دانشگاه هاروارد: اطلاعاتی کامل از دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

دانشگاه هاروارد یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که خدمات بسیاری را در زمینه‌های تدریس، آموزش، و تحقیق و پژوهش در زمینه‌های مختلف علمی ارائه می‌دهد. افرادی که موفق به فارغ التحصیلی از این دانشگاه می‌شوند، می‌توانند چهره‌های ممتاز و افراد تاثیرگذاری در زمینه‌های علمی مختلف باشند. دانشکده‌های هاروارد در کمبریج، بوستون، و ماساچوست در کشور آمریکا واقع شده است. این دانشگاه بیش از ۲۰ هزار داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا را تحت تعلیم و آموزش قرار می‌دهد. دانشگاه هاوارد بیش از ۳۶۰  هزار فارغ‌التحصیل در سرتاسر جهان دارد.

بیشتر بخوانید: رتبه‌بندی داخلی و جهانی بهترین دانشگاه‌ های آمریکا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاورارد به عنوان اولین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ میلادی ( ۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران” مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست” ساخته شد. نام این این دانشگاه در ابتدا” دانشگاه نو” یا ” دانشکده در شهرک نو” بود که بعد از مدتی در ۱۳ مارس سال ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانه این دانشگاه و مبلغ ۷۷۹ پوند به دانشگاه کمک کرد. بدین ترتیب بود که قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف کرده بود، هاروارد نامیده شد.

بسیاری از مدیران موفق و تاثیرگذار در سطح جهانی، فارغ‌ التحصیل از این دانشگاه هستند. همچنین باید گفت که این دانشگاه آمریکایی یکی از ثروتمندترین دانشگاه‌های جهان است و سالانه بودجه‌ی بسیاری را صرف آموزش و تعلیم دانشجویان خود و انجام پروژه‌های علمی می‌کند. شعار اصلی دانشگاه هاروارد عبارت Veritas، به معنی حقیقت است.

دانشگاه‌ هاروارد کجاست

دانشگاه ‌هاروارد یک دانشگاه خصوصی است که در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست، در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. پردیس‌هایی از دانشگاه‌ هاروارد در شهرهای مجاور واقع شده‌اند. به عنوان مثال دانشکده‌ی پزشکی و دانشکده‌ی بازرگانی دانشگاه‌ هاروارد در شهر مجاور کمبریج، یعنی در شهر بوستون، قرار دارند. این دانشگاه اولین موسسه آموزش عالی در کشور آمریکا، و همچنین اولین بنیاد آموزشی در آمریکای شمالی به شمار ‌می‌آید. باید گفت که این دانشگاه نقش بسیار مهمی ‌در آموزش عالی ایالات متحده‌ی آمریکا داشته است و یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور آمریکا و همچنین برترین دانشگاه‌های جهانی به شمار ‌می‌آید.

دانشکده‌های هاروارد

مدرسه‌ی جان اف کندی

مدرسه‌ی جان اف کندی

دانشگاه هاروارد دارای ۹ دانشکده‌ی اصلی است که بیش از ۱۶۰ رشته‌ی تحصیلی در آنها آموزش داده می‌شود. این دانشگاه امکان تحصیل در ۴۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر، یعنی در مقطع دکترا و پست دکترا را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. مهم‌ترین دانشکده‌های هاروارد عبارت هستند از:

مدرسه کسب و کار

دانشکده هنر و علوم

دانشکده پزشکی

دانشکده معماری

دانشکده الهیات

دانشکده آموزش

مدرسه جان اف کندی دانشگاه هاروارد

دانشکده حقوق

و موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف

رشته‌های دانشگاه‌ هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

 دانشگاه‌ هاروارد طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند و امکان ادامه تحصیل در این رشته‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌می‌نماید. در این قسمت به معرفی رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌هاروارد خواهیم پرداخت.

 رشته‌های مربوط به هنر و علوم انسانی:

 هنر، فیلم، و مطالعات بصری

 علوم کلاسیک

 ادبیات تطبیقی

 زبان انگلیسی

 اسطوره شناسی و فولکلور

 زبان و ادبیات آلمانی

 تاریخ و ادبیات

 تاریخ هنر و معماری

 زبان شناسی

 تمدن و زبان‌های شرقی

 فلسفه

 زبان و ادبیات هندواروپایی مانند لاتین، فرانسه، اسپانیایی و پرتغالی، ایتالیایی، کاتالان اکسیتان، و رومانیایی.

 زبان و ادبیات اسلاوی

 مطالعات آسیای غرب

 تئاتر، رقص، و رسانه

 رشته‌های مربوط به مهندسی و علوم کاربردی:

 ریاضیات کاربردی

 مهندسی بیومدیکال

 علوم کامپیوتر

 مهندسی برق

 مهندسی علوم

 مهندسی و علوم محیط زیست

 مهندسی مکانیک

 رشته‌های مربوط به علوم:

 فیزیک نجومی

 زیست شناسی شیمی ‌و فیزیک

شیمی

فیزیک و شیمی

علوم زمین و سیاره شناسی

علوم محیط زیست و سیاست‌های عمومی

زیست شناسی رشد و تولید نسل انسانی

زیست شناسی تکامل انسان

زیست شناسی تلفیقی

ریاضیات

زیست شناسی مولکولی و سلولی

علوم اعصاب

فیزیک

آمار

رشته‌های مربوط به علوم اجتماعی:

مطالعات آفریقایی و مطالعات آمریکایی آفریقایی

مردم شناسی

مطالعات آسیای شرقی

اقتصاد

دولت

تاریخ

علم و تاریخ

روانشناسی

مطالعات تطبیقی دینی

مطالعات اجتماعی

جامعه شناسی

مطالعات زنان و جنسیت

باید باید به این نکته اشاره کرد که هر کدام از این رشته‌های تحصیلی دارای زیر شاخه‌هایی هستند و برنامه‌های مربوط به رشته‌های تحصیلی مختلف کرد شاخه‌های تخصصی طرف در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه‌هاروارد تدریس ‌می‌شود.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ هاروارد

دانشجویان دانشگاه هاروارد

دانشجویان دانشگاه هاروارد

رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد عبارت هستند از:

مردم شناسی

زبان و ادبیات سلتیک

تاریخ علم

مطالعات خاورمیانه

موسیقی

تمدن و زبانهای شرق نزدیک

مطالعات دینی آسیایی شرقی

مطالعات دینی روسیه ، اروپای شرقی ، و آسیای مرکزی

مطالعات آسیای غربی

بیوتکنولوژی

علوم حیات

مهندسی و علوم حساب

علوم اطلاعات و داده

مهندسی و علوم کاربردی

رشته‌های ارائه شده در مقطع تحصیلی دکترا دانشگاه هاروارد

برنامه‌های تحصیلی و رشته‌های ارائه شده در مقطع دکترا در دانشگاه‌هاروارد عبارت هستند از:

مطالعات آفریقا و آفریقایی آمریکایی

مطالعات آمریکایی

مردم شناسی

ریاضیات کاربردی

فیزیک کاربردی

باستان شناسی

معماری، معماری منظر و طراحی شهری

فضاشناسی

بیو مهندسی

بیوانفورماتیک و ژنومیک یکپارچه

 علوم بیولوژیکی

 علوم بیولوژیکی در دندانپزشکی

 علوم بیولوژیکی در سلامت عمومی

 بیو فیزیک

 بیو استاتیستیک

 مدیریت تجارت

 اقتصاد و تجارت

 مطالعات روم شرقی

 زبان و ادبیات سلتیک

 بیولوژی شیمیایی

 فیزیک شیمیایی بیولوژی شیمیایی و شیمی

 کلاسیک

 ادبیات تطبیقی

 علوم کامپیوتری

 دسته بندی علوم پزشکی

 علوم زمین و سیاره شناسی

 تمدن و زبان‌های آسیای شرقی

 اقتصاد

 آموزش

 مهندسی برق

 مهندسی و علوم کاربردی

 زبان انگلیسی

 مهندسی و علوم محیط زیست

 فیلم و مطالعات بصری

 زبان و ادبیات آلمانی

 دولت داری

 مدیریت بهداشت و سلامت

 تاریخ

 تاریخ هنر و معماری

 تاریخ علوم

 بیولوژی تکامل بشر

ایمن شناسی

 روابط بین الملل

 مطالعات آسیای داخلی و آلتاییک

 زبان شناسی

 مهندسی مکانیک و علوم مواد

 مطالعات خاورمیانه

 ریاضیات

 بیولوژی سلولی و مولکولی

 موسیقی

 تمدن و زبان شرق نزدیک

 عصب شناسی

 فیزیولوژی رشد و تکامل و ارگان شناسی

 فلسفه

رفتار سازمانی

فیزیک دولت و اقتصاد سیاسی

علوم سیاسی

علوم سلامت جمعیت

روانشناسی

سیاست اجتماعی

دین و مذهب

زبان و ادبیات هندواروپایی

زبان و ادبیات اسلاوی

سیاست مردمی

جامعه شناسی

مطالعات آسیای قلب استاتیستیک

 فناوری و زیست شناسی گفتار و شنوایی

سیستم‌ها زیست شناسی مصنوعی

ویروس شناسی

 مدرسه پزشکی هاروارد و رشته‌های پزشکی دانشگاه هاروارد

مدرسه پزشکی هاروارد

مدرسه پزشکی هاروارد

مدرسه پزشکی‌ هاروارد یا همان موسسه آموزش عالی پزشکی دانشگاه ‌هاروارد یکی از معتبرترین و برترین دانشکده‌های پزشکی در جهان به شمار می‌آید. مدرسه‌ی پزشکی‌ هاروارد در شهر بوستون در ایالت ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشکده سومین مدرسه‌ی پزشکی قدیمی‌ در آمریکا است و در سال ۱۷۸۲ تاسیس شده است. در این دانشکده دوره‌های پزشکی عمو‌می ‌و دوره‌های تخصصی پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه ‌می‌شوند. اعضای هیئت علمی مدرسه پزشکی هاروارد در دو بخش علوم پایه و علوم بالینی فعالیت دارند. دوره‌های پزشکی بالینی در موسسات و بیمارستان‌های آموزشی وابسته به دانشگاه‌ هاروارد در بوستون ارائه می‌شوند. درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های وابسته به دانشکده پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند: از مرکز پزشکی بوت-اسرائیل-دیکانس، بیمارستان بریگهام، بیمارستان عمو‌می ماساچوست، ‌بیمارستان کودکان بوستون، درمانگاه گوش و حلق و بینی ماساچوست.

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در مدرسه پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند از: اخلاق زیستی، عملیات خدمات بالینی، انفورماتیک بیومدیکال، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و ایمنی، تحقیقات بالینی، ایمن شناسی، ارائه بهداشت جهانی، و آموزش پزشکی.

رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در مدرسه پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند از: بیوانفورماتیک و ژنومیک یکپارچه، علوم بیومدیکال و بیولوژیکی، بیوفیزیک، بیولوژی شیمیایی، ایمن شناسی، علوم عصب، تکنولوژی در علوم زیستی گفتاری و شنوایی، بیولوژی سیستم‌ها، ویروس شناسی، و دسته بندی علوم پزشکی.

 موزه‌ها و کتابخانه‌ی هاروارد

موزه‌ی هنر هاروارد

موزه‌ی هنر هاروارد

دانشگاه هاروارد موزه‌های بسیاری را در خود جای داده است. از جمله این موزه‌ها می‌توان به موزه‌ی هنر فوگ اشاره کرد که تابلوهای نقاشی، مجسمه‌ها، و آثار چاپ شده در قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا و آمریکا در آن نگهداری می‌شوند. کتابخانه‌‌ی این دانشگاه قدیمی‌ترین مجموعه‌ی فرهنگی در ایالات متحده‌ی آمریکا به شمار می‌آید و می‌توان گفت که شعبه‌های دانشگاه و دانشکده‌های هاروارد دارای بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دنیا هستند. این دانشگاه دارای بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب و رساله است. این دانشگاه‌ در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف علمی و فرهنگی به تربیت و تعلیم دانشجویان می‌پردازد. دانشجویان می‌توانند در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها به تحصیل در این دانشگاه بپردازند. این دانشگاه دارای رشته‌های علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم مهندسی، علوم پزشکی و دندانپزشکی، الهیات، آموزش و پرورش و حقوق است. دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف به تحصیل در زیر مجموعه‌های مختلف رشته‌های تحصیلی بپردازند.

رتبه بندی دانشگاه هاروارد

همان طور که می‌دانید دانشگاه هاروارد از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید. در طی سالیان طولانی این دانشگاه توانسته است رتبه‌های اول جهانی را از نظر کیفیت آموزشی و خدمات علمی پژوهشی از آنِ خود بکند. این دانشگاه طبق نظرسنجی‌های webometrics, shanghai, US news دارای رتبه‌ی اول است. طبق نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی QS نیز هاروارد رتبه‌ی سوم جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، هاروارد دارای رتبه‌ی ششم جهانی از دیدگاه Times  است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر آمریکا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد

قبل از معرفی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد در مقاطع تحصیلی مختلف، باید بگوییم که این دانشگاه یکی از سخت گیرترین دانشگاه‌های جهان در زمینه‌ی جذب دانشجو است. برای اینکه بتوانید موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شوید، باید دارای یک رزومه‌ی تحصیلی بسیار قوی باشید. این دانشجویان ممتاز از سرتاسر جهان را به خود جذب می‌کند و بیشتر فارغ التحصیلان از این دانشگاه افراد تاثیر گذاری در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی هستند. به همین دلیل دانشجویان بسیاری آرزوی تحصیل در این دانشگاه را دارند و رقابت برای ورود به این دانشگاه بین دانشجویان سراسر جهان بسیار تنگاتنگ است.

برای آگاهی پیدا کردن از شرایط و مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه در هر رشته و مقطع تحصیلی خاص می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه هاروارد مراجعه کرده و به صورت دقیق از شرایط جذب دانشجو اطلاع پیدا کنید. با مراجعه به لینک زیر می‌توانید درخواست اخذ پذیرش خود را به دانشگاه هاروارد ارسال نمایید.

college.harvard.edu

در ادامه‌ی مطلب به معرفی شرایط تحصیل و مدارک مشخص و اصلی برای ارسال درخواست اخذ پذیرش به آنها نیاز خواهد داشت، اشاره خواهیم کرد.

مدارک لازم جهت ارسال درخواست اخذ پذیرش در دانشکده‌های هاروارد عبارت هستند از:

۱.  ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی

۲.  نمرات کسب شده در آزمونهای GMAT و  GRE

۳.  نمرات کسب شده در آزمون‌های تافل، آیلتس و آزمون انگلیسی پیرسون ( در صورتی که دانشجویان در مقاطع تحصیلی پایین‌تر واحدهای درسی خود را با زبانی غیر از زبان انگلیسی به اتمام رسانده‌اند، باید در آزمون‌های معتبر و بین المللی سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی شرکت کرده و در این آزمون‌ها نمره‌ی لازم را کسب کنند. حداقل نمره‌ی لازم برای قبولی درخواست پذیرش کسب امتیاز ۷.۵ در آزمون آیلتس است. در آزمون تافل PTE داوطلبان باید حداقل نمره‌ی ۷۵ و در آزمون تافل IBT داوطلبان باید حداقل نمره‌ی ۱۰۹ را کسب کنند. باید به این نکته مهم نیز توجه کنید که اعتبار آزمون‌های زبان انگلیسی ۲ سال است).

۴. انگیزه نامه (به منظور موفقیت در اخذ پذیرش از دانشکده‌های هاروارد باید دارای یک انگیزه نامه‌ی بسیار قوی باشید تا بتوانید نظر فرد مسئول جذب دانشجو را به خود جلب کنید. در انگیزه نامه باید هدف و انگیزه‌ی خود از ادامه تحصیل در رشته‌ی مورد نظرتان در دانشگاه هاروارد را مشخص کنید).

۵. توصیه نامه (برای موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه هاروارد باید حداقل دارای دو توصیه نامه از اساتید دانشگاهی باشید. باید توجه کنید که در مقاطع تحصیلات تکمیلی ممکن است حداقل به ۳ توصیه نامه از سوی اساتید مجرب دانشگاهی نیاز داشته باشید).

۶. رزومه ( هرچقدر که رزومه‌ی تحصیلی شما غنی‌تر باشد و تجربه‌های کاربردی بیشتری در رشته‌ی تحصیلی مورد نظرتان را داشته باشید، امتیاز شما بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال کسب مقام در مسابقات علمی و پژوهشی، سابقه‌ی شرکت در کنفرانس‌ها، داشتن مقاله، تالیف کتاب و … می‌تواند شانس قبولی شما در دانشگاه هاروارد را افزایش دهد).

۷.  رضایت نامه

۸. پرداخت هزینه‌ها (هزینه‌های تحصیل در دانشگاه هاروارد با توجه به مقطع تحصیلی و رشته‌ی تحصیلی مورد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد).

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟ لیست کاملی از هزینه‌های دانشجویی در آمریکا

قبل از اقدام به ثبت نام در دانشکده‌های هاروارد باید شرایط و مدارک لازم را به طور کامل بررسی کنید و بعد از تکمیل مدارک لازم، نسبت به ارسال مدارک و آپلود آنها به صورت آنلاین اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که فارغ التحصیلی از این دانشگاه  می‌تواند آینده‌ی تحصیلی و شغلی بسیاری ایده آلی را برای شما رقم بزند. بنابراین اطمینان داشته باشید که سختی‌هایی که در مسیر قبولی از دانشگاه هاروارد و فارغ التحصیلی از آن متحمل خواهید شد، راه شما را برای بهره‌مندی از آینده‌ای بسیار روشن هموار خواهد کرد.

باید این واقعیت را قبول کرد با توجه به اینکه دانشگاه‌ هاروارد یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است، اخذ پذیرش تحصیلی از آن ‌می‌تواند کار دشواری باشد و داوطلبان باید دارای یک رزومه‌ی تحصیلی بسیار قوی باشند تا بتوانند وارد این دانشگاه شوند. با این حال پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ هاروارد برای دانشجویان ایرانی یک امر غیر ممکن نیست و تاکنون دانشجویان ایرانی بسیاری موفق به تحصیل در این دانشگاه شده‌اند و موفقیت‌های بسیاری را نیز کسب کرده‌اند. باید گفت که ورود به دانشگاه‌ هاروارد در مقطع کارشناسی برای دانشجویان ایرانی می‌تواند کمی ‌مشکل باشد. با توجه به اینکه بیشتر کمک هزینه‌های تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین‌المللی اعطاء ‌می‌گردند، ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ایرانی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. برای اخذ پذیرش راحت‌تر از دانشگاه‌ هاروارد پیشنهاد ‌می‌کنیم ابتدا تحصیلات کارشناسی خود را در یک دانشگاه معتبر به پایان برسانید و سعی کنید در طول تحصیل در دوره‌ی کارشناسی به عنوان یک دانشجوی ساعی شناخته شوید و نمرات ممتازی را کسب کنید. قبولی در مسابقات علمی ‌و پژوهشی مانند المپیادها ‌می‌تواند نقش بسیار مهمی ‌در قبولی اخذ درخواست پذیرش تحصیلی شما از دانشگاه هاروارد داشته باشد. سپس می‌توانید در مقطع تحصیلات تکمیلی از دانشگاه‌ هاروارد پذیرش گرفته و به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

 با توجه به اینکه دانشگاه ‌هاروارد یک دانشگاه بین‌المللی است، این دانشگاه از دانشجویان ایرانی نیز پذیرش ‌می‌گیرد. دانشگاه‌ هاروارد توانسته است دانشجویان نخبه‌ی بسیاری از ایران را به خود جذب کرده و زمینه‌ی پیشرفت آنها را فراهم کند. دانشجویان ایرانی ‌می‌توانند در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه از کمک هزینه‌های تحصیلی ارائه شده که به منظور حمایت از دانشجویان بین‌المللی به آنها اعطاء می‌شود، بهره‌مند شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجوی خود را به این طریق تامین کنند. این دانشگاه از دانشجویان ساعی و نخبه حمایت بسیاری ‌می‌کند. برای بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه، دانشجویان باید شایستگی خود را برای دریافت کمک بورسیه تحصیلی ثابت کنند. از جمله فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه هاروارد ‌می‌توان به مریم میرزاخانی اشاره کرد. مریم میرزاخانی ریاضیدان ایرانی فارغ‌التحصیل از دانشگاه هاروارد است که موفق به دریافت مدال فیلدز شد. همچنین کامران وفا استاد ایرانی-آمریکایی فیزیک در دانشگاه‌ هاروارد است که یکی از فیزیکدانان برجسته در زمینه نظریه‌ی ریسمان به شمار ‌می‌آید. کامران وفا توانست در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه‌ی فیزیک بنیادی در ایالت کالیفرنیا شود.

باید بدانید که دانشگاه هاروارد دارای انجمن دانشجویان ایرانی‌ هاروارد است. انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه‌ هاروارد با عنوان HISA شناخته ‌می‌شود. هدف اصلی فعالیت‌های انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه‌ هاروارد معرفی میراث فرهنگی و علمی ‌ایرانیان است. این انجمن فرصت‌های بسیاری را برای معرفی فرهنگ و دستاوردهای علمی ایرانیان ایجاد ‌می‌کند و فعالیت‌های بسیاری را در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی انجام ‌می‌دهد.

همکاران متخصص ما در نکست ابرود آماده هستند، تا شما را در تکمیل فرآیند اپلای خود مانند نوشتن انگیزه نامه، توصیه نامه، دریافت فاند تحصیلی و سایر راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید درخواست خود را به صورت ایمیل به همکاران متخصص ما ارسال نمایید.

منبع: harvard

11 پاسخ به “دانشگاه هاروارد: اطلاعاتی کامل از دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش”

 1. aida گفت:

  دانشگاه هاروارد بورسیه دارد؟
  و امگان تحصیل ب عنوانundergrauted هست برای رشته داروسازی؟

 2. محمدرضاجليلي گفت:

  سلام براي كارشناسي ارشد ميتوان رشته راتغيير داد .. من تربيت بدني خوندم و قصد خوندن حقوق بين الملل را دارم

 3. Fatemeh گفت:

  امکان تحصیل در مقطع دکترا برای رشته پرستاری در هاروارد هست؟

 4. M گفت:

  سلام ببخشید حتما باید برای کارشناسی دانشگاه خوبی باشیم و بعد برای ارشد بخوایم درخواست بدیم
  یا از هر دانشگاه ایران رو به شرط داشتن رزومه ی خوب و کارنامه ی کاری خوب قبول میکنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه تحصیلی شما دارد، دانشگاه‌های ایران چندان مهم نیستند و مهم‌ترین پارامتر نمره زبان شما و رزومه تحصیلی شما است.

 5. رها گفت:

  من دانشگاه دولتی طراحی لباس کارشناسی دارم یه کتاب چاپ کردم ،ارشدم رو نقاشی دانشگاه غیر انتفاهی علم و فرهنگ خوندم. معدل ارشدم ۱۹ هستش ۷ سال سابقه کار کاردم ۳۳ ساله هستم نمره زبانم ۷.۵ می تونم دانشگاه آمریکا فاند بگیرم یا نه باید دانشگاه هنر ارشد بگیرم؟ برای تاریخ هنر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان اخذ فاند وجود ندارد. برای ارشد مجدد می‌توان برای اروپا با هزینه پایین برای شما پذیرش گرفت، برای کشورهای خوبی مانند آلمان یا ایتالیا.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در پروسه دریافت ویزای تحصیلی شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید و رزومه خودتان را به همکاران ما ایمیل کنید، همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، پیشنهادات خودشان را در اسرع وقت به شما ارائه خواهند داد.

 6. رها گفت:

  برای مقطع دکتری.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای ارشد مجدد برای اروپا برای کشورهایی مانند ایتالیا یا آلمان اقدام کنید، این تحصیل رایگان نخواهد بود بلکه با هزینه پایین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید