دانشگاه آکسفورد: اطلاعات کامل از شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان است. این دانشگاه در منطقه‌ی آکسفورد سایر کشور انگلستان قرار دارد. ‏آکسفورد یکی از مشهورترین و بهترین دانشگاه‌هایی است که سابقه‌ی طولانی در تعالی علم و دانش دارد. این دانشگاه خدمات و فعالیت‌های بسیاری را در زمینه‌ی تدریس، آموزش و انجام تحقیق و پروژه‌های علمی و فرهنگی ارائه می‌دهد. دانشجویانی که مشغول تحصیل در آکسفورد هستند از شیوه‌ی تدریس و کیفیت آموزشی دانشگاه بسیار احساس رضایت می‌کنند. هرکدام از دانشجویان آکسفورد عضوی از مجمع دانشگاهی هستند که محیط امنی را برای مطالعه و یادگیری فراهم می‌کند و دانشجویان خود را مورد حمایت همه جانبه قرار می‌دهد. دانشجویان بسیاری آرزوی ادامه تحصیل در آکسفورد را دارند و سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری از نقاط مختلف سر تا سر جهان در رشته‌ها و علاقه‌مندی‌های مختلف اقدام به ادامه تحصیل در آکسفورد می‌کنند. این دانشجویان دارای پیش زمینه‌های تحصیلی و علاقه‌مندی‌های بسیار گوناگون و متنوع هستند. سیستم آموزشی آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در زمینه‌های مورد علاقه خود تحصیل کرده و پیشرفت‌های لازم را به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلیس: معرفی شهرهای دانجشویی و برترین دانشگاه‌های انگلیس

 

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

امکانات و خدمات دانشجویی دانشگاه آکسفورد

آکسفورد به منظور اعتلای کیفیت آموزشی خدمات بسیاری را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. اگر شما موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد شوید، متوجه خواهید شد که این دانشگاه تمام سعی خود را برای ارائه‌ی بهترین خدمات به منظور پیشرفت تحصیلی شما و پیشبرد علم و فرهنگ انجام می‌دهد. بی دلیل نیست که آکسفورد یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح جهان به شمار می‌آید. در ادامه‌ی مطلب شما را با چند نمونه از امکانات و خدمات دانشجویی که آکسفورد در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، آشنا خواهیم کرد .

کتابخانه‌ها و خدمات اطلاع رسانی در دانشگاه آکسفورد

 

کتابخانه‌ی آکسفورد

کتابخانه‌ی آکسفورد

آکسفورد بیش از صد کتابخانه دارد. کتابخانه‌ی آکسفورد به عنوان بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در کشور انگلستان به شمار می‌آید. به عنوان مثال کتابخانه‌ی بودلین یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین کتابخانه‌های دانشگاه آکسفورد است و دانشجویان می‌توانند به تمامی کتاب‌های منتشر شده در کشورهای انگلستان و ایرلند دسترسی پیدا کنند. کتاب‌های موجود در این دانشگاه شامل کتاب‌های آنلاین و دیجیتال نیز می‌شود. کتابخانه‌های گسترده و کامل آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کنند که حتی بدون خرید یک جلد کتاب بتوانند دوره‌ی تحصیلی خود را در آکسفورد به پایان برسانند و مدرک تحصیلی خود را اخذ کنند.

مشاغل دانشجویی در آکسفورد

به طور معمول دانشجویانی که در حال تحصیل در آکسفورد هستند، اجازه کار تمام مدت ندارند. با این حال امکاناتی برای دانشجویان فراهم شده است که بتوانند به صورت ساعت‌های محدودی مشغول به انجام شغل‌های دانشجویی شوند. دانشجویان برای اشتغال به کار دانشجویی نیاز به اخذ مجوز از اساتید خود خواهند داشت. همچنین ممکن است دانشگاه در طول فصل‌های کنفرانس تابستانی مشاغلی را برای دانشجویان خود در نظر بگیرد. مشاغل دانشجویی در آکسفورد امکان اشتغال به کار دانشجویان را در بیش از ۴۰۰ فرصت شغلی کارآموزی تابستانی فراهم می‌کند.

مشاوره شغلی آکسفورد

خدمات مشاوره‌ی شغلی آکسفورد این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که دانشجویان بتوانند بعد از اخذ مدرک تحصیلی‌شان بهترین گزینه را برای ورود به بازار کار انتخاب کنند. به عنوان مثال دانشجویان آکسفورد می‌توانند از مشاوره با افراد فارغ التحصیل از این دانشگاه بهره‌مند شوند. جلسات مشاوره شامل جلسه‌های ۲۰ دقیقه‌ای است که با حضور یک مشاور شغلی با تجربه انجام می‌پذیرد. همچنین کارگاه‌های آموزش آماده کردن رزومه و آمادگی برای شرکت در مصاحبه‌های شغلی برگزار می‌شود. سالانه ۱۴ نمایشگاه با مضمون اشتغال در آکسفورد برگزار می‌شود. این نمایشگاه‌ها در دپارتمان‌ها، دانشگاه یا دانشکده‌ها برگزار می‌شوند.

اشتغال به کار و تجربه‌ی حرفه‌ای را می‌‌توان از طریق پیشبرد برنامه‌های مانند مشاوره‌های دانشجویی ایجاد کرد. به همین منظور از کمک و راهنمایی کارفرمایان محلی و جهانی بسیاری برای ارائه مشاوره به دانشجویان آکسفورد بهره گرفته می‌شود. سیستم فرصت‌های شغلی Careerconnect اطلاعات مربوط به هزاران فرصت شغلی را در اختیار دانشجویان آکسفورد قرار می‌دهد. دانشجویان آکسفورد می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و اخذ مدرک تحصیلی خود وارد بازار کار شوند و در عین حال دسترسی به خدمات شغلی داشته باشند. این دانشجویان می‌توانند به صورت مادام العمر از مشاوره‌ی حرفه‌ای در زمینه‌ی دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب برخوردار شوند. بنابراین با موفقیت در فارغ التحصیلی از آکسفورد می‌توانید آینده‌ی شغلی خود را تضمین کنید و مطمئن باشید که فرصت‌های شغلی عالی برای شما فراهم خواهد شد.

خدمات بهداشتی و پزشکی دانشجویی در آکسفورد

هر کالج در آکسفرد دارای یک پزشک است که خدمات بهداشتی و پزشکی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین بسیاری از دانشکده‌ها پرستارانی را به منظور انجام خدمات بهداشتی و پزشکی برای دانشجویان، استخدام می‌کنند.

مشاوره و پشتیبانی سلامت روانی دانشجویان آکسفورد

آکسفورد سرویس مشاوره رایگان و محرمانه را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مختلف فردی مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت کند. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت پادکست دانشگاه موضوعات متنوعی را مطالعه کنند. برای مثال موضوعات مختلفی در مورد آگاهی ذهن، کمال گرایی و آماده سازی دانشجویان برای شرکت در امتحانات در این سایت وجود دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که آکسفورد دانشجویان خود را در زمینه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و امکانات و خدمات بسیاری را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

رتبه بندی دانشگاه آکسفورد

همانطور که می‌دانید آکسفورد یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی به شمار می‌آید. این دانشگاه از نظر رتبه بندی بندی ARWU  مقام هفتم جهانی را به خود اختصاص داده است. از دید نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهان QS، آکسفورد در رتبه‌ی ششم قرار دارد. همچنین دانشگاه آکسفورد از دید نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی THE رتبه‌ی اول را از آن خود کرده است. اگر آکسفورد را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید باید به شما تبریک بگوییم. چرا که این دانشگاه دانشجویان نخبه و ممتاز را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند. چهره‌های مشهور و تاثیرگزار بسیاری فارغ التحصیلان دانشگاه آکسفورد هستند و شما می‌توانید مطمئن باشید که موفقیت در اخذ پذیرش و فارغ التحصیلی از این دانشگاه می‌تواند آینده‌ی تحصیلی و کاری شما را تضمین کند.

بیشتر بخوانید: رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹

دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد

دانشکده ریاضی آکسفورد

دانشکده ریاضی آکسفورد

دانشگاه آکسفورد دارای ۳۸ دانشکده، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و بخش‌های اداری است. ۴ بخش اصلی دانشگاهی آکسفورد عبارت هستند از:

۱. علوم انسانی

۲. ریاضی فیزیک و علوم طبیعی

۳. علوم پزشکی

۴. علوم اجتماعی

گروه علوم انسانی آکسفورد شامل زیرمجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

دانشکده کلاسیک

دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی

دانشکده تاریخ

دانشکده زبان شناسی و آواشناسی

دانشکده قرون وسطا و زبان‌های مدرن

دانشکده موسیقی

دانشکده مطالعات شرقی

دانشکده فلسفه

مرکز تحقیقات آکسفورد در زمینه‌های علوم انسانی

دانشکده الهیات و ادیان

بخش علوم ریاضی فیزیک و علوم طبیعی آکسفورد شامل زیرمجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

نیو کالج آکسفورد

نیو کالج آکسفورد

گروه شیمی

گروه علوم کامپیوتر

گروه علوم زمین شناسی

گروه علوم مهندسی

موسسه ریاضی

گروه مواد

مواد گروه فیزیک

گروه علوم گیاه شناسی

گروه آمار

گروه زیست شناسی

بخش علوم پزشکی آکسفورد شامل زیر مجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

گروه بیوشیمی

گروه روانشناسی تجربی

وزارت پزشکی رادکلاییف

گروه آنکولوژی

گروه اطفال

گروه فارماکولوژی (داروشناسی)

گروه فیزیولوژی و آناتومی و ژنتیک

گروه روانپزشکی

گروه علوم اجتماعی آکسفورد نیز شامل زیر مجموعه‌ها و دانشکده‌های زیر است:

دانشکده انسان شناسی و موزه فرهنگ شناسی

دانشکده باستان شناسی

گروه اقتصاد

گروه آموزش

دانشکده جغرافیا و محیط زیست

دانشکده مطالعات میان رشته‌ای منطقه

گروه توسعه بین الملل

دانشکده حقوق

بخش روابط سیاسی و امور بین الملل

گروه جامعه شناسی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد

تحصیل در آکسفورد

تحصیل در آکسفورد

به منظور ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی از آکسفورد باید مدارک خود را به صورت آنلاین در سایت رسمی دانشگاه آپلود نمایید. برای تکمیل فرم ثبت نام می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس http://www.ox.ac.uk/ مراجعه نمایید. شرایط قبولی درخواست اخذ پذیرش شما با توجه به رشته و مقطع تحصیلی‌تان می‌تواند متفاوت باشد. با این وجود شما را با مدارک اصلی که به منظور ارسال درخواست پذیرش خود باید آنها را آماده کنید، آشنا خواهیم کرد. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد عبارت هستند از:

۱.  مدارک و ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

۲.  رزومه

۳.  توصیه نامه از طرف اساتید دانشگاهی

۴.  انگیزه نامه

۵. نمرات کسب شده درآزمون‌های زبان انگلیسی (حداقل نمره‌ی قابل قبول در آزمون زبان انگلیسی آیلتس نمره‌ی ۷ است. داوطلبانی که در تافل کتبی برگه‌ای شرکت می‌کنند باید دارای حداقل امتیاز ۶۰۰ باشند. داوطلبان شرکت کننده در تافل اینترنتی نیز باید حداقل نمره ۱۱۰ را کسب کنند).

هزینه زندگی در آکسفورد

به طور کلی هزینه‌ی زندگی دانشجویی در آکسفورد بستگی به کیفیت زندگی هر دانشجو دارد. در این قسمت سعی کرده‌ایم اطلاعات مربوط به حداقل و حداکثر هزینه‌های زندگی در آکسفورد را اختیار شما قرار دهیم.

کمترین هزینه‌ای که دانشجویان برای تامین غذا در ماه پرداخت می‌کنند ۲۶۲ پوند و بیشترین هزینه ۲۹۸ پوند است. هزینه‌ی اقامت دانشجویی در ماه بین ۴۶۹ پوند تا ۶۶۷ پوند است. میزان مبلغی که دانشجویان برای انجام فعالیت‌های اجتماعی ماهیانه‌ پرداخت می‌کنند بین ۶۰ پوند الی ۱۰۷ پوند است. کمترین مبلغ خرید تجهیزات درسی مانند کتاب و غیره ۳۶ پوند و بیشترین مبلغ ۷۳ پوند گزارش شده است. هزینه‌های شخصی ماهیانه‌ی زندگی دانشجویی در آکسفورد بین ۱۱۹ پوند الی ۲۴۴ پوند است. ممکن است دانشجویان بین ۱۹۵پوند الی ۴۴۵ پوند را برای موارد دیگر پرداخت کنند. به طور کلی کمترین هزینه برای زندگی در آکسفورد ۹۷۰ پوند و بیشترین مبلغ ۱۴۳۳ پوند در ماه گزارش شده است.

 

منبع: thecompleteuniversityguide

2 پاسخ به “دانشگاه آکسفورد: اطلاعات کامل از شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه”

 1. امیرحسین صدیق گفت:

  واقعا من تا قبل خوندن این ویژگی ها نمی‌دونستم آکسفورد با کدوم س نوشته میشه عالیییییییی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده است و ما از شما متشکر هستیم که نظرات خودتان را با ما و سایر خوانندگان سایت در میان می‌گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید