منابع تافل : معرفی بهترین منابع آمادگی برای آزمون تافل

اگر داوطلب شرکت در آزمون تافل باشید‌، می‌توانید منابع تافل را به صورت ده‌ها کتاب، برنامه و‌ وب‌سایت‌های اینترنتی‌ پیدا کنید.‌ با این حال باید توجه داشته باشید که تمامی ‌این منابع نمی‌توانند‌ مفید باشند.‌ حتی در برخی موارد ممکن است بعضی از نسخه‌های به اصطلاح ناشناخته‌تر از نسخه‌هایی که بیشتر شناخته شده‌اند، تاثیر بیشتری در موفقیت در این آزمون داشته باشند.‌ علاوه بر این، شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای جایگزین یا ترکیب منابع مختلف روند مطالعه خود را بهتر کنید.‌ برای مثال بسیاری از برنامه‌های آمادگی تافل و کانال‌های یوتیوب وجود دارند که کمک بسیاری به آماده‌ سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل ‌می‌کنند.‌بسیاری از این برنامه‌ها‌ آموزش‌های خود را به صورت تعاملی ارائه می‌دهند.‌

شما نمی‌توانید تمام کتاب‌ها را مطالعه کنید، چون هم وقت شما محدود است و اینکه لزوماً تمام کتاب‌ها برای شما مناسب نیست و حتی نباید برخی از کتاب‌ها را هم بخوانید. شما می‌توانید آموزش‌های ویدیویی را تماشا کنید یا اینکه دائماً در حال تمرین گوش دادن به آنها باشید‌ و به این ترتیب از‌‌ سایت‌های اینترنتی و اپ‌ها برای کسب آمادگی لازم جهت موفقیت در آزمون تافل استفاده کنید.‌‌ آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که توسط بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز‌ در سرتاسر جهان دارای اعتبار است.‌ از این رو داوطلبان بسیاری در این آزمون شرکت ‌می‌کنند تا با استفاده از مدرک آن بتوانند‌ به اهدافی مانند مهاجرت،‌‌ پیشرفت کاری، یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور دست پیدا کنند.‌ به همین منظور در این نوشته به معرفی بهترین منابع تافل برای موفقیت در این آزمون‌ خواهیم پرداخت.‌ اگر شما نیز می‌خواهید که در آزمون تافل شرکت کنید، مطالعه این مطلب و آشنایی با بهترین منابع تافل می‌تواند کمک بسیاری به شما در مسیر موفقیت‌تان و دستیابی به اهداف‌تان بکند.

منابع تافل

منابع تافل

معرفی بهترین منابع تافل

همانطور که گفته شد، امروزه کتاب‌ها برنامه‌های بسیاری به عنوان منابع تافل وجود دارند که داوطلبان شرکت در آزمون تافل می‌توانند‌ به واسطه آنها‌ آمادگی لازم برای شرکت و موفقیت در آزمون تافل را کسب کند.‌ منابع تافل می‌توانند شامل کتاب‌ها،‌ برنامه‌های قابل نصب روی گوشی و لپ تاپ و سایت‌های اینترنتی مانند کانال‌های یوتیوب باشد.‌ داوطلبان می‌توانند برای‌ آمادگی بیشتر به منظور شرکت در آزمون تافل چند روش را با یکدیگر ترکیب کنند.‌ به این طریق شرکت کنندگان آزمون تافل می‌توانند بیشترین بهره را از منابع تافل بگیرند و‌‌ موفق به کسب نمره بالایی در آزمون شوند.‌ در این قسمت شما را با بهترین منابع تافل‌ آشنا می‌کنیم.

کتاب‌های برتر به عنوان منابع تافل

هنگامی ‌که برای شرکت در آزمون تافل آماده می‌شوید، مطالعه‌ی کتاب‌های آمادگی تافل نقش اساسی در آماده سازی شما برای شرکت در آزمون را‌ دارند.‌ کتاب‌های مختلف آمادگی آزمون تافل به شما کمک ‌می‌کنند تا در تمام بخش‌های آزمون تمرین کافی داشته باشید و مهارت‌های لازم‌ جهت موفقیت در هر بخش از آزمون را کسب کنید.‌ در این قسمت فهرستی از موثرترین و بهترین کتاب‌های تافل را که می‌توانند‌ کمک بسیاری برای موفقیت‌تان در آزمون تافل بکنند، به شما معرفی می‌کنیم.‌ در مورد کتاب‌های آزمون تافل باید گفت‌ شما می‌توانید کتاب‌هایی را پیدا کنید که به صورت کامل تمامی ‌بخش‌های آزمون و مهارت‌های چندگانه آن را تحت پوشش قرار می‌دهند. با این حال برخی از کتاب‌ها روی هر بخش از آزمون مانند بخش شنیداری، یا بخش نوشتاری، و … تمرکز ‌می‌کنند.‌ همچنین برخی از کتاب‌های آزمون تافل مانند دستور زبان یا واژگان را تقویت ‌می‌کنند که‌‌ مطالعه آنها نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.‌ اکنون به بررسی ویژگی‌های چند کتاب ‌به عنوان بهترین منابع تافل خواهیم پرداخت.‌ شما می‌توانید برخی از این کتاب‌ها را از طریق اینترنت خریداری کنید‌ یا حتی فایل pdf  آنها را دانلود نمایید.

از چه زمانی باید شروع به مطالعه منابع تافل کنم؟

بسیاری از داوطلبان تصور می‌کنند که باید در سریع‌ترین زمان و بلافاصله بعد از چند ترم کلاس زبان یا مطالعه ۱-۲ تا کتاب در دوره آمادگی تافل شرکت کنند یا باید کتاب‌های تافل را خریده و برای آزمون تافل آماده شوند.

این روش به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود، در واقع شما باید پایه و اصول مربوط به زبان انگلیسی خودتان را اصولی طی کرده و سپس برای تافل اقدام کنید، چون برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس یا تافل شما باید دارای یک پایه زبان انگلیسی مناسب داشته باشید، چون قرار است که به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید و اگر تسلط کافی به این زبان نداشته باشید در دانشگاه و احتمالاً در جامعه دچار مشکل خواهید شد.

از چه منبع و سطحی باید شروع کنم؟

در وهله اول شما باید نمره و هدف خودتان را از دادن آزمون تافل مشخص کنید و بدانید که به چه نمره‌ای احتیاج دارید و سپس سطح خودتان را هم بدانید. برای اینکار می‌توانید در یک آزمون آزمایشی استاندارد یا یک تعیین سطح اصولی شرکت کنید تا بتوانید سطح خودتان را بدانید و بعد از آن می‌توانید کتاب یا دوره مناسب خودتان را تشخیص دهید.

شما باید تلاش کنید سطح زبان عمومی و جنرال خودتان را تا حد نمره‌ای که مد نظر دارید، برسانید و سپس برای تافل کنید. چون هدف از شرکت در دوره‌های تافل کسب آشنایی با این آزمون و نحوه جوابدهی به سوالات آزمون است و قرار نیست در این دوره‌ها شما زبان انگلیسی عمومی را یاد بگیرید و اصولاً از شما انتظار می‌رود که پیش از شرکت در این دوره‌ها یک پیشینه زبان خوب و مناسبی داشته باشید.

در صورتی که شما سطح مناسبی داشته باشید یعنی متوسط به بالا و پیشرفته داشته باشید، می‌توانید بین ۳ تا ۶ ماه در دوره‌ها شرکت کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

آموزشگاه یا خودخوان؟

خیلی از افراد این سوال را دارند که با آموزشگاه پیش بروم یا خودخوان بخوانم؟

بهترین و کوتاه‌ترین جواب به این سوال این است که در صورتی که سطح زبانی شما مبتدی است، حتماً حتماً با آموزشگاه پیش بروید و تلاش کنید که سطح خودتان را به سطح متوسط و بالاتر برسانید ولی اگر سطح شما بالای متوسط و البته پیشرفته است، شما می‌توانید به صورت خودخوان پیش بروید.

با توجه به اهمیت زبان عمومی و لزوم توجه به آن قصد داریم تا قبل از معرفی منابع تافل، کتاب‌های معتبر را که به عنوان کورس بوک بخوانید را ابتدا معرفی کنیم و سپس بهترین کتاب‌های تافل را معرفی خواهیم کرد.

تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

American English File

مجموعه کتاب‌های آمریکن انگلیش فایل یک مجموعه ۶ جلدی است که به عنوان یکی از بهترین منابع برای تقویت زبان عمومی در بازار شناخته می‌شود. سطح ابتدایی این کتاب مبتدی ( A1 ) و جلد شش کتاب هم در سطح ادونس ( C1 ) است. این کتاب مختص بزرگسالان است و توسط دانشگاه معتبر آکسفورد تهیه شده و به بازار عرضه شده است.

این کتاب در ابتدا با لهجه آمریکایی به بازار عرضه شده که در ادامه تبدیل به لهجه بریتیش شد، هر چند پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه به خاطر لهجه از این کتاب ارزشمند چشم‌پوشی نکنید.

همراه کتاب کار، فایل صوتی، تصویری، نرم‌افزار و کتاب معلم این کتاب وجود دارد که شما را راهنمایی خواهد کرد.

هر کتاب این مجموعه شامل ۱۲ درس می‌باشد، در پایان هر کتاب صفحات جداگانه‌ای وجود دارد که نکات گرامری لغوی و تلفظی وجود دارد که به اختصار توضیح داده می‌شود.

این کتاب‌ها برای مطالعه به صورت خودخوان مناسب نیستند و بهترین پیشنهاد این است که به همراه استاد این کتاب‌ها را مطالعه کنید.

american english file

Touchstone

مجموعه کتاب‌های Touchstone به عنوان یکی از محبوب‌ترین کورس بوک‌های موجود در دنیا و البته ایران شناخته می‌شود. این سری کتاب‌ها که توسط دانشگاه کمبریج تهیه و به بازار عرضه شده است، برای آموزش زبان برای بزرگسالان و نوجوانان در سطح مقدماتی A1 تا سطح C1  تدوین شده است. این مجموعه ۶ جلد کتاب محسوب می‌شود که ۴ جلد آن متعلق به سری Touchstone و ۲ سری آن مربوط به Viewpoint است.

جلد اول ( قرمز ) این سری از کتاب‌ها مناسب برای سطح مبتدی ( A1 ) است و جلد دوم کتاب Viewpoint مناسب برای سطح پیشرفته ( C1 ) است.

touch stone

Oxford Word Skills

کتاب آکسفورد ورد اسکیلز به عنوان یکی از بهترین منبع آموزش لغت استفاده می‌شود، به طوری که اکثر استادهای ایرانی و خارجی تاکید بسیاری بر یادگیری و تمرکز بر آن دارند. کتاب‌های Oxford Word Skills در ۳ سطح در بازار موجود هستند که از سطح مقدماتی تا پیشرفته لغات اساسی را شامل می‌شود.

لهجه این کتاب‌ها به صورت بریتیش است ولی این مورد سبب نشده است تا داوطلبان تافل به راحتی از این کتاب چشم‌پوشی کنند.

سطح اول این کتاب برای سطح ( A1 و A2 )، کتاب متوسط برای سطح ( B1 و B2 ) و کتاب پیشرفته برای سطح ( C1 و C2 ) مناسب است.

در صورتی که شما نیاز به نمره حدود ۱۰۰ دارید، مطالعه کتاب اول و دوم کافی است.

oxford word skills

Interchange

مجموعه کتاب‌های اینترچنچ به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین دوره‌های آموزش زبان انگلیسی است که از سال‌های گذشته در آموزشگاه‌های انگلیسی معتبر کشور و دنیا تدریس شده است. این مجموعه کتاب‌های جذاب و قدرتمند توسط پروفسور جک سی ریچارد و دانشگاه کمبریج تدوین و ارائه شده است. مجموعه کتاب‌های Interchange شامل کتاب تمرین، کتاب معلم و فایل‌های صوتی کتاب دانش‌آموز ارائه شده است. ویرایش پنجم کتاب‌های اینترچنچ بعد از بررسی‌ها و فیدبک‌های بسیار از ویرایش‌های قبلی تدوین و به بازار عرضه شده است.

کتاب اول اینترچنج برای سطح مبتدی ( A1 ) و کتاب چهارم برای سطح پیشرفته ( C1 ) مناسب است.

Top Notch

مجموعه کتاب‌های تاچ ناچ به عنوان یکی از قوی‌ترین کورس بورک‌های زبان انگلیسی شناخته می‌شود که در سطح آموزشگاه‌های معتبر تدریس می‌شود. کتاب‌های Top Notch از انتشارات بسیار معتبرPearson Longman است که در ۸ جلد طراحی شده است. این کتاب‌های در ۴ مجموعه دوتایی ( Fundemental, 1,2, 3) از سطح A1 تا سطح B1 براساس استانداردهای CEFR تدوین شده است و همراه کتاب دانش‌آموز، کتاب تمرین و نرم‌افزار تعاملی آن نیز موجود است.

ویرایش سوم کتاب‌های محبوب Top Notch در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه بین‌المللی شد و مهم‌ترین دلیل محبوبیت آن هماهنگ سازی صورت گرفته بین کتاب و فایل صوتی آن توسط نویسندگان اصلی و بومی سازی آن است.

 

Summit

ویرایش سوم مجموعه Summit که شامل ۲ جلد کتاب است به عنوان یک دوره تکمیلی و پیشرفته برای مجموعه کتاب‌های Top Notch در نظر گرفته می‌شود و برای داوطلبانی مناسب است که سطح B1 و بالاتر داشته باشند.

 

Headway

مجموعه کتاب‌های Headway به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کورس بوک‌های زبان انگلیسی شناخته می‌شود. این کتاب‌های جذاب و دوست داشتنی توسط انتشارات دانشگاه Oxford در ۶ سطح طراحی و چاپ شده است. این مجموعه کتاب‌ها شامل سطح مقدماتی تا پیشرفته است.

در کنار کتاب دانش‌آموزی، کتاب کار و فایل‌های صوتی هم وجود دارد که شما می‌توانید به خوبی از آنها استفاده کنید و علاوه بر آن آموزش‌های آنلاین و ویدئوهای آموزشی هم به شما کمک خواهد کرد تا مهارت‌های زبانی خودتان را به خوبی تقویت کنید.

 

Speak Now

مجموعه کتاب‌های Speak Now یک مجموعه ۴ جلدی است که توسط انتشارات معتبر دانشگاه آکسفورد تهیه و به بازار عرضه شده است.  تمرکز این کتاب‌ها ارتباط و مکالمه در کلاس‌های درس و یا بیرون از کلاس درس را به زبان آموزان آموزش می‌دهد. نویسنده معروف این کتاب‌ها پرفسور Jack C Richards است که قبل از این کتاب‌های کتاب‌های ارزشمند Interchange و Tactics For Listening را به بازار عرضه کرده است. تمرکز اصلی این کتاب‌ها بر روی مهارت‌های گفتاری، شنیداری و البته تلفظ است که شما می‌توانید با تمرکز بر روی مهارت Speaking از آن استفاده کنید.

سطح اول این سری از کتاب‌ها مناسب سطح مبتدی ( A1 ) و سطح پیشرفته آن مناسب سطح پیشرفته ( C1 ) است.

 

Speak Out

مجموعه کتاب‌های جذاب Speak Out مجموعه ۶ جلدی است که توسط انتشارات معتبر لانگمن تهیه و به بازار عرضه شده است. این کتاب‌ها از سطوح مقدماتی تا پیشرفته است که از سطح مقدماتی Starter تا سطح پیشرفته Advanced را شامل می‌شود. مهم‌ترین تمرکز این کتاب‌ها ۲ مهارت شنیداری و گفتاری است. این مجموعه بسیار حرفه‌ای و جذاب توسط BBC Learning English تهیه و به بازار عرضه شده است.

 

Betty Azar English Grammar

کتاب‌های گرامر Betty Azar به عنوان یکی از بهترین و شناخته‌ترین منابع آموزش گرامر برای داوطلبین آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل و آیلتس و دانشجویان در دانشگاه‌های معتبر دنیا استفاده می‌شود.

این کتاب که بیش از ۴۰ سال است که مورد استفاده متقاضیان قرار گرفته است. کتاب‌های گرامر بتی آذر در ۳ سطح اصلی تدوین و به بازار عرضه شده است که از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته را شامل می‌شود.

کتاب قرمز به عنوان Foundamental شناخته می‌‌شود و گرامر مبتدی را آموزش می‌دهد و کتاب مشکی برای داوطلبان سطح متوسطه مناسب است و داوطلبانی که نمره ۷ و بالاتر در آزمون آیلتس و نمره ۹۰ و بالاتر در آزمون تافل می‌خواهند؛ می‌توانند از نسخه پیشرفته یا همان جلد آبی استفاده کنند.

grammar betty azar

Oxford English grammar course

سری کتاب‌های Oxford English Grammar مجموعه‌ ۳ سطحی است که به عنوان یکی از بهترین منابع آموزش گرامر زبان انگلیسی تا به حال تدوین و به بازار عرضه شده است. این کتاب به عنوان یکی از محبوب‌ترین و البته پرفروش‌ترین کتاب‌های مربوط به گرامر است که در سطح Basic، Intermediate و Advanced تدوین شده است. این کتاب برای گرامر زبان انگلیسی British مناسب است ولی این به آن معنا نیست که سایر لهجه‌ها مانند آمریکایی و استرالیایی نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

Oxford English grammar course

English Grammar In Use

مجموعه کتاب‌های گرامر In Use تمرکز بر مبحث گرامر دارد و برای افرادی که می‌خواهند تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشند و همچنین برای داوطلبان آزمون‌های تافل و آیلتس مناسب است.

کتاب‌های Grammar In Use در ۳ سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته تدوین شده است. تمرین‌های بسیار و بیان مطالب به زبان ساده از ویژگی‌های منحصربه فرد این سری کتاب‌ها است که شما می‌توانید براساس سطح مورد نظر خودتان کتاب مورد نظر را خریداری کرده و مطالعه کنید.

مهم‌ترین مزیت این سری کتاب‌‌ها امکان مطالعه آنها به صورت خودخوان است.

 

Tactics For Listening

کتاب‌های Tactics For Listening  یکی از بهترین و البته محبوب‌ترین کتاب‌های تقویت مهارت شنیداری شناخته می‌شود که در ۳ سطح مقدمانی، متوسطه و پیشرفته تنظیم شده است. ویژگی خوب این کتاب این است که تمام مباحث رزومره زبان انگلیسی را پوشش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به این نکته اشاره کرد که همزمان علاو بر مهارت شنیداری، مهارت صحبت کردن شما را هم افزایش می‌دهد.

این کتاب توسط پرفسور Jack C Richards تدوین شده است و لهجه آمریکایی دارد و به همراه کتاب آموزشی، فایل صوتی و متن فایل‌ها و کتاب تمرینی هم وجود دارد.

متن کامل Listening در یک کتاب جانبی ( Worksheet & Audio Script ) که به عنوان یک کتاب همراه کتاب اصلی وجود دارد.

tactics for listening

Active Skills for Reading

سری کتاب‌های Active Skills For Reading یک مجموعه بی‌نظیر برای تقویت مهارت خواندن ریدینگ از سطح A2 تا سطح C1 است. این کتاب‌ها براساس سیستم آمریکایی تدوین شده است که برای تقویت مهارت خواندن و مهارت شنیداری به کار می‌رود.
کتاب‌های Active Skills For Reading در ۵ جلد تدوین شده است، جلد Intro و جلدهای ۱ تا ۴ که هر کدام شامل ۱۲ درس می‌باشد.

Active Skills for Reading

Vocabulary In Use

سری کتاب‌های Vocabulary In Use در سه سطح از سطح مقدماتی تا پیشرفته توسط انتشارات دانشگاه کمبریج تهیه و تدوین شده است. یکی از بارزترین ویژگی‌های این کتاب‌ها می‌توان به مطالعه به صورت خودخوان و البته به همراه استاد اشاره کرد. این کتاب‌های لغات‌های انگلیسی را از پایه‌ترین سطح تا پیشرفته‌ترین سطح آموزش می‌دهد.

 

Essential English 4000 Words

سری ۶ جلدی ۴۰۰۰ واژه ضروری انگلیسی از بهترین و فوق‌العاده‌ترین منابع برای یادگیری لغت است. این مجموعه بی‌نظیر توسط انتشارات Compass تهیه و چاپ شده است. لهجه این سری کتاب‌ها آمریکایی است و هر سطح شامل ۳۰ درس می‌باشد و هر درس شامل ۲۰ واژه ضروری می‌باشد و برای توصیف هر لغت یک جمله و یک مثال آورده شده است و بعد از اتمام یادگیری لغت‌های هر درس، یک داستان کوتاه جذاب به همراه فایل صوتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا لغت‌های جدیدی را که یاد گرفتید، را مرور کنید. هر جلد کتاب بیش از ۶۰۰ واژه را به صورت کاملاً اصولی یاد می‌دهد.
شما می‌توانید این کتاب‌ها را به صورت خودخوان مطالعه کنید یا اینکه از یک استاد برای یادگیری آنها بهره‌مند شوید.

سطح این کتاب‌ها از سطح مبتدی تا پیشرفته است. مجموعه ۶ جلدی ۴۰۰۰ واژه ضروری شامل

۹۰% لغات پر تکرار در مکالمه و نوشتار است.

۸۰% لغات پر تکرار در روزنامه‌ها و متون آکادمیک است.

۹۰% لغات پر تکرار مورد استفاده در داستان‌ها و رمان‌ها است.

Essential English 4000 Words

Collocation In Use

مجموعه کتاب‌های Collocation In Use توسط انتشارات کمبریج در ۲ سطح اینترمدیت و پیشرفته تولید و در اختیار زبان‌آموزان قرار گرفته است.

هر یک از سطوح این مجموعه دارای ۶۰ درس ۲ صفحه‌ای که در یک صفحه تدریس شده است و در صفحه دیگر تمرین همان درس ارائه شده است. در پایان کتاب هم جواب تمرین‌ها وجود دارد که می‌توانید برای راست‌آزمایی می‌توانید به این بخش مراجعه کنید.

مزیت این کتاب‌ها در این است که شما می‌توانید به صورت خودخوان یا به همراه استاد اقدام به خواندن آن کنید. این مجموعه کتاب‌ها برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند تافل، آیلتس یا سایر آزمون‌های بین‌المللی زبان ضروری است و البته حتی اگر قصد صحبت کردن و برقراری ارتباط به صورت صحیح و اصولی دارید، یادگیری کالوکیشن‌ها امری ضروری است.

collocation in use

۱۰۰۰ English Collocation In 10 Minutes

کتاب فوق‌العاده English Collocation In 10 Minutes به شما این امکان را می‌دهد که ۱۰۰۰ کالوکیشن را با روزی ۱۰ دقیقه یاد بگیرید. در این کتاب ۵۰ موضوع پرکاربرد در زبان انگلیسی آورده شده است. در این درس‌ها شما ابتدا با کلمات و عبارات هم‌آیند مرتبط با موضوع در قالب یک متن با حرف پر رنگ معرفی می‌شود و بلافاصله یک quiz برای تثبیت آنها از شما گرفته می‌شود.

1000 English Collocation In 10 Minutes

کتاب آمادگی آزمون تافل IBT- ای تی اس

The TOEFL iBT ® Test Prep Planner – ETS

این کتاب یکی از معتبرترین و بهترین منابع‌ تافل به شمار می‌آید که توسط‌ سازمان رسمی‌ ETS‌ تالیف شده است.‌ باید بدانید که سازمان ETS مهم‌ترین‌ برنامه ریز آزمون تافل‌ در جهان است و‌ علاوه بر آزمون تافل‌ مسئولیت آزمون‌های معتبر دیگری مانند آزمون GRE  و آزمون TOEIC را‌ نیز به عهده دارد.‌ با مطالعه این کتاب می‌توانید‌ اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون تافل را به روز رسانی کنید.‌ چرا که این کتاب دقیق‌ترین و جدیدترین اطلاعات را در مورد آزمون تافل ارائه می‌دهد و با مطالعه‌ی آن شما آمادگی لازم در صورت هر گونه تغییر جدید در‌ آزمون تافل را خواهید داشت.‌ در این کتاب به صورت گام به گام مراحل آماده سازی و نکات مفید برای موفقیت در آزمون تافل ارائه شده‌اند.‌ ویژگی‌هایی که باعث ‌می‌شود مطالعه این کتاب زمینه موفقیت داوطلبان در آزمون تافل را آماده کند، به شرح زیر هستند:

 کتاب آمادگی آزمون تافل آی بی تی - ای تی اس

کتاب آمادگی آزمون تافل آی بی تی – ای تی اس

– این کتاب منحصرا برای آزمون تافل آی بی تی طراحی و تالیف شده است و‌ نکات مهم و به روز را در مورد‌ این آزمون ارائه می‌دهد.

– این کتاب دارای‌ فایل صوتی‌ است و بنابراین ‌کمک بسیاری به تقویت مهارت‌های شنیداری داوطلبان ‌می‌کند.

– در این کتاب نمونه سوالات آزمون تافل گنجانده شده است که مطالعه آنها می‌تواند داوطلبان را با‌ موضوعات مطرح شده در آزمون و نحوه پاسخ به آنها آشنا کند.

– این کتاب همراه با یک برنامه یا اپ‌ ارائه می‌گردد.

‌‌- این کتاب به عنوان یک منبع خوب برای آزمون تافل به روزرسانی شده است‌ و هرگونه تغییر در ساختار یا‌‌ موضوعات مطرح شده در آزمون در آن قید ‌می‌شود.

– داوطلبان می‌توانند به صورت آنلاین نیز به این کتاب دسترسی داشته باشند.

– این کتاب دارای نمونه پاسخ برای بخش‌های گفتاری و نوشتاری است و داوطلبان می‌توانند با مطالعه آنها‌ نمونه صحیح برای پاسخگویی در قسمت گفتاری و نوشتاری را در‌ دسترس داشته باشند.

‌- اطلاعات کلی در مورد هر بخش از آزمون توسط‌ این‌ کتاب تحت پوشش قرار داده ‌می‌شود و داوطلبان می‌توانند تمامی ‌مهارت‌های چهارگانه لازم برای موفقیت در آزمون تافل را با مطالعه این کتاب‌ تقویت کنند.

 کتاب‌ راهنمای رسمی ‌آزمون تافل IBT، ویرایش ششم

The Official Guide to the TOEFL iBT Test, 6th Edition

کتاب راهنمای رسمی ‌آزمون تافل آی بی تی‌ یکی از بهترین منابع تافل با تمرینات متعدد برای خود آموزی داوطلبان شرکت در آزمون است.‌‌ ده‌ها سوال مشابه با سوالات مطرح شده در آزمون واقعی و نمونه مقالات برای بخش نگارشی آزمون تافل در این کتاب ارائه ‌می‌شوند.‌  داوطلبان شرکت در آزمون می‌توانند از این کتاب در کنار کتاب‌های دیگر و سایر منابع پیشنهاد شده توسط ETS‌  برای موفقیت در آزمون تافل استفاده کنند.‌ ویژگی‌هایی که در این کتاب موجود است و‌ کمک زیادی به‌ افزایش شانس موفقیت داوطلبان در‌ آزمون تافل ‌می‌کند به شرح زیر هستند:

 

 کتاب‌ راهنمای رسمی ‌آزمون تافل آی بی تی، ویرایش ششم

کتاب‌ راهنمای رسمی ‌آزمون تافل آی بی تی، ویرایش ششم

 

‌- این کتاب برای بآماده سزی داوطلبان به منظور شرکت در آزمون تافل آی بی تی طراحی و تالیف شده است.

– این کتاب شامل فایل‌های صوتی است.

– کتاب راهنمای رسمی ‌آزمون تافل IBT،‌ هر ۴ بخش امتحان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

‌‌- نمونه‌های پاسخ برای بخش‌های گفتاری و نوشتاری در این کتاب ارائه شده‌اند.

‌- مهارت‌ها و توضیح‌های لازم برای موفقیت در هر بخش از آزمون تافل در این کتاب مورد‌‌ بررسی قرار گرفته‌اند.

– این کتاب شامل آزمون‌های آزمایشی است که‌ مشابه با سوالات آزمون اصلی هستند.

– کتاب راهنمای رسمی ‌آزمون تافل IBT شامل تمریناتی است که‌ به داوطلبان کمک ‌می‌کنند تا با نمونه سوالات مشابه آزمون‌ اصلی آشنایی کافی پیدا کنند و بتوانند مهارت‌های لازم برای پاسخگویی به سوالات را‌ کسب نمایند.

 کتاب ‌آمادگی تافل آی بی تی کاپلان، ۲۰۲۰-۲۰۲۱

Kaplan’s TOEFL iBT Prep Plus, 2020-2021

کتاب تافل آی بی تی کاپلان نیز‌ یکی از منابع تافل است که عمدتاً بر تمرینات مشابه با آزمون اصلی تمرکز دارد. ‌این  کتاب به داوطلبان شرکت در آزمون تافل کمک ‌می‌کند تا مهارت‌های خود را در‌ پاسخ‌دهی به سوالات مطرح شده در هر ۴ بخش از آزمون تافل افزایش دهند.‌ مطالعه این کتاب به داوطلبان کمک ‌می‌کند تا مهارت‌های نوشتاری، شنیداری، گفتاری و خواندن و درک مطالب به زبان انگلیسی را تقویت کنند.‌ این کتاب با منابع آنلاین و فایل صوتی برای خودآموزی همراه است.‌ باید گفت که این کتاب راهنما بازخوردهای مثبت بسیاری از ‌طرف دانش آموزان در سرتاسر جهان دریافت کرده است.‌‌ ویژگی‌های مهم کتاب تافل آی بی تی کاپلان شامل موارد زیر هستند:

 

کتاب تافل آی بی تی کاپلان

کتاب تافل آی بی تی کاپلان

– این کتاب منحصراً برای‌ آزمون تافل IBT طراحی و تالیف شده است.

– مطالب آموزشی جانبی به صورت آنلاین در دسترس داوطلبان هستند.

‌- این کتاب بسیار به روز است و‌ داوطلبان را‌ با جزئیات دقیق و جدید آزمون آشنا ‌می‌کند.

– این کتاب نیز هر ۴ بخش از آزمون تافل را تحت پوشش قرار می‌دهد و توانایی‌های داوطلبان در هر‌ ۴ مهارت را ‏ تقویت ‌می‌کند.

– این کتاب دارای نمونه‌های پاسخ‌ است و مطالعه آنها به داوطلبان کمک ‌می‌کند تا با پاسخ‌های صحیح و مناسب در‌ بخش‌های مختلف آزمون آشنایی کافی‌ کسب کنند.

– ۴ آزمون آزمایشی در این کتاب گنجانده شده است‌ که مشابه با آزمون اصلی هستند.

– همانطور که گفته شد این کتاب‌ عمدتاً شامل تمرینات است و مطالعه آن کمک ‌می‌کند تا داوطلبان با ساختار کلی‌ آزمون تافل IBT و سوالات مطرح شده،‌ و همچنین نحوه پاسخگویی به آنها آشنا‌‌ شوند.

‌‌کتاب تافل آی بی تی بارون، چاپ هفدهم

Barron’s TOEFL iBT, 17th Edition

کتاب تافل آی بی تی بارون یکی از بهترین کتاب‌های‌ آمادگی برای آزمون تافل است. راهکارها و دستورالعمل‌های مفید، صدها نمونه سوال و آزمون‌های عملی در این کتاب گنجانده شده‌اند.‌ اگرچه این کتاب عمدتاً بر تکالیف عملی تمرکز ‌می‌کند، اما شامل توضیحات و نکات جزئی و دقیق برای هر یک از چهار بخش آزمون تافل نیز است.‌ مطالعه این کتاب به داوطلبان کمک ‌می‌کند تا‌ مهارت‌های خود را تجزیه و تحلیل کنند و وضعیت خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا به این روش بتوانند نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و در جهت تقویت آنها تلاش کنند.‌ یکی از مزیت‌های بزرگ کتاب راهنمای تافل بارون این است که‌ مولفان این کتاب آموزشی را به صورت آنلاین نیز ارائه می‌دهند که به درک هرچه بهتر مطالب کمک زیادی ‌می‌کند.‌ ویژگی‌های مهم این کتاب شامل موارد زیر هستند:

کتاب تافل آی بی تی بارون

کتاب تافل آی بی تی بارون

‌ – این کتاب منحصراً برای‌ آماده سازی داوطلبان به منظور شرکت در‌ آزمون تافل آی بی تی طراحی و تالیف شده است.

– این کتاب شامل ضمیمه فایل صوتی است.

‌‌- هشت آزمون آزمایشی در این کتاب گنجانده شده‌اند.

– در تالیف این کتاب سعی شده است تا موارد به روز‌ قید شوند.

‌- چهار بخش آزمون تافل در این کتاب‌‌ تحت پوشش قرار می‌گیرند.

– نمونه‌های پاسخ برای بخش‌های گفتاری و نوشتاری در این کتاب  ارائه شده‌اند.

– قیمت این کتاب نسبتاً ارزان است و داوطلبان می‌توانند‌ با هزینه کمی ‌آن را تهیه کنند.

‌‌- توضیحات کامل در مورد هر بخش از آزمون و نحوه پاسخگویی به سوالات آنها در این کتاب ارائه شده است.

– این کتاب همراه با آموزش‌های ویدیویی است که به درک هرچه بیشتر مطالب‌ کمک بسیاری ‌می‌کند.

– این کتاب نیز عمدتاً شامل تمریناتی است که‌‌ مشابه با سوالات آزمون اصلی هستند.

کتاب واژگان ضروری بارون برای تافل، ویرایش هفتم

Barron’s Essential Words for the TOEFL, 7th Edition

اگر به دنبال کتابی هستید که بتواند دایره لغات شما را قبل از شرکت در آزمون گسترش دهد، این کتاب برای شما بسیار مناسب خواهد بود.‌ کتاب واژگان ضروری بارون برای تافل ۵۰۰ کلمه را که می‌توانید در بخش نوشتاری و گفتاری با آنها‌ برخورد داشته باشید،‌‌ ارائه می‌دهد. این کتاب شامل ده‌ها تمرین، تعاریف، و مثال‌های کاربردی برای یادگیری واژگان ضروری مطرح شده در آزمون تافل آی بی تی است. اگر فکر می‌کنید که دایره‌ی واژگان شما به اندازه کافی گسترده نیست و نیاز به آموزش بیشتر دارید، می‌توانید از این کتاب استفاده کنید.‌ کتاب واژگان ضروری باران برای تافل می‌تواند‌ یک کتاب جانبی لغت برای تمرین و آمادگی‌ آزمون تافل باشد.‌‌ ویژگی‌های مهم این کتاب‌ شامل موارد زیر هستند:

کتاب واژگان ضروری بارون برای تافل

کتاب واژگان ضروری بارون برای تافل

– این کتاب عمدتاً بر واژگان‌ ضروری و مورد نیاز برای شرکت در آزمون تافل تمرکز دارد.

‌‌- مطالب مطرح شده در کتاب واژگان ضروری بارون برای تافل به روزرسانی شده‌اند.

– این کتاب شامل توضیحات نمونه‌های‌ صحیح استفاده از واژگان‌ و تمرینات مربوط به آنها‌ است.

 کتاب آزمون‌های رسمی ‌تافل آی بی تی  جلد ۱ ، ویرایش سوم

Official TOEFL iBT Tests Volume 1, 3rd Edition

کتاب بعدی که در فهرست‌ بهترین منابع تافل قرار می‌گیرد،‌ کتاب آزمون‌های رسمی ‌تافل IBT جلد اول و ویرایش سوم است.‌ این کتاب مجموعه‌ای از پنج آزمون واقعی تافل اخیر را ارائه می‌دهد‌  و به داوطلبان کمک ‌می‌کند تا با‌ آزمون واقعی‌ و نحوه پاسخگویی به سوالات‌ مطرح شده در آن آشنا شوند. ‌‌اگر قبلاً اطلاعاتی در مورد آزمون تافل کسب کرده‌اید اما می‌خواهید ببینید که این آزمون واقعاً به چه صورت است، می‌توانید از این کتاب کمک بگیرید.‌‌ آزمون‌های رسمی تافل IBT در واقع کتاب دیگری از ETS  است که شامل جدیدترین نسخه‌های آزمون هستند.‌ این کتاب شامل دستورالعمل‌هایی برای محاسبه نمره‌ است تا شما بتوانید پیشرفت خود را ارزیابی کرده و‌ متوجه شوید که بیشتر روی چه قسمتی تمرکز باید داشته باشید. ویژگی‌های مهم این کتاب شامل موارد زیر هستند:

کتاب آزمون‌های رسمی ‌تافل آی بی تی، جلد 1، ویرایش سوم

کتاب آزمون‌های رسمی ‌تافل آی بی تی، جلد ۱، ویرایش سوم

 

– این کتاب عمدتاً بر‌ مهارت‌های عملی‌ تمرکز دارد.

– این کتاب به روز است و‌ بهترین آزمون‌های واقعی را‌ ارائه ‌می‌کند.

‌‌ – ۵ آزمون واقعی‌ تافل در این کتاب‌ ارائه شده‌اند.

– این کتاب‌ به منظور‌ آماده سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل آی بی تی طراحی و تالیف شده است.

– فایل صوتی‌ ضمیمه این کتاب است.

کتاب آزمون ساز برای تافل آی بی تی

Testbuilder for TOEFL iBT

کتاب آزمون ساز برای تافل IBT با توجه به نظرات بسیاری از دانش آموزان یک منبع مطالعه بسیار موثر و مفید برای آمادگی آزمون‌ تافل IBT بوده است.‌ به گفته داوطلبان‌ مزیت اصلی این کتاب ارائه توضیحات عمیق و دقیق برای‌ هر سوال امتحانی در آزمون است.‌‌ توضیحات در مورد هر سوال آزمون و جواب صحیح در این کتاب ارائه ‌‌‌می‌شوند.‌ این منبع به داوطلبان کمک ‌می‌کنند تا بفهمند که چرا‌ کدام پاسخ درست است.‌این کتاب تنها شامل ۲ آزمون تمرینی‌ است، اما‌ این فرصت را برای داوطلبان ایجاد ‌می‌کند که به تجزیه و تحلیل  کوچک‌ترین و دقیق‌ترین جزئیات سوال‌ها بپردازند.‌ بخش تمرین و راهنمایی کتاب عبارت‌های مفیدی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها در بخش‌های گفتاری یا نوشتاری آزمون تافل استفاده کنید.‌ موارد زیر از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب به شمار می‌آیند:

 کتاب آزمون ساز برای تافل آی بی تی

کتاب آزمون ساز برای تافل آی بی تی

–  ۲ آزمون آزمایشی و تمرینی در این کتاب گنجانده شده‌اند.

– این کتاب برای آمادگی جهت شرکت در آزمون تافل IBT طراحی و تالیف شده است.

– شامل تمرینات عملی و کاربردی است.

– این کتاب همراه با فایل صوتی ارائه ‌می‌شود.

کتاب راهنمای کامل آزمون تافل : نسخه PBT

The Complete Guide to the TOEFL Test: PBT Edition

راهنمای کامل آزمون تافل تنها‌ کتاب موجود در فهرست بهترین منابع تافل است که به طور واضح برای آزمون تافل کاغذی یا همان آزمون IBT تافل طراحی شده است.‌‌ دلیل اینکه تعداد کتاب‌های‌ آزمون تافل IBT بیشتر از منابع تافل PBT است، این است که تعداد داوطلبانی که می‌خواهند در آزمون تافل IBT یا آزمون رایانه‌ای تافل شرکت کنند از تعداد داوطلبان شرکت در تافل PBT بیشتر است.‌ با این حال تفاوت بین آزمون تافل آی بی تی و آزمون پی بی تی بسیار ناچیز است.‌ این کتاب یکی از‌ استانداردهای طلایی برای آمادگی جهت شرکت در آزمون تافل به شمار می‌آید.‌ بسیاری از داوطلبان داوطلبان این نسخه را به دلیل تمرکز بر دستور زبان و تمرینات عملی‌ می‌پسندند.‌ این کتاب ساختار فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند داوطلبان را‌ در جهت برنامه‌ریزی صحیح به منظور آماده سازی خود‌ برای شرکت در آزمون کمک کند. این کتاب شامل ویژگی‌های مهم زیر است:

– این کتاب برای شرکت در آزمون تافل PBT طراحی و تالیف شده است.

– این کتاب شامل تمرینات صوتی است.

– آزمون‌های آزمایشی و تمرینی در این کتاب ارائه شده‌اند.

– این کتاب تمرکز بیشتری روی گرامر دارد.

‌- ۴ بخش آزمون تافل PBT در این کتاب‌ تحت پوشش قرار می‌گیرند.

کتاب آمادگی آزمون‌های تافل، ۲۰۲۰  و ۲۰۲۱

Test Prep Books’ TOEFL Preparation Book, 2020 and 2021

این کتاب یکی از جدیدترین منابع تافل است که به داوطلبان کمک ‌می‌کند تا از آخرین به روز رسانی‌های آزمون تافل مطلع باشند.‌‌ این کتاب هر ۴ بخش آزمون را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و راهکار‌ها و تکنیک‌هایی که ممکن است مفید باشند، در این نسخه توضیح داده ‌‌‌می‌شوند.‌ با مطالعه‌ی این کتاب شما می‌توانید مهارت‌های خود را از طریق آشنایی با انواع مختلف نمونه سوالات آزمون تافل‌ تقویت کنید. این کتاب به شما امکان می‌دهد تا پاسخ‌های خود را‌ به همراه احتساب نمره‌تان ارزیابی نمایید.‌ ویژگی‌های مهم کتاب آمادگی آزمون‌های تافل به شرح زیر هستند:

 

کتاب آمادگی آزمون‌های تافل، 2020  و 2021

کتاب آمادگی آزمون‌های تافل، ۲۰۲۰  و ۲۰۲۱

– این کتاب برای کسب‌ آمادگی لازم به منظور شرکت در آزمون تافل IBT و آزمون تافل PBT مناسب است.

‌‌ – هر ۴ بخش آزمون تافل در این کتاب در تحت پوشش قرار می‌گیرند.

– این کتاب شامل فایل صوتی است.

‌- توضیحات واضح در مورد نکات مهم در این کتاب ارائه ‌می‌شوند.

– این کتاب شامل نمونه سوالات‌ آزمون تافل است و داوطلبان را با سوالات مشابه‌ آزمون اصلی آشنا ‌می‌کند.

– یکی از ویژگی‌های مثبت کتاب آمادگی آزمون‌های تافل‌ به روز بودن‌ آن است.

– این کتاب عمدتا شامل تمرینات‌ مربوط به کسب به آمادگی برای شرکت در آزمون تافل است.

 آمادگی تافل‌ آی بی تی پرینستون، ۲۰۲۰

The Princeton Review’s TOEFL iBT Prep, 2020

این کتاب که یکی دیگر از بهترین منابع تافل است، بر نکات و مواردی که باید قبل از شرکت در آزمون تافل واقعی‌ بدانید، تمرکز دارد.‌ در این کتاب تکنیک‌هایی ارائه شده‌اند که به داوطلبان کمک ‌می‌کنند تا نمره بالاتری بگیرند و ساختار آزمون را بهتر درک کنند.‌ همچنین این نسخه نحوه تکمیل موفقیت آمیز بخش نگارش و درک ایده‌های اصلی‌ بخش‌های آزمون در تمرین‌ خواندن متون و درک مطالب آزمون تافل را ارائه می‌دهد.‌  این کتاب دارای یک آزمون آزمایشی است که می‌توانید برای یادآوری و تقویت نکات آموخته شده از آن استفاده ‌کنید.‌ ویژگی‌های مهم‌ کتاب آمادگی تافل‌ IBT پرینستون به شرح زیر هستند:

 آمادگی تافل‌ آی بی تی پرینستون، 2020

آمادگی تافل‌ آی بی تی پرینستون، ۲۰۲۰

– این کتاب برای آمادگی به منظور شرکت در آزمون تافل IBT طراحی و تالیف شده است.

‌- آزمون آزمایشی در این کتاب‌ ارائه شده است.

– این کتاب شامل فایل صوتی است.

– تمرینات عملی و کاربردی در کتاب‌ آمادگی تافل IBT پرینستون‌ گنجانده‌ شده‌اند.

– هر ۴ بخش آزمون تافل توسط این کتاب تحت پوشش قرار می‌گیرند.

این کتاب به روز رسانی شده است و شامل مطالب جدید و به روز در مورد آزمون تافل است.

دوره آمادگی لانگمن برای آزمون تافل IBT با پاسخنامه ویرایش سوم

Longman Preparation Course for the TOEFL iBT Test with Answer Key 3rd Edition

‌این منبع یکی از کتاب‌های کلاسیک برای‌ آمادگی آزمون‌ تافل است.‌ این کتاب به صورت مرتب به روز ‌می‌شود و ساختار و توضیحات عالی را در خود دارد.‌‌ اگر به دنبال یک کتاب تمرین نهایی هستید که ۴ بخش آزمون تافل را تحت پوشش قرار دهد، مطالعه این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.‌ این کتاب به منظور کسب آمادگی آزمون تافل مبتنی بر کامپیوتر تمرکز ‌می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا‌ بتوانید‌ به سوالاتی که مشابه با سوالات مطرح شده در آزمون تافل واقعی‌هستند، پاسخ دهید.‌ ویژگی‌های مهم کتاب دوره آمادگی لانگمن برای آزمون تافل آی بی تی با پاسخنامه به شرح زیر هستند:

دوره آمادگی لانگمن برای آزمون تافل آی بی تی با پاسخنامه ویرایش سوم

دوره آمادگی لانگمن برای آزمون تافل آی بی تی با پاسخنامه ویرایش سوم

– این‌ کتاب برای آمادگی آزمون تافل IBT طراحی و تعریف شده است.

– در این کتاب یک آزمون آزمایشی ارائه شده است.

– این کتاب شامل فایل صوتی است.

– تمرینات عملی و کاربردی در کتاب آمادگی برای آزمون تافل IBT لانگمن ارائه‌ شده‌اند.

– هر ۴ بخش آزمون تافل در این کتاب تحت پوشش قرار می‌گیرند.

– این کتاب به روز رسانی شده است و شامل نکات جدید در مورد آزمون تافل است.

راهنمای کامل آزمون تافل IBT( ملزومات آزمون ) ویرایش چهارم

The Complete Guide to the TOEFL Test: iBT Edition (Exam Essentials) 4th Edition

راهنمای کامل آزمون تافل IBT یکی دیگر از بهترین منابع تافل است. این کتاب شامل‌ آمادگی برای هر ۴ بخش از آزمون ‌می‌شود و هر بخش از آزمون را با جزئیات توضیح می‌دهد.‌ شما می‌توانید با ساختار و راهکارهای مفید‌ جهت پاسخگویی به سوالات پیچیده مطرح شده در آزمون آشنا شوید.‌ این کتاب راهنما شامل تست‌هایی‌ است تا بتوانید قبل از امتحان واقعی تمرین کافی داشته باشید.‌ شما می‌توانید نسخه چاپی این کتاب را خریداری کنید یا راهنمای کامل آزمون تافل را به صورتpdf‌  بارگیری نمایید.

ویژگی‌های مهم این کتاب شامل موارد زیر هستند:

 

 راهنمای کامل آزمون تافل آ بی تی

راهنمای کامل آزمون تافل آ بی تی

‌‌- این کتاب شامل فایل صوتی است.

– در این کتاب آزمون‌های آزمایشی ارائه شده‌اند.

‌‌- این کتاب راهنما تمرکز بیشتری بر گرامر دارد.

– هر ۴ بخش از آزمون تافل توسط این کتاب تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 دوره آمادگی آکسفورد برای آزمون تافل IBT

Oxford Preparation Course for the TOEFL iBT Exam

‌در کتاب دوره‌ آمادگی آکسفورد برای آزمون تافل IBT محتوا بر اساس موضوعات تقسیم شده است. این ویژگی یک مزیت بزرگ به شمار می‌آید. چرا که در آزمون واقعی ممکن است موضوعات مختلفی‌ از پزشکی گرفته تا نجوم مطرح شوند.‌این کتاب شامل تمرینات مربوط به تقویت  مهارت‌های واژگان و دستور زبان لازم و همچنین مطالعه ویژگی‌های بخش‌های نوشتاری، گفتاری، خواندن و درک مطلب، و شنیداری تافل است.‌‌ این کتاب یک منبع راهنمایی نهایی‌ است که ترکیبی از نظریه و عمل‌ به شمار‌ می‌آید. ویژگی‌های مهم کتاب دوره آمادگی آکسفورد برای آزمون تافل آی بی تی به شرح زیر هستند:

دوره‌ آمادگی آکسفورد برای آزمون تافل آی بی تی‌

دوره‌ آمادگی آکسفورد برای آزمون تافل آی بی تی‌

– این کتاب برای آمادگی آزمون تافل IBT طراحی و تالیف شده است.

– ۳ آزمون آزمایشی تمرینی در این‌ کتاب ارائه شده‌اند.

– این کتاب شامل فایل صوتی است.

– در این کتاب تمرینات کاربردی ارائه شده‌اند.

– هر ۴ بخش از آزمون تافل توسط این کتاب تحت پوشش قرار‌ می‌گیرند.

‌- این کتاب به روز رسانی‌‌ شده و شامل مطالب جدید در مورد آزمون تافل است.

پک راهکارهای‌ آزمون تافل IBT: کتاب دانش آموز

Tactics for the TOEFL iBT Test Pack: Student Book

این کتاب راهنما به شما کمک ‌می‌کند تا تاکتیک‌ها و راهکارهای‌ کسب نمره بالاتر در آزمون تافل را یاد بگیرید.‌ در این کتاب تمریناتی برای هر ۴ بخش از آزمون اصلی ‌ارائه می‌شوند و اصول و ساختار هر بخش توضیح داده می‌شوند.‌ علاوه بر دستورالعمل‌های دقیق، این کتاب شامل تمرینات و آزمون‌های آزمایشی تقویت‌‌ مهارت‌ها و دانش زبان انگلیسی دانش آموزان است.‌ این کتاب به واسطه یک برنامه جمع جور به شما امکان می‌دهد تا گام به گام در مسیر آموزش‌ زبان انگلیسی و یادگیری برای‌ شرکت در آزمون تافل پیشرفت کنید.‌ اگر شما زمان کافی برای آمادگی‌ آزمون تافل را دارید،‌ مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.‌

ویژگی‌های مهم این کتاب شامل موارد زیر هستند:

 

پک راهکارهای‌ آزمون تافل آی بی تی: کتاب دانش آموز

پک راهکارهای‌ آزمون تافل آی بی تی: کتاب دانش آموز

– این کتاب برای‌ آمادگی آزمون تافل IBT طراحی و تالیف شده است.

‌- ۲ آزمون آزمایشی مشابه با آزمون اصلی تافل در این کتاب ارائه شده‌اند.

‌- این کتاب شامل فایل صوتی است.

– برخی از تمرین‌ها به صورت آنلاین ارائه ‌‌‌می‌شوند.

– این کتاب دارای تمرینات عملی و کاربردی است.

– هر ۴ بخش از آزمون تافل در این کتاب تحت پوشش قرار می‌گیرند.

– این کتاب به روز رسانی شده است و حاوی جزئیات و مطالب جدید‌ در مورد آزمون تافل است.

واژگان و دستور زبان برای آزمون تافل

Vocabulary and Grammar for the TOEFL Test

این کتاب به عنوان یکی از موثرترین و مفیدترین منابع تافل بر ۲ جنبه مهم یعنی قسمت واژگان و دستور زبان تمرکز ‌می‌کند.‌ کتاب واژگان و دستور زبان آزمون تافل شامل توضیحات مفصلی است و همچنین‌ تمریناتی را ارائه می‌دهد که مشابه با نمونه اصلی و واقعی هستند. این کتاب مباحث و کلمات ضروری را در خود دارد که در هر بخش از آزمون با آنها روبرو خواهید شد.‌این منبع  تمرین‌های مختلفی را برای به خاطر سپردن اطلاعات و واژگان جدید ارائه می‌دهد.‌ ویژگی‌های مهم این کتاب شامل موارد زیر هستند:

 

واژگان و دستور زبان برای آزمون تافل

واژگان و دستور زبان برای آزمون تافل

‌‌- این کتاب بر واژگان و دستور زبان تمرکز دارد.

– داوطلبان می‌توانند فایل صوتی را به صورت آنلاین در دسترس داشته باشند.

‌- تمرینات این کتاب به صورت آنلاین نیز ارائه ‌می‌شوند.

– کتاب واژگان و دستور زبان آزمون‌ شامل تمرینات کاربردی است.

– این کتاب به روز رسانی شده است و نکات جدید‌ مربوط به آزمون تافل در آن ارائه شده‌اند.

برخی دیگر از کتاب‌هایی که در فهرست بهترین منابع تافل قرار می‌گیرند عبارت هستند از:

 • Barrons TOEFL iBT
 • Essential Words for The TOEFL
 • The Official Guide to the TOEFL Test
 • Longman Preparation Course for the TOEFL Test
 • Delta Key to the Next Generation TOEFL Test
 • Mastering Skills for the TOEFL iBT
 • Kaplan TOEFL iBT Premier
 • TOEFL Test Preparation Kit
 • Official TOEFL iBT Tests
 • Grammar Digest
 • Top the TOEFL- Unlocking the Secrets
 • Cambridge Preparation for the TOEFL Test

 بهترین کانال‌های یوتیوب برای آمادگی آزمون تافل

منابع آنلاین تافل

منابع آنلاین تافل

علاوه بر کتاب‌هایی که به عنوان منابع تافل شناخته ‌‌‌می‌شوند، راهکارهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند داوطلبان را برای شرکت در آزمون تافل آماده کنند.‌ کانال‌های یوتیوب یکی از گزینه‌های عالی برای‌ یادگیری‌ به شمار می‌آیند.‌ عضو شدن در کانال‌های یوتیوب‌ برای افرادی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند و خودشان را برای شرکت در این ‌آزمون آماده می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد. باید به این نکته اشاره کرد که اکثر اوقات تماشای ویدیو‌ها بسیار جذاب‌تر از خواندن کتاب‌ها است.‌ از طرف دیگر شما می‌توانید هنگام تماشای ویدیوها چند مهارت را به صورت همزمان تقویت کنید. به عنوان مثال اگر شما هنگام تماشای ویدیو در کنار یادگیری سایر موضوعات، گوش دادن به زبان انگلیسی را نیز تمرین و تقویت می‌کنید.‌ کانال‌های یوتیوب مرتبط با تافل می‌توانند محتوای بسیار خوبی داشته باشند. به همین دلیل دنبال کردن‌ کانال‌های خوب یوتیوب در طی چند هفته یا حتی چند روز می‌تواند نقش مهمی ‌در آماده سازی شما برای شرکت در آزمون تافل داشته باشد.‌

در این قسمت به معرفی کانال‌های برتر یوتیوب به عنوان برخی از بهترین منابع تافل منابع تافل‌ خواهم‌ پرداخت.

تافل تی وی: کانال ‌رسمی ‌تافل آی بی تی

TOEFL TV: The Official TOEFL iBT Channel

‌‌باید گفت که این کانال‌ محصول رسمی ‌شرکت ETS  است که‌ سازمان مسئول این آزمون به شمار می‌آید.‌در این کانال به صورت مفصل جدیدترین اطلاعات در مورد آزمون تافل ارائه ‌می‌شود.‌ شما با عضویت و دنبال کردن این کانال می‌توانید‌ اطلاعات بسیار خوبی را در مورد مسائل سازمانی و‌‌ ساختاری آزمون تافل مانند ثبت نام در آزمون تافل، یافتن مراکز آزمون و غیره کسب نمایید. ویدیوهای ارائه شده در این کانال کوتاه و مفید هستند و کمک بسیاری به داوطلبان در درک اصول و روش‌های تافل و نحوه آماده شدن برای این آزمون ‌می‌کنند.‌همچنین  ویدیو‌هایی به زبان‌های خارجی غیر انگلیسی از جمله چینی، کره ای، و فرانسوی در این کانال وجود دارد.

کانال تافل‌ – چگونه از نمره کل ۱۲۰ امتیاز ۱۱۷ را گرفتم

TOEFL – HOW I SCORED 117 OUT OF 120

این کانال به عنوان یکی از محبوب‌ترین کانال‌های آموزش زبان انگلیسی در یوتیوب‌ شناخته ‌می‌شود.‌ اگر چه مدرس‌ این کانال یک فرد‌ بومی ‌نیست که زبان‌ مادری او انگلیسی باشد، اما به لطف سال‌هایی که در ایالات متحده زندگی کرده است تجربه و دانش کافی از زبان انگلیسی را دارد.‌ در فهرست ویدیوهای این کانال می‌توانید فیلم‌هایی در مورد آزمون تافل، آموزش‌های کافی در هر چهار بخش از آزمون و موارد دیگر را بیابید.‌ همچنین وبلاگ نویس این کانال مطالب مفیدی مانند چک لیست‌ها، لیست واژگان تافل، جدول‌های گرامری و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌کند. او نکات‌ و ترفندهای کلیدی را بر اساس تجربه خود از شرکت در آزمون تافل ارائه می‌دهد.

 آماده سازی TST

TST Prep

کانال یوتیوپ آماده سازی TST یکی دیگر از کانال‌های محبوب در مورد آمادگی آزمون تافل است که‌ مطالب و ویدیو‌های بسیار خوبی در مورد این آزمون را ارائه می‌دهد.‌ دانش آموزان می‌توانند به ده‌ها ویدیوی آموزشی دسترسی داشته باشند که هر یک از چهار بخش آزمون را تحت پوشش قرار می‌دهند.‌ شما می‌توانید تمرینات مربوط به بخش شنیداری تافل را به همراه یک معلم مجرب انگلیسی‌ انجام دهید.‌این کانال اصول و استراتژی‌های پیشرفته را به وضوح توضیح داده و در کنار آن مثال‌های مفیدی برای تقویت دانش زبان انگلیسی شما ارائه می‌دهد.‌ علاوه بر این شما می‌توانید به آزمون‌های آزمایشی تافل در این کانال یوتیوب دسترسی داشته باشید.‌ این کانال برای‌ آمادگی انفرادی و خودآموزی کاملاً مناسب است و از بهترین منابع تافل به شمار می‌آید. به ویژه‌ اگر شما‌ برای مطالعه کتاب‌ها و تکمیل تمرینات ماه‌ها فرصت ندارید،‌ دنبال کردن این کانال به شما توصیه ‌می‌شود.‌ یادگیری از طریق این کانال بسیار ساده و سریع اتفاق می‌افتد.‌ در عین حال شما هر چیزی را که باید در مورد‌ ساختار آزمون تافل و دیگر نکات مهم باید بدانید از طریق مراجعه به این کانال‌ به راحتی یاد خواهید گرفت.

کانال NoteFull TOEFL Mastery

NoteFull TOEFL Mastery

NoteFull سرویسی است که دوره‌های آماده سازی TOEFL را به صورت پولی ارائه می‌دهد. با این حال، این سرویس کانال یوتیوب نیز دارد که در آن می‌توانید بخش شنیداری را تمرین و تقویت کنید. در کانال، ویدیوهای بسیار مفیدی در مورد مراحل مهم آزمون تافل خواهید یافت. این ویدیوها هر چهار بخش آزمون تافل و سایر مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در تافل را تحت پوشش قرار می‌دهند. هدف این کانال این است که به شما را در کسب نمره TOEFL iBT رویایی‌تان کمک و راهنمایی کند. در این کانال مربیان و مدرسان باتجربه نکاتی را در مورد پاسخگویی به سوالات و انجام ات مفید و موثر برای دستیابی به بهترین نتیجه در آزمون تافل ارائه ‌می‌کنند.

کانال MagooshTOEFL

MagooshTOEFL

کانال Magoosh به عنوان یک پلت فرم آنلاین برای آماده سازی برای آزمون TOEFL iBT و همچنین  آزمون PBT است. در این کانال یوتیوب آموزش‌های بسیاری راجع به بخش‌های نوشتاری،شنیداری، خواندن و  درک مطلب و گفتاری در ارائه می‌شوند. تمام مطالب تمرینی در این کانال درست مانند سوالات و موضوعات مطرح شده در امتحان واقعی تافل است. ویدئوهای این کانال ساختار آزمون تافل و بررسی هر چهار بخش آزمون را پوشش می‌دهند. همچنین آموزش‌هایی در مورد گرامر و واژگان تافل در این کانال ارائه می‌شود.

کانال منابع تافل TOEFL Resources

TOEFL Resources

یکی دیگر از کانال‌های ارزشمند یوتیوب که هنگام آماده شدن برای امتحان تافل می‌توانید از آن کمک بگیرید، کانال TOEFL Resources است. این کانال عمدتاً بر بخش‌های گفتاری و نوشتاری تمرکز دارد. شما می‌توانید با مراجعه به این کانال تجزیه و تحلیل سوالات آزمون، شناسایی و تشخیص کلمات کلیدی، ساختار سوالات و پاسخ‌ها و تصحیح پاسخ‌های خود پس از آزمون آزمایشی را یاد بگیرید. در مورد بخش صحبت کردن یا بخش گفتاری، ویدئوهایی به همراه نمونه پاسخ‌ها و تجزیه و تحلیل آنها در این کانال وجود دارند. بنابراین می‌توانید بهترین شیوه‌ها و راهکارهای پاسخ به بخش گفتاری را از طریق این کانال یاد بگیرید. برخی از ویدیوهای آموزشی نیز شامل تمرینات شنیداری و تمرینات خواندن و درک مطلب است. اطلاعات موجود در جدیدترین ویدیوهای منتشر شده در این کانال به روز هستند. بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به این کانال به آخرین جزئیات مربوط به آزمون تافل دسترسی داشته باشید.

کانال PrepScholar TOEFL

PrepScholar TOEFL

PrepScholar TOEFL  کانالی است که در آن می‌توانید ساعت‌ها مطالب مفید در مورد آزمون تافل را مشاهده کنید. آموزش‌های ارائه شده در این کانال رایگان هستند و شامل تمامی چهار بخش آزمون تافل ‌می‌شوند. اگر برای شما مقدور نیست که در یک دوره آمادگی پولی شرکت کنید، این یک فرصت عالی برای شما است. در این کانال تست‌های تمرینی کامل و همچنین آموزش‌های جداگانه برای بخش‌ها و موضوعات مختلف وجود دارد. شما می‌توانید مهارت‌های نوشتاری، شنیداری، گفتاری و خواندن و درک مطلب خود را تقویت کرده و دستور زبان و واژگان لازم برای موفقیت در تافل را بیاموزید. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از جزئیات ارائه شده در این کانال در مورد ساختار آزمون ممکن است قدیمی ‌باشند. بنابراین در این مورد باید از وب سایت رسمی‌ETS  کمک  و راهنمایی بگیرید.

کانال Kathy TOEFL Teacher

Kathy TOEFL Teacher

این کانال یک کانال حرفه‌ای با تجربه است که هزاران دانش آموز را از طریق YouTube شرکت در آزمون تافل آماده ‌می‌کند. در این کانال تمام نکات مهم آزمون به وضوح توضیح داده می‌شوند. با مراجعه به این کانال آموزش‌هایی را خواهید یافت که در آن واژگان و دستور زبان با استناد به سوالات آزمون تافل توضیح داده می‌شوند.

کانال E2 TOEFL

E2 TOEFL

این کانال خدمات آموزشی را برای اهداف مختلف ارائه می‌دهد. این آموزش‌ها می‌توانند به منظور آمادگی برای امتحانات زبان یا آموزش منظم انگلیسی تهیه شده باشند. این کانال یوتیوب بر TOEFL و هر موضوعی که مربوط به آن باشد تمرکز دارد. این کانال دارای لیست پخش جداگانه برای هر بخش آزمایشی است که شامل خواندن و درک مطلب، نوشتار، شنیدار و گفتار هستند. همچنین مجموعه‌هایی با به روز رسانی آزمون‌های تافل در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در این کانال وجود دارند. در E2 TOEFL، شما به معلمان باتجربه‌ای گوش می‌سپارید که می‌دانند چگونه به طور کامل برای آزمون آزمون تافل آماده شوید. روش‌ها و استراتژی آنها به شما در دستیابی به نتایج بالا در کوتاه مدت کمک ‌بسیاری می‌کند.

کانال JasonTOEFL Class

JasonTOEFL class

این آخرین کانالیوتیوبی برای آمادگی آزمون تافل است که در فهرست ما قرار دارد. در این کانال، بسیاری از سوالات آزمون تافل و راهکارهای پاسخدهی صحیح به آنها توضیح داده شده است. مدرس این کانال نحوه تجزیه و تحلیل سوالات امتحان را نشان می‌دهد و نکات بسیار خوبی را برای تسریع این روند ارائه می‌دهد. آموزش‌های این کانال نیز هر ۴ بخش امتحان را پوشش می‌دهند. در این کانال می‌توانید هر آنچه که به موفقیت شما در آزمون تافل واقعی به کار می‌آید را مشاهده کنید.

بهترین اپ‌ها و برنامه‌ها برای آمادگی آزمون تافل

اگر می‌خواهید در حال انجام کارهایتان یا در حال پیاده‌روی تمرین کنید، به شما توصیه می‌کنیم که برخی از برنامه‌های آمادگی TOEFL را امتحان کنید. باید بدانید که برنامه‌های مختلف بر جنبه‌های مختلف آزمون تافل تمرکز ‌می‌کنند. برای موفقیت در آزمون تافل باید مهارت‌های هر ۴ بخش آزمون را تقویت کنید. برای مثال آمادگی برای بخش درک مطلب یا ساختار آزمون به تنهایی کافی نیست. شما باید کلمات ضروری تافل را نیز بدانید و آماده برخورد با متون در موضوعات خاص باشید. در امتحان تافل، ممکن است با موضوعاتی در مورد زیست شناسی، پزشکی، نجوم، فیزیک، مهندسی و غیره روبرو شوید. به همین دلیل خواندن و گوش دادن به متون بسیار مهم است. در این قسمت مجموعه‌ای از بهترین اپ‌ها و برنامه‌ها را معرفی کرده‌ایم که به شما امکان می‌دهند با چند کلیک به ده‌ها کار تمرینی، واژگان، شنیداری، خواندن مطالب، و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

خواندن – برنامه آزمون‌های آمادگی تافل

Reading – TOEFL® Preparation Tests

برنامه آزمون‌های آمادگی تافل

برنامه آزمون‌های آمادگی تافل

این برنامه از نظر کارآیی و راحتی یکی از بهترین‌ اپ‌ها به شمار می‌آید. برنامه معرفی شده دارای رابط کاربری هوشمند و تمرکز بر روی بخش خواندن و درک مطلب است و ده‌ها متن را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در کنار نمونه سوالات امتحانی آنها را بخوانید. روند مطالعه شما با این ابزار تلفن همراه بسیار پربارتر و جذاب‌تر خواهد شد. بسیاری از کاربران ادعا کرده‌اند که این برنامه در مقایسه با سایر برنامه‌های ارائه شده در بازار و حتی برنامه رسمی ‌توسط ETS بهتر است. این برنامه محتوای آموزشی رایگان زیادی ارائه می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید در هر زمان و هر کجا از مزایای آن بهره ببرید و برای شرکت در آزمون تافل آماده شوید.

برنامه خواندن و درک مطلب Reading Comprehension

Reading Comprehension

برنامه خواندن و درک مطلب

برنامه خواندن و درک مطلب

 

برنامه بعدی که در فهرست ما قرار دارد نیز عمدتاً بر تمرینات بخش خواندن و درک مطلب تافل تمرکز دارد. شما می‌توانید با استفاده از این اپ تمرینات و تکالیف را تکمیل کنید، واژگان ناشناخته را مرور کنید و به  این طریق پیشرفت خود را برای آمادگی تافل دنبال نمایید. علاوه بر خواندن تمرینات مربوط به بخش خواندن متون و درک مطلب، می‌توانید تمریناتی را نیز برای یادگیری واژگان جدید انجام دهید. این برنامه فوق العاده ساده است و اکثر مطالب را به صورت رایگان ارائه می‌کند. همچنین، تمرینات و نمونه سوالات مشابه با آزمون واقعی تافل هستند. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این برنامه این است که به طور مرتب به روز ‌می‌شود.

برنامه کارت‌های واژگان انگلیسی تافل  TOEFL English Vocabulary Cards

TOEFL English Vocabulary Cards

برنامه کارت‌های واژگان انگلیسی تافل

برنامه کارت‌های واژگان انگلیسی تافل

 

ما قبلاً در مورد Magoosh صحبت کردیم، و اکنون وقت آن است که برنامه عالی آن را که به شما کمک ‌می‌کند واژگان اساسی TOEFL را یاد بگیرید، معرفی کنیم. شما می‌توانید واژگان ضروری تافل را با استفاده از فلش کارت‌هایی که توضیحات و نمونه‌های استفاده از آنها را نشان می‌دهند، بیاموزید. سپس می‌توانید تمرینات را تکمیل کرده و آموخته‌های خود را مرور کنید. این برنامه آمار دقیقی از پیشرفت شما را نشان می‌دهد. کلمات بر اساس سطح دشواری از هم جدا شده‌اند. با توجه به نظرات متعدد کاربران، این ابزار به شما کمک ‌می‌کند تا به خوبی برای آزمون TOEFL آماده شوید.

برنامه آزمون تمرینی تافل TOEFL Practice Test

TOEFL Practice Test

اگر به دنبال ابزاری برای تکمیل آزمون‌های آزمایشی  TOEFL هستید، این ابزار برای شما بسیار مناسب است. برای انجام این کار نیازی به لپ تاپ ندارید. تنها کافی است که چند کلیک روی تلفن همراه خود انجام دهید. این برنامه یک مجموعه ساده از آزمون‌های آزمایشی تافل است که می‌توانید به منظور تسلط بر مهارت‌های زبان انگلیسی خود و آشنایی با ساختار آزمون تافل از آن استفاده کنید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید نقاط ضعف خود را تشخیص داده و بیشتر روی آنها کار کنید. این ابزار یک برنامه جانبی عالی برای برنامه آماده سازی روزانه شما به منظور موفقیت در آزمون تافل است.

برنامه تمرین برای تافل

Practice for TOEFL® Test Pro 2020

یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی برای موبایل برنامه Practice for TOEFL® Test Pro 2020 است. این ابزار یکی از بهترین برنامه‌هایی است که آزمون‌های آزمایشی مشابه با آزمون واقعی ارائه می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید واژگان جدید، تمرینات کامل برای تقویت مهارت‌های هر بخش، و موارد دیگر را بیاموزید. این برنامه به شما امکان می‌دهد پیشرفت خود را ارزیابی کنید. یکی از ویژگی‌های خوب این برنامه این است که به طور مرتب به روزرسانی ‌می‌شود و شما می‌توانید از آخرین اخبار در مورد آزمون تافل مطلع شوید. یکی از باورنکردنی‌ترین مزایای این ابزار، گزارش پاسخ دقیق است. شما می‌توانید نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه نقاط ضعفی دارید و چه مهارت‌هایی را باید بهبود ببخشید.

انتخاب منبع مناسب و مطالعه و مطالعه رمز موفقیت در آزمون تافل

صرف نظر از هدف شرکت در آزمون TOEFL ، شما باید زمان و تلاش کافی برای دستیابی به نمره مورد نظرتان صرف کنید. در این نوشته بهترین منابع تافل را معرفی کردیم که به شما کمک ‌می‌کنند تا به خوبی برای شرکت در امتحان تافل آماده شوید. با مطالعه و بهره‌گیری از منابع تافل پروسه‌ی شرکت در آزمون و موفقیت در آن پیچیدگی کمتری خواهد داشت. باید به این نکته اشاره کرد که انتخاب یکی از کتاب‌های تمرین یا تکیه کامل بر یک کانال خاص یوتیوب به عنوان منابع تافل ممکن است کافی نباشد. اما اگر ابزارهای مختلف را ترکیب کنید و از چند ترکیب منابع تافل استفاده کنید، نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت.

امیدواریم با مطالعه این مطلب منابع تافل مورد نظر خودتان را که کاملاً با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، بیابید. آیا شما سابقه مطالعه منابعی که در این نوشته مطرح شده را داشته‌اید؟ تجربه و نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اگر هنوز سوالی در مورد منابع تافل برای شما بی پاسخ  مانده است، یا نظری در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

 

منبع: studycorgi

دیدگاهتان را بنویسید