منابع آزمون آیلتس : آشنایی با بهترین کتاب‌ها و منابع آمادگی آزمون آیلتس

برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس‌ نمره بالایی را کسب کنید، باید با مطالعه منابع آزمون آیلتس آمادگی کافی برای شرکت و موفقیت در این امتحان را کسب نمایید.‌ آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که مهارت‌های‌ چند گانه‌ی تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌‌دهد. مدرک آزمون آیلتس یک مدرک معتبر بین‌المللی است و توسط بسیاری از موسسات آموزشی عالی و سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی پذیرفته می‌‌شود. به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی‌، مهاجرت کاری‌، یا پیشرفت و توسعه در زمینه‌ی حرفه و شغل خود را دارند، اقدام به شرکت در آزمون آیلتس ‌می‌کنند.‌ موفقیت در آزمون آیلتس و کسب نمره بالا در این امتحان می‌‌تواند مسیر را برای پیشرفت تحصیلی و شغلی شما هموار کند.‌ شما می‌توانید با مطالعه منابع آزمون آیلتس خود را برای شرکت در این‌ این امتحان آماده کنید.‌ روش‌های زیادی برای کسب آمادگی‌ برای شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد.

کسب مهارت‌های لازم برای آزمون آیلتس

برخی از داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس اقدام به شرکت‌ در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی می‌‌کنند و برخی دیگر ترجیح می‌‌دهند به صورت خودآموز منابع آزمون آیلتس را مورد مطالعه قرار دهند. باید گفت که امروزه منابع آزمون آیلتس به صورت کتاب یا نسخه‌های دیجیتالی قابل دسترسی است و‌ داوطلبان می‌‌توانند به راحتی آنها را تهیه کنند. باید به این نکته توجه کنید که برای موفقیت در آزمون آیلتس کتاب‌ها و منابعی را‌ مطالعه کنید که تاثیر بیشتری در پیشرفت و تسلط شما به زبان انگلیسی‌ داشته باشند.‌ همچنین‌ توصیه ‌می‌شود که کتاب‌ها و منابعی را انتخاب کنید که شما را با ساختار آزمون نیز آشنا کنند.‌

در این روزها که این نوشته تنظیم شده است، کرونا در سراسر جهان رایج است و افراد زیادی درگیر این بیماری واگیردار هستند و بسیاری از کلاس‌های حضوری در اکثر کشورهای دنیا و ایران تعطیل هستند و در طی سال گذشته بسیاری از اساتید و همچنین آموزشگاه‌ها، کلاس‌های آنلاین خودشان را راه‌اندازی کردند. مهم‌ترین کلاس‌های آنلاین این است که افرادی که امکان دسترسی به کلاس‌های حضوری نداشتند و در شهرهای کوچک‌تر ساکن بودند، می‌توانند از هر کجای ایران و حتی دنیا به کلاس‌های آنلاین دسترسی داشته باشند.

شرکت در کلاس‌های خصوصی یا عمومی و یا مطالعه به صورت خودخوان

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که در کلاس‌های زبان شرکت کنند و مطالب را فرا گیرند و در مقابل افرادی هستند که تمایل دارند تا مطالب را به صورت خودخوان مطالعه کنند. افراد براساس تجربه قبلی خود و سبک یادگیری خود حضور در کلاس‌ها و یادگیری از طریق استاد را ترجیح می‌دهند و افراد دیگر مطالعه خودخوان را ترجیح می‌دهند.
مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مطالعه به صورت خودخوان مد نظر داشته باشید، این است که شما بعد از سطح B2 می‌توانید اقدام به مطالعه خودخوان کنید و قبل از آن باید در کلاس‌های زبان و ترجیحاً کلاس‌های عمومی شرکت کنید، چون شما نیاز به یادگیری اصول اولیه و پایه‌ای هستید و ممکن اس دچار لغزش شوید و زمان زیادی را صرف یادگیری کنید که شما می‌توانید با یک هزینه معقول تا سطح B2 سطح زبان خودتان را افزایش دهید و سپس اقدام به مطالعه خودخوان بکنید.

در این نوشته به بررسی بهترین منابع آزمون آیلتس برای داوطلبان ‌بین‌المللی خواهیم پرداخت. اگر شما نیز جزء  داوطلبانی هستید که قصد شرکت در این آزمون و مطالعه منابع مربوطه را دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم که این مطلب را با دقت‌ دنبال کنید.

 

منابع آزمون آیلتس

منابع آزمون آیلتس

معرفی بهترین منابع آزمون آیلتس

باید گفت که منابع مختلفی برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس وجود دارند که داوطلبان می‌‌توانند آنها را مطالعه کنند.‌ برخی از کتاب‌ها و منابع کمک بیشتری به داوطلبان برای کسب تسلط و آمادگی کافی به منظور شرکت در آزمون آیلتس‌ می‌کنند. در این قسمت‌ شما را با بهترین منابع آزمون آیلتس برای داوطلبان ‌بین‌المللی‌ آشنا می‌‌کنیم.‌ این منابع عبارت هستند از:

 

The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب برای کسب آمادگی به منظور شرکت‌ در آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال مناسب است.‌ این کتاب به منظور کمک به کسب نمره بالا در آزمون آیلتس طراحی شده است و‌ مولفان آن افرادی هستند که خود آزمون آیلتس را‌ طراحی کرده‌اند.‌  راهنمایی‌های مرحله ‌به ‌مرحله و گام ‌به ‌گام این کتاب به شما کمک ‌می‌کند تا‌ آمادگی‌ کافی برای شرکت در‌ امتحان آیلتس را کسب کنید و‌ بهترین نمره را در این آزمون بگیرید.

بهترین پیشنهاد برای استفاده از این کتاب ارزشمند این است که بعد از افزایش سطح زبان عمومی خودتان، از این کتاب به عنوان شبیه سازی آزمون اصلی استفاده کنید و پاسخ‌های خودتان را به صورت کامل تحلیل کنید و نقاط ضعف و قدرت خودتان به صورت کامل شناسایی کنید.

 

منابع آیلتس

منابع آیلتس

‌با توجه به اینکه اطلاعات این کتاب‌ از سوی افرادی که طراح آزمون آیلتس هستند جمع آوری شده است، مطالعه این کتاب می‌‌تواند کمک بسیاری به داوطلبان بکند. این کتاب به شما کمک ‌می‌کند تا‌ آمادگی کافی برای پاسخگویی به سوالات بخش‌های مختلف آزمون آیلتس را پیدا کنید.‌ این کتاب راه حل‌ها و استراتژی‌هایی را ارائه می‌‌دهد که‌ به کارگیری آنها در حین آزمون‌ قابل اجرا است و شانس موفقیت شما را بیشتر می‌کند. پاسخ‌های دقیق و صحیح برای هر ۸ آزمون آزمایشی کامل در این کتاب ارائه شده‌اند. این کتاب همراه با‌ دی وی دی و‌ سوالات مربوط به بخش شنیداری و گفتاری است.‌ باید به این نکته توجه کرد که این کتاب تاثیر زیادی روی آشنایی شما با فرمت و ساختار آزمون دارد. با این حال بهتر است در کنار این کتاب به منابع دیگری که‌ مطالب جدید را نیز آموزش می‌‌دهند، مراجعه کنید.

Barron’s IELTS Superpack

این کتاب دارای‌ راهکارها و نکات کامل در مورد آزمون آیلتس است. مطالعه این منبع می‌‌تواند برای داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و‌ همچنین آیلتس جنرال‌ کمک بسیاری بکند.‌ بسته جامع آمادگی آزمون آیلتس بارون به معنای واقعی کلمه آنچه را که به شما کمک می‌‌کند تا نمره بالایی را در آزمون آیلتس‌ کسب کنید، ارائه می‌‌دهد.

این کتاب دارای ۲ آزمون آزمایشی‌ و ۲ سی دی صوتی است. این مجموعه شامل کتابی با عنوان Essential Words‌ است که‌ لغت‌های ضروری و لازم‌ برای شرکت در آزمون آیلتس را در بردارد و مطالعه آن بسیار مفید خواهد بود.‌ این کتاب دارای اطلاعات بسیاری است و با توجه به جامع بودن می‌‌تواند کمک بسیاری به موفقیت داوطلبان در آزمون آیلتس بکند. باید به این نکته توجه کرد که‌ این منبع برای داوطلبان مبتدی طراحی نشده است و برای مطالعه آن باید حداقل سطح متوسط و بالاتر از متوسط باشید.

Simone Braverman’s Target Band 7

مطالعه این کتاب برای افرادی که می‌‌خواهند در آزمون آیلتس نمره بالایی را کسب کنند عالی است. نکات و راهکارهای ارائه شده در این منبع بسیار روشن و قابل فهم هستند.‌ از طرف دیگر مطالب این کتاب توسط شخصی که از طراحان آزمون آیلتس است، تالیف شده است.‌ این کتاب برای مشکلاتی که هنگام آمادگی و شرکت در آزمون می‌ توانید با آنها روبه رو شوید راه حل‌های بسیار خوبی را ارائه می‌ دهد. این کتاب دارای نکات زیادی است که‌ آشنایی با آنها می‌ تواند کمک بسیاری به موفقیت شما در آزمون آیلتس بکند.‌ بسیاری از دانشجویان‌ اعتقاد دارند که این کتاب یکی است بهترین منابع آزمون آیلتس عمومی‌ به شمار می‌‌آید.

نکات بسیار خوبی در مورد استراتژی‌ها و راهکارهای شرکت در آزمون آیلتس در این کتاب معرفی شده‌اند. به عنوان مثال نحوه استفاده‌ بهینه از زمان و زمانبندی مناسب برای پاسخگویی به بخش‌های مختلف آزمون آیلتس در این کتاب ارائه شده‌اند. مطالب ارائه شده در این کتاب بسیار قابل فهم و ساده هستند و داوطلبان می‌ توانند به راحتی آنها را دریافت کنند.‌ در مورد این منبع باید به این نکته اشاره کرد که برخی از‌ نمونه سوالات پاسخنامه ندارند و‌ این کتاب‌ دارای آزمون آزمایشی‌ کامل آیلتس نیست.

IELTS Practice Tests Plus 2 with Key and CD Pack

این کتاب یک منبع تمرین عالی برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند و می‌خواهند نمره بالایی کسب کنند، به شمار می‌‌آید.‌ هر چهار بخش آزمون آیلتس و استراتژی‌های آن‌ در این کتاب ارائه ‌می‌شوند. داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و همچنین آزمون آیلتس جنرال را دارند، می‌‌توانند‌ این کتاب را به عنوان یک منبع آموزشی خوب مطالعه کنند.‌ این کتاب یک منبع عالی از لحاظ دارا بودن‌ سوالات و‌ روش‌های مختلف آزمون آیلتس است که به‌ تجزیه و تحلیل سوالات و پاسخ‌های صحیح و نادرست می‌‌پردازد.‌ این کتاب دارای نکات بسیار مفیدی است و فایل‌های صوتی آن واقعاً کمک بسیاری به پیشرفت شما ‌می‌کند.

منابع آزمون آیلتس

منابع آزمون آیلتس

از نکات مثبت این کتاب به عنوان‌ یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس می‌توان به ایده‌های عالی در مورد استراتژی‌های موفقیت در آزمون آیلتس‌ اشاره کرد.‌ پاسخ‌های مربوط به نمونه سوالات در این کتاب دارای حاشیه نویسی و توضیحاتی هستند که دلیل صحیح یا غلط بودن هر پاسخ را توضیح می‌‌دهند.‌ چند آزمون کامل در این کتاب وجود دارد که مطالعه آنها می‌‌تواند شما را با ساختار آزمون آیلتس آشنا کند.‌ همچنین این کتاب‌ مطالب ارائه شده در این کتاب بسیار آسان و قابل فهم‌ هستند.

باید به این نکته اشاره کرد که این کتاب دارای مطالب جدید نیست و تنها‌ روی استراتژی آزمون آیلتس تمرکز دارد.‌ بنابراین برای کسب آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس بهتر است منابع دیگری را نیز به همراه این کتاب مطالعه نمایید.

Cambridge IELTS Student’s Book with Answers

‌ این کتاب به عنوان یکی از بهترین و به روزترین منابع آزمون آیلتس برای آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک را دارند به شمار می‌‌آید.‌ مطالب ارائه شده در این کتاب ایده‌های بسیار خوبی را برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس ارائه می‌‌دهند و به خوبی مشخص ‌می‌کنند که در آزمون آیلتس چه انتظاری از داوطلبان می‌ رود.‌ این کتاب دارای ۴ آزمون و همچنین‌ یک قسمت پاسخنامه بسیار خوب است که‌ کمک بسیاری به آماده‌ سازی و پیشرفت شما به منظور شرکت در آزمون آیلتس ‌می‌کند.

نکات مربوط به بخش‌های مختلف تقسیم بندی شده‌اند.‌ در این کتاب‌ نوع سوالات مختلف هر بخش از آزمون به صورت کامل و واضح توضیح داده شده است که به شما کمک ‌می‌کند که با جزئیات آزمون آیلتس آشنا شده و آمادگی کافی برای پاسخ دادن به سوالات مختلف بخش‌های آزمون آیلتس را داشته باشید.

باید به این نکته توجه کرد که این کتاب برای داوطلبان مبتدی طراحی نشده است و منبع ایده آلی برای‌ داوطلبانی که در سطح مبتدی هستند به شمار نمی‌‌آید.

مجموعه کتاب‌های کمبریج معتبرترین کتاب برای داوطلبان آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال است. این کتاب بهترین منبع برای تست زنی است و شما با استفاده از فایل صوتی و جواب‌های تشریحی که در انتهای کتاب آمده است، خودتان را بررسی و آنالیز کنید.

تا اسفند ماه سال ۹۹ سری ۱۵ این کتاب‌ها به بازار عرضه شده است، شماره‌های ۱ تا ۵ برای آزمون‌های قبلی آیلتس با استاندارد مناسب است ولی برای آزمون‌های حال حاضر می‌توانید از کتاب‌های ۶ به بعد استفاده کنید. در حال حاضر استادهای به نامی در ایران و دنیا چندین کتاب را در کلاس‌های خودشان آموزش می‌دهند و داوطلبان باید شماره‌های انتهایی را به عنوان شبیه ساز آزمون استفاده کنند.

این کتاب‌ها در ۲ نسخه آکادمیک و جنرال تهیه شده است و داوطلبان هر آزمون می‌تواند از کتاب مخصوص به خود استفاده کند.

Road to IELTS

باید به این نکته اشاره کرد که‌ منبع Road to IELTS‌ یک کتاب نیست، بلکه یک دوره آنلاین تعاملی است که‌ مقالات، فیلم‌های آموزشی، و سایر تمرین‌های مربوط به آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس را ارائه می‌‌دهد.‌ شما می‌توانید مقالات را‌ بارگیری کرده و‌ از مطالب ارائه شده در آنها به منظور آمادگی برای شرکت در امتحان آیلتس استفاده کنید. آن دسته از داوطلبانی که از طریق شورای بریتانیا برای شرکت در آزمون آیلتس ثبت نام کرده باشند می‌‌توانند فیلم‌ها و‌ مطالب آموزشی را به صورت رایگان دریافت کنند.‌ قیمت نسخه کامل آموزشی ۵۰ دلار است که شامل یک دوره کامل آنلاین بیش از ۳۰۰ تمرین و‌ آزمون آزمایشی است.

منابع آیلتس

Road to IELTS‌ یک روش آموزشی بسیار جذاب است و امکان شرکت در آزمون‌های آزمایشی عالی را به داوطلبان می‌‌دهد. همچنین‌ داوطلبان می‌‌توانند به صورت رایگان بسیاری از مطالب‌ این منبع را دریافت کنند.

با این حال باید به این نکته توجه کرد که نسخه کامل آن در مقایسه با سایر کتاب‌ها و منابع آزمون آیلتس نسبتاً گران است.‌ از طرف دیگر حتی با خرید نسخه شما تنها به مدت ۹۰ روز به این منابع دسترسی خواهید داشت.

IELTS Trainer

این کتاب‌ یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس‌ برای کسب آمادگی‌ به شمار می‌‌آید.‌ کتاب آیلتس ترینر‌ دارای راهنمایی‌های مرحله ‌به‌ مرحله و گام‌ به ‌گام در صفحات اول است‌ که مطالب بسیار خوبی در مورد آزمون‌ و نحوه مطالعه کتاب در آنها قید شده است. با مطالعه این کتاب می‌‌توانید راهنمایی‌های بسیاری را در زمینه کسب آمادگی برای شرکت در آزمون‌ دریافت کنید.‌ تعداد زیادی از دانش آموزانی که‌ این کتاب را‌ برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس مطالعه کرده‌اند آن را به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های خودآموز آمادگی برای آزمون آیلتس معرفی ‌می‌کنند.‌ این کتاب دارای ۶ آزمون‌ تمرینی است که به شما کمک ‌می‌کند تا با ساختار آزمون آیلتس آشنا شوید و موفقیت بیشتری در آزمون کسب کنید.

این کتاب دارای یک سی دی برای گوش دادن به تمرینات بخش شنیداری و همچنین نمونه‌های آزمون برای بخش‌های دیگر است.‌ این کتاب دارای ضمیمه پاسخنامه است که به شما کمک ‌می‌کند تا به پاسخ‌های صحیح هر بخش و هر سوال دسترسی داشته باشید.‌ همچنین آزمون‌های آزمایشی در این کتاب وجود دارند که‌ مطالعه‌ی آنها باعث می‌‌شود که با‌ ساختار آزمون آیلتس و نوع سوالات مطرح شده در بخش‌های مختلف آزمون آشنایی بیشتری پیدا کنید.

باید به این نکته توجه کرد که این کتاب برای‌ دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را دارند مناسب است، ۲ نسخه مجزا برای آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال وجود دارد که براساس نوع آزمون خودتان می‌توانید نسخه مناسب را انتخاب کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه این است که این کتاب برای داوطلبینی که سطح تقریباً دارند ۶ دارند مناسب است و این کتاب‌ها بر روی دستور زبان تمرکز نمی‌کنند و بهتر است دانش‌آموزان برای مطالعه نکات مربوط به قواعد و دستور زبان انگلیسی منابع دیگری را در کنار این منبع مطالعه کنند.

Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021 – 2022

این کتاب یک راهنمای فوق العاده‌ برای افرادی است که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند.‌ باید گفت که این کتاب شامل سوالات‌ و تمرینات‌،‌ آموزش‌های ویدیویی، و ارائه نکات و راهکارهایی برای موفقیت در آزمون آیلتس است.

منابع آیلتس

منابع آیلتس

 

این کتاب‌ به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس ۴ پخش آزمون را تحت پوشش قرار می‌ دهد و‌ تمرینات‌ و آموزش‌های مربوط به هر بخش از آزمون را در بردارد.‌ آموزش‌های ویدیویی کمک بسیاری به کسب‌ تسلط بیشتر بر مباحث دشوار مطرح شده در آزمون‌ می‌کنند.‌ باید اضافه کرد که این کتاب قیمت‌ مناسبی نیز دارد.

در مورد این کتاب باید به این نکته اشاره کرد که این منبع وابسته یا تایید شده توسط یک سازمان‌ مربوط به آزمون نیست.

Check Your English Vocabulary for IELTS

همانطور که می‌‌دانید یکی از نکات مهم در مورد موفقیت در آزمون آیلتس‌ داشتن دایره لغات‌ وسیع است.‌ اگر فکر می‌‌کنید که‌ برای موفقیت در آزمون آیلتس نیاز به یادگیری لغات بیشتر و گسترش دایره واژگان خود دارید، این کتاب می‌‌تواند برای شما یک منبع بسیار عالی باشد.

کتاب واژگان آیلتس

کتاب واژگان آیلتس

 

باید اضافه کرد که این کتاب هم برای آیلتس عمومی‌ و هم برای آیلتس آکادمیک‌ مناسب است و داوطلبان شرکت در هر دو نوع آزمون می‌‌توانند از این کتاب به عنوان یک منبع مالی برای گسترش دایره واژگان خود بهره‌‌مند شوند.‌ ارائه دامنه وسیعی از واژگانی که‌ کم،ک می‌‌کند در آزمون آیلتس امتیاز بالاتری کسب کنید‌ باعث ‌می‌شود که این کتاب به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس شناخته شود.

در مورد این کتاب باید گفت که‌ مطالب ارائه شده در آن در سطح متوسط هستند و برای‌ دانش آموزان مبتدی پیشنهاد نمی‌‌گردد.‌ بنابرابراین لازم است به منظور کسب آمادگی کامل در آزمون‌ آیلتس استفاده از منابع دیگر نیز در کنار این کتاب استفاده کنید.

Focus on IELTS Foundation: Foundation Coursebook

این کتاب یک منبع بسیار خوب است که زمینه خوبی را برای تقویت زبان انگلیسی و مهارت‌های چندگانه فراهم ‌می‌کند که برای موفقیت در آزمون آیلتس باید به آنها تسلط داشته باشید.‌ مطالب ارائه شده در این کتاب‌ شامل بانک زبان کلیدی‌ و استراتژی‌ها و شیوه‌های یادگیری DIY‌ هستند که‌ خارج از محدوده‌ آزمون آیلتس نیز به درد می‌ خورند.

 

منابع آیلتس

منابع آیلتس

 

باید به این نکته اشاره کرد که این کتاب تمرکز زیادی بر روی دستور زبان و گرامر ندارد. بنابراین ممکن است برای تمرکز بر روی گرامر و یادگیری بیشتر دستور زبان به منابع دیگر نیز در کنار این کتاب احتیاج داشته باشید.‌ از طرف دیگر این کتاب بیشتر برای یادگیری در کلاس طراحی شده است و‌ به عنوان یک منبع یا کتاب خودآموز توصیه نمی‌شود.

 

منابع آزمون آیلتس

منابع آزمون آیلتس

 

‌ کتاب‌ها و منابعی که در‌ در بالا به آنها اشاره شد‌ توسط تعداد زیادی از داوطلبان و دانش آموزان داوطلب شرکت در آزمون آیلتس مورد مطالعه قرار می‌‌گیرند.‌ شما می‌توانید با توجه به توانایی‌ها و تسلط خود به مهارت‌های مختلف،‌ منابعی را انتخاب کنید که به موفقیت هر چه بیشتر شما در آزمون آیلتس‌ کمک کنند.‌ اگر شما نیز به عنوان داوطلب شرکت در آزمون آیلتس هر کدام از این منابع را مطالعه کرده‌اید‌ خوشحال می‌‌شویم که نظر خود را در مورد آنها بیان کنید.‌ همچنین اگر سوالی در مورد‌ منابع آزمون آیلتس و نحوه آمادگی برای شرکت در این آزمون دارید می‌‌توانید‌ راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان ما بخواهید.

Collins for IELTS

انتشارات کالینز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز است که منابع معتبری را برای تقویت زبان انگلیسی و آزمون‌های بین‌المللی ارائه می‌دهد. سری جدید کتاب‌های کالینز شامل چهار مهارت reading, writing, speaking , listening می‌شود و هر یک از کتاب‌ها با متدهای جدید به داوطلبان آیلتس کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند.

این مجموعه مختص داوطلبانی هستند که سطح آنها B1 یا B2 و معادل ۵ و ۵.۵ آیلتس است و قصد دارند تا نمره ۶.۵ یا بالاتر را در آزمون آیلتس کسب کنند.

ساختار اصلی کتاب‌ها بدین صورت است که هر کتاب شامل ۱۲ بخش اصلی است و بخش‌های ۱ تا ۱۱ به آموزش و تمرین اختصاصی داده شده و در بخش پایانی یا بخش ۱۲ یک آزمون پایانی به صورت کامل وجود دارد. در پایان کتاب پاسخ تمرین‌ها وجود دارد و مدل پاسخ‌دهی تشریحی برای مهارت رایتینگ و اسپیکینگ و همچنین تمام فایل‌های صوتی به صورت کامل در انتهای کتاب آمده است.

collins for Ielts

Complete Ielts

کتاب‌های Complete Ielts توسط دانشگاه کمبریج تدوین شده است که به صورت تخصصی به آزمون آیلتس می‌پردازد. این مجموعه کتاب‌ها در ۳ سطح تدوین شده است که برای نمره و سطح ۴ تا ۷.۵ مناسب است.

هر کتاب شامل ۱۲ درس می‌باشد که می‌توان به صورت خودخوان یا با استفاده از استاد این کتاب‌ها را مطالعه کرد، هر چند پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب‌ها را با استفاده از استاد پیش ببرید.

علاوه بر کتاب دانش‌آموز، کتاب تمرین و فایل‌های صوتی و نرم افزار اینتراکتیو برای هر مجموعه وجود دارد که سبب می‌شود که بتوانید مطالب بیشتری را یاد بگیرید.

کتاب اول Complete Ielts برای نمره ۴ الی ۵ آیلتس مناسب است و کتاب دوم برای ۵ تا ۶.۵ آیلتس و کتاب سوم برای داوطلبانی که قصد دارند تا نمره بین ۶.۵ تا ۷.۵ کسب کنند مناسب است.

complte Ielts

Mindset

مجموعه کتاب‌های مایندست به عنوان یکی از جدیدترین و بهترین کتاب‌ها به عنوان کورس بوک برای آمادگی آیلتس شناخته می‌شود. این مجموعه کتاب‌ها در ۴ سطح توسط انتشارات دانشگاه کمبریج طراحی و تدوین شده است. این مجموعه به خاطر تنوع و اطلاعات زبانی مناسب  داوطلبان آزمون آیلتس است. این مجموعه کتاب‌ها که در تاریخ ۲۰۱۷ توسط دانشگاه کمبریج به بازار عرضه شده است، یکی از بهترین منابع است که استادهای شناخته شده ایرانی و خارجی آن را توصیه می‌کنند.
هر یک از کتاب‌های Mindset دارای ۱۰ درس است که شما را برای آزمون آیلتس آماده می‌کند. سمپل‌های خوب رایتینگ مخصوصاً در جلدهای دوم و سوم منبعی خوبی برای بخش رایتینگ آیلتس است.

کتاب مایندست در ۴ جلد تهیه و به بازار عرضه شده است و طبق استاندارد CEFR از سطح مبتدی A2 تا سطح پیشرفته C1 مطالب را پوشش می‌دهد.

جلد Foundation مناسب افراد مبتدی است.

کتاب ۱ برای داوطلبانی مناسب است که می‌خواهند سطح نمره خودشان را به نمره ۵.۵ برسانند.

کتاب ۲ برای داوطلبانی مناسب است که می‌خواهند سطح نمره خودشان را به نمره ۶.۵ برسانند.

کتاب ۳ برای داوطلبانی مناسب است که می‌خواهند سطح نمره خودشان را به نمره ۷.۵ برسانند.

در این سری کتاب‌های تمامی مهارت‌های Writing, listening, speaking, Reading به همراه تقویت گرامر و واژگان به صورت کاملاً اصولی تدوین شهده است و شما می‌توانید با استفاده از تمرین‌های زیاد و اصولی آن خودتان را برای آزمون آیلتس آماده کنید.

mindset

American English File

مجموعه کتاب‌های  آمریکن انگلیش فایل American English File یک سری کتاب ۶ جلدی است که از سطوح ابتدایی و مبتدی A1 اقدام به آموزش می‌کند. این سری کتاب‌ها که مختص بزرگسالان است که توسط دانشگاه معتبر آکسفورد تهیه و به بازار عرضه شده است. این سری کتاب‌ها شامل یک سطح Starter و ۵ سطح کتاب است که در بسیاری از آموزشگاه‌های معتبر کشور تدریس می‌شود.
مطالعه این کتاب به شما این امکان را می‌دهد که مطابق با سیستم آمریکایی همراه با کتاب کار، فایل صوتی و تصوری، نرم‌افزار و کتاب معلم مهارت زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید.
هر کتاب این مجموعه شامل ۱۲ درس می‌باشد، در پایان هر کتاب صفحات جداگانه‌ای وجود دارد که نکات گرامری لغوی و تلفظی وجود دارد که به اختصار توضیح داده می‌شود.

جلد اول کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل که بعد از کتاب استارتر است، سطح A1 و A2 استاندارد CEFR را شامل می‌شود.

جلد دوم کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل سطح A2 و B1 استاندارد CEFR را شامل می‌شود.

جلد سوم کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل سطح B1 و B2 استاندارد CEFR را شامل می‌شود.

جلد چهارم کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل سطح B2 استاندارد CEFR را شامل می‌شود.

جلد پنجم کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل سطح C1 استاندارد CEFR را شامل می‌شود.

american english file

Touchstone

مجموعه کتاب‌های Touchstone به عنوان یکی از محبوب‌ترین کورس بوک‌های موجود در دنیا و البته ایران شناخته می‌شود. این سری کتاب‌ها که توسط دانشگاه کمبریج تهیه و به بازار عرضه شده است، برای آموزش زبان برای بزرگسالان و نوجوانان در سطح مقدماتی A1 تا سطح C1  تدوین شده است. این مجموعه ۶ جلد کتاب محسوب می‌شود که ۴ جلد آن متعلق به سری Touchstone و ۲ سری آن مربوط به Viewpoint است.
هر جلد کتاب تاچ استون دارای ۱۲ درس است و مهم‌ترین مزیت این سری کتاب‌های آموزش گرامرهای کاربردی به صورت اصولی است و کتاب مسیر آرام و اصولی را پیش می‌رود و زبان آموزان می‌توانند دیالوگ‌ها، ریدینگ‌ها و مطالب مطرح شده را فرا بگیرند. این سری کتاب‌ها هم مانند سایر کتاب‌های Course Book دارای کتاب کار در خانه است.
جلد اول ( قرمز ) کتاب تاج استون برای سطح A1 استاندارد CEFR مناسب است.

جلد دوم ( آبی ) کتاب تاچ استون برای سطح A2 استاندارد CEFR مناسب است.

جلد سوم ( سبز ) کتاب تاچ استون برای سطح A2 و B1 استاندارد CEFR مناسب است.

جلد چهارم ( بنفش ) کتاب تاچ استون برای سطح B1 و B2 استاندارد CEFR مناسب است.

جلد Viewpoint 1 برای سطح B1 و B2 استاندارد CEFR مناسب است.

جلد Viewpoint2 برای سطح C1 استاندارد CEFR مناسب است.

touch stone

Oxford Word Skills

کتاب آکسفورد ورد اسکیلز به عنوان یکی از بهترین منبع آموزش لغت استفاده می‌شود، به طوری که اکثر استادهای ایرانی و خارجی تاکید بسیاری بر یادگیری و تمرکز بر آن دارند. کتاب‌های Oxford Word Skills در ۳ سطح در بازار موجود هستند که از سطح مقدماتی تا پیشرفته لغات اساسی را شامل می‌شود.

هر جلد کتاب‌‌های Oxford Word Skills شامل ۲ صفحه درس و تمرین است که لغات جدید به صورت روان و کامل در هر درس هم توضیح داده شده است.

ویژگی اساسی و بارز این سری کتاب‌ها لهجه بریتیش آنها است که داوطلبان را با طیف وسیعی از لغات جدید آشنا می‌کند.

هر جلد از مجموعه کتاب‌های ورد اسکیلز شامل ۲۰۰۰ لغت است که سبب افزایش دایره لغات داوطلبان را با لغت و کاربردها و معانی آن آشنا می‌کند. هر یک از کتاب‌ها هم نرم افزار مخصوص به خود را دارد که به صورت اینتراکتیو و سرگرم کننده طراحی شده است و کمک می‌کند که زبان آموزان راحت‌تر اقدام به حفظ کردن آنها بکنند.

کتاب Oxford Word Skills ( Basic ) دارای سطح A1 و A2 استاندارد CEFR است.

کتاب Oxford Word Skill ( Intermediate ) دارای سطح B1 و B2 استاندارد CEFR است.

کتاب Oxford Word Skill ( Advance ) دارای سطح C1 و C2 استاندارد CEFR است.

oxford word skills

Interchange

مجموعه کتاب‌های اینترچنچ به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین دوره‌های آموزش زبان انگلیسی است که از سال‌های گذشته در آموزشگاه‌های انگلیسی معتبر کشور و دنیا تدریس شده است. این مجموعه کتاب‌های جذاب و قدرتمند توسط پروفسور جک سی ریچارد و دانشگاه کمبریج تدوین و ارائه شده است. مجموعه کتاب‌های Interchange شامل کتاب تمرین، کتاب معلم و فایل‌های صوتی کتاب دانش‌آموز ارائه شده است. ویرایش پنجم کتاب‌های اینترچنچ بعد از بررسی‌ها و فیدبک‌های بسیار از ویرایش‌های قبلی تدوین و به بازار عرضه شده است.

کتاب‌های اینترچنچ دارای ۴ سطح است  و شامل کتاب‌های Intro و سطح ۱ و ۲ و ۳ است.

سطح اینترو اینترچنچ برای سطح A1 استاندارد CEFR مناسب است.

سطح ۱ اینترچنچ برای سطح A2 و B1 استاندارد CEFR مناسب است.

سطح ۲ اینترچنچ برای سطح B1 استاندارد CEFR مناسب است.

سطح ۳ اینترچنچ برای سطح C1 استاندارد CEFR مناسب است.

از مهم‌ترین مزایای کتاب‌های اینترچنچ می‌توان به آموزش به زبان ساده، تمرین‌های متنوع و صفحه‌آرایی مناسب آن می‌توان اشاره کرد.

 

Focus on Vocabulary

مجموعه کتاب‌های ۲ جلدی Focus On Vocabulary  ( تمرکز بر لغات ) همانطور که از نام آن مشخص است، کتابی است که توسط انتشارات لانگمن تهیه شده است و به صورت تخصصی بر روی لغات زبان انگلیسی کار می‌کند. مهم‌ترین نقطه قوت این کتاب‌ها این است که با ارائه نکات کاربردی لغات آکادمیک را به بهترین نحو ممکن به شما آموزش می‌دهد. این مجموعه در دو جلد ۱ و ۲ تدوین شده است.

جلد اول Focus On Vocabulary با عنوان Bridging Vocabulay  شناخته می‌شود که به آموزش ۵۰۴ لغت رایج پرداخته است و برای سطح Intermediat یا Upper Intermediate مناسب است و جلد دوم آن با عنوان Mastering The Academic Word List واژگان آکادمیک و تخصصی‌تر را شامل می‌شود وبرای دانش‌آموزان سطح Upper Intermediate  و Advanced  مناسب است.

تمرین و تکرار بسیار

یکی از ویژگی‌های جالب کتاب‌های Focus On Vocabulary در این است که لغاتی که در بخش اول کتاب تدریس شده است، در دروس دیگر به صورت مجدد تکرار می‌شود و این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به صورت ناخودآگاه لغات را به صورت کامل یاد بگیرید. تمرین‌های متنوع و استفاده از Collocations سبب شده است تا با تمرین‌های تدوین شده، مهارت کافی در به یادسپاری و به کار بردن لغت‌ها داشته باشید.

پرداختن به موضوع‌های مختلف مانند محیط زیست، هنر، سیتما، ورزش و روانشناسی سبب شده است تا شما رنج وسیعی از لغات را در مورد موضوع‌های مطرح شده در آیلتس را بلد باشید و مشکلی بابت به یادآوری و استفاده از لغات در روز امتحان خود نداشته باشید.

focus on vocabulary

Betty Azar English Grammar

کتاب‌های گرامر Betty Azar به عنوان یکی از بهترین و شناخته‌ترین منابع آموزش گرامر برای داوطلبین آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل و آیلتس و دانشجویان در دانشگاه‌های معتبر دنیا استفاده می‌شود.

این کتاب که بیش از ۴۰ سال است که مورد استفاده متقاضیان قرار گرفته است. تمرین‌های بسیار این کتاب و به کار بردن ۴ مهارت اصلی سبب شده است که افرادی که به دنبال یادگیری اصولی گرامر با تمرین‌های فراوان باشند، این کتاب ارزشمند را انتخاب کنند.

همانگونه که بیان کردیم، مهم‌ترین ویژگی این سری کتاب‌ها، تمرین‌های بسیار متنوع آن است و متن‌های آن است که حتی سبب بهبود مهارت خواندن شما می‌شود.

فایل صوتی و تمرین‌های صوتی هم سبب می‌شود تا مهارت شنیدن شما هم بهبود بیابید.

کتاب‌های گرامر بتی آذر در ۳ سطح اصلی تدوین و به بازار عرضه شده است که از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته را شامل می‌شود.

کتاب قرمز به عنوان Foundamental شناخته می‌‌شود و گرامر مبتدی را آموزش می‌دهد و کتاب مشکی برای داوطلبان سطح متوسطه مناسب است و داوطلبانی که نمره ۷ و بالاتر در آزمون آیلتس و نمره ۹۰ و بالاتر در آزمون تافل می‌خواهند؛ می‌توانند از نسخه پیشرفته یا همان جلد آبی استفاده کنند.

توصیه برخی از استادها بر این است که این کتاب‌ها را ( مخصوصاً جلد آبی) به عنوان رفرنس به همراه خود داشته باشید و در صورتی که در هر یک از مباحث گرامر دچار مشکل شدید، به آن مراجعه کرده و مبحث مورد نظر را مطالعه کرده و رفع اشکال کنید.

grammar betty azar

Oxford English grammar course

سری کتاب‌های Oxford English Grammar مجموعه‌ ۳ سطحی است که به عنوان یکی از بهترین منابع آموزش گرامر زبان انگلیسی تا به حال تدوین و به بازار عرضه شده است. این کتاب به عنوان یکی از محبوب‌ترین و البته پرفروش‌ترین کتاب‌های مربوط به گرامر است که در سطح Basic، Intermediate و Advanced تدوین شده است. این کتاب برای گرامر زبان انگلیسی British مناسب است ولی این به آن معنا نیست که سایر لهجه‌ها مانند آمریکایی و استرالیایی نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

ارائه مثال‌های ساده، قابل فهم، تمرین‌های بسیار سبب محبوبیت بالای آن شده است.

هر سطح آموزشی کتاب‌های Oxoford English Grammar Course شامل کتاب و نرم‌افزار آموزشی است. استفاده از تصاویر زیبا، علاوه بر جذابیت بصری آن سبب ارتباط برقرار کردن خوانندگان با آن می‌شود.

کتاب پیشرفته آن شامل آموزش گرامر کاربردی برای مهارت‌های اسپیکینگ و لیستینینگ، رایتینگ می‌باشد.

مایکل سوان

نویسنده کتاب OXford English Grammar Course به عنوان یکی از اساتید دانشگاه آکسفورد است که شهرت بسیار زیاد و جهانی دارد. انتشارات آکسفورد به عنوان بزرگ‌ترین ناشر آثار علمی و آکادمیک در جهان است که نخستین بار در سال ۱۵۸۶ تاسیس شده است و این انشتارات سالیانه بیش از ۶,۰۰۰ کتاب منتشر می‌کند.

کتاب گرامر به عنوان رفرنس

همان گونه که برای کتاب بتی آذر بیان کردیم، می‌توانید این سری کتاب‌ها ( مخصوصاً جلد پیشرفته ) آن را به عنوان پیشرفته مد نظر بگیرید و زمانی که مشکلی بابت مباحث گرامری داشته باشید، به این منبع مراجعه کنید و مبحث مورد نظر را مطالعه کرده و تمرین‌های آن را انجام دهید تا تسلط کافی بر آن مبحث به دست بیاورید.

Oxford English grammar course

English Grammar In Use

آموزش مبحث گرامر یکی از اساسی‌ترین نیازها و البته شاید در نظر برخی از افراد سخت‌ترین مباحث است. یادگیری لغت‌های بسیار برای تسلط بر یک زبان کافی نیست، شما باید نحوه کاربرد لغت‌ها و مباحث گرامری را بلد باشید تا بتوانید به صورت روان و اصولی صحبت کرده، بنویسید و مطالب را درک کنید.

کتاب‌های In Use از کتاب‌های محبوب موجود در بازار است که استادها و آموزشگاه‌های بسیاری آنها را توصیه می‌کنند. مجموعه کتاب‌های گرامر In Use تمرکز بر مبحث گرامر دارد و برای افرادی که می‌خواهند تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشند و همچنین برای داوطلبان آزمون‌های تافل و آیلتس مناسب است.

کتاب‌های Grammar In Use در ۳ سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته تدوین شده است. تمرین‌های بسیار و بیان مطالب به زبان ساده از ویژگی‌های منحصربه فرد این سری کتاب‌ها است که شما می‌توانید براساس سطح مورد نظر خودتان کتاب مورد نظر را خریداری کرده و مطالعه کنید.

درس‌های این مجموعه به صورت کوتاه در ۲ صفحه تنظیم شده است، یعنی در یک صفحه مبحث گرامر آموزش داده شده و در صفحه دیگر تمرین‌های آن موجود است و خوانندگان می‌توانند به راحتی آنها را مطالعه کرده و تمرین‌های آن را انجام دهند، به همراه هر کتاب هم فایل صوتی و نرم‌افزار مربوطه وجود دارد که فایل‌های صوتی برای افزایش مهارت شنیدن شما هم مناسب است.

مهم‌ترین مزیت این سری کتاب‌‌ها امکان مطالعه آنها به صورت خودخوان است.

 

Tactics For Listening

کتاب‌های Tactics For Listening  یکی از بهترین و البته محبوب‌ترین کتاب‌های تقویت مهارت شنیداری شناخته می‌شود که در ۳ سطح مقدمانی، متوسطه و پیشرفته تنظیم شده است. ویژگی خوب این کتاب این است که تمام مباحث رزومره زبان انگلیسی را پوشش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به این نکته اشاره کرد که همزمان علاو بر مهارت شنیداری، مهارت صحبت کردن شما را هم افزایش می‌دهد.

این کتاب توسط پرفسور Jack C Richards تدوین شده است و لهجه آمریکایی دارد و به همراه کتاب آموزشی، فایل صوتی و متن فایل‌ها و کتاب تمرینی هم وجود دارد.

هر کتاب Tactics For Listening دارای ۲۴ درس است که با هدف تقویت انگلیسی عمومی تهیه و تدوین شده است. هر درس شامل موضوع‌های مختلفی مانند خانواده، مدرسه، هنر، هنرهای اجتماعی، فیلم و سینما و موارد مشابه است که به شما کمک می‌کند تا بر موضوع‌های مختلف اشراف داشته باشید و در آزمون آیلتس یا تافل بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید.

از ویژگی‌های منحصربه فرد دیگر این سری کتاب‌ها این است که شما می‌توانید به صورت خودخوان اقدام به خواندن آنها بکنید و مهارت لیسینینگ خودتان را افزایش بدهید.

متن کامل Listening در یک کتاب جانبی ( Worksheet & Audio Script ) که به عنوان یک کتاب همراه کتاب اصلی وجود دارد.

کتاب مقدماتی Tactics For listening  برای سطح A1 استاندارد CEFR مناسب است.

کتاب متوسطه Tactics For listening برای سطح A1 و A2 استاندارد CEFR مناسب است.

کتاب پیشرفته Tactics For listenin  برای سطح A2 و B1 استاندارد CEFR مناسب است.

tactics for listening

vocabulary for ielts

سری ۲ جلدی Vocabulary For Ielts که توسط انتشارات کمبریج تهیه و تدوین شده است، یکی از بهترین منابع برای آفزایش دایره لغات برای آزمون آیلتس در سطح پیشرفته است.

سطح متوسطه آن مناسب برای سطح B2 وC1 براساس استاندارد CEFR است.

سطح پیشرفته آن مناسب برای سطح C1 و C2 براساس استاندارد CEFR است.

متن‌های موجود در این کتاب‌ها به شما کمک می‌کند که علاوه بر افزایش دایره لغات خودتان؛ متن‌های آکادمیک مناسبی را مطالعه کنید، که سبب افزایش و بهبود عملکرد خواندن شما می‌شود.

کتاب متوسطه Vocabulary For Ielts دارای ۲۰ بخش است که هر کدام از بخش‌ها درباره موضوع خاصی بحث می‌کند که در این کتاب علاوه بر ۲۰ درس ۵ درس اضافی هم در آنها گردآوری شده است. ۵ درس پایانی با عنوان Refrence Section تنظیم شده است. این کتاب برای نمره ۶ تا ۷ مناسب است.

برای مطالعه این کتاب‌ها باید حداقل سطح متوسطه را داشته باشید، تا اثربخشی مناسبی را داشته باشد، در صورتی که سطح فعلی شما کمتر از سطح متوسطه است، پیشنهاد می‌کنیم از سایر منابع معرفی شده در این پست استفاده کنید تا ابتدا پایه و زبان عمومی خودتان را افزایش بدهید و سپس به سراغ این کتاب‌ها بیایید.

کتاب پیشرفته Vocaboulary For Ielts برای سطح C1 و C2 مناسب است که سطح پیشرفته است و برای نمره‌های ۷ و بالاتر مناسب است.

پیشنهاد می‌شود که این سری کتاب‌ها را به همراه کتاب گرامر برای آیلتس مطالعه کنید که کارکرد بهتری داشته باشد.

 

Vocabulary for lelts

Active Skills for Reading

سری کتاب‌های Active Skills For Reading یک مجموعه بی‌نظیر برای تقویت مهارت خواندن ریدینگ از سطح A2 تا سطح C1 است. این کتاب‌ها براساس سیستم آمریکایی تدوین شده است که برای تقویت مهارت خواندن و مهارت شنیداری به کار می‌رود.
کتاب‌های Active Skills For Reading در ۵ جلد تدوین شده است، جلد Intro و جلدهای ۱ تا ۴ که هر کدام شامل ۱۲ درس می‌باشد.

هر درس شامل عنوان و موضوع متفاوتی است که لغات پرکاربرد را آموزش داده و نکات مربوط به بخش ریدینگ آزمون آیلتس را هم بیان می‌کند. فایل صوتی همراه کتاب‌ها وجود دارد که با لهجه آمریکایی است و شامل تمامی متون است.
شما می‌توانید براساس سطح خود، کتاب مورد نظرتان را تهیه و مطالعه کنید. مزیت مهم این کتاب‌ها این است که شما می‌توانید به صورت خودخودان اقدام به خواندن آنها بکنید.

کتاب Intro آن برای سطح A2 استاندارد  CEFR مناسب است.

کتاب ۱ آن برای سطح B1 و B2 استاندارد  CEFR مناسب است.

کتاب ۲ آن برای سطح B2 استاندارد  CEFR مناسب است.

کتاب ۳ آن برای سطح B2 و C1 استاندارد  CEFR مناسب است.

کتاب ۴ آن برای سطح C1 استاندارد  CEFR مناسب است.

مجموعه کتاب‌های Active Skills For Reading محصول مشترک کمپانی Cengage و National Geographic می‌باشد که مطابق با سیستم آمریکایی است. هر درس شامل Motivational جهت افزایش انگیزه و تقویت مهارت خواندن وCriticial Thinking است که به زبان آموزان کمک می‌کند که متن را آنالیز کنند. این سری از کتاب‌ها به روش پویا و فعال ( Active ) برای تقویت مهارت Reading بهره می‌جوید.

Active Skills for Reading

Vocabulary In Use

یادگیری لغت یکی از اصول اساسی یک زبان جدید است. مفاهیم به وسیله لغت تهیه و منتشر می‌شود. مجموعه کتاب‌های Vocabulary  In Use از بهترین، محبوب‌ترین و شناخته‌ترین منابع موجود در بازار است که طرفداران بیشماری دارد.

سری کتاب‌های Vocabulary In Use در سه سطح از سطح مقدماتی تا پیشرفته توسط انتشارات دانشگاه کمبریج تهیه و تدوین شده است. یکی از بارزترین ویژگی‌های این کتاب‌ها می‌توان به مطالعه به صورت خودخوان و البته به همراه استاد اشاره کرد. این کتاب‌های لغات‌های انگلیسی را از پایه‌ترین سطح تا پیشرفته‌ترین سطح آموزش می‌دهد.

ویژگی جالب این سری کتاب‌ها در این است که در یک صفحه مطالب مورد نیاز آموزش داده می‌شود و در صفحه مقابل آن تمرین مربوط به همان درس وجود دارد. در انتهای کتاب هم پاسخ سوالات وجود دارد. همراه هر کتاب هم فایل صوتی هم وجود دارد که می‌توانید برای پخش فایل‌های صوتی به آن مراجعه کنید.

Essential English 4000 Words

سری ۶ جلدی ۴۰۰۰ واژه ضروری انگلیسی از بهترین و فوق‌العاده‌ترین منابع برای یادگیری لغت است. این مجموعه بی‌نظیر توسط انتشارات Compass تهیه و چاپ شده است. لهجه این سری کتاب‌ها آمریکایی است و هر سطح شامل ۳۰ درس می‌باشد و هر درس شامل ۲۰ واژه ضروری می‌باشد و برای توصیف هر لغت یک جمله و یک مثال آورده شده است و بعد از اتمام یادگیری لغت‌های هر درس، یک داستان کوتاه جذاب به همراه فایل صوتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا لغت‌های جدیدی را که یاد گرفتید، را مرور کنید. هر جلد کتاب بیش از ۶۰۰ واژه را به صورت کاملاً اصولی یاد می‌دهد.
شما می‌توانید این کتاب‌ها را به صورت خودخوان مطالعه کنید یا اینکه از یک استاد برای یادگیری آنها بهره‌مند شوید.

تحقیتات نشان می‌دهد که اکثر مردم در مکالمات روزمره خود، تنها از ۱۰ درصد کلمات رایج در هر زبانی استفاده می‌کنند که این امر سبب می‌شود که بتوان به راحتی این موارد را به زبان‌آموزان آموزش داد.

مجموعه کتاب‌های شش گانه ۴۰۰۰ واژه شما را از داشتن لغت‌های اضافه بی‌نیاز می‌کند و در صورت یاد گرفتن و تسلط بر این کتاب‌ها می‌توانید دایره وسیعی از لغت‌های مورد نظر داشته باشید و به راحتی در محل‌هایی که نیاز به استفاده دارید، مانند آزمون‌های بین‌المللی استفاده کنید.

سطح این کتاب‌ها از سطح مبتدی تا پیشرفته است. مجموعه ۶ جلدی ۴۰۰۰ واژه ضروری شامل

۹۰% لغات پر تکرار در مکالمه و نوشتار است.

۸۰% لغات پر تکرار در روزنامه‌ها و متون آکادمیک است.

۹۰% لغات پر تکرار مورد استفاده در داستان‌ها و رمان‌ها است.

 

Essential English 4000 Words

Destination Grammar And Vocabulary

این مجموعه فوق‌العاده که بر آموزش لغت و گرامر تمرکز دارد، یک سری به روز و ۳ سطحی است.

مجموعه کتاب‌های Destination Grammar and Vocabulary براساس سطح‌بندی استاندارد اروپا برای سطح‌های B1، B2 و C1 و C2 مناسب است که شامل سطح‌های متوسطه و پیشرفته است. این سری کتاب‌ها توسط انتشارات مک‌میلان تهیه و به بازار عرضه شده است.

هر یک از کتاب‌های فوق شامل ۲۸ درس می‌باشد که به عنوان یک منبع ایده‌آل برای یادگیری و تقویت گرامر و لغت بسیار عالی است و شما با مطالعه یک کتاب هم گرامر و هم لغت یاد می‌گیرید.

آموزش روان و جامع مطالب آموزشی از ویژگی‌های منحصربه فرد این مجموعه است.

این مجموعه کتاب‌های برای داوطلبان آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل و آیلتس، Cambridge PET، Cambridge FCE و Cambridge CAE و Cambridge CPE مناسب است.

 

Inside Reading

کتاب‌های ۵ سطحی Inside Reading یکی از بهترین و منحصربه‌فردترین کتاب‌های تقویت مهارت ریدینگ با لهجه آمریکایی است. این سری از کتاب‌ها با کمک متون انگلیسی و تمرینات متنوع مهارت ریدینگ شما را افزایش می‌دهد. این منبع برای آزمون‌های آکادمیک و جنرال آیلتس مناسب است. این مجموعه کتاب‌ها توسط انتشارات آکسفورد تهیه و به بازار عرضه شده است.

کتاب‌های سطح‌بندی شده Inside Reading شامل یک جلد کتاب Intro و ۴ شماره از ۱ الی ۴ می‌باشد.

هر کتاب شامل ۱۰ درس می‌باشد که هر کدام شامل موضوع مختلفی است و به شما کمک می‌‌کند که بتوانید علاوه بر تقویت دایره لغات خودتان، تجربه خواندن متون با موضوع‌های مختلف را داشته باشید.

از ویژگی‌های بارز این سری کتاب‌ها می‌توان به استفاده از منابع معتبر مانند Wall Street Journal، New York Times و سایر منابع معتبر اشاره کرد، همچنین متون قید شده در این کتاب‌ها، متن‌های نویسندگان معتبر است.

مجموعه کتاب‌های Inside Reading برای تقویت و ارتقای مهارت خواندن زبان آموزان مفید است و شامل سطوح مبتدی تا پیشرفته است. این مجموعه کتاب‌ها علاوه بر آموزش خواندن متون، درک مطلب و نقش واژگان در تمام مراحل یادگیری، تفکر انتقادی، تجزیه و تحیل متون آکادمیک را هم آموزش می‌دهد.

 

Longman Academic Writing Series

مجموعه کتاب‌های Longman Academic Writing Series بی‌شک به عنوان یکی از بهترین منابع افزایش مهارت رایتینگ است که توسط انتشارات Pearson تهیه و تولید شده است. این مجموعه کتاب‌ها در ۵ سطح از سطوح مبتدی تا سطوح پیشرفته مهارت‌های لازم برای پاسخ‌گویی به سوالات رایتینگ را آموزش می‌دهد.
مهم‌ترین ویژگی منحصربه فرد سری کتاب‌های Longman Acedmic Writing Series این است که گام به گام تمام مهارت‌های مورد نیاز رایتینگ را که شامل جمله سازی، پاراگراف نویسی و … می‌باشد را به اصولی‌ترین روش ممکن آموزش می‌دهد.

در بخش Grammar Rivew  هم بخش گرامر همراه با توضیح نکات دستوری پرکاربرد در نگارش متون آکادمیک ارائه شده است و تمرین‌های مربوط هم به شما کمک می‌کند که بتوانید تسلط بیشتری بر این مباحث داشته باشید.

هر سری کتاب چندین بخش و پارت مختلف است که تمرین‌های بسیاری دارد و شما را گام به گام با مهارت رایتینگ آشنا می‌کند. جواب تمرین‌ها در کتاب معلم موجود می‌باشد.

مطالعه کتاب‌های سری رایتینگ لانگمن زمان زیادی را می‌گیرد ولی در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی ( ارشد یا دکترا ) را دارید، بهترین منبع است، چون شما باید در دانشگاه مقصد اقدام به تحقیق کنید و نیاز به مهارت نوشتن در شما بسیار ضروری است.

شما می‌توانید این مجموعه کتاب‌ها را به صورت خودخوان مطالعه کنید ولی این در حالی است که بهتر است برای کسب نتیجه عالی‌تر از یک استاد برای یادگیری آن کمک بخواهید.

longman academic writing

Grammar for Ielts

یکی از بهترین منابع آموزش گرامر برای آیلتس کتاب Cambridge Grammar For Ielts یک کتاب عالی برای تقویت مهارت گرامر برای آزمون آیلتس است. این کتاب نکات مربوطه را در ۲۵ درس و در قالب بخش‌های شنیداری ارائه می‌کند و تمرین‌هایی را از میان تست‌های آیلتس انتخاب می‌کند. در این کتاب تلاش شده است تا از لغات و موضوعات واقعی و کاربردی در آزمون آیلتس استفاده شود. متن فایل‌های صوتی موجود در کتاب هم موجود است که شما می‌توانید برای تقویت listening خودتان هم به آنها مراجعه کنید. تمرین‌های کتاب از هر ۲ بخش آکادمیک و جنرال انتخاب شده است که نکات گرامری لازم برای آنها توضیح داده شده است، در پایان کتاب هم پاسخ تمامی تمرین‌های کتاب به همراه متن Transcript آمده است و می‌توانید در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

این کتاب برای داوطلبان آزمون آیلتس و زبان‌آموزان سطح متوسطه به بالا مناسب است، چناچه شما می‌خواهید مباحث گرامر را به صورت اصولی یاد بگیرید یا سطح زبان شما پایین‌ است، می‌توانید از سایر کتاب‌های معرفی شده در این نوشته استفاده کنید تا سطح گرامر خودتان را ارتقا دهید و در نهایت به سراغ این کتاب ارزشمند بیایید.

 

Collocation In Use

مجموعه کتاب‌های ۲ جلدی Collocation In Use یکی از بهترین منابع برای یادگیری انواع هم‌آیند یا همان Collocation است. برای مثال در فارسی می‌گوییم دروغ گفتن، آب خوردن، نان، پنیر و سبزی و سایر نمونه‌های متداول که در هر زبانی کاربرد دارد و باید شما سعی کنید تا در کنار یادگیری لغت بتوانید Collocation های آنها را هم یاد بگیرید تا بتوانید به صورت صحیح به کار ببرید. در زبان انگلیسی هم بدین گونه است، برای نمونه tell a joke یا best friend استفاده می‌شود که باید سعی کنید این هم‌آیندها را یاد گرفته و به صورت صحیح استفاده کنید.

مجموعه کتاب‌های Collocation In Use توسط انتشارات کمبریج در ۲ سطح اینترمدیت و پیشرفته تولید و در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفته است.

هر یک از سطوح این مجموعه دارای ۶۰ درس ۲ صفحه‌ای که در یک صفحه تدریس شده است و در صفحه دیگر تمرین همان درس ارائه شده است. در پایان کتاب هم جواب تمرین‌ها وجود دارد که می‌توانید برای راست‌آزمایی می‌توانید به این بخش مراجعه کنید.

مزیت این کتاب‌ها در این است که شما می‌توانید به صورت خودخوان یا به همراه استاد اقدام به خواندن آن کنید. این مجموعه کتاب‌ها برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل، آیلتس یا سایر آزمون‌های بین‌المللی زبان ضروری است و البته حتی اگر قصد صحبت کردن و برقراری ارتباط به صورت صحیح و اصولی دارید، یادگیری کالوکیشن‌ها امری ضروری است.

collocation in use

۱۰۰۰ English Collocation In 10 Minutes

یادگیری کالوکیشن‌ها به عنوان یک امر ضروری و بدیهی در هر زبان است و شما باید به مرور زمان اقدام به یادگیری آن بکنید. کالوکیشین‌ها نحوه به کار بردن کلمات در زبان است. به عنوان مثال در فارسی مسافرت رفتن، لباس پوشیدن و … به کار می‌رود، شما باید نحوه استفاده آن را یاد بگیرید.

کتاب فوق‌العاده English Collocation In 10 Minutes به شما این امکان را می‌دهد که ۱۰۰۰ کالوکیشن را با روزی ۱۰ دقیقه یاد بگیرید. در این کتاب ۵۰ موضوع پرکاربرد در زبان انگلیسی آورده شده است. در این درس‌ها شما ابتدا با کلمات و عبارات هم‌آیند مرتبط با موضوع در قالب یک متن با حرف پر رنگ معرفی می‌شود و بلافاصله یک quiz برای تثبیت آنها از شما گرفته می‌شود.

شما می‌توانید روزانه ۵ دقیقه صرف یاد گرفتن درس و ۵ دقیقه صرف آزمون دادن درس مربوطه کنید.

یادگیری اصولی کالوکیشن‌ها و کاربرد آنها در آزمون آیلتس یا تافل یا سایر آزمون‌های بین‌المللی سبب می‌شود که بتوانید نمره دلخواه خودتان را کسب کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های این کتاب فوق‌العاده فایل‌های صوتی آن است که شما می‌توانید از این فایل‌ها استفاده کنید.

1000 English Collocation In 10 Minutes

Collins For Ielts

انتشارات کالینز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و البته معتبرترین مراکز تهیه منابع انگلیسی است. انتشارات کالینز چهار کتاب اصلی از مجموعه کتاب‌های آیلتس را با نام‌های  Writing For Ielts, Speaking For Ielts, Reading For Ielts, Listening For Ielts را به  بازار ارائه داده است. این مجموعه کتاب‌ها برای افرادی مناسب است که سطح کنونی آنها در حد ۵ یا ۵.۵ آیلتس است و قصد دارند تا نمره خودشان را تا حدود ۶.۵ آیلتس ارتقا دهند.

در این سری کتاب‌ها، هر کتاب شامل ۱۲ بخش اصلی است که هر بخش‌های ۱ تا ۱۱ شامل آموزش و تمرین‌های مربوط به آن است و در بخش پایانی ۱۲ یک آزمون پایانی به صورت کامل آورده شده است.

در پایان کتاب، جواب تمرین‌ها قید شده است و تمامی فایل‌های صوتی نیز به صورت کامل در انتهای هر کتاب وجود دارد.

شما می‌توانید این کتاب‌ها به صورت خودخوان یا به همراه استاد مطالعه کرده و سطح زبان انگلیسی خودتان را افزایش دهید، هر چند بهترین پیشنهاد در مورد این کتاب‌ها یادگیری و مطالعه آنها به همراه یک استاد مجرب است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سری کتاب‌های کالینز تمرکز هر کتاب بر روی یک مهارت است، یعنی در صورتی که شما قصد تقویت مهارت نوشتن خود را دارید، می‌توانید فقط کتاب مربوط به رایتینگ را تهیه کرده و مطالعه کنید و مهارت خودتان را افزایش دهید.

top Notch

مجموعه کتاب‌های تاچ ناچ به عنوان یکی از قوی‌ترین کورس بورک‌های زبان انگلیسی شناخته می‌شود که در سطح آموزشگاه‌های معتبر تدریس می‌شود. کتاب‌های Top Notch از انتشارات بسیار معتبر Pearson Longman است که در ۸ جلد طراحی شده است. این کتاب‌های در ۴ مجموعه دوتایی ( Fundemental, 1,2, 3) از سطح A1 تا سطح B1 براساس استانداردهای CEFR تدوین شده است و همراه کتاب دانش‌آموز، کتاب تمرین و نرم‌افزار تعاملی آن نیز موجود است.

کتاب‌های تاپ ناچ به عنوان یکی از کامل‌ترین دوره‌های آموزشی زبان است که هر درس آیتم‌های مختلفی دارد و شامل موارد مختلف مانند تمرین، واژگان، گرامر و سایر موارد است. در این مجموعه سعی شده است تا مطالب آموزشی که در موقعیت‌های مختلف اجتماعی، کاری و مسافرتی تهیه شده است و کمک می‌کند تا با انگلیسی واقعی مواجه شده و آن را فرا بگیرید.

ویرایش سوم کتاب‌های محبوب Top Notch در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه بین‌المللی شد و مهم‌ترین دلیل محبوبیت آن هماهنگ سازی صورت گرفته بین کتاب و فایل صوتی آن توسط نویسندگان اصلی و بومی سازی آن است.

به همراه این مجموعه بخش‌های دیگری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کیفیت زبان خودتان را افزایش بدهید، مواردی مانند Conversation Activator Videos ، Pronunciation Coach Videos ، Extra Grammar Exercises، Grammar Coach Videso است که موارد ذکر شده هر کدام با هدف تقویت یک بخش از زبان تدوین و تهیه شده است.

Summit

ویرایش سوم مجموعه Summit که شامل ۲ جلد کتاب است به عنوان یک دوره تکمیلی و پیشرفته برای مجموعه کتاب‌های Top Notch در نظر گرفته می‌شود و برای داوطلبانی مناسب است که سطح B1 و بالاتر داشته باشند.

هر یک از سطوح کتاب‌های Summit شامل ۲ بخش A و B است. این مجموعه به عنوان یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های پیشرفته است که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا برای آزمون‌های بین‌المللی و استاندارد مانند تافل و آیلتس آماده کنند.

هر ۴ مهارت زبانی در این مجموعه از کتاب‌ها به چالش کشیده می‌شود و تنوع موضوعات مختلف سبب می‌شود تا نکات ارزشمندی را بیاموزید. از دیگر ویژگی‌های این کتاب‌ها تقویت مهارت‌های Writing و Speaking است.

امروزه آموزشگاه‌های بسیار در شهرهای مختلف ایران، اقدام به آموزش این کتاب‌ها می‌کنند.

Headway

مجموعه کتاب‌های Headway به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کورس بوک‌های زبان انگلیسی شناخته می‌شود. این کتاب‌های جذاب و دوست داشتنی توسط انتشارات دانشگاه Oxford در ۶ سطح طراحی و چاپ شده است. این مجموعه کتاب‌ها شامل سطح مقدماتی تا پیشرفت است. از سال‌های گذشته کتاب‌های هدوی در آموزشگاه‌های معتبر دنیا تدریس شده است و در سال‌های آتی نسخه‌های جدیدی از کتاب به بازار عرضه می‌شود.

مجموعه کتاب‌های Headway جوایز بین‌المللی بسیاری را کسب کرده است و تلاش می‌کند با گرامر کاملاً متعادل در کنار آموزش سایر مهارت‌های دیگر، زبان انگلیسی را به شما یاد بدهد.

در کنار کتاب دانش‌آموزی، کتاب کار و فایل‌های صوتی هم وجود دارد که شما می‌توانید به خوبی از آنها استفاده کنید و علاوه بر آن آموزش‌های آنلاین و ویدئوهای آموزشی هم به شما کمک خواهد کرد تا مهارت‌های زبانی خودتان را به خوبی تقویت کنید.

Speak Now

مجموعه کتاب‌های Speak Now یک مجموعه ۴ جلدی است که توسط انتشارات معتبر دانشگاه آکسفورد تهیه و به بازار عرضه شده است.  تمرکز این کتاب‌ها ارتباط و مکالمه در کلاس‌های درس و یا بیرون از کلاس درس را به زبان آموزان آموزش می‌دهد. نویسنده معروف این کتاب‌ها پرفسور Jack C Richards است که قبل از این کتاب‌های کتاب‌های ارزشمند Interchange و Tactics For Listening را به بازار عرضه کرده است. تمرکز اصلی این کتاب‌ها بر روی مهارت‌های گفتاری، شنیداری و البته تلفظ است که شما می‌توانید با تمرکز بر روی مهارت Speaking از آن استفاده کنید.

این مجموعه کتاب‌ها، زبان واقعی را به زبان آموزان آموزش می‌دهد و علاوه بر کتاب دانش آموز، کتاب تمرین و ویدئوهای آموزشی از مواردی است که شما را بیشتر درگیر زبان می‌کند.

هر کتاب از مجموعه Speak Now شامل ۳۲ درس ۲ صفحه‌ای با موضوعات مختلف و البته جذاب است.

کتاب ۱ مجموعه‌ کتاب‌های Speak Now برای سطح A1 استاندارد CEFR مناسب است.

کتاب ۲ مجموعه کتاب‌های Speak Now برای سطح A2 استاندارد CEFR مناسب است.

کتاب ۳ مجموعه کتاب‌های SPeak Now برای سطح A2 و B1 استاندارد CEFR مناسب است.

کتاب ۴ مجموعه کتاب‌های SPeak Now برای سطح B1 و B2 استاندارد CEFR مناسب است.

Speak Out

مجموعه کتاب‌های جذاب SPeak Out مجموعه ۶ جلدی است که توسط انتشارات معتبر لانگمن تهیه و به بازار عرضه شده است. این کتاب‌ها از سطوح مقدماتی تا پیشرفته است که از سطح مقدماتی Starter تا سطح پیشرفته Advanced را شامل می‌شود. مهم‌ترین تمرکز این کتاب‌ها ۲ مهارت شنیداری و گفتاری است. این مجموعه بسیار حرفه‌ای و جذاب توسط BBC Learning English تهیه و به بازار عرضه شده است.

هر یک از کتاب‌ها شامل ۱۰ درس است که در هر درس در قالب ۵ بخش به چندین موضوع مختلف و مرتبط با موضوع‌های روزمره پرداخته می‌شود.

هر سری کتاب شامل کتاب دانش‌آموز، کتاب کار، فایل صوتی، فایل تصویری و هم‌چنین نرم‌افزار دانش‌آموزی است.

لهجه این کتاب‌ها بریتیش است و افرادی که تصمیم دارند تا در آزمون آیلتس شرکت کنند، می‌توانند از این کتاب‌های غنی و جذاب استفاده کنند.

Real Listening And Speaking

مجموعه کتاب‌های Real Listening and Speaking یک مجموعه ۴ جلدی است که برای آ»وزش مهارت شنیداری و گفتاری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب‌های جذاب و پرطرفدار توسط انتشارات دانشگاه کمبریج طراحی و تهیه شده است.

این کتاب‌ها با لهجه بریتیش تهیه شده است، البته یکی از مزایای این سری کتاب‌ها در این است که شما می‌توانید لهجه‌های مختلفی مانند استرالیایی یا هندی و سایر لهجه‌ها هم موجود می‌باشد و سبب می‌شود که در صورتی که ممتحن شما در آزمون لهجه غیر انگلیسی داشت، دچار شوکه نشوید.

این مجموعه کتاب‌ها به شما کمک می‌کند که تسلط کافی در صحبت کردن داشته باشید و باعث افزایش اعنماد به نفس شما می‌شود.

همانطور که بیان شد، این سری کتاب‌ها شامل ۴ جلد می‌باشند که سطح‌بندی آنها بدین صورت است.

جلد اول برای سطح Elementary مناسب است.

جلدو دوم برای سطح Pre intermediate مناسب است.

جلد سوم برای سطح Intermediate and Upper Intermediate مناسب است.

جلد چهارم برای سطح Advanced مناسب است.

بهترین منابع آزمون آیلتس کدام است؟

در این نوشته سعی کردیم تا بهترین منابع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را معرفی کنیم، باید به این نکته توجه کنید که برای موفقیت در آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس یا تافل شما باید زبان جنرال قوی داشته باشید، هر چه پایه زبانی شما قوی باشد، احتمال موفقیت شما در آزمون آیلتس یا تافل بیشتر است و در  زمان بسیار کمتری می‌توانید نمره مورد نظرتان را به دست بیاورید. در واقع پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع به یادگیری تکنیک‌های آیلتس شما در سطح b2 استاندارد CEFR باشید و سپس تکنیک‌ها را یاد بگیرید که هم می‌تواند به صورت خودخوان و همراه استاد باشد که به صورت طبیعی خودخوان زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه بسیار کمتری دارد.

کتاب‌هایی که به صورت آزمون و تست است را باید بعد از یادگیری تکنیک‌های جوابدهی به سوالات استفاده کنید، منابعی مانند کتاب‌های کمبریج یا ترینر از جمله این موارد هستند ولی سایر کتاب‌ها یا کورس بوک هستند که به صورت سطح‌بندی شده است، مانند کتاب‌های تاپ ناچ، اینترچنچ، تاچ استون و موارد مشابه که می‌توانید به صورت خودخوان یا به همراه استاد بخوانید ( بهترین پیشنهاد این است که تا سطح B2 یا آپراینترمدیت در کلاس‌ها شرکت کنید و در صورت درخواست به صورت خودخوان ادامه دهید ) و بقیه کتاب‌هایی هستند که برای تقویت یک مهارت خاص کاربرد دارد.

آیا شما تا به حال تجربه شرکت در آزمون آیلتس را داشته‌اید؟ تجریه شما در این آزمون چه بود؟ چه مدت زبان و به چه روشی خواندید؟ از چه منابعی استفاده کردید و نظرتان در مورد منابع استفاده شده‌تان چیست؟ تجربه و نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: edvoy

18 پاسخ به “منابع آزمون آیلتس : آشنایی با بهترین کتاب‌ها و منابع آمادگی آزمون آیلتس”

 1. امیر گفت:

  سلام هزینه این منابع چقدر میشه حدودا واژ کجا میشه تهیه کرد؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نیاز نیست تمام این منابع را خریداری کنید، چون زمان بیسیار بسیار زیادی خواهد گرفت و اصلاًٌ نمی‌توان تمام کرد و البته نیازی هم نیست.
   شما باید تعیین سطح دهید و سپس براساس نیاز خودتان و صلاحدید استاد خودتان اقدام به خریداری کتاب‌ مورد نظرتان بکنید.

 2. شکیلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر اول از همه تشکر میکنم برای این همه مطالب خوب و مفید سایتتون و دوم اینکه کدوم یک از این منابع لهجه آمریکن دارن(برای یادگیری لغت و لیسنینگ)؟ پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم 🙏

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنیم که برای لغت منبعی را انتخاب کنید که سی‌دی صوتی هم داشته باشد تا بتوانید با تلفظ، استرس و نحوه ادای کلمات هم آشنا شوید و زیاد مهم نیست. چون کتابی مانند آکسفورد ورد اسکیل که لهجه بریتیش دارد وقتی که این کتاب را مطالعه می‌کنید، متوجه تفاوت کلمات بین لهجه بریتیش و آمریکایی می‌شوید.
   در صورتی که اصرار بر آمریکایی بودن منبع دارید، می‌توانید برای لغت از سری کتاب‌های Essential 4000 words استفاده کنید.
   برای لیسینگ هم کتاب‌های Tactics مناسب هستند که هر کدام از منابع را باید براساس سطح خودتان انتخاب کنید.

 3. شکیلا گفت:

  سپاسگزارم از راهنماییتون 🙏

 4. محمد گفت:

  باسلام
  برای درک وفهم لیسنیگ وقتی که سرعت صحبت بالاست چه پیشنهادی دارید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌شود که مطالب با یک سطح پایین‌تر گوش کنید، شاید این مطالب برای سطح شما مناسب نباشد. در ضمن می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلف برای گوشی یا کامپیوتر استفاده کنید که با سرعت پایین پخش می‌کنند.

 5. سارا گفت:

  سلام.برای امادگی ازمون اکادمیک برای انتخاب منبع ، فرقی بین کتاب های جنرال و اکادمیک نیست درسته؟فقط دایره لغات برای اکادمیک باید بزرگ تر باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای زبان جنرال که تفاوتی وجود ندارد ولی در مورد تست‌ها هم بهتر است آکادمیک را برای آکادمیک و جنرال را برای جنرال به کار ببرید.

 6. ساناز گفت:

  سلام ببخشید مت در سطح ۳ کتاب های امریکن انگلش فایل هستم به نظر شما چه کتاب هایی رو برای نمره بالا گرفتن خوب هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما در سطح اینترمدیت یا آپراینترمدیت هستید، پیشنهاد می‌کنم که با استادتون مشورت کنید تا ایشون راهنمایی کنند، می‌توانید پادکست گوش دهید یا منطبق بر سطح‌تان فیلم ببینید، یا اینکه متن بخوانید تا مهارت خواندن خودتان را تقویت کنید.
   شما باید نیاز و نقطع ضعف خودتان را مشخص کنید و سپس با استاد خودتان مشورت کنید تا بتوانید بازده خوبی داشته باشید.

 7. سعید گفت:

  سلام
  دوست گرامی ایا کتب اسنشل ورد و ۱۱۰۰ برای ازمون ایلتس ضرورت دارد ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این کتاب‌ها چندان توسعه نمی‌شود، مخصوصاً ۱۱۰۰ واژه
   پیشنهاد می‌کنیم که کتاب‌های موضوع محور را مطالعه کنید.

 8. سعید گفت:

  برای ایلتس ۸و یا ۹ ایا کتب اسنشل ورد و ۱۱۰۰ ضرورت دارد ؟

 9. Dinaz گفت:

  سلام خسته نباشيد(:

  براى گرفتن ايلس ۵ تا چه مرحله از كتاب هاى top notch رو بايد فرابگيريم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   آیلتس ۵ در حد آپراینترمدیت است که شما در کتاب‌های تاپ ناچ باید کتاب اول submit را مطالعه کنید. نکته مهم این است که صرف خواندن کتاب‌های تاپ ناچ کافی نیست و شما باید تسلط کافی به این سطح داشته باشید، هر چند گرفتن نمره ۵ آیلتس خیلی منطقی و تاحدی راحت است.

دیدگاهتان را بنویسید