دانشگاه حاجت تپه: معرفی دانشگاه، شرایط اخذ پذیرش و هزینه‌ها

 دانشگاه حاجت تپه یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است که در شهر آنکارا واقع شده است. داوطلبان ایرانی بسیاری سالانه به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام به اخذ پذیرش می‌کنند. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های کشور ترکیه دارای کیفیت آموزشی بالایی است و یکی از دانشگاه‌های ممتاز آن به شمار می‌آید.  کشور ترکیه با توجه به شرایطی که دارد، پذیرای تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی است. ترکیه برای دانشجویان ایرانی یک مقصد تحصیلی پر طرفدار به شمار می‌آید. تشابهات فرهنگی و دینی بین دو کشور ترکیه و ایران، تحصیل و زندگی برای ایرانیان را در این کشور آسان‌تر کرده است. همچنین از لحاظ جغرافیایی، کشور ترکیه دارای مرز مشترک با ایران است و به علت همسایه‌گی با ایران، رفت و آمد برای ایرانیان به مراتب آسان‌تر است. کشور ترکیه دارای جاذبه‌های فرهنگی و توریستی بسیاری است و  علاوه بر دانشجویان ایرانی سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری به منظور ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این مطلب شما را با یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه یعنی دانشگاه حاجت‌ تپه آشنا خواهیم کرد. در ادامه‌ی مطلب معرفی به دانشگاه و رشته‌های تحصیلی ارائه شده در آن خواهیم پرداخت.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه

تاریخچه دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه آنکارا توسط پروفسور دکتر sanhsan Doğramacı در تاریخ ۲ فوریه ۱۹۵۴ تاسیس شد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ توسط موسسه‌ی بهداشت کودک و بیمارستان در حاجت تپه بنا شد و فعالیت‌های آموزشی، تحصیلاتی، تحقیقاتی و خدمات عمومی خود را از سال ۱۹۵۸ آغاز کرد. سپس این موسسات پایه فعالیت‌های آموزشی خود را در دانشکده‌های پزشکی، علوم بهداشت، علوم طبیعی و علوم اجتماعی آغاز کردند و به عنوان دانشگاه حاجت تپه شناخته شدند. دانشکده‌ی اقتصاد این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ تأسیس شد و دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی در سال  ۱۹۷۱ به دانشگاه پیوستند. دانشگاه حاجت تپه با تأسیس بخش‌ها و دانشکده‌های جدید در دوره‌های دیگر گسترش یافت. دانشگاه حاجت تپه فعالیت خود را با ۱۵ دانشکده، ۱۵ مدرسه و مؤسسه‌ی تحصیلات تکمیلی، ۲ مدرسه‌ی علمی کاربردی، یک هنرستان، ۴ مدرسه‌ی فنی و حرفه‌ای، و ۹۸  مرکز تحقیقاتی و کاربردی شروع کرده است. دانشگاه حاجت تپه، به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در کشور ترکیه، به پیشرفت‌های جهانی در زمینه‌های علمی، فناوری، و هنری کمک می‌کند.

رشته‌های موجود در دانشگاه حاجت تپه

 دانشگاه حاجت تپه رشته‌ها و شاخه‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهد. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، می‌توانند با توجه به سوابق تحصیلی و علاقه مندی خود، شاخه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در ادامه‌ی مطلب به دانشکده‌ها و رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه اشاره خواهیم کرد.

دانشکده‌ی ارتباطات

این دانشکده شامل رشته‌های علوم ارتباطات، رادیو، تلویزیون و سینما است. دانشكده‌ی ارتباطات با عنوان یک سازمان تحقیقاتی در دانشگاه ساخته شده است و اهداف آموزشی و پژوهشی خود را برای اثبات صلاحیت در ارائه‌ی رشته‌ها در مقطع  كارشناسی ارشد مشخص كرده است. در این دانشكده برنامه‌ها در ۲ مسير فعال پیش می‌روند. برنامه‌های تحصیلی مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد و برنامه‌ها‌ی تحصیلی علوم ارتباطات در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شوند. رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی میان رشته‌ای نیز در این دانشکده ارائه می‌شوند.

