بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل رشته شهرسازی در خارج از کشور

امروزه دانشجویان بسیاری قصد ادامه تحصیل رشته شهرسازی در خارج از کشور را دارند. باید از خود پرسید مهندسان شهرسازی چه وظایفی دارند و انگیزه‌ی فرد از ادامه تحصیل در خارج از کشور چه می‌تواند باشد و چه راه‌هایی برای تحقق این رویا وجود دارد! آیا می دانید در سال‌های آینده و چند قرن دیگر چند میلیون نفر در روی زمین یا بهتر بگوییم در تک ‌تک کشورهایی که ما آنها را می‌شناسیم زندگی خواهند کرد؟ آیا می‌توانید حدس بزنید چند درصد از مردم جهان، ساکن شهرهای این کشورها خواهند بود؟ سوال اساسی ما از شما این است که آیا میدانید برای فراهم نمودن محیط زندگی و اسکان دادن آنها، به ‌انضمام امکانات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و تحصیلی چه برنامه‌هایی باید داشت؟ فکر می‌کنید چند درصد از شهرهای حاضر و حتی شهرهای موجود در کشور خودمان دارای استاندارد پذیرش این درصد بزرگ از جمعیت در خود خواهند بود؟ چه کسانی می‌توانند طراحان شهرها و شهرک‌هایی باشند که بتوانند با داشتن امکانات مناسب افراد بیشتری را در خود جای دهند و از نظر روحی و جسمی به ‌آنها آسیب نرسانند؟ بدون شک اینگونه سازمان دهی‌ و این گونه برنامه ریزی نیازمند خلاقیت و کارتیمی بسیار بزرگی خواهد بود که از عهده‌ی تنها یک انسان یا یک تخصص برنمی‌آید و نیاز به ‌خیل عظیمی از انسانهای متخصص، اقتصاددان‌ها، جامعه شناسان، معماران، روان شناسان، جغرافی‌دانان و کارشناسان رشته‌های مختلف است.

 

رشته شهر سازی

مهندس شهرساز کیست؟

مهندس شهرساز، کسی است که می‌تواند در زمینه‌ی طراحی، سازماندهی و برنامه ریزی شهری با توجه به ‌تحولات اجتماعی و سیاسی یک شهر برنامه ‌ریزی کرده و با رعایت جوانب مختلف آن می‌تواند کنترل مناسبی هماهنگی تمام امور را به دست بگیرد. مهندس شهرساز کسی است که با مطالعه و بررسی روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همینطور روابط دیگر که در یک کشور و یک شهر حاکم است، می‌تواند برنامه‌ی سازمان یافته‌ای برای آن شهر ارائه کند که علاوه بر تصویرگری زیبای سیمای آن شهر، در آینده بتواند با تغییرات سال‌های آتی نیز موفق عمل کند. مهندس شهرسازی باید این توانایی را داشته باشد که علاوه بر ایجاد منظره‌ای زیبا برای شهر و ایجاد آرامش در محیط برای تامین جنبه‌های مختلف یک زندگی آرام در شهرها و معماری آن برنامه ریزی کند.

وظایف مهندس شهرساز چیست؟

اگر بخواهید از وظایف یک مهندس شهرساز با خبر شوید  فهرست بلند بالایی می‌توانیم به ‌شما ارائه دهیم که از مهم‌ترین آنها به ‌چند مورد اصلی اشاره خواهیم کرد: انجام پروژه، طراحی تفکیک اراضی، ساخت محیط‌های مناسب، تایید نقشه‌های ساخت و ساز و منطقه‌ای، نظارت بر اجرای پروژه‌های ساختمانی، پروژه‌های شهرسازی، مشاوره به‌ مدیران و مسئولانی که در امور شهری فعالیت می‌کنند، طراحی و برنامه ‌ریزی برای شهرک‌های مسکونی، شهرک‌های تجاری و شهرک‌های صنعتی، برنامه ‌ریزی برای ساخت شهرک‌های جدید، بررسی نتایج اثرات انواع پروژه‌های عمرانی روی مسائل شهری و شهرنشینی، طراحی اولیه، طراحی چند باره‌ی خیابان‌ها و معابر با هدف افزایش ایمنی و رفاه افراد جامعه‌ که شامل تمام افراد جامعه که شامل افراد کم توان جسمی نیز می‌شود، مدیریت سیستم حمل و نقل شهری، برنامه ریزی بخش تدابیر برای کاهش اثرات بد زندگی، کاربری‌های گوناگون شهری، توانمندی‌های مورد نیاز برای شهرسازی، داشتن ذوق هنری بالا، داشتن اطلاعات کافی در حوزه‌های انسانی، اجتماعی، اقتصادی و شهری، تجزیه و تحلیل مناسب، خلاقیت و کار تیمی، داشتن مهارت بالای مذاکره و ایجاد ارتباط، سازماندهی و مدیریت برنامه ریزی، برنامه ریزی و زمانبندی، رنگ شناسی، آشنایی با زبان و فرهنگ بیگانه.

طراحی شهرک

ادامه تحصیل رشته شهرسازی در خارج از کشور

اینها تنها چند سرفصل مهم از وظایف و خصوصیات یک شهرساز و متخصص این رشته هستند. با توجه به ‌اهمیت ماجرا اگر به ‌دنبال ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور هستید، باید بدانید که رشته‌ای پر درآمد و بسیار مفیدی را برای آینده خود انتخاب کرده‌اید. البته به ‌همان اندازه که انتخاب رشته‌ی تحصیلی برای شما مهم است، انتخاب محل مورد نظر و دانشگاه مقصد نیز باید برایتان مهم باشد؛ چرا که امروزه با وجود دانشگاه‌های بسیار زیاد و همینطور کشورهای مختلف در زمینه ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور، شما این امکان را دارید که بتوانید به‌ همان اندازه که در انتخاب رشته تحصیلی خود وسواس به ‌خرج می‌دهید، در انتخاب محل تحصیل و کشور مقصد خود نیز دقت لازم را به ‌عمل بیاورید. در صورتی که بتوانید کشور مورد نظر را با دقت و آشنایی کامل با شرایط انتخاب کنید، مطمئناً خواهید توانست برای خود آینده‌ی تحصیلی و شغلی بسیار خوبی انتخاب کنید. به ‌یاد داشته که باشید کشور مقصد نیز به ‌اندازه‌ی رشته‌ی تحصیلی مورد نظر شما می‌تواند نقش بزرگی در آینده‌ی کاری و تحصیلی شما ایفا کند.

شرایط اخذ پذیرش در رشته شهرسازی

به‌ علت بالا بودن محبوبیت رشته‌ی مهندسی شهرسازی در میان دانش‌آموزان و دانشجویان کشورهای مختلف، خوشبختانه امروزه در کشورهای بسیار زیادی امکان ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور وجود دارد. به ‌شما توصیه می‌کنیم اگر در برنامه ریزی زندگی آینده خود، قصد ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور را دارید، توصیه‌ی ما به ‌شما این است که بلافاصله بعد از اتمام دوره‌ی کارشناسی خود در کشور مورد نظرتان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت بورسیه در رشته شهر سازی کنید. فراموش نکنید که شما نیاز دارید تا جایگاه و دانش خود را برای دانشگاه مقصد ثابت کنید تا بتوانید از یک دانشگاه معتبر پذیرش تحصیلی بگیرید. ما به ‌شما توصیه می‌کنیم که در مقطع کارشناسی نهایت تلاش خود را بکنید تا از امتیاز کسب نمرات بالا و دانش مناسب برخوردار شوید. چرا که یکی از مدارکی که شما در هنگام ثبت نام برای کارشناسی ارشد لازم خواهید داشت، ریز نمرات، مدرک و نمره نهایی کارشناسی شما خواهد بود و بدون شک یکی از ملاک‌های مهم برای اخذ پذیرش برای شما نیز همین ریز نمرات و معدل نهایی شما در مقطع لیسانس خواهد بود. همچنین به ‌شما توصیه می‌کنیم در هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی خود اقدام به ‌یادگیری زبان انگلیسی و کسب نمره‌ی قابل قبول در آزمون‌های آیلتس یا تافل کنید. اگر دارای مدرک آیلتس، تافل، یا هر مدرک معتبر زبان دیگر با نمره‌ی قابل قبولی باشید، مطمئن باشید در موفقیت اخذ پذیرش شما تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت. یکی دیگر از راه‌هایی که شما می‌توانید نظر دانشگاه مقصد خود را برای گرفتن پذیرش از جلب کنید، داشتن مقاله‌های مختلف و همینطور شرکت در کنفرانس‌های بین المللی است.

ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور، در کدام یک از کشورها می‌تواند مناسب باشد؟

تحصیل در رشته شهر سازی

تحصیل در رشته شهر سازی

 

سالانه دانشگاه‌های بسیاری در سراسر جهان اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی در مقاطع مختلف رشته‌ی شهرسازی می‌کنند. هر دانشگاه دارای رتبه بندی علمی و کیفیت آموزشی متفاوتی است. دانشگاه‌های مختلف دارای استانداردهای گوناگونی هستند و برای موفقیت در اخذ پذیرش از هر دانشگاه، داوطلب باید مدارک مورد تایید لازم را آماده کرده و به دانشگاه ارائه کند. شرایط داوطلب باید مطابق قوانین و استانداردهای دانشگاه مقصد باشد. علاوه بر این، هر دانشگاه خدمات خاصی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. قبل از اقدام به ثبت نام در دانشگاه باید به طور کانل شرایط و قوانین دانشگاه مورد نظرتان را بررسی نمایید. به عنوان نمونه باید درک درستی از شهریه‌های تحصیلی دانشگاه، هزینه‌های زندگی در شهر و کشوری که دانشگاه مقصد در آن واقع شده است، امکان اخذ کمک هزینه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف، امکانات و خدمات دانشجویی مانند امکان اسکان در خوابگاه دانشجویی، امکان اخذ اجازه‌ی کار حین تحصیل، و غیره داشته باشید. در ادامه‌ی مطلب شمارا با چند کشور و دانشگاه‌ معتبر که اقدام به اخذ دانشجو در رشته‌ی شهرسازی می‌کنند، آشنا خواهیم کرد.

کشور آمریکا

یکی از برجسته‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های جهان که در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده است، دانشگاه هاروارد است. دانشگاه هاروارد اولین دانشگاه آمریکای شمالی است و رشته‌ی برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای آن یکی از رشته‌های معتبر و به ‌روز دنیا است. به ‌یاد داشته باشید فارغ التحصیلان هاروارد نقش بسزایی در آموزش و برنامه ریزی شهری و طراحان شهری داشته‌اند و برنامه ریزی و طراحی شهری این رشته در دانشگاه هاروارد یکی از معروف‌ترین دپارتمان‌های موجود در میان دانشگاه‌های جهان است.

تحصیل در هاروارد در رشته شهرسازی

دانشگاه هاروارد آمریکا

رشته‌های مربوط به معماری و شهرسازی که در دانشگاه هاروارد وجود دارند عبارت هستنند از: معماری، معماری منظر، برنامه ریزی و طراحی شهری، مطالعات طراحی و همین‌طور مطالعات مهندسی طراحی. اینها تنها چند شاخه از شاخه‌هایی هستند که می‌توان در مجموعه‌ی آنها به ‌مطالعه در دانشگاه هاروارد پرداخت.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در آمریکا به همراه معرفی معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا

دروس مربوط به این رشته‌ها عبارت هستند از: هنرهای تجسمی، سازگاری اقلیمی، محاسبات، اکولوژی، انرژی، ساخت و ساز مسکن، آلودگی شهری، برنامه ریزی روستایی، حمل و نقل، پسماند، آب، حقوق اجتماعی و انعطاف پذیری شهری.

دانشگاه برکلی آمریکا

از سایر دانشگاه‌های معتبر در زمینه شهرسازی در کشور آمریکا، عبارت است از: دانشگاه برکلی کالیفرنیا. این دانشگاه در زمینه‌ی توسعه‌ی املاک و مستغلات فعالیت‌های زیادی دارد و سرمایه ‌گذاران مهمی به منظور پیشبرد طرح‌های سرمایه گذاری و طرح‌های معماری و شهرسازی خود به‌ این دانشگاه معرفی می‌شوند. رئیس دپارتمان معماری و شهرسازی دانشگاه برکلی در یکی از مصاحبه‌های خود گفت: “همانگونه که جهان در حال پیشرفت و رشد شهری است، همراه با آن با مشکلات فراوانی نیز مواجه می‌شود، مشکلاتی از قبیل تغییرات جغرافیایی و اقلیمی، تغییرات آب و هوایی، نابرابری‌های اجتماعی، و حتی جنگ. دنیا نیاز به ‌متخصصانی دارد که بتوانند با دانش وسیع و درک بالای خود از مسئله‌ی شهرسازی و معماری منافع مثبتی را برای جامعه و محیط زیست به ‌ارمغان بیاورند. به‌ نظر می‌آید این امر یکی از موضوعات بسیار مهمی است که می‌تواند آینده‌ی ما را تحت تاثیر قرار دهد.”

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه‌های آمریکا

از جمله دروسی که در دانشگاه برکلی کالیفرنیا در زمینه‌ی معماری و شهرسازی تدریس می‌شوند، عبارت هستند از: آمار، طراحی محیطی، اقتصاد، تحلیل داده‌های شهری، سیاست‌های اجتماعی برای افراد کم توان جسمی، حمل و نقل شهری و منطقه‌ای، مطالعات شهری، طراحی و ساخت شهری، برنامه ریزی محیط زیست، شهرهای سالم و سیاست و برنامه ریزی حمل و نقل برای طراحی شهری.

دانشگاه نیویورک آمریکا

دانشگاه نیویورک آمریکا نیز یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های جهان است که همیشه در سرفصل خود موضوعات مهم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، حقوقی و سیاست آموزش و پرورش را در سطح بین المللی، جزء برنامه‌های اصلی خود دارد. مدیر دپارتمان شهرسازی و معماری دانشگاه نیویورک می‌گوید: امروزه با پیشرفت‌های سریع در جهان و تغییرات بزرگ شهری، ما با چالش‌های بسیار زیادی رو به‌ رو هستیم. چالش‌های فراوانی مانند چالش محیط زیستی، چالش حمل و نقلی، جرم و جنایت، و مسائل دیگری که می‌توانند شهر و زیست شهری را تحت تاثیر خود قرار دهد. دانشگاه نیویورک در زمینه‌ی مطالعات شهری فرصت بسیار مناسبی را می‌تواند در اختیار دانشجویان خود قرار دهد.”

شما با وارد شدن به ‌رشته‌ی شهرسازی در دانشگاه نیویورک می‌توانید در زمینه‌های امور مالی، سیاست‌ گذاری و مدیریت به ‌ادامه تحصیل بپردازید. سرفصل‌هایی که در دانشگاه نیویورک در رشته‌ی برنامه ریزی شهرسازی به ‌دانشجویان ارائه می‌شوند، عبارت هستند از: برنامه ریزی شهری، قانون استفاده از زمین، طراحی فیزیک شهری، اقتصاد شهر، سیاست حمل و نقل، سیاست انرژی، سیاست منابع طبیعی، ارزشیابی تاثیرات محیطی، نوآوری در انرژی حمل و نقل آب، شهرهای پایدار، شهرهای هوشمند، سیستم جغرافیایی و تجزیه و تحلیل آن، استفاده از زمین و فرم شهری، برنامه ‌ریزی برای اورژانس‌ها و بلایای طبیعی، برنامه ریزی محله‌های سالم، نقشه برداری و تجسم‌ زمین‌های فضایی.

کشور نروژ

تحصیل در نروژ در رشته شهرسازی

کشور نروژ از جمله کشورهای بسیار محبوب و همینطور با کیفیت بالا از لحاظ زندگی و تحصیلی در میان کشورهای اروپایی است. سطح زندگی و رفاه مردم کشور نروژ بالا است و میزان خدمات دانشجویی آن در سطح قابل قبول بین المللی قرار دارد. به ‌یاد داشته باشید که در این کشور رشته‌ی شهرسازی یکی از زیر مجموعه‌های رشته‌ی معماری به‌ حساب می‌آید. همینطور به‌ خاطر داشته باشید که تحصیل در رشته‌ی شهرسازی در کشور نروژ رایگان است. شما فقط باید بتوانید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید. از جمله مواردی که می‌تواند برای شما جالب باشد این است که دوره‌ی کارشناسی در کشور نروژ تقریباً سه سال و دوره‌ی کارشناسی ارشد تنها یک سال طول می‌کشد. بهتر است بدانید یکی از بهترین شهرهایی که در این کشور برای ادامه تحصیل می‌توانید انتخاب کنید عبارت است از اسلو، که یکی از بهترین شهرهای دانشجویی این کشور به‌ حساب می‌آید. دانشکده‌ی اسلو، یک دانشگاه بین المللی است که در سطح کیفی بسیار بالایی از لحاظ خدمات دانشجویی و تحصیلی قرار دارد و در حال ارائه‌ی واحدهای دانشجویی به ‌دانشجویان بومی و بین المللی است. با دانشجو شدن در شهر اسلو شما می‌توانید از مزایای داشتن یک زندگی سطح بالا و اروپایی لذت ببرید. دانشگاه بعدی دانشگاه برگن کشور نروژ است. شهر برگن شهر محبوبی برای دانشجویان بین المللی به ‌شمار می‌آید. این شهر از جمله شهرهای زیبای اروپا بوده و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. شهر برگن علاوه بر یکی از برترین و محبوب‌ترین شهرهای دانشجویی، یکی از مراکز اصلی جهان برای حمل و نقل نفت و مواد اولیه آن نیز به ‌حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در نروژ به همراه معرفی بهترین دانشگاه‌های نروژ

کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در رشته شهرسازی

به ‌نظر می رسد که یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته شهرسازی در خارج از کشور می‌تواند کشور ایتالیا باشد. کشور ایتالیا همواره یکی از کشورهای پیشرو در این رشته است و می‌توان ادعا کرد که ایتالیا زادگاه هنر و معماری در دنیا به ‌شمار می‌آید. این مسئله سبب شده است که اغلب رشته‌های مربوط به ‌معماری و شهرسازی در کشور ایتالیا در سطح بالایی مشغول ارائه خدمات تحصیلی به‌ دانشجویان داخلی و بین المللی باشد. به ‌یاد داشته باشید که اغلب دانشگاه‌هایی که اجازه‌ی تحصیل در رشته معماری و شهرسازی را به شما می‌دهند، شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا خواهند بود. البته دانشگاه‌های ایتالیایی محدودی نیز بدون اعطاء بورسیه تحصیلی اقدام به اخذ دانشجو در مقطع کارشناسی رشته‌ی شهرسازی می‌کنند. خوشبختانه دروس رشته‌ی شهرسازی در کشور ایتالیا هم به ‌زبان ایتالیایی و هم به ‌زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. افرادی که وارد رشته‌ی شهرسازی در کشور ایتالیا می‌شوند، می‌توانند در چهار شاخه‌ی اصلی یعنی ساخت و ساز، بازاریابی و بازسازی المان‌های شهری در انواع موسسات شهرسازی و معماری و خصوصی مشغول به ‌کار شوند. دانشگاه‌های موجود در ایتالیا از لحاظ رتبه بندی جهانی دارای رتبه‌های خوبی هستنند. از جمله دانشگاه‌های معروف ایتالیایی که دارای رتبه بندی جهای هستند، عبارت هستند از:

 دانشگاه پلی تکنیک میلان

 دانشگاه پلی تکنیک تورین

 دانشگاه ساپینزا

 دانشگاه رم

 دانشگاه بولونیا

 و دانشگاه ناپل.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در ایتالیابه همراه معرفی بهتری دانشگاه‌های ایتالیا

به ‌شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به ثبت‌نام و ورود به‌ هرکدام از دانشگاه‌های کشور ایتالیا از قوانین و مدارک و شرایط لازم برای ورود به ‌دانشگاه‌های این کشور اطلاعات کافی و لازم را به‌ دست بیاورید. با مراجعه به سایت هر دانشگاه می‌توانید اطلاعات لازم در مورد تاریخ و نحوه‌ی اخذ پذیرش دانشجو را به دست بیاورید.

آیا شما تجربه خاصی در مورد ادامه تحصیل رشته شهرسازی در خارج از کشور دارید؟ در صورتی که تجربه خاصی در این زمینه دارید، تجربه‌های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ceas

29 پاسخ به “بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل رشته شهرسازی در خارج از کشور”

 1. Mohammad fattahi گفت:

  با سلام و درود خدمت شما
  بنده در حال حاضر دانشجوی ارشد شهر سازی هستم
  مدرک لیسانس خودمو در رشته مهندسی تکنولوژی برق با معدل ۱۸/۵۰ دریافت کردم و در حال حاضر دانشجوی ارشد شهرسازی هستم.
  در ضمن بنده متاهل و دارای یک فرزند ۲ ساله میباشم برای ادامه تحصیل چه راهکارهایی را برایم در نظر دارید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید نمره زبان داشته باشید تا بتوانید برای ارشد مجدد اقدام کنید و پذیرش بگیرید، در صورتی تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 2. Abdul rawoof hanafi گفت:

  موفق باشید.

 3. feizollahzadeh گفت:

  سلام من سال اول رشته شهرسازی داشنگاه هنر تبریز هستم معدلم ۱۸ به بالاس و زبانم هم خوبه و میتونم ارتقاش بدم اپلای توی کدوم کشور برام خوبه و میتونم رایگان تحصیل کنم؟

 4. حبییه نبی زاده گفت:

  با سلام و وقت بخیر. لیسانس رشته مهندسی شهرسازی تمام کردم با معدل ۱۶ ارشد برنامه ریزی شهری تمام کردم معدل ۱۷ و دارای چندین مقاله پزوهشی و همایشی و چاپ کتاب انجام دادم ……و د و مقاله isi و در حال حاضر زبان دارم مدرک میگیرم خاستم ببینم بل این رزومه کجا میتونم دکتری اقدام کنم و کدوم کشور میشه رفت کانادا اخدپدیرس و فاند گرفت ….دوسال هم سابقه کار دارم ……ممنونم بهم حواب بدهید ……

 5. hani گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید می خواستم بدونم بین گرایش های برنامه ریزی شهری ؛ برنامه ریزی منطقه ای و طراحی شهری کدوم ارجح تره و کاربرد بیشتری داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تفاوت چندانی ندارد و این سوال کلی بدون در نظر گرفتن شرایط دیگه نمی‌توان جواب مشخصی داد.

 6. مبینا وفایی گفت:

  من دانشجوی شهرسازی هستم با معدل ۱۸ الان ترم ۵ هستم از الان میخواستم برای اپلایم برنامه ریزی کنم .دانشگامم میخوام داخل یکی از کشور های امریکا باشه . ممنون میشم راهنمای کنید که کدوم دانشگاه ها بهتره و این که اگر مشاور دارید خیلی ممنون میشم که معرفیشون کنید

 7. آیسان گفت:

  سلام من دانشجوی سال آخر شهرسازی تو یکی از دانشگاههای دولتیم ولی معدلم خیلی خوب نبوده ، خواستم بپرسم میشه این موضوعو طوری جبران کرد یا خیر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با نمره زبان و در صورت امکان مقاله جبران کنید.
   البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها محدودیت معدل دارند که باید چک کنید.

 8. جلال طالبی گفت:

  سلام من لیسانس رشته شهرسازی دانشگاه دولتی هستم بامعدل ۱۵میخاستم بدونم امکان مهاجرت به کشوردیگه چگونه باید فراهم بشه برام

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان باید داشته باشید، حداقل ۶ آیلتس و اینکه را باید مد نظر داشته باشید که تحصیل رایگان تضمینی نیست ولی خب در صورت داشتن شرایط ذکر شده، شانس تحصیل رایگان خواهید داشت.

 9. الهه گفت:

  سلام مشغول تحصیل در رشته برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات مقطع ارشد هستم معدلم۱۶کدوم کشور برای مهاجرت مناسب و چقدر هزینه داره؟زبانم خوبه ولی آیلتس ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر هزینه برای شما مطرح است، می‌توانید کشورهای آلمان یا ایتالیا را انتخاب کنید. در صورتی هم که هزینه برای شما خیلی مطرح نیست، می‌توانید برای کانادا و استرالیا اقدام کنید. در هر صورت نمره معدل بالای ۱۵ و نمره زبان لازم خواهد بود.

 10. فروزان گفت:

  سلام وقت بخیر، ۲۲ سالمه مقطع کارشناسی رشته شهرسازی در مرکز اموزش عالی لار با معدل ۱۷ فارق التحصیل شدم. میخاستم برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی به یکی از کشور های المان یا ایتالیا مهاجرت کنم که رایگان هم باشه، و بازار کار خوبی هم برای رشته شهرسازی باشه، کدوم رو پیشنهاد میدید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم کشوری را انتخاب کنید که بتوانید پذیرش بگیرید و مهاجرت کنید.
   شما باید نمره آیلتس هم داشته باشید.

 11. بهار گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی شهرسازی دارم
  میتونم برای ارشد رشته معماری اپلای بگیرم؟

 12. شیدا گفت:

  سلام وقت بخیر
  با لیسانس مهندسی شهرسازی با معدل ۱۸/۴۵ و ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۹/۱۰ و آیلتس ۸ و ۳ مقاله isi برای فول فاند شدن شانسی هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس خوبی دارید. رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 13. سمانه گفت:

  سلام،وقت بخیر. با مدرک کارشناسی اقلیم شناسی از پیام نور و ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه روزانه با معدل ۱۶ میتونم فول فاند دکتری شهرسازی در خارج بگیرم البته در حال تقویت زبان هستم و ۳ مقاله ثبت شده برای یک سال بعد؟

 14. حدیث گفت:

  سلام وقتتون بخیر من فارق‌التحصیل رشته شهرسازی از دانشگاه غیرانتفاعی سراج تبریز هستم البته با یک پروژه قوی و زبان انگلیسی و آلمانی بلدم میتونم برای ارشد از طریق تحصیلی به آلمان مهاجرت کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید، تا بعد از بررسی نظر خودشان را اعلام کنند.
   در ضمن مشکلی بابت تحصیل در دانشگاه غیرانتفایی نخواهید داشت.

 15. فائزه حسینی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  معدل کارشناسی ۱۴ مهندسی شهرسازی پیام نور
  کارشناسی ارشد ۱۸.۳۳ برنامه ریزی منطقه ای دانشگاه تهران هستم
  یک مقاله داخلی علمی پژوهشی و یک کنفرانسی بین المللی دارم و نمره زبان هنوز ندارم ایا شانس پذیرش دارم که فرصت بدن نمره زبانم رو بگیرم ؟ امسال اقدام کنم یا سال بعد بعداز اینکه نمره زبان داشتم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید