مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

یکی از شرایط لازم برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های انگلیسی زبان و همچنین اخذ اقامت در کشورهای انگلیسی زبان و اشتغال به کار در خارج از کشور و شرکت‌های بین المللی مسلط بودن به زبان انگلیسی است. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یکی از معتبرترین مدرک‌های زبان انگلیسی است که مورد قبول بسیاری از سازمان‌ها و موسسات آموزشی بین المللی است. این مطلب شما را با مراحل گرفتن مدرک آیلتس و روش‌های موفقیت برای کسب امتیاز عالی در آزمون آیلتس آشنا می‌کند. گرفتن مدرک آیلتس شامل آمادگی پیش از آزمون، ثبت نام در آزمون آیلتس، شرکت در آن و کسب نمره‌ی مورد قبول می‌شوند.

آزمون آیلتس در بسیاری از نقاط جهان به منظور سنجش توانایی و مهارت‌های تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می‌گردد. آزمون آیلتس از طریق برخی از موسسات که مورد تایید سازمان سنجش باشند، در ایران نیز برگزار می‌شود. شما می‌توانید به صورت اینترنتی و آنلاین به صفحه‌ی ثبت نام اینترنتی آزمون مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و انتخاب زمان و نزدیک‌ترین مکان برگزاری امتحان به محل اقامت خود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. قبل از ثبت نام اینترنتی باید اطلاعات لازم را در مورد نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی آزمون از موسسه‌ی مورد نظر کسب کنید. سایت‌های برخی از موسسات دارای درگاه پرداخت الکترونیکی نیز هستند.

بیشتر بخوانید: تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 

مدرک آیلتس

آیلیتس آکادمیک و آیلتس جنرال

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مراحل گرفتن مدرک آیلتس نکاتی را بیان کنیم، بهتر است با انواع آیلتس آشنا شویم. آیلتس دارای ۲ نوع آزمون آکادمیک و جنرال است. آزمون آکادمیک برای داوطلبانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر از کارشناسی را در دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان دارند. افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند، بهتر است در آزمون آیلتس جنرال یا آیلتس عمومی شرکت کنند. هنگام ثبت نام اینترنتی باید نوع آزمون مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بدیهی است که قبل از ثبت نام در آزمون، جهت شرکت در آزمون آیلتس باید مهارت‌های لازم برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده در آزمون آیلتس را به دست آورید تا بتوانید نمره‌ی مورد قبول در این آزمون را کسب کنید. جهت آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس می‌توانید در کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس که در موسسات آموزش زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، شرکت کنید. باید گفت که امروزه اطلاعات بسیاری در مورد منابع آزمون آیلتس و دوره‌های آموزشی اینترنتی در دسترس داوطلبان است. حتی می‌توانید نمونه سوالات آزمون آیلتس را از اینترنت جستجو کنید. بنابراین اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای بابت شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی و کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس پرداخت نمایید، می‌توانید با پشتکار و اراده‌ی خود مطالعات خود را افزایش داده و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید. برای موفقیت در آزمون آیلتس پیشنهاد می‌کنیم راهکارهای ارائه شده در ادامه‌ی مطلب را مطالعه فرمایید.

آمادگی برای آزمون آیلتس

آمادگی برای آیلتس

همان طور که قبلاً گفته شد، آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی تسلط به زبان انگلیسی است. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا رشته‌ی MBA را دارید که به زبان انگلیسی تدریس می شود، باید نمره‌ی بالایی را کسب کنید. آیلتس (IELTS) مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است. این آزمون در بیش از ۱۱۰ کشور برگزار می‌شود. این آزمون سالانه در چندین تاریخ‌ مقرر شده و در ۲ نوع جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود. بسته به سازمانی که متقاضی اخذ پذیرش از آن هستید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی آزمون آیلتس عمومی آیلتس یا آیلتس آکادمیک شرکت کنید. مدرک آیلتس توسط بیش از ۹۰۰۰ سازمان در سراسر جهان پذیرفته می‌شود.

برای موفقیت در آزمون آیلتس به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

آیلتس هر ۴  مهارت زبانی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد: مهارت شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری. شما باید در تمام این مهارت‌ها را دارای تسلط کافی باشید. زیرا در طول دوره‌ی تحصیلی خود به همه‌ی این مهارت‌های زبانی احتیاج خواهید داشت. بیایید کارهای روزمره خود را تصور کنیم. شما در سخنرانی‌ها شرکت خواهید کرد، پس باید بتوانید آنچه استادان می‌گویند را بفهمید. شما باید در مدت زمان کوتاهی متون تخصصی طولانی را بخوانید. از شما انتظار می‌رود تکالیف کتبی و شفاهی ارائه کنید. شرکت در مباحث کلاس و پروژه‌های گروهی بخش مهمی از تجربه‌ی یادگیری شما هستند و در نمره‌ی نهایی شما نقش زیادی دارد. بنابراین، شما نباید مهارت‌های صحبت کردن، شنیدن و درک مطلب زبان انگلیسی را نادیده بگیرید. اگر چه آیلتس یک آزمون انگلیسی است، اما شما ملزم به تسلط بر لهجه یا هجی انگلیسی نیستید. آیلتس همه‌ی انواع اصلی انگلیسی زبان مادری را مانند لهجه‌های آمریکای شمالی، انگلیس، استرالیا و غیره را می‌پذیرد. ممکن است در کلاس درس شما، اساتید، همکلاسان شما با لهجه‌های کاملاً متنوعی صحبت کنند، پس باید بتوانید شناخت کافی از انواع لهجه‌ها داشته باشید.

در آزمون آیلتس چه نمره‌ای برای کارشناسی ارشد یا رشته‌ی MBA لازم است؟

نمره‌ی کلی در آیلتس از ۱ تا ۹ متغیر است. نحوه و مقیاس ارزیابی با مهارت‌های مشخص شده‌ در زبان انگلیسی مطابقت دارد.

نمره آیلتس ۱: کسب نمره‌ی ‌۱ نشان دهنده‌ی عدم تسلط داوطلب به زبان انگلیسی است.

نمره آیلتس ۵: نمره‌ی ۵ امتیاز متوسطی به شمار می‌آید.

نمره آیلتس ۷: کسب نمره‌ی ۷ به این معنی است که تسلط داوطلب به زبان انگلیسی خوب است.

نمره آیلتس ۹: داوطلبانی که موفق به کسب نمره‌ی ۹ شوند نیز دارای تسلط بسیار عالی به زبان انگلیسی شناخته می‌شوند.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلیسی زبان باید نمره‌ی ۶.۵ یا بالاتر را کسب کنید. البته باید گفت که هر دانشگاه‌ مقررات مختلفی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت هر یک از دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

ساختار آزمون آیلتس

 

ساختار آیلتس

آزمون آیلتس  در کل ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. قسمت Listening یا شنیداری شامل ۴۰ سؤال است که شما باید در ۳۰ دقیقه پاسخنامه‌ی این قسمت را تکمیل کنید. بخش آکادمیک خواندن و درک مطلب شامل ۴۰ سؤال است و ۶۰ دقیقه برای پاسخگویی بهه سوالات این بخش وقت دارید. بخش نوشتاری آکادمیک شامل ۲ موضوع است که در مدت ۶۰ دقیقه باید تکمیل شود. قسمت Speaking یا گفتاری بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد. در طی بخش گفتاری، شما با یک فرد آزمون گیرنده، به صورت رو در رو صحبت خواهید کرد.

نحوه‌ی کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس

اولین مرحله از مراحل گرفتن مدرک آیلتس داشتن تسلط نسبی به زبان انگلیسی است. به عبارت ساده‌تر برای دستیابی به نمره‌ی خوب جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، باید مطمئن شوید که به زبان انگلیسی مسلط هستید. فقط بعد از اینکه پایه‌ی قوی داشته باشید (تسلط بر گرامر استاندارد انگلیسی، داشتن دایره‌ی گسترده‌ی واژگان، تسلط در درک مطلب، توانایی نوشتن با گرامر خوب و واژگان غنی، توانایی گوش دادن و درک بالای شنیداری، و صحبت کردن) می‌توانید قدم بعدی را بردارید.

مدت زمان لازم برای بهبود سطح کلی انگلیسی شما، بسته به سطح شروع و شدت مطالعه‌ی شما متفاوت خواهد بود. پس از آن باید مدتی وقت بگذارید تا با الزامات خاص آیلتس آشنا شوید و به قالب امتحان عادت کنید.

۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

– آماده سازی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید و پیشرفت خود را به طور مکرر کنترل کنید.

– به روشی منظم اقدام به یادگیری گرامر استاندارد زبان انگلیسی نمایید.

– همواره ۴ مهارت‌ انگلیسی (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن، و نوشتن) را تمرین کنید و از هیچ کدام از این مهارت‌ها غافل نشوید.

– از هر فرصتی برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی، به صورت شفاهی و کتبی استفاده کنید.

– دایره‌ی واژگان خود را غنی کنید. این امر یک شبه اتفاق نمی‌افتد. حداقل هر روز ۱۰ کلمه‌ی جدید یاد بگیرید.

 

آزمون آیلتس

 

– متن‌های طولانی‌تر را که در زمینه‌های مختلف موضوعی مانند مدیریت، امور مالی، فرهنگ، تاریخ، علوم و غیره را بخوانید.

– به اخبار انگلیسی گوش دهید و فیلم‌های مستند در موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

– صحبت کردن با سایر سخنرانان انگلیسی در مورد خودتان را تمرین کنید. می‌توانید در مورد موضوعات مختلفی مانند سرگرمی، علاقه‌مندی‌ها، زندگی روزمره، خانواده، شغل، رویاها و آرزوها با هم صحبت کنید.

– پس از اینکه پایه و اساس کاملی از دانش و مهارت‌های زبان انگلیسی را کسب کردید، به یک دوره‌ی آمادگی آیلتس بپیوندید یا با یک مدرس حرفه‌ای آیلتس کار کنید.

– اگر مطمئن نیستید که آیا آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را دارید ، در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید و از یک مربی حرفه‌ای در مورد سطح و مراحل بعدی آموزش خود مشورت بگیرید.

– در پایان دوره‌ی آمادگی آیلتس، چند هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون، با شرکت در آزمون‌های آزمایشی آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون واقعی را کسب کنید.

هدف از آمادگی برای آزمون آیلتس این است که اطمینان حاصل کنید که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستید. دانشگاه‌ها انتظار دارند که شما در هر ۴ مهارت دارای تسلط یکسانی باشید. بنابراین آمادگی برای جلسه‌ی آیلتس فقط به معنای کسب نمره‌ی عالی در این آزمون نیست. مهم‌ترین نکته پیشرفت و بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما است.

چند نکته‌ی مهم در مورد روز برگزاری آزمون آیلتس

شب قبل از امتحان خوب بخوابید: اطمینان حاصل کنید که شب قبل از آزمون آیلتس به اندازه‌ی کافی استراحت کنید. زیرا خستگی تاثیر مستقیمی بر توانایی شما در تمرکز می‌گذارد.

صبحانه بخورید: قبل از امتحان غذای خوب بخورید. وقتی گرسنه نباشید قطعاً مغز شما بهتر عمل می‌کند.

لباس راحتی بپوشید: لباس‌های مناسب بپوشید تا شما تا تمرکزتان به هم نخورد. لباس‌های خیلی تنگ نپوشید و این واقعیت را در نظر بگیرید که اتاق آزمون ممکن است سرد یا گرم باشد، بنابراین سعی کنید به صورت لایه‌ای لباس بپوشید.

با خود نوشیدنی مقوی به جلسه‌ی امتحان ببرید: شما مجاز به داشتن یک بطری آب آشامیدنی، مداد، پاک کن و گذرنامه به سالن امتحانات هستید. اما به جای آب می‌توانید یک بطری سودا یا نوشیدنی انرژی زا مصرف کنید تا آگاهی و قند خون خود را بالا نگه دارید. نوشابه حاوی کافئین قند است.

به املای درست و نکات نگارشی توجه کنید: نکات املایی و نگارشی در کل آزمون آیلتس بسیار مهم هستند و اگر پاسخ‌های شما دارای املای نادرست باشد یا از اصول نگارشی صحیح پیروی نکنید، امتیاز خود را از دست می‌دهید.

به محدودیت‌های تعداد کلمه در پاسخ‌ها توجه کنید: به خاطر داشته باشید که اگر پاسخ شما دارای بیش از حد مجاز کلمات باشد، نمره‌ی خود را از دست خواهید داد. بنابراین به توضیحات سوالات توجه کنید. برای مثال برخی سوالات از شما می‌خواهند که جواب دارای توضیح “بیشتر از سه کلمه نباشند”. سوال‌های بخش نوشتاری باید بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه جواب داشته باشند.

نکاتی درباره‌ی بخش آزمون نوشتاری آیلتس

در نوشتار خود از انگلیسی گفتاری و رسمی نه خیابانی استفاده نکنید.

ابتدا موضوع دوم یا همان تسک ۲ را بنویسید، چرا که بیشتر به نمره‌ی کل شما کمک می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که دست نوشته‌ی شما خوانا، مرتب و تمیز است. در صورتی که خط زیبا و خوانایی ندارید، قبل از آزمون روی این مهارت خود کار کنید.

نکاتی درباره بخش آزمون گفتاری آیلتس (مصاحبه)

قبل از اینکه به سوالات جواب دهید، با دقت به سوالات گوش دهید.

اگر مطمئن نیستید که به چه سؤالی باید پاسخ دهید، بهتر است به سوال پاسخ ندهید. می‌توانید از مجری برگزار کننده‌ی آزمون بخواهید که سؤال را برای شما تکرار کند.

مطمئن و آرام باشید و تمام تلاش خود را بکنید.

نکاتی درباره‌ی بخش آزمون خواندن و درک مطلب آیلتس

وقت زیادی را صرف سؤالاتی نکنید که نمی‌توانید برای آنها پاسخی بیابید. در این شرایط بهتر است به سؤال بعدی بروید و در صورت داشتن وقت دوباره به آن سوال برگردید.

قبل از خواندن هر متن، تمام سوالات را بخوانید و کلمات کلیدی را زیرنویس کنید.

نکاتی درباره‌ی بخش شنیداری آزمون آیلتس

 

آزمون شنیداری آیلتس

آزمون شنیداری آیلتس

قبل از گوش دادن فایل‌ها، سوالات را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که می‌توانید تاریخ‌ها را به صورت صحیح بنویسید.

اگر در شنیدن فایل‌ها مشکلی دارید، دست خود را بالا ببرید و درخواست کمک کنید. تلفظ‌های انگلیسی و آمریکایی را تمرین کنید، زیرا برخی از اعداد و کلمات متفاوت تلفظ می‌شوند.

مراحل گرفتن مدرک آیلتس با کسب نمره‌ی مورد قبول در آزمون پایان می‌یابد. معمولاً نمرات نهایی تا سیزده روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شوند. امکان ارسال نتیجه‌ی آزمون بعد از اعلام نتایج به ۵ دانشگاه و موسسه به صورت رایگان امکان پذیر است.‌ شما این امکان را دارید که تا ۱ ماه بعد از آزمون اقدام به ارسال نتایج آزمون آیلتس به دانشگاه یا موسسه‌ی مورد نظر خود را بکنید. اما اگر بیشتر از ۱ ماه از تاریخ امتحان گذشته باشد، یا داوطلب بخواهد که نتیجه‌ی آزمون خود را به دانشگاه‌های بیشتری ارسال نماید، باید هزینه‌ی ارسال کارنامه را پرداخت نماید.

به نظر شما سخت‌ترین مرحله از مراحل گرفتن مدرک آیلتس کدام مرحله است؟ و چرا؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: prepadviser

395 پاسخ به “مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس”

 1. حلیمه یزدان پور گفت:

  عالی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این مطلب مورد نظر شما واقع شده است، ما از شما سپاسگزاریم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 2. عادله خانی گفت:

  از نظر من سخت ترین مرحله یادگیری لغات است
  چون برای یادگیری بهتر و سریعتر و حتی حرفه ای تر مهارت های دیگه باید دایره ی لغاتت عالی باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی یادگیری لغت و گرامر از جزءهای اساسی یادگیری هر زبانی است و زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. شما هم اگر تجربه‌ای در مورد یادگیری زبان انگلیسی دارید، لطفاً تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید تا خوانندگان سایت هم از نظرات و تجربیات شما بهره‌مند شوند.

 3. کریمی گفت:

  عذر میخوام ولی توی متن در مورد تعداد کشورهایی که این آزمون رو برگزار میکنن فکر می‌کنم اشتباه تایپی اتفاق افتاده ، چون کلا ۲۰۵ کشور در دنیا وجود داره چطور ۱۱۰۰؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی ممنون هستیم که اشکالات ما را به ما گوشزد می‌کنید. ممنون بابت دقت شما، راهنمایی و البته تذکر شما
   سپاس

 4. هلیا گفت:

  سلام ببخشید من الان ۱۳ سالم هست من تقریبا در ۴ مهارت خوب هستم یعنی عالی نیستم اگر بشه من برای ادامه تحصیل باید مدرک ایلتس آکادمیک بگیرم؟و تا چند سال دیگه به نظر شما می تونم به اتمام برسونم این زبان و؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خبر خوبی است که پایه زبانی شما خوب است ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که سطح زبان شما چی است؟ چقدر زمان دارید؟ چه منابعی را خوانده‌اید و با چه کیفیتی؟ آیا سطح واقعی خودتان را می‌دانید؟
   پیشنهاد می‌کنم به نزدیک‌‌ترین آموزشگاه موجود در شهر خود مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

 5. بهاره علی پور گفت:

  مدرک آیلتس غیر از گرفتن بورسیه تحصیلی در چه موارد دیگه ای مورد استفاده قرار میگیره?
  یعنی اگه بخوام تحصیلاتم در خارج از کشور شروع کنم هم مدرک آیلتس بهم کمک میکنه?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک آیلتس یا تافل برای مهاجرت تحصیلی، کاری و تخصص کاربرد دارد. البته آیلتس آکادمیک و تافل برای مهاجرت تحصیلی کاربرد دارد و مدرک آیلتس جنرال برای مهاجرت کاری و تخصص کاربرد دارد. برای اخذ بورسیه و ویزا نیاز به مدرک زبان معتبر آیلتس یا تافل دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه تافل یا آیلتس کسب کنید، می‌توانید به این نوشته مراجعه کنید.

 6. نیما تیموری گفت:

  مطلب مفیدی بود و منو راهنمایی کرد
  مرسی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده و ممنون از شما که نظرات خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.

 7. aysan گفت:

  سلام ببخشید سطح من در زبان انگلیسی خوب هست و میخوام بدونم سطح سوالات این ازمون چجوریه!؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که می‌دانید نمره منفی یا قبولی در آزمون آیلتس نداریم. نمره آیلتس از ۰ تا ۹ می‌باشد که صفر به منزله عدم حضور و عدم جواب‌دهی است و هر چه بالاتر می‌رود نشاندهنده تسلط شما بر این زبان است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آزمون آیلتس داشته باشید می‌توانید این نوشته را مطالعه کنید.

   هر آنچه که باید در مورد آزمون و مدرک آیلتس بدانید

 8. مینا گفت:

  بنده امسال دیپلم میگیرم و میخوام دانشگاه رو خارج از کشور ادامه بدم به نظر شما شرکت در ازمون ایلتس اکادمیک خوبه یا ایلتس جنرال ؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی نیاز به آیلتس آکادمیک دارید یا تافل ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که چون شما دیپلم هستید باید در کشوری که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی شوید که زبان غیر انگلیسی است و به زبان آن کشور است. برای نمونه زبان آلمانی برای آلمان، نروژی برای نروژ، ایتالیایی برای ایتالیا و فرانسوی برای فرانسه.
   این نکته را هم مد نظر داشته باشید که باید شما مدرک زبان آن کشور را در سطح b2 دریافت کرده باشید.

 9. فروغ ک گفت:

  بسیار مطالب مفیدی بود.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده است و ممنون هستیم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 10. Mohsen گفت:

  ممنون کمک های خوبی کردید و امید وارم که موفق باشید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطالب برای شما مفید بود و سپاس که نظرات خودتان را در سایت قید می‌کنید تا سایر دوستان از آنها بهره‌مند شوند.

 11. Shadi گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال مدرک کارشناسی گرفتم و میخواستم برای ارشد در دانشگاه خارج از کشور ادامه تحصیل بدم برای اینکه بتونم بورسیه بگیرم نمره آزمون آیلتس باید چند باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال شما خیلی کلی است و دانشگاه به دانشگاه و البته رشته به رشته متفاوت است ولی در حالت کلی برای ارشد تقریباً اکثر دانشگاه‌های دنیا نمره ۶.۵ درخواست می‌کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.

 12. مهدی گفت:

  بسیار مفید بودند
  سپاس از زحمات خالصانه شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که دوستان خوبی مانند شما داریم. ممنون که زحمت کشیدید و نظرات خودتان را برای ما قید کردید.

 13. Elham گفت:

  سلام
  ممنون واقعا مطالب خوبی بود دمتون گرم
  درمورد کلاس های آیلتس و اینکه ایا ازمون تو شهر ارومیه برگزار میشه یا نه اطلاعی دارین؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.
   در مورد آموزشگاه‌های معتبر و باکیفیت بهتر از بومی‌های ارومیه سوال بپرسید یا در گروه‌های مربوط به آیلتس در تلگرام این سوال را بپرسید.

 14. انا گفت:

  سلام من میخوام برای تحصیل در خارج کشور اقدام کنم میتونم توی ۲ سال سطح زبانم رو به حدی برسونم نه این ازمون شرکت کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب این سوال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. مانند پایه زبانی شما، میزان مطالعه شما، سبک مطالعه و … بهترین پیشنهاد من این است که در یک تعیین سطح در یک آموزشگاه زبان معتبر در شهرتان شرکت کنید یا اینکه در یک سایت آموزشگاه زبان معتبر به صورت آنلاین تعیین سطح بدهید. بعد از آن باید مشخص کنید که چه نمره‌ای نیاز دارید و … بعد از تعیین سطح اساتید زبان بهتر می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

 15. وهاب گفت:

  سلام.از نظر سطح خیلی ضعیف هستم در هفت هشت ماه میتوانم نمره ۶به بالا در آیلیتس کسب کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آیا منظور شما آیلتس جنرال است یا آیلتس آکادمیک؟
   به عنوان کسی که الان در پروسه یادگیری زبان برای آزمون آیلتس برای مهاجرت است، جوابم به صورت قطعی نخیر است. زمان بیشتری طول خواهید کشید ولی بهترین پیشنهاد این است که به یک موسسه یا استاد با سواد و البته با انصاف مراجعه کنید، تا تعیین سطح شما انجام بگیرد و زمان‌بندی صحیحی داشته باشید.

 16. زهره گفت:

  سلام من میخوام برای کار پرستاری به امریکا مهاجرت کنم مدرک زبان چی لازمه و اینکه زبان من خوب نیست و میخوام از صفر شروع کنم میشه بگید چقدر زمان لازم دارم اوکی بشم هوشم متوسط پشتکار متوسط

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ما در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کنیم. برای شرایط کاری شرایط متفاوت است و می‌توانید از اینترنت یا سایر همکاران اطلاعات لازم را کسب کنید.

 17. Mahsa گفت:

  با سلام،،،من ۱۶ سالمه پایه دهم و زبانم در حد چایه تحصیلیم هست(نمراتم در زبان خوبه) و قصد تحصیل در خارج از کشور رو دارم که نیازمند مدرک آیلتس است، میخواستم بدونم به طور متوسط و کلی چه مقدار زمان برای خواندن و یادگیری و کسب مدرک آیلتس لازمه؟ممنون از مطالب کمک دهندتون.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در ابتدا باید این نکته را بدونید که برای تحصیل برای مقطع لیسانس شما نیاز دارید تا در یک کشور غیر انگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا اقدام کنید. برای این باید معدل مناسب داشته باشید و مدرک زبان B2 کشور مقصد را کسب کنید. برای همین نیازی به آیلتس در این زمان ندارید.
   ولی اگر بخواهید برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد یا دکتری برای ادامه تحصیل اقدام کنید به آیلتس نیاز خواهید داشت که براساس کشور و دانشگاه نمره مورد نظر، متفاوت است.
   شما باید بدونید که چه نمره زبان آیلتسی نیاز دارید و سطح زبان فعلی شما چقدر است و چه مطالبی را قراره بخوانید. برای تخمین و گرفتن برنامه مدون بهتر است به یک آموزشگاه معتبر در سطح شهرتون یا یک استاد باسواد و البته باانصاف مشورت کنید.

 18. کاووس گفت:

  سلام.بنده دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم
  برای گرفتن ایلتس باید کلاس خصوصی زبان شرکت کنم یا با همین مدرک لیسانس زبان دانشگاه هم میتونم ایلتس بگیرم؟
  تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که با استادهای زبان دانشگاه خودتان مشورت کنید و اینکه می‌توانید یک آزمون ماک ( آزمون آزمایشی آیلتس ) را شرکت کنید تا با سطح زبان خودتان آشنا شوید و در صورت نیاز از یک استاد راهنمایی بخواهید.

 19. Merny گفت:

  سلام من قراره چن ماهه بعد زبانم تموم بشه چه مدرکی میگیرم؟ بعدش برای که مدرکی بخونم بهتره؟ چقد باید تمرین داشته باشم؟ اسپیکینگ. باید از همه بهتر باشه؟ برای تحصیل در خارج از کشور چه مدارکی خوبن که داشته باشیم چه آزمون‌هایی بدیم تا قبول شیم برای رفتن به خارج از کشور? من چون سنم کمه دارم این سوالا رو میپرسم ممنون میشم پاسخگو باشید ‌??

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک‌هایی را که آموزشگاه‌ها اعطا می‌کنند، متفاوت است و هیچ‌گونه اعتبار خاصی ندارند و بیشتر شبیه یک شوآف است، معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی آیلتس و تافل است. جسارتاً سوالات شما خیلی کلی هستند و بهتر است با یک آموزشگاه معتبر یا یک استاد کاربلد در شهر خودتان مشورت کنید، مبنی بر اینکه در چه سطحی هستید؟ چه مطالبی را باید بخوانید؟
   همانطور که بیان شد آزمون‌های آیلتس و تافل به عنوان معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی انگلیسی شناخته می‌شوند و براساس مقصد خود تافل یا آیلتس را باید انتخاب کنید.
   در صورتی که سن شما کم است و برای کارشناسی می‌خواهید مهاجرت کنید، باید یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ را انتخاب کنید و زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 داشته باشید. در غیر اینصورت تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان همراه با هزینه خواهد بود.

 20. نرگس یعقوبی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  منظور از c1چیه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این یک استاندارد اتحادیه اروپا برای زبان‌های خارجی است و مختص افرادی است که زبان جدیدی را یاد می‌گیرند و می‌خواهند میزان تسلط آنها به زبان مشخص شود و با نام Common European Framework of Reference for Languages
   یا ( CEFR ) شناخته می‌شود که مبتدی‌ترین سطح A1 و عالی‌ترین سطح C2 است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به نوشته‌های مختلف در گوگل مراجعه کنید.

 21. نازنین گفت:

  سلام من میخوام به کشور دیگه ای هم مهاجرت کنم ک مشغول بشم و هم اینکه دانشگاه برم
  این ملزم اینه ک آیلتس آکادمیک شرکت کنم؟ یا جنرال؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که مهاجرت تحصیلی اقدام کنید، آیلتس آکادمیک یا تافل نیاز دارید ( براساس نیاز دانشگاه و ترجیح شما ) برای مهاجرت کاری نیاز به آیلتس جنرال دارید.

 22. . گفت:

  با سلام خدمت شما
  من میخوام به کانادا مهاجرت کنم و آیلتس جنرال میخوام بگیرم
  باید نمرم ۷/۵ به بالا باشه
  میشه بگید روزی چند ساعت باید بخونم
  هفت سال وقت دارم چون میخوام در ۲۷ سالگی برم
  میشه بگید باید از چه چیز هایی استفاده کنم
  مثلا از فیلم ..‌ پادکست…. و…
  میشه بگید برای قوی کردن باید چکار کرد
  من در حد یه دانش آموز دبیرستانی بلدم

  تازه میخوام شروع کنم میشه بگید باید چکار کنم
  لطفا کمکم کنید چون واقعا سردرگم شدم و هر جا میرم یه چیزی نوشته

  با تشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نمره، نمره خیلی بالایی است و با توجه به سطح شما فاصله قابل توجهی است. من خودم به عنوان ادمین که برای شما جواب می‌دهم، من هم متقاضی آیلتس هستم و کاملاً درگیر آیلتس هستم. البته شما زمان خیلی مناسبی دارید، می‌ترسم پشت گوش بندازید و شما چندین سال را از دست بدهید و در نهایت دچار اضطراب شوید و دچار خسران شوید.
   بهترین پیشنهاد من مراجعه به کلاس‌های آموزشگاه‌ها است. به عنوان مثال کلاس‌های حضوری یا آنلاین را انتخاب کنید و تو رو خدا زیاد به کیفیت آموزشگاه گیر ندهید و به معمولی‌ترین و نزدیک‌ترین آموزشگاه مراجعه کنید. شما اگر ترمیک بردارید و براساس کلاس پیش بروید، حتماً می‌توانید به این نمره بعد از ۷ سال برسید.
   در ضمن تا ۷ سال قوانین بسیار عوض خواهد شد ولی چیزی که ثابت است برای مهاجرت نمره زبان است!
   موفق باشید

 23. بهار گفت:

  سلام من ١٦سالم هست و ميخوام براي ادامه تحصيل بعد از ديپلم برم به كشور ديگه و پايه دهم هستم زبانم با توجه به مقطع تحصيلهم خوبه ميخواستم بدونم ميتونم توي اين زمان ايلتسمو بگيرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال شما شامل ۲ بخش است:
   ۱- آیا در زمان مناسب می‌توان آیلتس گرفت یا نه؟ بهترین جواب این سوال این است که یک آزمون ماک تست آیلتس بدهید و براساس نمره فعلی‌تون و نمره مورد نظرتان با یک استاد مورد اعتماد مشورت کنید تا جواب سوال‌تان را دریافت کنید.
   ۲- آیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی زبان انگلیسی نیاز است یا یک زبان دیگر: با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به صورت رایگان فقط در کشورهای آلمان، نروژ، فرانسه و ایتالیا امکانپذیر است، لذا شما نیازی به زبان انگلیسی ندارید و باید زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید.

 24. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگر من بخواهم بروم به کانادا برای تحصیل باید ایلس یا… کارنامه ی عالی بگیرم یا نه?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به مقطع تحصیلی و رشته و … متفاوت است ولی در حالت کلی بلی شما به زبان انگلیسی اعم از آیلتس یا تافل نیاز دارید و البته رزومه خوب مانند معدل بالا و …

 25. نرگس یعقوبی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید برای شرکت در آزمون آیتلس باید مبلغی بپردازیم؟ و لطف میکنید سازمان هایی که تو ایران مورد قبول سنجش هستن و ما میتونم در اونجا آزمون آیتلس بدیم رو نام ببرید( نزدیک تهران)
  و اگر در آزمون پذیرفته نشیم میتونم دوباره آزمون بدیم یا مقررات خاصی داره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 26. نرگس یعقوبی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید شرکت در آزمون آیتلس محدودیت سنی داره؟ و اینکه اتباع افغانی هم میتونن تو ایران آزمون آیتلس بدن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه محدودیت سنی ندارد و شما می‌توانید شرکت کنید. کافی است تا سنترهای آزمون را در شهر محل اقامت‌تان شناسایی و سپس انتخاب کنید.

 27. امیرحسین گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال دارم من می خواهم مدرک آیلتس بگیرم اصلا قصد مهاجرت ندارم می خواهم کار مترجمی کنم. ایا اصلا به این مدرک میاز هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه نیازی نیست. کافی است شما تسلط به زبان داشته باشید و بتوانید کارهای مرتبط محوله را انجام بدهید.
   برای شروع هم بهتر است نمونه کار داشته باشید، هیچ‌وقت سعی نکنید تا رایگان کار کنید، تلاش کنید که برای خودتان کار کنید. برای نمونه از هر چیزی که دوست دارید بنویسید و در کانال‌های خودتان مانند وبلاگ، اینستاگرام و … خودتان منتشر کنید.

 28. حجت الله گفت:

  سلام من‌میخواستم مدرک آیلتس بگیرم و برم به خارج تحصیل کنم هندوستان ترکیه آلمان انگلیسی من متوسط است ..گرفتن آیلتس چقدر زمان طول میکشه ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد به شما این است که به یک موسسه معتبر یا استاد متخصص مراجعه کنید و با ایشان مشورت کنید تا بتوانید سطح فعلی خودتان را مشخص کنید و سپس براساس توانایی شما، زمانی که می‌گذارید و نمره مد نظرتان می‌توان تخمین زد که چقدر زمان نیاز است تا نمره مورد نظرتان را کسب کنید.

 29. م.کریمی گفت:

  مرسی توضیحات تون راهنماییم کرد کسانی که شهرستان های پورن چطور تو آزمونهای آزمایشی آیلتس میتونن شرکت کنند؟آنلاین میشه؟
  و اینکه سالی ۲بار برگزار میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   الان برخی از سنترها اقدام به برگزاری ماک تست آنلاین می‌کنند که می‌توانید از گروه‌های تلگرامی آیلتس پیگیری کنید یا در اینترنت جستجو کنید و یکی را انتخاب کنید.
   نه تعداد برگزاری آیلتس در طول سال زیاد است و شما به سایت سنتر مربوطه در شهرتان یا شهری که می‌خواهید امتحان بدهید، مراجعه می‌کنید و ظرفیت خالی را بررسی کرده و سپس ثبت‌نام می‌کنید.

 30. mahdi117 گفت:

  سلام و خسته نباشین
  من ۱۹ سالم هست و رشتم هنر است میخوام برای دانشگاه به کانادا برم و الان زبان basic 2هستم
  و میخوام بدونم کلاس خصوصی ایلتس برم یانه
  چون وقت زیاادی ندارم ۱ سال بیشتر وقت ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید در کانادا از مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید ولی همراه با هزینه خواهد بود. بنابراین این زمان ۱ ساله شما از بین خواهد رفت. در مورد زبان ادامه یادگیری زبان در آموزشگاه توصیه می‌شود. در ضمن در صورتی که تمایل داشته باشید تا از مقطع کارشناسی در خارج از کشور به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید، می‌توانید کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، نروژ و ایتالیا را انتخاب کنید، برای همین باید زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 بلد باشید.

 31. Aysa گفت:

  سلام ممنونم واس مطالب خوبتون،من خودم ۱۳ سالمه و الان کتاب ۴امریکن و تموم کردم و حتما باید برای بورسیه شدنم مدرک آیلتس داشته باشم،بازم ممنونم واس مطالب خوبتون✨🌸

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما تمایل داشته باشید به صورت رایگان از مقطع کارشناسی در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید، زبان انگلیسی زیاد لازم نیست، شما می‌توانید در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، نروژ و ایتالیا ادامه تحصیل بدهید و در اینصورت باید زبان کشور مقصدتان را در سطح C1 بلد باشید.

 32. فاطمه گفت:

  سلام شما کدوم آموزشگاه رو تایید میکنین؟ چجوری دارین آماده میشین؟چجوری باید شروع کرد اصلا ؟من کاملا گیج شدم و سر در گم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نباید سردرگم باشید. به نظر من می‌توانید به نزدیک‌‌ترین آموزشگاه به منزل‌تان را انتخاب کنید و سپس اقدام به تعیین سطح و در نهایت ثبت‌نام کنید. هر چه قدر سردرگم شوید، بیشتر زمان را از دست می‌دهید، حتی می‌توانید از آموزشگاه‌های آنلاین هم استفاده کنید.

 33. پگاه گفت:

  سلام اگر یه نفر بخواد از سطح مبتدی شروع کنه تا پیشرفته که کاملا مسلط بشه و بتونه در ازمون ایلتش شرکت کنه حدودا چند سال طول میکشه؟؟

 34. عما گفت:

  سلام
  من سطح زبانم متوسطه میخاستم بدونم که برای گرفتن آیلتس یا تافل حداکثر وبه طور تخمینی بگین که چ زمانی نیازاست؟خیلی ممنون ازپاسخگویتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که شما در یک مرکز معتبر تعیین سطح بدهید و سپس براساس آن نمی‌توان تخمین زد ولی خب این نکته را باید مد نظر بگیرید که باید میزان یادگیری، تلاش، استاد، منابع و … را هم مد نظر بگیرید.
   برای نمونه برای رسیدن از سطح B1 معادل ۳۵۰ الی ۴۹۰ ساعت آموزش نیاز است. برای سطح B2 در حدود ۵۳۰ الی ۷۵۰ ساعت آموزش و کلاس نیاز است و برای سطح C1 چیزی در حدود ۷۳۰ الی ۱۰۵۰ ساعت مورد نیاز است.

 35. سیامن گفت:

  می خواهم در بورسیه خارج شرکت کنم چقدر زمان لازم است تا مدرک آیلتس را بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال شما خیلی خیلی کلی است. اول اینکه سطح زبان شما اصلاً مشخص نیست و شما باید در ابتدا در یک مرکز معتبر آزمون تعیین سطح بدهید و بعد اینکه نمره مورد نظر شما در آیلتس خیلی مهمه که چه نمره‌ای می‌خواهید.