 

دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه حاجت تپه

دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی

این دانشکده شامل رشته‌های فرهنگ و ادبیات آمریکا، مردم شناسی، باستان شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان شناسی انگلیسی، زبان و ادبیات فرانسه، زبان و ادبیات آلمانی، زبان و ادبیات ترکی، تاریخ، تاریخ هنر، زبان و ادبیات ترکی مدرن، زبان ترکی فولکلور، فلسفه، روانشناسی و جامعه شناسی است.

دانشکده‌ی دندانپزشکی

این دانشکده شامل رشته‌های رادیولوژی دندان و فک و صورت، آندودنتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودنتیکس، دندانپزشکی کودکان، پریودنتولوژی، پروتزهای دندانی و دندانپزشکی ترمیمی است.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

این دانشکده شامل رشته‌های اقتصاد، علوم خانواده، مدیریت بهداشت، روابط بین الملل، علوم سیاسی و مدیریت عمومی و امور مالی است.

دانشکده‌ی آموزش

این دانشکده شامل رشته‌های آموزش کامپیوتر و آموزش فناوری، علوم آموزشی، آموزش سنجش و ارزیابی، مشاوره‌ی تحصیلی، مدیریت آموزش، راهنمایی و مشاوره، روانشناسی، آموزش بزرگسالان، ریاضیات، زیست شناسی، آموزش فیزیک، شیمی، آموزش دانش آموزان دارای معلولیت فکر، تعلیم وتربیت تیزهوشان، آموزش زبان ترکی، آموزش پیش دبستانی و ابتدایی و آموزش زبان‌های خارجی است.

دانشکده مهندسی

این دانشکده شامل رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوش مصنوعی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی محیط زیست، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی زمین شناسی، مهندسی هیدروژئولوژی، مهندسی ژئوماتیک، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی فیزیک هسته‌ای و مهندسی فیزیک است.

 

دانشکده‌ی هنر دانشگاه حاجت تپه

دانشکده‌ی هنرهای زیبا

این دانشکده شامل رشته‌های سرامیک، طراحی گرافیک، معماری داخلی و طراحی محیط، نقاشی و مجسمه سازی است.

دانشکده علوم بهداشت و توانبخشی

این دانشکده شامل رشته‌های علوم تغذیه و رژیم غذایی، رشد کودک، گفتار درمانی، کار درمانی و شنوایی سنجی است.

دانشکده‌ی پزشکی در دانشگاه حاجت تپه

دانشکده پزشکی

این دانشکده شامل رشته‌های علوم پایه، علوم پزشکی، علوم جراحی، پرستاری، فیزیوتراپی و توانبخشی و داروسازی است.

همچنین دانشگاه حاجت تپه دارای دانشکده‌ی حقوق و دانشکده‌ی تربیت بدنی است و رشته‌های مربوط به این علوم در این دانشکده‌ها ارائه می‌شوند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه به منظور جذب دانشجو در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی شرایط و مدارک مشخصی را تعیین کرده است. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌ها یا مقاطع تحصیلی مختلف ممکن است متفاوت باشند. داشتن حداقل مدارک نیز قبولی درخواست پذیرش داوطلبان را تضمین نمی‌کند. چرا که دانشگاه با توجه به سوابق علمی و تحصیلی هر داوطلب و بررسی و مقایسه با دیگر داوطلبان، اقدام به جذب دانشجویانی می‌کند که امتیاز بالاتری داشته باشند. ممکن است برای ادامه تحصیل در برخی از رشته‌ها داوطلبان برای حضور در آزمون مصاحبه درخواست به عمل بیاید. برای ارسال درخواست اخذ پذیرش خود می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه درخواست خود را به صورت اینترنتی ارسال نمایید. با توجه به اینکه شرایط و مدارک مورد نیاز برای هر رشته یا مقطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشند، داوزطلبان باید ابتدا رشته‌ی مورد نظر خود را جستجو کرده و مدارک لازم را مورد بررسی قرار دهند. سپس داوطلبان باید نسبت به آماده کردن مدارک به صورت کامل اقدام کرده و تا تاریخ مقرر آنها را به دانشگاه ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی

 – مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات (مدرک تحصیلی باید به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت علوم رسیده باشد).

 – کسب نمره‌ی قبولی در آزمون SAT ( به شرایط و قوانین مربوط به اعتبار تاریخ برگزاری آزمون دقت شود).

 – پر کردن فرم درخواست اخذ پذیرش تحصیلی به صورت کامل و صحیح ( داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را به صورت آنلاین در وب سایت رسمی دانشگاه آپلود کنند).

 – تصویر گذرنامه که دارای عکس متقاضی است. داوطلبانی که تابعیت دوگانه دارند باید کارت شناسایی یا گواهی هویت خود را نیز ارائه دهند.

 – ممکن است دانشگاه برای ادامه تحصیل در برخی از رشته‌ها مدارک اصلی را درخواست کند. در این صورت داوطلبان باید اصل مدارک را به آدرس مربوطه پست کرده، یا به صورت حضوری آنها را ارائه کنند.

بورسیه دانشگاهی

این دانشگاه بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد. برخی از بورسیه‌های تحصیلی با حمایت دولت ترکیه و برخی دیگر توسط دانشگاه به دانشجویان اعطا می‌شوند. دانشگاه ممکن است به دانشجویان واجد شرایط اجازه‌ی تحصیل رایگان بدون پرداخت شهریه دانشگاهی را بدهد. همچنین دانشگاه خدماتی مانند برگزاری کلاس‌های رایگان زبان ترکی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پزشکی دانشجویی رایگان، اقامت دانشجویی رایگان و …  را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. همچنین دانشگاه برای دانشجویان واجد شرایط بین المللی خود حقوق ماهیانه در نظر می‌گیرد. ممکن است دانشگاه هزینه‌ی چند بار رفت و آمد در سال را  پرداخت کند و بلیط پرواز رایگان، یا با تخفیف دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار دهد. همچنین دانشگاه امکان شرکت در مراسم هنری و فرهنگی را با هزینه‌ی پایین‌تری برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشجویان می‌توانند بلیط بازدید از مکان‌های فرهنگی و هنری مانند موزه‌ها، نمایشگاه‌های هنری، شرکت در کنسرت‌ها و  …  را با تخفیف دانشجویی تهیه کنند. در ادامه‌ی مطلب به برخی از بورسیه‌های تحصیلی ترکیه اشاره خواهیم کرد.

کمک هزینه تحصیلی علوم اجتماعی ابن خلدون ( The Ibni Haldun Social Sciences Graduate Scholarship)

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه مانند دانشگاه استانبول بیلگی، حاجت تپه، کوچ و … در رشته‌های مربوط به علوم اجتماعی هستند، نسبت به درخواست این کمک هزینه‌ی تحصیلی اقدام می‌کنند. این بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته‌های بانکداری و امور مالی، اقتصاد، روابط بین المل، حقوق، و علوم سیاسی اعطاء می‌شود. دانشجویان خارجی که به عنوان دانشجویان ممتاز شناخته شوند، می‌توانند از این کمک هزینه‌ی تحصیلی بهره‌مند گردند. این بورسیه‌ی تحصیلی شهریه‌ی دانشگاه، کلاس‌های رایگان زبان ترکی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پزشکی رایگان، کمک هزینه‌ی ماهیانه، خوابگاه رایگان و ارائه‌ی بلیط گردشگری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

کمک هزینه دانشجویی علمی و فناوری علی کوشچو ( Ali Kuşçu Science and Technology Scholarship)

این بورسیه برای دانشجویانی است که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های علوم و فن آوری در دانشگاه های ترکیه را هستند.

کمک هزینه تحصیلی زبان ترکیه‌ای یونس امره ( The Yunus Emre Turkish Language Scholarship program)

این بورسیه برای افرادی که به دنبال تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، یا دکترا در ترکیه هستند، در نظر گرفته شده است. برای داشتن شرایط لازم برای استفاده از این بورسیه‌ی تحصیلی، دانشجویان باید تمایل به یادگیری زبان ترکی داشته باشند. مانند بورس‌های تحصیلی قبلی، کلاس‌های رایگان زبان ترکی نیز به عنوان بخشی از این بورس تحصیلی ارائه می‌شوند.

کمک هزینه تحصیلی علوم پزشکی ابن سینا ( The İbni Sina Medical Sciences Scholarship program)

این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترایی که به دنبال تحصیل در رشته‌های پزشکی هستند، اعطاء می‌شود. این بورسیه کمک هزینه‌های تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی، پرستاری، داروسازی یا دامپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برنامه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی توبیتاک ( The TÜBITAK Graduate Scholarship Progreamme for International Students)

شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK) بورس‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی که به دنبال ادامه تحصیلات تکمیلی در ترکیه هستند، اعطاء می‌کند. این بورس تحصیلی در رشته‌های علوم طبیعی، مهندسی و علوم فناوری، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، و علوم پزشکی ارائه می‌شوند.

هزینه‌ی زندگی دانشجویی

زندگی دانشجویی در ترکیه

یک دانشجوی بین المللی در ترکیه حدود ۴۰۰ تا  ۵۰۰ دلار در ماه برای هزینه‌های اقامت، غذا، پوشاک، سرگرمی، حمل و نقل، و تلفن هزینه می‌کند. هزینه‌ی خرید کتاب و هزینه‌های اداری تقریباً ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار در هر ترم است. البته به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی به محل زندگی شما، سبک زندگی و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد.

اخذ اقامت بعد از تحصیل

زندگی در آنکارا

زندگی در آنکارا

 از سال  ۲۰۱۶ ترکیه با تغییر قوانین، امکان اقامت پس از تحصیل دانشجویان خارجی را فراهم آورد. دو اصلاحیه‌ی مهم به شرح زیر هستند :

– دانشجویان خارجی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بصورت قانونی اجازه‌ی کار دانشجویی یا همان کار هم زمان با تحصیل در ترکیه را دارند.

– دانشجویان خارجی بعد از اخذ یک مدرک تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند تا حداکثر یک سال ویزای خود را تمدید کنند تا در این زمان برای یافتن کار اقدام کنند.

باید به این نکته توجه کرد که هر فردی که بخواهد در ترکیه به صورت قانونی کار کند نیاز به اخذ اجازه‌ی کار از وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه را دارد.

برای پیدا کردن کار می‌توانید از طریق اینترنت اقدام به جستجوی کار کنید. همچنین باید یک رزومه‌ی بسیار قوی در رابطه با تخصصات و سابقه کار و تحصیلات خود را به طور کامل ارائه نمایید. در ترکیه شرکت‌های بین المللی بسیاری وجود دارند که به زبان روسی، آلمانی، انگلیسی یا ایتالیایی صحبت می‌کنند و دانشجویانی که مسلط به زبان‌های خارجی باشند، شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب خواهند داشت.

امکان اشتغال در سفارت خانه‌ها، کنسول‌گری‌ها و سازمان‌های غیر دولتی نیز وجود دارد. اما برای ورود به این مشاغل رقابت بسیار شدید است. در ترکیه عطش بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. بنابراین یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه‌ها یا به صورت خصوصی است. به این منظور باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید.

همچنین برخی از شرکت‌های بین المللی یا سازمان‌های مطبوعاتی که برای برخی از شعبه‌های خود در سراسر ترکیه نیاز به روزنامه نگار، ویراستار و سردبیر دارند، امکان استخدام را برای فارغ التحصیلان خارجی فراهم می آورند.

تحصیل در دانشگا‌های ترکیه، به ویژه دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه حاجت تپه می‌تواند تجربه‌ی تحصیلی بسیار خوبی برای شما باشد. شهر آنکارا به عنوان پایتخت کشور ترکیه، شهری اداری و اقتصادی به شمار می‌آید. بنابراین تحصیل در دانشگاه‌های معتبر آنکارا شانس شما را برای پیدا کردن شغلی مناسب با درآمد بالا را افزایش می‌دهد. بیشتر فارغ التحصیلان ایرانی در صورت تمایل می‌توانند با پیدا کردن یک شغل مناسب نسبت به اخذ اجازه‌ی اقامت و ویزای کار اقدام کرده و به زندگی در این کشور ادامه دهند. همانطور که می‌دانید کشور ترکیه یکی از مقصدهای مهاجرتی آسان و پرطرفدار در بین ایرانی‌ها است.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مورد این دانشگاه یا سایر دانشگاه‌های ترکیه کسب کنید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

آیا تجربه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف ترکیه مانند دانشگاه حاجت تپه را دارید؟ به نظر شما آیا تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه یک گزینه ایده‌آل برای ایرانی‌ها به حساب می‌آید؟ تحصیل در چه دانشگاه‌هایی از ترکیه را پیشنهاد می‌دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: timeshighereducation

79 پاسخ به “دانشگاه حاجت تپه: معرفی دانشگاه، شرایط اخذ پذیرش و هزینه‌ها”

 1. حمید گفت:

  سلام لطفا نمره sat پذیرش رشته های مختلف این دانشگاه را اعلام کنید مثلا با نمره ۱۴۰۰ چه رشته ای و با نمره ۱۵۰۰ چه رشته ای امکان پذیرش دارد ممنون

 2. hossein گفت:

  در دانشگاه حاجت تپه تدریس به زبان ترکی هست؟؟؟

 3. مهدی گفت:

  تحصیل در رشته پرشکی دانشگاه حاجت تپه به چه زبانی است شهریه چقدره

 4. ساناز گفت:

  رشته دندون تو این دانشگاه به چه زبانی تدریس میشه و شهریش چقدره

 5. شهنواز ایوبی گفت:

  سلام من برای تحصیل در ترکیه رشته پزشکی

 6. آیدا گفت:

  سلام …برای رشته پزشکی باید نمره آزمون sat چند باشد؟هزینه رشته پزشکی ترمی چقدر میباشد؟رشته پزشکی به چه زبانی تدریس میشود؟
  بینهایت ممنون از لطف شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به هر دو زبان تدریس می‌شود و تقریباً رایگان است و نمره‌ها دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و اکثر دانشگاه‌ها نمره بالای ۱۴۵۰ درخواست می‌کنند.

 7. ماهک گفت:

  رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی تدریس میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی و چه سالی؟
   می‌توانید به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید تا اطلاعات به روز و کامل‌تری را دریافت کنید.

 8. پانته آ گفت:

  برای تحصیل در رشته پزشکی
  چه بورسیه های تحصیلی وجود داره واینکه چطور و از چه طریقی میتونیم برای این بورسیه ها ثبت نام کنیم؟

 9. Pinar گفت:

  من امسال یازدهم میخونم میخوام بدونم بعد گرفتن دیپلم در ایران چه مدت لازم است تا در ترکیه وارد دانشگاه شوم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید در آزمون‌های مورد نظر دانشگاه شرکت کنید و بعد از دریافت نمره قبولی خواهد توانست، وارد دانشگاه شوید.

 10. Pinar گفت:

  میشه منو راهنمایی کنین چون هم میخوام اینجا کنکور بدم و بعد اینجا تو دانشگاه مد نظر مثل حاجت تپه،تایم های برگزاری ازمون ها کی هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سایت دانشگاه سر بزنید، تا اطلاعات کافی دربازه زمان آزمون و … را کسب کنید.
   برای نمونه در سال ۹۹ زمان شروع ثبت‌نام ۱۲ خرداد تا ۶ تیر ماه بود و زمان اعلام اسامی دعوت شده به دانشگاه ۲۷ تیر ماه بود و تاریخ مصاحبه ۳۱ تیر ماه بود.
   این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور ایران تاثیری در قبولی شما و دریافت بورسیه ندارد.

 11. سولماز گفت:

  سلام وقت بخیر، ببخشید زمان ثبتنام برhی بورسیه تحقیقhتی تقریبا چه تاریخی هست و ثبتنام از سایت تورکیه بورسلاری انجام میشه؟

 12. فاطمه گفت:

  سلام،دانشگاه حاجت تپه آزمون یوس برگزار میکنه؟!

 13. ftm گفت:

  سلام،من دانشگاه مهندسی معدن میخونم اگر در آزمون یوس قبول شم میتونم یه رشته مهندسی دیگه ایی رو بخونم؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تغییر رشته شانس شما را برای تحصیل رایگان و دریافت بورسیه را کاهش می‌دهد.

 14. ftm گفت:

  دانشگاه فنی استانبول ازمون یوس برگزار میکنه؟!

 15. فاطمه گفت:

  سلام،میشه اسم چند تا از دانشگاه های دارای رشته های مهندسی که ازمون یوس برگزار میکنن رو بگین؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هر دانشگاه به صورت سالیانه لیست را اعلام می‌کند که می‌توانید با سر زدن به سایت دانشگاه از آن اطلاع کسب کنید. دانشگاه‌های مختلف مانند حاجت تپه و آنکارا وجود دارد.

 16. فاطمه گفت:

  سلام تدریس رشته های مهندسی در این دانشگاه انگلیسی است یا ترکی؟

 17. فاطی گفت:

  سلام،من دانشگاه در رشته مهندسی تحصیل میکنم میتونم بعد از ازمون یوس در رشته های پزشکی یا دندون ادامه تحصیل بدم؟!

 18. حنانه گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدتون ، میخواستم بپرسم که برای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه به مدرک زبان انگلیسی نیاز نیست ؟

 19. حنانه گفت:

  و اینکه هزینه زندگی برای یک دانشجوی پزشکی با حداقل هزینه ها چقدر هست ؟ برای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه

 20. فاطمه گفت:

  سلام،با توجه بع اینکه ازمون یوس متمرکز شده باز هم در شهر های ایران برگزار میشه یا خیر؟!

 21. پوریا گفت:

  سلام در این دانشگاه میشه فرصت مطالعاتی به شکل بورس گرفت؟ من دانشجوی دکتری علوم ورزش هستم

 22. نیما گفت:

  بورسیه رشته تربیت بدنی چگونه هست و نمره لازم برای پذیرش چند هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقاطع مختلف متفاوت است و سایت دانشگاه هر ساله آپدیت می‌شود و نمره مورد نیاز قید می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت دانشگاه سر بزنید.

 23. نیما گفت:

  بورسیه رشته تربیت بدنی به چه شکلی هست

 24. زی زی گفت:

  سلام،خسته نباشید،برای تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا باید کدوم آزمون رو شرکت کنیم؟ چون هر مؤسسه یه چیزی میگه

 25. آزیتا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اگر آزمون یوس بدیم ومعدل بالای ۱۹باشه میشه در رشته ی پزشکی در این دانشگاه تحصیل کرد؟

 26. محدرضا گفت:

  سلام،برا رشته صنایع غذایی بخوام از طریق ترکیه بورسلاری اقدام کنم،آیا زبان تدریسش ترکی هست یا انگلیسی؟

 27. Mahdi گفت:

  سلام خسته نباشید برای شرکت در رشته علوم سیاسی مقطع کارشناسی به زبان ترکی نیاز به آزمون sat هست؟

 28. ریحانه شهبازی گفت:

  سلام برای مقطع دانشگاه رشته دندانپزشکی تدریس به زبان ترکی هستش یا انگلیسی؟

 29. آتوسا گفت:

  سلام ، برای تحصیل در رشته پزشکی حاجت تپه شرط معدل وجود داره؟
  اگه هست این معدل ، معدل سال اخره یا میانگین ۳ سال اخر ؟
  و اینکه تحصیل در مدارس سمپاد امتیاز محسوب میشه؟

 30. هلن گفت:

  سلام ، برای تحصیل در رشته پزشکی حاجت تپه شرط معدل وجود داره؟
  اگه هست این معدل ، معدل سال اخره یا میانگین ۳ سال اخر ؟
  و اینکه تحصیل در مدارس سمپاد امتیاز محسوب میشه؟

 31. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  ی موسسه هست میگه دانشگاه حاجت تپه پذیرش بدون ازمون یوس داره بنظرتون دروغ میگه؟!

 32. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  ی موسسه هست میگه دانشگاه حاجت‌تپه بدون ازمون پذریش داره بنظرتون دروغ میگه؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه در مورد همکاران دیگه نمی‌توانیم نظر بدهیم.
   پیشنهاد می‌دهیم در این گونه موارد اگر شبه‌ای براتون پیش اومد، به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.

 33. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشگاه حاجت تپه تو رشته پزشکی یا دندان بدون ازمون امکان داره پذیرش کنه؟!

 34. Eda گفت:

  سلام تحصیل در رشته حقوق دانشگاه حاجت تپه شهریه چقدر است؟ و نیاز به مسلط بودن زبان انگیلیسی است؟بعضی از منابع گفتن نمیشه بورسیه شد این درسته؟ ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورسیه شدن نیاز به معدل و آزمون ورودی دارد. شهریه هم به طور متوسط ۷ الی ۸ هزار لیر خواهد بود.

 35. Nasrin گفت:

  سلام.من دیپلم گرافیک و کارشناسی مینیاتور یا همون نگار گری از دانشگاه هنر اصفهان دارم.قصد دارم ارشد گرافیک بخونم.میشه راهنمایی کنین که چه اقدامی انجام بدم.و شهریش چقدر هست؟

 36. الناز گفت:

  سلام اگه کامل بورس بشیم هزینه زندگی چقدر میشه تقریبا؟!

 37. قلی زاده گفت:

  تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه حاجت تپه به چه زبانیه؟

 38. حجت عبیری گفت:

  دانشگاه حاجت تپه دانشگاه دولتی هست یا خصوصی و برای پروتز دندان بدون آزمون بر میداره؟؟

 39. esi گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید این سوال خیلی ذهن منو درگیر خودش کرده من زبان انگلیسی اصلن. خوب نیس اما ترکیه ایی کامل بلدم و میتونم صحبت کنم و…. در این دانشگاه برای منی ک. میخام بورسیه بگیرم و از ایران ب اونجا میرم واسه تحصیل در دانشگاه ب زبان انگلیسی برام تدریس میشه با ترکیه ایی ؟؟؟؟؟؟؟ خاهش میکنم جواب بدید چون هیچکس اطلاعاتی نداره عزش

 40. esi گفت:

  وقت بخیر ببخشید من زبان انگلیسی اصلن. خوب نیس اما ترکیه ایی کامل بلدم و میتونم صحبت کنم و…. در این دانشگاه برای منی ک. میخام بورسیه بگیرم و از ایران ب اونجا میرم واسه تحصیل در دانشگاه ب زبان انگلیسی برام تدریس میشه با ترکیه ایی ؟؟؟؟؟؟؟ خاهش میکنم جواب بدید چون هیچکس اطلاعاتی نداره عزش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما هم می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و هم به زبان ترکی.
   برای اینکه بدانید شرایط هر کدام چطور است، می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

 41. Yasamin گفت:

  برای دانشکده ارتباطات (کارگردانی سینما) مقطع کارشناسی هست؟ و اینکه به چ زبونی تدریس میشه ؟
  همچنین شهریه این رشته چقدره؟

 42. فاطمه گفت:

  سلام آیا دانشگاه حاجت تپه دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی رو داره

 43. شبانه گفت:

  با عرض سلام !
  من برای عضو شدن در سایت بورسیه ترکیه تمام معلومات دقیق خانه پوری کردم و همه شان اوکی هم گرفت اما نمیدان چرا ثبت نمیشه و مرحله بعدی نمی آید میشه رهنمایی کنید! ممنون میشم

 44. نگار گفت:

  امکان تحصیل در رشته معماری داخلی به زبان انگلیسی در حاجت تپه هس؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به مقطع و سال تحصیلی که می‌خواهید ادامه تحصیل بدهید، امکانش است.
   پیشنهاد می‌کنم به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید