شرایط تحصیل در استرالیا با دیپلم

استرالیا در نیمکره‌ی جنوبی کره زمین قرار گرفته است. استرالیا به عنوان یک کشور توسعه یافته و به عنوان ششمین کشور پنهاور دنیا به شمار می‌آید. قلمرو استرالیا شامل جزیره‌ی تاسمانی و دیگر جزایر کوچک است. از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی طبیعی استرالیا می‌توان به جنگل‌های بارانی، سواحل، تفرجگاه‌های اسکی نام برد. استرالیا به عنوان یکی از مهاجر پذ یرترین کشورهای دنیا شناخته می شود، به طوری که در حال حاضر ۲۱ میلیون نفر جمعیت از سرتاسر دنیا در استرالیا زندگی می‌کنند که سبب ایجاد یک محیط چند فرهنگی شده است. کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالا است و به نسبت آن افراد میزان درآمد زیادی هم دارند. تحصیل در استرالیا به عنوان یکی از رایح‌ترین و آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا شناخته می‌شود، یکی از پرتکرارترین سوال‌هایی که کاربران از ما می‌پرسند شرایط تحصیل در استرالیا با دیپلم است که قصد داریم در این نوشته این موضوع را بررسی کنیم.

تحصیل در استرالیا

استرالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی باکیفیت به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در دنیا شناخته می‌شود. اقتصاد پویا، طبیعت بکر، امنیت بالا، نرخ بیکاری کم و مهاجرپذیر بودن کشور استرالیا سبب شده است تا افراد زیادی تمایل داشته باشند تا برای ادامه زندگی خود این کشور زیبا را انتخاب کنند.

براساس رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ ( QS ) 7 دانشگاه استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌اند. دانشگاه‌های ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیوساوث ولز، دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه موناش، دانشگاه استرالیا غربی و دانشگاه آدلاید از برترین دانشگاه‌های استرالیا هستند. برای درک این رتبه‌بندی می‌توانید رتبه دانشگاه شریف تهران را در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ ( QS ) در نظر بگیرید که در رتبه ۳۸۱ دنیا قرار گرفته است.

مدارک تحصیل در استرالیا با دیپلم

کارشناسی در استرالیا

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا ۳ سال است و دانشجویان می‌توانند بعد از گذراندن ۴ سال مدرک کارشناسی با عنوان Honors را دریافت کنند. در سال چهارم تحصیل دانشجویان موظف هستند تا تحقیقات لازم را ارائه دهند و پایان‌نامه خود را بنویسند. به عبارتی دیگر سال آخر دوره کارشناسی به عنوان سال اول کارشناسی ارشد شناخته می‌شود و شما می‌توانید بعد از ۱ سال تحصیل دیگر مدرک کارشناسی ارشد خودتان را کسب کنید.

برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم ضروری است. هم‌چنین باید مدرک رسمی زبان ( IELTS,TOFEL, PTE ) داشته باشید.

مزایای تحصیل در استرالیا

داشتن دانشگاه‌های معتبر

همانطور که بیان کردیم استرالیا دانشگاه‌های بسیار باکیفیت دارد. دانشگاه‌های گروه هشت در استرالیا به عنوان برترین دانشگاه‌های استرالیا شناخته می‌شوند. داشتن مدرک فارغ‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های فوق به شما کمک می‌کند تا بتوانید شرایط شغلی خوبی را پیدا کنید. مدرک دانشگاه‌های استرالیا در تمام کشورهای دنیا معتبر است.

مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی

کشور استرالیا به خاطر داشتن شرایط تحصیلی، اقتصادی، آب‌وهوایی و اقامتی خوب به عنوان یک مقصد محبوب برای علاقه‌مندان ادامه تحصیل در دنیا شناخته می‌شود. کشور استرالیا همواره در بین ۵ تا ۱۰ کشور برتر دنیا برای ادامه تحصیل شناخته می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی متنوع

خوشبختانه تعداد و تنوع بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا بسیار متنوع است. دولت و دانشگاه‌های استرالیا بورسیه‌های تحصیلی بسیار متنوعی دارند که شما می‌توانید با داشتن شرایط، از این بورسیه‌ها بهره‌مند شوید.

امکان اجازه کار حین تحصیل

در صورتی که شما بتوانید از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش داشته باشید، قادر خواهید بود در طول ترم تحصیلی ( البته به صورت محدود ) و به صورت تمام وقت در تعطیلات تابستانی مشغول به کار شوید و بخشی اعظمی از هزینه‌های خودتان را جبران کنید.

در صورتی که شما از مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا پذیرش بگیرید، همراه شما قادر خواهد بود تا به صورت تمام وقت مشغول به کار شود.

تحصیل به زبان انگلیسی

تمام دوره‌های برگزاری شده در کشور استرالیا به زبان انگلیسی است و نیازی نیست تا زبان دیگری را فرا بگیرید. برخی از کشورهای محبوب دنیا مانند کره جنوبی یا آلمان دوره‌هایی به زبان کره‌ای یا آلمانی دارند که متقاضی باید این زبان را فرا بگیرد ولی متقاضیان ادامه تحصیل در کشور استرالیا می‌توانند با زبان انگلیسی هم در دانشگاه تحصیل کنند و هم در جامعه با افراد تعامل داشته باشند.

آب‌‎وهوای معتدل

یکی از بهترین مزیت‌های استرالیا داشتن آب‌وهوای عالی و معتدل و البته طبیعت بکر است. استرالیا به داشتن طبیعت زیبا معروف است.

امکانات تفریحی بسیار زیاد

کشور استرالیا به دلیل داشتن تفریحات زیاد و تنوع بالا شناخته می‌شود. اکثر شهرهای استرالیا دارای زندگی شبانه و کافه‌های بسیاری دارند که به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان‌های فراغت خود به کشف این کشور زیبا بپردازید و از آن لذت ببرید.

نرخ بیکاری کم و موقعیت شغلی زیاد

نرخ بیکاری در استرالیا بسیار کم است، به طوری که در سال ۲۰۲۱ نرخ بیکاری در حدود ۴.۲% بود. در صورتی که شما بتوانید تخصص کافی در زمینه تحصیلی خود داشته باشید، می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی یک شغل پیدا کنید و اقامت استرالیا را دریافت کنید.

زمان شروع ترم تحصیلی در استرالیا

زمان شروع ترم تحصیلی با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت است ولی می‌توان بیان کرد که به طور کلی دوره‌های آموزش عالی از پایان فوریه تا اواسط نوامبر است. طول سال تحصیلی در استرالیا شامل ۲ ترم است. داوطلبان برای شروع دوره در ابتدای سال مانند ژانویه یا فوریه ثبت‌نام می‌کنند که تاریخ تقاضا به طور معمول به پایان سال قبل می‌رسد.

شرایط تحصیل در استرالیا با دیپلم

شرایط تحصیل در استرالیا با دیپلم و اجازه کار

ویزای دانشجویی برای مقطع لیسانس به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در طول سال تحصیلی به صورت نیمه‌وقت و در تعطیلات تابستانی به صورت تمام مشغول به کار شوند، به شرطی که مشکلی بابت مهاجرتی و اقامتی نداشته باشند.

تمام دانشگاه‌های استرالیا به یک سرویس جستجو فوق‌العاده‌ای برای پیدا کردن کار دانشجویی در استرالیا مجهز هستند که به دانشجویان کمک می‌کند تا در طول ترم و تعطیلات تابستانی به صورت پاره وقت یا تمام وقت شغل مناسبی را پیدا کنند و مشغول به کار شوند.

از لحاظ قانونی شما اجازه دارید تا در طول سال تحصیلی در طول هفته ۲۰ ساعت مشغول به کار شوید، البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که حتی این ۲۰ ساعت هم ممکن است در کیفیت درس خواندن و پاس کردن واحدهای درسی شما تاثیرگذار باشد. چون یادگیری درس‌ها و قبولی از آنها به شدت زمان‌بر است و با توجه به اینکه شما به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید و یاد می‌گیرید، لازم است تا زمان کافی صرف کنید تا بتوانید هم تسلط کافی به مباحث داشته باشید و هم بتوانید با نمره خوب فارغ‌التحصیل شوید. در حال حاضر حداقل دستمزد ساعتی در استرالیا نزدیک ۱۶ دلار قبل از پرداخت و کسر مالیات  است.

تحصیل در استرالیا با دیپلم و اجازه کار همراه

در صورتی که شما بتوانید بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا دریافت کنید، قادر خواهید بود تا اعضای خانواده خودتان را به عنوان وابسته و همراه در استرالیا در کنار خود داشته باشید.

افراد همراه شامل افراد زیر می‌شود

– همسر یا شریک زندگی شما که حداقل ۱۲ ماه با هم زندگی کرده باشید.

– تمام فرزندان زیر ۱۸ سال

برای درخواست ویزای همراه شما باید مدارک معتبر هویتی مانند سند ازدواج، شناسنامه فرزندان و مدارک مالی کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی خودتان را ارائه دهید.

در صورتی که شما برای مقطع لیسانس پذیرش گرفته باشید، شریک شما قادر خواهد بود تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کند. این در حالی است که اگر پذیرش تحصیلی شما برای مقطع ارشد یا دکترا باشد، در اینصورت همراه شما هیچ محدودیتی از لحاظ زمان کاری نخواهند داشت و قادر خواهند بود تا به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

امکان دریاقت بورسیه تحصیلی در استرالیا

در کشور استرالیا بورسیه‌های تحصیلی متنوعی توسط دانشگاه یا دانشگاه‌های دولتی و خصوصی استرالیایی در مقطع‌های تحصیلی مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می‌شود. با توجه به تفاوت ارزی بالا بین ریال و دلار استرالیا خیلی از خانواده‌های ایرانی توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا را ندارند و مجبور هستند تا بورسیه تحصیلی مناسبی را دریافت کنند.

بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در استرالیا بسیار رقابتی است و متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا برای این بورسیه‌ها اقدام می‌کنند. به طوری که افراد زیادی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس ثبت‌‎نام می‌کنند ( افراد بومی و متقاضیان بین‌المللی ) و بسیار رقابتی است و شانس دریافت آن برای داوطلبان ایرانی بسیار کم است ولی امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا وجود دارد و با داشتن یک رزومه خوب شما قادر خواهید بود تا بورسیه تحصیلی مناسبی را در مقطع دکترا دریافت کنید.

داشتن معدل بالا و نمره زبان خوب از مهم‌ترین پارامترهای دریافت بورسیه تحصیلی است. همانطور که بیان شد تعداد بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی و ارشد بسیار محدود است و در مقطع دکترا شما با داشتن رزومه خوب که شامل معدل بالا، نمره زبان انگلیسی خوب و مقاله ( در صورت امکان و درخواست رشته و دانشگاه مورد نظرتان می‌شود، می‌توانید یک بورسیه تحصیلی خوبی را دریافت کنید. به طور کلی داشتن تجربه کاری مفید و مرتبط، تمکن مالی و رزومه تحصیلی مرتبط با رشته در مقطع دکترا سبب می‌شود تا شانس متقاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش پیدا کند. از موارد مهم دیگر که به شما این امکان را می‌دهد تا شانس خوبی برای دریافت بورسیه تحصیلی از استرالیا را داشته باشید، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه است.

بورس تحصیلی در استرالیا: معرفی مهم‌ترین کمک هزینه‌های تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس

اکثر بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع لیسانس برای کشورهای توسعه یافته و پیشرفته ارائه می‌شود و احتمال دریافت آن توسط متقاضیان ایرانی بسیار کم است ولی این در حالی است که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا زیاد و کارشناسی ارشد کم‌تر است.

در بهترین حالت امکان دریافت تخفیف برای مقطع لیسانس وجود دارد که در این حالت هم شما باید بقیه هزینه تحصیل و البته هزینه زندگی در استرالیا را خودتان تقبل کنید و احتمال دریافت بورسیه کامل برای مقطع لیسانس بسیار کم است.

دریافت بورسیه تحصیلی کامل از کشورهای غیرانگلیسی زبان

در صورتی که شما تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای ادامه تحصیل به صورت رایگان در این کشورها باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و داشتن مدرک زبان کشور مقصد مانند آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و نروژی هم ضروری است و با در دست داشتن مدرک زبان در حد C1 شانس بسیار بالایی برای دریافت بورسیه خواهید داشت.

البته ممکن است که برخی از دانشگاه‌ها نمره معدل و زبان کم‌تری هم بخواهند ولی با توجه به رقابتی بودن این بورسیه‌ها، هر چه نمره شما بیش‌تر باشد، احتمال دریافت بورسیه تحصیلی شما هم بیش‌تر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیل

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی متناسب با دانشگاه، مقطع و رشته می‌تواند متفاوت باشد ولی برخی از مدارک به صورت یکسان است که اکثر دانشگاه‌های استرالیا درخواست می‌کنند.

– ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

– رزومه و سوابق تحصیلی و کاری

– انگیزه نامه

– توصیه‌نامه

– ارائه مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس یا تافل )

– ارائه تمکن مالی در صورت عدم دریافت بورسیه کامل تحصیلی

– ارائه پاسپورت معتبر

– ارائه عدم سوء پیشینه

شرایط تحصیل در استرالیا با دیپلم

سوالات رایج درباره تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا چقدر است؟

حداقل هزینه زندگی دانشجویی در یک سال در حدود ۲۰,۲۹۰ دلار استرالیا است. البته هزینه زندگی رابطه مستقیمی با سبک زندگی شما دارد.

آیا هزینه تحصیل در استرالیا پایین است؟

در صورتی که شما نتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، هزینه زندگی و تحصیل در کشور استرالیا بسیار بالا خواهد بود و خیلی از افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را نخواهند داشت.

در صورتی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نشوید، می‌توانید کشورهای دیگری را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

امکان دریافت بورسیه کامل وجود دارد؟

احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا بیش‌تر است و برای ارشد احتمال وجود دارد و برای مقطع کارشناسی بسیار کم است. در صورت داشتن رزومه علمی خوب می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا امیدوار باشید.

بهترین شهر دانشجویی استرالیا کدام است؟

اکثر شهرهای استرالیا دانشجویان بین‌المللی زیادی را دارند. با توجه به اینکه شهرهای استاندارد و باکیفیت استرالیا بسیار زیاد است، شما می‌توانید شهرهای زیادی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. از بهترین شهرهای دانشجویی استرالیا می‌توان به شهرهای ملبورن، سیدنی،کانبرا، بریزین، پرت و آدلاید نام برد.

بورسیه دکتری استرالیا : معرفی ۱۰ بورسیه برتر استرالیا برای مقطع دکترا

بهترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا

رشته‌های متنوع بسیاری در استرالیا تدریس می‌شود که شما می‌توانید براساس علاقه، توانایی، بازار کار و پیشینه خود انتخاب کنید. البته برخی از رشته‌ها در استرالیا بسیار محبوب هستند که عبارتند از:

– حسابداری

– پرستاری

– مهندسی

– تجارت و مدیریت

– کامپیوتر و فناوری اطلاعات

– مکانیک خودرو

– معماری

– علوم کشاورزی

– علم اکچوئری یا علم آماری

– مدیریت گردشگری و هتداری

– حقوق

– مدیریت پروژه

– رشته‌های مرتبط با مدیریت و بازرگانی مانند MBA

– مدیریت منابع انسانی

– روانشناسی

– علوم ورزشی

– علوم زمین و مهندسی نفت و گاز

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۲۲

احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در کدام مقطع بیش‌تر است؟

تعداد بورسیه‌ها در مقطع کارشناسی بسیار کم است و در مقطع کارشناسی ارشد محدود است ولی تعداد بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا زیاد است و احتمال دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا بدون دریافت بورسیه تحصیلی چقدر است؟

در حدود ۱۰ الی ۲۵ هزار دلار استرالیا به صورت سالیانه است.

متوسط هزینه زندگی در استرالیا چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی در استرالیا برای یک سال در حدود ۲۰,۲۹۰ دلار استرالیا است. یا ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا

آیا امکان دریافت خوابگاه برای دانشجویان غیربومی وجود دارد؟

بلی. شما می‌توانید در خوابگاه‌هایی که توسط دانشگاه مشخص شده و مورد تایید دانشگاه است، مستقر شوید.

برای اطمینان از دسترس بودن خوابگاه‌، هزینه‌ها و لبیشتر می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا از وجود و شرایط خوابگاه اطمینان حاصل کنید.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا به هیچ عنوان ارزان نیست. کیفیت زندگی در استرالیا بالا است و شما برای دریافت این خدمات باید هزینه پرداخت کنید. طبق نظرسنجی‌ای که توسط موسسه Mercer در سرتاسر دنیا صورت گرفته است، در سال ۲۰۱۶ شهرهای سیدنی و ملبورن به عنوان گران‌ترین شهرهای استرالیا شناخته شدند و رتبه جهانی سیدنی در دنیا ۴۲ و ملبورن ۷۱ در سال ۲۰۱۶ بود.

حداقل استاندارد زندگی در استرالیا

در استرالیا اجاره بها به صورت هفتگی تعیین می‌شود و بودجه‌هایی که در این نوشته قید شده است، از این الگو پیروی می‌کند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا هزینه زندگی کمتری داشته باشید، بهتر است شهرهای سیدنی و ملبورن را انتخاب نکنید، چون همانگونه که بیان شد این شهرها به عنوان گران‌ترین شهرهای استرالیا شناخته می‌شود. یک زندگی استاندارد خوب از هزینه هفتگی ۶۰۰ دلار استرالیا شروع می‌شود و شروع هزینه در سیدنی ۸۰۰ دلار استرالیا و شروع هزینه در ملبورن در حدود ۶۶۰ دلار استرالیا است.

این هزینه شامل کرایه یک آپارتمان معمولی در حومه شهر به صورت مشترک است که شامل امکانات اولیه مانند کارت حمل‌ونقل عمومی برای رفت‌وآمد، غذا، سرگرمی‌های کم هزینه هم می‌شود. هزینه اتصال به اینترنت به صورت ماهیانه هم لحاظ شده است.

هزینه یک زندگی استاندارد

متوسط هزینه هفتگی استاندارد در استرالیا در حدود ۲,۲۰۰ دلار استرالیا برای هر خانواده است. این هزینه شامل هزینه وام یا اجاره مسکن با میانگین ۶۰۰ دلار استرالیا در هفته، هزینه خوردوخوراک در بیرون از خانه با میانگین ۴۰۰ دلار استرالیا در هفته، هزینه بیمه و خدمات درمانی با میانگین ۲۰۰ دلار استرالیا در هفته است. هزینه برق و آب از سال ۲۰۰۶ به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است به طوری که هزینه آب و برق برای یک آپارتمان در حدود ۸۵ متر به صورت ماهیانه در حدود ۲۲۰ دلار استرالیا است. برای خرید بسته تلفن، اینترنت و تلویزیون باید در حدود ۷۰ دلار استرالیا هزینه کنید. هزینه‌های بیان شده نشانگر این است که یک خانواده متوسط در استرالیا در حدود ۱۰۰ هزار دلار در سال هزینه خواهد داشت.

هزینه یک زندگی لوکس

باتوجه به اینکه معیار لوکس بودن است و هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، به طوری که حتی شما می‌توانید بودجه سالیانه یک کشور کوچک را برای یک خانه زیبا و رویایی در کنار ساحل خرج کنید. شما می‌توانید با پرداخت هزینه در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا در هفته یک خانه یا آپارتمان بسیار زیبا با دسترسی آسان به شهر یا ساحل را در یکی از شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی کرایه کنید. قبوض برق، آب و گاز برای یک خانه با ۴ اتاق در حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار استرالیا هزینه دارد. هزینه تلویزیون، تلفن، اینترنت در حدود ۱۰۰ دلار استرالیا هزینه خواهد داشت. هزینه خوردوخوراک به صورت هفتگی در حدود ۵۰۰ دلار استرالیا است و شما می‌توانید در حدود ۴۰۰ دلار استرالیا برای خوردن غذا در بیرون از خانه به صورت هفتگی هزینه کنید. در صورتی که شما صاحب فرزندانی هستید که به مدرسه خصوصی می‌روند و شما ۲ ماشین داشته باشید و سرگرمی‌هایی مانند تنیس یا گلف داشته باشید، هزینه سالیانه شما در حدود ۲۰۰هزار دلار استرالیا یا تقریباً ۴,۰۰۰ دلار استرالیا در هفته بدون احتساب تعطیلات خواهد بود.

هزینه‌های تخمینی ماهیانه یک خانواده ۴ نفره بدون اجاره خانه در حدود ۳,۳۹۷ دلار استرالیا است.

هزینه‌های تخمینی ماهیانه یک خانواده یک نفره بدون اجاره خانه در حدود ۹۴۲ دلار استرالیا است.

هزینه‌ تخمینی زندگی در استرالیا به طور متوسط ۶.۴۲% بیشتر از ایالت متحده آمریکا است.

اجاره خانه در استرالیا به طور متوسط ۲۰% کمتر از کشور آمریکا است.

تحصیل در استرالیا با دیپلم

رتبه‌بندی هزینه زندگی شهرهای استرالیا

هر چند سال یک بار موسسه Mercer Consulting مطالعه‌ای را منتشر می‌کند که هزینه‌های نسبی زندگی در شهرهای مختلف جهان را نشان می‌دهد. عواملی که رتبه یک شهر را تعیین می‌کنند، شامل عوامل مختلفی مانند قدرت نسبی پول آن کشور در برابر دلار آمریکا در ۱۲ ماه گذشته است و معیار هزینه زندگی شهر نیویورک است که با آن مقایسه می‌شود.

رتبه شهرهای استرالیا در سال ۲۰۱۶

رتبه شهرهای شناخته شده استرالیا از لحاظ هزینه در دنیا در سال ۲۰۱۶ قید شده است و رتبه این شهرها در سال ۲۰۱۵ هم داخل پارانتز قید شده است.

– سیدنی ۴۲ ( ۲۱ )

– ملبورن ۷۱ ( ۴۷ )

– پرث ۶۹ ( ۴۸ )

– کانبرا ۹۸ ( ۶۵ )

– بریزین ۹۶ ( ۶۶ )

– آدلاید ۱۰۲ ( ۷۲ )

 

هزینه زندگی در استرالیا دلار استرالیا
۲ لیتر آب پرتقال ۴.۸۰ دلار استرالیا
۱ لیتر شیر پرچرب ۱.۴۶ دلار استرالیا
۱ کیلوگرم هویج ۲.۵ دلار استرالیا
۱ کیلو سیب‌زمینی ۱.۹۵ دلار استرالیا
۵۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده بدون چربی ۵ دلار استرالیا
۸ رول دستمال توالت ۲ لایه ۲.۹۹ دلار استرالیا
۲۴ قوطی ( ۳۷۵ میلی‌لیتر) نوشابه کوکاکولا ۱۷ دلار استرالیا
۵۰۰ گرم کره ۲.۶ دلار استرالیا
شامپو ۲۰۰ میلی‌لیتر Head & Shoulders ۷ دلار استرالیا
یک وعده غذایی ارزان در رستوران ۲۰ دلار استرالیا
غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسط و برای ۳ وعده ۱۰۰ دلار استرالیا
کاپوچینو ۴.۶۵ دلار استرالیا
یک قرص نان تازه ۲.۶۷ دلار استرالیا
یک کیلو برنج سفید ۱.۲۴ دلار استرالیا
۱۲ عدد تخم‌مرغ ۴.۹۴ دلار استرالیا
پنیر محلی ۴.۹۸ دلار استرالیا
بلیط یک طرفه ( حمل‌و‌نقل محلی) ۴.۵ دلار استرالیا
کارت حمل‌ونقل ماهیانه ( معمولی) ۱۵۲.۱۷ دلار استرالیا
۱ لیتر بنزین ۷.۴۹ دلار استرالیا
هزینه خدمات اولیه مانند برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۳۰.۰۰۰ دلار استرالیا
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت برثانیه و نامحدود ۷۶.۳۴ دلار استرالیا
ثبت‌نام یک ماهه در باشگاه برای یک فرد بالغ ۶۷.۳۰ دلار استرالیا
بلیط سینما برای اکران یک فیلم بین‌المللی ۱۹ دلار استرالیا
هزینه ثبت‌نام یک ماهه برای مهدکودک یا پیش دبستانی خصوصی به صورت تمام وقت روزانه ۱.۹۵۶ دلار استرالیا
هزینه ثبت‌نام در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی ۱۷,۱۵۵ دلار استرالیا
یک جفت کفش اسپورت نایک ( متوسط قیمت ) ۱۴۰.۲ دلار استرالیا
شلوار لی levis یا برند مشابه ۱۰۰ دلار استرالیا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ۱,۸۸۳ دلار استرالیا
کرایه یک ماه آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر ۱,۴۱۷ دلار استرالیا
کرایه یک ماه آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۳,۱۴۸ دلار استرالیا
خرید یک متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۷۲۷ دلار استرالیا
خرید یک متر مربع آپارتمان در خارج از شهر ۵۰۰.۹۹ دلار استرالیا
میانگین حقوق خالص دریافتی ماهیانه ( بعد از اخذ مالیات) ۵,۷۸۵ دلار استرالیا
نرخ سود بانکی سالیانه برای خرید مسکن ۳.۰۷ دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

آیا تحصیل رایگان در استرالیا امکان‌پذیر است؟

استرالیا یک گزینه عالی ولی با هزینه بسیار

همانگونه که بیان شد کشور استرالیا یک گزینه عالی برای زندگی و تحصیل است و کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد ولی هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور زیبا هم بالا است. امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی و ارشد وجود ندارد و شما باید هزینه زندگی و تحصیل را خودتان پرداخت کنید ولی می‌توانید با داشتن یک رزومه خوب بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا را دریافت کنید.

آیا شما تا به حال تجربه زندگی یا تحصیل در استرالیا را داشته‌اید؟ به نظر شما آیا استرالیا یک گزینه خوب برای زندگی است؟ زندگی در استرالیا چه معایب و مزایایی دارد؟

در صورت داشتن هر گونه سوال درباره تحصیل در استرالیا با دیپلم می‌توانید سوالات خودتان را در پایین همین نوشته بیان کنید، تا همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید