دانشگاه تورنتو: اطلاعات کامل از بورسیه‌ی رایگان، شرایط کار دانشجویی و مزایای تحصیل

خالی از لطف نیست که بدانید وقتی که از دانشگاه تورنتو صحبت می‌کنیم درباره‌ی یکی از بزرگ‌ترین، مدرن‌ترین، و سطح بالاترین دانشگاه‌های دنیا صحبت خواهیم کرد. دانشگاه تورنتو در کشور وسیع کانادا، و در ایالت انتاریو کانادا واقع شده است. دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷به‌ عنوان یک موسسه‌ی آموزش عالی و دانشگاه تحقیقاتی دولتی در انتاریو کانادا ثبت شد. این دانشگاه هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین، بهترین و با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که با جمعیت دانشجویی بالغ بر ۸۸۰ هزار نفر دارای پیشینه‌ا‌ی قوی است. از این میزان تعداد ۱۷هزار دانشجویان بین المللی از سایر کشورها هستند که به‌منظور استفاده از خدمات آموزشی سطح بالای این دانشگاه به ‌کانادا مهاجرت کرده‌اند. از لحاظ رتبه‌بندی، دانشگاه تورنتو در سال ۲۰۱۷ و بر اساس رتبه بندی علمی جهانی دانشگاه‌ها، دانشکده‌ی پزشکی توانست رتبه‌ی اول را در میان سایر دانشگاه‌های کانادا به ‌خود اختصاص دهد. باید بدانید که دانشگاه تورنتو اولین دانشگاه نواحی شمالی کانادا هم هست. این دانشگاه توانسته است همواره از لحاظ تحقیقاتی که در آن انجام می‌شود، در سطح جهانی با تحولات علم روز پیشرفت کرده و نام خود را ثبت کند. دانشگاه تورنتو یکی از مراکز دانش بنیان در زمینه‌های نوآوری، اطلاعات، تحقیق و آموزش است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو اولین جایی است که تحقیقات مربوط به‌ سلول‌های مادر انسولین در آن شروع شد. همچنین، در این دانشگاه دوربین الکترونیکی کاربردی اختراع شد. از سایر تحقیقات و اکتشافات این دانشگاه می‌توان به تکنولوژی‌هایی مانند مالتی تاچ، تحقیق و بررسی درباره‌ی سیاه چاله‌های فضایی و بسیاری دیگر از موضوعات مهم امروزی اشاره کرد. تمامی دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند از موقعیت آموزشی، تحقیقاتی و همینطور آموزش چند محوری آنلاین بهره‌مند هستند و پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف علمی به ‌دست می‌آورند. دانشگاه تورنتو دارای سه دانشکده‌ی اصلی است:

دانشکده‌ی اول یا دانشکده‌ی دان تون‌ درسنت جورج، دانشکده‌ی دوم میسی ساگوا در غرب، و دانشکده‌ی سوم اسکاربرو در شرق قرار دارد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم این دانشگاه تعداد بسیار بالایی از دانشجویان دانشگاه‌های دیگر و همین طور دانشجویان بین المللی را در خود جای داده است. اغلب این دانشجویان خارجی که در کشور کانادا و دانشگاه تورنتو تحصیل می‌کنند، از کشورهایی مانند هند، چین، آمریکا، کره‌ی جنوبی، تایوان، عربستان ‌سعودی، نیجریه، ژاپن، و انگلستان هستند. دانشگاه تورنتو نه ‌تنها یک دانشگاه موفق است، بلکه یک مرکز تحقیقاتی بسیار سطح بالا نیز به شمار می‌آید که بودجه‌ی عظیم این دانشگاه صرف تحقیقات وسیع جهانی می‌شود.

به‌ یاد داشته باشید که دانشکده‌ی پزشکی و حقوق این دانشگاه یکی از برترین دانشکده‌های حقوق پزشکی در سراسر کانادا و جهان به ‌حساب می‌آید. پذیرش از دانشگاه تورنتو مستلزم داشتن معدل بالا، شرایط تحصیلی مناسب،  مهارت‌های زبانی، و همینطور هوش بالا است. به ‌ویژه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا به ‌دلیل داشتن کیفیت بالای ارائه‌ی مطالب و آموزش صحیح رقابت شدیدی برای اخذ پذیرش در بین دانشجویان اتفاق می‌افتد. باید بدانید به ‌خاطر داشتن شرایط عالی و سطح تحصیلی با کیفیت هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه نسبت به ‌سایر دانشگاه‌های کانادا بالاتر است، اما از طرفی در بسیاری از رشته‌های دکترا دانشجویان کمک هزینه‌های بسیار خوبی ما بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال می‌توانند دریافت کنند.

دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه تورنتو

دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو با جمعیت کارمندی بالغ بر هفت هزار نفر، بودجه‌های بالاتر از یک میلیارد دلار در کانادا را به‌ خود اختصاص داده است. شعار جالب این دانشگاه “مثل یک درخت در طول سال‌ها” است که خط فکری مختص به ‌خودش را نشان می‌دهد و در زمینه‌های ادبیات و علم از شهرت جهانی برخوردار است. جالب است بدانید که دانشگاه تورنتو در سال ۲۰۰۴، دانشجویان بین المللی بیش از ۱۶۱ کشور را در خود جای داد که در نوع خود یک رکورد خارق‌العاده به شمار می‌آید. این دانشگاه با اعضای هیئت علمی بالغ بر ۱۳ هزار نفر، و جمعیت فارغ‌ التحصیل بیشتر از ۵۳۷ هزار نفردر سال ۲۰۱۴، یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی و فرهنگی در سراسر جهان معرفی شد. تعداد رشته‌های مقطع کارشناسی در این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشته و تعداد رشته‌های مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۲۲۵ رشته است. از جمله اتفاقات ناگواری که در طول تاریخ فعالیت این دانشگاه رخ داده است می‌‌توان به‌ یک آتش سوزی بسیار بزرگ و وحشتناک در سال ۱۸۹۰ اشاره کرد که خسارت‌های بسیار فراوانی به ‌این دانشگاه وارد کرد و باعث از بین رفتن بیشتر از ۳۳ هزار جلد کتاب ارزشمند شد. با این اوصاف دانشگاه تورنتو توانست بسیار زود این اتفاق ناگوار را فراموش کرده و به ‌جبران خسارت بپردازد. از رشته‌های جالب توجهی که در این دانشگاه در حال ارائه است می‌توان به ‌رشته‌ی جنگل‌بانی اشاره کرد که برای اولین بار در دانشکده‌ی تورنتو آغاز به ‌فعالیت کرده است.

زندگی دانشجویی در تورنتو

دانشجویان دانشگاه تورنتو

دانشجویان دانشگاه تورنتو

اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه تورنتو را دارید، شاید خالی از لطف نباشد که اطلاعاتی راجع به ‌خود کشور کانادا و به خصوص شهر تورنتو به ‌دست بیاورید. تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است که با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۶، چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی بعد از مکزیکو سیتی ، نیویورک و لس آنجلس اعلام شد. این شهر زیبا یک شهر کاملاً مدرن و بین‌المللی است که در ساحل دریاچه‌ی انتاریو قرار گرفته است. در واقع این شهر بزرگ‌ترین شهر کانادا و  قلب تپنده‌ی اقتصادی و تجاری انگلیسی زبان این کشور به ‌حساب می‌آید، که همزمان در فعالیت‌های چند جانبه‌ی فرهنگی نیز توانسته است آوازه‌ی خود را به‌ گوش همگان برساند. کشور کانادا و مخصوصا شهر تورنتو، یکی از مکان‌های جالب و منحصر به ‌فرد جهان است که توانسته متنوع‌ترین قشر جمعیتی از لحاظ قومی و ملیتی را در خود جای بدهد. در واقع تقریباً بیشتر از نصف جمعیت این شهر را افراد خارجی تشکیل می‌دهند. با توجه به‌ این مسئله، می‌توان حدس زد که این شهر دارای تنوع غذایی، فرهنگی، زبانی و هنری بسیار زیادی خواهد بود. بومیان کانادا بسیار راحت و با آغوش باز، مهاجرانی با فرهنگ‌های متنوع از سرتاسر جهان را پذیرفته‌اند. آنها با روی گشاده و بدون هیچ گونه تبعیضی افراد دیگر را می‌پذیرند. شهر تورنتو از لحاظ موقعیت جغرافیایی هم در نوع خود استثنا است. چرا که تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سردی دارد. اما از طرفی با توجه به ‌امکانات بالایی که دولت کانادا در اختیار دارد می‌توانید به این فکر کنید که شما قادر خواهید بود از تمام امکانات تفریحی موجود در هر دو فصل در این شهر استفاده کنید. به‌ علت داشتن اقتصادی بسیار قوی، شهر تورنتو دارای کیفیت زندگی بسیار بالا و هزینه‌های زندگی متعادل و مناسب است. همینطور این کلان‌شهر دارای سومین رتبه از نظر تئاتر انگلیسی زبان دنیا است، که بعد از نیویورک و لندن توانسته پیشرفت‌های بسیار زیادی در زمینه‌ی تئاتر و فرهنگ ارائه دهد.

شهر تورنتو

شهر تورنتو

 از لحاظ تنوع زبانی می‌توان گفت که در این شهر شاید بیشتر از ۱۰۰ زبان مختلف صحبت می‌شود. با دارا بودن تیم‌های ورزشی بسیار مهم و خیل عظیمی از جمعیت معروف هنری و کمدین‌های مختلف در این شهر، تورنتو در نوع خود شهر جذابی از لحاظ هنری و ورزشی نیز به‌ حساب می‌آید. با انواع جشنواره‌های بین المللی فیلم و نمایشگاه‌های بین المللی هنری، و همین‌طور جشن‌های مخصوص به‌ خود این کشور مانند جشن نور، تعطیلات جادویی بلور، و نمایش ملی قایق تورنتو، می‌توان گفت در هیچ فصلی در این شهر، حوصله‌تان سر نخواهد رفت. به ‌یاد داشته باشید با ورود به ‌این شهر شما با انواع مراکز خرید بزرگ، باشگاه‌های ورزشی، باغ وحش‌ها، هتل‌ها، و انواع امکانات شهری با کیفیت روبه‌رو خواهید شد. با وجود سرمای شدید زمستانی، تورنتو هنوز هم یکی از گرم‌ترین شهرهای کانادا در زمستان است. اما با این حال باز هم به ‌یاد داشته باشید که سرمای تورنتو می‌تواند بسیار سخت باشد.

 از لحاظ هزینه‌ی زندگی در تورنتو باید به‌شما بگوییم که این شهر جزو قوی‌ترین شهرهای موجود در قسمت آمریکا برای زندگانی است که از لحاظ هزینه‌های استیجاری مسکن، خرید و فروش مواد غذایی، و همینطور پوشاک در حالت متعادلی به ‌سر می‌برد. با توجه به ‌میانگین درآمد هر فرد بعد از پرداخت مالیات که مبلغی بالغ بر سه هزار دلار کانادا است، می‌توان گفت که شما خواهید توانست از کیفیت زندگی خوبی در آنجا برخوردار باشید. همچنین اگر دوست داشته باشید در محیط دانشگاهی زندگی کنید به‌ شما توصیه می‌شود به ‌جای کرایه کردن خانه‌، از خوابگاه‌های مناسب و باکیفیت خود دانشگاه استفاده کنید. کلمه‌ی تورنتو به معنی محلی که درختان بر روی آب ایستاده‌اند، معنی شده است.

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

با توجه به ‌توضیحاتی که در مورد دانشگاه تورنتو و شهر تورنتو به ‌شما دادیم، بهتر است کمی هم راجع به ‌جزئیات رشته‌های موجود در این دانشگاه برایتان صحبت کنیم. دانشگاه تورنتو ۱۳ کالج دارد که انواع دانشکده‌ها درون آن واقع شده‌اند. اگر بخواهیم به‌ اختصار به ‌چندین دانشکده و رشته‌های تحصیلی مهم این دانشگاه اشاره کنیم، به‌ صورت زیر خواهد بود:

 دانشکده هنر و علوم

  دانشکده علوم مهندسی

 دانشکده معماری و طراحی

 دانشکده جنگل‌داری

 دانشکده موسیقی

دانشکده‌ی موسیقی دانشگاه تورنتو

دانشکده‌ی موسیقی دانشگاه تورنتو

 دانشکده آی تی

دانشکده پزشکی

 دانشکده پرستاری

 دانشکده داروسازی

 دانشکده دندانپزشکی

 دانشکده حرکت‌شناسی و تربیت بدنی

 دانشکده بهداشت و سلامت عمومی

 دانشکده حقوق

دانشجویان حقوق دانشگاه تورنتو

دانشجویان حقوق دانشگاه تورنتو

دانشکده مدیریت

 دانشکده علوم سیاسی و دولتی

 دانشکده کار و علوم اجتماعی

 دانشکده الهیات

 و بسیاری دیگر از دانشکده‌ها اشاره کرد.

همان‌طور که قبلاً  هم اشاره کردیم، دانشگاه تورنتو دارای حدود ۷۰۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی است. از جمله‌ی این رشته‌ها می‌توان به علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیست، علوم ریاضی و فیزیک، مدیریت و بازرگانی، علوم کامپیوتر، مهندسی حرکت شناسی، تربیت بدنی، موسیقی، و معماری اشاره کرد. همچنین این دانشگاه دوره‌های تخصصی پرستاری، آموزش دندانپزشکی، داروسازی، حقوق، و پزشکی را نیز ارائه می‌دهد.

شرایط زندگی دانشجویی در دانشگاه تورنتو

 باید بدانید که اکثر دانشگاه‌ها و مخصوصاً دانشگاه تورنتو اغلب امکانات زندگی، تفریحی، و تحصیلی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. دانشگاه تورنتو به خصوص امکانات زندگی و رفاهی مناسبی را برای دانشجویان سال اول لیسانس خود اختصاص داده است. در این دانشگاه شما می‌توانید هم خوابگاه مخصوص آقایان، خوابگاه مخصوص خانم‌ها، و همینطور خوابگاه مختلط داشته باشید که توسط چند طبقه‌ی مجزا از هم اداره می‌شوند. در هنگام ورود به ‌دانشگاه می‌توانید اتاق مخصوص یک نفره ، دو نفره، یا چند نفره را نیز سفارش دهید که در اغلب اتاق‌های مشترک سرویس‌های بهداشتی مشترکی وجود دارد.

خوتابگاه دانشجویی دانشگاه تورنتو

خوابگاه دانشجویی دانشگاه تورنتو

 بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو

 اغلب دانشگاه‌های کانادا بورسیه و کمک هزینه‌های فراوانی برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند که از طریق انواع شرکت‌های خصوصی و موسسات پژوهشی بنیاد و به ‌منظور حمایت از دانشجویان با استعداد که در زمینه‌ی کاری آنها فعالیت می‌کنند، اختصاص داده می‌شود. همچنین برخی از بورسیه های تحصیلی از طرف دولت کانادا یا خود دانشگاه به دانشجویان اعطاء می‌شوند. علاوه براین، سایر کمک‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو از طریق وام‌های دانشجویی نیز در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرد. با توجه به‌ بالا بودن کیفیت این دانشگاه، انواع بورس‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که در طول تحصیل خود نمرات بهتری کسب کرده‌اند و فعالیت‌های علمی بهتری داشته‌اند، تعلق می‌گیرد و اولویت‌هایی برای تسهیلات و بورس‌های تحصیلی و کاری برا آینده‌ی آنها اختصاص داده می‌شود.

 کار دانشجویی در کانادا

 اغلب دانشجویانی که مایل به‌ داشتن کار دانشجویی هستند، می‌توانند به ‌صورت تمام وقت یا پاره وقت در موسسات داخل محیط دانشگاه مانند کتابخانه یا سایر نهادهای مربوط به ‌دانشگاه فعالیت کنند. اما اگر بخواهند بیرون دانشگاه مشغول به‌ کار شوند، حداکثر می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند، که این شامل کار پاره وقت می‌شود. این نوع دانشجوها می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را از طریق کارهای تمام وقت یا نیمه وقت تامین کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند به‌ جای اینکه به ‌تعطیلات تابستانی بروند، به صورت تمام وقت در جاهای دیگر مشغول به ‌کار شوند. یکی از اتفاقات خوبی که دانشگاه تورنتو برای دانشجویان فارغ التحصیل خود رقم زده است این است که آن‌ها اجازه دارند با شرایط خاص به ‌مدت دو سال بعد از فارغ التحصیلی، تقاضای کار به‌ دولت کانادا بدهند، برخی از دانشجویان اجازه‌ی داشتن همراه در داخل دانشگاه را نیز دارند.

 شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو

 اگر جزء دانشجویان مستعدی با نمرات عالی و مدرک زبان مناسب هستید، می‌توانید امیدوار باشید که در دانشگاه تورنتو یک صندلی برای ادامه‌ی تحصیل به‌ خود اختصاص دهید. بدیهی است که در دانشگاه تورنتو به ‌دلیل داشتن شرایط تحصیلی بسیار خوب، سطح علمی بالا، و شرایط زندگی مناسب یکی از دانشگاه‌های پرطرفدار جهان است که سالانه متقاضیان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا برای گرفتن مدرک تحصیلی خود از این دانشگاه به ‌رقابت با یکدیگر می‌پردازند. پرواضح است دانشجویانی می‌توانند موفق به ‌اخذ پذیرش از این دانشگاه شوند که سطح علمی بهتر و دانش بیشتر‌تری داشته باشند، و همینطور دارای تسلط و مهارت‌های زبان انگلیسی بیشتری باشند.

 از جمله مدارک اولیه‌ی مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دانشگاه تورنتو داشتن معدل حداقل ۱۵، مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل شش و نیم، مدرک GRE برای رشته‌های فنی مهندسی و علوم، و همینطور مدرک GMAT برای رشته‌های مالی و بیزینس است. باید خاطرنشان ‌کرد که شرایط فوق حداقل شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه است و در صورتی شما خواهید توانست برنده‌ی این رقابت باشید که شرایطتان نسبت به ‌دیگران بهتر بوده و دارای امتیازات بیشتر و مدارک بهتری باشید.

 مزایای تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه تورنتو

کنفرانس‌های علمی دانشگاه تورنتو

کنفرانس‌های علمی دانشگاه تورنتو

 با توجه به‌ سیستم آموزشی بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای آموزشی بین المللی، و امکان اخذ اقامت دائم کانادا، اگر شما بتوانید یکی از دانشجویان خوش شانس پذیرفته شده در دانشگاه تورنتو باشید، باید به ‌شما تبریک گفت. چرا که درهای موفقیت فراوان و یک زندگی راحت به ‌روی شما باز شده است. از جمله مزایای دیگر پذیرش از دانشگاه تورنتو اخذ ویزای کار معادل سال‌های دوره‌ی تحصیلی شما است. به ‌یاد داشته باشید که تحصیل در کشور کانادا و دانشگاه تورنتو می‌تواند در دو زبان فرانسه و انگلیسی امکان پذیر باشد. اگر متاهل هستید باید به ‌شما خبر خوشی بدهیم. چرا که شما با اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند خود، یا همزمان برای ویزای تحصیلی آنها را خواهید داشت. همچنین به ‌یاد داشته باشید که دانشجویان بین المللی می‌توانند از مزایای استفاده از تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز برخوردار باشند. با داشتن کارت دانشجویی دانشگاه تورنتو، شما می‌توانید از اعتبار داشتن وام‌های دانشجویی و همینطور امکان افتتاح حساب و اخذ کارت اعتباری، به ‌اضافه‌ی امکان خرید خودرو و مسکن بهره‌مند شوید.

 بورسیه‌ی تحصیل رایگان در دانشگاه تورنتو

یکی از روش‌های اخذ اقامت یا تحصیل در کانادا می‌تواند استفاده از بورسیه‌ی تحصیلی رایگان باشد. انواع دانشگاه‌های کانادا و همین‌طور دانشگاه تورنتو هر ساله امکان اخذ ویزای دانشجویی رایگان برای برخی از رشته‌های خود را ارائه می‌دهند. شرایط بورسیه‌ی تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا و دانشگاه تورنتو با توجه به ‌دانشگاه مربوطه و رشته‌ی تحصیلی، و همینطور سال اخذ پذیرش می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال دانشگاه تورنتو کانادا در سال ۲۰۱۹ به ‌دانشجویان فوق دکترا در رشته‌های نجوم و فیزیک کیهانی تعدادی بورسیه رایگان ارائه داد.

  فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا می‌توانند به ‌تعداد سال‌های تحصیلی که در کشور کانادا سپری کرده‌اند، درخواست ویزای کار کنند و دست آخر از طریق برنامه‌های مختلف فارغ‌التحصیلان اقدام به درخواست ‌مهاجرت دائم به این کشور کنند. البته به‌یاد داشته باشید که اخذ اقامت دائم به ‌این راحتی‌ها هم نیست، چرا که موفقیت در گرفتن بورسیه‌های نیاز به‌ داشتن شرایط خوب، نمرات بالا، و مدرک زبان معتبر با نمره‌ی بالا دارد.

کلام آخر اینکه اگر به ‌دنبال داشتن یک زندگی راحت و با کیفیت هستید، که در آینده هم بتوانید شرایط شغلی بسیار مناسب و درآمد بالایی داشته باشید و همین‌طور بتوانید در طول دوران تحصیلی خود از لذت آموزش با کیفیت و دانش سطح بالا لذت ببرید، به ‌شما پیشنهاد می‌کنیم تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه تورنتو را به‌ دست بیاورید.

 شاید تحصیل در دانشگاه تورنتو بتواند نقطه‌ی عطفی در زندگی کسانی باشد که تمام تلاش خود را کرده‌اند تا بتوانند آینده‌ی بهتری را برای خود رقم بزنند. پیشترها باور بر این بود که دوری از خانه و خانواده و تحصیل در کشور و یا شهر دیگر می‌تواند برای دانشجویان بسیار سخت و طاقت فرسا باشد و از پروسه‌ی تحصیل در خارج از خانه و کشور به‌ عنوان یک پروسه‌ی دردناک و سخت یاد می‌شد. اما با توجه به‌شرایط خاص و ویژه‌ی دانشگاه تورنتو، اگر شما یکی از پذیرفته شدگان خوش شانس این دانشگاه باشید به‌شما قول می‌دهیم که می‌توانید هم خود و هم خانواده‌ی خود را از مزایای یک زندگی تحصیلی بسیار سالم و با کیفیت و همین‌طور یک آینده بسیار موفق، مطمئن کنید.

اگر جای شما باشیم بدون هیچ درنگی همین الان اقدام به ‌تهیه‌ی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا و دانشگاه تورنتو می‌کنیم. همانطور که شما خودتان بهتر می‌دانید، هر دانشکده و هر شهری می‌تواند مدارک مورد نیاز متفاوتی از شهر و دانشگاه‌های دیگر داشته باشد. اما برای شروع کار و اقدامات ابتدایی لازم است مدارکی تهیه کنید تا در مرحله‌ی اول به ‌دانشگاه ارائه دهید. مدارک اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا عبارت هستند از: اسکن پاسپورت معتبر، ترجمه‌ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات سه سال اخیر تحصیلی‌تان، ترجمه‌ی شناسنامه، پرداخت ادمیشن فی کالج دانشگاه جهت بررسی مدارک تحصیلی، آدرس، شماره تماس، کدپستی، و همینطور تکمیل فرم‌های مربوط به‌ دانشگاه است.

 متقاضیان دوره‌ی لیسانس باید بدانند که اسکن و ترجمه‌ی کلیه‌ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی جهت اخذ پذیرش دانشگاه مورد نیاز است.

 متقاضیان فوق لیسانس نیز باید اسکن و ترجمه‌ی کلیه‌ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوران لیسانس را تهیه کنند. از طرفی شما باید رزومه‌ای از خود که حاوی خلاصه‌ای از سوابق تحصیلی و همچنین آخرین مقطع تحصیلی‌تان است، به‌همراه خلاصه‌ای از فعالیت‌های کاری و حرفه‌ای مرتبط با پروژه‌ها و تحقیقات و مقالات علمی، و مجموعه‌ای از علاقه‌مندی‌هایی که مربوط به ‌رشته‌ی مورد تحصیل‌تان است را تهیه کنید. یک نامه‌ی انگیزشی برای نشان دادن شور و هیجان شما برای ادامه‌ی تحصیل در این دانشگاه نیز لازم است. از طرفی توصیه نامه‌ای از طرف اساتید دانشگاه خود با توجه به ‌شرایط درخواست دانشگاه، چه به صورت ارسال مستقیم یا غیرمستقیم، باید تهیه کنید. در مقطع دکترا شما نیازمند اسکن و ترجمه‌ی کلیه‌ی مدارک تحصیلی فوق لیسانس و لیسانس خود هستید. ‌به منظور درخواست پذیرش از دانشگاه‌ تورنتو پاسپورت معتبر، و رزومه‌ای شامل تمام موارد بالا از جمله انگیزه نامه و توصیه نامه اساتید معتبر، مقاله‌ها، و پروپوزال‌ که تاکنون داشته‌اید و تمامی مدارکی که فکر می‌کنید در جهت بالا بردن شانس شما برای اخذ پذیرش در این دانشگاه کمک خواهد کرد، را لازم خواهید داشت.

 به ‌یاد داشته باشید که داشتن یک توصیه‌ی نامه خوب و قوی می‌تواند شانس شما را در جهت اخذ پذیرش از دانشگاه بالا ببرد. اغلب این توصیه نامه‌ها از طریق اساتید خودتان از دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده‌اید، انجام می‌شوند. به ‌یاد داشته باشید که اغلب دانشگاه‌ها فرم‌های مخصوصی دارند که باید از طریق وب سایت دانشگاه آنها را دانلود کنید و از استادتان بخواهید تا آنها را تکمیل کرده و به ‌همراه توصیه نامه، شما آن را به دانشگاه ارسال نمایید. امروزه بعضی از دانشگاه‌ها توصیه نامه‌های آنلاین دارند که به ‌راحتی می‌توان از طریق اینترنت این فرم‌ها را پر کرده و توصیه نامه را ارسال کرد. به ‌یاد داشته باشید توصیه نامه به ‌تنهایی نمی‌تواند تضمین خوبی برای موفقیت در اخذ پذیرش شما از دانشگاه باشد. اگر توصیه نامه‌ی شما دقیق و صادقانه نباشد می‌تواند شانس پذیرش شما را کاهش دهد. در این توصیه نامه‌ها توضیحاتی اغلب از قبیل شناخت دانشجو در طول مدت زمان معین و توانایی‌ها و علاقمندی او به ‌رشته‌ی تحصیلی مورد نظر نوشته می‌شود. همچنین اشاره به ‌کارهای تیمی، پشتکار، تلاش، و خلاقیت دانشجو می‌تواند نظر مثبت دانشگاه را برای پذیرش جلب کند.

منبع: utoronto

یک پاسخ به “دانشگاه تورنتو: اطلاعات کامل از بورسیه‌ی رایگان، شرایط کار دانشجویی و مزایای تحصیل”

  1. Jalil گفت:

    کار بسیار نیک است

دیدگاهتان را بنویسید