آموزش تصویری و ساده ثبت نام بورسیه ترکیه

امروزه موسسه‌های بسیاری که در زمینه‌ی اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت دارند، اقدام به ثبت نام بورسیه ترکیه برای داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه می‌کنند. ثبت نام بورسیه ترکیه از طریق سایت www.turkiyeburslari.gov.tr  انجام می‌پذیرد. برخی از موسسات ممکن است هزینه‌ی بالایی جهت ثبت نام شما در سایت بورسیه ترکیه دریافت نمایند. شما می‌توانید با اجرای مراحلی که در این متن توضیح داده شده است، شخصاً اقدام به ثبت نام بورسیه ترکیه بکنید. بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی کشور ترکیه می‌تواند کمک بسیاری به تامین نیازهای اقتصادی دانشجویان ایرانی بکند.

کمک هزینه‌های تحصیلی ترکیه توسط دولت کشور ترکیه به دانشجویان بین المللی اعطاء می‌شوند. دولت ترکیه با اعطای بورسیه‌های تحصیلی رایگان به دانشجویان بین المللی، دانشجویان ممتاز و نخبه را به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور جذب می‌کند. کمک هزینه‌های تحصیلی ترکیه بیمه (خدمات  پزشکی  و سلامتی دانشجویی)، هزینه‌ی خوابگاه و اقامت دانشجویی، هزینه‌ی شهریه‌های دانشگاه، کمک هزینه‌های ماهیانه‌ی زندگی دانشجویی، و کمک هزینه‌ی سفر دانشجویی را تحت پوشش قرار می‌دهند. به همین دلیل رقابت سرسختانه‌ای بین دانشجویان بین المللی  برای اخذ کمک هزینه‌های دانشجویی ترکیه وجود دارد. برای موفقیت در اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی ترکیه باید دارای رزومه‌ی قوی و نمره‌های بالایی باشید. در ادامه‌ی مطلب شما را با مراحل مختلف ثبت نام بورسیه ترکیه آشنا خواهیم کرد.

مراحل ثبت نام بورسیه ترکیه

 ابتدا به سایت رسمی ثبت نام بورسیه ترکیه به آدرس www.turkiyeburslari.gov.tr مراجعه نمایید. در گوشه‌ی بالای سمت راست صفحه  گزینه‌ای با عنوان APPLY/LOGIN  مشاهده خواهید کرد. روی این گزینه کلیک کنید.

بعد از این مرحله صفحه‌ی دیگری برای شما باز می‌شود. در این قسمت باید روی عبارت Register کلیک کنید.

صفحه‌ی دیگری برای شما باز می‌شود که در آن باید به ترتیب اطلاعات زیر را وارد نمایید.

 

مراحل ثبت نام بورسیه ترکیه

مراحل ثبت نام بورسیه ترکیه

۱. نام: در این قسمت باید نام خود را وارد کنید.

۲.  نام دوم ( اگر نام شما دو کلمه‌ای است قسمت اول اسم خود را در کادر اول و قسمت دوم اسمتان را در کادر دوم وارد نمایید. برای مثال اگر نام شما امیر حسین است، در قسمت اول کلمه‌ی امیر و در قسمت دوم کلمه‌ی حسین را وارد نمایید. داوطلبانی که اسم آنها یک کلمه است نیازی به پر کردن کادر دوم ندارند)

۳. نام خانوادگی

 ۴. جنسیت: در این قسمت باید جنسیت خود را مشخص کنید. زن (Female)/ مرد (Male)

 ۵.  تاریخ تولد: تاریخ تولد خود را طبق تاریخ میلادی انتخاب کنید

 ۶. ملیت: ملیت خود را از فهرست ارائه شده پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید. داوطلبان ایرانی باید گزینه‌ی Iran را انتخاب کنند.

 ۷. ایمیل: در این قسمت ایمیل خود را وارد نمایید

 ۸. تکرار ایمیل: ایمیل خود را تکرار نمایید.

۹.  رمز: رمز خود را وارد نمایید( زمانی که ضریب سختی رمز شما بیشتر باشد،  نوار به رنگ سبز در خواهد آمد. به منظور افزایش ضریب سختی رمز خود می‌توانید از ترکیب حروف کوچک و بزرگ و اعداد استفاده کنید).

۱۰.  تکرار رمز: رمز خود را تکرار نمایید.

۱۱.  سوال محرمانه: در این قسمت یک سوال محرمانه در مورد خودتان مطرح می‌کنید.( این قسمت برای  ایجاد امنیت بیشتر طراحی شده است. برای مثال می‌توانید سوالاتی مانند نام معلم اول دبستان خود، نام حیوان خانگی‌تان و … را  مطرح کنید)

۱۲.  پاسخ سوال محرمانه: در این قسمت پاسخ مربوط به سوال محرمانه‌ی خود را وارد می‌کنید.

 ۱۳.  کپچا: حروف‌هایی را که در پایین کادر مشاهده می‌کنید وارد نمایید.( اگر حروف واضح نباشند می‌توانید قسمت مشخص شده را کلیک کنید تا حروف جدیدی ظاهر شوند)

۱۴. تایید اطلاعات: اگر از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان دارید روی قسمت I approve کلیک کنید.

۱۵. ذخیره اطلاعات: پس از تکمیل اطلاعات گزینه‌ی Save را در پایین صفحه کلیک کنید.

بعد از تکمیل این قسمت پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که دوباره باید صحت اطلاعات خود را با کلیک روی گزینه‌های I Approve و Save تصدیق نمایید. سپس ایمیل تایید برای شما ارسال خواهد شد. روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید و ثبت نام خود را ادامه دهید.

بعد از باز شدن صفحه ثبت نام، ایمیل و رمز خود را وارد کرده و سپس گزینه‌ی Login را کلیک کنید.

در این مرحله کادر سیاه رنگی در سمت چپ صفحه مشاهده می‌کنید که به ترتیب شامل عنوان‌های اطلاعات شخصی، اطلاعات خانواده، اطلاعات تماس، اطلاعات تحصیلات، اطلاعات زبان، تجربه کاری، صلاحیت آکادمیک، فعالیت‌های اجتماعی، تجربه زندگی در ترکیه، و ثبت نام‌های شما است. شما باید مرحله به مرحله اطلاعات مربوط به خود را وارد کرده و این صفحات را کامل کنید.

 

مراحل ثبت نام در سایت بورسیه ترکیه

برای تکمیل قسمت اطلاعات شخصی گزینه‌ی Personal Information را انتخاب کرده و پس از باز شدن صفحه برای تکمیل اطلاعات گزینه ادیت (Edit) را در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در این قسمت شما باید جنسیت، وضعیت تاهل مجرد (Single) متاهل (Married) و مطلقه (Divorced)، تاریخ تولد، ملیت، کشور محل تولد، شهر محل تولد، کارت شناسایی گذرنامه (passport) یا کارت ملی (Identity card)، شماره کارت شناسایی و آپلود تصویر صفحه‌ی کارت شناسایی اسکن شده خود را وارد نمایید. در صورتی که تابعیت کشور دیگری را نیز دارید باید گزینه‌ی Other Citizenship را تیک بزنید. سپس مذهب خود را وارد کنید. می‌توانید وضعیت معلولیت خود را در قسمت Diasability Status وارد کنید. عکس اسکن شده‌ی خود را آپلود کنید. در قسمت Information on Hobbies  اطلاعات مربوط به علایق و سرگرمی‌های شخصی خود را بنویسید. قسمت Special Talent Information را نیز با توجه به اطلاعاتی در مورد استعدادهای خود را تکمیل نمایید.

توجه کنید که پر کردن قسمت مربوط به مذهب و معلولیت الزامی نیست و مذهب شما هیچ تاثیری در قبولی درخواست کمک هزینه تحصیلی شما نخواهد داشت.

در قسمت بعدی که مربوط به اطلاعات خانوادگی است باید:

۱. نام مادر

۲. در قید حیات بودن مادر

۳. نام پدر

۴. در قید حیات بودن پدر

۵. تعداد خواهر و برادر

۶. وضعیت تاهل

۷. درآمد کل ماهانه خود را وارد نمایید.

 

ثبت اطلاعات خانواده

ثبت اطلاعات خانواده

 

تکمیل بخش اطلاعات تماس

در قسمت بعدی باید صفحه‌ی مربوط به اطلاعات تماس را تکمیل نمایید. در این قسمت کشورتان را انتخاب می‌کنید و شهر محل سکونت خود را وارد می‌نمایید. سپس کد پستی محل سکونت، تلفن منزل، تلفن همراه، آدرس منزل، شماره آپارتمان و پلاک ساختمان خود را وارد کنید. اگر اطلاعات اقامتی شما با اطلاعات تماسی که وارد کردید فرق دارد در کادر پایین صفحه تیک بزنید. مدت زمانی را که در منزل اخیر خود سکونت داشته‌اید را به صورت ماه و سال نیز باید وارد نمایید.

تکمیل بخش اطلاعات تحصیلی

در مرحله‌ی بعد باید اطلاعات مربوط به تحصیلات خود را وارد کنید. با کلیک بر روی گزینه‌ی Education Information  صفحه‌ای برای شما باز می‌شود. در این صفحه گزینه‌های مربوط به مقاطع تحصیلی مختلف را مشاهده خواهید کرد. دانش آموزانی که برای مقطع لیسانس ثبت نام می‌کنند، در قسمت اول ریزنمرات راهنمایی و در قسمت دوم نیز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را پر کنند. مقاطع تحصیلی به ترتیب عبارت هستند از دوره‌ی راهنمایی، دوره‌ی دبیرستان، دوره‌ی پیش دانشگاهی، دوره‌ی کارشناسی، دوره‌ی کارشناسی ارشد و دوره‌ی دکترا. بر اساس اطلاعاتی که در این قسمت وارد می‌کنید برنامه‌های بورسیه برای مقاطع و رشته‌های تحصیلی ارائه می‌شوند. ابتدا باید با وارد نمودن اطلاعات مربوط به تحصیلات دبیرستان خود شروع به تکمیل این قسمت بکنید. داوطلبان باید تمام اطلاعات تحصیلی خود را همراه با اطلاعات مربوط به مقطعی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن هستند را وارد کنند.

برای تکمیل قسمت اطلاعات مربوط به زبان، ابتدا باید زبان مادری خود را وارد کنید. در صورتی که به زبان یا زبان‌های دیگر تسلط دارید باید اطلاعات خود را در قسمت Other Language Skills وارد کنید. در ردیف بعدی باید تسلط خود به زبان ترکی را مشخص نمایید. اگر به زبان ترکی تسلط دارید گزینه Yes و اگر با این زبان آشنایی ندارید گزینه No را انتخاب کنید.

بیشتر دانشگاه‌های ترکیه دروس دانشگاهی خود را به زبان ترکی ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌ها نیز دوره‌های آموزشی به زبان انگلیس، فرانسوی و عربی را نیز دارند. داوطلبانی که قصد اخذ پذیرش در دانشگاه‌های انگلیسی زبان یا غیر ترک زبان ترکیه را دارند باید دارای یک مدرک زبان شناخته شده و معتبر در سطح بین المللی باشند. لازم به ذکر است که برای دریافت بورسیه ترکیه تسلط به زبان ترکی اجباری نیست. اما داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه‌های ترکیه را دارند باید در سطح C1 به زبان ترکی مسلط باشند.

در قسمت مربوط به تجربه‌ی کاری باید اطلاعات لازم در مورد تجربیات کاری و حرفه‌ای را که داشته‌اید یا در حال حاضر مشغول به انجام آن هستید را وارد کنید.

۱. با کلیک روی گزینه‌ی  Add می‌توانید اطلاعات مربوط به بیش از یک تجربه‌ی کاری که داشته اید را اضافه کنید. در صورتی که کارآموز هستید یا دوره‌های کارآموزی را گذرانده‌اید باید گزینه‌ی ۲. I have completed/ I am currently doing my internship  را تیک بزنید.

۳. در قسمت پایین صفحه مدرک اسکن شده خود را که اظهارات شما در مورد تجربیات کاری‌تان را ثابت می‌کند، آپلود کنید.

 

تجربه‌ی کاری

تجربه‌ی کاری

تکمیل بخش صلاحیت آکادمیک

در قسمت صلاحیت آکادمیک (صلاحیت علمی دانشگاهی) در صورت دارا بودن مدارک بین المللی باید اطلاعات مربوط به مدارک خود را وارد نمایید. برخی از دانشگاه‌های ترکیه برای قبول کردن درخواست پذیرش ، مدارکی مانند ALES, SAT, GMAT, GRE  و … را از شما خواهند خواست. به همین دلیل داوطلبان باید قبل از ثبت نام شرایط و مدارک لازم برای ورود به دانشگاه را با دقت مورد بررسی قرار دهند و مدارک لازم برای ورود به دانشگاه مربوطه را به صورت کامل آماده کنند.

برای تکمیل قسمت صلاحیت آکادمی باید نام آزمونی که در آن شرکت کرده‌اید، نام کشورتان، تاریخ آزمون و نمره‌ای که در آزمون کسب کرده‌اید را وارد نمایید. سپس مدرک اعطاء شده‌ی مربوط به آزمون را آپلود کنید.

تکمیل بخش فعالیت‌های اجتماعی

در بخش فعالیت‌های اجتماعی اطلاعاتی در مورد فعالیت‌هایی که خارج از مدرسه و محل تحصیل دارید را وارد کنید. در قسمت Award, Project, Certificate  اطلاعاتی در مورد پروژه‌ها، مدارک و جوایزی را که کسب کرده‌اید، وارد کنید. اگر در فعالیت‌های داوطلبانه شرکت می‌کنید یا سابقه‌ی شرکت در این گونه فعالیت‌ها را دارید، قسمت مربوط به Voluntry Activities را تکمیل کنید. باید به این نکته اشاره کنیم که پر کردن این قسمت اجباری نیست اما دارا بودن سابقه فعالیت‌های داوطلبانه و جوایز و مدارک، به عنوان امتیاز در نظر گرفته خواهد شد.

 در قسمت تجربه در ترکیه به سوالاتی از این قبیل پاسخ خواهید داد:

۱. آیا در حال حاضر در ترکیه هستید یا قبلاً در ترکیه بوده‌اید؟

۲. از چه طریقی با بورسیه ترکیه آشنا شدید؟

۳. آیا بستگان و آشنایان نزدیک شما از بورسیه ترکیه استفاده می‌کنند یا قبل از آن استفاده کرده‌اند؟ (در صورت مثبت بودن پاسخ اطلاعات مربوط به آن شخص را وارد کنید)

۴. آیا بستگان نزدیکی دارید که در ترکیه زندگی کنند؟ (در صورت مثبت بودن پاسخ اطلاعات شخص را وارد نمایید).

 

تجربه در ترکیه

تجربه در ترکیه

 

پس از اتمام تکمیل فرم‌های خواسته شده، گزینه Home Page را کلیک کنید. سپس ۲ بورسیه فعال شده در کادر اول گزینه Apply را کلیک کنید. در این قسمت سوالی با این عنوان از شما پرسیده می‌شود که “بعد از گرفتن مدرک پیش دانشگاهی و فارغ التحصیلی از دبیرستان به چه کاری مشغول شدید؟” پاسخ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه save را کلیک کنید. دوباره گزینه Apply در کادر بالا را کلیک کنید. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات Start Application را کلیک کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بعد از انتخاب گزینه Start Application هیچ اطلاعاتی قابل تغییر و اصلاح نیست. بعد از ۳۰ الی ۵۰ دقیقه سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

ترکیه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی نزد دانشجویان ایرانی به شمار می‌آید. این کشور به علت نزدیکی دینی، فرهنگی، و جغرافیایی که با ایران دارد، انتخاب اول بسیاری از دانشجویان ایرانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. بهره‌مندی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی کشور ترکیه می‌تواند کمک بسیار خوبی به ادامه ی تحصیل شما در خارج از کشور بکند. با ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ترکیه می‌توانید آینده‌ی تحصیلی و کاری روشن و موفقی را برای خود تجسم کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد ثبت نام بورسیه ترکیه را دارید، برای داشتن یک رزومه‌ی تحصیلی قوی تلاش کنید. ترکیه دارای دانشگاه‌های معتبری است که دارای کیفیت آموزشی بالایی هستند و سالانه دانشجویان بسیاری با هدف بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی نسبت به ثبت نام بورسیه ترکیه اقدام می‌کنند. به همین دلیل شما رقیبان سرسختی خواهید داشت. در نهایت به این نکته نیز باید اشاره کرد که علاوه بر دولت ترکیه، دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان ممتاز و ساعی خود در طول تحصیل، کمک هزینه‌های خاصی را در نظر می‌گیرند. این کمک هزینه‌ها به عنوان پاداش به دانشجویان ممتاز و برتر هر دانشگاه یا دانشکده اعطاء می‌شود.

آیا تجربه ثبت نام بورسیه ترکیه را داشته‌اید؟ هنگام ثبت نام با چه مشکلاتی مواجه شدید؟ چه نکاتی را باید هنگام ثبت نام مد نظر داشته باشیم؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: turkiyeburslari

166 پاسخ به “آموزش تصویری و ساده ثبت نام بورسیه ترکیه”

 1. […] بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار […]

 2. مریم حقیقی گفت:

  سلام از راهنمایی سایت شما برای ثبت نام دخترم استفاده کردم ولی در آخر نگفته بودین اگر سایت بسته شد چگونه می توانیم ثبت نام را ادامه دهیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   سلام و وقت‌بخیر
   خوشالیم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است، اگر مشکل‌تان حل نشده است، لطفن تصویری از مشکل سایت‌تان برای ما ارسال کنید، تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنیم.

 3. نصرت گفت:

  من ثبت نام کردم و لی در قسمت انتخاب دانشگاه نمی دانم که از کجا دانشگاه را انتخاب کنم و همچنان قسمت recomendation letter چی قسم و در کدام قسمت اتچ یا ضمیمه شود ؟

 4. نیلوفر گفت:

  سلام
  من با توجه به تصاویر و توضیحات تمام مراحل رو انجام دادم و در قسمت وضعیت برنامه نو شته شده در انتظار ارزیابی این به معنی این هست که ثبت نام کامل شده؟

 5. سلیمان کر گفت:

  از کجا باید دانشگاه رو انتخاب کنیم

 6. Hana گفت:

  ۷سلام من ۲۵ سالمه و رشته تجربی دارم معدل دیپلمم ۱۴ شدهمیخوام برای رشته ی معماری دانشگاه آدانا شرکت کنم به نظرتون آیا امکانش هست برای بورس شرکت کنم و قبول بشم

 7. mohawwad گفت:

  باسلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم که ایا میشه با دیپلم ریاضی و سن ۱۸ سال اقدام به ثبت نام کردیا نه؟واینکه چطوربفهمیم که پذیرفته شدیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توانید اقدام کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید تا آنها را در اسرع وقت راهنمایی کنند.

 8. Aida گفت:

  سلام ببخشید با پذیرش بورسیه دیگه نیاز نیست آزمون بوس رو شرکت کنیم؟

  من متولد ۲۰۰۲ هستم و مدل دیپلم بالای ۱۹ برای پزشکی شانس پذیرش دارم توی دانشگاه ترکی زبان؟ اما مدرک زبان ندارم و ترکی هم بلد نیستم

 9. پریان گفت:

  سلام من توی بخش وارد کردن ریز نمرات مشکل دارم نمیدونم باید چجوری وارد کنم. میشه لطفا راهنماییم کنید؟!

 10. مبین گفت:

  سلام ببخشید من معدلم بالای ۱۹ هستش و زبانمو تا آخر ادونس خوندم ولی مدرک ندارم و میخوام به زبان انگلیسی تحصیل کنم. یعنی نمیتونم ثبت نام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما باید در ابتدا مدرک زبان و سپس آزمون دانشگاه مورد نظرتان را بدهید تا بتوانید ادامه تحصیل بدهید.

 11. سارا گفت:

  سلام ممنونم از مطالب مفید شما زمان ثبت نام کی هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه زمان آزمون در سال‌های مختلف تغییراتی دارد، می‌توان زمان دقیق ثبت‌نام را از طریق سایت پیگیری کنید.

 12. فاطمه گفت:

  سلام ممنونم از سایت شما..
  من معدلم۱۹/۵هستش میخوام برا بورسیه ترکیه رشته های پیرا پزشکی ثبت نام بکنم مدرک زبان انگلیسی و ترکی ندارم شانسی قبولیم چقدره؟

 13. سودا گفت:

  سلام ببخشید کدوم قسمت باید معرفی نامه امون رو وارد کنیم و رزومه کجا؟

 14. سودا گفت:

  سلام خسته نباشید ، من دارم فرمای ثبتنام و پر‌میکنم اینجا کارت ملی یا پاسپورت میخواد، پاسپورتم وقتش گذشته ، و کارت ملیم هنوز‌نیومده، چیکار میتونم کنم؟

 15. سودا گفت:

  سلام ممنون از پاسخگوییتون
  یک سوالی قسمت مربوط به social activity و میشه به فارسی پر کرد ؟ اصلن کلن میشه یه سری بخش هارو به فارسی پر کرد ؟
  و این که لطفن اگه براتون امکان داره میشه درباره وارد کردن ریز نمرات بگید چجوری میشه انجام داد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید فرم را به انگلیسی پر کنید. در صورتی که نمی‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید از دوست دیگری کمک بگیرید.

 16. amir گفت:

  سلام آیا میتوان از طریق این سایت برای بورسیه دبیرستان اقدام هم کرد؟؟؟؟

 17. Remina گفت:

  سلام خسته نباشید برای امسال از چه تاریخی میتونیم برای بورسیه اقدام کنیم ؟چه چیز هایی شانس قبولیو بالامیبره که تا زمان ثبت نام اقداماتی داشته باشیم؟!

 18. عسل گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس مترجمی انگلیسی بودم و ارشدم هم در حال تحصیل مترجمی هستم… منتها نمرات لیسانس و دیپلمم خیلی بالا نیست چیکار باید بکنم؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با داشتن مقاله و نمره زبان بالا، شانس پذیرش خودتان خودتان را افزایش بدهید و نقاط ضعف خودتان را پوشش دهید.

 19. Toktam گفت:

  سلام حتما باید ریز نمرات و مدرک دیپلم و کارت ملی به انگلیسی ترجمه کنم در دارالترجمه و بعد در سایت آپلود کنم؟؟

 20. ali گفت:

  سلام بورسیه ترکیه با شرط معدله؟یا آزمون

 21. Javid گفت:

  سلام
  لطفا اگر ممکنه بفرمایید در کدام قسمت باید کارنامه کنکور را آپلود کرد و یا مشخصات آن را وارد کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مراحل را باید خودتان کامل بلد باشید یا این کار را توسط افرادی که در این زمینه خبره هستند، انجام دهید ولی در حالت کلی باید در بخش آپلود مدارک آموزشی کارنامه را آپلود کنید.

 22. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر میشه در مورد اینکه چطور از اعلام نتایج بورسیه و مراحل تایید ثبت نام مطلع بشیم هم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در جایی که ثبت‌نام کردید و پنل شخصی شما یا ایمیل‌تان اطلاع رسانی خواهد شد.

 23. علی گفت:

  سلام . رتبه قبولی در کنکور رو کجا وارد میکنیم لطفا بگین

 24. سعید گفت:

  سلام اسم رشته من تو رشته ها نیست چجوری اضافه کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید رشته مرتبط را انتخاب کنید. در صورتی که مشکل شما رفع نشد، می‌توانید با بخش ساپورت سایت در تماس باشید.

 25. زهرا گفت:

  این ثبتنام بورسیه هزینه هم داره؟؟

 26. mure گفت:

  ببخشید من در مورد مشکل ثبت نام بورسیه تحصیلی کشور ترکیه اقدام کردم مطابق راهنمایی شما ولی متاسفانه بعد از کامل کردن فرم که میزنم سیو بشه برام میاد ثبت نام شما با مشکل مواجه شد کلمه انگلیسی دقیقش میشه Failed که میاد و زود میره وثبت نامم انجام نمیشه میشه کمک کنید!؟

  اسم و فامیلمو هم فارسی نوشتم هم انگلیسی هم ترکی استانبولی ولی همون ارور رو داد!
  زمان ثبت نام هم که فرمودید الان هست تا یک اسفند پس تایم کمی مونده میشه سریع جواب بدید بهمون ممنون میشم شاید زندگی منو عوض کردید لا ثبت نام شدنم خواهش میکنم بگید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه از مراحل ثبت‌نام شما، اطلاع چندانی نداریم، نمی‌توان به صورت دقیق راهنمایی کرد.

 27. M گفت:

  سلام سوالم ضروریه لطفاسریع جواب بدین.من تو همون اولین پنجره وارد کردن اطلاعات، قسمت وارد کردن کد که ثابت بشه ربات نیستم اصلا وجود نداره چند بارم رفرش کردم همینطوریه.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه به صورت دقیق نمی‌دانیم شرایط ثبت‌نام و اینکه چه کارهایی را انجام داده‌اید، متاسفانه نمی‌توانیم به صورت دقیق شما را راهنمایی کنیم.
   معذرت بابت تاخیر در جوابدهی

 28. Samiullah گفت:

  سلام من صنف دوازده هستم آیا میشه کی ده این بورس ثبت نام کنم و مه دو دیپلم شش ماهه انگلسی و کمپیوتر دارم شانس قبولیم چقدره

 29. امیر حسین گفت:

  سلام. نام و نام خوانوادگی خودرا لاتین وارد کنیم یا فارسی؟
  من که وارد log in شدم همه چی فارسی شد و مثلا به جای رجیستر ثبت نام بود. و بقیه چیزام فارسی بود

 30. غزاله گفت:

  روزتون بخیر امکانش هست راهنماییم کنید که لیست رشته های ارشد بورسیه ترکیه رو چطور بدست بیارم ممنون از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لیست رشته و دانشگاهی نیست، اگر نمره زبان داشته باشید، با توجه به رشته خودتان شانس پذیرش تحصیل رایگان خواهید داشت.

 31. سپیده گفت:

  سلام. چرا ایمیل تایید برا من نمیاد؟ هیچ ایمیلی از سایت دریافت نکردم چندبار امتحان کردم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مراحل را به صورت صحیح انجام دهید، ایمیل تایید به شما ارسال خواهد شد.

 32. maryam گفت:

  سلام فایل ریزنمرات در قالبی باید باشه. و اینکه حتما باید ترجمه شود؟

 33. مهدی گفت:

  سلام ببخشید مدارک رو باید همون اصلشون به فارسی رو اپلود کنیم ، یا اینکه باید ترجمه بشن و اگر بله به ترکی یا انگلیسی؟

 34. احسان گفت:

  سلام من قسمت ریجیستر رو کامل کردم دوبارم تایید شده اما ایمیل واسم نمیاد چیکار باید بکنم؟

 35. علی گفت:

  گفتین ک باید زمان ازمون و تاریخ ازمون رو وارد کنیم حتما باید دقیق باشه چون یادمون نیست ک کی کارشناسی ازمون دادیم؟

 36. حسینی گفت:

  سلام ممنون از سایت خوب شما. ببخشید چند تا سوال داشتم. کی باید بدونیم ثبت ناممون تموم شده؟ توصیه نامه هارو کجا قرار بدم؟ چرا لیست رشته ها نمیاد؟ علامت های تعجب با رنگ زرد چرا تیک نمیخوره.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پس از اتمام زمان ثبت‌نام اعلام خواهد شد، این بورسیه ترکیه خیلی محدود است و برای بعضی رشته‌ها شانس پذیرش وجود دارد.

 37. حسینی گفت:

  یک ایمیل بفرستین تا تصویر رو براتون بفرستم

 38. فاطيما گفت:

  با سلام،من ٢٨ سالمه كارشناس راديولوژي هستم ميخاستم براي كارشناسي ارشد تصويربرداري پزشكي از دانشگاه تركيه فاند بگيرم؟ كدوم دانشگاه رو انتخاب كنم بايد؟و اينكه اصل مدرك تحصيلي و ريز نمرات دوره كارشناسي رو ميخان؟؟ممنونم اگر راهنمايي بفرماييد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان فاند خیلی سخته، اگر نمره زبان آیلتس و معدل خوبی داشته باشید، شانس تحصیل رایگان خواهید داشت.

 39. rasool گفت:

  لیست انتخاب دانشگاه ها و رشته تحصیلی کجاست ؟ توی مراحل ثبتنام که گفتین نیست؟ کجا باید دانشگاه ها و همچنین سوالات مربوط به انگیزه نامه و… رو ثبت کنیم؟؟؟

 40. danial گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید اگ از این طریق قبول بشیم برا دانشگاه باید ازمون yos یا sat رو هم شرکت کنیم یا نیازی نیست ؟؟

 41. دانیال گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید اگ از این طریق قبول بشیم برا دانشگاه باید ازمون yos یا sat رو هم شرکت کنیم یا نیازی نیست ؟؟

 42. ALIREZA گفت:

  من تمام کاراشو طبق تصویر انجام میدم و در آخر گزینه سیو رو میزنم وقتی میخام loging کنم به ترکی می نویسه اطلاعاتی از شما پیدا نشد؟ مشکل کجاست؟

 43. بهاره گفت:

  سلام ببخشید توصیه نامه های اساتیدو باید در کدوم بخش اپلود کنیم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   توصیه نامه در قسمت آخر انتخاب رشته بارگذاری می‌شود، به عبارتی انگیزه نامه و رزمه هم در آنجا بارگذاری می‌شود.
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که توصیه نامه اختیاری است ولی عملاً در صورت عدم ارسال آن شانس چندانی نخواهید داشت.

 44. حبیب قنبرپور گفت:

  سلام بزرگوار . توصیه نامه در کدام بخش قرار می گیرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید توصیه نامه در قسمت آخر هنگام انتخاب رشته بارگذاری کنید. در این بخش هم انگیزه نامه و هم رزومه هم بارگذاری می‌شود. توصیه نامه اختیاری است ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بدون داشتن توصیه نامه عملی شانس چندانی برای پذیرش ندارید.

 45. حبیب قنبرپور گفت:

  بسیار تشکر،
  در بخش رزومه بارگذاری کنم؟

 46. Narges گفت:

  سلام
  انگیزه نامه رو باید تو کدوم قسمت آپلود کنیم
  بعد باید کارنامه ها رو ب صورت زیپ آپلود کنیم یا ن تک تک میشه از هر کارنامه عکس آپلود کرد
  من توی ی کانال تلگرامی دیدم که برای همین درخواست و مرحله اول نیازی به ترجمه‌ مدارک نیست آخر کدوم درسته لازم هست یا نه
  ممنون میشم جوابمو بدین 😅

 47. Shakila گفت:

  وقت به خیر
  بعد همه این مراحل
  چطور دانشگاه های مدنظر خود را انتخاب کنیم؟

 48. میترا گفت:

  سلام وقت بخیر بعد از پرکردن فرمها در قسمت هوم پیج وزدن گزینه اپلای وقتی یکی ازاون گزینه هارو انتخاب میکنم برام استارت اپلیکیشن نمیاد؟

 49. علی گفت:

  سلام
  لطفا سریع تر پاسخ بدین وقتش داره تموم میشه،
  من در حال حاضر دانشجوم و ۳۱ شهریور سال دیگه درسمو تموم میکنم، و تموم مشخصاتمو وارد کردم اما وقتی از توی سربرگ home در قسمت master’s degree کلیک میکنم میزنه که برنامه ای برای رشته شما وجود ندارد یا برنامه ای برای ملیت شما وجود ندارد در صورتی که توی لیست برنامه ها که نگاه میکنم برای رشته و ملیت من هستش.
  ایرانی هستم و رشته لیسانسم مدیریت هتلداریه.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً براساس آموزش مندرج در سایت اقدام کنید. متاسفانه اطلاعات بیشتری در این زمینه نداریم.

 50. شراره گفت:

  سلام ببخشید من تکمیل کردم کدملی رو وارد کردم تو بخش بوسیه ها ادامه رو میزنم مینویسه کد ملی خارجی وارد کنید و من پاسپورت ندارم که از طریق اون تکمیل کنم چیکار میتونم بکنم؟

 51. مهدی پرنیان خوی گفت:

  ببخشید من در بخش اطلاعات تحصیلی مشکل دارم و نمیتونم تکمیلش کنم میشه کمک کنید؟
  و انگیزه نامه رو کجا باید اپلود کنم؟
  ممنون میشم جوابمو بدید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً براساس راهنمایی سایت اقدام کنید. در مورد انگیزه نامه هم باید آن را در بخش مدارک بارگذاری کنید.

 52. ayshin گفت:

  سلام یعنی ما اگ ازمونی نداده باشیم نمیتونیم ثبت نام کنیم؟

 53. M گفت:

  سلام ،میشه لطفا راهنمایی کنید چگونه انگیزه نامه خودمو در سایت آپلود کنم؟؟کدوم قسمت؟؟(برا مقطع کارشناسی ثبت‌نام کردم)

 54. M گفت:

  سلام،ممنون از سایت خوبتون،،انگیزه نامه رو در کدوم قسمت باید آپلود کنم؟همون قسمتی ک ریزنمرات رو میزارم ؟؟؟؟خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید

 55. M گفت:

  کدوم قسمت؟همون قسمتی ک ریزنمرات دیپلمم رو گذاشتم؟؟؟یا اون قسمتی ک گواهینامه ها و جایزه هامو گذاشتم ؟؟

 56. خرداد گفت:

  سلام وقت بخیر من ثبت نام کردم ولی در آخر سر گزینه ای که نوشته ثبت نام هایم غلامت تعجب زرد باقی مونده و وقتی کلیک میکنم مینویسه در حال بررسی میباشد چیکار کنم ؟ لطفا کمکم کنین ممنونم

 57. Ali reza گفت:

  سلام
  تخصیل پزشکی رایگان هست یا با شهریه؟
  اگر شرایط مورد نیاز رو هم داشته باشیم چی؟

 58. رامین گفت:

  سلام من سال آخردانشگاه ام است میشه سپت نام کرد چون دیپلوم نگرفتیم تاهنوز میشه رهنمایی کنید

 59. Bita گفت:

  سلام، خیلی ممنون برای مطالب خوبتون

  فقط من امسال کلاس ۱۰ هستم میخوام بورسیه بگیرم بقیه سال ها رو اونجا بخونم، فقط میشه بگید چجوری میتونم ثبت نام کنم، و در چه ماهی و اینکه شرایطم چجوریه مثلا برای پاسپورت و….

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   زمان تقریبی بورسیه‌های دولتی ترکیه دی یا بهمن ماه است که در این نوشته به صورت مفصل هم موارد بیان شده است، در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید سوال خودتان را بپرسید تا در اسرع وقت به شما جواب دهیم.

 60. Bita گفت:

  خیلی ممنونم ازتون، و درصد اینکه قبولم کنن توی بورسیه چقدره؟
  و اینکه به غیر از کشور ترکیه اگه برم کانادا هم در دی و بهمن باید ثبت نام کنم؟

  و اینکه تو رو خدا بگین چجوری من به مشاور مدرسه م بگم که در بورسیه ثبت نام کنم، من واقعا حتما باید بورسیه بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هیچ کس نمی‌تواند به شما به خوبی بگوید که چقدر شانس دارید.
   در مورد کانادا هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا وجود ندارد و شما باید با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید که با توجه به برابری نرخ ارز مبلغ بسیار بسیار زیادی است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا از همکاران ما راهنمایی بخواهید و شما را راهنمایی کنند، می‌توانید درخواست خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 61. majid گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در زمینه سینما کار میکنم و میخواهم بورسیه ترکیه را بگیرم
  ولی متاسفانه اشنایی زیادی با بورسیه ندارم و از همکاران شما تقاضا دارم من را راهنمایی کنید
  ممنون.

 62. معصومه جعفری گفت:

  سلام چطوری میتونم تو واتساپ سوالامو بپرسم

 63. Caroline گفت:

  بعد از اتمام این کارا کی جوابش میاد ک قبولیم یا نه:/

 64. Balooch_801 گفت:

  ببخشید من در طول ثبت نام به مشکل بر میخورم چون دارم با گوشی ثبت نام میکنم کسی هست که این بروسیه تحصیلی قبول شده باشه!؟ لطفا بیاد تلگرام کمک لازم دارم@balooch_801

 65. مریم گفت:

  اگر ما کارشناسی و ارشد رو رشته ی مشاوره بخونیم برای بورسیه ترکیه میتونیم رشته روانشناسی و رشته های مشابه رو انتخاب کنیم؟ روش انتخاب رشته برای بورسیه چطوریه؟ چند رشته رو میتونیم انتخاب کنیم؟

 66. Hemra گفت:

  با سلام.آیا من با این رزومه شانس قبولی خوبی دارم؟
  همرا آخوندزاده،درحال تحصیل دوازدهم تجربی.معدل دهم=۱۹.۲۵ و معدل یازدهم=۱۹.۷۲ قصد درخواست بورسیه برای رشته الهیات و ادیان را دارم.در ۱۱ سالگی حافظ کل قرآن شدم و تا کنون بیش از ۳۵ تقدیر نامه در سطح مدرسه_شهرستان_منطقه و استان(نفرات اول تا سوم) و تقدیر نامه ی کشوری(بدون مقام) رو دارم.

 67. Raha گفت:

  باسلام
  برای ثبتنام در سایت ترکیه بورسلاری باید مدارک و ریز نمرات رو حتما به دارالترجمه بدیم که ترجمه کنن؟؟
  یعنی حتما به ترجمه احتیاج هست؟

 68. عرفان گفت:

  با سلام، بنده یک سوال درباره بورسیه ترکیه قسمت تجربه کاری داشتم، آیا با افزودن تجربه کاری خود و اینکه درحال حاضر مشغول کار هستیم شانس بورسیه افزایش پیدا می کند یا به کل از لیست داوطلبان حذف خواهیم شد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به نوع سابقه کاری دارد، اگر مرتبط باشد که خوب و مثبت است ولی اگر مرتبط نباشد منجر به حذف شما نمی‌شود.

 69. حبیب الله گفت:

  با سلام، میشه در مورد انتخاب رشته و هدف تحصیل در ترکیه کمی توضیح دهید و بگید چطور جوابی ارائه کنیم که بیشتر به مل بدرد بخورد؟ تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد ادامه تحصیل در ترکیه یا هر کشور دیگه شما در وهله اول دلیل اصلی مهاجرت و گام‌های مربوط به آن را بدانید.
   چرا می‌خواهید مهاجرت کنید و چرا ادامه تحصیل را انتخاب کرده‌اید؟ چرا کشور ترکیه
   با خودتان روراست باشید و صحبت کنید تا به یک جواب منطقی از سمت خودتان برسید.

 70. Arashfazli گفت:

  عالیی

 71. Arashfazli گفت:

  خیلی خوبه من می‌خواهم برم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید اقدام کنید و رزومه خودتان را ارتقا دهید.

 72. Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سال گذشته ثبت نام کردم اما رد شدم،میخوام دوباره ثبت نام کنم اما وقتی می خام،برنامه نتایج سال قبل رو برام میاره، و نمیتونم ثبت نام کنم.
  میشه لطفا بگید باید چکار کنم.
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً دوباره تلاش کنید و براساس راهنمایی سایت اقدام کنید.
   اگر مشکلی پیش آمد بفرمایید.

 73. محب گفت:

  سلام
  من الان ۲۲ سالمه و دانشجوی رشته اقتصاد هستم. آیا میتونم برای مقطع لیسانس درخواست تحصیل بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن مدارک مورد نیاز دانشگاه مدنظرتان و البته آزمون ورودی بلی امکانپذیر است.

 74. صالح آریا گفت:

  سلام
  آیا میتوانیم با اکونت که سال قبل ثبت نام کردیم دوباره با همان اکونت ثبت نام کنیم ???
  اگر بلی پس چطوری ??
  میشه توضیح بتین لطفا…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر اکانت شما فعال است، پیشنهاد می‌شود که با همان اکانت ثبت‌نام کنید، چون می‌توانید با همان پسورد و نام کاربری‌تان برای سال جدید ثبت‌نام کنید.

 75. M گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای لیسانس میخواستم ثبت نام کنم آیا مدارک هفتم تا نهم لازمه؟ (متوسطه اول)

 76. مهدی گفت:

  اطلاعاتمو به زبان فارسی وارد کنم؟

 77. arina گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا برای درخواست بورسیه مقطع دبیرستان هم میشه از این سایت اقدام کرد؟

 78. Mehra گفت:

  سلام اسکن کارت ملی اجباریه؟

 79. ضیا.ضیایی گفت:

  سلام من ضیا ضیایی هستم از افغانستانم ۱۵ سالمه میتونم به این سن ۱۵ ساله گی برای بورسیه رایگان ترکیه ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون وقت شما خوش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که دوستان خوبی از کشور خوب افغانستان داریم.
   شما باید مدرک دیپلم خودتان را دریافت کنید و سپس اقدام کنید.

 80. پناه گفت:

  سلام …من مراحل ثبت نام تو سایت رو کامل کردم ولی وارد اکانتم نمیشه و پیام your account hasn’t been activeed رو روی صفحه نشون میده

 81. ریحانه گفت:

  ببخشید من می‌خوام بورسیه فول فاند بشم برا دبیرستان و پدر و مادرم هم نمی‌خوام بیان امکانش هست؟

 82. افسانه گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی. من برای مقطع دکترا میخواستم درخواست بدم.ثبت نام را کامل انجام دادم منتها وقتی برمیگردم قسمت home page که apply بزنم میگه باید اطلاعات تمامی مقاطع از جمله دکترا هم باید وارد بشه اگر امکانش باشه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مقاطع تحصیلی قبلی را باید تکمیل کنید و نحوه پر کردن باید بررسی شود. لطفاً نوشته را به صورت کامل مطالعه کنید و در صورت داشتن اشکال به راهنمای سایت مراجعه کنید یا از گوگل جستجو کنید.

 83. بنین گفت:

  خیلی عالی است من هم میخاهم شامل بورسیه شما شوم لطفا مرا هم کمک نماید ما اجازه تحصیل در افغانستان را نداریم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خبر منع تحصیل دختران افغان را از طریق رسانه‌ها شنیدیم، بابت این خبر بسیار متاسفیم.
   واقعیتش نمی‌دونم که چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم. لطفاً تلاش کنید تا در این بورسیه‌ها ثبت‌نام کنید. امیدوارم بتونید قبول بشوید.

 84. بنین گفت:

  خیلی عالی است من هم میخاهم شامل بورسیه شما شوم پوهنتون ها برای ما دخترای افغان بند است ما از شما کمک میخایم

 85. زینب قربانی گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم هنگام ثبت نام قسمت کپچا یا اون حروف رو که باید داخل کادر بنویسم نیست چیکار کنم

 86. مهتاب گفت:

  با سلام من ۱۷ سالمه و اگه دیپلم تجربی رو تو ایران بگیرم برای تحصیل در رشته ی پزشکی تو دانشگاه های دولتی ترکیه باید چه امتحانی بدم؟ و لازمه که انگلیسی بلد باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر دوره شما انگلیسی زبان باشد، باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید و مدرک زبان ترکی برای دور‌ه‌های استانبولی ضروری است.

 87. مهسا گفت:

  با سلام من ۱۷ سالمه و اگه دیپلم تجربی رو تو ایران بگیرم برای تحصیل در رشته ی پزشکی تو دانشگاه های دولتی ترکیه باید چه امتحانی بدم؟ و لازمه که انگلیسی بلد باشم؟

 88. فرهاد گفت:

  خیلی عالی بود واقعان

 89. Saba گفت:

  سلام. آیا امضاء استاد در توصیه نامه ضروری است یا ایمیل آدرس کفایت میکند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه دارد، عموماً ایمیل دانشگاهی باشد. خود دانشگاه از طریق ایمیل تاییدیه می‌گیرند.

 90. عبیدالله گفت:

  نمونه انگیزه نامه را میشه برایم ارسال کنید نمبر وتساپ ۰۷۹۲۸۹۲۴۰۴

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً از طریق ایمیل، واتس‌آپ یا شماره مندرج در سایت با همکاران ما در ارتباط باشید که در صورت امکان شما را راهنمایی کنند

 91. Saba گفت:

  سلام وقت تان بخیر. انگیزه نامه را باید کجا آپلود کنم محلی برای آپلود انگیزه نامه نیست.

 92. ذبیح الله شفیعی گفت:

  سلام وقت تان بخیر و ممنون از مطالب خوب کانالتان!
  من دانشجوی کلاس یازدهم مدرسه و افغانستانی هستم، فیصدی نمرات سه سال اخیر مدرسه ام یعنی کلاس ده، یازده، و دوازده بالای ٪۹۵ است ولی در قسمت زبان انگلیسی و ترکی و کامپیوتر مهارت ندارم، آیا ممکن است به این بورسیه کامیاب شوم؟ و ندانستن زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه های ترکیه برایم مشکل ایجاد نمی کند؟
  در قسمت آزمون قبولی این بورسیه هم سوالم اینست؛ که آزمونش چگونه است؟(حضوری یا آنلاین) و چه تعداد سوالات دارد، سوالاتش از کدام مضامین است، شیمی، فزیک، علوم اجتماعی، ریاضی ؟ کدامش؟
  لطفا درین قسمت راهنمایی ام کنید!
  ممنونتان

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که از کشور دوست، همسایه خوبمان افغانستان مهمان این سایت هستید. به امید خوشحالی و سربلندی افغانستان عزیز
   دوست عزیز
   این آزمون مدرک زبان از شما درخواست نمی‌کند ( مگر اینکه دانشگاه درخواست کند ) ولی داشتن مدرک آیلتس یا تافل امتیاز محسوب می‌شود.
   در مورد دروس هم در نوشته به صورت کامل توضیح داده شده است.

 93. M گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه ديپلم تجربى با معدل ۱۹/۱۳ دارم و معدل كتبى امتحانات نهايى دوازدهمم ۱۶/۹۰ شد. به نظرتون ميتونم بورسيه تحصيلى دندون پزشكى دانشگاه آنکارا رو بگيرم؟ ريز نمرات راهنمايى و دهم و يازدهم خوبه زير ۱۹/۵ نمره ندارم. ترک زبان هم هستم به نظرم تو دانشگاه ميتونم به زبان تركى بخونم. ممنون ميشم جوابمو بديد:)))

 94. Haseeb گفت:

  بسیار متشکرم و یه سوال دارم چگونه میتوانیم یه انگیزه نامه بسازیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توانید نمونه فایل‌های موجود را مطالعه کرده و ایده بگیرید.
   در صورت نیاز همکاران ما هم می‌توانند در این مورد شما را راهنمایی کنند.

 95. Ali گفت:

  باید حتما ازمون ایلتس یا تافل داده باشیم یا نه میشه بدون ازمون هم ثبت نام کرد ؟

 96. افسون گفت:

  در بخش لیسانس، دیپارتمنت که من تحصیل کردم در لست دیپارتمنت‌ها موجود نیست، چطور اضاف کنم؟
  لطفا پاسخ بدهید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورسیه فقط برای دپارتمان‌های موجود ارائه شده است و در صورت عدم وجود دپارتمان مد نظر می‌توانید نزدیک‌ترین دپارتمان را انتخاب کنید.

 97. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 98. monir گفت:

  سلام وقت بخیر من همه مدارکم رو آپلود کردم اما در آخر که گزینه اپلای رو زدم آورد که ممکنه شما نتونین در این برنامه شرکت کنید به دلیل اینکه رشته فارغ التحصیلی شما یا رشته ای که میخواین در آن فارغ التحصیل بشین موجود نیست..چیکار میتونم بکنم؟

دیدگاهتان را بنویسید