نامه مرجع برای درخواست NIW

اخذ گرین کارت از طریق ویزای منافع ملی آمریکا ( National Interest Waiver ) یا همان NIW نیز شرایط خاص خود را دارد. NIW گزینه دریافت گرین کارت آمریکا برای افراد خاصی است که دارای توانایی استثنایی در زمینه علم، هنر، تجارت یا هر حرفه دیگری هستند. افراد متقاضی که به دنبال دریافت گرین کارت یا اقامت دائم با استفاده از روش EB2 NIW درخواست گرین کارت یا اقامت دائم ایالت متحده آمریکا می‌کند، درخواست می‌کند که گواهی کار وی ( Labor Certification ) از قانون مستثنی شود و این به نفع ایالت متحده آمریکا است. از مهم‌ترین منابع ویزای NIW می‌توان به نامه مرجع برای درخواست NIW نام برد که در این نوشته تلاش می‌کنیم اطلاعات کاملی درباره این مدارک بیان کنیم.

ویزای NIW شامل چه مشاغلی می‌شود؟

در قانون اشاره‌ای به شغل‌های خاصی نشده است که می‌توانند ویزای NIW دریافت کنند. این ویزا برای افرادی که توانایی استثنایی دارند، می‌توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. افرادی که تقاضی ویزای NIW دارند، می‌توانند خودشان اقدام کنند. فرد متقاضی باید خودش نسبت به دریافت ویزا اقدام کند. در واقع این افراد نیازی به حمایت کارفرما در ایالت متحده آمریکا ندارند و می‌توانند به طور مستقیم به همراه فرم i-140 ( فرم درخواست مهاجرت برای کارگر تبعه خارجی ) به USCIS مدارک خود را ارسال کنند.

ویزای NIW شامل چه کسانی می‌شود؟

ویزای NIW یا ویزای معافی منافع ملی به افرادی که دارای مدرک یا توانایی خاصی هستند، تعلق می‌گیرد. افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند از روند دریافت گواهی کاری یا شرایط پیشنهاد کاری، معاف می‌شوند. فرد متقاضی باید بتواند ثابت کند که از لحاظ اقتصاد ملی، فرهنگی، آموزشی برای ایالت متحده آمریکا رفاه ایجاد می‌کند.

در صورتی که فرد متقاضی بتواند موارد زیر را تثبیت کند، اداره مهاجرت ایالت متحده آمریکا با درخواست ویزای NIW یا هماه معافی منافع ملی موافقت می‌کند.

فرد باید دارای استعداد استثنایی در زمیه هنر، ورزش، علوم یا بازرگانی باشد یا دارای مدرک کارشناسی ارشد به بالا یا مدرک کارشناسی با ۵ سال سابقه در زمینه مربوطه تخصصی خود باشد.

فعالیت پیشنهادی فرد، باید دارای ارزش قابل توجهی باشد و اهمیت ملی آن نیز به اثبات رسیده باشد.

فرد باید توانایی انجام فعالیت پیشنهادی را داشته باشد و همچنین تاکید کند که کار وی پتانسیل ادامه همکاری در آینده را خواهد داشت.

ویزای NIW چیست

مزایای ویزای مهاجرتی NIW

۳ مزیت مهم ویزای مهاجرتی NIW عبارتند از:

عدم نیاز به پیشنهاد کاری: شما ملزم به پیدا کردن کارفرما نیستید و می‌توانید بدون نیاز به درخواست شغلی برای دریافت این نوع ویزاقدام کنید.

بررسی سریع پرونده‌ها: این نوع ویزا زمان بررسی سریع‌تری دارد و با فوریت بالا پرونده‌ها بررسی می‌شود.

دریافت گرین کارت: احتمال دریافت گرین کارت یا کارت اقامت دائم وجود دارد. همچنین شما می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خودتان هم اقدام کنید.

راهنمای شیوه نگارش نامه مرجع برای درخواست NIW

شما می‌توانید با پیروی از موارد بیان شده یک نامه مرجع برای درخواست NIW آماده کنید که بسیار قوی و معتبر باشد و این به شما کمک می‌کند تا شانس دریافت ویزای NIW شما افزایش پیدا کند.

۱. یک داستان تایید ( پذیرش ) موفق NIW و نامه‌های ارجاع ارسالی توسط متقاضی

تصور کنید که یک متقاضی خارجی مطالعات و کارهای برجسته‌‎ای را در زمینه شیمی انجام داده است. تحقیقات وی بر مبنای مطالعات بیوسنتزی ترکیبات بالقوه ضد سرطان متمرکز است. فرد متقاضی باید تلاش کند که تحقیقات سرطان در جهت منافع ملی ایالت متحده آمریکا باشد، زیرا توسعه درمان‌های جدید سرطان در ایالت متحده آمریکا از اولویت‌های اصلی تحقیقات است.

فرد متقاضی باید تلاش کند تا در نامه‌های مرجع ارائه شده استدلال کند که تحقیقات متقاضی برای سلامت شهروندان ایالت متحده و اقتصاد ایالت متحده آمریکا مفید است.

برای استدلال فرد متقاضی می‌تواند مدارک مستند ارائه شده با درخواست NIW، متقاضی نامه‌های مرجع از دانشگاه‌های ایالت متحده و بین‌المللی و موسسات خصوصی را ارسال کند. در این نامه‌های مرجع تخصصی آمده است که فرد متقاضی خارجی به عنوان یک رهبر بین‌المللی در این زمینه در نظر گرفته شده است و سهم قابل توجهی در زمینه تحقیقات علمی داشته است. برای نمونه فرد مثال زده شده در مورد متخصص سرطان تحقیقات وسیعی در زمینه سرطان داشته و دوازه مقاله توسط این فرد چاپ شده است، از جملمه مقالات در مجلات برجسته و فصل‌های کتاب، متقاضی خارجی در کنفرانس‌های معتبر، از جمله کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی بسیار برگزیده، تحقیقاتی را ارائه کرده است.

۲. برای دریافت نامه مرجع برای دریافت NIW باید با چه کسی تماس گرفت؟

درخواست EB2NIW یک فرآیند طولانی و زمانبر است. در طی این مراحل پیچیده، اولین مسئله مهم تصمیم‌گیری در مورد نامزدهای خوبی است که از آنها خواسته می‌شود، توصیه‌نامه یا نامه مرجع برای متقاضی بنویسند، زیرا داشتن توصیه‌کنندگان خوب و درست در درخواست موفق NIW ضروری است.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که نامه‌های مرجع ممکن است شانس موفقیت‌آمیز یک درخواست EB2NIW را به میزان قابل توجهی افزایش بدهد. USCIS معتقد است که یک متقاضی در زمینه‌ای یا شایستگی و اهمیت ملی با توانایی استثنایی کار می‌کند، باید دارای نوعی توانایی باشد که نشان دهنده استعداد استثنایی فرد متقاضی باشد.

در صورتی که کارهای متقاضی در این زمینه به طور گسترده در خارج از حلقه آشنایان مورد تمجید قرار نگیرد و نمی‌توان نتیجه گرفت که متقاضی توانمندی استثنایی را در یک زمینه خاص کسب کرده است و کار او به نفع کل ملت خواهد بود. بنابراین USCIS ممکن است به نامه‌های مرجع همکاران به دلیل مشارکت‌هایش در این زمینه، اهمیت زیادی ندهد. شرایط خاصی برای تعداد نامه مرجع وجود دارد، به طور معمول متقاضی باید بین ۳ تا ۷ نامه از یک درخواست NIW را استفاده کند.

علاوه بر وجود یک کارشناس در زمینه تخصصی خود، بهتر است شخصی که به شما توصیه‌نامه می‌نویسد از کار شما به‌ اندازه کافی مطلع باشد تا به‌ طور خاص جزئیات توصیه‌نامه را مورد بررسی قرار دهد. بنابراین، اگرچه کسی که شهرت برجسته‌ای در زمینه شما دارد، کاندیدای بهتری نسبت به یکی از آشنایان نزدیک شما خواهد بود، اما یک کاندیدای کامل، متخصصی است که با کار و آثار شما آشنا باشد. توصیه‌نامه‌ای از کارفرمای فعلی یا احتمالی شما نیز مناسب است.

به ‌طور معمول، به توصیه‌نامه‌هایی از افرادی که به‌ عنوان متخصصان این حوزه شناخته شده‌اند، برای کارهای متقاضی در این زمینه اهمیت بیشتری داده می‌شود و نظرات معتبرتری برای کارهای متقاضی در نظر گرفته می‌شود. نامه‌های مرجع از همکاران معمول ممکن است موردبررسی بیشتری قرار گیرد تا نامه‌های مرجع ارسالی توسط مقامات عالی‌رتبه سازمان‌های شناخته شده.

همچنین، توصیه‌کنندگان باید بتوانند به ‌طور خاص به دستاوردها و سهم متقاضی در این زمینه بپردازند. فردی که برای درخواست NIW می‌نویسد باید از کار و آثار متقاضی به ‌خوبی در نامه مرجع آن‌ها مطلع باشد. بنابراین، یک نامزد کامل برای نامه مرجع برای درخواست NIW باید متخصصی باشد که با آثار متقاضی آشنا است.

۳. چند نامه مرجع یا توصیه‌نامه از” کارشناسان مستقل” در این زمینه دریافت کنید.

برای درخواست EB2NIW، داشتن یک نامه مرجع قوی یکی از مهم‌ترین اسناد حمایتی است. بنابراین، متقاضی باید بادقت کاندیداهای مناسب برای نوشتن نامه‌های مرجع را مشخص کند. نوشتن نامه مرجع خوب و مفید NIW مستلزم درک صحیح در مورد الزامات درخواست EB2NIW و معیارهای USCIS است.

الزامی برای حداقل تعداد مقاله و استناد برای درخواست NIW وجود ندارد، USCIS از استاندارد انعاط‌پذیر برای قضاوت NIW استفاده می‌کند. براساس تجربیات دادخواست NIW و تصمیمات موردی USCIS، تعداد استناد بیشتر قطعاً می‌تواند ادعای یک محقق را تحت تاثیر قرار دهد. این در حالی است که تعداد زیاد استناد، مانعی برای واجد شرایط بودن NIW نیست، در صورتی که فرد متقاضی سایر شرایط مورد نیاز را داشته باشد.

۴. نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها را از مقامات یک آژانس دولتی ایالت متحده آمریکا دریافت کنید.

مدیر یک آژانس دولتی ایالت متحده آمریکا نمی‌تواند نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ای را برای ارائه به آژانس فدرال دیگر ایالت متحده آمریکا در حمایت از ویزای مهاجرت یا درخواست‌های گرین کارت، به نمایندگی از آژانس دولتی ایالت متحده یا سربرگ این سازمان بنویسد، اما یک کارمند آژانس دولتی ایالت متحده آمریکا باید بتواند نامه شخصی ساده، برای عملکرد و دستاورد متقاضی بنویسد. هم‌چنین یک کارمند یک آژانس دولتی ایالت متحده آمریکا می‌تواند نسخه‌هایی از ارزیابی عملکرد ( درخواست “فرم ارزیابی” ) را که قبلاً برای توصیف مهارت‌های نسبی فرد، عملکرد، پیشرفت و … تهیه شده است یا کپی نامه‌های مرجع ارسال کند که برای ارزیابی شایستگی خود برای کار در موسسه‌ای دیگر نوشته است. علاوه بر این، یک نامه رسمی ممکن است توسط یک مقام عالی رتبه آژانس ( مدیر یا بالاتر ) به عنوان بخشی از حمایت رسمی آژانس برای اشتغال یک متقاضی نوشته شود.

۵. چگونگی غلبه بر سوگیری حلقه داخلی نامه‌های مرجع برای دادخواست چشم‌پوشی از منافع ملیEB2

به طور کلی، به دلیل کارهای اصلی متقاضی در این زمینه، USCIS ممکن است به توصیه‌نامه‌ آشنایان اهمیت زیادی ندهد. برای درخواست EB2NIW، اگر متقاضی نامه‌ای از اعضا ارائه ندهد که متقاضی را شخصاً نمی‌شناسند، روش‌های دیگری برای نشان دادن اعتبار ملی وجود دارد که شامل ارسال مقاله‌های چاپ شده به مجلات مهم است. همچنین داوران USCIS می‌تواند متقاعد شوند که کارهای محققان به صورت بین‌المللی مورد استناد قرار گرفته است.

برای برخی از متقاضیان خارجی که نتوانسته‌اند نامه‌های مرجع مستقل برای دادخواست NIW را دریافت کنند، روش دیگر استفاده از پیش‌نویس مقالات است. همانطور که می‌دانید بسیاری از مجلات قبل از انتشار مراحل داوری را طی می‌کنند و بسیاری از مجلات نسخه‌هایی از مقالات منتشر شده را نگهداری می‌کنند.

برای مقالات منتشر شده، نظرات باید در مورد کار نویسنده باشد. بنابراین، آنها شواهد قانع کننده‌ای از دستاوردهای متقاضیان در این زمینه هستند و داوران USCIS را می‌توان با پیش‌نویس‌ها در درخواست EB2NIW متقاعد کرد.

۶. راهنمای عمومی نامه‌های مرجع

بسیاری از کارشناسان مهاجرت معتقد هستند که نامه‌های مرجع برای یک درخواست NIW ضروری است. اگر یک درخواست فقط فهرستی از شواهدی است که نامه‌های مرجع منابع اصلی بحث کار متقاضی هستند، نامه‌های مرجع باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. با این حال، اگر درخواست شامل اطلاعات پیشین در مورد کار متقاضی، مزایای واقعی و بالقوه آن، اهمیت ملی یا بین‌المللی و … باشد، ارزیابان USCIS ممکن است ببینند چه معیارهایی را می‌توان بدون بسیاری از نامه‌های مرجع برآورده کرد.

متقاضی باید دارای چهار تا پنج نامه مرجع از متخصصان ارشد این حوزه باشد که کارهای قابل‌توجه وی در این زمینه را تأیید می‌کند. توصیه می‌شود که انواع نامه‌های مرجع از طرف افراد خارج از کارفرمای فعلی و از کارشناسان ارشد دولت و صنعت ایالات‌ متحده آمریکا باشد.

معمولاً توصیه می‌شود که نامه‌های مرجع از افراد زیر باشند:

۱) نامه‌های متخصصان در یک زمینه، در ایالات‌ متحده آمریکا یا خارج از ایالات‌متحده آمریکا

۲) حداقل یک نامه از نماینده کارفرمای فعلی متقاضی که دارای اعتبار بالا و آگاهی از کار متقاضی است.

۳) نامه‌هایی از متخصصانی که مشاور تحصیلی متقاضی بوده‌اند یا در مورد تحقیقات منجر به محصول نهایی، پایان نامه یا مقاله با همکاری کرده‌اند.

۴) نامه‌های کارفرمایان گذشته که دارای اعتبار بالا و آگاهی از کار متقاضیان هستند.

۷. آنچه باید در یک نامه مرجع برای درخواست NIW بگنجانید.

نامه‌های مرجع قوی کلید موفقیت یک درخواست NIW هستند. متقاضیان باید به نقش قابل توجهی که نامه‌های مرجع در موفقیت یک درخواست NIW ایفا می‌کنند، پی ببرند. ثبت یک درخواست NIW یک گام مهم است و نباید آن را بی‌اهمیت تلقی کرد. به دلیل طولانی شدن زمان پردازش، بایگانی زمان دریافت گرین کارت را به میزان قابل توجهی به تاخیر می‌اندازد.

علاوه بر این، اگرچه قانون مانع از تشکیل مجدد پرونده در یگ گروه نمی‌شود، اگر پس از درخواست رد شده، بدون ارائه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در اعتبارنامه خود، درخواست دیگری از NIW ارائه دهید، به احتمال زیاد پرونده شما دوباره رد خواهد شد.

۸. دستورالعمل‌های مفصل در مورد فرمت کلی که بیشتر نامه‌های مرجع باید داشته باشند.

نامه مرجع باکیفیت یک عنصر مهم در یک درخواست موفق NIW است. نامه مرجع برای درخواست NIW باید کیفیت مناسبی داشته باشد و از فرمت استانداردی استفاده شده باشد. این در حالی است که هیچ حدی برای یک درخواست NIW وجود ندارد. براساس تجربه ما، بین ۶ تا ۸ نامه یک مقدار مناسب برای اکثر درخواست‌ها است. کیفیت نامه‌ها بسیار مهم‌تر از کمیت نامه‌ها است. بهتر است شما ۴ نامه باکیفیت بالا از مقامات رسمی در این زمینه داشته باشید که با شما رابطه ندارند، تا اینکه ۲۰ نامه متوسط از همکاران خود در محل کار داشته باشید.

۹. برخی از فاکتورهای کلیدی که هنگام تهیه نامه‌های مرجع خود باید در نظر بگیرید.

در زیر تجزیه و تحلیل مفصلی وجود دارد که برخی عوامل کلیدی را که هنگام تهیه نامه‌های مرجع خود باید در نظر بگیرید، توضیح می‌دهد:

۱) تکرار این نکته ضروری است که نامه‌های افرادی که با آن‌ها رابطه شخصی یا حرفه‌ای ندارید بیشتر از نامه‌های افرادی که شما را می‌شناسند برای USCIS مهم هستند. این بدان معنا نیست که نامه‌های افرادی که شما را می‌شناسند مانند همکاران یا رئیس شما، مهم نیستند، این نامه‌ها نیز قطعاً باید درج شوند. اما شما باید سعی کنید حداقل ۲-۳ نامه از متخصصان مستقل ( کسانی که با شما رابطه شخصی یا حرفه‌ای ندارند ) را ارائه کنید.

۲) معمولاً اگر نویسنده نامه از جایگاه بالایی در سازمان برخوردار باشد، نامه اهمیت بیشتری خواهد داشت. به‌عنوان مثال، نامه‌ای از “مدیر تحقیقات آزمایشگاه X” بیشتر از نامه “همکار پژوهشی در آزمایشگاه X” اهمیت خواهد داشت.

۳) نامه‌های آژانس‌های معتبر ملی مانند بنیاد ملی علوم، انجمن سرطان آمریکا، وزارت انرژی ایالات‌متحده و غیره بسیار قانع کننده است.

۴) نامه‌های آزمایشگاه‌های تحقیقاتی خصوصی ( که در آن‌ها کار نمی‌کنید ) یا مؤسسات تحقیقاتی مانند Amgen یا U.C. برکلی نیز بسیار متقاعد کننده است. مجدداً سعی کنید نامه‌هایی را از افراد بالاتر مانند مدیران یا محققان برجسته دریافت کنید.

۵) همچنین، مطمئن شوید که زبان و لحن کلی هر یک از نامه‌ها با یکدیگر متفاوت است. اگر همه نامه‌ها یک لحن یا از یک الگو باشند، ممکن است USCIS مشکوک شود. اگر لحن نویسندگان شما همه از یک الگو هستند، برخی ساختار و زبان را تغییر دهید.

۶) و البته، فراموش نکنید که از نویسندگان نامه‌های خود تشکر کنید!

یک نامه مرجع قوی نیز باید شامل موارد زیر باشد:

۱) نامه‌های مرجع باید از کارشناسان مستقل در سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌های برتر و همچنین افرادی از افراد مشهور در سطح ملی یا بین‌المللی آمده باشد و تأیید کند که متقاضی یکی از متخصصان برجسته در این زمینه بوده است.

۲) نامه‌های مرجع باید بیان کنند که اعتبار و توانایی‌های گسترده متقاضی را نمی‌توان با آموزش دیگران در این زمینه تکرار کرد. شهادت کارشناسان/محققان باید توضیح دهد که چگونه متقاضی به منافع ملی ایالات‌متحده کمک کرده است.

۳) نامه‌های مرجع باید استدلال‌هایی را ارائه دهند که کار متقاضی برای سلامت شهروندان ایالات‌متحده، محیط زیست، اقتصاد ایالات‌متحده یا امنیت ملی مفید است. به‌عنوان نمونه‌ای از مزایایی برای سلامتی شهروندان آمریکایی، کار متقاضی ممکن است منافع قابل‌توجهی را برای تحقیقات در مورد عفونت‌های ویروسی، دیابت، سل، ذات الریه یا مقاومت آنتی بیوتیکی و غیره به همراه داشته باشد.

۴) در نامه‌های مرجع ممکن است ذکر شود که متقاضی عضو انجمن‌های حرفه‌ای است که در این زمینه ضروری هستند.

۵) در نامه‌های مرجع ممکن است ذکر شود که متقاضی قصد دارد در زمینه توانایی استثنایی خود به کار خود ادامه دهد که تا حدی منافع ایالات‌متحده را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

۶) مساله مهمی که هنگام درخواست برای دسته NIW باید در نظر داشته باشید، منحصر به فرد بودن آن است. نامه‌های مرجع باید نشان دهند که متقاضی یک فرد معمولی و متوسط در این زمینه نیست و متقاضی ازنظر دانش، مهارت و استعداد در میان جمعیت متمایز است.

۷) نامه مرجع چه شکلی باید داشته باشد؟ مهم‌ترین قانون این است که فرمت مناسبی برای نامه مرجع وجود ندارد. درواقع، اگر شخصی بیش از یک نامه مرجع دریافت کند، باید دارای فرمت‌های مختلف باشد.

ویزای نخبگان آمریکا

ملاحظات ویژه در مورد نحوه استفاده از نامه‌های مرجع به عنوان مدرک پشتوانه برای درخواست شما

۱. نامه‌های درخواست NIW و توصیه‌نامه‌های قوی

نامه مرجع را توصیه‌نامه هم می‌نامند. نامه مرجع برای یک درخواست EB2 NIW مهم هستند. ارزیاب‌های USCIS معمولاً در زمینه شما متخصص نیستند و با اصطلاحات فنی رشته شما آشنا نیستند. تنها راه آنها برای تعیین اینکه آیا شما واجد شرایط معیارهای درخواست EB2 NIW هستید، بررسی مدارک ارائه شده است و شواهد ارائه شده باید شامل مقالات، نشریات، استناد، پاداش و توصیه‌نامه‌های متخصصان در زمینه یا رشته شما باشد.

برای اثبات اینکه شما یک متقاضی استثنایی هستید که اقامت دائم آن به نفع منافع ملی ایالت متحده آمریکا است، باید همه مدارک را که نشان دهد که در موقعیتی هستید که به نفع منافع ملی ایالت متحده آمریکا است و به ایالت متحده آمریکا کمک می‌کنید، جمع‌آوری کرده و ارائه دهید. برای توضیح اینکه کار شما به نفع منافع ملی ایالت متحده آمریکا است، باید همه شواهد مرتبط مانند اسناد دولتی، رسانه‌های عمومی و وب‌سایت اینترنتی را جمع‌آوری کرده و از آنها استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا نحوه ارتباط با تاثیر کار شما در راستای منافع ملی آمریکا را درک کنید.

همانگونه که بیان کردیم، نامه مرجع برای درخواست NIW بسیار ضروری است، نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها باید از همکاران، سرپرستان و منافع مستقل که با کارهای متقاضی و نتایج تحقیقات منتشر شده آشنا هستند، دریافت شود. این نامه‌های مرجع زمینه را برای شواهد مستندی که به USCIS ارائه می‌شود، فراهم می‌کند. نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها باید اهمیت کار متقاضیان و مقالات مختلف منتشر شده در مورد مجامع علمی و مرتبط بودن این تحقیقات با منافع ملی ایالت متحده آمریکا را توضیح دهند.

این نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها همچنین می‌توانند برای تعیین کیفیت توانایی‌های متقاضی که برتر از رقبا است مورد استفاده قرار گیرند. نامه‌های مرجع مستقل یا توصیه‌نامه‌ها شواهد مهمی هستند، زیرا می‌توان از آنها برای نشان دادن اینکه دستاوردهای متقاضی کاملاً آشکار و مشهود هستند، استفاده کرد.

۲. آیا برای درخواست EB2 NIW خود باید نامه‌های مرجع داشته باشیم؟

توصیه‌نامه‌ها یا نامه مرجع برای درخواست NIW بسیار مهم هستند. نامه‌های مرجع مستقل از کسانی که هرگز با متقاضی کار یا همکاری نکرده‌اند، بسیار بیشتر از نامه‌های مرجع توصیه‌کنندگان وابسته با USCIS  اهمیت خواهند داشت.

نامه‌های مرجع باید درباره کارهای تحقیقاتی خارجی و اهمیت آنها بحث کنند و مستقیماً در مورد مزایای متقاضی در ایالت متحده آمریکا اظهار نظر کنند. نامه‌های مرجع همچنین فرصتی عالی برای نشان دادن اجرای کار متقاضی است. نامه‌ مرجع از شخصی که از کار متقاضی استفاده کرده است و می‌تواند نحوه انجام آن را توضیح دهد، راهی عالی برای تقویت درخواست EB2 NIW است.

برخلاف درخواست توانایی فوق‌العاده EB1 یا EB1-EA ، استانداردهای درخواستEB2 NIW انعطاف‌پذیر است. نیازی به حداقل تعداد نشریات و استنادها نیست. در حالی که استناد مکرر مطمئناً می‌تواند ادعای یک محقق را تحت تاثیر قرار دهد، تقویت می‌کند، اما عدم وجود استناد مکرر مانعی برای واجد شرایط بودن در مواردی که شواهد عینی دیگر را تاثیر متقاضی وجود دارد، نیست.

همچنین صرفاً ذکر استناد به خودی خود شایستگی متقاضی برای EB2 NIW را مشخص نمی‌کند، سهم اصلی و قابل توجه در زمینه ملاحظات اساسی USCIS برای تصمیم‌گیری در مورد درخواست EB2 NIW و اثبات نیاز متقاضی به درخواست است. بنابراین نامه مرجع و محتوای این نامه‌های برای تعیین سهم اصلی و اساسی شما در این زمینه بسیار مهم است.

۳. ایمیلی در مورد درخواست NIW و شرط‌نامه مرجع

مسائل زیادی در مورد نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها وجود دارد. در وهله اول، نامه مرجع توسط USCIS مورد نیاز نیست، اما آنها می‌توانند بسیار مفید باشند و اکثر ارزیاب‌های USCIS بر شرایط مربوط به توانایی فوق‌العاده EB1 محقق یا استاد برجسته EB1 یا درخواست EB2 NIW تاکید می‌کنند.

برخی از متقاضیان خارجی ممکن است سعی کنند از نامه‌های مرجع یا توصیه‌نامه‌ها برای اهداف محرمانه اجتناب کنند، اما برای موارد دیگر، به راحتی می‌توان نامه‌های مرجع را به دست آورد. برخی از انجمن‌های حرفه‌ای معمولاً نامه‌های مرجع اعضای خود را ارائه نمی‌دهند. علاوه بر این، سازمان‌های دولتی ایالت متحده آمریکا معمولاً در صورت درخواست، یک نامه مرجع تهیه نمی‌کنند. بنابراین درخواست‌های مرجع یا ” نامه‌های مستقل” برای متقاضیانی که دارای ارتباط با سازمان‌های دولتی یا در جوامع حرفه‌ای هستند، مطلوب است که ممکن است برای برخی از متقاضیان ناعادلانه تلقی شود.

در صورتی که دریافت نامه مرجع یا توصیه‌نامه‌های برای متقاضیان دشوار باشد، گردآوری دقیق‌تر مطالب زمینه‌ای می‌تواند، فقدان نامه‌های مرجع را جبران کند و کمک می‌کند تا رزومه بهتری داشته باشید. این مطالب ممکن است شامل آمار مربوط به حوزه تحقیق، اطلاعات مربوط به سازمان‌های حرفه‌ای، جوایز، مجلات و غیره باشد.

۴. ابهام در مورد نامه‌های مرجع در یک درخواست NIW

در مورد نامه‌های مرجع ( توصیه‌نامه‌ها یا نامه‌های حمایتی ) در یک درخواست NIW ابهام وجود دارد. هنگامی که قانون مهاجرت ۱۹۹۰ به اجرا در آمد. NW عمدتاً بدون استفاده بود. اکثر افرادی که برای گرین کارت بدون پیشنهاد شغلی اقدام کرده‌اند، از گروه ” متقاضی با توانایی فوق‌العاده” استفاده کردند که مقررات قابل فهم‌تری داشت. در سال‌های اولیه، برخی از متقاضیان دارای حداقل صلاحیت در زمینه توانایی فوق‌العاده تایید شدند. با افزایش تعداد درخواست‌ها، INS که ( در حال حاضر USCIS  نامیده می‌شود ) مقوله را سخت‌تر کرد و متقاضیان به دسته NIW روی آوردند.

با افزایش تعداد درخواست NIW، USCIS اقدامات متفاوتی را انجام می‌دهد. اول USCIS اظهار داشت که اگر فردی از توانایی لازم برخوردار باشد، باید بتواند نامه‌های مرجع را دریافت کند. این منطقی به نظر می‌رسید. از این گذشته، اگر شخصی درخواست کار می‌کرد، کارفرما به احتمال زیاد نامه مرجع می‌خواست. نتیجه این شد که همه نامه‌های مرجع را اخذ کردند.

دومین حرکت USCIS این بود که گفته می‌شد، نامه‌های مرجع باید از نوع خاصی باشند. آنها باید از منابع مستقل باشند و نباید از افرادی باشند که از همان کشور متقاضی آمده‌اند. این اظهارات مشکلات زیادی داشت، اول از متقضیانی که ارتباط خوبی با اساتید و محققان داشتند، استفاده کرد. این دقیقاً نشانه توانایی استثنایی نیست. دوم، توصیه‌کنندگان از کشور مبدا فرد را که می‌توانند در مورد کار متقاضی به بهترین نحو اظهار نظر کنند، حذف کرد. USCIS در گام بعدی از این موضع عقب‌نشینی کرد. اگر چه برخی از محققان هنوز معتقدند که این منطقی است.

سومین و مهم‌ترین مرحله تصمیم وزارت حمل‌ونقل ایالت نیویورک ( NITSDOT ) و موضوع داناسار بود. NIW یک جایگزین محبوب برای گرین‌ کارت‌های صدور گواهینامه کار بود، زیرا سریع‌تر بود. بسیاری از کارفرمایان هر دو فرآیند را آغاز کردند و سپس در صورت تایید NIW، درخواست مبنتی بر گواهینامه کار را کنار گذاشتند. در این شرایط می‌توان از نامه مرجع به عنوان مدرک پشتیبان استفاده کرد.

۵. سوء تفاهم در مورد توصیه‌نامه‌های NIW یا نامه‌های مرجع

برای درخواست EB2 NIW، یک نامه مرجع قوی از متخصصان حوزه شما یکی از مهم‌ترین اسناد پشتیبان است و نوشتن یک نامه مرجع مفید EB2 NIW مستلزم درک خوب در مورد الزامات و معیارهای NIW است. بنابراین متقاضی باید با دقت کاندیداهای مناسب برای نوشتن نامه‌های مرجع برای درخواست EB2 NIW را تعیین کند.

برخی از متقاضیان EB2 NIW توصیه‌نامه‌های برای درخواست ویزای مهاجرتی فرم I-140 براساس EB2 NIW را با توصیه‌نامه‌هایی برای پذیرش برای تحصیلات تکمیلی یا برنامه دکترا اشتباه می‌گیرند. به طور کلی توصیه‌نامه‌ها برای پذیرش برنامه تحصیلات تکمیلی یا دکتری از طرف اعضای هئیت علمی است تا در مورد خصوصیات شخصی و دستاوردهای متقاضی که برای مدرسه تحصیلات تکمیلی یا برنامه دکتری منحصربه فرد و مناسب است، بحث کنند.

اما توصیه‌نامه‌ها یا نامه‌های مرجع برای درخواست ویزای مهاجرتی فرم I-140 براساس EB2 NIW بر تاثیر و سهم متقاضیان خارجی در این زمینه تمرکز می‌کند و این نامه‌های مرجع لزوماً توسط افرادی که متقاضی را شخصاً یا عمیقاً می‌شناسند، ارائه نمی‌شود.

اظهارات موجود در نامه‌های مرجع باید با شواهد ارائه شده تأیید شود. نامه‌های مرجع باید توضیح دهند که چرا او معتقد است که متقاضی دارای توانایی استثنایی است. اگر یک نامه مرجع صرفاً تعاریف EB2 NIW را تکرار کند یا صرفاً اظهارات گسترده‌ای برای دستاوردهای متقاضی ارائه دهد، این نوع نامه مرجع قانع‌کننده نیست.

۶. نامه‌های مرجع باید کتبی باشند و به‌ عنوان مدرک مؤثری برای درخواست شما مورد استفاده قرار گیرد

نامه‌های مرجع باید کتبی بوده و به ‌عنوان شواهد پشتیبان درخواست NIW شما استفاده شود. مهم‌ترین قاعده این است که فرمت مناسبی برای نامه مرجع وجود ندارد. در حقیقت، اگر بیش از یک نامه مرجع دریافت می‌کنید، آن‌ها باید دارای فرمت‌های مختلف باشند. بدترین کار این است که چندین حرف مرجع یکسان داشته باشند. ارزیاب‌های USCIS معتقدند که این نامه‌ها درواقع توسط متقاضی تهیه شده است نه توصیه‌کنندگان

نامه‌های مرجع باید به درستی به‌ عنوان شواهد پشتیبان شما استفاده شوند. برخی از متقاضیان خود نامه‌ها را می‌نویسند و سپس از مراجع می‌خواهند آن‌ها را امضا کنند. این منجر به تعداد زیادی نامه شده است که همه یکسان به نظر می‌رسند. آن‌ها حاوی نظرات یکسان هستند و از اظهارات یکسانی در مورد توانایی استثنایی یا منافع ملی ایالات‌ متحده آمریکا استفاده می‌کنند.

در حالی‌که ارزیاب‌های USCIS در زمینه متقاضیان آموزش چندانی ندارند، اما به‌ راحتی می‌توانند تشخیص دهند که چنین نامه‌هایی به ندرت توسط توصیه‌کنندگان نوشته شده است. این باعث شده است که برخی از محققین استانداردهای نامه‌های مرجع را افزایش دهند، یعنی درخواست نامه از سازمان‌های دولتی ایالات‌ متحده آمریکا و کارشناسان مستقل.

وقتی ارزیاب‌های USCIS چنین شواهد محکمی را بخواهند کار سخت‌ترمی شود، بنابراین مهم است که از نامه‌های مرجع با احتیاط استفاده شود.

به ‌طور کلی، نامه‌های مرجع باید توسط توصیه کننده نوشته شوند، به‌ طوری که ارزیاب USCIS می‌تواند تفاوت‌ها را ببیند، حتی اگر آن‌ها فقط تفاوت‌های دستوری باشند. در یک درخواست قبلی، یک مرکز خدمات USCIS پنج نامه مرجع از یک متقاضی دریافت کرد و همه آن‌ها قوی بودند، اما همه آن‌ها توسط متقاضی نوشته شده و توسط مراجع امضا شده بود. آن‌ها بی فایده بودند زیرا حاوی همان اشتباهات دستوری تکراری بودند.

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که ارزیاب USCIS صدها نامه را دیده‌اند و می‌توانند تشخیص دهند که کدام یک از آن‌ها کپی هستند. در خصوص تعداد نامه مرجع استانداردی وجود ندارد. سه نامه مرجع قوی بهتر از ۱۰ نامه متوسط است.

نامه مرجع برای ویزای Niw

۷. نامه‌های مرجع برای کارهای متقاضیان خارجی در این زمینه

توصیه‌نامه نیز نامه مرجع نامیده می‌شود و نامه‌ای است که توسط یک متخصص در رشته یا زمینه متقاضی نوشته شده است. توصیه‌نامه‌ها برای درخواست EB2 NIW ضروری هستند. داوران USCIS معمولاً در زمینه‌ای متخصص نیستند، بنابراین تنها راهی که آن‌ها می‌توانند تعیین کنند که آیا متقاضی خارجی دارای توانایی استثنایی و معیارهای NIW است، شواهد عینی ارائه شده است. توصیه‌نامه یکی از مهم‌ترین شواهد عینی است.

به‌ طورکلی، کار حرفه‌ای متقاضی به زبان تخصصی بیان می‌شود. داوران USCIS به منظور کمک به نقش مهم منقاضیان در زمینه‌ای با ارزش و اهمیت ملی، نامه‌های مرجع کارشناسان این حوزه را برای کارها و مقالات در نظر خواهند گرفت.

اما همه نامه‌های مرجع نمی‌توانند به ارائه چنین تحلیلی کمک کنند. نامه‌های مرجع که به‌ طور خاص نشان می‌دهد که چگونه ذینفع در این زمینه مشارکت داشته است و تأثیر آن بر زمینه برای یک درخواست EB2 NIW ارزش افزوده دارد. از سوی دیگر، نامه‌های مرجع شامل موارد خاصی نمی‌شوند، و به سادگی استفاده از زبان اغراق آمیز ارزش یک درخواست NIW را اضافه نمی‌کند.

۸. دیدگاه ارزیاب USCIS در مورد نامه‌های مرجع

تقریباً همه درخواست‌های NIW حاوی نامه‌های مرجع هستند و نامه‌های مرجع باید سنگ بنای یک ادعای موفق برای طبقه‌بندی EB2 NIW را تشکیل دهند. اظهارات توصیه‌کنندگان باید با شواهد مستند در پرونده تأیید شود. نامه‌ها باید به صورت خاص توضیح دهند که چرا متخصصان معتقدند ذینفع دارای توانایی استثنایی است.

متقاضیان USCIS به‌ طور معمول کارهای متقاضی در این زمینه را درک نمی‌کنند و تخصص آن‌ها را ندارند. بنابراین، تنها راهی که آن‌ها می‌توانند تعیین کنند که آیا درخواست می‌تواند شرایط الزامات مقررات EB2 NIW را داشته باشد یا خیر، بررسی شواهد عینی ارائه شده است.

براساس تجربیات ما، افرادی از سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها و اتاق‌های فکر معتبرترین نویسندگان نامه مرجع برای درخواست EB2 NIW هستند و توصیه‌نامه‌ها یا نامه‌های مرجع از مقامات دولت ایالات‌متحده مفید است.

همان‌طور که در مقررات داوری USCIS NIW نشان داده شده است، توصیه‌نامه‌ها یا نامه‌های مرجع از مقامات دولتی ایالات‌ متحده آمریکا و سازمان‌های دولتی که در راستای منافع ملی ایالات ‌متحده آمریکا است، شانس موفقیت آمیز پرونده NIW را بسیار افزایش می‌دهد.

نامه‌هایی که صرفاً تعاریف USCIS NIW را تکرار می‌کنند، یا اظهارات کلی و گسترده‌ای در مورد ذینفع و دستاوردهای وی ارائه می‌دهند، عموماً قانع‌کننده نیستند. رابطه یا وابستگی بین ذینفع و ارجاع دهندگان نیز عاملی است که هنگام ارزیابی اهمیت اظهارات مراجع باید مورد توجه قرار گیرد. به ‌طور کلی انتظار می‌رود که یک فرد موفق باید بسیار فراتر از حلقه آشنایان شخصی و حرفه‌ای شناخته شود.

برخی از گواهی‌های نوشته شده توسط افراد دیگری که در زمینه متقاضی کار می‌کنند ممکن است به ‌عنوان شواهد ارائه شوند. در برخی موارد، چنین توصیفاتی صرفاً ادعاهای کلی در مورد متقاضی ارائه می‌دهد و حداکثر نشان می‌دهد که متقاضی یک شخصیت شایسته و محترم در زمینه تلاش است، اما نویسندگان از چنین اظهاراتی با شواهد ملموس کافی پشتیبانی نمی‌کنند. این نامه‌های مرجع ممکن است توسط USCIS در نظر گرفته شود، اما لزوماً توانایی ادعا شده ذینفع را نشان نمی‌دهد. در برخی موارد، ارزیاب USCIS ممکن است نامه‌هایی را از منابع واقعاً مستقل درخواست کنند، یعنی افرادی که اصلاً متقاضی را نمی‌شناسند. این امر تقریباً توسط همه ناظران جامعه مهاجرت غیر منطقی تلقی شد.

۹. سایر مسائل مربوط به نامه‌های مرجع

مسائل زیادی در مورد نامه مرجع وجود دارد. نامه‌های مرجع توسط USCIS الزامی نیست، اما می‌تواند بسیار مفید باشد، و اکثر ارزیاب‌های USCIS برای درخواست‌های EB1 و NIW بر استفاده از نامه‌های مرجع تأکید می‌کنند.

برخی از متقاضیان ممکن است برای محرمانه ماندن از نامه‌های مرجع اجتناب کنند، اما برخی دیگر، به ‌راحتی آن‌ها را استفاده می‌کنند. گردآوری کامل مطالب زمینه می‌تواند فقدان نامه مرجع خوب را جبران کند. این مطالب ممکن است شامل آمار مربوط به حوزه تحقیق، اطلاعات مربوط به سازمان‌های حرفه‌ای، جوایز، مجلات و غیره باشد.

برخی از انجمن‌های حرفه‌ای معمولاً نامه‌های مرجع برای اعضای خود ارائه نمی‌دهند. علاوه بر این، برخی از سازمان‌های دولتی ایالات ‌متحده آمریکا در صورت درخواست، به سادگی نامه مرجع را آماده نمی‌کنند. بنابراین، درخواست‌نامه‌های مرجع یا “نامه‌های مستقل” به نفع متقاضیان دارای ارتباط در سازمان‌های دولتی یا در انجمن‌های حرفه‌ای است، که ممکن است برای برخی از متقاضیان ناعادلانه تلقی شود.

درخواست NIW همیشه در حال تغییر است. USCIS همچنان به توسعه تفسیرهای جدیدی از بخش‌های خاصی از مقررات می‌پردازد، بنابراین این دسته همچنان به دانش گسترده‌ای از اقدامات USCIS نیاز دارد. بررسی درخواست‌های تأیید شده به ما این باور را می‌دهد که الگوی خاصی برای زمینه‌های حرفه‌ای متقاضیان موفق وجود ندارد. این در واقع یک خبر خوب است، زیرا احتمالاً به پذیرش NIW اشاره می‌کند.

۱۰. مواردی که ارجاع دهندگان نباید درباره آن‌ها بحث کنند

آیا مواردی وجود دارد که توصیه‌کنندگان نباید در مورد آن بحث کنند؟ بله، چندین حوزه وجود دارد که نباید در نامه مرجع گنجانده شود. در درجه اول، زمینه‌ای که باید از آن اجتناب شود شامل اظهاراتی است که در زمینه شما کمبود نیروی آمریکایی دارد. این امر باعث می‌شود که ارزیاب USCIS بگویند شما قطعاً باید مراحل صدور گواهینامه کار، نه درخواست NIW را طی کنید.

همچنین، اگر در بخش تحصیلات تکمیلی دستیار معاون پژوهشی بودید، نامه‌های مرجع باید از تمرکز بر روی کار شما به‌ عنوان دستیار آموزشی یا پژوهشی در دوران تحصیلات تکمیلی خودداری کنند. ارزیابان USCIS احتمالاً خواهند گفت که چنین اطلاعاتی شما را از سایر دانشجویان تحصیلات تکمیلی متمایز نمی‌کند.

۱۱. توصیه‌نامه قوی NIW / نامه‌های مرجع حداقل استنادات شما را جبران می‌کند.

USCIS و AAO به این نکته اشاره کرده‌اند که استاندارد NIW، برخلاف EB-1A، یک استاندارد انعطاف‌پذیر است. یعنی نیازی به حداقل تعداد مقاله و استناد نیست. براساس تصمیمات AAO، در حالی‌که استناد مکرر مطمئناً می‌تواند ادعای یک پژوهشگر را در زمینه تأثیرگذاری تقویت کند، عدم استناد مکرر مانعی برای واجد شرایط بودن در مواردی که شواهد عینی دیگر از تأثیر درخواست کننده وجود دارد، نیست.

به همین ترتیب، صرفاً ذکر استناد به ‌خودی‌ خود صلاحیت متقاضی را برای NIW تعیین نمی‌کند. نقش اصلی و قابل‌توجه در این زمینه برای تصمیم‌گیری USCIS در مورد درخواست NIW یک ملاحظه اساسی است، بنابراین پذیرش متقاضی به توصیه‌نامه‌ها متکی است. بنابراین، لیست افرادی که توصیه‌نامه‌های شما را تدوین می‌کنند و محتوای این نامه‌ها برای تعیین سهم اصلی و اساسی شما در زمینه شما بسیار مهم است.

تکمیل اصولی نامه مرجع برای درخواست NIW

در پروسه ویزای NIW باید تلاش کنید تا تمام مدارک را به بهترین شکل تکمیل کنید. یکی از مدارک مهم نامه مرجع برای درخواست NIW است که در این نوشته توصیه‌ها و نکات مهم را بیان کردیم. شما می‌تواند با مطالعه این نوشته نامه‌های مرجع عالی تهیه کرده و ارسال کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا از یک کارشناس خبره هم مشاوره دریافت کنید، می‌توانید از طریق ایمیل، شماره واتس‌آپ یا شماره تلفن مندرج در سایت با همکاران ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت پرونده شما را مطالعه کرده و شما را راهنمایی کنند.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در مورد ویزای نخبگان آمریکا یا نامه مرجع برای درخواست NIW می‌توانید سوالات خودتان را در زیر این نوشته قید کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید