مهم‌ترین منابع آزمون تافل که برای موفقیت در آزمون تافل باید بخوانید.

افرادی که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل را دارند باید قبل از شرکت در آزمون منابع آزمون تافل را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند. مطالعه‌ی منابع آزمون تافل، مهارت‌های چندگانه‌ی زبان انگلیسی داوطلبان را تقویت کرده و آنها را برای شرکت در این آزمون آماده می‌کند. این متن شما را با مهم‌ترین منابع آزمون تافل آشنا می‌کند. آشنایی با این منابع و مطالعه‌ی آنها می‌تواند سطح زبان انگلیسی شما را بهبود ببخشد. همچنین با مطالعه‌ی منابع آزمون تافل، با نمونه سوالات و نحوه‌ی برگزاری آزمون آشنا می‌شوید. این امر باعث می‌شود که آشنایی و آمادگی کافی در نوع سوالات مطرح شده، نحوه‌ی پاسخگویی به سوالات و تکنیک‌های یافتن پاسخ‌های صحیح، زمان بندی برای پاسخگویی به هر سوال و … داشته باشید. به این ترتیب شانس قبولی و کسب امتیاز بالاتری را در این آزمون خواهید داشت.

 

منابع آزمون تافل

توضیحاتی در مورد آزمون زبان انگلیسی تافل

آزمون زبان انگلیسی تافل یک آزمون استاندارد بین المللی برای ارزیابی و سنجش مهارت‌های داوطلبان است که در این آزمون شرکت می‌کنند. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان خارج از کشور را دارید، باید به شما بگوییم که یکی از شرایط لازم برای ورود به بسیاری از دانشگاه‌های انگلیسی زبان، داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است. به منظور ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌هایی که واحدهای درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، باید نمره‌ی قبولی مورد نظر دانشگاه را در آزمون بین المللی زبان انگلیسی کسب نمایید. علاوه بر این، برای ورود به بازار کار در سطح بین المللی، نیاز به مدرک معتبر زبان انگلیسی خواهید داشت که مورد قبول سازمان‌ها و شرکت‌های بین المللی باشد. بسیاری از کارفرماها برای استخدام مدرک معتبر زبان انگلیسی را از شما درخواست خواهند کرد. به طور کلی داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر می‌تواند مسیر موفقیت در کار و تحصیل را برای شما هموار کند. تسلط به زبان انگلیسی و کسب امتیاز بالا در آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی مانند کلیدی است که درب‌های موفقیت را به روی شما باز می‌کند. از این رو شرکت در آزمون تافل و موفقیت در کسب امتیاز بالا برای افرادی که خواهان موفقیت و پیشرفت هستند، دارای اهمیت بسیاری است.

بیشتر بخوانید: تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

بخش‌های مختلف آزمون تافل

آزمون زبان انگلیسی تافل از ۴ بخش اصلی تشکیل می‌شود. در این آزمون چهار مهارت اصلی داوطلب که عبارت هستند از :

– مهارت listening یا مهارت شنیداری

– reading یا مهارت خواندن متون انگلیسی و درک مطلب

– writing یا مهارت نوشتاری

– speaking یا مهارت گفتاری

آزمون تافل این ۴ مهارت را در داوطلبان شرکت کننده در آزمون، مورد سنجش و بررسی قرار می‌دهد. این آزمون دارای استاندارد بالایی است و مدرک آن مورد تایید بسیاری از دانشگاه‌ها، موسسات، و شرکت‌های بین المللی است.

سیستم نمره‌دهی آزمون تافل

همان گونه که بیان شد آزمون تافل شامل ۴ بخش خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن است. برای کسب نمره در آزمون تافل باید به حداقل ۱ سوال در بخش خواندن و شنیداری جواب دهید و حداقل ۱ مقاله نیز بنویسید و حداقل ۱ مورد گفتاری را نیز انجام دهید.

در آزمون بحث قبولی یا رد شدن وجود ندارد و شما براساس یک نمره برای هر مهارت و یک نمره نهایی دریافت خواهید کرد.

مجموع نمره تافل ۱۲۰ است که نمره هر بخش ۳۰ است و شما باید براساس درخواست دانشگاه یا موسسه‌ای که مد نظر دارید، سعی کنید تا نمره مورد نظر خود را کسب کنید.

مدت اعتبار مدرک تافل

مدت زمان اعتبار مدرک تافل ۲ سال است و شما محدودیتی در تعداد امتحان ندارید ولی باید بین هر ۲ امتحان شما حداقل ۱۲ روز فاصله وجود داشته باشد.

از چه زمانی باید شروع به خواندن منابع تافل کنم؟

اکثر داوطلبان شرکت در آزمون‌های نمی‌دانند که از چه زمانی باید شروع به مطالعه کتاب‌های مرتبط با تافل کنند. برخی تصور می‌کنند که باید از همان ابتدا کتاب‌های تافل را جهت آمادگی برای آزمون تافل مطالعه کنند.
در ابتدای امر شما باید متر و اندازه مناسبی از سطح زبان خود داشته باشید، برای این کار بهترین روش تعیین سطح توسط یک استاد یا موسسه آموزشی استاندارد است تا سطح سواد انگلیسی شما را در هر ۴ مهارت و علاوه بر آن در مورد لغت و گرامر بسنجد. در صورتی که دسترسی به استاد یا یک موسسه آموزشی ندارید، می‌توانید یک آزمون آزمایشی تافل یا همان TPO را انجام دهید تا سطح انگلیسی شما مشخص شود.

در گام بعدی شما باید نمره مورد نظر خودتان را هم مشخص کنید. با توجه به اینکه آزمون تافل فقط برای مهاجرت تحصیلی است، شما باید مقطع تحصیلی و دانشگاه یا کشور مورد نظرتان را مشخص کرده و نمره زبان تافل درخواستی آن را مشخص کنید تا بدانید که فاصله سطح زبانی شما و نمره مورد نظرتان چقدر است.

در صورتی که سطح زبانی شما کمتر از سطح ادونس است، بهترین پیشنهاد این است که شما تلاش کنید تا سطح زبان عمومی خودتان را افزایش دهید و سپس اقدام به مطالعه منابع تافل کنید، چون در غیر اینصورت دلزده شده و بازده مناسبی نخواهید داشت.

در صورتی که شما بتوانید زبان عمومی خودتان را به سطح مناسبی برسانید، خواهید توانست با مطالعه کتاب‌های معرفی شده در این پست و در عرض چند ماه بهترین نتیجه مورد نظرتان را به دست بیاورید.

در نوشته زیر به صورت کامل و جامغ منابع مناسب برای زبان عمومی و البته آیلتس را معرفی کرده‌ایم.

معرفی بهترین منابع زبان عمومی و آزمون آیلتس

 

معرفی منابع آزمون تافل

امروزه کتاب‌ها و منابع بسیاری به عنوان منابع آزمون تافل معرفی می‌شوند. داوطلبان باید در انتخاب کتاب‌هایی که به عنوان منابع آزمون تافل از آنها استفاده می‌کنند، دقت عمل به خرج دهند. مطالعه‌ی کتاب‌هایی که با توجه به استانداردهای بین المللی تافل طراحی و تالیف شده‌اند، می‌تواند مهارت‌های مورد سنجش قرار گرفته در این آزمون را تقویت کرده و شانس قبولی شما را در این آزمون بین المللی افزایش دهد. از آنجایی که کتاب‌های بسیاری در این زمینه تالیف شده‌اند، انتخاب و مطالعه‌ی منابع نامعتبر به معنی از دست دادن زمان خواهد بود. در ادامه‌ی مطلب شما را با کتاب‌های معتبری که به عنوان منابع اصلی آزمون ‌تافل شناخته می‌شوند، آشنا خواهیم کرد.

 

 

کتاب‌های بارون برای تافل

کتاب‌های بارون برای تافل

 

کتاب Barons TOEFL iBT

کتاب Barrons TOEFL iBT یکی از بهترین کتاب‌ها برای مطالعه کردن قبل از شرکت در آزمون بین المللی تافل است. این کتاب دارای نموه سوالاتی است که با توجه به سوالات اصلی آزمون تافل طراحی شده‌اند و دارای معیارهای یکسان با سوالات اصلی آزمون است. علاوه بر این، این کتاب تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات مطرح شده در آزمون اصلی تافل را به شما یاد می‌دهد. مطالعه‌ی کتاب‌های Barrons می‌تواند کمک بسیاری به موفقیت شما در آزمون زبان انگلیسی تافل بکند. کتاب ۱۱۰۰ لغت بارون یکی از معتبرترین منابع برای مطالعه‌ی لغات انگلیسی و آمادگی برای آزمون تافل است.

 

منابع تافل

منابع تافل

کتاب Delta

یکی دیگر از بهترین کتاب‌هایی که به عنوان منبع آزمون تافل می‌توانید آن را مطالعه کنید، کتاب Delta key to the next generation TOEFL test   است. این کتاب در مقایسه با کتاب Barrons  حجم بیشتری دارد و دارای جزئیات بیشتری است. این کتاب روش‌ها و تکنیک‌های زیادی را در مورد نحوه‌ی پاسخگویی به سوالات  و بخش‌های مختلف آزمون تافل در اختیار داوطلب قرار می‌دهد. باید گفت که این کتاب یک منبع اصلی برای آزمون تافل iBT به شمار می‌آید. در این کتاب نکات دستور زبان و گرامری به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرند. هدف اصلی این کتاب تقویت و پرورش ۴ مهارت اصلی مورد سنجش قرار گرفته شده در آزمون تافل اصلی است. برای مطالعه‌ی این کتاب باید نسخه Revised Edition را تهیه کنید.

کتاب دلتا برای برنامه‌ریزی برای آزمون تافل اینترنتی مناسب است. این کتاب با استفاده از تست‌های آزمون تافل، تمام مهارت‌های لازم برای شرکت در این آزمون را آموزش می‌دهد.

کتاب دلتا شامل ۲ جلد است. جلد اول شامل موارد آموزشی آزمون تافل اینترنتی و جلد دوم شامل ۶ نمونه تست آزمون تافل می‌باشد.

از مهم‌ترین مزایای کتاب دلتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– آموزش هر ۴ مهارت

– نمونه سوال‌های استاندارد آزمون‌های قبلی

– نمودار پیشرفت آزمون

– امکان مطالعه در ۱۵ هفته

– تمرین‌های سطح بندی شده به همراه پاسخ‌ها

 

کتاب ۴۰۰ Must have words for the TOEFL

این کتاب به عنوان یکی از مهم‌‍‌ترین منابع آزمون تافل شناخته می‌شود و مهم‌ترین ویژگی آن این است که لغات در این کتاب به صورت دسته‌بندی شده وجود دارد و سبب می‌شود تا شما بتوانید به راحتی و با سرعت بالا لغات مورد نظر خود را به خاطر بسپارید.

 

کتاب Collins Skills for TOEFL iBT

این کتاب در ۳ جلد عرضه شده است. در جلد اول این کتاب مهارت‌های Reading و Writing کار شده است و در جلد دوم مهارت‌های Listenig و Speaking وجود دارد و در جلد سوم مباحث Grammar و Vocabulary وجود دارد. هر درس این کتاب یک راهنمای سریع، خلاصه و یک مرجع سریع در رابطه با هر نوع سوال تستی و آزمونی ارائه شده است. این کتاب که به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون تافل شناخته می‌شود، به داوطلبان کمک می‌کند تا نکات و استراتژی‌های مورد نیاز برای موفقیت در این آزمون را بدانند.

کتاب TOEFL test preparation

به منظور کسب آمادگی  بیشتر برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل می‌توانید کتاب TOEFL test preparation kit 2nd edition را نیز مطالعه کنید. این کتاب توسط سرویس آزمون آموزشی ETS طراحی و تالیف شده است. سطح دشواری آزمون، مواد امتحانی و مطالب مهم در مورد آزمون زبان انگلیسی تافل در این کتاب به صورت مختصر و استاندارد ارائه شده‌اند.

 

کتاب‌های کمبریج

کتاب‌های کمبریج

 

سایر منابع اصلی تافل

یکی دیگر از کتاب‌هایی که به عنوان منابع اصلی و معتبر آزمون تافل شناخته می‌شوند کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL test  است. این کتاب توسط موسسه‌ی کمبریج تالیف شده است و یکی از بهترین کتاب‌ها و معتبرترین منابع برای آمادگی شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل به شمار می‌آید.

باید به این نکته‌ی مهم اشاره کرد که کتاب‌های تالیف شده توسط موسسات و انتشارات، به عنوان منابع آزمون تافل، ممکن است ۴ مهارت اصلی مورد سنجش قرار گرفته در آزمون را به صورت جداگانه ارائه کنند. برای مثال هر کتاب می‌تواند به صورت جداگانه شامل عنوان‌هایی مانند یادگیری لغت‌ها و عبارت‌های لازم برای شرکت در آزمون تافل، تقویت مهارت نوشتاری، تقویت مهارت خواندن و درک مطلب، تقویت مهارت گفتاری و تقویت مهارت شنیداری باشد. اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید پیشنهاد می‌کنیم منابعی را انتخاب کنید که دارای اعتبار باشند. بهترین منابع برای مطالعه به منظور آمادگی برای شرکت در آزمون تافل، منابع رسمی هستند. مواد و سوالات مطرح شده در منابع رسمی و شناخته شده بسیار به آزمون اصلی شبیه است و به خوبی داوطلب را با شرایط آزمون آشنا می‌کند.

علاوه بر خرید کتاب و منابع معرفی شده، داوطلبان می‌توانند به صورت اینترنتی منابع آزمون تافل را به صورت رایگان دانلود کنند. اگر در اینترنت منابع و کتاب‌های آزمون تافل را مورد جستجو قرار دهید، متوجه خواهید شد که منابع بسیاری به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل قرار داده می‌شوند. در ادامه‌ی مطلب شما را با چند منبع معتبر اینترنتی برای کسب آمادگی شرکت در آزمون تافل آشنا خواهیم کرد.

نرم افزار شبیه ساز TPO

یکی از بهترین راه‌های آمادگی برای آزمون‌های مهم مانند تافل، استفاده از نمونه تست‌ها و آزمون‌های قبلی است.  TPO مخفف عبارت TOEFL Practice Online  است که به آزمون‌های آمادگی آزمون تافل اطلاق می‌شود. این نرم افزار شبیه ساز توسط موسسه ETS برای آشنایی شرکت کنندگان با آزمون تافل اینترنتی یا همان iBT طراحی شده است. این نرم افزار شبیه ساز مانند آزمون واقعی تافل است که شما می‌توانید با سوالات مشابه و سال‌های قبل تافل آشنا شوید. شما می‌توانید در حالت زمان‌بندی شده ( Time Mode ) اقدام به برگزاری آزمون کنید. در سایت toeflpractice می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی ۴۴,۹۵ دلار، یک آزمون TPO را بدهید. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شما بعد از پایان یک آزمون تمرینی TPO نمی‌توانید دوباره آزمون را تکرار کنید و در صورت تکرار آزمون باید هزینه را دوباره پرداخت کنید.

آزمون‌‌‌های TPO شامل هر ۴ مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است.

نسخه‌های رایگان آزمون‌های TPO

سایت ژان ( Zhan ) که یک سایت چینی است و به عنوان یکی از منابع معتبر شناخته می‌شود، این آزمون‌ها را کپی کرده و در قالب یک نرم‌افزار به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار داده است. البته چند سایت ایرانی هم، آزمون‌های TPO را فارسی کرده‌ و به صورت رایگان در سایت خود قرار داده‌اند.

سایت زبان اگزم

شما هم‌‍چنین می‌توانید آزمون‌های شبیه ساز TPO را دانلود کرده و بعد از نصب بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید.
سایت علی محمودی

سایت دکتر برزآبادی

سایت tfl3

سایت ETS

شما می توانید با مراجعه به سایت

https://www.ets.org/s/toefl/pdf/toefl_student_test_prep_planner.pdf  فایل ‏pdf  را با عنوان The TOEFL iBT Test Prep Planner دانلود کنید. این فایل شامل تمرینات مربوط به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی است که در آزمون تافل مورد سنجش قرار می‌گیرند. همچنین این فایل حاوی نمونه سوالات مطرح شده در آزمون آزمایشی تافل iBT است. علاوه بر این، نکاتی در مورد روش‌های بالا بردن شانس موفقیت در آزمون تافل در این فایل آمده است.

سایت tofelibtcourse

همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت https://www.toeflibtcourse.com/ نمونه سوالات و آزمون‌های آزمایشی تافل iBT را به صورت رایگان دریافت کنید. این سایت تمرین‌هایی را به صورت جداگانه برای مهارت خواندن و درک مطلب، مهارت نوشتاری، مهارت شنیداری، و مهارت گفتاری زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. برای تقویت مهارت شنیداری زیان انگلیسی می‌توانید فایل‌های MP3 مربوط به بخش شنیداری آزمون را دانلود کنید. همچنین با مراجعه به این سایت می‌توانید اطلاعات بسیاری در مورد فرمت و نحوه‌ی برگزاری آزمون تافل و موضوعات مطرح شده در سوال‌های آن را کسب نمایید. علاوه بر اینها، در این سایت می‌توانید به صورت اینترنتی در آزمون آزمایشی تافل شرکت نمایید. در واقع این سایت امکان خود آزمایی را برای داوطلبان فراهم می‌کند و داوطلبان می‌توانند سطح مهارت‌های زبان انگلیسی خود را بسنجند. ارائه‌ی مطالب هر بخش آزمون به صورت جداگانه این امکان را برای داوطلبان فراهم می‌کند که در صورت داشتن ضعف در یک بخش تمرینات بیشتری را برای تقویت مهارت مربوط به آن بخش انجام دهند. برای مثال داوطلبان می‌توانند در صورت ضعیف بودن در بخش مهارت‌ خواندن و درک مطلب، تمرینات بیشتری را در این زمینه انجام دهند.

یکی از معتبرترین سایت‌هایی که برای دریافت اطلاعات در مورد آزمون تافل و دریافت نمونه سوالات می‌توانید به آن مراجعه کنید، سایت https://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/ است. این سایت تمرینات مختلفی را به منظور آماده سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی تافل ارائه می‌دهد. مطالب ارائه شده در این سایت رایگان هستند و داوطلبان می‌توانند به راحتی نمونه سوالات و مطالب را دانلود کنند. این سایت شامل آزمون‌های آزمایشی رایگان آزمون تافل است که شباهت بسیاری به آزمون اصلی تافل دارد. همچنین با مراجعه به این سایت می‌توانید اطلاعات لازم در مورد تاریخ و مکان برگزاری آزمون تافل، هزینه‌های شرکت در آزمون، فهرست موسساتی که مدرک زبان انگلیسی تافل مورد تایید آنها است، و … را به دست بیاورید.

سایت‌های بسیاری وجود دارند که نمونه سوالات و آزمون‌های آزمایشی تافل را ارائه می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دریافت فایل‌های اینترنتی را دارید، به سایت‌های رسمی و معتبر مراجعه کنید. چرا که مطالب ارائه شده در سایت‌های رسمی شباهت زیادی به سوالات مطرح شده در آزمون اصلی تافل دارند. به این ترتیب می‌توانید شانس قبولی خود و کسب امتیاز بیشتر در آزمون زبان انگلیسی را بالا ببرید. با کسب امتیاز بالا در آزمون تافل می‌توانید به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور بپردازید یا کسب و کار خود را در سطح بین المللی گسترش دهید.

منبع : prepscholar

7 پاسخ به “مهم‌ترین منابع آزمون تافل که برای موفقیت در آزمون تافل باید بخوانید.”

 1. […] در صورتی که قبلاً در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل و جی آر ای شرکت کرده‌اید، نمره‌ی کسب شده‌ی خود را در […]

 2. مهرا گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون.خیلی ب درد بخور بود

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ما از شما بسیار سپاسگذاریم که افتخار می‌دهید و به سایت ما سر می‌زنید و از شما خیلی تشکر می‌کنیم که تجربه و نظر خودتان را با ما به اشتراک گذاشته‌اید.

 3. قلخانی گفت:

  سلام سپاس از راهنماییهای خوبتون.بسیار عالی و مفیدبود.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظر خودتان را با ما به اشتراک می‌گذارید.

 4. فاطمه شجاعی نیا گفت:

  مطالب مفید و کامل بود

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ممنون از شما که به سایت ما سر می‌زنید و نظر خودتان را بیان می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید