دانشگاه هاروارد: اطلاعاتی کامل از دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که خدمات بسیاری را در زمینه‌های تدریس، آموزش، و تحقیق و پژوهش در زمینه‌های مختلف علمی ارائه می‌دهد. افرادی که موفق به فارغ التحصیلی از این دانشگاه می‌شوند، می‌توانند چهره‌های ممتاز و افراد تاثیرگذاری در زمینه‌های علمی مختلف باشند. دانشکده‌های هاروارد در کمبریج، بوستون، و ماساچوست در کشور آمریکا واقع شده است. این دانشگاه بیش از ۲۰ هزار داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا را تحت تعلیم و آموزش قرار می‌دهد. دانشگاه هاوارد بیش از ۳۶۰  هزار فارغ‌التحصیل در سرتاسر جهان دارد.

بیشتر بخوانید: رتبه‌بندی داخلی و جهانی بهترین دانشگاه‌ های آمریکا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاورارد به عنوان اولین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ میلادی ( ۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران” مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست” ساخته شد. نام این این دانشگاه در ابتدا” دانشگاه نو” یا ” دانشکده در شهرک نو” بود که بعد از مدتی در ۱۳ مارس سال ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانه این دانشگاه و مبلغ ۷۷۹ پوند به دانشگاه کمک کرد. بدین ترتیب بود که قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف کرده بود، هاروارد نامیده شد.

بسیاری از مدیران موفق و تاثیرگذار در سطح جهانی، فارغ‌ التحصیل از این دانشگاه هستند. همچنین باید گفت که این دانشگاه آمریکایی یکی از ثروتمندترین دانشگاه‌های جهان است و سالانه بودجه‌ی بسیاری را صرف آموزش و تعلیم دانشجویان خود و انجام پروژه‌های علمی می‌کند. شعار اصلی دانشگاه هاروارد عبارت Veritas، به معنی حقیقت است.

دانشگاه‌ هاروارد کجاست

دانشگاه ‌هاروارد یک دانشگاه خصوصی است که در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست، در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. پردیس‌هایی از دانشگاه‌ هاروارد در شهرهای مجاور واقع شده‌اند. به عنوان مثال دانشکده‌ی پزشکی و دانشکده‌ی بازرگانی دانشگاه‌ هاروارد در شهر مجاور کمبریج، یعنی در شهر بوستون، قرار دارند. این دانشگاه اولین موسسه آموزش عالی در کشور آمریکا، و همچنین اولین بنیاد آموزشی در آمریکای شمالی به شمار ‌می‌آید. باید گفت که این دانشگاه نقش بسیار مهمی ‌در آموزش عالی ایالات متحده‌ی آمریکا داشته است و یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور آمریکا و همچنین برترین دانشگاه‌های جهانی به شمار ‌می‌آید.

دانشکده‌های هاروارد

مدرسه‌ی جان اف کندی

مدرسه‌ی جان اف کندی

دانشگاه هاروارد دارای ۹ دانشکده‌ی اصلی است که بیش از ۱۶۰ رشته‌ی تحصیلی در آنها آموزش داده می‌شود. این دانشگاه امکان تحصیل در ۴۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر، یعنی در مقطع دکترا و پست دکترا را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. مهم‌ترین دانشکده‌های هاروارد عبارت هستند از:

مدرسه کسب و کار

دانشکده هنر و علوم

دانشکده پزشکی

دانشکده معماری

دانشکده الهیات

دانشکده آموزش

مدرسه جان اف کندی دانشگاه هاروارد

دانشکده حقوق

و موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف

رشته‌های دانشگاه‌ هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

 دانشگاه‌ هاروارد طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند و امکان ادامه تحصیل در این رشته‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌نماید. در این قسمت به معرفی رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌هاروارد خواهیم پرداخت.

 رشته‌های مربوط به هنر و علوم انسانی:

 هنر، فیلم، و مطالعات بصری

 علوم کلاسیک

 ادبیات تطبیقی

 زبان انگلیسی

 اسطوره شناسی و فولکلور

 زبان و ادبیات آلمانی

 تاریخ و ادبیات

 تاریخ هنر و معماری

 زبان شناسی

 تمدن و زبان‌های شرقی

 فلسفه

 زبان و ادبیات هندواروپایی مانند لاتین، فرانسه، اسپانیایی و پرتغالی، ایتالیایی، کاتالان اکسیتان، و رومانیایی.

 زبان و ادبیات اسلاوی

 مطالعات آسیای غرب

 تئاتر، رقص، و رسانه

 رشته‌های مربوط به مهندسی و علوم کاربردی:

 ریاضیات کاربردی

 مهندسی بیومدیکال

 علوم کامپیوتر

 مهندسی برق

 مهندسی علوم

 مهندسی و علوم محیط زیست

 مهندسی مکانیک

 رشته‌های مربوط به علوم:

 فیزیک نجومی

 زیست شناسی شیمی ‌و فیزیک

شیمی

فیزیک و شیمی

علوم زمین و سیاره شناسی

علوم محیط زیست و سیاست‌های عمومی

زیست شناسی رشد و تولید نسل انسانی

زیست شناسی تکامل انسان

زیست شناسی تلفیقی

ریاضیات

زیست شناسی مولکولی و سلولی

علوم اعصاب

فیزیک

آمار

رشته‌های مربوط به علوم اجتماعی:

مطالعات آفریقایی و مطالعات آمریکایی آفریقایی

مردم شناسی

مطالعات آسیای شرقی

اقتصاد

دولت

تاریخ

علم و تاریخ

روانشناسی

مطالعات تطبیقی دینی

مطالعات اجتماعی

جامعه شناسی

مطالعات زنان و جنسیت

باید باید به این نکته اشاره کرد که هر کدام از این رشته‌های تحصیلی دارای زیر شاخه‌هایی هستند و برنامه‌های مربوط به رشته‌های تحصیلی مختلف کرد شاخه‌های تخصصی طرف در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه‌هاروارد تدریس ‌می‌شود.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ هاروارد

دانشجویان دانشگاه هاروارد

دانشجویان دانشگاه هاروارد

رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد عبارت هستند از:

مردم شناسی

زبان و ادبیات سلتیک

تاریخ علم

مطالعات خاورمیانه

موسیقی

تمدن و زبانهای شرق نزدیک

مطالعات دینی آسیایی شرقی

مطالعات دینی روسیه ، اروپای شرقی ، و آسیای مرکزی

مطالعات آسیای غربی

بیوتکنولوژی

علوم حیات

مهندسی و علوم حساب

علوم اطلاعات و داده

مهندسی و علوم کاربردی

رشته‌های ارائه شده در مقطع تحصیلی دکترا دانشگاه هاروارد

برنامه‌های تحصیلی و رشته‌های ارائه شده در مقطع دکترا در دانشگاه‌هاروارد عبارت هستند از:

مطالعات آفریقا و آفریقایی آمریکایی

مطالعات آمریکایی

مردم شناسی

ریاضیات کاربردی

فیزیک کاربردی

باستان شناسی

معماری، معماری منظر و طراحی شهری

فضاشناسی

بیو مهندسی

بیوانفورماتیک و ژنومیک یکپارچه

 علوم بیولوژیکی

 علوم بیولوژیکی در دندانپزشکی

 علوم بیولوژیکی در سلامت عمومی

 بیو فیزیک

 بیو استاتیستیک

 مدیریت تجارت

 اقتصاد و تجارت

 مطالعات روم شرقی

 زبان و ادبیات سلتیک

 بیولوژی شیمیایی

 فیزیک شیمیایی بیولوژی شیمیایی و شیمی

 کلاسیک

 ادبیات تطبیقی

 علوم کامپیوتری

 دسته بندی علوم پزشکی

 علوم زمین و سیاره شناسی

 تمدن و زبان‌های آسیای شرقی

 اقتصاد

 آموزش

 مهندسی برق

 مهندسی و علوم کاربردی

 زبان انگلیسی

 مهندسی و علوم محیط زیست

 فیلم و مطالعات بصری

 زبان و ادبیات آلمانی

 دولت داری

 مدیریت بهداشت و سلامت

 تاریخ

 تاریخ هنر و معماری

 تاریخ علوم

 بیولوژی تکامل بشر

ایمن شناسی

 روابط بین الملل

 مطالعات آسیای داخلی و آلتاییک

 زبان شناسی

 مهندسی مکانیک و علوم مواد

 مطالعات خاورمیانه

 ریاضیات

 بیولوژی سلولی و مولکولی

 موسیقی

 تمدن و زبان شرق نزدیک

 عصب شناسی

 فیزیولوژی رشد و تکامل و ارگان شناسی

 فلسفه

رفتار سازمانی

فیزیک دولت و اقتصاد سیاسی

علوم سیاسی

علوم سلامت جمعیت

روانشناسی

سیاست اجتماعی

دین و مذهب

زبان و ادبیات هندواروپایی

زبان و ادبیات اسلاوی

سیاست مردمی

جامعه شناسی

مطالعات آسیای قلب استاتیستیک

 فناوری و زیست شناسی گفتار و شنوایی

سیستم‌ها زیست شناسی مصنوعی

ویروس شناسی

 مدرسه پزشکی هاروارد و رشته‌های پزشکی دانشگاه هاروارد

مدرسه پزشکی هاروارد

مدرسه پزشکی هاروارد

مدرسه پزشکی‌ هاروارد یا همان موسسه آموزش عالی پزشکی دانشگاه ‌هاروارد یکی از معتبرترین و برترین دانشکده‌های پزشکی در جهان به شمار می‌آید. مدرسه‌ی پزشکی‌ هاروارد در شهر بوستون در ایالت ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشکده سومین مدرسه‌ی پزشکی قدیمی‌ در آمریکا است و در سال ۱۷۸۲ تاسیس شده است. در این دانشکده دوره‌های پزشکی عمو‌می ‌و دوره‌های تخصصی پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه ‌می‌شوند. اعضای هیئت علمی مدرسه پزشکی هاروارد در دو بخش علوم پایه و علوم بالینی فعالیت دارند. دوره‌های پزشکی بالینی در موسسات و بیمارستان‌های آموزشی وابسته به دانشگاه‌ هاروارد در بوستون ارائه می‌شوند. درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های وابسته به دانشکده پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند: از مرکز پزشکی بوت-اسرائیل-دیکانس، بیمارستان بریگهام، بیمارستان عمو‌می ماساچوست، ‌بیمارستان کودکان بوستون، درمانگاه گوش و حلق و بینی ماساچوست.

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در مدرسه پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند از: اخلاق زیستی، عملیات خدمات بالینی، انفورماتیک بیومدیکال، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و ایمنی، تحقیقات بالینی، ایمن شناسی، ارائه بهداشت جهانی، و آموزش پزشکی.

رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در مدرسه پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند از: بیوانفورماتیک و ژنومیک یکپارچه، علوم بیومدیکال و بیولوژیکی، بیوفیزیک، بیولوژی شیمیایی، ایمن شناسی، علوم عصب، تکنولوژی در علوم زیستی گفتاری و شنوایی، بیولوژی سیستم‌ها، ویروس شناسی، و دسته بندی علوم پزشکی.

 موزه‌ها و کتابخانه‌ی هاروارد

موزه‌ی هنر هاروارد

موزه‌ی هنر هاروارد

دانشگاه هاروارد موزه‌های بسیاری را در خود جای داده است. از جمله این موزه‌ها می‌توان به موزه‌ی هنر فوگ اشاره کرد که تابلوهای نقاشی، مجسمه‌ها، و آثار چاپ شده در قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا و آمریکا در آن نگهداری می‌شوند. کتابخانه‌‌ی این دانشگاه قدیمی‌ترین مجموعه‌ی فرهنگی در ایالات متحده‌ی آمریکا به شمار می‌آید و می‌توان گفت که شعبه‌های دانشگاه و دانشکده‌های هاروارد دارای بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دنیا هستند. این دانشگاه دارای بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب و رساله است. این دانشگاه‌ در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف علمی و فرهنگی به تربیت و تعلیم دانشجویان می‌پردازد. دانشجویان می‌توانند در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها به تحصیل در این دانشگاه بپردازند. این دانشگاه دارای رشته‌های علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم مهندسی، علوم پزشکی و دندانپزشکی، الهیات، آموزش و پرورش و حقوق است. دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف به تحصیل در زیر مجموعه‌های مختلف رشته‌های تحصیلی بپردازند.

رتبه بندی دانشگاه هاروارد

همان طور که می‌دانید دانشگاه هاروارد از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید. در طی سالیان طولانی این دانشگاه توانسته است رتبه‌های اول جهانی را از نظر کیفیت آموزشی و خدمات علمی پژوهشی از آنِ خود بکند. این دانشگاه طبق نظرسنجی‌های webometrics, shanghai, US news دارای رتبه‌ی اول است. طبق نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی QS نیز هاروارد رتبه‌ی سوم جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، هاروارد دارای رتبه‌ی ششم جهانی از دیدگاه Times  است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر آمریکا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد

قبل از معرفی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد در مقاطع تحصیلی مختلف، باید بگوییم که این دانشگاه یکی از سخت گیرترین دانشگاه‌های جهان در زمینه‌ی جذب دانشجو است. برای اینکه بتوانید موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شوید، باید دارای یک رزومه‌ی تحصیلی بسیار قوی باشید. این دانشجویان ممتاز از سرتاسر جهان را به خود جذب می‌کند و بیشتر فارغ التحصیلان از این دانشگاه افراد تاثیر گذاری در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی هستند. به همین دلیل دانشجویان بسیاری آرزوی تحصیل در این دانشگاه را دارند و رقابت برای ورود به این دانشگاه بین دانشجویان سراسر جهان بسیار تنگاتنگ است.

برای آگاهی پیدا کردن از شرایط و مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه در هر رشته و مقطع تحصیلی خاص می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه هاروارد مراجعه کرده و به صورت دقیق از شرایط جذب دانشجو اطلاع پیدا کنید. با مراجعه به لینک زیر می‌توانید درخواست اخذ پذیرش خود را به دانشگاه هاروارد ارسال نمایید.

college.harvard.edu

در ادامه‌ی مطلب به معرفی شرایط تحصیل و مدارک مشخص و اصلی برای ارسال درخواست اخذ پذیرش به آنها نیاز خواهد داشت، اشاره خواهیم کرد.

مدارک لازم جهت ارسال درخواست اخذ پذیرش در دانشکده‌های هاروارد عبارت هستند از:

۱.  ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی

۲.  نمرات کسب شده در آزمونهای GMAT و  GRE

۳.  نمرات کسب شده در آزمون‌های تافل، آیلتس و آزمون انگلیسی پیرسون ( در صورتی که دانشجویان در مقاطع تحصیلی پایین‌تر واحدهای درسی خود را با زبانی غیر از زبان انگلیسی به اتمام رسانده‌اند، باید در آزمون‌های معتبر و بین المللی سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی شرکت کرده و در این آزمون‌ها نمره‌ی لازم را کسب کنند. حداقل نمره‌ی لازم برای قبولی درخواست پذیرش کسب امتیاز ۷.۵ در آزمون آیلتس است. در آزمون تافل PTE داوطلبان باید حداقل نمره‌ی ۷۵ و در آزمون تافل IBT داوطلبان باید حداقل نمره‌ی ۱۰۹ را کسب کنند. باید به این نکته مهم نیز توجه کنید که اعتبار آزمون‌های زبان انگلیسی ۲ سال است).

۴. انگیزه نامه (به منظور موفقیت در اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد باید دارای یک انگیزه نامه‌ی بسیار قوی باشید تا بتوانید نظر فرد مسئول جذب دانشجو را به خود جلب کنید. در انگیزه نامه باید هدف و انگیزه‌ی خود از ادامه تحصیل در رشته‌ی مورد نظرتان در دانشگاه هاروارد را مشخص کنید).

۵. توصیه نامه (برای موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد باید حداقل دارای دو توصیه نامه از اساتید دانشگاهی باشید. باید توجه کنید که در مقاطع تحصیلات تکمیلی ممکن است حداقل به ۳ توصیه نامه از سوی اساتید مجرب دانشگاهی نیاز داشته باشید).

۶. رزومه ( هرچقدر که رزومه‌ی تحصیلی شما غنی‌تر باشد و تجربه‌های کاربردی بیشتری در رشته‌ی تحصیلی مورد نظرتان را داشته باشید، امتیاز شما بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال کسب مقام در مسابقات علمی و پژوهشی، سابقه‌ی شرکت در کنفرانس‌ها، داشتن مقاله، تالیف کتاب و … می‌تواند شانس قبولی شما در دانشگاه هاروارد را افزایش دهد).

۷.  رضایت نامه

۸. پرداخت هزینه‌ها (هزینه‌های تحصیل در دانشگاه هاروارد با توجه به مقطع تحصیلی و رشته‌ی تحصیلی مورد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد).

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟ لیست کاملی از هزینه‌های دانشجویی در آمریکا

قبل از اقدام به ثبت نام در دانشکده‌های هاروارد باید شرایط و مدارک لازم را به طور کامل بررسی کنید و بعد از تکمیل مدارک لازم، نسبت به ارسال مدارک و آپلود آنها به صورت آنلاین اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که فارغ التحصیلی از این دانشگاه  می‌تواند آینده‌ی تحصیلی و شغلی بسیاری ایده آلی را برای شما رقم بزند. بنابراین اطمینان داشته باشید که سختی‌هایی که در مسیر قبولی از دانشگاه هاروارد و فارغ التحصیلی از آن متحمل خواهید شد، راه شما را برای بهره‌مندی از آینده‌ای بسیار روشن هموار خواهد کرد.

باید این واقعیت را قبول کرد با توجه به اینکه دانشگاه‌ هاروارد یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است، اخذ پذیرش تحصیلی از آن ‌می‌تواند کار دشواری باشد و داوطلبان باید دارای یک رزومه‌ی تحصیلی بسیار قوی باشند تا بتوانند وارد این دانشگاه شوند. با این حال پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ هاروارد برای دانشجویان ایرانی یک امر غیر ممکن نیست و تاکنون دانشجویان ایرانی بسیاری موفق به تحصیل در این دانشگاه شده‌اند و موفقیت‌های بسیاری را نیز کسب کرده‌اند. باید گفت که ورود به دانشگاه‌ هاروارد در مقطع کارشناسی برای دانشجویان ایرانی می‌تواند کمی ‌مشکل باشد. با توجه به اینکه بیشتر کمک هزینه‌های تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین‌المللی اعطاء ‌می‌گردند، ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ایرانی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. برای اخذ پذیرش راحت‌تر از دانشگاه‌ هاروارد پیشنهاد ‌می‌کنیم ابتدا تحصیلات کارشناسی خود را در یک دانشگاه معتبر به پایان برسانید و سعی کنید در طول تحصیل در دوره‌ی کارشناسی به عنوان یک دانشجوی ساعی شناخته شوید و نمرات ممتازی را کسب کنید. قبولی در مسابقات علمی ‌و پژوهشی مانند المپیادها ‌می‌تواند نقش بسیار مهمی ‌در قبولی اخذ درخواست پذیرش تحصیلی شما از دانشگاه هاروارد داشته باشد. سپس می‌توانید در مقطع تحصیلات تکمیلی از دانشگاه‌ هاروارد پذیرش گرفته و به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

 با توجه به اینکه دانشگاه ‌هاروارد یک دانشگاه بین‌المللی است، این دانشگاه از دانشجویان ایرانی نیز پذیرش ‌می‌گیرد. دانشگاه‌ هاروارد توانسته است دانشجویان نخبه‌ی بسیاری از ایران را به خود جذب کرده و زمینه‌ی پیشرفت آنها را فراهم کند. دانشجویان ایرانی ‌می‌توانند در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه از کمک هزینه‌های تحصیلی ارائه شده که به منظور حمایت از دانشجویان بین‌المللی به آنها اعطاء می‌شود، بهره‌مند شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجوی خود را به این طریق تامین کنند. این دانشگاه از دانشجویان ساعی و نخبه حمایت بسیاری ‌می‌کند. برای بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه، دانشجویان باید شایستگی خود را برای دریافت کمک بورسیه تحصیلی ثابت کنند. از جمله فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه هاروارد ‌می‌توان به مریم میرزاخانی اشاره کرد. مریم میرزاخانی ریاضیدان ایرانی فارغ‌التحصیل از دانشگاه هاروارد است که موفق به دریافت مدال فیلدز شد. همچنین کامران وفا استاد ایرانی-آمریکایی فیزیک در دانشگاه‌ هاروارد است که یکی از فیزیکدانان برجسته در زمینه نظریه‌ی ریسمان به شمار ‌می‌آید. کامران وفا توانست در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه‌ی فیزیک بنیادی در ایالت کالیفرنیا شود.

باید بدانید که دانشگاه هاروارد دارای انجمن دانشجویان ایرانی‌ هاروارد است. انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه‌ هاروارد با عنوان HISA شناخته ‌می‌شود. هدف اصلی فعالیت‌های انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه‌ هاروارد معرفی میراث فرهنگی و علمی ‌ایرانیان است. این انجمن فرصت‌های بسیاری را برای معرفی فرهنگ و دستاوردهای علمی ایرانیان ایجاد ‌می‌کند و فعالیت‌های بسیاری را در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی انجام ‌می‌دهد.

همکاران متخصص ما در نکست ابرود آماده هستند، تا شما را در تکمیل فرآیند اپلای خود مانند نوشتن انگیزه نامه، توصیه نامه، دریافت فاند تحصیلی و سایر راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید درخواست خود را به صورت ایمیل به همکاران متخصص ما ارسال نمایید.

منبع: harvard

592 پاسخ به “دانشگاه هاروارد: اطلاعاتی کامل از دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش”

 1. aida گفت:

  دانشگاه هاروارد بورسیه دارد؟
  و امگان تحصیل ب عنوانundergrauted هست برای رشته داروسازی؟

 2. محمدرضاجليلي گفت:

  سلام براي كارشناسي ارشد ميتوان رشته راتغيير داد .. من تربيت بدني خوندم و قصد خوندن حقوق بين الملل را دارم

 3. Fatemeh گفت:

  امکان تحصیل در مقطع دکترا برای رشته پرستاری در هاروارد هست؟

 4. M گفت:

  سلام ببخشید حتما باید برای کارشناسی دانشگاه خوبی باشیم و بعد برای ارشد بخوایم درخواست بدیم
  یا از هر دانشگاه ایران رو به شرط داشتن رزومه ی خوب و کارنامه ی کاری خوب قبول میکنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه تحصیلی شما دارد، دانشگاه‌های ایران چندان مهم نیستند و مهم‌ترین پارامتر نمره زبان شما و رزومه تحصیلی شما است.

 5. رها گفت:

  من دانشگاه دولتی طراحی لباس کارشناسی دارم یه کتاب چاپ کردم ،ارشدم رو نقاشی دانشگاه غیر انتفاهی علم و فرهنگ خوندم. معدل ارشدم ۱۹ هستش ۷ سال سابقه کار کاردم ۳۳ ساله هستم نمره زبانم ۷.۵ می تونم دانشگاه آمریکا فاند بگیرم یا نه باید دانشگاه هنر ارشد بگیرم؟ برای تاریخ هنر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان اخذ فاند وجود ندارد. برای ارشد مجدد می‌توان برای اروپا با هزینه پایین برای شما پذیرش گرفت، برای کشورهای خوبی مانند آلمان یا ایتالیا.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در پروسه دریافت ویزای تحصیلی شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید و رزومه خودتان را به همکاران ما ایمیل کنید، همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، پیشنهادات خودشان را در اسرع وقت به شما ارائه خواهند داد.

 6. رها گفت:

  برای مقطع دکتری.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای ارشد مجدد برای اروپا برای کشورهایی مانند ایتالیا یا آلمان اقدام کنید، این تحصیل رایگان نخواهد بود بلکه با هزینه پایین خواهد بود.

 7. رویا گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی سال دوم هستم از دانشگاه تهران و رتبه ۹ کشوری هستم و می خواهم در دانشگاه پزشکی هاروارد بخوانم و کار های علمی و پژوهشی خوبی رو در دانشگاه انجام دادم و در ازمون ایلتس و… رتبه بالایی دارم ایا امکانش هست یا خیر و چند درصد احتمال قبولی من وجود داره

 8. مهسا گفت:

  سلام من دانش آموز سال آخر دبیرستان هستم
  باید چه شرایطی داشته باشم تا بتوانم در رشته پزشکی در هاروارد تحصیل کنم

 9. مهسا گفت:

  سلام من دانش آموز سال آخر دبیرستان هستم
  باید چه شرایطی داشته باشم تا بتوانم در رشته پزشکی در هاروارد تحصیل کنم…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه با این شرایط امکانپذیر نیست. اول اینکه پزشکی یا دندانپزشکی بورسیه ندارد و اینکه با دیپلم نمی‌توان در هاروارد درس خواند. بهترین پیشنهاد این است که شما پزشکی را با رتبه برتر در یکی از دانشگاه‌های برتر ایران بخوانید و سپس برای تخصص می‌توان کارهایی کرد.

 10. مهسا گفت:

  رتبه برتر منظورتون مثلا رتبه های زیر ۱۰۰ هست؟
  خیلی ممنونم از پاسختون.

 11. مهسا گفت:

  برای تخصص بورسیه داره؟

 12. رز گفت:

  سلام، با داشتن دیپلم ( معدل ۱۹/۵) و آیلتس ۷.۵ و انگیزه نامه. میشه در رشته دندانپزشکی هاروارد تحصیل کرد؟ ازمون اس ای تی یا اس ای سی هم لازم هست؟ و مثلا توصیه نامه هم لازمه؟ اگه توصیه نامه لازمه، از مدیر مدرسه باید باشه؟

 13. عبداله گفت:

  سلام. من مقاطع کارشناسی رو دانشگاه دولتی وارشدم هم دانشگاه تهران خوندم و دو کتاب و دومقاله دارم اما مدرک زبانم اوکی نیست اگر زبانم رو اوکی کنم طبق شرایط دانشگاه مورد نظر میتونم در مقطعphd ادامه تحصیل بدم ؟شانس قبولیم چقدر است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً کمی واقع بین باشید چون تقریباً شانسی برای قبولی از دانشگاه هاروارد ندارید. با بررسی رزومه و رشته مورد نظر شما می‌توان بررسی کرد که شما شانس پذیرش از چه دانشگاه‌هایی دارد. در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 14. غزل گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دهمم رشته تجربی می خوام کنکور هنر بدم می خواستم در مورد دانشگاه هاروارد بدونم میشه کمکم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانگونه که در این نوشته مطالعه کردید و می‌دانید دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. پذیرش در این مقطع بسیار بسیار سخت است. چنانچه تمایل دارید در ادامه در این دانشگاه ادامه تحصیل داشته باشید، بهترین پیشنهاد این است که شما مقطع کارشناسی خودتان را در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران تحصیل کنید و سپس برای ادامه تحصیل برای ارشد برای یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام کنید و سپس برای دکترا برای هاروارد آماده شوید.

 15. ایلیا گفت:

  سلام خسته نباشید،من قصد محاجرت به انگلیس را دارم و
  من کلاس دهم خودمو با معدل ۲۰ و نمره زبان ۷ ایلتس و ازمون اس ای تی را به صورت ازمایشی داده ام و نمره ۷۸۰ را کسب کردم و دارم روی یک مقاله ی isi کار می کنم ایا امکان ورود من به دانشگاه هایی مثل هاروارد یا Mit وجود دارد یا نه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که می‌دانید، دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود ولی خب دریافت بورسیه و قبولی در این دانشگاه کار بسیار سختی هستش. شما برای اینکه بتوانید وارد این دانشگاه معتبر بشوید، بهتر است لیسانس خودتان را در ایران در یک دانشگاه معتبر کسب کنید و سپس برای ارشد در یک دانشگاه معتبر دنیا تحصیل کنید و در نهایت برای دکترا برای هاروارد اقدام کنید.

 16. آیدا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی و ارشد تاریخ با معدل ۱۸ از دانشگاه تهران رو دارم و دو تا مقاله علمی پژوهشی و کتاب هم دارم توصیه نامه‌ی دو تا از استاتیدم رو در حال حاضر دارم و میتونم بازهم تعداد توصیه نامه هامو بیشتر بکنم و با مدرک آیلتس ۸ اگر بتونم‌ مدرک جی آر ای هم بگیرم بنظر شما میتونم از هاروارد برای دکتری در گرایش خودم پذیرش بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای هاروارد امکانپذیر نیست. در صورتی که مقالات ایمپکتدار و اسکوپوس داشته باشید، شاید بتوان از یکی از دانشگاه‌ها فول فاند دریافت کرد. در صورتی که هم تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این باره راهنمایی کنند، می‌توانید درخواست و رزومه تحصیلی خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید و آنها بعد از بررسی شما را راهنمایی خواهند کرد.

 17. نازنین گفت:

  سلام. رشته داروسازی نداره؟!

 18. M گفت:

  سلام
  سوالی مبنی بر این داشتم که برای تحصیل در رشته پزشکی دانشکده هاروارد اگر همه مدارک زبان مورد نیاز با بهترین نمرات تکمیل باشد میتونم بعد از اتمام دبیرستان درخواست بدم و یا حتما باید یک دوره ای در دانشگاه دیگری تحصیل کنم تا امکان پذیرش وجود داشته باشه؟
  ممنون?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. این دانشگاه شرایط بسیار سختی برای پذیرش داره و شما به راحتی نمی‌توانید وارد این دانشگاه شوید. بهترین پیشنهاد اینه که شما کارشناسی خودتان را در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران مانند دانشگاه تهران، شریف و … کسب کنید و سپس اقدام کنید تا در یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا و کارشناسی ارشد خودتان را کسب کنید و بعد از آن برای دکترا برای دانشگاه هاروارد اقدام کنید.

 19. Hadi گفت:

  ممنون از سایت خوبتون.با اینکه من اصلا سنی ندارم ۱۳ سالم هست،ولی تحصیل او دانشگاه هاروارد برای من یک رویا هست.و اینکه از همین الان باید هدف من مشخص بشه به همین خاطر می خوام بپرسم دانشگاه معتبر یعنی چی؟مثلا دانشگاه های سراسری تهران دانشگاه معتبر برای تحصیل حساب میشن؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم که به هدف خودتون دست یابید. همانطور که می‌دانید تفاوت رویا و هدف غیرواقعی بودن و واقعی بودن آنها است و قطعاً با تلاش می‌توان به اهداف خودتان دست بیابید. بلی دانشگاه معتبر مانند تهران، شریف، امیر کبیر و …
   موفق باشید.

 20. محمدرضا گفت:

  سلام. می خواستم بدونم امکان پذیرش در رشته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران از دانشگاه های معتبر مثل(هاروارد, ام ای تی , استنفورد) هست

 21. شریفی گفت:

  سلام میخواستم بدانم اگر کسی مدرک پزشکی عمومی خود را با نمرات عالی از دانشگاه تهران بگیرد ولی در دبیرستان بعضی نمراتش پایین باش آیا نمیتواند برای تخصص به دانشگاه هاروارد برود؟

 22. بنیامین گفت:

  سلام وقت بخیر آیا می شود در هاروارد در ۲ رشته درس خواند و آیا رشته داروسازی در این دانشگاه در مقطع دکتری وجود دارد؟ و اینکه یک دانش آموز ایرانی آیا شانسی برای ورود به دانشگاه هاروارد با نمرات عالی از سمپاد و رتبه ۵ به بالا در کنکور دارد؟ ببخشید طولانی شد ممنون از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان معتبرترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود که پذیرش در آن خیلی سخت است. پیشنهاد می‌شود که برای کارشناسی برای یک دانشگاه معتبر ایران اقدام کنید و سپس برای یک دانشگاه معتبر در دنیا در مقطع ارشد اقدام کنید و در نهایت برای هاروارد اپلای کنید.

 23. H.Z گفت:

  سلام خسته نباشید من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم و ۱۶ سالم هست ریز نمراتم ۱۹ هست و معدل پایان ترم همش بالای ۱۹ هست و آیلتس ۸ دارم با این مدارک امکان پذیرش دانشگاه هاروارد را دارم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیرش از دانشگاه هاروارد وجود ندارد. بهترین پیشنهاد این است که شما کارشناسی را در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران تمام کنید و سپس برای ارشد برای یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام کنید و سپس برای هاروارد اقدام کنید.

 24. علی گفت:

  سلام ببخشید اگر در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوم و نمره آیلتس و تافل بالایی داشته باشم و انگیزه نامه و توصیه نامه قوی داشته باشم آیا میتونم از هاروارد پذیرش بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پذیرش در دانشگاه‌های زیر رنک ۱۰۰ بسیار رقابتی است و هیچ تضمینی برای پذیرش آنها وجود ندارد.

 25. علی گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  ببخشید آیا فقط از طریق المپیاد میتونیم پذیرش دانشگاه های برتر(هاروارد ،ام آی تی)جهان رو بگیریم یا از طریق کنکور هم میشه؟ اگه در کنکور وضعبت قوق العاده خوبی داشته باشیم(مثلا رتبه۱) و در دانشگاه هم عالی باشیم میتونیم از دانشگاه های برتر پذیرش بگیریم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های که شما نام بردید بسیار شناخته شده و معروف هستند و نیاز است تا از رزومه تحصیلی عالی برخوردار باشید. شواهد نشان داده است که احتمال قبولی از این دانشگاه‌ها بسیار پایین است. بهترین پیشنهاد برای شما این است که کارشناسی خودتان را در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران تمام کنید و سپس برای ارشد برای یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام کنید و سپس برای دانشگاه‌هایی که نام بردید، مانند هاوارد و … اقدام کنید.

 26. روژان گفت:

  سلام برای ورود به دانشگاه چطوری اقدام کنم و اینکه چه فاکتور هایی داره؟مثلا نمره دبیرستان مهمه و یا چی؟ممنون میشم توضیح بفرماییت??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد برای ورود به دانشگاه هاروارد این است که شما کارشناسی را در ایران در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران تمام کنید و حین تحصیل زبان خود را ادامه بدهید و سپس برای کارشناسی ارشد برای یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام کنید و سپس برای دکترا برای دانشگاه هاروارد اقدام کنید.

 27. روژان گفت:

  با مدرک دیپلم میشه وارد دانشگاه شد؟آخه من هنوز دانشگاه نرفتم و دبیرستانی هستم،میخواستم بدونم باید چیکار کنم و آزمون خاصی داره ک باید شرکت کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با مدرک دیپلم می‌توان وارد دانشگاه‌های خارج از کشور شد ولی اگر سوال شما مربوط به دانشگاه هاروارد است، جواب منفی است. شما برای ادامه تحصیل در رشته کارشناسی می‌توانید به صورت رایگان در کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه و نروژ ادامه تحصیل بدهید. برای اینکار باید زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید. در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا در کشورهای انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهید، ادامه تحصیل همراه با هزینه خواهد بود.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی باید این کار را انجام دهید.

 28. alh گفت:

  سلام،من امسال یازدهم دبیرستان هستم.کار یا فعالیت خاصی هست که بتونم از الآن انجام بدم تا بتونم شرایط تحصیل در خارج رو مهیا کنم؟در کل میخوام اگر امکانش هست توضیحی بدید که از الآن چه مسیری رو برم.ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از راه تحصیلی ۲ راه دارید.
   ۱- برای ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی به خارج از کشور بروید. برای این کار می‌توانید در کشورهای مختلفی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید و نمره معدل‌تان خوب باشد.
   ۲- برای ارشد یا دکترا به خارج از کشور بروید. برای اینکار باید در ایران در کنکور شرکت کنید، یک دانشگاه معتبر قبول شوید و حین آن زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و برای ارشد یا دکترا اقدام کنید.
   انتخاب هر یک از ۲ تا راه براساس توانایی‌ها، علایق و شرایط شما خواهد بود.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از راه تحصیلی ۲ راه دارید.
   ۱- برای ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی به خارج از کشور بروید. برای این کار می‌توانید در کشورهای مختلفی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید و نمره معدل‌تان خوب باشد.
   ۲- برای ارشد یا دکترا به خارج از کشور بروید. برای اینکار باید در ایران در کنکور شرکت کنید، یک دانشگاه معتبر قبول شوید و حین آن زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و برای ارشد یا دکترا اقدام کنید.
   انتخاب هر یک از ۲ تا راه براساس توانایی‌ها، علایق و شرایط شما خواهد بود.
   تنها نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که در همه حال معدل بالا نیاز مهاجرت تحصیلی شما است.

 29. سمیه گفت:

  سلام
  من کارشناسی در رشته جامعه شناسی خوندم در حال حاضر هم ارشد رو دارم در همون رشته ادامه میدم آیا برای دکترا میتونم باز هم در همین رشته ادامه بدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما می‌توانید ادامه تحصیل دهید به صورت سلف فاند یا با اخذ فاند که البته این بستگی به رزومه شما دارد.

 30. آرشام گفت:

  از دیپلم پذیرش میکنند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد با مدرک دیپلم ایران وجود ندارد.

 31. علی گفت:

  سلام
  منظورتون از رزومه چیه و حداقل های رزومه چه چیز هایی باید باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. ورود به این دانشگاه بسیار سخته است، مخصوصاً در سطح کارشناسی.
   منظور از رزومه شامل معدل دانشگاهی، زبان عالی، معدل عالی و نوشتن مقاله و سایر مواردی که نشان دهد شما لایق تحصیل در دانشگاه معتبر هاروارد هستید.

 32. علی گفت:

  ممنون فقط برایدمثال معدل بالا ۱۸ از دانشگاه شریف یا امیر کبیر به همراه نمره مناسب زبان و مقالات معتبر در چه حد شانس برای قبولی دارد؟

 33. Hasti گفت:

  سلام امکانش هست که از اول وارد هاروارد شد؟(منظورم مثل ایران بعد از تموم‌ شدن سال دوازدهم و شروعه دانشگاهه)برای اون باید چیکار کرد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست. چون دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و نمی‌توان از مقطع دیپلم وارد این دانشگاه شد، بهترین پیشنهاد برای شما این است که کارشناسی خودتان را در ایران در یکی از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شوید و سپس برای ارشد به یک دانشگاه معتبر دیگر دنیا اپلای کنید و در نهایت بتوانید وارد دانشگاه هاروارد بشوید
   در حین تحصیل تا لیسانس و بعد از آن باید تلاش کنید تا تسلط کافی بر زبان انگلیسی کسب کنید، معدل خوبی داشته باشید و مقاله هم در صورت امکان داشته باشید.

 34. صائمه گفت:

  سلام .من دانشجوی ارشد زیست شناسی دانشگاه شهید بهشتی هستم بامعدل ۱۷/۷۰ . آیا میتونم برای دکترا تو دانشگاه هاروارد تحصیل کنم

 35. ابوالفضل گفت:

  سلام ممنون از سایت شما من ۱۳ سال سن دارم ولی هدفم آینه در دانشگاه های مثل هاروارد و استنفورد درس بخوانم میخوام بدونم در رشته کامپیوتر چه کار هایی باید انجام دهیم تا در این دانشگاه ها موفق باشیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد یا استنفورد جزء بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند که پذیرش و ورود به آنها بسیار سخت است و باید رزومه تحصیلی فوق‌العاده‌ای داشته باشید. شما می‌توانید با معدل خوب و رزومه خودتان در کنکور ایران رتبه خوبی را کسب کنید و سپس در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران فارغ‌التحصیل شوید و حین تحصیل لیسانس یا قبل از آن زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید. سپس برای ارشد به یک دانشگاه معتبر دنیا اپلای کنید و برای دکترا وارد هاروارد یا استنفورد بشوید.

 36. ghazal گفت:

  سلام و خسته نباشید
  یک سوالی داشتم
  بنده الان ۱۴ سالمه. چه کار هایی از الان میتونم انجام بدم تا شانس قبولیم بیشتر بشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود که قبول از آن بسیار بسیار سخت است. بهترین پیشنهاد برای شما این است که تلاش کنید تا دیپلم خودتان را با نمره عالی قبول شوید و سپس در کنکور قبول شوید و به یک دانشگاه معتبر ایران وارد شوید و سپس برای ارشد در یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا اقدام کنید و در نهایت وارد دانشگاه هارواد بشوید. هنگام کنکور و کارشناسی هم تلاش کنید تا زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید.

 37. ماری گفت:

  یعنی در واقع ما لیسانس را در معتبر ترین دانشگاه ایران بگیریم و سپس برای ادامه تحصیل در هاروارد
  و اینکه برای قبول شدن نمرات دبیرستان معیار هست درسته ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پذیرش در هاروارد بسیار سخته و بهتره شما تلاش خودتون را بکنید.
   نمرات تحصیلی همواره مهم هستند.

 38. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من پایه‌ی هفتم هستم
  میخواستم بپرسم با مدال طلا توی المپیاد زیست و ریاضی و تحصیل توی مدارس سمپاد به من کمکی میکنه برای تحصیل پزشکی هاروارد ؟
  و اینکه چطور میتونیم بورسیه هاروارد رو دریافت کنیم تحصیل توی چه دانشگاهی و تا چه مقطعی کافیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه ما خدماتی برای هاروارد نداریم ولی این نکته را باید در نظر داشته باشید که قبولی و اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد بسیار بسیار و بسیار سخت است.

 39. آیدا گفت:

  سلام میخواستم ببینم منظور از ریز نمرات که نمره های دبیرستان هم جزوش هستن اگر معدل هر سه سال بالای ۱۹/۵ باشه مورد قبول هست یا نه ؟ و این که اگر برای رشته پزشکی بعد از ۷ سال تحصیل در ایران اگر برای ادامه پزشکی اقدام شود حتما باید دانشجو دانشگاه های شهید بهشتی و تهران بود یا بقیه دانشگاه ها نیز مورد قبول هستن ؟ و اینکه رتبه کنکور چه قدر تاثیر گذار هست ؟ و برای اخذ پذیرش دقیقا مهم ترین ملاک چی هست و بیش تر روی چه چیزی زوم هستن

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز

   متاسفانه برای دانشگاه هاروارد و تحصیل پزشکی خدماتی نداریم ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که قبولی در دانشگاه هاروارد بسیار بسیار و بسیار سخت است. پیشنهاد من این است که یک مقدار واقع بین باشید و تمرکز خود را بر روی قبولی از یک دانشگاه معتبر بگذارید و سپس در ادامه برای دانشگاه هاروارد اقدام کنید.

 40. مصطفی گفت:

  سلام وقت بخیر…من فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل ۱۸.۱۰..۲۶ سالمه و ۲ ساله مشغول به کار مرتبط هستم…۵ مقاله isi دارم و ۶ مقاله دیگه هم هستش که اسمم به عنوان نفر دوم و سوم درج شده در مجموع ۱۱ مقاله isi دارم…۲ مقاله کنفرانسی بین المللی دارم و ۶ مقاله کنفرانسی داخلی…آیلتس ۸ هم دارم ولی gre نگرفتم فعلا .ولی میتونم نمره خوبی بگیرم زبانم خوبه…در دوره کارشناسی سابقه TA دارم و در دوره ارشد هم ۱ ترم به عنوان استاد یکی از دروس آموزش میدادم… حقیقتش کشور آمریکا اولویت من برای آیندم در نظر گرفتم شانس من برای پذیرش در دانشگاه های برتر آمریکا و همینطور رنک متوسط آمریکا چطور هستش ؟ در ضمن دو مقاله دیگه هم در حال آماده سازی برای چاپ هستش

 41. ابوالفضل گفت:

  سلام ممنون از شما
  یک سؤالی داشتم میتوانیم تو دو رشته کامپیوتر و کسب و کار در خارج از کشور درس خواند ممنون میشم که جواب بدین آقای امیر ولی پور

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان تحصیل همزمان در ۲ رشته امکانپذیر نیست، مگر اینکه یکی از دوره‌ها به صورت آنلاین باشد.

 42. ابوالفضل گفت:

  سلام ببخشید یک سوال دارم چند سال باید در رشته کسب و کار درس بخوانیم ممنون میشم جواب بدین آقای امیر ولی پور

 43. مهسا گفت:

  سلام اینا دانشگاه هاروارد رشته نقای هم داره؟ و اگه داره باید چه شرایطی داشته باشی ک وارد این رشته تو این دانشگاه بشی

 44. مهسا گفت:

  سلام اینا دانشگاه هاروارد رشته نقاشی هم داره؟ و اگه داره باید چه شرایطی داشته باشی ک وارد این رشته تو این دانشگاه بشی

 45. معصومه گفت:

  سلام ، خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه تهران هستم ، و فوق لیسانس دارم میخواستم اقدام کنم برای دانشگاه هاروارد و یا آکسفورد
  شرایطش چطوری هست و معدل بالای هم دارم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که شما به سایت دانشگاه مراجعه کنید و آخرین منابع اپلای و شرایط را مطالعه کنید.
   همانگونه که در حواب سایر دوستان هم عرض کردیم، قبولی از این دانشگاه خیلی سخت است ولی خب پیشنهاد می‌کنیم شما شانس خودتان را آزمایش کنید.

 46. گلوریا گفت:

  سلام خسته نباشید من امسال دانشگاه تهران قبول شدم در رشته ی روان شناسی
  و قصد اپلای دارم در یک دانشگاه معتبر آمریکا ، زبان هم خیلی عالیه تافل دارم
  و قصد جدی دارم برای اپلای. میشه شرایطش رو بگید که من خودم رو آماده کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا از شرایطش اخذ پذیرش آگاهی پیدا کنید.
   اصولاً نمره زبان، جی‌مت یا جی‌آرای می‌خواهند به همراه نمره زبان ( تافل یا آیلتس ) و برخی دانشگاه‌ها برای برخی رشته‌ها هم مقاله درخواست می‌کنند.

 47. سارینا گفت:

  سلام وقت بخیر،اول ممنونم از اطلاعات شما.من ۱۳ سالم هست.در مدرسه سمپاد درس میخونم و معدلم ۱۹ به بالا و حتی ۲۰ هست.من توی المپیاد های مختلفی مقام آوردم و ۲ مدال نقره هم دارم.سطح زبانم هم خوبه با توجه به سنم.بنده اگر سخت و جدی تلاش کنم و معدلم رو بالا نگه دارم و در المپیاد های مختلف دیگر مقام بیارم،شانس قبولیم خوب هست؟تکرار میکنم اگر سخت تلاش کنم؟

 48. سارینا گفت:

  و بنده گ اهی حضور از دانشگاه شریف هم دارم

 49. سارینا گفت:

  سلام.بنده کلاس هفتم هستم و دو مدال نقره در المپیاد های مختلف دارم و در مسابقات بسیاری پذیرفته شدم و در مسابقات شیمی و فیزیک و ریاضی مثل stemcoوimcکه برای ریاضیوهست پذیرفته شدم.از دانشگاه شریف دیپلم افتخار دارم و در مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم و معدل بالای ۱۹ و حتی ۲۰ دارم و سطح زبان خوبه،من اگر به شدت سخت تلاش کنم شانس دارم برای دانشگاه هاروارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بابت این رزومه عالی شما، بهتون تبریک می‌گوییم. در واقع دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. پذیرش از این دانشگاه بسیار بسیار سخت است، شواهد نشان می‌دهد که پذیرش از مقطع کارشناسی خیلی سخت است ولی تنها کسی که می‌داند که شما چقدر شانس دارید، خود دانشگاه است. در صورتی که چنین رزومه قوی و اراده دارید، می‌توانید شانس خودتان را آزمایش کنید.

 50. armin گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده ۲۵ سالمه و مدرک کارشناسی مکانیک دارم قبولی المپیاد هم دارم ولی متاسفانه بن به دلایلی معدل خوبی در دانشگاه کسب نکردم و ۱۳.۳۶ هست، الان می خوام تغییر رشته بدم و بخاطر علاقه فیزیک بخونم، خوشبختانه روحیه تحقیقاتی هم دارم، به نظر شما برای دانشگاه های معتبر بهتره برای ارشد اقدام کنم برای کشورهایی نظیر ایتالیا؟(البته اگر شانس دارم ) و بعد از آن با رزومه ای در حد دانشگاه های معتبر شانسم رو امتحان کنم یا خیر همین جا ادامه بدم؟
  ضمن اینکه اصلا برای ارشد با این معدل برای کشورهایی مثل ایتالیا شانس دارم یا خیر؟
  دروس کارشناسی فیزیک رو خودآموز خواندم و چند دوره کورسرا هم شرکت کردم ( البته اگه که میشه به عنوان نکته مثبت بهش نگاه کرد)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس دارید، در صورتی که نمره زبان داشته باشید ولی صد در صد نمی‌توان گفت، چون شما معدل خوبی ندارید و تغییر رشته‌ داده‌اید.

 51. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که چون من در دانشگاه اصفهان درس میخوانم اگر رزومه خیلی قوی داشته باشم با توجه به اینکه دانشگاهم خوب نیست ایا شانس پذیرش دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و به همین دلیل قبولی از آن بسیار بسیار سخت است. منظور از رزومه قوی چیست؟
   هیچ کس نمی‌تواند به صورت دقیق به این سوال شما جواب دهد، در صورتی که مصمم هستید و به قول خودتان رزومه خیلی قوی دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا شانس خودتان را امتحان کنید و به این دانشگاه اپلای کنید.

 52. سلنا گفت:

  سلام من ۱۵ سال دارم و در مدرسه ی سمپاد تحصیل میکنم و هر سه سال معدلم ۲۰ بوده و دارای ۷ مقام اول کشور مسابقات محاسبات ذهنی و ۳ با بورسیه برای مسابقات بین المللی و کسب ۳ مقام قهرمانی در مسابقات جهانی آفریقای جنوبی و مالزی و تایلند دارم و همچنین دارای دو مقام اول استانی جشنواره های استانی نوجوان سالم و همچنین ۱ مقام کشوری نوجوان سالم و یک مقاله ی isi دارم و دو کتاب ترجمه کرده ام و زبانم را هم به پایان رسانده ام و قصد دارم در آیلتس و تافل شرکت کنم و در جشنواره ی خوارزمی در ۳ بخش مقام اول کشوری آورده ام
  آیا دانشگاه هاروارد مرا پذیرش میکند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بابت این رزومه قوی و فوق‌العاده‌تان به شما و والدین شما تبریک عرض می‌کنیم.
   در حقیقت دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و پذیرش از آن بسیار و بسیار سخت است. تنها مرجعی که شرایط پذیرش را می‌داند، دانشگاه است، در نتیجه پیشنهاد ما این است که با این رزومه خوب، شانس خودتان را آزمایش کنید و اپلای کنید و ما برای شما آرزوی موفقیت داریم.

 53. سبا گفت:

  سلام من سال اخر دبیرستان هستم میخواستم بپرسم که برای کارشناسی چطور میتونم اپلای کنم؟؟
  یجایی خوندم که تو هاروارد اگر درامد سالیانه خانواده شما کمتر از ۶۵ هزار دلار باشه تحصیل برات رایگان میشه میخواستم بدونم که این موضوع چقدر صحت داره و چطور میشه انجامش داد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   قبولی از دانشگاه هاروارد بسیار بسیار سخت است و شانس چندانی برای پذیرش از مقطع دیپلم چندان قابل تصور نیست.

 54. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من پایه هفتم هستم خواستم بدونم و من اگر تا ۵ ساله آینده مدال طلا المپیاد های زیست و ریاضی رو چند بار دریافت کنم و حتی جهانیشون رو و سخت تلاش کنم و در معتبر ترین دانشگاه ایران پزشکی قبول بشم آیا شانس قبولی در هاروارد رو دارم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوار هستم آنگونه که تصور می‌کنید برای شما اتفاق بیفتد، چون این مقدار مدال و … بسیار سخت است و فاصله بسیار زیادی با پیش‌بینی و عمل وجود دارد ولی در صورتی که شما این بتوانید چند مدال طلا و … کسب کنید، احتمال پذیرش شما بسیار است.

 55. ناشناس گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که نمرات دبیرستان هم تاثیری در پذیرش دانشگاه هاروارد دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه پذیرش در دانشگاه هاروارد بسیار بسیار سخت است و شاید گفت که برای ادامه تحصیل از مقطع لیسانس تقریباً غیرممکن است.

 56. کیانا گفت:

  ببخشید بعداز دبیرستان میشه به دانشگاه هاروارد راه یافت از طریقه رتبه خوب کنکور و المپیاد ها و اینکه آزمون های جهانی رو شرکت کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پذیرش از دانشگاه هاروارد برای دانش‌آموزان بسیار سخت و حتی غیرممکن است، پیشنهاد ما این است که تلاش کنید تا از یک دانشگاه معتبر ایران در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شوید و همزمان روی زبان تمرکز کنید تا همزمان با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، آماده آزمون آیلتس یا تافل باشید، سپس به دانشگاه‌های معتبر دیگر مانند هاروارد و … فکر کنید.
   یک راه دیگر این است که بعد از دیپلم به کشورهای آلمان، نروژ، فرانسه یا ایتالیا اقدام کنید برای اینکار باید زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید.

 57. آیسان گفت:

  😐 یعنی چی الان
  شما ک به همه میگین امکان پذیر نیست پس باید ادیسون باشیم تا امکان پذیر بشه:|

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ما سعی می‌کنیم حقیقت را بگیم. برای نمونه افراد یا موسسات بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند که در عرض ۳ ماه می‌توان آیلتس ۷ گرفت یا پزشکی قبول شد که این موسسات کلاه‌بردار هستند، دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است که سالیانه رقابت بسیار بسیار سختی دارد و واقعاً نخبه‌ها وارد این دانشگاه می‌شوند.
   امیدوارم که شما اپلای کنید و پذیرش بگیرید و عکس نظر ما ثابت بشه
   موفق باشی

 58. عرفان گفت:

  سلام وقت بخیر.
  من درباره علم ریاضی و علم ژنتیک ایده هایی دارم و ترکیبی از این دو علم منظورم هست…
  ازچه راهی باید اقدام کنم؟ لطفا راهنمایی کنید که چطور ایده خود را بع یک دانشگاه معتبر بفرستم و حمایت بشوم؟

 59. پیمان گفت:

  سلام
  بنده PhD جزا دارم
  ودر حال تحصیل در رشته روانشناسی هستم
  چندین مقاله بین المللی و داخلی مرتبط با روانشناسی و جزا دارم
  ایا امکان تحصیل در مقطع ارشد روانشناسی جنایی در هاروارد برای بنده هستش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متوجه نشدم؟ شما دکترا جزا دارید و می‌خواهید برای ارشد هاروارد اقدام کنید؟ الان روانشناسی می‌خونید؟

 60. هلما گفت:

  سلام من در یکی از مدارس سمپاد تهران تحصیل می کنم و نمرات خیلی عالی کسب کرده ام و در پایه ی خودم در مسابقات نعتبر کشوری شرکت کرده ام و مدال طلا و نقره زیادی نیز کسب کردم اگر به همین شکل ادامه دهم ایا شانسی برای قبولی در دانشگاه های برتر مانند هاروارد و استنفورد و ….. دارم ؟ با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود، بنابراین قبولی از این دانشگاه‌ها بسیار سخت است و مخصوصاً اینکه قبولی از مقطع دیپلم.
   تجربه ما نشان داده است که قبولی خیلی سخت یا غیرممکن است ولی پیشنهاد می‌کنیم که با این رزومه خوب جلو بروید و سعی کنید تلاش کنید و شانس خودتان را امتحان کنید.

 61. رضا عطائی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم.
  ۴ تا مقاله چاپ شده دارم.
  سال ۹۸ بعنوان پژوهشگر برتر حوزه آموزش و پرورش از طرف وزارت علوم،وزارت آموزش و پرورش و خود دانشگاه فرهنگیان جایزه دریافت کردم.
  با توجه به تعهدی خدمتی که دارم با اتمامش حداقل ۱۲ سال سابقه کاری دارم و البته چند مقاله دیگه خواهم نوشت. زبان هم که سال دیگه آزمون تافل میدم.
  خواستم بدونم اگر من ارشدم رو هم تو دانشگاه معتبر ایران بگیرم میتونم برای دکترا اقدام کنم به دانشگاه هاوارد.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان پذیرش شما خیلی بعید است، برای شانس دکترا دانشگاه‌های با رنک متوسط را براساس رزومه شما بررسی کرد که چقدر شانس دارید، در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، لطفاً رزومه خودتان اعم از معدل، نمره زبان، عنوان مقاله و اینکه کجا چاپ شده را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 62. زهرا گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته دارو سازی در دانشگاه هاروارد باید چیکار کرد؟

 63. فهیمه گفت:

  با سلام ،بنده دکترای دامپزشکی از دانشگاه ارومیه فارغ التحصیل شدم ،در حال حاضر
  دکترای بهداشت و ایمنی مواد غذایی در علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. ، خیلی علاقمند هستم برای پست داک برای هارواد یا دانشگاه های معتبر اپلای کنم ،کدام دانشگاه های امریکا تو زمینه تحصیلی بندا امکان تحقیقات دارند!؟ ایا در هارواد همچنین دانشکده ای هست!؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 64. نرگس گفت:

  سلام وقت بخیر .

  من ۱۳ سال دارم و علاقه به رشته ی موسیقی دارم . از حدود ۹ سالگی به زبان علاقمند شده و تاکنون به کلاس زبان میروم و قصد دارم مدرک زبان را بگیرم همچنین در ورزش بسکتبال فعالیت دارم . در نواختن ساز پیانو نیز مهارت دارم و استعداد زیادی در موسیقی دارم . در همه ی دروس نمراتی عالی کسب کرده ام و دارم برای امتحان تیزهوشان اماده می شوم . انگیزه و علاقه ی زیادی به تحصیل دارم . ایا می توانم در اینده در دانشگاه های برتر تحصیل کنم ؟

 65. نرگس گفت:

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 66. نرگس گفت:

  سلام وقت بخیر .

  من ۱۳ سال دارم و علاقه به رشته ی موسیقی دارم . از حدود ۹ سالگی به زبان علاقمند شده و تاکنون به کلاس زبان میروم و قصد دارم مدرک زبان را بگیرم همچنین در ورزش بسکتبال فعالیت دارم . در نواختن ساز پیانو نیز مهارت دارم و استعداد زیادی در موسیقی دارم . در همه ی دروس نمراتی عالی کسب کرده ام و دارم برای امتحان تیزهوشان اماده می شوم . انگیزه و علاقه ی زیادی به تحصیل دارم . ایا می توانم در اینده در دانشگاه های برتر تحصیل کنم ؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که دوست پر انرژی، بااستعداد و خوبی را همراه خود داریم. واقعیتش این است که پذیرش از دانشگاه‌های برتر دنیا یک مقدار سخت یا شاید بسیار سخت است.
   شما در صورتی که بخواهید بعد از دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه را مد نظر داشته باشید، برای اینکار باید شما مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ داشته باشید.
   برای دانشگاه‌های برتر دنیا پیشنهاد می‌کنم که کارشناسی و ارشد را در یکی از دانشگاه‌های خوب دنیا تحصیل کنید و سپس برای کشورهای فوق‌العادی مانند هاروارد، استنفورد برای دکترا اقدام کنید.

 67. علی گفت:

  سلام ببخشید آیا دانشگاه هایی که در کشور های غیر اسلامی قرار دارند مثل هاروارد و… با اندیشه های اسلامی و کلا مذهب مشکلی دارند؟ یا به راحتی میتوان فعالیت کرد

 68. علی گفت:

  سلام.وقتتون بخیر. آیا دانشگاه هایی مثل دانشگاه هاروارد و برتر های جهان با اندیشه های اسلامی مخالفت میکنند و سیاست هم در این دانشگاه ها وارد شده است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شناختی در این مورد ندارم ولی تصور می‌کنم که مشکل و مخالفتی نداشته باشند.
   در ضمن این نکته را هم مد نظر داشته باشید که قبولی از این دانشگاه بسیار بسیار بسیار سخت است و تقریباً غیرممکن است.

 69. ناشناس گفت:

  سلام.
  این دانشگاه رشته داروسازی داره و خب فکر نمیکنم به خاطر ملیت باشه که میگین اصلا امکانش نیست برای داروسازی
  اگر مقطعی رو در دانشگاه خارج از کشور ادانه بدیم امکان پذیرش هست؟
  داروسازی رو میشه در واقع دو دانشگاه اپلای کرد؟
  چون رشت ههای مثل بیوتک دیدم که در سه دانشگاه و مقطع بوده و در نهایت دکترا را از هاروارد گرفته اند.
  ممنون.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به خاطر ملیت نیست که پذیرش از دانشگاه هاروارد سخت باشد.
   همانطور که اطلاع دارید، دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و پذیرش از آن خیلی سخت است، با توجه به علم و دانش دانشجویان ایرانی امکان دریافت پذیرش از این دانشگاه بسیار سخت و نادر است.

 70. علی گفت:

  نا شنوا باش وقتی همه از محال بودن رویاهات صحبت میکنند…

 71. مریم گفت:

  سلام، خسته نباشید، من دانشجوی دکترای علوم اعصاب هستم ۲۸ ساله. ۸ تا مقاله isi دارم با ایمپکتای خوب و به زودی بیشتر هم میشه، لکچر و پوستر در کنگره ها و … دارم، واسه پسادکترا بخوام دانشگاه هاروارد اقدام کنم و بورسیه باشم امکانش هست؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بابت این رزومه خوب شما، به شما تبریک عرض می‌‎کنیم. پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را آزمایش کنید ولی پذیرش از دانشگاه هاروارد بسیار سخت است و بعید به نظر می‌رسد.

 72. المیرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۳ سالم هست در مدرسه سمپاد درس میخونم و معدلم تا الان ۲۰ بوده و رتبه اول هستم . یه اختراع ثبت شده دارم در جابر بین حیان و امسال دارم برای خوارزمی هم تلاش میکنم ، دو سال دیگه دیپلم میگیرم استادم میگه زبانم بسیار عالیه که میتونم ۳ سال دیگه آیلتس ۸ حتی ۹ هم بگیرم ، تافلIBT هم میدم ، یک مقاله علمی پژوهشی ثبت شده دارم و طی سال های دیگر هم بازم مقاله می نویسم . ویولن در حد حرفه ای کار میکنم و به طور یکه قرار بود اول بورسیه اتریش بگیرم ولی من دوست دارم هاروارد بخونم . میخوام آزمون SAT هم بدم و براش دارم آماده میشم .
  اگر این کار هایی رو که میگم انجام بدم چقدر شانس قبولی در هاروارد دارم و میتونم بورسیه بگیرم ولی متاسفانه کمی مشکل مالی دارم ولی میتونم یه انگیزه نامه عالی بنویسم و همه استادان و دبیر هام توصیه نامه برام خواهند نوشت . بعد از ۱۲ سال تحصیلی میتونم اقدام کنم ؟ شانس گرفتن بورسیه و قبولی دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در وهله اول برای شما تبریک می‌گویم بابت این پشتکار، توانایی، استعداد و البته خانواده خوب
   واقعیتش المیرا جان قبولی و اخذ بورسیه هاروارد بسیار سخت است و افراد کمی بودند که بتوانند از ایران برای مقطع کارشناسی برای هاروارد پذیرش بگیرند و نکته مهم دیگر اینکه شما تا دیپلم بگیرید، چندین سال زمان باقی مانده است و در طول این سال‌ها اتفاق‌های مختلفی پیش میاد و ممکن است قوانین تغییر کند و برای همین از الان نمی‌توان پیش‌بینی کرد.
   در صورتی که دارای چنین رزومه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید، هر چند احتمال پذیرش کم است.

 73. دانیال گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آیا رشته داروسازی رو میشه اول یک دانشگاه اروپا و بعد از اون به هاروارد اپلای کرد؟در دو مقطع متفاوت؟

 74. ناشناس گفت:

  سلام .روزتون بخیر
  آیا رشته داروسازی با رزومه عالی و نمره زبان و …. میتوان برای دانشگاه های امریکا بویژه تاپ هاشون اپلای کرد؟

 75. انا گفت:

  سلام
  میشه درباره تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه هاروارد لطفا کمی توضیح بدید؟

 76. Amir گفت:

  سلام
  من سال ۴ پزشکی دانشگاه تهران هستم و میخواستم بدونم که میتونم برای تخصص وارد این دانشگاه بشم؟

 77. باسط گفت:

  سلام من از افغانستان هستم
  آیا می‌شود در دانشگاه هاروارد رایگان درس خواند
  اگر می‌شود شرایط چیست ؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است، امکان دریافت پذیرش از این دانشگاه بسیار بسیار پایین است. بهترین پیشنهاد این است که شما تلاش کنید تا از یک دانشگاه خوب در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شوید و سپس ارشد را در یک دانشگاه بهتر در دنیا با رنکینگ بالا ادامه تحصیل دهید و در ادامه شانس اخذ پذیرش شما در مقطع دکترا می‌تواند افزایش پیدا کند.

 78. ناشناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  آیا برای مقطع قبل phd میتوان از دانشگاه های آمریکا پذیرش گرفت؟ با شرایط دانشگاه مورد نظر؟

 79. ناشناس گفت:

  سلام .وقتتونب یخر
  آیا برای مقطع قبل phd میتوان از آمریکا پذیرش گرفت؟در صورت دادن آزمون های معادل سازی؟

 80. UK گفت:

  جالبه..هرکسی هر شرایطی داره شما میگید امکان نداره هاروارد قبول بشید ..پس اینایی که قبول شدن از مریخ اومده بودن؟ چرا الکی همه رو ناامید میکنید؟ مگه ما ایرانیا شاخ و دم داریم که میگید امکانپذیر نیست؟ اگه بنا بر نظر شماست که هیچ کسی شانس پذیرش از هاروارد رو نداره …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   من ترجیح می‌دهم واقعیت را بگویم تا دروغ شیرین!
   این دانشگاه‌ها به عنوان بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و هر ساله رقابت بسیار فشرده‌ای برای قبولی از این دانشگاه‌ها وجود دارد.
   دانشجویانی که در سیستم آمریکا یا انگلیس یا اروپا درس خوانده‌اند، امکان پذیرش زیادی دارند و البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای قبولی از این دانشگاه‌ها شما باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید که نیاز به ویزا دارید ولی خب دریافت ویزا برای ایرانی‌ها یه خورده مشکل است.
   برای همین بهترین پیشنهاد این است که برای ارشد یا دکترا فکر کنید و اقدام کنید.

 81. Sara گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناس بیهوشی هستم
  آیا برای تحصیل در مدرک کارشناسی ارشد رشته پرستاری بیهوشی در دانشگاه هاروارد یا سایر دانشگاه های پزشکی آمریکا شانسی دارم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه مجموعه ما در زمینه دانشگاه هاروارد خدماتی را ارائه نمی‌دهد، چون این دانشگاه و دانشگاه‌های مرتبط به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و علاوه بر قبولی بسیار سخت آن، برای شرکت در آزمون ورودی نیاز به ویزا دارد که متاسفانه ویزا ارائه نمی‌شود.

 82. A گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و در المپیاد زیست مدال طلا کشوری دارم ، آیا میتوانم به هاروارد بروم؟

 83. A گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و در المپیاد زیست مدال طلا کشوری دارم ، آیا میتوانم به هاروارد بروم؟…..

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به خاص بودن و اعتبار دانشگاه هاروارد امکان دریافت بورسیه از این دانشگاه بسیار پایین است ولی اگر تصور می‌کنید که شانس پذیرش دارید، می‌توانید اقدام کنید.

 84. علی گفت:

  سلام. خسته نباشید. ببخشید اگر رزومه تحصیلی عالی داشته باشیم و کل شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد رو هم داشته باشیم آیا در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا شانسی برای پذیرش داریم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما تلاش می‌کنید تا جواب بلی برای پذیرش از هاروارد را از من بگیرید!! در حالی که من کاره‌ای نیستم و امیدوارم که شما بتونید پذیرش بگیرید.
   شما وقتی می‌گویید که کل شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد را داشته باشم، خوب این بدین معنی است که همه چی حل است دیگر.

 85. بردیا گفت:

  شما به رتبه ۹ کنکور کشوری و طلای المپیاد کشوری گفتید شانسشون بسیار پایینه دیگه اون بقیه ایرونیا چه کردن رفتن هاروارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد آزمون ورودی دارد و برای شرکت در آزمون ورودی شما باید ویزا بگیرید که گرفتن آن خیلی سخت است یا غیرممکن
   به نظرم بهتر است یه خورده واقع‌بین شوید.
   دانشجویان ایرانی هاروارد از مقاطع بالاتر وارد هاروارد شده‌اند نه از مقطع دیپلم

 86. atfh گفت:

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید میخواستم بدونم کسی که رشته ادبیات انگلیسی تو دانشگاه تهران خونده باشه با چند سال سابقه کار امکان پذیرشش وجود داره؟!

 87. ناشناس گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  آیا دانشگاه هاروارد و دانشگاه های تاپ آمریکا مدرک پیام نور را پذیرش میکنند؟در صورت دلشتن شرایط دانشگاهشون؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل از مقطع لیسانس در دانشگاه‌های برتر دنیا برای دانشجویان ایرانی وجود ندارد.
   چون این جور دانشگاه‌ها امتحان ورودی دارند و شما برای شرکت در آزمون ورودی باید ویزا داشته باشید که متاسفانه صادر نمی‌شود.

 88. ناشناس گفت:

  سلام.منظورتون رو متوجه نمیشم برای کارشناسی ارشد نمیشه اپلای کرد؟
  کلن داشنگا هپیام نور مدرکش معتبر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور این است که برای دانشگاه‌های برتر دنیا نمی‌توان برای مقطع کارشناسی اقدام کرد، بهترین روش این است که شما کارشناسی را در ایران تمام کرده و ارشد را برای یک دانشگاه معتبر اپلای کنید و سپس برای دکترا برای هاروارد اقدام کنید.
   مدرک پیام نور معتبر است و می‌توانید پذیرش بگیرید.

 89. ناشناس گفت:

  سلام.
  من دانشجوی مهندسی کامپیوتر پیام نورم آیا بعد تموم کردن مقطع لیسانس با رزومه خوب میتونم آمریکا اپلای کنم؟محدودیت دانشگاه نداره با توجه به دانشگاهم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک دانشگاه پیام نور مشکلی ندارد و می‌توانید اقدام کنید به شرطی که نمره زبان مناسب و معدل کافی داشته باشید.

 90. Sara گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  خواستم بدونم هاروارد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ممکنه؟
  و اینکه رتبه کنکور باید در رنج چه اعدادی باشه ک مورد قبول هاروارد باشه
  ممنون⚘

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در هاروارد برای دانش‌آموزان ایرانی امکانپذیر نیست. پذیرش از دانشگاه‌های برتر دنیا بسیار سخت است.
   شما برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیاز به ویزا دارید که متاسفانه ویزا صادر نمی‌شود.

 91. مهسا گفت:

  سلام
  هارواد رشته پرستاری ام داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توانید از سایت دانشگاه پیگیری کنید ولی این نکته را باید بدانید که پذیرش از این دانشکاه بسیار سخت است.

 92. غزل گفت:

  بورسیه داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیرش در دانشگاه هاروارد بسیار کم است. دانشگاه‌های برتر دنیا آزمون ورودی دارند و برای آن نیاز به ویزا است که متاسفانه ویزا صادر نمی‌شود.

 93. زهرا گفت:

  سلام. برای روانشناسی هاروارد بهتره که از مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنیم یا دکتری؟؟ و اینکه حداکثر سن برای ورودی کارشناسی ارشد هاروارد چند ساله؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه به خاطر پذیرش بسیار سخت دانشگاه هاروارد امکان پذیرش از آن بسیار سخت است و بستگی به رزومه شما دارد.
   پیشنهاد می‌کنیم که شانس خودتان را آزمایش کنید و اقدام کنید.
   در حالت کلی محدودیت سنی برای دکترای ۴۰ سال است ولی شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

 94. Sania گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و سال آخر دبیرستانم
  سال دهم و یازدهم رو با معدل ۲۰ پشت سر گذاشتم و مطمئنم امسال هم همینطوره
  ۳ سال رو جهشی خوندم و مدرک آیلتس با نمره ۹ رو گرفتم
  انگیزه نامه و توصیه نامه هم دارم
  اگه ۲ سال رو تو یکی از کالج های آمریکا بگذرونم
  امکان پذیرش من توی دانشگاه هاروارد وجود داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیرش در دانشگاه هاروارد برای ایرانی‌ها وجود ندارد ولی اگر ساکن کشور دیگری باشید، می‌تواند امکانپذیر باشد.
   در صورت داشتن چنین رزومه‌ای می‌توان شانس آورد، مخصوصاً با نمره آیلتس ۹ !! که بسیار نادر است و شاید خیلی نادر و غیرقابل دست‌یافتنی است.

 95. Parisa گفت:

  سلام وقت بخیر میبخشید اگر بخوام تخصص پزشکی قبول بشم تو هاروارد محدودیت سنی داره ؟اگر داره میشه بگید تو چه رنجی هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در هاروارد برای ما وجود ندارد.
   آزمون هاروارد آزمون ورودی دارد که باید در آن شرکت کنید و باید ویزا برای شما واریز شود که متاسفانه ویزا صادر نمی‌شود.

 96. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگه لیسانس حقوق دانشگاه تهران با معدل ۱۹ و چند مقاله و توصیه نامه و مدرک زبان تافل ۱۱۰ و انگیزه نامه و در کل رزومه خوبی داشته باشم .میتونم برای ارشد رشته حقوق در دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرم؟؟
  و آیا برای ارشد رشته حقوق بین الملل یا خانواده به کشی که لیسانس حقوق ایران دارد بورسیه میدهند؟
  من یه جا شنیدم که لیسانس حقوق ایران چون اسلامیه امکان پذیرش در ارشد هاروارد وجود نداره.راسته

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود، لذا پذیرش از آن بسیار سخت است، به نظر می‌رسد که امکان پذیرش در آن بسیار سخت باشد و یا غیر ممکن ولی شما شانس خودتان را امتحان کنید.

 97. رها گفت:

  سلام من مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران میخونم رزومه نسبتا قوی ای دارم میخوام برای نوروساینس ارشد اقدام کنم ممکنه بخاطر تفاوت این رشته ها پذیرشم نکنن؟ من دوره های انلاین این رشته در هاروارد و چند دانشگاه دیگر رو هم گذروندم

 98. محمد شریفی گفت:

  سلام جناب
  ببخشید من کلاس دهم هستم و در مدرسهٔ تیزهوشان(سمپاد) تحصیل میکنم.
  میخواستم بدونم امکانش هست اینکه بتونم برای رشته پزشکی برم اونجا؟
  پیشنهاد شما برای اینکه رزومه قوی‌تری داشته باشم چیه؟
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان قبولی از دانشگاه هاروارد بسیار بسیار سخت است. چون افراد بسیار کمی هستند که پذیرش می‌گیرند و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه هاروارد باید به صورت حضوری شرکت کنید و برای آن باید ویزا صادر شود که متاسفانه در شرایط حاضر امکان صادر شدن ویزا وجود ندارد.

 99. ستایش گفت:

  سلام و خسته نباشید . میخواستم بپرسم برای قبولی و ادامه تحصیل پزشکی در دانشگاه های تاپ مثل هاروارد باید حداقل معدل دیپلم چندباشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان قبولی از دانشگاه‌های تاپی مانند هاروارد از دیپلم برای دانش‌آموزان ایرانی وجود ندارد. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای قبولی از دانشگاه هاروارد نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید که متاسفانه ویزای برای اینکار صادر نمی‌شود.

 100. یاس گفت:

  سلام ببخشید خواستم بدونم کسی که مدال طلای المپیاد ریاضی جهانی را دارد
  و تافل نمره کلاسیش بالای ۹۰ هست و داره برای آزمون تافل آماده میشه و تو مدرسه انرژی اتمی با نمره بالای ۱۹ و ۵۰ بوده شانسی برای اخذ بورسیه برای مقطع لیسانس دانشگاه هاروارد ندارد چون یک آزمون هم میگیرند

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی ویزای برای این این نوع آزمون‌ها در ایران صادر نمی‌شود و بنابراین شما نمی‌توانید در آنها شرکت کنید.
   در صورتی که تصور می‌کنید که احتمال موفقیت شما بالا است، چرا شانس خودتان را امتحان نمی‌کنید؟

 101. حمید گفت:

  سلام. ببخشید میشه لیسانس رو در دانشگاه شهید بهشتی بگیریم؛ بعد برای ارشد به یکی از دانشگاه‌های آمریکا بریم و سپس برای دکترا به هاروارد یا استنفورد ثبت نام کنیم؟! آیا اینجوری امکان پذیرش وجود داره؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شما بهترین‌ها را آرزومندم.
   قبولی از دانشگاه هاروارد بسیار سخت است ولی خب در صورتی که بتوانید ارشد را از یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا کسب کنید، شانس شما افزایش می‌یابد.

 102. فریبرز گفت:

  سلام اقای ولی پور تحصیلات من دیپلم هستش و قصد ادامه تحصیل در هیچ دانشگاهی رو ندارم فقط خواستم بگم با ازمایشاتی که انجام دادم جاذبه واقعی زمین رو کشف کردم و میدونم از کجا سرچشمه میگیره و همینطور چطور میشه اون رو کنترل کرد ولی متاسفانه نمیدونم از چه راهی پیش برم من رو راهنمایی کنید تشکر:

 103. Amirmohammad گفت:

  سلام و ارادت. وقتتون بخير. جناب من يه سوال برام پيش اومد اينه كه من تمااام سوال جواب هاي بچه هارو خوندم. و تمامم اين سوالارو منم داشتم و متوجه شدم مرسي از پاسخگوييتون من خودم يه ماه ديگه كنكور هنر دارم و. خب دانشگاه هاروارد يا اكسفورد قطعااا بخترين و شكي نيست خب ارزوي هر مسي هستت البتهه به جزز بعضي هاا كه. اصن نميدونن دنيا چه خبره و هدف ندارن ارزووي هر كسي هست وليي بايد هدف داشت من تلاشمو ميكنم قسمت واسه ترسو هاهست كسيي كه ميخاد كاري بكنه و هدف داشته باشه ميجنگه. و بدستش مياره خواستن توانستن نيست خواستن افريدن هست. و اين همه حرف زدم تا از شما بپرستمم اينن همه بچه ها اومدن درباره دانشگاه هاروارد پرسيدن و شما گفتيد نميشه و سخته برام جالبه بدونم پس كيا قبول ميشن و از كجا ها منطورم كشور هاست اخه جالبه كه. ما ايران هستيم و واقعا سخته براي ما اگه ماا نميتونم پس كيا قبول ميشن و راه ما چيه من همه جواباتونو خوندم ولي يه راه حل. پيدا نكردم كه چطورر امكان پذير ميشه اين موضوع كي پس ميتونه بعد يك ترم يا دوتر دانشگاه تهران يا امير كبير يا هر چيزي بره هاروارد يا … يا بعد كنكورش يه سره بره چرا ما نميتونم چون تو ايرانيم ؟؟ برام سواله كه چطور بقيه يه كنكور ميدن مثلا تو هاروارد قبول ميشن و ما بايد اينجا كنكور بديم و بعد ارشدم يه كاري كني. كه باز ميگيد نميشه دكترارو اگه خدا خواست ما ميتونيم. پس يه راه حلي بديد به ما كه ما هم بدونيم ولا خسته شديم. من كه تمام حرف و سوالاي بقيه رو ديدم باا جواب نميشه و سخته شما مواجه شدم. اخه پس ما چه گناهي كرديم يه راه حل به ما هم بديد.
  سپاس از لطفتون 🙏🏻💙

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و آفرین به تلاش و پشتکار شما که تمام پیام‌ها را خواندید و هدف بزرگی مانند دانشگاه هاروارد را دارید.
   دوست عزیز پیشنهاد من پذیرش ابهام است. درسته که خواستن توانستن است ولی خب نه هر خواستنی مثل اینکه منی که الان بالای ۳۰ سال سن دارم، فوتبال حرفه‌ای بشوم الان در این سن و همبازی مسی بشوم؟؟؟!!
   قبولی از یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا خیلی کار سختی است و شما باید بتوانید رزومه خوبی داشته باشید و خیلی خوب کار کنید و مشکل دیگری به نام ویزا وجود دارد.
   شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید که متاسفانه ویزای صادر نمی‌شود و دوست عزیز کاش موارد در دست من بود تا به شما هم اجازه تحصیل می‌دادم، مشکلاتی وجود دارد که در کامنت‌ها بیان شده است و متاسفانه در حال حاضر راه‌حلی وجود ندارد.
   ۲ پیشنهاد دارم:
   ۱. پذیرش ابهام :یعنی قبول کنید که امکانپذیر نیست و برای سایر دانشگاه‌های برتر دنیا اقدام کنید مثلاً رنک زیر ۵۰
   ۲. تا ارشد یا دکترا در بهترین دانشگاه‌ها در دنیا مطالعه کنید و سپس اقدام کنید.

 104. علی گفت:

  با سلام و عرص و ادب و احترام خدمت شما.یک سوال داشتم سوال من این است که اگر دیپلم رشته علوم تجربی داشته باشم برای دیپلم کنکور سراسری بدهم می توانم بعد از دیپلم وارد دانشگاه جانز هاپکینر شوم مثل پروفسور خدادوست.یا بعد از فوق دیپلم وارد شوم که انشا الله اناتومی را خوب بخوانم.و وارد شوم و انشا الله فوق دیپلم زبان هم کسب کنم که بعد مسلط شدم وارد بشم.با تشکر.

 105. علی گفت:

  با سلام.یک سوال داشتم ازمون MCAT و ازمون CUSMLE چطوری بدهم و انشا الله جایزه نوبل را از دانشگاه جانز هاپکینز به یاری خدا و امام زمان دریافت کنم.با تشکر.

 106. علی گفت:

  با سلام.یک سوال داشتم ازمون MCAT و ازمون CUSMLE چطوری بدهم و انشا الله جایزه نوبل را از دانشگاه جانز هاپکینز

  دریافت کنم.با تشکر.

 107. حمید گفت:

  سلام خسته نباشید. بخشید میشه از کارشناسی تا ارشد رو در فرانسه تحصیل کنیم و برای دکترا به هاروارد اقدام کنیم؟!
  و همچنین برای دکترا هاروارد، دیگه آزمون sat رو نیاز نیست بدیم؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که در کامنت‌ها و نوشته بیان شده است دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و پذیرش از آن بسیار سخت است.
   احتمال پذیرش است.
   در صورتی که شما یک مقطع را در کورس انگلیسی زبان طی کنید، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید.

 108. عبدالمجید حمیدی گفت:

  سلام
  مه فعلا محصل سال اول در دانشکده پزشکی دانشگاه قاهره مصر هستم
  میخاستم بدانم چه کارهای باید انجام داد تا در آینده در بورسیه دانشگاه هاروارد در دانشکده پزشکی کارشناسی ارشد کامیاب شوم
  چه مدارک مورد نیاز است
  و آیا دانشگاه هاروارد بورس های رایگان را به دانشگاه های دیگه کشور ها هم میدهد
  تا بتوانیم در آنها بطور کاملا رایگان بورس شویم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی دانشگاه هاروارد هم مثل اکثر دانشگاه‌های دنیا بورسیه‌های متنوعی دارد.
   شانس پذیرش در دانشگاه هاروارد خیلی کم است، بهترین پیشنهاد این است که به سایت این دانشگاه مراجعه کنید تا از شرایط ادامه تحصیل آشنا شوید و با شرایط خودتان مقایسه کنید.

 109. مصطفی گفت:

  سلام
  آیا می شه در دانشگاه هاروارد در مقاطع دکتری و بالاتر در رشته ژنتیک آموزش دید ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تحصیل در دانشگاه هاروارد شرایط خیلی خاصی را می‌طلبد که باید رزومه تحصیلی عالی‌ای داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت خود دانشگاه سر بزنید تا اطلاعات به روز را از آنجا کسب کنید.

 110. mohammad گفت:

  سلام به شما
  من معدل دیپلمم بالای ۱۹.۵ هست و انگلیسی c1 المانی b2 و همچنین فرانسوی b2 دارم
  برای کدوم دانشگاه شانس بیشتری دارم برای لیسانس؟!

 111. mohammad گفت:

  سلام به شما
  من معدل دیپلم تجربی ام بالای ۱۹.۵ هست
  انگلیسی c1 المانی b2 و فرانسوی b2 دارم
  برای تحصیل پزشکی در مقطع لیسانس در کدام دانشگاه شانس دارم؟!

 112. آرزو حسینی گفت:

  سلام. من کارشناسی خودم را در رشته میکروبیولوژی با معدل بالا گرفته ام و برای ارشد میخواستم پذیرش بشم برای رشته مشابه رشته خودم … چه مدارک زبانی نیاز دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس شما را در اخذ بورسیه برای دانشگاه هاروارد را بسیار کم تصور می‌کنیم ولی با اینحال پیشنهاد می‌کنم که به سایت خود دانشگاه سر بزنید و شرایط را بررسی کنید.
   اکثر دانشگاه‌های دنیا هم مدرک زبان آیلتس و تافل را قبول می‌کنند.

 113. mohammad گفت:

  برای دانشگاه های تاپ مثل اکسفورد و …. چند درصد شانس دارم؟
  رشته پزشکی

 114. امیر حسام امینی پور گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی سال اول ریاضی دانشگاه شریفم تو دبستان مقام رباتیک کشوری دارم یک مقاله دارم
  و چند کتاب مدرک مربی گری چند رشته ورزشی و ttcدارم و تو چند آزمون تیمز رتبه ۱ شدم نقاشی و خطاطی مدارک مربی گری دارم آیا می تونم برای دانشگاه هاروارد اقدام کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که شما خودتان می‌دانید دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و برای قبولی در آن باید رزومه بسیار قوی داشته باشید.
   پیشنهاد می‌کنیم که شانس خودتان را در مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا امتحان کنید.

 115. حمید رضا گفت:

  پس اینطور که پیداست و شما پاسخ کامنت ها رو میدید، هیچ جوره امکان تحصیل در مقطع کارشناسی وجود نداره. مخصوصاً برای ایرانی ها…
  فقط توی مقطع دکتری امکان تحصیل برای برخی افراد خیلی خیلی نخبه که تازه اون ها هم کارشناسی رو در دانشگاه های سطح بالای ایران و ارشد رو توی دانشگاه های سطح بالا اروپا گذرونده باشن وجود داره.
  که البته باز همونم مشروط به داشتن انگیزه نامه قوی و مدرک زبان با نمره بالا و توصیه نامه است.
  یه جورایی احتمالش نزدیک به صفره دیگه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی
   رقابت در اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد بسیار شدید است.
   آیا شما دانشجویی را می‌شناسید که از مقطع ارشد و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ایران و رزومه معمولی از دانشگاه هاروارد قبول شده باشد؟
   البته شاید هم اسثتنا وجود داشته باشد ولی خب کلیت موضوع مهم است.

 116. xkjrgbh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من عاشق پزشکی و بخصوص جراحی مغز و اعصاب هستم سوالم اینه که آیا بعد از اینکه بتونم رتبه عالی و تک رقمی رو در کنکور کسب کنم و همینطور بتونم نمره خوبی رو در آزمون آیلتس کسب کنم
  آیا میتونم برای ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد پذیرش بشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد برای ایرانی‌ها از مقطع لیسانس وجود ندارد.
   چون باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید و در ضمن برای شرکت در آزمون‌های حضوری ویزا دریافت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای این مورد صادر نمی‌شود.

 117. xkjrgbh گفت:

  لطفا اگه میشه پاسخمو زودتر بدید ممنون میشم

 118. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من می خواهم از کارشناسی در این دانشگاه تحصیل کنم سخت بودنش هم اصلا مهم نیست چون چیزی نیست که نشه انجام داد فقط میخواستم بدونم که دقیقا چه کارهایی باید بکنم که پزشکی از کارشناسی در این دانشگاه بتونم تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست.
   چون برای شرکت در آزمون حضوری دانشگاه نیاز به دریافت ویزا دارید و در حال حاضر برای این مورد ویزا صادر نمی‌شود.

 119. 79a گفت:

  سلام . ممنون از سایت خوبتون. ایا دانشگاه برای بورسیه به یکی از دانشگاه های امریکا چه دانشگاه معمولی باشه چه پیشرفته، مهم است؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تاثیر چندانی ندارد.
   تاثیر مهم نمره زبان شما است ولی در صورتی که دانشگاه شما معتبر باشد، شانس قبولی بالاتری خواهید داشت.

 120. maryam گفت:

  سلام وقتتون بخیر،ببخشید من امسال که کنکور دادم قصد دارم که دانشگاه شریف قبول شم
  با رتبه بالا…و البته رشته تحصیلیمم ریاضی هست،گرایش هوافضا،توی سایت خوندم که مکانیکی رو قبول میکنه،با توجه به اینکه هوافضا یکی از زیرشاخه های مکانیکی هستش…این دانشگاه من رو قبول میکنه یا خیر؟و اینکه وقتی که دانشگاه شریف قبول شدم باید از تابستون سال سوم تقاضای اپلای بدم؟ قصد دارم بعد از تحصیل در هاروارد کاراموز ناسا بشم🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هر ساله شرایط و قوانین عوض می‌شود ولی در صورتی که شما رزمه خوبی باشید، شانس قبولی شما هم افزایش می‌یابد. به عنوان مثال معدل بالا، فارغ‌التحصیلی دانشگاه شریف، نمره زبان بالا، مقاله و …

 121. سیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر. توی شرایط ورود به دانشکده پزشکی هاروارد گفته شده باید حداقل ۳ سال کالج در رشته های علوم پایه بگذرونید. اگه من آزمون اس ای تی شرکت کنم و اونجا کالج برم بعد میتونم برای دانشکده پزشکی اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه هاروارد نیاز به دریافت ویزا هستید و در صورتی که در خارج از کشور زندگی می‌کنید، می‌توانید امیدوار باشید ولی در غیر اینصورت شرایط بسیار سخت است.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا شانس خودتان را امتحان کنید، می‌توانید اقدام کنید.

 122. دایان گفت:

  سلام وقت بخیر
  معدل کارشناسیم ۱۶.۶۴ هست
  نمره آیلتس ۸
  رتبه ۱ آزمون وکالت رو کسب کردم
  و مولف کتاب حقوقی و چند مقاله isi هستم
  برای فاند LLM هاروارد امتیاز کافی دارم یا خیر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به طور کلی دریافت بورسیه تحصیلی در رشته حقوق بسیار سخت است و البته دانشگاه هاروارد!!!
   احتمال و شانس دریافت بورسیه شما بسیار کم است ولی در صورت تمایل می‌توانید شانس خودتان را آزمایش کنید.

 123. Ana گفت:

  من دو تا سوال داشتم اول اینکه
  برای تحصیل رشته داروسازی در هاروارد چه گام هایی رو باید طی کرد؟ یعنی اول بای علوم پایه بخونم بعد درخواست بدم؟ و اینکه آیا این رشته بورسیه داره؟
  دومین سوالم اینه که برای پذیرش در رشته سینما در دانشکده هاروارد گرایش فیلمنامه نویسی چطور باید اقدام کرد؟ و از چه مقطعی؟
  رزومه: ایلس ۷/۵- معدل سال آخر دبیرستان۱۹- مدرک بین المللی فیلمنامه نویسی- مدرک بین المللی برنامه نویسی با زبان پاپیو- سابقه کار به عنوان مترجم- مهارت در اهنگ سازی، نویسندگی، نقاشی دیجیتال- گرافیک، تدوین ویدئو، بازی سازی، تسلط متوسط بر زبان کره ای، لوح تقدیر از مسابقات نویسندگی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در حالت کلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه هاروارد بسیار سخت است، شما می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران یا یک کشور دیگر ادامه تحصیل دهید، تا بتوانید در ادامه در هاروارد ادامه تحصیل دهید.

 124. تهمینه گفت:

  سلام اگر من مقطع کارشناسی رو در دانشگاه مک گیل کانادا در رشته ریاضی فیزیک بگیرم و برای ورود به مقطع کارشناسی بخوام برم دانشگاه هاروارد با نمره های بالا و آیلتس ۷.۵ در این صورت شانس قبولی من از طرف دانشگاه چقدر هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه کانادا برای مقطع لیسانس وجود ندارد و شما باید با هزینه شخصی خودتان اقدام به تحصیل کنید. در مورد دانشگاه هاروارد هم عرض کنم که قبولی از این دانشگاه بسیار سخت است ولی بهترین پیشنهاد این است که تلاش کنید و ناامید نشوید و برای شما بهترین‌ها را آرزو دارم.

 125. ناشناس گفت:

  سلام
  برای مقطع کارشناسی ارشد اگه پذیرش بگیریم میتونیم درخواست فاند کنیم؟
  رشته اقتصاد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه از دانشگاه هاروارد خیلی سخت است و نیاز به یک رزومه عالی است، پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را تست کنید.

 126. ناشناس گفت:

  سلام
  من سوالم اینه که روند گرفتن فاند چطور هست؟یعنی اگه پذیرش بگیریم میتونیم در صورت نداشتن شرایط مالی فاند هم دریافت کنیم؟
  یا گرفتن فاند رزوما قوی تری نسبت به پذیرش بدون فاند دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما براساس رشته و دانشگاه مورد نظرتان ( در صورت داشتن فاند اقدام می‌کنید) هر مقطع و کشورها متفاوت است و شما می‌توانید یا از تحصیل رایگان یا تحصیل رایگان و کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شوید.
   فاند براساس رزومه شما برای شما تخصیص داده می‌شود.
   بلی افرادی که فاند دارند، رزومه بهتری به سایر افراد دارند.

 127. ناشناس گفت:

  من میخواستم درباره اپلای رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد بدونم
  با فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران نمره زبان بالا و معدل بالا میشه از امریکا پذیرش گرفت؟
  مخصوصا ایوی لیگ
  چون اقتصاد مقاله نیاز نداره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت پذیرش وجود دارد ولی به احتمال بسیار زیاد همراه با شهریه خواهد بود که در اینصورت مقاله می‌تواند به شما کمک کند.

 128. باران گفت:

  سلام هاروارد برای رشته مشاوره هم پذیرش داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود که قبولی از آن بسیار سخت است، برای قبولی در دانشگاه هاروارد نیاز است تا شما در یک آزمون ورودی شرکت کنید ولی متاسفانه در حال حاضر ویزا برای شرکت در این آزمون ورودی صادر نمی‌شود.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهید، بهترین پیشنهاد این است که لیسانس و فوق‌لیسانس خودتان را در یک دانشگاه معتبر داخلی یا خارجی بخوانید و تلاش کنید که برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 129. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید بهترین رشته در حوزه علوم انسانی برای دانشگاه هاروارد چیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین رشته را نمی‌‌توان مشخص کرد، چون افراد برداشت‌ها و علایق مختلفی دارند. شاید برخی مدیریت را انتخاب کنند، برخی روانشناسی یا برخی حقوق و … را انتخاب کنند.

 130. دیانا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من توانستم ۳ کتاب و ۱ مقاله به چاپ برسونم و مدرک آیتلیس رو دارم و آزمون sat رو در ترکیه دادم با نمره ۱۶۷۹ من چقدر شانس قبولی دارم ؟
  و برای دانشگاه هاروارد حتما باید لیسانس داشته باشیم یا با مدرک دیپلم هم میشه ؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل با دیپلم در هاروارد وجود ندارد، چون شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید که برای این آزمون ویزا صادر نمی‌شود و شما نمی‌توانید حضور پیدا کنید.

 131. ندا گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و نمره ۱۰ آیتلیس و نمره ۱۷۹۸ sat رو در ترکیه دادم معدل و دیپلم ۲۰ شد ۲ تا مقاله نوشتم که از اساتید بزرگ کشور مورد تشویق قرار گرفتم و تونستم در ۱۵ سالگی ایده های متفاوتی به شرکت اپل بدم که مورد تایید شرکت بوده و رتبه دوم المپیاد زیست کشوری رو بدست آوردم
  امکان قبولی من در دانشگاه هاروارد چقدره و آیا میشه با مدرک دیپلم وارد دانشگاه شد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بیش‌ترین نمره آیلتس ۹ است و شما چطور از ۹ توانستید نمره ۱۰ بگیرید؟؟؟!!!
   دوست عزیز متاسفانه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد با مدرک دیپلم وجود ندارد، شما باید در یک دانشگاه معتبر ایرانی یا خارجی ادامه تحصیل دهید تا بتوانید در ارشد یا دکترا وارد دانشگاه هاروارد بشوید.

 132. ساره گفت:

  سلام . یه سوال داشتم یعنی واقعا هیج راهی وجود نداره که بعد از گرفتن دیپلم بشه در دانشگاه هاروارد یا اکسفورد ادامه تحصیل داد؟من فقط میخوام بدونم میشه یا نه و کاری به سختی و … ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تقریباً احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه‌ها برای مقطع لیسانس و اینکه شهروند ایران باشید تقریباً غیرممکن است، در صورتی که تمایل دارید تا شانس خودتان را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنم شانس خودتان را تست کنید.

 133. بی نام و نشان گفت:

  هرچی نظر خوندم به همه میگین نمی شه اپلای کنن از کارشناسی گرفته تا دکتری به همه با همه شرایطی 😐
  پس دقیقا کی می تونه اپلای کنه برای این دانشگاه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به نظر به خوبی نظرات را نخوندین، چون تو نظرات گفته شده که چون برای شرکت در آزمون ورودی نیاز به اخذ ویزا دارید، نمی‌توانید ویزا دریافت کنید و در ضمن دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی بسیار بسیار سخت یا غیرممکن است ولی شما می‌توانید لیسانس و ارشد خودتان را در یکی از دانشگاه‌های مطرح دنیا بخوانید و برای دکترا اقدام کنید.

 134. علیرضا گفت:

  سلام ببخشید شانش قبولی و بورسیه برای ارشد کامپیوتر چقدره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه هاروارد در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پایین است و باید یک رزومه بسیار عالی و خفن داشته باشید ولی پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.

 135. مرجان گفت:

  شرایط سنی پذیرش پزشکی و تخصص پزشکی هاروارد چیست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیل و همچنین ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد برای مقطع لیسانس وجود ندارد. چون برای ورود به این دانشگاه معتبر در یک آزمون ورودی شرکت کنید و متاسفانه در حال حاضر ویزای برای شرکت در آزمون ورودی صادر نمی‌شود.

 136. سنا گفت:

  سلام من چهارده سالمه و معدلم بالای نوزده و هشتاد هست اگه بتونم نمره ۸ توی آیلتس بگیرم و رزومه خوبی داشته باشم میتونم برای دانشگاه اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای ورود به یک دانشگاه معتبر مانند هاروارد نیاز است تا شما در یک آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید که این آزمون ورودی نیاز به دریافت ویزا دارد ولی متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای این نوع درخواست‌ها ارائه نمی‌شود و در نتیجه شما نمی‌توانید در این دانشگاه‌ها ادامه تحصیل دهید ( در مقطع لیسانس )

 137. ناشناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من چندجا خوندم دانشجویان ایرانی در امریکا نمیتوانند به ایران برگردند و خانواده شان را ببینند دلیلش چیه؟
  ایا دانشجو نمیتونه به همراه خانواده بره امریکا؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به مشکلات موجود بین ایران و آمریکا قوانین مختلفی در سال‌های مختلف تصویب می‌شود. همیشه ریسک برگشت به ایران و رفتن دوباره به آمریکا وجود دارد.

 138. شهریار گفت:

  سلام وقت به خیر. به نظر می رسد اطلاعات ارائه شده حداقل برای برخی رشته ها در دانشگاه هاروارد صحیح نیست.
  به عنوان مثال در رشته حقوق که بعد از اخذ یک لیسانس می بایست جهت پذیرش اقدام گردد، دوره های JD که تقریبا معادل لیسانس حقوق هست و LLM و SJD در این دانشگاه به دانشجویان خارجی هم اجازه تحصیل اعطا می کند.
  لذا الزاما لزومی به اقدام به پذیرش در مقطع دکتری در این دانشگاه نیست. اما شهریه بسیار بالایی دارد. متشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   از شما متشکر هستیم که نظرات و البته داشته‌های خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 139. محمود جلالیان گفت:

  سلام من رشتم تجربی هست در سال دهم نمره فیزیک و زیستم زیاد خوب نشد الان من دارم واس یازدهم آماده میشم و اینکه من میتونم بورسیه بشم یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در دانشگاه هاروارد وجود ندارد.

 140. ناشناس گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  درباره فاند و کمک هزینه در وب سایت دانشگاه نوشته شده بعد از پذیرش با توجه به income خانواده کمک مالی صورت میگیره .
  در رشته من phdهمواره با فاند هست ولی در مقطع ارشد اگر اینطور است نیازی نیست قبل از پذیرش دنبال فاندش باشیم؟
  همینکه پذیرش گرفتیم میتونیم درخواست فاند بدیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پذیرش شما همراه با فاند خواهد بود و براساس قوانین دانشگاه و … در بازه‌های زمانی مختلف هزینه به شما تعلق خواهد گرفت.

 141. ایلیا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و در مدارس سمپاد تحصیل میکنم ، میخواستم بپرسم اگه در المپیاد نجوم مدال طلا بیارم ، امکانش هست که بورسیه بشم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های معتبر دنیا مانند هاروارد امتحان ورودی دارند که به صورت حضوری برگزار می‌شود، برای اینکار شما باید خاک ایران را ترک کرده و وارد خاک آمریکا شوید، متاسفانه در حال حاضر ویزا برای شرکت در آزمون ورودی صادر نمی‌شود.

 142. ثمین گفت:

  سلام جناب ولی پور
  روزتون خوش و خسته نباشید
  خیلی خیلی بابت لطفی که برای جواب دادنِ باحوصله به سوالاتمون می کنید ازتون ممنونم و امیدوارم هرجای دنیا که هستید برقرار و سرافراز باشید.

 143. م.توسلی گفت:

  سلام
  پزشکی عمومی دارم میخوانم
  برای دوره تخصص می شود هاروارد رفت
  و اگر اره شرایطش چیست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه برای دانشگاه هاروارد بسیار سخت است، پیشنهاد می‌کنم که به سایت دانشگاه سر بزنید و در صورت صلاحدید اقدام به اپلای کنید.
   با آرزومی موفقیت شما

 144. ستاره گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام انتخاب رشته کنم و مدیریت بازرگانی فلا مد نظرم هست میخوام بدونم شرایط ادامه تحصیل و یا بورسیه تحصیلی این رشته در مدرسه کسب و کار برای دانشگاه هاروارد هست در کل یا اصا این رشته رو پشتیبانی نمیکنند ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته مدیریت به عنوان یکی از رقابتی‌ترین رشته‌ها در دنیا شناخته می‌شود و مخصوصاً مدرسه کسب و کار هاروارد
   شما می‌توانید لیسانس را در یک دانشگاه معتبر ایران مانند شریف یا تهران یا امیرکبیر بخوانید و سپس برای ارشد برای یک کشور و دانشگاه معتیر اقدام کنید و امیدوارم که بتوانید برای دکترا برای هاروارد اقدام کنید.

 145. fatemeh گفت:

  سلام یعنی هیچ جوره امکان قبولی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه هاروارد وجود نداره ؟؟ پس این همه آدم باید چیکار کنن ، هیج جوره امکانش نیست یا گرفتنش سخته ؟؟میتونیم در دانشگاه های تاپ دیگه قبولی بگیریم و بعد از مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد را در هاروارد بگذرانیم؟؟برای این کار باید چیکار کرد ؟؟برای قبولی کارشناسی در دانشگاه های امریکا یا دانشگاه ییل یا کالج چطور ؟؟ چطور میشه قبولی گرفت ؟؟
  نمره دیپلم ۱۸ ، مدرک زبان آیلتس . چقدر شانس دارم در رشته MBAقبول شم ؟؟شرکت در آزمون های SAT و ACT واجبه ؟؟ اون هایی که از نظر مالی شرایط حضور در آزمون را ندارند چیکار باید بکنن ؟؟ خودشون شرایط حضور را محیا میکنند برای دانشجوها یا باید به هزینه شخصی انجام و قبل از اپلای خودمون انجام بدیم و در غیر این صورت شانسی نداریم ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بعضی چیزها در زندگی واقعاً امکانپذیر نیست و بهتر است که واقع‌بین باشیم، فرض کنید الان که مسی از بارسلونا جدا شده درخواست کنیم بیاد توی یکی از تیم‌های ایرانی بازی کنه و بگیم خوب امنیت داریم، پولش را هم می‌دهیم و….
   تحصیل در هاروارد از مقطع لیسانس برای ایرانی‌ها مثل این مثال است.
   شما باید تلاش کنید که مدرک کارشناسی خودتان را از یک دانشگاه معتبر در ایران یا خارج از کشور دریافت کنید و برای مقطع ارشد ( شاید ) یا برای دکترا اقدام کنید.
   رشته MBA برای ارشد است و کارشناسی ندارد.
   به نظر من شما تلاش کنید که در یک دانشگاه خیلی معتبر ایران یا خارج از کشور قبول شوید و سپس گام به گام مراحل را طی کنید.

 146. شبنم گفت:

  سلام
  من رزیدنت سال سه تخصص رادیولوژی هستم، از نظر رتبه و نمرات مشکلی ندارم ولی میخواستم بپرسم رتبه ی برتر امتحان بورد هم جزو رزومه محسوب میشه؟ و اینکه مقاله از ISI چه تعداد خوبه؟ و اینکه ما فقط برای دوره فوق تخصص میتونیم ویزای کوتاه مدت داشته باشیم؟ اقامتی در کار نیست؟ یا کلا تخصصمونو قبول ندارن

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مقالات آی اس آی، پامبد، اسکوپوس و … رتبه و معدل و نمره زبان
   تاییدیه مدارک بعد از گذارندن دوره کارآموزی و همچنین آزمون خواهد بود.

 147. اسماعیل گفت:

  سلام آقای مهندس ولی‌پور
  ممنونیم از حضرتعالی به دلیل اینکه با صبر و حوصله به بچه‌های ایران پاسخ میدین که برای پیشرفت و موفقیت خودشون که درنهایت منجربه جاودانه نمودن نام ایران در سراسر گیتی خواهند شد
  در هر دانشگاه بین المللی با رعایت قوانین حاکم بر آن، حضور چند استاد به عنوان هیئت علمی و یا دارنده مسئولیت سازمانی در اون دانشگاه، بعنوان برگ زرینی و کمک به اخذ پذیرش ما ایرانی ها در اون دانشگاه خواهد شد

  پس با توجه به اَهَم این موضوع، هرچه تعداد اساتید ایرانی در دانشگاه‌های معتبر بیشتر باشه مطمئناً در اخذ پذیرش هرچه بیشتر دانشجویان ایرانی خواهد شد و درنهایت همین دانشجویان هستن تعدادی از آنها موفق به تدریس در اون دانشگاه خواهند شد و بعد از چند دهه میبینیم که پذیرش به چنین دانشگاه هایی برای فرزندان این سرزمین به یک سنت تبدیل خواهد شد
  باید اضافه کنم که ایجاد این سایت و پاسخ به دوستانی که با انگیزه فراوان طرح مسئله و سوال میکنند به نوعی بخشی از پازل موفقیت فرزندان این سرزمین خواهد بود و هست.

  متشکرم از شکیبایی شما🙏🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون و سپاس از لطف و سپاسگذاری شما
   خوشحالیم که دوستان خوبی مانند شما داریم که همراه ما هستند.
   سپاس بیکران از شما

 148. ناشناس گفت:

  سلام
  آیا درسته که هاروارد حتی در مقطع ارشد و دکترا به پاسپورت ایرانی فاند نمیدن؟
  یعنی هیچجوره امکانش نیست به ایرانیا فاند بدن؟

 149. فرزاد گفت:

  سلام،خسته نباشید،هاروارد مثل کنکور خودمان آزمون کنکور دارد؟اگر دارد چگونه میشه ثبت نام کرد؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی علاوه بر رزومه، دانشگاه هاروارد یک آزمون ورودی دارد که باید در آن شرکت کنید و نمره مورد نظر را کسب کنید که در حال حاضر به خاطر برخی از مسائل ویزایی برای شرکت در آزمون وروردی دانشگاه‌هایی مانند هاوراد صادر نمی‌شود.

 150. پویان گفت:

  سلام من فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه تهران دارم. معدلم ۱۷ و نمره زبانم ۷ هست. آیا میتوانم در یکی در دانشگاه های خوب آمریکا فاند بگیرم؟
  در اروپا چطور؟

 151. بهمن شیخی گفت:

  سلام من دکتری روانشناسی دارم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷و نیم برای فوق دکتری می‌خوام برم دانشگاه هاروارد آمریکا شرایط پذیرش به شما هست و میتونم اقامت بگیرم ؟ همسر و سه پسر محصل دارم به نظرتون برم اونجا میتونم کار کنم هزینه ی خونه و مخارج زن و بچه هام رو در بیارم ؟ سریع میتونم کار پیدا کنم ؟

 152. سحر گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالم هست و امسال به کلاس نهم می روم ، می خواستم بدونم برای رشته ی ریاضی در دانشگاه هاروارد از الان باید چه کارهایی انجام بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که شما تلاش کنید تا معدل دیپلم خوبی داشته باشید و برای کارشناسی و ارشد برای دانشگاه‌های تاپ دنیا اقدام کنید.

 153. سحر گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالم هست و امسال به کلاس نهم می روم و می خواستم بدونم باید برای رشته ی ریاضی در هاروارد از الان چه کارهایی انجام بدهم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای شرکت در آزمون ورودی هاروارد نیاز است که شما ویزا دریافت کنید که در حال حاضر ویزایی صادر نمی‌شود.

 154. سحر گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالم هست و امسال به کلاس نهم می روم ، می خواستم بدونم که باید برای رشته ریاضی در دانشگاه هاروارد از الان باید چه کارهایی بکنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین کار این است که شما به بهترین نحو درس خودتان را بخوانید و تسلط داشته باشید و معدل خوبی داشته باشید تا بتوانید در مقاطع بالاتر مانند دکترا برای هاروارد اقدام کنید و اینکه تلاش کنید که کارشناسی و ارشد خودتان را در یک دانشگاه معتبر و ترجیحاً در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید.

 155. N گفت:

  سلام من دانش اموز پایه دوازدهم هستم معدل پایه دهم و یازدهمم بیست بوده و دارای یک ثبت اختراع هستم اگر رتبه کنکورم توی رشته تجربی یک باشه و مدرک ایلتسم با نمره ۸باشه ایا شانسی برای ورود به دانشگاه هاروارد رو دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیل و البته تحصیل در هاروارد با توجه به شرایط شما وجود ندارد.
   شما برای شرکت در آزمون ورودی هارواد نیاز دارید تا در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که متاسفانه در شرایط موجود ویزایی برای آن صورت نمی‌گیرد.
   شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا در دانشگاه هاروارد شوید.
   دوست عزیز رتبه کنکور تاثیری در دریافت بورسیه شما ندارد.

 156. نازنین گفت:

  سلام وقت بخیر. دانشگاه هاروارد کدوم مدرک زبان رو قبول داره؟ تافل یا آیلتس؟ و حداقل نمره باید چند باشه

 157. عباس گفت:

  سلام وقتتون بخیر ایا رشته فیزیک در دانشگاه هاروارد بورسیه داره چقدر شانس داریم برای فاند گرفتن از هاروارد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی؟
   قطعاً که برای فیزیک بورسیه دارد ولی عملاً داوطلبان ایرانی شانسی برای دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ندارند. چون این دانشگاه آزمون ورودی دارد و برای شرکت در این آزمون شما باید ویزا دریافت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای این مورد صادر نمی‌شود.

 158. neurosurgeon گفت:

  سلام.خسته نباشید.من کلاس دوازدهم هستم ۱۶ سالمه.مدال طلای زیست شناسی رو گرفتم .معدلم ۱۹.۵ هست با ایلتس ۷.۵.مدرک b2 المانی و فرانسوی رو دارم.رشته تجربی هستم.از کدوم دانشگاه های تاپ میتونم پذیرش بگیرم؟!هاروارد شانس دارم؟پشتوانه مالی هم دارم

 159. neurosurgeon گفت:

  سلام.خسته نباشید.من کلاس دوازدهم هستم ۱۶ سالمه.مدال طلای زیست شناسی رو گرفتم .معدلم ۱۹.۵ هست با ایلتس ۷.۵.مدرک b2 المانی و فرانسوی رو دارم.رشته تجربی هستم.از کدوم دانشگاه های تاپ میتونم پذیرش بگیرم؟!هاروارد شانس دارم؟پشتوانه مالی هم دارم یا اکسفورد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های معتبر مانند هاروارد یا آکسفورد نیاز به ویزای تحصیلی دارید که در حال حاضر ارائه نمی‌شود.
   در صورتی که چنین رزومه عالی دارید، پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را آزمایش کنید.

 160. Sp گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من امسال وارد پایه دهم تجربی میشوم.میخواستم بدونم از الان باید چه کارهایی کنم تا روزومه ی قوی ای داشته باشم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس برای هاروارد برای دانشجویان ایرانی وجود ندارد.
   شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا اقدام کنید.
   بهترین راه حل این است که معدل تحصیلی شما همواره بالا باشد و بتوانید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و داشتن مقاله برای مقاطع بالاتر امتیاز بسیار خوبی است.

 161. baran گفت:

  سلام ببخشید من اگر در ازمون ACT مثلا نمره ۱۵۸۰ را بگیرم و نمره تافلم هم ۱۱۸ هست چقدر امکانش هست که من بتونم برای مقطع فوق دیپلم برای رشته ریاضیات و کاربرد ها در دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرم /

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حد صفر درصد.
   کاردانی در هاروارد؟ خب چرا کارشناسی یا ارشد نه؟
   در ضمن مطمئن هستید که ۱۱۸ در تافل بگیرید؟ خیلی از اساتید نتوانستند این نمره را بگیرند.

 162. محمد گفت:

  سلام من در رشته ی بیوتکنولوژی پیوسته دانشگاه تهران مدرک کارشناسی دارم میتونم برای ادامه تحصیل به این دانشگاه اپلای کنم؟ ضمنا رزومه ی قوی و مدراک زبانم هم کامل هست. لطفا جواب بدید.( شرایط خاص این رشته در ایران رو هم احتمالا خودتون می دونید.)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه برای دانشگاه هاروارد بسیار کم است.
   در صورتی که تصور می‌کنید شانس دارید، می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید.

 163. محمد گفت:

  در دبیرستان هم در چند المپیاد مدال دارم و تو دانشگاه سابقه ی نوشتن مقاله ۲ مقاله isi هم دارم واقعا امکان اپلای دارم.؟؟

 164. هستی گفت:

  در دبیرستان هم در چند المپیاد مدال دارم و تو دانشگاه سابقه ی نوشتن مقاله ۲ مقاله isi هم دارم واقعا امکان اپلای دارم.؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این مواردی که بیان می‌کنید واقعیت دارد؟
   مقاله ISI ؟ تصورش برایم یه خورده سخت است. چون خیلی از دانشجویان بااستعداد توانایی نوشتن مقاله ISI ندارند.
   شما در دبیرستان تحصیل می‌کنید، چطور در دانشگاه مقاله ISI نوشتید؟
   دوست عزیز
   من نظر خودم را بیان کردم، در صورتی که تصور می‌کنید که می‌توانید از دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرید می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید.
   در ضمن قرار نیست که من اجازه بدهم و … من واقعیت‌ها را برای شما مشخص کنم و نمی‌خواهم دروغ شیرین و دوست داشتنی به شما بگوییم.
   موفق باشید

 165. زینب گفت:

  سلام
  بعد از ازمون علوم پایه پزشکی امکان ورود به هاروارد نیست؟ با نمره آیلتس ۸.۵ و مقاله isi

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که خودتان می‌دانید دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و قبولی از آن بسیار سخت است.
   پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید ولی خب بسیار بعید است.

 166. مازیار گفت:

  سلام مازیار دیپلم مکانیک دارم معدل ۱۴ ضعیف میخواستم ریاضیات بخونم بنویسم اوکی میدهی میتونم دانشگاه بیام باهوش

 167. مازیار گفت:

  من تحت بدبختی فشار هستم اگه هواپیمایی رشت میاد میخواد من ببرد میام

 168. هستی گفت:

  نه آقای ولیپوری من بالا تر گفته بودم isi دارم مندبیرستانی نیستم که دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم اشتباه شده منظورم وقتی بو که دبیرستان بودم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معذرت می‌خواهم، من تصور می‌کنم که شما دبیرستانی هستید.
   در صورتی که برای بخواهید برای دکترا اقدام کنید، می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید، چون شما مقاله ISI هم دارید و اینکه اگر نمره زبان خوبی داشته باشید، شانس بیشتری هم خواهید داشت.

 169. زهرا گفت:

  سلام برای ورود به کالج هاروارد و خوندن رشته زیست شناسی باید چه ازمونی بدم ؟ و اینکه اگر یک کتاب داستان در ایران چاپ کرده باشم و عضو یه تیم ورزشی باشم تاثیری تو روند پذیرش داره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه هاروارد بسیار کم است و شانس شما بسیار پایین در حد صفر است.

 170. فرهاد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم آیا امکان دریافت بورسیه در رشته ی فلسفه در هاروارد وجود داره؟

 171. علی گفت:

  با سلام.دانشگاه هاروارد رشته داروسازی کارشناسی دارد تحصیل کنیم لطفا جوابگو باشید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی و قبولی از دانشگاه هاروارد برای دانشجویان ایرانی امکانپذیر نیست.
   چون اولاً رزومه خیلی قوی‌ای می‌خواهد و اینکه باید شما در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای این آزمون صادر نمی‌شود و امکان حضور در آزمون ورودی نیست.

 172. علی گفت:

  با سلام و احترام.خواهرم دیپلم علوم تجربی گرفت و کنکور داروسازی داد رشته داروسازی قبول شد فوق دیپلم دارو سازی دارد حالا می تواند تخصص رشته پزشکی بخواند یا باید دکتری عمومی فوق دیپلم پزشکی داشته باشه یا باید ترکیه برود تخصص پزشکی بخواند

 173. مرضیه گفت:

  سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم برای من ک الان از دبیرستان فارغ تحصیل شدم و تازه فهمیدم چنین شرایط سخت و رقابت بالایی داره اگر بعد از پذیرش در دانشگاه شریف و درحین تحصیل در دانشگاه تجربه کاربردی در رشته موردنظر داشته باشم و مقاله و رزومه خیلی خوبی تهیه کنم و زبان ک الان درحال گرفتن آیلتس هستم حتما باید کارشناسی رو تموم کنم و بعد اپلای بدم یا اگر فعالیت بالایی داشته باشم میتونم قبل از کارشناسی هم اپلای بدم؟ ممنون میشم جواب بدین

 174. مرضیه گفت:

  سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم برای من ک الان از دبیرستان فارغ تحصیل شدم و تازه فهمیدم چنین شرایط سخت و رقابت بالایی داره اگر بعد از پذیرش در دانشگاه شریف(دیپلم تجربی دارم و معدل بالایی دارم۱۹/۰۴ اما الان نظرم عوض شده و قصد خوندن رشته مهندسی مکانیک رو دارم و الان برای کنکور میخـونم) و درحین تحصیل در دانشگاه تجربه کاربردی در رشته موردنظر داشته باشم و مقاله و رزومه خیلی خوبی تهیه کنم و زبان ک الان درحال گرفتن آیلتس هستم حتما باید کارشناسی رو تموم کنم و بعد اپلای بدم یا اگر فعالیت بالایی داشته باشم میتونم قبل از کارشناسی هم اپلای بدم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بعد از فارغ‌التحصیلی امکانپذیر است.
   شما می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیل شدن برای مقطع بعدی اقدام کنید.

 175. مرضیه گفت:

  خیلی ممنونم ❤
  پس ابتدا باید کارشناسی تموم بشه وبعد برای ارشد اقدام کرد ممنونم

 176. مرضیه گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه داشتم من الان دیپلم تجربی دارم اما کنکور ریاضی میخام رشته کنم ایا نیازی هستش ک برای دیپلم مجدد اقدام کنم و دیپلم ریاضی بگیرم؟!

 177. فاطمه گفت:

  سلام دانشگاهی که توش درس می‌خونیم مهم تره یا رزومه؟چون من یه دانشگاه دولتی معمولی میتونم قبول شم یعنی شانس قبولی تو تهران ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رزومه مهم است. در شرایط یکسان هم دانشگاه مهم است.
   مواردی مانند نمره زبان، معدل، مقاله و … مهم است.

 178. پیام گفت:

  سلام، من فارغ التحصیل ارشد کامپیوتر از دانشگاه رازی هستم. Gpa من ۳.۸۱ هستش، در واقع تمام درس هایم A+ هستن و فقط یک درس کم شدم. سه مقاله خیلی با کیفیت توی ژورنال های بسیار معتبر ieee transaction با impact factor های بالای ۶ دارم که نویسنده اول هم هستم و استاد کارشناسی ارشدم corresponding author هستش. تمام مقاله ها بیس ریاضی قوی دارند. مدرک تافل با نمره ۱۱۵ و همچنین gre با نمره ۳۳۰ دارم. شانس من برای پذیرش در دانشگاه هاروارد، mit و یا stanford چقدر است؟

 179. Shirin گفت:

  برای مقطع کارشناسی بخوایم با معدل ۲۰ نمره تافل ۱۰۰ به بالا بریم امکانش هست؟ ثبت اختراع و چاپ کتاب و مقاله ISI چقدر تاثیر داره ؟ آزمونی که باید بدیم GRE یا SAT??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شواهد و تجربه ما نشان می‌دهد که احتمال پذیرش و دریافت بورسیه بسیار کم است.
   شما برای اینکه بتوانید در دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهید، نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی دارید که متاسفانه در حال حاضر برای این آزمون ویزایی صادر نمی‌شود. شاید بهترین تصمیم این باشد که تلاش کنید تا کارشناسی را در یک دانشگاه معتبر ایرانی یا خارجی بخوانید و برای مقاطع بالاتر برای دانشگاه معتبر هاروارد اقدام کنید.
   در مورد منابع آزمونی هم با توجه به شرایط خودتان می‌توانید به سایت دانشگاه هاروارد بروید و اطلاعات به روز و معتبر را مطالعه کنید.

 180. امین گفت:

  من پایه یازدهم هستم
  داخل مقطع راهنمایی معدلم از ۱۸به بالا بوده سال نهم هم نوبت دوم ۲۰ بوده
  رشته تجربی هستم
  سال دهم معدلم حدود ۱۵شد و کتاب زبان انگلیسی تژدید آوردم
  اگه سال یازدهم و دوازدهم معدلم بالای ۱۹باشه و نمره زبانم هم ۱۹به بالا باشه
  شرایطم برا دانشگاه هاروارد خوبه یا نه نمیتونم وارد دانشگاه بشم؟؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای هاروارد در مقطع لیسانس امکانپذیر نیست.
   چون شما برای قبولی و دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر دنیا مانند هاروارد، آکسفورد و … نیاز است تا به صورت حضوری در این دانشگاه‌ها و کشورها شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزا برای شرکت در آزمون ورودی صادر نمی‌شود.
   پیشنهاد می‌کنم که تلاش کنید و انگیزه خودتان را از دست ندهید، تا بتوانید در یک دانشگاه باکیفیت لیسانس ایرانی یا خارجی بگیرید و سپس برای مقطع فوق لیسانس یا دکترا اقدام کنید.

 181. احسان گفت:

  سلام من دكترى تعليم وتربيت هستم
  ايا مى توانم در دانشگاه هاروارد نيز دكترى علوم تربيتى يا تعليم وتربيت ويا فلسفه تعليم وتربيت بخوانم من را راهننايى كنيد متشكرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه هاروارد بسیار پایین است ولی خب شما باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و مدارک مورد نظر را بررسی و مقایسه کنید با وضعیت خودتان

 182. خدیجه اسکندرزاده گفت:

  برای گرفتن بورسیه و خوندن پزشکی تو دانشکده هاروارد پزشکی دانشگاهمو اینجا بخونم بعد بیام اونجا دکترا و ارشد و اینارو بخونم خوبه یا چی و بورسیه رو چطوری میشه گرفت از این دانشکده؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و شما باید رزومه بسیار بسیار خوبی داشته باشید تا بتوانید وارد این دانشگاه بشوید.
   در صورتی که شما تمایل و هدف داشته باشید تا در دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهید، بهترین تصمیم این است که کارشناسی خودتان را در یک دانشگاه معتبر ایرانی یا خارجی ادامه تحصیل دهید و سپس ارشد را تمام کنید و در این حین تلاش کنید تا رزومه خوبی اعم از معدل خوب، مقاله در صورت امکان و نمره زبان خوبی داشته باشید تا بتوانید برای مقطع دکترا اقدام کنید.

 183. Sadra گفت:

  سلام من دانشگاه تهران توی کنکور امسال قبول شده ام ولی چون رویای من از اول دانشگاه هاروارد هست میخواهم توی آزمون ایوس ترکیه هم شرکت کنم و توی ترکیه تحصیلات دانشگاهی رو ادامه بدم سپس به برای کارشناسی به دانشگاه هاروارد اقدام کنم آیا درصد موفقیت وجود دارد و اینکه برادر کوچکتر من اگر توی المپیاد ها مدال بیاورد درصد قبولی اش چقدر هست؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهتون قبولی در دانشگاه معتبر تهران را تبریک می‌گویم.
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است که شما باید رزومه فوق‌العاده قوی‌ای داشته باشید تا بتوانید در آن قبول شوید و احتمال قبولی در آن در مقطع کارشناسی بسیار پایین یا حتی می‌توان گفت که غیرممکن است.
   پیشنهاد من این است که شما مدرک کارشناسی خودتان را در دانشگاه تهران بگذرانید و برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا برای هاروارد اقدام کنید.
   المپیادها مخصوصاً ایرانی تاثیر چندانی در قبولی هاروارد ندارد. همانطور که عرض کردم احتمال قبولی برای مقطع کارشناسی بسیار پایین است و پیشنهاد می‌کنیم که برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکترا اقدام کنید.

 184. اسما گفت:

  سلام
  من ارشد رشته هنراسلامی دارم از دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز و معدلم خوب هست.. سال ۹۲ فارق التحصیل شدم و ۸سال سابقه حق التدریس دانشگاه آزاد رو دارم و البته کارگاه تخصصی سفال هم دارم
  میدونم که موسسه فناوری ماساچوست کمبریج رشته هنراسلامی مقطع دکترا و پست دکترا داره.. میخوام بدونم شانسی برای پذیرش و دریافت بورسیه دارم؟
  سپاس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال قبولی از این دانشگاه‌ها بسیار سخت است. شما باید رزومه عالی مانند نمره زبان، معدل، سابقه مقاله و … داشته باشید.
   پیشنهاد می‌کنم که به سایت دانشگاه مراجعه کنید و شرایط پذیرش را مطالعه کنید.

 185. Kimiya گفت:

  سلام من یازدهم حسابداری هنرستان هستم ،برای قبولی در دانشگاه هاروارد باید چیکار کنم؟!
  معدلم بالا ۱۹ و زبانم دارم میخونم ….
  و دانشگاه های خوب دیگ میشه معرفی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.
   شما باید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید.

 186. Sina گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و در رشته معماری هنرستان تحصیل می کنم آیا میتوانم در هاروارد تحصیل کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توانید ولی خب باید رزومه خیلی قوی داشته باشید و اینکه برای مقاطع بالاتر امکانپذیر است.

 187. Sina گفت:

  می خواستم ببینم چه مدارک کاملی لازم داره و چه مدرک انگلیسی و چه چیز در مقاطع بالا تر امکان‌پذیر نیست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید تلاش کنید تا از یک دانشگاه معتبر ایرانی یا بهتر است از یک دانشگاه معتبر خارجی با رنکینگ بالا فارغ‌التحصیل شوید، داشتن رزمه تحصیلی خوب مانند معدل، مقاله، فعالیت پژوهشی و داشتن نمره زبان بالا بسیار کمک کننده است.

 188. Sina گفت:

  می خواستم ببینم چه مدارک کاملی لازم داره و چه مدرک انگلیسی و چه چیز در مقاطع بالا تر امکان‌پذیر نیست .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که عرض شد، موارد مختلفی مانند معدل، مقاله و نمره زبان بسیار تاثیر گذار است.
   برای نمونه پیشنهاد می‌شود که از الان شروع به یادگیری زبان انگلیسی بکنید.

 189. Sina گفت:

  بعد از این همه کار ها امکان پذیرش چقدر است و اگه پذیرش نشود باید چه کار کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هیچ چیز در دنیا قطعی نیست و شما تلاش می‌کنید و امیدوار هستید که نتیجه بگیرید، در صورتی که به هر دلیل نشد، شما توانسته‌اید دانش بسیاری را کسب کنید و به احتمال زیاد از یک دانشگاه معتبر دیگر پذیرش دریافت خواهید کرد.

 190. Sina گفت:

  خوب اگه این کارا رو بکنم احتمال قبولی چقدر و اگه قبول نشدیم باید چه کار بکنیم

 191. Sina گفت:

  تا چه مدرکی باید در ایران بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به رزومه هر فرد متفاوت است ولی خب می‌توان برای دکترا یا حتی پست دکترا اقدام کرد.

 192. محمد حسین گفت:

  ببخشید من کلاس دهم رشته ی تجربی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در خارج کشور حتما باید کنکور بدیم یا می توان بدون کنکور هم پذیرفته شد با توجه به نمرات عالی که دارم

 193. محمد حسین گفت:

  و اینکه برای بورسیه گرفتن حتما باید کنکور یا المپیاد شرکت کنیم، و اگر بخواهیم در کشور های انگلیسی زبان تحصیل کنیم امکان بورسیه هست یا خیر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دیپلم در کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد.
   دریافت بورسیه ارتباطی به کنکور یا المپیاد ندارد.

 194. Sina گفت:

  در چه مقطعی در کشور های آمریکایی بورسیه دارد

 195. محمد پارسا گفت:

  سلام مهندس ولی پور میتونم شماره یا ایدی تگلرام یا واتس اپ شما داشته باشم؟ خواهش میکنم اگه میشه شمارتونو بهم بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   محمدپارسای عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست و بابت مشغله کاری من زیاد نمی‌تونم شبکه‌های اجتماعی را چک کنم.
   بهترین محل برای پاسخگویی به شما همین محل است.

 196. E.R گفت:

  سلام ببخشید من در حال حاضر دانشجو حقوق هستم میخوام بعداز پایان کارشناسی دوباره برای مقطع کارشناسی رشته جامعه شناسی برای این دانشگاه درخواست بدم.و ترجیها بورسیه بشم
  ایا امکانش هست
  شما در این زمینه مشاوره اختصاصی هم میدین؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و شما نیاز دارید تا رزومه خیلی خوبی داشته باشید تا برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   با توجه به اینکه شما برای دریافت بورسیه از این دانشگاه بتوانید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید، نیاز به صدور ویزا دارید که متاسفانه در شرایط فعلی ویزا صادر نمی‌شود.

 197. mahdieh گفت:

  سلام و درود
  من سال دوازدهم هستم وامسال کنکور میدم و قصد دارم حقوق بخونم ایا بعد از اینکه حقوق رو توی دانشگاه علوم قضایی خوندم میتونم برای لیسانس رشته اقتصاد وارد هاروارد یا اکسفورد بشم و یا اگر در ایران استخدام اموزش و پرورش یا علوم قضایی بشیم
  امکان اپلای از دانشگاه دولتی مثل علوم قضایی ب دانشگاهی مثل اکسفورد هست؟
  اصلا دادگستری چنین اجازه ای یا مرخصی تحصیلی برای خارج از کشور به ما میده ؟ و اینکه حتما باید در همون رشته خودمون درخواست تحصیل بدیم یا میتونیم به جای حقوق رشته اقتصادو انتخاب کنیم ؟
  معدلم تمامی پایه های بالای ۱۸ هست و و به زبان انگلیسی کمی مسلط هستم که تا لیسانس قصد دارم به صورت فشرده کلاس برم و یا اینکه دانشگاه اکسفورد برای علوم انسانی بهتره یا هاروارد
  و بازار کار کدوم رشته (حقوق/ اقتصاد/مدیریت ) بهتره
  من بیشتر به بازار کارش اهمیت میدم که در کدوم دانشگاه بعد از مدتی میتونیم در همونجا شاغل بشیم کنیم ؟
  ممنون میشم کامل توضیح بدین چون واقعا هدفم رو نمیتونم مشخص کنم

 198. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید بعد از تحصیل در دانشگاه فردوسی در رشته دندان پزشکی با نمره بالای تافل میتوان در دانشگاه هاروارد درس خوند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود که نیاز به رزومه خوب است، شما می‌توانید شانس خودتان را امتحان کنید ولی خب نیاز به رزومه عالی دارد. اعم از معدل، نمره زبان و ….

 199. Dorsa گفت:

  سلام
  ممنون از مطالبتون
  ببخشید من کلاس متوسطه اول هستم .
  می خواستم ببینم که جهشی درس خواندن هم امتیاز محسوب میشه ؟
  و اینکه من در مدرسه استعداد های درخشان درس می خوانم .
  به من گفتند که استعداد های درخشان در صورت داشتن معدل بالای ۱۸ سال آخر (سال دوازدهم) بورسیه خارج از کشور داره .
  شرایط برای من چطور هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جهشی خواندن امتیازی محسوب نمی‌شود.
   در مورد استعدادهای درخشان هم صحیح نیست.
   شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند فرانسه، ایتالیا، نروژ یا آلمان ادامه تحصیل که در این صورت باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و البته مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید.

 200. Dorsa گفت:

  و ببخشید یک سوال دیگر
  اینکه من کلاس هفتم هستم ، و می خواهم در المپیاد شرکت کنم .
  چطور می تونم اینکار رو انجام بدم ؟
  به دلیل اینکه چند جا شاهد این بودم که گفتند مخصوص پایه های دهم و یازدهم هست .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد نحوه شرکت در المپیاد اطلاعات خاصی نداریم ولی این نکته را مد نظر داشته بلاشید که قبولی در المپیاد به دریافت بورسیه شما کمک نخواهد کرد.

 201. ریحانه گفت:

  سلام من لیسانس زمین شناسی پیام نور و فوق لیسانس زمین شناسی گرایش رسوب از دانشگاه تهران رو دارم با کلی مقاله و نمره های بالا و قرار کتاب بنویسم و برای دومین فوق لیسانسم در گرایش چینه شناسی میرم دانشگاه ماری کوری فرانسه .آیا امکانش هست که بعد از تحصیل در فرانسه در مقطع ارشد ،از فرانسه برای دکترای دانشگاه هاروارد درخواستم پذیرفته بشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما رزومه خوبی دارید، شانس دریافت بورسیه یا قبولی را دارید.
   پیشنهاد می‌دهم که شانس خودتان را برای دریافت بورسیه امتحان کنید.

 202. داریوش گفت:

  سلام از دانشگاه ازاد میشود فول فاند گرفت برای امریکا و یا المان در رشته کامپبوتر برای ارشد اصلا امکان پذیر هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت تحصیل در دانشگاه آزاد ندارید ولی خب باید این نکته را مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه برای مقطع ارشد کم است، چون در واقع تعداد بورسیه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد کم است.

 203. مریم گفت:

  من سال ١١ دبیرستان هستم خواستم بدونم کدوم دبیرستان برای سال ١٢ در بوستون امکان تحصیل وجود داره که ورود به دانشگاه هاروارد به صورت پولی راحتتر باشه؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دبیرستان در آمریکا وجود ندارد یا اینکه به همراه خانواده مهاجرت کنید یا اینکه خودتان هزینه را پرداخت کنید که به خاطر تفاوت قیمت ارز بین دلار و تومان هزینه بسیار زیادی خواهد بود.

 204. ...... گفت:

  سلام وقت بخیر من دانشجو روانشناسی هستم بخاطر یه سری شرایط روانشناسی ازاد رفتم توی استان خودم د
  ولی برای ارشدم هدف این هست که یکی از بهترین دانشگاه های تهران قبول بشم بنظر شما میشه با این شرایط برای دکترا بورسیه بگیرم اصلا ممکنه برای دانشگاه هاروارد پذیرش بشم یا اصلا نمیشه ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و شما باید رزومه خیلی فوق‌العاده‌ای داشته باشید تا بتوانید از آن پذیرش بگیرید. در صورتی که رزومه خیلی خوبی داشته باشید، شانس خواهید داشت.

 205. گفت:

  با رتبه ۲ کشوری انسانی ، معدل ۱۹ و نیم به بالا در دبیرستان و کسب مقام در المپیاد های کشوری و آیلتس ۸ میشه واسه لیسانس هاروارد رفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.
   مهم‌ترین مشکل دانشگاه هاروارد در مقطع لیسانس دریافت ویزا جهت مصاحبه است. در حال حاضر متاسفانه شرایطی مهیا نیست که ویزا برای متقاضیان این مقطع صادر شود برای همین نمی‌توان در مصاحبه شرکت کرد ولی همانطور که عرض کردم، پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.

 206. علی گفت:

  سلام علیکم
  آیا رشته زبان عربی روداره؟

 207. آراد میرزایی گفت:

  دوست عزیز از اطلاعات تون ممنون من ده ساله هستم و آرزویم اینه که برم هاروارد
  باز هم سپاس گذارم از اطلاعات تون👌🏻

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم که به خواسته قلبی خودتان برسید.
   در صورتی که این آرزوی بزرگ را دارید، خودتان را آماده تلاش بسیار بسیار زیاد آماده کنید.
   موفق باشید.

 208. محمد گفت:

  سلام من مقاله و بیشتر نظرات رو خواندم اول اینکه مقاله عالی بود و اطلاعات نسبتا کاملی داشت🙏🏻
  منم مثل خیلیای دیگه دوست دارم در هاروارد تحصیل کنم البته یکی از اشنایان نزدیکمون هم ک دو سال پیش اپلای کرد الان داره دانشگاه پرینستون ادامه تحصیل میده در مقطع دکتری البته اینجا هم تو کرمانشاه یه شرکت تولید کیت های کرونا هم داره اولین درخواست پذیرشش رو واسه دانشگاه هاروارد فرستاد ولی ردش کردن😐
  حالا اونو ک رد کردن ب نظرتون امکانش اصلا وجود داره ک ما قبول شیم یا قبولی در هاروارد فقط یه رویاست؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   وقتی که از دانشگاه هاروارد صحبت می‌کنیم از یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا داریم صحبت می‌کنیم که آرزوی خیلی از دانشجویان در دنیا است و رقابت بسیار بسیار شدید وجود دارد. به نظرم دست رویاتون برندارید ولی خب واقع‌بین هم باشید که اگر قبول نشدید، نباید اذیت شوید.

 209. Mostafa گفت:

  سلام
  در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته بیوتکنولوژی کدام دانشگاه ها می توان درس خواند که بعدا مقطع دکتری را در هاروارد ادامه تحصيل داد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای تحصیل در دانشگاه هاروارد باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید، صرف داشتن یک مدرک از دانشگاه معتبر کافی نیست، برای نمونه داشتن نمره زبان خوب و رزومه تحقیقاتی بسیار کارآمد است، در مورد دانشگاه هم هر چه معتبرتر بهتر، برای نمونه شما می‌توانید رشته‌های معتبر رشته خودتان را در دنیا شناسایی کنید و در یکی از رنک‌های زیر ۵۰ ادامه تحصیل دهید.

 210. آقای x گفت:

  سلام،دقیقا تحصیل رشته علوم سیاسی در دانشگاه هاروارد چگونه است ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دقیقاًٌ خیلی خیلی سخت است، چون تخصص بالایی و رزومه خوبی می‌خواهد. بهترین روش این است که به سایت دانشگاه سر بزنید و اطلاعات کافی را کسب کنید.

 211. Amin.R.B گفت:

  سلام من دانشجوی سال سوم دندان پزشکی دانشگاه تهران هستم رتبم در کنکور پزشکی دو رقمی شد ۱۲ و در کنکور زبان یه رقمی شد ۳ مدرک زبان هم دارم آیلتس فوق میخواستم بدونم که میتونم برای ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا تحصیل کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدارک پزشکی به صورت مستقیم مورد تایید آمریکا نیست، باید تاییده مدارک و کارآموزی بگذرانید.

 212. زهرا گفت:

  دانشگاه هاروارد رشته مامایی یامرطبت با آن دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی ولی خب احتمال دریافت بورسیه تحصیلی بعد از دیپلم بسیار کم است.
   چون این دانشگاه‌ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های معتبر دنیا است و شما باید بهترین رزومه تحصیلی را داشته باشید و در ضمن احتمال دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار بسیار کم و نزدیک غیرممکن است، چون برای این مقطع شما نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی هستید که در حال حاضر ویزایی برای این آزمون صادر نمی‌شود.

 213. ...... گفت:

  سلام ببخشید من فوق لیسانس رشته تجربی رو دارم .نمره کنکورم خوب بود و تمام شرایط و مدارک ای رو که بالا گفتید دارم زبانم هم خوب هستش و مدرک تافل و ایتلس رو هم دارم میخواستم بدونم من که تمام شرایط ام کامل هستش میتونم در رشته ی علوم بخش فیزیک نجومی یا علوم زمین شناسی و سیاره شناسی هاروارد تحصیل کنم؟ دانشگاهی که مدرک تحصیلی ام رو گرفتم دانشگاه صنعت شریف تهران بود….ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید شانس خودتان را امتحان کنید، می‌توانید شرایط را در سایت دانشگاه مطالعه کرده و اپلای کنید.
   با آرزوی موفقیت شما

 214. Asal گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و میخواستم سال اینده برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی به امریکا مهاجرت کنم.
  میخواستم بدونم بر اساس رزومم بورسیه ، فاند یا فول فاند بهم تعلق میگیره
  تافل ۱۰۰
  معدل بالا ۱۹/۵
  دان ۲ کاراته و شرکت در مسابقات کشوری
  ۳ تا مدرک فنی و حرفه ای
  مدرک کامپیوتر
  و یک کتاب و مقاله هم دارم
  و در کل باید چه شرایطی داشته باشم تا بورسیه بهم تعلق بگیره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید برای مقاطع بالاتر برای دانشگاه هاروارد اقدام کنید، متاسفانه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه از مقطع لیسانس وجود ندارد.
   شما باید کارشناسی و حتی ارشد خود را در یک دانشگاه معتبر بخوانید و سپس برای مقطع دکترا و بالاتر برای این دانشگاه اقدام کنید.

 215. رامین مولودی گفت:

  سلام من رتبه ۱ رشته حسابداری مقطع لیسانس هستم دیپلم ۱ ایران بودم
  فوق دیپلم هم ۵ ایران بودم
  من در دانشگاه های خیلی معتبر دولتی ایران درس خواننده ام من می توانم برای دکترا در دانشگاه هاوارد پذیرش بشم یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای قبولی در دانشگاه هاروارد شما باید دارای رزومه بسیار خوبی باشید. اعم از مدرک زبان، معدل، مقاله و … که در اینصورت امکانپذیر است.

 216. ضحا گفت:

  سلام جناب وقت بخیر من یه کنکوری در رشته معماری هستم لطفا بگید چه رتبه ای بگیرم در هاروارد قبولم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور تاثیری در اخذ بورسیه شما ندارد.
   امکان ادامه تحصیل در هاروارد بعد از اخذ دیپلم وجود ندارد. دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است که شما باید رزومه فوق‌العاده‌ای داشته باشید و اینکه شما باید در آزمون ورودی این دانشگاه که حضوری هم است، شرکت کنید که متاسفانه امکان شرکت برای مقطع شما وجود ندارد چون در حال حاضر ویزایی صادر نمی‌شود
   شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه مطالعه کنید یا اینکه برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا اقدام کنید.

 217. ضحا گفت:

  و ایا هاروارد رشته تجربی هم قبول میکند

 218. j گفت:

  سلاو و عرض ادب
  اگر فردی به بورسیه احتیاج نداشته باشه ولی رزومه تحصیلی خوبی داشته باشه و نمره ۷.۵ایلس و رتبه ۱تا۱۰کشوری در کنکور ریاضی و همچنین مقطع دبیرستان معدلش هر سه سال ۲۰باشه و مدال نقره المپیاد ریاضی داشته باشه چه قدر احتمال پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته ای به عنوان مثال مهندس مکانیک داره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای دریافت ویزای تخصیلی و قبولی نیاز دارید که در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای این مورد صادر نمی‌شود.

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   باتوجه به رزومه گفته شده شانس برای رشته مدنظر بالاس
   میتونید برای کانادا، استرالیا اقدام کنید

 219. ابوالفضل سلطانی گفت:

  ببخشید آیا دانشگاه هاروارد در مقطع لیسانس هم شاگرد جذب میکند به طور رایگان؟
  یا با فیس کم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در مقطع لیسانس وجود ندارد.
   شما برای قبولی و دریافت بورسیه از این دانشگاه باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی برای شرکت در این آزمون حضوری صادر نمی‌شود.

 220. میلاد گفت:

  سلام من توی ترکیه شروع به پزشکی کردم ۲۵ سالمه خواستم ببینم من میتونم دوره تخصص رو تو هاروارد پذیرش بگیرم؟ شرایطش چیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   پیشنهاد می‌کنم بهترین تلاش خودتان را بکنید و تست کنید.

 221. Erley گفت:

  سلام
  ببخشید من ۱۳ ساله هستم و نمیدونم برای رفتن برای هاروارد چه کار باید بکنم
  در حال اینکه مقاله چیست و باید چه کارهایی انجام دهم تا از این دانشگاه قبولی کسب کنم
  اگر من را راهنمایی کنید ممنون میشوم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رفتن به دانشگاه معتبری مانند دانشگاه هارواد نیاز است تا رزومه خوبی داشته باشید. نیاز به مقاله دارید ولی الان نه بلکه در مقاطع بالاتر.
   بهترین کار این است که تلاش کنید تا از دوران نوجوانی خود لذت ببرید و کارها و تجربه‌های جدید را تست کنید و درس خودتان را به بهترین نحو بخوانید تا یا در یک دانشگاه خوب ایران یا خارج از کشور درس بخوانید و سپس برای مقاطع بالاتر مانند دکترا برای هاروارد اقدام کنید.

 222. Farzana گفت:

  سلام مه هفده ساله استم میشه از دانشگاه هاروارد بورسیه بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و شما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهید، باید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید، چون در این مقطع باید شما در آزمون ورودی شرکت کنید و متاسفانه در حال حاضر ویرایی صادر نمی‌شود.

 223. M.A گفت:

  سلام. با تسلط داشتن بر روی سه زبان و نمره آیلتس ۷.۵ و قبولی در دانشگاه تهران رشته پزشکی از دبیرستان های دوره اول و دوم استعداد های درخشان و داشتن مقام های بسیاری در زمینه رشته تجربی (رتبه های برتر کشور در المپیاد ها و مسابقات جهانی) میتوان شانسی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هاروارد داشت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد همانطور که خودتان می‌دانید، نیاز به یک رزومه خیلی خوبی دارد. فقط این نکته را باید توجه کنید که باید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   پیشنهاد می‌کنم شانس خودتان را امتحان کنید.

 224. حسین گفت:

  ببخشید من هر چقدر گشتم رشته باستان شناسی رو در متن ندیدم.آیا اصلا این رشته در دانشگاه هاروارد وجود داره؟من مدال نقره المپیاد دانش آموزی جغرافیای کشور رو دارم و الان باستان شناسی را در دانشگاه تهران دارم ادامه میدم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی؟
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت خود دانشگاه سر بزنید و اطلاعات به روز و البته صحیح را کسب کنید.

 225. Hadoo گفت:

  میشه یک ایمل بگویند برای معلومات بشتر

 226. ملیکا گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم چ کشورهایی چ در ایران و چ خارج کشور رشته طراحی لباس رو قبول میکنن و معتبر هم هس؟ ایا دانشگاه هاروارد رشته طراحی لباس داره؟ یا طراحی دوخت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لیست بلند بالایی از دانشگاه‌ها وجود دارد که طراحی دوخت دارند و پیشنهاد می‌کنیم که براساس شرایط خودتان و رزومه‌ خودتان به دنبال دانشگاه مطلوب خود باشید.

 227. کریمی گفت:

  سلام من ۱۶سالم هستش و دهم تجربی هستم خواستم بدونم از الان چه مسیری رو برم تا بتونم بعد کنکور پذیرش یا بورسیه یه دانشگاه خوب رو در امریکا بگیرم میشه راهنماییم کنید لطفا ؟ کلا یه دانشگاه خوب در جهان اگه میشه راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خوبه که از الان دارید برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنید.
   اولین نکته که باید مد نظر داشته باشید این است که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی از آمریکا بسیار کم است و شما باید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا اقدام کنید.
   شما باید در هر مقطع تحصیلی معدل خوبی داشته باشید، منظور از معدل خوب یعنی بالای ۱۷ است و سپس چون باید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید و یک نمره خوب در آزمون آیلتس یا تافل داشته باشید.
   داشتن مقاله در صورت امکان به شما کمک می‌کند تا شانس پذیرش شما افزایش پیدا کند.

 228. Parsa گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم د هاروارد برتره یا MlT در رشته مهندسی برق و مکانیک و علوم کامپیوتر ؟ و در کل و بدون اشاره به رشته مشخصی هاروارد برتره یا ام ای تی ؟ شرایط پذیرش کدام دانشگاه سخت تره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها مراجعه کنید که براساس رشته یا به صورت کلی هم بررسی کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر سر بزنید.

 229. yas گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و رشته طراحی دوخت میخونم و مدرک ایلتس زبانمو دارم از سال دهم تا الان معدلم بالای ۱۹ بوده میخوام بدونم هاروارد رشته طراحی لباسو قبول میکنه؟
  و اینکه برای گرفتن بورسیه باید چیکارا کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید:))

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه با شرایط شما امکان ادامه تحصیل در هاروارد وجود ندارد.
   نکته مهم دیگر این است که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته طراحی دوخت بسیار پایین است.

 230. yas گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و رشته طراحی دوخت میخونم و مدرک ایلتس زبانمو دارم از سال دهم تا الان معدلم بالای ۱۹ بوده میخوام بدونم هاروارد رشته طراحی لباسو قبول میکنه؟
  و اینکه برای گرفتن بورسیه باید چیکارا کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید:))

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت بورسیه تحصیلی و حتی پذیرش در دانشگاه معتبری مانند هاروارد وجود ندارد. چون این دانشگاه آزمون ورودی دارد که شما باید در آن شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر هیچ ویزایی برای شرکت در این آزمون صادر نمی‌شود.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در دانشگاه معتبری مانند هاروارد ادامه تحصیل دهید، بهتر است تا در یک دانشگاه معتبر ایرانی یا خارجی ادامه تحصیل دهید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در یک دانشگاه خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید که برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 بلد باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۷ باشد.

 231. مهدی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده یک ایده و طرح بسیار عالی برای اختراع دارم امکانش هست راهنمایی فرمائید کجا باید طرح رو بفرستم و از کجا پیگیری کنم

 232. آزاده گفت:

  با سلام و احترام. Phdسم شناسی پزشکی( دکترای تخصصی داروسازی) از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. در رزومه خودم چاپ ۴ کتاب, ۱۰ مقاله، یک پتنت ملی و یک پتنت آمریکا و چندین پروژه و ۱۰ سال سابقه کار دارم. آیا امکان گرفتن فاند برای فوق دکترا در رشته ای مثل مدیریت دانشگاه هاروارد وجود دارد یا حتما باید در رشته مرتبط اقدام کنم؟ ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید. سپاس.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌شود که برای رشته مرتبط اقدام کنید. رشته نامرتبط شانس شما را پایین خواهد آورد.

 233. زهره گفت:

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید آیا بعد از اخذ دیپلم میشه برای قبولی در دانشگاه هاروارد اقدام کرد و احتمال قبول شدن چقدر هست ؟

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت بورسیه تحصیلی و حتی پذیرش در دانشگاه معتبری مانند هاروارد وجود ندارد. چون این دانشگاه آزمون ورودی دارد که شما باید در آن شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر هیچ ویزایی برای شرکت در این آزمون صادر نمی‌شود.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در دانشگاه معتبری مانند هاروارد ادامه تحصیل دهید، بهتر است تا در یک دانشگاه معتبر ایرانی یا خارجی ادامه تحصیل دهید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در یک دانشگاه خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید که برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 بلد باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۷ باشد.

 234. فاطمه گفت:

  سلام
  من الان پایه ۱۲ هستم وامسال کنکور دارم
  تا الان معدل زیر ۱۸ ام نداشتم
  میخواستم بدونم دانشگاه مشهد هم معتبر محسوب میشه؟
  و اینکه امکانش هست که بتونم تو دانشگاه هاروارد تحصیل کنم برای پزشکی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی دانشگاه به عنوان یک دانشگاه معتبر شناخته می‌شود ولی البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که معدل فارغ‌التحصیلی شما، نمره زبان و داشتن مقاله( در صورت امکان) از دانشگاه محل تحصیل مهم‌تر است.
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هارواد از مقطع لیسانس برای دانشجویان ایرانی امکانپذیر نیست، شما می‌توانید در کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهید و برای مقاطع بالاتر مانند دکترا برای هاروارد اقدام کنید.

 235. هستی گفت:

  سلام
  شرایط پزشکی هاروارد چطوره؟
  از چه مقطعی میشه اپلای کرد؟
  برای یه نفر که داره الان دانشگاه تهران پرشکی عمومی ترم ۲ هست می پرسم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه و قبولی از دانشگاه هاروارد بسیار سخت است. شما باید تلاش کنید که رزومه خیلی خوبی داشته باشید و سپس شانس خودتان را آزمایش کنید که در صورت امکان قبول شوید.

 236. O گفت:

  سلام من فارغ‌التحصیل هستم توی مدرسه معدلم ۱۹و۲۰بودتوی المپیادهای زیادی مقام آوردم ودانشگاه تهران در رشته حقوق قبول شدم رتبم۴۷بودبعدمن ایده ای دارم درموردبهسازی آب دریا ومطمئنم جواب میده بااین شرایط هاروارد قبولم میکنه

 237. خان محمدی گفت:

  سلام پرفسور میرزا خانی کی گفته هاروارد بود از دانشگاه پرینستون فارغ شد و بعد هیات علمی استنفورد شد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ویکی پدیا و سایر سایت‌های معتبر را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده‌اند.

 238. اصغر گفت:

  سلام پرفسور میرزا خانی کی گفته هاروارد بود از دانشگاه پرینستون فارغ شد و بعد هیات علمی استنفورد شد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پرفسور میرزاخانی در سال ۱۹۹۹ مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ ریاضی از دانشگاه شریف و دکتریِ خود را در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد به سرپرستی کورتیس مک‌مولن، از برندگان مدال فیلدز، گرفت.

 239. سارینا گفت:

  میتونیم تو هاروارد به صورت جهشی بخونیم؟؟مثلا بخوای از مدرک دیپلم پرش پیدا کنی به لیسانس تو دو سال؟
  میشه؟؟
  ممنون میشم جواب بدید🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشجویان دانشگاه‌های معتبر دنیا مانند هاروارد در طول ترم با حجم بسیار زیادی از درس مواجه هستند که خیلی از آنها از ادامه تحصیل در این دانشگاه انصراف می‌دهند.
   در ضمن امکان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه برای ایرانی‌ها وجود ندارد. برای شرکت در این دانشگاه باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که در حال حاضر متاسفانه امکان دریافت ویزا وجود ندارد.

 240. شایان گفت:

  سلام ببخشید یک سوال داشتم
  من الان میخواهم که پذیرش این دانشگاه رو بگیرم و هنوز کنکور ندادم اگه کنکور بدم چجوری و با چه رابه و شرایطی میتونم پذیرش این دانشگاه رو بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه وجود ندارد. شما برای ورود به این دانشگاه باید به صورت حضوری در این دانشگاه در آزمون ورودی شرکت کنید که متاسفانه در حال حاضر ویزا برای ایرانی‌ها صادر نمی‌شود.

 241. شیوا گفت:

  میشه بگین چطور باید مدارکو برای دانشگاه هاروارد ارسال کرد؟از طریق سفارت هست یا اینکه از طریق سایتشون به صورت آنلاین؟

 242. Sara.ab گفت:

  سلام وقت بخیر ایا امکان گرفتن بورسیه برای رشته بازیگری برای هاروارد هست؟ با نمره تافل بالای ۹۵

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر متاسفانه امکانپذیر نیست.
   دانشگاه‌های معتبر مانند هاروارد آزمون ورودی دارند که باید به صورت حضوری شرکت کنید ولی در حال حاضر ویزایی برای شرکت در این آزمون صادر نمی‌شود.

 243. Parya گفت:

  سلام وقت شما بخیر.
  من کارشناسیمو تو یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی با معدل ۱۹.۵۰ فارغ التحصیل شدم و ارشدم از دانشگاه تهران با معدل بالای ۱۹ درحال فارغ التحصیل شدن هستم.
  دوتا مقاله علمی پژوهشی دارم و در زمینه رشته خودم خیلی از فعالیت های فرهنگی و برگزاری همایش و… رو انجام دادم و به نرم افزار های رشته خودمم تا حد قابل قبولی تسلط دارم.
  میخواستم بدونم شانس پذیرش من از این دانشگاه برای مقطع دکتری رشته های جامعه شناسی و یا سیاست مردمی و یا دولت داری چقدر هست؟
  ممنونم و خسته نباشید.

 244. مرادی گفت:

  جایزه های آزمون هاوارد چیست ؟؟

 245. حسین گفت:

  سلام با مدال نقره المپیاد بین المللی ریاضیات و نمره ۸.۵ آیلتس میتوان شانسی داشت البته معدل دیپلم ۱۹ و ۷۱ هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست، نه به خاطر رزومه شما، بلکه به خاطر اینکه در حال حاضر ویزا برای این مقطع از سمت ایران صادر نمی‌شود و شما نیاز به صادر شدن ویزا و شرکت در آزمون ورودی دارید.

 246. حسین گفت:

  سلام با مدال نقره المپیاد بین المللی ریاضیات و نمره ۸.۵ آیلتس میتوان شانسی داشت البته معدل دیپلم ۱۹ و ۷
  ۱ هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن چنین رزومه‌ای شانس خودتان را امتحان کنید ولی خب در جواب سوال قبلی‌تان عرض کردم که احتمال آن غیرممکن یا تقریباً خیلی کم است.

 247. مصطفی گفت:

  سلام بنده مدرک علوم کامپیوتر رو از دانشگاه هاروارد گرفتم میخاستم بدونم میتونم برای پذیرش اقدام کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهتون تبریک می‌گویم.
   من متوجه نشدم وقتی شما مدرک دانشگاه هاروارد را دارید، بلد نیستید که برای دانشگاه اقدام کنید؟

 248. علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم که آیا میشه برای ادامه تحصیل رشته پزشکی توی دانشگاه هاروارد آزمون علوم پایه رو خارج از کشور داد و بعدش راهی پیدا کرد یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر بخواهید ابتدا به ساکن و بعد از دریافت اخذ دیپلم در هاروارد درس بخوانید، غیرممکن است، چون آزمون‌ ورودی در هاروارد وجود دارد که باید شرکت کنید ولی در حال حاضر ویزایی برای شرکت در این آزمون صادر نمی‌شود، مگر اینکه برای مقاطع وبالاتر و دیگر اقدام کنید.

 249. علی گفت:

  خب برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص میشه راهنمایی کنید؟ من خودم دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم میخواستم بدونم که از الان باید به دنبال چه چیزی باشم!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و سن شما دارد. شانس تحصیل رایگان پزشکی بسیار پایین است. البته باید این نکته را مد نظر بگیرید که دانشگاه هاروارد نیاز به رزومه خیلی عالی دارد.

 250. شهلا گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفا اطلاعات شامل شماره تماس و … کارشناس های خودتون رو بذارید تا باهاشون ارتباط بگیریم.
  ممنون

 251. بردیا گفت:

  منظور از دانشگاه عالی چه نوع دانشگاهی و در رتبه چندم باشد؟ مثلا دانشگاه ارومیه که امسال رتبه ۱۴ کشور برتر رو کسب کرد و برخلاف انتظار صنعتی شریف رتبه ۲۹
  بهترین دانشگاه از لحاظ تاریخچش یا رتبه کلی در دنیا یا تعداد مقاله هاش؟؟!
  ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور رتبه جهانی دانشگاه است.
   در سال ۲۰۲۲ طبق رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان ( CWUR ) رتبه دانشگاه شریف ۵۹۲ دنیا و رتبه ۴ ایران بود و رتبه دانشگاه ارومیه رتبه ۱۷۳۱ ذنیا و رتبه ۳۰ ایران را کسب کردند.
   البته رزومه شما که شامل نمره زبان، مقاله و معدل شما هم است، بسیار تاثیرگذار است.

 252. MELIKA گفت:

  سلام من ۱۲ سالمه و پایه هفتمم.تحصیل توی دانشگاه ها برتر دنیا برام یه رویاس میخوام تلاشم رو بکنم تا به واقعیت تبدیل شه

 253. MELI گفت:

  سلام من ۱۲ سالمه و پایه هفتمم تحصیل تو دانشگاه های معتبر دنیا برام یه رویاست حتما نباید تو هاروارد باشه میخوام که به موفقیت برسم از الان میخوام هدفم رو مشخص کنم. علاوه بر هاروارد چه دانشگاهایی عالی هستن؟و اینکه همه تو این دانشگاه بعد تحصیل به یه فرد شناخته شده تو جهان باید تبدیل شد؟ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های مختلفی را مثل استنفورد، آکسفورد، ام‌آی‌تی و … را می‌توان نام برد.
   بهترین پیشنهاد این است که خودتان را درگیر نام دانشگاه‌ها نکنید، یعنی تلاش کنید که علم بیاموزید و این علم‌آموزی کمک خواهد کرد تا بتوانید در دانشگاه‌های معتبر دنیا جذب شوید.
   شما درس‌های خودتان را تا مقطع دیپلم با تمرکز بخوانید و یاد بگیرید و تلاش کنید تا لیسانس را در ایران یا در خارج در یک دانشگاه معتبر بخوانید و همواره زبان انگلیسی را بخوانید و یاد بگیرید.
   هیچ لزومی در دنیا وجود ندارد.

 254. Mahdi گفت:

  سلام. اگر من در المپیاد کامپیوتر مدال طلا جهانی کسب کنم که این المپیاد در سال دهم و یازدهم هست می توانم به هاروارد تدریس بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر
   اصولاً امکان ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد سخت است، چه برسد به تدریس در این دانشگاه، در صورتی که تمایل داشته باشید تا در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید، باید رزومه خوبی داشته باشید تا بتوانید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

 255. Mina گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای تحصیل در ۲۰۰ دانشگاه برتر
  حتما باید از دانشگاه های برتر ایران فارغ‌التحصیل شده باشیم که مقطع بعدی بریم اون دانشگاه یا فقط نمراتمون اهمیت داره؟
  مثلا من میخوام رشته ی بیوشیمی رو تو دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس بخونم بعد به یکی از دانشگاه های برتر دنیا درخواست بدم که برم اونجا داروسازی بخونم چون واسه داروسازی تو اون دانشگاه ها طبق اطلاعات من باید قبلش بیوشیمی بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر نیازی نیست که در یک دانشگاه معتبر ایرانی بخوانید.
   شما باید تلاش کنید تا رزومه خوبی داشته باشید که شامل معدل، نمره زبان و مقاله برای مقطع دکترا است.

 256. ساسان گفت:

  توروخداجواب بدید
  سلام ببخشید سوالی که به شدت ذهن من رو درگیر کرده اینه که با وجود ترمیم دندان می توان در رشته های پزشکی و حتی دندانپزشکی چه در داخل یا خارج تحصیل و کار کرد؟متاسفانه من در کودکی ۸تا از دندونام کم و بیش دچار پوسیدگی شد آیا این وضعیت من مانع انتخاب و تحصیل و کار این رشته ها می شود و ایا شانسی هست؟(رشته های پزشکی یا دندانپزشکی) آیا دانشگاه در حین معاینه دانشجو جدید رشته های دندانپزشکی من رو رد می کنند؟ مانند همین دانشگاه هاروارد آیا اگر من اقدام به اپلای کنم در معاینه من دانشجو من رو رد می کنند؟
  باعرض معذرت و تشکر
  توروخدا جواب بدید سوالم بدون جواب نباشه

  • امیر ولی‌پور گفت: