فرم I-140 چیست و نکات کلیدی مربوط به آن

درخواست گرین کارت از طریق EB2 به ۳ دسته تقسیم می‌شود که یکی از زیر مجموعه‌های آن NIW ( National Interest Waiver ) است. ویژگی و مزیت بارز این ویزا این است که برای درخواست گرین کارت از طریق EB2-NIW نیازی به اسپانسر شدن از طرف کارفرما وجود ندارد. به طور کلی شخصی که دارای یک توانایی خاص بوده و در آینده بتواند از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، آموزشی یا رفاهی به جامعه آمریکا کمک کند یا به طور کلی برای منافع ملی ایالت متحده آمریکا مفید باشد، می‌تواند از این طریق برای درخواست و دریافت گرین کارت اقدام کند.

تکمیل فرم I-140 یکی از اولین قدم‌های درخواست ویزای مهاجرتی است.

فرم I-140 چیست و شامل چگونه تکمیل می‌شود؟

فرم I-140 : درخواست ویزای مهاجرتی برای کارگران خارجی است. برای درخواست فرم I-140 برای درخواست NIW نیاز به مدارک مهم زیر است که به صورت کامل بررسی می‌کنیم و نحوه تکمیل آنها را هم توضیح می‌دهید.

در حالت کلی دادخواست ویزای EB2 NIW در فرم I-140 USCIS انجام می‌شود. اطلاعات و اسناد مورد نیاز برای پردازش درخواست مهاجرت در فرم I-140 شامل موارد زیر می‌شود:

 • نامه پوششی ( کاورلتر ) فرم I-140 به CSCIS با امضای متقاضی
 • فرم I-140 تکمیل شده با امضای متقاضی
 • تکمیل فرم ETA-750 بخش B در ۲ نسخه
 • هزینه درخواست، یک چک یا حواله برای هزینه درخواست فرم I-140 قابل پرداخت به وزارت امنیت داخلی ایالت متحده آمریکا
 • بیش از ۳ نامه مرجع ( توصیه‌نامه ) از متخصصان رشته شما: رزومه کاری توصیه‌کنندگان شما باید در پشت‌ نامه‌های امضا شده آنها قرار بگیرد. در صورتی که قادر نباشید تا رزومه کاری توصیه‌کنندگان خودتان را دریافت کنید، می‌توانید یک صفحه از بیوگرافی آنلاین آنها را تهیه کنید.
 • کپی جوایز و افتخارات
 • کپی از هر مقاله‌ای که منتشر کرده‌اید و نام خود را در لیست نویسندگان مشخص کنید.
 • کپی از چکیده مقالات کنفرانس‌های دانشگاهی که نام شما در آن مشخص شده است. در صورتی که در یک کنفرانسی ارائه‌ای داشته باشید، فقط صفحه اول و صفحات بعدی را که نام شما روی آنها نوشته شده است، کافی است. شما باید تلاش کنید تا نام خود را در این صفحات برجسته کنید.
 • اطلاعاتی در مورد مجلات که مقاله شما در آنها منتشر شده است. از جمله ضریت تاثیر ( ایمپکت فاکتور ) و رتبه‌بندی مجلات
 • سابقه استناد شما ( فقط سوابق استنادی رسمی قابل ارائه است). برای اثبات استنادات بین‌المللی، مطمئن شوید که هم شواهد موسسه استناد کننده ( معمولاً صفحه اول مقاله ) و هم شواهدی مبنی بر اینکه مقاله به کار شما اشاره کرده است را وارد کنید ( این مورد را هم می‌توانید از گوگل اسکالر پرینت بگیرید ). نام خود و تعداد کل استنادات خود را برجسته کنید. هم‌چنین در صورت ارسال، فیلد مربوطه را در جدول میانگین استناد برجسته کنید.
 • هر گونه درخواست برای چاپ مجدد مقالات علمی شما
 • کپی اطلاعیه قبلی تصویب ویزای غیرمهاجرتی ( O, J, L, F, H )
 • تکمیل رزومه فعلی خودتان که شامل سابقه استخدام شما در ۶ سال گذشته ( نام، آدرس و تاریخ دقیق استخدام )
 • کپی اسناد نشان دهنده عضویت یا وابستگی به هر نوع سازمان حرفه‌ای
 • شواهد داوری: هر گونه دعوت از شما برای داوری مقالات سایرین
 • مدارک هر گونه تامین مالی دولتی و خصوصی ایالت متحده
 • هر مقاله‌ای که پروژه یا تحقیقات شما را در روزنامه، مجلات دانشگاهی یا وب‌سایت توصیف کند.
 • کپی از هر گونه گواهی ثبت اختراع دریافت شده و درخواست‌های ثبت اختراع / در انتظار و شواهدی مبنی بر اینکه شما در همان زمینه به کار خود ادامه می‌دهید.
 • مجموعه اطلاعات کارفرمای فعلی یا اطلاعات پیشین شما
 • کپی مدارک تحصیلی یا گواهی‌ها، همراه با سوابق تحصیلی / ریز نمرات. اگر بالاترین مدرک شما از یک دانشگاه خارجی است، دیپلم نیز باید با ارزیابی معادل بودن مدرک همراه باشد.
 • مدارک و شواهد اضافی برای هر گونه ادعا یا دستاوردهای دیگری که در نامه درخواست از قبیل بودجه، عضویت یا جوایز مورد بحث قرار گرفته است. تمام ادعاهای مطرح شده در نامه درخواست باید با شواهد عینی اثبات شود. همه شواهد باید جدا و برچسب‌گذاری شود تا افسر USCIS به راحتی پرونده شما را بررسی کند.

تکمیل فرم I-140

مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام ارائه درخواست مد نظر داشته باشیم:

 • تمام دستورالعمل‌های فرم را برای هزینه‌ها، محل تشکیل پرونده و شرایط بخوانید و دنبال کنید.
 • در صورت نوشتن درخواست خود، مطمئن شوید که همه نوشته‌ها مرتب و خوانا هستند.
 • هنگام وارد کردن اطلاعات در درخواست خود، مطمئن شوید که اطلاعات خود را در کادر یا فضای ارائه شده نگه دارید.
 • فقط از خودکار سیاه یا آبی استفاده کنید. در درخواست خود از هایلایت یا خودکار قرمز استفاده نکنید، زیرا ممکن است هنگام اسکن اطلاعات شما غیرقابل تشخیص باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که از نسخه صحیح فرم استفاده می‌کنید. نسخه صحیح فرم درخواست همیشه برای دانلود رایگان در آدرس اینترنتی uscis.gov/forms در دسترس است.
 • اطمینان حاصل کنید که فرم‌های پرینت شده فاقد فیلد داده‌های خاکستری شده باشند. اطلاعات وارده شده به فیلدهای داده خاکستری شده توسط اسکنرها شناسایی نمی‌‍شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که کلیه مدارک و شواهد مورد نیاز را ارائه می‌دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که اسناد حمایتی که به زبانی غیرانگلیسی نوشته‌ شده‌اند با ترجمه انگلیسی همراه باشد.
 • حتماً درخواست خود را امضا کنید و مطمئن شوید که تمام صفحات درخواست را پست کنید.
 • اگر باید فرم خود را تغییر دهید، توصیه می‌‎کنیم به جای تلاش برای پاک کردن اطلاعات، با یک فرم جدید شروع کنید. اسکنرها ممکن است قادر به تشخیص صحیح و دقیق کلمات نباشند و این مشکل ممکن است منجر به تاخیر در پردازش یا رد شدن آن شود.

شیوه ارزیابی زمان پردازش درخواست I-140 و وضعیت پرونده شما

پس از ثبت‌ فرم I-140 رسیدگی به دادخواست USCIS زمان می‌برد. درخواست I-140 به دلیل الزامات پیچیده قضاوت، پروسه آن به کندی انجام می‌شود. علاوه بر این، زمان پردازش I-140 به طور قابل توجهی در مراکز خدمات USCIS و حتی در زمان‌های مختلف بسیار متفاوت است.

به خاطر داشته باشید، زمان پردازش I-140 به طور مداوم تغییر می‌کند و هرگز نباید براساس هر گونه تخمین زمان پردازش تصمیمات حیاتی بگیرید. همچنین USCIS معمولاً خوشبینانه‌ترین تاریخ‌های موجود را صادر می‌کند و ممکن است در برخی از مواقع این تاریخ‌ها تغییر کنند.

چهار منبع معمول برای پردازش اطلاعات زمان وجود دارد:

 • a. اخطارهای دریافت USCIS: هنگامی که پرونده‌ای تشکیل می‌شود. USCIS یک اعلان رسید ( فرم I-797 ) که دارای چندین زمان پردازش است، ارسال می‌کند. باید توجه داشته باشید که این زمان‌های پردازش به ندرت به روز می‌شوند و بنابراین نباید به آنها اعتماد کنید و از طریق سایر روش‌ها پیگیری کرده و مطمئن شوید.
 • b. سیستم کامپیوتری خودکار USCIS : سرویس آنلاین وضعیت پرونده USCIS : اگر شماره پیگیری دارید، می‌توانید سیستم خودکار را بررسی کرده و زمان پردازش را به روز کنید. این زمان‌ها معمولاً نزدیک‌تر از زمان‌های اعلامیه دریافت I-140 هستند.
 • c. فهرست زمان پردازش اینترنت: اینها معمولاً از اعلامیه‌های USCIS گرفته شده‌اند. در برخی از دسته‌ها، آنها دقیق هستند، اما همیشه در مورد درخواست‌های I-140 صادق نیست.
 • d. مدیران اطلاعات USCIS : اگر با مرکز خدمات مشتری NCSC USCIS تماس بگیرید، می‌توانید از مسئول اطلاعات در خصوص زمان پردازش سوال کنید. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که لزوماً این افراد اطلاعات کاملی ندارند، اما می‌توانید تاریخ اولویت رسیدگی به پرونده‌ها را در آن زمان درخواست کنید. تقریباً هر ۲ هفته، مدیران اطلاعات USCIS این تاریخ‌ها را به روز می‌کنند.

نحوه دریافت اطلاعات از وضعیت پرونده خود

برای اطلاع از وضعیت درخواست خود با NCSC تماس بگیرید.

از طریق مرکز خدمات مشتری به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالت متحده ( NCSC ) می‌توانید با NCSC تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و به روزی از وضعیت درخواست خود را بدانید.

NCSC به مشتریان در سراسر ایالت متحده آمریکا اطلاعات مربوط به خدمات مهاجرت را ارائه می‌دهد. برای اطلاعات خودکار و کمک در مورد خدمات و مزایای مهاجرت در ایالت متحده می‌توانید با شماره رایگان NCSC تماس بگیرید.

شماره تلفن NCSC: 1(800)375-5283

سرویس آنلاین وضعیت پرونده USCIS

اگر شما رسید درخواست دارید، می‌توانید وضعیت پرونده خود را به صورت آنلاین بررسی کنید.

برای مشاهد وضعیت پرونده خود می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

برای مشاهده وضعیت فعلی دادخواست I-140 در وب‌سایت USCIS Case Status Online لطفاً اینجا کلیک کنید.

دستورالعمل‌های دقیق و ابعاد مهم فرم درخواست I-140 و فرم ETA-750 بخش B

۱. فرم درخواست I-140 مهاجرت برای کارگران خارجی

برای درخواست گرین کارت ایالت متحده توسط کارگر خارجی، متقاضی باید فرم درخواست مهاجرت I-140 برای کارگر ( “درخواست I-140 “) را تکمیل کرد. متقاضی این درخواست را به خدمات شهروندی و مهاجرت کننده ایالت متحده ( ” USCIS ” ) تسلیم می‌کند. اگرچه سالانه صدها هزار درخواست I-140 ثبت و تایید می‌شود، اما متقاضی که تازه وارد این فرآیند شده ممکن است، اشتباهاتی را مرتکب شود که می‌تواند درخواست را به خطر بیندازد یا حتی منجر به رد آن شود. در اینجا بخش‌های خاصی از فرم I-140 را پوشش می‌دهیم.

فرم I-140 برای همه درخواست‌های گرین کارت از طریق درخواست استخدام استفاده می‌شود. این فرم دارای یک بخش است که اطلاعات مربوط به کارفرمای متقاضی شما را درخواست می‌کند و بخش دیگری در مورد شما اطلاعاتی را درخواست می‌کند. در صورتی که سوال خاصی اعمال نمی‌شود، باید با ” هیچ ” یا ” N/A ” پاسخ داده شود. پاسخ صادقانه به هر سوال ضروری است. عدم افشای اطلاعات درخواستی ممکن است به طور دائم موجب ممنوعیت ورود به ایالت متحده آمریکا شود. نسخه فعلی فرم I-140 به ۹ قسمت تقسیم شده است. به طور دوره‌ای، دولت ایالت متحده فرم I-140 را به روز می‌کند / تغییر می‌دهد.

متقاضی باید وب‌سایت USCIS را در http://www.uscis.gov/forms بررسی کند تا مطمئن شود که شما در حال تکمیل آخرین نسخه هستید، در غیر این صورت USCIS ممکن است درخواست شما را رد کند.

۲. فیلدها را در فرم‌های مهاجرت خود خالی نگذارید.

USCIS هشداری در مورد بهترین شیوه برای تکمیل فرم‌های USCIS صادر کرده است. در این هشدار آمده است که USCIS فرم‌هایی که حاوی فیلدهای خالی هستند را رد می‌کند، مگر اینکه در فیلد مشخص می‌شود که سوال اختیاری است. این نمونه‌ای از عملکرد اختصاصی آژانس است و اگر به راحتی دستورالعمل‌ها رعایت نشوند، به راحتی می‌توان دادخواست‌ها را رد یا برگشت داد.

اگر یک مهاجر احتمالی یک کادر غیر اختیاری را خالی بگذارد، مانند حذف یک نام میانی به جای نوشتن” هیچ”، USCIS فرم را نمی‌پذیرد و توضیح می‌دهد که هر فیلد خالی منجر به رد یا بازگشت درخواست می‌شود.

برخی از درخواست‌ها به دلیل “ناقص بودن” عودت داده می‌شدند، اما تنها قسمت‌های ناقص فرم مواردی است که برای متقاضی صدق نمی‌کنند. در گذشته، USCIS این را “ناقص” نمی‌شمرد و فیلدهای خالی را به این معنی که این مورد اعمال نمی‌شود، در نظر می‌گرفت.

بنابراین، بسیار مهم است که همیشه در فرم‌های مهاجرت به “N/A”، “UNHNOWN” یا “NONE” در همه فیلد‌های ذکر شده توجه داشته باشید. مهاجران احتمالی تشویق می‌شوند که مراقب باشند و مطمئن شوند که هر فرم کاملاً صحیح و پر شده است، زیرا USCIS بسیار خاص است و فرم‌ها را در یک خطای کوچک رد می‌کند و ممکن است دچار مشکل شوید.

۳. دستورالعمل تکمیل فرم I-140

متقاضی باید تمام قسمت‌های فرم را با دقت تکمیل کند و اطمینان حاصل کند که همه اطلاعات ارائه شده درست و صحیح است.

قسمت ۱: فرم اطلاعاتی درباره کارفرما: مواردی مانند نام شرکت، آدرس، اطلاعات تماس و شماره مالیاتی IRS می‌پرسد. توجه داشته باشید که برخی از انواع کارگران خارجی نیازی به حامی کارفرما ندارند و می‌توانند پرونده I-140 را به‌ تنهایی (مانند EB1-EA و NIW) ثبت کنند، بنابراین قسمت ۱ شامل فضایی برای نام و آدرس اسپانسر است.

 • یک حامی کارفرما فقط باید نام و آدرس کارفرما را در این قسمت ارائه دهد و کارگر خارجی یا شخصی که از طرف شرکت نباید فرم را تکمیل کند.
 • اگر فرد خارجی متقاضی است، از خط بالای نام استفاده کنید و اطلاعات شخصی و شماره تأمین اجتماعی ( SSN ) را وارد کنید.
 • اگر کارفرما متقاضی است، از خط دوم استفاده کنید و اطلاعات کارفرما و شماره مالیات IRS را وارد کنید.

قسمت ۲: کارفرما را ملزم می‌کند که مشخص کند کارفرما از چه نوع ویزای USCIS درخواست می‌کند تا به کارگر خارجی اعطا کند. این طبقه‌بندی به دسته‌های مبتنی بر اشتغال EB-1، EB-2 و EB-3 اشاره دارد. در زمان ثبت I-140، کارفرما می‌داند که کدام نوع ویزای USCIS را درخواست بدهد. با این ‌وجود، این بخش از فرم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا اگر کارفرما به ‌اشتباه درخواست دهد، USCIS دادخواست را رد می‌کند.

قسمت ۲ از شما می‌خواهد که کادر مربوط به طبقه‌بندی مورد نظر را علامت بزنید:

آ: اتباع خارجی با توانایی فوق‌العاده ( EB-1A )

ب. استاد یا محقق برجسته ( EB-1B )

ج. مدیر چند ملیتی ( EB-1C )

د. عضوری از مشاغل دارای مدرک تحصیلی پیشرفته با توانایی استثنایی که به دنبال NIW ( EB-2 PERM ) است.

ه. یک متخصص ( حداقل دارای مدرک کارشناسی یا مدرک خارجی معادل مدرک کارشناسی ایالت متحده آمریکا ) یا یک کارگر ماهر ( حداقل دو سال آموزش یا تجربه تخصص). EB-3

ر. هر کارگر دیگری ( نیاز به کمتر از ۲ سال آموزش یا تجربه )

ز. دانشمند شوروی

س. متقاضی NOW، که عضوی که دارای مدرک پیشرفته یا متقاضی خارجی با توانایی استثنایی است ( EB-2 NIW )

قسمت ۳: اطلاعاتی درباره کارگر خارجی از جمله نام کامل کارگر، آدرس، کشور محل تولد، تابعیت و شماره تامین اجتماعی ایالت متحده آمریکا ( در صورت وجود ) درخواست می‌کند. قسمت ۳ همچنین شماره I-94 کارگر خارجی و وضعیت فعلی غیرمهاجرتی ( در صورتی که کارگر قبلاً در ایالت متحده آمریکا است ) را می‌پرسد. متقاضی باید مطمئن باشد که آخرین اطلاعات مربوط به وضعیت کارگر، تاریخ انقضای وضعیت، شماره I-94 کارگر و تاریخ ورود کارگر به ایالت متحده آمریکا را ارائه می‌دهد. USCIS می‌تواند مطمئن شود که این اطلاعات صحیح است. در غیر اینصورت USCIS ممکن است درخواست را رد کند.

قسمت ۴: درخواست پردازش اطلاعات را دارد که به سایر جزئیات مربوط به مراحل قبلی و آینده مهاجرت کارگر خارجی اشاره می‌کند. به عنوان مثال قسمت ۴ از متقاضی درخواست می‌کند که آیا کارگر خارجی برای دریافت کارت سبز از داخل ایالت متحده آمریکا یا از کنسولگری ایالت متحده در خارج درخواست می‌کند. متقاضی همچنین باید آدرس خارجی کارگر را ارائه دهد.

علاوه بر این، متقاضی باید نشان دهد که آیا درخواست‌های دیگری با I-140 ثبت شده است ( مانند درخواست گرین کارت I-485)، آیا کارگر در مراحل حذف / اخراج است و آیا متقاضی یا هر کارفرمای دیگری تا کنون یک I-140 از طرف کارگر را ثبت کرده است. اگر سایر درخواست‌های I-140 از طرف کارگر خارجی ثبت شده است، متقاضی باید نوع ( EB-2، EB3  و غیره) نام متقاضی‌ای که درخواست قبلی را ثبت کرده است، تاییده USCIS، تاریخ ارائه و تایید / رد درخواست و شماره رسید USCIS برای درخواست را توضیح دهد. اگر چندین درخواست I-140 برای کارگر خارجی ثبت شده است، درخواست کننده باید تمام این اطلاعات را برای همه درخواست‌ها ارائه دهد. قسمت ۴ همچنین از متقاضی می‌خواهد که مشخص کند آیا I-140 بدون گواهینامه اصلی کار ثبت شده است یا نه

قسمت ۴: در این قسمت از شما سوال پرسیده می‌شود که در کدام کنسولگری‌ها قصد دارید برای گرین کارت خود اقدام کنید و همچنین آخرین آدرس خارجی شما را اگر در حال حاضر در ایالت متحده آمریکا زندگی می‌کنید، درخواست می‌کند. در لیست کنسولگری به خاطر داشته باشید که در کنسولگری آمریکا در آخرین کشور محل اقامت شما فقط یک مورد برای پذیرش درخواست شما از نظر قانونی لازم است.

قسمت ۵: به اطلاعات بیشتری درباره کارفرما مانند نوع مشاغل، تاریخ تأسیس، درآمد ناخالص سالانه و خالص سالانه و تعداد فعلی کارکنان ایالات ‌متحده آمریکا نیاز دارد. درصورتی‌که کارفرما مراحل صدور گواهینامه کار را به پایان برساند، این بخش همچنین به اطلاعاتی در مورد گواهینامه کار ( مانند تاریخ تشکیل پرونده، تاریخ انقضا و شماره پرونده ) نیاز دارد.

اگر متقاضی فرایند صدور گواهینامه کار را تکمیل نکرد، کافی است “N/A” را در این بخش‌ها قرار دهید. قسمت ۵ همچنین کد NAICS شرکت را درخواست می‌کند. کد NAICS کدی است که دولت ایالات‌ متحده آمریکا متناسب با بخش اقتصادی آن‌ها به انواع مختلف مشاغل اختصاص می‌دهد. ( این کدها برای اهداف سازمانی و آماری استفاده می‌شود ).

 • برای اطلاع از کد NAICS شرکت، از وب‌سایت NAICS دیدن کنید.
 • بیشتر مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات تحت کد NAICS 541512 یا ۵۴۱۵۱۱ قرار می‌گیرند.

قسمت ۶: اطلاعات اساسی در مورد موقعیت شغلی پیشنهادی، از جمله عنوان شغل، شرح وظایف شغلی، آدرس محل کار و حقوق را می‌پرسد. قسمت ۶ همچنین به کد SOC برای موقعیت نیاز دارد. سیستم کد SOC سیستم دولتی ایالات‌ متحده آمریکا برای طبقه‌بندی مشاغل شغلی است ( مشابه سیستم دولت برای طبقه‌بندی بخش‌های اقتصادی با کدهای NAICS ). کارفرمایان می‌توانند کدهای SOC موقعیت را در وب‌سایت SOC دفتر آمار کار پیدا کنند.

 • اطلاعات اولیه در مورد شغل پیشنهادی شما را درخواست می‌کند.
 • در اینجا، کد SOC ” استاندارد طبقه‌بندی مشاغل (SOC) ” است که در پاسخ به نیاز فزاینده به یک سیستم طبقه‌بندی شغلی جهانی ایجاد شد. چنین سیستم طبقه‌بندی به سازمان‌های دولتی و صنایع خصوصی اجازه می‌دهد تا داده‌های قابل‌مقایسه تولید کنند. طوری طراحی شده است که کلیه مشاغلی را که در آن کار با حقوق یا سود انجام می‌شود، پوشش دهد، که نشان دهنده ساختار شغلی فعلی در ایالات ‌متحده آمریکا است.

فرم I-140 ایالت متحده آمریکا

قسمت ۷: نام، تاریخ تولد و کشور تولد همسر و فرزندان کارگر خارجی را می‌پرسد. این بخش همچنین از کارفرما می‌خواهد که مشخص کند آیا اعضای خانواده در ایالات‌ متحده آمریکا یا در کنسولگری ایالات ‌متحده آمریکا در خارج از کشور درخواست گرین کارت می‌کنند.

قسمت ۸.فقط به امضای کارفرما، شماره تماس روز، آدرس ایمیل و عنوان شغلی شخص امضا کننده از طرف کارفرما نیاز دارد.

قسمت ۹: توسط وکیل مهاجرت کارفرما ( در صورت وجود ) تکمیل می‌شود و به نام وکیل، اطلاعات تماس و امضا نیاز دارد.

 1. دستورالعمل‌های تکمیل فرم ETA-750 قسمت B، برای نشان دادن تجربه و صلاحیت متقاضیان خارجی

فرم ETA-750 قسمت A و B فرم‌هایی است که قبلاً در گواهینامه کار مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجا که از گواهی کار برای این درخواست چشم پوشی می‌شود، فقط فرم ETA-750 قسمت B برای نشان دادن تجربه و صلاحیت متقاضیان خارجی استفاده می‌شود.

فرم ETA-750 قسمت B باید در دو نسخه ارسال شود. فرم باید دارای امضای اصلی باشد، اگرچه ممکن است خود فرم فتوکپی باشد. به همه سؤالات مربوط به ETA-750 باید، مانند همه فرم‌های دولتی، صادقانه پاسخ داد.

 1. نام متقاضی خارجی ( نام خانوادگی با حروف بزرگ ): لطفاً نام کامل خود را وارد کنید.
 2. آدرس فعلی ( شماره، خیابان، شهر، ایالت یا استان و کد پستی ): لطفاً آدرس فعلی خود را، چه در ایالات ‌متحده آمریکا و چه خارج از ایالات‌ متحده آمریکا را وارد کنید.
 3. نوع ویزا ( در ایالات‌ متحده آمریکا ): اگر در ایالات ‌متحده آمریکا هستید، لطفاً نوع ویزای خود را وارد کنید، یعنی J-1، F-1، H-1B و غیره.
 4. تاریخ تولد فرد ( ماه، روز، سال ): لطفاً تاریخ تولد خود را وارد کنید. برای ماه از شماره استفاده نکنید. لطفاً آن را بنویسید، به‌ عنوان ‌مثال ۲۲ اکتبر ۱۹۷۱.
 5. محل تولد ( شهر یا شهرستان، ایالت یا استان ): لطفاً محل تولد خود را وارد کنید.
 6. ملیت یا تابعیت فعلی ( کشور ): لطفاً کشور ملیت یا تابعیت فعلی خود را وارد کنید.
 7. آدرس در ایالات ‌متحده آمریکا: لطفاً آدرس ایالات ‌متحده آمریکا محل زندگی خود را وارد کنید.
 8. نام و آدرس کارفرمای آینده درصورتی‌که متقاضی پیشنهاد کار در ایالات ‌متحده آمریکا داشته باشد

اگر در ایالات ‌متحده آمریکا هستید، لطفاً نام کسب و کار و آدرس کارفرمای فعلی خود را وارد کنید. اگر خارج از ایالات ‌متحده آمریکا هستید، لطفاً در صورت داشتن پیشنهاد کار در ایالات ‌متحده آمریکا، نام تجاری و آدرس کارفرمای احتمالی خود را وارد کنید.

 1. شغلی که متقاضی در جستجوی آن است: لطفاً شغلی را که در آن به دنبال کار هستید وارد کنید. مطالب قابل قبول شامل فیزیکدان، متخصص گوارش و مهندسی برق است. مواردی مانند “استاد” یا “تحقیقات علمی” قابل قبول نیستند.
 2. تعیین کادر مناسب و ارائه اطلاعات مورد نیاز برای کادر مشخص شده: لطفاً توجه داشته باشید که وضعیت ( فرم I-485 ) در حال حاضر مستقیماً توسط مرکز مزایای ملی پردازش می‌شود و سپس توسط دفتر میدانی محلی مورد بررسی قرار می‌گیرد.. لطفاً برای موقعیت مرکز خدمات که I-485، نزدیک‌ترین دفتر میدانی USCIS را در نزدیک محل اقامت خود وارد کنید. لطفاً از این وب‌سایت برای بررسی نزدیک‌ترین دفتر میدانی USCIS به شما استفاده کنید. برای یافتن نزدیک‌ترین دفتر می‌توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

فرم I-485 فرم تغییر وضعیت از مهاجرتی به غیرمهاجرتی است و مخصوص افرادی است که با یک ویزای غیرمهاجرتی در خاک ایالت متحده آمریکا هستند و می‌خواهند وضعیت خودشان را تغییر بدهند.

 1.  نام‌ها و آدرس مدارس، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های شرکت کرده ( شامل امکانات آموزشی یا حرفه‌ای ): لطفاً نام و آدرس مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌هایی را که در آن‌ها تحصیل کرده‌اید وارد کنید. همه امکانات آموزشی، ازجمله مدارس تجاری یا حرفه‌ای را که در آن شرکت کرده‌اید مشخص کنید که نشان دهنده تحصیلات و آموزش شما در ارتباط با شغل ذکر شده در مورد ۹ است.
 2. صلاحیت‌ها و مهارتهای اضافی و تسلط بر استفاده از ابزارها، ماشین‌ها یا تجهیزاتی که در صورت رعایت الزامات شغلی بیگانه در مورد ۹ به ایجاد آن‌ها کمک می‌کند: لطفاً “بسته درخواست را ببینید” را وارد کنید: این سؤال اختیاری است.
 3. فهرست مجوزها ( حرفه‌ای، ماهر و غیره ) را تعیین کنید: این سؤال اختیاری است.
 4. فهرست اسناد پیوست شده که به‌عنوان مدرکی مبنی بر دارا بودن تحصیلات، آموزش، تجربه و توانایی‌های ارائه شده توسط متقاضی ارائه شده است: این سؤال اختیاری است
 5. سابقه کار کلیه مشاغلی را که در سه (۳) سال گذشته انجام شده است مشخص کنید. همچنین مشاغل دیگری را که مربوط به شغلی است که یک فرد بیگانه در صدد دریافت گواهینامه است در فهرست ۹ ذکر کنید: از شما خواسته می‌شود که هرگونه تجربه شغلی را که در طول زندگی خود داشته‌اید و مربوط به شغلی است که در حال حاضر ارائه می‌شود ذکر کنید. همه فعالیت‌های کاری شما در سه سال گذشته، مرتبط یا غیر مرتبط، نیز باید ذکر شود.

اطمینان حاصل کنید که هیچگونه اطلاعات ناقصی در مورد زمان اشتغال در ۳ سال گذشته نداشته باشید. اگر برای هر دوره زمانی بیکار بودید، این را بنویسید. اگر برای پوشش تمام تجربیات خود به یک ورق کاغذ اضافی نیاز دارید، باید توجه داشته باشید که یک برگه اضافی ضمیمه شده است.

 • امضای متقاضی
 • لطفاً در جایی که ” امضای متقاضی ” را می‌خواهد امضا کرده و تاریخ بزنید.
 • نام نماینده
 • لطفاً فیلدهایی را که در آن نام و آدرس نماینده درخواست می‌شود خالی بگذارید.

تکمیل فرم I-140 ایالت متحده آمریکا

لزوم تکمیل فرم I-140

در پروسه مهاجرت نخبگان آمریکا تکمیل فرم i-140 بسیار ضروری است و به عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌های این پروسه شناخته می‌شود. در این نوشته تلاش کردیم تا توضیحات کاملی درباره نحوه تکمیل فرم I-140 بیان کنیم. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره مهاجرت نخبگان آمریکا یا تکمیل فرم I-140 یا سایر فرم‌ها می‌توانید سوالات یا نظرات خودتان را در زیر این نوشته بیان کنید.

آیا شما تجربه دریافت ویزای ایالت متحده آمریکا را داشته‌اید؟ در صورت داشتن هر گونه تجربه، لطفاً نظرات و تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید تا خوانندگان سایت از آن بهره‌مند شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید