شرایط تحصیل در دانشگاه کنکوردیا : بررسی هزینه‌ها و شرایط تحصیل

دانشگاه کنکوردیا به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌‌های بین‌المللی در کشور کانادا‌‌ شناخته می‌شود.‌‌ در واقع باید گفت که این دانشگاه در فهرست ۲۰ دانشگاه برتر در میان دانشگاه‌های برتر کشور کانادا قرار می‌گیرد. دانشگاه کانادایی کنکوردیا از دید نظرسنجی‌های بهترین دانشگاه‌های جهانی در سال‌های اخیر توانسته است رتبه ۵۵۱ الی ۶۰۰ بین‌المللی را از آن خود کند و به همین دلیل این دانشگاه دارای اعتبار جهانی نیز است.‌‌ رشته‌‌ها و برنامه‌‌های تحصیلی بسیاری در این دانشگاه در مقاطع‌‌ تحصیلی مختلف ارائه ‌‌می‌شوند. از طرفی دیگر این دانشگاه از تمامی دانشجویان اهل ملیت‌ها و کشورهای مختلف پذیرش به عمل می‌آورد و دانشجویان ‌‌بین‌المللی نیز ‌می‌توانند در این دانشگاه‌‌ به ادامه تحصیل بپردازند.‌‌ به طور کلی کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر از نظر تحصیلی است و‌‌ سالیانه دانشجویان بسیاری از‌‌ کشورهای مختلف جهان به منظور ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت‌‌ می‌کنند.‌‌ اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید، انتخاب دانشگاه کنکوردیا‌‌ به عنوان مقصد تحصیلی ‌می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. چرا که این دانشگاه‌‌ شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان ‌‌بین‌المللی فراهم ‌‌‌می‌کند.‌‌ در این نوشته به معرفی دانشگاه کنکوردیا کانادا و‌‌ بررسی شرایط تحصیل در این دانشگاه خواهیم پرداخت‌.‌‌ اگر هدف شما برای اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه‌‌های کانادا جدی است، پیشنهاد ‌می‌کنیم که این مطلب را با دقت دنبال کنید.

 

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا

معرفی دانشگاه کنکوردیا کانادا

دانشگاه کانکوردیا به عنوان یک موسسه عمومی است که به ایجاد تعادل بین آموزش و سرگرمی اعتقاد دارد و در  تلاش است تا راه‌حل‌های نوآورانه جدید برای چالش‌های جدید را ارائه دهد. ‌‌باید گفت که دانشگاه کنکوردیا یکی از معتبر‌ترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه‌‌های دولتی و عمومی در کشور کانادا است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ میلادی‌‌ تاسیس شده است و در ایالت کبک در شهر زیبای مونترال قرار دارد.‌‌ زبان‌ رسمی این دانشگاه انگلیسی است و در نتیجه برنامه‌های تحصیلی دانشگاه کانادایی کنکوردیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. این دانشگاه یکی از پرجمعیت‌ترین دانشگاه های کانادا است و بیش از ۴۶,۰۰۰ دانشجو‌‌ در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه به ادامه تحصیل می‌پردازند. باید اضافه کرد که دانشجویان ‌‌بین‌المللی که در این دانشگاه به تحصیل می‌پردازند، زیاد است. بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و بیش از ۲۰۰ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه ارائه می‌شوند. دانشجویان ‌‌بین‌المللی دانشگاه کانادایی کنکوردیا، از کشورهای مختلف دنیا برای ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه می‌کنند.‌‌ با توجه به بالا بودن تعداد دانشجویان بین‌المللی می‌توان گفت که این دانشگاه دارای یک محیط چند فرهنگی است و فضای بسیار ایده‌آل و مناسبی برای ادامه تحصیل و زندگی دانشجویان ‌‌بین‌المللی به شمار ‌می‌آید.‌‌ از طرفی دیگر، این دانشگاه کانادایی شرایط و امکانات بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم ‌‌‌می‌کند و به همین دلیل تعداد داوطلبان بین‌المللی تحصیل در این دانشگاه زیاد است.‌‌

دانشگاه کانکوردیا به عنوان یکی از مقرون‌ به صرفه ترین دانشگاه‌ها در کانادا شناخته می‌شود و شهر مونترال یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان بین‌المللی است. این شهر امکانات بسیار و طبیعت بسیاری دارد. امکانات رفاهی و تفریحی شهر مونترال بسیار زیاد است و هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به برخی از شهرهای کانادا پایین است. در کنار این موارد هزینه مهاجرپذیر بودن کانادا و مونترال و کیفیت بالای دانشگاه سبب شده است، تا افراد زیادی برای ادامه تحصیل خود این دانشگاه و شهر زیبای مونترال را انتخاب کنند.

این دانشگاه دارای ۲ پردیس به فاصله ۷ کیلومتر از هم می‌باشد. پردیس سر جورج ویلیام به عنوان اصلی‌ترین پردیس دانشگاه شناخته می‌شود که در مرکز مونترال واقع شده است و پردیس لوپولا در حومه شهر قرار دارد. این دانشگاه از چهار دانشکده ( هنر و علوم، هنرهای زیبا، مدرسه فنی و مهندسی علوم کامپیوتر جیناد کودی، مدرسه کسب‌وکار جان مولسون) و دانشکده مطالعات تکمیلی و مرکز ادامه تحصیل تشکیل شده است.

بهترین دانشگاه های کانادا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از آنها

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

رشته‌های دانشگاه کنکوردیا

رشته‌های دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا کانادا دارای ۵ دانشکده اصلی ‌است که به ارائه‌ی رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری می‌پردازند. دانشکده‌های دانشگاه کانادایی کنکوردیا عبارتند از:

  • دانشکده‌ی علوم
  • دانشکده‌ی مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی
  • دانشکده‌ی هنرهای زیبا
  • دانشکده‌ی تجارت جان مولسون
  • دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی در دانشگاه کنکوردیا رشته‌های بسیار متنوعی تدریس می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سابقه تخصیلی و علاقه خودتان یک رشته را انتخاب کرده و در آن مشغول به کار شوید.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه کانادایی کنکوردیا در مقطع کارشناسی عبارت هستند از ریاضیات آماری، ریاضیات آماری/مالی، آموزش بزرگسالان، کارآموزی، مردم‌ شناسی، انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی، هنر و علم، ورزش ‌درمانی، علوم اعصاب رفتاری، بیوشیمی، زیست‌شناسی، بیوفیزیک، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، علم شیمی، مطالعات کودک، دوره کلاسیک، ارتباطات و مطالعات فرهنگی، کارآموزی، مطالعات ارتباطات، خدمات اجتماعی، جامعه شناسی، امور عمومی و مطالعات سیاست، نویسندگی خلاق، علوم داده، تنوع و جهان معاصر، دوران کودکی و آموزش ابتدایی، بوم‌شناسی، اقتصاد، انگلیسی و نویسندگی خلاق، انگلیسی و تاریخ، ادبیات انگلیسی، علوم زیست‌ محیطی و پایداری، جغرافیای محیطی، مطالعات فرانسه، علم ورزش، آموزش زندگی خانوادگی، اولین مطالعات مردمی، فناوری‌های ژئو فضایی، مطالعات آلمانی، تاریخ، محیط ‌زیست انسانی، روابط انسانی، مطالعات حقوق بشر، مطالعات مهاجرت، مطالعات میان‌رشته‌ای در روابط جنسی، مطالعات ایرلندی، مطالعات اسرائیل، ایتالیایی، روزنامه‌ نگاری، مطالعات یهودیت، حرکت‌شناسی و فیزیولوژی ورزش بالینی، قانون و جامعه، هنرهای لیبرال، زبان ‌شناسی، مالی ریاضی و محاسباتی، ریاضیات و آمار، زبان و فرهنگ نوین عربی، زبان و فرهنگ مدرن چینی، مطالعات چند رشته‌ای در علم، فلسفه، فیزیک، علوم سیاسی، نویسندگی حرفه‌ای، روان ‌شناسی، ریاضیات محض و کاربردی، امور مالی و بیمه کمی، مطالعات تفریح و اوقات فراغت، ادیان و فرهنگ‌ها، امور بنیادهای علمی، روزنامه ‌نگاری علمی، جامعه‌ شناسی، مطالعات جنوب آسیا، اسپانیایی (فرهنگ‌ و ادبیات اسپانیایی)، آمار، مطالعات پایداری، سیستم‌ها و زیست‌شناسی اطلاعات، آموزش زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم، مطالعات الهیات، تفریحات درمانی، مترجمی و مطالعات زنان.

