بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور

امروزه دانشجویان ایرانی بسیاری رویای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور را در سر می‌پرورانند. بدون شک رشته‌ی حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته‌های علوم انسانی در میان تمامی دانشجویان در سطح جهانی است. به‌ طور کلی اغلب افرادی که تصمیم به ‌ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق را دارند، مطمئن هستند که آینده‌ی تحصیلی خود را با گذراندن دوره‌ی کارشناسی به ‌اتمام نخواهند رساند و اغلب دانشجویان این رشته به ‌داشتن مدرک کارشناسی بسنده نمی‌کنند. چرا که آنها برنامه‌های طولانی مدتی برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی خود دارند. این متن به بررسی واحدهای ارائه شده در شاخه‌های مختلف رشته‌ی حقوق و دانشگاه‌های برتری که در این رشته اقدام به جذب دانشجو می‌کنند، می‌پردازد. اگر قصد ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

 

ادامه تحصیل در رشته حقوق

ادامه تحصیل در رشته حقوق

اغلب افرادی که وارد رشته‌ی حقوق می‌شوند، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای خود را نیز به ‌اتمام می‌رسانند، چرا که در هر کدام از مراحل و مقاطع تحصیلی، دانشجویان رشته‌ی حقوق می‌توانند دانش و تجربه‌های بسیار زیادی برای آینده‌ی شغلی خود کسب کنند. همه‌ی این افراد به ‌دنبال ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی محبوب خود هستند تا به‌ مقاطع بالاتر دست پیدا کنند. دانشجویان حقوق با ادامه‌ی تحصیل و ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر می‌توانند به‌ عنوان وکلای رسمی دادگستری و مشاوران حقوقی مشغول به ‌کار و فعالیت شوند. عموما کسانی که وکیل می‌شوند یا در رشته‌ی حقوق ادامه تحصیل می‌دهند، افراد باهوشی هستند. این افراد از علاقه، پتانسیل ذهنی و فکری، و پشتکار بالایی برخوردار هستند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان حقوق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

کسی که به تحصیل در ‌رشته‌ی حقوق می‌پردازد، باید دارای مهارت‌های بسیار زیادی از جمله داشتن دانش کافی در مورد مسائل حقوقی، درک تجارت و کسب و کار، دانش جامعه شناسی، احاطه به سیاست و اخلاق دنیای معاصر، قدرت مناظره، توانایی تنظیم اسناد حقوقی، تسلط بر زبان تخصصی رشته‌ی حقوق، قدرت درگیری با مسائل پیچیده از زوایای مختلف، توانایی ارائه‌ی استدلال و دفاع، داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی به صورت کتبی و شفاهی، توانایی خود مدیریتی، مهارت‌های فناوری اطلاعات و کامپیوتر، مهارت‌های تحقیقی، مهارت کار تیمی، دانش ریاضیات و مهارت استدلال و تفکر و تحلیل، مهارت‌های تحقیق در مورد مسائل حقوقی و مهارت‌های حل مسئله باشد. به ‌یاد داشته باشید که رشته‌ی حقوق رشته‌ی بسیار وسیعی است که می‌تواند در جنبه‌های مختلفی مانند کسب و کار، حقوق بین الملل، تجارت، روابط بین الملل، حقوق جزا، و غیره به‌ شما سود رسانی کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید رشته‌ی حقوق یکی از اولین رشته‌های تحصیلی بوده که در دانشگاه‌های دنیا ارائه شده اشت.

تحصیل حقوق در خارج از کشور

 

مهم‌ترین سرفصل‌های رشته حقوق در دانشگاه‌ها

از جمله تخصص‌هایی که در طول تحصیل در رشته‌ی حقوق به دانشجویان ارائه داده می‌شوند، می‌توان به ‌موارد زیر اشاره کرد: قوانین مالیاتی، روش‌های حقوقی، حقوق قراردادها، قانون و جامعه، حقوق املاک، حقوق بین الملل، قانون کسب و کار و تجربه، تجارت حقوق کیفری، قانون اساسی، جرم شناسی، حقوق بشر، حقوق کار، دولت و قانون، قانون، جامعه و فرد، حقوق و جزای مدنی، و سایر موارد.

رایج‌ترین گرایش‌های رشته حقوق

به‌ طور کلی می‌توان گفت که با ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق شما می‌توانید گرایش‌های مختلفی را انتخاب کرده و تخصص‌های لازم در آن زمینه را کسب نمایید. از جمله این گرایش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حقوق کیفری که از جوانب مختلف قانون به جرائم می‌نگرد، مسائل نظریه‌ی جرم و جنسیت که شامل بررسی کیفری انواع جنایت و قتل می‌شوند، مجرمان، اختلالات ذهنی، حقوق کیفری اروپا، اعدام در قانون و پاسخ به ‌حقوق مربوط به مسئله‌ی تروریسم. همچنین می‌توانید شاخه‌هایی مانند عدالت کیفری، احیای عدالت، مشکلات جرم در سطح جهان، حقوق بشر، روش‌های اجتماعی و حقوقی را مطالعه و بررسی کنید.

از دیگر شاخه‌های مربوط به ‌حقوق می‌توان به ‌حقوق املاک اشاره کرد که شامل حقوق املاک و مستغلات منقول و غیرمنقول است. شما می‌توانید با تمامی قوانین مربوط به ‌زمین و ملک، قوانین مربوط به ‌صاحب آن و قوانین ساخت و ساز در آن آشنا شوید. مطالب ارائه شده در واحدهای درسی نیز در زمینه‌ی حقوق مؤجر، حقوق مستاجر، حقوق املاک تجاری، سهام مالکیت، قوانین ساخت و ساز و غیره خواهند بود.

از شاخه‌های دیگر این رشته می‌توان به‌ حقوق تجارت اشاره کرد که به ‌قراردادها و رفتارهای افراد در مواجهه با کسب و کار در صنایع و تجارت مربوط می‌شود. این شاخه از شاخه‌های حقوق مدنی به‌ شمار می‌آید. حقوق علوم اقتصاد، کسب و کار، مدیریت و امور مالی نیز جزء زیر مجموعه‌های این رشته هستند. شما می‌توانید با تحصیل در این رشته، به‌ همکاری با شرکت‌هایی که ساختار مالی آنها در ابعاد وسیعی است، بپردازید.

ازجمله گرایشات دیگری که امروزه بسیار مهم به ‌حساب می‌آید، حقوق خانواده است. همان‌طور که از اسم این شاخه پیدا است، در این گرایش دانشجویان با حقوق مرتبط با خانواده آشنا خواهند شد. مواردی پیرامون والدین، فرزندان و مراقبت از آنها، طلاق، ازدواج، حقوق بشر، فرزند خواندگی و تمامی آنچه که مربوط  به ‌حقوق خانواده است، در این گرایش مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.

یک فارغ‌التحصیل حقوق باید چه توانایی‌هایی داشته باشد؟

به‌ عنوان یک فرد تحصیل کرده در رشته‌ی حقوق خانواده شما باید بتوانید از قوانین حاکم بر اختلاف بین خانواده‌ها، حقوق فردی، اختلافات خانوادگی، طلاق، کودک آزاری، و موارد مربوط دیگر اشراف داشته باشید. اما به ‌یاد داشته باشید که شما به‌ عنوان دانشجوی حقوق می‌توانید موضوعات متنوعی شامل حقوق تفریح و سرگرمی، حقوق شرکت‌ها، حقوق مهاجرت، حقوق دریایی، حقوق رسانه، حقوق طلاق، حقوق اجتماعی، حقوق ورزشی، حقوق مالیات، و ‌تخصص‌های دیگر را انتخاب کنید.

‌چگونگی ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور

بعد از اینکه اطلاعات کلی درباره رشته حقوق و دانشجویان خواستار این رشته ارائه کردیم، دیگر فرصت آن رسیده است که به ‌چگونگی ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور بپردازیم. معمولاً اخذ پذیرش در رشته‌ی حقوق در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته بسیار سخت است، اما به ‌یاد داشته باشید که موفقیت در این امر غیر ممکن نیست، فقط کافی است تصمیم بگیرید و تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید از طریق تحصیل در یک دانشگاه معتبر از آینده‌ی بهتری برخوردار شوید. انواع گرایش‌های موجود در رشته تحصیلی حقوق در داخل کشور که شامل حقوق اسلامی و حقوق مدنی کشورمان است، با سایر رشته‌های مرتبطی که در جهان ارائه می‌شود کمی تفاوت دارند. اگر بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی‌تان قصد بازگشت به ایران و اشتغال به کار در زمینه‌ی رشته‌ی تحصیلی خود را دارید، با توجه به‌ علاقه‌مندی خود باید دنبال کشور و دانشگاهی بگردید که گرایش‌های مرتبط با بازار کار رشته‌ی حقوق در کشور خودمان را داشته باشند. در این صورت خواهید توانست این قوانین را در کشور خود نیز اعمال کرده یا از آنها دفاع کنید.

مانند تمام رشته‌های دیگر، برای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم برای به ‌حداقل رساندن میزان هزینه‌های خود در خارج از کشور به ‌دنبال بورسیه‌ی تحصیلی مناسب از یک دانشگاه معتبر باشید، تا بتوانید از مزایای یک زندگی ارزان و راحت دانشجویی برخوردار شوید. بهره‌مندی از بورسیه‌ی تحصیلی این امکان را فراهم می کند که بتوانید از یک دانشگاه معتبر و از یک کشور قابل قبول فارغ التحصیل شده و بدین ترتیب آینده‌ی تحصیلی و کاری خود را تضمین کنید. به ‌یاد داشته باشید که دانشجویان بسیاری قصد اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و دریافت بورسیه‌ی تحصیلی را دارند. به این ترتیب برای موفقیت در اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی رقیبان سرسختی خواهید داشت. شما باید بتوانید تمام مدارک لازم و همین طور یک رزومه‌ی بسیار خوب برای خود آماده کنید تا شانس موفقیت خود را بالا ببرید.

 ادامه تحصیل حقوق در  کشور انگلستان

تحصیل حقوق در انگلستان

تحصیل حقوق در انگلستان

برای تمامی مقاطع تحصیلی در خارج از کشور، کشور انگلستان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای تمامی دانشجویان خارجی است. به ‌یاد داشته باشد کشور انگلستان بورس‌های مختلفی را برای تحصیل در رشته‌ی حقوق ارائه می‌دهد. اغلب بورس‌هایی که کشور انگلستان به ‌دانشجویان خود ارائه می‌دهد، شامل بورس‌های دولتی می‌شود. برای آگاهی از مدارک لازم برای اخذ بورس تحصیلی، باید به سایت دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید، مراجعه کرده و مدارک لازم را طبق استانداردهای تعیین شده توسط دانشگاه آماده کرده و در بازه‌ی تاریخی مشخص شده، به دانشگاه ارسال نمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلستان: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های انگلیس

ادامه تحصیل حقوق در کشور  آمریکا

تحصیل حقوق در آمریکا

 

گرفتن بورسیه تحصیلی حقوق در دانشگاه‌های کشور آمریکا کمی سخت است. چرا که کشور آمریکا خواهان جذب دانشجویانی است که از لحاظ توان علمی و دانش پیش زمینه، در سطح بالایی باشند. داشتن معدل بالا در دوران  لیسانس یا دبیرستان نیز یکی از شرایط اولیه دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش دانشجویان رشته‌ی حقوق است. هم‌چنین به ‌یاد داشته باشید که کسب نمره‌ی بالا در آزمون زبان انگلیسی زبان در کشور آمریکا یکی از بایدهای اجتناب‌ناپذیر برای موفقیت در اخذ پذیرش در رشته‌ی حقوق است. امکان اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور آمریکا، بیشتر از دوره‌ی تحصیلی کارشناسی است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های آمریکا

 ادامه تحصیل حقوق در کشور استرالیا

تحصیل حقوق در استرالیا

 

در حال حاضر کشور استرالیا شاخه‌های مختلفی را برای دانشجویان و داوطلبان متقاضی در رشته‌ی حقوق ارائه می‌دهد. یکی از شاخه‌های مهمی که کشور استرالیا در آن به ‌ارائه‌ی واحدهای دانشگاهی می‌پردازد، شاخه‌ی حقوق عمومی است که مربوط به ‌قوانین دولت و جامعه، حقوق اساسی، حقوق اداری و حقوق جزایی می‌شود.

شاخه دیگری از حقوق و حقوق بشر در این کشور نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است و دانشجویان بسیاری متقاضی ادامه‌ی تحصیل در این گرایش هستند. این گرایش، شاخه‌‌ای از حقوق خصوصی است که مربوط به روابط افراد با همدیگر، حقوق مدنی، حقوق تجارت و حقوق خانواده می‌شود. یکی از رشته‌های پرطرفدار دیگری که در کشور استرالیا می‌توانید در آن به ادامه‌ی تحصیل بپردازید، رشته‌ی حقوق بین‌الملل است. خاطرنشان می‌کنیم حقوق بین الملل از جمله رشته‌های محبوب در میان تمامی دانشجویان کشورهای جهان است. دانشگاه‌های معتبر و معروفی که در کشور استرالیا  ‌به ‌ارائه‌ی واحدهای درسی رشته‌ی حقوق می‌پردازند،

عبارت هستند از: دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه ادلاید، دانشگاه استرالیای غربی، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه مرداک، دانشگاه گریفیت، دانشگاه کانبرا و دانشگاه ویکتوریا.

دانشکده‌هایی که در بالا به‌ آنها اشاره کردیم جزء دانشگاه‌هایی هستند که تحصیل در آنها رایگان نیست و دانشجو موظف به پرداخت شهریه‌ی دانشگاه است.. اما خبر خوب اینکه هنوز برخی از دانشگاه‌های کشور استرالیا اقدام به ‌ارائه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی برای دانشجویان با استعداد و علاقه‌مند می‌کنند. دانشگاه استرالیا همانند دانشگاه‌های آمریکا برای قبول درخواست پذیرش شما، مدرک زبان معتبر و کسب نمره‌ای بالا  در آزمون آیلتس، تافل، یا هر مدرک معتبر زبانی را از شما انتظار دارد. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه باید به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید و با دقت شرایط ذکر شده در سایت دانشگاه را مطالعه و بررسی نمایید. چرا که هر دانشگاه برای اخذ دانشجو در هر مقطع تحصیلی استانداردها و شرایط خاصی را مشخص می‌کند.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور روسیه

تحصیل در روسیه در رشته حقوق

 

کشور روسیه یکی از کشورهایی است که خدمات دانشجوی خوبی در زمینه‌ی حقوق بین الملل و مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ‌دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این کشور امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف برای دانشجویان رشته‌ی حقوق را فراهم می‌کند. برای اینکه بتوانید در کشور روسیه دوره‌ی دکترای حقوق بین الملل خود را بگذرانید، باید دروس تخصصی و اختیاری را که دانشگاه به شما ارائه می‌دهد را با موفقیت به ‌اتمام برسانید. دانشگاه‌های معتبر کشور روسیه مانند سایر کشورهای پیشرفته برای موافقت با درخواست پذیرش شما در رشته‌ی حقوق بین الملل، از شما دانشجویان داوطلب معدلی بالا در مقطع تحصیلی قبلی، مدرک زبان معتبر با نمره‌ی قابل قبول، و همچنین معرفی نامه‌های قوی از اساتید دوره‌های قبلی تحصیلی شما را خواهند خواست. برخی از دروسی که در این دوره به ‌شما ارائه خواهند شد عبارت هستند از حقوق بین الملل، بررسی مکاتب فلسفی، متون پیشرفته‌ی حقوقی، حقوق بشر، اسناد بین الملل، و غیره. همانطور که اطلاع دارید، کشور روسیه دارای یک اقتصاد بسیار قوی است و از کیفیت زندگی نسبتاً خوبی برخوردار است. باید اضافه کرد که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپا در کشور روسیه واقع شده‌اند، به‌ همین خاطر در صورت موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید به ‌شما تبریک گفت. چرا که با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه می‌توانید آینده‌ی تحصیلی و کاری روشنی برای خود تجسم نمایید.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور فرانسه

تحصیل حقوق در فرانسه

 

در حال حاضر تحصیل در رشته حقوق در کشور فرانسه می‌تواند یکی از هدف‌های بزرگ برای دانشجویان و داوطلبان علاقمند به ‌این رشته باشد. در صورتی که موفق به‌ اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه و اقامت تحصیلی این کشور شوید، شما یکی از بهترین راه‌های ورود به‌ این کشور را برای خود پیدا کرده‌اید.

اغلب متقاضیان تحصیل در رشته ی حقوق در فرانسه می‌دانند که تمامی مقاطع تحصیلات عالی در کشور فرانسه به‌ صورت رایگان برگزار می‌شوند. اما از طرفی نیز باید در نظر داشته باشد که قوانین مختلفی متوجه نظام آموزش و پرورش کشور فرانسه می‌شوند، که قوانین مهاجرتی می‌تواند در بخشی‌هایی از این قوانین دچار چالش شود. در واقع دانشجویان بین المللی که تابعیت اروپا را دارند اجازه‌ی دارای اجازه‌ی ادامه تحصیل رایگان در کشور فرانسه هستند و با پرداخت تنها مقدار بسیار کمی هزینه می‌توانند از تمامی امکانات تحصیل در یک کشور اروپایی با سطح علمی بالا برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در فرانسه: معرفی برترین شهرهای دانشجویی و دانشگاه‌های فرانسه

شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که نام دانشگاه پرآوازه‌ی سوربن به‌ گوشش نخورده باشد. تقریباً آرزوی تمام دانشجویان داوطلب ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور، ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه است. یکی از معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها از لحاظ علمی، آموزشی و پژوهشی در سراسر دنیا دانشگاه قدیمی سوربن است که جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به‌ شمار می‌آید. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه کشور فرانسه است. در حال حاضر شما قبل از هر گونه گونه اقدامی لازم است که فرم درخواست ثبت‌نام دانشگاه مذکور را پر کرده و تمامی مدارک تحصیلی موجود خود مانند مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی و ریز نمرات دوره‌های قبلی تحصیلی خود را به‌ زبان فرانسه ترجمه کنید. به ‌یاد داشته باشید کشور فرانسه تمامی مدارک  شما را با ترجمه‌ی زبان فرانسه قبول خواهد کرد، این مدارک باید به ‌تایید وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران رسیده باشند و سپس به سفارت این کشور تحویل داده شوند. به‌همراه مدارکی که در بالا به ‌آنها اشاره کردیم، شما نیازمند یک نامه‌ی انگیزشی مناسب برای تحویل به ‌دانشگاه و سفارت فرانسه هستید. در ضمن برای خود چند توصیه‌ی نامه معتبر از اساتید خوب دانشگاه خود کنار بگذارید. به ‌یاد داشته باشید که داشتن مدرک زبان انگلیسی و آشنایی با زبان فرانسه می‌تواند یک پله‌ی مناسب برای صعود شما در جهت دریافت پذیرش تحصیل در رشته‌ی حقوق از دانشگاه‌های فرانسه و مخصوصا دانشگاه سوربن باشد.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور کانادا

تحصیل حقوق در کانادا

 

کشور کانادا یکی از موفق‌ترین کشورها در زمینه‌های امور اقتصادی، داد و ستد و سلامت اموال مردم خود است. برای اینکه شما بتوانید در کشور کانادا تبدیل به ‌یک وکیل موفق یا دانشجوی خوب شوید، باید از یک سری فیلترها مانند دوره‌های مختلف آموزشی، برخی از آزمون‌ها و مصاحبه‌ها بگذرید. بازار کار رشته‌ی حقوق در کشور کانادا بسیار داغ است و وکلای مشغول به ‌کار در این کشور از دستمزدهای بسیار مناسبی برخوردار هستند. قوانین تحصیلی و کاری در کشور کانادا بیشتر شبیه به‌ کشور آمریکا است. کشور کانادا آماده‌ی ارائه خدمات آموزشی در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، فوق کارشناسی ارشد و دکترای حقوق برای دانشجویان متقاضی و علاقه مندان به تحصیل در این رشته است. به ‌یاد داشته باشید که دوره کارشناسی ارشد رشته‌ی حقوق در کانادا می‌تواند به ‌دو روش همراه با پایان نامه و بدون پایان نامه برگزار شود. از انواع گرایش‌های مهمی که دانشجویان رشته‌ی حقوق می‌توانند در کانادا به تحصیل در آنها بپردازند، عبارت هستند از: حقوق جرم، حقوق تجاری، حقوق سیاسی و حقوق سلامت.

داشتن مدرک  معتبر زبان انگلیسی از جمله آیلتس، تافل یا جی ار ای با نمره‌ی قابل قبول برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از کشور کانادا بسیار ضروری است. اغلب دانشجویان و فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های  کانادا، اجازه‌ی ادامه‌ی زندگی و داشتن فرصت شغلی مناسب در این کشور را پیدا می‌کنند. به‌ خاطر بسپارید که تنها با تحصیل در کشور کانادا نمی‌توانید آینده‌ی شغلی خود را تضمین کنید، بلکه شما باید بتوانید بعد از فارغ التحصیلی به ‌کسب تجربه‌های خوب و داشتن پشتکار بالا فکر کنید. اما به ‌شما قول می‌دهیم اگر توانستید تبدیل به ‌یک وکیل قابل قبول در کشور کانادا شوید، می‌توانید از داشتن یک زندگی بسیار مرفه و یک شغل دائم مطمئن باشید.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور ترکیه

تحصیل در ترکیه

رشته‌ی حقوق از رشته‌های بسیار محبوب در میان دانشجویانی است که خواستار ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستند. امروزه وکلای بسیار زیادی وجود دارند که پس از گذراندن یک دوره‌ی تحصیلی موفق در کشور ترکیه توانسته‌اند به فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی دست پیدا کنند. بعضی از برنامه‌ها و دروسی که در کشور ترکیه برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی حقوق ارائه می‌شود عبارت هستند از: قوانین بین المللی، حقوق جنایی، حقوق تجاری و گرایش‌های خاص قانون.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به همراه معرفی بهترین شهرهای دانشجویی ترکیه

معتبرترین دانشگاه‌هایی که در کشور ترکیه به ‌ارائه دروس حقوق می‌پردازند عبارت هستند از: مدرسه حقوق دانشگاه کوچ استانبول، دانشکده حقوق بیلکنت، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه خصوصی استانبول، دانشگاه آنکارا و چند دانشکده‌ی معتبر دیگر.

اگر بخواهیم سایر کشورهای اروپایی را در مقام مقایسه در رشته تحصیلی حقوق با کشور ترکیه قرار دهیم، باید بگوییم تفاوت‌های اساسی در ارائه‌ی دروس اصلی این دانشگاه‌ها وجود دارد. اما برای یک دانشجوی ایرانی با تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور ترکیه می‌تواند از مزایای بسیار زیادی نسبت به ‌سایر کشورها برخوردار باشد. یکی از این مزایا می‌تواند نزدیکی جغرافیایی و همین‌طور نزدیکی فرهنگی و دینی مردم ایران و مردم ترکیه باشد. از طرف دیگر شما می‌توانید مطمئن باشید که هزینه‌های زندگی در ترکیه می‌تواند بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی باشد.

به نظر شما بهترین مقصد برای دانشجویان حقوق برای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور کدام کشور، شهر یا دانشگاه است؟ چه نکاتی را باید هنگام اخذ پذیرش برای رشته حقوق مد نظر بگیریم؟

منبع: lawyer

39 پاسخ به “بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور”

 1. Asal گفت:

  مطلبتون فوق العاده کاربردی بود من در رابطه با یه مساله ای تردید داشتم و تردیدم رفع شد …خسته نباشید فراوان به شما.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که مطالب سایت به درد شما خورد و ممنون از شما که نظرات خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.
   ممنون می‌شویم که تجربیات خودتان را هم با ما به اشتراک بگذارید.

 2. Spring time گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر قصد بورسیه تحصیلی شدن به کانادا را داشته باشم باید رتبه اولین کنکور چند رقمی باشد؟
  با تشکر از شما

 3. مژگان گفت:

  سلام…با تشکر از سایت خوب و مطالب مفیدتون
  آیا نمرات دوران کارشناسی و یا دیگر نمرات دوران مدرسه تاثیری در پذیرش برای دانشگاه سوربن دارد؟!
  و برای کارشناسی ارشد چگونه باید اقدام کرد؟!

 4. Spring time گفت:

  ببخشید پسبت چه شرایطیر باید بورسیه شد؟
  از اولین کنکور که میدم
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید
  حقوق
  متشکرم.

 5. Spring time گفت:

  خواهشمندم که شرایط و کامل توضیح بدید
  من واقعا تلاش می‌کنم و هدف دارم از دانشگاه بعد از کنکور که دو سال دیگه میدم
  با هزینه دانشگاه بورسیه تحصیلی شم
  متشکرم از راهنمایی های ارزنده شما

 6. علی گفت:

  سلام
  آیا مقطع دکتری رشته حقوق فول فاند داره؟

 7. ابوالفضل گفت:

  ممنونم بابت مطالبتون برای همه ارزوی موفقیت میکنم

 8. فاطمه گفت:

  سلام میخواستم ازتون بپرسم من مثلا نمره دیپلمم در حد ۱۵و خوردی هست و لیسانس حقوقم و نمره لیسانسمم در همین حده البته درحال تحصیلم.با این اوصاف من شانسی ندارم تو بورسیه و پذیرش دانشگاه خوب؟با این شرط که بخوام ارشد رتبه خیلی خوبی بیارم و تهران قبول شم حالا یا خصوصی یا جزا ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید سعی کنید تا نمره زبان خوبی را کسب کنید و در کنار آن مقالات ایمپکتدار اگر داشته باشید، شانس اخذ پذیرش شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

 9. فاطمه گفت:

  اگه زبانمو مثلا تقویت کنم یا مثلا نمره ایلتسم خیلی خوب بشه باز شرایطشو ندارم چون نمره دیپلم یا لیسانسم خیلی بالا نیست درحد ۲۰ ؟در چه صورت میتونم شانس دکتری یا ارشد برای قبولی تو دانشگاه سوربن یا یکی از دانشگاه هایی که معتبرن و بصورت بورسیه اونجا تحصیل کنم با شرطی که بتونم واقعا ارشد دانشگاه تهران قبول شم.

 10. Spring time گفت:

  سلام وقت بخیر ممنونم بابت مطالب مفیدتون
  می خواستم بدونم با توجه به اینک قواعد حقوقی کشور ها با هم متفاوته برای کارشناسی در رشته حقوق ممکنه که در کشور کانادا بورسیه شد
  یعنی از ادامه به درس خواندن مشغول می شویم یا به خاطر تفاوت قواعد حقوقی هر کشور باید از نو شروع کرد

 11. عاطفه راد گفت:

  سلام ایا گرایش حقوق تجارت بین الملل و گرایش دکتری نفت و گاز در خارج از ایران وجود دارند برای تحصیل؟

 12. Spring time گفت:

  با سلام
  چه طور میتوان برای اقامت دایم (پس از تحصیل در کانادا)
  اقدام کرد؟لطفا. راهنمایی کنید.متشکرم

 13. اوا گفت:

  من تازه میخواهم برم رشته حقوق به نظرتون خوبه و کی میتونم برم خارج

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که رشته حقوق برای اپلای با توجه به عدم تطابق دروس و چند عامل دیگر سخت است.

 14. امیر محمد گفت:

  سلام، ببخشید برای اخذ بورسیه تحصیلی حقوق برای مدرک لیسانس، نیاز به چه چیز هایی داریم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   فقط امکان تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها در برخی از کشورهای اروپا وجود دارد. اون هم به شرط داشتن مدرک B2 کشور مربوطه. این شرایط برای کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و نروژ صادق است.

 15. امیر محمد گفت:

  آیا رتبه کنکور هم در بورسیه شدن، تاثیر گذار است؟

 16. Mahtab گفت:

  سلام مدرک کارشناسی از دانشگاه الزهرا برای اپلای معتبر است؟

 17. Spring time گفت:

  سلام و خسته نباشید آیا رشته روانشناسی و یا ادبیات فرانسه
  امکان اخذ بورسیه را دارند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی بلی امکانپذیر است ولی با توجه به رزومه شما بهتر می‌توان جواب داد و اگه رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید، شانس اخذ پذیرش شما افزایش خواهد یافت.

 18. روح الله اخلاقی گفت:

  رشته فقه و حقوق هم میتونه پذیرش بگیره؟

 19. هلگورد گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از توضیحات باارزشتون
  من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته فقه و حقوق هستم و می‌خوام در مقطع کارشناسی‌ارشد در یکی از گرایش های حقوق (خصوصی یا بین‌الملل) ادامه تحصیل بدم!
  آیا بعد از تمام شدن دوره کارشناسی ادامه تحصیل و خصوصاً بورسیه در یکی از گرایش های مذکور در خارج از کشور(انگلیس،فرانسه،کانادا،آمریکا)امکان‌پذیره؟
  اگر امکان‌پذیر نیست،کدام گرایش حقوق بعد از اخذ مدرک فوق‌لیسانس برای بورسیه در خارج از کشور مناسب‌ترینه؟
  باتشکر🙏🏻

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که برای حقوق شرایط بورسیه بسیار سخت است و حقوق بین‌الملل شرایط به نسبت بهتری دارد.

 20. مریم گفت:

  یه سوال داشتم ایا دانشگاه وقتی بورسیه میکنه چه میزان اپشن هایی رو در اختیار قرار میده؟ یعنی صرفا خرج تحصیل و شهریه دانشکاه؟ یعنی مکان و خورد و خوراک از خودمونه؟ و دوم اینکه معدل کارشناسی کافی هست حالا از هر مقطعی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه، رشته و کشور شرایط متفاوتی در بورسیه دارند. یعنی برخی از دانشگاه‌ها فقط بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند، برخی دیگر علاوه بر هزینه‌ها، سایر هزینه‌ها را هم پوشش می‌دهند و در برخی از مواقع مانند دکترا در اروپا شما به عنوان شاغل شناخته می‌شوید و حقوق کامل دریافت می‌کنید.
   بخش دوم سوال شما خیلی کلی است ولی در حالت کلی نمره معدل، زبان و مقاله از پارامترهای مهم در اخذ بورسیه است.

 21. S.fathi گفت:

  سلام من دانشجوی رشته ی حقوق کارشناسی یکی از موسسات غیر انتفاعی هستم ، من اگه حتمن کارشناسی ارشد و تهران قبول شم و معدل دوره ی کارشناسیم بالا باشه ، شانسی برای بورسیه ی ترکیه رو دارم یا نه ؟ دیپلمم تجربیه ولی معدلم زیاد بالا نیست . اگه زبان ترکی و انگلیسی بلد باشم اونوقت شرایط پذیرش در دانشگاههای ترکیه چگونه خواهد بود؟

 22. محمد. گفت:

  من دانش آموز سال یازدهم انسانی هستم میخوام واسه دانشگاه رشته حقوق برم خارج
  کدام کشور خرج درس و زندگی ازران تر هست؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید