دانشگاه پلی تکنیک میلان : معرفی دانشگاه، بهترین رشته‌ها و مدارک مورد نیاز

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از دانشگاه‌های برتر در کشور ایتالیا به شمار می‌آید.‌ علاوه بر‌ اینکه پلی تکنیک میلان‌ از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا است‌، این دانشگاه در فهرست ۱۷ دانشگاه برتر فنی دنیا قرار دارد. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف را ارائه داده و‌ از دانشجویان ‌بین‌المللی نیز پذیرش به عمل می‌آورد.‌  دانشگاه پلی تکنیک میلان یک دانشگاه ‌بین‌المللی به شمار می‌آید و بیش از ۷,۰۰۰ دانشجوی ‌بین‌المللی از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف به منظور ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه ‌می‌کنند.‌ تحصیل در این دانشگاه‌ می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی داشته باشد. به همین دلیل‌ این دانشگاه نزد دانشجویان ‌بین‌المللی محبوبیت بالایی دارد و سالیانه تعداد زیادی از داوطلبان درخواست پذیرش تحصیلی خود را به این دانشگاه ارسال می‌نمایند.‌ با توجه به بالا بودن‌ درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان، در این نوشته به معرفی این دانشگاه خواهیم پرداخت. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعات لازم در مورد این دانشگاه و شرایط ادامه تحصیل در آن را کسب کنید، این نوشته را با دقت مطالعه نمایید.

 

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

معرفی دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در سال ۱۸۶۳ تاسیس شده است و یکی از دانشگاه‌های فنی پیشرو در اروپا به شمار می‌آید. باید گفت که این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه‌ مهندسی، معماری و طراحی در ایتالیا است.‌ این دانشگاه چندین پردیس دارد که در میلان، لکو، کرمونا، مانتووا، و پیاسنزا‌ واقع شده‌اند.‌ دانشگاه پلی تکنیک میلان ۱۲ دپارتمان و ۴ مدرسه عالی دارد که اهداف آموزشی و پژوهشی و تحقیقی را پیش می‌برند.‌ باید گفت که تحقیق و پژوهش در این دانشگاه‌ جایگاه و اهمیت والایی دارد و‌ برنامه‌های تحصیلی با برترین استانداردهای ‌بین‌المللی و کیفیت آموزشی عالی ارائه ‌می‌شوند.‌ در طول یک قرن گذشته پلی تکنیک میلان تمرکز زیادی بر روی فناوری و نوآوری داشته است.‌ دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا محسوب ‌می‌شود و از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. فناوری پیشرفته و آزمایشگاه‌های مدرن و مجهز یکی از دلایل موفقیت این دانشگاه به شمار می‌آیند. هم اکنون بیش از هر زمان دیگر این دانشگاه‌ با تلاش بی وقفه در جهت پیشرفت علم و دانش و ارائه راهکارهای خلاقانه به حل مسائل روز کمک‌ فعالیت ‌می‌کند.‌ این دانشگاه شهرت بسیاری در پرورش و تربیت افراد نخبه‌ دارد و تعداد قابل توجهی از فارغ ‌التحصیلان این دانشگاه از چهره‌های معروف و تاثیرگذار جهانی بوده‌‌اند.‌

امکان ادامه تحصیلی به زبان انگلیسی

این دانشگاه تعداد‌ زیادی از برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه ‌می‌دهد تا‌ آن دسته از دانشجویان ‌بین‌المللی که آشنایی کافی به زبان ایتالیایی ندارند نیز بتوانند به راحتی به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند.‌ باید‌ اضافه کرد که بیشتر دوره‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.‌ در مقطع کارشناسی رشته مهندسی معماری به زبان انگلیسی‌ ارائه ‌می‌شود.‌ ۳۹ برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز به زبان انگلیسی ارائه میگردند. باید اضافه کرد که تمامی ‌برنامه‌های تحصیلی در پلی تکنیک میلان در مقطع دکترا به زبان انگلیسی‌ برگزار ‌می‌شوند.

تحصیل در ایتالیا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های ایتالیا

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

آموزش با کیفیت و اعتبار بالای مدرک دانشگاه پلی تکنیک

با توجه به اینکه برنامه‌های تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف در پلی تکنیک میلان دارای کیفیت آموزشی و سطح علمی ‌بسیار بالایی هستند، دانشجویان فارغ التحصیل شده از این دانشگاه مسلط به دانش روز بوده و آمادگی ارائه راهکارهای مدرن و خلاقانه برای مسائل و چالش‌های جهان امروزی را خواهند داشت. این دانشگاه به تربیت دانشجویان خلاق شهرت بالایی دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان اعتبار مدرک تحصیلی آن در کل دنیا است. با توجه به بین‌المللی بودن و بالا بودن کیفیت آموزشی در این دانشگاه، مدرک اعطاء شده توسط پلی تکنیک میلان در جهان دارای اعتبار بالایی است. این ویژگی باعث ‌می‌شود که فارغ التحصیلان از پلی تکنیک میلان بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و پس از اتمام دوره تحصیلی خود شغل مناسبی که مرتبط با رشته تحصیلی‌شان باشد بیابند و به این طریق بتوانند آموخته‌های خود را به صورت عملی و تجربی در زندگی واقعی و دنیای حرفه‌ای به کار بگیرند. باید گفت که آمار نشان ‌می‌دهد به طور میانگین ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه به صورت تخصصی وارد بازار کار رشته تحصیلی خود شده‌اند.

از طرف دیگر این دانشگاه در شهر میلان واقع شده است که رویدادها و فعالیت‌های علمی ‌و فرهنگی بسیاری در آن برگزار ‌می‌شود. باید بدانید که میلان به عنوان یکی از ۴ پایتخت مد در جهان شناخته شده است که در حال حاضر از نظر درآمد، بازدید کنندگان، و رشد در بین بزرگ‌ترین شهرهای جهان قرار دارد.‌ آینده شهر‌ میلان نیز با اتفاقات و رویدادهای مهمی ‌که در آن انجام می‌پذیرد بسیار درخشان می‌نمایاند.‌ این شهر در سال ۲۰۲۶ میزبان بازی‌های المپیک زمستانی خواهد بود و این امر به معنی سرمایه گذاری‌های کلان در زیرساخت‌ها و خدمات برای‌ به عرصه نهادن این شهر در صحن جهانی است.‌ به طور کلی شهر میلان یک محیط فرهنگی بسیار پر جنب و جوش و جذاب دارد و دارای آثار تاریخی و هنری بسیار‌ زیبایی است.

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه پلی تکنیک میلان

رشته‌های مختلفی در‌ پلی تکنیک میلان ارائه ‌می‌شوند و‌ داوطلبان می‌توانند‌ با توجه به علاقه مندی خود رشتهه مورد نظرشان را انتخاب کرده و در آن به ادامه تحصیل بپردازند. در این قسمت شما را با رشته‌های اصلی ارائه شده در در این دانشگاه آشنا خواهیم کرد:

مهندسی و فناوری

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در زمینه مهندسی و فناوری شامل رشته‌های مهندسی مکانیک و هوافضا‌، مهندسی شیمی‌، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک‌ و مهندسی عمومی ‌هستند.

هنر و علوم انسانی

تحصیل معماری در دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل معماری در دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در زمینه هنر و علوم انسانی شامل رشته‌های معماری‌، هنر، هنرهای اجرایی و طراحی هستند.

علوم فیزیک

رشته‌های ارائه شده در زمینه علوم فیزیک شامل رشته‌های ریاضیات و استاتیک، و فیزیک و فضانوردی هستند.

پلی تکنیک میلان

پلی تکنیک میلان

همچنین در این دانشگاه رشته‌های علوم کامپیوتری و اقتصاد و مدیریت و تجارت ارائه ‌می‌شود.

رشته‌هایی‌ که ذکر شدند در رده‌ی رشته‌های اصلی هستند و زیر شاخه‌های آنها نیز در دانشگاه پلی تکنیک میلان‌ در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه ‌می‌شوند.

مدارک اولیه لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان

مدارک اولیه لازم برای اخذ پذیرش از پلی تکنیک میلان به شرح زیر هستند:

– فرم تقاضانامه
– ریز نمرات
– مدارک تحصیلی قبلی
– رزومه‌ ‌

– توصیه نامه
– انگیزه نامه
– نمونه کارها ( برای متقاضیان رشته معماری و رشته‌های طراحی و برنامه ریزی شهری )
– مدرک زبان معتبر

باید به این نکته اشاره کرد که داشتن مدرک GRE برای متقاضیان رشته مهندسی انرژی و مهندسی مدیریت توصیه ‌می‌شود.

آیا امکان تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ بلی. معرفی برترین دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها

هزینه تحصیل در پلی تکنیک میلان

به عنوان یک دانشجوی ‌بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد، لازم است که قبل از اقدام به ارسال درخواست پذیرش تحصیلی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه و شهر مورد نظرتان اطلاعات کافی را کسب کرده و مخارج و درآمد خود را در حین دوره تحصیلی محاسبه نمایید. در این قسمت به بررسی هزینه تحصیل در پلی تکنیک میلان خواهیم پرداخت.

 

پلی تکنیک میلان

پلی تکنیک میلان

 

هزینه‌ای که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان پرداخت ‌می‌کنند با توجه به رشته و مقطع تحصیلی آنها بین ۱۵۰ الی ۴,۰۰۰ یورو در هر سال متغیر خواهد بود. طول دوره تحصیلی در پلی تکنیک میلان در دوره کارشناسی ۳ سال، در دوره کارشناسی ارشد ۲ سال و در دوره دکترا ۳ سال است. همچنین تحصیل در دوره کارشناسی ارشد حرفه‌ای ۱ سال به طول می‌انجامد.

آیا تحصیل در ایتالیا رایگان است؟ بررسی امکان تحصیل رایگان یا ارزان در دانشگاه‌های کشور ایتالیا

امکان دریافت انواع بورسیه تحصیلی

باید به این نکته اشاره کرد که پلی تکنیک میلان با ارائه کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی دانشجویان ‌بین‌المللی خود را تحت حمایت و پشتیبانی قرار ‌می‌دهد. دانشجویان ایرانی می‌توانند از بورسیه استانی ایتالیا که شامل حال دانشجویان اهل کشورهای جهان سوم ‌می‌شود، بهره‌مند شوند. بهره‌مندی از این کمک هزینه این امکان را برای دانشجویان فراهم ‌می‌کند که بتوانند بدون پرداخت شهریه دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی دیگری وجود دارند که دانشجویان ‌بین‌المللی می‌توانند آنها را دریافت کنند. برخی از این کمک هزینه‌ها علاوه بر شهریه دانشجویی شامل پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی یا اعمال تخفیف در مبلغ آن‌، یا همچنین کمک هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی ‌می‌شوند. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا عبارت هستند از بورسیه تحصیلی پلاتین، بورسیه تحصیلی طلایی‌، بورسیه تحصیلی نقره‌ای، و بورسیه تحصیلی  DSU.

تحصیل در یکی از با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های دنیا و آینده شغلی عالی

تحصیل در پلی تکنیک میلان می‌تواند فرصت‌های بسیاری را برای پیشرفت تحصیلی و شغلی شما در آینده ایجاد کند. با توجه به اینکه این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا و همچنین جهان به شمار می‌آید، با تحصیل در این دانشگاه خواهید توانست تخصص لازم در زمینه رشته تخصصی خود را کسب کرده و در آینده از آموخته‌های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

دانشگاه پلی تکینیک می‌تواند به عنوان یک پل برای پیشرفت‌های آتی باشد. هر ساله دانشجویان ایرانی زیاد وارد این دانشگاه فوق‌العاده می‌شود. در صورتی که شما تجربه اپلای یا تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید، تجربیات و نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید تا سایر داوطلبان از تجربیات شما بهره‌مند شوند. هم‌چنین در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این دانشگاه می‌توانید در بخش کامنت‌ها می‌توانید سوال خودتان را بپررسید.

منبع: timeshighereducation

دیدگاهتان را بنویسید