رشته‌های تحصیلی ارائه شدن در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد هم رشته‌های متنوع بسیاری تدریس می‌شود که شما با توجه به پیشینه تحصیلی خودتان و علاقه‌ای که دارید، می‌توانید یک رشته را انتخاب کنید.

مهندسی هوافضا، زبان‌شناسی، موسیقی ‌درمانی، نمایش درمانی، مطالعات آموزشی، تکنولوژی آموزشی، انگلیسی، مالی، جغرافیا و مطالعات شهری و زیست‌ محیطی، مطالعات نظام‌های انسانی، مهندسی صنایع، امنیت سیستم‌های اطلاعاتی، روزنامه ‌نگاری، مدیریت، بازاریابی، مطالعات رسانه‌ها، فلسفه، مدیریت و سیاست دولتی، مهندسی کیفیت سیستم‌ها، جامعه ‌شناسی، مهندسی نرم‌ افزار، تاریخ هنر، زیست‌شناسی، مهندسی ساختمان، MBA، شیمی و بیوشیمی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، فیلم ‌شناسی، تاریخ، ریاضیات و آمار، مهندسی مکانیک، فیزیک، روان ‌شناسی، الهیات و انسان‌ شناسی اجتماعی و فرهنگی.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع دکترا

در صورتی که علاقه‌مند به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه کنکوردیا هستید، می‌توانید در رشته‌های متنوعی ادامه تحصیل دهید.

اطلاعات، آموزش، علوم سیاسی، آنالیز اجتماعی و فرهنگی، تاریخ هنر، زیست ‌شناسی، مهندسی ساختمان، DBA، شیمی و بیوشیمی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، فیلم‌ شناسی، تاریخ، ریاضیات و آمار، مهندسی مکانیک، فیزیک، روان ‌شناسی، الهیات، و انسان ‌شناسی اجتماعی و فرهنگی.

‌‌اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کنکوردیا

ارسال اپلای به دانشگاه

ارسال اپلای به دانشگاه

‌‌‌‌دانشگاه کانادایی کنکوردیا امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان ‌‌بین‌المللی را در رشته‌‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف فراهم کرده است‌‌ و از دانشجویان‌‌ با‌‌ ملیت‌‌های مختلف پذیرش تحصیلی به عمل ‌می‌آورد.‌‌ تحصیل در این دانشگاه معتبر کانادایی می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان ‌‌بین‌المللی، به ویژه دانشجویان ایرانی، باشد.‌‌ همانطور که گفته شد، دانشگاه کنکوردیا یکی از بهترین دانشگاه‌‌های کانادا است‌‌. علاوه بر این، کنکوردیا یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی برتر در دنیا به شمار ‌می‌آید.‌‌ برای این که بتوانید‌‌ در دانشگاه کانادایی کنکوردیا به ادامه تحصیل بپردازید، ابتدا باید از این دانشگاه پذیرش‌‌ تحصیلی بگیرید.‌‌ به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادایی کنکوردیا باید‌‌ شرایط و مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنید.‌‌‌‌ در ادامه مطلب به‌‌ بررسی مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کنکوردیا کانادا خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که‌‌ کنکوردیا برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ممکن است مدارک متفاوتی را از داوطلبان بخواهد.‌‌ با این حال برخی از‌‌ موارد جزء مدارک اساسی هستند که‌‌‌‌ تقریباً تما‌می ‌داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه‌‌ کانادایی کنکوردیا باید آنها را ارائه دهند.‌‌ به منظور کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط لازم برای تحصیل در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظرتان، حتماً لازم است که به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مراجعه کرده و موارد مربوط به‌‌ مدارک و شرایط لازم را به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.‌‌

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی

شرط معدل:  کسب حداقل ۱۴ در دیپلم دبیرستان

مدرک زبان: کسب امتیاز ۷ در آیلتس ( کسب حداقل نمره ۵.۵ در هر مهارت )، ۹۰ در تافل ( حداقل مجموع نمره ۳۴ در بخش نوشتن و مکالمه )، ۱۲۰ در دولینگو ( کسب نمره ۹۰ در هر مهارت )،۶۱ در PTE ( حداقل ۴۶ در بخش نوشتن و مکالمه )

در مورد مدرک زبان باید به این نکته اشاره کرد که امکان پذیرش کاندیشنال در رشته‌های زیرمجموعه دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی، دانشکده مدیریت و دانشکده علوم و هنر وجود دارد. شرایط پذیرش کاندیشنال به این صورت است که نمره آیلتس از ۵ یا ۵.۵ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر ۴.۵ نباشد )، یا نمره تافل بین ۶۳ تا ۷۴ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر ۱۵ نباشد )، یا نمره پی تی ای بین ۴۵ تا ۴۹ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر ۴۳ نباشد )، یا نمره دولینگو بین ۹۰ تا ۱۰۴ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر ۷۰ نباشد ).

– اسکن ترجمه مدارک و ریز نمرات ۲ سال آخر دبیرستان

– اسکن گذرنامه معتبر

– رزومه

– انگیزه‌نامه

– توصیه‌نامه از معلمان مدرسه (در صورت وجود)

باید به این نکته اشاره کرد که داشتن سوابق تحصیلی درخشان مانند مدارک علمی یا کسب جوایز مرتبط می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت شما برای اخذ پذیرش تحصیلی داشته باشد و شانس شما را برای قبولی در دانشگاه کانادایی کنکوردیا افزایش دهد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

 

شرط معدل: کسب حداقل ۱۵معدل در مقطع کارشناسی

– مدرک زبان مورد نیاز برای بیشتر رشته‌های مهندسی: نمره آیلتس ۶.۵ (به شرطی که حداقل نمره در هر مهارت ۶ باشد )، تافل ۸۵ (به شرطی که حداقل نمره در هر مهارت ۲۰ باشد )، دولینگو ۱۱۵ ، PTE  نمره ۵۷ ( به شرطی که حداقل نمره در هر مهارت ۵۳ باشد)

باید به این نکته اشاره کرد که آن دسته از رشته‌های تحصیلی که زیرمجموعه دانشکده‌ علوم و هنر، دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده تجارت هستند، به نمره بالاتری نیاز دارند.

همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان پذیرش کاندیشنال در بعضی رشته‌ها وجود دارد. به عنوان مثال برای رشته‌های مهندسی کسب نمره آیلتس ۶ ( به شرطی هیچ مهارتی زیر ۵.۵ نباشد)، تافل بین ۷۵ تا ۸۴ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر ۲۰ نباشد)، نمره پی تی ای بین ۵۰ تا ۵۶ ( به شرطی که هیچ مهارتی زیر۵۳ نباشد)، و دولینگو بین ۱۱۰ تا۱۱۵  لازم است.

– برای رشته‌های زیرمجموعه تجارت و مدیریت کسب حداقل نمره ۵۸۰ در آزمون GMAT لازم است.

– اسکن ترجمه مدرک و ریز نمرات لیسانس

– انتخاب و تعیین استاد راهنما ( برای رشته‏‌های پژوهش‌ محور )

– توصیه ‌نامه از طرف اساتید ( ۲ یا ۳  توصیه نامه)

– اسکن پاسپورت معتبر

– رزومه

– انگیزه نامه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه کانادایی کنکوردیا

مدارک اصلی لازم برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه کانادایی کنکوردیا به شرح زیر هستند:

شرط معدل:  کسب حداقل معدل ۱۵ در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک زبان مورد نیاز برای بیشتر رشته‌های مهندسی: کسب حداقل نمره آیلتس ۶.۵ ( حداقل نمره ۶.۰ در هر مهارت )، تافل ۸۵ ( حداقل نمره ۲۰ در هر مهارت )، دولینگو ۱۱۵، PTE  نمره ۵۷ ( حداقل نمره ۵۳ در هر مهارت ).

باید به این نکته اشاره کرد که بیشتر رشته‌هایی که زیرمجموعه دانشکده‌ علوم، دانشکده هنرهای زیبا، و دانشکده تجارت هستند به نمره بالاتری نیاز دارند.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در مورد مدرک زبان، دانشگاه کنکوردیا در مقطع دکترا پذیرش کاندیشنال ندارد.

– کسب نمره حداقل ۵۸۰ برای رشته‌های بیزینس و مدیریت در آزمون GMAT

– اسکن ترجمه مدرک و ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد

– انتخاب و تعیین استاد راهنما

– توصیه ‌نامه از طرف اساتید یا کارفرما ( ۲ یا ۳ توصیه نامه)

– انجام پروژه‌های تحقیقاتی

– چکیده پایان‌نامه ارشد ( در صورت وجود )

– یک یا چند مقاله پژوهشی چاپ شده در ژورنال‌های معتبر و پروپوزال تحقیقاتی ( در صورت لزوم )

– اسکن گذرنامه معتبر

– رزومه

– انگیزه‌نامه

توصیه می‌شود قبل از اقدام به اپلای در مقطع دکترا حتماً مکاتبات لازم با استاد راهنما را به عمل آورید. همچنین باید ذکر کرد که برای اخذ پذیرش از برخی رشته‌ها علاوه بر مدرک زبان به ارائه مدارکGMAT یا GRE نیاز خواهید داشت.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادایی کنکوردیا

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادایی کنکوردیا

در چه شرایطی نیازی به ارائه مدرک زبان نیست؟

البته باید گفت که معمولاً دانشگاه کنکوردیا در مورد ارائه مدرک زبان استثناهایی را نیز در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال در صورتی که داوطلبان‌ مقطع تحصیلی قبلی خود را در کانادا‌ یا‌ در دانشگاه یا موسسه‌ای که‌ زبان اصلی آن انگلیسی است گذرانده باشند، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.‌ آن دسته از داوطلبانی که مدت یک سال در یک دانشگاه انگلیسی زبان نیز تحصیل کرده‌اند، می‌توانند بدون ارائه مدرک زبان نسبت به اپلای اقدام کنند. همچنین کسانی که سابقه‌ اقامت طولانی مدت در یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشند، از ارائه مدرک‌ تسلط به زبان انگلیسی مستثنی هستند.‌ برخی از داوطلبان‌ قبل از شروع ترم‌های تحصیلی دانشگاه، در آموزشگاه‌های زبانی که مورد قبول دانشگاه است به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازند.‌ در صورت شرکت در این دوره‌ها و اتمام موفقیت آمیز آنها نیز‌‌ دانشگاه از داوطلبان‌ مدرک زبان نخواهد خواست.‌ چرا که داشتن این شرایط‌ نشان دهنده داشتن تسلط کافی داوطلب به زبان انگلیسی است.

نحوه ارسال مدارک به دانشگاه

پس از آماده کردن مدارک به صورت کامل باید آنها را به دانشگاه ارائه دهید.‌‌ باید به شما بگوییم که دانشگاه کانادایی کنکوردیا امکان اخذ پذیرش تحصیلی به صورت آنلاین را برای دانشجویان ‌‌بین‌المللی و همچنین دانشجویان کانادایی فراهم کرده است.‌‌ شما ‌می‌توانید به راحتی با مراجعه به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه‌‌ درخواست پذیرش‌‌ تحصیلی خود را ارسال کرده و مدارک‌تان را در سایت دانشگاه آپلود کنید.‌‌ باید به این نکته مهم اشاره کرد که‌‌ لازم است حتماً مدارک را در بازه زمانی مشخص شده توسط دانشگاه‌‌ ارسال کنید.‌‌ مدارکی که پس از پایان مهلت اعلام شده به دانشگاه ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.‌‌ پیشنهاد‌‌ می‌شود که حتماً مدارک خود را‌‌ قبل از شروع بازه زمانی اپلای آماده کرده و در روزهای اول آنها را به دانشگاه ارسال کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل فرصت کافی برای برطرف کردن مسئله به وجود آمده را داشته باشید.

ددلاین ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌کنکوردیا کانادا

دانشگاه‌ها برای دریافت درخواست اخذ پذیرش تحصیلی داوطلبان بازه‌های زمانی محدود‌ و مشخصی را تعیین ‌‌می‌کنند.‌ ددلاین اخذ پذیرش تحصیلی برای هر رشته و هر‌ مقطع تحصیلی نیز ممکن است با یکدیگر‌ تفاوت داشته باشد.‌ به همین دلیل برای کسب اطمینان از ددلاین اپلای برای رشته و مقطع تحصیلی خود حتماً باید به وب‌سایت رسمی ‌‌دانشگاه مراجعه کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را از سایت دانشگاه مطالعه نمایید.‌

معمولا‌ً ددلاین اپلای برای دانشگاه ‌‌کنکوردیای کانادا در ترم پاییز اول مارس است. توصیه می‌شود دانشجویان بین‌المللی در ماه‌های ژانویه و فوریه درخواست پذیرش خود را ارسال کنند. باید به این نکته اشاره کرد که داوطلبان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی ( رشته‌هایی که نیاز به تعیین استاد راهنما دارند) ددلاین زودتری در مقایسه با سایر رشته‌ها دارند و معمولاً مهلت اپلای آنها در ماه دسامبر است. در دانشگاه کنکوردیا برخی از رشته‌ها ورودی ژانویه ندارند. برای رشته‌هایی که در ترم زمستان ورودی می‌پذیرند، معمولاً ددلاین در ماه ژوئن و اوایل ماه ژوئیه تعیین می‌شود. داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که قبل ازشروع مهلت زمانی تعیین شده تمامی مدارک را به صورت کامل و صحیح آماده کرده باشند. توصیه می‌شود مدارک را در روزهای آغازین بازه زمانی مشخص شده ارسال فرمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکل فرصت کافی برای اصلاح موارد را داشته باشید. توجه داشته باشید که مدارکی که پس از تاریخ اتمام ددلاین ارسال شوند، مورد قبول نخواهند بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

به عنوان یک دانشجوی ‌‌بین‌المللی هنگا‌می ‌که اقدام به‌‌ انتخاب مقصد تحصیلی خود ‌می‌کنید، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید هزینه تحصیل در دانشگاه مورد نظر شما است.‌‌ بسیار مهم است که شما قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی برآورد صحیحی از هزینه‌‌های تحصیل و زندگی خود در مقصد تحصیلی‌تان داشته باشد تا در طول دوره تحصیلی با مشکل مالی یا دغدغه‌‌های دیگر مواجه نشوید و بتوانید تمام تمرکز خود را روی پیشرفت تحصیلی‌تان جمع کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه مواردی است؟

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

 

در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه‌‌ کنکوردیا کانادا‌‌‌‌ باید بگوییم که هزینه تحصیل در رشته‌‌ها یا مقاطع تحصیلی مختلف ممکن است‌‌ کمی ‌با یکدیگر تفاوت داشته باشد.‌‌ به همین دلیل برای کسب آگاهی در مورد هزینه‌‌های دقیق تحصیل در هر رشته و هر مقطع تحصیلی باید‌‌ به‌‌ اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مراجعه کنید. با این حال می‌توان به صورت میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه را‌ محاسبه کرد.

شهریه دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی

شهریه دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی در حدود ۲۲,۰۰۰ الی ۳۲,۰۰۰ دلار کانادا است. در مقطع کارشناسی ارشد هزینه هر واحد درسی حدود ۵۶۰ دلار کانادا است. باید به این نکته اشاره کرد که هزینه تحصیل در رشته‌های دانشکده تجارت بیشتر است و دانشجویان بین‌المللی مبلغی حدود ۷۸۵ دلار کانادا را برای هر واحد درسی پرداخت می‌کنند. در مقطع دکترا شهریه هر واحد درسی حدود ۵۳۷ دلار کانادا است. معمولاً رشته‌های پزشکی و رشته‌های فنی و مهندسی در مقایسه با رشته‌های علوم انسانی شهریه بالاتری دارند. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کانادایی کنکوردیا حدود ۲۲,۰۰۰ الی ۳۲,۰۰۰ دلار کانادا در هر سال است. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز مبلغی حدود ۶,۵۰۰  الی ۱۳,۰۰۰ دلار کانادا را بابت شهریه دانشگاهی در هر سال پرداخت می‌کنند.

در دانشگاه کنکوردیا پرداخت شهریه سالی یک بار انجام می‌پذیرد. به منظور حمایت از دانشجویان، امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی نیز وجود دارد. شرایط پرداخت اقساطی شهریه با توجه به قوانین هر دانشکده در دانشگاه کنکوردیا متفاوت خواهد بود.

دانشجویان باید در نظر داشته باشند که علاوه بر شهریه دوره‌های تحصیلی، سالیانه مبالغ دیگری به منظور ارائه خدمات از دانشجویان دانشگاه دریافت می‌شود. همچنین علاوه بر شهریه دانشگاهی، دانشجویان باید هزینه‌های جانبی تحصیل در دانشگاه کنکوردیا که شامل هزینه‌های زندگی است را بپردازند. از جمله هزینه‌های جانبی می‌توان به هزینه خرید لوازم تحریر و کتاب‌های تحصیلی، خرید خوراک و مواد غذایی، هزینه اجاره مسکن و … اشاره کرد. به طور میانگین می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی دانشجویی با توجه به سبک زندگی هر دانشجو متفاوت است و حداقل ۱,۰۰۰ دلار کانادا است. به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در مونترال حدود ۱,۰۰۰ الی ۳,۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. البته دانشجویان با بهره‌مندی از کمک هزینه‌ها و تخفیف‌های دانشجویی می‌توانند هزینه‌‌های زندگی خود را کاهش دهند.

دانشجویان بین‌المللی، به خصوص دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند کمک هزینه تحصیلی نیز دریافت کنند و به این ترتیب با پرداخت هزینه کمتری به تحصیل در دانشگاه ‌کنکوردیا بپردازند. علاوه بر بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی، دولت کانادا با وضع قوانینی که به نفع دانشجویان بین‌المللی است کمک بسیاری به تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی آنها در کشور کانادا ‌می‌کند. به عنوان مثال دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و به این ترتیب بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند در طول دوره تحصیل به صورت پاره وقت ( حداکثر ۲۰ ساعت در هفته ) کار کنند. در طول تعطیلات رسمی ‌و برنامه‌ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی، دانشجویان بین‌المللی ممکن است به صورت تمام وقت کار کنند. بیشتر دانشجویان برای کار در حین تحصیل نیازی به مجوز کار ندارند. فارغ از اینکه شغل دانشجویان در محوطه دانشگاه باشند یا خارج از دانشگاه، در مجوز تحصیل مشخص ‌می‌شود‌ که آیا دانشجو مجاز به کار خارج از دانشگاه است یا خیر. اگر برنامه تحصیلی شما شامل تجربه کاری باشد، ممکن است بتوانید بیش از ۲۰ ساعت در طول ترم هم کار کنید. این امر نیز در نامه پذیرش شما نشان داده ‌می‌شود. اگر دولت این شرط را تأیید کند، هم مجوز کار و هم اجازه تحصیل به شما داده ‌می‌شود‌. معمولاً این مجوز کار به شما اجازه می‌دهد تا فقط در محوطه دانشگاه کار کنید.

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

 

دانشجویان بین‌المللی باید به این نکته توجه داشته باشند که علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاهی، هزینه‌های جانبی تحصیل در کانادا را نیز در نظر بگیرند. برای مثال شما باید هزینه تهیه مسکن دانشجویی، هزینه خرید خوراک و پوشاک، هزینه استفاده از سیستم حمل و نقل، و سایر هزینه‌های زندگی دانشجویی را محاسبه کنید و مطمئن شوید که در طول دوره تحصیل خود از لحاظ مالی به مشکل بر نخواهید خورد. مهم‌ترین هزینه‌های زندگی دانشجویی در کنکوردیا شامل هزینه اجاره مسکن، تهیه غذا، و خرید پوشاک و لوازم‌التحریر است. هزینه تهیه خوراک در مونترال حدود ۱۶۰ الی ۴۰۰ دلار کانادا در هر ماه است. هزینه اجاره مسکن در مونترال با توجه به منطقه و شرایط آپارتمان از ۸۰۰ الی ۲,۷۰۰ دلار کانادا در ماه می‌تواند متغیر باشد. معمولاً دانشجویان در کنکوردیا به صورت ماهیانه مبلغی حدود ۴۰۰۰ دلار کانادا بابت خرید کتاب و لوازم تحریر پرداخت می‌کنند. هزینه خرید پوشاک حدود ۲۵ دلار کانادا در ماه، هزینه استفاده از اینترنت ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار کانادا در هر ماه، و هزینه تفریح و سرگرمی حدود ۱۵۰ دلار کانادا در هر ماه تخمین زده می‌شود.

هزینه زندگی در مونترال

به عنوان دانشجوی ایرانی که قصد اقامت و ادامه تحصیل در شهر مونترال دارید، باید با هزینه‌های زندگی در مونترال آشنا شوید. در ادامه به صورت کامل هزینه‌های زندگی در مونترال را به تفکیک آورده شده است. به صورت اجمالی هزینه زندگی در مونترال هم‌تراز با هزینه زندگی در ونکوور است.

 

هزینه زندگی در مونترال دلار کانادا
یک وعده غذایی ارزان در رستوران ۲۰ دلار کانادا
غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسط و برای ۳ وعده ۹۰ دلار کانادا
کاپوچینو ۴.۶۱  دلار کانادا
شیر ۲.۸۸  دلار کانادا
یک قرص نان تازه ۳.۶۸  دلار کانادا
یک کیلو برنج سفید ۳.۷۵  دلار کانادا
۱۲ عدد تخم‌مرغ ۳.۵۹  دلار کانادا
پنیر محلی ۱۷.۶۲  دلار کانادا
۱ کیلو سیب ۴.۲۶  دلار کانادا
۱ کیلو سیب زمینی ۲.۵۸  دلار کانادا
بلیط یک طرفه ( حمل‌و‌نقل محلی) ۳.۵ دلار کانادا
کارت حمل‌ونقل ماهیانه ( معمولی) ۹۰.۵ دلار کانادا
۱ لیتر بنزین ۱.۵۷  دلار کانادا
هزینه خدمات اولیه مانند برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۱۰۶.۷۱  دلار کانادا
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت برثانیه و نامحدود ۶۳.۹۰  دلار کانادا
ثبت‌نام یک ماهه در باشگاه برای یک فرد بالغ ۲۶.۹۵ یورو
بلیط سینما برای اکران یک فیلم بین‌المللی ۱۵ دلار کانادا
هزینه ثبت‌نام یک ماهه برای مهدکودک یا پیش دبستانی خصوصی به صورت تمام وقت روزانه ۸۸۵.۸۳  دلار کانادا
هزینه ثبت‌نام در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی ۹,۷۵۰  دلار کانادا
یک جفت کفش اسپورت نایک ( متوسط قیمت ) ۱۰۸.۹۲  دلار کانادا
شلوار لی levis یا برند مشابه ۸۱.۷۵ دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ۱,۲۸۹.۱۵  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر ۹۶۰.۵۳  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲,۳۲۱.۲۸  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۱,۶۶۲.۷۱  دلار کانادا
خرید یک متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۸,۸۸۵.۸۹  دلار کانادا
خرید یک متر مربع آپارتمان در خارج از شهر ۴,۵۹۱.۵۸  دلار کانادا
میانگین حقوق خالص دریافتی ماهیانه ( بعد از اخذ مالیات) ۳,۵۲۸.۹۷ دلار کانادا
نرخ سود بانکی سالیانه برای خرید مسکن ۲.۵۸ %

 هزینه زندگی در مونترال 

مهم‌ترین بخش هزینه زندگی شامل هزینه کرایه خانه می‌شود که هزینه اجاره خانه در مونترال نسبت به سایر شهرهای دیگر کانادا پایین است و هزینه زندگی شما هم در کل کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه کرایه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر مونترال در حدود ۱,۲۹۰ دلار کانادا و یک آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر در حدود ۹۶۰ دلار کانادا است، این در حالی است که هزینه کرایه تک خوابه در مرکز شهر ونکوور ۲,۱۵۶ دلار کانادا و در خارج شهر در حدود ۱,۷۳۰ دلار کانادا است و هزینه کرایه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر اتاوا در حدود ۱,۶۳۱ دلار کانادا و در خارج از شهر اتاوا در حدود ۱,۲۷۷ دلار کانادا است. هزینه کرایه خانه تک خوابه در مرکز شهر ساسکاتون در حدود ۱,۱۸۳ دلار کانادا و هزینه کرایه خانه تک خوابه در خارج از شهر ساسکاتون در حدود ۸۹۵ دلار کانادا است. هزینه کرایه خانه تک خوابه در تورنتو کانادا در مرکز شهر در حدود ۲,۱۱۸۳ دلار کانادا و در خارج از شهر تورنتو در حدود ۱,۷۸۰ دلار کانادا است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه کانادایی کنکوردیا

خوابگاه دانشجویی دانشگاه کانادایی کنکوردیا

خوابگاه‌های دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا ۳ اقامتگاه دارد که براساس نوع اتاق یا سوئیت بودن هزینه آن متفاوت است و می‌تواند بین ۴,۴۲۲۴ تا ۹,۸۴۰ دلار کانادا هزینه داشته باشد.

اتاق‌ها و سوئیت‌های دانشگاه کنکوردیا می‌تواند یک نفره یا ۲ نفره یا سوئیت‌های مستقل و نیمه مستقل باشد.

هزینه رزو غذا در خوابگاه‌ برای یک سال تحصیلی در ۲ قسط به مبلغ ۲,۶۷۵ دلار کانادا پرداخت می‌شود.

دانشگاه کنکوردیا ( Concordia University ) یکی از ۲ دانشگاه عمومی جامع انگلیسی زبان در شهر مونترال، استان کبک در کانادا واقع شده شده است. سال تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۷۴ میلادی برمی‌گردد. این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کانادا شناخته می‌شود.

اقامت دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه‌ ‌کنکوردیا امکان اقامت دانشجویان خارجی در خوابگاه‌های دانشجویی را فراهم ‌می‌کند که اسکان ارزان و مقرون به صرفه را برای دانشجویان بین‌المللی مقدور می‌سازد. توجه داشته باشید که در صورت اقامت در خوابگاه هزینه‌های مربوط به قبوض مصرف انرژی را پرداخت نخواهید کرد. در صورت اجاره‌ی مسکن نیز دانشجویان می‌توانند برای صرفه جویی در هزینه‌های اقامت و هزینه‌های مصرف انرژی به صورت مشترک یک خانه یا آپارتمان را اجاره کنند.

دانشگاه کنکوردیا دارای ۳ اقامتگاه دانشجویی است. هزینه اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه کنکوردیا بسته به شرایط و نوع اتاق یا سوئیت مبلغی حدود ۴,۴۰۰ تا ۹,۸۵۰ دلار کانادا خواهد بود. خوابگاه‌های این دانشگاه از نوع اتاق‌های یک‌نفره، دونفره، یا سوئیت‌های مستقل و نیمه مستقل هستند. هزینه رزرو غذا در خوابگاه نیز برای یک سال تحصیلی در دو قسط به مبلغ ۲,۶۷۵ دلار کانادا پرداخت می‌شود.

‌‌ دانشجویان ‌‌بین‌المللی ‌می‌توانند در خوابگاه‌‌های دانشجویی که دانشگاه کنکوردیا به آنها ارائه می‌دهد اقامت کنند.‌‌ خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه از امکاناتی مانند کتابخانه، سالن‌‌های ورزشی و سلف غذا خوری برخوردار هستند.‌‌ به همین دلیل اقامت در خوابگاه به ویژه در ترم‌های اولیه ‌می‌تواند کمک بسیاری به‌‌ دانشجویان ‌‌بین‌المللی بکند.‌‌ از طرفی دیگر اقامت در خوابگاه از نظر گسترش روابط اجتماعی و دوستانه بین دانشجویان گزینه بسیار خوبی به شمار می‌آید. البته اقامت در خوابگاه‌‌های دانشجویی یک انتخاب است و خود دانشجویان انتخاب‌‌ می‌کنند که در خوابگاه ساکن شوند یا اینکه برای خود خانه آپارتمانی در خارج از دانشگاه اجاره کنند.‌‌ بیشتر دانشجویان‌‌ جدید الورود به دانشگاه ترجیح ‌می‌دهند تا ترم‌‌های اول را در خوابگاه بگذرانند تا به خوبی با محیط دانشگاه و شهر‌‌ آشنا شوند.‌‌ معمولاً در ترم‌‌های بالاتر،‌‌ دانشجویان اقدام به اجاره‌‌ آپارتمان‌‌ می‌کنند. اسکان در خوابگاه و بهره‌مندی از امکانات دانشگاهی برای دانشجویان ترم‌های اول مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین دانشجویان می‌توانند غذای خود را با قیمت کمتری از سلف و رستوران‌های دانشگاه تهیه کنند. علاوه بر اینها دانشگاه با تخفیف دانشجویی امکان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، باشگاه‌های دانشگاه، و … را فراهم ‌می‌کند.

شرایط اشتغال فارغ‌التحصیلان

طبق رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان ( QS ) دانشگاه کانکوردیا به رتبه ۵۵۱-۵۶۰ دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه شرایطی را فراهم کرده است تا فارغ‌التحصیلان آن بتوانند بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در شغل‌های خوبی مشغول به کار شوند. این دانشگاه نرخ اشتغال ۹۵% را دارد و امکان یافتن در شغل‌های پردرآمد را تضمین می‌کند.

اشتغال حین تحصیل

واحد خدمات کاری و برنامه‌ریزی ( Planning Service ( CAPS) & career ) دانشگاه کنکوردیا، در جهت کمک به کارآموزی و یافتن شغل مناسب برای دانشجویان فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند تا امکان یافتن شغل مناسب و کارآموزی را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را فراهم کند.

دانشگاه شرایطی را فراهم می‌کند تا دانشجویان بتوانند هزینه تحصیل خود را از طریق کارهای نیمه وقت داخل دانشگاه تامین کنند. دانشجویان می‌توانند با حدود ۲۰ ساعت در هفته یا ۲۰۰ ساعت در طول یک ترم در موقعیت‌های شغلی مختلف کسب درآمد کنند. پرداختی‌های این شغل‌ها می‌تواند بین ۱۲ تا ۱۴ دلار کانادا به ازای هر ساعت باشد.

بورسیه دانشگاه کنکوردیا

بورسیه کانادا

بورسیه کانادا

 

باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه ‌کنکوردیا امکان استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌‌می‌کند و به این طریق پشتیبانی‌ها و حمایت‌های بسیاری را از دانشجویان خارجی‌ در حال تحصیل در این دانشگاه کانادایی به عمل می‌آورد.‌ بهره‌مندی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا را تامین کنند.‌ مبلغ و شرایط کمک هزینه‌های تحصیلی‌ اعطاء شده به دانشجویان‌ ‌بین‌المللی با یکدیگر متفاوت است.‌ به عنوان مثال مبلغ و شرایط کمک هزینه تحصیلی می‌تواند به مواردی مانند شرایط و ملیت دانشجو، پیشرفت تحصیلی، مقطع تحصیلی او، و …‌ بستگی داشته باشد.‌

بورسیه‌های اهدا شده به دانشجویان ‌‌بین‌المللی در دانشگاه کنکوردیا کانادا ‌می‌تواند‌‌ با توجه به قوانین مربوط به بورسیه‌ی مورد نظر و همچنین شرایط دانشجویان متفاوت باشد. برخی از بورسیه‌‌های تحصیلی بر حسب رشته تحصیلی به دانشجویان تعلق ‌می‌پذیرند.‌‌ همچنین دانشکده‌‌های دانشگاه کنکوردیا اقدام به اعطای کمک هزینه‌های تحصیلی به برخی از دانشجویان خود‌‌ می‌کنند.‌‌‌‌ بسیاری از بورسیه‌‌های تحصیلی‌‌ نیز هم به دانشجویان کانادایی و هم به دانشجویان ‌‌بین‌المللی اعطا‌‌ء می‌شوند. در این میان برخی از بورسیه‌‌ها ویژه‌ی دانشجویان ‌‌بین‌المللی است و تنها به آنها تعلق ‌می‌پذیرد.‌‌ همچنین دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از کمک هزینه‌های تحصیلی و ورزشی و سایر بورسیه‌‌های تشویقی دانشگاه کنکوردیا بهره‌مند شوند. برخی از مهم‌ترین کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان ‌بین‌المللی دانشگاه‌ ‌‌کنکوردیا کانادا‌ به شرح زیر هستند.

بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

بورسیه  The Concordia International Scholars

این کمک هزینه تحصیلی برای دو دانشجوی ورودی برتر در هر سال در نظر گرفته شده است و شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجو فراهم می‌کند. در واقع این بورسیه به صورت کامل هزینه‌های تحصیل دانشجو را تحت پوشش قرار می‌دهد و امکان تمدید آن تا ۴ سال وجود دارد. بدیهی است که برای بهره‌مندی از این بورسیه، دانشجو باید دارای بالاترین امتیازها باشد. داشتن سوابق تحصیلی عالی نقش بسیار مهمی در موفقیت برای کسب این بورسیه دارد.

بورسیه  The Concordia Presidential Scholarship

این کمک هزینه به آن دسته از دانشجویان ورودی برتر که توسط مسئولان مدرسه خود معرفی شده باشند، تعلق می‌پذیرد. این بورسیه تمامی هزینه‌های تحصیل و شهریه را تحت پوشش قرار می‌دهد و دریافت آن کمک بسیار بزرگی به دانشجویان می‌کند. برای دریافت این بورسیه دانشجویان باید سوابق درخشانی داشته باشند و معرفی نامه معتبر از طرف مدرسه را ارائه دهند.

بورسیه Brian T. Counihan Scholarship for Outstanding Contribution to Student Life

این کمک هزینه برای دانشجویان واجد شرایط با معدل بالای ۸۵% در نظر گرفته شده است. بنابراین دانشجویان باید سوابق تحصیلی خوبی داشته باشند و معدل آنها در دوره قبلی بالای ۸۵% باشد. مبلغ این کمک هزینه به ارزش ۲,۰۰۰ دلار کانادا است و دریافت آن می‌تواند حمایت مالی عالی برای دانشجویان باشد و به تامین بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی کمک کند.

کمک هزینه  JMSB Undergraduate Student Life Awards

این کمک هزینه نوعی جایزه یا پاداش است که به دانشجویان برتر سال دوم و بالاتر رشته های تجارت و کسب و کار اهدا می‌گردد. دانشجویانی که این کمک هزینه را دریافت می‌کنند باید در طول تحصیل پیشرفت خوبی داشته باشند تا بتوانند صلاحیت خود را برای دریافت این کمک هزینه به اثبات برسانند. ارزش این کمک هزینه مبلغی بین ۵۰۰ الی ۱,۰۰۰ دلار کانادا است. دریافت این کمک هزینه به دانشجویان کمک می‌کند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی خود را تامین کنند.

 

بورسیه‌های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی

تحصیل با بورسیه

بورسیه Concordia Merit Scholarship

این بورسیه برای دانشجویان برتر در مقاطع ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که داوطلب دریافت این بورسیه هستند باید سوابق تحصیلی درخشانی داشته باشند و بتوانند با ارائه مدارک صلاحیت خود را برای بهره مندی از این کمک هزینه به اثبات برسانند. در واقع این بورسیه بر اساس شایستگی دانشجویان به آنها تعلق می‌پذیرد. ارزش این کمک هزینه مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا است که دریافت آن می‌تواند کمک بزرگی به دانشجویان واجد شرایط باشد.

بورسیه Concordia University Doctoral Graduate Fellowships

این کمک هزینه مختص دانشجویانی است که در دانشگاه کنکوردیا در مقطع دکترا به تحصیل می‌پردازند. دانشجویان واجد شرایط می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای دریافت این کمک هزینه اقدام نمایند. ارزش این کمک هزینه مبلغ ۱۴,۰۰۰ دلار کانادا در سال است و به مدت چهار سال به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا اعطاء می‌گردد.

بورسیه Concordia International Tuition Award of Excellence

این کمک هزینه برای دانشجویان بین‌المللی ممتاز در حال تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا در مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است. موفقیت در دریافت این کمک هزینه در کاهش هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاهی کمک زیادی می‌کند. باید بدانید که مبلغ شهریه دانشجویان بومی کانادا از مبلغ شهریه دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه کنکوردیا کمتر است. با بهره‌مندی از این بورسیه، هزینه شهریه دانشجویان بین‌المللی به‌ اندازه شهریه دانشجویان بومی کبک کاهش پیدا می‌کند. داوطلبان دریافت این کمک هزینه باید دارای سوابق تحصیلی درخشانی بوده و در طول تحصیل نیز پیشرفت خوبی داشته باشند.

بورسیه استانی  Master’s Research Scholarships B1Z

این بورسیه برای دانشجویان ارشد رشته‌های پژوهشی در دانشگاه‌های کبک در نظر گرفته شده است. دانشجویان می‌توانند پس از ترم دوم نسبت به دریافت این کمک هزینه اقدام کنند. یکی از شرایط دریافت این بورسیه این است که معدل داوطلبان حداقل ۸۷% باشد. ارزش این کمک هزینه مبلغ ۱۷,۵۰۰ دلار کانادا در هر ترم تحصیلی است و دانشجویان می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن تا ۳ ترم دیگر نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.

بورسیه  Doctoral Research Scholarships B2Z

این بورسیه به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری در رشته‌های پژوهشی در دانشگاه‌های کبک تعلق می‌پذیرد. دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه کنکوردیا می‌توانند پس از ترم دوم نسبت به دریافت این کمک هزینه اقدام کنند. یکی از شرایط دریافت این بورسیه این است که معدل داوطلبان حداقل ۸۵% باشد.

زندگی در شهر دانشجویی مونترال

زندگی در مونترال

زندگی در مونترال

مونترال یکی از شهرهای‌‌ مهم در کانادا است که در ایالت کبک قرار دارد.‌‌ این شهر پس از تورنتو، دومین شهر بزرگ کانادا است و یکی از بزرگ‌ترین مراکز صنعتی، تجاری، و فرهنگی کانادا به شمار می‌آید. از نظر شرایط اقلیمی و جغرافیایی، این شهر دارای آب و هوای قاره‌ای مرطوب است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سردی است.

مونترال به عنوان بهترین شهر دانشجویی کانادا در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان براساس رتبه‌بندی برترین شهرهای دانشجویی جهان ( QS ) شناخته می‌شود. طبق این رتبه‌بندی در سال ۲۰۲۳ شهر مونترال در رتبه ۱۴ جهانی واقع شده است و رتبه این شهر در سال ۲۰۲۲ در دنیا نهم بود.

مونترال بزرگترین شهر ایالت فرانسوی زبان کبک و دومین کلانشهر کانادا است. چهار دانشگاه و هفت موسسه‌ی اعطای مدرک تحصیلی و ۱۲ کالج عمومی و فنی و حرفه‌ای در این شهر قرار دارند. مونترال شهری است که مرکز فرهنگی کانادا به شمار می‌رود، و شما به عنوان یک دانشجو از شرکت در برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری مانند تئاتر،موسیقی، رقص، هنرهای بصری و فستیوال‌های سالانه لذت خواهید برد. باید به این نکته اشاره کرد که اهالی مونترال فرانسوی زبان هستند. پس حتی اگر خیال تحصیل در دانشگاه فرانسوی زبان را هم ندارید، توصیه می‌کنیم زبان فرانسوی خود را تقویت کنید.

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

تحصیل در دانشگاه کانادایی کنکوردیا

 

هزینه زندگی در مونترال

 

هزینه زندگی در مونترال دلار کانادا
یک وعده غذایی ارزان در رستوران ۲۰ دلار کانادا
غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسط و برای ۳ وعده ۹۰ دلار کانادا
کاپوچینو ۴.۶۱  دلار کانادا
شیر ۲.۸۸  دلار کانادا
یک قرص نان تازه ۳.۶۸  دلار کانادا
یک کیلو برنج سفید ۳.۷۵  دلار کانادا
۱۲ عدد تخم‌مرغ ۳.۵۹  دلار کانادا
پنیر محلی ۱۷.۶۲  دلار کانادا
۱ کیلو سیب ۴.۲۶  دلار کانادا
۱ کیلو سیب زمینی ۲.۵۸  دلار کانادا
بلیط یک طرفه ( حمل‌و‌نقل محلی) ۳.۵ دلار کانادا
کارت حمل‌ونقل ماهیانه ( معمولی) ۹۰.۵ دلار کانادا
۱ لیتر بنزین ۱.۵۷  دلار کانادا
هزینه خدمات اولیه مانند برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۱۰۶.۷۱  دلار کانادا
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت برثانیه و نامحدود ۶۳.۹۰  دلار کانادا
ثبت‌نام یک ماهه در باشگاه برای یک فرد بالغ ۲۶.۹۵ یورو
بلیط سینما برای اکران یک فیلم بین‌المللی ۱۵ دلار کانادا
هزینه ثبت‌نام یک ماهه برای مهدکودک یا پیش دبستانی خصوصی به صورت تمام وقت روزانه ۸۸۵.۸۳  دلار کانادا
هزینه ثبت‌نام در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی ۹,۷۵۰  دلار کانادا
یک جفت کفش اسپورت نایک ( متوسط قیمت ) ۱۰۸.۹۲  دلار کانادا
شلوار لی levis یا برند مشابه ۸۱.۷۵ دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ۱,۲۸۹.۱۵  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر ۹۶۰.۵۳  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲,۳۲۱.۲۸  دلار کانادا
کرایه یک ماه آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۱,۶۶۲.۷۱  دلار کانادا
خرید یک متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۸,۸۸۵.۸۹  دلار کانادا
خرید یک متر مربع آپارتمان در خارج از شهر ۴,۵۹۱.۵۸  دلار کانادا
میانگین حقوق خالص دریافتی ماهیانه ( بعد از اخذ مالیات) ۳,۵۲۸.۹۷ دلار کانادا
نرخ سود بانکی سالیانه برای خرید مسکن ۲.۵۸ %

سوالات رایج درباره تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

زبان دوره‌های ارائه شده دانشگاه چیست؟

دوره‌های ارائه شده در دانشگاه کانکوردیا انگلیسی است.

آیا دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه هم می‌دهد؟

بلی. این دانشگاه دارای ۳ خوابگاه است که شما می‌توانید براساس بودجه و موجود بودن در یکی از اتاق‌های یک نفره، دو نفره، سوئیت با هزینه ۴,۴۲۴ تا ۹,۸۴۰ دلار کانادا در سال تحصیلی استفاده کنید و می‌توانید هزینه رزو و وعده‌های غذایی خودتان را در ۲ قسط پرداخت کنید.

شهریه دانشگاه چقدر است؟

شهریه دانشگاه برای دوره‌ کارشناسی در حدود ۲۰ هزار دلار کانادا است، البته این هزینه با احتساب هزینه‌های اضافی در حدود ۳۷هزار دلار کانادا خواهد بود. هزینه دوره کارشناسی هم برای هر واحد درسی در حدود ۵۹۸ دلار کانادا است.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

امکان دریافت کمک هزینه و بورسیه تحصیلی از دانشگاه کنکوردیا وجود دارد که شرط اصلی آن سوابق علمی دانشجو است. می‌توان در اکثر مقاطع تحصیلی بورسیه دریافت کرد که شامل تخفیف یا کل هزینه شهریه خواهد بود.

چرا دانشگاه کنکوردیا؟

دانشگاه کنکوردیا در رشته‌هایی مانند مهندسی مخابرات، مهندسی عمران و اتوماسیون شناخته شده است. این رشته‌ها در استان کبک بازار کار خوبی دارند. این دانشگاه به عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر در کشورهای آمریکای شمالی است و شما می‌توانید امیدوار باشید که بعد از فارغ‌التحصیلی در یک موقیت شغلی خوب مشغول به کار شوید.

تحصیل مدرسه و کالج در کانادا برای ایرانی‌ها امکانپذیر است یا نه؟

به عنوان یک دانش‌آموز ایرانی تقریباً محال است که بتوانید ادامه تحصیل مقطع دیپلم و کالج خودتان را در کانادا بگذرانید و متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود ندارد. مگر اینکه شما با هزینه خودتان در کانادا ادامه تحصیل دهید یا اینکه قبل از ۱۸ سالگی با خانواده خودتان مهاجرت کنید و به عنوان شهروند کانادا شناخته شوید که البته هر کدام از سلف فاند یا شهروند کانادا بودن شرایط مخصوص به خود را دارد.

آیا می‌توان به صورت رایگان در کانادا کالج یا کارشناسی خواند؟

جواب نخیر است. چون تحصیل تا مقطع دیپلم برای شهروندان کانادایی رایگان است. تعداد بورسیه‌های تعلق گرفته توسط دولت یا ایالت‌های کانادا برای مقطع کارشناسی بسیار کم است و شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی ملزم به پرداخت قابل توجهی از هزینه دانشگاه هستید، چون شما در صورت داشتن حتی یک رزومه خوب می‌توانید برای بخشی از هزینه دانشگاه تخفیف بگیرید و با توجه به تفاوت معناداری که بین ریال و دلار کانادا وجود دارد، سبب شده است تا بیشتر خانواده‌ها نتوانند توانایی پرداخت هزینه هزینه تحصیل و زندگی را ( حتی با احتساب دریافت تخفیف در شهریه ) پرداخت کنند.

در صورتی که علاقه داشته باشید تا در کانادا ادامه تحصیل دهید یا زندگی کنید، می‌توانید تحصیلات خودتان را در یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا یا حتی ایران را بخوانید و با داشتن یک رزومه خوب که شامل معدل دانشگاه، نمره زبان و مقاله در صورت نیاز است، برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیل مدرسه و کالج در کانادا وجود دارد؟

مزایای تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

همانطور که در این نوشته بیان کردیم، تحصیل در دانشگاه کنکوردیای کانادا یک گزینه عالی برای دانشجویان بین‌المللی و ایرانی‌ها است و در ادامه مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه کنکوردیا را بیان می‌کنیم.

– اجازه کار در حین تحصیل

– کیفیت بالای دانشگاه

– امکان یافتن شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی

– امکان دریافت اقامت دائم پس از اتمام تحصیل

– شهریه مقرون به صرفه

– امکان تحصیل رایگان برای فرزندان افراد مقیم

– تدریس به زبان انگلیسی و فرانسوی

– امکانات رفاهی و آموزشی فوق‌العاده

– سیستم حمل‌ونقل عالی

– تنوع بالای رشته‌های تحصیلی

قوانین اقامتی کانادا برای دانشجویان دانشگاه کنکوردیا

مدت اعتبار ویزای دانشجویی

دانشجویان دانشگاه کنکوردیا می‌توانند ویزای تحصیلی دانشجویی خود را تا مدت زمانی که دوره خود به پایان برسد، تمدید کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا به مدت زمان دوره تحصیلی بستگی دارد.

اجازه کار حین تحصیل

دانشجویان این دانشگاه اجازه کار حین تحصیل را دارند و می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته یا حداکثر ۲۰۰ ساعت در هر ترم مشغول به کار شوند

ویزای همراه برای اعضای خانواده

دانشجویان این دانشگاه می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود تقاضای ویزای همراه بدهند. همچنین دانش‌آموزان این دانشگاه تا سن ۱۸ سال می‌توانند برای یکی از والدین خود درخواست ویزای همراه بدهند.

اقامت بعد از اتمام تحصیل

دانشجویان این دانشگاه می‌توانند به مدت ۳ سال بعد از اتمام دوره تحصیل خود و فارغ‌التحصیلی در کانادا بمانند، البته این در شرایطی است که مجوز کار بعد از تحصیل داشته باشند.

چه مدارک زبانی برای دانشگاه مورد تایید است؟

شما برای ادامه تحصیل خود می‌توانید هم مدرک آیلتس و هم مدرک تافل را ارائه دهید. نمره آیلتس یا تافل براساس مقطع و رشته شما متفاوت است ولی در حالت کلی نمره ۶.۵ آیلتس و نمره ۸۵ تا ۹۰ تافل نیاز است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش از دانشگاه کنکوردیا شامل چه مواردی است؟

شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه کنکوردیا نیاز به ارائه مدرک آخرین مقطع تحصیلی با معدل بالا، مهارت زبان انگلیسی ( نمره ۶.۵ آیلتس یا ۸۵ تا ۹۰ تافل )، اثبات تمکن مالی، ریز نمرات و سایر مدارک درخواستی دانشگاه هستید.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

بلی. بورسیه‌های تحصیلی و کمک مالی در همه مقاطع تحصیلی به دانشجویانی که سابقه تحصیلی خوبی داشته باشند، تعلق می‌گیرد.

آیا شانس پیدا کردن شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی وجود دارد؟

بلی. بالغ از ۹۵% فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه شانس پیدا کردن یک شغل مناسب با شرایط خوب را بعد از فارغ‌التحصیلی را دارند. در صورتی که شما بتوانید با نمرات خوب و تسلط کافی به مباحث درسی فارغ‌التحصیل شوید، این شانس را خواهید داشت که بعد از فارغ‌التحصیلی در یک موقعیت شغلی مناسب مشغول به کار شوید.

تحصیل در دانشگاه کنکوردیا و آینده شغلی عالی

دانشگاه کونکوردیا از دانشگاه‌های عالی انگلیسی زبان در مونترال به شمار می‌آید. به طور کلی باید بگوییم که دانشگاه کنکوردیا امکانات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی خود قرار می‌دهد. بی دلیل نیست که این دانشگاه کانادایی به عنوان یک مقصد تحصیلی پرطرفدار در بین دانشجویان خارجی شناخته می‌شود. علاوه بر اینها، کانادا کشور مهاجرپذیری به شمار می‌آید. بنابراین شما می‌توانید در کشور کانادا با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف آشنا شوید و به سرعت دوستان زیادی پیدا کنید. کشور کانادا دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می‌کنند. پس به عنوان یک دانشجوی خارجی علاوه بر بهره‌مندی از خدمات تحصیلی عالی در دانشگاه‌های کانادا، زندگی پر شور و هیجان انگیزی در این کشور خواهید داشت. تحصیل در دانشگاه کنکوردیا در کانادا می‌‌تواند به یک تجربه‌ی بسیار شیرین از دوران دانشجویی تبدیل شود. علاوه بر این موارد، مدارک اخذ شده از دانشگاه کنکوردیا کانادا دارای اعتبار بین‌المللی هستند و شما می‌توانید پس از فارغ التحصیلی به راحتی جذب بازار کار شده و درآمد خوبی نیز داشته باشید. شما می‌توانید در صورت تمایل پس از فارغ‌ التحصیلی از این دانشگاه شغل مناسبی در کانادا پیدا کرده و ویزای کار و اقامت در این کشور را نیز دریافت کنید. باید بگوییم که امروزه کانادا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می‌شود.

آیا شما سابقه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا یا زندگی در کانادا را دارید؟ تجربه و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید تا دوستان ما هم از تجربیات شما بهره‌مند شوند.

در صورتی که در مورد تحصیل در دانشگاه کنکوردیا سوالی برای شما باقی مانده است یا نظری در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: topuniversities

دیدگاهتان را بنویسید