شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس و آشنایی با برترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که آرزوی تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور را دارید باید به شما بگوییم که امروزه تحصیل دندانپزشکی در قبرس در بین دانشجویان ایرانی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. قبرس دارای دانشکده‌های دندانپزشکی بسیار خوبی است که دوره‌های تحصیلی دندانپزشکی را با کیفیت آموزشی بالا ارائه می‌دهند. به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد داوطلبان تحصیل در دانشکده‌های دندانپزشکی این کشور افزوده می‌شود. دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند و دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف به تحصیل دندانپزشکی در قبرس بپردازند. در این نوشته به معرفی برترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس و زیر شاخه‌های پرطرفدار رشته‌ی دندانپزشکی و همچنین مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در قبرس خواهیم پرداخت.

 

دندانپزشکی در قبرس

دندانپزشکی در قبرس

مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در قبرس

کشور قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش فاصله زیادی با ایران ندارد و یکی از مقصدهای تحصیلی خوب برای دانشجویان ایرانی به شمار می‌آید. تحصیل دندانپزشکی در قبرس می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای دانشجویان ایرانی داشته باشد. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت رشته‌ی دندانپزشکی می‌شود، آینده‌ی شغلی آن است. بیشتر فارغ‌‌‍التحصیلان رشته‌ی دندانپزشکی به سرعت وارد بازار کار شده و می‌توانند درآمد خوبی نیز داشته باشند. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی را دارید، می‌توانید روی انتخاب قبرس به عنوان مقصد تحصیلی‌تان بیشتر فکر کنید.

 

قبرس

قبرس

قبرس، کشوری زیبا و انتخاب عالی برای مهاجرت تحصیلی

از لحاظ جغرافیایی قبرس در جزیره‌ای در مدیترانه و در محل تلاقی سه قاره با یکدیگر قرار دارد و به نوعی کانال ارتباطی شرق و غرب، و شمال تا جنوب به شمار می‌آید. این کشور دارای طبیعت بسیار زیبایی است و گردشگران زیادی از مناطق مختلف آن دیدن می‌کنند. آب و هوای آفتابی و پاک قبرس یکی دیگر از دلایل محبوب بودن این کشور نزد گردشگران است. علاوه بر این قبرس دارای مراکز تجاری بسیار فعال و همچنین مراکز فرهنگی و آموزشی است. فرهنگ قبرس به فرهنگ اروپایی نزدیکی بیشتری دارد. تحصیل در قبرس می‌تواند یک تجربه لذت بخش و هیجان انگیز و پر از خاطرات خوب برای دانشجویان ایرانی باشد.

اهالی بومی قبرس انسان‌های مهربان و خونگرم هستند و دانشجویان خارجی را با خوشرویی می‌پذیرند. بیشتر اهالی بومی‌ قبرس تحصیلکرده هستند و تسلط کافی به صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارند. به همین دلیل می‌توانید به راحتی با اهالی بومی قبرس ارتباط برقرار کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در قبرس این است که این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید و شهروندان آن زندگی بسیار آرام و راحتی را دارند.

سیستم آموزشی قبرس در طول سالیان اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته است. قبرس دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که طبق استانداردهای جهانی اداره می‌شوند. این کشور دارای ۳ دانشگاه دولتی، ۴  دانشگاه خصوصی و ۲ کالج خصوصی است. باید گفت که بیشتر برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی بسیاری در مقاطع تحصیلی مختلف به تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌پردازند. دانشگاه‌های قبرس به واسطه‌ی سیستم آموزشی بسیار خوبی که دارند برنامه‌های آموزشی خود را با کیفیت بالایی به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. از طرفی دیگر سیستم آموزشی قبرس با ایجاد محیطی امن و دوستانه باعث جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین‌المللی می‌شود. با اینکه بیشتر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی قبرس تازه‌ تاسیس هستند، همکاری‌ها و تجربه‌های بین‌المللی آنها با دانشگاه‌های دیگر جهان موجب شده است که پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌های علمی ‌و پزشکی در دانشگاه‌های قبرس رخ بدهد.

