بهترین کشورها جهت تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور

قبل از اینکه بخواهیم اطلاعات جامع و کاملی برای شما در مورد شرایط ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور بدهیم، بهتر است برای آن دسته از افرادی که آشنایی چندانی با رشته‌ی ام بی ای ندارند توضیحاتی ارائه دهیم تا از اهمیت این رشته‌ی تحصیلی و همینطور از ارزش بالای تحصیل در رشته MBA  در خارج از کشور آگاه شوند. گاهی به نظر می‌رسد کارهایی که در حال حاضر در انواع سازمان‌ها و شرکت‌های اطراف‌تان اتفاق می‌افتد، از جمله کارهای روتین و تکراری هستند که تنها در حد متعارفی قابل قبول هستند و در ابعاد وسیع و جهانی نمی‌توانند موفقیت‌های چشم‌گیری به دست بیاورند. باید به ‌شما بگوییم که در این مواقع کمبود رشته‌ای به‌ نام MBA احساس می‌شود. از طرفی اگر فکر می‌کنید که مدت زیادی در جایگاه کنونی خود و در شغل فعلی‌‌تان مانده‌اید و هیچ پیشرفت چشمگیری کسب نکرده‌اید، باید بدانید که نیاز به یادگیری مهارت‌های مدیریتی در دوره‌هایی مانند دوره‌های MBA، مدیریت بودجه و هزینه‌ها، حسابداری، ابزارهای مدیریتی و رهبری کسب و کار دارید.

رشته‌ی MBA

رشته‌ی MBA

ویژگی‌های دانشجویان رشته‌ی MBA

بطور کلی دانشجویان رشته‌ی  MBA از هوش سرشاری برخوردار هستند و قدرت مدیریت اجتماعی و مدیریت گروهی را در خود می‌بینند. امروزه در جوامع بین المللی نیاز شدیدی به ‌داشتن مدیران موفق و افرادی است که بتوانند روحیه‌ی کار گروهی بالا و خلاقیت زیادی در امور اقتصادی داشته باشند و از فرصت‌های کوچک و بزرگ برای درآمدزایی و کارآفرینی استفاده کنند. اهمیت رشته‌ی  MBA برای دانشجویانی که به‌ گونه‌ای با این رشته در ارتباط بوده‌اند بسیار آشکار است.

رشته‌ی MBA در واقع برای افرادی که به ‌فکر داشتن یک کسب و کار خوب و کارآفرینی و همچنین تفکرات بزرگ در زمینه‌های اقتصادی بین‌الملل هستند، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور باشد. کلمه‌ی MBA مخفف عبارت  Master of Business Administratorاست.

چه مهارت‌هایی را در دوره‌های MBA می‌توانید کسب کنید؟

با تحصیل در رشته MBA ‌در خارج از کشور ، شما می‌توانید تبدیل به ‌یک مدیر کارآمد برای اداره‌ی محل کار خود و یا سازمان‌های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی و خدماتی باشید. همچنین می‌توانید کارآفرین خود و صاحب مجموعه‌ی فعالیت‌های اقتصادی خانوادگی خودتان شوید. همانطور که از اسم این رشته پیدا است، MBA  نمی‌تواند تنها در حیطه‌ی مدیریت بازرگانی تعریف شود. علاوه بر مدیریت بازرگانی،  MBA می‌تواند در رشته‌هایی مانند صنعت و امور دولتی نیز به ‌شدت مورد نیاز باشد. همچنین مدیریت منابع انسانی از جمله دیگر کارهایی است که یک فارغ التحصیل رشته‌ی MBA  می‌تواند به راحتی انجام دهد. آنچه مسلم است امروزه کشور ما در قسمت‌های مختلفی اعم از بخش اقتصادی پروژه‌ها، منابع انسانی، و حتی کارهای دولتی نیاز به ‌یک تحول بزرگ در جهت سازماندهی و مدیریت تمامی برنامه‌های آینده خود دارد. با توجه به ‌آینده‌ی کاری بسیار خوب و درآمد بالایی که فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند با استعداد خود به‌ دست بیاورد، امروزه درصد افرادی که علاقه‌مند به‌ ادامه‌ی تحصیل در این رشته هستند به‌ شدت بالا رفته است. می‌توان نتیجه گرفت که برای پرورش مهارت‌های مدیریتی خود و داشتن یک شبکه‌ی کسب و کار بزرگ و موفق در آینده، برخورداری از حقوق‌ بالا در محیط کار آتی، داشتن یک محیط شغلی کاملاً مستقل و موفق، ایجاد و فراهم کردن فرصت‌های شغلی بسیار زیاد برای خود و دیگران و همین‌طور امکان تجربه، آشنایی و برخورداری از مزایای فرهنگ‌های جدید در هنگام تحصیل به ‌شما توصیه می‌کنیم، اگر علاقمند به ‌تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور هستید، به ‌مطالب ارائه شده در این متن توجه نمایید.

 

اخذ پذیرش رشته‌ی MBA

اخذ پذیرش رشته‌ی MBA

اولویت تحصیل در رشته‌ی MBA برای ساکنان بومی آن کشور

با توجه به اهمیت زیاد و بالا بودن سطح درخواست و میزان طرفداران این رشته، امروزه در کشورهای مهم جهان، از جمله کشورهای اروپایی و آسیایی، دانشگاه‌های معتبر زیادی اقدام به ‌ارائه‌ی دروس مربوط به ‌رشته‌ی MBA در شاخه‌ها و گرایش‌های مختلف کرده‌اند. به ‌یاد داشته باشید در برخی از کشورها به ‌ایرانیانی که موفق به ‌اخذ پذیرش تحصیلی از برخی از مدارس تجارت شده‌اند، ویزای تحصیلی داده نمی‌شود. چرا که اینگونه از کشورها تصمیم دارند شانس تحصیل در این رشته‌ی پردرآمد و موفق را به ‌پذیرفته شده‌گان هموطن یا پذیرفته شدگان رشته‌ها و دانشگاه‌های دولتی خود ارائه دهند. یکی از این کشورها استرالیا است. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور را دارید، به ‌شما توصیه می‌کنیم که قوانین موجود در آن کشور و رشته‌ی تحصیلی مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید. باید بدانید که امروزه اغلب مدارس تجارت مهم و با کیفیت جهان در امر پذیرش دانشجویان خارجی قوانین و اصول سختگیرانه‌ای دارند.

از سایر نکاتی که باید در هنگام تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور مد نظر خود داشته باشید، این است که، باید بدانید در بیشتر کشورها تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور شامل بورسیه‌های تحصیلی، فاندها و کمک‌های دولتی نمی‌شود. به‌ همین خاطر احتمال دارد تحصیل در این رشته، هزینه‌های سنگینی برای شما به‌ همراه داشته باشد.

 ما در اینجا سعی خواهیم کرد به ‌تعدادی از دانشگاه‌های معتبر و محبوبی که در حال حاضر به آموزش و ارائه‌ی دروس رشته‌ی تحصیلی MBA می پردازند، اشاره کنیم.

 تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور : کشور کانادا

شاید از خودتان بپرسید که چرا ما کشور کانادا را به عنوان اولین مورد برای تحصیل رشته‌ی MBA معرفی کرده‌ایم. جواب این سوال بسیار آسان است. چرا که کشور کانادا یکی از پیشروترین و معتبرترین کشورهای جهان در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات دانشجویی و امور تحصیلی مربوط به ‌رشته‌ی MBA است. با توجه به‌ میزان زیاد پذیرش دانشجوهای بین المللی و دانشکده‌ها و موسسات آموزش عالی بسیار بزرگ و معتبر، کشور کانادا می‌تواند برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور را دارند، یک مقصد تحصیلی بسیار عالی باشد. همچنین باید به ‌یاد داشته باشید که کشور کانادا دارای چهارمین بازار بزرگ کار جهان در زمینه‌ی ارائه‌ی فرصت‌های شغلی مناسب در زمینه‌ی تجارت و کسب و کار است.

تحصیل MBA در کانادا

تحصیل MBA در کانادا

مزایای تحصیل MBA در کشور کانادا

دانشجویانی که وارد دوره‌های MBA در کشور کانادا می‌شوند، علاوه بر گذراندن دروس تئوری و کسب مهارت‌های لازم در این زمینه و آموزش‌های آکادمیک، به ‌صورت عملی تجربه و مهارت‌های رهبری، مدیریتی، اجتماعی، نوآوری‌های پایدار و تجارت بین المللی را در زمینه‌‌ی کارآفرینی کسب می‌کنند. به‌ نظر می‌رسد، اگر کسی بتواند شانس ادامه‌ی تحصیل در رشته MBA در کشور کانادا را به دست بیاورد، در مقایسه با فارغ التحصیلان این رشته در کشورهای دیگر، بدون ‌شک آینده تحصیلی، شغلی و درآمد بالایی در انتظارش خواهد. باید به‌ شما بگوییم که تمام دوره‌های MBA در کشور کانادا به‌ صورت تمام وقت و پاره وقت در حال ارائه‌ی دروس و پرورش دانشجو است. این دوره‌ها شامل دوره‌های تطبیقی MBA، با رشته‌هایی مانند حقوق، بهداشت، مدیریت اجرایی، مدیریت بین الملل، مدیریت تکنولوژی، فناوری و نوآوری، توسعه‌ی اقتصادی، هنرهای تجسمی و هنرهای زیبا، تحلیلگری مالی و تحلیلگری امور سرمایه گذاری است.

اگر می خواهید از شرایط ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور و مخصوصاً کشور کانادا مطلع شوید، ما در این قسمت شرایط کلی ادامه تحصیل در این رشته را به ‌شما ارائه خواهیم داد. دانشجویانی که می‌خواهند در رشته  MBA در کانادا تحصیل کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

داشتن مدرک لیسانس ۴ ساله از یک دانشگاه معتبر

داشتن حداقل  دو سال تجربه‌ی کار مفید و حرفه‌ای که شامل تحصیل در مدرسه‌های بیزینس نمی‌شود( یعنی باید تجربه کاری داشته باشید).

داشتن  مدرک آیلتس یا تافل با میزان رتبه و نمره‌ی مورد قبول و استاندارد مورد نظر دانشگاه مقصد

داشتن مدرک GMAT  با حداقل نمره‌ی ۵۰۰

یا داشتن مدرک GRE با نمرات قابل قبول و مورد نظر دانشگاه مقصد

* برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمره آیلتس یا تافل و GRE می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید.

به ‌یاد داشته باشید پذیرش در دوره‌های  MBA در اکثر بیزینس اسکول‌های کانادا نیازمند کسب نمرات بالا در دانشگاه و هنگام تحصیل است. از طرفی تحصیل در رشته‌ی مدیریت اجرایی در بعضی از دانشگاه‌های این کشور می‌تواند بدون نیاز به ‌مدرک لیسانس ممکن باشد.

دانشگاه‌های معروفی که در کشور کانادا در حال حاضر دارای امکان تحصیل در رشته MBA در این کشور هستند عبارت هستند از:

 بیزینس اسکول روتمن (Rotman)

بیزینس اسکول اسمیث  (Smith)

بیزینس اسکول دزوتل (Desautels)

بیزینس اسکول شولیش (Schulich)

بیزینس اسکول سوادر   (Suader)

بیزینس اسکول اچ ای سی مونترال (HEC Montreal)

بیزینس اسکول آلبرتا

بیزینس اسکول هاسکائنی (Haskayne)

بیزینس اسکول تلفر (Telfer)

تحصیل در رشته MBA در کشور ترکیه

کشور ترکیه می‌تواند یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور برای یک دانشجوی ایرانی باشد. باید بدانید که کشور ترکیه به ‌علت نزدیک بودن از لحاظ جغرافیایی و همین‌طور نزدیک بودن از لحاظ فرهنگی و داشتن میزان شهریه و بورس مناسب‌تری نسبت به‌ سایر کشورها می‌تواند از گزینه‌های انتخابی اولیه دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته MBA  در خارج از کشور باشد.

باید بدانید در کشور ترکیه برنامه‌های متنوع و گرایش‌های مرتبط زیادی با رشته MBA در حال ارائه‌ی خدمات تحصیلی به‌ دانشجویان داخلی و بین‌المللی هستند. دانشگاه‌های کشور ترکیه که به ‌ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ی تجارت و بازرگانی می‌پردازند، به ‌شدت بر روی کاربرد عملی نظریه‌های تدریس شده در طول مطالعات دانشگاهی تاکید دارند. به ‌یاد داشته باشید که شما با وارد شدن به ‌سیستم ادامه‌ی تحصیل در رشته MBA در کشور ترکیه تنها به‌ خواندن درس‌های تئوری و سپس پاس کردن یک سری امتحان‌ها محدود نخواهید شد. شما باید بتوانید آنچه را که آموخته‌اید به ‌صورت عملی به ‌اساتید خود ارائه کنید. اغلب اساتید و مدرسان در برنامه‌های  MBAدر کشور ترکیه در فعالیت‌های عملی از جمله آشنایی با محیط کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی، داشتن مهارت‌های فردی، و استعداد ایجاد ارتباط و مدیریتی تاکید خواهند کرد.

 از جمله دانشگاه‌هایی که در کشور ترکیه به ‌ارائه‌ی رشته‌ی تحصیلی MBA می‌پردازند، می‌توان به دانشگاه کوچ Koç اشاره کرد. دانشکده‌ی کوچ که یک دانشگاه خصوصی به حساب می‌آید، به‌ ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی در رشته‌ی MBA توسط استادان مجرب و با کیفیت آموزشی بالا می‌پردازد. این دانشگاه توانسته است عنوان بسیار خوبی را در جهت رهبری کسب و کار جهانی، در زمینه‌های نوآوری بدست بیاورد. به‌ این دلیل دانشگاه کوچ رتبه و عنوان مهمی در سازمان‌های بین المللی به‌خود اختصاص داده است.

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ

شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه عبارت هستند از:

داشتن مدرک لیسانس که باید از دانشگاه معتبری اخذ شده باشد

تسلط به‌ زبان انگلیسی

داشتن حداقل دو سال تجربه‌ی کار مفید در زمینه‌ی بیزینس( تحصیل در مدارس بیزینس به عنوان سابقه کاری به شمار نمی‌آید).

متن معرفی نامه‌ی معتبر از موسسات معتبر بیزینسی

داشتن حداقل دو نامه‌ی مرجع یا همان توصیه ‌نامه از اساتید دانشگاه

و همین طور قبولی از امتحان مصاحبه‌ی حضوری این دانشگاه

در ضمن کسب نمره‌ی قابل قبول در آیلتس و تافل، به علاوه کسب حداقل نمره‌ی ۱۵۲ در آزمون جی آر ای

یکی دیگراز دانشگاه‌های محبوب کشور ترکیه که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است، دانشکده‌ی “یاسر” نام دارد که برنامه‌های آموزشی زیادی در ارائه‌ی دروس رشته‌ی تحصیلی MBA را به‌ خود اختصاص داده است. به ‌یاد داشته باشید اگر متقاضی حضور و ادامه تحصیل در دانشگاه یاسر هستید، حتماً باید تمامی آزمون‌های مربوط به رشته‌های امور مالی، بازاریابی کسب و کار بین الملل، مدیریت استراتژیک و غیره را با موفقیت سپری کنید. این آزمون‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. بنابراین باید از دانش زبان انگلیسی کافی بهره‌مند باشید. هم اکنون فارغ التحصیلان زیادی از همین محیط آموزشی، در محیط تجاری ترکیه در حال ارائه‌ی خدمات تحصیلی به ‌دانشجویان داخلی و بین المللی هستند.

 دانشگاه دیگری که می‌توانید روی آن برای ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور حساب کنید، “دانشکده سابانجی” است.

این دانشگاه در سال ۱۹۹۴در شهر استانبول تاسیس شده است. در این مکان علمی شما می‌توانید کارهای عملی در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی خود را فرا بگیرید. به‌ یاد داشته باشید این دانشگاه به‌ صورت عملی از مدیران موفق شرکت‌های بین المللی کشور ترکیه و سایر کشورها برای آموزش واحدهای عملی برای دانشجویان خود بهره می‌برد.

دانشگاه بعدی که برای ادامه تحصیل در MBA در خارج از کشور و خصوصاً کشور ترکیه در نظر گرفته‌ایم، دانشگاهی به نام “دانشگاه کادیر” است. دانشگاه کادیرهاس “Kadir Has” یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۹۷ در شهر استانبول ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه برای دانشجویانی که آشنایی زیادی با رشته‌ی MBA ندارند، می‌تواند محل مناسبی برای یک شروع خوب باشد. در این دانشکده مهارت‌های رهبری، مهارت‌های کسب و کار، کار خصوصی، و همچنین آشنایی با مدیریت‌های انواع بیزینس‌های مختلف ارائه می‌شوند.

به منظور ‌ادامه‌ی تحصیل در دانشکده‌ی کادیر به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

داشتن چند معرفی نامه از شرکت‌های معتبر

کسب نمره‌ی قابل قبول در امتحان آیلتس

داشتن یک مدرک آکادمیک و معتبر زبان انگلیسی

اما خبر خوب اینکه اگر دانش‌آموزی نتوانسته است مهارت کافی در زبان انگلیسی کسب کند، این دانشگاه به ‌صورت مجزا دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌کند تا بتواند دانشجویان خود را آماده‌ی ورود به ‌رشته‌ی تحصیلی مورد نظر خود کند.

 تحصیل در رشته MBA در کشور آلمان

تحصیل MBA در آلمان

تحصیل MBA در آلمان

همانطور که می‌دانید آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی در دنیا محسوب می‌شود. با توجه به‌ این مسئله‌ی مهم، کشور آلمان می‌تواند یک مقصد تحصیلی بسیار مناسب برای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور را دارند. مانند کشور کانادا، کشور آلمان نیز می‌تواند دریچه‌ی ورود به ‌بازارهای بین المللی بسیار بزرگی باشد. آلمان به‌ علت دارا بودن کیفیت آموزشی بالا و دوره‌های کاربردی بسیار مناسب و با ارزش، از کشورهای مهم دانشجو پذیر در رشته‌ی تحصیلی MBA به‌ شمار می‌آید. با توجه به ‌سخت بودن یادگیری زبان آلمانی برای دانشجویان ایرانی، کشور آلمان توانسته است این امکان را فراهم کند تا دانشجویان بین المللی بتوانند درس‌های رشته‌ی تحصیلی MBA را به ‌صورت کامل به انگلیسی دریافت کنند. از جمله مزایای بزرگی که شما می‌توانید در هنگام تحصیل در رشته‌ی MBA در کشور آلمان به ‌دست بیاورید، فرصت آشنایی با کمپانی‌های بین المللی بسیار بزرگ و موفق در سرتاسر دنیا است. همان‌طور که می‌دانید کشور آلمان مرکز کمپانی‌های بزرگی مانند زیمنس، آدیداس، بنز و بی ام و  و سایر شرکت‌های موفق بین‌المللی در زمینه‌ی کسب و کار است. از شرایط مهم تحصیل در دوره‌ی MBA در آلمان این است که این دوره‌ها به‌ صورت دو ساله در این کشور برگزار می‌شوند. باید بدانید که شما برای تحصیل در این رشته در کشور آلمان نیاز به ‌پرداخت هزینه‌ی تقریباً بالایی( نزدیک به ۱۸ هزار یورو برای  کل دوره‌ی ۲ ساله) را خواهید داشت. مدارکی که برای کشور آلمان جهت اخذ پذیرش در رشته‌ی MBA لازم است عبارت ‌هستند از:

مدرک لیسانس معتبر از یک دانشگاه قابل قبول

تجربه حداقل دو سال کار( تحصیل در مدارس بیزینس سابقه‌ی کاری به شمار نمی‌آید)

تسلط کافی به زبان انگلیسی

حضور موفقیت آمیز در طول دو سال مورد نظر تحصیل در این کشور.

تحصیل در رشته MBA در کشور آمریکا

تحصیل MBA در آمریکا

تحصیل MBA در آمریکا

اگر به عنوان یک دانشجوی خارجی به دنبال تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور، مخصوصاً در دوره‌های فوق لیسانس و دکترا هستید، کشور آمریکا می‌تواند مهد موفقیت شما در رشته‌ی MBA یا DBA باشد.( در مقطع فوق لیسانس Master of Business Administration  و در مقطع دکتری  Doctor of Business Administration).

گرایش‌های مختلف MBA

به ‌یاد داشته باشید گرایشات متنوعی در رشته‌ی MBA در مقطع فوق لیسانس و دکترا از جمله گرایش‌هایی مانند امور مالی، حسابداری، بازرگانی بین المللی، مدیریت و اقتصاد در کشور آمریکا منتظر دانشجویان بین المللی خود هستند. تمامی این رشته‌ها دارای دروس ارائه شده‌ی مدیریتی توسط مدیران بزرگ شرکت‌های بسیار معتبر جهان و همین‌طور اساتید کارکشته و با تجربه در این زمینه هستند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در مورد ادامه‌ تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور و در کشور آمریکا باید به ‌آن اشاره کرد، داشتن شانس استفاده از بورسیه‌های خوب تحصیلی و کمک هزینه‌ای تا حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال است. اما این را هم به ‌یاد داشته باشید که برای اخذ پذیرش در رشته تحصیلی MBA در آمریکا شما نیازمند دارا بودن شرایط خاصی هستید و رقابت سختی منتظر شماست. مدارک اولیه‌ی لازم برای اخذ پذیرش در رشته‌ی MBA در دانشگاه‌های آمریکایی عبارت هستند از:

داشتن لیسانس در رشته MBA با پیشینه‌ی تحصیلی و تجربه‌ی تحقیقاتی مناسب

حداقل معدل ۱۶

سه توصیه نامه از اساتید بسیار معتبر

داشتن پیشینه‌ی کاری یا ارائه‌ی خدمات تحقیقاتی در زمینه‌ی گرایش مورد نظر

تسلط کافی به زبان انگلیسی

داشتن مدرک جی مت

از گرایشاتی که در رشته‌ی MBA به ‌دانشجویان و متقاضیان تحصیل در آمریکا ارائه می‌شود، می‌توان به‌گرایش‌‌هایی مانند مدیریت عمومی، منابع انسانی، بازاریابی، مدیریت حقوق، مدیریت آموزشی، گرایش مالی، فناوری اطلاعات، گرایش مدیریت بین الملل، گرایش مدیریت کیفیت، گرایش مدیریت ورزشی و گرایش مدیریت بهداشت و درمان اشاره کرد.

مشکلات و نکات مهم در مورد اخذ پذیرش MBA

در حال حاضر دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و موسسات آموزش عالی بسیار زیادی در حال ارائه‌ی خدمات و همین طور درس‌های مربوط به ‌رشته‌ی MBA ‌هستند. اما از آنجایی که رشته‌ی تحصیلی MBA یکی از رشته‌های بسیار معتبر و پرطرفدار دهه‌ی اخیر به‌ حساب می‌آید، باید بدانید که رقابت بر سر اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خوب بین المللی کمی سخت شده است. به همین علت، به‌ شما توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی میزان اطلاعات و دانش خود را در تمام زمینه‌های این رشته‌ی تحصیلی خوب بالا برده، و سعی کنید رزومه‌ی کاری خوبی به همراه رزومه‌ی تحصیلی و همینطور رزومه‌ی تحقیقاتی معتبری را در این زمینه آماده نمایید. مطالعه‌ی هر چه بیشتر و کسب اطلاعات روز و آگاهی از برندها و تغییرات اقتصادی و مدیریتی جهان امروز یکی از بایدهای رشته‌ی تحصیلی مورد علاقه‌ی شما است که مطمئناً از حساسیت‌های اصلی دانشگاه مقصد و همین‌طور اساتید مربوطه به‌ هنگام مصاحبه‌ی حضوری خواهد بود.

به ‌شما توصیه می‌شود در بالا بردن سطح زبان انگلیسی خود کوشا باشید، چرا که اغلب دانشگاه‌های بین المللی جهان دروس پایه و اصلی خود را به ‌صورت بین‌المللی و به ‌زبان انگلیسی ارائه می‌کنند. داشتن رتبه‌ای خوب و نمرات بالا در آزمون‌های زبان انگلیسی می‌تواند کمک شایانی به اخذ پذیرش شما بکند.

اگر متقاضی ادامه تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور هستید، به‌ شما توصیه می‌کنیم که شرایط دانشگاه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. چرا که برخی از دانشگاه‌ها شرایط خاص خودشان را دارند و اگر می‌خواهید که از بورس تحصیلی در این رشته تحصیلی برخوردار باشید، باید به ‌شما بگوییم که کشورهای محدودی به ‌ارائه‌ی بورس تحصیلی در این زمینه می‌پردازند. برای پیدا کردن بهترین گزینه و انتخاب درست همواره باید اخبار دانشگاه‌های معتبر را در این زمینه از طریق سایت‌ها و شرکت‌های تجاری بزرگ بدست بیاورید. برای داشتن آیند‌ه‌ای درخشان از لحاظ مالی و کاری، تقبل و تحمل سختی و زحمات تحصیلی می‌تواند آینده‌ی روشنی برای شما رقم بزند. با وجود تمام سختی‌ها ما باز هم به ‌شما تبریک می‌گوییم، چرا که به دنبال ادامه تحصیل در رشته‌ای تحصیلی هستید که می‌تواند آینده کاری و شغلی شما را تضمین کند و از شما کارآفرینی موفق بسازد. امیدواریم در آینده بتوانید افراد بسیاری را مانند خود از یک کسب و کار معمولی به ‌فردی موفق در امور اقتصادی و بازرگانی تبدیل کنید و بتوانید خدمات بسیاری به ‌کشور خود و جهانیان ارائه نمایید.

منبع: studyincanada

186 پاسخ به “بهترین کشورها جهت تحصیل در رشته MBA در خارج از کشور”

 1. میلاد گفت:

  سلام و عرض ادب
  از اطلاعات مفید و عالی شما ممنونم

 2. مسعود گفت:

  ممنون از اطلاعات رسانی جامع،یک سوال،اگه معدل دوره کارشناسی خیلی پایین باشه ولی gmatو نمره مدرک زبان بالا باشه آیا شانس پذیرش وجود داره یا نه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   سلام دوست عزیز
   بلی دوست عزیز می‌توانید شما شانس پذیرش داشته باشد. برای راهنمایی بیشتر باید رزومه شما و کشور مقصدتون را بررسی کنیم. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما بیشتر شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومتون را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 3. محمد گفت:

  با سلام
  آیا برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار مقطع دکترا در کشور اتریش مناسب هست؟ باتشکر

 4. Amir گفت:

  وقتتون بخیر
  بهترین ونزدیکترین رشته مرتبط باmba تا مقطع لیسانس چه رشته ای هست؟

 5. Elham گفت:

  سلام من میخوام mba رو در کشور اتریش بخونم پشت کنکوریم ولی نمیدونم کارشناسی چه رشته ایی بخونم ایا مدیریت بازرگانی انتخاب درستی هست؟چون میخوام بعدش کسب و کار بزرگی راه بندازم ولی نمیدونم کدوم رشته مناسب هست لطفا راهنماییم کنید ❤

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین و نزدیک ترین رشته برای mba رشته های مدیریت هستند، که شما می‌توانید در آنها تحصیل کنید.

 6. Vida گفت:

  سلام من لیسانس عمران دارم با معدل نزدیک به۱۸ قصده تحصیل درکانادا رشته ی mba مقطع ارشد را دارم، با خوندن مطالبتون از تصمیمی که گرفتم خوشحال‌ شدم،برای سئوالی که ازتون دارم لازمه شرایطم رو توضیح بدم، من به کارآفرینی به شدت علاقه دارم و خلاقیته زیادی هم دارم ۳سال سوپروایزره شرکتی بودم و همیشه ایده آلم راه اندازیه کسبو کار در زمینه ی کاره قبلیم نه رشته ی تحصیلیم هست، به برندینگ(ساختن برند)علاقه دارم،
  _بهتره چه شاخه ای ازmba در مقطع ارشد دانشگاه‌های کانادا انتخاب کنم؟
  بنا به علاقه هام و شرایطه بازاره کاره کشوره کانادا
  ممنون از وقتی که برای خوندن پیام گذاشتید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌‌توانید برای کانادا به صورت سلف فاند اقدام کرد، با توجه به توضیحاتی که دادید، زمینه‌های مارکتینگ یا پرسونال مارکتینگ برای شما مناسب‌تر است.

 7. مریم گفت:

  سلام رزومه باید بفرستم بعد ازتون مشاوره بخوام ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی لطفاً رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنیم و سوالات و درخواست‌های خودتان را نیز قید کنید، تا همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 8. حسین گفت:

  سلام من دکتری روانسنجی و اندازه گیری ذهنی دارم و ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی آیا برای دکتری میتوانم بورسیه مدیریت منابع انسانی بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکان دریافت بورسیه وجود داره، برای بررسی دقیق باید رزومه شما را بررسی کنیم، در صورت تمایل رزومه خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا آنها بررسی کرده و شما را راهنمایی کنند.

 9. Shima گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سال اول رشته ی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران میخونم و آیلس ۶/۵هم دارم آیا امکان بورس تحصیلی در کانادا یا آلمان وجود داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته شما، شانس دریافت بورس کامل کم است ولی رزومه خوبی داشته باشید، می‌توان برای شهریه تخفیف دریافت کرد.

 10. Mojtaba گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من پشت کنکوری هستم و علاقه ی بسیار زیادی ب رشته ی MBAدارم در شاخه ی مدیریت صنعتی میخواستم بدونم آینده ی شغلی در کشور خودمان دارم یا نه و اگر نهه میخوام بدونم کدوم کشور ها تواناییه بورسه رو دارند‌(بجز آمریکا)که خودتون بالا توضیحات کامل رو دادید اگ میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر از مطالب مفید تون

 11. MoJtAbA گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من پشت کنکوری هستم و علاقه ی بسیار زیادی ب رشته ی MBAدارم در شاخه ی مدیریت صنعتی میخواستم بدونم آینده ی شغلی در کشور خودمان دارم یا نه و اگر نهه میخوام بدونم کدوم کشور ها تواناییه بورسه رو دارند‌(بجز آمریکا)که خودتون بالا توضیحات کامل رو دادید اگ میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که در جریان هستید، رشته ام‌بی‌ای به عنوان یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در دنیا و ایران شناخته می‌شود. نتایج و شواهد نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان این رشته توانسته‌اند کسب و کار خودشان را راه‌اندازی کنند یا اینکه در سازمان‌های خلاق و خوبی مشغول به کار شوند. در نتیجه اگر شما بتوانید با دانش کافی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شوید، می‌توان پیش بینی کرد که آینده خوبی در پیش روی شما باشد.

 12. محسن شکرزاده گفت:

  سلام. لطفا یه شماره ای چیزی بدین میخوام ازتون مشاوره بگیرم

 13. محسن شکرزاده گفت:

  سلام خسته نباشین. لطفا یه شماره تماس بدین برای مشاوره تماس بگیرم. ممنون

 14. فرح گفت:

  سلام.
  برای رشته استراتژیک و سیاست گذاری مقطع دکترا ، کجا رو پیشنهاد میکنید؟

  مچکرم

 15. barana گفت:

  سلام و عرض ادب. بنده کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه تهران میخونم ، نمره ایلتس بنده ۶ونیمه و معدل بالایی هم دارم.آیا برای دکتری میتونم تو امریکا یا کانادا DBA بخونم؟؟شانسم چقدره؟

 16. Miad گفت:

  من ب رشته MBA خیلی خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چ رشته ای رو ب عنوان رشته دانشگاهیم انتخاب کنم و در نهایت ک فارغ التحصیل شدم چجوری میتونم مشغول ب کار بشم میتونین راهنمایی کنین؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته MBA در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در ایران و البته خارج از کشور شناخته می‌شود. همانگونه که می‌دانید در مقطع ارشد است. شما لطفن بگویید که تمایل دارید که در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید یا داخل کشور؟ و اینکه رشته فعلی شما چیست و در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستید؟
   مهم‌ترین نکته این است که سعی کنید تا زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید، چون چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور، بهتر است و شاید ضروری است تا به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

 17. Farzad گفت:

  من به رشته mbl علاقمندم وقدرت یادگیری وخلاقیت نوآوری بالایی دارم در چه کدوم زیر شاخه ها به تحصل بپردازم بهتره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته ام ابی ای یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در دنیا است. لطفن اطلاعاتی از خودتون بفرمایید تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنم. مواردی مانند سن، رشته تحصیلی، می‌خواهید ام بی ای را در ایران بخونید یا خارج؟ و مواردی از این قبیل

 18. محمد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی خودم رو در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد قم با معدل بالای ۱۹ اخذ کردم و در حال رفتن به خدمت سربازی هستم … قصد دارم در این مدت سربازی بتونم مدرک آیلتس خودم رو بگیرم که بعد از خدمت بتونم در دانشگاه bsn هلند پذیرش بگیرم
  دو سوال ذهن من رو مشغول کرده
  یک اینکه بنده می خوام بصورت فول فاند پذیرش از این دانشگاه بگیرم با شرایطی که گفتم شانسی دارم چون بدلیل شرایط مالی که دارم اگر نتونم فول فاند بگیرم امکان تحصیل برای من وجود نداره
  دوم اینکه آیا آزمون جی مت برای کشور های کانادا و آمریکا لازم هست یا اینکه دانشگاه نام برده شده و یا سایر دانشگاه های اروپایی که رشته mba ارایه می دهند این آزمون رو برای پذیرش می خواند
  ممنون از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای هلند و کانادا به احتمال زیاد به صورت سلف فاند خواهد بود. برای آلمان یا آمریکا امکان تحصیل رایگان وجود دارد.

 19. eli گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من در حال حاضر لیسانس حسابداری هستم و برای ارشد کنکور MBA مالی رو شرکت کردم. مدرک IELTS هم تا سال دیگه میگیرم. میخواستم ببینم برای دکترا میتونم برای کشور آلمان اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای دکترای شانس پایینی دارید، برای ارشد تحصیل رایگان به شرط نمره ۶ آیلتس می‌توان اقدام کرد.

 20. ema گفت:

  سلام وقت بخیر،من در حال حاضر لیسانس مهندسی مکانیک دارم ،و با توجه به علاقه ای که دارم میخوام برای ارشد mba بخونم ،اصلا میتونم برای ارشد خارج از کشور اقدام کنم؟یا اینکه باید ارشد رو ایران بخونم بعد برای دکتری اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که تغییر رشته همراه با شهریه خواهد بود. در صورتی که مستر خودتان را ادامه بدهید، می‌توان پذیرش تحصیل رایگان گرفت و در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را همراهی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 21. Farzad گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما بنده دارای مدرک کارشناسی در رشته MBA هستم و سوالم این بود که بهترین گرایش این رشته برای کارشناسی ارشد در ایران و اروپا کدام گرایش MBA هست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 22. مهرنوش گفت:

  سلام من لیسانس رادیولوژی دارم.آیا رشته های درمانی هم شانسی برای پذیرش در mba دارن؟دو سال سابقه کار در بیمارستان هم دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی برای کانادا امکانپذیر است ولی همراه با شهریه خواهد بود و به طور متوسط براساس رزومه تحصیلی و کاری شما و البته نمره زبان شما ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار کانادا خواهد بود.

 23. hasti گفت:

  سلام وقتتون بخیر من میخوام برم دانشگاه ازاد بهم پیشنهاد شده مدیریت بازرگانی بخونم ولی خودم دو دل هستم به نظرتون واقعا رشته خوبیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال خیلی سختی را پرسیدین. به نظرم هیچ کسی تو دنیا بهتر از شما نمی‌تونه جواب این سوال را بده. به تعداد افراد موجود در دنیا، جواب برای این سوال است. من خودم کارشناسی مکانیک بودم و ارشد MBA خوندم، می‌دونید حسم چطور بود به این رشته‌ها.
   تنفر به مکانیک
   عشق به مدیریت
   ولی برای هر کسی می‌تونه متفاوت باشه. به علاقه‌تون مراجعه کنید، شاید این نقاشی، رقص، مدیریت، مکانیک و … باشه.
   هیچ رشته‌ای به خودی خود بد نیست.

 24. fatemeh گفت:

  درود
  من اینجا دانشگاه سراسری مدرک لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی رو میگیرم ا دو سال آینده
  برای زبان انگلیسی مشکلی ندارم و مدرک C1 زبان آلمانی هم دارم . بخاطر علاقه ام به کشور آمریکا دوست دارم برای ارشد و بیشتر رشته های مدیریت یا تجارت اونجا تصحیل کنم و مدرک بگیرم..
  آیا مرتبط نبودن لیسانس ام مشکل ایجاد خواهد کرد؟ چقدر شانس دارم براش ؟یا کلا به کانادا و… فکر کنم ؟ و ممنون میشم پیشنهادی اگه دارین برام بنویسین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که رشته نامرتبط نباشد، امکانپذیر است، فقط همراه با شهریه خواهد بود. همکاران ما می‌توانند شما را راهنمایی کنند تا از کانادا همراه با شهریه پذیرش بگیرید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنند تا آنها بعد از بررسی شما را در اسرع وقت راهنمایی کنند.

 25. Sahr گفت:

  با سلام
  من فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی از دانشگاه غیر انتفاعی هستم و۳سال گپ تحصیلی دارم. علاقه زیادی به رشته mbaدارم و سال آینده میخوام کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم و آزمون آیلتس بدم.ایا برای من این امکان وجود داره که بتونم از آلمان یا اتریش پذیرش این رشته رو برای مستر دوم بگیرم؟ با توجه به اینکه رشته لیسانس و ارشدم نامرتبط خواهد بود و من تجربه کاری ۲ساله مورد نیاز رو نخواهم داشت. پذیرش گرفتن برای رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی راحت‌تر هست یا MBA؟آیا تفاوت رشته ارشد و لیسانس بعدا برای پذیرش گرفتن من مشکل ایجاد میکنه؟
  ممنون از پاسخگویی شما

 26. Shr گفت:

  سلام خسته نباشید . میخواستم بدونم که رشته بیزینش بین الملل برای ادامه تحصیل در کشور کره جنوبی مناسب هست یا نه و از نظر کسب و کار چطور

 27. کوروش گفت:

  با سلام
  ممنون از مطالب ارزشمندتون
  بنده کارشناسی مهندسی مکانیک با ۱۶ سال سابقه کار آیا در صورتی اخذ مدارک زبان مورد اشاره آیا امکان اخذ پذیرش از یک بیزینس اسکول معتبر کانادا و یا آلمان را دارم؟ ترجیحا کانادا.
  هدفم ادامه تحصیل در رشته محبوبMBA و در نهایت اخذ اقامت می باشد. ممنون از راهنمایی شما.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که کانادا همراه با تحصیل امکانپذیر است. شما می‌توانید برای آلمان در رشته خودتان ادامه تحصیل دهید.

 28. آیدا گفت:

  سلام مرسی از مطالب مفیدتون من رشته مدیریت
  صنعتی میدونم اما تو یه دانشگاه غیر انتفاعی فکر نکنم مدرکش خیلی معتبر باشه اما اگه معدل و نمره زبانم رو بالا بگیرم و لزوم رو تقویت کنم آیا شانس بورسیه گرفتم برای رشته mba رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره زبان و معدل بالایی داشته باشید، می‌توان در رشته خودتان برای کشور آلمان پذیرش گرفت. همکاران ما می‌توانند شما را در این پروسه راهنمایی کنند. در صورت تمایل می‌توانید رزومه تحصیلی خودتان را با همکاران ما به اشتراک بگذارید. همکاران ما بعد از بررسی رزومه شما، در اسرع وقت بهترین پیشنهاد را برای شما ارائه خواهند داد.

 29. سودا نادری گفت:

  سلام و عرض ادب من یه راهنمایی میخواستم از شما من ۱۷ سال دارم و میخوام در رشته m b a تحصیل کنم اما در دانشگاه های کانادا به نظرتون من چجوری میتونم تو کانادا تحصیل کنم ؟ لطفا جواب بدین به کمکتون نیاز دارن

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همراه با شهریه می‌توان برای شما پذیرش گرفت در رشته مورد مورد نظر بعد از اخذ دیپلم و نمره زبان.

 30. مهدی گفت:

  ببخشید میشه با مدرک دیپلم (نمره بالای ۱۹ ) اقدام به مهاجرت کرد با فاند ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس شما باید در یکی از کشورهای ایتالیا، آلمان یا نروژ زبان آن کشور را با نمره b2 کسب کنید. در این صورت می‌توانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که بورسیه برای کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد و تحصیل رایگان نخواهید داشت.

 31. گیسو گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من لیسانس معماری دارم و در حال حاضر ارشد mba گرایش بازاریابی در دانشگاه آزاد علوم پزشکی قبول شدم و ۲۴ سالمه ، چطوری میتونم برای پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام کنم ؟ و آیا میشه در مقطع دکترا برای Mba بورسیه گرفت ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به مدرک لیسانس شما، شانس فاند برای دکتری شما کمه، برای ارشد آلمان منطبق بر رشته لیسانس شما می‌توان پذیرش تحصیل رایگان گرفت.

 32. ساری گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی دارم می تونم برای ارشد در امریکا رشته MBAبخونم ؟

 33. معین گفت:

  سلام خسته نباشید. آیا در کشور کانادا یا آمریکا بعد از اخذ بورسیه دانشجو مجاز به کار کردن در اون کشور هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که بورسیه کامل بخواهید، اجازه کار رسمی نخواهید داشت. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که این بستگی به نظر استاد هم دارد.

 34. مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بحثخیر میشه یه توضیحی برا DBA و شرايط اپلايى و پذيرش را بگين و بگين من چطور ميتونم برا دوره كاراموزي اقدام كنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه شرایط هر کسی متفاوت است، نتایج نیز متفاوت است. مانند سن، رزومه تحصیلی و … این نکته را هم مد نظر داشته باشید که شرایط تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است. بهترین پیشنهاد این است که رزومه خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید. آنها بعد از بررسی، شما را در اسرع وقت راهنمایی خواهند کرد.

 35. الهه گفت:

  سلام. من لیسانسم مهندسی شیمی از دانشگاه تهران بودم.ارشدمو دارم حسابداری توی الزهرا میخونم و معدلم ۱۸ و نیم به بالاس. میخواستم بدونم با این شرایط و با مدرک زبان میتونم برای دکترا حسابداری یا رشته های مالی مرتبط بورسیه بشم؟ راستش جی مت چون توی ایران برگزار نمیشه فک نمیکنم بتونم بگیرم. احتمالا بتونم یه مقاله ای اس ای هم بدم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما ۲ تا مقاله ISI داشته باشید، شانس پذیرش دارید ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تغییر رشته، شانس شما را کاهش خواهد داد.

 36. حسین گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم برای کسی که معدل کارشناسیش خوب نیست و ده ترمه هست و میخواد دررشتهmba درس بخونه منظور در خارج از کشور یعنی امکانش وجود نداره و باید تو ایران ارشد بخونه بعد سراغ اپلای بره؟
  حالا فرض کنیم به ارشد mba توی ایران به دانشگاه سراسری درومدیم بعدا اگه بخوایم اپلای کنیم باید چیکار کنیم البته نه برای دکترا برا همین ارشدش یعنی امکان دوباره ارشد خوندن تو دانشگاه های مثلا کانادا هست ؟ممنون شرایطش رو بگین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی باید نمره زبان داشته باشید و باید به این نکته توجه کنید که همراه با شهریه خواهد بود.

 37. نیلوفر.ب گفت:

  سلام.وقت بخیر.سپاس از زحماتتون.من در یکی از معتبر ترین شرکت های تولیدی شوینده و بهداشتی (درواحد استراتژی و مارکت ریسرچ) مشغول به کار هستم.دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور هم هستم مقطع کارشناسی.بدلیل شاغل بودن مجبور به تحصیل در این دانشگاه شدم.تا گرفتن مدرک کارشناسیم سابقه کاریم حدودا ۵ سال میشه.مدرک زبان هم میگیرم و چندین دوره در موسسه های معتبر هم در موضوعات مرتبط با مارکتینگ و برندینگ میگذرونم (و درحال گذروندن هستم) که مدعی هستن گواهینامه هاشون قابل ترجمه هست.بنظرتون برای ارشد میتونم بورسیه بگیرم برای امریکا یا کانادا؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما شانس تحصیل رایگان دارید به شرط داشتن نمره بالای معدل و زبان. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما به صورت کامل‌تر شما را راهنمایی کنند، می‌توانید رزومه خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا بعد از بررسی شما را در اسرع وقت راهنمایی کنند.

 38. رضا گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم و علاقه به رشته mba دارم و قصد تحصیل در خارج از کشور دارم میخاستم بدونم باید چه رشته ای انتخاب کنم
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته MBA از مقطع ارشد است و شما باید از این مقطع اقدام به پذیرش کنید. نکته مهم این است که به دلیل رقابت بسیار زیاد این رشته در خارج از کشور، پیشنهاد می‌شه که در یک رشته خوب و با معدل خوب و البته دانشگاه معتبر در ایران تحصیل کنید، حین تحصیل زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید. خیلی سخت است پذیرش در این رشته، شاید بتوانید در یک کشور دیگر برای شروع مانند ترکیه اقدام کنید یا اینکه با توجه به رزومه‌تان به یک کشور خوب اپلای کنید.
   در نهایت چون زمان زیادی تا آن موقع مونده، نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

 39. رضا گفت:

  سلام رشته mba توی رشته انسانیه یا ریاضی؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته MBA در مقطع ارشد است و شما باید مدرک کارشناسی خودتان را در یکی از رشته‌ها به دست بیاورید. برای این رشته از همه رشته‌ها ورودی امکانپذیر است ولی تجربه نشان داده است که فارغ‌التحصیلان فنی‌ومهندسی در آزمون ورودی و کنکور بهتر نتیجه می‌گیرند.

 40. سینا راد گفت:

  سلام و عرض ادب
  من فوق لیسانس مدیریت پروژه دارم از دانشگاه علم و فرهنگ، میخواستم ببینم شانسم برای اپلای برای dba چقدره؟ و اینکه نیاز دارم دوره های mba موسسه ای مثل جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران رو بگذرونم یا نه؟ و تو سایت گفتین اگر رزومه ایمیل کنیم راهنمایی میکنیم، ممکنه آدرس ایمیل هم بذارین
  مرسی

 41. علی گفت:

  سلام.‌من اگه رشته ی مدیریت بازرگانی رو تا لیسانس تو دانشگاه تهران بخونم و زبان انگلیسی هم قوی باشه و رزومه قوی و تجربه دو ساله کار داشته باشم میتونم بدون پرداخت شهریه تو دانشگاه های تاپ خارج از کشور ادامه تحصیل بدم؟؟
  اگه هم نمیشه آیا میشه با کار کردن هزینه ی تحصیل و زندگی ام رو در بیارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برخی دانشگاه‌های اروپایی با توجه به معدل می‌توان تحصیل رایگان پذیرش گرفت، با کار کردن هزینه زندگی هم را شاید بتوان پوشش داد ولی در صورتی که دانشگاه شهریه داشته باشید، هزینه باید داشته باشد.

 42. ونوس گفت:

  سلام وقتتون بخیر من قصد دارم برای کارشناسی ارشد mba بخونم میخواستم بدونم بهترین کشور برای تحصیل و کار کدوم کشور هستش برای این رشته ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کانادا شرایط بهتری دارد ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که همراه با شهریه خواهد بود.

 43. گلناز گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناسی اتاق عمل خوندم با معدل ۱۷.۹۹و نمره ایلتس بالا به نظرتون امکان پذیرش تو این رشته رو دارم؟

 44. گلنازمقدم گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناسی اتاق عمل خوندم با معدل ۱۷.۹۹و نمره ایلتس بالا به نظرتون امکان پذیرش تو این رشته رو دارم؟

 45. محمد گفت:

  سلام. کنکوری هستم و میخام رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک دانشگاه آموزش عالی(غیرانتفاعی) بتونم و بعدش ارشد mba آلمان یا کانادا ادامه تحصیل بدم..
  ۱. اینکه دانشگاه های غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم برای آلمان و کانادا معتبره؟
  ۲.دو سال سابقه کاری رو میتونم همزمان با دانشگاه رفتن انجام بدم؟ واینکه چطوری اثبات کنیم که سابقه کاری فلان جا رو داشتیم؟
  ۳. هزینه دانشگاه های آلمان و کانادا برای اونایی که کارشناسی کسب و کارهای کوچک خوندن کامل رایگان یا هزینه داره؟

 46. محمد گفت:

  سلام. کنکوری هستم و میخام رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک دانشگاه آموزش عالی(غیرانتفاعی) بتونم و بعدش ارشد mba آلمان یا کانادا ادامه تحصیل بدم..
  ۱. اینکه دانشگاه های غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم برای آلمان و کانادا معتبره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم معتبر است و دانشگاه‌های غیرانتفایی هم معتبر هستند. برای این رشته همراه با شهریه خواهد بود از ۳ هزار تا ۲۰ هزار دلار، سابقه کار یا باید بیمه یا نامه رسمی تایید از کارفرما باید داشته باشید و البته این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که زبان بسیار مهم و حیاتی است.

 47. سروش گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ۱۸ سالمه و امسال کنکور می دهم و دیپلم می گیرم.من علاقه دارم در رشته های mba یا ceo تحصیل کنم . مدرک زبان هم دارم. چه کشور هایی برای این رشته ها مناسب تر هستند ؟ ایا می تونم برای کارشناسی وارد این رشته ها در خارج بشم ؟ برای ورود به این رشته در دانشگاه های خارج از کشور با مدرک دیپلمم چیکار باید بکنم؟
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دوره‌های لیسانس بورسیه به زبان انگلیسی بسیار محدود است و البته سخت است، حتی اگر مدرک زبان انگلیسی آیلتس خوب داشته باشید.
   بهترین پیشنهاد برای تحصیل از مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان آلمانی، فرانسوی یا نروژی و یا ایتالیایی است که بتونید بورسیه کشور مقصدتان را دریافت کنید. برای اینکار باید مدرک زبان C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما هم بالای ۱۸ باشد. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برخی از رشته‌ها شانس دریافت بورسیه دارند.

 48. amir hosein گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  توی ریپلای یکی از کامنت ها (گفته بود مدیریت بازرگانی تهران خونده) گفتین تو این رشته شانس بالایی برای فول فاوند نداره. در حالی که گفته بودین مناسب ترین رشته مدیریت ها و اقتصاده.

  میشه راهنمایی کنین که عملا کدوم رشته برای بورس فول فاوند مناسبه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته مدیریت و MBA به عنوان یکی از رشته‌های خوب، تاپ و پرطرفدار شناخته می‌شود که آینده کاری خوبی دارد و به همین دلیل تقاضای بیشتری هم از داخل خود کشور ارائه دهنده فاند وجود دارد و سبب ایجاد رقابت می‌شود و به همین دلیل گرفتن بورسیه از این رشته‌ها سخت‌تر می‌شود.

 49. Sojin گفت:

  من دانشجوي ارشد مديريت بازرگاني بين الملل در يك موسسه غير انتفاعي هستم معدلم ترم اول نوزده و خورده اي بود دارم زبان ميخونم سن ٣٧سال ميتونم برا سال ٢٠٢٢برا آمريكا و كاندا و استراليا اقدام كنم و آيا درسته برا كشوراي اروپايي مدرك زبان مهم نيست فقط بتوني صحبت كني كافيه و دانشجوي دكترا تو همه ي كشورها فاند يا فول فاند ميشن يا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تمام دانشگاه‌ها یا حداقل اکثر دانشگاه‌ها مدرک زبان درخواست می‌کنند و شما ملزم به ارائه نمره زبان خودتان هستید. علاوه بر آن در صورتی که شما برای دکترا اقدام کنید، به عنوان یک محقق وارد فضای آکادمیک دانشگاه خواهید شد و باید تسلط کافی به زبان انگلیسی در تمام مهارت‌‌ها داشته باشید.

 50. پویا زارع گفت:

  سلام ممنون از زحماتتون
  من ۲۵ سالمه و لیسانس مکانیک از دانشگاه باهنر کرمان دارم و قصد داشتم برای ادامه تحصیل mba بخونم
  میخواستم بپرسم پیشنهاد شما کدومه اینکه ارشد رو ایران بگیرم بعد اپلای کنم یا از همین الان میتونم اقدام کنم برای پذیرش؟
  و اینکه کدوم کشور با توجه به شرایط من مناسب تره؟
  و به جز نمره ی ایلتس به چه چیز های دیگه ای نیاز دارم که از همین الان براشون اقدام کنم چون من حدود یک سال سابقه کار به عنوان کارشناس مکانیک هم دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته MBA همراه با شهریه خواهد بود، بعد از لیسانس هم می‌توانید اقدام کنید، نمره زبان فقط نیاز دارید.

 51. رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر.من مدرک لیسانس ندارم ولی مدرک mba از دانشگاه تهران را دارم.میتونم برای بورسیه اقدام کنم؟

 52. Dorsa گفت:

  سلام اول اینکه رشته mba همون رشته مدیریت بازرگانی هست دیگه درسته؟؟؟
  من میخاستم بدونم در کره هم این رشته رو قبول میکنن یا نه!!؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته MBA یک رشته در مقطع کارشناسی است که با عنوان Master of Business Administration degree شناخته می‌شود و زیر شاخه‌های مختلفی مانند استراتژی، بازاریابی، رفتار سازمانی، فناوری اطلاعات و … دارد.
   این رشته به عنوان یکی از بهترین و شناخته‌ترین رشته‌های دنیا است.

 53. جان محمددانشور گفت:

  سلام‌. من رشته MBA را در هند خواندم. دوست‌دارم DBA را در کشور کاندا بخوانم، چه شرایط لازم است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با استفاده از مدارک تحصیلی لیسانس، نمره زبان حداقل ۵.۵ یا ۶ آیلتس می‌توان به صورت سلف فاند برای شما پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 54. دلارا گفت:

  سلام. وقت بخیر. درصورت گرفتن لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران یا شهید بهشتی. و معدل بالا و نمره حد قبولی زبان.شرایط پذیرش برای بورسیه گرفتن رشته mbaدر دانشگاه های ترکیه مانند سابانجی بوجود میاد؟ و بعد ازون برای مقطع بعدی از ترکیه به کشورهای اروپایی مثل آمریکا یا کانادا و.. شرایط نسبت ب رفتن از ایران بهتره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه نیست ولی می‌توان تحصیل رایگان دریافت کنید و برای رفتن به کشورهای دیگر هم بستگی به عملکرد و رزومه شما دارد.

 55. Sadaf گفت:

  سلام و خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون
  من لیسانس مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه تهران با معدل بالای ۱۷ دارم
  دانشگاهی در آمریکا کانادا یا اروپا هست که امکان فاند یا تحصیل رایگان برای ارشد mba داشته باشم؟ با تشکر از شما🙏🏻

 56. علی گفت:

  سلام . من کارشناسی مدیریت کسب و کار تو دانشگاه علمی کاربردی گرفتم . برای ارشد امکانش هست اقدام کرد برای امریکا ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان ادامه تحصیل رایگان و دریافت بورسیه در مقطع دکترا وجود دارد، در صورتی که تمایل داشته باشید در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهید، به صورت سلف فاند خواهد بود.

 57. Saeid گفت:

  سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی و سابقه کار مفید در رشته میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد دارم و علاقه مند به ادامه تحصیل در ارشد mba هستم و مدرک زبان هم خواهم گرفت برای المان امکان پذیرش و تحصیل رایگان دارم اگر نه کشور دیگری پیشنهاد می کنید که بتونم رایگان پذیرش بگیرم و اگر نه چه پبشنهادی دارین برای اینکه بتونم توی مسیر درست برای گرفتن پذیرش رایگان بیوفتم مثلا حتی ارشد در رشته دیگری بخونم و برای دکتری اقدام کنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان تحصیل رایگان خیلی پایین است، برای دوره مشترک روسیه و آلمان با قابلیت اخذ ۲ مدرک می‌توان با هزینه بسیار پایین برای شما اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 58. مهدی گفت:

  برای مدریت استارتاپ و مدیریت در حوزه آی تی کدام گرایش مناسب هست ؟ و کدام کشور و دانشگاه مناسب این رشته میباشد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدیریت استارتاپ بیشتر از علم به تجربه نیاز دارد که شما بتوانید ارتباط اعضا، طراحی محصول، نیاز بازار و … را برآورد کنید، علاوه بر آن باید بدانید که تمایل دارید در چه جایگاهی می‌خواهید کار کنید. برای نمونه بخش بازاریابی، طراحی محصول و ….
   در حالت کلی اکثر استارتاپ‌ها فارغ‌التحصیلان mba را پذیرش می‌کنند ولی توانایی مخصوصی را درخواست می‌کنند. می‌توانید به سایت استارتاپ‌ها سر بزنید تا از توانایی‌هایی که می‌خواهند اطلاع پیدا کنید.

 59. Mahsa گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بپرسم اگر برای کارشناسی مهندسی معماری خونده باشیم و برای ارشد mbi خونده باشیم، امکانش هست برای دکترا بتونیم اپلای کنیم، البته نمیدونم که آیا mbi دکترا هم داره یا نه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت خواندن MBA در ایران ندارید ولی خب باید این نکته را مد نظر داشته باشید که قبولی از این رشته یه خورده سخت است و باید بیش‌تر تلاش کنید، در صورت داشتن نمره زبان خوب، معدل بالا و رزومه خوب مانند فعالیت علمی و … می‌توانید برای دکترا هم اقدام کنید. مشکلی بابت خواندن MBA ندارید.

 60. داود گفت:

  سلام. ممنون بابت مطالب مفیدتون.
  من ۳۴ ساله هستم، لیسانس صنایع علم و صنعت با معدل پایین. فارغ التحصیل ۹۱ ارشد صنایع شریف با معدل ۱۶.۸۸ و در حال دفاع دکتری رشته صنایع تربیت مدرس. ۱۰ سال هم سابقه کار در حوزه های مرتبط دارم که ۴ سال آن مدیریتی بوده. برای پذیرش دوره mba شانس دریافت فاند دارم؟ در کدام کشورها؟ و اینکه آیا در رزومه باید دکتری را مطرح کنم یا نه.
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

 61. fatemeh گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی مهندسسی شیمی و ارشد مهندسی شیمی پلیمر از دانشگاه ازاد دارم معدلم خوبه تو هر دو. الان میخوام اقدام کنم برای پذیرش ترکیه یا کانادا. به نظرتون اقدام کردن برای MBA مسیر راحتی میتونه داشته باشه یا رشته تحصیلی خودم برای دکترا . مسیر آسان تر با هزینه کمتر کدوم رشته و کشور میتونه باشه.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه شما دارد. مدیریت پروسه پذیرشش آسان‌تر است و به صورت سلف فاند است. دکترا با توجه به رزومه شاید شانس فاند داشته باشید.

 62. فائزه گفت:

  سلام … من کارشناسی عمران خوندم با معدل ۱۵و فارق التحصیل MBA دانشگاه شریف با معدل ۱۸ هستم و ایلتس ۷ دارم …خاستم بدونم با توجه ب اینکه دوره لیسانس مهندسی بودم و ارشد رو MBA خوندم باز هم شرایط گرفتن فول فاند امریکا رو در مقطع دکتری MBA دارم ؟

 63. فائزه گفت:

  باسلام …من کارشناسی عمران رو با معدل ۱۵ گرفتم و امسال فارق تحصیل ارشد MBA از دانشگاه صنعتی شریف با معدل ۱۸ شدم …خاستم ببینم من میتونم با توجه ب اینکه ک دوره کارشناسی رو مهندسی عمران خوندم برای مقطع دکتری آمریکا فول فاند بگیرم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه برای رشته غیرمرتبط وجود ندارد و شانس بسیار پایینی خواهید داشت.

 64. Z.A گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه غر انتفاعی با معدل ۱۷/۸۰ دارم..دیپلم حسابداری هم گرفتم و الان به عنوان حسابدار در شرکت مشغول به کار هستم..۲۳ ساله هستم..زبان رو هم دارم میخونم..آیا من الان میتونم برایMBA پذیرش بگیرم یا باید دوسال سابقه کاریم اوکی بشه؟؟و اگر ک میتونم کدام کشور؟اگر تا زمان پذیرش نمره زبان خوب نباشه شرایط پذیرش چقدر متفاوت میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بدون آزمون زبان امکانپذیر نیست. برای گپ تحصیلی باید سابقه کار مرتبط داشته باشید تا بتوان توجیه کرد.

 65. Sadat گفت:

  سلام من کارشناسی شیمی دارم میشه برای ارشد mbaبخونم؟ کدوم کشور؟ و ایا بورسیه ب من تعلق میگیره؟ ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما در صورتی که مدرک زبان داشته باشید، می‌توان برای کشورهای کانادا، ترکیه و روسیه همراه با شهریه پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید، همکاران ما آماده هستند تا شما را در این پروسه راهنمایی کنند.

 66. Sadat گفت:

  سلام من کارشناسی شیمی دارم میشه برای ارشد mbaبخونم؟ کدوم کشور؟ و ایا بورسیه ب من تعلق میگیره؟ ممنون از مطلبتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کانادا، روسیه و روسیه همراه با شهریه اقدام کنید، به شرطی که نمره زبان داشته باشید.

 67. laya گفت:

  من فوق دیپلم معماری دارم-برای لیسانس چه رشته ای بخونم که بعدش بتونم برای تحصیل در کشور دیگه موفق باشم؟با ۲سال لیسانس تو کدوم کشور میتونم mbi بخونم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این دوره برای کارشناسی ارشد است و شما در وهله اول باید مدرک کارشناسی خودتان را دریافت کنید و سپس اقدام کنید که می‌توان برای آلمان یا کانادا درخواست بدهید.

 68. اسما گفت:

  سلام وقت بخیر . من دانشجوی لیسانس مدیریت هستم . ایا دکترای مستقیم برای این رشته خارج از ایران وجود دارد ؟ میشه مستقیم از لیسانس وارد دکترا شد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه امکانپذیر نیست، شما باید کارشناسی ارشد و سپس دکترا بخوانید.
   دوره‌های DBA هستند که معادل دکترا هستند ولی خود دکترا نیستند و البته نیاز به تجربه کاری مدیریتی و … است.

 69. محسن گفت:

  سلام ممنون از مطالبتون
  من در دوره کارشناسی حسابداری خوندم آیا با خوندن ارشد رشته mba در ایران ،آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاهی از کشور کانادا رو دارم؟
  و آیا رشته حسابدادی و mba مربوط به هم هستند که مورد قبول واقع بشه در کشور دیگه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن نمره آیلتس ۶.۵ امکانپذیر است ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همراه با شهریه خواهد بود که باید پرداخت کنید.

 70. مهدی راستکار گفت:

  خیلی عالی دوتا سوال داشتم آیا لزمه هم ایلتس هم تافل و هم جی مت رو داشته باشیم یا فقط تافل و جی مت کافین؟ چطور خودمون رو برای جی مت حاضر کنیم کلاس یا کتابی تو ایران هست که بتونه کمکمون کنه ؟ و در آخر اینکه در مورد تجربه کاری باید ۲ سال تمام کار کنیم یا فقط داشتن یه مدرکی که نشون بده من تو یه شرکت کار کردم کافیه منظورم اینه که کار نکرده باشم ولی یه مدرک از یه شرکت بگیرم که اینجا بودم و کار کردم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد تافل یا آیلتس یکی کافی است و شما باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا بدانید که چه نمره‌ای برای آیتلس یا تافل می‌خواهند.
   در مورد کتاب یا کلاس هم بلی کتاب و کلاس خوب وجود دارد که می‌توانید با جستجو به کلاس‌های آنلاین یا حضوری هم دسترسی داشته باشید.
   در مورد کار هم اگر مرتبط باشد بهتر است و نشان دهید که در مسیر ادامه تحصیل و تخصص خودتان بودید.

 71. یاسمن گفت:

  با سلام و وقت بخیر من كارشناسی مكانیك خوندم اگر ارشد mba ایران بخونم می تونم بورسیه برای كشوری بگیرم جهت مقطع دكترا؟

 72. یاسمن گفت:

  با سلام و وقت بخیر من كارشناسی مكانیك خوندم اگر ارشد mba ایران بخونم می تونم بورسیه برای كشوری بگیرم جهت مقطع دكترا؟ تحصیل رایگان چطور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که رزومه خوبی اعم از معدل، نمره زبان و نمره gmat یا gre خوبی داشته باشید، بلی امکانپذیر است.

 73. حنا گفت:

  من لیسانس کامپیوتر دارم هنرستان درس خوندم و دیپلم ۱۱ ساله دارم و تو دانشکده لیسانس ناپیوسته گرفتم معدلم ۱۸.۵ و میخوام در رشته ی مدیریت منابع انسانی بورس بگیرم تا چه حد شانس دارم ۲۲ سالمه و دو ساله ک به عنوان مدرس کامپیوتر کار میکنم

 74. ارمیتا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۳ مدیریت بازرگانیم میخواستم بپرسم بین کانادا امریکا فرانسه برای ارشد ترتیب برتریشون چیه در mba

 75. ameri گفت:

  سلام . من لیسانس زبان انگلیسی دارم و فوق هم قبول شدم که متاسفانه ادامه ندادم . آیا امکانش هست رشته ی MBA رو در کانادا بخونم ؟

 76. ساری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس روانشناسی دارم خیلی علاقه به رشته MBAدارم در گرایش منابع انسانی می تونم بورس بگیرم در دانشگاه های اسکاندیناوی ؟ ToEFLوGREهم دارم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه شما تغییر رشته دارید و این سبب کاهش شانس شما می‌شود، می‌توان با پرداخت هزینه پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 77. armin گفت:

  سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی پیام نور رو دارم الان میخوام اقدام کنم برای ارشد مدیریت زیرشاخه مدیریت بازرگانی بین المللی، خواستم ببینم امکانش هست برای کشورهایی مثل نروژ والمان فاند بگیرم؟ اگر بله چه چیزهایی مورد نیاز است؟ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان فاند نیست، همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 78. مهدی گفت:

  سلام یک سوال داشتم
  اگر ممنون میشم بعد از ارسال پاسخ ایمیل نیز کنید تا متوجه شوم

  اگر لیسانس نرم افزار داشته باشیم و در ۳ سال گذشته یک استارتاپی در ایران راه اندازی کرده باشیم و برای MBA یک کشور پیشرفته اقدام کنید
  چقدر شانس قبولی داریم؟
  چقدر نیز شانس فول فاند یا بورسیه رو داریم ؟
  ( امار بر اساس نتایج و کسانی که قبول شدند رو میخوام داشته باشم که چقدر احتمال قبولی داریم )

  معدل کارشناسی نیز ۱۵ میباشد

 79. الی گفت:

  سلام بنده ۳۲ سالمه و لیسانس معماری ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه آزاد تهران شمال دارم برای دکتری کدوم کشور و با چه شرایطی میتونم اقدام کنم .. البته ایلس هم ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به تغییر رشته شما، برای شما ارشد مجدد توصیه می‌شود. نمره زبان و معدل لیسانس لازم است.
   در مورد نمره زبان هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما باید برای پذیرش و زندگی در یک کشور دیگر نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارید.

 80. مژده گفت:

  سلام. من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه سراسری زنجان با معدل ۱۶.۱ داشتم و ارشد مدیریت تحول از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل ۱۷.۸۴. می‌خوام بدونم آیا برای منی که مدیریت خوندم MBA خوندن مناسبه یا تکرار هست؟ و اینکه با توجه به اینکه از مدرک خوب زبان برخوردار باشم پیشنهاد شما اینه که برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، مناسب هست این رشته رو بخونم؟ شانسم برای کجا بیشتر است؟ ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این مورد بستگی به رزومه شما و البته هدف شما از ادامه تحصیل دارید.
   در حالت کلی رشته MBA به عنوان یکی از رشته‌های پرطرفدار شناخته می‌شود که به شما کمک می‌کند تا دیدگاه متفاوتی داشته باشید و یکی از بهترین رشته‌ها است.

 81. Mahdi گفت:

  با سلام
  بنده ۲۴ سالمه
  کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ دارم
  ایلتس ۷
  با مدرک GRE
  میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه های امریکا و کانادا فاند یا فول فاند برای ارشد بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن مقاله شانس نسبت بیشتری هم خواهید داشت.
   هر چند می‌دانیم که احتمال نوشتن مقاله در این مقطع بسیار کم و البته مشکل است.

 82. دنیا گفت:

  سلام ، ببخشید من ۱۸ سالمه میخوام در یکی از رشته های مدیریت تحصیل کنم در مقطع کارشناسی و برای ارشد قصد مهاجرت دارم ، میخواستم بپرسم کدام رشته مدیریت مناسب هست و شامل بورسیه تحصیلی رایگان میشه و چه کشور هایی بورسیه برای رشته مدیریت میدهند ؟ ممنونم از پاسخگویی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مهم‌تر از رشته رزومه شما در مدیریت و البته سایر رشته‌ها است. پیشنهاد می‌کنم که شما رشته مورد علاقه خودتان را انتخاب و تحصیل کنید، حتی شما می‌توانید رشته اقتصاد و … را هم انتخاب کنید.
   در ضمن این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت کم است و بهتر است برای مقطع دکترا اقدام کنید.

 83. علی گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من ۱۵ سال دارم به رشته business علاقه زیادی دارم
  و میخواهم دانشگاهم را بیزینس بخونم ۱ سال بعد هم اآیلتس دریافت میکنم با نمره ۷ به بالا به نظرتون میتوانم در مقطع دیپلم یا لیسانس و یا …..
  با دریافت بورسیه اقدام به تحصیل در کشور های خارجی بدهم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر منظورتان MBA است، جواب نه است، چون این رشته مختص کارشناسی ارشد است و احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته کم است.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در یک کشور خارجی ادامه تحصیل دهید به صورت رایگان، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید که نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست و شما باید مدرک زبان کشور مقصد را داشته باشید و البته معدل بالای ۱۸ داشته باشید.

 84. صدرا گفت:

  باسلام مدرک کارنشناسیMBA دارم و قصد ادامه تحصیل در کانادا دارم یا امریکا مدرک زبان اقدام نکردم هنوز ولی میتوانم تافل با جی ار ای هوم ادیشن ارائه کنم در طی دوسه ماه چون تسلط زبان دارم یا ایلتس ۶.۵ ایا امکان دریافت بورسیه دارم گپ تحصیلی ندارم و تازه فارق التحصیل شدم مدل ۱۹ ولی دانشگاه علمی کاربردی متاسفانه .ممنون میشم راهنماییم کنیم در کدام دانشگاه امکان پذیرش با کمترین هزینه رو دارم

 85. Mm گفت:

  سلام در صورت تغییر رشته در مقطع ارشد در همه کشورها باید شهریه پرداخت کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر منظور شما رشته MBA است، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته بسیار کم است.

 86. Sm گفت:

  سلام وقت بخیر .
  من لیسانس حسابداری دارم. میتونم در مقطع ارشد mba در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنم ؟.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تغییر رشته شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی کاهش می‌دهد و اینکه در حالت کلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته MBA کم است.

 87. Eli گفت:

  سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی خوندم و ۲ سال سابقه کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ دارم. آیا شانس پذیرش MBA در کانادا و امریکا رو دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سابقه کار، نمره زبان و معدل شانس خواهید داشت که البته همراه با شهریه خواهد بود.
   در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 88. DH گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم با داشتن مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی میتوان در رشته MBA در خارج از کشور تحصیل کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این رشته به عنوان یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در دنیا شناخته می‌شود و متقاضیان زیادی دارد، احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته پایین است و شما باید رزومه خوبی داشته باشید تا قبول شوید.

 89. A.n گفت:

  سلام خسته نباشید من کارشناسی رو اقتصاد کشاورزی خوندم ،ارشد میخوام mba بخونم برای دکتری در خارج، شهریه باید پرداخت کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و دانشگاه و دوره مد نظر شما دارد.
   در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، می‌توانید به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید.

 90. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  کارشناسی صنایع برنامه ریزی و‌تحلیل‌ سیستم ها دارم و ارشد MBA و نزدیک ۵ سال سابقه شغلی سرپرست بازرگانی و مدیر شعبه دارم (۳۲) سالمه.. برای مهاجرت اروپا از چه روشی امکانش هست؟ پوزیشن دکتری؟ یا ارشد مجدد mba? یا کاری؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به کلیات رزومه، ارشد مجدد و ادامه تحصیل رشته خودتان. نمره زبان حداقل ۶.۵ آیلتس هم نیاز است.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به کلیات رزومه، ارشد مجدد ادامه رشته خودتان پیشنهاد می‌کنیم، نمره زبان حداقل ۶.۵ آیلتس نیاز است.

 91. km گفت:

  سلام وقت بخیر. برای خوندن رشته mba در خارج از کشور برای ارشد یا دکتری، برای کارشناسی در ایران چه رشته ای باید انتخاب کنم؟ مدیریت بازرگانی یا چه مدیریتی؟ و اینکه علاقمد به تحصیل در کره جنوبی هستم از طریق بورسیه دولتی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تفاوت چندانی در رشته تحصیلی ندارد. شما باید رزومه خوبی داشته باشید.
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته MBA و کره جنوبی کم است. پیشنهاد می‌کنم که شانس خودتان را امتحان کنید و تلاش کنید که در صورتی که موفق نشدید، برای مقطع دکترا اقدام کنید.

 92. زهرا گفت:

  با سلام و درود
  سوالاتی برام ایجاد شد که ممنون میشم پاسخ بدین و با توجه به شرایط راهنماییم بفرمایین
  آیا داشتن فروشگاه اینترنتی و مدیریت سایت فروشگاهی خود که در وزارت ارشاد و صمت ثبت شده باشد را میتوان به عنوان سابقه کاری محسوب کرد ؟؟
  لیسانس مهندس فضای سبز دارم و بسیار مایل به تحصیل در MBA هستم ، دو تا فروشگاه اینترنتی دارم که مدیریتشون میکنم و به تازگی هم در قسمت شرکت های دانش بنیان دانشگاه شروع به فعالیت کردم و در مرحله ثبت ایده هستیم … با توجه به اینکه مدرک زبان کره ای تاپیک ۵ رو دارم ، به نظرتون چقدر احتمال قبولی در این رشته وجود داره ؟ و اینکه برای کانادا به چه نحوی میشه ؟ پیشنهاد شما کدوم کشوره و اگه ممکنه هزینه های حدودی رو هم لطف کنین بگین… 🙏
  پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدیریت سایت فروشگاهی به عنوان رزومه کاری شما است و شما باید رزومه تحصیلی برای ادامه تحصیل خود داشته باشید، شما باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته mba بسیار کم است و باید با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید یا اینکه در ایران رشته مرتبط بخوانید و برای مقاطع بالاتر اقدام کنید یا اینکه در خارح از کشور ادامه تحصیل دهید و سپس برای ارشد یا دکترا اقدام کنید.
   البته سایر موارد مانند نمره زبان، سن و … هم مهم است.

 93. زهرا گفت:

  متشکرم سوال دیگه ای که وجود داره
  اگر اون خلع آموزشی رو با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای مرتبط پر کنم و سپس اقدام کنم آیا احتمال افزایش شانس وجود داره ؟؟!

 94. امیرمحمد گفت:

  سلام و احترام بنده دانشجوی رشتع مدیریت بازرگانی مقطع کارشناسی هستم و ۲۱ سالمه میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل مرتبط با رشته ام چه کشور هایی پذیرش رشته مدیریت را راخت تر قبول میکنند

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا بیشتر است، در صورت داشتن نمره معدل خوب و نمره زبان بالای ۷ می‌توانید برای کشورهای اروپایی یا کانادا و حتی آمریکا اقدام کنید.

 95. رز گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من لیسانس رشته اقتصاد دارم
  خواستم سوال کنم که mba به چه اندازه با رشته من در ارتباطه ؟
  اصلا به همدیگه مرتبط هستند ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تمام ورودی‌های رشته MBA از رشته‌های دیگر است. شما می‌توانید در درک مطالب اقتصادی بهتر عمل کنید.
   MBA بیشتر دید و درک شما را از دنیای بیزینس بهبود می‌ده برای همین برای افرادی که می‌خوان دید بهتری داشته باشند و بتوند کسب‌وکار خودشون را راه‌اندازی کنند. MBA توصیه می‌شود.

 96. نسرین گفت:

  من ۵۱ سالمه رشته کارشناسیم شیمی کاریردی دانشگاه آزاد شاهرود خوندم و ارشدم رو رشته مدیریت بازرگانی بازاریابی ازدانشگاه پیام نوربا معدل ۱۸/۹۴ گرفتم برای ارشد mba کشور قبرس با حداکثر درصد بورسیه تحصیلی چه شرایطی باید داشته باشم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به کشور مد نظر شما دارد ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که با توجه به سن و رشته مد نظر شما، دریافت بورسیه تحصیلی بعید است.

 97. nm گفت:

  سلام من ۵۱ سالمه و کارشناسی آزاد شیمی کاربردی و ارشد مدیریت بازرگانی بازاریابی از پیام نور با معدل بالا رو دارم با چه شرایطی میشه از بورسیه کامل استفاده کرد؟

 98. صبا گفت:

  با سلام ، سوال بنده اینه که آیا با ارشد رشته حسابداری هم میشه برای mba در مقطع دکترا اپلای کرد ؟ و چقدر شانس برای پوزیشن فول فاند در این مورد وجود داره ؟ آیا کشور سوئیس هم در این رشته و این مقطع پذیرش داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تغییر رشته شانس شما برای دریافت بورسیه را به شدت کاهش می‌دهد.

 99. آلاله گفت:

  سلام بنده فارغ‌التحصیل رشته مدیریت پروژه از تربیت مدرس ام دارای یک مقاله isi و آیلتس ۶.۵ معدل ۱۷ به بالا برای ارشد مجدد در MBA گرایش مدیریت عمومی یا منابع انسانی در کشور آمریکا شانس قبولی دارم؟ با وجود گپ تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید