بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور

امروزه دانشجویان ایرانی بسیاری رویای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور را در سر می‌پرورانند. بدون شک رشته‌ی حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته‌های علوم انسانی در میان تمامی دانشجویان در سطح جهانی است. به‌ طور کلی اغلب افرادی که تصمیم به ‌ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق را دارند، مطمئن هستند که آینده‌ی تحصیلی خود را با گذراندن دوره‌ی کارشناسی به ‌اتمام نخواهند رساند و اغلب دانشجویان این رشته به ‌داشتن مدرک کارشناسی بسنده نمی‌کنند. چرا که آنها برنامه‌های طولانی مدتی برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی خود دارند. این متن به بررسی واحدهای ارائه شده در شاخه‌های مختلف رشته‌ی حقوق و دانشگاه‌های برتری که در این رشته اقدام به جذب دانشجو می‌کنند، می‌پردازد. اگر قصد ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

 

ادامه تحصیل در رشته حقوق

ادامه تحصیل در رشته حقوق

اغلب افرادی که وارد رشته‌ی حقوق می‌شوند، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای خود را نیز به ‌اتمام می‌رسانند، چرا که در هر کدام از مراحل و مقاطع تحصیلی، دانشجویان رشته‌ی حقوق می‌توانند دانش و تجربه‌های بسیار زیادی برای آینده‌ی شغلی خود کسب کنند. همه‌ی این افراد به ‌دنبال ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی محبوب خود هستند تا به‌ مقاطع بالاتر دست پیدا کنند. دانشجویان حقوق با ادامه‌ی تحصیل و ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر می‌توانند به‌ عنوان وکلای رسمی دادگستری و مشاوران حقوقی مشغول به ‌کار و فعالیت شوند. عموما کسانی که وکیل می‌شوند یا در رشته‌ی حقوق ادامه تحصیل می‌دهند، افراد باهوشی هستند. این افراد از علاقه، پتانسیل ذهنی و فکری، و پشتکار بالایی برخوردار هستند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان حقوق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

کسی که به تحصیل در ‌رشته‌ی حقوق می‌پردازد، باید دارای مهارت‌های بسیار زیادی از جمله داشتن دانش کافی در مورد مسائل حقوقی، درک تجارت و کسب و کار، دانش جامعه شناسی، احاطه به سیاست و اخلاق دنیای معاصر، قدرت مناظره، توانایی تنظیم اسناد حقوقی، تسلط بر زبان تخصصی رشته‌ی حقوق، قدرت درگیری با مسائل پیچیده از زوایای مختلف، توانایی ارائه‌ی استدلال و دفاع، داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی به صورت کتبی و شفاهی، توانایی خود مدیریتی، مهارت‌های فناوری اطلاعات و کامپیوتر، مهارت‌های تحقیقی، مهارت کار تیمی، دانش ریاضیات و مهارت استدلال و تفکر و تحلیل، مهارت‌های تحقیق در مورد مسائل حقوقی و مهارت‌های حل مسئله باشد. به ‌یاد داشته باشید که رشته‌ی حقوق رشته‌ی بسیار وسیعی است که می‌تواند در جنبه‌های مختلفی مانند کسب و کار، حقوق بین الملل، تجارت، روابط بین الملل، حقوق جزا، و غیره به‌ شما سود رسانی کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید رشته‌ی حقوق یکی از اولین رشته‌های تحصیلی بوده که در دانشگاه‌های دنیا ارائه شده اشت.

تحصیل حقوق در خارج از کشور

 

مهم‌ترین سرفصل‌های رشته حقوق در دانشگاه‌ها

از جمله تخصص‌هایی که در طول تحصیل در رشته‌ی حقوق به دانشجویان ارائه داده می‌شوند، می‌توان به ‌موارد زیر اشاره کرد: قوانین مالیاتی، روش‌های حقوقی، حقوق قراردادها، قانون و جامعه، حقوق املاک، حقوق بین الملل، قانون کسب و کار و تجربه، تجارت حقوق کیفری، قانون اساسی، جرم شناسی، حقوق بشر، حقوق کار، دولت و قانون، قانون، جامعه و فرد، حقوق و جزای مدنی، و سایر موارد.

رایج‌ترین گرایش‌های رشته حقوق

به‌ طور کلی می‌توان گفت که با ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق شما می‌توانید گرایش‌های مختلفی را انتخاب کرده و تخصص‌های لازم در آن زمینه را کسب نمایید. از جمله این گرایش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حقوق کیفری که از جوانب مختلف قانون به جرائم می‌نگرد، مسائل نظریه‌ی جرم و جنسیت که شامل بررسی کیفری انواع جنایت و قتل می‌شوند، مجرمان، اختلالات ذهنی، حقوق کیفری اروپا، اعدام در قانون و پاسخ به ‌حقوق مربوط به مسئله‌ی تروریسم. همچنین می‌توانید شاخه‌هایی مانند عدالت کیفری، احیای عدالت، مشکلات جرم در سطح جهان، حقوق بشر، روش‌های اجتماعی و حقوقی را مطالعه و بررسی کنید.

از دیگر شاخه‌های مربوط به ‌حقوق می‌توان به ‌حقوق املاک اشاره کرد که شامل حقوق املاک و مستغلات منقول و غیرمنقول است. شما می‌توانید با تمامی قوانین مربوط به ‌زمین و ملک، قوانین مربوط به ‌صاحب آن و قوانین ساخت و ساز در آن آشنا شوید. مطالب ارائه شده در واحدهای درسی نیز در زمینه‌ی حقوق مؤجر، حقوق مستاجر، حقوق املاک تجاری، سهام مالکیت، قوانین ساخت و ساز و غیره خواهند بود.

از شاخه‌های دیگر این رشته می‌توان به‌ حقوق تجارت اشاره کرد که به ‌قراردادها و رفتارهای افراد در مواجهه با کسب و کار در صنایع و تجارت مربوط می‌شود. این شاخه از شاخه‌های حقوق مدنی به‌ شمار می‌آید. حقوق علوم اقتصاد، کسب و کار، مدیریت و امور مالی نیز جزء زیر مجموعه‌های این رشته هستند. شما می‌توانید با تحصیل در این رشته، به‌ همکاری با شرکت‌هایی که ساختار مالی آنها در ابعاد وسیعی است، بپردازید.

ازجمله گرایشات دیگری که امروزه بسیار مهم به ‌حساب می‌آید، حقوق خانواده است. همان‌طور که از اسم این شاخه پیدا است، در این گرایش دانشجویان با حقوق مرتبط با خانواده آشنا خواهند شد. مواردی پیرامون والدین، فرزندان و مراقبت از آنها، طلاق، ازدواج، حقوق بشر، فرزند خواندگی و تمامی آنچه که مربوط  به ‌حقوق خانواده است، در این گرایش مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.

یک فارغ‌التحصیل حقوق باید چه توانایی‌هایی داشته باشد؟

به‌ عنوان یک فرد تحصیل کرده در رشته‌ی حقوق خانواده شما باید بتوانید از قوانین حاکم بر اختلاف بین خانواده‌ها، حقوق فردی، اختلافات خانوادگی، طلاق، کودک آزاری، و موارد مربوط دیگر اشراف داشته باشید. اما به ‌یاد داشته باشید که شما به‌ عنوان دانشجوی حقوق می‌توانید موضوعات متنوعی شامل حقوق تفریح و سرگرمی، حقوق شرکت‌ها، حقوق مهاجرت، حقوق دریایی، حقوق رسانه، حقوق طلاق، حقوق اجتماعی، حقوق ورزشی، حقوق مالیات، و ‌تخصص‌های دیگر را انتخاب کنید.

‌چگونگی ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور

بعد از اینکه اطلاعات کلی درباره رشته حقوق و دانشجویان خواستار این رشته ارائه کردیم، دیگر فرصت آن رسیده است که به ‌چگونگی ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور بپردازیم. معمولاً اخذ پذیرش در رشته‌ی حقوق در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته بسیار سخت است، اما به ‌یاد داشته باشید که موفقیت در این امر غیر ممکن نیست، فقط کافی است تصمیم بگیرید و تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید از طریق تحصیل در یک دانشگاه معتبر از آینده‌ی بهتری برخوردار شوید. انواع گرایش‌های موجود در رشته تحصیلی حقوق در داخل کشور که شامل حقوق اسلامی و حقوق مدنی کشورمان است، با سایر رشته‌های مرتبطی که در جهان ارائه می‌شود کمی تفاوت دارند. اگر بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی‌تان قصد بازگشت به ایران و اشتغال به کار در زمینه‌ی رشته‌ی تحصیلی خود را دارید، با توجه به‌ علاقه‌مندی خود باید دنبال کشور و دانشگاهی بگردید که گرایش‌های مرتبط با بازار کار رشته‌ی حقوق در کشور خودمان را داشته باشند. در این صورت خواهید توانست این قوانین را در کشور خود نیز اعمال کرده یا از آنها دفاع کنید.

مانند تمام رشته‌های دیگر، برای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم برای به ‌حداقل رساندن میزان هزینه‌های خود در خارج از کشور به ‌دنبال بورسیه‌ی تحصیلی مناسب از یک دانشگاه معتبر باشید، تا بتوانید از مزایای یک زندگی ارزان و راحت دانشجویی برخوردار شوید. بهره‌مندی از بورسیه‌ی تحصیلی این امکان را فراهم می کند که بتوانید از یک دانشگاه معتبر و از یک کشور قابل قبول فارغ التحصیل شده و بدین ترتیب آینده‌ی تحصیلی و کاری خود را تضمین کنید. به ‌یاد داشته باشید که دانشجویان بسیاری قصد اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و دریافت بورسیه‌ی تحصیلی را دارند. به این ترتیب برای موفقیت در اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی رقیبان سرسختی خواهید داشت. شما باید بتوانید تمام مدارک لازم و همین طور یک رزومه‌ی بسیار خوب برای خود آماده کنید تا شانس موفقیت خود را بالا ببرید.

 ادامه تحصیل حقوق در  کشور انگلستان

تحصیل حقوق در انگلستان

تحصیل حقوق در انگلستان

برای تمامی مقاطع تحصیلی در خارج از کشور، کشور انگلستان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای تمامی دانشجویان خارجی است. به ‌یاد داشته باشد کشور انگلستان بورس‌های مختلفی را برای تحصیل در رشته‌ی حقوق ارائه می‌دهد. اغلب بورس‌هایی که کشور انگلستان به ‌دانشجویان خود ارائه می‌دهد، شامل بورس‌های دولتی می‌شود. برای آگاهی از مدارک لازم برای اخذ بورس تحصیلی، باید به سایت دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید، مراجعه کرده و مدارک لازم را طبق استانداردهای تعیین شده توسط دانشگاه آماده کرده و در بازه‌ی تاریخی مشخص شده، به دانشگاه ارسال نمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در انگلستان: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های انگلیس

ادامه تحصیل حقوق در کشور  آمریکا

تحصیل حقوق در آمریکا

 

گرفتن بورسیه تحصیلی حقوق در دانشگاه‌های کشور آمریکا کمی سخت است. چرا که کشور آمریکا خواهان جذب دانشجویانی است که از لحاظ توان علمی و دانش پیش زمینه، در سطح بالایی باشند. داشتن معدل بالا در دوران  لیسانس یا دبیرستان نیز یکی از شرایط اولیه دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش دانشجویان رشته‌ی حقوق است. هم‌چنین به ‌یاد داشته باشید که کسب نمره‌ی بالا در آزمون زبان انگلیسی زبان در کشور آمریکا یکی از بایدهای اجتناب‌ناپذیر برای موفقیت در اخذ پذیرش در رشته‌ی حقوق است. امکان اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور آمریکا، بیشتر از دوره‌ی تحصیلی کارشناسی است.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های آمریکا

 ادامه تحصیل حقوق در کشور استرالیا

تحصیل حقوق در استرالیا

 

در حال حاضر کشور استرالیا شاخه‌های مختلفی را برای دانشجویان و داوطلبان متقاضی در رشته‌ی حقوق ارائه می‌دهد. یکی از شاخه‌های مهمی که کشور استرالیا در آن به ‌ارائه‌ی واحدهای دانشگاهی می‌پردازد، شاخه‌ی حقوق عمومی است که مربوط به ‌قوانین دولت و جامعه، حقوق اساسی، حقوق اداری و حقوق جزایی می‌شود.

شاخه دیگری از حقوق و حقوق بشر در این کشور نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است و دانشجویان بسیاری متقاضی ادامه‌ی تحصیل در این گرایش هستند. این گرایش، شاخه‌‌ای از حقوق خصوصی است که مربوط به روابط افراد با همدیگر، حقوق مدنی، حقوق تجارت و حقوق خانواده می‌شود. یکی از رشته‌های پرطرفدار دیگری که در کشور استرالیا می‌توانید در آن به ادامه‌ی تحصیل بپردازید، رشته‌ی حقوق بین‌الملل است. خاطرنشان می‌کنیم حقوق بین الملل از جمله رشته‌های محبوب در میان تمامی دانشجویان کشورهای جهان است. دانشگاه‌های معتبر و معروفی که در کشور استرالیا  ‌به ‌ارائه‌ی واحدهای درسی رشته‌ی حقوق می‌پردازند،

عبارت هستند از: دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه ادلاید، دانشگاه استرالیای غربی، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه مرداک، دانشگاه گریفیت، دانشگاه کانبرا و دانشگاه ویکتوریا.

دانشکده‌هایی که در بالا به‌ آنها اشاره کردیم جزء دانشگاه‌هایی هستند که تحصیل در آنها رایگان نیست و دانشجو موظف به پرداخت شهریه‌ی دانشگاه است.. اما خبر خوب اینکه هنوز برخی از دانشگاه‌های کشور استرالیا اقدام به ‌ارائه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی برای دانشجویان با استعداد و علاقه‌مند می‌کنند. دانشگاه استرالیا همانند دانشگاه‌های آمریکا برای قبول درخواست پذیرش شما، مدرک زبان معتبر و کسب نمره‌ای بالا  در آزمون آیلتس، تافل، یا هر مدرک معتبر زبانی را از شما انتظار دارد. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه باید به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید و با دقت شرایط ذکر شده در سایت دانشگاه را مطالعه و بررسی نمایید. چرا که هر دانشگاه برای اخذ دانشجو در هر مقطع تحصیلی استانداردها و شرایط خاصی را مشخص می‌کند.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور روسیه

تحصیل در روسیه در رشته حقوق

 

کشور روسیه یکی از کشورهایی است که خدمات دانشجوی خوبی در زمینه‌ی حقوق بین الملل و مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ‌دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این کشور امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف برای دانشجویان رشته‌ی حقوق را فراهم می‌کند. برای اینکه بتوانید در کشور روسیه دوره‌ی دکترای حقوق بین الملل خود را بگذرانید، باید دروس تخصصی و اختیاری را که دانشگاه به شما ارائه می‌دهد را با موفقیت به ‌اتمام برسانید. دانشگاه‌های معتبر کشور روسیه مانند سایر کشورهای پیشرفته برای موافقت با درخواست پذیرش شما در رشته‌ی حقوق بین الملل، از شما دانشجویان داوطلب معدلی بالا در مقطع تحصیلی قبلی، مدرک زبان معتبر با نمره‌ی قابل قبول، و همچنین معرفی نامه‌های قوی از اساتید دوره‌های قبلی تحصیلی شما را خواهند خواست. برخی از دروسی که در این دوره به ‌شما ارائه خواهند شد عبارت هستند از حقوق بین الملل، بررسی مکاتب فلسفی، متون پیشرفته‌ی حقوقی، حقوق بشر، اسناد بین الملل، و غیره. همانطور که اطلاع دارید، کشور روسیه دارای یک اقتصاد بسیار قوی است و از کیفیت زندگی نسبتاً خوبی برخوردار است. باید اضافه کرد که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپا در کشور روسیه واقع شده‌اند، به‌ همین خاطر در صورت موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید به ‌شما تبریک گفت. چرا که با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه می‌توانید آینده‌ی تحصیلی و کاری روشنی برای خود تجسم نمایید.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور فرانسه

تحصیل حقوق در فرانسه

 

در حال حاضر تحصیل در رشته حقوق در کشور فرانسه می‌تواند یکی از هدف‌های بزرگ برای دانشجویان و داوطلبان علاقمند به ‌این رشته باشد. در صورتی که موفق به‌ اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه و اقامت تحصیلی این کشور شوید، شما یکی از بهترین راه‌های ورود به‌ این کشور را برای خود پیدا کرده‌اید.

اغلب متقاضیان تحصیل در رشته ی حقوق در فرانسه می‌دانند که تمامی مقاطع تحصیلات عالی در کشور فرانسه به‌ صورت رایگان برگزار می‌شوند. اما از طرفی نیز باید در نظر داشته باشد که قوانین مختلفی متوجه نظام آموزش و پرورش کشور فرانسه می‌شوند، که قوانین مهاجرتی می‌تواند در بخشی‌هایی از این قوانین دچار چالش شود. در واقع دانشجویان بین المللی که تابعیت اروپا را دارند اجازه‌ی دارای اجازه‌ی ادامه تحصیل رایگان در کشور فرانسه هستند و با پرداخت تنها مقدار بسیار کمی هزینه می‌توانند از تمامی امکانات تحصیل در یک کشور اروپایی با سطح علمی بالا برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در فرانسه: معرفی برترین شهرهای دانشجویی و دانشگاه‌های فرانسه

شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که نام دانشگاه پرآوازه‌ی سوربن به‌ گوشش نخورده باشد. تقریباً آرزوی تمام دانشجویان داوطلب ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور، ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه است. یکی از معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها از لحاظ علمی، آموزشی و پژوهشی در سراسر دنیا دانشگاه قدیمی سوربن است که جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به‌ شمار می‌آید. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه کشور فرانسه است. در حال حاضر شما قبل از هر گونه گونه اقدامی لازم است که فرم درخواست ثبت‌نام دانشگاه مذکور را پر کرده و تمامی مدارک تحصیلی موجود خود مانند مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی و ریز نمرات دوره‌های قبلی تحصیلی خود را به‌ زبان فرانسه ترجمه کنید. به ‌یاد داشته باشید کشور فرانسه تمامی مدارک  شما را با ترجمه‌ی زبان فرانسه قبول خواهد کرد، این مدارک باید به ‌تایید وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران رسیده باشند و سپس به سفارت این کشور تحویل داده شوند. به‌همراه مدارکی که در بالا به ‌آنها اشاره کردیم، شما نیازمند یک نامه‌ی انگیزشی مناسب برای تحویل به ‌دانشگاه و سفارت فرانسه هستید. در ضمن برای خود چند توصیه‌ی نامه معتبر از اساتید خوب دانشگاه خود کنار بگذارید. به ‌یاد داشته باشید که داشتن مدرک زبان انگلیسی و آشنایی با زبان فرانسه می‌تواند یک پله‌ی مناسب برای صعود شما در جهت دریافت پذیرش تحصیل در رشته‌ی حقوق از دانشگاه‌های فرانسه و مخصوصا دانشگاه سوربن باشد.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور کانادا

تحصیل حقوق در کانادا

 

کشور کانادا یکی از موفق‌ترین کشورها در زمینه‌های امور اقتصادی، داد و ستد و سلامت اموال مردم خود است. برای اینکه شما بتوانید در کشور کانادا تبدیل به ‌یک وکیل موفق یا دانشجوی خوب شوید، باید از یک سری فیلترها مانند دوره‌های مختلف آموزشی، برخی از آزمون‌ها و مصاحبه‌ها بگذرید. بازار کار رشته‌ی حقوق در کشور کانادا بسیار داغ است و وکلای مشغول به ‌کار در این کشور از دستمزدهای بسیار مناسبی برخوردار هستند. قوانین تحصیلی و کاری در کشور کانادا بیشتر شبیه به‌ کشور آمریکا است. کشور کانادا آماده‌ی ارائه خدمات آموزشی در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، فوق کارشناسی ارشد و دکترای حقوق برای دانشجویان متقاضی و علاقه مندان به تحصیل در این رشته است. به ‌یاد داشته باشید که دوره کارشناسی ارشد رشته‌ی حقوق در کانادا می‌تواند به ‌دو روش همراه با پایان نامه و بدون پایان نامه برگزار شود. از انواع گرایش‌های مهمی که دانشجویان رشته‌ی حقوق می‌توانند در کانادا به تحصیل در آنها بپردازند، عبارت هستند از: حقوق جرم، حقوق تجاری، حقوق سیاسی و حقوق سلامت.

داشتن مدرک  معتبر زبان انگلیسی از جمله آیلتس، تافل یا جی ار ای با نمره‌ی قابل قبول برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از کشور کانادا بسیار ضروری است. اغلب دانشجویان و فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های  کانادا، اجازه‌ی ادامه‌ی زندگی و داشتن فرصت شغلی مناسب در این کشور را پیدا می‌کنند. به‌ خاطر بسپارید که تنها با تحصیل در کشور کانادا نمی‌توانید آینده‌ی شغلی خود را تضمین کنید، بلکه شما باید بتوانید بعد از فارغ التحصیلی به ‌کسب تجربه‌های خوب و داشتن پشتکار بالا فکر کنید. اما به ‌شما قول می‌دهیم اگر توانستید تبدیل به ‌یک وکیل قابل قبول در کشور کانادا شوید، می‌توانید از داشتن یک زندگی بسیار مرفه و یک شغل دائم مطمئن باشید.

 ادامه تحصیل حقوق در کشور ترکیه

تحصیل در ترکیه

رشته‌ی حقوق از رشته‌های بسیار محبوب در میان دانشجویانی است که خواستار ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستند. امروزه وکلای بسیار زیادی وجود دارند که پس از گذراندن یک دوره‌ی تحصیلی موفق در کشور ترکیه توانسته‌اند به فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی دست پیدا کنند. بعضی از برنامه‌ها و دروسی که در کشور ترکیه برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی حقوق ارائه می‌شود عبارت هستند از: قوانین بین المللی، حقوق جنایی، حقوق تجاری و گرایش‌های خاص قانون.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به همراه معرفی بهترین شهرهای دانشجویی ترکیه

معتبرترین دانشگاه‌هایی که در کشور ترکیه به ‌ارائه دروس حقوق می‌پردازند عبارت هستند از: مدرسه حقوق دانشگاه کوچ استانبول، دانشکده حقوق بیلکنت، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه خصوصی استانبول، دانشگاه آنکارا و چند دانشکده‌ی معتبر دیگر.

اگر بخواهیم سایر کشورهای اروپایی را در مقام مقایسه در رشته تحصیلی حقوق با کشور ترکیه قرار دهیم، باید بگوییم تفاوت‌های اساسی در ارائه‌ی دروس اصلی این دانشگاه‌ها وجود دارد. اما برای یک دانشجوی ایرانی با تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور ترکیه می‌تواند از مزایای بسیار زیادی نسبت به ‌سایر کشورها برخوردار باشد. یکی از این مزایا می‌تواند نزدیکی جغرافیایی و همین‌طور نزدیکی فرهنگی و دینی مردم ایران و مردم ترکیه باشد. از طرف دیگر شما می‌توانید مطمئن باشید که هزینه‌های زندگی در ترکیه می‌تواند بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی باشد.

به نظر شما بهترین مقصد برای دانشجویان حقوق برای ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور کدام کشور، شهر یا دانشگاه است؟ چه نکاتی را باید هنگام اخذ پذیرش برای رشته حقوق مد نظر بگیریم؟

منبع: lawyer

403 پاسخ به “بهترین کشورها جهت ادامه تحصیل حقوق در خارج از کشور”

 1. Asal گفت:

  مطلبتون فوق العاده کاربردی بود من در رابطه با یه مساله ای تردید داشتم و تردیدم رفع شد …خسته نباشید فراوان به شما.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که مطالب سایت به درد شما خورد و ممنون از شما که نظرات خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.
   ممنون می‌شویم که تجربیات خودتان را هم با ما به اشتراک بگذارید.

 2. Spring time گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر قصد بورسیه تحصیلی شدن به کانادا را داشته باشم باید رتبه اولین کنکور چند رقمی باشد؟
  با تشکر از شما

 3. مژگان گفت:

  سلام…با تشکر از سایت خوب و مطالب مفیدتون
  آیا نمرات دوران کارشناسی و یا دیگر نمرات دوران مدرسه تاثیری در پذیرش برای دانشگاه سوربن دارد؟!
  و برای کارشناسی ارشد چگونه باید اقدام کرد؟!

 4. Spring time گفت:

  ببخشید پسبت چه شرایطیر باید بورسیه شد؟
  از اولین کنکور که میدم
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید
  حقوق
  متشکرم.

 5. Spring time گفت:

  خواهشمندم که شرایط و کامل توضیح بدید
  من واقعا تلاش می‌کنم و هدف دارم از دانشگاه بعد از کنکور که دو سال دیگه میدم
  با هزینه دانشگاه بورسیه تحصیلی شم
  متشکرم از راهنمایی های ارزنده شما

 6. علی گفت:

  سلام
  آیا مقطع دکتری رشته حقوق فول فاند داره؟

 7. ابوالفضل گفت:

  ممنونم بابت مطالبتون برای همه ارزوی موفقیت میکنم

 8. فاطمه گفت:

  سلام میخواستم ازتون بپرسم من مثلا نمره دیپلمم در حد ۱۵و خوردی هست و لیسانس حقوقم و نمره لیسانسمم در همین حده البته درحال تحصیلم.با این اوصاف من شانسی ندارم تو بورسیه و پذیرش دانشگاه خوب؟با این شرط که بخوام ارشد رتبه خیلی خوبی بیارم و تهران قبول شم حالا یا خصوصی یا جزا ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید سعی کنید تا نمره زبان خوبی را کسب کنید و در کنار آن مقالات ایمپکتدار اگر داشته باشید، شانس اخذ پذیرش شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

 9. فاطمه گفت:

  اگه زبانمو مثلا تقویت کنم یا مثلا نمره ایلتسم خیلی خوب بشه باز شرایطشو ندارم چون نمره دیپلم یا لیسانسم خیلی بالا نیست درحد ۲۰ ؟در چه صورت میتونم شانس دکتری یا ارشد برای قبولی تو دانشگاه سوربن یا یکی از دانشگاه هایی که معتبرن و بصورت بورسیه اونجا تحصیل کنم با شرطی که بتونم واقعا ارشد دانشگاه تهران قبول شم.

 10. Spring time گفت:

  سلام وقت بخیر ممنونم بابت مطالب مفیدتون
  می خواستم بدونم با توجه به اینک قواعد حقوقی کشور ها با هم متفاوته برای کارشناسی در رشته حقوق ممکنه که در کشور کانادا بورسیه شد
  یعنی از ادامه به درس خواندن مشغول می شویم یا به خاطر تفاوت قواعد حقوقی هر کشور باید از نو شروع کرد

 11. عاطفه راد گفت:

  سلام ایا گرایش حقوق تجارت بین الملل و گرایش دکتری نفت و گاز در خارج از ایران وجود دارند برای تحصیل؟

 12. Spring time گفت:

  با سلام
  چه طور میتوان برای اقامت دایم (پس از تحصیل در کانادا)
  اقدام کرد؟لطفا. راهنمایی کنید.متشکرم

 13. اوا گفت:

  من تازه میخواهم برم رشته حقوق به نظرتون خوبه و کی میتونم برم خارج

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که رشته حقوق برای اپلای با توجه به عدم تطابق دروس و چند عامل دیگر سخت است.

 14. امیر محمد گفت:

  سلام، ببخشید برای اخذ بورسیه تحصیلی حقوق برای مدرک لیسانس، نیاز به چه چیز هایی داریم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   فقط امکان تحصیل رایگان در برخی از رشته‌ها در برخی از کشورهای اروپا وجود دارد. اون هم به شرط داشتن مدرک B2 کشور مربوطه. این شرایط برای کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و نروژ صادق است.

 15. امیر محمد گفت:

  آیا رتبه کنکور هم در بورسیه شدن، تاثیر گذار است؟

 16. Mahtab گفت:

  سلام مدرک کارشناسی از دانشگاه الزهرا برای اپلای معتبر است؟

 17. Spring time گفت:

  سلام و خسته نباشید آیا رشته روانشناسی و یا ادبیات فرانسه
  امکان اخذ بورسیه را دارند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی بلی امکانپذیر است ولی با توجه به رزومه شما بهتر می‌توان جواب داد و اگه رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید، شانس اخذ پذیرش شما افزایش خواهد یافت.

 18. روح الله اخلاقی گفت:

  رشته فقه و حقوق هم میتونه پذیرش بگیره؟

 19. هلگورد گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از توضیحات باارزشتون
  من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته فقه و حقوق هستم و می‌خوام در مقطع کارشناسی‌ارشد در یکی از گرایش های حقوق (خصوصی یا بین‌الملل) ادامه تحصیل بدم!
  آیا بعد از تمام شدن دوره کارشناسی ادامه تحصیل و خصوصاً بورسیه در یکی از گرایش های مذکور در خارج از کشور(انگلیس،فرانسه،کانادا،آمریکا)امکان‌پذیره؟
  اگر امکان‌پذیر نیست،کدام گرایش حقوق بعد از اخذ مدرک فوق‌لیسانس برای بورسیه در خارج از کشور مناسب‌ترینه؟
  باتشکر??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را مد نظر داشته باشید که برای حقوق شرایط بورسیه بسیار سخت است و حقوق بین‌الملل شرایط به نسبت بهتری دارد.

 20. مریم گفت:

  یه سوال داشتم ایا دانشگاه وقتی بورسیه میکنه چه میزان اپشن هایی رو در اختیار قرار میده؟ یعنی صرفا خرج تحصیل و شهریه دانشکاه؟ یعنی مکان و خورد و خوراک از خودمونه؟ و دوم اینکه معدل کارشناسی کافی هست حالا از هر مقطعی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه، رشته و کشور شرایط متفاوتی در بورسیه دارند. یعنی برخی از دانشگاه‌ها فقط بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند، برخی دیگر علاوه بر هزینه‌ها، سایر هزینه‌ها را هم پوشش می‌دهند و در برخی از مواقع مانند دکترا در اروپا شما به عنوان شاغل شناخته می‌شوید و حقوق کامل دریافت می‌کنید.
   بخش دوم سوال شما خیلی کلی است ولی در حالت کلی نمره معدل، زبان و مقاله از پارامترهای مهم در اخذ بورسیه است.

 21. S.fathi گفت:

  سلام من دانشجوی رشته ی حقوق کارشناسی یکی از موسسات غیر انتفاعی هستم ، من اگه حتمن کارشناسی ارشد و تهران قبول شم و معدل دوره ی کارشناسیم بالا باشه ، شانسی برای بورسیه ی ترکیه رو دارم یا نه ؟ دیپلمم تجربیه ولی معدلم زیاد بالا نیست . اگه زبان ترکی و انگلیسی بلد باشم اونوقت شرایط پذیرش در دانشگاههای ترکیه چگونه خواهد بود؟

 22. محمد. گفت:

  من دانش آموز سال یازدهم انسانی هستم میخوام واسه دانشگاه رشته حقوق برم خارج
  کدام کشور خرج درس و زندگی ازران تر هست؟؟؟؟؟

 23. علی گفت:

  سلام وفت بخیر
  من قصد دارم رشته فقه حقوق بخونم میتوانم برای ارشد حقوق بین الملل ادامه دهم شانس اخذ بورسیه و دارم؟
  با سپاسی

 24. __ گفت:

  سلام … برای بورسیه شدن در مقطع کارشناسی ارشد معدل دیپلم مهمه ؟؟؟ چقد تاثیر داره ؟؟؟

 25. حلما مردانی گفت:

  سلام خدا قوت با مدرک کارشناسی سطح دو حوزه علمیه اگه من دانشگاه پیام نور رشته حقوق بین الملل با معدل بالا موفق بشم امکان بورس هست چون رشته کارشناسیم اسلامی بوده؟

 26. Mohammad گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  ایا دانشگاه های المان در رشته حقوث بورسیه رایگان میدن؟

 27. Amir گفت:

  ببخشید تحصیل رشته حقوق در کره‌جنوبی خوبه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب این سوال خیلی کلی است و خودتان بهترین نفر هستید که به این سوال جواب دهید. بستگی به هدف شما دارد.

 28. ابراهیم قرقانی گفت:

  سلام من میخوام برم فرانسه برای درس حقوق میخواستم ببینم میشه رفت اونجا درس خوند بعد همونجا قاضی وکیلی چیزی شد

 29. ابراهیم قرقانی گفت:

  ممنون میشم که راهنماییم کنید

 30. negar گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  سوالی داشتم از خدمتتون کدام کشورها برای رشته حقوق بورسیه تحصیلی میکنند و اینکه از بین آن ها کدام کشور از شرایط بهتری برخوردار است؟ ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.
  سپاس فراوان از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در حالت کلی بورسیه برای رشته حقوق بسیار محدود می‌باشد و بستگی به رزومه و مقطع تحصیلی شما دارد.

 31. rezaei گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ضمن تشکر بابت مطالب مفیدی که ارائه دادید.
  بنده در حال حاضر دانشجوی ترم سه حقوق در دانشگاه آزاد هستم .میخواستم با استفاده از راهنمایی های شما و کارشناسانتون برنامه ریزی برای مهاجرت داشته باشم.سوالاتی داشتم از خدمتتون اول اینکه برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان کدام کشور ها بهتر هستند از نظر دانشگاه و هزینه ها و راحتی پذیرش؟معدل لیسانس باید از چه نمره ای بالاتر باشه؟ برای رزومه تحصیلی دقیقا باید چه کارهایی انجام بدیم؟آیا بهتره که آزمون وکلا را در خود ایران شرکت کنم و پس از اخذ مدرک کار شناسی ارشد از دانشگاه سراسری اقدام به بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری کنم یا اینکه با همان مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد برای ارشد اقدام به اخذ بورسیه کنم؟ سوال دیگری که داشتم در رابطه با شرایط محیطی کشور هاست از نظر حجاب و دانشجوی ایرانی بودن مثلا تا جایی که اطلاع دارم کشور فرانسه با این که در رشته حقوق کشور بسیار خوبی برای مهاجرت است اما در زمینه حجاب دانشجو مشکل دارد. و سوال دیگر اینکه آیا کشور ایتالیا هم به اندازه کشور هایی که ذکر کردید دارای کیفیت خوبی برای رشته حقوق هست؟ و بورسیه تحصیلی رایگان داره آیا؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و پاسخ گوی سوالات بنده هم باشید.
  سپاس فراوان از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق در مقطع ارشد، امکان تحصیل رایگان وجود دارد ولی خیلی شانس بالایی ندارید. معدل، نمره زبان و رزومه به همراه مقاله اگر داشته باشید، بسیار موثر خواهد بود. در مورد حجاب هم اکثر دانشگاه‌ها مشکلی با این مورد ندارند.

 32. الهام گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق ایران در خارج از کشور هست یا خیر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی دریافت فاند تحصیلی برای رشته حقوق یه مقدار مشکل است.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است و در صورت داشتن نمره زبان و معدل مناسب شانس ادامه تحصیل به صورت رایگان دارید. در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که پذیرش در دانشگاه‌های مختلف متفاوت البته رقابتی است. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند، می‌‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید تا شما در اسرع وقت و به شیوه مناسب راهنمایی کنند.

 33. شیدا گفت:

  سلام خسته نباشید. میشه در خارج در رشته حقوق درس خوند ولی در ایران اشتغال کار شیم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این بستگی به این دارد که دانشگاه مورد نظر شما آیا مورد تایید وزارت علوم است یا خیر؟

 34. Amir گفت:

  با سلام و خسته نباشد
  میخواستم بدونم تحصیل کارشناسی ارشد حقوق با توجه به اینکه حقوق کشور ما با کشور های دیگه بسیار متفاوته امکان پذیر است؟ و اینکه شرایط کاری این رشته در کشورها معمولا به چه صورت است؟ (اینکه مثلا اجازه وکیل شدن به یک خارجی داده می شود؟)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی اجازه وکیل شدن است. این نکته را مد نظر داشته باشید که تحصیل همراه با شهریه خواهد بود.

 35. Sogand گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایتتون خوب راهنمایی کردید…
  یه سوال داشتم؟ بین تحصیل در خوده کشور و خارج کشور خیلی دو دل هستم…
  من بخاطر وضعیت حجاب توی ایران از تحصیل اینجا خوشم نمیاد…
  فقط بخاطر همین!
  ولی تحصیل در خارج کشور هم ریسک هست …
  منظور اینکه شانس قبولی پایینی داره و معلوم نیست شرایط بورسیه ی اونا کاملا تحت پوشش قرار میده یا خیر و …
  ممنون میشم راهنمایی کنید…!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی مسئله مهمی را بیان کردید. به نظرم باید خودتون تصمیم بگیرید چون تصمیم بین ارزش‌ها و البته شرایط موجود در جامعه و تلاش برای رسیدن به یک هدف بعد از چند سال و غربت و … است.

 36. مهشید گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال وارد دانشگاه حقوق شدم.اگه بخوام برای تحصیل مهاجرت کنم چه گرایشی بهتر هست
  ودرمورد حقوق بین الملل من چطور میتونم حقوق بین الملل بخونم وباید چیکار کنم
  وبنظر شما برای مهاجرت از طریق رشته حقوق چه کاری بهتره انجام بدیم
  ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   گرایش‌های حقوق شهری و بین‌المللی نسبت به سایر گرایش‌ها شرایط بهتری دارد. معدل و زبان می‌تونه به خوبی به شما کمک بکند.

 37. شهرام گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام
  با تشکر از به اشتراک گذاشتن مطالب بسیار باارزشتون در زمینه ادامه تحصیل در رشته حقوق در خارج کشور .
  سوال بنده این هست که اگر کسی فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴ باشه ولی با یک رتبه بسیار خوب دو رقمی از یکی از دانشگاه های معتبر تهران با معدل خوب فارغ التحصیل بشه و دارای مدرک آیلتس هم باشه ، چقدر شانس ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور رو خواهد داشت ؟؟؟
  سپاس فراوان
  تندرست و مانا باشید .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که نمره زبان، رشته، مقاله و معدل مهم‌تر از دانشگاه هستند. با توجه به شرایط شما، بلی شما امکان پذیرش دارید.

 38. علی گفت:

  سلام وقت بخیر اگه رشته ما حقوق بین الملل باشه میتونیم واسه دکتری کانادا یا آمریکا یا استرالیا فاند بگیریم ؟

 39. فاطمه گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون.
  من دانشجو کارشناسی حقوق م. به نظرتون اگه برای فوق لیسانس مطالعات زنان تهران بخونم، آیا میشه برای دکتری کشور فرانسه بورسیه بگیرم؟
  اصلا با رشته حقوق زنان میشه بورس گرفت؟
  یا فقط باید حقوق بین الملل بخونم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید تطبیق واحدها و زمینه تحقیق ارشد را مد نظر بگیرید.
   معدل، مقاله و نمره زبان در پذیرش و دریافت فاند شما تاثیر دارد.

 40. محمد گفت:

  سلام
  وقتتون به خیر
  ممنون از مطالب مفید و ارزنده سایتتون.
  برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و بورسیه گرفتن کارشناسی ارشد بهتر است یا دکتری.
  و اینکه اگر هم زبان خوبی داشته باشیم و هم رزومه غنی و معدل بالا آیا امکان بورسیه وجود داره ؟
  و اینکه تحصیل کارشناسی در دانشگاه تهران با معدل بالا بر این امر تاثیر گذاره ؟
  ممنون میشم با دقت و جزئیات توضیح بدید.

 41. وریا صفائی گفت:

  سلام ببخشید امکانش هست بعد از کنکور اولین روزای های دانشگها را از خارج به سر برد!؟؟
  من امسال کنکور دارم رتبه بالا و عالی بیارم امکانش هس؟

 42. علی گفت:

  سلام من معدل دیپلم نزدیک۱۵ هست
  میخوام دانشگاه پیام نور حقوق بخونم
  اگه بخوام برای ادامه تحصیل یه کشور دیگه ای بورسیه بشم باید معدل لیسانسم در چه حدی باشه؟
  کدام گرایش حقوق برای مهاجرت بهتره؟

 43. مهسا گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدی که در اختیار گذاشتید ، من معدل دیپلمم بسیار کم است چقدر در گرفتن بورسیه تاثیر دارد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اکثر دانشگاه‌ها شرط معدل دارند که در اینصورت منتفی است ولی خب بستگی به کشور، دانشگاه و رشته دارد که باید از وب‌سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان چک کنید.

 44. delbar گفت:

  سلام خسته نباشبد ممنون از رهنمایی شما میخاستم بدونم که برای رشته حقوق کشور فرانسه بهتره یا آلمان و برای تحصیل در آلمان مان میشه که زبان انگلیسی یاد بگیریم یعنی کافیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد هر کدام از دو زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشید، اوکی است. بستگی به دانشگاه‌ها دارد ولی تقریباً هم رده هستند.

 45. لیلا گفت:

  سلام من میخوام بورسیه بشم تو کشور ترکیه
  امسال هم کنکور دارم باید رتبم چقدر باشه ؟

 46. Amin گفت:

  ببخشيد من كنكورى هستم و رشته مدنظرم حقوق هست براى مهاجرت چه رشته و چه دانشگاهى پيشنهاد ميكنيد، معدل زير ١٩/۷۵ نداشتم تو كل تحصيلم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مدرک زبان فراسنه داشته باشید، می‌توان برای فرانسه اقدام کرد، اگر هم زبان انگلیسی بلد باشید می‌توان برای کانادا اقدام کرد که همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت.

 47. علی گفت:

  باسلام؛
  ممنون از اطلاعات خوبی که ارائه دادید. من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته حقوق از دانشگاه آزاد هستم و معدل کارشناسی بنده ۱۸/۵ هست و‌ علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته حقوق تجارت بین الملل در خارج از کشور هستم و نمره آیلتس قبلی بنده ۶ بوده ولی امکان اخذ نمره بالاتر را دارم. با توجه به رشته مورد علاقه‌ بنده کدام کشورها از لحاظ شهریه و بورس تحصیلی و شرایط زندگی و فعالیت کاری برای بعد از تحصیل مناسب‌تر است؟
  باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کانادا می‌توان به صورت سلف فاند اقدام کرد، که همراه با شهریه خواهد بود. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید، تا شما را راهنمایی و کمک کنند.

 48. ابوالفضل گفت:

  سلام
  اگه رتبه کنکور در بورسیه تاثیر نداره
  پس چه چیزی تاثیر داره؟

 49. Shaqayegh گفت:

  سلام وقت بخیر بنده درحال اتمام کارشناسی هستم وقصد دارم ارشد شرکت کنم و رشته بین دو رشته( تجارت بین الملل و بین الملل عمومی) پذیرش برای خارج از کشور رفتن در کدام یکی از این ها بهتر است ممنون میشم با جوابتون راهنماییم کنید

 50. محمد گفت:

  سلام. خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم کدوم دانشگاه های حقوق برای ورود اسون تر و بورسیه خوبی میده

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته حقوق کلاً بورسیه سخت تعلق می‌گیرد، مگر چند تا دانشگاه قبرس و اوکراین که آنها هم با شهریه خواهد بود.

 51. Mahsaa گفت:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه تهران دارم معدل لیسانسم ۱۹/۸۰ و فرانسه هم کامل بلدم میتونم برای فرانسه بورس شم یا نه؟

 52. مصطفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده ۲۸ ساله هستم فارغ‌التحصیل رشته حقوق با مدل ۱۶ در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد
  برای ادامه تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد میتونم در یکی از دانشگاهای آلمان اقدام کنم
  باتشکر

 53. راحله گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم بپرسم برای پذیرش حقوق بین الملل کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس اکتفا نمیکنه؟یعنی حتما با مقاله میتونیم قبول بشیم،چون یکی از اقوام ما بدون مقاله و با آزمون ورودی دانشگاه قبول شدن میخواستم بدونم این موضوع به چه صورت هستش.ممنونم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بدون مقاله به صورت سلف فاند معمولاً پذیرش صورت می‌گیرد، البته این نکته را مد نظر داشته باشید که غیرممکن تیست ولی بسیار سخت است.

 54. Mojgan گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اینده شغلی حقوق بین الملل در کانادا به چه صورت هست؟ و اگر بخواییم اونجا حقوق بین الملل بخونیم چند سال زمان میبره؟
  ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   وست عزیز
   بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که جز رشته‌های پرتقاضا به حساب می‌آید.

 55. فاطمه قربانپور گفت:

  سلام وقت بخیر۔من ارشد حقوق اقتصادی از دانشگاه ازاد دارم بورسیه دکترا از کدوم کسور میتونم بگیرم؟

 56. N گفت:

  سلام وقت بخیر
  بعد گرفتن مدرک لیسانس از دانشگاه، میتوانم بورسیه تحصیلی شوم؟؟
  یا بعد از گرفتن دیپلم هم میتوان بورسیه شد؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب هر ۲ سوال شما بلی است.
   شما هم می‌توانید هم با مدرک دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس برای مقطع بعدی اقدام کنید ولی خب شرایط مخصوص به خود را دارد.
   برای نمونه در صورتی که تمایل داشته باشید تا از مقطع لیسانس برای خارج از کشور اقدام کنید، باید یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، فرانسه، نروژ یا ایتالیا را اقدام کنید. داشتن مدرک زبان کشور مقصد در سطح C1 و معدل بالای ۱۸ یکی از شروط اساسی دریافت بورسیه است.
   در مورد کارشناسی ارشد و دکترا هم باید در یک دانشگاه خوب ایران فارغ‌التحصیل شوید و داشتن نمره زبان خوب و رزومه علمی خوب شرایط اساسی است.

 57. ابوالفضل گفت:

  با سلام
  میتونیم با گرفتن مدرک فوق دیپلم در ایران از رشته حقوق، برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک لیسانس به انگلیس مهاجرت کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با داشتن مدرک زبان به صورت سلف فاند می‌توان پذیرش گرفت. فوق دیپلم با دیپلم تفاوت چندانی ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید درخواست خودتان را به همراه رزومه خودتان از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 58. رضا برگی گفت:

  میخواستم بدونم از طریق دعوتنامه از کشور استرالیا میتونیم بریم ادامه تحصیل بدیم؟

 59. فاطمه گفت:

  میخواستم بپرسم بعد از گرفتن لیسانس در ایران مشکلی که نداره به خارج کشور بریم برای ادامه تحصیل؟

 60. صبا گفت:

  سلام وقت بخیر
  با توجه به این که مدرک کارشناسی حقوق ایران با قوانین خود ایران تطابق دارد امکان مهاجرت برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشوری مثل کانادا وجود دارد؟

 61. Abbas گفت:

  سلام ممنون بخاطره مطالب مفید
  یه سوال برای رشته حقوق نیاز به آزمون ورودی هست؟ و اینکه اگر هستش، برای رشته حقوق چه درس های بیشتر میادش برای کشور ترکیه.

 62. عباس گفت:

  سلام ممنون بخاطره مطالب مفید
  یه سوال برای رشته حقوق نیاز به آزمون ورودی هست؟ و اینکه اگر هستش، برای رشته حقوق چه درس های بیشتر میادش برای کشور ترکیه.

 63. پگاه گفت:

  سلام وقت بخير عذر مي خوام من فوق ليسانس حقوق بين الملل دارم كدوم كشور ميتونم بعد از گذروندن دوره اي وارد بازار كار بشم در همين رشته؟

 64. حسین گفت:

  سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
  یک سوال من یک پشت کنکوری تجربی هستم و می‌خوام برای ادامه تحصیل وکالت در دانشگاه سوربن اقدام کنم چه شرایطی داره و چه اقداماتی باید انجام بدم جز نمره و اطلاعات درباره خودم چیز دیگری هم میخواهد

 65. . گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام یک سوال داشتم …
  من میخوام که برای رشته حقوق اقتصادی بین الملل به یکی از کشور های خارجه برم و اونجا ادامه تحصیل بدم
  آیا میشه اینجا کنکور ندم و در دانشگاه مورد نظرم درس بخونم؟
  یا حتما باید کنکور را هم بدم و بعد ا‌‌پلای کنم؟

 66. Abolfazl گفت:

  سلام یه سوال داشتم دیپلم انسانی بالای ۱۸خوبه واسه بورسیه تحصیبی تو خارج مثلا روسیه و دیپلم دانشگاه مهمتره یا مدرسه مثلا اگه دیپلم دانشگاه بالای ۱۹باشه و مدرک ایلتس زبان با نمره بالا باشه مهمتره یا دیپلم علوم انسانی مدرسه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در وهله اول نمره زبان مهم است، در مراحل بعدی معدل و در نهایت دانشگاه
   این بدین معنی نیست که دانشگاه اصلاً مهم نیست، در شرایط یکسان اگر شما یک فارغ‌التحصیل از دانشگاه باکیفیت باشید، اولویت دارید بر یک نفر که فارغ التحصیل یک دانشگاه معمولی است.

 67. Abolfazl گفت:

  سلام یه سوال داشتم دیپلم انسانی مهمتره یا دانشگاه

 68. Abolfazl گفت:

  تو بورسیه حقوق خارج دیپلم مدرسه مهم تره یا دانشگاه و مقاله های علمی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به سطح و دانشگاه و رزومه متفاوت است
   تمام موارد با هم در کنار هم مهم است و برخی از دانشگاه‌ها برای هر کدام از موارد حداقل‌هایی را مشخص می‌کنند.

 69. مهدیه صفری زاده گفت:

  درود و خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی حقوق هستم از دانشگاه آزاد خوراسگان اگر مقطع ارشد رو بین الملل بخوانم میتوانم در ترکیه آزمون وکالت دهم و پروانه بگیرم؟

 70. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال اخر کارشناسی رشته حقوق از یک دانشگاه غیردولتی با معدل ۱۷.۵ به بالا هستم آیا امکانش هست که در نروژ یا آلمان به رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل کنم ؟؟ دوما اینکه آیا میتوان مدرک وکالت در ایران گرفت و پس از دوره ی کارآموزی در کشور آلمان یا نروژ و یا ترکیه معادل سازی کرد؟؟
  درمورد مدرک زبان هم در زبان انگلیسی مشکلی ندارم ولی مدرک آیتلس ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با داشتن نمره خوب آیلتس تحصیل همراه با شهریه امکانپذیر خواهد بود. برای تحصیل رایگان در این رشته محدودیت وجود دارد.

 71. مسعود گفت:

  سلام با معدل ۱۶ از دانشگاه ازاد تهران مرکز در رشته کارشناسی حقوق , شانس بهره مندی از بورسیه های کشور کانادا و انگلستان را دارم ؟ چون بنظر میرسه معدل انچنان چشم گیری ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای رشته حقوق بورسیه و تحصیل رایگان خیلی سخت است و شانس شما پایین است.

 72. Asal گفت:

  سلام خسته نباشید من دبیرستان رشته انسانی هستم و میخوام حقوق بین الملل در خارج بخونم،اول باید برای حقوق اپلای کرد بعد از گذروندن حقوق گرایش حقوق بین الملل رو انتخاب کرد؟!

 73. بیژنی گفت:

  سلام ممنون از توضیحات و مطالب مفیدتون میخواستم بدونم اگر مدرک وکالت از ایران را داشته باشیم، اجازه کار در دادگاه های خارج از کشور را داریم؟ یا در کل اگر بورسیه کشوری در خارج شویم درصد اینکه بتوانیم در دادگاه های همان کشور مشغول به کار شویم چه میزان است؟

 74. Fatemeh گفت:

  سلام آیابا داشتن مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و مقاله ومعدل بالای ۱۸ در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دکترای خارج از کشور فاند گرفت؟ برای مدرک زبان مشکلی ندارم

 75. محمد گفت:

  آیا بامدرک قضاوت ایران میشه در کشوری دیگر قاضی شد وبه آنجا مهاجرت کرد

 76. محمد گفت:

  آیا بامدرک قضاوت ایران میشه در کشوری دیگر قاضی شد وبه آنجا مهاجرت کرد ………

 77. پوریا گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم رشته انسانی و به تحصیل در کشور خارجی در رشته حقوق علاقه دارم و به دنبال یه مشاور خوب میگردم که از همین الان راهنمایییم کنه که در اینه چکار کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توانید از طریق کامنت سوال‌های خودتان را بپرسید یا اینکه از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 78. پوریا گفت:

  ببخیشد برای بورسیه شدن یا مهاجرت تافل بهتره یا ایلتس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هر دو آزمون برای دانشگاه‌های معتبر دنیا قابل قبول است، یعنی هر دانشگاه برابری آزمون‌ها را دارند ولی در حالت کلی تافل برای آمریکا مناسب است و آیلتس برای کانادا و استرالیا مناسب است.
   پیشنهاد می‌شود تفاوت آیلتس و تافل را بررسی کنید و براساس توانایی‌های خودتان یکی را انتخاب کنید.
   در صورت تمایل می‌توانید به نوشته زیر مراجعه کنید.

   تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 79. پوریا گفت:

  سلام من تو رشته انسانی تحصیل میکنم و امسال میرم یازدهم و دنبال یه مشاور میگردم که رهنماییم کنه که تا چندسال دیگه بتونم راهت مهاجرت کنم یا شانسم بالا باشع

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما شما را بیشتر راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره موجود ( واتس‌آپ ) با همکاران ما در تماس باشید، تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 80. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید.
  مدرک سطح ۲ حوزه معادل فقه و مبانی حقوق دارم اگر ارشد رشته تجارت بین المللی در دانشگاه دولتی قبول شوم میتونم برای تحصیل دکترا،خارج از ایران ادامه بدم؟

 81. AMIR گفت:

  سلام و خسته نباشید
  اگه من یه دانشگاه مناسب قبول بشم لازم در اون دانشگاه تحصیل کنم و بعد در خارج از کشور یا بعد از قبولی میتونم برای اخذ بورسیه در خارج از کشور اقدام کنم ?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ببخشید به صورت دقیق متوجه سوال شما نشدم.
   شما براساس رزومه خودتان برای دانشگاه مورد نظرتان اپلای می‌کنید و مدارک را ارسال می‌کنید، در صورت واجد شرایط بودن شما می‌توانید اجازه ادامه تحصیل در آن دانشگاه را می‌گیرید و در ادامه بقیه موارد مانند کمک هزینه تحصیلی، ویزا، بیمه و … هم باید طی کنید.

 82. مهتاب گفت:

  سلام من معدل لیسانسم ۱۸.۴۳ از دانشگاه ازاد هست دبیرستانمم تیزهوشان بودم…همین حدود معدلمه
  برای ازمون وکالت میخونم
  اگر ازمون وکالت کانون وکلا قبول بشم
  شانسی برای ارشد دارم ک ترکیه پذیرش بگیرم؟
  برای زبانم دارم اماده میشم
  تافل باید بگیرم یا ایلتس؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی با استفاده از تافل بالای ۸۵ به بالا یا آیلتس ۶ می‌توانید پذیرش بگیرید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 83. سمیرا گفت:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴ دارم میخواستم بدونم برای ارشد کدوم رشته و دانشگاه ایران بخونم که بتونم در کشور ترکیه برای دکترا اقدام کنم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه برای دکترا نمره زبان و البته مقاله بسیار مهم است و دانشگاه در درجه دوم است ولی خب این نکته را مد نظر داشته باشید که هر چه دانشگاه شما معترتر باشد، بهتر است یعنی دانشگاه شریف یا تهران بهتر است از دانشگاه پیام نور است ولی مشکلی بابت تحصیل در پیام نور برای ادامه تحصیل ندارید.
   البته این نکته را مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته کم است.

 84. Maria گفت:

  سلام عرض ادب
  ماریا از کشور غم دیده و رنجدیده یعنی افغانستان هستم اینرا همه بهتر میدانند که افغانستان فعلا در کدام شرایط قرار دارد و از لحاظ تحصیل برای دختران جوان چیگونه است من در یکی از پهنتون های شخصی در افغانستان رشته حقوق را میخوانم چون به این رشته خیلی علاقمندی دارم
  زیاد دوست دارم این رشته را خارج از افعانستان در فضای ارام و دور از جنگ بخوانم میخواهم یک بورس رایگان برایم فراهم گردد در این عرصه زیاد کوشش کردم اما نتواستم دریافت بکنم اگر همرایم یک همکاری کنین خیلی خوش میشوم
  الله نگهدار

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که شما از کشور دوست، عزیز و البته غم زده افغانستان همراه ما هستید.
   متاسفانه امکان فراهم آوردن بورسیه برای شما توسط همکاران ما وجود ندارد و بابت این موضوع از شما پوزش می‌خواهیم.
   برای شما دوست عزیز، پرتلاش بهترین‌ها را آرزو داریم
   در پناه حق

 85. Fateme گفت:

  مرسی از مطالب خوبتون.🙏🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظرات خوب خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 86. Fateme گفت:

  مرسی از مطالب خوبتون.🙏
  اگر در دانشگاهای آلمان و کانادا تحصیل کنیم امکان این هست که برگردیم ایران کارکنیم؟
  و این که نمره ایلتس باید چند باشه واسه دانشگاه های این دو کشور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است و مشکلی وجود ندارد.
   نمره آیلتس هم براساس مقطع، سطح دانشگاه و البته رشته وجود دارد. به عنوان مثال برای ارشد نمره ۶ تا ۶.۵ مناسب است و برای دکترا ۶.۵ تا ۷ کافی است.

 87. مهدی گفت:

  سلام
  من در حال تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه آزاد هستم
  میخواستم بدونم اگر مدرک زبانمو بگیرم
  مقاله ای هم آماده کنم
  با معدل نسبتا بالا
  امکان اخذ بورسیه در کشورهای مختلف رو‌ دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورسیه برای رشته حقوق سخت است، نمره زبان بالا، مقاله ISI و معدل می‌تواند شانس شما را افزایش بدهد.

 88. شیما گفت:

  سلام.من دیپلم ریاضی دارم با نعدل ۱۸/۵و لیسانس عمران هم از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.لیسانس حقوق هم دارم با معدل ۱۹ ولی از دانشگاه ازاد .مدرک زبان هم دارم‌.ایا میتونم بورسیه بگیرم برای ارشد یکی از گرایش های حقوق برای فرانسه یا انگلیس

 89. Shima گفت:

  سلام.بنده دو لیساننس دارم .عمران و حقوق.معدل دیپلم ۱۸/۵ و عمران ۱۴ و حقوق ۱۹
  مدرک زبان هم دارم.
  میخواستم راهنماییم کنید که اول با کدوم رشته اقدام کنم و کدوم کشور بهتر هستش.
  اگر بخوام حقوق رو ادامه بدم امکان بورسه هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان بورسیه وجود ندارد. عمران شرایط بهتری دارد و شما باید تلاش کنید که گپ تحصیلی را با سابقه کار خود توجیه کنید و نمره زبان آیلتس ۶ داشته باشید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 90. علی رودگریان گفت:

  سلام من لیسانس حقوق و مبانی فقه رو دارم ایا میتونم برای ارشد در رشته حقوق بین الملل فرانسه بخونم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید معادلسازی واحد انجام بشود، معدل بالای ۱۶، مدرک زبان آیلتس بالای ۶ یا زبان فرانسه نیاز است.

 91. elmira azizi گفت:

  سلام و وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم برای اینکه در کانادا بورسیه تحصیلی رشته حقوق بشیم باید نمره دیپلم و لیسانس و نمره زبان چقدر باشه
  با تشکر

 92. الهه گفت:

  سلام
  یه جا گفتید نمره ی دیپلم و لیسانس مهمه میخواستم بپرسم نمره باید از چند به بالا باشه ک بتونیم بورسیه شیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این بستگی به دانشگاه و مقطع و البته به سایر موارد رزومه شما دارد. برای نمونه برخی از دانشگاه‌ها ۱۶ به بالا را مد نظر دارند، برخی دیگر شاید ۱۸ و …

 93. سميه گفت:

  باسلام ممنون از مطالب پربارتون
  بزرگوار، بنده داراي مدرك ليسانس مديريت بازرگاني از پيام نور وليسانس حقوق وارشد حقوق خصوصي از دانشگاه ازاد با معدل بالاي١٨ ودكتري حقرق خصوصي از دانشگاه ازاد شيراز متولد٦٤ با سابقه كار رسمي ١٧ سال ومقالات مختلف ملي وبين المللي دارم
  جهت مهاجرت به اروپا چه راهي به بنده پيشنهاد ميدهيد با تشكر🙏

 94. محمد گفت:

  سلام
  بنده داري مدرك ليسانس وارشداز دانشگاه ازاد ودكتري از دانشگاه دولتي تهران در رشته مهندسي نفت وگاز ميباشم داراي سابقه ١٣ سال رسمي هيات علمي در دانشگاه ازاد وداراي مقالات بين المللي وداخلي هستم
  جهت مهاجرت چه پيشنهاد داريد؟ سپاس

 95. عارف گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید با خوندن مستر یا همون ارشد میشه تو کانادا وکیل شد؟؟؟البته کارشناسی رو از ایران دارم (حقوق معدل ۱۸ پیام نور/ایلتس ۶.۵)….
  چون من یکی دو نفر رو میشناسم دوتا مدرک مستر گرفتن و تونستن وکالت بکنن تو کانادا …. قضیه این چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 96. ساها گفت:

  با دیپلم گرافیک میشه برای رشته ی mba یا تجارت بین الملل اقدام کرد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته MBA برای مقطع کارشناسی ارشد است و این یعنی اینکه شما باید حتماً لیسانس داشته باشید و در ضمن پذیرش در رشته MBA بسیار بسیار سخت است.

 97. Sina گفت:

  سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم
  چطور‌میتونم در دانشگاه های خارج کشور بورسیه بشم
  آیا معدل کنکور یا دیپلم تاثیری داره؟اگر نداره دقیقا چه چیزی کمک میکنه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید شما می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید و شما باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و البته مدرک زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید تا بتوانید شانس دریافت بورسیه تحصیلی رایگان را داشته باشید.

 98. ناهید گفت:

  با سلام واحترام وعرض خسته نباشید
  بنده وکیلی ۵۰ ساله با سابقه کاری وکالت ( ۱۲ سال ) دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی با معدل شانزده ونیم از دانشگاه آزاد اسلامی هستم هم چنین دارای رزومه قوی از جهت علمی وفرهنگی هستم و قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارم. برای این منظور می توانم از دانشگاههای دولتی اتریش پذیرش بگیزم یا خیر؟؟ هم چنین باید برای چه مقطع تحصیلی باید اقدام کنم( ارشد یا دکتری؟) شما کدام کشور ها را برای پذیرش تحصیلی بنده پیشنهاد می کنید ؟ با تشکر فراوان و آرزوی موفقیت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما شانس پذیرش پایینی دارید. برای ارشد مجدد سلف فاند شاید شانس کمی داشته باشید.

 99. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم دوره پست بک برای رشته حقوق هم امکان پذیره ؟

 100. نسترن گفت:

  سلام وقت بخیر بنده لیسانس حقوقم رو از دانشگاه شیراز گرفتم، شنیدم دانشگاه های المان شرایط خاصی رو برای دانشجوهای دانشگاه شیراز دارن ایا درسته؟

 101. احمد گفت:

  سلام از مطالب خیلی خوبی که گذاشتید ممنونم.
  من فوق لیسانس حقوق دارم فرانسوی بلد نیستم و زبان انگلیسی هم در سطح متوسط هستم.اگر بخواهم در کشور فرانسه ویزای تحصیلی بگیرم میتوانم از کالجهای که زبان فرانسه آموزش می دهند پذیرش بگیرم؟ و زبان فرانسه رو هم در خود کشور فرانسه آموزش ببینم؟ و بعد از یادگیری فرانسوی در رشته های حقوق ادامه تحصیل بدهم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان اخذ پذیرش کالج زبان وجود دارد ولی بستگی به سن شما ریسک ویزا هم خواهید داشت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 102. یگانه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال رشته انسانی و انتخاب کردم و خیلی دوست دارم حقوق بخونم ،و علاقه ی شدیدی هم به ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم
  میخواستم بدونم که بعد از این که ک کنکور دادیم کدوم دانشگاه باید بریم که بهمون بورسیه بدن و شرایط بورسیه گرفتن چجوریه
  و میشه بگید برای رشته ی حقوق تقریبا چند سال باید درس بخونیم ؟
  ممنونم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی با توجه به اینکه قوانین هر کشور با سایر کشورها متفاوت است، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته سخت است.
   در حالت کلی نمره زبان و معدل تاثیرگذار است.

 103. فائزه سالمی گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی حقوق شهید بهشتی رو دارم با معدل ۱۶و۵۲ و ایلتس ۷ امکان اخذ فاند در کشور های آلمان و کانادا چجوریه ینی امکانش هست فاند بگیرم ؟ برای المان حتما باید زبان المانی هم بخونم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق شانس فاند بسیار کم است. نمره ۷ آیلتس کافی است برای ایتالیا، آلمان یا کانادا ولی عموماً همراه با شهریه خواهد بود.

 104. راحین گفت:

  سلام. ممنون بابت اطلاعات خوبتون. من اواخر کارشناسی رشته حقوق دانشگاه دولتی هستم. برای ارشد بین الملل در ترکیه میتونم ادامه تحصیل بدم؟؟ و اینکه اگر فقط لیسانس حقوق داشته باشم میتونم تو ترکیه فعالیت حقوقی داشته باشم؟؟ مثلا تو شرکت ها

 105. کمیل گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید یه سوال داشتم بهترین شاخه برای بورسیه اروپا گرفتن در رشته حقوق چی هست؟؟

 106. زهرانجف پور گفت:

  باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه پیام نور هستم و دارای مدرک کارشناسی حقوق با معدل ۱۷/۸۰ از دانشگاه آزاد و در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستم آیا شانس بورسیه شدن در دانشگاه خارجی را دارم یا خیر و لطفاشرایطش را هم بفرمایید

 107. آیدا رنجبر گفت:

  خسته نباشید، من دانشجوی نمره الف دانشگاه تهران تو رشته فقه و حقوق هستم و قصد دارم ارشد تجارت بین الملل بخونم. آیا امکان تحصیل در مقطع دکتری و دریافت بورسیه هست!؟

 108. Zari گفت:

  سلام ، وقتتون بخیر ، بنده دانشجوی رشته ی حقوق هستم ، ( کارشناسی ) ، معدل کلم ۱۷ هست ، تو کشور ترکیه میتونم بورسیه بگیرم !؟ ، زبان ترکیه ای رو هم بلدم ، البته کلاس نرفتم که مدرکی بابتش داشته باشم . یا میشه ایران وکیل شد و بعد در زمینه ی وکالت املاک و زمین … امثال اینها ، در ترکیه فعالیت کرد !

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته حقوق سخت است.
   در مورد نحوه اقدام مهاجرت کاری هم تخصص چندانی نداریم و بهتر است با سایر متخصصان این حوزه مشورت کنید.

 109. نرگس مرادیان گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من اگه مقطع کارشناسی ارشد رو در یک دانشگاه خوب بخونم میتونم برم کانادا؟اصلا آیا فقط برای حقوق بین الملل میشه رفت و اپلای گرفت؟

 110. مریم گفت:

  سلام ضمن تشکر از مطالب بسیار عالی شما سوالی که ازشما دارم وخیلی مهم هست برام اگه جواب بدین ممنون میشم هنگام تحصیل در دانشگاههای فرانسه ‌وسکونت در آن کشور با توجه به عدم تسلط به زبان در صورت بروز مشکلات حقوقی آیا دانشگاه مربوطه بخشی برای دفاع از حقوق وراهنمایی دانشجویان خارجی دارد مثلاً در صورت بروز اختلاف با صاحب خانه

 111. عفت گفت:

  من با معدل ۱۷.۵کارشناسی حقوق
  گرفتم چطوری برای اخذ کارشناسی
  ارشد در کشور دیگر ادامه بدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته شما به شرط داشتن نمره زبان همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه به بهترین نحو راهنمایی کنند،می‌توانید از طریق ایمیل با آنها در تماس باشید.

 112. Aaa.abd گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال میخوام ازمون یوس بدم و اگ بشه تو یه دانشگاه دولتی ترکیه که سازمان علوم تایید کرده حقوق بین الملل بخونم .بعد اینکه دانشگاهم تموم شد‌ انکانش هست که تو ترکیه کار کنم؟یا شرایط کاری واسه وکلای خارجی‌تویه ترکیه سخته؟و اینکه جز حقوق بین الملل رشته ی دیگه ای هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته‌های مختلفی هستند، باید برای کار آزمون وکالت و تسلط به زبان ترکی هم داشته باشید.

 113. رها گفت:

  ببخشید من که میخوام تو دانشگاه ام ای تی امریکا قبول بشم اونجا رشته حقوق هم داره یا نه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید، این را هم باید مد نظر داشته باشید که رزومه خیلی خوبی داشته باشید.

 114. رها گفت:

  و راستی شرایط اینکه در بورسیه قبول بشم چطور هستش؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیل برای رشته حقوق بسیار پایین است.

 115. ساغر گفت:

  سلام خیلی ممنونم از مقاله مفیدتون سوالی ک داشتم اینه ک من دیپلم ۱۹ تجربی و لیسانس ۱۷ حقوق از پیام نور هستم الانم دو دانشگاه پردیس تهران نفت و گاز و بین الملل علوم تحقیقات رو قبول شدم کدوم برای بورسیه و به طور کل کدوم برای مهاجرت و ادامه تحصیل در کشور های دیگ بهتره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در واقع انتخاب کشور یک پروسه بسیار سختی است، شما نمی‌توانید به این راحتی اقدام به انتخاب کشور کنید. بهترین پیشنهاد من این است که تلاش کنید تا اطلاعات بیشتری از کشورها کسب کنید و اینکه خودتان را بهتر بشناسید تا یک انتخاب صحیح داشته باشید.

 116. parvanr گفت:

  سلام به نظرتون کارشناسی حقوق روزانه از دانشگاه دولتی قم با معدل ۱۹ در دوره ی لیسانس امکان مهاجرت تحصیلی را دارد ؟

 117. F.salim گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم باتوجه به اینکه معادل دیپلم من زیاد خوب نبود ولی معادل لیسانسم ۱۷و۵۶هستش امکان بورسیه تحصیلی به دانشگاه خصوصی فنی استانبول ترکیه برای ارشد را دارم یا خیر؟ و اینکه من در پیام نور درس خوندم تاثیری روی امکان بورسیه داره یانه؟ ممنون میشم اگه زور پاسخگو باشید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن نمره زبان امکانپذیر است.
   دوست عزیز شما مشکلی بابت تحصیل در پیام نور ندارید.

 118. رضا جلیل پور گفت:

  سلام خسته نباشید
  ایا برا افرادی که مشکل جسمانی دارن بورسیه خاصی وجود دارد ؟
  و شرایط لازم برای بورسیه شدن این افراد چی میشه باشد

 119. نوریه گفت:

  بسیار ممنون
  میخواستم بپرسم که افرادی که در افغانستان هستند و در حال حاضر سفارت هیچ یک از کشور های فوق در افغانستان نیست، ایا این افراد میتوانند از طریق ایران یا کشور دیگه به دانشگاه های این کشورها درخواست بدهند؟ ممنون میشم از پاسخ تان

 120. مهسا گفت:

  بنده تصورم این هستش که رشته حقوق بین الملل توی ایران و کشورهای دیگه همخونی بیشتری دارن تا سایر گرایش های حقوق. ایا این تصور درسته یا در این رشته هم مطالب ایران و سایر کشورها تناقض دارن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تناقض نیست، تفاوت است ولی درست می‌گویید و این گرایش کمتر است. بستگی به واحدهای گذرانده دارد. در صورت کلی برای رشته حقوق با توجه به تفاوت‌ها و اینکه تقاضا از خود کشورهای مقصد هم وجود دارد، پذیرش سخت‌تر است.

 121. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر من یک ایرانی ام اما دارای تابعیت هلندی هم هستم و دیپلم تجربی از ایران دارم‌ به خاطر یک سری شرایط نمی تونم در هلند فعلا تحصیل کنم می خوام در ایران در رشته ی حقوق لیسانس بگیرم و در آینده می خوام وکیل بشم برای اینکه بتونم در همه جای دنیا وکالت کنم بهتره برای فوق لیسانس بیام خارج از کشور ادامه ی تحصیل بدم یا برای دکترا ؟و برای اینکه وکیلی بشم که همه جای دنیا من رو به عنوان وکیل به رسمیت بشناسند در ایران آزمون وکالت بدم یا در خارج از کشور؟

 122. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر من یک ایرانی ام و دارای تابعیت هلندی هم هستم و دیپلم تجربی از ایران دارم و به خاطر یک سری شرایط نمی تونم فعلا در هلند تحصیل کنم و می خوام در ایران حقوق بخونم و در آینده وکیل بشم برای اینکه در همه‌ی کشورها بتونم وکالت کنم بهتره برای فوق لیسانس برای ادامه ی تحصیل بیام خارج از کشور یا برای دکترا؟و برای اینکه همه‌ی کشورها من رو به عنوان وکیل به رسمیت بشناسند در ایران آزمون وکالت بدم و در خارج از کشور معادل سازی کنم یا آزمون وکالت رو در خارج از کشور بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق هر چه زودتر خارج از ایران تحصیل کنید، بهتر است. آزمون وکالت خارج از ایران

 123. ارین بهراد گفت:

  سلام من دانشجویی رشته حقوق دانشگاه ازاد هستم اگر نمره خوبی در ایلتس داشته باشم و معدل بالایی داشته باشم برای ارشد میتوانم (با هزینه شخصی)در گرایش بین الملل ادامه تحصیل بدهم درصد پذیرش چقدر هست؟

 124. mona گفت:

  سلام برای رشته حقوق تجارت بین الملل در مقطع دکتری کدام دانشگاه ترکیه بهتر است؟ایا این رشته در این کشور در دانشگاه انگلیسی زبان موجود است؟

 125. Ghazaleh گفت:

  سلام خسته نباشید برای حقوق نفت و گاز در چه کشوری خوب هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کشورهای مختلفی مانند قطر، عربستان، آمریکا، روسیه، قبرس، انگلستان، مالزی و … می‌توانند گزینه خوبی باشند.
   کشورهای نام برده شده به ترتیب نیستند، بلکه شما براساس پارامترهای مختلف اعم از تخصص، سطح سواد و … مشخص کنید.
   شما می‌توانید از گوگل اطلاعات بیشتری کسب کنید، برای نمونه این لینک به شما کمک می‌کند تا بهترین دانشگاه‌ها و کشورها را مشخص کنید.

 126. آیلار گفت:

  سلام خسته نباشید با توجه به ایرانی بودن کدوم کشور برای رشته حقوق برای ایرانی ها مناسب تره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شما کشورهای فرانسه، یا کانادا یا کشورهای اطراف مانند روسیه می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 127. کاظم گفت:

  سلام و عرض ادب ! بنده مدرک تحصیلی سطح ۲ حوزوی دارم معادل (کارشناسی) و در ایران میتونم برای ارشد در رشته هایی مانند حقوق و فلسفه ادامه بدم !
  دارای مدرک آیلتس ۷.۵ انگلیسی ، c1 فرانسوی و الاشتمال عربی هستم ! آیا میتوانم برای ارشد در دانشگاه های اروپا اپلای کنم ؟

  ممنون از زحمات شما

 128. Amir گفت:

  سلام خدمت شما دوست عزیز من یک سوالی ذهنمو درگیر کرده شما میگید حقوق بین الملل خیلی شلوغه راستش اگه میشه کمکم کنید اگه شما خودتون بودید برای کشور های امریکا کانادا یا نروژ اگه میخواستید مهاجرت کنید بین گرایش های حقوق بین الملل یا حقوق تجارت بین الملل کدومو اتنخاب میکردین نمره زبانو معدلمم اگه خوب باشه لطفا اگه میشه به عنوان یک بردار یا یک دوست به این سوال جواب بدین چون من از بچگی ارزوم بود توی یه کشور خارجی حقوق بخونم ،ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید رزومه شما را بررسی کنید تا بتوانیم بگوییم که شانس پذیرش را در کجا و کدام کشور دارید. این نکته را مد نظر داشته باشید که از هر کشور یا هر گرایش که بتوانید پذیرش بگیرید بهتر است و اقدام کنید.

 129. ،Elham گفت:

  سلام برای گرفتن بورسیه یا ادامه تحصیل در رشته حقوق در کشور روسیه و ترکیه شرط سنی وجود دارد؟من ۳۶سالمه،لیسانس اول مهندسی زمین شناسی بود والان لیسانس حقوقم رو گرفتم در فکر ادامه تحصیل در خارج هستم میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما بلی امکانپذیر خواهد بود و فقط همراه با شهریه خواهد بود. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی و کمک کنند، می‌توانید با همکاران ما از طریق ایمیل در ارتباط باشید.

 130. یاسمن گفت:

  سلام
  من ۳۳ سالمه
  لیسانس دانشگاه دولتی و ارشد دانشگاه ازاد خوندم دارای معدل ۱۶/۳۰در هر دو مقطع هستم
  سه سال سابقه وکالت و ۵ سال سابقه کارمند اداره ثبت را دارم.
  برای دکترا میتونم بورسیه بگیرم و چه کشوری را پیشنهاد میدهید؟

 131. یاسمن گفت:

  سلام
  من ۳۳ سالمه
  لیسانس حقوق از دانشگاه دولتی و ارشد حقوق خصوصی دانشگاه ازاد خوندم دارای معدل ۱۶/۳۰در هر دو مقطع هستم
  سه سال سابقه وکالت و ۵ سال سابقه کارمند اداره ثبت را دارم.
  برای دکترا میتونم بورسیه بگیرم؟ و چه کشور و چه رشته ای را پیشنهاد میدهید؟
  و ایا برای ویزای کار کانادا شانسی دارم؟

 132. امیر بهزاد گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستمبدونم من اگر اینجا لیسانس حقوق بگیرم و آیلتس نمره ۶.۵ به بالا بگیرم میتونم در خارج از کشور وکالت کنم و یا آزمون وکالت بدم اونجا

 133. Mojgan گفت:

  سلام من قصد مهاجرت به اروپا رو دارم. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته حقوق خصوصی پذیرش داره در کشورهای اروپایی یا باید گرایش تجارت بین الملل و انتخاب کنم؟ پذیرش حقوق در چه کشورهایی راحت تره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ترکیه و روسیه و فرانسه گزینه خوبی برای شما است. کانادا بورسیه ندارد و باتوجه به عدم تطبیق واحدهای این رشته با کشور مقصد، احتمال پذیرش گرفتن در این رشته سخت است.

 134. هستی فلاح گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  بنده دهم انسانی هستم و تا الان نمی دونستم ک می خواهم چ کاره شوم تا اینکه در مورد رشته حقوق تحقیق کردم . ب نظر شما می توان ب کشور کره جنوبی برای بورسیه اقدام کرد .
  بعد ی سوال دیگه اگه معدل دهم و یاز دهم و دوازدهم بالای ۱۷ باشه می توان رفت رشته حقوق ؟؟؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ۲ تا نکته مهم را باید مد نظر داشته باشید.
   ۱- امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کره جنوبی بسیار کم یا غیرممکن است، چون تعداد بورسیه‌ها بسیار کم است و برای افراد بومی تعلق می‌گیرد.
   ۲- با توجه به ماهیت رشته حقوق احتمال دریافت بورسیه و پذیرش کم است، چون هر کشوری قوانین و موارد درسی خود را دارد، شما باید تطبیق بدهید و … که احتمال پذیرش را کاهش می‌دهد.

 135. حسین گفت:

  سلام اگه دانشگاه ما h+و معدل ما متوسط باشد میتونیم در رشته حقوق کشور آلمان پذیرش بگیریم و چه چیزی بیشتر در قبول شدن در دانشگاه های آلمان به غیر از معدل بستگی داره؟

 136. حسین گفت:

  سلام در رشته حقوق اگر در دانشگاه دولتی با معدل ۱۷ لیسانس بگیرم وبخوام در دانشگاه های رایگان آلمان پذیرش بگیریم چقد شانس دارم مدرک زبان المانی هم c1 باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت امکان بهتر است که از دوره لیسانس اقدام کنید، برای ارشد حقوق شرایط پذیرش به علت تطبیق واحدهای لیسانس شرایط آن و پذیرش سخت است.

 137. قاسم گفت:

  باسلام آیا مدرک کارشناسی ارشد ویا دکتری جزا وجرم شناسی درخارج از کشور شانسی برای ادامه تحصیل ویا کار واقامت داره؟ و کدوم کشورها مدرک جزای ایران راقبول دارن و میپذیرن

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس پایینی دارید و با توجه به رزومه شما کانادا، ترکیه یا روسیه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 138. Akbar گفت:

  درود بر شما. رشته حقوق پزشکی در مقطع ارشد و دکترا در کدام کشورها برای ادامه تحصیل موجود است؟ با سپاس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در اکثر کشورها ارائه می‌شود، بستگی به شرایط و رزومه شما می‌توانید اقدام کنید. برای نمونه کانادا می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

 139. معصومه گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی ارشد فقه و حقوق از دانشگاه تهران دارم و مدرک کارشناسی غیر مرتبط با کارشناسی ارشد دارم و به زبان انگلیسی هم مسلط هستم.آیا شانسی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از ایران دارم؟؟

 140. مانلی گفت:

  سلام واسه بورسیه شدن حقوق در ترکیه چقدر باید هزینه کرد و اینکه چه رتبه ای باید بیارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   چه هزینه ای میخواهید انجام بدید؟ رتبه در کجا؟ کدوم مقطع؟ با چه رزومه ای؟ حقوق پذیرشش سخت است.

 141. F گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  ما باید اول کنکور شرکت کنیم بعدا میتونیم ادامه تحصیل بدیم در خارج از کشور .
  یا می تونیم بدون کنکور هم خارج از کشور ادامه تحصیل بدیم.

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما با داشتن مدرک دیپلم هم میتوانید اقدام برای مقطع لیسانس کنید ولی شرایط هر کشور متفاوت خواهد بود برای پذیرش

 142. نازنین گفت:

  سلام خسته نباشید کدام دانشگاه ها پذیرش فول فاند در مقطع ارشد در رشته حقوق دارند

 143. کیانوش عبدالهی گفت:

  سلام من لیسانس حقوق دارم با معدل ۱۹ از دانشگاه پیام نور ۳۵ سالمه آیا برای ادامه تحصیل و بورسیه شدن شرط سنی یا محدودیت سنی برای ورود دارم یا نه
  ممنون

 144. کلوندی گفت:

  سلام ممنونم از مطالب خوب و مفیدتون واقعا خیلی جامع هست وجای هیچ سوالی تو ذهن فرد رو نمیزاره سپاس فراوان خداقوت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است و از شما تشکر می‌کنیم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.
   سپاس از شما

 145. نازنین گفت:

  سلام وقتون بخیر ادامه تحصیل در رشته حقوق در آلمان امکان پذیر نیست که مطلب قرار ندادید؟ نمیشه لیسانس اینجا گرفت برای ارشد یا دکترا به المان مهاجرت کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تلاش می‌کنیم در برنامه محتوایی مد نظر داشته باشیم.
   امکانپذیر است و شما می‌توانید با داشتن رزومه خوب شانس ادامه تحصیل در مقطع ارشد یا دکترا داشته باشید.

 146. رضا ب گفت:

  سلام . من در حال تحصیل در رشته کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد هستم. آیا چون مدرکم از دانشگاه آزاد هست، شانسی برای پذیرش شدن در دانشگاه های معتبر خارجی با دریافت بورسیه تحصیلی را دارم؟ مرسی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی مشکلی بابت تحصیل در دانشگاه آزاد نخواهید داشت. در صورتی که شما رزومه خوب مانند نمره زبان، معدل و مقاله در صورت امکان داشته باشید، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای شما وجود دارد.
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته شما بسیار کم است.

 147. ثمین گفت:

  بعد از اتمام دوره تحصیل شرایط کار در همون کشور محیا هست؟؟؟؟
  بورسیه برای کشور عمان موجود نیست؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به کشور و شرایط و تخصص شما امکانپذیر است.
   متاسفانه اطلاعات چندانی درباره تحصیل در عمان نداریم.

 148. Narges گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطلب های خوبتون یه سوال داشتم که ایا ادامه تحصیل رشته خقوق در کشور کره جنوبی میشه ؟یعنی کشور خوبی هست برای ادامه تحصیل؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باتوجه به اینکه رشته حقوق یک رشته‌ای است که سرفصل‌های متفاوتی در هر کشور دارد، در اکثر موارد نیاز است تا شما دروسی را که پاس کردید را تطبیق دهید.
   در مورد کشور کره جنوبی باید خودتان تصمیم بگیرید، چون سلیقه‌ها و معیارها متفاوت است، شاید یک نفر کره جنوبی را دوست نداشته باشد ولی یک نفر دیگر عاشق این کشور باشد.

 149. Mina گفت:

  سلام خسته نباشید و ممنون از مطالب کاملتون
  آیا مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد برای اپلای معتبر است؟

 150. فاطمه زهرا گفت:

  سلام
  ایام به کام
  سوالی داشتم اینکه من لیسانس سطح دو حوزه رو دارم ولی مرددم که برای شرکت در دانشگاه فلسفه ی غرب بخونم یا خقوق تا برای اپلای دکتری پذیرش راحت تری داشته باشم …
  امکانش هست راهنمایی بفرمایید
  باتشکر

 151. گیتی گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  بنده ۲۷ ساله کارشناسی ارشد حقوق جزا معدل ۱۸ دانشگاه آزاد هستم . میخواستم بپرسم که آیا میتوانم با وجود دیگر شرایط بورسیه تحصیلی برای دکترای بین الملل بگیرم؟ و درصورت دارا بودن دکترا و معادلسازی لیسانس حقوق میشود کار وکالت انجام داد؟ ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید. باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق دریافت بورسیه تحصیلی و حتی پذیرش بسیار سخت است، البته رزومه شما هم تاثیرگذار است. وکالت در یک کشور دیگر عموماً آزمون وکالت دارد.

 152. الای گفت:

  سلام وقت بخیر
  توی رشته حقوق بخوای اپلای کنی بهترین گرایش ارشد که میتونی باهاش اپلای بگیری حقوق بین الملل هستش یا اصلا گرایش تاثیری نداره؟
  و اگ مدرک زبان نداشته باشی راهی برای اپلای هست اصلا یا نه؟

 153. شکیبا گفت:

  سلام من کارشناسی رشته حقوق هستم و ارشد حقوق خصوصی ،برای ادامه تحصیل در خارج می‌توانم اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توانید اقدام کنید ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی و پذیرش برای رشته حقوق دشوار است و بستگی به رزومه شما دارد.

 154. شميم گفت:

  سلام خسته نباشيد ، بنده درحال تحصيل ترم دو در رشته حقوق هستم ، معدل ديپلمم تقريباً نزديك به ١٦ بوده ولي توي اين دوترم تحصيل در دانشگاهم شاگرد اول بودم ، ميخواستم براي بورسيه اقدام بكنم و زبانم هم در سطح بالايي هستش ، ميخواستم ببينم اگر من بخوام براي ارشد اقدام بكنم و نمره خوبي براي ليسانس كسب كنم سود بيشتري ميبرم تا اينكه بخوام الان با اين نمره ديپلم براي كارشناسي برم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته حقوق کم است و باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید.
   در مورد دیپلم هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شرایط سنی دارد و نمی‌توانید برای همه کشورها اقدام کنید و محدودیت‌هایی خواهید داشت.
   مگر اینکه برای دیپلم با هزینه شخصی خودتان اقدام کنید.

 155. سنجاقک گفت:

  سلام خسته نباشید..
  ببخشید کارشناسی حقوق بین الملل بهتره یا حقوق معمولی برای اینکه ارشد بورسیه بدن؟؟
  من دنبال اینم ک تو ارشد حقوق جزا و کیفری بخونم. میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان بورسیه شدن برای مقطع ارشد در رشته حقوق بسیار کم است و حنی پذیرش سلف فاند هم سخت است البته بستگی به کشور مقصد هم دارد.

 156. Mah گفت:

  سلام وقت بخیر
  با مدرک کارشناسی حقوق با معدل ۱۷ به بالا از دانشگاه پیام نور، مدرک زبان انگلیسی و تسلط به زبان فرانسه، میشه برای رشته حقوق بین‌الملل برای ارشد اقدام کرد؟ و چقدر شانس قبولی هستش؟
  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی با داشتن نمره زبان و همراه با شهریه می‌توان اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی و کمک کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 157. دیدای گفت:

  سلام با کارشناسی فقه وحقوق و ارشدحقوق خانواده با ایلتس۶ ومقاله برای تحصیل دکتری حقوق بشر درخارج ازکشور شانسی وجودداره که بورسیه کنن یا خیر؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان شما باید حداقل ۷ باشد و مقالات شما باید بررسی شود، این نکته را مد نظر داشته باشید که پذیرش بورسیه با فاند برای رشته حقوق سخت است.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 158. Amin گفت:

  سلام دانشگاه های فردوسی و علامه طباطبایی رشته حقوق شون معتبر هست برای مهاجرت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی قطعاً
   این دانشگاه‌ها به عنوان معتبرترین دانشگاه‌های ایران هستند ولی قبولی در رشته حقوق یک مقدار سخت است.

 159. مینا گفت:

  سلام. وقت بخیر. من مدرک کارشناسی حقوق رو با معدل ۱۷/۷ دارم میخواستم بدونم اگر مقطع ارشد رو تو یکی از گرایشهای رشته حقوق در ترکیه ادامه بدم، امکان فرصت شغلی برام وجود خواهد داشت ؟

 160. bahar گفت:

  سلام
  بعد از گرفتن دیپلم تجربی با نمره بالا و داشتن مدرک ایتلس با نمره لازم میشه برای بورسیه حقوق در مقطع لیسانس اقدام کرد ؟ شانسی داره ؟ اگه بله در چه کشور هایی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   گرفتن بورسیه تحصیلی برای رشته لیسانس حقوق بسیار سخت است، در ضمن احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس کم است.

 161. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر! ببخشید اگه من با دریافت مدرک خوب از دانشگاه معتبر مثل علامه طباطبایی و با نمره خوب بخوام دانشگاه رو تموم کنم میتونم در کشور کره کار کنم؟ ایا بخاطر متفاوت بودن قانون ها باید دوره ای رو بگذرونم؟یعنی بورسیه نمیخوام اینجا درسم رو تموم میکنم ولی فقط منظورم کار کردن در اون کشور هستش خوشحال میشم جوابم رو بدین🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کار کردن با مدرک حقوق دانشگاه ایرانی تا حدی مشکل است. شما باید با قوانین کشور مقصد آشنا شوید و واحدهای درسی خودتان را تطبیق دهید ولی امکان‌پذیر است.

 162. Armita گفت:

  با سلام . آیابا مدرک ارشد گرایش جزا و جرم شناسی امکان بورسه برای تحصیل در مقطع دکترا وجود داره؟

 163. Mahdi گفت:

  من ۴۳ ودارای کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل هستم آیا برای ارشد ودکترا برای خارج از کشور میتوانم اقدام کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توان برای ارشد مجدد همراه با شهریه برای شما پذیرش گرفت. حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای شما ۶.۵ آیلتس است.

 164. Sara گفت:

  سلام وقتتون بخیر!
  من اگر به زبان کره ای و انگلیسی تسلط کامل داشته باشم میتونم و معدل بالا داشته باشم و اول در ایران مدتی را فعالیت کنم و بعد به کشور کره جنوبی مهاجرت کنم و در انجا فعالیت کنم و در ان کشور کار کنم؟ باید دوره ای را در ان کشور به دلیل قانون های متفاوت بگذرانم؟ هدف من فعالیت در شرکت ها است! شرایط شرکت ها چطونه است؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تخصص ما در زمینه مهاجرت تحصیلی است و در زمینه کاری تخصص چندانی نداریم ولی این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که شما باید به دلیل تفاوت بین قانون‌های کشورها، واحدهای جدیدی را بگذرانید.

 165. شیوا گفت:

  سلام , اگر در دوران ارشد حقوق جزا بخونم برای مهاجرت و ادامه ی تحصیل در یکی از این کشور ها لیا با این گرایش میتونم ادامه تحصیل بدم و مشغول بکار شم؟
  اگر بین الملل بخونم چی؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی و دریافت بورسیه از رشته حقوق کم است و شما باید رزومه خوبی داشته باشید و اینکه واحدها را تطبیق دهید.

 166. شیوا گفت:

  با چه گرایش هایی برای ارشد و دکترا میشه راحت تر مهاجرت کرد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کلاً رشته حقوق پذیرشش سخت است، تطبیق واحد و تایید مدارکش سخت است. گرایش‌های تجارت بین‌المللی گزینه بهتری است.

 167. علیرضا گفت:

  سلام.
  میخاستم بدونم با کارشناسی نا پیوسته حقوق ثبت هم میشه برای ارشد به کشور های مختلف رزومه داد؟ یا حتما باید کارشناسی پیوسته باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت پیوسته یا ناپیوسته بودن نخواهید داشت.
   ولی باید رزومه خوبی داشته باشید، چون احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در رشته حقوق بسیار سخت است.

 168. نرگس گفت:

  سلام میخواستم بدونم آیا تحصیل در دانشگاه آزاد تاثیر منفی در بورسیه شدن داردیانه ؟ و اینکه بهترین گرایش حقوق برای بورسیه شدن چیه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه تاثیر منفی ندارد.
   در حالت کلی شانس دریافت بورسیه تحصیلی در رشته‌های حقوق کم است.

 169. مبین حسنی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من معدل دوره لیسانسم۱۴ از دانشگاه پیام نور هستم.رشته حقوق هستم
  ولی نمره تافلم ۸شدم.
  اگه من ارشدحقوق بین الملل و با معدل بالا از دانشگاه معتبر ایران بگیرم میتونم برا دکترا مهاجرت کنم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی امکان دریافت و مهاجرت برای رشته حقوق سخت است ولی پیشنهاد می‌کنم تلاش کنید.
   در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، شانس خواهید داشت.

 170. Arya گفت:

  سلام من اگر حقوق بین الملل بخونم میتونم راحت تر بورسیه شم برای کشور امریکا؟

 171. Reza گفت:

  سلام من اگر حقوق بین الملل بخونم و رزومه بسیار خوبی داشته باشم میتونم راحت از آمریکا بورسیه شم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   گرفتن بورسیه تحصیلی در رشته حقوق بسیار سخت است و نمی‌توان به راحتی بورسیه دریافت کرد، پیشنهاد می‌کنم که تلاش کنید و شانس خودتان را امتحان کنید. در صورت داشتن رزومه خوب، شانس خواهید داشت.

 172. شیدا گفت:

  سلام وقت خوش
  معدل لیسانس من(حقوق) خیلی پایینه یعنی حدود سیزده،
  با این حساب بنظرتون بجز مدرک زبان با نمره بالا چه امتیازاتی رو باید به دست بیارم تا بتونم با همین رشته ی حقوق بورسیه بگیرم( کدوم کشور خیلی فرقی نمیکنه) میدونم خیلی شرایطش سخت میشه، ولی اگر امکانش حتی یک درصد هم هست ممنون میشم بگید با توجه به این معدل چه کارهایی باید بکنم یا چه امتیازاتی رو به‌دست بیارم،
  خیلی ممنونم واقعا از نظرتون.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای بورسیه حتی پذیرش پولی هم شانس پایینی دارید. هم معدل و هم رشته مهم است.
   کشورهای استونی و لهستان می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 173. عطیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر گذزوندن یک سری دوره های وبینار آنلاین و گرفتن مدرک معتبرش تاثیری در فرایند پذیرش داره؟

 174. Mahsa گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون . من ۲۳ سالمه ( معدل دیپلمم ۱۵/۵)ولیسانس حقوق با معدل ۱۶/۸۰ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم . چند ماهیه شروع به خوندن زبان کردم وقصد مهاجرت تا ۳،۴ سال آینده رودارم . ولی باتوجه به اینکه امکان وکالت درخارج ازکشور با مدرک حقوق ایران وجود نداره  نمیدونم ارشدم رو ایران بخونم وبعد برای دکترا  اپلای کنم؟ یا اینکه مجددا  لیسانس رشته ی دیگه ای رو  درایران بگیرم وبعد برای ارشد اپلای کنم ؟ چه رشته ای بهتره؟
  (البته گرفتن فول فاند خیلی برام مهمه )
  باتوجه به شرایطی که دارم شما چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید ؟

 175. ارغوان قربانی گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناسی ام رو تو رشته حقوق گرفتم ولی معدلم ۱۵ بوده برای کارشناسی ارشد چجوری میتونم بورسیه بشم و مقطع ارشد و دکترا رو از ایران برم

 176. صبحی گفت:

  آیا مدرک جشنواره موسیقی جوان و مقام کشوری ورزش کمکی در جذب دانشکده های حقوق فرانسه داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   چنین مقامی تاثیر چندانی در رزومه شما ندارد، مخصوصاً اینکه رشته تحصیلی شما مرتبط با موسیقی نیست.

 177. Roya.j گفت:

  سلام .من ۲۵ سالمه و دوسال پیش لیسانس حقوق بامعدل ۱۶/۵ گرفتم. زبانم سطح c2 .میخواستم بدونم میتونم برای ارشد فول فاند بگیرم؟ یا ارشد همینجا بخونم و برای دکترا اپلای کنم؟

 178. رکسانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر برا گرفتن فاند در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل کدوم دانشگاه و کشورا مناسب تره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   فرانسه و ایتالیا امکانپذیز است ولی فاند نخواهد داشت. بستگی به رزومه و زبان شما دارد و شانس تحصیل رایگان را دارید.
   در صورتی که بخواهید می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 179. ارسلان گفت:

  سلام خسته نباشین . من دانشجوی پیراپزشکی هستم و طبیعتا دیپلم تجربی دارم میخواستم ببینم در صورت گرفتن دیپلم مجدد در رشته ی انسانی ، ایا میتونم برای کارشناسی حقوق ایتالیا یا آلمان اقدام کنم؟ بیشتر منظورم به اعتبار دیپلم مجدد هست . می‌خوام بدونم آیا اعتبارش مثل هم دیپلم اولیه هست و مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون ک صرفا قرارع دروس سال دوازده انسانی رو ازم امتحان بگیرن . ممنون

 180. Bahareh گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  من ۲۶ سالمه .ارشد حقوق تجارت بین الملل بامعدل ۱۵/۵ دارم .سطح زبان انگلیسیم C2 . و b1 زبان فرانسه .میخواستم بدونم امکان اپلای وفاند برای دکترا برام وجودداره؟ یااینکه باید برای ارشد مجدد اقدام کنم ؟ و چه کشورهایی برای تحصیل بهتره ؟ آیا بعدازتحصیل میشه اونجا کارکرد؟

 181. Bahareh گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  من ۲۶ سالمه .ارشد حقوق تجارت بین الملل بامعدل ۱۵/۵ دارم .سطح زبان انگلیسیم C2 . و b1 زبان فرانسه .میخواستم بدونم امکان اپلای وفاند برای دکترا برام وجودداره؟ یااینکه باید برای ارشد مجدد اقدام کنم ؟ و چه کشورهایی برای تحصیل بهتره ؟ آیا بعدازتحصیل میشه اونجا کارکرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای فرانسه می‌توان اقدام کرد. در صورتی که مقاله داشته باشید، برای دکترا می‌توانید اقدام کنید و اگر مقاله نداشته باشید، می‌توانید برای ارشد مجدد اقدام کنید.

 182. aaa گفت:

  سلام مدرک کارشناسی از دانشگاه ازاد تهران شمال برای اپلای معتبر است؟

 183. امیر عباس گفت:

  سلام کره جنوبی برای رشته حقوق چطوره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کره جنوبی گزینه خوبی است ولی شانس دریافت بورسیه تحصیلی در رشته حقوق کم است و شما باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید.

 184. Amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای بورسیه گرفتن یه جا در جواب یکی از سوالات گفته بودین مدرک b2 باید داشت
  بورسیه از طریق ایلتس امکان پذیر نیست؟ ؟
  در همین رشته حقوق
  لزوما برای بورسیه باید b2 گرفت؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این مدرک براساس نیاز شخصی که سوال پرسیده شده، بیان شده است.
   در صورتی که شما برای کورس انگلیسی زبان اقدام کنید، نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید و اگر کورس آلمانی باشد، نیاز به زبان آلمانی دارید و …
   نمره درخواستی هم برای هر دانشگاه متفاوت است و شما باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان سر بزنید تا بتوانید مدارک درخواست شده را مشاهده کنید.

 185. maryam گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من قصد دارم بعد از کارشناسی ارشد در رشته ی حقوق اپلای کنم اما بدلیل شرایط اجتماعی ترجیح میدم که ارشد گرایش حقوق خصوصی بخونم و ازمون وکالت بدم و چند سالی در ایران کار کنم حالا با ارشد حقوق خصوصی و وکالت امکان اپلای کردن در یکی از کشورهای اروپایی وجود دارد یا خیر؟
  یا اینکه بنظر شما گرایش رو بخاطر اپلای تغییر بدم و حقوق بین الملل بخونم؟

 186. maryamqorbani گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من قصد دارم بعد از کارشناسی ارشد در رشته ی حقوق اپلای کنم اما بدلیل شرایط اجتماعی ترجیح میدم که ارشد گرایش حقوق خصوصی بخونم و ازمون وکالت بدم و چند سالی در ایران کار کنم حالا با ارشد حقوق خصوصی و وکالت امکان اپلای کردن در یکی از کشورهای اروپایی وجود دارد یا خیر؟
  یا اینکه بنظر شما گرایش رو بخاطر اپلای تغییر بدم و حقوق بین الملل بخونم؟

 187. Benita گفت:

  سلام خسته نباشیدممنون از مطالب مفیدتون به نظرشمابورسیه درکدوم کشور بهتره ومدرک کدام معتبر تره.؟!اگرکامل به زبان کشور انتخابی برای بورسیه تسلط داشته باشیم دیگه نیازبه مدرک هست یانه.؟!ا

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کشورهای آلمان، فرانسه، کانادا می‌تواند گزینه خوبی باشد. البته خیلی از کشورها برای تحصیل حقوق مناسب هستند.
   در مورد تسلط به زبان هم باید زبان دوره تحصیلی خودتان را بدانید. اگر زبان دوره تحصیلی شما انگلیسی باشد، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و اگر دوره شما فرانسوی باشد، باید به فرانسوی تسلط داشته باشید و …

 188. Asal.H گفت:

  سلام .وقت بخیر . من لیسانس حقوق دارم ،۲۵سالمه وزبانم خوبه‌.میخوام تغییررشته بدم و بعد از گرفتن لیسانس مجدد برای ارشد اپلای کنم .
  چه رشته هایی شانس پذیرش و فول فاند بالایی دارند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سن خودتان هم توجه کنید، ممکن است برای برخی از رشته‌ها محدودیت سنی داشته باشید.
   برای نمونه می‌توانید برای رشته‌های مرتبط با مدیریت یا کامپیوتر یا … اقدام کنید.
   رشته‌های فنی احتمال پذیرش دارند. یا اینکه براساس علاقه خودتان رشته جدیدتان را انتخاب کنید.

 189. Haniye گفت:

  سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه و دانشجوی رشته‌ی حقوق دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ هستم و قصد دارم در کشور کانادا یا انگلیس یا فرانسه ارشد گرایش حقوق بین الملل بخونم ، میخواستم بدونم اگر آیلتس بالای ۶.۵ و یک مقاله ISI داشته باشم شانسم برای بورسیه تحصیلی کدام کشور بیشتر است؟ اصلا شانسی دارم برای بورسیه شدن در این رشته؟ و اینکه امکان خوندن گرایش ارشد حقوق بین الملل در این کشورها امکان پذیر هست؟
  و همچنین برای تحصیل ارشد حقوق بین الملل در فرانسه نیاز به تسلط به زبان فرانسوی هست ؟ ممنونم از شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بورسیه یا تحصیل رایگان سخت است، همراه با شهریه شاید بتوان اقدام کرد. فرانسه هم انگلیسی و هم زبان فرانسه پذیرش دارد.

 190. Bahareh .gholami گفت:

  سلام
  من ۲۸ سالمه . کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارم معدلم ۱۶ . یک مقاله isiهم دارم و سطح زبانم خوبه . ۱ سال هم سابقه کار قضایی دارم . امکان اپلای درمقطع دکترا برام وجود داره؟یا باید برای ارشد مجدد اقدام کنم؟ امکان دریافت فاند یا تحصیل در کشورهایی که تحصیل رایگان دارند برام امکان پذیره یاخیر؟

 191. امیر عباس گفت:

  سلام وقتتون بخیرببخشید کره جنوبی برای رشته حقوق خوب هست؟

 192. امیر عباس گفت:

  سلام ببخشید برای وکالت باید چه زبان هایی بلدباشیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به زبان تحصیل شما دارد. اگر زبان دوره تحصیلی شما انگلیسی باشد باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید و …

 193. ابراهیم گفت:

  سلام برای مقطع دکتری، حقوق هر گرایشی یا گرایش بین الملل.
  مدرک ارشد بین الملل دارم با معدل ۱۷ کارشناسی هم حقوق.
  کدام کشور می تونم برم؟
  به ترکی هم مسلط هستم کاملا شرایط ترکیه چگونه است؟
  تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش و ویزا دارید.
   اگر تمکن مالی مناسب و شرایط پرداخت شهریه را دارید، می‌توان برای شما اقدام کرد و در صورت تمایل می‌توان از راهنمایی و مشورت همکاران ما استفاده کرد.

   • امیر ولی‌پور گفت:

    دوست عزیز
    مدرک زبان، آزمون ورودی و داشتن مقاله می‌تواند به شانس شما برای دریافت بورسیه در ترکیه کمک کند، کلا برای رشته حقوق پذیرش با توجه به عدم تطبیق واحدها پذیرش سخت‌تر است.

 194. yekta گفت:

  سلام .وقت بخیر.من ۲۷سالمه وکارشناسی ارشد حقوق خصوصی ویک مقالهisiدارم زبانم خیلی خوبه.مدرک لیسانس حقوقمو ۵ سال پیش گرفتم. میخواستم بدون بااین شرایط امکان اپلای درکشورهایی که تحصیل رایگان دارند برای دکترا امکان پذیره ؟ یاباید برای ارشد مجدد اقدام کنم؟

 195. Vida گفت:

  سلام . گپ تحصیلی مجاز برای ارشد و دکترا دررشته حقوق المان و فرانسه چقدره؟ و حداکثر سن مجاز برای پذیرش در انها چندساله؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دکتری و ارشد محدودیت سنی وجود ندارد. برای ارشد تا ۳۲ سال عموماً می‌توانید اقدام کنید. در صورتی که نیاز داشته باشید تا همکاران ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 196. Maede گفت:

  من الان كارشناسي حقوق ميخونم براي ارشد ميخوام برم تركيه يا گرجستان؛ ميشه راهنمايي كنيد بايد چكار كنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان و معدل خودتان را باید افزایش بدهید، تا شانس خوبی برای دریافت بورسیه داشته باشید.

 197. مهدی گفت:

  با سلام ۳۶ سالمه لیسانس حقوق با معدل ۱۸ و فوق لیسانس حقوق ۱۸/۵
  از دانشگاه آزاد هستم ۸سال سابقه مرتبط با بیمه دارم می خواستم بدونم برای دکتری کدوم کشور ها میشه بورسیه گرفت؟یا اینکه کدوم کشورها از لحاظ هزینه تحصیلی مناسب هستن؟ممنون

 198. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  پس طبق این مقاله بهترین کشور برای حقوق بین الملل کشور روسیه است؟
  برای بورسیه روسیه مدرک چه زبانی مهمه؟
  سوال آخر مدرک حقوق بین الملل میتونه ضمینه ساز ورود به سیاست ایران بشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   روسیه می‌تواند یک گزینه خوبی برای ادامه تحصیل در رشته حقوق باشد و کشورهای دیگر هم هم هستند که بسته به مقطع و رزومه شما می‌توان نظر داد.
   در مورد زبان هم بسته به دوره شما دارد. اگر دوره زبان انگلیسی شرکت کرده باشید، باید مدرک انگلیسی داشته باشید و اگر دوره روسی شرکت کرده باشید، باید مدرک زبان روسی داشته باشید.

 199. Baranaa گفت:

  سلام .وقت بخیر . من قصد دارم بعد ازگرفتن مدرک لیسانس درایران برای ارشد اپلای کنم . خیلی به رشته حقوق علاقه دارم ولی از اونجایی که بورسیه گرفتن براش سخته پشیمون شدم .به نظر شما چه رشته هایی شانس فول فاند بالا در کشورهای اروپایی رو داره؟ و راحت تر دانشجو میپذیرن ؟ (رشته چندان برام مهم نیست .دریافت فاند الویت منه )
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رشته‌های فنی و مهندسی شانس بالایی برای دریافت بورسیه دارند.
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تغییر رشته شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی را به شدت کاهش می‌دهد. بنابراین اگر رشته خودتان را انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم همان را ادامه دهید.

 200. Setayesh گفت:

  سلام .وقت بخیر .ممنون از راهنمایی ها و مطالب خوبتون .
  من ۲۵ سالمه لیسانس حقوق بامعد۱۶/۵ ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم وایلتس ۸.میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه های دولتی فرانسه یا المان یااتریش برای ارشد پذیرش بگیرم یاخیر؟ چند میلیون تمکن مالی لازمه ؟ و چه شرایطی باید داشته باشم؟
  برای تقویت رزومه و افزایش شانس پذیرش به نظرتون چکارکنم ؟
  بااین شرایط امکان اپلای برای سال تحصیلی جدید برام ممکنه یا خیر؟

 201. .Setayesh گفت:

  سلام .وقت بخیر .ممنون از راهنمایی ها و مطالب خوبتون .
  من ۲۵ سالمه لیسانس حقوق بامعد۱۶/۵ ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم وایلتس ۸.میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه های دولتی فرانسه یا المان یااتریش برای ارشد پذیرش بگیرم یاخیر؟ چند میلیون تمکن مالی لازمه ؟ و چه شرایطی باید داشته باشم؟
  برای تقویت رزومه و افزایش شانس پذیرش به نظرتون چکارکنم ؟
  بااین شرایط امکان اپلای برای سال تحصیلی جدید برام ممکنه یا خیر؟

 202. .Setayesh گفت:

  سلام .وقت بخیر .ممنون از راهنمایی ها و مطالب خوبتون .
  من ۲۵ سالمه لیسانس حقوق بامعدل۱۶/۵ ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم وایلتس ۸.میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه های دولتی فرانسه یا المان یااتریش برای ارشد پذیرش بگیرم یاخیر؟ چند میلیون تمکن مالی لازمه ؟ و چه شرایطی باید داشته باشم؟
  برای تقویت رزومه و افزایش شانس پذیرش به نظرتون چکارکنم ؟
  بااین شرایط امکان اپلای برای سال تحصیلی جدید برام ممکنه یا خیر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان و سابقه کار می‌تونه شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی را افزایش دهد. شما مشکلی بابت تحصیل در دانشگاه غیرانتفایی نخواهید داشت و نمره زبان خوب شما شانس شما را افزایش خواهد داد.
   می‌توانید رزومه خودتان را به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت رزومه شما را بررسی کرده و به شما اطلاع دهند.

 203. R.g گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای کسی که کارشناسی حقوق در ایران خونده چطوری توی کشور دیگه میتونه کارشناسی ارشد بخونه؟بخاطذ این که معمولا درس هست با هم تفاوت داره
  و این که اتباع مقیم ایران هم شانس دریافت بورسیه دارن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیل برای رشته حقوق یک مقدار سخت است.
   شما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.
   مهم‌تر از اتباع بودن، داشتن رزومه خوب است.

 204. ع. ش گفت:

  سلام
  آیا میشه در کشور های دیگه در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا را ادامه داد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته حقوق کم است و شما باید رزومه خوبی داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.

 205. Faezeh گفت:

  سلام .من لیسانس حقوق و کارشناسی ارشد تجارت بین الملل دارم ۲۹سالمه . ۲ مقاله isiمعتبرهم دارم. سطح زبانم خوبه و ایلتس ۷ به بالا میتونم بگیرم .میخواستم بدونم اگه برای دکترا از فرانسه یاالمان بتونم پذیرش بگیرم، بعداز فارغ التحصیلی فرصت شغلی برای این رشته برام وجودداره یانه ؟ واینکه میشه بعد از گذروندن این ۴ سال اقامت دائم و شهروندی گرفت؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید رزومه شما بررسی بشه و بعد از فارغ‌التحصیلی امکان تبدیل ویزا وجود دارد. در صورت تمایل رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت بررسی کنند.

 206. شقایق رحمتی گفت:

  سلام.من لیسانس حقوق دارم . ۲۷سالمه . انگلیسیم خوبه وزبان ترکی هم تاحدودی بلدم .امکان پذیرش توی دانشگاه های دولتی برای ارشد یا دکترا برام ممکنه؟ و چجوری باید خودمو براش اماده کنم؟ ازمون ورودی هم گرفته میشه یاخیر؟ جه شرایطی داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی، عموماً آزمون ورودی دارند. معدل، مدرک زبان و مقاله می‌تواند کمک کند.

 207. مریم گفت:

  سلام . وقت بخیر .ببخشید یه سوال داشتم
  برای جبران توصیه نامه ازاساتید راهی هست ؟ میشه باچیز دیگه ای رزومه رو تقویت کرد؟ یا حتما باید باشه؟ من هرکاری کردم نتونستم توصیه نامه تهیه کنم
  واینکه هزینه ازادسازی مدارک فقط برای دانشگاه های سراسریه یااینکه مدرک دانشگاه ازاد و غیرانتفاعی هم باید هزینه ازادسازی مدارک بپردازن؟
  حداقل وحداکثر میزان تمکن مالی برای اروپا چقدره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای توصیه‌نامه می‌توانید با همکاران ما از طریق ایمیل یا واتس‌آپ در ارتباط باشید تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنند.
   هزینه آزادسازی فقط برای دانشگاه سراسری است.
   در مورد تمکن هم بستگی به شرایط زیادی دارد.

 208. پارسا آرنولد گفت:

  سلام دوست عزیز خسته نباشید مطالبه خیلی مفیدی بود بسیار سپاس گذارم
  من یه سوال داشتم خدمتتون
  آیا بخوام برم به همین کشور کانادا بعد از دیپلم آیا آنجا کمپ ندارد برای یادگیری زبانشان

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس وجود ندارد و شما باید با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید.

 209. Mayi گفت:

  سلام خسته نباشید من نمره دیپلمم بالاست اگر نمره کارشناسی هم بالا باشه در کنارش زبان انگلیسی و روسی هم بلدم اونوقت شرایط تحصیل برای ارشد زیرشاخه حقوق بین‌الملل میسره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است.
   هر چند قوانین حداقل ۴ سال بعد ممکن است تغییر زیادی پیدا کند.

 210. Alireza گفت:

  سلام من کارشناسی حقوق دارم با معدل ۱۸، هم فرانسه بلدم هم انگلیسی، تمکن مالی هم به اندازه کافی دارم، آیا میتونم در فرانسه پذیرش بگیرم؟

 211. سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 212. فاطمه گفت:

  سلام خدمت شما بزرگوار
  صمیمانه متشکریم بابت مطالب مفید و ارزشمند
  ببخشید خواستم بپرسم که بنده دیپلم انسانی ندارم و با فوق دیپلم مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر ، وارد رشته حقوق شدم و الان هم لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ و خورده ای دارم ، آیا بنده می توانم برای مقطع ارشد بورسیه بشوم ؟
  همچنین قوانین حقوقی ایران برگرفته از کشور فرانسه هست بعد انقلاب این قوانین درسته بازنویسی شدند ، ولی باز شبیه کشور فرانسه هست ، حالا این کشور برای بورسیه شدن در اولویت بالایی هست یا کشورهای دیگر هم اولویت بالایی دارند ؟
  موضوع حجاب چطور ، مشکلی نیست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه بسیار کم است. همراه با شهریه و نمره زبان می‌توان همکاران ما برای شما پذیرش بگیرند.
   در صورت تمایل می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.
   در مورد حجاب هم اصولاً مشکلی پیش نمیاد

 213. Sonia.bakhshandh گفت:

  سلام .وقت بخیر من لیسانس حقوق دارم با معدل ۱۶ .ایلتس۷/۵. برای مقطع ارشد از چه کشور هایی میشه با تحصیل رایگان از دانشگاه دولتی پذیرش گرفت؟ و اینکه باید چه شرایطی داشته باشیم ؟
  Gre یا ازمون دیگه ای هم برای ارشد حقوق لازمه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای رشته حقوق عموماً همراه با شهریه و بدون بورسیه می‌توان پذیرش گرفت. آزمون هم بستگی به کشور و دانشگاهی که قصد اپلای دارید، دارد.

 214. مهدی گفت:

  سلام.
  وقت بخیر.
  خواستم بدونم اگر نمرات دیپلم رو ترمیم کنم و به قولی با ترمیم معدل نمرات بالا بگیرم، تاثیرگذاره؟
  یا اینکه فقط همون نمرات ثبت شده ی اولیه رو قبول میکنن؟

 215. Nazi گفت:

  باسلام ممنون از مطلب خوب و مفیدتون.
  من امسال برای کنکور میخونم و میخواستم بدونم برای بعد کنکور و ادامه تحصیل در خارج از کشور میتونم وکالت جنایی یا املاک و…بخونم؟؟ و یا میتونم همونجا مشغول به کار بشم؟
  دارای مدرک زبان ایتلس هم هستم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل برای مقطع لیسانس نیازی به مدرک آیلتس نیست. شما باید مدرک زبان کشور مقصد را داشته باشید و شما می‌توانید برای کشورهای آلمان، ایتالیا، نروژ یا فرانسه اقدام کنید.
   در حالت کلی احتمال دریافت بورسیه و پذیرش برای رشته حقوق کم است

 216. عارفه گفت:

  سلام برای رشته حقوق امکانش هست که در آمریکا تحصیل کنم اما در ایران شروع به کار کنم؟

 217. Shuka گفت:

  سلام برای رشته حقوق امکانش هست که در آمریکا تحصیل کنم اما در ایران شروع به کار کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم تحصیل کرده باشید امکانپذیر است، البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که آزمون وکالت هر کشور به صورت جداگانه است.

دیدگاهتان را بنویسید