شرایط تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان به همراه مزایا و شرایط تحصیل

دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ تاسیس شده است.‌ این دانشگاه یک موسسه تحقیقاتی دولتی است که در کشور انگلستان قرار دارد.‌ به دلیل قدمت ۸۰۰ ساله، کمبریج به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در جهان شناخته می‌شود.‌ دانشگاه کمبریج‌ سطح علمی ‌بسیار بالایی دارد و برنامه‌های تحصیلی خود را با استانداردها‌ و کیفیت آموزشی بسیار عالی به دانشجویان ارائه می‌دهد.‌ کمبریج یک دانشگاه ‌بین‌المللی است که از دانشجویان خارجی نیز پذیرش به عمل می‌آورد.‌ تحصیل در این دانشگاه می‌تواند یک تجربه فوق العاده و یک موفقیت بسیار بزرگ برای هر فردی باشد.‌ برای ورود به این دانشگاه باید دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی و خوبی باشید چرا که داوطلبان بسیاری به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام می‌کنند‌ و رقیبان سرسختی را از نقاط مختلف جهان خواهید داشت.‌ در این نوشته به معرفی دانشگاه کمبریج و‌ شرایط ادامه تحصیل در آن خواهیم پرداخت.‌ اگر شما نیز رویای تحصیل در دانشگاه کمبریج را دنبال می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این متن را با دقت مطالعه نمایید.

 

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج

معرفی دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج دومین دانشگاه قدیمی ‌در بین کشورهای انگلیسی زبان است و به عنوان یکی از ۵ دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود.‌ این دانشگاه‌ عضو بسیاری از شبکه‌های دانشگاهی مانند شبکه‌های دانشگاهی راسل،‌ گروه کویمبرا،‌ انجمن دانشگاه‌های برجسته اروپا‌، گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا‌ و اتحادیه ‌بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی است.‌ باید گفت که این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بسیار شناخته شده و معروف است که در رده برترین دانشگاه‌های جهانی قرار می‌گیرد.‌ بنابراین تحصیل در دانشگاه کمبریج موفقیت بسیار بزرگی برای هر دانشجوی به شمار می‌آید.‌ این دانشگاه دارای ۳۱ کالج خودگردان است.‌ هر کدام از این‌ کالج‌ها مستقل هستند و‌ در مورد جذب کادر آموزشی و اساتید‌ و همچنین دانشجویان‌ به صورت مستقل تصمیم می‌گیرند.‌ همچنین هر کالج به صورت مستقل نظارت بر آموزش و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده و تامین رفاه دانشجویان و‌ کارکنان خود را به عهده دارد.‌ علاوه بر ‌ کالج‌ها، ۶ مدرسه عالی‌ در کمبریج وجود دارد که تقریباً دارای ۱۵۰ دانشکده و موسسه دیگر هستند.‌ این مدارس عبارت هستند از: مدرسه عالی هنر و علوم اسلامی‌، مدرسه علوم زیست شناختی‌، مدرسه پزشکی بالینی‌، مدرسه علوم انسانی و اجتماعی‌ و مدرسه علوم فیزیکی و فناوری.

 

بهترین شهرهای دانشجویی اروپا، معرفی ۱۰ شهر برتر دانشجویی اروپا

پردیس کمبریج

پردیس کمبریج

پردیس دانشگاه

پردیس این دانشگاه در مرکز شهر کمبریج واقع شده است و دارای تعداد زیادی ساختمان و خانه‌های قدیمی ‌در کرانه‌ی رودخانه‌ی “کم” است.‌ کمبریج یک شهر بزرگ در‌ کمبریج شایر است و پردیس دانشگاه کمبریج مانند شهری کوچک است که تمام دانشکده‌ها و ساختمان‌ها در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و لاین‌های اتوبوس آنها را به هم متصل می‌کنند.‌ با اینکه امکان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی ‌فراهم شده است، بسیاری از‌ افراد برای رفت و آمد در این محوطه از دوچرخه استفاده می‌کنند. کمبریج در حدود ۸ کیلومتری شمال لندن قرار دارد.

زندگی در کمبریج

زندگی در کمبریج

امکانات و افتخارات دانشگاه

این دانشگاه بیش از ۱۰۰ کتابخانه را در خود جای داده است که در مجموع بیش از ۱۵ میلیون کتاب در آنها نگهداری می‌شوند.‌ تنها در کتابخانه اصلی دانشگاه کمبریج ۸ میلیون نسخه کتاب وجود دارد. همچنین کمبریج‌ ۹ موزه هنری، علمی‌ و فرهنگی‌ و یک باغ گیاه شناسی دارد که بازدید از آنها برای عموم آزاد است.‌ انتشارات کمبریج نیز با بیش از ۵۰ دفتر در سراسر جهان‌ انتشار‌ تحقیقات آکادمیک‌،‌ مقالات تخصصی، پژوهش‌های حرفه‌ای‌، ژورنال‌های تحقیقاتی‌، مجلات آموزشی و‌ دیگر کتابها را به عهده دارد.‌ کمبریج تاکنون موفق شده است که‌ ۹۲ جایزه نوبل را‌ از آن خود کند و در این مورد‌ از دانشگاه‌های دیگر برتر است.‌ کمبریج توانسته است در طول تاریخ چهره‌های‌ تاثیرگذار و معروف بسیاری را پرورش دهد که‌ در میان آنها می‌توان به ایزاک نیوتن فیزیکدان و ریاضیدان، چارلز داروین طبیعت شناس‌، جان میلتون شاعر‌، استیون‌ هاوکینگ فیزیکدان و برتراند راسل فیلسوف اشاره کرد.

کتابخانه کمبریج

کتابخانه کمبریج

دانشجویان بین‌المللی و مساحت دانشگاه

این دانشگاه بیش از ۱۸,۰۰۰ دانشجو‌ از کشورها و نقاط مختلف جهان را‌ تعلیم و پرورش می‌دهد‌.‌ می‌توان گفت تقریباً ۴۰۰۰ نفر از دانشجویان کمبریج را دانشجویان ‌بین‌المللی تشکیل می‌دهند که از ۱۲۰ کشور مختلف‌ برای ادامه تحصیل به این دانشگاه می‌آیند.‌ علاوه بر این، مدارس تابستانی ‌بین‌المللی کمبریج‌ ۱۵۰ برنامه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌کنند و دانشجویان ‌بین‌المللی از بیش از ۵۰ کشور مختلف جهان در این برنامه‌ها و دوره‌ها شرکت می‌کنند.

دانشگاه کمبریج دارای مساحت بسیار زیادی است و بعد از کویین و‌ کلیسای انگلیس‌ سومین مالک بزرگ زمین در این کشور‌ به شمار می‌آید.‌ کالج‌های کمبریج نقطه اصلی ارتباط دانشجویان‌ به شمار می‌آیند و از نظر جهت گیری‌ متفاوت هستند.‌ انجمن‌های دانشجویی و گروه‌های داوطلبانه بسیاری‌ در کمبریج وجود دارند که برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کنند.‌ برگزاری این برنامه‌ها فرصت ملاقات و آشنایی دانشجویان‌ ‌بین‌المللی را‌ با‌ سایر دانشجویان فراهم می‌کند.

خوابگاه‌های دانشجویی

خوابگاه‌های دانشجویی هر دانشکده در کمبریج به صورت جداگانه قرار دارند و با یکدیگر متفاوت هستند و بیشتر کالج‌ها در کمبریج  دارای خانه‌ها و آپارتمان‌های دانشجویی هستند‌ و اغلب آنها می‌توانند‌ اتاق‌های دانشجویی را در اختیار دانشجویان کارشناسی نیز قرار دهند.‌ علاوه بر خوابگاه‌های دانشجویی خدمات کمک به سازماندهی اقامتگاه‌های دانشجویی اجاره‌ای خصوصی در شهر نیز در دسترس دانشجویان کمبریج است.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه کمبریج

 

تحصیل در کمبریج

تحصیل در کمبریج

 

انتخاب دانشگاه و مقصد تحصیلی برای دانشجویان ‌بین‌المللی یک‌ امر حساس و دشوار است و دانشجویان باید توجه بسیاری در این زمینه به خرج دهند تا دوران تحصیلی خود را در یک کشور خارجی به‌ خوبی سپری کنند و موفقیت‌های بسیاری را در زمینه تحصیل و آینده خود کسب نمایند. با توجه به اینکه کمبریج‌ یکی از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید، تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند مزیت‌های بسیاری به همراه داشته باشد.‌ در صورتی که کمبریج را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید باید بگوییم که یک‌ دانشگاه بسیار عالی را برگزیده‌اید.‌ در این قسمت به بررسی مزیت‌های تحصیل در کمبریج خواهیم پرداخت.

سابقه علمی‌ غنی

همانطور که گفته شد دانشگاه کمبریج یک دانشگاه بسیار قدیمی ‌است. در واقع این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی ‌در سراسر جهان به شمار می‌آید.‌ در طول‌ تاریخ‌ تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری در این دانشگاه انجام پذیرفته و این دانشگاه توانسته است در زمینه‌های مختلف خدمات بسیاری را به جهانیان ارائه دهد. دانشجویانی که‌ موفق به ورود به کمبریج می‌شوند باید بدانند که‌ در دانشگاهی قدم می‌گذارند که بسیاری از دانشمندان بزرگ در آن‌ تحصیل کرده‌اند و همچنان‌ دانشمندان و محققان بزرگی در آن به ادامه همکاری می‌پردازند. سر ایزاک نیوتون زندگی علمی ‌خود را در کالج کمبریج گذراند و بیشتر آزمایشات خود را در این دانشگاه انجام داد.‌ با توجه به کیفیت آموزشی بالا و اعتبار دانشگاه کمبریج‌، مدرک تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار ‌بین‌المللی بالایی است. بنابراین دانشجویان فارغ التحصیل شده از‌ کمبریج می‌توانند‌ پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی وارد بازار کار شده و دانش و آموخته‌های خود را به صورت عملی و تجربی در بازار کار حرفه‌ای به کار بگیرند.

چند فرهنگی بودن محیط دانشگاه

با توجه به اینکه کمبریج یک دانشگاه ‌بین‌المللی است، دانشجویان‌ بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه‌ مراجعه می‌کنند.‌ دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه از فرهنگ‌ها و‌ ملیت‌های مختلف هستند و شما در این دانشگاه می‌توانید دوستان بسیاری از نقاط مختلف جهان پیدا کنید.‌ محیط دانشگاه کمبریج مانند یک شهر کوچک گرم و صمیمی ‌است.‌ به عنوان یک دانشجوی تازه وارد‌ در کمبریج به سرعت دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد و از کمک و راهنمایی‌های‌ دانشجویان‌ ترم‌های بالا ‌و‌ و کارکنان این دانشگاه بهره‌مند خواهید شد.‌ چند فرهنگی بودن محیط دانشگاه باعث می‌شود که دانشجویان ‌بین‌المللی هرگز احساس غربت نکنند.

تحصیل در کنار افراد برجسته جهان

اساتید و‌ محققانی که در دانشگاه کمبریج همکاری می‌کنند بزرگ‌ترین شاعران، نویسندگان، دانشمندان و سیاستمداران جهان را‌ تربیت می‌دهند.‌ اساتید بسیار با تجربه و با سواد در این دانشگاه تدریس می‌کنند و دانشجویان می‌توانند از کیفیت آموزشی عالی‌ کلاس‌های درسی‌ این دانشگاه بهره‌مند شوند.

طبیعت زیبا و آب و هوای خوب‌ کمبریج

کمبریج دارای پل‌ها، کالج‌ها و‌ بنا‌های تاریخی‌ بسیاری است که در کرانه رودخانه ساخته شده‌اند.‌ تحصیل در فضای زیبای دانشگاه برای دانشجویان ‌بین‌المللی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.‌ شهر کمبریج نیز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می‌شود. این شهر ترکیبی منحصر به فرد از سبک معماری قدیم و جدید است و با تحصیل در کمبریج این فرصت باورنکردنی را برای زندگی،‌ تحصیل و کار در یکی از زیباترین شهرهای جهان به دست خواهید آورد.‌ کمبریج دارای زندگی شبانه‌ پر جنب و جوشی است و پس از غروب آفتاب‌ می‌توانید از‌ کافه‌ها و موسیقی شبانه‌ لذت ببرید.‌ کمبریج دارای طبیعت بسیار زیبایی است و‌ می‌توان گفت که هرگز‌ گشت و گذار در‌ طبیعت آن خسته نخواهید شد.‌ فضای سبز باغ گیاه شناسی دانشگاه کمبریج نیز یکی از جاذبه‌های‌ این شهر است که بازدید از آن‌ علاوه بر دانشجویان برای عموم نیز آزاد است.‌ طبیعت زیبا و آب و هوای پاک و تازه‌ کمبریج محیط بسیار خوبی را برای زندگی‌ فراهم می‌کند.‌ از طرف دیگر‌  کمبریج دارای‌ مراکز خرید‌ بسیار خوبی است. اگر شما فردی هستید که عاشق خرید کردن باشد می‌توانید از قدم زدن و خرید در خیابان‌های‌ این شهر و سرو‌ غذا در کافه‌ها و رستوران‌های کمبریج لذت ببرید.

فعالیت‌های فرهنگی برگزار شده در کمبریج

موزه‌های کمبریج

 

باید گفت که‌ کمبریج میزبان عجیب‌ترین و شگفت انگیزترین موزه‌های انگلستان است.‌ در واقع می‌توان گفت که شما به هر زمینه‌ای که علاقه‌مند باشید، می‌توانید محیط فرهنگی یا موزه مربوط به زمینه علاقه‌مندی خود را در کمبریج پیدا کنید.‌ کمبریج دارای موزه‌های‌ علمی، ‌فرهنگی، هنری و تاریخی بسیاری است که‌ گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می‌کند.‌ از طرف دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری بسیاری در کمبریج برگزار می‌شوند.‌ به عنوان یک دانشجوی ‌بین‌المللی می‌توانید در این برنامه‌ها شرکت کرده و اوقات فراغت بسیار خوبی را در این دوره تحصیلی خود تجربه کنید.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کمبریج

به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کمبریج باید به وب‌سایت رسمی ‌این دانشگاه مراجعه کرده و در بازه زمانی تعیین شده توسط دانشگاه،‌ نسبت به تکمیل فرم درخواست آنلاین و ارسال مدارک خواسته شده اقدام نمایید.‌ مدارک خواسته شده برای اخذ پذیرش در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ممکن است کمی‌ متفاوت از یکدیگر باشند. با این حال مدارک اولیه لازم برای اخذ پذیرش از کمبریج به شرح زیر است.

-‌ نتایج  GCSE‌ به عنوان شاخص عملکرد داوطلب

-‌ کسب‌ نمره A ( با توجه به شرایط هر داوطلب ممکن است از او خواسته شود که نمره‌ A را در یک یا چند درس کسب‌ کرده باشد).

-‌ تکمیل و ارسال فرم UCAS ( فرم‌ درخواست اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه کمبریج )

-‌ استاد راهنما برای تحصیل در کمبریج

-‌ انگیزه نامه داوطلب برای تحصیل در کمبریج  SOP

-‌ ارسال درخواست اولیه آنلاین کمبریج  COPA

– تکمیل پرسشنامه درخواست اخذ پذیرش تحصیلی که توسط دانشگاه کمبریج برای متقاضی ارسال می‌گردد SAQ

-‌ ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی

-‌ قبولی در آزمون کتبی ورودی دانشگاه

-‌ مدرک زبان آیلتس یا تافل یا‌ کمبریج انگلیسی (حداقل نمرات مورد قبول در آزمون آیلتس آکادمیک ۷.۵، آزمون تافل آی بی تی ۱۱۰‌ و آزمون کمبریج‌ انگلیسی مهارت C۲ ‌۲۰۰ و‌ آزمون کمبریج انگلیسی C۱ Advanced‌ ۱۹۳ است)

باید به این نکته اشاره کرد که ۷۵ درصد از داوطلبان ورود به دانشگاه کمبریج‌  به آزمون مصاحبه راه پیدا می‌کنند‌ و آزمون مصاحبه از اهمیت بسیاری برخوردار است.‌ قبولی درخواست پذیرش تحصیلی دانشجویان به نظر شورای تصمیم ‌گیری دانشگاه بستگی خواهد داشت که پس از بررسی سوابق تحصیلی دانشجویان اعلام خواهد شد.‌ در دانشگاه کمبریج تصمیمات در مورد پذیرش دانشجویان صرفا بر اساس معیارهای آکادمیک و توانایی‌های داوطلبان اخذ می‌گردند.

معرفی برترین دانشگاه های انگلستان و بریتانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه کمبریج

تحصیل در کمبریج

تحصیل در کمبریج

هزینه تحصیل در دانشگاه کمبریج به رشته و مقطع تحصیلی هر داوطلب بستگی دارد. در این قسمت به بررسی هزینه‌های تحصیل در هر رشته‌ در کمبریج خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل در رشته‌های باستان شناسی‌، مطالعات آسیایی و خاورمیانه‌، آموزش‌،‌ زبان انگلیسی تاریخ‌، تاریخ و زبان‌های مدرن‌، تاریخ و سیاست تاریخ کند علوم انسانی علوم اجتماعی و سیاسی علوم اقتصادی،‌ علوم زمین شناسی حقوق،‌ زبان شناسی،‌ زبان‌های مدرن و‌ قرون وسطایی،‌ فلسفه، الهیات،‌ دین و فلسفه دین‌ حدود ۲۲,۲۲۷‌ پوند خواهد بود.

هزینه تحصیل در رشته‌های ریاضیات و زیر شاخه‌های آن حدود ۲۴,۷۸۹‌  پوند خواهد بود.

هزینه تحصیل در رشته‌های معماری، جغرافیا، موسیقی و زیر شاخه‌های آنها حدود ۲۹,۰۸۲‌ پوند خواهد بود.

هزینه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی مانند مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر،‌ مدیریت‌، مهندسی ساخت‌ و رشته‌های علوم طبیعی‌، علوم روانشناسی و رفتاری حدود ۳۳,۸۲۵ پوند‌ خواهد بود.

هزینه تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی و دامپزشکی حدود ۵۸,۰۳۸ پوند‌ خواهد بود.

کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه کمبریج

باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه کمبریج به منظور حمایت و پشتیبانی از دانشجویان ‌بین‌المللی خود کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار آنها قرار می‌دهد. دانشجویان ‌بین‌المللی بدون در نظر گرفتن ملیت می‌توانند نسبت به اخذ کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه کمبریج اقدام کنند. باید اضافه کرد که کمک هزینه‌های تحصیلی کمبریج در تمامی ‌مقاطع تحصیلی‌ به دانشجویان ‌بین‌المللی اعطاء می‌گردند. با این حال بیشتر این کمک هزینه‌ها‌ به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعلق پیدا می‌کنند.‌ شرایط و ارزش این کمک هزینه‌های تحصیلی‌ با توجه به رشته، مقطع، و شرایط هر دانشجویی مانند سوابق تحصیلی و پیشرفت تحصیلی او متفاوت خواهد بود.‌ هزینه زندگی دانشجویی ‌ در انگلستان به صورت‌ میانگین ۱۰۰۰ پوند در هر ماه برابر می‌شود.‌ بدیهی است که‌ بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی می‌تواند به دانشجویان بین‌المللی کمک کند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را‌ تامین کنند.

هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟ لیست کاملی از هزینه‌های دانشجویی در انگلستان

دانشگاه کمبریج، تحصیل در یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا و کیفیت زندگی بالا

به طور کلی می‌توان گفت که تحصیل در انگلستان‌ می‌تواند آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان ‌بین‌المللی را تضمین کند.‌ انگلستان دارای دانشگاه‌هایی است که در رده برترین دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند و برنامه‌های تحصیلی خود را با کیفیت آموزشی بسیار بالایی به دانشجویان ‌بین‌المللی ارائه می‌کند.‌ دانشگاه کمبریج نیز یکی از برترین دانشگاه‌ها در کشور انگلستان و همچنین در اروپا و کل جهان به شمار می‌آید.‌ بنابراین اگر شانس ورود به‌ کمبریج و ادامه تحصیل در این دانشگاه را پیدا کردید، باید بدانید که موفقیت بسیار بزرگی را کسب نموده‌اید.‌

آیا شما یا دوستان‌تان سابقه اخذ پذیرش و تحصیل دانشگاه کمبریج را داشته‌ است؟ در صورتی که جواب شما بلی است، لطفاً از مراحل، رزومه تحصیل و تجربه زندگی و البته تحصیل در این دانشگاه و شهر را با دوستان و خوانندگان این سایت در میان بگذارید.

منبع: studyin-uk

43 پاسخ به “شرایط تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان به همراه مزایا و شرایط تحصیل”

 1. Naqib ahmad گفت:

  بسیار کشور عالی ارزو دارم که به کشور تحصیل کنم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم که به آرزوی خوب و دوست‌داشتنی‌تون برسید. برای رسیدن به آرزوهاتون لطفاً حداکثر تلاش‌تون را بکنید.

 2. Ali Dorosti گفت:

  سلام.
  میخواستم بدونم که آیا مدال کشوری المپیاد و همینطور مدرک جهانی جشنواره خوارزمی میتونه کمک بزرگی به پذیرفته شدن در دانشگاه بکنه یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه و قبولی از دانشگاه‌های مانند کمبریج بسیار سخت است، مخصوصاً برای داوطلبان ایرانی
   چون شما باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید که برای این نوع آزمون ویزایی صادر نمی‌شود ولی پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.

 3. SARA HESAM گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم من که سطح زبانم متوسط هست وو معدلم دیبلم هم بالای ۱۹ برای ادامه تحصیل میتونم به این دانشگاه برم ؟؟
  یعنی امکان داره که بیش نیازشون این باشه که اونجا یه مدتی رو کلاس زبان برم ؟
  برای مقطع کارشناسی میخوام اقدام کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در انگلستان وجود ندارد.
   شما باید تلاش کنید تا برای مقاطع بالاتر اقدام کنید برای نمونه ارشد یا دکترا

 4. hasti گفت:

  سلام افراد در چه رده ی سنی میتونن دراین دانشگاه ثبت نام کنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همه می‌توانند ثبت‌نام کنند ولی خب با توجه مشکلات صادر شدن ویزا برای ایرانی‌ها، اگر تمایل به ادامه تحصیل در این رشته باشید، می‌توانید در مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   منظور شما چه مقطعی است؟

 5. علی گفت:

  ببخشید تافل هم میخواد من دارم خیلی هم به این دانشگاه علاقه دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی می‌خواهید؟
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مقطع کارشناسی بخوانید، متاسفانه امکانپذیر نیست، چون احتمال دریافت آن خیلی خیلی کم است ولی اگر برای مقاطع بالاتر می‌خواهید با داشتن رزومه خیلی خوب امکانپذیر است.

 6. ساناز سوری گفت:

  سلام
  اگر نمرات دوره دبیرستان خوبی داشته باشیم (ینی بالای ۱۹)همراه با نمره دیپلم ۲۰ وهمراه تمام مدارک و فارغ تحصیل از رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی باشیم امکان ورود چند درصد هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دقیق نمی‌توان گفت. مهم‌ترین نکته این است که شما از الان دارید چندین سال بعد را پیش‌بینی می‌کنید و این را باید بدانید که هر ساله قوانین عوض می‌شوند.
   بهترین توصیه این است که شما بهترین تلاش خودتان را بکنید و شانس خودتان را امتحان کنید.

 7. ساناز سوری گفت:

  سلام
  اگر نمرات دوره دبیرستان خوبی داشته باشیم (ینی بالای ۱۹)همراه با نمره دیپلم ۲۰ وهمراه تمام مدارک و فارغ تحصیل از رشته پزشک
  ی همراه با نمرات Aاز دانشگاه شهید بهشتی باشیم امکان ورود چند درصد هستش؟

 8. حسین گفت:

  سلام…بنده کارشناسی فیزیک صنعتی اصفهان میخونم…میخواستم ببینم ایا میشه برای مقطع کارشناسی برای دانشگاه کمبریج اقدام کرد یا نشدنیه؟؟و اگه شدنی هست چ چیزایی ب جز زبان نیازه

 9. حسین گفت:

  البته منظورم این بود ک برای کارشناسی ارشد اقدام کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه استنفور به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و شما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید.

 10. محمد امین گفت:

  سلام
  ببخشید در رشته ی پزشکی در چه مقطع (بهتر) میشه به این دانشگاه وارد شد؟
  برای تخصص میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های معتبر مانند کمبریج رزومه خیلی خوبی برای پذیرش می‌خواهد. شاید تخصص بتوانید گزینه خوبی باشد ولی شانس آن خیلی خیلی پایین است، لطفاً شانس خودتان را امتحان کنید.

 11. زهرا گفت:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون.
  از کسانی که از این دانشگاه پدیرش گرفتن هم اطلاعاتی دارید که رزمشون چطور بود؟ من کارشناسی مهندسی مواد شریف میخوانم و واسه ارشد و ترجیحا دکترا یا پست داک اگر بخوام اپلای کنم به این دانشگاه روی چه مواردی تمرکز کنم بهتره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه ما اطلاعاتی از قبول شدگان سال‌های قبلی نداریم ولی شاید بتوانید از اینترنت اطلاعاتی کسب کنید.
   مهم‌ترین موارد داشتن معدل خوب، نمره زبان بالا و مقاله است که می‌توانید شانس داشته باشید.

 12. پويان گفت:

  ببخشید من متوجه نشدم که آیا این دانشگاه بزرگ رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی ندارد؟ یا من گفتند با شرایط تو(مدال طلا المپیاد زیست کشور و بزنز جهانی) میشه به دانشگاه های معتبر جهانی رفت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای قبولی و دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر مانند کمبریج باید رزومه خیلی خیلی خوبی داشته باشید.

 13. پويان گفت:

  ببخشید من متوجه نشدم که آیا این دانشگاه بزرگ رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی ندارد؟ یا من گفتند با شرایط تو(مدال طلا المپیاد زیست کشور و بزنز جهانی) میشه به دانشگاه های معتبر جهانی رفت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برخی از رشته‌ها در هر سال تغییر می‌کنند. امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه کمبریج بسیار کم است.

 14. تارو گفت:

  خب آزمون های ورودی اش در مورد چیه بیشتر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مساله موارد درسی نیست، مساله این است که شما نمی‌توانید ویزا برای رفتن دریافت کنید. موارد آزمون هم مانند دروس عمومی و پایه و هوش و … خواهد بود.

 15. عبادی گفت:

  سلام ببخشید من می‌خوام در رشته تجربی بعد کنکور برای ادامه تحصیل به دانشگاه کمبریج بروم امکان دارد؟
  اگر امکان دارد ممنون میشم شرایطش وبگین.

 16. سارا گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون
  یه سوال به رتبه ی زیر ۱۰۰ کشوری کنکور تجربی امکان اینکه بورسیه بدن هست؟

 17. سارا گفت:

  سلام
  یه سوال به رتبه ی زیر ۱۰۰ کشوری کنکور تجربی امکان اینکه بورسیه بدن هست؟

 18. Dina گفت:

  سلام روز خوش در حالت کلی قبولی در این دانشگاه سخت هست؟؟؟
  در رشته های مهندسی

 19. Pary گفت:

  سلام,آیا میشه در رشته تجربی کونکور داد و بورس شد برای این دانشگاه ,یعنی هیچ راهی برای تحصیل نیست?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   قبولی از دانشگاه‌های برتر دنیا خیلی سخت است، شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.
   این دانشگاه‌ها آزمون ورودی حضوری دارند که در حال حاضر ویزایی برای آنها صادر نمی‌شود.

 20. محمد گفت:

  سلام
  آیا اصلا کسی تا حالا پذیرش گرفته از کمبریج؟ منظورم رشته ی پزشکی، زیست شناسی و ریاضی هستش!
  مقاله ی خیلی خوبی بود ممنونم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   من تا به حال به شخصه کسی را ندیدم. البته افرادی بودند که رزومه خیلی خوبی داشتند و بعد از یک مقطع به دانشگاه‌های معتبری مانند کمبریج رفتند.

 21. غزل موحد گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من ۱۶ ساله هستم و توی مدرسه تیزهوشان در رشته تجربی دارم درس میخونم
  تا به الان معدلم همیشه ۲۰ بوده و نفر اول مدرسه هستم.
  من به زبان انگلیسی (با لهجه بریتیش و اَمریکن)و فرانسوی مسلط هستم و دوست دارم توی دانشگاه کمبریج تحصیل کنم…
  من می‌خوام که کلا پزشکی رو توی دانشگاه کمبریج بخونم و اونجا زندگی کنم…
  میخواستم ببینم واسه من که دانش آموز هستم میشه بورسیه فول فاند پزشکی بگیرم؟؟؟؟
  چون کمبریج یه دانشگاه فوق‌العاده هست و من خیلی خیلی دوست دارم اونجا درس بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در اینکه دانشگاه کمبریج یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است، شکی نیست. نکته مهم در این است که دانشگاه‌های معتبری مانند کمبریج برای قبولی و ارائه بورسیه تحصیلی یک آزمون ورودی برگزار می‌کنند که ملزم به حضور در آن هستید که متاسفانه در حال حاضر ویزایی صادر نمی‌شود ولی با این حال پیشنهاد می‌کنم تا شانس خودتان را امتحان کنید.

 22. سمیراسلیمی گفت:

  سلام،الان درحال تحصیل کاردانی حسابداری مالی هستم،۳۴ساله،برای بورسیه فول فاندگیتس دانشگاه کمبریج انگلستان،برای دانشجوهای ایرانی هم هست میتونیم بورسیه بشیم؟سن چقدرمهمه؟زبان هم چه مدرک وسطحی نیازه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس شما پایین است، به خاطر سن و رزومه
   در ضمن شما باید لیسانس خودتان را بگیرید و برای مقطع بعدی ادامه تحصیل دهید.

دیدگاهتان را بنویسید