 36. حدیث گفت:

  سلام .. خسته نباشید
  مطالبی که در اختیار ما گذاشته آید ؛ خیلی مفید بودن ؛ خیلی ممنون

  (به نظر من سخت ترین قسمت گرامر و کسب اطمینان از اینکه لغات گسترده‌ای رو یاد داریم یا نه ؛ هست )

  موفق باشید 🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی درست می‌گویید. برخی از افراد چالش‌های مختلفی دارند. برای نمونه برای برخی از افراد رایتینگ، ایده پردازی و … مشکل است، برای برخی لغت و …

 37. حدیث گفت:

  سلام .. خسته نباشید
  مطالبی که در اختیار ما گذاشته آید ؛ خیلی مفید بودن ؛ خیلی ممنون

  موفق باشید 🌹

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این مطلب رضایت شما را جلب کرده است و در واقع ما از شما سپاسگذاریم که نظر خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 38. hamid گفت:

  سلام و خسته نباشيد عرض ميكنم
  يك سوال..
  آيا شما كلاسهاى يادگيرى زبان انگليسى هم برگذار ميكنيد ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر موسسه ما، هیچ کلاس زبان انگلیسی ندارد. برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به آموزشگاه‌های معتبر در سطح شهرتان مراجعه کنید.

 39. دانیال گفت:

  سلام من سال اول کاردانی رو میخونم رشته تربیت بدنی زبانم هم در حدی که بتونم کمی حرف بزنم یعنی دایره لغاتم خوبه نمراتمم تو زبان خوب بوده همیشه نیاز به چه مدرک زبانی دارم برای اینکه ادامه تحصیلم خارج از کشور بدم

 40. محیا گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون. اگر امکانش هست برای هر چهار بخش منابعی را برای خواندن پیشنهاد کنید. تشکر.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سطح شما چه سطحی است؟ البته باید تعیین سطح توسط یک آموزشگاه معتبر یا استاد کاربرد صورت گرفته شده باشد.

 41. رامتین گفت:

  سلام من ۱۴ ساله هستم میخواستم بدونم اگه تا وقتی که دیپلمم رو بگیرم آیلتس هم بگیرم میتونم مهاجرت تحصیلی داشته باشم و بورسیه بشم اگه بورسیه بشم باید هزینه ای هم پرداخت کنم ؟ چقدر هزینه برای مهاجرت به آمریکا لازمه ؟ میشه راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای مهاجرت تحصیلی ۲ راه پیش رو دارید.
   ۱- بعد از دیپلم برای کارشناسی وارد کشورهای آلمان، نروژ، فرانسه یا ایتالیا شوید. برای اینکار باید شما مدرک C1 داشته باشید تا بتوانید تحصیل رایگان داشته باشید.
   ۲- برای کارشناسی ارشد یا دکترا مهاجرت کنید. در اینصورت باید شما باید کارشناسی خودتان را در ایران در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایرانی مطالعه کنید و سپس نمره زبان خوب و رزمه تحصیلی خوبی داشته باشید و سپس اقدام کنید که در صورت داشتن رزومه خوب، تحصیل شما هم رایگان خواهد بود.
   در هر ۲ صورت رایگان خواهد بود و هزینه چندانی نخواهد داشت و شما باید مقداری هزینه مانند آزمون زبان، ارسال مدارک و … را تقبل کنید.

 42. پریسا گفت:

  سلام
  من الان ترم هشت کارشناسی هستم و میخوام ارشد رو در ایران بخونم و بعد اقدام کنم برای کانادا حالا کاری یا تحصیلی(دکتری). به من گفته شده که مدرک ایلتس کلا برای اقامت مهمه چه کاری چه تحصیلی و حتما باید داشته باشم و از الان برم به کلاس های ایلتس که دو سال آینده قطعا مدرک رو داشته باشم. به نظرتون از الان برم بهتره یا نه همین زبان عمومیم رو ادامه بدم و بعد نزدیک به رفتنم شد برم کلاس هارو ؟ اینم بگم که ارسال مدرک خودش شش تا ۹ ماه طول میکشه (این ترم میخوام برم high intermediate ) و همچنین مهندسی برق میخونم و برای کانادا ایلتس بالای ۶.۵ میخوام درسته؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد اینه که در حد امکان زبان عمومی خودتان را تقویت کنید و در نهایت طی ۲-۳ ماه مهارت‌ها و تکنیک‌های مربوط به آیلتس را فرا بگیرید. پیشنهاد من اینکه حداقل ۱ سال را صرف زبان عمومی خودتان بکنید و سپس اقدام به کلاس‌های آیلتس کنید.
   در مورد نمره زبان هم هر دانشگاه نمره مخصوص به خودش را دارد و بهترین پیشنهاد این است که به سایت دانشگاه سر بزنید و اطلاعات کافی و به روز را کسب کنید.

 43. رامتین گفت:

  سلام من تیزهوشان قبول شدم و دارم میرم آیا این تاثیری بر رزومه تحصیلی داره؟ اگه بخواهم به آمریکا مهاجرت داشته باشم چه راه های وجود داره که هزینه اش هم کم باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تیزهوشان تاثیر چندانی بر روی رزومه شما ندارد.
   شما می‌توانید برای ارشد یا دکترا به آمریکا بروید و برای اینکار می‌توانید در یک دانشگاه معتبر ادامه تحصیل دهید و نمره زبان خوبی کسب کنید و حین تحصیل فعالیت و رزومه خوبی مانند معدل، مقاله و … هم داشته باشید.

 44. رامین گفت:

  سلام یک سوال داشتم هزینه سایتی که زدید چقدر آب خورده براتون ؟ و یک سوال دیگه داشتم که آیا اگه فقط به سایتتون سر بزنند و باز کنند آیا هزینه ای به جیب شما می رود یا نه میخوام یک سایت بزنم برای همین می پرسم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   طبیعتاً شما فقط بخش سایت را می‌بینید، افرادی که فعالیت می‌کنند و کارهای پشتیبانی را انجام می‌دهند را نمی‌بینید، تیم ما شامل چندین نفر است. در مورد مدل درآمدی هم بدین سادگی نیست، هر کسب‌وکاری مدل درآمدی مخصوص به خودش را دارد، پیشنهاد می‌کنم که مدل درآمدی کسی را تقلید نکنید !!!

 45. شیوا گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه c2 دارم تو آموزشگاه هم تدریس میکنم ، زبانم خیلی خوبه هر چهار تا مهارت به جز لغاتم که محدوده . نمیدونم باید برای آیلتس کلاس برم یا خودم بخونم ؟ میخوام بدونم کار درست چیه برای سطح من چون از آموزشگاه بپرسم برای پول قطعا میگن کلاس برم!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما C2 باشید، قاعدتاً نباید مشکلی بابت زبان داشته باشید چون این سطح در حدود نمره ۸ تا ۹ آیلتس است که استاد بزرگی که بالغ بر ۱۰ سال در حوزه زبان فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند به سطح C2 برسند، به نظرم شما سطح خودتون را به درستی نسجیدید، به هر حال بهترین پیشنهاد این است که در یک مرکز معتبر تعیین سطح بدهید و نمره که می‌خواهید را هم مد نظر داشته باشید، در صورتی که سطح شما b2 یا بالاتر باشد می‌توانید به صورت خودخوان ادامه بدهید ولی خب کلاس به شما کمک می‌کند که زودتر به نتیجه برسید.

 46. رامین گفت:

  سلام خیلی ممنون بابت نوشته زیبا و پر کاربردتون یک سوال دیگه ای داشتم اینه که چه کار هایی انجام دهیم که رزومه تحصیلی قوی ای داشته باشیم منظورم اینه که چه کار هایی تو رزومه ثبت میشن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رزومه قوی شامل مواردی مانند نمره معدل، نمره زبان، مقاله، شرکت در کلاس‌ها، کنفرانس و … ترجیحاً بین‌المللی است.

 47. نوین گفت:

  سلام ممنونم از اطلاعاتی که دادین.۲۷سالمه
  و
  دیپلم هستم.وحدود دوساله اموزشگاه میرفتم که بعددیدم دوره هاخیلی طول میکشه تصمیم گرفتم خصوصی کارکنم ومربیم باویدئو وویس کارمیکنه باهام هفته ای ۳ساعت گفته بشرطیکه پشتکارداشته باشی تو ۶ماه زبان روکامل یادمیگیری…برای تدریس تو اموزشگاه میخوام یادبگیرم …ایا تو ۶ماه شدنیه؟واینکه مدرک تافل لازمه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سوال شما خیلی کلی است و به شرایط خیلی متفاوتی بستگی دارد، برای نمونه شما قراره در چه سطح آموزشگاهی تدریس کنید، چه مقطعی؟ الان سطح شما در تعیین سطح استاندارد چه سطحی است؟
   ولی خوب به نظر نمیاد که ۶ ماهه بتوان نتیجه خیلی مطلوبی گرفت؟
   در مورد تافل هم بستگی به نظر آموزشگاه دارد و اکثر آموزشگاه‌ها قبول می‌کنند

 48. جواد سعیدی گفت:

  با سلام و درود فراوان
  سپاسگزارم از مطلب پرمغز و کاملی که برای کمک به افرادی امثال بنده گذاشته اید …
  به نظر شما برای ادامه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به کدامیک از کشور های استرالیا.بریتانیا.کانادا مهاجرت کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کار و مهاجرت، در بین سایر کشورها با توجه به مهاجر پذیر بودن، کانادا توصیه می‌شود.

 49. AM گفت:

  ممنونم از متن بسیار اموزنده، ایا اپلیکیشنی مورد تایید شما هست؟
  من ۲۰ سالمه برای زبان به اموزشگاه مراجعه نکردم با فیلم و سریال تونستم زبان انگلیسی رو یاد بگیرم البته با تحقیق زیاد ایا شما برنامه و اپلیکیشنی مد نظرتون هست هم برای افراد مبتدی هم غیر مبتدی خیلی ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدین اقای ولی پور.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اپلیکیشن‌‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند برای شما مفید باشه، شما باید نیاز خودتان را مشخص کنید تا در صورت دانستن شما را راهنمایی کنیم.
   برای نمونه برای اسپیکینگ می‌خواهید یا برای تلفظ و …
   برای نمونه اپلیکیشن‌های مرتبط به BBC و british council خیلی مفید هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 50. محمدسعید گفت:

  سلام باعرض تشکر و پوزش
  این جمله ای که نوشتید دقیقا یعنی چی؟
  (در نوشتار خود از انگلیسی گفتاری و رسمی نه خیابانی استفاده نکنید.)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون که با دقت سایت را می‌خونید.
   منظور از این نوشته این است که سعی کنید در بخش رایتینگ از جمله آکادمیک و رسمی استفاده کنید و از جمله‌های غیر رسمی و عامیانه استفاده نکنید.

 51. باران گفت:

  سلام مرسی از مطالب مفیدتون
  فرق آیلتس جنرال با آکادمیک چی هست؟
  من قصد مهاجرت به آلمان رو دارم باید کدوم آزمون رو شرکت کنم؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آیلتس آکادمیک برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی کاربرد دارد و آیلتس جنرال برای مهاجرت کاری و شاید در مهاجرت سرمایه‌گذاری کاربرد دارد.

 52. هاشمی گفت:

  بسیار خوب بود . ببخشید من امسال دیپلم می گیرم و می‌خوام بورسیه کشور آمریکا رو بگیرم . و سطح زبانم خوب نیست . بنظرتون میشه تا تیر ماه خودم رو برای این آزمون آماده کنم ؟ یا وقت بیشتری می بره ؟ اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این درخواست شما ۲ تا مشکل دارد.
   مشکل اول: امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی در آمریکا وجود ندارد. شما می‌توانید برای ادامه تحصیل به کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه بروید. برای اینکار باید مدرک زبان C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ هم دارا باشید.
   مشکل دوم: سطح زبانی شما چیست؟ چه نمره‌ای مد نظر شما است؟
   در صورتی که سطح زبان شما خوب نیست، خیلی خیلی سخته که در این زمان بتونید نمره معقول مثل ۶ آیلتس بگیرید.
   پیشنهاد می‌کنم که برای تعیین سطح خودتان به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنید تا بتوانید درک صحیحی از سطح خود داشته باشید.

 53. گفت:

  سلام….میگم ک شرکت داخل آزمون آیلتس آکادمیک رده سنی مشخصی داره؟

 54. هستی افشار گفت:

  با سلام من اگر نمره ۶و نیم بگیرم میتونم در اموزشگاه های زبان مشغول بشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آموزشگاه به آموزشگاه متفاوت است و البته شهر به شهر ولی تجربه نشان داده است، بلی امکان پذیر است.
   می‌توانید با چند آموزشگاه معتبر شهر خودتان تماس حاصل کنید و درباره این موضوع سوال بپرسید.

 55. الهام گفت:

  وقتتون بخیر
  من سطح زبانم رو دقیق نمیدونم اما درک مطلب خوبی دارم و مکالمه عادی خوبی می تونم برقرار کنم اما تخصصی نیست. (چهارسال پیش کتاب تاپ ناچ سه تمام کردم وگه گاه با توریستها ارتباط داشتم)
  میخوام در اینده خیلی نزدیک دوره تدریس زبان شرکت کنم و یک مدرس بشم.
  بنظرتون برای دوره ایلتس اقدام کنم و اموزش ببینم یا دوره های عادی که توی موسسات هست؟
  درکل پیشنهاد شما چی هست؟
  میخوام سریعترین زمان سطحم رو بالا ببرم تا بتونم مدرس بشم
  پیشاپیش ممنونم از پاسخ گويی تون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد این است که از استادهایی که در این زمینه تخصص دارند، مشورت بگیرید ولی به نظر من بهتر است تا در دوره‌های مربوط و تخصصی شرکت کنید یا در دانشگاه ادامه تحصیل بدهید.

 56. Amir گفت:

  سلام
  من ۱۴ سال سن دارم و در حال تموم کردن کتاب ۱۱۰۰ واژه هستم
  می خوام بعد از گرفتن دیپلم مهاجرت کنم به کالیفرنیا آمریکا و سطح زبانم هم عالیه!و می دونم که آزمون آیلتس آکادمیک رو تا نمره ۸.۵ می تونم پیش برم.
  ولی مشکل من این هستش که بعد از پایه ۱۲هم در چه پایه ای باید تحصیل کنم یعنی چه دانشگاهی؟
  شاید سوال ساده ای باشه ولی خب من توش مشکل دارم!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا به صورت رایگان در خارج از کشور بعد از مقطع دیپلم ادامه تحصیل دهید، باید کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، ایتالیا، نروژ یا فرانسه را انتخاب کنید و برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 را داشته باشید، به علاوه نمره معدل بالای ۱۸
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا در آمریکا ادامه تحصیل دهید،امکان پذیر است ولی باید با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید.

 57. Amir گفت:

  سلام
  من ۱۴ سال سن دارم و در حال تموم کردن کتاب ۱۱۰۰ واژه هستم
  می خوام بعد از گرفتن دیپلم مهاجرت کنم به کالیفرنیا آمریکا و سطح زبانم هم عالیه!و می دونم که آزمون آیلتس آکادمیک رو تا نمره ۸.۵ می تونم پیش برم.
  ولی مشکل من این هستش که بعد از پایه ۱۲هم در چه پایه ای باید تحصیل کنم یعنی چه دانشگاهی؟
  شاید سوال ساده ای باشه ولی خب من توش مشکل دارم!

 58. ۰ گفت:

  یک بار این آزمونوبدی برای همیشه میشه استفاده کرد یا اینکه این آزمون تا مدت محدودی ارزش دارد ؟

 59. م.ر گفت:

  یک بار این آزمونوبدی برای همیشه میشه استفاده کرد یا اینکه این آزمون تا مدت محدودی ارزش دارد ؟

 60. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید🌷
  میخواستم بدونم من الان ۱۷ سالمه و تا دوسال دیگه میتونم بدون رفتن به کلاس زبان
  زبان انگلیسی را یاد بگیرم و برای آزمون ایلتس آماده بشم؟؟
  ممنون میشم پاسخ سوال من را بدهید🌷🌷

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به سطح زبان شما، نمره مورد نظر شما، زمان صرف شده در طول روز و میزان یادگیری شما دارد.
   پیشنهاد می‌شود که اگر در سطح پایین‌تر از اینترمدیت هستید، با کلاس پیش بروید.

 61. حسین گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من کانون زبان ایران رو تمام کردم.و مدرک advanced رو گرفتم.علاقه دارم مدرک ایلتس رو هم بگیرم.ایا به کلاس نیاز دارم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که سطح شما به صورت دقیق ادونس است، نیاز چندانی به تقویت زبان عمومی خود ندارید.
   می‌توانید در کلاس‌های مهارت‌ها و تست‌زنی شرکت کنید تا با آزمون آیلتس و نحوه پاسخ دهی به سوالات آشنا شوید.

 62. Z.a گفت:

  سلام من پایه ضعیفی دارم توی زبان و میخوام بورسیه دانشگاه المان رو بگیرم میخوام بدونم چند تقریبا چند سال لازمه که پایه مو قوی کنم و مدرک ایتلس اکادمیک رو بگیرم
  و ایا شما اطلاع دارید که فراگیری زبان المانی چقدر طول میشه و برای وارد شدن به دانشگاه اونجا سطح مدرک باید در چه حد باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید مشخص کنید که در چه سطحی است و برای چه مقعطی می‌خواهید اقدام کنید.
   برای نمونه برای کارشناسی نیاز است تا زبان آلمان را در سطح c1 داشته باشید.
   برای انگلیسی هم می‌توانید برای مقطع ارشد و مخصوصاً برای دکترا اقدام کنید.
   نمره آیلتس مورد نیاز برای هر مقطع، رشته و دانشگاه متفاوت است، برای نمونه برای ارشد اکثراً ۶ یا ۶.۵ می‌خواهند، این در حالی است که برای دکترا ۶.۵ یا ۷ می‌خواهند.
   بهترین پیشنهاد برای یادگیری آلمانی یا انگلیسی مراجعه به یک آموزشگاه زبان در نزدیکی خانه شما می‌باشد تا بتوانید سطح خودتان را به خوبی بدانید و بتوانید با استفاده از کلاس، استاد و منابع خود سطح خودتان را افزایش بدهید.

 63. سوس ماست گفت:

  با سلام خسته نباشید ایا ما باید همه ی کتاب های لغت یا انگلیسی رو مطالعه کنیم یا کتاب های تخصصی برای این ازمون ها وجود داره

 64. زهره گفت:

  سلام
  خسته نباشید من حدودا تا دو ماه دیگه دیپلمم و میگیرم و مرداد آزمون ایلتس دارم به دلیل اینکه امتحان نهایی دارم و تایم زیادی رو از دست میدم میخواستم بدونم اگه ایلتس نمره ۶ و نیارم باز میتونم درخواست پذیرش بدم یا داشتن ایلتس با نمره کافی ضروری؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که چون شما می‌خواهید برای کارشناسی اقدام کنید، باید یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه را انتخاب کنید. برای دریافت بورسیه از این کشورها باید زبان کشور مقصد را داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید.

 65. علیرضا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من تازه دوره های خصوصی آیلتس رو از سطح A شروع کردم و تقریبا دوسال وقت دارم تا پایان دانشگام. میخواستم بدونم میتونم طی این مدت به نمره ۶.۵ به بالا برسم؟ ( میدونم بستگی به خیلی شرایط داره) ولی خب ممنون میشم جواب بدید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متوجه سوال شما نشدم؟ یعنی شما کلاس‌های پری آیلتس یا همان آپراینترمدیت هستید یا شما الان در سطح المنتری هستید؟
   ولی در حالت کلی می‌توان گفت که به صورت کلی اگر شما ۲ سال به صورت منظم وقت بگذارید، می‌توانید نمره حتی بالاتر را به دست بیاورید ( با احتساب روزانه ۳-۴ ساعت )
   البته به شرطی که هر روز باشد، منابع خوبی را انتخاب کنید، تست بزنید، مرور کنید و …

 66. زینب گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالم هست و میخوام بدونم که برای تحصیل رشته ی پرستاری در دانشگاه باید چه مدرکی داشته باشیم؟تافل یا آیلتس؟میشه به جای آیلتس تافل داشته باشیم؟
  یه سوال دیگه برای کار پرستاری چه مدارکی نیاز هست؟
  و اینکه حتما باید مدرک آیلتس باشه؟
  چرا؟
  قیمت آزمون چقدره؟
  میشه برای کار پرستاری مدرک تافل داشته باشیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما زمان مناسبی تا قبولی از دانشگاه دارید و باید سعی کنید تا معدل خوب داشته باشید و درس‌های خودتان را به خوبی بخوانید و هم‌چنین به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.
   به امکانپذیر است که تافل امتحان بدهید.
   هر ساله قیمت آزمون تغییر پیدا می‌کند، در حال حاضر قیمت آیلتس ۶ میلیون و قیمت تافل ۸ میلیون است.
   منظور شما پرستاری در ایران است یا در خارج از کشور؟
   چون ادامه تحصیل در رشته پرستاری در ایران نیازی به مدرک زبان آیلتس یا تافل وجود ندارد.

 67. زینب گفت:

  میخوام که توی کشور کره ی جنوبی تحصیل کنم یا شاغل بشم!!

 68. p گفت:

  سلام مطالبتون خیلی عالی بود ببخشید من سطح زبانم خیلی ضعیف است و میخوام تازه شروع کنم کلاس زبان برم و میخوام ببینم با کلاس چقدر طول میکشه تا ایلتس ۶.۵ به بالا بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این بستگی به سطح زبان شما و میزان مطالعه، ضریب هوشی، انتخاب منابع مناسب و … دارد.
   در صورتی که سطح زبان شما بسیار ضعیف است، بهترین پیشنهاد به شما این است که خودخوان اقدام به مطالعه زبان نکنید و حتماً در کلاس ( حضوری یا آنلاین ) شرکت کنید.
   برای تعیین سطح و تعیین زمان مناسب برای رسیدن به سطح ۶.۵ به بالا، در وهله اول باید سطح شما مشخص شود تا بتوان زمان دقیقی را بیان کرد. برای اینکار می‌توانید به نزدیک‌ترین آموزشگاه معتبر خانه‌تان مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بگیرید.

 69. مریم گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون. اگر بخوایم برای دکترا بورس بگیریم آزمون ایلتس آکادمیک باید شرکت کنیم یا جنرال؟
  و اینکه من جایی خوندم مدرک زبان عمومی ایلتس برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا، استرالیا و نیوزلند رو دارن الزامیه. آیا این قضیه صحت دارد؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل آیلتس آکادمیک نیاز است و برای مهاجرت کاری آیلتس جنرال
   کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند از نوع مهاجرت کاری آیلتس جنرال را درخواست می‌کنند که باید داشته باشید.

 70. Sogand گفت:

  در کجا باید ازمون ایتلس بدم و سن باید چقدر باشد؟

 71. شیلان گفت:

  برای کسی که در آزمون تعیین سطح B2 شده انتظار میره چقدر طول بکشه تا آماده بشم برای آزمون اصلی؟

 72. شیلان گفت:

  برای کسی که در آزمون تعیین سطح B2 شده انتظار میره چقدر طول بکشه تا آماده بشم برای آزمون اصلی؟..

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید مشخص کنید که چه نمره‌ای را انتظار دارید تا به دست بیاورید، نمره B2 در حدود ۶ تا ۶.۵ آیلتس است.

 73. Mahsa گفت:

  ببخشید
  میخواستم بدونم میشه هم آیلتس جنرال هم آکادمیکو گرفت؟
  اگر نمیشه کدومش بیشتر کاربرد داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی ضروری نیست.
   در حالت کلی آیلتس آکادمیک برای اهداف مهاجرت آکادمیک یعنی مهاجرت تحصیلی به کار می‌رود و آیلتس جنرال برای سایر انواع مهاجرت‌ها مانند مهاجرت کاری یا مهاجرت تخصصی به کار برده می‌شود.
   شما باید نیاز و نوع مهاجرت خودتان را مشخص کنید و براساس آن در آزمون مورد نظرتان شرکت کنید.

 74. Mobina گفت:

  سلام ، خسته نباشید ،
  من یک سوالی دارم ، آیا برای خواندن آیلتس حتما باید مدرک دیپلم انگلیسی داشته باشیم ؟ یا خیر نیازی نیست ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین 🙏🏻🌹

 75. نینا نمکچیام مقدم گفت:

  سلام وقت بخیر مطالبتون بسیار خوب و مفید بودن برای من
  میخواستم بدونم شرایط آزمون آیلس برای جنرال و آکادمیک یکی است ؟؟

 76. زهرا مرادی گفت:

  سلام ممنون بابت توضیحاتتون و زمانی که میزارین
  من کارشناسی معماری تموم کردم و الان در حال خوندن زبان هستم و کلاس زبان رو از پنجم دبستان شروع کردم و نوجوانان کانون زبان ایران رو به اتمام رسوندم و بزرگسالان رو تا اخر pre تموم کردم و اینترمدیت هم رفتم ولی بعد از اینکه افتادم دیگه ولش کردم و در زمان دانشگاه هم چون وقت کلاس زبان نداشتم فقط برای اینکه زبانم زیاد افت نکنه تمام لغات سه سطح pre رو مدام با یه برنامه دوره میکردم و الان دارم ۵۰۴ رو میخونم و تقریبا در هفته ۹۰ تا لغت جدید میخونم و تقریبا ۲۳ ساعت در هفته میتونم زمان بزارم برا زبان خوندن به نظر شما چقدر زمان میبره تا بتونم نمره ی ایلتس حداقل ۷ بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در وهله اول این نکته را باید مد نظر داشته باشید که کتاب ۵۰۴ واژه اصلاً کتاب مفید، استاندارد و مفید نیست. بهترین روش برای یادگیری لغت زبان انگلیسی آموزش لغت‌ها به صورت دسته‌بندی است.
   شما می‌توانید براساس سطح خودتان کتاب مناسب را انتخاب کنید، برای نمونه کتاب‌های ۳ جلدی Oxford Word Skills یکی از بهترین کتاب‌ها در این حوزه است یا سایر کتاب‌های طبقه‌بندی لغت مانند Vocab in use استفاده کنید. بهترین پیشنهاد این است که شما توسط یک استاد یا آموزشگاه معتبر تعیین سطح شوید و کتاب‌های هم سطح خودتان را مطالعه کنید.
   به طور دقیق نمی‌توان مدت زمان خاصی را برای رسیدن به نمره ۷ بیان کرد، چون نسبت مستقیم با سطح فعلی شما و میزان مطالعه شما، انتخاب منبع صحیح و البته نحوه یادگیری شما دارد.

 77. زهرا مرادی گفت:

  میشه جواب منو بدین

 78. نگار گفت:

  سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون. من امسال دیپلمم رو گرفتم و میخوام تا یکسال آینده مدرک آیلتس اکادمیک بگیرم تا بتونم در خارج از کشور تحصیل کنم، سطح زبانم در حد صحبت کردن و نوشتن روتین است و در سطح پیشرفته نیستم. میخاستم بدونم ایا در ۶ الی ۷ ماه با مطالعه روزانه ۷ ساعت میشه ایلتس گرفت یا خیر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید یک آزمون آزمایشی و تعیین سطح بدهید تا سطح شما به صورت دقیق مشخص شود و اینکه چه نمره‌‎ای را می‌خواهید.
   برای نمونه شاید شما نمره ۶ را بتوانید ولی نمرات بالاتر زمان‌بر و انرژی‌بر تر خواهد بود.
   و اینکه مشخص کنید که چرا می‌خواهید آیلتس بگیرید، چون در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، بهتر است در یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید و برای آنها باید زبان رسمی کشور مورد نظر را داشته باشید.

 79. Dilan گفت:

  با سلام
  من یک کنکوری هستم و پایه ی زبانم هم خوبه می خواستم بپرسم آیا می تونم تو عرض یه سال همزمان که واسه یه رتبه ی خوب درس میخونم مدرک آیلتس هم بگیرم ؟ممنون میشم اگه جواب بدید 🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   چه نمره‌ای از آیلتس مد نظر دارید؟
   در صورتی که نمره قابل قبولی مانند ۶ و بالاتر داشته باشید، باید سطح شما در وهله اول مشخص شود تا بتوان گفت ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که مطالعه برای یک رتبه خوب و داشتن نمره آیلتس خوب یک کار بسیار سخت است که شاید امکانپذیر نباشد یا بسیار سخت باشد.

 80. شهریار گفت:

  سلام
  من سال دیگه وارد دانشگاه میشم و سطح گرامرم در حد همون گرامر مدرسه و کنکور و حدود دوهزار لغت بلدم اما مشکل جدی در مکالمه دارم بنظر شما شانس گرفتن مدرک آیلتس دارم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید یک آزمون آزمایشی بدهید و از سطح خود آشنا باشید و در نهایت نمره‌ای که می‌‎خواهید چند است؟
   این نکته را هم مد نظر داشته باشید که در صورتی که تمایل داشته باشید تا از مقطع لیسانس به خارج از کشور مهاجرت کنید، نیاز است زبان کشور مقصد خودتان را که آیلتس نیست را بلد باشید.

 81. fateme گفت:

  سلام
  میخاستم بدونم اگه بخام بورسیه بگیرم برای کارشناسی رشته داروسازی باید ازمون ایتلس رو بدم یا ب زبون همون کشور مسلط باشم ؟؟؟

 82. الهام گفت:

  سلام وقتون بخير …
  از مطالب متوجه شدم باید برای آیلتس جنرال اقدام کنم میخواستم بدونم من دخترم ۵ سالشه کلاس زبان فرستادم برای ادامه تحصیل دوره ابتدایی درخارج نیاز به مدرک آیلتس داره ما تقریبا یک سال زمان داریم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر
   دختر شما نیاز به دریافت آیلتس ندارد. اصولاً آزمون آیلتس برای افراد بالای ۱۸ سال مناسب است.

 83. محمد امین معصومی گفت:

  درود بر شما.نخست سپاسگزارم از مطالب مفید شما.دوم اینکه من کتابهای زبان رو تا touchstone 3 خوانده‌ام و اکنون نیز در حال خواندن کتابهای بعدی هستم،البته کتاب هایی نیز در مورد دایره کلمه ها می خوانم.به نظر شما با این روندی که من در پیش دارم موفق خواهم شد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در ابتدای امر برای شما موفقیت آرزو می‌کنم.
   منظور از موفقیت شما چیست؟ آیا نمره خاصی را مد نظر دارید؟ در مورد زبان هم بهترین پیشنهاد این است که تلاش خودتان را بکنید تا بتوانید هر روز مطالعه داشته باشید و اینکه بهترین تلاش خودتان را بکنید.
   پیشنهاد می‌کنم که تا حد امکان با یک استاد خوب یا کلاس خوب پیش بروید.

 84. محبوبه گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخوام به آلمان یا دانمارک مهاجرت کنم هم درسی هم کاری آیا باید آیلتس آکادمیک و جنرال را داشته باشم ؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی تمایل داشته باشید تا به صورت تحصیلی مهاجرت کنید، نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک و برای مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری نیاز به آیلتس جنرال دارید.

 85. سایه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی ارشد هستم بخوام برای دکترا اقدام کنم ولی زبانم خوب نیس چقد طول میکشه آیلتس بگیرم تقریبی بگین؟تو یه سال امکان پذیر هست آیا؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد. بهترین پیشنهاد این است که شما یک آزمون تستی یا ماک بدهید تا سطح شما مشخص شود و سپس به یک آموزشگاه معتبر یا استاد کاربلد مراجعه کنید تا شما را به بهتری نحو راهنمایی کند.
   در ادامه میزان ساعت آموزشی که باید کسب کنید تا به سطح بالاتر بروید مشخص شده است.

   A1 ۸۰ to 100 h ۸۰ to 100 h
   A2 + ۱۰۰ to 120 h ۱۸۰ to 200 h
   B1 + ۱۵۰ to 180 h ۳۵۰ to 400 h
   B2 + ۲۰۰ to 250 h ۶۰۰ to 650 h
   C1 + ۲۵۰ to 300 h ۸۵۰ to 900 h

 86. احمد گفت:

  با سلام
  من سطح زبانم رو نمیدونم اما در چند تعیین سطح انلاین که شرکت کردم معمولا لول متوسط رو اعلام میکنند. میخواستم از خدمتتون بپرسم با توجه به تحارب شما اگر در روز زمان زیادی رو به خواندن اختصاص بدم حدودا چقدر طول میکشه تا به نمره ۶و نیم تا ۷ ایتلس برسم؟ و اینکه آیا کلاس های انلاین برای ایلتس به اندازه کلاسهای حضوری مفیده یا خیر؟ ممنونم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال را هیچ کس به طور دقیق نمی‌تواند بیان کند، چون رابطه مستقیمی با زمان مطالعه، نحوه مطالعه، منابع، میزان هوش، استاد، سطح شما و نمره درخواستی و … شما دارد.
   دانشگاه کمبریج یک تحقیقی کرده است، برای میزان سایت یادگیری برای هر سطح
   Level Can be reached through … hours of study Total of study hours
   A1 ۸۰ to 100 h ۸۰ to 100 h
   A2 + ۱۰۰ to 120 h ۱۸۰ to 200 h
   B1 + ۱۵۰ to 180 h ۳۵۰ to 400 h
   B2 + ۲۰۰ to 250 h ۶۰۰ to 650 h
   C1 + ۲۵۰ to 300 h ۸۵۰ to 900 h
   البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این میزان ساعت، ساعت‌هایی است که باید آموزش ببینید است.

 87. Bahar گفت:

  سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون عالی بود.
  من ۱۴ سالم هست و از زمانی که بچه بودم تا الان کلاس زبان میرم خیلی هم تمرین میکنم و نسبت به سنم زبانم خیلی خوبه و اگر همینطور ادامه بدن تا اخر امسال تمام میشه و خیلی در زبان انگلیسی عالی میشم من میخوام بعد از اینکه کلا کلاس زبانم رو تمام کردم سریع اقدام کنم و برای ازمون ایلتس شروع به خواندن کنم .
  چون میخوام برای تحصیل و زندگی به امریکا مهاجرت کنم برای همین به ایلتس نیاز دارم .
  در واقع میخواستم بدونم چقدر طول میکشه که برای ازمون ایلتس بخونم چون از استادم که پرسیدم گفتن ممکنه ۸ ماه و یا یک سال طول بکشه و البته بستگی به تمرینات من هم داره اما میخواستم بدونم من باید چه نوع ازمون ایلتس رو باید بدم و ممنون میشم اطلاعات بیشتری بهم بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به شما تبریک می‌گویم بابت پشتکار شما
   در واقع شما باید یک آزمون آزمایشی یا همان ماک بدهید تا بتوانید سطح خودتان را مشخص کنید و سپس مشخص کنید که چه نمره‌ای می‌خواهید و بعد از آن می‌توان نسبت به زمان و ساعت‌های مشخصی دست یافت.

 88. mojgan گفت:

  سلام، با تشکر از توضیحات کامل تون دو سوال داشتم
  اول اینکه اعبار آزمون تیسول چگونه هست و ایا آزمون معتبری هست؟میشه به جای ایتلس و‌تافل این ازمون رو شرکت کرد؟
  و مورد بعدی اینکه آزمون ایتلس چند سال اعتبار داره؟ یعنی میشه آزمون رو قبول شد و بعد از پنج سال برای مهاجرت اقدام کرد؟دراین صورت نمره ازمون کماکان اعتبار داره؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تیسول به عنوان یک دوره تربیت مدرس است و مناسب افرادی است که تمایل دارند که به عنوان مدرس زبان انگلیسی فعالیت کنند.
   اعتبار آیلتس هم ۲ سال است.

 89. Bahar گفت:

  خیلی مچکرم .
  یعنی بعد از اینکه زبانم رو کامل تمام کردم و به سطح عالی رسیدم بعد باید ازمون ازمایشی ماک رو بدم و بر اساس سطحم نمره ای که میخوام برای ایلتس رو در نظر بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   الان هم می‌توانید آزمون ماک به صورت حضوری یا آنلاین هم بدهید، تا بتوانید سطح زبان خودتان را مشخص کنید و آگاهی پیدا کنید.

 90. الناز گفت:

  واقعا ممنونم از توضیحاتون فقط منتهی من چهار سالی میشه که زبان انگلیسی در اموزشگاه میخونم نمیگم پیشرفتی نداشتم که دروغه
  لطفا راهنمایی کنید منو که چطوری باید خودمو اماده کنم برا گرفتن مدرک ایتلس یا استاد حرفه ای رو بهم معرفی کنید لطفا

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این نوشته برای شما مفید واقع شده است.
   در مورد استاد هم می‌توانید از کلاس‌های حضوری معتبر در شهرتان یا کلاس آنلاین انتخاب کنید. چند آموزشگاه را انتخاب کنید و در کلاس‌های آنها شرکت کنید و در نهایت یکی را انتخاب کنید.

 91. samane گفت:

  سلام من ۳۵ سالم هستش و چند ماهی کلاس هاس خصوصی رو استارت زدم برای گرفتن آیلتس ۷/۵چند ساعت در روز باید مطالعه کنم و میشه کتابی ک ب من کمک کنه رو معرفی کنید ک بتونم ظرف ۱سال این مدرک بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهادم این است که به استاد خودتان اعتماد کنید و از ایشان راهنمایی بخواهید. چون ایشان شما را به خوبی می‌شناسد و از نقاط ضعف و قوت شما باخبر است.

 92. الهه گفت:

  سلام‌
  من‌ ۱۵‌ سالمه‌ و‌ امسال‌ وارد‌ کلاس‌ دهم‌ میشم‌ زبان‌ انگیلیسیم‌ اصلا‌ خوب‌ نیست‌ و‌ میخوام‌ بعد‌ از‌ گرفتن‌ دیپلم بورسیه بگیرم‌ . به‌ نظرتون‌ توی‌ این‌ ۳سال‌ میتونم‌ زبان‌ انگیلیسی‌ یاد‌ بگیرم‌ و‌ مدرک‌ آیتلس‌ بالای‌ ۷‌ بگیرم؟‌
  به‌ نظرتون‌ کلاس‌ برم؟‌ اگه‌ کلاس برم‌ باید‌ از صفر‌ شروع‌ کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای کشورهای انگلیسی زبان وجود ندارد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا برای لیسانس بورسیه دریافت کنید، می‌توانید یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه را انتخاب کنید که باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید و البته مدرک زبان کشور مقصد را در سطح c1 داشته باشید.

 93. کاوه رستمی گفت:

  چه جوری ثبت نام کنیم و آیا در شهرستانهای دیگر مثل آ_غ.. شهرستان مهاباد یا بوکان نمایندگی دارد

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تا جایی که اطلاع دارم متاسفانه در شهرستان قید شده شما سنتر آزمون وجود ندارد.
   شما می‌توانید به سایت سنترهای معتبر کشور مراجعه کنید و نزدیک‌ترین شهر را انتخاب کنید یا اینکه تهران را انتخاب کنید.

 94. مهدی گفت:

  سلام
  وقت تون بخیر
  .
  من اگه بخوام زبان انگلیسی رو به دو دسته
  حرفه ای و غیر حرفه ای تقسیم کنم
  و غیر حرفه ای رو به سه دسته ضعیف و متوسط و خوب تقسیم کنم
  می تونم بگم که زبانم در حد غیر حرفه ای و در سطح متوسط هستش.
  من ۱۶ سالمه و می خوام برم یازدهم
  به نظر شما می تونم توی ۴ سال با پشتکار قوی
  مدرک آیلتس رو بگیرم !؟
  ممنون از راهنمایی های شما🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تقسیم‌بندی حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای خیلی مرسوم و معمول نیست ولی شما براساس سطح خودتان می‌توان به مبتدی، متوسطه یا پیشرفته در حالت کلی تقسیم‌بندی شوید.
   با ۴ سال بلی امکانپذیر است و اینکه بستگی دارد چه نمره‌ای مد نظر دارید؟
   ولی در حالت کلی اگر نمره‌ای باشد که بخواهید اقدام به مهاجرت کنید، با ۴ سال تلاش امکانپذیر است، بهترین پیشنهاد من این است که در کلاس‌های عمومی زبان شرکت کنید.

 95. ریحانه گفت:

  سلام
  بنظرم شما بعداز گرفتن مدرک ایلتس برای ادامه دادن کارشناسی ارشد مترجم زبان انگلیسی
  هزینه تحصیلی در کشور کانادا به عهده ی ماست یا اگر بورسیه بشیم شرایط هزینش چطور هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته شما بسیار پایین است ولی بستگی به بورسیه دریافتی شما دارد. برای نمونه شما اگر بورسیه تمام دریافت کنید، می‌توانید به صورت رایگان اقدام به تحصیل کنید و در ضمن هزینه زندگی هم دریافت خواهید کرد که برای یک نفر کافی خواهد بود.

 96. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید برای آزمون آیتلس تا سطح advancedرو اگه بخونی میتونم برای آزمون شرکت کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که سطح واقعی شما advanced باشد عالیه نه اینکه فقط این کتاب‌ها را در آموزشگاه بخوانید. در صورتی که واقعا در این سطح باشید شما می‌توانید با یک دوره آیلتس ۲-۳ ماه یک نمره خوب در آیلتس کسب کنید.

 97. امیرحسین گفت:

  سلام . راهنمایی هاتون عااالی بود . ولی یه سوال داشتم من ذهنم درگیر یک چیزی هست . ایا و قتی که مدرک (ایلتس) رو داشته باشیم شغل خوب هم گیرمون میاد یا نه . این مدرک یا مثلا مدرک تافل به درد کسب درامد هم میخوره ؟؟ لطفا راهنماییم کنید ممنونم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آزمون آیلتس ارتباطی به کار ندارد.
   شما در صورتی که بخواهید کاری را شروع کنید باید رزومه کاری خوبی داشته باشید.
   آیلتس ۲ نوع است، آکادمیک و جنرال.
   آکادمیک برای مهاجرت تحصیلی است و جنرال جزء مدارک مهاجرت کاری است.

 98. هانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من میخواستم بدونم از سطح خیلی پایین میشه در عرض شیش ماه ایلتس با نمره ۷.۵گرفت با خوندن روزانه ۶ساعت ؟همزمان هم کنکور دارم؟
  و اینکه بعد از آزمون ایلتس مدرک همون موقع داده میشع؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست.
   بهترین پیشنهاد این است که شما در یک آموزشگاه معتبر و نزدیک به خانه یا آنلاین شرکت کنید و اگر توانستید به صورت فشرده ثبت‌نام کنید و تلاش کنید ولی با توجه به سطح شما و کنکور شما دریافت این نمره خیلی سخت یا در واقع غیرممکن است.
   شما برای چه موردی نیاز به آیلتس ۷.۵ دارید؟

 99. هانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من میخواستم بدونم از سطح خیلی پایین میشه در عرض شیش ماه ایلتس با نمره ۷.۵گرفت با خوندن روزانه ۶ساعت ؟همزمان هم کنکور دارم؟
  و اینکه بعد از آزمون ایلتس مدرک همون موقع داده میشع؟.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در واقع شما نمی‌توانید با سطح خیلی پایین یا همون A1 در عرض ۶ ماه رسیدن به نمره ۷.۵ خیلی سخت یا تقریباً غیرممکن است. این نمره بیش از ۲ سال نیاز دارد و باید واقع بین باشید.
   بعد از ۱۳ روز از آزمون نتیجه شما مشخص می‌شود.

 100. . گفت:

  سلام وقت تون بخیر،من می دونم که رتبه در کنکور سراسری تجربی در بورسیه تاثیری نداره، ولی فقط ۳ نفر اول در کنکور که بورسیه میگرند، آیا مثلا این ۳ نفر از یک کشور انگلیسی زبان بورسیه می گیرند یافقط( آلمان یا نروژ یا فرانسه یا ایتالیا) اگر از یک کشور انگلیسی زبان بورسیه بگیرند حتما باید مدرک آیلتس رو داشته باشن یا نه؟

 101. زهرا گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفید و پاسخ گویی هاتون.
  من قصد دارم برای آزمون آیلتس آماده بشم و برای این کار حدود سه سال فرصت دارم، سطح زبانم هم متوسط و حتی ضعیف تره. ولی نمیدونم برای رسیدن به سطح آزمون آیلتس کدوم موسسه ی زبان برم بهتره و نتیجه بخش تره
  میترسم چندسال وقت بزارم و موسسسه ای برم که کفایت نداشته
  امکاش هست شما موسسات زبان قابل اعتماد بهمون معرفی کنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما در تهران ساکن هستید، آموزشگاه‌های زیادی وجود دارند که کیفیت خوبی دارند.
   شما باید مشخص کنید که کلاس‌های حضوری را ترجیح می‌دهید یا آنلاین را ( هر چند به خاطر کرونا محدودیت‌های زیادی برای کلاس‌های حضوری وجود دارند و الان اکثر کلاس‌ها به صورت آنلاین است)
   لطفاً بررسی کنید از دوستان و آشنایان خودتان تا بتوانید اطلاعات کافی به دست بیاورید و در نهایت تصمیم بگیرید.

 102. هانیه گفت:

  برای ویزای کاری به کشور انگلیسی زبان چه سطح از زبان نیاز هست و من در سطح مقدماتی هستم..چقدر طول میکشه تا به سطح مورد نظر برسم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   براساس شرایط هر کشور و البته شرایط شما اعم از سن و … متفاوت است و هر کدام امتیازبندی دارد.
   برای مشخص شدن سطح‌تان بهتر است یک آزمون آزمایشی بدهید تا بتوانید سطح واقعی‌تان را مشخص کنید و سپس به سایت‌های مربوط به مهاجرت کاری مراجعه کنید و نمره درخواستی آنها را مشخص کنید و سپس فاصله خودتان را با نمره مطلوب اندازه‌گیری کنید.
   بهترین پیشنهاد برای سطح مقدماتی شرکت در کلاس‌های عمومی به صورت حضوری یا آنلاین است.

 103. آرش گفت:

  خیلی مفید بود
  فقط یک سوال
  من ۱۹ سالمه قبلا زبانم خوب بود ولی العان در حد صفرم
  میخوام بعد از کارشناسی برای ارشد برم المان، چقدر طول میکشه تا دوباره بتونم زبانم رو خوب کنم و بتونم ایلتس ۶ یا ۷ بگیرم؟
  اگر یک سال روزی ۱۵ دقیقه تمرین کنم میتونم؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هیچ‌ کسی نمی‌تواند به این سوال شما جواب دهد، چون به پارامترهای مختلفی مانند ضریب هوشی، استاد داشتن یا نداشتن، انتخاب منبع‌های مناسب و … بستگی دارد.
   در مورد زمان هم قطعاً نمی‌توان با ۱۵ دقیقه این نمره را کسب کنید. تا شما شروع کنید و موتورتون روشن بشود ۱۵ دقیقه تمام شده است، چرا ۱۵ دقیقه؟ قطعاً می‌توانید بیش‌تر وقت بگذارید.

 104. حامد گفت:

  سلام خیلی ممنونم از مطالب مفیدتون
  می خواستم بدونم که آیا برای رشته ی حقوق از دانشگاه تهران مهاجرت و بورسیه شدن در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا امکان پذیر هست اگه مدرک آیلتس ۷ ، ۷/۵ به بالارو بتونم بگیرم و رزومه تحصیلی خوبی داشته باشم؟

 105. زهرا گفت:

  سلام من میخوام ایلس زبان بگیرم و اینکه محصل ام بنظر شما کتاب هایinterchench بهتره یاEmeacan English?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به نظر من کتاب‌های American English File بهتر از Interchange است. البته ویرایش جدید این کتاب‌ها هم به بازار آمده است که می‌توانید تهیه کنید و هم‌چنین می‌توانید دوره‌های آفلاین یا کلاس‌های آنلاین بیشتری را برای کتاب‌های آمریکن پیدا کنید.

 106. امیر گفت:

  یه سوال من از لحاظ دایره لغات قوی هستم ولی توی گرامر مشکل دارم و ۳سال فرصت دارم چون میخوام خارج از کشور تحصیل کنم چه راح حلی پیشنهاد میدید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شاید شرکت در یک دوره گرامر به شما کمک کند در صورتی که تمایلی به شرکت در دوره یا کلاس خاص ندارید، می‌توانید یک کتاب گرامر استاندارد را تهیه و مطالعه کنید. نکته‌ای که باید توجه کنید این است که شما باید مطالبی را که یاد گرفته‌اید ( اعم از لغت و گرامر ) را به صورت روزمره به کار ببرید تا بتوانید تثبیت کنید. در ضمن خواندن کتاب‌ و متن می‌تواند به شما کمک کند ( اعم از کتاب‌های سطح‌بندی شده و متن‌‌های روزنامه و … )
   در این نوشته به صورت کامل اقدام به معرفی منابع گرامر و سایر مهارت‌ها پرداخته‌ایم.

   منابع آزمون آیلتس : آشنایی با بهترین کتاب‌ها و منابع آمادگی آزمون آیلتس

 107. یلدا گفت:

  مدرک ایلتس بعد مدرک دیپلم هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک آیلتس ارتباطی به مدرک دیپلم ندارد و شما می‌توانید بدون دریافت مدرک دیپلم در آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنید.

 108. محمد گفت:

  باسلام و احترام
  بعد از اتمام تاچ استون۳ چقدر طول میکشه تا بتونیم آزمون آیلتس بدیم؟
  چه مراحلی رو باید بگذرونیم؟
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما همواره می‌توانید در آزمون آیتلس شرکت کنید، موضوع این است که شما باید بدانید که چه نمره‌ای می‌خواهید.
   در حالی که به مطالب مطرح شده در کتاب‌های تاچ استون تسلط داشته باشید، باید بعد از این کتاب شماره ۴ یعنی همان بنفش را بخوانید و سپس کتاب‌های ویوپوینت را بخوانید. سپس می‌توانید در کلاس‌های آیلتس شرکت کنید.

 109. Aida گفت:

  سلام عذرخواهی میکنم چه کتابهایی برای آیلتس نیاز هست؟برای چهار سطح !؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید سطح خودتان را مشخص کنید تا بعد از اون براساس سطح خودتان کتاب مناسب را انتخاب کنید.
   در صورتی که سطح شما پایین‌تر از ادونس است، می‌توانید از کتاب‌های سطح‌بندی شده استفاده کنید.

 110. رضا گفت:

  میشه هم زمان انگلیسی وآلمانی رو خوند و مدرک گرفت ،من میخوام مهاجرت کنم ولی مشخص نیس آلمان برم یا کانادا ،ممنون میشم راهنماییم کنین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان یادگیری ۲ زبان همزمان خیلی کم است و اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.
   شما باید مشخص کنید که به چه کشوری و چه مقطعی می‌خواهید اقدام کنید و سپس براساس آن بخوانید.

 111. H.saemi گفت:

  سلام مطالب مفیدی بود ممنون
  من۱۴ سالم و سطح زبانم نسبتا ضعیف می تونم طی سه یا چهار سال سطح زبان بالا ببرم ؟ که مدرک ایتلس دریافت کنم برای تحصیل در خارج از کشور

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که در کلاس حضوری یا آنلاین شرکت کنید و هر روز حداقل ۱ ساعت مطالعه کنید، بلی امکانپذیر است.
   البته در صورتی که قصد دارید تا در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهید، باید مدرک زبان کشور فرانسه را کسب کنید نه مدرک زبان انگلیسی را

 112. H.saemi گفت:

  سلام با چه شرایطی واجد دریافت.بورسیه هستیم برای کشور هایی مثل انگلیس یا فرانسه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه برای مقطع لیسانس برای کشور انگلیس وجود ندارد ولی برای فرانسه امکانپذیر است.
   شما باید مدرک زبان فرانسوی را در سطح c1 داشته باشید و معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید.

 113. شقایق گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه و و امسال میخوام کنکور بدم .ودر صورت قبولی در دانشگاه قصد دارم در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های خارج کشور ادامه تحصیل بدم میخواستم بدونم که باتوجه به ازمون کنکور وحجم دروس دانشگاه.چند سال طول میکشه تا مدرک ایلتس اکادمیک رو بگیرم؟ باتشکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید در وهله اول مشخص کنید که چه نمره زبانی را می‌خواهید؟ برای نمونه اکثر دانشگا‌ها در اروپا نمره ۶.۵ مناسب است برای دانشگاه‌ها که البته باید چک کنید.
   در وهله دوم باید سطح زبانی خودتان را مشخص کنید که در چه سطحی هستید و چه نقاط ضعف و قوتی دارید و ….؟
   سپس براساس زمان مطالعه و … می‌توان زمان‌بندی بهتری را ارائه داد.

 114. هانزو گفت:

  سلام
  گفتید برای ادامه تحصیل در خارج باید زبانی جدا از انگلیسی نمره b2 داشته باشیم میخواستم بدونم برای یک ایرانی ادامه تحصیل در فرانسه موثر است یا علاقمو تغییر بدم به آلمانی؟ ممنون بابت کمکتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   انتخاب بین فرانسه یا آلمان یک تصمیم شخصی است، چون هر دو کشور دارای دانشگاه‌های باکیفیت هستند. به نظرم بهترین راه این است که در مورد این ۲ دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

 115. Matin گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من کلاس یازدهم هستم و قصد دارم که تا دوسال اینده مدرک ایلتس بگیرم و زبانم در حد A1 هست پیشنهاد شما اینه که زبان رو به صورت جنرال یاد بگیرم یاد در دوره های ایلتس شرکت کنم ؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   حتماً حتماً حتماً در دوره‌های زبان جنرال شرکت کنید. شما باید سطح زبان خودتان را به سطح C1 برسانید و سپس اقدام به شرکت در کلاس‌های آیلتس کنید.
   کلاس‌های جنرال عمومی بهترین گزینه برای شما هستند.

 116. Raha گفت:

  من ۱۵ سالمه و میخوام بعد از اتمام دبیرستان در آزمون آیلتس شرکت کنم و خارج از کشور تحصیلاتم رو ادامه بدم تقریبا ۴ ساله کلاس زبان میرم و در حد متوسط زبان بلدم ولی میخوام زبانمو قوی کنم بهترین راه چیه و چه کتاب‌هایی مطالعه کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید ۲ نکته را مد نظر داشته باشید.
   ۱- برای ادامه تحصیل در کشورهای غیرانگلیسی زبان که رایگان هستند ( برای مقطع لیسانس ) نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارید.
   ۲- شما باید سطح خودتان را مشخص کنید و براساس اون تلاش کنید دوره یا کورس بوک مناسب را تهیه کنید. بهترین پیشنهاد شرکت کردن در کلاس است، به خاطر شرایط کرونا می‌توانید در کلاس‌های آنلاین هم شرکت کنید.

 117. پریسا گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام مهاجرت کاری بکنم که نیاز به آیلتس جنرال هست میخواستم بدونم چندماهه میتونم برای آزمونش خودمو آماده کنم باگرفتن استاد و چه نمره ای خوبه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   سختی آیلتس جنرال تفاوت چندانی با آیلتس آکادمیک ندارد.
   شما باید مشخص کنید که چه نمره‌ای برای مهاجرت شما نیاز است و سطح فعلی شما چند است؟
   من همواره به کلاس رفتن و گرفتن معلم علاقه دارم، چون در زمان شما که مهم‌ترین دارایی شما است، صرفه‌جویی می‌شود.

 118. آیدین گفت:

  سلام ممنون از پاسخگوی عالی شما
  من ۱۲ساله هستم اسپیکینگ نو ۳ رو تموم کردم تا چه مقدار باید ادامه بدم تا در آزمون آیلتس موفق باشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منظور شما کتاب‌های Speak now است؟
   در صورتی که شما منظورتان این کتاب است و کتاب سوم آن تا حدی می‌توان گفت که سطح شما در حدود A2 و B1 است و باید بدانید که چه نمره‌ای در آیلتس نیاز دارید تا بتوان یک برآورد اولیه کرد.

 119. Lmna گفت:

  سلام من میخاستم برای سال دوم دبیرستان برا تحصیل به ترکیه برم ایا دبیرستان های انگلیسی زبان اونجا نیازی به مدرک ایلتس داره؟ یا اگر نه شرط ورود به دبیرستان چی هست

 120. پریس گفت:

  وقت بخیر، مفید بود ممنون.
  من در سطحE3 هستم. قصد مهاجرت تحصیلی دارم. به نظرشما چقدر زمان نیازه که برای آیلتس ۶٫۵ اقدام کنم؟
  روند رو ادامه بدم یا دوره های آمادگی آیلتس شرکت کنم؟(اطلاع دارم که دوره های آمادگی ازمون، ۶ماه تا یکسال زمان می‌بره)
  لطفاً راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   منابع و کتاب‌ها لزوماً گواه و نشان دهنده صحیح سطح ما نیست، شما می‌توانید در آزمون تعیین سطح یا ترجیحاًٌ ماک ( تست آزمایشی آیلتس ) شرکت کنید تا سطح خودتان را بدانید.
   بهترین پیشنهاد است که شما تا آخرهای سطح B2 سطح خودتان را برسانید و سپس برای دوره‌های آیلتس شرکت کنید. این بدین معنی است که شما باید سطح زبان جنرال خودتان را به سطح بالا برسانید و سپس برای آیلتس اقدام کنید.

 121. سینا گفت:

  سلام.خواستم بدونم بدون رفتن به آموزشگاه هم میشه برای آزمون آیلتس آماده شد؟؟و اگر میشه چه‌منابعی باید تهیه کنم و چه مدت طول میکشه تا خودم رو برای آزمون آماده کنم؟

 122. اسما گفت:

  مطالب خیلی مفید بود
  بعد از امتحان دادن آزمون مدرک چند وقت بعدش به دستمون میرسه؟

 123. الهام گفت:

  برای اینکه مدرک ایلتس بگیری باید چجوری درس بخونی یعنی اولویت بندیت چی باشه…؟
  مثلا اول گرامر یا لغات…؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید همه مهارت‌های ۴ گانه و لغت و گرامر را با هم پیش بروید.
   در صورتی که سطح زبان بالایی ندارید و نمی‌دانید که چه منبع یا چه کتابی را بخوانید، بهترین پیشنهاد این است که به یک آموزشگاه معتبر مراجعه کنید و در کلاس عمومی شرکت کنید.

 124. یاسمین گفت:

  سلام ببخشید درسته که میگن قبل از ۱۸ سال مدرک آیلتس گرفتن دیگه نیرز به تمدید ۲ ساله نداره و مادام العمر هست؟

 125. مسعود گفت:

  سلام وقت بخیر بنده ۱۵ ساله هستم و از ۹ سالگی درحال تدریس در موسسه سفیر در ساوه هستم و الان هم مقطع من teen11 هستش میخواستم بدونم میشه راهنمایی کنید که برای گرفتن مدرک آیلتس باید حدودا در چند سال دیگر شرکت کنم و چه کارهایی را انجام دهم تا بتوانم مدرک را دریافت کنم و نمره‌ی خوبی کسب کنم

 126. شقایق گفت:

  سلام من میخوام ازمون ایلتس بدم برای اینکه بتونم ۷.۵ بگیرم .باید از کجا شروع کنم؟بالفرض که زبان هم درحد صفر باشه.لطفا راهنمایی کنید وبگین که باید از کجا وچجوری شروع کنم؟

 127. عباس عابدینی گفت:

  باسلام وعرض ادب
  لطفا بفرمایید زمان برگزاری آزمون چه وقت است؟
  ممنونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در طول سال چندین و چندین بار این آزمون برگزار می‌شود.
   می‌توانید به سایت مراکز و سنترهای آزمون آیلتس مراجعه کنید و از رزوها و شرایط رزو آنها بهره‌مند شوید.

 128. air گفت:

  سلام
  گرفتن مدرک آیلتس یا تافل ربطی به دیپلم داشتن یا نداشتن داره؟
  چون من دیپلم ندارم و دوست دارم مدرک زبان بگیرم و می‌خوام بدونم با داشتن مدرک زبان(آیلتس یا تافل) میشه کار کرد توی آموزشگاه ها ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نه ربطی ندارد و شما مشکلی بابت دریافت آزمون‌های رسمی مانند آیلتس یا تافل نخواهید داشت ولی خب باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اعتبار این آزمون‌ها ۲ سال است.

 129. لاله گفت:

  سلام بر شما
  کسی که خیلی زبان بلد نیست و می خواد آیلتس شرکت کنه و آزمون بده از کجا باید شروع کنه تا بتونه آیلتس قبول بشه و نمره ۷ رو دریافت کنه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شرکت در کلاس‌های گروهی و عمومی زبان انگلیسی.
   در این مورد زیاد به خودتان سخت نگیرید. نزدیک‌ترین آموزشگاه به خانه‌تان را مشخص کنید و در کلاس‌های آن شرکت کنید.

 130. مهلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان کلاس دهم هستم و به طور جدی تصمیم گرفتم که در ۳سال دیگه آیلس بگیرم و رشتم تجربی هست و میخوام در دانشگاه دامپزشکی بخونم. میشه لطفا منو راهنمایی کنین و بگین در ۳سال میتونم قبول بشم یا نه؟ و اینکه برای رفتن به دانشگاه دامپزشکی کانادا بعد از دیپلم نیاز به بورسیه هست یا نه؟ میتونم بدون کنکور فقط با آیلتس برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مور دریافت آیلتس این زمان مناسب است. شما باید تلاش کنید تا سطح خودتان را مشخص کنید و بعد از آن بتوانید منابع سطح مناسب خودتان را مطالعه کنید. برای اینکار می‌توانید به یک آموزشگاه معتبر یا استاد باسواد مراجعه کنید و تعیین سطح بدهید.
   در مورد کانادا هم عرض کنم که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی بسیار کم است و شما باید برای مقاطع بالاتر برای کانادا اقدام کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت نمره خوب برای آیلتس یا تافل در طی ۳ سال وجود دارد ولی خب باید خیلی خوب تلاش کنید.
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در کانادا وجود ندارد.
   شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا اقدام کنید.

 131. نیوشا گفت:

  مطالب عالی بود فقط اینکه ببخشید من یه سوال داشتم اگه من خودم مدرک آیلتس داشته باشم و همسرم نداشته باشه میتونیم باهم مهاجرت کنیم یا حتما داشتن مدرک آیلتس برای ایشون هم الزامیه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دریافت شما متفاوت است.
   اگر برای مقاطع بالاتر مانند دکترا اقدام کنید، در اکثر مواقع نیازی به مدرک همسر شما نیست و همسر شما به عنوان همراه خواهد بود.

 132. مهلا گفت:

  خیلی ممنون از پاسخگوییتون
  فقط با آیلتس و دیپلم میتونم برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید به سایت دانشگاه سر بزنید که چه نمره‌ای و چه آزمونی را قبول می‌کنند ولی در حالت کلی هر دو آزمون تافل یا آیلتس و برخی از دانشگاه‌ها دولینگو را هم قبول می‌کنند.

 133. اکبری گفت:

  میشه درصورت نگرفتن نمره خوب دوباره شرکت کرد در ازمون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی مشکلی نیست و می‌توانید چندین و چند بار شرکت کنید ولی خب باید هزینه آزمون را پرداخت کنید.

 134. عسل گفت:

  سلام خسته نباشید امکانش هست در مورد ایلیس توضیح بدید که چجوری بگیریم؟ باید حتما کلاس حضوری بریم ؟ چجوری هستش

 135. A گفت:

  سلام
  من در پروسه ی یادگیری زبان هستم گرامر و لیسینگم بد نیست ولی خیلی خوب هم نیست فقط لغت زیاد بلد نیستم . می توانم در کمتر از ۷ ماه آیلتس ۵.۵ بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره ۵.۵ آیلتس نمره زیاد چندان سختی نیست ( بجز رایتینگ) و می‌توانید نمره خوبی بگیرید.
   پیشنهادم این است که از یک استاد کمک بخواهید تا از شما برای هر ۴ مهارت آزمان آزمایشی استاندارد آیلتس بگیرد و سپس فاصله خودتان تا نمره ۵.۵ را حساب کنید و زیر نظر یک استاد زبان بخوانید.

 136. A گفت:

  سلام
  من در پروسه ی یادگیری زبان هستم گرامر و لیسینگم بد نیست ولی خیلی خوب هم نیست. فقط لغت زیاد بلد نیستم. امکان دارد که در کمتر از ۷ ماه آیلتس ۵.۵ بگیرم؟

 137. Hesam گفت:

  سلام خسته نباشین من الان کلاس نهمو میخونم و بعد از تموم کلاس نهمم رشته هنرو شاخه سینمای بازیگری رو ور میدارم و من میخوام بعد از تموم پایه دوازدهم دانشگاهمو تو آمریکا بخونم انگلیسیمم‌خوبه تو کلاس ۱۸میگرم تو انگلیسی من به چند خارجی هم صحبت کردم به انگلیسی میخواستم ازتون بپرسم که برای رفتن به دانشگاه آمریکا بازیگری باید کدوم از آیلتس رو بخونم و میشه من بعد از تموم کردن دوره ی دانشگاهی مشغول به شغل بازیگری شم تو آمریکا اگه کمکمون کنین ممنون میشم

 138. مهرزاد گفت:

  سلام ببخشید من دهم هستم و برای پایان سال دهم قصد مهاجرت به آلمان دارم میشه راهنماییم کنید.* از کودکی تا الان دارم کلاس زبان میرم و تسلط زیادی دارم )

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما بتوانید معدل بالای ۱۸ داشته باشید و مدرک زبان آلمانی در سطح C1، می‌توانید شانس برای دریافت بورسیه آلمانی داشته باشی.

 139. مهرزاد گفت:

  در رابط با مدارس انگلیسی داخل آلمان باید آیلتس چند داشته باشی ؟؟
  ممنون که به سوال قبلیم پاسخ دادین ممنون از سایت خوبتون

 140. Delaram گفت:

  سلام . من امسال دیپلم گرفته ام و قصد دارم که برای دانشگاه به امریکا برم. دیپلم زبان هم گرفتم. اگر بتونم نمره ی خوبی در ایلتس کسب کنم میتونم در امریکا و در دانشگاه تحصیل کنم یا خیر؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای کارشناسی از آمریکا وجود ندارد. شما می‌توانید یا برای مقاطع بالاتر مثل دکترا اقدام کنید یا اینکه برای کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند نروژ، ایتالیا، فرانسه یا آلمان اقدام کنید.

 141. وجود گفت:

  سلام خسته نباشید. من ۱۴ سالمه و الان دقیقا ۴ سال و نیمه که دارم زبان رو در اموزشگاهی کار میکنم اموزشام چند ماه پیش تموم شد و الان در هر چهار مهارت اسپیکینگ رایتینگ لیسنینگ و ریدینگ از نظر خودم عالی هستم. خواستم بدونم من با این سن میتونم ازمون بدم یا باید منتظر رسیدن به سن قانونیش باشم؟ و اینکه اگر در ازمون نمره ی پایین بگیرم امکان شرکت دوباره هست؟ ازمون به صورت گروهی گرفته میشه یا انفرادی؟ و برای تدریس در اموزشگاه ها نیاز به این مدرک هست یا نه؟ و اخرین سوالم هم اینه که از نظر شما پر در امد ترین شغلی که مربوط به زبان انگلیسی باشه در ایران چیه؟🤔 خیلی ممنون ❤️

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ۱- شما می‌توانید در آزمون شرکت کنید ولی خب چه مزیتی برای شما دارد؟ با توجه به اینکه باید هزینه زیادی را صرف کنید و اعتبار آن ۲ ساله است.
   ۲- بلی می‌توانید با پرداخت هزینه دوباره شرکت کنید.
   ۳- آزمون گروهی است و برای شناخت بیشتر در مورد آزمون آیلتس می‌توانید به نوشته‌های داخل سایت مراجعه کنید.
   ۴- بستگی به آموزشگاه دارد، بعضی از آموزشگاه‌ها درخواست می‌کنند.
   ۵- به نظرم پول زیاد مهم نیست، خوبه که پول خوبی داشته باشه ولی خوب هم است که از کارت لذت ببری و خوشحال باشی. ( کارهایی مانند تدریس، ترجمه و …)

 142. هانیه گفت:

  من فوق لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی درمانی از تهرانم و میخوام وارد مقطع کارشناسی پرستاری در سوئد بشم و خیلی وقته زبان کار نکردم به نظر شما برای گرفتن مدرک آیلتس چه مدت باید زمان بذارم و اگر خودم به تنهایی بخوام بخونم چه کتابهایی بهم پیشنهاد میکنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما در وهله اول بدانید که در چه سطحی هستید و در وهله بعد اینکه چه نمره‌ای می‌خواهید.
   به نظر من تلاش کنید تا با یک استاد خوب در ارتباط باشید و از راهنمایی و مشاوره آن بهره‌مند شوید.
   در صورتی که سطح پیشرفته ندارید و زمان کافی ندارید، به شدت پیشنهاد می‌کنم که با یک استاد پیش بروید، چون در سرعت یادگیری و انرژی شما بسیار تاثیرگذار است.

 143. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجو رشته دندان هستم
  صرفا جهت علاقه دوست دارم مدرک تافل و ایلس رو بگیرم میخواستم بدونم برای گرفتن نمره بالا(از این جهت میگم که از یه حد به بالا نیاز به تکرار مجدد آزمون نیست) چه مدت باید وقت بگذارم ؟ممنون ازتون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در هر حالت اعتبار تافل یا آیلتس ۲ سال است و شما باید سنجش و گرفتن پذیرش و … باید دوباره امتحان بدهید.
   شما باید سطح فعلی خودتان را مشخص کنید و بدانید در چه سطحی هستید و سپس نمره مورد نظرتان را هم مشخص کنید تا بدانید که چقدر زمان نیاز دارید تا بتوانید به نمره مطلوب خودتان برسید.

 144. Ali گفت:

  در طول یک سال میشه چند بار امتحان آیلتس داد؟ یا اینکه باید اعتبار دو سالش تموم بشه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید قبل از تمام شدن مدت اعتبار آزمون خود امتحان دهید و مشکلی بابت تعداد ندارید ولی خب این نکته را باید مد نظر داشته باشید که هر آزمون هزینه بالایی دارد.

 145. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید و ممنون بابت مطلب مفیدتون

  من الان در حال شروع کردن تاچ استون ۳ هستم به صورت نسبی چه میزان مطالعه نیاز دارم و چند کتاب و چه کتاب های رو باید بخونم که بتونم در آزمون نمره بالایی کسب کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   کتاب تاچ استون ۳ در حد اینترمدیت است و شما باید تلاش کنید که سطح خودتان را به سطح آپراینترمدیت و سپس ادونس برسانید و سپس کلاس‌ها و دوره‌های مربوط به آیلتس یا تافل را بگذرانید و سپس بتوانید نمره خوب کسب کنید.
   زمان نمی‌توان گفت، چون به خیلی از پارامترها بستگی دارد ولی تصور می‌کنم بیشتر از ۱ سال زمان نیاز خواهد داشت.

 146. علی زمانی گفت:

  ببخشید یک سوال مهم دارم آیا میتوان یک مدرک داشته باشیم و یک مدرک تافل

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی خب هر ۲ یکسان است و نیازی به ۲ مدرک نیست.
   چون شما باید یک هزینه آزمون دهید و زمان زیادی را برای کسب آمادگی در کلاس‌های آیلتس و تافل بگذرانید.
   وقتی یک مدرک برای کافی است، چه نیازی به ۲ مدرک است؟

 147. علی زمانی گفت:

  ببخشید یک سوال دیگر آیا می‌توانیم یک مدرک آیلتس جنرال و یک مدرک آیلتس آکادمیک بگیریم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی مشکلی نیست ولی خب نیازی نیست.
   چون شما به یک مدرک نیاز دارید. یا مدرک جنرال یا آکادمیک و برای دریافت ۲ مدرک شما باید هم هزینه بیشتر صرف کنید و هم اینکه زمان زیادی را جهت آشنایی و … صرف کنید.

 148. تامارا گفت:

  سلام و روز بخیر
  من حدودا چهار ترم دیگه دارم تا مقطع کارشناسی خودم رو توی رشته معماری و طراحی داخلی دکوراسیون تموم کنم.ترجیحم توی مهاجرت به آمریکا بود که با توجه به شرایط شانسش بسیار کم شده.قصد دارم برای مقطع ارشدم مهاجرت کنم و ادامه رو بگذرونم و کنارش کارم رو هم انجام بدم.از زبان واقعا جز دوران مدرسه هیچ تجربه ای ندارم.دانشگاهی که میخونم آزاد هست و مدرک بین المللی داره.یکی از سوال هام این هست با توجه به نمرات خوبم،و اینکه تازه آموزشگاه زبان برای آیلتس ثبت نام کردم و رزومه ام شانسی برای آمریکا دارم؟و دومین سوالم اینه که برای رشته ی من امکان تحصیل رایگان هست و به چه صورت

  متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان تحصیل رایگان برای آلمان و ایتالیا وجود دارد. برای آمریکا یک مقدار هزینه بیشتر است و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که برای این مقطع یعنی ارشد تحصیل رایگان تضمینی نیست. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید.

 149. تامارا گفت:

  و اینکه از لحاظ مالی و مادی اصلا سطح بالا نیستم برای همین دنبال کشوری کم هزینه در عین حال قابل پیشرفت برای خودم و رشتم هستم.یا تحصیل رایگان برای مقطع ارشدم

 150. ثمین گفت:

  به نظر من قسمت لیسنینگ خیلی سخته باید چندین بار گوش بدی تا بفهمی و فایل صوتی اون گوینده باید اروم حرف بزنه تا بفهمیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی لیسنینگ نیاز به تمرین زیاد دارد ولی خب نکته امیدوار کننده این است که این مهارت خیلی سریع نسبت به مهارت صحبت کردن و نوشتن رشد می‌کنند.
   لطفاً در اینترنت روش ترانسکرایب را جستجو کنید، این روش به شما خیلی کمک می‌کند تا بتوانید مهارت گوش دادن خودتان را بهبود ببخشید.

 151. Yasna گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون بابت مطالب مفیدتون
  میخواستم بدونم امکانش هست دوره های امادگی آیلتس به صورت فشرده انجام بشه؟
  من برای مهاجرت تحصیلی به این مدرک نیاز دارم و میخوام هرچه سریعتر این مدرکو دریافت کنم. یا امکانش هست خودمون بخونیم و فقط آزمون رو بدیم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی خب استادهای مختلف پیشنهاد می‌کنند در صورتی که سطح شما پایین‌تر از سطح پیشرفته است، اقدام به مطالعه خودخوان نکنید به ۲ دلیل
   ۱. زمان بسیار زیادی می‌خواهد.
   ۲. شخصی باید کنار شما باشد تا اشکالات شما را برطرف کند و این با حضور استاد اتفاق می‌افتد.
   در وهله اول شما باید سطح خودتان را مشخص کنید و سپس نمره‌ای را که می‌خواهید و در نهایت مشخص کنید که چقدر زمان دارید، متد یادگیری شما چیه، از چه منابعی استفاده می‌کنید و … تا زمان تقریبی به دست بیاد.

 152. حدیث گفت:

  سلام وقت بخیر؛
  من ۱۶ سالمه و ۶ ساله تو آموزشگاه زبان میخونم و سطحم متوسطه . قراره از طرف اموزشگاه دوره های پری آیلتس و آیلتس رو بخونیم که خیلی زمان بره و مدرکش هم معتبر نیست . قصد دارم حداقل تا ۷ ماه دیگه مدرکم رو گرفته باشم چون میخوام بعدش برای کنکور بخونم .. میخواستم بدونم با این سطح میتونم برم کلاس های مجازی دانشگاه تهران و اونجا مدرک آیلتس‌م رو بگیرم یا آموزشگاه بمونم و ادامه بدم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین 🌸

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته‌ای است که شما باید تصمیم بگیرید. اگر از آموزشگاه خودتان راضی هستید، آموزشگاه خودتان را ادامه دهید ولی اگر راضی نیستید، می‌توانید در یک آموزشگاه دیگر حضوری یا آنلاین ادامه تحصیل دهید.
   نکته‌ مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که شما نیازی به مدرک آیلتس برای ادامه تحصیل برای لیسانس ندارید، چون شما بعد از اخذ مدرک دیپلم می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید که برای آن نیاز است تا معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و مدرک زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید.

 153. شایان گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای ولی پور متن خوبی رو نوشته بودید و خارق‌العاده بود ولی در مورد یک بخشیش یک سوالی داشتم
  اگر بخوام از صفر (مبتدی هستم) انگلیسی رو شروع کنم تا رسیدن به آیلتس با نمره بالای ۷ حدودا با استفاده از آموزشگاه و خصوصی هرکدومش طبق تجربه شخصی خودتون حدودا چه مدت طول میکشه که خودمو برسونم؟
  و در حال حاضر ۱۸ سالمه و برای مهاجرت برای چند سال دیگه برای فوق لیسانس در کشور آلمان به زبان انگلیسی میخواستم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این نوشته برای شما مناسب بود.
   در واقع شایان عزیز نمی‌توان به صورت دقیق به این سوال جواب داد، چون این بستگی به موارد بسیار زیادی است ولی در حالت کلی می‌توان تصور کرد که با تلاش مداوم و روزانه طی ۲ سال به سطح مناسب برسید.
   به شدت توصیه می‌کنید که در کلاس شرکت کنید، چون به شما کمک خواهد کرد که به روز باشید، صحبت کنید و اشکالات خودتان را از استاد بپرسید.

 154. محمد شریفی گفت:

  سلام من الان سال دوم دانشگاه هستم، در آزمون تعیین سطح هم شرکت کردم و سطحم َA2 بود میخواستم بدونم
  که میتوانم در عرض ۱/۵ سال بتوانم به نمره ۷/۵ تا ۸ برسم؟ زمان مناسبی هم برای مطالعه در هفته دارم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   الان نمره آیلتس شما در حد ۴ است، به نظر من با ادامه دادن و تلاش خیلی زیاد امکانپذیر است. مهم‌ترین پیشنهاد به عنوان یک دوست به شما این است که تلاش نکنید که خودخوان بخوانید، تلاش کنید که در یک کلاس یا آموزشگاه معتبر شرکت کنید و براساس برنامه آنها پیش بروید چون در این صورت می‌توانید سریغ‌تر پیشرفت کنید.

 155. درسا هدایتی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم بدونم قبل اینکه بخوام آیلتس رو شروع کنم لازمه زبانم در سطح خاصی باشه ؟ یعنی ابتدا باید دوره‌های اموزش زبان در آموزشگاه‌های سطح شهر رو بگذرونم ؟

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا درمورد کلاس های زبان از موسسات زبان پرس وجو کنید ولی در حالت کلی بهترین پیشنهاد این است که شما سطح خودتان را به سطح ادونس یا نزدیک سطح B2 برسانید تا بتوانید در کلاس‌های آیلتس شرکت کنید و نتیجه مطلوب را کسب کنید.
   شما باید زبان عمومی خودتان را تقویت کنید و سپس در کلاس‌های آیلتس شرکت کنید. در صورتی هم که اطلاع دقیقی از سطح خودتان ندارید، می‌توانید در یک آزمون آزمایشی یا همان ماک شرکت کنید یا در یک تعیین سطح آموزشگاه معتبر شرکت کنید.

 156. rahel گفت:

  سلام من دیبلم زبانم رو گرفتم برای تدریس کدوم راه بهتر. استخدام داره ؟کنکور بدم و رشته زبان رو بخونم یا دوره ttcشرکت کنم و بعد برم سراغ ازمون تافل یا ایلتس .

 157. باران گفت:

  سلام من دیبلم زبان گرفتم برای استخدام کدوم راه بهتره؟شرکت در دوره ttcوبعد ازمون تافل یا ایتس یاکنکور بدم دانشگاه زبان بخونم؟

 158. سیما گفت:

  سلام من مدرک دیپلم رو گرفتم میخوام بدونم برای تدریس و استخدام آسون تر کدوم روش بهتره برم دوره ttcرو ببینم و بعد ازمون آیلتس یا تافل یااینکه کنکور بدم برم دانشگاه زبان بخونم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که شما در دانشگاه تحصیل کنید، درگیری و تعامل شما با زبان انگلیسی بیشتر خواهد بود که در نتیجه تسلط بیشتری خواهید داشت و متخصص‌تر خواهید بود.

 159. جابر پیله کوهی گفت:

  سلام، وقت شما بخیر دوست محترم، زبان انگلیسیم در حد متوسط به پایین هست و جملات رو تقریبا میفهمم و تقریبا هم صحبت کنم، اما دایره لغاتم خیلی خیلی زیاد نیست، حدود سه ماه قبل یک کلاس آنلاین خصوصی با یک استاد از سایت اتیچر برداشتم، کتاب تاچ استون رو از کتاب دومش (۲ از ۴ کتاب) شروع کردیم و تموم شد. بعلاوه اینکه دو هفته ای میشه یه کلاس آنلاین آیلتس رو هم شروع کردم، پیش بردن هر دو مشکل هست، اینکه گفتین حداقل یک سال زبان عمومی رو کار کنیم و بعدش کلاس آیلتس بهتره یا اینکه همراه با دوره آیلتس میشه به هدف رسید، هدفمم کسب نمره آیلتس متووسط( ۶/۵ تا ۷ ) هست.

 160. lotus snow گفت:

  من پایه ۱۲ هستم و زبانم خیلی ضعیفه در کل چیزی بلد نیستم ایا فرصت کافی برای یادگیری دارم چون میخوام برای تحصیل به خارج برم ؟

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله هرچه زودتر باید اقدام کنید و فراگیری زبان رو شروع کنید.
   بهترین پیشنهاد به شما این است که در یک آموزشگاه معتبر یا توسط یک مدرس متخصص تعیین سطح بدهید و سطح خودتان را مشخص کنید و نمره مورد نظر خودتان را مشخص کنید و سپس براساس سطح خودتان در یک آموزشگاه معتبر در کلاس‌‌های عمومی شرکت کنید.

 161. walya گفت:

  سلام، متشکرم از سایت خوبتون، یک سوالی داشتم من ۱۹سالم هستش و دیپلمم رو گرفتم میخواستم بدونم اگه بخوام در دانشگاه های لندن درخواست بفرستم آیا حتما باید دوره کارشناسیم رو در کشور دیگری بگذرونم؟ چون از یکی از پاسخ هاتون اینجوری متوجه شدم. من هنوز آیلتس نگرفتم فقط شش ماه یک دوره انلاین انگلیسی رو گذروندم که منبعش کتاب های american english بود الان کمی میتونم انگلیسی حرف بزنم. با این اوصاف بنظرتون باید برای دانشگاهم کشور دیگری درس بخونم و همزمان برای آیلتس اماده بشم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   قبولی در دانشگاه‌های لندن تا حدی سخت است ولی باید تلاش کنید و ناامید نشوید. مهم نیست که لیسانس را در خارج از کشور بخوانید، می‌توانید در ایران هم لیسانس بخوانید. نکته مهم این است که تلاش کنید تا نمره معدل و زبان خوبی داشته باشید.
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا بیشتر است و نکته پایانی این است که برای اینکه بدانید هر دانشگاه انگلیس چه نمره‌ای و شرایطی را درخواست می‌کنند، باید به سایت دانشگاه سر بزنید.
   پیشنهاد می‌کنم که سطح زبان خودتان را تا سطح پیشرفته برسانید و سپس برای کلاس‌های آیلتس شرکت کنید. بهترین پیشنهاد شرکت در کلاس‌های عمومی و گروهی است.

 162. صدرا علیپور گفت:

  سلام خسته نباشید .ببخشید یک سوال داشتم .من نزدیک به ۷ سال هستش به زبان میرم از سن ۸ سالگی شروع کردم الان هم ۱۵ سالمه و سطح من در کانون زبان ایران high 2 یا می توانیم بگوییم بعد از ۱۳ ماه advance را تموم می کنم . سوال من این است که الان من می تونم به ازمون های شبیه ساز ایلتس شرکت کنم . منظور سطح من کافی است یا بعد از اتمام advance این کا را انجام بدهم ؟ لطفا راهنمایی بکنید . ممنون متشکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا در آزمون‌های شبیه ساز یا همان ماک آیلتس شرکت کنید، پیشنهاد می‌شود که ابتدا به سطح C1 یا پیشرفته برسید و سپس در دوره‌های آمادگی آیلتس شرکت کنید و در نهایت ماک بدهید، مگر اینکه بدون آمادگی دوره‌های آیلتس می‌توانید امتحان ماک بدهید که بخواهید فقط سطح زبان خودتان را محک بزنید.

 163. Goli گفت:

  سلام ببخشید من پایه دوازدهم هستم و دیپلم زبان دارم خواستم بدونم که برای من مدرک آیلتس بهتره یا تافل
  و میخوام داروسازی بخونم و برای تخصص به خارج مهاجرت کنم
  و مدرک آیلتس و تافل چون ۲ سال اعتبار دارند من اگر زودتر اقدام کنم تا ۲ سال به خارج نرم دیگه اعتبارش از بین میره برای همیشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد تافل یا آیلتس باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید که ببینید کدام یک را قبول می‌کنند؟ البته اکثر دانشگاه‌های دنیا هر ۲ را قبول می‌کنند. در مورد داروسازی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای این رشته کم است.
   بلی بعد از ۲ سال اعتبار ندارد و شما باید دوباره آزمون دهید.

 164. Eli گفت:

  سلام و عرض ادب.
  ممنون از شما.
  بنده ۲۱ سال دارم.تجربه ۲ سال تدریس زبان انگیسی را نیز در کارنامه دارم. 🙂
  هنوز کارشناسی تمام نشده، منتها میخوام که در وقت های آزاد، روی این آزمون کار کنم…
  منتها نمیدونم چطور و از کجا و اصلا از چه منبعی…
  ممنون میشم که اینجانب رو راهنمایی بفرمائید.
  پیشاپیش از وقتیکه که قرار میدهید، سپاس گزارم. 🌷🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما در ابتدا باید زبان عمومی خودتان را تقویت کتید و در نهایت وارد پروسه آیلتس شوید.
   پیشنهاد می‌کنیم که تا سطح پیشرفته زبان خودتان را تقویت کنید و سپس در کلاس‌های آمادگی آیلتس اقدام کنید.

 165. Shishi گفت:

  سلام. من ۱۳ سالمه و به خاطر کرونا مجبور شدم انگلیسی و ترک کنم الان چیز زیادی نمیدونم فقط در حد کتاب کلاس هفتم
  میخوام در ایلتس شرکت کنم
  گفتن وقتی ۱۵ سالت شد میتونی شرکت کنی
  و گفتن توی زمان ۱ سال در کلاس ها شرکت میکنی و اخرش یک ازمون میدی نمره قبولی و کسب کردی مدرک میگیری
  من اطلاعات کافی نیست میشه بگید این اطلاعات درست هست یا اینکه من باید یه مدرک داشته باشم تا بتونم شرکت کنم توی ایلتس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم برای دریافت اطلاعات صحیح و مشاوره به یک استاد مورد اعتماد یا یک آموزشگاه سر بزنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

 166. .. گفت:

  سلام. من ۱۳ سالمه و به خاطر کرونا مجبور شدم انگلیسی و ترک کنم الان چیز زیادی نمیدونم فقط در حد کتاب کلاس هفتم
  میخوام در ایلتس شرکت کنم
  گفتن وقتی ۱۵ سالت شد میتونی شرکت کنی
  و گفتن توی زمان ۱ سال در کلاس ها شرکت میکنی و اخرش یک ازمون میدی نمره قبولی و کسب کردی مدرک میگیری
  من اطلاعات کافی نیست میشه بگید این اطلاعات درست هست یا اینکه من باید یه مدرک داشته باشم تا بتونم شرکت کنم توی ایلتس ؟
  من میخوام انگیسی سریع تر از آموزشگاه یاد بگیرم چون تا ۱۵ سالگی که میتونم شرکت کنم فقط ۸ ترم میتونم بخونم که اونم خوبه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اعتبار مدرک آیلتس ۲ سال است و در صورتی که شما نتوانید در این ۲ سال مدرک خودتان را به موسسه مورد نظرتان ارائه دهید، اعتبار آن از دست خواهد رفت و به درد نخواهد خورد.
   برای دریافت مدرک آیلتس هم باید سطح زبان شما در سطح C1 یا همان پیشرفته باشد و سپس در کلاس‌های آمادگی آیلتس ثبت‌نام کنید تا با نحوه جواب به سوال‌های آزمون آشنا شوید.
   شما در حال حاضر باید سطح زبانی خودتان را بدانید و با یک استاد مشورت کنید که چقدر زمان نیاز است تا به بتوانید در آزمون شرکت کنید و نمره مورد نظرتان را کسب کنید.
   نکته پایانی این است که چرا می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید و نمره به دست بیاورید؟
   چون اگر شما بخواهید بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید که نیازی به دریافت مدرک آیلتس نیست و شما باید مدرک زبان کشور مقصد را دریافت کنید.

 167. Ali ebrahimi گفت:

  یکی از بهترین روشهای یادگیری هر زبانی، گوش دادن به فایلهای صوتی و نوشتن جملات است.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی این روش با نام transcribe شناخته می‌شود و برای افزایش مهارت لیسیینگ و البته تا حدی رایتینگ شما مفید است.

 168. شیرین گفت:

  من ۲۱ سالمه انگلیسی بلد نیستمو میخوام شروع کنم برای گرفتن مدرک آیلتس برای زندگی و گرفتن ویزای کار در آلمان بنظرتون کافیه انگلیسی یاد گرفتن؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه ما در زمینه کاری تخصصی نداریم ولی تجربه کم نشان می‌دهد که برای دریافت ویزای کاری در آلمان شما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید و به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.
   با یک جستجو در گوگل می‌توانید جواب خودتان را پیدا کنید.

 169. raha گفت:

  سلام خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون
  من قصد ادامه تحصیل در المان رو دارم ولی سال دوازدهم رو نخوندم.معدل سال دهم و یازدهم من بالای ۱۷هستش. اگر من در مدارس بزرگسالان پایه دوازدهم رو بخونم مشکلی برای ادامه تحصیل در کشور های خارجی برام پیش میاد؟؟ و اینکه من علاقه زیادی به سیستم اموزشی المان دارم . باید زبان المانی رو بخونم اول یا زبان انگلیسی؟؟ بعد در چه حد باشه؟b1یاb2؟؟
  بعد من یک یا دوسال گپ تحصیلی دارم چون امسال رو نخوندم و اگه بخوام بخونم یه سال عقب میفتم و میخام سال بعد زبان بخونم.
  با این شرایط میتونم بورسیه بگیرم؟؟ و در اخل شرایط بورسیه گرفتن رو میفرمایین؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی بابت معدل ندارید، در مورد مدرسه هم مشکل چندانی نخواهید داشت.
   برای مقطع لیسانس شما باید زبان آلمانی یاد بگیرید و نیازی به زبان انگلیسی نیست. نمره b2 یا c1 باید داشته باشید تا شانس خوبی برای پذیرش داشته باشید.
   در مورد گپ تحصیلی هم ممکن است دچار مشکل شوید، چون سن خیلی مهم است ( هر چند محدودیت سنی وجود ندارد ولی سن بالا شانس شما را کاهش می‌دهد )
   تلاش کنید که هر چه سریع‌تر مدرک زبان آلمانی و دیپلم خودتان را دریافت کنید.

 170. حسنا گفت:

  سلام .خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبتون.
  من مدرک کانون زبان رو دارم.برای مهاجرت ایلتس رو پیشنهاد میکنین یا تافل؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما در وهله اول باید مدرک مورد نیاز دانشگاه مورد نظرتان را بدانید و بعد انتخاب کنید. در ضمن می‌توانید تفاوت‌های این دو آزمون را درک کنید تا بدانید که کدام آزمون برای شما مناسب است. در ضمن اکثر دانشگاه‌های معتبر دنیا هر ۲ آزمون را قبول می‌کنند و مشکلی ندارند.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این ۲ آزمون بدانید، می‌توانید به نوشته زیر مراجعه کنید.

   تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 171. حسنیه گفت:

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید ی سوال داشتم !
  من قصد ادامه تحصیل در کانادا رو دارم باید در آیلتس آکادمیک شرکت کنم یا جنرال ؟

 172. Helia گفت:

  سلام وقتتون بخیر، من الان دوازدهم هستم و تا چند وقت دیگه مدرک دیپلمم رو دریافت میکنم و علاقه دارم که در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی بخونم خواستم بپرسم نمیشه در ایران من مدرک مترجمی رو بگیرم و برای یک رشته دیگه در کشوری مثل کانادا اقدام کنم؟
  (البته در صورتی که آیلتس آکادمیک رو گرفته باشم)

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته اصلی را مد نظر داشته باشید که تغییر رشته شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی را به شدت کاهش می‌ذهذ.

 173. aida گفت:

  سلام وقت خوش ممنونم از مطالب خوبتون ، ببخشید من تازه کلاسهای ترمیک قبل آیلتس شروع کردم میخواستم بدونم من اگه مدرک آیلتس بگیرم میتونم بورسیه برای خارج کشور داشته باشم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نمره آیلتس از مدارک مورد نیاز دانشگاه مورد نظرتان باشد، بلی می‌توانید.
   ولی مدارک دیگر هم نیاز است. مانند نمره معدل، مقاله در مقاطع بالاتر که باید به این موارد هم دقت داشته باشید.

 174. مهدی قادری گفت:

  با سلام بنده دانشجوی دکتری هستم و از نظر دایره لغات فکر میکنم اوضواع خوبی داشته باشم قصد مهاجرت دارم و به راهنمایی شما جهت کسب مدرک آیلس نیاز دارنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد ما اینه که به یک آموزشگاه یا معلم کاربلد مراجعه کنید، تا بتوانید تعیین سطح بدهید و سطح خودتان را مشخص کنید و براساس آن برنامه‌ریزی کنید.

 175. Xahra گفت:

  سلام خسته نباشید ، برای کسب و کاری مثل تدریس زبان انگلیسی یا مترجمی ، مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تسلط بیشتر مد نظر است و البته به بستگی به بازار هدف و مشتریان شما هم دارد.
   برای مثال اگر شما می‌خواهید زبان جنرال و عمومی تدریس کنید، مهم نیست و تسلط مهم‌تر است ولی اگر برای آیلتس یا تافل می‌خواهید تدریس کنید، بهتر است مدرک همان را بگیرید.

 176. افتاب گفت:

  سلام روزتون بخیر من ۱۶ سالمه و امسال میرم کلاس یازدهم و زبانم خیلی ضعیفه و میخام از صفر شروع کنم و کلاس برم و در طول روز شاید بتونم ۱ ساعت یا ۲ ساعت تمرین کنم و میخام برای ارشد رشته مهندسی کامپیوتر برای کشور کره درخاس بدم ب نظرتون چ مدت طول میکشع ک سطح زبانم ب حدی برسه که بتونم ایلتس ۶.۵ بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به نظرم خیلی نمی‌توان زمان دقیق یا حتی تقریبی گفت، چون واقعاً به پارامترهای زیادی بستگی دارد.
   در صورتی که بتوانید هر روز ۱-۲ ساعت مطالعه کنید و یک دوره یا استاد خوبی را پیدا کنید، می‌توانید تا ۲ سال به یک سطح خوب برسید و سپس برای آزمون آیلتس آماده شوید.

 177. سپیده گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان ارشد روان شناسی هستم و قصدی برای مهاجرت ندارم اما دوس دارم که مدرکی مثل تافل یاایلتس رو داشته باشم ،ایا اگ قصد مهاجرت نداریم داشتن این مدرک بیهودست؟و برای من کدوم بهتره؟آیلتس اکادمیک یا جنرال؟و اینک فعلنه قصد مهاجرت ندارم ممکنه بعدا پیش بیاد بهترنیست ازاول مدرکی رو بگیرم که برای مهاجرت هم مناسب باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای شما پیشنهاد نمی‌شود. چون اعتبار تافل و آیلتس ۲ ساله است و اگر در این مدت نتوانید مهاجرت کنید، بی فایده است.
   آیلتس جنرال برای ادامه تحصیل و آکادمیک برای موقعیت شغلی مناسب است.

 178. Ali گفت:

  سلام من ۱۷سالمه و تا کلاس دهم رشته ریاضی درس خوندم ومیخوام ترک تحصیل بدم ودر کشور خارج در بخونم آیا میشود ازمون رو بدم و چه مدارکی لازم است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل در خارج از کشور علاوه بر مدرک آکادمیک مانند دیپلم، لیسانس و … نیاز به نمره زبان مانند آیلتس هم هستید یعنی شما باید حداقل دیپلم باشید.

 179. negin گفت:

  سلام،خسته نباشید.
  بنده یک سوال مهمی داشتم که خیلی منو سردرگم کرده و نیاز به راهنمایی دارم
  من الان ۱۶ سالمه و ۳سال دبیرستانم را که قراره بخونم بعد از ان میخوام مهاجرت کنم برای تحصیل به کشور دیگه ای برم و هنوز شروعی برای یادگیری زبان نکردم(اما خیلی کم بلدم)
  بنظر شما تو این ۳ سال میتونم زبان انگلیسی بخونم و مدرک آیلتس ۶.۵ بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما نمی‌توانید با مدرک آیلتس خودتان مهاجرت کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در یکی از کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهید، می‌توانید یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و نروژ را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
   برای اینکار باید زبان کشور مقصد را مانند آلمانی، ایتالیایی و … را بلد باشید و معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد.

 180. negin گفت:

  آیا میتوانم در ۱۶ سالگی از صفر شروع کنم و در ۳سال مدرک آیلتس بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است و در صورت داشتن برنامه خوب و پشتکار می‌توانید.
   چرا مدرک آیلتس را می‌خواهید در این سن؟

 181. ملیسا گفت:

  سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون سوالم این هست که من لیسانس دارم قصد دارم فوق لیسانس را خارج از کشور در آلمان تحصیل کنم مدرک ایلتس اکادمیک مناسب بنده هست یاجنرال؟و غیر از این مدرک باید b2زبان آلمانی هم بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک آیلتس آکادمیک نیاز دارید.
   در صورتی که شما دوره آلمانی بخوانید، نمره زبان آلمانی نیاز دارید و اگر دوره انگلیسی بخوانید نمره انگلیسی نیاز دارید.

 182. فرهاد گفت:

  سلام ببخشید من یسوال داشتم که ازمون ماک تست
  برای اینکه بدونیم الان حدودا در چه وضعیتی از نظر سطح زبان هستیم چقدر هزینه لازمه یعنی این ازمون عایه ازمایشی هم هزینه داره یا خیر و اینکه از کجا میشه به این ازمون ها دسترسی پیدا کرد؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به آزمون دارد.
   اکثر آزمون‌های خوب ماک هزینه دارند.
   اگر قصد آزمون آیلتس را دارید، پیشنهاد می‌شود که در همان مرکز که می‌خواهید امتحان دهید، ماک هم بدهید یا اینکه به صورت آنلاین آزمون دهید.
   گوگل کنید و تجربه افرادی که آزمون ماک داده‌اند را بررسی کنید و یک مرکز خوب را انتخاب کنید.
   می‌توانید در گروه‌های تلگرامی هم بررسی کنید.

 183. Alis گفت:

  ی سوال داشتم خدمت شما دوست عزیز مدرک تافل در کشور خودمون ایران چ کاربرد هایی داره در رابطه با کنکور چه طور چه فوایدی داره من ۱۳سال دارم و کلاس زبان میرم و کتاب پراجکت۳ بخش دومbهستم و حدودا گفتن ب من که بعد این کتاب وارد کتاب فایل میشم و تموم میشه تموم شدنش واسه من مهم نیست واسه ی من اون یادگیری مهمه و خوب من توی lisining و گرامل درس ها عالیم ولی در صحبت کردن و نوشتن اونقدارم خوب نیستم و این خوب نیست و من تلاشم رو میکنم و فقط ی سوال دیگه داشتم که من اگه بخوام سریع تر واسه کنکور زبانم رو تموم کنم چه اقدامی انجام بدم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به نظرم خیلی هم خوب است که شما در این سن این قدر توانایی دارید. دوست عزیز نوجوان من شما باید به خودتان افتخار کنید که در این سطح زبان را در سطح B2 صحبت می‌کنید.
   در مورد تافل یا آیلتس هم باید بدانید که مدت اعتبار آن ۲ سال است و در حال حاضر برای شما نیاز نیست، شما باید هم هزینه کنید و هم کاربرد ندارد.
   در صورتی که بخواهید بعد از اخذ دیپلم در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، باید در یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید مدرک زبان کشور مقصد را در سطح B2 بلد باشید مانند زبان آلمانی برای کشور آلمان و … و نیازی به مدرک زبان انگلیسی در این سن نیست.

 184. Tanin گفت:

  سلام من در کانون زبان ایران مشغول یادگیری زبان انگلیسی در مقطع intermediate2 هستم و در کل حدود ۱ سال و ۶ ماه دیگر تا پایان درسم باقی مانده به نظرشما من باید دوباره در کلاس امادگی ایلتس ثبت نام کنم؟ یا کلاس اموزش زبان و ترک کنم و فقط در کلاس های امادگی ایلتس ثبت نام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای اینکه بتوانید در کلاس‌های آمادگی آیلتس شرکت کنید شما باید سطح واقعی‌تان پیشرفته باشد. شما تلاش کنید یک سال آتی سطح خودتان را به سطح پیشرفته برسانید، تا بتوانید طی ۶ ماه نمره خوب آیلتس را کسب کنید.
   در ضمن اگر شما برای مقطع لیسانس می‌خواهید اقدام کنید، نیازی به مدرک آیلتس و زبان انگلیسی ندارید.

 185. aus گفت:

  سلام من‌۱۶ سالم هست سطح کتابمم top noch هستش ولی سطح مکالمم یکم ضعیف هستش اگ امتحان ایلتس بخوام بدم همین مکالمه ای ک ضعیف هستم ممکنه خیلی کم شم تاثیر داره رو اینکه نتونم برسونم نمره ایلتسو که برم خارج از کشور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما نیازی به نمره آزمون آیلتس ندارید، شما می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید که نیاز به مدرک زبان کشور مقصد دارید و باید بتوانید نمره b2 را کسب کنید و معدل شما بالای ۱۸ باشد.
   مکالمه را می‌توانید با افزایش دایره لغات و یادگیری اصولی گرامر و تمرین و تکرار تقویت کنید و برای آزمون آیلتس ضروری است.

 186. عاطفه گفت:

  درود بر شما.
  من ۳۸ ساله هستم و در حد کاملا مبتدی زبان انگلیسی و بلدم اما الان برای مهاجرت به کانادا یکی از دوستان پیشنهاد کرده بهترین کار گرفتن امتیاز ۷ در آیلتس از طریق من به عنوان مادر خانواده است. و واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و با مثلا روزی ۳ ساعت مطالعه چه زمان تقریبی ای زمان دارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در وهله اول بهتون تبریک می‌گم که با این سن و البته مشغله اراده کردین تا زبان بخوانید.
   در وهله اول پیشنهاد می‌دهم که مطمئن شوید که مسیر درستی را می‌روید. برای نمونه چرا به نمره آیلتس نیاز دارید؟ آیا می‌خواهید ادامه تحصیل دهید یا به عنوان یک متخصص به کانادا مهاجرت کنید و برای برنامه‌های موجود نیاز به نمره آیلتس دارید؟
   چون شاید مسیر شما طوری باشد که نیازی به آیلتس نداشته باشد ( در حالت کلی نیاز به یادگیری زبان انگلیسی برای ارتباط برقرار کردن و زندگی کردن دارید ).
   در وهله دوم بهتر است شما توسط یک موسسه معتبر یا یک معلم باانصاف و خوب تعیین سطح شوید تا سطح شما و فاصله شما با نمره آیلتس ۷ ( در صورت نیاز مشخص شود )، سپس منبع مشخص شود.
   مهم‌ترین نکته‌ای که پیشنهاد می‌شود این است که تداوم داشته باشید، هر روز بخوانید هر چند کم
   به طور کلی اگر بتوانید ۳-۴ ساعت مفید زمان بگذارید، شاید بتوانید در عرض ۲ سال به نمره ۷ برسید. ( البته پارامترهای زیادی دخیل هستند و این فقط یک پیش‌بینی است).

 187. Reza گفت:

  سلام آیا میشه هم آیلتس آکادمیک وهم اورجینال روآزمون داد

 188. Reza گفت:

  ببخشید جنرال

 189. Reza گفت:

  سلام ببخشید آیا میشه هم آیلتس جنرال رو شرکت کرد وهم آکادمیک رو

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب بلی است ولی نیاز نیست.
   چون مدرک زبان آیلتس آکادمیک برای ادامه تحصیل مناسب است و مدرک جنرال برای مهاجرت کاری
   در نتیجه شما یا باید تحصیلی مهاجرت کنید یا تحصیلی و امکانپذیر نیست که هر ۲ حالت مهاجرت امکانپذیر نیست
   و در نهایت تمام کیس‌های مهاجرتی کاری نیازی به مدرک آیلتس جنرال ندارند.

 190. Hasti گفت:

  سلام ببخشید من دانشجو دندانم، و میخوام بورسیه تحصیلی بگیرم، بنظرتون کدوم مدرک برام مفید تره، تافل یا ایلتس

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به نظرم شما باید به سایت دانشگاه مد نظر یا دانشگاه‌های کشور مد نظرتان مراجعه کنید تا بدانید که کدام یک را ترجیح می‌دهند.
   در حالت کلی اکثر یا تمام دانشگاه‌های دنیا هر ۲ را قبول می‌کنند.

 191. Mariya گفت:

  من آئلیس ۴ دارم به نظر شما چقدر زمان نیاز میبره به ۶ برسم ممنون میشم راهنمایم کنین 🙏🙏

 192. Mariya گفت:

  من آئلیس ۴ دارم به نظر شما چقدر زمان میبره به ۶ برسم ممنون میشم راهنمایم کنین البته میخوام برای اسفند امتحان بدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم با یک استاد مشورت کنید تا از نمره خودتان مطمئن شوید.
   هر اسکیل متفاوت است، برای نمونه مهارت گوش دادن سریع‌تر پیشرفت خواهید کرد ولی مهارت نوشتن و صحبت‌کردن زمان بیشتری خواهد برد.
   به نظر من امکانپذیر نیست که در تمام مهارت‌ها تا اسفند نمره ۶ بگیرید ولی باز با یک استاد مشورت کنید.

 193. A.fazel گفت:

  سلام برای ایلتس، تا چه کتاب اموزشی باید خوند؟
  من الان پسیج وان هستم میتونم برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رسیدن به سطح آیلتس با امتحان دادن آن متفاوت است.
   شما باید تلاش کنید تا سطح زبان خودتان را به سطح B2 یا C1 برسانید و سپس در کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید. چون علاوه بر سطح زبانی باید با نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون آیلتس هم آشنا باشید.

 194. فرناز گفت:

  سلام خسته نباشید. آیا برای کار (تدریس) در خارج از کشور داشتن مدرک TTC و مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی کافی است؟ یا حتما باید مدرک آیلتس داشته باشیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید ببینید که کدوم کشور و کدوم شرکت موسسه یا دانشگاه درخواست می‌کنند. شرایط آنها را در نظر بگیرید ولی عموماً مدرک زبان آیلتس نیاز است.

 195. Alisina گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه دیپلم کامپیوتر هستم میخواهم برای تحصیل به المان مهاجرت کنم
  ب راهنمایی زیاد دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید معدل دیپلم بالای ۱۸ داشته باشید و نمره زبان شما بالای b2 باشد تا بتوانید به صورت رایگان در آلمان ادامه تحصیل دهید.

 196. مهدی گفت:

  سلام من دو سال کلاس زبان رفتم و بعد از وقفه ای دو ساله ، دوباره یکساله که کلاس میرم
  در حال حاضر کتاب Interchange رو آموزش میبینم (جلد دوم) و قصد دارم تا قبل از تابستان سال ۲۰۲۴ بتونم آیلتس شرکت کنم و نمره خوبی بدست بیارم.
  از طرفی روند آموزش در آموزشگاهی که من میرم – که آموزشگاه مطرح و خیلی خوبیه- تقریبا کند و آرومه
  خواستم از شما بپرسم که چطور باید به این هدف برسم و چطور زبان رو به صورت خودآموز هم یاد بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهادم این است که با معلم خودتان یا یه معلم دیگه مشورت کنید. چون آنها نقاط ضعف و قدرت شما را به خوبی می‌دانند.
   تا تابستان ۲۰۲۴ زمان مناسبی است. تا جایی که می‌توانید از محتواهای انگلیسی استفاده کنید. برای نمونه از پادکست، فیلم و … استفاده کنید تا بتوانید تسلط خودتان را افزایش بدهید.
   شما باید در وهله اول به سطح b2 حداقل برسید و سپس در دوره‌های آمادگی آیلتس شرکت کنید.

 197. Niloo گفت:

  سلام من ۲۴سالمه قصدم مهاجرت به کانادا در حدود سه ساله دیگه هست و آیلتس ۵ رو دارم ولی قصدم رسیدن ب سطح۷هست چطور ممکنه در عرض چند ماه به این سطح برسم ؟ چه راهکاری پیشنهاد میکنید ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال رسیدن از نمره ۵ به نمره ۷ در عرض چند ماه خیلی بعید است. خیلی سخت است. هر نمره چندین ماه تلاش و کوشش مستمر نیاز دارد.
   ولی در عرض ۱ سال اینها خیلی منطقیه.
   پیشنهادم اینکه در کلاس‌های عمومی زبان شرکت کنید تا بتوانید سطح زبان عمومی خودتان را افزایش بدهید و سپس برای آمادگی برای آیلتس شرکت کنید.

 198. مهدی گفت:

  سلام یه سوال داشتم
  الان من رشتم انسانیه و می خوام بعد از اخذ مدرک کارشناسی به کشور کره برم یعنی الان برای یادگیری و گرفتن مدرک ایتلس اقدام کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی امکان دریافت بورسیه برای مقطع ارشد برای کره جنوبی تا حدی کم است ولی پیشنهاد می‌کنیم تا شانس خودتان را امتحان کنید.

 199. مهدی گفت:

  بعد چه شغلی در رشته انسانی برای رفتن به خارج خوب است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مورد رشته‌های انسانی شانس دریافت بورسیه به نسبت رشته‌های فنی و مهندسی کم است. پیشنهاد می‌کنم که براساس علاقه انتخاب کنید.
   رشته حقوق سخت‌تر است.

 200. نیما گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید برای شرکت در ازمون ایلتس حتما باید مدرک تحصیلی بالایی داشت یا کسایی که زیر دیپلم باشن هم میتونن شرکت کنن

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نخیر شما نیازی به مدرک تحصیلی بالا ندارید ولی باید آگاه باشید که به درد شما می‌خورد یا نه؟
   چون برای شما قبل از پایان مقطغ لیسانس چندان مفید نخواهد بود، مگر اینکه بخواهید برای آموزشگاه زبان و …. ارائه بدهید.

 201. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 202. الینا گفت:

  سلام خسته نباشید متشکرم از مقاله ی عالی تون
  من ۱۵ سالم هست و سطحم upper intermediate هست بنظر شما با شرکت توی کلاس های آمادگی آیلتس میتونم در عرض ۳ یا ۴ ماه آیلتس بالای ۶ و نیم بگیرم؟ (جنرال) چون قصد تحصیل توی مدارس رو دارم و نه دانشگاه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنم تا حتماً با یک استاد کاربلد مشورت کنید. در صورتی که سطح واقعی شما این سطح باشد، نه صرف اینکه این کتاب‌ها را خوانده باشید، می‌توان امیدوار بود.
   البته در حالت کلی گرفتن نمره بالای ۶.۵ یا ۷ تا حدی سخت است.

 203. حدیث گفت:

  وقتتون بخیر.ببخشید من دانشجوی ترم ۷رشته فیزیک هستم میخوام ارشد به یکی از کشور های المان یا دانمارک برم و سطح زبانم در حد همون کتابای مدرسه و دانشگاه هست.خواستم بدونم توی یک سال میتونم آیلتس اکادمیک بگیرم؟
  باید اول ازمون تعیین سطح بدم یا نیازی نیست؟ چون پایه م ضعیفه
  ب نظر شما از جهاد دانشگاهی اقدام کنم خوبه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در وهله اول باید بدونید که در چه سطحی هستید و می‌خواهید چه نمره‌ای و در چه مهارتی کسب کنید. پیشنهاد می‌شود که در وهله اول یک تعیین سطح بدهید تا سطح فعلی و نقاط ضعف خودتان آگاه شوید و سپس برنامه‌ریزی کنید.
   نزدیک‌تربن آموزشگاه مراجعه کنید تا در زمان شما صرفه‌جویی شود، البته آموزشگاهی باشد که کیفیت معقولی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید