شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر آمریکا

مشهورترین مناطقی که دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند عبارت است از: کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس و پر اهمیت‌ترین رشته‌ها عبارت‌اند از مهندسی، مدیریت کسب‌وکار، ریاضیات و علوم کامپیوتر.

تحصیل در آمریکا یکی از مهم‌ترین اهداف و مقاصد دانشجویان بین‌المللی است. ایالات‌متحده آمریکا طبق رتبه‌بندی جهانی QS بیش از ۱۵۰ دانشگاه معتبر دارد. در سال ۱۶-۲۰۱۵ تعداد دانشجویان بین‌المللی که دانشگاه‌های آمریکا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، نسبت به سال قبل افزایش ۷ درصدی داشته است که برای اولین بار به میزانی بالغ بر ۱ میلیون نفر رسیده است (۱.۰۴۳.۸۳۹). شرایط تحصیل در آمریکا سبب شده است تا دانشجویان بین‌المللی زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل و زندگی خود انتخاب کنند.

مشهورترین مناطقی مشهورترین مناطقی که دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل خود تحصیل در آمریکا را انتخاب می‌کنند عبارت است از: کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس و پر اهمیت‌ترین رشته‌ها عبارت‌اند از مهندسی، مدیریت کسب‌وکار، ریاضیات و علوم کامپیوتر. البته این فقط دانشگاه‌های آمریکا نیست که دانشجویان را از مناطق دور جذب می‌کند، بلکه آن‌ها جذب زندگی سرزنده شبانه و سرعت زیاد یا بیابان‌های وسیع و سواحل زیبا و رشته‌ کوه‌های گسترده، مناطق روستایی و سنتی و مدرن می‌شوند. این کشور وسیع و عظیم بدون شک هر کسی را مجاب می‌کند تا برای ادامه شرایط تحصیل در آمریکا را بررسی و اقدام کنند.

شرایط تحصیل در آمریکا و دانشگاه‌های ایالات متحده

حجم منحصربه‌فرد و تنوع دانشگاه‌های موجود در ایالت متحده باعث می‌شود که شما به راحتی جهت تحصیل در آمریکا یک موسسه متناسب با ترجیحات خودتان را پیدا کنید. این یک کار بسیار رایج و متداول در انتخاب محل تحصیل در آمریکا است که می‌توانید گزینه‌های مختلف بسیاری را متناسب با نیازهای خودتان جستجو کرده و پیدا کنید. بر طبق موضوع و سطح تحصیلی شما، ممکن است نیاز به پذیرش در آزمون‌هایی مانند STA مربوط به مقطع لیسانس و GRE( سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ‌التحصیلان) مربوط به مقاطع ارشد و دکتری داشته باشید. تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس عموماً چهار ساله است و در سال‌های ابتدایی موضوعات مختلفی- چه واحد اصلی و واحد اختیاری- در حوزه خود مطالعه می‌کنند و سپس دانشجو موضوع یا موضوعاتی مربوط به رشته اصلی خود انتخاب و بر آن تمرکز کرده و تحصیل در آمریکا را ادامه می‌دهد.

تحصیل در آمریکا

هم‌چنین با تکمیل کلاس‌ها در یک رشته فرعی، می‌توانید یک مدرک «فرعی» در کنار مدرک مربوط به رشته اصلی خود بگیرید و مکملی در کنار رشته اصلی شما است. برای مثال افرادی که رشته‌های مدیریتی می‌خوانند ممکن است در کنارآن رشته فرعی اقتصاد را انتخاب کنند. هم‌چنین دانشجویان علوم انسانی ممکن است رشته فلسفه را به‌عنوان رشته فرعی انتخاب کنند. برخی دانشجویان رشته‌های فرعی را در حوزه علایق‌شان انتخاب می‌کنند و این امکان وجود دارد که هیچ ارتباطی به رشته اصلی آن‌ها نداشته باشد. شرایط تحصیل در آمریکا بدین صورت است که سال تحصیلی در آمریکا معمولاً به دو بخش تقسیم می‌شود، فصل تحصیلی پاییز از نیمه آگوست آغاز شده و در دسامبر پایان می‌یابد، در حالی‌که فصل بهار از ژانویه تا ماه می است.

شهرهای دانشجویی ایالات‌متحده

در حال حاضر آمریکا ۱۲ شاخص را در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی QS دارد. شهرهای دارای دانشگاه‌های معتبر متفاوت، فرهنگ‌ها و سبک زندگی‌های مختلفی دارند. اما کدام شهرهای دانشجویی برای شما مناسب است؟

شهر نیویورک

نیویورک یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیل در آمریکا است که سالیانه دانشجویان زیادی این شهر را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند. نیویورک شهری است که هرگز خاموشی ندارد و همیشه سرزنده است و شرکت بزرگ اپل در آن قرار دارد و پایتخت جهان نامیده می‌شود. آسمان‌خراش‌هایی که قدرت مالی شهر را نشان می‌دهند، صحنه‌های مد و موسیقی‌های افسانه‌ای، چراغ‌های روشن و زرق‌وبرق خیابان‌های وسیع و کابین‌های زرد نمادین. خیلی از علاقه‌مندان تحصیل در آمریکا، شهر نیویورک را به خاطر سرزندگی و شادابی آن انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده‌ای در نیویورک وجود دارد. مانند دانشگاه کلمبیا( در رتبه هجدهم رتبه‌بندی دانشگاه‌های ۲۰۱۸ قرار دارد) و دانشگاه نیویورک( رتبه ۵۲ جهان).

تحصیل در نیویورک

بوستون

اگر می‌خواهید با بهترین و برجسته‌ترین دانشجوها و اساتید احاطه شوید، نمی‌توانید هیچ جایی را بهتر از بوستون انتخاب کنید. دانشگاه ماساچوست و هاروارد در این شهر قرار دارد که به ترتیب در رتبه‌بندی دانشگاه‌های سال ۲۰۱۸ در رتبه اول و سوم قرار دارند. دیگر دانشگاه‌های برجسته بوستون در ۲۰۱۸، دانشگاه بوستون( رتبه ۸۱ جهان )، دانشگاه تافتس( رتبه ۲۴۳ جهان)، کالج بوستون( رتبه ۳۳۹ جهان)، دانشگاه نورث ایسترن( رتبه ۳۴۶ جهان) و دانشگاه برندایس( رتبه ۴۱۱ تا ۴۲۰ جهان) هستند.

بوستون یکی از تاریخی‌ترین شهرهای آمریکا است که در فرهنگ و هنر، مخصوصاً هنگامی که صحبت از موسیقی می‌شود، مشهور و شناخته شده است، اما همه‌ چیز دانشگاه‌ها و فرهنگ عالی این شهر نیست، بلکه این شهر به خاطر سالن‌ها و بارهایش و هم‌چنین طرفداری از ورزش نیز مشهور است و به عنوان یکی از پر طرفدارترین مقاصد جهت تحصیل در آمریکا شناخته می‌شود.

تحصیل در بوستون

شیکاگو

شیکاگو از لحاظ تأثیرات فرهنگی و شهرت و رفاه عقب‌تر از نیویورک و لس‌آنجلس است. در زیر این آسمان‌خراش‌ها، شهری زنده و عجیب و غریب وجود دارد که به خاطر فرهنگ مختلط و موسیقی و شب‌های زنده و زندگی همراه با تفکر و ایده مشهور است. شیکاگو شهر بادها نامیده می‌شود و با داشتن حدود ۷/۲ میلیون مقیم، سومین شهر مشهور آمریکا است. در سال ۲۰۱۵ این شهر میزبان بیش از ۵۲ میلیون توریست از داخل و خارج بود که آن را به یکی از شهرهای مشهور با بیشترین توریست تبدیل کرده است.

تحصیل در شیکاگو

دانشگاه‌های با رتبه‌بندی بالا در شیکاگو

دانشگاه شیکاگو( رتبه نهم طبق رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۸) و دانشگاه نورث وسترن( درست خارج از شهر) است و در رتبه ۲۸ قرار دارد. دانشگاه‌های دیگر، دانشگاه ایلینویز در منطقه اوربانا است که در رتبه ۶۹ ام قرار دارد و دانشگاه ایلینویز شیکاگو( رتبه ۲۰۷ جهانی) و موسسه فناوری ایلینویز( رتبه ۳۹۵ جهانی).

سانفرانسیسکو و منطقه خلیج

دانشگاه‌های سانفرانسیسکو و خلیج اطراف آن دو دانشگاه معتبر و شناخته شده به نام دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی هستند که در رتبه‌بندی جهانی QS سال ۲۰۱۸ در رتبه دوم و بیست‌وهفتم قرار دارند. توان فکری این دو دانشگاه سهم گسترده و بسزایی در رشد و قدرت این منطقه دارد که متکی بر تکنولوژی‌های شناخته شده دره سیلیکون است. در اینجا بسیاری شرکت‌های با تکنولوژی مدرن مانند اپل و فیس‌بوک و گوگل قرار دارند. سانفرانسیسکو و شعبه دانشگاه کالیفرنیا نیز به دلیل تحقیقات بیومتریک جدید شناخته شده هستند. این شهر در لیست زنده‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد و مقصد مشهوری برای توریست‌ها است. آب‌وهوای ملایم، چشم‌اندازهای دلنواز و فرهنگ قوی را به آن اضافه کنید؛ این برای شما جذاب خواهد بود تا برای ادامه تحصیل در آمریکا این شهر زیبا را انتخاب کنید.

تحصیل در سانفرانسیسکو

لس‌آنجلس

لس‌آنجلس به شهر فرشته‌ها مشهور است. این شهر از صنایع خلاقانه‌ای ماند موسیقی، تلویزیون و مهم‌تر از همه فیلم برخوردار است که ثروتش متکی بر آن‌ها است. چیزهای دیگری که ممکن است در این شهر به ذهن شما خطور کند، آفتاب، ساحل و رسیدگی دائمی بر بدن است. این شهر muscle beach دارد که محلی برای انجام ورزش‌های آمادگی جسمانی و ژیمناستیک است. دانشگاه‌های برجسته‌ لس‌آنجلس شامل دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس است که طبق رتبه‌بندی سال ۲۰۱۸ در رتبه ۳۳ قرار دارد. اگر مایل هستید ترکیبی از مطالعات در کنار شناسایی افراد مشهور داشته باشید به اینجا سر بزنید.

تحصیل در لس‌ آنجلس

شرایط تحصیل در کالیفرنیا

دلایل زیادی وجود دارد تا افرادی که شرایط تحصیل در آمریکا را دارند، شهر کالیفرنیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. بهترین دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، آب‌وهوای آفتابی، سواحل مشهور جهان، شهرهای هیجان‌انگیز، استانداردهای بالای زندگی، مجموعه‌ای از ثروت‌های فرهنگی و موقعیت‌های بی‌قیدوشرط تکنولوژی‌های مدرن، پایتخت سرگرمی جهان و دومین شهر مشهور به سبب پیشینه معدن طلا و تپه‌های قهوه‌ای طلایی آن در تابستان که به منطقه طلایی شهرت دارد. به نظر می‌رسد این نام مستعار به شهرت منطقه برمی‌گردد که ایده آن را بازیگر مشهور آرنولد شوارتزنگر از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ داده بود که به دلیل بازی در فیلم‌های ترمیناتور و شکارچی مشهور است. هم‌چنین کالیفرنیا به دلیل دانشگاه‌های معتبرش مشهور است، مثل دانشگاه استنفورد، مؤسسه فناوری کالیفرنیا، دانشگاه برکلی و لس‌آنجلس. در صورتی که شما خواهان تحصیل در آمریکا هستید و شرایط تحصیل در آمریکا را دارید، می‌توانید شهر کالیفرنیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. در صورت نیاز می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره کالیفرنیا و زندگی دانشجویی در کالیفرنیا اطلاعات جامعی را از اینترنت کسب کنید.

دانشگاه‌های کالیفرنیا

همان‌گونه که ممکن است انتظار داشته باشیم و با توجه به این واقعیت که دره سیلیکون و برخی از کمپین‌های ابداعی جهان در اینجا است، دانشگاه‌های کالیفرنیا معتبرترین و مشهورترین انستیتوهای ایالات‌متحده را دارند. طبق رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۸ دانشگاه استنفورد در رتبه دوم و انستیتوی فناوری کالیفرنیا در رتبه چهارم قرار دارد. استنفورد در شمال غربی منطقه دهکده سیلیکون قرار دارد و مؤسسه فناوری کالیفرنیا در پسادینا نزدیک به لس‌آنجلس است. هر دو از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی خصوصی در کالیفرنیا هستند و دو تا از مشهورترین دانشگاه‌های کالیفرنیا بخش‌هایی از سیستم عمومی دانشگاهی می‌باشند. سیستم عمومی دانشگاه کالیفرنیا دارای ۱۰ کمپ و محوطه است و دو تا از مهم‌ترین‌های آن‌ها دانشگاه برکلی( مشهور به UCS یا برکلی و به ‌طور گسترده مشهور به cal ) و دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس به ترتیب با رتبه ۲۷ و ۳۳ هستند.

زندگی در کالیفرنیا

هم‌چنان که صنعت فیلم در هالیوود است، کالیفرنیا قدرت عمده‌ای در موزیک و موسیقی دارد و هنرمندانی هم‌چون دیپ برس، بیچ بویس، بیردس، گانس روزز، رد هات چلیپر، توپاک، اسنوپ داگ و هم‌چنین تعداد زیادی ارکستردر این شهر وجود دارد. علاوه بر موقعیت مرکزی‌اش در فرهنگ مدرن پاپ، سهم قابل توجهی در کشاورزی، هوا و فضا، بیوتکنولوژی و بخش‌های تولید دارد و به‌طور برجسته‌ای محل قرارگیری دهکده سیلیکون( یکی از مشهورترین مراکز ابداعات با تکنولوژی پیشرفته) است.

گسترش متنوع استعدادهای دولتی با تنوع ترکیب فرهنگی و قومی آن همسان است. طبق آخرین آمار سرشماری آمریکا در سال ۲۰۱۰، نزدیک به ۳۸ درصد از افراد مقیم کالیفرنیا، اسپانیایی یا لاتین هستند و ۱۳درصد آن‌ها آسیایی هستند. فقط بیش از ۶درصد سیاه‌پوست هستند و تقریباً ۵ درصد دورگه هستند. کالیفرنیا یکی از آزادترین و روشنفکرترین مناطق آمریکا است که تمایل به سیاست LGBT دارد و جز اولین مناطقی است که قانون ازدواج همجنس‌گرایان را اجرا کرده است. علاوه بر شهر زنده لس‌آنجلس، ساندیگو و سان فرانسیسکو( هر سه بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دسته‌بندی‌ شده‌اند).

کالیفرنیا درخشان‌ترین و متنوع‌ترین مناظر طبیعی را دارد که از سواحل آفتابی تا کوهستان‌های پوشیده از برف گسترده شده‌اند. جای تعجب ندارد که کالیفرنیا به دلیل تأثیرات محیطی و حفظ منابع طبیعی و برخی قوانین زیست محیطی در آمریکا شهرت بسیاری دارد و افراد زیادی کالیفرنیا را به عنوان مقصد ادامه تحصیل در آمریکا برای خود انتخاب می‌کنند. در واقع وجود نشنال پارک کالیفرنیا مثل نشنال پارک یوسیمیت و سکویا( خانه بومی درختان عظیم و محل زندگی بزرگ‌ترین موجودات روی زمین) دلیل کافی برای بازدید از این شهر هستند. از جاذبه‌های خیره‌کننده منطقه می‌توان به تپه‌های با ابهت، آبشارها و رودخانه‌ها، درختان قرمز غول‌پیکر سکویا، دریاچه نمک، دو دریاچه بزرگ( تاهو و کلیر) و گستره متنوعی از زیستگاه‌ها و حیوانات وحشی اشاره کرد. به‌طور خلاصه، اگر در کالیفرنیا تحصیل کنید، به هرچه به آن مشتاق هستید( تکنولوژی، موسیقی، فرهنگ جهانی، حفظ منابع طبیعی، عکاسی یا برنامه‌های کامپیوتری) دسترسی دارید و با محیطی مواجه هستید که کشف و ماجراجویی و کارآفرینی را در شما می‌پروراند.

تحصیل در کالیفرنیا

واقعیاتی در مورد کالیفرنیا

 • در ساحل غربی ایالات‌متحده واقع شده است، و از شمال هم‌مرز اورگان، از شرق هم‌مرز نوادا و آریزونا، از جنوب هم‌مرز مکزیک و از غرب هم‌مرز اقیانوس آرام است.
 • پایتخت آن ساکرامنتو است و بزرگ‌ترین شهر لس‌آنجلس است.
 • مجموع جمعیت آن حدود ۵/۳۹ میلیون نفر است و بزرگ‌ترین جمعیت مناطق ایالات و تقریباً ۱۲درصد از تمام ساکنین آن را دارد.
 • شعار دولت یورکا (به معنی ابراز پیروزی از اکتشاف) است.
 • حدود ۴۵ درصد از سطح کلی کالیفرنیا با جنگل پوشیده شده است.
 • دهکده سیلیکون مقر اصلی هزاران شرکت است مثل اپل، ای‌بی، گوگل، فیس‌بوک، هیولت پاکارد، اینتل، نتفیلیکس و یاهو.
 • کالیفرنیا حداقل نیمی از محصولات میوه تازه را در ایالات‌متحده پرورش می‌دهد.
 • کالیفرنیا بزرگ‌ترین درختان (سکویا)، بلندترین درخت‌ها (سواحل یا درختان غول‌پیکر)، قدیمی‌ترین درخت‌ها (کاج بریستلوکون) جهان را در خود جای داده است.
 • مصرف سرانه انرژی در کالیفرنیا به نسبت مناطق دیگر پایین است.
 • بازار انرژی خورشیدی در حال رشد در ایالات‌متحده؛ با چند نیروگاه خورشیدی و ظرفیت ۲/۱ گیگاوات، معادل دو نیروگاه متداول متعارف است.
 • چندین سد در منطقه، انرژی الکتریکی تولید می‌کنند.
 • بلندترین و کوتاه‌ترین لبه‌ها در مناطق هم‌جوار ایالات‌متحده در این منطقه قرار دارد.
 • به دلیل فرهنگ ترافیکی مشهور است و پل گلدن گیت یکی از بزرگ‌ترین پل‌های معلق در جهان در این شهر واقع است.
 • بازیگران زن و مرد مشهوری در اینجا متولد شده‌اند، مثل جنیفر انیستون، کامرون دیاز، لئونارد دیکاپریو، داستین هافمن، تام هنکس، ایستوود، گویینت پالترو.

شما می‌توانید با انتخاب تحصیل در کالیفرنیا از مزایا و شرایط تحصیل در آمریکا بهره‌مند شوید، شرایط منحصربه فردی مانند: دانشگاه‌های بزرگ و مشهور، فعالیت‌های مختلف شهری، اهداف متنوع برای استخدام افراد با مدارج بالا.

شرایط تحصیل در نیویورک

نیویورک گزینه‌های زیادی دارد که می‌توانیم تحصیل در آن را پیشنهاد بدهیم: دانشگاه‌های مشهور مانند کالج lvy leagoe، محدوده وسیعی از صنایع و حرفه‌های گسترده، سرمایه زیاد از طریق فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی و تنوع وسیعی از جاذبه‌های شهری و روستایی و اجتماعات پیشرفته‌تر و متنوع‌تر و خلاق‌تر نیز در اینجا وجود دارد. اغلب به نام ایالت نیویورک نامیده می‌شود و منطقه امپراطوری است (ولی نام آن‌ها نامشخص است). نام سنتی آن سیب بزرگ است که احتمالاً به دلیل فراوانی و ثروت این منطقه است. جمعیت آن حدود ۲۰ میلیون نفر است و تاریخچه طولانی دارد و سال‌ها دروازه‌ای برای ورود افراد به آمریکا بوده است. در واقع، فرصت فراوان، رفاه، فردیت، خودمختاری و آزادی چشم‌گیری در اینجا وجود دارد. جاذبه‌های فراوانی برای کسانی وجود دارد که قصد تحصیل در نیویورک را دارند.

تحصیل در نیویورک

دانشگاه‌های دولتی نیویورک

برای متقاضیان تحصیل در این شهر گزینه‌های بسیاری وجود دارد. به نسبت شهرهای دیگری که ادعای دانشگاه‌های معتبر را دارند، دانشگاه‌های با اعتبار بالا در آن وجود دارد. سیستم دانشگاهی دولتی در نیویورک، دانشگاه ایالتی نیویورک( SUNY) نامیده می‌شود. دانشگاه‌های شهری بزرگی در رتبه ۵۰۱ تا ۵۵۰ طبق رتبه‌بندی QS در این شهر وجود دارند. چهار دانشگاه مهم نیویورک دانشگاه بوفالو( رتبه ۳۴۲ جهانی)، استونی براک( رتبه ۳۹۰ جهانی)، دانشگاه البانی( رتبه ۶۵۱-۷۰۰ جهانی) و دانشگاه بینگامتون( رتبه ۷۰۱ جهانی) هستند.

دانشگاه‌های خصوصی در نیویورک

دانشگاه مشهور کورنل بالاترین رتبه منطقه را دارد و طبق آمار QS در رتبه ۱۶‌ام و در ایالت ایتاکا در شمال ایالت نیویورک قرار دارد. رشته‌های مهندسی و معماری و برنامه روابط ملی را در برمی‌گیرد. شعبه دیگر آن در شهر آموزشی قطر است. موسسه دیگر در این ایالت، دانشگاه کلمبیا است که رتبه ۲۰ ام جهان را دارد و ادعا می‌کند بیش از ۱۰۰ نفر از برندگان جوایز نوبل و ۲۹ تن از سران منطقه و ۲۶ تن از برندگان جوایز اسکار و ۲۰ نفر از میلیونرها در اینجا تحصیل کرده‌اند.

این دانشگاه محل برخی تحقیقات پیشرفته مانند لیزر و موج رادیویی FM و انقلاب دارویی در درمان سرطان و گلوکوم (کوری تدریجی) بوده است. اغلب دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری را ثبت‌نام می‌کنند. دانشگاه نیویورک از دیگر دانشگاه‌های برتر خصوصی است که در مقام ۴۶ جهانی جای دارد. این محوطه دانشگاهی سرسبز مدرن دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های غیردولتی آمریکا را حمایت می‌کند و ۱۸ کالج و مدرسه آن ۲۵۰۰ دوره مختلف و ۲۵ مدرک مختلف ارائه می‌دهد. بیش از ۵۰ هزار دانشجو از ۱۳۸ کشور در این سه کمپ دانشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند.

دیگر دانشگاه‌های برتر نیویورک، دانشگاه موسیقی رچستر( رتبه جهانی ۱۹۵۴)، موسسه پلی تکنیک رنسلر( رتبه جهانی ۳۱۰)، دانشگاه یهودی یشیوا( رتبه جهانی ۳۳۰)، دانشگاه سیراکوس( رتبه جهانی ۵۵۱-۶۰۰)، دانشگاه نیواسکول( رتبه  جهانی ۶۰۱-۶۵۰)، دانشگاه کلارکسون( رتبه جهانی ۶۰۱-۶۵۰)، دانشگاه فوردهام( رتبه جهانی ۷۰۱) هستند.

زندگی در ایالت نیویورک

به دلیل اینکه نیویورک پایتخت فرهنگی و مالی ایالات‌متحده است، توریست‌های بسیاری را از ایالات دیگر به خود جذب می‌کند. جذابیت‌های رمانتیک، خیابان‌های شلوغ، مجموعه محله‌های قومی، آسمان‌خراش‌های بلند و مناظر سرسبز (که در پارک مرکزی وجود دارد و مشهور است)، تماماً مربوط به بقایای شهر پر از رنگ و لعاب نیویورک است که مرکز مالی، مهاجرت، صنعت و تجارت است. هرچند نیویورک ممکن است فراتر از تصورات افراد باشد، چهارمین شهر بزرگ ایالات‌متحده است. در واقع یکی از جذاب‌ترین مقاصد تحصیل در آمریکا بین دانشجویان بین‌المللی است.

بوفالو و رچستر هر دو جز شهرهایی هستند که محل اقامت بیش از میلیون‌ها نفر و شهرهای برجسته‌ای هستند که از ایتاکا و البانی کوچک‌تر هستند. دیگر شهرهایی که می‌توانند برای دانشجویان جذاب باشند بوفالو (دومین شهر بزرگ منطقه) و بینگمتون( به‌عنوان چرخ‌وفلک پایتخت آمریکا) می‌باشند. نیویورک ناحیه سرسبزی با حدود ۹/۱۸ میلیون هکتار جنگل سرسبز است. این ناحیه هم‌مرز با دو دریاچه است( اری و انتاریو) و هم‌چنین دریاچه چمپلین که وسیع است در تقاطع با رودخانه و راه‌آبی( ۷۰ هزار مایل) است و دریاچه هادسون و کانال اری در اینجا قرار دارد. علاوه بر این و اگر مسیر دریاچه اری را دنبال کنید، نهایتاً به آبشار نیاگارا می‌رسید که یکی از جاذبه‌های توریستی معروف آمریکا است. دامنه‌های تماشایی کوه‌هایی مثل کوهستان سرسبز کت اسکیل و بیابان ادیرونداک به چشم‌انداز آنجا جلوه بیشتری می‌دهند. رشته کوه‌های اپالاچین بر کل ناحیه شرقی منطقه غلبه کرده است. اگر شما به دلیل شهرت ناحیه یا مناظر زیبا اینجا را انتخاب کرده‌اید، مکان‌های بسیاری ماجراجویی دارد.

تحصیل در نیویورک

واقعیاتی در مورد شهر نیویورک

 • در شمال شرقی و میانه منطقه آتلانتیک در آمریکا واقع شده است.
 • از جنوب با پنسیلوانیا و نیوجرسی هم‌مرز است و از شرق با ماساچوست و ورمونت و با جزیره رود و مرز ملی کانادا از غرب و شمال هم‌مرز است.
 • ناحیه مرکزی البانی و بزرگ‌ترین شهر آن نیویورک است.
 • جمعیت کلی ایالت حدود ۸/۶۳ میلیون است.
 • جمعیت کلی نیویورک حدود بیش از ۴/۸ میلیون و پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا است.
 • ناحیه به ناحیه امپراتوری معروف است
 • حدود ۶۳ درصد از منطقه نیویورک را جنگل فراگرفته است
 • بزرگ‌ترین منطقه برای مهاجران به آمریکا، جزیره آلیس در شمال خلیج نیویورک است.
 • جوزف سی گایتی در قرن ۱۹ کاغذ توالت را در نیویورک تجاری‌سازی کرد.
 • نیویورک پست قدیمی‌ترین روزنامه‌ای است که به‌طور مداوم منتشر شده است.
 • نیویورک تنها منطقه‌ای است که با دریاچه‌های بزرگ و اقیانوس آتلانتیک هم‌مرز است.
 • ایالت نیویورک ۳۰۷ مؤسسه تحصیلی دارد.
 • برندون استانتون صاحب یک وبلاگ عکاسی برنده جوایز متعدی است و آن را مردم نیویورک (HONY) نام‌گذاری کرد‌ه‌اند و عکس‌هایش از وبلاگ‌های دیگر در کل جهان جمع‌آوری کرده است.
 • افراد مشهور نیویورک: ادی وولن کارگردان بزرگ، روبرت دنیرو و الپاچینو، جنیفر لوپز و لیدی گاگا، توپاک شاکور و جی زد رپرهای معروف، دن دلیلو و توماس پینکون نویسندگان معروف، تئودور رزولت و فرانکلین رزولت رییس جمهورهای آمریکا می‌باشند.

شرایط تحصیل در تگزاس

قصد دارید در تگزاس تحصیل کنید؟ تگزاس فقط مخصوص نمایش سوارکاری و غذا خوردن و موسیقی و گاوبازی نیست، بلکه می‌توانید در اینجا تحصیل کنید. به سبب مقیاس وسیع آن (دومین ایالت بزرگ آمریکا پس از آلاسکا)، تگزاس ناحیه‌ای با جمعیت کثیر است که از منطقه لیببرال و مرکزی آستین تا منطقه محافظه‌کار بیبل بلت در شرق ایالت گسترده شده است. هم‌چنین از لحاظ جغرافیایی و آب‌وهوا با توجه به موقعیت مکانی شما تفاوت‌هایی وجود دارد. شرق منطقه پر از باتلاق و جنگل‌های انبوه است و در جنوب شرقی خلیج ساحلی وجود دارد که گرمسیری است و تا حدی مرطوب و بیابان‌های کوهستانی در غرب و دشت‌های پر از برف در شمال آن قرار دارد. به‌طور خلاصه، تجارب شما در مورد تگزاس با توجه به دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود. این منطقه مخصوص کسانی است که پس از فارغ‌التحصیلی علاقه‌مند به کار در صنعت در حال رشد انرژی هستند. به سبب ذخایر نفتی که در دهه ۱۹۹۰ در تگزاس کشف شد، صنعت انرژی، به‌نوبه خود، رشد اقتصادی را در ناحیه با کمک دیگر صنایع و سیستم آموزشی قوی تأیید و پی‌ریزی کرده است. هم‌چنین تکنولوژی پایدار قدرتمند و علم دارویی و بخش هوافضای قوی نیز دارد.

تحصیل در تگزاس

دانشگاه‌های برتر در تگزاس

اگر شما علاقه‌مند به تحصیل در تگزاس هستید با گزینه‌های زیادی پیش روی خود دارید که شامل ۷ دانشگاه است. این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۸ رتبه‌بندی شده‌اند. بالاترین رتبه مربوط به دانشگاه تگزاس در آستین است که در رتبه ۶۷ ام جهان قرار دارد. این مؤسسه پرچم‌دار نظام دانشگاهی دولتی است. این دانشگاه با داشتن ۱۷ کتابخانه و هفت موزه، یکی از بزرگ‌ترین بودجه‌های پژوهشی کشور را از آن خود کرده است و هم‌چنین تعدادی از تیم‌های ورزشی مشهور به نام تگزاس لانگرنز در آن قرار دارند. دانشگاه برجسته و مشهور دیگر، دانشگاه رایس است که در رتبه ۸۹ جهان قرار دارد. این دانشگاه محل تحقیقات خصوصی است و بیش از ۶۶۰۰ دانشجو در آن ثبت‌نام کرده‌اند. رایس به دلیل برنامه پذیرش دانشجو مشهور است. محوطه آن ۲۹۵ هکتار و نزدیک به منطقه موزه هوستون است.

دانشگاه‌های برتر تگزاس

دانشگاه‌های مشهور تگزاس

دالاس

دالاس به شهر گاوبازها و تشویق‌کنندگان مسابقات گاوبازی مشهور است. دالاس تنها در کلیشه‌ها خلاصه نمی‌شود. هم‌چنین بزرگ‌ترین بخش هنر در ایالات‌متحده و برخی از موزه‌های درخشان و یادبودهای توریستی جذابی را در خود دارد که برای ترور پرزیدنت جان کندی ساخته شده‌اند. هم‌چنین دانشگاه متدیست جنوبی در آن قرار دارد. علاقه‌مندان زیادی برای ادامه تحصیل در آمریکا دالاس را انتخاب می‌کنند و به همین خاطر دالاس جمعیت دانشجویی بسیار زیادی دارد.

تحصیل در دالاس

هوستون

بزرگ‌ترین شهر ایالت و چهارمین شهر از لحاظ بزرگی در ایالات‌متحده است و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در آمریکا است. هوستون به‌ طور هم‌زمان شهری آرام و قدرتمند است و صحنه‌های فرهنگی در شهر در کنار جشن‌های عمومی آخر هفته دیده می‌شود. علاوه بر دو شهر تگزاس برای تحصیل، هوستون به ساحل نزدیک‌تر است و خلیج مشهور آن حدود یک ساعت و نیم با مرکز شهر فاصله دارد. در سال ۲۰۱۷  در بین شهرهای دانشجویی برتر قرار گرفته و در رتبه‌بندی رتبه ۹۲ را کسب کرده است.

تحصیل در هوستون

آستین

به دلیل جامعه عجیب غریبش مشهور است و طراحان خالکوبی‌های خاص در کنار میلیونرها و نزدیک به هم زندگی می‌کنند. مردم محلی شادی‌های به اصطلاح عجیب‌وغریبی دارند. شما حتی می‌توانید برچسب‌های سپر، تی‌شرت و دیگر کالاهای را با شعار «عجیب بودن شهر را حفظ کنید» مشاهده کنید. موسیقی جزء جدایی ناپذیر شهر آستین است. افراد مشهور بسیار زیادی وجود دارند که به صورت حرفه‌ای به موسیقیی می‌پردازند. همانند شهرت ویلی نلسون که گیتاریست سبک کانتری است. امروزه صحنه موسیقی پر جنب‌وجوش آستین به این معنی است که تقریباً هر شب از هفته شما می‌توانید به اجرای موسیقی با تقریباً هر نوع ژانری بروید. دانشگاه تگزاس آستین ۴۴ سال بعد از ایجاد شهر در سال ۱۸۳۹ به وجود آمده است و نقش اساسی را در توسعه و زندگی شهری ایفا می‌کند.

تحصیل در آستین

واقعیاتی در مورد تگزاس

 • طبق آمار گزارش شده از سایت «com» در سال ۲۰۱۷، تگزاس جز پنجمین شهر دانشگاهی است که دانشجویان بین‌المللی استطاعت حضور در آن را دارند. میانگین هزینه صرف شده از سوی ۸۲ هزار و ۱۴۴ دانشجوی بین‌المللی در تگزاس، سالانه حدود ۲۳/۱۱۹ دلار آمریکا است.
 • جمعیت آن حدود ۳/۲۸میلیون نفر است.
 • یک‌سوم جمعیت تگزاس اسپانیایی صحبت می‌کنند.
 • به این دلیل تنوع زبانی گسترده در تگزاس زبان رسمی ندارد.
 • نام تگزاس از کلمه «کادو» به معنای متحدان گرفته شده است که به همین دلیل است که شعار دولت «دوستی» است.
 • نام «۶ پرچم بر فراز تگزاس» اشاره به ملیت‌های متفاوت ساکن در آن دارد.
 • تگزاس بعد از کالیفرنیا دومین میزان تولید ناخالص ملی را دارد.
 • افراد هنرمند مشهور در تگزاس بسیارند که چند نمونه از آن‌ها جورج بوش، جانی جوپلین و بیانسه خوانندگان مشهور، وودی هریلسون و رن هزلوگر و استیو مارتین کمدین مشهور هستند.
 • دامداری واگنر در این ایالت بزرگ‌ترین دامداری در ایالات‌متحده است که ۵۲۰ هزار هکتار (شامل آلاسکا و هاوایی) و از کل کشور موریس بزرگ‌تر است.
 • نزدیک به ۲۵۰ شهر در تگزاس با جمعیت بیش از ده‌هزار نفر و ۲۸ شهر با جمعیت بیش از صدهزار نفر وجود دارد.
 • تعداد احشام، گرچه در چند سال گذشته کاهش یافته است ولی هنوز تعداد آن‌ها ۱۱ میلیون راس است.

 

56 پاسخ به “شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر آمریکا”

 1. dehghan گفت:

  Kheyli jaaleb bood.
  Sepaasgozaaram.

 2. Romina گفت:

  واقعا خیلی خوب و کاربردی بود
  خیییلیبیی ممنونم که همچین مجموعه ی عالی رو ارائه دادین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خوشحال هستیم که این نوشته توانسته است، رضایت شما را جلب کند. ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید. سپاس از شما

 3. فرشته گفت:

  بسیااار عالی ممنون

 4. Mr . Arash گفت:

  یعنی میخوام بگم بهترین بهترین بهترین بهترین بهترین سایت برای جمع اوری اطلاعات در مورد شهر های معروف امریکا … دانشگاه ها … حقایق و اطلاعات و هر چیز دیگه ای که فکرشو کنین گزاشته واقعا وقعا ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادین 🧡🖤💛🤎💜💚

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از این انرژی بالا که به ما می‌دهید. خیلی خوشحال هستیم که این نوشته برای شما مفید واقع شده است و از شما هم خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی متشکریم که نظرتان خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 5. دینا قلی پور گفت:

  سلام قصد ادامه تحصیل در آمریکا دارم در مقطع دکترای تغذیه و رژیم درمانی نیاز به کمک دارم ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور از کمک چیست؟ آیا سوالی دارید؟ لطفاً سوال‌تان را بپرسید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم.

 6. پدرام گفت:

  سلام من رشته الکترونیک هستم (فنی حرفه ای )اگه بتونم دانشگاهی مث شمسی پور قبول شم آیلتس خوبی بگیرم میتونم برم دانشگاه کالیفرنیا جنوبی الکتریکال اپلای کنم

  لطفا دانشگاه هایی تو آمریکا میشه رو معرفی کنید ممنونتون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که گفتید شانس وجود خواهد داشت ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی دکترا بسیار بیش‌تر از ارشد است و طبیعتاً شانس دریافت آنها هم بیشتر است.
   حین دوران تحصیل هم تلاش کنید تا رزومه خوب که شامل معدل بالا، کارهای تحقیقاتی و البته در صورت امکان مقاله است هم داشته باشید.

 7. پدرام گفت:

  سلام خسته نباشید من یه نکته مهمی رو میخواستم از شما بپرسم
  من رشته الکترونیک هستم (فنی و حرفه‌ای)و برای مهاجرت به آمریکا و اپلای کردن امکان پذیر است یا باید از ریاضی و فیزیک باشد

 8. parisa گفت:

  سلام ممنونم بابت اطلاعات بینظیری که در اختیارکاربران قرار میدید. میخوام بدونم در رشته
  بیوتکنولوژی یا میکروبیولوژی برای مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در نیویورک یا کالیفرنیا در دانشگاه های دولتی میتونم پذیرش بگیرم؟
  اگر میشه اسم دانشگاه ها رو میشه بگید؟ ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقطع لیسانس عموماً همراه با شهریه خواهد بود، برای مقاطع بالاتر هم تحصیل رایگان بستگی به رزومه دارد. زمانی که می‌خواهید اقدام کنید باید ظرفیت دانشگاه‌ها را بررسی کنید چون ظرفیت دانشگاه‌ها برای هر سال مشخص و متفاوت است.

 9. مهین جعفری گفت:

  سلام ممنون بابت مطالب جامع و عالیتون.
  من چند تا سوال داشتم. در صورتی که با مدرک دیپلم بخوایم به امریکا اپلای کنیم( لیسانس رو اونجا بخونیم) امکان دریافت فاند برامون وجود داره؟ و اینکه ایا مدرسه ای که توش تحصیل کردیم هم تاثیری داره؟(مدارس تیزهوشان) و در نهایت نمره بالای ایلتس چی؟؟؟ ممنون میشم درمورد هزینه های دانشگاه و زندگی هم در شهر های بالا توضیح بدین.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در آمریکا وجود ندارد. در صورتی که شما تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید یکی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان یا نروژ را انتخاب کنید که در اینصورت باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما هم بالای ۱۸ باشد و نیازی به آوردن رتبه کنکور و البته نمره آیلتس نیست.

 10. مهمد گفت:

  سلام میخاستم بپرسم آیا میشود در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت در دانشگاه آمریکا تحصیل کرد ؟ و این که در رشته انسانی کدام رشته پذیرش یا شانس بالایی دارد؟ممنون از اطلاعات شما دوست عزیز

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل در آمریکا با شرط اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.

 11. یکتا گفت:

  سلام و سپاس
  از پاسخگویی کامل و توضیحاتی که داده اید.
  آیا در مقطع پزشکی بعد از دیپلم در دانشگاه های امریکا می شود اپ لای کرد؟؟
  من دانش اموز بین الملل هستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیرش مستقیم وجود ندارد، باید یکی از رشته‌های علوم پایه پذیرش بگیرید و بعد از آن از طریق آزمون وارد پزشکی شود و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همراه با هزینه خواهد بود.

 12. فیروزی گفت:

  با سلام و عرض ادب میخواستم ببینم ابا امکان درس خوندن رشته جغرافیا و برنامریزی ارشد در مقطع ارشد در دانشگاه هاروارد هست ؟وا ینکه هزینه و شهریه چطوریه

 13. دینا قلی پور گفت:

  سلام مهم ترین کمکی که لازم دارم در زمینه پیدا کردن اساتید مرتبط هست که بتونم بهشون ایمیل درخواست ارسال کنم ممنون.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاًٌ از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید، در صورت امکان شما را حتماً راهنمایی خواهند کرد.

 14. Sahar گفت:

  سلام ..واقعا فوق العاده بود ..خداقوت ..میخواستم بدونم برای گرفتم فول فاند در یکی از این شهر های نیویورک وبوستون و کالیفرنیا خودشم دانشگاه رنکینگ متوسط باشه فقط شهر جذابی باشه چه تعدا مقاله isiلازمه ؟ رشتم روانشناسی هست …باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمی‌توان به صورت دقیق گفت و این بستگی به رزومه شما و درخواست دانشگاه دارد.
   بهترین پیشنهاد این است که به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعات به روز و البته موثق را کسب کنید.

 15. مهسا گفت:

  سلام من ارشد معماری دارم، با معدل بالا و سابقه کار خوب میتونم فاند دریافت کنم؟ ترجیحا میخوام مدیریت پروژه در مقطع ارشد بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به تغییر رشته شانس پذیرش شما پایین خواهد بود. شما می‌توانید رشته خودتان را ادامه دهید. در صورت ادامه تحصیل در رشته خودتان شانس دریافت تحصیل رایگان را دارید، به صورتی که نمره زبان خوبی داشته باشید.

 16. حسین گفت:

  سلام
  ببخشید من لیسانس حقوق دارم ارشد چه گرایشی ادامه بدم که بتونم واسه مقطع دکترا در دانشگاه‌های آمریکا اپلای بدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شرایط پذیرش و بورسیه حقوق سخت است، شاید گرایش بین‌الملل شرایط بهتری داشته باشد.

 17. مهلا گفت:

  سلام
  من میخوام تا کار مهاجرتم درست شه اینجا یه لیسانس دیگه بگیرم
  رشته ام علوم انسانیه . چه رشته ای بخونم که اونجا راحت تر بتونم ادامه تحصیل بدم یا کار بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما یک لیسانس دارید و برای لیسانس دوم اقدام می‌کنید باید متوجه افزایش سن‌تون و احتمال کاهش شانس ویزا توجه کنید.

 18. صنم گفت:

  سلام. ببخشید من ارشد حقوق خصوصی دارم اگه بخوام برای تحصیل در دکتری حقوق به آمریکا مهاجرت کنم چ شرایطی لازم هست و امکانش هست شرایط بورسیه چ جوری هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید اول معادلسازی واحد انجام دهید، اگر مدرک‌تان مورد تایید قرار بگیرید با مقاله، نمره زبان و معدل می‌توانید برای پذیرش اقدام کنید.

 19. امیر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دانش اموز دوازدهمی هستم و هنوز۱۸ سالم نشده، معدلم تا متوسطه اول همه۲۰ بوده،دهم۱۹/۹و یازدهم به خاطر یکسری مشکلات۱۹/۲ و این چند سال رو تا حدودی برای کنکور میخوندم و سال دیگه اگه کنکور بدم به نظر خودم دندون بهشتی میتونم قبول بشم ولی هدفم اینه که توی بهترین دانشگاه دنیا درس بخونم و تا اونجایی که میتونم سواد علمی خودم رو ارتقا بدم( خیلی بیشتر از سطح دانشگاه های برتر ایران) ولی راستش از لحاظ مالی نمیتونم شهریه دانشگاه های برتر امریکا و یا انگلیس رو پرداخت کنم میخواستم بیبینم باید برای بورسیه شدن توی بهترین دانشگاه های امریکا یا انگلیس(هاروارد واستنفرد یا اکسفورد و کمبریج و….) چیکار کنم و امکان بورس شدن با شرایطی که دارم چقدر هست؟؟
  از لحاظ مدرک زبان هم این چند سال رو برای کنکور وقت گذاشتم و خودم رو درگیر بقیه مسائل نکردم ولی خودم علاقه خیلی زیادی به زبان خوندن(حتی بعد از انگلیسی،المان و فرانسه و…)و اگه بدونم واقعا راهی برای بورس شدن هست کنکور رو کنار میذارم و زبان رو میخونم و یه نمره خیلی خوب میارم و برای ازمون دانشگاه اماده میشم با این شرایط شما پیشنهاد میکنید کنکور رو ادامه بدم یا وقتم رو برای زبان و ازمون های قبل از دانشگاه و … بذارم؟؟
  بازم بگم که تنها در صورتی که بورس بشم امکان مهاجرت دارم ولی حالا اگه یکسری هزینه های اولیه داشته باشه مشکلی نیست یا مثلا تا اونجایی که خوندم هزینه قبل از بورسیه که شامل اقامت و اون مبلغ اولیه که باید توی حساب شخصی باشه باز اگه میشه در این مورد هم راهنمایی کنید
  ممنون میشم راهنمایی کنید⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم که به خواسته‌های خودتان برسید که با تلاش فراوان خواهید رسید.
   در واقع امکان دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی در آمریکا و انگلیس وجود ندارد.
   پیشنهاد می‌کنم که در یکی دیگر از کشورهای غیرانگلیسی که تحصیل در آنها رایگان است ( آلمان، نروژ، ایتالیا و فرانسه) را انتخاب کنید که برای این باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و البته معدل دیپلم بالای ۱۸ هم داشته باشید یا اینکه در دانشگاه معتبر ایرانی مانند بهشتی بخوانید و تلاش کنید با نهایت توان خود با معدل بالا و تسلط به زبان انگلیسی به اتمام برسانید تا در نهایت برای مقاطع بالاتر برای آمریکا اقدام کنید.

 20. مهسا گفت:

  سلام من مهسا هستم ۱۷ سالمه دوم دبیرستان و رشته ام انسانی است من یه سال دیگه کنکور میدم اما نمیدونم که باید چه رشته ای رو انتخاب کنم تا اون رشته رو ادامه بدم و وقتی که لیسانسمو با مدرک زبان آیلتس گرفتم فوق لیسانسمو توی آمریکا با بورسیه بخونم الان من باید چه رشته ای رو بردارم لطفا راهنمایی کنید ممنون؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای آمریکا احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع دکترا بیشتر از ارشد است.

 21. مهسا گفت:

  سلام من مهسا هستم یازدهم انسانی رو میخونم و ۱۷ سالمه من میخوام فوق لیسانسمو توی آمریکا بخونم اما نمیدونم که کدوم رشته ها پذیرش ریگان دارن و اون درسا رو توی کنکور زیاد بزنم و همچنین به رشته حقوق علاقه دارم لطفا کمکم کنید ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا کم است و مخصوصاً رشته حقوق
   پیشنهاد می‌کنم رشته‌ای را که دوست دارید انتخاب کنید و تلاش خیلی زیادی بکنید و رزومه خوبی داشته باشید.
   احتمال دریافت رشته‌های مهندسی بیشتر است.
   در کل احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بیشتر است.

 22. طاها گفت:

  سلام
  من برای ارشد یکساله اقتصاد از دانشگاه شیکاگو آمریکا پذیرش و فاند گرفتم.
  بنظرتون با فاند سالیانه ۱۲۰۰۰+شهریه نیازی به کار دانشجویی هست یا نه؟
  ممنون

 23. علیرضا ذاکری گفت:

  با سلام و احترام
  دانشجوی دکترای روانشناسی در دانشگاه تهران شمال هستم با توجه به رزومه ای که دارم از طریق ایمیل با استادان دانشگاه های خارجی جهت اپلای مکاتبه کردم و یکی از استادان دانشگاه بوفالو پس از مشاهده رزومه درخواست من را تایید کرد ، خواهشمندم بفرمایید برای ادامه مکاتبه و اپلای گرفتن از دانشگاه فوق به چه صورتی باید اقدام کنم ،
  پیشاپیش از پاسخ گویی شما سپاسگزارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید مکاتبات شما بررسی بشود.
   چه تاییدی داده است و چه درخواستی برای ادامه کار گفته است؟
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه مصاحبه و دریافت پذیرش راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 24. دانش نرهء گفت:

  سلام من مهندسی معدن میخونم و ترم ۷ هستم
  میخواستم برای اپلای اقدام کنم برای امریکا
  خیلی سوالات هست ک ذهنمو درگیر کرده ازجمله زبان
  زبان متوسط بلدم و حدود یک سال طول میکشه تا ایلتس بگیرم
  از اون طرف خدمت سربازی هست
  میخواستم ببینم با این شرایط امکان اپلای هست با بورسیه شهریه دانشگاه یا ن؟
  و کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با داشتن نمره خوب GRE و نمره زبان و معدل بالا شانس بهتری برای بورسیه شهریه خواهید داشت ولی این شانس پایین است.

 25. محسن گفت:

  با سلام
  می خواستم در رشته پزشکی دانشگاه تهران تحصیل کنم و برای تخصص به کشور به دانشگاه هاروارد آمریکا اپلای کنم می خواستم بدونم اگر در دکترای عمومی بالاترین نمرات و معدل رو کسب کنم داشتن مقالات isi و مقالات علمی و پژوهشی معتبر دیگر و نگارش و چاپ کتاب در رابطه علم پزشکی داشته باشم ولی چون معدل دیپلم من پایین است معدل ۱۶دیپلم و من متاسفانه در مقطع دبیرستان در دروس تخصصی نمرات بالایی نداشتم و در سال دهم و سال یازدهم در درس ریاضی مردود شدم ولی بعد امتحان دادم و قبول شدم
  این معدل دیپلم هم برای اپلای در نظر میگیرند
  آیا با وجود معدل خیلی بالا در دانشگاه با وضعیت دیپلم من در دبیرستان می تونم برای تخصص یا فوق تخصص از دانشگاه هاروارد پذیرش بگیرم؟
  به نظر شما کسی قبلا سابقه دو مردودی در درس ریاضی داشته و نمرات دروس تخصصی پایینی در مقطع دیپلم دبیرستان داشته
  دانشگاه هاروارد پذیرش می کنند برای تخصص یا فوق تخصص یا کلا باید این رو فراموش کنم؟
  چون شنیدم مدارک قبلی رو معادل سازی میکنند یعنی مدرک دیپلم من رو هم معادل سازی می کنند؟
  و سوال دوم اینکه میشه بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه تهران یا دانشگاه های دیگر بزای ادامه تحصیل به دانشگاه هاروارد وارد شد یا باید در یک دانشگاه خارجی درس خوند و بعدا از اون برای مقطع بعدی وارد دانشگاه هاروارد شد؟
  لطفا جواب بدید
  باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امیدوارم زندگی اونطوری براتون بچرخه که نوشتید، چون آرزو و مسیر خیلی سختی را نوشتید.
   در صورتی که بتوانید رزومه خیلی خوبی داشته باشید، مشکلی بابت ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد نخواهید داشت.
   در ضمن نمی‌توان از الان برای چندین سال یا بیشتر از ۱۰ سال آینده را پیش‌بینی کرد.

 26. رویا گفت:

  با سلام ببخشید من رشتم ریاضی بوده و الان وارد دانشگاه فنی حرفه ای شدم و کامپیوتر می خونم و دولتی است خواستم بدونم که فنی بودن دانشگاه و اینکه دانشگاه هم معتبر نیست تاثیر زیادی در اپلای به دانشگاه دارد و برای اپلای چقدر شانس وجود داره ؟ و آیا در ایالت های خوب میشود اپلای بگیرم من میتوانستم و دانشگاه بهتری قبول شوم اما به خاطر برخی از مسائل نشد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید رزومه خوبی داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید. منظور از رزومه خوب شامل معدل، نمره زبان و مقاله برای مقطع ارشد و مخصوصاً دکترا است.
   در صورتی که دانشگاه شما زیر نظر وزارت علوم باشد، مشکلی ندارید ولی تلاش کنید که در جو درس قرار بگیرید. چون در این نوع دانشگاه‌ها ( برخی از دانشگاه‌ها ) جو درس خیلی خوب نیست.

 27. nolastname گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  ببخشید من یازدهم انسانی هستم هدفم دانشگاه تهرانه رشته حقوق
  خواستم بدونم اگر بخوام با خیال راحت مهاجرت کنم به مدرک زبان و دکترای حقوق نیاز دارم یعنی دیگ همه چیز کامل باشه و هیچ استرسی برای قبول شدن نداشته باشم
  هدفم امریکاس حالا اما اگر شما برای رشته حقوق کشور بهتری یا بهتر بگم دانشگاه بهتری میدونید اگر میشه راهنمایی کنید خیلی ممنونم
  و اینکه بگید بعد از اینک دکترا یا کارشناسی ارشد رو گرفتم باید چطوری برای مهاجرت اقدام کنم و ….؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید مهاجرت کاری یا تحصیلی داشته باشید. کاری که باید رزومه خوبی داشته باشید و تحصیلی هم می‌توانید برای مقطع بالاتر اقدام کنید. احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای پست دکترا کمتر است.
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته حقوق کم است.
   پیشنهاد می‌کنم که تمرکز بر روی کنکور خود داشته باشید، چون تا فارغ‌التحصیلی شما بیش از ۱۰ سال زمان میبره و در این سال‌ها می‌تونه خیلی چیزها تغییر پیدا کنه

 28. الینا گفت:

  وقت بخیر من ارشد معماری با معدل ۱۷.۵ دارم مدرک زبانم هم برای آیلتس اقدام کردم و چند تا مقاله دارم البته isi ندارم با سن ۳۸ سال آیا امکان فان در رشته معماری در کشور کانادا یا آمریکا وجود داره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل شما خوب است، مدرک زبان حداقل ۶.۵ آیلتس نیاز دارید و مقاله ISI ایمپکدار، برای فاند گرفتن شما لازم است.

 29. liya گفت:

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس مدیریت هتلداری از دانشگاه آزاد علم فرهنگ تهران و ایلتس ۶ دارم. میخواستم ببینم شانس برای پذیرش ارشد این رشته وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید