مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

یکی از شرایط لازم برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های انگلیسی زبان و همچنین اخذ اقامت در کشورهای انگلیسی زبان و اشتغال به کار در خارج از کشور و شرکت‌های بین المللی مسلط بودن به زبان انگلیسی است. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یکی از معتبرترین مدرک‌های زبان انگلیسی است که مورد قبول بسیاری از سازمان‌ها و موسسات آموزشی بین المللی است. این مطلب شما را با مراحل گرفتن مدرک آیلتس و روش‌های موفقیت برای کسب امتیاز عالی در آزمون آیلتس آشنا می‌کند. گرفتن مدرک آیلتس شامل آمادگی پیش از آزمون، ثبت نام در آزمون آیلتس، شرکت در آن و کسب نمره‌ی مورد قبول می‌شوند.

آزمون آیلتس در بسیاری از نقاط جهان به منظور سنجش توانایی و مهارت‌های تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می‌گردد. آزمون آیلتس از طریق برخی از موسسات که مورد تایید سازمان سنجش باشند، در ایران نیز برگزار می‌شود. شما می‌توانید به صورت اینترنتی و آنلاین به صفحه‌ی ثبت نام اینترنتی آزمون مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و انتخاب زمان و نزدیک‌ترین مکان برگزاری امتحان به محل اقامت خود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. قبل از ثبت نام اینترنتی باید اطلاعات لازم را در مورد نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی آزمون از موسسه‌ی مورد نظر کسب کنید. سایت‌های برخی از موسسات دارای درگاه پرداخت الکترونیکی نیز هستند.

بیشتر بخوانید: تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 

مدرک آیلتس

آیلیتس آکادمیک و آیلتس جنرال

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مراحل گرفتن مدرک آیلتس نکاتی را بیان کنیم، بهتر است با انواع آیلتس آشنا شویم. آیلتس دارای ۲ نوع آزمون آکادمیک و جنرال است. آزمون آکادمیک برای داوطلبانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر از کارشناسی را در دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان دارند. افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند، بهتر است در آزمون آیلتس جنرال یا آیلتس عمومی شرکت کنند. هنگام ثبت نام اینترنتی باید نوع آزمون مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بدیهی است که قبل از ثبت نام در آزمون، جهت شرکت در آزمون آیلتس باید مهارت‌های لازم برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده در آزمون آیلتس را به دست آورید تا بتوانید نمره‌ی مورد قبول در این آزمون را کسب کنید. جهت آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس می‌توانید در کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس که در موسسات آموزش زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، شرکت کنید. باید گفت که امروزه اطلاعات بسیاری در مورد منابع آزمون آیلتس و دوره‌های آموزشی اینترنتی در دسترس داوطلبان است. حتی می‌توانید نمونه سوالات آزمون آیلتس را از اینترنت جستجو کنید. بنابراین اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای بابت شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی و کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس پرداخت نمایید، می‌توانید با پشتکار و اراده‌ی خود مطالعات خود را افزایش داده و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید. برای موفقیت در آزمون آیلتس پیشنهاد می‌کنیم راهکارهای ارائه شده در ادامه‌ی مطلب را مطالعه فرمایید.

آمادگی برای آزمون آیلتس

آمادگی برای آیلتس

همان طور که قبلاً گفته شد، آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی تسلط به زبان انگلیسی است. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا رشته‌ی MBA را دارید که به زبان انگلیسی تدریس می شود، باید نمره‌ی بالایی را کسب کنید. آیلتس (IELTS) مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است. این آزمون در بیش از ۱۱۰ کشور برگزار می‌شود. این آزمون سالانه در چندین تاریخ‌ مقرر شده و در ۲ نوع جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود. بسته به سازمانی که متقاضی اخذ پذیرش از آن هستید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی آزمون آیلتس عمومی آیلتس یا آیلتس آکادمیک شرکت کنید. مدرک آیلتس توسط بیش از ۹۰۰۰ سازمان در سراسر جهان پذیرفته می‌شود.

برای موفقیت در آزمون آیلتس به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

آیلتس هر ۴  مهارت زبانی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد: مهارت شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری. شما باید در تمام این مهارت‌ها را دارای تسلط کافی باشید. زیرا در طول دوره‌ی تحصیلی خود به همه‌ی این مهارت‌های زبانی احتیاج خواهید داشت. بیایید کارهای روزمره خود را تصور کنیم. شما در سخنرانی‌ها شرکت خواهید کرد، پس باید بتوانید آنچه استادان می‌گویند را بفهمید. شما باید در مدت زمان کوتاهی متون تخصصی طولانی را بخوانید. از شما انتظار می‌رود تکالیف کتبی و شفاهی ارائه کنید. شرکت در مباحث کلاس و پروژه‌های گروهی بخش مهمی از تجربه‌ی یادگیری شما هستند و در نمره‌ی نهایی شما نقش زیادی دارد. بنابراین، شما نباید مهارت‌های صحبت کردن، شنیدن و درک مطلب زبان انگلیسی را نادیده بگیرید. اگر چه آیلتس یک آزمون انگلیسی است، اما شما ملزم به تسلط بر لهجه یا هجی انگلیسی نیستید. آیلتس همه‌ی انواع اصلی انگلیسی زبان مادری را مانند لهجه‌های آمریکای شمالی، انگلیس، استرالیا و غیره را می‌پذیرد. ممکن است در کلاس درس شما، اساتید، همکلاسان شما با لهجه‌های کاملاً متنوعی صحبت کنند، پس باید بتوانید شناخت کافی از انواع لهجه‌ها داشته باشید.

در آزمون آیلتس چه نمره‌ای برای کارشناسی ارشد یا رشته‌ی MBA لازم است؟

نمره‌ی کلی در آیلتس از ۱ تا ۹ متغیر است. نحوه و مقیاس ارزیابی با مهارت‌های مشخص شده‌ در زبان انگلیسی مطابقت دارد.

نمره آیلتس ۱: کسب نمره‌ی ‌۱ نشان دهنده‌ی عدم تسلط داوطلب به زبان انگلیسی است.

نمره آیلتس ۵: نمره‌ی ۵ امتیاز متوسطی به شمار می‌آید.

نمره آیلتس ۷: کسب نمره‌ی ۷ به این معنی است که تسلط داوطلب به زبان انگلیسی خوب است.

نمره آیلتس ۹: داوطلبانی که موفق به کسب نمره‌ی ۹ شوند نیز دارای تسلط بسیار عالی به زبان انگلیسی شناخته می‌شوند.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلیسی زبان باید نمره‌ی ۶.۵ یا بالاتر را کسب کنید. البته باید گفت که هر دانشگاه‌ مقررات مختلفی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت هر یک از دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

ساختار آزمون آیلتس

 

ساختار آیلتس

آزمون آیلتس  در کل ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. قسمت Listening یا شنیداری شامل ۴۰ سؤال است که شما باید در ۳۰ دقیقه پاسخنامه‌ی این قسمت را تکمیل کنید. بخش آکادمیک خواندن و درک مطلب شامل ۴۰ سؤال است و ۶۰ دقیقه برای پاسخگویی بهه سوالات این بخش وقت دارید. بخش نوشتاری آکادمیک شامل ۲ موضوع است که در مدت ۶۰ دقیقه باید تکمیل شود. قسمت Speaking یا گفتاری بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد. در طی بخش گفتاری، شما با یک فرد آزمون گیرنده، به صورت رو در رو صحبت خواهید کرد.

نحوه‌ی کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس

اولین مرحله از مراحل گرفتن مدرک آیلتس داشتن تسلط نسبی به زبان انگلیسی است. به عبارت ساده‌تر برای دستیابی به نمره‌ی خوب جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، باید مطمئن شوید که به زبان انگلیسی مسلط هستید. فقط بعد از اینکه پایه‌ی قوی داشته باشید (تسلط بر گرامر استاندارد انگلیسی، داشتن دایره‌ی گسترده‌ی واژگان، تسلط در درک مطلب، توانایی نوشتن با گرامر خوب و واژگان غنی، توانایی گوش دادن و درک بالای شنیداری، و صحبت کردن) می‌توانید قدم بعدی را بردارید.

مدت زمان لازم برای بهبود سطح کلی انگلیسی شما، بسته به سطح شروع و شدت مطالعه‌ی شما متفاوت خواهد بود. پس از آن باید مدتی وقت بگذارید تا با الزامات خاص آیلتس آشنا شوید و به قالب امتحان عادت کنید.

۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

– آماده سازی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید و پیشرفت خود را به طور مکرر کنترل کنید.

– به روشی منظم اقدام به یادگیری گرامر استاندارد زبان انگلیسی نمایید.

– همواره ۴ مهارت‌ انگلیسی (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن، و نوشتن) را تمرین کنید و از هیچ کدام از این مهارت‌ها غافل نشوید.

– از هر فرصتی برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی، به صورت شفاهی و کتبی استفاده کنید.

– دایره‌ی واژگان خود را غنی کنید. این امر یک شبه اتفاق نمی‌افتد. حداقل هر روز ۱۰ کلمه‌ی جدید یاد بگیرید.

 

آزمون آیلتس

 

– متن‌های طولانی‌تر را که در زمینه‌های مختلف موضوعی مانند مدیریت، امور مالی، فرهنگ، تاریخ، علوم و غیره را بخوانید.

– به اخبار انگلیسی گوش دهید و فیلم‌های مستند در موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

– صحبت کردن با سایر سخنرانان انگلیسی در مورد خودتان را تمرین کنید. می‌توانید در مورد موضوعات مختلفی مانند سرگرمی، علاقه‌مندی‌ها، زندگی روزمره، خانواده، شغل، رویاها و آرزوها با هم صحبت کنید.

– پس از اینکه پایه و اساس کاملی از دانش و مهارت‌های زبان انگلیسی را کسب کردید، به یک دوره‌ی آمادگی آیلتس بپیوندید یا با یک مدرس حرفه‌ای آیلتس کار کنید.

– اگر مطمئن نیستید که آیا آمادگی لازم برای آزمون آیلتس را دارید ، در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید و از یک مربی حرفه‌ای در مورد سطح و مراحل بعدی آموزش خود مشورت بگیرید.

– در پایان دوره‌ی آمادگی آیلتس، چند هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون، با شرکت در آزمون‌های آزمایشی آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون واقعی را کسب کنید.

هدف از آمادگی برای آزمون آیلتس این است که اطمینان حاصل کنید که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستید. دانشگاه‌ها انتظار دارند که شما در هر ۴ مهارت دارای تسلط یکسانی باشید. بنابراین آمادگی برای جلسه‌ی آیلتس فقط به معنای کسب نمره‌ی عالی در این آزمون نیست. مهم‌ترین نکته پیشرفت و بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما است.

چند نکته‌ی مهم در مورد روز برگزاری آزمون آیلتس

شب قبل از امتحان خوب بخوابید: اطمینان حاصل کنید که شب قبل از آزمون آیلتس به اندازه‌ی کافی استراحت کنید. زیرا خستگی تاثیر مستقیمی بر توانایی شما در تمرکز می‌گذارد.

صبحانه بخورید: قبل از امتحان غذای خوب بخورید. وقتی گرسنه نباشید قطعاً مغز شما بهتر عمل می‌کند.

لباس راحتی بپوشید: لباس‌های مناسب بپوشید تا شما تا تمرکزتان به هم نخورد. لباس‌های خیلی تنگ نپوشید و این واقعیت را در نظر بگیرید که اتاق آزمون ممکن است سرد یا گرم باشد، بنابراین سعی کنید به صورت لایه‌ای لباس بپوشید.

با خود نوشیدنی مقوی به جلسه‌ی امتحان ببرید: شما مجاز به داشتن یک بطری آب آشامیدنی، مداد، پاک کن و گذرنامه به سالن امتحانات هستید. اما به جای آب می‌توانید یک بطری سودا یا نوشیدنی انرژی زا مصرف کنید تا آگاهی و قند خون خود را بالا نگه دارید. نوشابه حاوی کافئین قند است.

به املای درست و نکات نگارشی توجه کنید: نکات املایی و نگارشی در کل آزمون آیلتس بسیار مهم هستند و اگر پاسخ‌های شما دارای املای نادرست باشد یا از اصول نگارشی صحیح پیروی نکنید، امتیاز خود را از دست می‌دهید.

به محدودیت‌های تعداد کلمه در پاسخ‌ها توجه کنید: به خاطر داشته باشید که اگر پاسخ شما دارای بیش از حد مجاز کلمات باشد، نمره‌ی خود را از دست خواهید داد. بنابراین به توضیحات سوالات توجه کنید. برای مثال برخی سوالات از شما می‌خواهند که جواب دارای توضیح “بیشتر از سه کلمه نباشند”. سوال‌های بخش نوشتاری باید بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه جواب داشته باشند.

نکاتی درباره‌ی بخش آزمون نوشتاری آیلتس

در نوشتار خود از انگلیسی گفتاری و رسمی نه خیابانی استفاده نکنید.

ابتدا موضوع دوم یا همان تسک ۲ را بنویسید، چرا که بیشتر به نمره‌ی کل شما کمک می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که دست نوشته‌ی شما خوانا، مرتب و تمیز است. در صورتی که خط زیبا و خوانایی ندارید، قبل از آزمون روی این مهارت خود کار کنید.

نکاتی درباره بخش آزمون گفتاری آیلتس (مصاحبه)

قبل از اینکه به سوالات جواب دهید، با دقت به سوالات گوش دهید.

اگر مطمئن نیستید که به چه سؤالی باید پاسخ دهید، بهتر است به سوال پاسخ ندهید. می‌توانید از مجری برگزار کننده‌ی آزمون بخواهید که سؤال را برای شما تکرار کند.

مطمئن و آرام باشید و تمام تلاش خود را بکنید.

نکاتی درباره‌ی بخش آزمون خواندن و درک مطلب آیلتس

وقت زیادی را صرف سؤالاتی نکنید که نمی‌توانید برای آنها پاسخی بیابید. در این شرایط بهتر است به سؤال بعدی بروید و در صورت داشتن وقت دوباره به آن سوال برگردید.

قبل از خواندن هر متن، تمام سوالات را بخوانید و کلمات کلیدی را زیرنویس کنید.

نکاتی درباره‌ی بخش شنیداری آزمون آیلتس

 

آزمون شنیداری آیلتس

آزمون شنیداری آیلتس

قبل از گوش دادن فایل‌ها، سوالات را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که می‌توانید تاریخ‌ها را به صورت صحیح بنویسید.

اگر در شنیدن فایل‌ها مشکلی دارید، دست خود را بالا ببرید و درخواست کمک کنید. تلفظ‌های انگلیسی و آمریکایی را تمرین کنید، زیرا برخی از اعداد و کلمات متفاوت تلفظ می‌شوند.

مراحل گرفتن مدرک آیلتس با کسب نمره‌ی مورد قبول در آزمون پایان می‌یابد. معمولاً نمرات نهایی تا سیزده روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شوند. امکان ارسال نتیجه‌ی آزمون بعد از اعلام نتایج به ۵ دانشگاه و موسسه به صورت رایگان امکان پذیر است.‌ شما این امکان را دارید که تا ۱ ماه بعد از آزمون اقدام به ارسال نتایج آزمون آیلتس به دانشگاه یا موسسه‌ی مورد نظر خود را بکنید. اما اگر بیشتر از ۱ ماه از تاریخ امتحان گذشته باشد، یا داوطلب بخواهد که نتیجه‌ی آزمون خود را به دانشگاه‌های بیشتری ارسال نماید، باید هزینه‌ی ارسال کارنامه را پرداخت نماید.

به نظر شما سخت‌ترین مرحله از مراحل گرفتن مدرک آیلتس کدام مرحله است؟ و چرا؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: prepadviser

30 پاسخ به “مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس”

 1. حلیمه یزدان پور گفت:

  عالی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحال هستیم که این مطلب مورد نظر شما واقع شده است، ما از شما سپاسگزاریم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 2. عادله خانی گفت:

  از نظر من سخت ترین مرحله یادگیری لغات است
  چون برای یادگیری بهتر و سریعتر و حتی حرفه ای تر مهارت های دیگه باید دایره ی لغاتت عالی باشه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی یادگیری لغت و گرامر از جزءهای اساسی یادگیری هر زبانی است و زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. شما هم اگر تجربه‌ای در مورد یادگیری زبان انگلیسی دارید، لطفاً تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید تا خوانندگان سایت هم از نظرات و تجربیات شما بهره‌مند شوند.

 3. کریمی گفت:

  عذر میخوام ولی توی متن در مورد تعداد کشورهایی که این آزمون رو برگزار میکنن فکر می‌کنم اشتباه تایپی اتفاق افتاده ، چون کلا ۲۰۵ کشور در دنیا وجود داره چطور ۱۱۰۰؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی ممنون هستیم که اشکالات ما را به ما گوشزد می‌کنید. ممنون بابت دقت شما، راهنمایی و البته تذکر شما
   سپاس

 4. هلیا گفت:

  سلام ببخشید من الان ۱۳ سالم هست من تقریبا در ۴ مهارت خوب هستم یعنی عالی نیستم اگر بشه من برای ادامه تحصیل باید مدرک ایلتس آکادمیک بگیرم؟و تا چند سال دیگه به نظر شما می تونم به اتمام برسونم این زبان و؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خیلی خبر خوبی است که پایه زبانی شما خوب است ولی این نکته را باید مد نظر داشته باشید که سطح زبان شما چی است؟ چقدر زمان دارید؟ چه منابعی را خوانده‌اید و با چه کیفیتی؟ آیا سطح واقعی خودتان را می‌دانید؟
   پیشنهاد می‌کنم به نزدیک‌‌ترین آموزشگاه موجود در شهر خود مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بخواهید.

 5. بهاره علی پور گفت:

  مدرک آیلتس غیر از گرفتن بورسیه تحصیلی در چه موارد دیگه ای مورد استفاده قرار میگیره?
  یعنی اگه بخوام تحصیلاتم در خارج از کشور شروع کنم هم مدرک آیلتس بهم کمک میکنه?

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک آیلتس یا تافل برای مهاجرت تحصیلی، کاری و تخصص کاربرد دارد. البته آیلتس آکادمیک و تافل برای مهاجرت تحصیلی کاربرد دارد و مدرک آیلتس جنرال برای مهاجرت کاری و تخصص کاربرد دارد. برای اخذ بورسیه و ویزا نیاز به مدرک زبان معتبر آیلتس یا تافل دارید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه تافل یا آیلتس کسب کنید، می‌توانید به این نوشته مراجعه کنید.

 6. نیما تیموری گفت:

  مطلب مفیدی بود و منو راهنمایی کرد
  مرسی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده و ممنون از شما که نظرات خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.

 7. aysan گفت:

  سلام ببخشید سطح من در زبان انگلیسی خوب هست و میخوام بدونم سطح سوالات این ازمون چجوریه!؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که می‌دانید نمره منفی یا قبولی در آزمون آیلتس نداریم. نمره آیلتس از ۰ تا ۹ می‌باشد که صفر به منزله عدم حضور و عدم جواب‌دهی است و هر چه بالاتر می‌رود نشاندهنده تسلط شما بر این زبان است.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آزمون آیلتس داشته باشید می‌توانید این نوشته را مطالعه کنید.

   هر آنچه که باید در مورد آزمون و مدرک آیلتس بدانید

 8. مینا گفت:

  بنده امسال دیپلم میگیرم و میخوام دانشگاه رو خارج از کشور ادامه بدم به نظر شما شرکت در ازمون ایلتس اکادمیک خوبه یا ایلتس جنرال ؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی نیاز به آیلتس آکادمیک دارید یا تافل ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که چون شما دیپلم هستید باید در کشوری که مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی شوید که زبان غیر انگلیسی است و به زبان آن کشور است. برای نمونه زبان آلمانی برای آلمان، نروژی برای نروژ، ایتالیایی برای ایتالیا و فرانسوی برای فرانسه.
   این نکته را هم مد نظر داشته باشید که باید شما مدرک زبان آن کشور را در سطح b2 دریافت کرده باشید.

 9. فروغ ک گفت:

  بسیار مطالب مفیدی بود.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید واقع شده است و ممنون هستیم که نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 10. Mohsen گفت:

  ممنون کمک های خوبی کردید و امید وارم که موفق باشید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که این مطالب برای شما مفید بود و سپاس که نظرات خودتان را در سایت قید می‌کنید تا سایر دوستان از آنها بهره‌مند شوند.

 11. Shadi گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال مدرک کارشناسی گرفتم و میخواستم برای ارشد در دانشگاه خارج از کشور ادامه تحصیل بدم برای اینکه بتونم بورسیه بگیرم نمره آزمون آیلتس باید چند باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این سوال شما خیلی کلی است و دانشگاه به دانشگاه و البته رشته به رشته متفاوت است ولی در حالت کلی برای ارشد تقریباً اکثر دانشگاه‌های دنیا نمره ۶.۵ درخواست می‌کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.

 12. مهدی گفت:

  بسیار مفید بودند
  سپاس از زحمات خالصانه شما

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خوشحالیم که دوستان خوبی مانند شما داریم. ممنون که زحمت کشیدید و نظرات خودتان را برای ما قید کردید.

 13. Elham گفت:

  سلام
  ممنون واقعا مطالب خوبی بود دمتون گرم
  درمورد کلاس های آیلتس و اینکه ایا ازمون تو شهر ارومیه برگزار میشه یا نه اطلاعی دارین؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظرات خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.
   در مورد آموزشگاه‌های معتبر و باکیفیت بهتر از بومی‌های ارومیه سوال بپرسید یا در گروه‌های مربوط به آیلتس در تلگرام این سوال را بپرسید.

 14. انا گفت:

  سلام من میخوام برای تحصیل در خارج کشور اقدام کنم میتونم توی ۲ سال سطح زبانم رو به حدی برسونم نه این ازمون شرکت کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   جواب این سوال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. مانند پایه زبانی شما، میزان مطالعه شما، سبک مطالعه و … بهترین پیشنهاد من این است که در یک تعیین سطح در یک آموزشگاه زبان معتبر در شهرتان شرکت کنید یا اینکه در یک سایت آموزشگاه زبان معتبر به صورت آنلاین تعیین سطح بدهید. بعد از آن باید مشخص کنید که چه نمره‌ای نیاز دارید و … بعد از تعیین سطح اساتید زبان بهتر می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

 15. وهاب گفت:

  سلام.از نظر سطح خیلی ضعیف هستم در هفت هشت ماه میتوانم نمره ۶به بالا در آیلیتس کسب کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آیا منظور شما آیلتس جنرال است یا آیلتس آکادمیک؟
   به عنوان کسی که الان در پروسه یادگیری زبان برای آزمون آیلتس برای مهاجرت است، جوابم به صورت قطعی نخیر است. زمان بیشتری طول خواهید کشید ولی بهترین پیشنهاد این است که به یک موسسه یا استاد با سواد و البته با انصاف مراجعه کنید، تا تعیین سطح شما انجام بگیرد و زمان‌بندی صحیحی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید