تحصیل در دانشگاه مانش استرالیا: هزینه تحصیل، مدارک اپلای و دوره‌های آنلاین

دانشگاه مانش یا موناش به ۱۰ دانشکده تقسیم بندی شده است. دانشکده طراحی و معماری، هنر، اقتصاد و کسب‌وکار،آموزش، مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی، داروسازی و دانشکده علوم

دانشگاه مانش(Monash University)  یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های بین المللی کشور استرالیا است. این دانشگاه پنج محوطه دانشگاهی مختلف دارد که در سراسر شهر زیبای ملبورن قرار گرفته است. شهر ملبورن به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی جهان برای سال‌های متوالی انتخاب شده است. با تیم ما( نکست ابرود) می‌توانید از پیشنهادات و راهنمایی‌هایی در زمینه‌های مالی، اسکان، بورسیه‌های تحصیلی و درخواست‌هایی نظیر موارد زیر بهره مند شوید:

 • تحصیل ترمی
 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکتری
 • دیپلم (زبان انگلیسی آکادمیک)

شما در دانشگاه مانش می‌توانید در هر زمینه‌ای نظیر کسب و کار، پزشکی، بازاریابی، روزنامه نگاری، هنر‌های زیبا، بازیگری و زمینه‌های دیگر مشغول به تحصیل شوید.

نام‌گذاری دانشگاه

دانشگاه مانش یا موناش نام خود را از نام فردی به نام سر جان مانش (Sir John Manesh)، یک استرالیایی مشهور که تقریباً در همه سطوح زندگی استرالیایی تاثیرگذار بوده، گرفته است. نه تنها این دانشگاه نام سر جان مانش را به دوش می‌کشد، بلکه از تفکر و فلسفه او نیز الهام گرفته است. او مردی بود که از تحصیل برای تبدیل استعداد ذاتی‌اش به توانایی‌های خود استفاده کرد، که این امر به او امکان تحقق اهداف جسورانه‌اش را فراهم کرد. شعار دانشگاه مانش یعنی “من هنوز در حال یادگیری هستم” نیز از روش زندگی این فرد تاثیرگذار استرالیایی گرفته شده است.

چرا تحصیل در موناش؟

دانشگاه موناش به خاطر کاراکتر جهانی‌اش و دانشجویان بین‌المللی که از ۱۰۰ کشور دنیا گرد هم آمده‌اند و این دانشگاه معتبر را  برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند، مشهور است. تحصیل در این دانشگاه به شما این شانس را می‌دهد تا با دانشجویانی از سراسر جهان آشنا شوید. این دانشگاه جهانی به خاطر کیفیت بالای تدریس و پژوهش‌های عالی آن دارای شهرت بین المللی است. شما می‌توانید تحصیل خود را با یک کارآموزی، فرصت کاری یا پروژه داوطلبانه همراه کنید که این کار رزومه شما را برای بازار کارهای بین المللی جذاب‌تر خواهد کرد.

ملبورن

شهر ملبورن نه تنها به عنوان یکی از بهترین شهر‌های جهان برای زندگی شناخته شده است، بلکه به عنوان سومین شهر دانشجویی برتر در جهان معرفی شده است. هم‌چنین، شهر ملبورن به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا شناخته شده و زندگی دانشجویی در آن از جذابیت خاصی برخوردار است. این شهر با ساحل‌های زیبا، زندگی شبانه فعال و نماهای فرهنگی جذابش مشهور است. یقین داشته باشید که شما عاشق این شهر خواهید شد.

ملبورن استرالیا

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه مانش

دانشگاه موناش( مانش) امکان تحصیلات در سطح اول جهانی را به دانشجویان خود فراهم کرده است و یکی از دانشگاه‌های عضو “گروه هشت” استرالیا است. این گروه مجموعه‌ای از دانشگاه‌های شناخته شده به خاطر کیفیت عالی‌شان در پژوهش، تحصیل و بورسیه‌های تحصیلی است. دانشکده کسب و کار دانشگاه مانش نشان سه گانه اعتبار را توسط EQUIS، AASCB و AMBA دریافت کرده است. این نشان یک نشان کیفیت عالی است که تطابق مدارک کسب و کار با بالاترین استانداردهای ممکن را تضمین می‌کند. کمتر از ۱% از همه دانشکده‌های کسب و کار در سرتاسر جهان دارای نشان سه گانه اعتبار هستند.

محوطه‌های دانشگاهی دانشگاه مانش

دانشگاه موناش پنج محوطه دانشگاهی در داخل و اطراف شهر ملبورن دارد: Parkville، Caulfield، Clayton، Berwick و Peninsula. با وجود اینکه هر یک از این پنج محوطه دانشگاهی دارای اتمسفر منحصربه فرد مخصوص به خود هستند، اما همه این محوطه‌های دانشگاهی مدرنیته و دوستانه بودن را به صورت مشترک دارند. دانشگاه مانش دارای پیکره دانشجویی با بیش از ۱۰۰ انجمن و کلوب دانشجویی است. این انجمن‌ها مراسماتی را برای کارهای مختلفی نظیر دور هم بودن، صرف شام، رویدادهای فرهنگی، گردش، گشت و گذار، برگزاری کنفرانس‌ها و غیره برپا می‌کنند. این امر اجتماعی بودن و آشنا شدن با سایر دانشجویان را آسان‌تر می‌سازد.

دانشکده‌های دانشگاه مانش

دانشگاه موناش به ۱۰ دانشکده تقسیم بندی شده است. این بخش‌ها دپارتمان‌های تحصیلی و مراکز پژوهشی اصلی دانشگاه را شامل می‌شود. دانشکده‌های دانشگاه مانش عبارتند از:

 • دانشکده طراحی و معماری (MADA)
 • دانشکده هنر
 • دانشکده اقتصاد و کسب و کار
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده فناوری اطلاعات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی، پرستاری و علوم سلامت
 • دانشکده داروسازی و علوم دارویی
 • دانشکده علوم

دانشگاه موناش

مدارک دانشگاهی دانشگاه مانش

در دانشگاه مانش شما می‌توانید مشغول به تحصیل در دوره‌های زیر شوید:

 • تحصیل در خارج از کشور ( امکان تحصیل ۲-۱ ترم در دانشگاه موناش)

به عنوان یک دانشجوی خارجی از دانشگاه مانش شما می‌توانید دوره‌هایی بین طیف وسیعی از دوره‌هایی از ۱۰ دانشکده مختلف انتخاب نمایید. بنابراین، شما می‌توانید انتخاب کنید تا زمان‌تان را دانشگاه مانش برای کسب تخصص در یک زمینه خاص صرف نمایید یا اینکه افق دید خود را با انتخاب طیف متنوعی از دوره‌های مختلف وسیع‌تر کنید.

 • دوره کارشناسی

شما می‌توانید از طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی در دانشگاه مانش، از کارشناسی کسب و کار تا مدارک تخصصی‌تر، مانند دوره کارشناسی مهندسی هوافضا، انتخاب کنید.

 • دوره کارشناسی ارشد

دانشگاه مانش طیف گسترده‌ای از دوره‌ها و برنامه‌های کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که این امر به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید دقیقاً در زمینه‌ای که به آن علاقه دارید، تخصص کسب کنید؛ خواه این زمینه حسابداری، روانشناسی، مهندسی یا چیز کاملا ًمتفاوتی باشد.

تحصیل دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مانش

تحصیلات تکمیلی می‌تواند اساس و پایه خوبی برای یک شغل موفق باشد. این امتیاز می‌تواند یک فرصت شغلی موجود را به یک فرصت عالی تبدیل کند. دو راه برای تحصیل دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مانش وجود دارد: توسط آموزش یا توسط پژوهش. شما قادر هستید تا بسیار از دوره‌های آموزشی را خارج از محوطه دانشگاه نیز بگذرانید.

دوره‌های آموزشی

دانشگاه موناش بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی تحصیلات تکمیلی شامل موارد زیر را ارائه می‌کند:

 • دیپلم‌ها و گواهی نامه‌های تحصیلات تکمیلی
 • دیپلم‌ها و گواهی نامه‌های پست دکتری
 • دوره آموزشی کارشناسی ارشد
 • دوره کارشناسی ارشد به صورت تلفیقی از دوره‌های آموزشی و پژوهشی

شما می‌توانید به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به تحصیل شوید.

دوره‌های پژوهشی

دانشگاه موناش ارزش بسیار زیادی برای دانشجویان پژوهشی به خاطر سهم بزرگ‌شان در پژوهش جهانی این دانشگاه قائل است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از دوره‌های عالی پژوهشی شامل موارد زیر را ارائه می‌کند:

 • دوره دکتری
 • دکترای تخصصی
 • کارشناسی ارشد فلسفه
 • کارشناسی ارشد بوسیله پژوهش
 • کارشناسی ارشد بوسیله پژوهش و آموزش

هم‌چنین بورسیه‌های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان پژوهشی در دانشگاه مانش وجود دارد.

دوره‌های آنلاین و از راه دور (خارج از دانشگاه)

بسیاری از دانشجویان دانشگاه مانش دوره‌های تحصیلی آنلاین و از راه دور (خارج از دانشگاه) را انتخاب می‌کنند تا قادر به تحصیل در هر زمان و هر مکانی باشند. آموزش خارج از دانشگاه راه انعطاف پذیری برای ادامه تحصیل است. این روش شامل ترکیبی از مواد آموزشی فیزیکی و ارتباطات الکترونیکی است. شما مجبور نیستید تا فقط در داخل دانشگاه تحصیل کنید، بلکه می‌توانید در هر دوی واحد‌های داخل و خارج دانشگاهی شرکت کنید.

اقامت دانشجویان در شهر ملبورن

برخی از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا با یکدیگر اقامتگاه‌های خصوصی خارج از محوطه دانشگاه اجاره کنند. دانشگاه مانش برای دانشجویانی که به دنبال یافتن اقامتگاه‌هایی خارج از محوطه دانشگاه هستند، کمک‌هایی در نظر گرفته و می‌تواند شما را با آژانس‌های املاک دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه مرتبط سازد.

هزینه تحصیل در دانشگاه مانش

هزینه تحصیل در دانشگاه موناش با توجه به سطح تحصیلات و زمینه تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. استرالیا به طور کلی دارای استاندارد زندگی سطح بالا است اما هزینه زندگی و تحصیل در این کشوردر مقایسه با سایر کشورهای خارجی پایین‌تر است. هم‌چنین فرصت‌های شغلی مختلفی در این کشور وجود دارد که شما می‌توانید هزینه‌های زندگی‌تان را با کسب این فرصت‌های کاری تامین کنید.

بورسیه‌های تحصیلی

کالج‌های تحت این موسسه در شهر ملبورن چندین بورسیه‌های تحصیلی برای کاندیدا‌های احتمالی در هر سال ارائه می‌کنند، بنابراین این دانشجویان می‌توانند دوره‌های تحصیلی خود را با هزینه‌های کمتری انتخاب کنند.

کار حین تحصیل

شهر ملبورن چندین فرصت کاری دارد که شما می‌توانید با مشغول شدن در این فرصت‌های کاری هزینه‌های زندگی و اقامت در این شهر را بپردازید. علاوه بر این، فرصت‌های صنعتی در کنار تحصیل مزیت دیگری است که به شما در درک چگونگی کار کرد شرکت‌های صنعتی کمک می‌کنند.

تنوع فرهنگی

دانشجویان از گوشه کنار‌های مختلف دنیا ترجیح می‌دهند تا تحصیلات عالی خود را در دانشگاه‌های برتر جهان ادامه دهند. بنابراین، شما با تحصیل در دانشگاه موناش فرصت آشنایی با افرادی از فرهنگ‌ها و پس زمینه‌های مختلف فرهنگی را خواهید داشت. این اتمسفر تجربه اجتماعی ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

اپلای برای دانشگاه مانش

به دلیل اینکه دانشگاه موناش دارای پذیرش پیوسته‌ای است، ما پیشنهاد می‌کنیم تا شما درخواست‌تان را هر چه سریع‌تر به این دانشگاه ارسال کنید. مدارک مورد نیاز پذیرش شدیداً وابسته به مدرکی است که شما برای آن اپلای می‌کنید، اما به طور کلی اپلای به دانشگاه مانش نیازمند میانگین نمره آکادمیک خوب از دوره‌های تحصیلی پیشین شما است. دانشگاه مانش درخواست شما را در ارتباط با تحصیلات گذشته و کنونی‌تان، نمرات شما و مدرک و دوره‌ای که برای آن اپلای می‌کنید، ارزیابی خواهد کرد. اگر شما برای یک دوره کارشناسی اقدام می‌کنید، دانشگاه مانش می‌تواند نتایج زبان انگلیسی شما از مدرک نهایی دوره دبیرستان را در صورتی که بیش از پنج سال از آن نگذشته باشد، در نظر گیرد. اگر شما نتوانید شرایط مورد نیاز زبان انگلیسی را فراهم کنید، یا قصد اپلای به یک دوره تحصیلات تکمیلی را داشته باشید، نیاز به نمره یک آزمون زبان انگلیسی استاندارد مانند تافل یا آیلتس را خواهید داشت. به دلیل اینکه نیاز‌های زبان انگلیسی از کشوری به کشور دیگر، از مدرکی به مدرک دیگر و سالی به سال دیگر متفاوت است، ما پیشنهاد می‌کنیم تا با مشاوران ما در مجموعه نکست ابرود برای اطلاع از جزئیات آخرین مدارک موردنیاز تماس بگیرید.

دانشگاه موناش استرالیا

رتبه بندی دانشگاه موناش

دانشگاه مانش در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. در جدول زیر می‌توانید جزئیات رتبه بندی دانشگاه مانش برای هر یک از زمینه‌های علمی را مشاهده کنید.

زمینه تحصیلی ۲۰۱۷ ۲۰۱۸ ۲۰۱۹
رتبه بندی کلی دانشگاه ۶۵ ۶۰ ۵۹
داروسازی و فارماکولوژی ۲ ۲ ۳
آموزش و پرورش ۱۷ ۱۴ ۱۶
پرستاری ۱۲ ۱۸ ۱۷
علوم اجتماعی و مدیریت ۲۹ ۲۱ ۳۲
هنرهای اجرایی ۱۰۰-۵۱ ۲۲ ۱۶
حسابداری و علوم مالی ۲۶ ۲۳ ۳۳
آناتومی و فیزیولوژی ۲۶ ۲۴ ۲۰
مهندسی – شیمی ۲۸ ۲۴ ۲۹
مهندسی – عمران و سازه ۲۹ ۳۰ ۳۰
مهندسی – مکانیک ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱
مهندسی – برق و الکترونیک ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱
هتلداری ۲۲ ۲۴ ۴۶
مطالعات قانونی و حقوقی ۲۷ ۲۶ ۳۱
پزشکی ۲۹ ۲۹ ۳۲
مطالعات مدیریت و کسب و کار ۳۱ ۲۹ ۳۶
روانشناسی ۴۲ ۳۸ ۴۸
شیمی ۴۵ ۳۶ ۳۵
جغرافیا ۳۱ ۳۹ ۳۳
تاریخ ۴۰ ۴۷ ۴۲
اقتصاد و علم اقتصاد ۴۵ ۴۵ ۴۵
باستان شناسی ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۵۰-۱۰۱
علم مواد ۱۰۰-۵۱ ۴۸ ۴۲
جامعه شناسی ۳۰ ۴۰ ۳۳
علوم معدن و زمین شناسی ۱۰۰-۵۱ ۴۹ ۱۰۰-۵۱
ادبیات و زبان انگلیسی ۴۲ ۴۸ ۵۰
فیزیک و نجوم ۱۵۰-۱۰۰ ۲۰۰-۱۵۱ ۱۵۰-۱۰۱
علوم طبیعی ۸۳ ۷۴ ۸۶
فلسفه ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۳۰
علوم سیاسی ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱
زبان شناسی ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱
علوم کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱
ریاضیات ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱ ۱۰۰-۵۱

همچنین شایان ذکر است که دانشگاه مانش از منظر قابلیت شغل پیدا کردن فارغ التحصیلان در رتبه ۵۹ جهانی قرار گرفته است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه مانش

در این قسمت به چند مورد از بورسیه‌های تحصیلی که در دانشگاه مانش به دانشجویان اعطا می‌شود، اشاره می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه مانش مراجعه کنید.

 • Accounting Honours Scholarship
  • درخواست: درخواستی مورد نیاز نیست.
  • مبلغ کلی بورسیه: تا شش هزار دلار
  • تعداد بورسیه‌ها: متغیر (بسته به مبلغ حمایتی بورسیه) (برای دانشجویان کارشناسی بازرگانی رشته حسابداری)
 • Biomedicine Discovery Scholarship
  • درخواست: درخواستی مورد نیاز نیست.
  • مبلغ کلی بورسیه: تا ۱۵ هزار دلار
  • تعداد بورسیه‌ها: برای همه دانشجویان دارای شرایط (دانشجویان کارشناسی علوم زیست پزشکی)
 • Engineering International Undergraduate Excellence Scholarship
  • درخواست: درخواستی مورد نیاز نیست.
  • مبلغ کلی بورسیه: ۲۰ هزار دلار
  • تعداد بورسیه‌ها: تا ۱۰۰ نفر (دانشجویان کارشناسی مهندسی)

2 پاسخ به “تحصیل در دانشگاه مانش استرالیا: هزینه تحصیل، مدارک اپلای و دوره‌های آنلاین”

 1. علی گفت:

  من در سایت هزینه دانشگاه را چک کردم. ۴۵٫۰۰۰ دلار استرالیا برای یک سال نوشته. خیلی رقم بالایی است. این مبلغ درسته؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به مقطع و رشته دارد و اینکه شما می‌توانید بورسیه دریافت کنید.
   برای کسب اطلاعات به روز و دقیق می‌توانید به سایت خود دانشگاه سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید