بررسی شرط معدل برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

شرط معدل برای تحصیل در آلمان‌ در بیشتر دانشگاه‌های آلمانی به عنوان یکی از شرایط ورود به دانشگاه تعیین ‌می‌شود.‌ برای اینکه بتوانید به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان بپردازید، باید دارای شرایط و مدارک کافی باشید‌ تا به عنوان داوطلب واجد شرایط‌ برای ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان‌ شناخته شوید.‌ در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارید، باید به شرایط تحصیل در هر کدام از دانشگاه‌ها توجه کافی داشته باشید. تعیین مدارک و شرایط ادامه تحصیل، مانند شرط معدل برای تحصیل در هر کدام از دانشگاه‌های آلمان متفاوت است.‌ با توجه به اهمیت این موضوع در این نوشته به بررسی شرط معدل برای تحصیل در آلمان و‌ حداقل نمره میانگین لازم‌ برای ورود به دانشگاه‌های مختلف این کشور خواهیم پرداخت.‌ همچنین شما را با نحوه‌ی نمره دهی در سیستم آموزشی آلمان آشنا خواهیم کرد.‌ باید بدانید که نحوه‌ی نمره دهی‌ در آلمان تفاوت‌هایی با‌ امتیازبندی و نمره دهی‌ ‏در سیستم آموزشی کشور ما دارد.

‌نحوه‌ نمره دهی در سیستم آموزشی آلمان

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

میانگین نمرات یا معدل با عبارت ختصاری GPA شناخته می‌شود. GPA مخفف عبارت Grade Point Average به معنی میانگین نمرات یا همان معدل است. همانطور که می‌دانید نحوه امتیاز دهی در سیستم آموزشی کشور ما معمولاً از نمره ۰ الی ۲۰ درجه بندی ‌می‌شود.‌ همانطور که گفته شد سیستم نوبت دهی آلمان تفاوت‌هایی با سیستم آموزشی‌ کشور ما دارد.‌ در کشور آلمان سیستم نمره دهی‌ بین امتیاز ۱ الی ۵ تعریف ‌می‌شود.‌ می‌توان گفت که کشورهای مختلف دارای سیستم ‌نمره ‌دهی متفاوتی هستند و معیارهای سنجش بر اساس امتیاز بندی‌های مختلف تقسیم بندی ‌می‌شوند.‌ حتی سیستم نمره دهی در یک کشور از یک دانشگاه با دانشگاه دیگر می‌تواند متفاوت باشد.

امتحان ورودی کالج در آلمان : بررسی مدارک و آزمون‌های مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌های آلمان

داشتن شرط معدل برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

داوطلبان باید به این نکته توجه کنند که علاوه بر این که مدرک تحصیلی آنها باید توسط دانشگاه‌ آلمانی مورد نظر که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند به رسمیت شناخته شود، لازم است که دارای حداقل شرط معدل لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرشان باشند.

همانطور که گفته شد سیستم نمره دهی در کشور آلمان از امتیاز ۱ تا ۵ است.‌ در واقع امتیاز ۱ بالاترین نمره برای یک دانشجو به شمار می‌آید.‌ باید گفت که نمره ۵ در نظر گرفته نمی‌شود و کسب آن به منزله‌ نمره افتادن‌ در درس یا واحد مورد نظر است.

‌ ‌نحوه‌ی  امتیاز بندی در سیستم آموزشی آلمان به شرح زیر است:

–  نمره ۱‌ به معنی نمره بسیار خوب یا عالی است و بالاترین نمره ممکن به شمار می‌آید.

نمره ۲‌ نمره به معنی نمره خوب است.‌ اگر دانشجویی نمره ۲ را کسب کند‌ معنی است که نمره‌ای را‌ کسب کرده که بیش از حد انتظار است.

–  نمره ۳ به معنی نمره رضایت بخش است.‌ این نمره در سیستم امتیاز بندی به عنوان نمره متوسط شناخته ‌می‌شود.

نمره ۴‌ به معنی نمره کافی است.‌ در واقع نمره ۴ امتیاز زیر میانگین‌ محسوب ‌می‌شود و کمترین نمره قبولی‌ در سیستم امتیاز بندی آموزشی آلمان است.

نمره ۵ معنی به معنی نمره ناکافی است.‌ اگر دانشجویی نمره ۵ را در یک واحد یا درس کسب کند، به این معنا است که نتوانسته است‌ با موفقیت واحد مورد نظر را پاس کند‌ و به منزله افتادن در آن درس است.

تفاوت سیستم نمره‌دهی دانشگاه‌های مختلف

‌باید به این نکته مهم اشاره کرد که سیستم امتیازبندی در هر کدام از دانشگاه‌های آلمان می‌تواند کمی ‌متفاوت از دیگری باشد.‌ بنابراین‌ داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی باید به این نکته مهم توجه داشته باشند و‌ در مورد‌ فرمول‌ امتیاز بندی‌ها و نمره‌ها‌ دانشگاه مورد نظرشان سوال کنند و از‌  مسئولان مربوطه مشورت بگیرند.‌ فرمولی که معمولاً در بیشتر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آلمان استفاده ‌می‌شود ” فرمول اصلاح بایرن ” است.

باید اضافه کرد که در برخی موارد نادر‌ در برخی از سیستم‌های امتیاز بندی از درجه ‌بندی ۱ الی ۶ استفاده ‌می‌شود.‌ در این درجه بندی نمره ۶ نمره افتادن محسوب ‌می‌شود و نمره ۵ حداقل نمره برای‌ قبولی به شمار می‌آید.

بررسی شرط معدل برای تحصیل در آلمان

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

باید بدانید که هر‌ کدام از دانشگاه‌های آلمان و موسسات آموزش عالی این کشور‌ شرایط و مدارکی را به منظور‌ پذیرش از دانشجویان ‌بین‌المللی تعیین ‌می‌کنند.‌ شرایط تعیین شده توسط هر دانشگاه می‌تواند متفاوت از دانشگاه دیگر باشد. همچنین‌ هر کدام از برنامه‌های تحصیلی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند از داوطلبان مدارک و شرایط متفاوتی را درخواست کنند.‌ یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل داشتن شرط حداقل معدل برای تحصیل در آلمان در دانشگاه مورد نظر است.‌ به همین دلیل لازم است که داوطلبان قبل از اقدام به ارسال درخواست پذیرش تحصیلی خود، اطلاعات‌ کافی در مورد حداقل شرط معدل تعیین شده برای ورود به دانشگاه در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر را کسب کنند.‌

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم : بررسی شرایط و معرفی بهترین شهرها و دانشگاه‌ها

در این قسمت به بررسی حداقل شرط معدل برای تحصیل در آلمان و همچنین معرفی چند دانشگاه که با معدل کم نیز از دانشجویان ‌بین‌المللی پذیرش به عمل می‌آورند خواهیم پرداخت.

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی

 

لیست دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی :‌ ارائه فهرستی از تما‌می ‌دانشگاه‌های کشور آلمان

حداقل شرط معدل برای پذیرش از دانشگاه‌های آلمان

‌با این که حداقل معدل لازم‌ دانشگاه‌های مختلف در کشور آلمان می‌تواند متفاوت باشد به صورت میانگین می‌توان گفت که برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و عالی رتبه آلمان داوطلبان باید‌ دارای حداقل‌ معدل ۳ باشند.‌ این معدل تقریباً معادل با معدل ۱۷ در ایران است. برخی از دانشگاه‌ها معدل ۲.۵ را نیز می‌پذیرند. به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر در رشته‌های پزشکی و مهندسی و زیرشاخه‌های آنها داشتن معدل ۱۸ توصیه می‌شود. حداقل معدل مورد قبول در دانشگاه‌ها معدل ۱۵ است و اخذ پذیرش با معدل کمتر از ۱۴ دشوار خواهد بود، اما غیر ممکن نیست. باید به این نکته اشاره کرد که‌ داشتن حداقل معدل تعیین شده به منزله قبولی درخواست پذیرش دانشجو نخواهد بود و این مورد تنها یکی از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه است.‌ لازم است به این نکته نیز توجه کرد که بیشتر دانشگاه‌های عالی رتبه در آلمان دانشجویان خود را به صورت رقابتی انتخاب ‌می‌کنند.‌ بنابراین هرچه معدل‌ داوطلبی بالاتر باشد، شانس او برای ورود به دانشگاه مورد نظر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین داشتن معدل خوب می‌تواند روی موفقیت در‌ بهره مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان بین‌المللی نقش مهمی داشته باشد.‌ برای مثال دانشگاه‌های زیر از جمله دانشگاه‌های برتر کشور آلمان به شمار می‌آیند که برای ورود به آنها باید دارای معدل خوب باشید:

– دانشگاه فنی مونیخ ( Technical University of Munich )

– دانشگاه هیدلبرگ ( University of Heidelberg )

– دانشگاه هومبولت برلین ( Humboldt University Berlin )

– دانشگاه فریبورگ ( University of Freiburg )

– دانشگاه RWTH آخن ( RWTH Aachen University )

– دانشگاه اشتوتگارت ( University of Stuttgart )

– دانشگاه توبینگن ( University of Tübingen )

– دانشگاه کاریته برلین ( Charite – Universitatsmedizin Berlin )

– دانشگاه فری برلین (  Freie Universität Berlin )

– دانشگاه بن ( University of Bonn )

برخی از‌  دانشگاه‌های آلمانی امکان ادامه تحصیل را برای آن دسته از داوطلبانی که دارای معدل پایین‌تری هستند نیز فراهم ‌می‌کنند و از آنها پذیرش به عمل می‌آورند.‌ برخی از این دانشگاه‌ها که‌ شرط داشتن معدل‌ بالا را برای ادامه تحصیل‌ تعیین نمی‌کنند به شرح زیر هستند:

– دانشگاه علمی کاربردی لوبک ( Fachhochschule Lübeck )

– دانشگاه مارتین لوتر هال ویتنبرگ ( Martin Luther University of Halle-Wittenberg )

– دانشگاه فردریک الکساندر ارلانگن نورنبرگ ( Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg )

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

شرایط اخذ ویزا برای ایرانی‌ها

در این نوشته تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی درباره شرط معدل برای تحصیل در آلمان را بیان کنیم ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در آلمان نیاز به اخذ ویزا داریم، این در شرایطی است که حتی برخی از دانشگاه‌ها نمره زبان آلمانی B2 را تقاضا کنند ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای اخذ ویزا شما باید حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح C1 باشید و البته در اکثر مواقع معدل ۱۸ برای مقطع دیپلم برای اخذ ویزا هم درخواست می‌شود.

آلمان کشور با قدمت بسیار، اقتصادی قوی و مهاجرپذیر

آلمان یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی در جهان برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید و سالیانه داوطلبان بسیاری به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به این کشور مهاجرت می‌کنند. تعداد زیادی از دانشگاه‌های عالی رتبه‌ی آلمان در فهرست برترین دانشگاه‌های جهانی قرار می‌گیرند. به همین دلیل تحصیل در دانشگاه‌های آلمان که سطح علمی بالا و کیفیت آموزشی عالی دارند برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند مزیت‌های بسیاری به همراه داشته باشد و آینده‌ی تحصیلی و شغلی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر در مورد مدارک و شرایط تحصیل و شرط معدل برای تحصیل در آلمان سوالی برای شما مطرح شده است می‌توانید آن را بیان کرده و از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های کارشناسان ما کمک بگیرید. همچنین خوشحال می‌شویم که نظر شما را در این مورد بدانیم.

منبع: collegelearners

262 پاسخ به “بررسی شرط معدل برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان”

 1. Amin گفت:

  توروخدا جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیازی به قسم خوردن نیست.
   تمام سوال‌ها به مرور به کارشناس‌های مربوطه ارسال می‌شود و به خاطر زیاد بودن سوال‌ها ۱-۲ روز طول می‌کشد تا جواب داده شوند.
   بابت تاخیر به وجود آمده هم از شما عذرخواهی می‌کنم.

 2. ناشناس گفت:

  سلام من تازه دوازدهم رو تموم کردم معدل دیپلم احتمالا پایین تر از پانزده بشه.امکانش هست توی ایران دانشگاه آزاد یک ترم بخونم و نمره ی دانشگاه رو حساب کنم برای پذیرش دانشگاه آلمان

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه این امکان وجود ندارد.
   پیشنهاد می‌کنم تلاش خودتان را بکنید تا بتوانید از یک دانشگاه خوب و معتبر ایران در کنکور قبول شوید و سپس برای ارشد اقدام کنید. در حین تحصیل هم تلاش کنید تا معدل بالا، رزومه خوب و نمره زبان خوبی را دریافت کنید.

 3. یوسف ماکو گفت:

  سلام
  دردانشگاه های المان معدل دبیرستان مورد بررسی قرار میگیرد یا کنکور
  یا هردو یکین کدوم؟

 4. noora گفت:

  سلام
  برای اقامت دانش اموزان دبیرستانی زیر ۱۸ سال، فقط میتونیم برای دبیرستان های شبانه روزی اپلای کنیم؟
  و اینکه چطور میتونیم مطمئن بشیم دبیرستان یا کالج مد نظرمون چه شرایطی داره و ایا واجد شرایط هستم یا خیر؟
  ایا سابقه تحصیل در مدارس سمپاد، در مدارس کشور المان هم مثل مدارس کشورهای دیگه (مثل کانادا)، دارای امتیاز هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تیزهوشان تا حدودی تاثیرگذار است، بستگی به کشور و شرایط شما دارد و شرایط متفاوت است.

 5. سینا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من معدل سالم ۱۹/۰۹ شده و دیپلمم ۱۸/۸۰ و احتمالا برای دانشگاه برم المان به نظرتون ارتقا نمره بدم یا خوبه؟
  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این معدل شما خیلی خوب و کافی است. شما می‌توانید با معدل بالای ۱۸ و البته نمره زبان آلمانی بالا مانند C1 به صورت رایگان تحصیل کنید. به جای افزایش معدل تلاش کنید تا نمره زبان خودتان را افزایش بدهید.

 6. ژیتا گفت:

  سلام برای تحصیل در دبیرستان های آلمان میتونم بامعدل۱۹.۵ به صورت رایگان تحصیل کنم

 7. امیر جواد گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۹.۵ هست من میتونم توی رشته دندانپزشکی تحصیل کنم و دوره کالج هم باید شرکت کنم یانه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن نمره زبان آلمانی مناسب مانند B2 یا C1 می‌توانید بورسیه دریافت کنید.
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که طول تحصیل در آلمان ۱۳ سال است و بقیه را باید در کالج تحصیل کنید.

 8. amin گفت:

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی دانشگاه آزاد تهران غرب هستم در رشته ی مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی با معدل ۱۴.۸ و مدرک B2 آلمانی هم دارم.میخواستم بدونم امکان اینکه از آلمان پذیرش بگیرم برای دانشگاه های رایگان امکانش وجود داره یا خیر.

 9. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  معدل دیپلم من ۱۸.۶۰شده اما نمره بعضی از دروس نوبت دوم سال اخرم زیر ۱۵ شده.
  من امکان تحصیل رایگان در رشته پزشکی رو دارم؟
  ممنون

 10. Mohammad گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخوام واسه لیسانسم برم المان ولی رفتم به یه موسسه گفتن معدلم پایین احتمالش خیلی پایینه از ایران بتونم ویزا بگیرم این حرف درسته؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل شما چندان هم پایین نیست و حتی می‌توان گفت که قابل قبول هم است. فقط باید ۲ نکته را مد نظر داشته باشید.
   اول اینکه کدام دانشگاه می‌خواهید اقدام کنید، چون هر دانشگاه شرایطش فرق می‌کند و نمرات مختلفی درخواست می‌کند و اینکه حتماً باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.

 11. Mohammad گفت:

  معدل دیپلمم ۱۷.۴۴ هستش

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً رزومه و درخواست خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 12. bambi گفت:

  با معدل کل دیپلم ۱۷.۱۳ و معدل کل پیش ۱۲.۷۷ میشه اقدام کرد برای ام کورس ؟ شانس قبولی در دندان هستش ؟

 13. المیرا بیات گفت:

  سلام وقت بخیر
  من معدل کل دیپلمم ۱۶ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۵ هست
  میخاستم ببینم با سطح زبان c1 میتونم برای دوره های m kurs اقدام کنم و چند درصد احتمال قبول شدنم هست؟!

 14. یوسفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم..
  امکانش هست ما در دبیرستان رشته ی تجربی بخونیم ولی برای رشته ی دیگه ای اقدام به تحصیل در آلمان کنیم؟

 15. مبینا گفت:

  سلام من میخوام از دیپلم تجربی برای گرافیک المان اپلای کنم ولی نمره کل سه سالم ۱۷.۵و نمره دیپلمم ۱۳هستش من تو خیلی از سایتا‌خوندم با معدل کل بالا ۱۷راحت میشه اپلای کرد اما شما تو نظرات گفتین شانس این افراد کمه! الان کدوم مورد درسته؟ شانس من کمه؟چون تا جایی که میدونم باید کار عملیم ارائه بدم منم نقاشیم خیلی خوبه…

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   علاوه بر مواردی که اشاره کرد، شما باید مدرک زبان آلمانی حداقل سطح b2 داشته باشی تا بتوانی شانس دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید.

 16. نگین گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی انیمیشن هستم معدل ترم اولم ۱۷.۸۴شده میخاستم ببینم شانس بورسیه شدن توی کشور المان رو دارم؟

 17. ژیوار گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم با معدل کل ۱۸.۷۱ و مدرک زبان المانی c1 شانس قبولی در کالج m kurs رو دارم؟

 18. Rohollah گفت:

  سلام.معدل کارشناسیم ۱۵.۳۷ هستش .
  ایا برای ارشد مشکلی برای پذیرش ایجاد میکنه؟اصن با این معدل میشه پذیرش گرفت ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید شرایط و حداقل‌های مورد نیاز دانشگاه‌ها را بررسی کنید. در بعضی مواقع با نمره خوب زبان افراد توانسته‌اند پذیرش بگیرند.

 19. میم.الف گفت:

  سلام،من معدل کل ۱۹/۲
  معدل کتبی نهایی دیپلم ۱۵/۲۷
  میتونم بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی یا دندانپزشکی یا مامایی و پرستاری در المان بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل شانس شما پایین است در ضمن باید حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشید.

 20. Dani گفت:

  ببخشید با معدل بالای ۱۸
  و داشتن مدرک زبان b2
  برای گرفتن بورسیه رشته های پزشکی یا پیراپزشکی میتوان اقدام نمود ؟

 21. نازنین گفت:

  سلام وقت به خیر
  اگر مدرک زبان آلمانی c1 داشته باشم حداقل معدلم باید چقدر باید باشه که بتونم رایگان در یکی از دانشگاه های آلمان دندانپزشکی بخونم؟ برای پزشکی چطور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به هر دانشگاه متفاوت است و شما باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان سر بزنید تا در مورد داشتن محدودیت معدل یا نداشتن آن اطلاعات کسب کنید.
   در حالت کلی برخی از دانشگاه‌ها با ۱۶ قبول می‌کنند، برخی ۱۷ و شاید برخی ۱۸. بهترین راه مراجعه به سایت دانشگاه است.

 22. مهیار گفت:

  سلام با معدل ۱۴.۹۵ کارشناسی کجاها میشه پذیرش گرفت در رشته مهندسی برق؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورت داشتن نمره زبان می‌توان برای ایتالیا، آلمان یا ترکیه پذیرش گرفت ولی تحصیل رایگان شانس پایینی خواهید داشت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 23. سهیل گفت:

  سلام وقت بخیر من دارم زبان آلمانی میخونم معدل من هم ۱۹ شده واقعیتش من میخوام برای دانشگاه گوته درخواست بدم رشتمم حسابداریه امکانش هست و اینکه حتی مونیخ هم اپلای بدم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید و البته زبان آلمانی در سطح C1 که در این صورت شانس خواهید داشت.
   شما می‌توانید به سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 24. فروزان موسوی گفت:

  سلام من معدل دیپلم انسانی ۱۶شد
  میخواستم برای اخذ پذیرش و بورسیه دانشگاه های هنر و سینمای آلمان اقدام کنم
  میخواستم ببینم کدوم دانشگاه ب رشته و معدل من میخوره و مناسب هست ؟
  و آیا باید در ایران کنکور هنر بدم یه رتبه خوب کسب کنم بعد اقدام به مهاجرت کنم یا در کالج های آلمان میشه آزمون هنر داد و در دوره های زبانی شرکت کرد ؟
  و مدرک زبان باید c1یا B2 باشه ؟
  من ۲۲سالم هست
  آیا سن من مناسبه برای اقدام ؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید 🌸

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما نیاز به مدرک زبان C1 دارید، شما نیازی به شرکت در کنکور ایران ندارید.
   حداکثر سن هم ۲۴ سال است.

 25. Ara گفت:

  سلام، برای قبول شدن باید نمره کلم بالای ۱۶-۱۷ باشه یا فقط امتحان نهایی کلاس ۱۲؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره معدل دیپلم مد نظر است، البته این نمره برای مطمئن شدن از دریافت بورسیه و البته ویزا است، شاید دانشگاه‌هایی باشند که نمره کمتری را هم درخواست کنند که باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 26. Ali گفت:

  سلام
  من کلاس ۱۲ هستم، اگر بخواهم معدلم حدود ۱۷-۱۸ بشه و آلمانی رو هم باهاش بخونم، باید روزی چند ساعت درس بخونم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آنقدر باید زمان صرف کنید که این نمره را کسب کنید!!! نمی‌توان نسخه واحدی پیچید، چون خود شما از نقاط قوت و ضعف خودتان آگاه هستید و بهتر آشنا هستید، به جای تمرکز بر ساعت و … به کیفیت و نتیجه تمرکز کنید.

 27. N jkr گفت:

  ریزنمره دروس تخصصی مهمه؟ بالای ۱۵ باشن اوکیه یا فقط معدل کل؟ و اینکه قبولی کنکور توی دانشگاه سراسری هم لازمه برای دانشگاهای خوب ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خب می‌توان بیان کرد که هر ۲ مهم هستند، نمره تخصصی و معدل
   در مورد نمره درخواستی بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد که می‌توان با مراجعه به سایت اطلاعات و نمرات درخواستی را مشاهده کرد.
   در مورد تحصیل در دانشگاه سراسری لازمه نیست و مزیت نیست و شما می‌توانید با دانشگاه آزاد و … هم اپلای کنید. تلاش کنید تا رزومه خوبی داشته باشید.

 28. صفری گفت:

  سلام وقت بخیر. من معدل کارشناسیم ۱۳ هست
  و مدرک b2 زبان آلمانی رو دارم
  آیا میتونم از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟ با توجه به اینکه معدلم پایینه اصلا شانسش رو دارم؟

 29. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل کل ۱۷.۲۳
  معدل سال آخرم ۱۸.۷۰
  مدرک c1 دارم
  شانسی برای پذیرش دارم
  تو رشته های کامپیوتر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی شما می‌خواهید اقدام کنید؟
   در صورتی که منظور شما دیپلم و مدرک C1 آلمانی است، بلی شانس خیلی خوبی خواهید داشت.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 30. Ftm گفت:

  سلام .وقتتون بخیر..فارغ التحصیل سال ۹۹رشته تجربی هستم ومعدل کل ۱۸/۴۶ میخواستم بدونم اگه زبان آلمانی یاد بگیرم میتونم دوره پزشکی کالج پذیرش بشم؟ و اینکه ۲۰ سالم هست تاچه سنی میتونم امکان پذیرش داشته باشم

 31. Erfan zamani گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من سال اخر دوازدهم هستم معدل کل بین ۱۷ تا ۱۸ و معدل نهایی بالای ۱۸ و داشتن مدرک زبان خوب در رشته ی کامپیوتر شانس گرفتن ویزا چطور است
  بعد یه سوال دیگه اینکه کدوم دانشگاه قبول بشیم و ادامه تحصیل کنیم چقدر موثر هست مثلا دانشگاه سجاد در مشهد که غیر انتفایی هست مورد قبول دانشگاه های المان هست؟برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس در المان .
  چون شنیده بودم دانشگاه ها امتیاز بندی میشن میخواستم بدونم این دانشگاه مورد تایید هست؟
  البته با معدل بالای ۱۷ یا ۱۸ کارشناسی
  لطفا راهنمایی کنیدممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نام دانشگاه چندان مهم نیست ولی خب اگر یک دانشگاه خیلی عالی مانند شریف، تهران یا امیرکبیر فارغ‌التحصیل شوید، شانس شما خیلی خواهد بود ولی خب در بقیه موارد نام دانشگاه چندان مهم نیست. معدل و نمره زبان بسیار مهم است.

 32. Mjh گفت:

  من معدل کارشناسی ۱۵.۸۵ برق دارم آیلتس ۷ هم تونستم بگیرم ۵ ترم هم حل تمرین دروس تخصصی رشتم بودم در دانشگاه آیا شانسی دارم یه دانشگاه رنک زیر ۳۰۰ توی آلمان پذیرش بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس دارید ولی با توجه به معدل این نکته را باید مد نظر داشته باشید که رقابتی خواهد بود.

 33. سارینا گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه آیلتس با نمره ۸ دارم و اقتصاد دانشگاه سراسری تو تهران درس خوندم.زبان آلمانی در سطح c1 رفتم و احتمالا تا چند ماه دیگه مدرک اونم بگیرم.معدل کارشناسیمم ۱۷.۸۷ و معدل دیپلم ۱۹.۶۴.میخواستم بدونم دانشگاه قبولم میکنن؟تمکن مالی ام دارم.فقط در ریز نمرات دانشگاهیم نمرات ۱۳ و ۱۴ دارم که نگرانم کردن.امیدی هست؟

 34. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید من معدل کلم تو مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های سراسری تهران ۱۵.۵۵ عه و نمره آیلتس هم ۶ هست میخواستم بدونم آیا شانسی برای پذیرش دارم و اینکه چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم . رشته ام مهندسی مواد بوده.
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۷.۴۰ و دیپلم هم ۱۹.۳۶ عه

 35. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید من معدل کلم تو مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های سراسری تهران ۱۵.۵۵ عه و نمره آیلتس هم ۶ هست میخواستم بدونم آیا شانسی برای پذیرش دارم و اینکه چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم . رشته ام مهندسی مواد بوده.
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۷.۴۰ و دیپلم هم ۱۹.۳۶ عه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش برای آلمان، کانادا و ایتالیا را دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 36. مینیکا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید من معدل کلم تو مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های سراسری تهران ۱۵.۵۵ عه و نمره آیلتس هم ۶ هست میخواستم بدونم آیا شانسی برای پذیرش دارم و اینکه چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم . رشته ام مهندسی مواد بوده.
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۷.۴۰ و دیپلم هم ۱۹.۳۶ عه

 37. سپند گفت:

  سلام برای پذیرش معدل پیش دانشگاهی مهم هست یا دیپلم ؟و با معدل دیپلم ۱۶.۱۱تجربی میشه پذیرش رشته های it یا کامپیوتر ساینس گرفت؟نمره ریاضی و فیزیکم خوب هست و بالای ۱۶ هستش درس عربی و شیمی معدلمو پایین اورده لیسانس مدیریت صنعتی هم دارم . زبان هم مشکلی ندارم چه آلمانی چه انگلیسی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل دیپلم مد نظر است.
   معدل شما هم خیلی کم نیست و می‌توان امیدوار بود. در مورد شرط معدل باید به سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان مراجعه کنید و ببیند که شرط معدل آنها چقدر است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما یا از طریق شماره واتس‌آپ در تماس باشید تا در پروسه دریافت ویزا و بورسیه شما را راهنمایی کنند.

 38. محدثه گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۸.۵۵ هستش و ترم اول دانشگاه معدلم ۱۷.۶۵ شده و دارم C1میخوانم میخواستم بدونم اگر ترم های بعدی معدلم بالای ۱۹ باشه شانس پذیرش دندانپزشکی از آلمان رو دارم یا خیر؟

 39. Suavash گفت:

  سلام من کلاس ۱۰ هستم رشته انسانی مدرک زبان B2المانی هم دارم معدل ۳ سال راهنماییم هم بالای ۱۹ بوده اگه بخوام سال ۱۱ مهاجرت کنم و عموم هم که در المان هست غیمم شه شانسی دارم برای تحصیل رایگان

 40. Suavash گفت:

  سلام من کلاس ۱۰ هستم رشته انسانی مدرک زبان B2المانی هم دارم معدل ۳ سال راهنماییم هم بالای ۱۹ بوده اگه بخوام سال ۱۱ مهاجرت کنم و عموم هم که در المان هست غیمم شه شانسی دارم برای تحصیل رایگان میشه جواب بدید ممنون میشم اگه هم رایگان نیست هزینش چقدر هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با داشتن معدل بالای ۱۸ برای مقطع لیسانس یا کالج مد نظر شما می‌توان تحصیل رایگان پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 41. خشایار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من با معدل ۲.۴۷ از ۴ در کشور ترکیه مدرک کارشناسی رو گرفتم با این معدل میتوانم در یک دانشگاه معمولی و یا معمولی تر در آلمان برای ارشد پذیرش بگیرم و البته رشته من مهندسی عمران هستش با تشکر و احترام

 42. Pantea گفت:

  سلام خسته نباشید
  من معدل لیسانسم ۱۳.۵ هستش رشته IT و میخوام زبان آلمانی شروع کنم . شانسی دارم برای ارشد؟ با توجه به معدل

 43. شقایق گفت:

  سلام من ی سوال داشتم .
  من دیپلمم در دبیرستان ریاضی بوده یا معدل ۱۷/۶۴ و الان دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی نوازندگی در دانشگاه تهران هستم .
  در حال حاضر ترم ۴ هستمو معدلم ۱۷ هست . و مدرک زبان B1 دارم از ösd آیا میتونم برای ادامه تحصیل رایگان در آلمان در رسته ی هنر اقدام کنم ؟
  از لحاظ سطح زبان و معدل مشکلی ندارم ؟
  ______ویک سوال دیگه میشه قبل از دریافت لیسانس حین تحصیل پذیرش گرفت و تطبیق داد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید برای لیسانس هم اقدام کنید. مدارک مورد نیاز مدرک زبان B2 و معدل بالای ۱۷ است و البته سن شما هم مهم است.

 44. Asal گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم با داشتن مدرک زبان المانی و معدل دیپلم بالای ۱۷ نیازی به دادن کنکور هست یا خیر من میخوام بورسیه تحصیلی بگیرم همه میگن باید کنکور بدم میخوام بدونم دادن کنکور تاثیری تو بورسیه دارد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   با داشتن شرایطی که فرمودید میشه اقدام برای پذیرش لیسانس کرد ولی نه به صورت بورسیه. در بهترین شرایط تحصیلتون رایگان خواهد بود. کنکور دادن هم تاثیر مثبت خواهد داشت

 45. ناهید گفت:

  من ۲۳سالمه بامعدل۱۷دیٻلم ریاضی میشه برای المان اٻلای کرد?باید ازمون ورودی شرکت کنم?
  چه دانشگاه هایی میشه ٻذیرش گرفت?

 46. ناهید گفت:

  بامعدل۱۷دیٻلم ریاضی میشه برای المان اٻلای کرد?باید ازمون ورودی شرکت کنم?سن۲۳
  چه دانشگاه هایی میشه ٻذیرش گرفت?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با معدل شما می‌توان اپلای کرد و نیازی به آزمون خاصی نیست.
   البته خب به خاطر سن شما ممکن است شانس شما تا حدی کاهش پیدا کند.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید.

 47. ابراهيمي گفت:

  من معدلم ۱۲.۱۲ ليسانسم
  ميتونم تحصيلي برم

 48. امین اسماعیلی گفت:

  سلام ببخشید من معدل لیسانسم ۱۵.۳۰ مهندسی شیمی از دانشگاه گیلان و معدل ۱۵.۸۷ مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان و ۳ سال سابقه کاری در نفت و گاز و ۲ سال سابقه در انرژی اتمی ۵ مقاله
  ۱ علمی پژوهشی و ۳ کنفرانسی فارسی و ۱ مقاله کنفرانسی انگلیسی
  معدل دیپلم ۱۹.۲ ریاضی و فیزیک و معدل پیش دانشگاهی ۱۸.۵
  میخوام برای ارشد مجدد مهندسی شیمی اپلای کنم میخوام بدونم شرایطم چه جوریه ممنون

 49. Kimia گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  با معدل۱۹.۵۵ کل سه سال تحصیلی رشته ی تجربی و معدل کتبی نهایی ۱۷.۸۵،امکان بورسیه رشته ی پزشکی هست؟
  نمرات دروس اختصاصی نهایی یعنی زیست و شیمی ۲۰ و ریاضی و فیزیک بالا ی ۱۸ هست
  اگر خیر،شانس قبولی برای چه کشور هایی رو دارم
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به کشور دارد، معدل زیر ۱۸ شانس پایین است و باید نمره حد نصاب آزمون کشور را داشته باشید، یعنی آزمونی را که مد نظر کشور مقصد شما است، حد نصاب را کسب کنید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید که در کشوری ادامه تحصیل بدهید که بورسیه نباشد، کشور ترکیه و روسیه گزینه مناسبی است.

 50. آریا گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدین
  با معدل کل دیپلم ۱۷ و داشتن مدرک زبان امکان تحصیل رایگان توی کالج و دانشگاه های آلمان وجود دارد؟برای رشته های تاپ مثل کامپیوتر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با مدرک زبان آلمانی شما شانس خوبی خواهید داشت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق واتس‌آپ یا ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 51. آرمین گفت:

  با سلام معدل کارشناسی ناپیوسته نقشه برداری دانشگاه آزادم ۱۶.۹۹ و کاردانی نقشه برداری آزاد ۱۶.۳۳ دارم و پروانه اشتغال نظام مهندسی ساختمان پایه ۲ که سال ۱۳۹۲ گرفتم و مدرک زبان فعلا ندارم برای کدوم کشور میشه ویزای تحصیلی رایگان در مقطع کارشناسی گرفت و آیا شانس تحصیل رایگان رو دارم؟

 52. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۳ سالمه و میخواستم ببینم میتونم با این نمره ها بورسیه رایگان بشم یا خیر
  من از کلاس اول تا پنجم همه کارنامه ام خیلی خوب بود و در کلاس ششم فقط دو خوب دارم و بقیه خیلی خوب است آیا میتوانم بورسیه تحصیلی رایگان بشم ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   توصیه می‌کنم که تمرکز خودتان را بر روی تحصیل و البته تفریخ خودتان بگذارید. چون اقدام برای مهاجرت برای شما زود است ولی خب باید در حالت کلی مد نظر داشته باشید که اگر بخواهید بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید که برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد.

 53. نازی گفت:

  سلام ببخشید
  من سال یازدهم هستم رشته طراحی لباس و معدل سال دهمم ۱۴ شده
  واسه رشته هنر چه نمره ای مناسب هست واسه تحصبل رایگان؟
  بنظرتون اگر این دو سال نمره های خوبی داشته باشم شانسی هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نمره نسبت به هر دانشگاه متفاوت است و برای کسب اطلاعات بیشتر باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید. در حالت کلی اگر معدل دبپلم شما بالای ۱۸ باشد و نمره زبان آلمانی در سطح B2 یا C1 داشته باشید، شانس شما بالا خواهد بود.
   اگر نمره معدل کمی دارید، سعی کنید تا با نمره زبان بالا جبران کنید ( البته اگر دانشگاه مقصد شما شرط معدل نداشته باشد).

 54. فرزانه گفت:

  سلام بنده معدل کل دیپلم مهمه با معدل کتبی نهایی؟!؟!؟
  بنده معدل کل دیپلم ۱۸.۴۰ و کتبی نهایی ۱۴.۲۴ هست
  رشته تجربی و بیست و دو سالمه
  حداکثر تا چه سنی میشه در کالج تحصیل کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه و کشور درد، معمولاً کالج معدل کتبی درخواست می‌کنه که با توجه به بورسیه یا عدم بورس بودن لازم است.

 55. مجتبی گفت:

  باسلام
  من در دبیرستان رشته تجربی با نمره دیپلم زیر گرفتم می خواستم بدونم می تونم در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های عالی آلمان پذیرش بگیرم و تحصیل کنم؟آیا نمره زبان می تونه این شرایط جبران کنه؟و اینکه میتونم از دانشگاه های پزشکی بدون شرط معدل برای رشته پزشکی پذیرش بگیرم و درس بخونم؟
  اگه نه آیا بعد از تحصیل در مقطع دکترای عمومی با نمرات و معدل بالا میتونم برای تخصص پزشکی در المان اپلای کنم با وجود این نمرات دیپلم شدنیه یعنی برای اپلای هم شانس پایینی هستش؟
  معدل کل دیپلم۱۷/۰۶
  معدل کتبی نهایی دیپلم۱۶/۹۷
  معدل سال دهم۱۶
  معدل یازدهم۱۶/۶۶
  معدل سال دوازدهم ۱۷/۷۷

 56. مجتبی گفت:

  خوب الان که شما گفتید شانس پایینی برای پذیرش هست خب مگر دانشگاه پزشکی مونیخ دانشگاه بدون شرط معدل نیست؟و مگه معدل کم تر رو برای ترمیم معدل توی کالج دوره می گذرونند؟
  بعدشم من میخوام برای تخصص پزشکی اپلای کنم یعنی باز به دیپلم گیر داده میشه؟

 57. Ali Akbari گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده تجربی میخونم دبیرستان ریز نمرات درس ریاضی و برخی دروس مثل هویت اجتماعی و یا زیست پایه یازدهم خوب نبوده
  ولی معدل دهمم ۱۹.۶۳ شد یازدهم ۱۸.۳۵ و دوازدهم شدش ۱۸.۰۸ دیپلمم هم حدودا ۱۸.۷۰ حساب کنید با مدرک بالای آیلتس و بالای آلمانی میتونم پذیرش رشته پزشکی بگیرم؟

 58. مجتبی گفت:

  لطفا جواب بدید…

 59. Zeynab گفت:

  سلام من دارم امتحانای نهاییمو میدم و بعد از اینکه معدلم بیاد میخوام برای بورسیه اقدام کنم اما زبان المانی بلد نیستم
  اگر نمره ی خوبی رو برای معدل بتونم کسب کنم برای زبان المانی تا کی وقت دارم اقدام کنم و حداقل معدلم از زبان بگیرم
  چون من تازه بعد از کنکور وقت میکنم به زبان المانی برسم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دریافت بورسیه نیازی به رتبه کنکور ندارید.
   برای اقدام برای دریافت بورسیه و پذیرش نیاز است تا مدرک زبان آلمانی شما در دسترس باشد.

 60. Nilo گفت:

  سلام خسته نباشید با توجه به اینکه زیاد گفته شد که معدل دیپلم تاثیر زیادی در پذیرش دانشگاه ها داره آیا میتونیم برای رفتن به یک دانشگاه خوب از شرایط ترمیم معدل استفاده کنیم مثلا اگر معدل هفده یا هجده را ترمیم معدل کنیم بعد معدل ترمیم شده مورد بررسی قرار میگیره یا اینکه همون معدل اولیه

 61. Eli گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اینکه معدل دیپلم برای خرداد باشه یا شهریور تاثیر منفی داره ؟
  چون الان دارم امتحانات نهاییم رو میدم و یک امتحان رو فکر میکنم از مهلت بیشتری برای خوندن داشته باشم نمره بهتری میگیرم
  ایا بنظرتون بهتر هست سریعتر دیپلم رو با همین امتحانات خرداد بدم ؟ یا معدل مهم تر از زمان امتحان هست؟

 62. دنیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگر نمره دیپلم ۱۷ به بالا باشه ولی یکی از دروس تخصصی پایین باشه یا اون درس رو افتاده باشه چه راه حلی داره؟
  آیا ترمیم معدل کمکی به این موضوع میکنه؟

 63. نارنج گفت:

  سلاااام توروخدا جوابم رو بدین خیلی سردرگمم… من دیپلم تجربی رو با معدل کتبی امتحان نهایی ۱۴ و معدل کل دیپلم ۱۷.۵ گرفتم … و الان ۲۲سالمه و تازه به فکر مهاجرت برای رشته پزشکی به یکی از دانشگاه های آلمان مونیخ یا برلین رو دارم. اگه بتونم مدرک B2 رو امسال بگیرم با توجه به سنم و معدلم امکان پذیرش دارم .. تورو خدا جواب بدین… و اینکه اگه معدل امتحانات نهایی ام رو ترمیم کنم کدوم معدل مورد برسی قرار میگیره اولی یا معدل ترمیم شده؟؟؟؟؟؟ ….

 64. نارنج گفت:

  یه سوال داشتم هزینه تقریبی زندگی دانشجوی پزشکی در مونیخ یا برلین با توجه به رایگان بودن دانشگاه تقریبا چند یورو هستش؟؟؟؟؟؟ … اجرتون با خدا..

 65. Mary گفت:

  سلام، برای پذیرش گرفتن دانشگاه ،معدل کل سه سال مهمه یا معدل سال آخر دبیرستان ؟
  معدل کلم ۱۷ و خورده ای هست
  ولی معدل دیپلمم پایینه

 66. Mary گفت:

  معدل کل ۱۷و خورده
  معدل دیپلمم پایینه
  میتونم ایران با دیپلم تجربی
  چندترم رشته مدیریت بخونم
  و بعد با همین رشته برم آلمان و بعد از گذروندن یک ترم در دانشگاه , اونجا رشتمو به فیزیوتراپی تغییر بدم؟

 67. نارنج گفت:

  سلام خسته نباشید ..میشه لطفا جواب سوالم رو بدین، خواهش میکنم ازتون…
  من ۲۲سالمه و دیپلم تجربی با معدل امتحان نهایی ۱۴و معدل کل دیپلم ۱۷.۵ هستم اگه بتونم امسال مدرک زبان آلمانی B2 رو قبول بشم ایا شانسی برای پذیرش در رشته پزشکی یکی از دانشگاه های برلین یا مونیخ رو داشته باشم… با توجه به سنم و معدلم… تورو خدا جوابم رو بدین…ممنونم

 68. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من دیپلم نظام قدیم ریاضی هستم ومتولد ٧٦ هستم. اگه دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم رو بامعدل ١٨ بگیرم و مدرک c1زبان المانی ایا امکان بورسیه تحصیلی رایگان رو در دانشگاهای المان دارم؟(امسال ازمون ارشد برق دادم ولی مایل نیستم دیگه ادامه تحصیل دررشته برق بدم)ممنون میشم جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به سن شما شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس کم است و بهتر است برای ارشد اقدام کنید تا مشکل ویزا نداشته باشید. بعد از مهاجرت می‌توانید شانس تغییر در رشته‌‎های مرتبط را داشته باشید.

 69. Shiva گفت:

  سلام، بنده فارق تحصیل دانشگاه دولتی مقطع کارشناسی رشته گرافیک با معدل ۱۷.۸۱ دارم برای ادامه تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین چه شرایطی باید داشته باشم؟علاوه بر زبان آلمانی نیاز به مدرک آیلتس هم هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک زبان لازم است و برای دوره‌های آلمانی باید مدرک زبان آلمانی ارائه بدهید و برای دوره‌های انگلیسی باید مدرک زبان انگلیسی ارائه بدهید. در ضمن معدل شما باید بالای ۱۸ باشد.
   شما می‌توانید با مراجعه به سایت اطلاعات کافی درباره مدارک و شرایط پذیرش در سال تحصیلی مورد نظرتان را کسب کنید.

 70. Shiv گفت:

  ۲۴ سالمه، آیا شرایط سنی هم داره ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای چه مقطعی می‌خواهید اقدام کنید؟
   در صورتی که برای مقطع کارشناسی اقدام می‌کنید، شانس کمی خواهید داشت.

 71. علیرضا گفت:

  برای ورود ب دانشگاهای آلمان یا کشور های دیگه فقط باید معدل بالا داشته باشی و نیازی ب رتبه کنکور و… نیس ینی چ ت ایران چ ت المان نیازی ب کنکور نیس و فقط معدل بالا کافیه؟؟

 72. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل سال دهم و یازدهم حدودا ۱۵الی۱۶هست و معدل دوازدهم نوبت اول ۱۶و نوبت دوم امتحان های نهایی کتبی ۱۸خورده ای هس و سطح زبانم b2هس میتونم هر کدوم ک بشه از دانشگاهای آلمان قبول‌ بشم رشتمم انسانی هس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی در صورتی که ترمیم معدل را انجام بدهید و مدرک زبان آلمانی را بتونید بگیرید، می‌توانید تحصیل رایگان پذیرش بگیرید. در ضمن همکاران ما هم می‌توانند شما را در این پروسه راهنمایی کنند، در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ در سایت با همکاران ما در تماس باشید.

 73. علیرضا گفت:

  میتونم معدل های سال دهم و یازدهم هم ترمیم کنم یا فقط دوازدهم اینجوری؟ و اینکه من تمام معدل هام ۱۵الی۱۶هس ولی امتحان های نهایی کتبی قراره ترمیم کنم و ببرم بالای ۱۸ و اگه موفق بشم معدل نوبت دوم ک نهایی هس بالای ۱۸باشه و سطح زبانم b2باشه میتونم داشنگهای آلمان قبول‌ بشم هر دانشگاهی ک ب رشته ی انسانی بخوره و هزینش زیاد نباشه و اینکه چجوری میتونیم باهاتون در ارتباط باشیم و نوبت مشاوره بگیرم

 74. دانیال فرامرزی گفت:

  سلام و خسته نباشید.

  من فارق التحصیل سال ۱۴۰۰ هستم و کنکور های سال ها ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ رو دادم ، می خواستم ببینم اینکه می فرمایید معدل منظورتان تنها معدل دوازدهم هست یا میانگین معدل های سه سال آخر دبیرستان هست ؟ ، و یک سوال دیگه اینکه با داشتن معدل خوب و داشتن مدرک زبان B1 حداکثر چه مدت طول میکشه که برای دانشگاه در رشته پزشکی پذیرش گرفت ؟ ، یه سوال دیگه هم خدمتتون داشتم در دوره ای که یک سری دروس رو برای ازمون ورودی تدریس میکنند کدوم دروس را شامل میشود ؟

  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور از معدل دیپلم است نه فقط معدل یک سال خاص
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای پزشکی شما با نمره B1 بسیار کم است، بهتر است تلاش کنید تا حداقل B2 داشته باشید.
   نسبت به رشته متفاوت است، برای نمونه برای رشته پزشکی شامل زیست و شیمی و دروس مربوط است.

 75. فریبا گفت:

  سلام.من معدل کارشناسیم۱۴.۳۲ هستش .رشته مهندسی مدیریت اجرایی در پیام نور خوندم.سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم.میخاستم بدونم امکان اخد پذیرش در دانشگاه های آلمان برای من وجود داره؟؟رایگان و یا پولی ؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل و رشته، همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت. البته نمره زبان انگلیسی یا آلمانی هم لازم است. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل و رشته، همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت. البته نمره زبان انگلیسی یا آلمانی هم لازم است. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز

   با توجه به معدل و رشته، همراه با شهریه می‌توان پذیرش گرفت. البته نمره زبان انگلیسی یا آلمانی هم لازم است. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 76. Amirr گفت:

  سلام خسته نباشید معدل کل دیپلمم ۱۶.۵ رشته ریاضی ایلتسمم ۶.۵ میتونم توی یکی از دانشگاه های معمولی المان تو رشته مهندسی پزشکی پذیرش بگیرم ممنون میشم پاسخ بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای پذیرش نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید و شانس پذیرش دارید ولی اینکه تحصیل شما رایگان یا همراه با شهریه باشد را نمی‌توان به طور قطعی گفت.

 77. سامان گفت:

  سلام بنده معدل ۳سالم۱۹.۴۰ و کتبی نهاییم ۱۶.۵۰ هست ایا امکان مهاجرت به دانشگاه های برتر المان هست یا نهایی باید بالای ۱۷ باشه؟ و کدوم مهم تره نهایی یا ۳ سال؟

 78. پوریا گفت:

  سلام من با معدل کل ۱۹/۶۰ و معدل کتبی دیپلم رشته تجربی ۱۹/۱۰ میتونم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به آلمان مهاجرت کنم؟ نیاز به چه مدارک دیگه ایی دارم؟ و باید برای مهاجرت در دانشگاه های سطح بالا آلمان چی کنم؟ ممنونم🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشید.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 79. علی گفت:

  سلام من با معدل ۱۹.۳۱ رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران شمال(قبولی با کنکور) شانس اپلای دارم؟فقط مشکلی که دارم این که دیپلمم تجربی بوده

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس دارید.
   در صورتی که نمره زبان خوبی داشته باشید، می‌توان برای شما پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 80. مینارستمی گفت:

  سلام وقت بخیر من با معدل دیپلم ۱۶.۳۲ فارغ التحصیل شدم و ۱۸ سالمه و به زبان انگلیسی تسلط دارم و المانی هم سطح c1 هستم میخواستم بدونم میتونم برای پذیرش داروسازی به صورت رایگان اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توان برای کالج اقدام کرد و سپس برای دوره اصلی
   همکاران ما آماده هستتد تا در طی این پروسه همراه و مشاور شما باشند، در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 81. Hnne گفت:

  سلام،من معدلم حدودا ۱۴هستش رشته ریاضی
  و وقتی تبدیل کردم به معدل آلمانی حدودا ۳.۵ شد،من میتونم با این نمره و کسب قبولی در آزمون testAs و مدرکB2 تو دانشگاه هامبورگ رشته معماری تحصیل کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به معدل شانس شما پایین است ولی برای کالج مهندسی می‌توان اقدام کرد. در صورت تمایل برای مشاوره و راهنمایی برای دریافت بورسیه تحصیلی می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 82. امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر…برای مهاجرت به آلمان معدل کل مهمه یا معدل کتبی نهایی دوازدهم؟؟

 83. امیرحسین گفت:

  سلام من معدلم ۲.۸ هستش رشته ریاضی میخواستم بدونم میشه برای کالج دولتی اپلای کرد و چقد شانس دارم؟

 84. دانیال گفت:

  سلام . یعنی الان من که معدل ارشدم ۱۶.۵ شده (رشته مهندسی پزشکی) شانسی برای گرفتن پذیرش با فاند کامل از آلمان ندارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به نمره و شرایط درخواستی دانشگاه دارد.
   شما باید به سایت دانشگاه سر بزنید و حداقل نمره درخواستی دانشگاه را بدانید.
   در صورتی که مورد تایید است، می‌توانید با داشتن نمره زبان بالاتر شانس خودتان را افزایش بدهید.

 85. جعفری گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل دیپلمم ۱۸ هست ولی تو ریزنمرانم ۱۳.۵ هم هست (ریاضی هست)مدرک b2هم دارم شانسم برای پذیرش کالج های المان چقدر هست؟ ممنون میشم بگید.

 86. یاسمن گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دارم کارشناسی روانشناسی میخونم و ترم ۳ هستم و میخوام برای ارشد به صورت تحصیلی به المان مهاجرت کنم و تا الان معدلم هر ۳ ترم بالای ۱۸/۵ بوده میشه توضیح بدین میانگین معدل باید چقدر باشه تا بورسیه بشم اصلا الان وضعیت معدلم خوبه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی معدل شما خوب است و بهتر است که بالای ۱۷ باشد.
   البته تمامی موارد مرتبط با معدل نیست و شما باید نمره زبان داشته باشید و برخی از دانشگاه‌ها مقاله درخواست می‌کنند.

 87. آرش گفت:

  سلام وقت بخیر
  ایا با ۲۷ سال سن و معدل کارشناسی حسابداری ۱۷ و ایلتس ۷ و دو مقاله isi شانس بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود داره؟

 88. پریا گفت:

  با سلام و عرض وقت بخیر ببخشید با معدل ۱۶ کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری امکان پذیرش برای مقطع دکتری را دارم البته با آیلتس ۷

 89. رستمی گفت:

  سلام روز بخیر
  من با معدل دیپلم ۱۹.۵۲ و معدل کتبی ۱۸.۵ و مدرک زبان b2 چقدر شانس دارم؟۱۸ سالمه
  البته یکی دوتا از نمره های درس های اختصاصی نهایی هم حدود ۱۴ هست . این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  برای کالج t,kurs؟
  و اینکه ترمیم معدل به چه صورت هست ؟ مگه فقط برای کنکور نیست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اگر می‌توانید ترمیم معدل انجام بدین که شانس شما را بالاتر می‌برد. بلی شانس پذیرش دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 90. آیدا گفت:

  سلام وقت بخیر برای اپلای دانشگاهای آلمان معدل کل دیپلم مد نظر هست یا معدل سال دوازدهم ؟؟؟

 91. محمد قائمی گفت:

  سلام من معدل کارشناسی ام ۱۴ هست
  میتوانم برای ارشد درخواست ادامه نحصیل بدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال کم است، مگر اینکه بتوانید با نمره زبان و رزومه خوب خودتان جبران کنید.
   پیشنهاد می‌کنم به سایت دانشگاه‌های مورد نظرتان مراجعه کنید تا درباره شرط معدل آگاه شوید.

 92. طوبی گفت:

  سلام ببخشید من مهندسی پزشکی غیر انتفاعی میخونم و در کنارش هم پزشکی قبول شدم معدل مهندسیم ۱۷ هست ولی معدل دیپلمم ۱۱ میخواستم بدونم امکان تحصیل هردو رشته را دارم؟ اصلا قبولم میکنن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و رشته و … دارد.
   تغییر رشته شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی کاهش می‌دهد. باید تلاش کنید تا رزومه خوبی داشته باشید تا شانس دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید.

 93. ارسلان گفت:

  سلام خسته نباشین . من رشته اتاق عمل با معدل ۱۵.۹۰ کارشناسی و آیلتس ۸ و آلمانی هم در حال گرفتن مدرک c1 هستم . می‌خوانیم ببینم شانس پذیرش ام چقدره برای ارشد ؟ ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توحه به رزومه شانس خوبی دارید، می‌توان براتون پذیرش گرفت.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 94. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من کامنت ها رو خوندم بعضی جاها گفتین معدل سال دوازدهم مهم هست و بعضی جاها هم گفتین معدل سه سال.
  اخر کدوم مدنظر هستش؟

 95. تبسم گفت:

  سلام روز بخیر
  معدل لیسانس حقوق من ۱۵.۶۲ شد ولی مدرک زبان هنوز نکرفتم میتونم بورسیه یکی از دانشگاه های المان رو بگیرم و اوجا برای مدرک زبان المانی اقدام کنم ؟

 96. روژین احمدپور گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت تحصیلی به المان ، معدل کل مهم تره یا معدل کتبی نهایی؟

 97. ندا گفت:

  ببخشید معدل کل باید ۱۸ باشه یا معدل کتبی؟

 98. AmirHossein Ka گفت:

  سلام من دیپلم تجربی گرفتم با معدل کل۱۳ و کتبی۹ میخام برم المان مهندسی کامپیوتر آیا میتونم ؟ اگر مدرک C1 هم بگیرم نمیشه ؟ یا میشه لطفا پاسخ بدید منو پذیرش میکنن؟

 99. بهاره گفت:

  سلام وقتتون بخير
  كارشناسي ميكروبيولوژي دارم معدل ١٤/٨
  ٢٦سالمه
  ٢سال سابقه كار بخش ديجيتال ماركتينگ دارم
  ميتونم براي ارشد ،آلمان رشته ديجيتال ماركتينگ اقدام كنم؟
  همراه با ارائه مدرك.دوره هايي كه مربوط به شغلم ميگذرونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر
   با توجه به عدم تطبیق رشته‌ها، امکانپذیر نیست، کانادا همراه با شهریه می‌توان اقدام کرد.

 100. Pari گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه ۴ ترم مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد خوندم (۲ سال دیررفتم دانشگا)مدل کل کارشناسیمم تا اینجا ۱۵ هست البته ۴ ترم مونده میخام بدونم با این معدل میتونم اقدام کنم برا دانشگاه رایگان؟اگر باید معدلمو بالاتر ببرم حداقل باید به چند برسونم که مشکلی پیش نیاد هدفم کشور آلمانه

 101. Saleh گفت:

  سلام من با معدل دیپلم بالای ۱۹ مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شدم زبانمم خوبه ممكنه بعد از یک سال بتونم بدون کالج دانشگاه خوب المان اپلای کنم؟

 102. Sbvv گفت:

  سلام. من کارشناسی مهندسی برق را با نمره ی ۱۵.۵۰ گذراندم، سابقه ی استادیاری در درس اصلی رشته ی خودم داشتم و نمره آیتلس ۷. نمره دیپلمم ۱۹.۵۵ و معدل پیش دانشگاهی من ۱۸ هست. شانس پذیرش برای ارشد دارم؟ بخاطر نمره پایین کارشناسیم کمی نگرانم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توان تحصیل رایگان آلمان یا ایتالیا پذیرش و ویزا گرفت، رزومه خودتان را ارسال کنید تا همکاران ما بررسی کنید. می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ ارسال کنید.

 103. انیرعلی گفت:

  سلام خسته نباشید من بخاطر بیمار شدنم در خین امتخانات معدل دیپلم پایین کسب کردم حالا سوالم اینه اگه در کنکور ایران دندون پزشکی قبول بشم و مدرک b2 المانی هم بگیرم بخاطر معدل ۱۶.۵ دیپلمم دیگه نمیتونه دندون رو برم المان بخونم؟البته میخوام ترمیم معدل انحام بدم اما نمیتونه معدل دیپلمم رو تغییر بده… هیچ راهی واقعا نیست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس شما پایین خواهد بود ولی شما می‌توانید با قبولی در کنکور و یکسال تحصیل و داشتن مدرک زبان آلمانی شانس خوبی خواهید داشت.

 104. آرش گفت:

  سلام
  ببخشید من امسال قراره دوازدهم بخونم
  و نمیدونم برای دانشگاه کدوم کشور انتخاب کنم .
  بین کشور ترکیه با آزمون yos
  و کشور آلمان موندم.
  شرایط قبولی در یک دانشگاه خوب بین الملی آلمان با زبان انگلیسی چیست ؟
  شرایط مالی مهم نیس
  فقط معدل مورد نظر ؟
  معدل سال دهم ،یازدهم و دوازدهم؟
  زبان آلمانی اصلا بلد نیستم ولی زبان انگلیسی تا عید تموم میکنم.
  به نظر شما چیکار کنم؟
  لطفاً جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در آلمان برای دانشگاه‌های آلمانی زبان وجود دارد و شما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.
   معدل کل دیپلم مهم است.
   زبان آلمانی را با جون و دل بخونید.

 105. آرش گفت:

  سلام
  ببخشید من امسال قراره دوازدهم بخونم
  و نمیدونم برای دانشگاه کدوم کشور انتخاب کنم .
  بین کشور ترکیه با آزمون yos
  و کشور آلمان موندم.
  شرایط قبولی در یک دانشگاه خوب بین الملی آلمان با زبان انگلیسی چیست ؟
  شرایط مالی مهم نیس
  فقط معدل مورد نظر ؟
  معدل سال دهم ،یازدهم و دوازدهم؟
  زبان آلمانی اصلا بلد نیستم ولی زبان انگلیسی تا عید تموم میکنم.
  به نظر شما چیکار کنم؟
  لطفاً جواب بدید.

 106. آرش گفت:

  خواهشا جواب بدید 🙏🙏

 107. ناصر گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنونم اگر بفرمائید برای اپلای معدل کتبی ملاک است ، یا معدل کل دیپلم…؟!
  و اینکه ایا دخترم که در ۱۳ سالگی دیپلم خود را در رشته ریاضی فیزیک اخد نموده…چیزی هست که برای دانشگاه مورد استثنائی
  برای جذب باشد..؟
  متشکرم

 108. Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخام معماری بخونم
  دهم رو فنی و حرفه ای خوندم هدایت تحصیلیم رشته ریاضی نیاورده بودم بعد تصمیم گرفتم امسال تغییر رشته بدم و یازدهمم رو ریاضی فیزیک بخونم اما کسی نه تو مدرسه نه تو اموزش پرورش راهنماییم نکرد زیاد فقط گفتن فلان موقع امتحاناتم هست الان که من برای امتحان های تغییر رشته رفتم دانش اموزایی که شرکت کرده بودن می گفتن که برای تغییر رشته کلاس اموزشی گذشتند و … که من درس هام رو مجبور شدم تو مدت زمان کمی اونم بدون معلم بخونم فکر نمیکنم حتی نمره قبولی بیارم به همین دلیل گفتم که بهتره رشته خودم رو بخونم و بعد کنکور ریاضی فیزیک بدم و دانشگاه رو هم میخام بورسیه بگیرم من رشته ای که تو دبیرستان میخونم با رشته ای که میخام دانشگاهش رو برم فرق داره و اصلا ربطی بهم ندارن
  سوالم اینه که چطور میتونم یا اصلا میتونم با این شرایط بورسیه بگیرم
  اگر نمره تافل و ایتلس و زبان المانی رو هم نمره بالا داشته باشم و تمام چیز هایی که لازم هست مثل نوشتن مقالهisi و ازمون bmat با نمره بالا میتونم رشته ریاضی رو برای معماری بورسیه بگیرم؟
  و اینکه وقتی من دبیرستان رشته ام فرق میکنه اگر کنکور ریاضی بدم کافیه میتونم بورسیه بگیرم یا نه؟
  ممنون میشم توضیح بدید:)

 109. Payam گفت:

  سلام دو تا سوال دارم
  ۱- معدل کل دیپلمم ۱۷.۸۴ و معدل کتبی ۱۰.۵۵ ملاک برای تحصیل در خارج معدل کل هست یا کتبی
  ۲- اگه ترمیم معدل کنم برای اپلای هم ترمیم میشه یا فقط برای کنکور ترمیم میشه
  مچکرم بابت پاسخگویی

 110. علی گفت:

  سلام بنده با معدل ۱۵.۵۶ رشته تربیت بدنی را به اتمام رساندم آیا برای پذیرش در دانشگاه های رایگان آلمان میتوانم اقدام کنم ؟

 111. علی گفت:

  سلام بنده با معدل ۱۵.۵۶ رشته تربیت بدنی را به اتمام رساندم آیا برای پذیرش ارشد در دانشگاه های رایگان آلمان میتوانم اقدام کنم ؟

 112. Z گفت:

  سلام
  برای ویزای دانشجویی درآلمان رشته تجربی معدل سه سال مهم هست یا فقط دوازدهم

 113. سهیل گفت:

  یک سوال داشتم،برای گرفتن فول فاند یا بدون فاند برای کارشناسی ارشد معدل دیپلم تاثیر دارد؟
  لطفا جواب بدید،خیلی استرس دارم.ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آخرین مدرک تحصیلی مهم‌تر است، شما می‌توانید با رزومه خوب که شامل نمره زبان، معدل لیسانس و … است شانس خودتان را افزایش بدهید.

 114. الی گفت:

  سلام خوبین
  من دهم هستم تو رشته ی انسانی
  و میخوام برای دانشگاه و ادامه تحصیل به المان برم
  سوالم اینه که برای بورسیه شدن به جز نمره های قبلمون و بلد بودن زبان المانی یا انگلیسی چه چیز های دیگه ای لازمه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه چیز دیگه‌ای لازم نیست
   شما باید نمره معدل بالای ۱۸ داشته باشید و نمره زبان آلمانی در حد b2 داشته باشید.

 115. Maedeh گفت:

  سلام من رشته طراحی لباس میخونم معدل دهم و یازدهمم ۱۸ ونیم بوده اگه سال دوازدهم بیشتر بشه و مدرک زبان مو بگیرم امکان درس خواندن تو آلمان هس ؟و چه دانشگاهی؟ممنون میشم جواب بدین

 116. Maedeh گفت:

  سلام من رشته طراحی لباس میخونم معدل دهم و یازدهمم ۱۸ ونیم بوده اگه سال دوازدهم بیشتر بشه و مدرک زبان مو بگیرم امکان درس خواندن تو آلمان هس ؟و چه دانشگاهی؟ممنون میشم جواب بدین

 117. Maedeh گفت:

  سلام من رشته طراحی لباس میخونم معدل دهم و یازدهمم ۱۸ ونیم بوده اگه سال دوازدهم بیشتر تلاش کنم و مدرک زبان مو بگیرم امکان درس خواندن تو آلمان هس ؟و چه دانشگاهی؟ممنون میشم جواب بدین

 118. Maedeh گفت:

  سلام من رشته طراحی لباس میخونم معدل دهم و یازدهمم ۱۸ ونیم بوده اگه دوازدهم بیشتر تلاش کنم و مدرک زبان مو بگیرم امکان درس خوندن تو ترکیه یا آلمان دارم ؟و چه دانشگاهی؟ممنون میشم جواب بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آلمان برای مقطع دیپلم به زبان آلمان می‌توان پذیرش گرفت. برای ترکیه هم با آزمون ورودی امکان تحصیل رایگان وجود دارد. بدون آزمون همراه با شهریه خواهد بود. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 119. Soli گفت:

  سلام من معدل دیپلم تجریم ۱۵ شده ولی معدل کلم ۱۷ شد اگه ترمیم معدل بکنم و دوباره کنکور بدم و رشته پزشکی قبول بشم میتونم انتقالی بگیرم برای تحصیل به المان ؟ یا باید چند ترم در دانشگاه درس بخونم؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است. شما باید معدل بالای ۱۷، مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 داشته باشید.
   در صورتی که از دانشگاه‌های ایرانی قبول شوید و ۳۶ واحد بگذرانید، می‌توان به صورت مستقیم برای آلمان پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 120. یلدا گفت:

  سلام روزتان بخیر
  من معدل کتبی دیپلمم ۱۳،۵۵ و معدل داوزدهمم۱۶،۷۱ هست
  ولی معدل کلم که سه ساله۱۸،۸۶ هست
  البته درحال حاضر اقدام به ترمیم ممعدل کردم
  ایا برای مقطع کارشناسی اگر از دانشگاه سراسری قبول بشم
  احتمال اینکه بتونم بورسیه بگیرم هست؟
  یا اینکه رشته پزشکی رو ادامه بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید با مدرک دیپلم خودتان هم مهاجرت کنید و به آلمان بروید که باید مدرک زبان آلمانی را در سطح B2 داشته باشید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در کنار شما باشند و شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 121. عرفان گفت:

  سلام ایا برای پذیرش دانشگاه معدل هر ۳ سال مهم هست یا فقط معدل دوازدهم!؟

 122. هادی گفت:

  برای تحصیل در آلمان در مقطع دکتری آیا نمره دیپلم تاثیر داره؟؟؟یعنی ممکنه معدل کم دیپلم ، معدل بالای ارشد رو بی اثر کنه و باعث عدم پذیرش بشه؟؟؟

 123. Nima گفت:

  سلام داش من نظرات رو خوندم اولا دمت گرم همه رو پاسخ میدی دوما در بعضی از نظرات گفتی معدل کل مد نظر هست در بعضیا گفتی معدل کتبی حالا الان کدوم مد نظر هست؟..
  برای پذیرش دانشگاه های ترکیه کدوم مد نظر کتبی یا کل؟؟.
  اگر اطلاع داری لطفاا بگو.

 124. محمد گفت:

  سلام معدل دیپلم من ۱۶ و ۶۷ هستش و معدل پیش دانشگاهیم ۱۵ و ۵۴ صدم و کارشناسی بیهوشی ام خوندم، میتونم برای پزشکی آلمان اقدام کنم یا شانسم کمه و وقتمو هدر ندم؟

 125. Mmmh گفت:

  سلام معدل دیپلم من ۱۶ و ۶۷ هستش و معدل پیش دانشگاهیم ۱۵ و ۵۴ صدم و کارشناسی بیهوشی ام خوندم، میتونم برای پزشکی آلمان اقدام کنم یا شانسم کمه و وقتمو هدر ندم؟

 126. Sar گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ۱۹ساله ام با دیپلم تجربی ۱۷.۹۸ طبق محاسبه به سیستم آلمان ۱/۶ میشم چند درصد با مدرک بی۲ تلک و سی۱ تست داف شانس پذیرش ام کورس دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان و معدل شما مناسب است. با توجه به رشته مد نظر شما می‌توان برای کالج برای شما پذیرش گرفت. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه شما را راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا واتس‌آپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

 127. سارا گفت:

  سللم،من دانشجوی کارشناسی سخت افزار کامپیوتر دانشگاه تهران جنوب هستم.من چندتا سوال داشتم
  معدل من در ایران ۱۴/۳۰ هست اما الان ۷ واحد از درس هام فعلا مونده.اما به gpa آمریکا برابر ۲.۵۴ میشه.
  در حال حاضر در حال کار روی یک مقاله ی مشترک با یکی از اساتید دانشگاه خواجه نصیر و تعدادی دانشجو دیگر هستیم برای مجلات isi و یک مقاله را خودم به تنهایی دارم با یکی از اساتید دانشگاه آزاد تهران جنوب کار میکنم برای مجلات isc.(یکی در حوزه ی ماشین لرنینگ و دیگر در حوزه ی بیگ دیتا و بلاکچین هست)
  اما من ورودی ۹۳ هستم و چندین ترم اصلا دانشگاه نرفتم،البته توی ریز نمراتم مشخص هست ولی کل درس هایم را در ده ترم دارم تمام میکنم.یک ترم ترمیم معدل میتونم بردارم که نهایتا معدل کل من رو به ۱۴/۹۰یا ۱۵ تغییر بده اما به gpa آمریکا برابر ۲.۸۰ میشه حدودا باز هم،اما آزمون زبان هنوز ندادم.
  میخوام ببینم با این شرایط آیا میتونم پذیرش از آلمان رو بگیرم یا نه؟البته با مدرک ایلتس برای مقطع ارشد منظورم هست.
  و اینکه آیا آلمان پوزیشن direct PhD داره مثل آمریکا یا نه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که معدل ۱۵ داشته باشید و نمره زبان آیلتس شما ۶.۵ باشد، می‌توانید برای تحصیل رایگان آلمان پذیرش بگیرید و شانس خواهید داشت.
   دکتری مستقیم شانس کمتری خواهد داشت.

 128. رضا گفت:

  سلام ببخشید آلمان معدل دیپلم ۳ سال آخر همون دهم و یازدهم و دوزادهم را میخواد چون من دیپلم من در این سال ۱۹ است واما در دیپلم ۱۲ ساله نمیدونم چقدره احتمالا ۱۴ باشه کدومش را انتخاب میکنند من فقط ۳ سال آخر را خوب خواندم

 129. پارسا گفت:

  سلام معدل دیپلم ۱۴.۸۰ میتونم ویزا بگیرم معدل کل ۱۹

 130. سینا گفت:

  سلام معدل دیپلم ۱۴.۸۰ میتونم ویزا بگیرم معدل کل ۱۹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به سایر پارامترها مانند نمره زبان، دانشگاه، رشته و … دارد.
   در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت بررسی کنند.

 131. اتا گفت:

  سلام برای اپلای معدل کل دیپلم یعنی کعدل جمع سه سال مهمه یا معدل کتبی نهایی دیپلم؟من واقعا گیجم الان.معدل کل من شده ۱۷/۷۷ اما کتبی نهایی ۱۳/۸۲ معدل پیش دانشگاهی هم ۱۵/۲۷.کدوم مهمه و ایا شانسی دارم؟ایلتس ۷ ونیم هم دارم

 132. Issa گفت:

  من معدل دیپلمم ۱۸/۱۰ شده اتباع خارجی هستم میتونم در المان تحصیل کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل خوبی دارید. در صورت داشتن نمره زبان خوب آلمانی در اسرع وقت می‌توانید شانس خوبی برای تحصیل رایگان خواهید داشت.

 133. Parya گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنونم از اطلاعات مفیدی که در اختیار گذاشتین
  حقیقتا سوالم اینه که میانگین معدل که فرمودین میانگین معدل سه سال دبیرستان هست؟

 134. فاطمه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  با معدل ۱۹.۱۰ دیپلم و زبان انگلیسی میشه به آامان برای رشته داروسازی بورسیه گرفت یا حتما باید زبان آلمانی اوکی باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقطع شما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید و اگر نمره خوبی و معدل خوبی هم داشته باشید، می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.

 135. Mahdieh گفت:

  سلام
  با معدل ۱۹رشته تجربی
  و داشتن مدرک C1زبام المانی میتونم تو دانشگاه المان پذیرش بگیرم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی و شانس بالایی خواهید داشت.
   در صورت تمایل می‌توانید رزومه خودتان را به همکاران ما ارسال کنید تا بعد از بررسی شما را راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.

 136. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 137. Ali گفت:

  سلام وقت بخیر
  مدرک دیپلم سال پیش با معدل ۱۶ گرفنم و مدرک کاردانیم ۵ سال پیش با معدل ۱۶ گرفنم و مدرک کارشناسی از دانشکاه ازاد با معدل ۱۳٫۸۲ دو سال پیش فارغ تحصیل شدم و مدرک دست دانشگاه فقط ریز نمرات دارم آیا امکان ادامه تحصیل در دانشکاه اروپایی هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل شما کم است و احتمال دریافت بورسیه تحصیلی کم است.
   لطفاً در صورت تمایل رزومه خودتان را از طریق ایمیل یا واتس‌آپ به همکاران ما ارسال کنید تا در صورت امکان شما را راهنمایی کنند

 138. Kiana گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  من معدل کل دیپلمم ۱۸.۲۸ ، ولی کتبی دوازدهم رو ۱۴ شدم (معدل کل پایه دوازدهم ۱۶.۵۶) که واسه دوتا درس ترمیم میخوام بزنم
  )
  شانس پذیرشم چقدره ؟

 139. محمد گفت:

  ایا با معدل دیپلم بالای ۱۸ همچنان برای کالج های دولتی المان ازمون ورودی لازم هست ؟

 140. محمد گفت:

  برای ازمون ورودی کالج ویزای تحصیلی میدن یا توریستی ؟

دیدگاهتان را بنویسید