اطلاعات کامل در مورد تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس

برخی از دانشگاه‌های قبرس در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌های دندانپزشکی و زیر شاخه‌های آن دارای شهرت زیادی هستند. در این قسمت به معرفی برترین دانشگاه‌های قبرس برای تحصیل دندانپزشکی خواهیم پرداخت.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نیر ایست قبرس  Near East University

 

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست در قبرس قرار دارد و با عبارت اختصاری NEU شناخته می‌شود. این دانشگاه عضوی از دانشگاه بین‌المللی لاورت Laureate  است و یک موسسه‌ی آموزش عالی بین‌المللی با سطح علمی بالا به شمار می‌آید. دانشگاه نیر ایست قبرس در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و به عنوان یک دانشگاه چند منظوره رشته‌های متنوعی را ارائه می‌کند. دانشکده‌ی دندانپزشکی این دانشگاه دارای شهرت بسیاری است. امروزه این دانشگاه دارای ۱۷ دانشکده، ۹۰ دپارتمان و ۴ موسسه‌ی آموزش عالی است که ۱۸۷ برنامه‌های تحصیلی خود را در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می‌دهند. همچنین، این دانشگاه دارای ۲ مدرسه، ۴ دبیرستان و ۲۸ مرکز مطالعاتی و پژوهشی است. در این دانشگاه برنامه‌های ارائه شده به دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی بسیاری از نقاط مختلف جهان پذیرش می‌شوند.

دانشگاه نیر ایست ارتباطات بسیاری با دیگر دانشگاه‌های جهان دارد. در واقع این دانشگاه یکی از اعضای اصلی اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی EUA، اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های عضو یونسکوIAU، عضو جامعه‌ی بین‌المللی تحصیلات مهندسیIGIP، عضو مشترک کمیسیون بین‌المللی JCI و عضو فدراسیون دانشگاه‌های اسلامی جهان FUIW است.

دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیر ایست

دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیر ایست فعالیت آکادمیک خود را از اکتبر سال ۲۰۰۷ شروع کرده است و یک دانشکده‌ی تازه تاسیس به شمار می‌آید. با این حال جدیدترین و پیشرفته‌ترین امکانات در ۸ دپارتمان این دانشگاه وجود دارند. باید بدانید که این دانشگاه تحت حمایت دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه آنکارا است. مجهز بودن دانشکده‌ی دندانپزشکی نیر ایست موجب می‌شود که بیماران بتوانند در سطح ملی و بین‌المللی از تجربیات و آموخته‌های دانشجویان و خدمات دندانپزشکی ارائه شده بهره‌مند شود.

 

تحصیل دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی

 

در ۳ سال اول دوره‌ی تحصیلی رشته‌ی دندانپزشکی، آموزش‌های ارائه شده بر اساس دروس پیش بالینی هستند. در سال‌های چهارم و پنجم دانشجویان در کلینیک‌هایی که آموزش‌ها به صورت مطالعات گروهی در آنها انجام می‌شود، آموزش می‌بینند و آموخته‌های خود را به صورت تجربی و بالینی به کار می‌گیرند. با این حال باید بدانید که دانشجویانی که دوره‌ی پیش بالینی را می‌گذرانند، می‌توانند در آزمایشگاه‌های شبیه سازی با مدل‌های رباتی آموزش‌های عملی را نیز تجربه کنند. این آزمایشگاه‌ها مجهز به رایانه‌هایی هستند که امکان اعمال تمرین‌های عملی و تجربی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. بنابراین دانشجویان می‌توانند آموخته‌های تئوری خود را روی بیماران شبیه سازی شده به صورت عملی تمرین کرده و تجربه‌های لازم را برای ورود به دنیای دندانپزشکی کسب کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیر ایست

سه گروه برای تحصیل در دانشگاه نیر ایست اقدام می‌کنند.

– گروه اول دانشجویانی هستند که شهروند جمهوری ترکیه قبرس شمالی هستند.

– گروه دوم شهروندان کشور ترکیه هستند.

– گروه سوم دانشجویان خارجی هستند که از کشورهای دیگر مانند عراق، ایران، نیجریه، فلسطین و … به منظور ادامه تحصیل به این دانشگاه می‌آیند.

 

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست یک دانشگاه بین‌المللی به شمار می‌آید و بیشتر واحدهای درسی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند و دارای مدرک معتبر بین‌المللی زبان انگلیسی باشند. البته برای دانشجویانی که دارای مدرک زبان بین‌المللی هستند یا مدرک تحصیلی قبلی آنها در یک موسسه‌ی انگلیسی زبان سپری شده است استثنا وجود دارد و این دانشجویان می‌توانند پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شرکت در کلاس‌های دانشگاه را آغاز کنند. اما ممکن است برخی از دانشجویان خارجی تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشند. این دانشجویان در ابتدا آمادگی لازم برای شرکت در دوره‌های تحصیلی این دانشگاه را نخواهند داشت. به همین دلیل دانشگاه امکاناتی را فراهم می‌کند تا این دانشجویان بتوانند برای ورود به دوره تحصیلی آمادگی لازم را کسب کنند. به این منظور دانشگاه دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی را برگزار می‌کند. دانشجویان قبل از شروع به آغاز به تحصیل خود باید در این دوره‌ها شرکت کرده و به اندازه‌ی کافی به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند. دانشجویان باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند مفاهیم درسی پیچیده‌ی مطرح شده در کلاس‌های درسی به زبان انگلیسی را درک کرده و به ارائه‌ی آموخته‌های خود به صورت شفاهی و کتبی به زبان انگلیسی بپردازند. همچنین دانشجویان باید به منظور برقراری ارتباط با اساتید و دیگر دانشجویان آشنایی کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. این دانشگاه مدارک زبان TOEFL، IELTS، CEFLE و ZDF را قبول می‌کند.

ادامه تحصیل به زبان ترکی

ممکن است برخی از دانشجویان بین‌المللی مایل به ادامه تحصیل در دوره‌هایی باشند که به زبان ترکی ارائه می‌شوند. این دانشجویان باید دارای مدرک تسلط به زبان ترکی باشند. باید به این نکته‌ی مهم اشاره کرد که دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در هر صورت باید  قبل از شروع دوره‌های درمانی بالینی دانش و تسلط کافی به زبان ترکی را داشته باشند. چرا که پزشکان برای برقراری ارتباط با بیماران بومی و ارائه‌ی خدمات پزشکی و درمانی لازم باید درک کافی از زبان ترکی داشته باشد. باید بدانید که این دانشگاه دوره‌های آموزش و آمادگی زبان ترکی را نیز برگزار می‌کند و دانشجویان می‌توانند به منظور یادگیری زبان ترکی در این دوره‌ها شرکت نمایند. بنابراین اگر به زبان ترکی آشنایی ندارید نگران نباشید. شما می‌توانید در حین تحصیل در دانشگاه در کلاس‌های آموزش زبان ترکی شرکت کنید و به مرور زمان تسلط کافی به زبان ترکی را نیز پیدا کنید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیر ایست عبارت هستند از

– کپی مدرک تحصیلی قبلی ( مدارک باید به صورت رسمی و دفتری به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند).

– نتایج آزمون ALES ( ارائه‌ی این مورد تنها برای دانشجویان اهل کشور ترکیه لازم است).

– انگیزه نامه

– کپی گذرنامه

– دو قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت

– دو نامه مرجع

– رزومه

داوطلبان می‌توانند درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه ارسال کنند یا به صورت حضوری به دفتر ثبت نام دانشگاه مراجعه نمایند. ممکن است از برخی داوطلبان خواسته شود تا در مصاحبه یا آزمون‌های دیگری نیز شرکت کنند. در این صورت اعلام قطعی قبول یا رد درخواست پذیرش این داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون آنها گزارش خواهد شد. تاریخ و نحوه‌ی برگزاری این آزمون‌ها از طریق رسانه‌های ارتباط عمومی یا سایت دانشگاه به داوطلبان اعلام می‌شود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس  European University Cyprus

 

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس

 

دانشگاه اروپایی قبرس دارای یکی از بهترین دانشکده‌های دندانپزشکی است. این دانشگاه با عنوان اختصاری EUC شناخته می‌شود. تحصیل دوره‌ی دندانپزشکی این دانشگاه ۵ الی ۶ سال طول می‌کشد. دانشجویانی که به تحصیل در دوره‌ی دندانپزشکی دانشگاه اروپایی قبرس می‌پردازند، در طول دوره‌ی تحصیلی خود از دروس تئوری و علمی را همراه با دوره‌های بالینی و تجربی فرا می‌گیرند. هدف دوره‌ی دندانپزشکی دانشگاه اروپایی قبرس این است که دانشجویانی را پرورش دهد که مهارت‌ها و دانش کافی داشته باشد تا به عنوان یک دندانپزشک ماهر در قرن بیست و یکم بتوانند خدمات دندانپزشکی را به جامعه ارائه کنند. باید گفت که دانشگاه اروپایی قبرس یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌ی دندانپزشکی است.

دانشجویان دانشگاه اروپایی قبرس در طول دوره‌ی تحصیلی به ارائه‌ِ سخنرانی و کنفرانس، آموزش مسئله محور، آموزش مهارت محور، کلاس‌های عملی، آموزش مستقل، آموزش بصری و آموزش‌های بالینی با بیماران به صورت مستقیم در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های خصوصی و عمومی قبرس می‌پردازند. این دانشگاه از دانشجویان علاقه‌مند که انگیزه و توانایی بالا برای تشخیص و درمان بیماری‌ها را دارند پذیرش به عمل می‌آورد. همچنین این دانشگاه دانشجویانی را پرورش می‌دهد که حس همدردی با بیمار داشته باشند و بتوانند با اخذ تصمیم درست به روند درمان بیماران و بهبودی مشکلات آنها کمک کنند.

تحصیل پزشکی در قبرس: معرفی بهترین دانشگاه‌ها و شرایط اخذ پذیرش از آنها

پرطرفدارترین زیر شاخه‌های رشته‌ی دندانپزشکی برای دانشجویان بین‌المللی در قبرس

همانطور که می‌دانید تحصیل در رشته دندانپزشکی و زیر شاخه‌های آن داوطلبان بسیاری دارد. در این قسمت به معرفی برخی از زیر شاخه‌های رشته‌ی دندانپزشکی در دانشگاه‌های قبرس که نزد دانشجویان خارجی طرفداران بیشتری دارد، خواهیم پرداخت.

 

تحصیل دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی

 

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس: دانشگاه اروپایی قبرس امکان تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. مدت زمان دوره تحصیل در رشته دندان پزشکی در این دانشگاه ۵ سال است. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی مدرک کارشناسی را دریافت می‌کنند.

تحصیل رشته پرسنل مراقبت دهان و دندان در کالج حرفه‌ای دانشگاه نیر ایست: کالج حرفه‌ای دانشگاه نیر ایست برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌دهد. دوره‌ی تحصیلی پرسنل مراقبت دهان و دندان در این دانشگاه ارائه می‌گردد و دانشجویان خارجی می‌توانند در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل رشته‌ی دندانپزشکی در دانشگاه نیر ایست: دانشگاه نیر ایست دارای دانشکده‌ی دندانپزشکی مشهوری است. در این دانشگاه راه حل‌های جدید و خلاقانه‌ای برای ترمیم دندان‌های طبیعی از دست رفته و پروتز ثابت و متحرک ارائه می‌شود که مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی هستند.

تحصیل رشته‌ی جراحی دندان در دانشگاه اروپایی قبرس: دانشگاه اروپایی قبرس دوره‌ی تحصیلی رشته‌ی جراحی دندان را با توجه به استانداردهای مربوط به شرایط فارغ‌التحصیلی دندانپزشکی اروپایی ارائه می‌کند.

تحصیل در رشته‌ی جراحی دهان و فک و صورت در دانشگاه نیر ایست: هدف این دپارتمان تعلیم و پرورش متخصصان آگاه و ماهری است که با موفقیت مراحل تشخیص و درمان بیماران خود را انجام می‌دهند. فارغ‌التحصیلان رشته‌ی جراحی دهان و فک و صورت از دانشگاه نیر ایست می‌توانند تکنیک‌های رادیولوژی را انجام داده و نتایج مربوطه را تفسیر کنند و با توجه به تشخیص، اقدامات لازم برای درمان مناسب را انجام دهند.

تحصیل در قبرس، پلی برای موفقیت‌های آتی شما

در صورتی که شما موفق شوید از یک دانشگاه خوب و معتبر در قبرس در رشته‌ی دندانپزشکی پذیرش تحصیلی بگیرید، می‌توان گفت که آینده‌ی تحصیلی و شغلی خوبی خواهید داشت. فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی وارد بازار کار حرفه‌ای شوید. باید به این نکته‌ی بسیار مهم دقت کنید دانشگاهی که برای تحصیل پزشکی در قبرس انتخاب می‌کنید، پس از فارغ‌التحصیلی مدرک معتبری به دانشجویان خود ارائه دهد تا بتوانید با استفاده از آن مدرک مشغول به کار شوید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در قبرس در مقایسه با دانشگاه‌های اروپایی این است که تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی می‌تواند ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر باشد. هم چنین هزینه‌ی زندگی در قبرس به عنوان یک دانشجوی خارجی پایین‌تر از هزینه‌ی زندگی در کشورهای اروپایی خواهد بود. در صورتی که شما یا آشناهایتان تجربه‌ی تحصیل دندانپزشکی در قبرس را دارید، می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: admissiontestportal

2 پاسخ به “شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس و آشنایی با برترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس”

  1. عباس خدادادی گفت:

    سلام شهریه دندانپزشکی در دانشگاه ها رو بنویسید
    برای امسال ۱۴۰۱ از کی باید اقدام کنیم از چه ماهی هنوز دیپلم تجربی نگرفتم پایان خرداد دیپلم میگیره

دیدگاهتان را بنویسید