بگذریم میخواستم در مورد تحصیل توی رشته نقاشی تو اسکاتلند بدونم حتما باید زبان انگلیسی رو بلد باشم دیگه واینکه کنکورهنر رو هم همین ایران باید شرکت کنم وبعد برم اونجا ثبت نام کنم واسه کارشناسی؟ من هیچی نمیدونم میشه همه موارد ونکات رو بهم توضیح بدین.ممنونم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کنکور ایران و رتبه آن هیچ تاثیری در پذیرش ندارد.
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در اسکاتلند هم وجود ندارد. شما در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه ادامه تحصیل دهید که در این صورت باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 بلد باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد تا شانس دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید.

 137. سعیده گفت:

  سلام در حال حاضر ترم آخر مقطع ارشد برنامه ریزی سیستم های اقتصادی هستم برای تحصیل رایگان شانس ادامه تحصیل دارم یا خیر؟ با چه نمره زبانی

 138. مهدی گفت:

  سلام

  وقت بخیر
  ببخشید یه سوال دارم

  اینکه من در رشته ریاضی
  پایه دهم هستم و
  میخوام برای مهندسی بخونم

  مهندسی که درامد داشته باشه و کار دولتی داشته باشه

  و اینکه خواستم بپرسم که برای اینکه در خارج درس بخونم معدل و برای کنکور چه رتبه ایی باید کسب کنم تا بتونم مهندسی خوبی قبول شم در خارج و چه چیزهایی باید داشته باسم که بتونم در خارج قبول شم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد شغل نمی‌توان قول و حتی تضمینی داد. شما باید بتوانید با تخصص بالا فارغ‌التحصیل شوید تا بتوانید شغل پیدا کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، باید در یکی از کشورهای ایتالیا، آلمان، نروژ یا فرانسه ادامه تحصیل دهید که برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید و همچنین معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد.
   رتبه کنکور ایران تاثیری در بورسیه شما ندارد.

 139. F_S گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مسلط به زبان انگلیسی هستم و چند وقت دیگ مدرک میگیرم و البته زبان ترکی استانبولی هم دارم یاد میگیرم.
  خواستم بدونم برای کارشناسی در رشته علوم سیاسی کدوم کشورها دانشگاه‌های بهتر و جای رشد علمی بهتری در این حوزه دارن؟
  البته فقط برای تحصیل میخوام اقدام کنم و اینکه مدارک لازم به غیر از نمره زبان چی هست و آیا میشه کاملا رایگان تحصیل کرد و بورسیه شد؟؟

 140. Ayhan گفت:

  سلام من میخاستم رشته فنی برم ۱۴ سالمه و میخام۲سال دیگه مهاجرت کنم میخاستم ببینم میتونم رایگان در مدارس انگلستان درس بخونم در کالج شبانه روزی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دیپلم و لیسانس برای انگلستان برای ایرانی‌ها در شرایط فعلی وجود ندارد، مگر اینکه شما با خانواده خودتان مهاجرت کنید، در این صورت امکانپذیر است.

 141. لاوین گفت:

  سلام روز خوش برای رشته کارشناسی روان شناسی در ایتالیا که چک کردم به زبان انگلیسی هست تو دانشگاه مد نظر میتونم فقط مدرک ایلتس داشته باشم و بورسیه ی خوبی بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی بستگی به رزومه و مقطع تحصیلی می‌توانید برای فاند اقدام کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی و کمک کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره مندرج واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 142. Samane گفت:

  سلام برای رشته بازیگری از کدوم دانشگاه میشه بورسیه گرفت که هزینه دانشگاه نداشته باشه یا حداقل معقول باشه

 143. Moon گفت:

  سلام وقت بخیر. من لیسانس رشته مهندسی انرژی دارم(انرژی های نو،تجدید پذیر) با معدل ۱۶.۵ . کدوم کشورهای برای ارشد میتونم برم خارج از کشور؟ چه چیزهایی لازم هست مدرک زبان ووو؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن معدل بالای ۱۶، نمره حداقل ۶ زبان می‌توانید برای ایتالیا، آلمان و نروژ اقدام کرد و تحصیل رایگان برای شما دریافت کرد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی و کمک کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 144. اشکان گفت:

  سلاسلام خسته نباشد
  من فارغ التحصیل رشته عمران معدل بالای۱۶ از دانشگاه پیام وهستم.کنکور ارشد شرکت کردم ولی قبول نشدم. میتونم خارج از کور رایگان پذیرش بگیرم؟؟مدرک زبان ندارم ولی به زبان استانبولی وکردی مسلط هستم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکانپذیر است. با داشتن مدرک زبان تحصیلی می‌توان پذیرش رایگان از آلمان یا ایتالیا گرفت. برای زبان هم می‌توان با تلاش مناسب نمره دلخواه خودتان را بگیرید.

 145. سحر گفت:

  سلام من دانشجوی مترجمی زبان هستم مقطع کارشناسی .آیلتس ۷ دارم و مسلط ب زبان انگلیسی .استانبولی.کره ای هستم فرانسوی هم کمی بلدم میخواستم بدونم برای کدوم کشور میتونیم تو مقطع ارشد بورسیه بشم یا ب عبارتی تحصیل رایگان بگیرم

 146. پریا گفت:

  سلام من کارشناسی زیست جانوری و ارشد فیزیولوژی گیاهی دارم ولی متاسفانه معدل پایین ۱۳ دارم برای تحصیل کدوم کشور میتونم اقدام کنم که هزینه کمتری برام داشته باشه و رایگان باشه اگه نمره آیلتس بالایی داشته باشم شانسی دارم؟ و بنظرتون بهتره که واسه دکتری اقدام کنم یا ارشد مجدد؟ کدوم مقطع شانس بیشتر و هزینه کمتر داره
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ارشد مجدد برای شما شانس بیشتری دارد و نمره زبان و معدل تاثیرگذار است. برای دکترا باید مقاله هم داشته باشید.

 147. صبا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم یک مهندسی صنایع هستم میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی ارشد چه کشورایی امکان تحصیل رایگان هست و چه مدارکی لازمه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، نروژ اقدام کنید و باید نمره زبان خوب و معدل بالا داشته باشید.

 148. دریا گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی دانشگاه تهرانو دارم آیا می تونم برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد کم است و البته برای انگلستان هم کمتر است.
   پیشنهاد می‌کنم برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید.

 149. parvanr گفت:

  سلام امکان مهاجرت تحصیلی برای کسی که کارشناسی حقوق دانشگاه دولتی روزانه ی قم با معدل ۱۹ داره وجود داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته شما کم است ولی خب در صورت داشتن رزومه خوب بلی شانس خواهید داشت.

 150. M²m² گفت:

  سلام وقتتون بخیر من و خواهرم ۲۴ سن داریم و مدرک دیپلم هستیم میخواییم برای ویزای تحصیلی کشور آلمان اقدام کنیم با چه شرایطی به مدرک دیپلم ویزا میدهند ؟؟ آیا محدودیت سنی هم دارد ؟؟ چه زمانی باید برای گرفتن ویزا اقدام کرد ؟؟ من و خواهرم میخواهیم پزشکی بخونیم ولی نمیخوایم که در ایران کنکور بدیم با این شرایط میتونیم ویزای تحصیلی بگیریم ؟؟ برای تمکن مالی چه میزان باید پول داشته باشیم ؟؟ اگه زبان آلمانی بلد باشیم بورسیه میشیم ؟؟
  میدونم سوالاتم زیاد شد ولی میشه لطفا همشونو پاسخ بدین خیلی از شما متشکر میشیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سن شرایط پذیرش شما ۱۰۰% نیست، مدرک زبان آلمانی حداقل B2 نیاز است برای تحصیل رایگان، در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 151. نوید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم هفت آموزش زبان انگلیسی هستم از دانشگاه نجف آباد با معدل ۱۸ و آیلتس ۷.۵ آیا میتونم برای ارشد رشته های مرتبط با زبان انگلیسی اپلای کنم؟ آیا امکان گرفتن فاند یا بورسیه هست؟ آیا کشوری هست که بتونم اونجا ارشد رو رایگان بخونم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما برای ایتالیا و ترکیه شانس تحصیل رایگان دارید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 152. حسین گفت:

  راهی هست که بشه بدون گذاشتن وثیقه در خارج از کشور تحصیل کرد ؟ یعنی به عنوان یه دانشجو بری ولی وثیقه نذاری .

 153. Ali گفت:

  سلام
  ببخشید من ارشد ریاضیات مالی دارم
  از دانشگاه روزانه
  میخواستم بدونم منی ک پایان ناما نداشتم و اموزش محورکردم میتونم براادامه تحصیل برم؟
  البته باید بگم نمره آیلتس خوبی دارم
  و توبرنامه نویسی قوی ام
  و حوزه کاریمم علوم داده هستش
  میشه راهنمایی کنید منو
  که ایا میتونم بدون پایان نامه برم یانه

 154. مریم گفت:

  سلام. دانشجوی سال اخر ادبیات انگلیسی هستم. آیلتس ۷دارم.
  مدرک آلمانی هم تا تابستون b2میگیرم.
  معدل لیسانسم هم بالای ۱۷ است.
  شانسی برای پذیرش در دانشگاه بن یا گوتینگن یا دانشگاه های رایگان دیگر آلمان دارم؟

 155. امیر گفت:

  سلام من سال یازدهم رشته ریاضی و فیزیک هستم با معدل ۱۸ و نیم
  با مدرک زبان آلمانی c1
  میخاستم ببینم بخام برم المان امکانش هست برم ارشد رو اونجا بخونم
  واگه قبول میشم کلا باید چقدرهزینه کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با داشتن مدرک دیپلم و نمره زبان C1 برای کارشناسی می‌توان برای شما پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی و همراهی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 156. یگانه گفت:

  سلام وقت بخیر من چند ماه دیگه مدرک لیسانس رو میگیرم برای کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی کشور فنلاند دانشجو می پذیره یا چه کشورهایی با چه قدر هزینه ممنونم از لطفتون 🙏🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال شما خیلی کلی است. چون نسبت به شرایط شما متفاوت است، برای نمونه نسبت به فاند دریافتی شما متفاوت است و اگر شما برای نمونه فاند کامل بگیرید، شما هزینه چندانی نخواهید داشت و فاند شما بستگی به رزومه شما دارد.

 157. مهشید گفت:

  سلام. من ۱۷ سالمه . رشته ی تجربی با معدل بالا هستم.مدرک آلمانی B1 دارم.برای تحصیل در المان در رشته معماری ایا هزینه ی تحصیلم رایگانه یا خیر؟ اگر رایگان نیست، هزینه ی تحصیل و هزینه زندگی چقدر میشود؟

 158. MAHYA گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم بدونم چجوری برای گرفتن بورسیع اقدام کنم ایا رشته حسابداری بورسیه داره برای کره جنوبی؟
  و اینکه من هنوز دهمم ولی این مسئله خیلی فکرمو درگیر کرده . زبان کره ای نه ک خیلی خوب باشه در سطح متوسط بلدم و دارم تمرین کنم و بیشتر یاد بگیرم .
  فقط من چجوری با چه رتبه ای میتونم بورسیه بشم؟چجوری باید بورسیه بگیرم
  خواهش میکنم کمکم کنید🙂💜

 159. ارزو گفت:

  با عرض سلام
  بنده دیپلم انسانی هستم با معدل ۱۶
  و سن ۱۸ سال
  دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵
  آیا میتوانم برای لیسانس در دانشگاه رایگان آلمان پذیرش بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان شما نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید. در مورد معدل هم برخی از دانشگاه‌ها محدودیت‌هایی اعلام می‌کنند که باید بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما این معدل را قبول می‌کند یا نه.

 160. مجتبی گفت:

  سلام
  من رشتم معماری هست میخوام بدونم که آیا میتونم ارشد رو خارج ادامه بدم و امکان گرفتن فول فاند هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار کمتر از دکترا است ولی شما می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید.

 161. باران گفت:

  باسلام و وقت بخیر.
  ببخشید من کارشناسی ارشد رشته فقه شافعی دارم.
  می تونم در خارج از کشور بورس بشم؟
  در چه کشورهایی می تونم ادامه تحصیل بدم؟.
  ممنونم.

 162. شادی گفت:

  باسلام و وقت بخیر.
  ببخشید من کارشناسی ارشد رشته فقه شافعی دارم.
  می تونم در خارج از کشور بورس بشم؟
  در چه کشورهایی می تونم ادامه تحصیل بدم؟.
  ممنونم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در این رشته‌ها مشکل است.

 163. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  تحصیل در دانشگاه شبانه امکان بورسیه برای خارج کشور میدن

 164. Mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید بنده کلاس هشتم هستم و رشته موردنظرم ریاضیات هستش و به برنامه نویسی علاقه دارم و خب تا حد موردقبولی بلدم.
  ۸ ساله که زبان انگلیسی هم میرم و فکر کنم تقریبا تا حدود ۳ سال دیگه بتونم آیلتس ۶.۵ رو بگیرم.
  میخواستم بدونم برای تحصیل برنامه نویسی خارج از کشور با مدرک زبان انگلیسی چه جایی خوب هست و آیا امکانش هست بدون کنکور هم برم؟ و اینکه شرایط بورسیه گرفتن چجوری هستش؟
  درضمن نمراتم هم همگی بالای ۱۸ هستند.
  ممنون از شما.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اولین نکته را باید به شما عرض کنم که تخصص ما در زمینه مهاجرت تحصیلی است و اگر در زمینه کاری سوالی دارید، می‌توانید از سایر مجموعه‌ها راهنمایی درخواست کنید.
   شما بعد از اخذ دیپلم می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید و باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما بالای ۱۸ باشد.
   البته مهم‌ترین نکته این است که این قانون برای الان است و هر ساله قوانین تغییر می‌کنند.

 165. سید رادمان سجادی گفت:

  سلام من در رشته تجربی درس خواندم و کنکور دادم با معدل بیست و می خواهم در اسپانیا تحصیل رایگان داشته باشم و زندگی کنم چه کار میشه کرد تا کشور اسپانیا من را بورسیه کند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان تحصیل رایگان در اسپانیا در مقطع کارشناسی وجود ندارد. شما می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ بعد از اخذ دیپلم ادامه تحصیل دهید به صورت رایگان یا اینکه لیسانس و مثلاً فوق لیسانس را در ایران بخوانید و برای مقاطع بالاتر برای اسپانیا اقدام کنید.

 166. ریحانه گفت:

  سلام من یسال دارم تاکارشناسی طراحی لباس ازدانشگاه فنی حرفه ای کرج بگیرم بخاطرشرایطی میخوام ارشدخارج بخونم رشتش مهم نیس فقط میخوام رایگان باشه میشه لطفا راهنماییم کنید خیلی ضروریه واینکه میشه ازرشته خودم بازیگری رودراروپایاقاره امریکارایگان بخونم رزومه ندارم ولی توی تست میتونم شرکت کنم بخاطراینده شغلی این رشته میخوام مهاجرت کنم اگرآسیاهم بتونم هرجارایگان درس بخونم مشکلی ندارم وخرج زندگیش خیلی پایین باشه تودانشگاه یابیرون بتونم کارکنم خرجمو دربیارم

 167. انیس گفت:

  سلام.من کارشناسی فیزیک حالت جامد از دانشگاه دولتی با معدل ۱۵.۷۰گرفتم.
  یک پروژه ی کارشناسی داشتم.
  میخوام بدونم که در هیچکدوم از کشور های اروپایی میشود بدون گذراندن دوره ی ارشد،برای دکترا اقدام کرد یا خیر؟!آیا مدرک زبان آیلتس برای همه ی کشور خا معتبر است؟!یا استثنا هم وجود دارد؟!در کدام کشور ها میشود با کمترین هزینه حتی الامکان رایگان تحصیل کرد و منوط به چه شرایطی است؟!و کدام کشور ها در مقطع مستر و دکترا رشته ی نانوفیزیک یا نانو فناوری را دارا میباشند؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اکثر کشورهای دنیا این رشته‌ها را دارند. دکتری مستقیم هم وجود دارد ولی خب محدود است. نمره آیلتس را هم همه دانشگاه‌ها قبول دارند و پذیرش شما هم بستگی به رزومه شما دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما رزومه شما را بررسی کرده و نظر خودشان را بیان کنند، می‌توانید از طریق ایمیل رزومه خودتان را ارسال کنید تا بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 168. M گفت:

  در مورد اینکه من رشتم انسانیه دارم برای کنکور دارم میخونم که حقوق یا مدیریت قبول بشم و درسمو خارج بخونم اما میگن که آزمونی برای انسانیا نیست که بتونم شرکت کنم حقیقت داره؟و اگر نداره میشه بگید چه آزمونی انسانیا میتونن شرکت کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور ایران تاثیری در پذیرش شما ندارد.
   اگر شما بخواهید برای مقطع لیسانس به صورت رایگان در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید.
   شما برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 داشته باشید و البته معدل شما بالای ۱۸ باشد تا شانس بالایی داشته باشید.

 169. زرگل گفت:

  سلام من دانشجوی ترم۶ دانشگاه فرهنگیانم… بنظر تون واسه ارشد میتونم چه کشورهایی برم با هزینه مناسب؟؟

 170. mozhgan گفت:

  سلام وقتتون بخیر من معدل ۱۸ رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه تهران مرکز با آیلتس۸ دارم هیچ رزومه و مقاله ای ندارم ایا میتوتم در مقطع ارشد به صورت رایگان اپلای کنم و با توجه به هزینه ها با درآمد دانشجویی و ساعت کاری محدود از پس مخارج زندگی بر بیام

 171. Zary گفت:

  سلام وقت بخیر .
  بنده دانشجوی صنایع هستم
  میخواستم برای ارشد مهاجرت کنم و بورسیه دریافت کنم !
  میشه راهنمایید کنید که کدوم کشور بهترین گزینه هست؟
  و کدوم کشور از امنیت بالاتری برخورداره؟

 172. ایدا گفت:

  ببخشید میخاستم ببینم هیییچ راهی نداره از
  رشته پزشکی
  دارد
  دندان
  بورس بشیم به صورت رایگان؟
  از هر لحاظ(رتبه،زبان،دانشگاه)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با شرکت در آزمون ورودی و داشتن مدرک زبان برخی از کشورها مانند ایتالیا، آلمان یا ترکیه ادامه تحصیل دهید.

 173. نسترن گفت:

  سلام من رشتم تجربیه امسال ۱۴۰۱ قراره کنکور بدم معدل یازدهمم ۱۹.۷۳بود میخواستم بدونم کدوم کشور بصورت رایگان بهم بورس تحصیلیه پرستاری یا دندان پزشکیو میده؟
  خواهرمم ترم۶پرستاریه اگ اونم بخواد اقامت بگیره به کدوم کشورها میتونه بره که هزینش کمتر باشه و موقعیتش خوب باشه؟
  اگ بخوایم دوتامون باهم به یه کشور مهاجرت کنیم که بورس تحصیلیش رایگانه تاثیری تو پذیرش ما داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما با در دست داشتن نمره قبولی مورد نظر در آزمون ورودی و نمره زبان شانس دارید که این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای مقطع لیسانس بورسیه محدود و البته رقابتی است و کشورهایی که می‌توانید اقدام کنید کشورهای ترکیه، آلمان و ایتالیا است که گزینه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل هستند.

 174. . گفت:

  سلام من در حال حاضر کلاس هفتم هستم و علاقه مندم که واسه ادامه تحصیل به یکی از کشور های جهان اول برم تا فقط در مورد رشته ی خودم درس بخونم ممنون میشم بگین در کدوم کشور راحت میشه تحصیل کرد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که بخواهید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید، نمی‌توانید در تمام کشورها ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد و مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید.
   یا اینکه لیسانس را در ایران بخوانید و برای ارشد یا دکترا برای کشورهای دیگر اقدام کنید.
   در مورد رشته هم پیشنهاد می‌کنم که رشته‌ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید تا بتوانید بخوانید و متخصص شوید.

 175. سوسن گفت:

  سلام‌من ۱۷ سالمه. رشتم ریاضیه سال بعد دیپلم ریاضیمو میگیرم.انگلیسی هم بلدم و کمتر از یه سال دیگه امتحان ایلتس میخوام بدم.در کدوم کشور میتونم راحت تر از بقیه کشور ها ادامه تخصیل بدم بالخره مهاجرت سختی های خودش رو داره و اینکه من اتباع افغانستانی ساکن در ایران هستم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید لیسانس را در ایران ادامه دهید یا اینکه در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، نروژ و ایتالیا ادامه تحصیل دهید که در این صورت مدرک زبان کشور مقصد را باید در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد.
   تحصیل در این کشورها هم رایگان است.

 176. محمد گفت:

  سلام من امسال ۱۴۰۱ کنکور دارم
  و دارای آیلتس ۷ هستم
  آیا ممکنه در کشور هایی که دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس میکنن به صورت بورس در مقطع کارشناسی قبول بشم
  رشته برام مهم نیست فقط میخوام هر رشته ای که شده به طور رایگان در خارج از ایران ادامه بدم

  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی وجود ندارد.
   شما می‌توانید برای کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند فرانسه، ایتالیا، نروژ و آلمان اقدام کنید که تحصیل به زبان محلی کشورها مانند فرانسوی، ایتالیایی، نروژی و آلمانی خواهد بود و باید مدرک C1 زبان و معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید.

 177. یاسمن گفت:

  سلام بنده ۱۹ سالمه مدرک دیپلم تجربی دارم امسال کنکور زبان میدم اگر دولتی نیارم میرم ازاد تهران از اونجایی که هنوز نرفتم دانشگاه نمیدونم چه زبانی قبول میشم ،سال آینده برای زندگی به گوتنبرگ میرم و مجبورم میشم بعد از یک سال تحصیل برم،میخوام بدونم راهی وجور داره که ادامه لیسانسم رو اونجا بخونم یا هم چیو باید از اول شروع کنم؟سطح زبان انگلیسیم c1 ولی شنیدم برای مقطع لیسانس فقط به زبان سوئدی ارائه میشه و مشکلی نیست میتونم اونجا کالج زبان برم ولی اینکه درس های دانگشاهم چی میشه رو نمیدونم خوشحال میشم در این زمینه راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی زبان سوئدی و کالج زبان لازم خواهد بود. تطبیق واحدها عموماً سخت انجام می‌شود و بستگی به رشته، دانشگاه و نمره دارد.

 178. سولاله گفت:

  سلام …. آیا برای تحصیل کارشناسی در آلمان رتبه کنکور تاثیر دارد؟؟

 179. مصطفی گفت:

  باسلام و تشکراز پیج خوبتان
  من مدرک کارشناسی مدیریت گردشگری و ارشد ایرانشناسی دارم چون کارمند و متاهل هستم فرزندم امسال کنکوری می باشد بنظر شما بهترین گزینه ها چطور و کدام کشورها می تواند باشد کار یا تحصیل و مهاجرت فرقی برایم ندارد.
  سپاس از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید رزومه‌تون بررسی بشود، بستگی به شرایط زبان، سن و معدل شما دارد که براساس رزومه خودتان یا فرزندتان می‌توان اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.
   شماره واتس‌آپ: ۰۹۳۳۵۶۲۲۵۱۲
   ایمیل: nextabroadedu@gmail.com

 180. مهسا گفت:

  سلام من دهم انسانی هستم و دو سال دیگه باید کنکور بدم ولی می خوام برای تحصیل به دانشگاه های خارج برم ولی نمیدونم چطوری باید اینجا کنکور بدم بعضی ها را می بینم برای دانشگاه های خارج قبول شدن
  نمیدونم چجوری

  میشه در این باره راهنماییم کنید؟؟

 181. Fatemeh گفت:

  سلام من میخواهم از خارج از کشور بورسیه بگیرم آیا امکان بورسیه گرفتن در رشته ی کاراگاهی هست حالا توی کشور های مختلف

 182. Fatemeh گفت:

  سلام من میخواهم از خارج از کشور بورسیه بگیرم آیا امکان بورسیه گرفتن در رشته ی کاراگاهی هست حالا توی کشور های مختلف و وضعیت بورسیه پزشکی چطوره؟

 183. ملیکا گفت:

  سلام من رشته ام گرافیک رایانه هس میخواستم بدونم با چه شرایطی میتونم بعد کنکور تو دانشگاه های کانادا رایگان تحصیل کنم

 184. ملیکا گفت:

  سلام من رشته ام گرافیک رایانه هس میخواستم بدونم با چه شرایطی میتونم بعد کنکور تو دانشگاه های کانادا رایگان تحصیل کنم و

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی برای دانشگاه‌های کانادا وجود ندارد.

 185. ملیکا گفت:

  ببخشید ینی هیچ جوره نمیشه با رشته ی گرافیک رایانه تودانشگاه کانادا تحصیل کرد؟؟اگه میشه لطفا شرایطش و بگید

 186. ملیکا گفت:

  ببخشید ینی هیچ جوره نمیشه با رشته ی گرافیک رایانه تودانشگاه کانادا تحصیل کرد؟؟اگه میشه لطفا شرایطش و بگید…م

 187. عبدالرشید اسماعیل زهی گفت:

  سلام ببخشید من رشته انسانی خودم الان مدرک تحصیلی کارشناسی دارم آیا من می تونم برم هند رشته مهندسی بخونم لطفأ رهنمایی کنید

 188. عسل گفت:

  سلام وقت بخیر
  دختر من امسال کلاس یازدهم تجربی هست و در حال حاضر داره کلاس زبان المانی میره و تصمیم داریم که در کالج المان شرکت کنه اما نمیدونیم از چه زمانی اقدام کنیم که از ثبت نام کالج عقب نیافتیم
  باید صبر کنیم دیپلم موقت که امد اقدام کنیم یا که نه زودتر شروع کنیم که تا کارها انجام شود دیپلم موقت هم بیاد ؟
  ممنون 🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با داشتن مدرک دیپلم و ریز نمرات دخترتان اقدام کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 189. حمید گفت:

  سلام. من در دانشگاه تهران در رشته مهندسی مکانیک تحصیل می کنم. می خواستم بدونم که با معدل ۱۶ و خورده ای چه مسیری برای من مناسب ترین هست؟ آلمان، آمریکا، کانادا؟ توان مالی آنچنانی نداریم. می خوام دانشگاه هزینه ای نداشته باشه و حتی من رو بورسیه هم بکنن ترجیحا. یا اینکه مثلا می شه به شیوه ی کاری هم مهاجرت کرد؟ یعنی ارشد رو همینجا بگیرم و بعد با کار برم مثلا آلمان. ترجیحم البته این هست که یه کشور انگلیسی زبان برم. اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون می شم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با توجه به بودجه پایین خودتان با داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ارشد خودتان را در آلمان ادامه دهید که تحصیل رایگان است و شما اجازه کار هم خواهید داشت.

 190. محمدی گفت:

  سلام من رشته معماری داخلی هستم سال دوازدهم میخوام به طور رایگان در هرکشوری که بشه ادامه تحصیل بدم کجا میتونم؟
  و برای ادامه تحصیل رایگان باید چه شرایطی داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 بلد باشید و معدل شما بالای ۱۸ باشد.

 191. فاطمه گفت:

  سلام من فعلا کلاس هشتم هستم و میخوام رشته ی تجربی برم و دوست دارم تو خارج از کشور ادامه تحصیل بدم به صورت رایگان چطور میتونم؟
  و اینکه چه شرایطی باید داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   از الان نمی‌توان برای چندین سال بعدی نظر داد، چون هر سال قوانین تغییر پیدا می‌کنند ولی در حال حاضر شرایط بدین گونه است که شما می‌توانید به صورت رایگان در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید، برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و البته معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد تا بتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید.

 192. محمدی گفت:

  ببخشید میشه یه سایت بدید که ما بتونیم از این طریق ثبت نام کنیم برای دانشگاه بصورت رایگان

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ثبت‌نام باید به سایت خود دانشگاه سر بزنید و اطلاعات کافی به دست بیاورید و اقدام کنید.

 193. ... گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت جنابعالی
  برای تحصیل در کالج کشورهای اروپایی در سال یازدهم زمانی که نمره آیلتس بالای ۶ داری، معدل و ریزنمرات سال های قبل به خصوص سال دهم حداقل باید چقدر باشد در رشته تجربی؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای کشورهای اروپایی انگلیسی زبان کم است.
   شما می‌توانید برای مقطع کارشناسی در کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و نروژ اقدام کنید. برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد.

 194. ... گفت:

  سلام من سال آخر هنرستان رشته گرافیک هستم ایلس ۶ هم دارم امکان پذیرش از کجا برام بیشتر هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و نروژ اقدام کنید و به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید.
   برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 و معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید.
   البته می‌توانید برای کشورهای دیگر هم اقدام کنید که در این صورت رایگان نخواهد بود.

 195. Bahar گفت:

  سلام
  میشه برای دکترای روانشناسی از ایتالیا فاند گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن رزومه خوب بلی شانس خواهید داشت.
   در صورت تمایل از طریق واتس‌آپ یا ایمیل می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید.

 196. شاهرخ قبادی گفت:

  سلام خسته نباشید میگم من میخام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم ولی پول ندارم میشه به من کمک کنید ممنون ۰۹۹۰۸۳۷۷۰۶۵ اینم شماره تلفن من است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه در این زمینه نمی‌توانید شما را کمک کنیم.
   باید خودتان تلاش کنید و اقدام کنید.
   موفق باشید.

 197. آقای میروزاده گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۳سالمه ترم آخر کارشناسی رشته علوم تربیتی پیام نور هستم با معدل ۱۷،پاسپورت ندارم چون خدمت نرفتم بخاطر معافیت تحصیلی، تا یه سال دیگه معافیت تحصیلی دارم،زبانم خوب نیس ولی اروپا رفت‌میشه قشنگ زبان را خوند
  آیا میشه منی که سربازی نکردم و میشا در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور در یکی از کشورهای اروپا ویزا تحصیلی گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بدون نمره زبان و پاسپورت نمی‌توان پذیرش گرفت. برای دوره زبان هم معافیت تحصیلی صادر نمی‌شود.

 198. فاطمه گفت:

  آیا من میتونم با مدرک زبان عربی توی کشور اروپایی بصورت رایگان تحصیل کنم؟رشته عربی توی دانشگاه های اروپایی تدریس میشن؟

 199. فاطمه گفت:

  درضمن برای اخذ بورسیه ارشد دانشگاه های اروپایی معدل دیپلم مهم هست بیشتر یا معدل کارشناسی؟چون بنده معدل دیپلم پایینی داشتم۱۵بود اگر معدل کارشناسی بالا باشه ممکن هست که با رشته ادبیات عربی بورسیه شد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره آخرین مقطع تحصیلی مهم‌تر است.
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در رشته ادبیات عربی خیلی کم است.

 200. Sevin گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی کارشناسی زیست شناسی هستم ترم سوم می خواستم بپرسم میشه برای کارشناسی ارشد از آلمان یا ایتالیا بورسیه گرفت یا اینکه اصلا شرایطش چطوریه؟

 201. زهره گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده دانشجو داروسازی علوم پزشکی شیراز روزانه هستم، ورودی ۹۸، معدل کلم ۱۵.۵۶
  واسه ادامه تحصیل رایگان در آلمان به چه زبانی و با چه نمره ای نیازه؟ و اینکه هزینه های زندگی چقدره، و اینکه در دوران تحصیل آیا امکان کار خارج از دانشگاه وجود داره؟

 202. علی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  بنده کارشناسی مهندسی دارم با معدل ۱۵
  میخواستم بدونم امکان خوندن ارشد mba در دانشگاه های آلمان وجود داره یا باید از اول بخونم
  و اینکه برای تحصیل تو این رشته باید مدرک زبان انگلیسی ارائه بدم یا آلمانی
  ( امکانش هست خلع مدرک کارشناسی با مقاله و عضویت و دوره های اتاق بازرگانی جبران بشه )

 203. هادی گفت:

  سلام و درود
  من نفر اول دانشگاه پیام نور شدم در رشته مهندسی مکانیک معدل ۱۷.۵،خواستم بدونم امکان تحصیل در مقطع ارشد درخارج از کشور میسر هستش یا نه

 204. مهسا مرادی گفت:

  سلام من دوازدهم فنی حرفه ای هستم میخواستم دانشگاه برم خارج کشور رایگان ایا امکان پذیر هست
  اول باید اینجا کنکور داد
  چطوری باید بورسیه گرفت یعنی اصلا چطوری باید رفت وارد اون دانشگاه شد خودشون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا به صورت رایگان بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد و نمره زبان کشور مقصد را در سطح B2 داشته باشید.
   یا اینکه لیسانس و فوق لیسانس را در ایران بخوانید و برای مقطع بعدی اقدام کنید.

 205. مهیا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ارشد دانشگاه تربیت مدرس هستم و کارشناسی هم دولتی خوندم معدل ۱۵ رشته علوم زمین
  میخواستم بدونم برای گرفتن دوره دکتری یا پست داک کشور اسپانیا هزینه زیادی احتیاجه؟یا میشه به صورت رایگان تحصیل کرد؟
  مدرک زبان هم‌تافل دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به معدل و نمره زبان و مقالات شما دارد ولی تحصیل دکترای رایگان و عموماً همراه با فاند است.

 206. نادیا گفت:

  سلام من دانش آموز رشته تجربی هستم و میخوام برای دانشگاه ب آلمان برم ولی مدرک زبان ندارم چیکار کنم و باید کنکور بدم یا ن؟

 207. ماندانا گفت:

  من کارشناسی حقوق دارم و‌ معدلم ۱۳ ونیم هست مدرک آیلتس هم ۷ و نیم برای چه رشته ای و کدام دانشگاه رایگان میتونم اقدام کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل و رشته همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت، در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 208. محمدرضا گفت:

  سلام ضمن عرض خسته نباشید من لیسانس مترجمی زبان دارم و ۲۳ سالم است و معدل لیسانس من ۱۷.۲۳ صدم است‌‌ به نظر شما‌ میتونم به کانادا یا کشور های در این لیست بورسیه بشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پایین است و شما بهتر است برای مقطع دکترا اقدام کنید و اینکه شانس دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته زبان هم کم است.

 209. محمدرضا گفت:

  و من‌ میخوام رشته هنر بخونم

 210. محمدرضا گفت:

  به نظر شما نمیتونم رایگان تحصیل کنم آیلتس ۷ دارم و میخواهم در رشته هنر ادامه تحصیل بدم در مقطع فوق لیسانس

 211. مهشاد گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد باستان شناسی گرایش تاریخی دانشگاه شهید بهشتی میخونم
  معدل دوره کارشناسی بنده ۱۷ بوده
  میتونم بعد از اتمام ارشدم دوباره برای ارشد و یا دکترا در یکی از دانشگاه های خارج از کشور که تحصیل رایگان یا هزینه کمی داشته باشه تحصیل کنم؟ فقط مشکل اساسی من زبان انگلیسی هست که ضعیف هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید در وهله اول زبان خودتان را تقویت کنید و سپس اقدام کنید.
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته کم است ولی پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.

 212. Aida گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی حسابداری میخونم دانشگاه ازاد اصفهان
  معدلم بالای ۱۸/۵
  میخاسم ببینم
  برای مهاجرت کجا میتونم برای این رشته اقدام کنم؟
  تحصیلی باید برم یا کاری؟
  اصلا شانسی هس؟

 213. Aida گفت:

  چیزی ک برام سواله اینه که من ایران خوندم‌ کارشناسی حسابداری اگ‌بخام‌برم‌ادامه تحصیل
  از اونجایی ک حسابداری ایران فرق داره
  ب مشکل برنمیخورم؟؟
  چجوری تبدیل میکنن؟
  برای کانادا میشه بورسیه بشم؟؟ امکانش چقدره؟
  چون از لحاظ هزینه واسم اهمیت داره
  برای بورسیه کانادا شدن باید چیکار کنم؟ ک امکانش واسم بیشتر بشه؟

 214. melina گفت:

  سلام من دیپلم کارو دانش گرافیک را دارم معدلم ۱۸ هست میخوام بدونم میتونم از این رشته بورسیه بگیرم .و کدوم کشور شانس قبولی بیشتری دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید و برای این باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح b2 داشته باشید و معدل شما بالای ۱۸ باشد که است.

 215. نوید جهان گفت:

  با سلام. ۴۷ سال دارم. ابتدا سال ۱۳۸۰ موفق به اخذ مدرک مهندسی مکانیک شدم. به تازگی مدرک کارشناسی ارشد mba پیام نور را دریافت نموده ام. البته آیلتس ۶.۵ آکادمیک هم دارم که در آینده نزدیک اکسپایر خواهد شد. آیا میتوانم برای مقطع دکترا در اروپا اقدام کنم ؟ با تشکر

 216. الهام گفت:

  درود وقت بخیر.رشتم من روانشناسی هست. میخواستم بپرسم برای المان یا ایتالیا باید هم ایلتس گرفت و هم مدرک زبان اون کشور رو یا یکیش کافیه؟
  و اگر اینجا کارشناسیم تموم نشده باشه میتونم به عنوان همراه برم و معادل سازی کنم و اونجا ادامه بدم بقیش رو؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   یک زبان کافی است. شما باید مدرک زبان دوره تحصیلی خودتان را ارائه بدهید. اگر دوره شما انگلیسی باشد، باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، اگر فرانسوی باشد، باید مدرک فرانسوی داشته باشید.
   در مورد معادل سازی هم باید با دانشگاه صحبت کنید، احتمال آن کم است و ممکن است، شما فقط دروس عمومی را پاس کرده باشید که چندان یکسان نباشد و …

 217. Ali گفت:

  با سلام
  من ۲۷ سال هستم دانشجو مدرک کارشناسی برق قدرت دارم

  ایا میتونم با مدرک دیپلم گرفتم دوباره کارشناسی در رشته دیگه ادامه تحصیل در دانشکاه های سوئد یا اتریش یا هلند یا سوئیس یا نروژ مهندسی نفت یا هوافضا شرکت کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سن شما احتمال آن کم است که بتوانید بورسیه دریافت کنید، مگر اینکه با هزینه خودتان ادامه تحصیل بدهید.

 218. شقایق گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دارم.با معدل بالای ۱۷.متولد ۶۸ هستم و سال ۹۴ ارشد گرفتم.تمام این مدت شغل مرتبط داشتم.با توجه به گپ تحصیلی در کدوم کشور امکان دریافت بورس یا تحصیل رایگان دارم؟گپ تحصیلی چطور باید پر کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ داشته باشید، می‌توان برای ایتالیا و آلمان برای تحصیل رایگان اقدام کرد. در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 219. ساناز گفت:

  سلام من دختری ۱۹ ساله هستم که میخوام در کشور آلمان ادامه تحصیل بدم با مدرک دیپلم میخواستم بدونم باید چیکار کنم

 220. نیلوفر گفت:

  سلام من دختری ۱۹ ساله هستم که میخوام در کشور آلمان ادامه تحصیل بدم با مدرک دیپلم میخواستم بدونم باید چیکار کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان، باید مدرک دیپلم به همراه معدل بالای ۱۸ داشته باشید، در ضمن باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 هم داشته باشید. هر چه معدل و نمره زبان شما بیشتر باشد؛ شانس دریافت بورسیه تحصیلی شما بیشتر خواهد بود.
   می‌توان با نمره معدل پایین‌تر و نمره زبان کمتر هم شانس داشت ولی این شانس کمتر خواهد بود.
   در صورتی که تمایل داشته باشید، تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 221. Minoo گفت:

  سلام
  من دوازدهم رشته انسانی هستم. میخواستم رشته هنر رو برای دانشگاه توی کشور ایتالیا بخونم. برای تحصیل رایگان در این کشور باید چه شرایطی رو داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید، نمره زبان ایتالیایی در حد B2 داشته باشید، تا شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید.

 222. faezeh گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس رشته ی زبان و ادبیات عرب با معدل بالای۱۷ دارم
  برای مقطع ارشد میتونم تو کدوم دانشگاه رایگان ادامه تحصیل بدم؟؟؟
  یا کدام دانشگاه ها از هزینه نسبتا کمی به ازای هر ترم برخوردارد؟؟؟
  ممنون از راهنماییتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به رشته اخذ پذیرش رایگان برای شما سخت است و همراه با شهریه پایین برای ایتالیا شانس دارید.

 223. amir گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشید شرایط برای تحصیل رایگان در آلمان و امریکا برای رشته ی مهندسی هوا فضا چیه؟
  امکان تحصیل رایگان هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان در آلمان وجود دارد در مقطع لیسانس و شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 و بالاتر و معدل دیپلم بالای ۱۸ و بالاتر داشته باشید.
   برای آمریکا هم باید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 224. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل در خارج از کشور میشه راهنمایی بفرمایید؟

 225. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم پشت کنکورم
  اصلا امکان تحصیل رایگان در خارج از کشور وجود داره ایا

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح B2 یا بالاتر داشته باشید و معدل دیپلم شما بالاتر از ۱۸ باشد.
   برای مقاطع بالاتر هم می‌توانید در اکثر کشورها ادامه تحصیل دهید.

 226. فاطمه گفت:

  با ترمیم معدل میشه جبران کرد ایا /اخه شنیدم ترمیم هم بزنیم فایده ای نداره… من چطور میتونم باهاتون ارتباط برقرار کنم

 227. اینا گفت:

  با سلام آیا امکان بورسیه یا فاند برای بنده با ۳۴ سال سن و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت معدل ۱۸/۹۴ از دانشگاه آزاد و کارشناسی غیرمرتبط ( درحال تقویت زبان برای آیلتس بهار آینده ) وجود دارد؟

 228. Hadis گفت:

  سلام وقت بخیر من تیر امسال از رشته اموزش ابتدایی فارغ التحصیل میشم و یه تعهد ۸ ساله به اموزش پرورش دارم. من بعد از اتمام تعهد می تونم برای ارشد تو یکی از این موارد تو حیطه رشته ای که دارم تحصیل کنم؟

 229. ثنا صفری گفت:

  سلام
  با ترمیم نمره می تونیم معدل را جبران کنیم

 230. Fatemeh گفت:

  سلام، بنده ۲۲ سال سن ودارای مدرک زبان ادونس هستم وایلتس هم میخونم ولیسانس مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک دارم میتونم ایتالیا تحصیل کنم لطفا درمورد شرایطش وهزینه هاش بگین و اپلای وبورسیه به چه صورته؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در آینده نزدیک در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا یک مطلب مفصل منتشر خواهیم کرد.
   شما باید معدل بالای ۱۷ داشته باشید و نمره زبان انگلیسی یا ایتالیایی ( متناسب با دوره انگلیسی یا ایتالیایی ) داشته باشید.
   در مورد هزینه هم بستگی به دریافت بورسیه شما دارد. هزینه زندگی در ایتالیا به طور متوسط ماهیانه ۶۰۰ یورو و بالاتر است و یک هزینه مختصر به صورت سالیانه باید برای دانشگاه پرداخت کنید.

 231. احمدی گفت:

  سلام . ببخشید من دوازدهم تجربی هستم.
  قراره کنکور بدم.
  معدلم بالای ۱۸/۵ هست.
  میخواستم بدونم میتونم بورسیه آلمان رو کامل بگیرم و رایگان تحصیل کنم؟
  از کجا اقدام کنم؟
  و اینکه این معدل و مدرک آیلتس با نمره ۶ خوبه برای بورسیه؟
  چگونه ؟
  من بیشتر نمی تونم بپرسم…
  یکم توضیح دهید.
  ممنون.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای امکان تحصیل رایگان در آلمان باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و نمره زبان آلمانی شما بالای B2 باشد. شما نیازی به مدرک زبان آیلتس و انگلیسی ندارید، چون دوره‌ها به زبان آلمانی است.
   در این صورت تحصیل رایگان خواهد بود ولی شما باید خودتان هزینه زندگی خودتان را تامین کنید که در حدود ۸۰۰ یورو به ازای هر ماه است.

 232. احمدی گفت:

  درچه صورتی هزینه زندگی را می‌توان از طرف دانشگاه کمک گرفت و کاهش داد؟
  آیا بورسیه تاثیری در کاهش هزینه زندگی خواهد داشت؟؟

 233. احمدی گفت:

  مثلا دانشگاه دولتی وجود دارد که حقوق بدهد و ما با آن هزینه زندگی را تهیه کنیم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید