دانشگاه بولونیا : معرفی دانشگاه، شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز

دانشگاه بولونیا در سال ۱۰۸۸ تاسیس شده است و قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان به شمار می‌آید. این دانشگاه در شهر بولونیا در کشور ایتالیا واقع شده است. دانشگاه بلونیا شخصیت‌های بسیار برجسته‌ای در زمینه علم و هنر را به خود جذب کرده و سابقه درخشانی در تربیت و پرورش افراد نخبه و با استعداد دارد. دانشگاه بولونیا در منطقه آموزش عالی اروپا یک موسسه پیشرو است و سیستم آموزشی آن در بسیاری از دانشگاه‌های برتر اروپایی به کار برده ‌می‌شود. از طرف دیگر این دانشگاه به دلیل زیبایی شهر بولونیا دارای شهرت فراوانی است. در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی متنوعی که متناسب با نیازهای جامعه امروزی هستند ارائه ‌می‌شوند. بیش از ۸۷,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به ادامه تحصیل می‌پردازند. در این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه ‌می‌شوند و امکان تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی نیز فراهم شده است. ۶۲ برنامه تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌شوند و بنابراین دانشجویان ‌بین‌المللی که تسلط کافی به زبان ایتالیایی نداشته باشند نیز می‌توانند در این برنامه‌های تحصیلی شرکت کرده و در ایتالیا به ادامه تحصیل بپردازند. در این نوشته به معرفی دانشگاه بولونیا و بررسی مزیت‌های تحصیل در آن خواهیم پرداخت. اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید و می‌خواهید بولونیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید، این مطلب را با دقت دنبال نمایید.

 

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

تحصیل در دانشگاه بولونیا

باید بدانید که دانشگاه بولونیا دارای چند پردیس است که در بولونیا، راونا، فورلی، سسنا و ریمینی، قرار دارند. همچنین دفتر مرکزی دائمی ‌در بوینس آیرس واقع شده است. دانشگاه بولونیا علاوه بر پیوند‌های نزدیکی که با دیگر دانشگاه‌های اروپایی دارد، از روابط بین‌المللی متعددی با آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیا برخوردار است. این دانشگاه دارای اعتبار ‌بین‌المللی بالایی بوده و در فهرست ۵ دانشگاه برتر ایتالیا قرار می‌گیرد. این دانشگاه به ارزش‌هایی مانند انرژی پایدار، تقویت و حفاظت از زمین، ارتقاء اقتصاد، بهبود رفاه جامعه، توسعه دانش بنیان‌، برابری اجتماعی و تلاش برای حفظ منافع عمومی ‌متعهد است. در این دانشگاه بیش از ۲۲۰ برنامه تحصیلی ارائه ‌می‌شوند که ۷۸ تعداد از آنها ‌بین‌المللی بوده و همانطور که گفته شد ۶۲ برنامه به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌شوند. در این قسمت به مزیت‌های تحصیل در دانشگاه بولونیای ایتالیا خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام اپلای ایتالیا مد نظر داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه بولونیا

تحصیل در دانشگاه بولونیا

اعتبار بالای دانشگاه بولونیا ایتالیا

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه بولونیای ایتالیا این است که این دانشگاه دارای اعتبار بسیاری است و برنامه‌های تحصیلی خود را با کیفیت آموزشی عالی به دانشجویان ‌بین‌المللی ارائه ‌می‌کند. با اینکه دانشگاه بلونیا دارای قدمت طولانی است، روش‌های تدریس و تجهیزات آن بسیار مدرن و جدید هستند. تاریخ این دانشگاه با نام بزرگان علم و ادب آمیخته است و می‌توان گفت که بلونیا به عنوان سنگ ‌بنای اساسی و مرجعی فرهنگ اروپا شناخته ‌می‌شود. با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید دانش روز را فرا گرفته و از شرکت در کلاس‌های درسی با کیفیت آموزشی عالی و ‌بین‌المللی بهره مند شوید.

کیفیت بالای آموزش و مدرک ارائه شده توسط دانشگاه

با توجه به اعتبار بالای این دانشگاه مدرک ‌اعطاء شده توسط آن نیز دارای اعتبار ‌بین‌المللی است. فارغ التحصیلان این دانشگاه با توجه به داشتن دانش و تجربه کافی در زمینه تخصصی خود می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شده و شغل مناسبی را که مرتبط با رشته تحصیلی آنها باشد پیدا کنند. مدرک دانشگاهی بولونیا دارای ارزش بین‌المللی است و مورد قبول بسیاری از از سازمان‌ها و ارگان‌ها در سرتاسر کشورهای مختلف جهان خواهد بود. این دانشگاه فرصت‌های زیادی را برای کسب تخصص و سپس ورود به دنیای کار حرفه‌ای برای دانشجویان خود فراهم ‌می‌کند.

امکانات و خدمات تحصیلی بسیار با کیفیت برای دانشجویان

دانشگاه بولونیای ایتالیا به منظور حمایت و پشتیبانی از دانشجویان خود امکانات و خدمات تحصیلی و رفاهی بسیاری را در اختیار آنها قرار ‌می‌دهد و سعی می‌کند که محیط مناسبی را برای رشد و شکوفایی استعدادها و توانایی آنها فراهم نماید. دانشجویان می‌توانند از کمک هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند شوند یا در صورت اثبات شایستگی خود از پرداخت شهریه معاف گردند. همچنین این دانشگاه خوابگاه و مسکن دانشجویی را با تخفیف و هزینه پایین در اختیار دانشجویان قرار ‌می‌دهد و در نتیجه دانشجویان می‌توانند با هزینه کمتری مسئله اسکان خود را حل کنند. علاوه بر اینها وعده‌‌های غذایی در رستوران دانشجویی این دانشگاه با قیمت پایین‌تری برای دانشجویان ارائه ‌می‌شوند و دانشجویان می‌توانند غذای خود را با قیمت کمتری از دانشگاه تهیه کنند. دانشجویانی که نیازمند حمایت‌های اقتصادی و مالی هستند می‌توانند با انعقاد قرارداد با دانشگاه همکاری کرده و به کار دانشجویی بپردازند و به این ترتیب درآمد داشته باشند و بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در ایتالیا را تامین کنند.

 

تحصیل در بولونیا

تحصیل در بولونیا

امکان تبادل با دانشگاه‌های برتر دنیا

دانشگاه بولونیای ایتالیا به لطف و جایگاه بین‌المللی خود نقش بسیار مهمی ‌در تبادل دانشجو و اساتید با مهم‌ترین دانشگاه‌های جهان دارد و از نظر تبادل دانشجویان در میان ۵ دانشگاه برتر اروپایی قرار می‌گیرد. بنابراین تحصیل در این دانشگاه می‌توانید تجربه تحصیل یا کار در خارج از کشور جهان و درک جهان را به شما بدهد. شما به عنوان دانشجوی دانشگاه بولونیای ایتالیا می‌توانید با داشتن پاسپورت این کشور به کشورهای اروپایی و همچنین دانشگاه‌های ‌بین‌المللی مراجعه کنید. در واقع با دانشجو شدن در دانشگاه بولونیای ایتالیا پاسپورت شما یک گذرنامه ‌بین‌المللی خواهد بود.

حمایت از طرح‌ها، ایده‌ها و فرصت فوق‌العاده برای دانشجویان

در این دانشگاه پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری انجام می‌پذیرند. دانشجویان این دانشگاه تلاش بسیاری برای توسعه ایده‌های جدید نوآوری و دانش روز به منظور یافتن راه حل برای مشکلات و چالش‌های جهانی روز انجام ‌می‌دهند. شما در این دانشگاه فرصت خواهید داشت که استعدادها و توانایی‌های خود را پرورش دهید و در آینده شخص مفیدی برای جامعه جهانی باشید.

امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی عالی برای دانشجویان

این دانشگاه محیط شاد و مفرحی را برای دانشجویان فراهم ‌می‌کند و علاوه بر برنامه‌های تحصیلی و درسی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ورزشی بسیاری در این دانشگاه برگزار ‌می‌شوند. دانشجویان می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان‌، رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری‌، موسیقی‌، ورزش‌ و‌… به فعالیت بپردازند و دوران دانشجویی پرهیجان و شادی را تجربه کنند.

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه بولونیا ایتالیا

بولونیا

بولونیا

 

در این دانشگاه رشته‌های متنوعی تدریس ‌می‌شوند و دانشجویان می‌توانند با توجه به استعداد و تخصص‌ خود، رشته مورد علاقه‌شان را انتخاب نموده و در آن به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه بولونیا دارای ۵ دانشکده با عنوان‌های دانشکده هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی، دانشکده مهندسی، دانشکده پزشکی‌ و دانشکده علوم پایه است. رشته‌های ارائه شده در دانشگاه بولونیای ایتالیا به شرح زیر هستند.
هنر و علوم انسانی
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های معماری و تاریخی‌، فلسفه و خداشناسی‌، هنر، هنرهای اجرایی و طراحی‌، باستان شناسی‌، زبان‌، ادبیات و زبان شناسی هستند.
علوم فیزیک
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های ریاضیات و استاتیستیک، زمین شناسی و محیط زیست، علوم زمینی و دریایی، فیزیک و فضا شناسی و شیمی‌ هستند.
علوم حیات
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های علوم ورزشی‌، علوم بیولوژیکی‌، علوم دامپزشکی‌ و کشاورزی و جنگلداری هستند.
علوم اجتماعی
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های جغرافیا‌، مطالعات بین‌المللی و سیاسی‌، مطالعات رسانه و ارتباطات‌ و جامعه شناسی هستند.
مهندسی و فناوری
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های مهندسی برق و مهندسی الکترونیک، مهندسی عمران‌، مهندسی شیمی، ‌مهندسی عمومی ‌و مهندسی مکانیک و هوافضا هستند.
سلامت بالینی و پیش بالینی
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی و سلامت عمومی ‌هستند.
اقتصاد و تجارت
رشته‌های ارائه شده در این زمینه شامل رشته‌های اقتصاد و اقتصاد سنجی‌، مدیریت و تجارت‌، حسابداری و امور مالی هستند.
از دیگر رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه می‌توان به رشته‌های مرتبط با زمینه‌های آموزش، حقوق، علوم کامپیوتر و روانشناسی اشاره کرد. باید به این نکته اشاره کرد که رشته‌های ذکر شده رشته‌های اصلی هستند و زیر شاخه‌های مرتبط با این رشته‌ها نیز دانشگاه بلونیا ارائه می‌گردند.

رشته‌های انگلیسی زبان موجود در دانشگاه

رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه بولونیا عبارت هستند از: اقتصاد و تجارت، اقتصاد و امور مالی، بیوانفورماتیک، مرمت آثار تاریخی، مهندسی هوا فضا، عمران فراساحل، مهندسی عمران، مهندسی اتوماسیون، مهندسی مخابرات، طراحی پیشرفته برق خودرو، زبان جامعه و ارتباطات، پزشکی، دانش دیجیتال، فرهنگ سلامت، روانشناسی شغلی، مطالعات اروپای شرقی، مدیریت اقتصاد سلامت، منابع اقتصادی و توسعه پایدار، مدیریت اقتصاد، توریسم، سیاست بین الملل، مدیریت فرهنگ مد نوآوری و سازماندهی فرهنگ و هنر، حقوق بشر و علوم آماری.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه بولونیای ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه بولونیای ایتالیا به شرح زیر هستند:

– کپی برابر اصل و ترجمه مدرک تحصیلی قبلی به ایتالیایی به صورت رسمی
– کپی پشت و داخل پاسپورت معتبر
– عکس پرسنلی که توسط کنسولگری ایتالیا تایید شده
– اجازه سکونت برای تحصیل مورد تایید کنسولگری ایتالیا
– رزومه تحصیلی ‌و شغلی
– معرفی‌نامه یا توصیه‌نامه از دوره قبلی تحصیلی که شامل لیست دروس گذرانده و نمرات داوطلب است، به علاوه مدرکی که با گذراندن این دروس دریافت شده است.
– اظهار نامه شخصی
– یکی از این دو مدرک زبان: آزمون Idoneita از همین دانشگاه و دیگر دانشگاه‌های ایتالیا برای شرکت در برنامه‌های تحصیلی که به زبان ایتالیایی برگزار می‌شوند و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۵.۵، تافل PBT با نمره ۵۰۷ تا ۵۵۷، تافل CBT با نمره ۱۸۰ تا ۲۱۷، یا تافل IBT با نمره ۸۰ تا ۹۹ برای شرکت در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.
– ۲ توصیه نامه یا معرفی نامه از اساتید دوره قبلی تحصیلی
– ثبت نام در پانل دانشگاه
– ویزا و چند مدرک ترجمه شده دیگر ( به زبان ایتالیایی ) که کنسولگری ایتالیا در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی به داوطلبان ‌می‌دهد.
– در صورتی که داوطلبان می‌خواهید از بورسیه استفاده کنند، باید یک اظهارنامه از وضعیت مالی خود و خانواده‌شان به کنسولگری ایتالیا ارائه دهند تا مورد بررسی و تایید قرار بگیرد.
– پرداخت بخش اول شهریه

هزینه تحصیل در دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

 

یکی از نکات مهم در مورد انتخاب دانشگاه مقصد تحصیلی این است که شهریه و هزینه‌های تحصیل در آن را مورد مطالعه و قرار دهید و پس از انجام بررسی‌های لازم نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از آن اقدام کنید. میانگین شهریه تحصیل در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱,۰۰۰ الی ۳,۰۰۰ یورو در سال خواهد بود.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم :‌ ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع کارشناسی

انواع مختلف بورسیه‌های تحصیلی

باید گفت که تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه بولونیا تقریباً رایگان است. از طرف دیگر امکان برخورداری از بورسیه استانی ایتالیا برای دانشجویان ایرانی وجود دارد. علاوه بر این دانشجویان می‌توانند از مزیت‌های دیگری مانند اقامت در خوابگاه دانشجویی رایگان‌، یک وعده غذای رایگان در روز‌، دریافت کمک هزینه نقدی‌ و تخفیف در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ‌بهره‌مند شوند. به غیر از بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا که بودجه آن توسط سازمان ملل تامین ‌می‌شود، بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه ارائه ‌می‌شوند. همچنین دانشگاه امکان اشتغال به کار دانشجویی را برای دانشجویان فراهم کرده است و موقعیت‌های کاری را برای آنها فراهم ‌می‌کند تا دانشجویان علاقه‌مند و نیازمند بتوانند در حین تحصیل با انجام کار نیمه وقت نیازهای مالی خود را تامین کنند. از طرف دیگر دانشگاه بلونیا به غیر از ‌اعطاء بورسیه‌های متنوع تحصیلی، امکان دریافت وام دانشجویی را نیز برای دانشجویان فراهم ‌می‌کند. همانطور که می‌بینید این دانشگاه حمایت و پشتیبانی‌های بسیاری را دانشجویان ‌بین‌المللی خود به عمل می‌آورد تا دانشجویان بتوانند از فرصت‌های برابر بهره‌مند شده و توانایی‌ها و استعدادهای خود را شکوفا کنند. همچنین باید اضافه کرد که هزینه زندگی در شهر بولونیا برای هر نفر حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ یورو در هر ماه خواهد بود.

تحصیل در ایتالیا با بورسیه :‌ معرفی برترین‌ کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا

 

تحصیل در دانشگاه بولونیا

تحصیل در دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا : اولین دانشگاه دنیا و با کیفیت آموزشی عالی

با توجه به اعتبار و کیفیت آموزشی عالی برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه بولونیا و خدمات و امکانات ارائه شده به دانشجویان ‌بین‌المللی در این دانشگاه، می‌توان گفت که بولونیا می‌تواند یک مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویانی باشد که می‌خواهند در کشور ایتالیا به ادامه تحصیل بپردازند. در صورت انتخاب دانشگاه بلونیا به عنوان مقصد تحصیلی خود علاوه بر کسب دانش و تخصص بالا در زمینه رشته تحصیلی و داشتن آینده کاری، دوران دانشجویی بسیار لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

آیا تاکنون تجربه اپلای برای دانشگاه‌های ایتالیا و به خصوص دانشگاه بولونیا را داشته‌اید؟ در صورتی که تجربه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید، تجربه خودتان را از تحصیل و مراحل اپلای، زندگی در آن را با ما به اشتراک بگذارید. آیا تحصیل در این دانشگاه را به سایر افراد پیشنهاد می‌دهید؟ لطفاً دلایل و تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: timeshighereducation

89 پاسخ به “دانشگاه بولونیا : معرفی دانشگاه، شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز”

 1. پانیذ گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم..
  اگه یه نفر توی کارشناسی رشته ای مثل معماری یا مرمت بنا خونده باشه برای ارشد دانشگاه بولونیا می تونه برای رشته های مثل باستان شناسی یا مرمت آثار تاریخی اقدام بکنه یا باید رشته کارشناسی با ارشد در یه راستا باشه؟؟

 2. علیرضا ابراهیمی گفت:

  سلام. ۲۷ سال دارم و اهل افغانستان
  لیسانس معماری از دانشگاه آزاد کاشان ایران با معدل۱۸.۳۰ بدون گپ تحصیلی
  ایلتس۶
  مدرک طراحی خانه های کم انرژی از شرکت نئون نروژ
  مدرک نرم افزار معماری از دانشگاه فنی و حرفه ای
  تقدیرنامه درمورد روانشناسی از لندن و
  شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی دارم.

  چقدر شانس پذیرش و بورسیه استانی در ارشد معماری دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای آلمان و ایتالیا اقدام کرد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 3. علیرضا ابراهیمی گفت:

  اگه اسکیل ایلتسم ۵.۵ باشه ولی اوورال ۶ باشه، مشکلی اینجا میکنه! ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم که به سایت دانشگاه سر بزنید تا بتوانید اطلاعات به روز و کامل را از آنجا کسب کنید.

 4. avat گفت:

  سلام خسته نباشیدمن میخواستم بورسیه استانی برای دانشگاه بولونیا اقدام کنم و دارم برای ایلتس اماده میشم ایا دانشگاه بولونیا برای لیسانس در رشته ی مهندسی کامپیوتر امتحان ورودی مثل til یا tolc داره ؟‌ممنون میشم پاسخ بدید.🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی براساس رشته و رزومه شما امکانپذیر است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در اسرع وقت همکاران ما شما را راهنمایی کنند و رزومه شما را بررسی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ رزومه خودتان را ارسال کنید تا بررسی کنند.

 5. Na گفت:

  سلام وقت بخیر.
  کسی که لیسانس علوم کامپیوتر داشته باشه با ۳۴ سال سن و آیلتس ۶ میتونه برای ارشد این دانشگاه اقدام کنه؟

 6. Na گفت:

  سلام
  حداقل معدل چقدر باید باشه و آیا آزمونgre میتونه تاثیری در پذیرش دانشگاه بلونیا داشته باشه؟

 7. Fateme گفت:

  سلام وقتتون بخیر دانشگاه امتحان ورودی هم داره؟ برای کارشناسی رشته عمران؟

 8. شقایق گفت:

  درود
  بنده قصد دارم در زمینه جامعه شناسی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنم میشه بگید که این رشته به چه زبانی تدریس میشود؟

 9. علیرضا ابراهیمی گفت:

  سلام. کورس دیسکریپشن حتما باید مهر دانشگاه روش زده بشه؟ آخه دانشگاه من مهر نمیزنه

 10. علیرضا ابراهیمی گفت:

  واسه دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه بلونیا

 11. زینب گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم دانشگاه بولونیا برای رشته ی داروسازی بدون آزمون ورودی پذیرش میده؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید سایت وزارت بهداشت را برای رشته‌های پزشکی چک کنید.
   برای پذیرش هم نمره زبان و آزمون مهم است.

 12. فاطمه هدایتی گفت:

  با سلام چرا دانشگاه بولومبیا وزارت علوم نیست ؟؟ من می خام روانکاوی بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاًٌ سایت را به صورت دقیق مطالعه کنید، در صورتی که مورد تایید باشد در سایت موجود خواهد بود.

 13. nasrin گفت:

  سلام وقت بخیر بنده کارشناسی مهندسی عمران با معدل۱۷.۵ دارم دارم مدرک زبانم رو هم میگیرم به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم . واینکه دانشگاه بولونیا مدرک زبان دولینگو رو قبول میکنه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی اگر نمره زبان را داشته باشید می‌توانید اقدام کنید و شانس تحصیل رایگان هم دارید. می‌توانید با دولینگو هم اقدام کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 14. Farme گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و میخواستم بپرسم من زبان ایتالیایی و انگلیسی بخونم بعد آزمون داره دیگه بعد برای مهندسیا میتونم دانشگاه بولونیا ادامه تحصیل بدم؟
  و اینکه بورسیش برای شهریه چجوریه و من میتونم دریافت کنم😅
  لطفا بگید😅🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما مدرک زبان ایتالیایی را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد، می‌توانید به صورت رایگان در ایتالیا تحصیل کنید.

 15. nana گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم با داشتن دیپلم تجربی ایا میتونم برای رشته هایی مثل مهندسی کامپیوتر یا کلا رشته های مهندسی اقدام کنم ؟یا این رشته ها مختص رشته ریاضی هستن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در پروسه دریافت بورسیه تحصیلی شما را یاری کنند.

 16. Fatemeh گفت:

  اگر بورسیه استانی دانشگاه بولونیا رو دریافت کنیم هم باید آزمون ورودی بدیم برای پزشکی؟

 17. اسماعیل گفت:

  با سلام…من چند ماه دیگه از دانشگاه آزاد تهران مرکز کارشناسی ادبیات نمایشی رو میگیرم با معدل بالای ۱۷ ولی سنم ۳۵ میشه…امکان تحصیل در مقطع ارشد در ایتالیا یا آلمان یا کشور دیگه ای وجود داره؟…

 18. اشکان گفت:

  سلام
  بنده دیپلم تجربی دارم و ترم یک حسابداری هستم
  امکانش هست یه راهنمایی ای کنید برای چه رشته ای میتونم تو دانشگاه بلونیا ادامه تحصیل بدم؟اگه جواب بدین ممنون میشم و اینکه امکان بورسیه دارم

 19. آسو گفت:

  سلام ٫ ببخشید برای تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی آیا معطل هم تاثیری در رایگان بودن تحصیل دارد؟ یا ازمون مهم است؟

 20. رومینا گفت:

  برای مدیریت بازرگانی یا اقتصاد و تجارت باید آزمون tolc_E بدهیم ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معمولاً برای کشور ایتالیا نیاز است که بسته به دانشگاهی که می‌خواهید اقدام کنید، نیاز خواهد بود.
   بهترین پیشنهاد این است که به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را بررسی کنید.

 21. مانترا گفت:

  سلام
  رشته باستان شناسی هستم و میخوام ارشد باستان شناسی در دانشگاه بولوانیا بخونم،
  امکانش هست؟ و میشه راهنمایی لازم رو بفرمایید چون هیچ تجربه ای ندارم

 22. ستایش گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالم و میخوام برای کارشناسی هنر در این دانشگاه درس بخونم
  معدلم باید چند باشه تا بتونم بورسیه بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید هم مدرک زبان ایتالیایی در سطح C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ تا شانس بالایی برای ادامه تحصیل به صورت رایگان داشته باشید.

 23. Parsa گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان دریافت همزمان چند بورس تحصیلی هم وجود داره؟ اگر نمره آزمون آی مت ۶۳ و نمره آزمون اس ای تی ۷۲۰ باشه و آیلتس ۷.۵ ولی خب معدل دیپلم خیلی خوب نباشه واسه مقطع کارشناسی دانشکده پزشکی و جراحی بولونیا…امکان داره چند بورس تحصیلی واسه تامین مالی کامل دریافت کرد؟

 24. Ali گفت:

  سلام، برای بورسیهٔ دانشگاه و معدل ۱۸ به بالای دیپلم، معدل کل دیپلم ملاک هستش یا فقط ورقهٔ نهایی؟

 25. Nazanin گفت:

  سلام، با معدل سه سال دبیرستان ۱۷.۷ و بلد بودن کامل زبان ایتالیایی شانسی برای دریافت بورسیهٔ کامل و گرفتن کمک هزینهٔ ۱۱ هزار یورویی وجود داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   داشتن معدل خوب و نمره زبان خوب به دریافت بورسیه تحصیلی شما کمک خواهد کرد. برای بورسیه استانی ۶ هزار یورویی هم رزومه اقتصادی در ایران و عملکرد شما در دوره تحصیل در ایتالیا بستگی دارد.

 26. امیرحسین گفت:

  سلام با لیسانس روانشناسی دانشگاه آزاد و ایتلس ۷ معدل ۱۶ میشه در ایتالیا وارد کدوم دانشگاه شد میشه شرایطشو بگید ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش خوبی دارید، تحصیل رایگان با فاند استانی امکانپذیر است. دانشگاه م بستگی به سالی که اقدام می‌کنید و ظرفیت آن سال بستگی دارد.

 27. Farhad گفت:

  سلام ، من دیپلمم فنی بوده کامپیوتر (هنرستان ) و رشته کاردانیم (نرم افزار کامپیوتر ) بوده ، کارشناسیم یه رشته دیگه است الان ( تربیت بدنی . مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی ) . برای اپلای ارشد دانشگاه های ایتالیا (بولونیا )به مشکل میخورم ؟

  یعنی من کاردانی به کارشناسی هستم
  الانم کارشناسی ناپیوسته هستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما مشکلی بابت کارشناسی ناپیوسته ندارید ولی تغییر رشته شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی به شدت کاهش می‌دهد.

 28. Mohadeseh گفت:

  سلام سلام یازدهم تجربی هستم با دیپلم تجربی و معدل بالای ۱۷ تا۱۸. دارم برای آیلتس هم میخونم و الان آیلتس ۶هستم میتونم مدیریت بازرگانی بخونم کارشناسی رو تو این دانشگاه؟نیاز به امتحان ورودی هست؟دانشگاهی هست تو ایتالیا بتونم مدیریت بازرگانی بخونم بدون امتحان ورودی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید اقدام کنید ولی باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید.
   آزمون ورودی هم بستگی به دانشگاه دارد. لطفاً سایت دانشگاه را مطالعه کنید.

 29. محسن گفت:

  با سلام.بنده فارغ التحصیل رشته مدیریت دولتی با معدل ۱۳،۳۰ هستم…و دارم زبان انگلیسی رو ادامه میدم ک آیلتس رو قبول بشم…واسه بورسیه و پذیرش دانشگاه های ایتالیا بولونیا میتونم اقدام کنم؟امکان قبولی هست؟تحصیل رایگان هست اونجا یا باید شهریه پرداخت کنیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل و رشته، همراه به شهریه می‌توان برای شما پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ در ارتباط باشید.

 30. Hana گفت:

  سلام دیپلم گرافیک دارم و برای مدرک آیلتس اقدام کردم خواستم ببینم برای بورسیه رایگان دانشگاه بولونیا رشته گرافیک نیازی به مدرک زبان ایتالیایی داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی
   برای مقطع لیسانس در ایتالیا باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی رایگان داشته باشید.

 31. زهرا گفت:

  سلام من دارم کارشناسی باستان شناسی میخونم،آیا امکانش هست با تکمیل مدارکم برای ارشد اپلای کنم؟ و اینکه تحصیل در ایتالیا رایگان هست یا هزینش خیلیه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی با نمره زبان و معدل امکانپذیر است.
   در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس موجود در سایت به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 32. Narges گفت:

  سلام برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته ی هنر حتما باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به کورس شما دارد.
   در صورتی که کورس شما انگلیسی باشد و دانشگاه مدرک انگلیسی بخواهد باید مدرک انگلیسی ارائه بدهید و برای ایتالیایی باید مدرک ایتالیایی ارائه بدهید.

 33. معین گفت:

  سلام وقتتون بخیر..
  معین سامانی هستم معدلم ۱۲:۹۳ رشته کامپیوتر و سابقه کار در زمینه طراحی سایت. ۳۰ سال سن دارم و آیلتس ۷ دارم. امیدی برای پذیرش مستر هست با توجه به معدلم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به احتمال زیاد می‌توان پذیرش همراه با شهریه دریافت کرد، یعنی به صورت سلف فاند می‌توان پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ در ارتباط باشید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 34. سجاد گفت:

  سلام، وقت بخیر.
  با معدل ۱۵.۳۰ مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک و یا شیمی، و آیلتس ۶.۵ میشه برای ارشد رشته های مدیریتی یا MBA اقدام کرد؟
  اگر بله، شانس پذیر گرفتن چطور هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس شما برای پذیرش خوب است ولی به صورت سلف فاند می‌توان پذیرش گرفت. لطفاً رزومه خودتان را ارسال کنید تا همکاران ما بررسی کنند.

 35. فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر جناب.بنده دانشجوی ترم۳ رشته تکنولوژی اتاق عمل دانشگاه ازاد خوراسگون واحد اصفهان هسم.مدرک معتبر پانسمان نویین و زخم هم دادم.دیپلم زبان دارم.معدل دانشگاهم۱۸ و دیپلم ام هم بالای۱۸ است.میخواستم ببینم شانس دریافت کدوم بورسیه هارو دارم و اینکه ایا رشته بنده هم تو دانشگاه های ایتالیا هست یا خیر؟؟و ایا این۳ ترم کارشناسی رو باز از اول باید بخونم یا از ادامش؟ازمون ورودی ک دوباره نباید بدم نه؟اونجا هم مثل دانشگاه های ایران طرح اجباری بعد از کارشناسی داره؟عذرخواهی میکنم اگرطولانی شد.ممنون میشم پاسخ بدید♥️

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به معدل و رشته انتخابی و واحدهای پاس شده شما دارد. امکان تطبیق واحد وجود دارد ولی قطعی نیست. پذیرش هم بستگی به نمره زبان و معدل شما دارد.

 36. زهرا گفت:

  سلام درصورت داشتن مدرک پزشکی این دانشگاه امکان اشتغال در این رشته بدون شرکت در ازمون usmleاین کشور وجود دارد ؟

 37. مهین یوسفی گفت:

  سلام،وقت بخیر
  بنده فارغ التحصیل ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه معتبر هندوستان هستم ،ایا برای ورود به دانشگاه بولونیا نیاز به مدرک زبان دارم یا نه؟

 38. ماریا گفت:

  سلام ، وقتتون بخیر.
  میخواستم بپرسم دانشگاه بولونیا رشته ی مهندسی کامپیوتر با گرایش IT هم داره که بشه با زبان انگلیسی تحصیل کرد؟!

 39. آنیتا گفت:

  سلام روز بخیر
  من دانش آموز سال یازدهم در رشته ریاضی هستم با معدل ۷۸ .۱۹ و می خواستم بدون دادن کنکور برای اخذ مدرک لیسانس در دانشگاه بولونیا در آینده اپلای کنم می خواستم بدونم کل هزینه ای که با توجه به بورسیه ای که به من تعلق میگیره باید پرداخت بشه چقدر هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با شرایط نمره زبان و آزمون ورودی دانشگاه، هزینه شما در حدود سالیانه ۶ هزار یورو خواهد بود.

 40. شقایق گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی روانشناسی از دانشگاه آزاد با ۲۲سال ومعدل۱۹ وآیلتس۶دارم امکان پذیر است فاندتحصیلی دریافت کنم؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی البته نیاز به نمره زبان هم خواهید داشت.
   در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را به همکاران ما از طریق ایمیل یا واتس‌آپ ارسال کنید تا بعد از بررسی نتیجه را اعلام کنند.

 41. Mahdi گفت:

  سلام امتحان ورودی داره برای رشته روانشناسی؟

 42. آرزو گفت:

  سلام روز بخیر من ۳۰ سالمه ولیسانس عمران دارم ومعدل۱۴/۴۰ ومدارک نرم افزار فنی حرفه ای امکان تحصیل ارشد در ایتالیا وجود داره؟متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان ۶.۵ آیلتس داشته باشید، شانس خواهید داشت ولی با توجه به معدل شما امکان تحصیل رایگان تضمینی نیست. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 43. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر به نظر شما با معدل ۱۴.۳۰ رشته برق مخابرات از دانشگاه دولتی برای پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا شانسی دارم?

 44. پريسا گفت:

  سلام وقت بخير
  من مهندسي فضاي سبز با معدل ١٢در دانشگاه تهران تحصيل كردم البته ١٢ترمه هستم
  بخاطر كرونا و مجازي شدن دروس عقب موندم و سركار رفتم
  ٢سال سابقه بيمه دارم و مديريت كافه و رستوران رو داشتم از همين جهت علاقه به مديريت دارم
  نمره ايلس ٧
  ايا براي تغيير رشته و تحصيل رشته مديريت در ايتاليا قبول ميشم؟و ايا بورسيه كه هزينه تحصيل را پوشش بده وجود داره؟
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 45. پريسا گفت:

  سلام وقت بخير من مهندسي فضاي سبز با معدل ١٢در دانشگاه تهران (كارشناسي )تحصيل كردم البته ١٢ترمه هستم بخاطر كرونا و مجازي شدن دروس عقب موندم و سركار رفتم ٢سال سابقه بيمه دارم و مديريت كافه و رستوران رو داشتم از همين جهت علاقه به مديريت دارم نمره ايلس ٧ ايا براي تغيير رشته و تحصيل كارشناسي ارشد رشته مديريت در ايتاليا قبول ميشم؟و ايا بورسيه كه هزينه تحصيل را پوشش بده وجود داره؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد
  ايا براي تحصيل در رشته ارشد ،مدرك معتبري از موسسه يا مدركي مبني بر گذراندن دروس مديريت لازم است؟يا ميتوانم از ارشد شروع كنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه معدل شما زیر ۱۵ است، احتمال دریافت پذیرش به صورت تحصیل رایگان بسیار پایین است. این احتمال وجود دارد که بتوان با شهریه و بدون بورسیه پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل، واتس‌آپ یا شماره ثابت با همکاران ما در ارتباط باشید.

 46. M گفت:

  سلام . من دارم ارشد ادبیات فارسی از دانشگاه سراسری میگیرم. آیا میتونم این رشته رو در مقطع دکتری ایتالیا بخونم؟ یا کشور دیگه؟

 47. ساناز رفیعی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  اعتبار مدرک پیام نور در ایتالیا چطور هستش؟

دیدگاهتان را بنویسید