دانشگاه آکسفورد: اطلاعات کامل از شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان است. این دانشگاه در منطقه‌ی آکسفورد سایر کشور انگلستان قرار دارد. ‏آکسفورد یکی از مشهورترین و بهترین دانشگاه‌هایی است که سابقه‌ی طولانی در تعالی علم و دانش دارد. این دانشگاه خدمات و فعالیت‌های بسیاری را در زمینه‌ی تدریس، آموزش و انجام تحقیق و پروژه‌های علمی و فرهنگی ارائه می‌دهد. دانشجویانی که مشغول تحصیل در آکسفورد هستند از شیوه‌ی تدریس و کیفیت آموزشی دانشگاه بسیار احساس رضایت می‌کنند. هرکدام از دانشجویان آکسفورد عضوی از مجمع دانشگاهی هستند که محیط امنی را برای مطالعه و یادگیری فراهم می‌کند و دانشجویان خود را مورد حمایت همه جانبه قرار می‌دهد. دانشجویان بسیاری آرزوی ادامه تحصیل در آکسفورد را دارند و سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری از نقاط مختلف سر تا سر جهان در رشته‌ها و علاقه‌مندی‌های مختلف اقدام به ادامه تحصیل در آکسفورد می‌کنند. این دانشجویان دارای پیش زمینه‌های تحصیلی و علاقه‌مندی‌های بسیار گوناگون و متنوع هستند. سیستم آموزشی آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در زمینه‌های مورد علاقه خود تحصیل کرده و پیشرفت‌های لازم را به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلیس: معرفی شهرهای دانجشویی و برترین دانشگاه‌های انگلیس

 

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

امکانات و خدمات دانشجویی دانشگاه آکسفورد

آکسفورد به منظور اعتلای کیفیت آموزشی خدمات بسیاری را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. اگر شما موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد شوید، متوجه خواهید شد که این دانشگاه تمام سعی خود را برای ارائه‌ی بهترین خدمات به منظور پیشرفت تحصیلی شما و پیشبرد علم و فرهنگ انجام می‌دهد. بی دلیل نیست که آکسفورد یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح جهان به شمار می‌آید. در ادامه‌ی مطلب شما را با چند نمونه از امکانات و خدمات دانشجویی که آکسفورد در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، آشنا خواهیم کرد .

کتابخانه‌ها و خدمات اطلاع رسانی در دانشگاه آکسفورد

 

کتابخانه‌ی آکسفورد

کتابخانه‌ی آکسفورد

آکسفورد بیش از صد کتابخانه دارد. کتابخانه‌ی آکسفورد به عنوان بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در کشور انگلستان به شمار می‌آید. به عنوان مثال کتابخانه‌ی بودلین یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین کتابخانه‌های دانشگاه آکسفورد است و دانشجویان می‌توانند به تمامی کتاب‌های منتشر شده در کشورهای انگلستان و ایرلند دسترسی پیدا کنند. کتاب‌های موجود در این دانشگاه شامل کتاب‌های آنلاین و دیجیتال نیز می‌شود. کتابخانه‌های گسترده و کامل آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کنند که حتی بدون خرید یک جلد کتاب بتوانند دوره‌ی تحصیلی خود را در آکسفورد به پایان برسانند و مدرک تحصیلی خود را اخذ کنند.

مشاغل دانشجویی در آکسفورد

به طور معمول دانشجویانی که در حال تحصیل در آکسفورد هستند، اجازه کار تمام مدت ندارند. با این حال امکاناتی برای دانشجویان فراهم شده است که بتوانند به صورت ساعت‌های محدودی مشغول به انجام شغل‌های دانشجویی شوند. دانشجویان برای اشتغال به کار دانشجویی نیاز به اخذ مجوز از اساتید خود خواهند داشت. همچنین ممکن است دانشگاه در طول فصل‌های کنفرانس تابستانی مشاغلی را برای دانشجویان خود در نظر بگیرد. مشاغل دانشجویی در آکسفورد امکان اشتغال به کار دانشجویان را در بیش از ۴۰۰ فرصت شغلی کارآموزی تابستانی فراهم می‌کند.

مشاوره شغلی آکسفورد

خدمات مشاوره‌ی شغلی آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که دانشجویان بتوانند بعد از اخذ مدرک تحصیلی‌شان بهترین گزینه را برای ورود به بازار کار انتخاب کنند. به عنوان مثال دانشجویان آکسفورد می‌توانند از مشاوره با افراد فارغ التحصیل از این دانشگاه بهره‌مند شوند. جلسات مشاوره شامل جلسه‌های ۲۰ دقیقه‌ای است که با حضور یک مشاور شغلی با تجربه انجام می‌پذیرد. همچنین کارگاه‌های آموزش آماده کردن رزومه و آمادگی برای شرکت در مصاحبه‌های شغلی برگزار می‌شود. سالانه ۱۴ نمایشگاه با مضمون اشتغال در آکسفورد برگزار می‌شود. این نمایشگاه‌ها در دپارتمان‌ها، دانشگاه یا دانشکده‌ها برگزار می‌شوند.

اشتغال به کار و تجربه‌ی حرفه‌ای را می‌‌توان از طریق پیشبرد برنامه‌های مانند مشاوره‌های دانشجویی ایجاد کرد. به همین منظور از کمک و راهنمایی کارفرمایان محلی و جهانی بسیاری برای ارائه مشاوره به دانشجویان آکسفورد بهره گرفته می‌شود. سیستم فرصت‌های شغلی Careerconnect اطلاعات مربوط به هزاران فرصت شغلی را در اختیار دانشجویان آکسفورد قرار می‌دهد. دانشجویان آکسفورد می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و اخذ مدرک تحصیلی خود وارد بازار کار شوند و در عین حال دسترسی به خدمات شغلی داشته باشند. این دانشجویان می‌توانند به صورت مادام العمر از مشاوره‌ی حرفه‌ای در زمینه‌ی دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب برخوردار شوند. بنابراین با موفقیت در فارغ التحصیلی از آکسفورد می‌توانید آینده‌ی شغلی خود را تضمین کنید و مطمئن باشید که فرصت‌های شغلی عالی برای شما فراهم خواهد شد.

خدمات بهداشتی و پزشکی دانشجویی در آکسفورد

هر کالج در آکسفرد دارای یک پزشک است که خدمات بهداشتی و پزشکی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین بسیاری از دانشکده‌ها پرستارانی را به منظور انجام خدمات بهداشتی و پزشکی برای دانشجویان، استخدام می‌کنند.

مشاوره و پشتیبانی سلامت روانی دانشجویان آکسفورد

آکسفورد سرویس مشاوره رایگان و محرمانه را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مختلف فردی مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت کند. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت پادکست دانشگاه موضوعات متنوعی را مطالعه کنند. برای مثال موضوعات مختلفی در مورد آگاهی ذهن، کمال گرایی و آماده سازی دانشجویان برای شرکت در امتحانات در این سایت وجود دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که آکسفورد دانشجویان خود را در زمینه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و امکانات و خدمات بسیاری را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

رتبه بندی دانشگاه آکسفورد

همانطور که می‌دانید آکسفورد یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی به شمار می‌آید. این دانشگاه از نظر رتبه بندی بندی ARWU  مقام هفتم جهانی را به خود اختصاص داده است. از دید نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهان QS، آکسفورد در رتبه‌ی ششم قرار دارد. همچنین دانشگاه آکسفورد از دید نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی THE رتبه‌ی اول را از آن خود کرده است. اگر آکسفورد را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید باید به شما تبریک بگوییم. چرا که این دانشگاه دانشجویان نخبه و ممتاز را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند. چهره‌های مشهور و تاثیرگزار بسیاری فارغ التحصیلان دانشگاه آکسفورد هستند و شما می‌توانید مطمئن باشید که موفقیت در اخذ پذیرش و فارغ التحصیلی از این دانشگاه می‌تواند آینده‌ی تحصیلی و کاری شما را تضمین کند.

بیشتر بخوانید: رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹

دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد

دانشکده ریاضی آکسفورد

دانشکده ریاضی آکسفورد

دانشگاه آکسفورد دارای ۳۸ دانشکده، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و بخش‌های اداری است. ۴ بخش اصلی دانشگاهی آکسفورد عبارت هستند از:

۱. علوم انسانی

۲. ریاضی فیزیک و علوم طبیعی

۳. علوم پزشکی

۴. علوم اجتماعی

گروه علوم انسانی آکسفورد شامل زیرمجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

دانشکده کلاسیک

دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی

دانشکده تاریخ

دانشکده زبان شناسی و آواشناسی

دانشکده قرون وسطا و زبان‌های مدرن

دانشکده موسیقی

دانشکده مطالعات شرقی

دانشکده فلسفه

مرکز تحقیقات آکسفورد در زمینه‌های علوم انسانی

دانشکده الهیات و ادیان

بخش علوم ریاضی فیزیک و علوم طبیعی آکسفورد شامل زیرمجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

نیو کالج آکسفورد

نیو کالج آکسفورد

گروه شیمی

گروه علوم کامپیوتر

گروه علوم زمین شناسی

گروه علوم مهندسی

موسسه ریاضی

گروه مواد

مواد گروه فیزیک

گروه علوم گیاه شناسی

گروه آمار

گروه زیست شناسی

بخش علوم پزشکی آکسفورد شامل زیر مجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

گروه بیوشیمی

گروه روانشناسی تجربی

وزارت پزشکی رادکلاییف

گروه آنکولوژی

گروه اطفال

گروه فارماکولوژی (داروشناسی)

گروه فیزیولوژی و آناتومی و ژنتیک

گروه روانپزشکی

گروه علوم اجتماعی آکسفورد نیز شامل زیر مجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

دانشکده انسان شناسی و موزه فرهنگ شناسی

دانشکده باستان شناسی

گروه اقتصاد

گروه آموزش

دانشکده جغرافیا و محیط زیست

دانشکده مطالعات میان رشته‌ای منطقه

گروه توسعه بین الملل

دانشکده حقوق

بخش روابط سیاسی و امور بین الملل

گروه جامعه شناسی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد

تحصیل در آکسفورد

تحصیل در آکسفورد

به منظور ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی از آکسفورد باید مدارک خود را به صورت آنلاین در سایت رسمی دانشگاه آپلود نمایید. برای تکمیل فرم ثبت نام می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس http://www.ox.ac.uk/ مراجعه نمایید. شرایط قبولی درخواست اخذ پذیرش شما با توجه به رشته و مقطع تحصیلی‌تان می‌تواند متفاوت باشد. با این وجود شما را با مدارک اصلی که به منظور ارسال درخواست پذیرش خود باید آنها را آماده کنید، آشنا خواهیم کرد. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد عبارت هستند از:

۱.  مدارک و ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

۲.  رزومه

۳.  توصیه نامه از طرف اساتید دانشگاهی

۴.  انگیزه نامه

۵. نمرات کسب شده درآزمون‌های زبان انگلیسی (حداقل نمره‌ی قابل قبول در آزمون زبان انگلیسی آیلتس نمره‌ی ۷ است. داوطلبانی که در تافل کتبی برگه‌ای شرکت می‌کنند باید دارای حداقل امتیاز ۶۰۰ باشند. داوطلبان شرکت کننده در تافل اینترنتی نیز باید حداقل نمره ۱۱۰ را کسب کنند).

هزینه زندگی در آکسفورد

به طور کلی هزینه‌ی زندگی دانشجویی در آکسفورد بستگی به کیفیت زندگی هر دانشجو دارد. در این قسمت سعی کرده‌ایم اطلاعات مربوط به حداقل و حداکثر هزینه‌های زندگی در آکسفورد را اختیار شما قرار دهیم.

کمترین هزینه‌ای که دانشجویان برای تامین غذا در ماه پرداخت می‌کنند ۲۶۲ پوند و بیشترین هزینه ۲۹۸ پوند است. هزینه‌ی اقامت دانشجویی در ماه بین ۴۶۹ پوند تا ۶۶۷ پوند است. میزان مبلغی که دانشجویان برای انجام فعالیت‌های اجتماعی ماهیانه‌ پرداخت می‌کنند بین ۶۰ پوند الی ۱۰۷ پوند است. کمترین مبلغ خرید تجهیزات درسی مانند کتاب و غیره ۳۶ پوند و بیشترین مبلغ ۷۳ پوند گزارش شده است. هزینه‌های شخصی ماهیانه‌ی زندگی دانشجویی در آکسفورد بین ۱۱۹ پوند الی ۲۴۴ پوند است. ممکن است دانشجویان بین ۱۹۵پوند الی ۴۴۵ پوند را برای موارد دیگر پرداخت کنند. به طور کلی کمترین هزینه برای زندگی در آکسفورد ۹۷۰ پوند و بیشترین مبلغ ۱۴۳۳ پوند در ماه گزارش شده است.

 

منبع: thecompleteuniversityguide

49 پاسخ به “دانشگاه آکسفورد: اطلاعات کامل از شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه”

 1. امیرحسین صدیق گفت:

  واقعا من تا قبل خوندن این ویژگی ها نمی‌دونستم آکسفورد با کدوم س نوشته میشه عالیییییییی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده است و ما از شما متشکر هستیم که نظرات خودتان را با ما و سایر خوانندگان سایت در میان می‌گذارید.

 2. AMIR گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و تیم قویتون
  واقعا به سایت های زیادی مراجعه کردم و اطلاعات زیادی دریافت نکردم و اطلاعات پراکنده بود
  اما سایت شما بیشتر موارد مفیدی رو که من یا هرکس دیگه ای که نیاز داره داخلش موجوده.
  از زحمات شما سپاسگزارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم بابت این موضوع و نظر لطف شما، خستگی از تن ما به در کرد.
   ممنون که نظرات خودتان را با ما و خوانندگان سایت به اشتراک گذاشتید.

 3. محمد جواد دولتیاری گفت:

  سلام،ممنونم برای اطلاعاتتون
  ببخشید امکان اخذ پذیرش از دانشگاه اکسفورد در رشته های شیمی و بیشتره یا رشته های پزشکی و پرستاری و اینکه من ۳ سال پیش نمره ی آیلتسم ۷.۵ شد برای پذیرش و ارسال رزومه باید دوباره ازمون بدم یا همین رو قبول میکنند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اعتبار آزمون‌های آیلتس و تافل ۲ سال و اعتبار آزمون شما تمام شده است، در نتیجه باید دوباره در آزمون شرکت کنید.
   قبولی در دانشگاه آکسفورد خیلی سخت است و امکان پذیرش خیلی کم است ولی در صورت نیاز و صلاحدید می‌توانید شرکت کنید.

 4. erfan.jahangiri گفت:

  سلام و خسته نباشید بابت مطلب کاملتون🌹
  ببخشید من نهم میخونم و تا دوسه سال اینده مدرک تافل میگیرم و نمره کلاسیم ۱۹ هست گفتم میتونیم تا لیسانس تو دانشگان ایرانی ادامه تحصیل کنم بعد برای ادامه تحصیل پذیرش اکسفورد را بگیرم (رشته من علوم انسانی)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً تلاش خودتان را بکنید ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که امکان دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد بسیار پایین است و این کار بسیار سخت است.

 5. پرنیان شجیعی گفت:

  سلام من پرنیان شجیعی هستم ،و دانش اموز زرنگ و شاگرد ممتاز هستم، کلاس هفتم ،من به رشته علوم انسانی علاقه دارم ،به خاطر اینکه استعداد نویسنده گیم خیلی خوبه و الان یک داستان تخیلی نوشتم و می خوام بعد از اتمام مدارس رمان بنویم ،تاریخ هم عالی هستم زبان انگلیسیم قویه و می خوام هرچه زودتر آیتلس رو زود بگیرم ،و روزانه هشت ساعت مطالع دارم ایا می تونم به دانشگاه اکسفورد برم اگه مطالع ام رو بالا ببرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شما آرزوی موفقیت داریم.
   در واقع امکان پذیرش از دانشگاه‌های برتر دنیا بسیار پایین است، چون این نوع دانشگاه‌ها آزمون ورودی دارند و برای شرکت در آزمون ورودی شما باید ویزا دریافت کنید که متاسفانه برای چنین مواقعی ویزا صادر نمی‌شود. هر چند این نکته را مد نظر داشته باشید که تا زمان فارغ‌التحصیلی شما چندین سال باقی مانده است و ممکن است تا آن موقع قوانین عوض شود.

 6. زینب گفت:

  سلام من پرنیان شجیعی هستم ،و دانش اموز زرنگ و شاگرد ممتاز هستم، کلاس هفتم ،من به رشته علوم انسانی علاقه دارم ،به خاطر اینکه استعداد نویسنده گیم خیلی خوبه و الان یک داستان تخیلی نوشتم و می خوام بعد از اتمام مدارس رمان بنویم ،تاریخ هم عالی هستم زبان انگلیسیم قویه و می خوام هرچه زودتر آیتلس رو زود بگیرم ،و روزانه هشت ساعت مطالع دارم ایا می تونم به دانشگاه اکسفورد برم اگه مطالع ام رو بالا ببرم

 7. D گفت:

  سلام و عرض ادب من کلاس هفتم هستم و آزمون آیتلس رو انجام دادم و قبول شدم من معدل بالایی در مدرسه دارم (معدل ۲۰)
  و رشته مورد علاقه من تجربی قلب و عروق هست و مطالعه من روزانه حدود ۳ الی ۴ ساعت است
  امکان قبولی بنده است ؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان قبولی از دانشگاه‌های معتبری چون هاروارد و آکسفورد برای دانش‌آموزان ایرانی بسیار سخت است، چون شما نیاز به ویزا جهت شرکت در آزمون ورودی دارید که متاسفانه در حال حاضر امکانپذیر نیست. با توجه به اینکه الان زمان زیادی باقی مانده است تا اخذ دپیلم شما، ممکن است قوانین تا آن موقع تغییر پیدا کند.

 8. آریا گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که
  امکان تحصیل بعد از دریافت لیسانس
  در دانشگاه آکسفورد وجود داره؟؟؟
  اگه هست چطوری می تونم این کار رو انجام بدم؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به کیفیت بالای دانشگاه آکسفورد احتمال قبولی برای مقطع فوق‌لیسانس از این دانشگاه بسیار پایین است، در صورتی که تمایل دارید می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید.
   پیشنهاد می‌شود که فوق‌لیسانس را در یک دانشگاه معتبر دیگری به اتمام رسانده ( ترجیحاً در خارج از کشور ) و سپس برای دکترا اقدام کنید.

 9. شهرزاد گفت:

  سلام شما کامل ترین مطلب رو داشتین،دمتون گرم. و توی پاسخ هاتون به نظر ها درمورد اینک برای شرکت توی ازمون ورودیش باید ویزا داشته باشیم.میتونید توضیح بیشتری بدین؟ و بگید بهتره برای ادامه تحصیل در چه مقطعی اقدام کنیم؟ بهتره قبل از ورود به دانشگاه در چه دانشگاهی تحصیل کرده باشیم؟ و چطور برای اون زمان ویزا بگیریم؟
  ممنون:)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده است.
   منظور این است که دانشگاه‌های برتر دنیا مانند دانشگاه آکسفورد یک آزمون ورودی دارند که باید در آن به صورت حضوری شرکت کنید. برای این هم باید شما وارد خاک انگلستان شوید که برای آن باید ویزا برای شما از طرف دولت ایران صادر شود که متاسفانه سفارتخانه برای آن ویزا صادر نمی‌کند.
   پیشنهاد می‌کنم که کارشاسی یا ارشد را در ایران یا در یکی از کشورها و دانشگاه‌های معتبر دنیا ادامه تحصیل دهید و سپس برای برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 10. فرشته گفت:

  با سلام تشکر از ، خیلی مطالبتون مفید و آموزنده هستند
  من کلاس نهم هستم و میخوام امسال به کلاس دهم برم رشتمم تجربی هست ، و نمره ۲۰ میخواستم ببینم برای اینکه قبول شم باید چه کار هایی بکنم ، و آیا پذیرفته میشم؟ برای ویزا هم چرا نمیدن ؟ و چکار هایی انجام بدم که شانسم برای قبولی در دانشگاه بالا بره ؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه این تصمیمی است که دولت گرفته است و نمی‌توان کاری کرد.
   بهترین پیشنهاد این است که تلاش کنید تا کارشناسی و ارشد را در یک دانشگاه معتبر و ترجیجاً خارجی داشته باشید تا بتوانید برای دکترا اقدام کنید.

 11. مدیا🙏 گفت:

  سلام وقت بخیر من مدرک دیپلم دارم و قراره که به صورت ازدواجی برم خارج و قصد دارم در دانشکده آکسفورد درس بخونم اما مدرک آیلتس ندارم آیا باید زبانمو کامل کنم یا نه اونجا شرایطی برای تحصیل فارسی زبانان وجود داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. shybanymajd3@gmail.com شیبانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در کل کلاس ۱۰ الی ۱۲ معدلم ۲۰
  نمرات ریاضی وانگلیسی ۲۰ وهیچ نمره کمتر ۱۸وندارم إحتمال قبولى درآکسفورد چقدره
  یه سوال برای ثبت نام به کنکور نیاز دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه و همچنین قبولی از دانشگاه آکسفورد بسیار کم است.
   دانشگاه‌های برتر دنیا دارای آزمون ورودی هستند که باید به صورت حضوری شرکت کنید و برای شرکت در آزمون شما باید ویزا داشته باشید.
   متاسفانه در شرایط حاضر ویزایی صادر نمی‌شود، پس در عمل شانسی ندارید. مگر اینکه برای سایر دانشگاه‌ها اقدام کنید و برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 13. مازیار گفت:

  سبا مازیار دیپلم مکانیک دارم معدل ۱۴ خیلی ضعیف میخواستم ریاضیات بنویسم بخونم میدونی من میتونم بیام دانشگاه آره تو باهوشی

 14. Sajia گفت:

  سلام
  ساکن انگلیس هستم و کلاس دهم هستم به زبان انگلیسی کمتر بلدم آیا باید اینجا آزمون آیلتس بدم تا قبولی آکسفورد بشم ؟ اگر قبول شدم بورس لازمه ؟ چون تو لندن هستیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید تا بتوانید شرایط و حداقل‌های مورد نیاز را مطالعه کنید.
   شانس خودتان را امتحان کنید، امیدوارم هستم که موفق باشید.

 15. ناشناس گفت:

  سلام
  اینا شرایطی بود که از ایران بورسیه شی؟
  اگه بخوای از طرف خود اونجا بورسیه شی چی؟
  باید با همونجا تماس بگیریم؟
  و اینکه چه آزمونی لازمه؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً سایت دانشگاه آکسفورد را مطالعه کنید تا از شرایط آن آگاه شوید. می‌توانید شرایط و مدارک مورد نیاز را مطالعه کنید.

 16. امیر گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم و از دانشجویان ممتاز دانشگاه هستم ومعدلم هر ترم کمتر از ۱۹ نیست و نمره آیلتس هم ۸ هست ۱ بار دانشجوی برتر کشوری شدم ایا من میتونم بعد از پایان دکتری عمومی از دانشگاه تهران برای تخصص در دانشگاه اکسفورد ادامه تحصیل بدم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید معادلسازی و تایید مدارک انجام بدهید و در آزمون ورودی شرکت کنید و سپس اقدام کنید.

 17. فاطمه عزیزی گفت:

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم دانشگاه اکسفورد گروه بیولوژی قوی ای داره؟ و اینکه ایا تمام گرایش های بیولوژی به جز بیوشیمی و ژنتیک که مربوط به پزشکیه،مثل بیولوژی دریایی جانوری و گیاهی بیوتکنولوژی و یا میکروبیولوژی و یا سلولی مولکولی مبتونن توی این دانشگاه پذیرش یا فاند بگیرن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که در جریان هستید دانشگاه آکسفورد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها شناخته می‌شود و لذا شما باید رزومه خیلی قوی داشته باشید.
   اولین نکته این است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه برای ایرانی‌ها تقریباً غیرممکن است، چون شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید که برای اینکار ویزایی صادر نمی‌شود.
   ولی می‌توانید برای مقاطع بالاتر در صورت داشتن رزومه خوب، شانس داشته باشید.

 18. حسین برزگر گفت:

  به نظرتون

 19. حسین برزگر گفت:

  به نظر شما برای ورود به دانشگاه آکسفورد نیاز به شرکت در آزمون ورودی هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی نیاز است.
   اکثر دانشگاه‌های بسیار معتبر دنیا مانند آکسفورد، هاروارد و … نیاز به آزمون ورودی دارند.

 20. Km گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من پزشک هستم و دکتری عمومیم رو ایران گرفتم ، معدل دانشگاهم عالیه ودارای مقاله isi وفعالیت های پژوهشی متعددی هستم وجزع دانشجویان نخبه دانشگاه بودم .و ۱ سال هم سابقه کار در بیمارستان های تهران رو دارم. اما متاسفانه معدل کل دیپلمم ۱۵ هستش و معدل پایه یازده و دوازدهمم ۱۷ هست و فقط پایه دهم رو خراب کردم با معدل ۱۲ . ایا بنده شانسی برای پذیرش در دانشگاه آکسفورد در مقطع تخصص دارم یا خیر؟ جوابتون خیلی بهم کمک میکنه …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های معتبر مانند آکسفورد کم است ولی پیشنهاد می‌کنم شانس خودتان را امتحان کنید.

 21. ندا گفت:

  سلام وقت بخیر،،برای تحصیل تخصص پزشکی در آکسفورد انگلستان ایا همه دانشکده های پزشکی عمومی ایران مورد تایید هستند یا خیر؟کدام دانشگاه های ایران مورد تایید دانشگاه آکسفورد هستند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مهر وزارت بهداشت و وزارت علوم داشته باشد، مورد تایید است ولی باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که امکان قبولی از دانشگاه آکسفورد بسیار سخت است.

 22. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید توی دانشکده (تحقیقات علوم‌انسانی) چه رشته هایی هست ؟ من متوجه نشدم این تحقیقات علوم انسانی رشته هست که دانشجو بره بخونه یا نه ؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تنوع رشته‌های مختلف در دانشگاه آکسفورد بسیار زیاد است که نمی‌توان همه را در اینجا لیست کرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آکسفورد اطلاعات کامل‌تری را کسب کنید.

 23. مارال گفت:

  من زبان چینی بلدم یه سوال اگه من مدرک زبان رو داشته باشم میتونم وارد دانشگاه آکسفورد بشم یا نه زبان انگلیسی هم بلدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای وارد شدن به دانشگاه آکسفورد بهتر است برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   در صورتی که بخواهید در مقطع کارشناسی در این مقطع ادامه تحصیل دهید، باید در آزمون ورودی شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی تعلق نمی‌گیرد.

 24. مارال گفت:

  لطفا جواب منو زود بدید

 25. ناشناس گفت:

  سلام خدمت شما من در دبیرستان تیزهوشان تحصیل میکنم و پایین ترین معدلم ۳ درس با نمره ی ۱۷ است باقی دروسم معدل ۱۸ ۱۹ یا ۲۰ بوده میخواستم ببینم امکان گرفتن بورسیه آکسفورد هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه وجود ندارد.
   برای قبولی در دانشگاه‌های معتبر مانند آکسفورد شما باید در آزمون ورودی این دانشگاه‌ها شرکت کنید که در حال حاضر ویزایی صادر نمی‌شود.
   شما باید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید.

 26. امید گفت:

  سلام
  من معدل ۱۸.۵ ارشد آیتلس ۸ ودوتا مقاله isiدررشته بیوتکنولوژی پزشکی هستم وافتخارات دیگه ای هم دارم بدون گپ تحصیلی آیا امکان پذیرش دکترا ازآکسفورد هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید