بررسی هزینه تحصیل داروسازی در قبرس به همراه هزینه زندگی دانشجویی

به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در مقایسه با تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی برای دانشجویان ایرانی ارزان‌تر است.‌ همچنین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های قبرس برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در‌ خارج از کشور را دارند، به مراتب آسان‌تر است.‌ داروسازی یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در میان داوطلبان ایرانی است. چرا که این رشته دارای بازار کار خوبی است و دانشجویان امیدوار هستند که پس از ادامه تحصیلات خود در این رشته، وارد بازار کار شده و شغل مناسبی با درآمد خوب داشته باشند. علاوه بر این‌ها،‌ ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشور قبرس دارای مزیت‌های بسیاری است. به همین دلیل‌ دانشجویان ایرانی بسیاری داوطلب ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور قبرس هستند و‌ با هدف ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.‌ در صورتی که هدف شما برای ادامه تحصیل جدی است، یکی از اولین قدم‌هایی که باید بردارید این است که هزینه تحصیل داروسازی در قبرس را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.‌ در این نوشته به بررسی هزینه تحصیل داروسازی در قبرس و هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور خواهیم پرداخت.‌ مطالعه‌ی این نوشته می‌تواند کمک بسیاری برای شما بکند تا بتوانید تصمیم درستی در مورد انتخاب رشته و‌ دانشگاه محل تحصیل خود انجام دهید.

 

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

رشته داروسازی در قبرس

داوطلبان می‌توانند‌ با توجه به شرایط و پیشینه‌ی تحصیلی خود در مقاطع تحصیلی مختلف‌ در رشته داروسازی ثبت نام به عمل آورده و در دانشگاه‌های کشور قبرس به ادامه تحصیل مشغول شوند.‌ باید بدانید که در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی علوم تئوری و‌ آموزش‌های عملی‌ در زمینه‌ علم داروسازی به دانشجویان‌ آموزش داده می‌شود.‌ بنابراین دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس‌های تئوری و کسب اطلاعات پایه در مورد‌ علم داروسازی، به صورت عملی و تجربی‌ آموخته‌های خود را نیز به کار می‌برند.‌ واحدهای درسی در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی در قبرس در دانشگاه‌های مختلف می‌تواند کمی ‌متفاوت‌ از یکدیگر باشد.‌ با این حال به طور کلی برخی از دروس اصلی مانند شیمی ‌ارگانیک و شیمیایی غیر ارگانیک‌، بیوشیمی‌، فارماکولوژی، فیزیولوژی و … تدریس می‌شوند.

مهارت‌های مورد نیاز برای داروسازی

برای اینکه دانشجویان بتوانند‌ داروسازان موفقی در آینده باشند، باید با علوم‌ مربوط به داروسازی آشنایی کافی داشته باشند. برای مثال دانشجویان باید با اثر درمانی داروها،‌ عوارض جانبی‌ داروهای مختلف، فارماکودینامیک ،‌ اثر متقابل و تداخل بین داروها، استانداردهای تولید و توزیع دارویی و … آشنایی کافی داشته باشند.‌ یک داروساز خوب باید قادر به‌ تحلیل و تفسیر علم داروسازی و‌ نقش داروهای مختلف باشد و‌ اطلاعات خود را‌ به درستی در اختیار بیماران قرار دهد.

مقاطع مختلف رشته داروسازی در قبرس

داوطلبان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های کشور قبرس می‌توانند در دوره‌ها و‌ برنامه‌های مختلف تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های قبرس‌ در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا شرکت کنند.‌ در ادامه‌ی مطلب به معرفی دانشگاه‌هایی که‌ به ارائه‌ی رشته داروسازی و زیر شاخه‌های آن می‌پردازند‌ و همچنین‌ بررسی هزینه تحصیل داروسازی در قبرس‌ خواهیم پرداخت.‌ پس از آشنایی با دانشگاه‌ها و هزینه تحصیل داروسازی در قبرس می‌توانید تصمیم بهتری در مورد‌ ادامه تحصیل در این کشور بگیرید.

معرفی برترین دانشگاه‌های داروسازی قبرس و شرایط تحصیل داروسازی در قبرس

بررسی هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در بهترین دانشگاه‌های آن

چندین دانشگاه در قبرس اقدام به ارائه‌ی رشته‌ی داروسازی در مقاطع تحصیلی مختلف می‌کنند و شرایط لازم برای تحصیل دانشجویان ‌بین‌المللی را نیز فراهم می‌آورند. در این قسمت به بررسی هزینه تحصیل داروسازی در قبرس و معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته داروسازی در این کشور خواهیم پرداخت.

دانشگاه اروپایی لفکه ( Lefke Avrupa Üniversitesi )

 

دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه

 

این دانشگاه‌ در شهر لفکا در قبرس قرار دارد و فعالیت خود را از سال ۱۹۹۰ شروع کرده است. دانشگاه لفکه توسط بنیاد علوم قبرس تاسیس شده است و حدود ۳۰ سال است که به ارائه‌ی رشته‌های مختلف می‌پردازد. این دانشگاه یکی از موسسات آموزش عالی معتبر کشور قبرس به شمار می‌آید. پردیس دانشگاه لفکه روی تپه‌ای در یکی از جزیره‌های این شهر قرار دارد که دارای‌ طبیعت بسیار زیبایی است. محیط بسیار زیبا و آرامش بخش پردیس این دانشگاه فضای بسیار خوبی را برای پیشبرد تحصیلات آکادمیک دانشجویان فراهم می‌آورد. علاوه بر این، دانشگاه دارای کیفیت آموزش بالا و تجهیزات و تکنولوژی بسیار خوبی است. باید بدانید که دانشگاه اروپایی لفکه یکی از برترین دانشگاه‌ها در قبرس شمالی جمهوری ترکیه است. این دانشگاه رشته‌ی داروسازی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌کند. هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه اروپایی لفکه به صورت سالیانه حدود ۲,۸۰۰۰ دلار آمریکا است.

دانشگاه مدیترانه شرقی ( Eastern Mediterranean University )

 

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوستا در قبرس شمالی واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده است و به عنوان یک موسسه آموزش عالی به ارائه‌ی خدمات آموزشی و تحقیقاتی می‌پردازد. باید بدانید که دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه‌ی رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن در کشور قبرس شمار می‌آید و مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار بالایی است. پردیس دانشگاه مدیترانه شرقی در داخل شهر قرار دارد. این دانشگاه نیز رشته‌ی داروسازی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌کند و دانشجویان می‌توانند با ارائه‌ی مدارک لازم در این دانشگاه ثبت نام به عمل بیاورند. هزینه‌ی تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی به صورت سالیانه حدود ۱,۸۸۹ دلار آمریکا است.

دانشگاه آمریکایی گیرنه ( Girne American University )

دانشگاه آمریکایی گیرنه در شهر کیرنیا در قبرس قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است. باید بدانید که با وجود تازه تاسیس بودن، این دانشگاه در مدت زمان کوتاهی به یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور قبرس تبدیل شده است و حدود ۱۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول هستند. باید گفت که دانشگاه آمریکایی گیرنه به معنای واقعی یک دانشگاه ‌بین‌المللی و جهانی است و فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی خود را در خارج از کشور قبرس نیز توسعه می‌دهد. این دانشگاه پردیس‌های دیگری در سه قاره‌ی جهان در شهرهای کشور بریتانیا، هنگ ‌کنگ و استانبول دارد. این دانشگاه یکی از موسسات آموزش عالی بسیار معتبر است که خدمات آموزشی خود را با استانداردهای بالای جهانی در بیش از ۱۳۰ کشور جهان ارائه می‌دهد. می‌توان گفت که دانشگاه آمریکایی گیرنه اولین دانشگاه در قبرس شمالی است که به عنوان یک دانشگاه جهانی و ‌بین‌المللی شناخته شده است. دانشگاه آمریکایی گیرنه دارای متد آموزشی آمریکایی است و دانشجویانی خلاق و مستعد را تعلیم و پرورش می‌دهد. با توجه به کیفیت آموزشی بالا و استانداردهای بالای آموزشی مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار بالایی است. این دانشگاه رشته داروسازی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. هزینه‌ی تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه آمریکایی گیرنه به صورت سالیانه حدود ۴,۸۴۲ دلار آمریکا است.

 

دانشگاه اروپایی قبرس ( Cyprus International University )

 

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس

 

دانشگاه اروپایی قبرس در شهر نیکوزیا واقع شده است. این دانشگاه در ابتدا در سال ۱۹۶۱ با عنوان کالج قبرس تاسیس شد تا دانشجویان را با بهره‌گیری از شیوه‌های آموزشی عالی که شامل دوره‌های تئوری و آکادمیک و دانش تجربی است، پرورش دهد. از سال ۲۰۰۷ کالج قبرس تحت عنوان دانشگاه اروپایی قبرس فعالیت خود را در زمینه ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی مختلف ادامه داد. دانشگاه اروپایی قبرس یکی از دانشگاه‌های خصوصی در کشور فرانسه به شمار می‌آید. دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه اروپایی قبرس دارای شهرت بالایی است و سالیانه دانشجویان ‌بین‌المللی بسیاری در این دانشگاه ثبت نام به عمل می‌آورند. دانشگاه اروپایی قبرس که یک دانشگاه ‌بین‌المللی به شمار می‌آید، عضو دانشگاه‌های ‌بین‌المللی لائورت است. دانشگاه‌های ‌بین‌المللی لائورت شبکه‌ای از دانشگاه‌های جهانی و ‌بین‌المللی آمریکایی هستند که با مدیریت موسسات آموزش عالی آمریکایی در سال ۱۹۹۸ فعالیت‌ها و همکاری‌های خود را آغاز کرده‌اند. این شبکه دانشگاهی در بیش از ۲۸ کشور در قاره‌های آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه فعالیت دارد و دارای بیش از ۱۵۰ پردیس دانشگاهی است. بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ دانشجو در پردیس دانشگاهی در کشورهای مختلف جهان به ادامه تحصیل مشغول هستند. دانشگاه اروپایی قبرس در مقطع کارشناسی به ارائه‌ی رشته داروسازی می‌پردازد. هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه اروپایی قبرس به صورت سالیانه حدود‌ ۱,۰۸۶ دلار آمریکا است.

دانشگاه نیکوزیا ( University of Nicosia )

 

دانشگاه نیکوزیا در قبرس

دانشگاه نیکوزیا در قبرس

 

دانشگاه نیکوزیا یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کشور قبرس است که در شهر نیکوزیا قرار دارد. این دانشگاه فعالیت خود را در سال ۱۹۸۰ با عنوان یک دانشگاه کوچک شروع کرد. اما پس از چند سال دانشگاه نیکوزیا به یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور قبرس تبدیل شد که برنامه‌های تحصیلی با کیفیت آموزش عالی و استانداردهای بسیار بالا را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه در عرض دو سال توانست پردیس دیگر خود را در دیگر شهرها را برقرار کرده و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را توسعه دهد. باید بدانید که امروزه دانشگاه نیکوزیا بزرگ‌ترین دانشگاه کشور قبرس به شمار می‌آید. باید به این نکته نیز اشاره کرد که دانشگاه نیکوزیا علاوه بر شهرتی که در کشور قبرس دارد یکی از موسسات آموزشی عالی در منطقه نیز محسوب می‌شود. دانشگاه نیکوزیا یک دانشگاه بین‌المللی است و دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل در رشته‌های مورد علاقه خود به این دانشگاه مراجعه می‌کنند. با توجه به کیفیت خوب و آموزش عالی و استانداردهای بالای آموزشی مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار بالایی است. این دانشگاه رشته داروسازی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه نیکوزیا به صورت سالیانه حدود ۸,۹۸۸ دلار آمریکا است.

دانشگاه نیر ایست ( خاور نزدیک ) (  Near East University )

 

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست یا همان خاور نزدیک نیز یکی از دانشگاه‌های معروف کشور قبرس است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۸ تأسیس شده است و در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی قرار دارد. دانشگاه نیر ایست یکی از دانشگاه‌های ‌بین‌المللی کشور قبرس است که سطح علمی ‌و کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد و خدمات بسیار خوبی را به دانشجویان ‌بین‌المللی ارائه می‌دهد. این دانشگاه فعالیت‌های گسترده ‌در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌های مختلف در مقاطع تحصیلات مختلف تحصیلی یعنی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا دارد. باید بدانید که سالیانه بیش از ۲۶,۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل در دانشگاه نیر ایست اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی می‌کنند. دانشگاه نیر ایست دارای ۱۶ دانشکده، ۲۲۰ دپارتمان، ۴ مدرسه آموزش عالی، ۴ دبیرستان، ۲۸ مرکز تحقیقاتی و پژوهشی و چندین عضو ‌بین‌المللی دارد. این دانشگاه بیش از ۲۰۰ رشته دانشگاهی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. باید بدانید که هم اکنون این دانشگاه یکی از اعضای اصلی اتحادیه‌ی دانشگاه‌های اروپایی، اتحادیه‌ی دانشگاه‌های ‌بین‌المللی عضو یونسکو، جامعه‌ی ‌بین‌المللی آموزش فنی و مهندسی، فدراسیون دانشگاه‌های جهانی اسلامی و چندین اتحادیه و موسسه‌ی دیگر است. این دانشگاه رشته داروسازی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین مقطع دکترا ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه نیر ایست به صورت سالیانه حدود ۲,۶۹۷ دلار آمریکا است.

دانشگاه فردریک ( Frederick University )

 

دانشگاه فردریک

دانشگاه فردریک

 

دانشگاه فردریک یک دانشگاه بسیار فعال است‌ که در شهر نیکوزیا در قبرس قرار دارد.‌ این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور‌ قبرس به شمار می‌آید.‌ دانشگاه در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است.‌ با وجود اینکه دانشگاه فردریک یک دانشگاه تازه تاسیس به شمار می‌آید،‌ در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌های‌ مقاطع تحصیلی تکمیلی شهرت دارد.‌ این دانشگاه دارای دو‌ پردیس است که یکی از آنها در شهر نیکوزیا، پایتخت کشور قبرس و دیگری در شهر لیماسول دومین شهر بزرگ کشور قبرس قرار دارند.‌ این دانشگاه از دانشجویان بومی ‌و دانشجویان ‌بین‌المللی پذیرش تحصیلی به عمل می‌آورد و‌ رشته‌های تحصیلی متنوعی را‌ در زمینه‌های مختلف علمی ‌ارائه می‌دهد.‌ این دانشگاه تمرکز بسیاری روی انجام‌ تحقیقات و پژوهش‌های آکادمیک دارد و‌ با بهره‌مندی از شیوه‌ی آموزش عالی خود‌ موفق به تعلیم و پرورش دانشجویانی خلاق و‌ باسواد‌ شده است.‌ دانشگاه‌ فردریک برای‌ داوطلبانی که مشتاق به یادگیری علوم و مهارت‌ها‌ و آزادی تفکر و بیان هستند، یک مقصد تحصیلی عالی به شمار می‌آید.‌ این دانشگاه رشته داروسازی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.‌ هزینه‌ی تحصیل‌ داروسازی در قبرس در دانشگاه فردریک به صورت سالیانه حدود ۶,۸۷۷‌ دلار آمریکا است.

دانشگاه ‌بین‌المللی قبرس ( Cyprus International University )

دانشگاه ‌بین‌المللی قبرس نیز‌ در شهر نیکوزیا‌ واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است.‌ دانشگاه ‌بین‌المللی قبرس‌  از دانشگاه‌های ‌بین‌المللی عالی و برتر در کشور قبرس به شمار می‌آید و دانشجویان بین‌المللی بسیاری از کشورهای مختلف جهان به منظور ادامه تحصیل در رشته‌های متنوع در این دانشگاه ثبت نام به عمل می‌آورند.‌ دانشگاه خدمات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. به همین دلیل تعداد‌ دانشجویان ‌بین‌المللی شرکت کننده در این دانشگاه بالا است.‌ دانشگاه ‌بین‌المللی قبرس‌ رشته داروسازی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه ‌بین‌المللی قبرس به صورت سالیانه حدود ۴,۲۱۰ دلار آمریکا است.

تحصیل پزشکی در قبرس: معرفی بهترین دانشگاه‌ها و شرایط اخذ پذیرش از آنها

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس‌ با در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی دانشجویی

 

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

 

دانشجویان ‌بین‌المللی باید به این نکته توجه کنند که علاوه بر پرداخت‌ هزینه‌ی مربوط به شهریه‌ی دانشگاه باید هزینه‌های زندگی در کشور قبرس را نیز‌ در نظر بگیرند.‌ باید بگوییم که هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور قبرس می‌تواند با توجه به سبک زندگی هر دانشجو می‌تواند با توجه به سبک زندگی و محل زندگی او متفاوت باشد.‌ برای مثال‌ هزینه‌ی زندگی در شهرهای بزرگ‌ قبرس به مراتب گران‌تر از‌ هزینه زندگی در شهرهای کوچک‌تر این کشور خواهد بود.‌ همچنین نوع مسکنی که انتخاب می‌کنید‌ در هزینه‌های زندگی دانشجویی شما تاثیر خواهد داشت.‌ دانشجویان می‌توانند‌ در صورتی که دانشگاه محل تحصیل‌شان دارای خوابگاه باشد،‌ با زندگی در خوابگاه دانشجویی هزینه‌ی کمتری را بابت تامین مسکن پرداخت کنند.‌ همچنین دانشجویان می‌توانند‌ به صورت دو یا چند نفره آپارتمانی را اجاره کنند تا‌ هزینه‌ اجاره و هزینه مربوط به پرداخت قبوض انرژی بین آنها تقسیم شود.‌ بیشتر دانشگاه‌ها خدمات‌ رفاهی بسیاری را به دانشجویان ارائه‌ می‌کنند. دانشجویان می‌توانند با تهیه‌ی غذای خود از سلف دانشگاه‌ هزینه کمتری را بابت تأمین غذا و خوراک خود بپردازند.‌ همچنین دانشجویان می‌توانند از امکاناتی مانند باشگاه‌های ورزشی، بلیط‌های حمل و نقل عمومی ‌تخفیف خورده برای دانشجویان، و‌ بلیط‌های تخفیف‌دار شرکت در برنامه‌های فرهنگی و هنری‌ مخصوص دانشجویان استفاده کنند.

به صورت میانگین می‌توان گفت که هزینه‌ اجاره‌ی مسکن در کشور قبرس حدود ۵۰۰ دلار آمریکا در هر ماه است.‌ همچنین هر فرد برای تامین مواد غذایی و خشکبار حدود ۲۳۴ دلار آمریکا در هر ماه پرداخت می‌کند.

معرفی بهترین کشورها و شهرها برای تحصیل داروسازی در خارج از کشور

تحصیل در قبرس: هزینه کم‌تر و پلی به سوی موفقیت

در صورتی که شما بتوانید از یک دانشگاه خوب و معتبر در قبرس در رشته‌ی داروسازی پذیرش تحصیلی بگیرید، آینده‌ی تحصیلی و شغلی خوبی خواهید داشت. تحصیل در یک دانشگاه معتبر می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی وارد بازار کار حرفه‌ای شده و دانش و تجربه‌های اندوخته‌ی خود در دوره‌ی تحصیل‌تان را به صورت عملی به کار بگیرید. باید به این نکته‌ی بسیار مهم دقت کنید دانشگاهی که برای تحصیل پزشکی در قبرس انتخاب می‌کنید، پس از فارغ التحصیلی مدرک معتبری به دانشجویان خود ارائه دهد تا بتوانید با استفاده از آن مدرک مشغول به کار شوید. به همین دلیل لازم است که در انتخاب دانشگاه دقت به خرج دهید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل داروسازی در قبرس در مقایسه با دانشگاه‌های اروپایی این است که تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی می‌تواند ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر باشد. هم چنین هزینه‌ی زندگی در قبرس به عنوان یک دانشجوی خارجی پایین‌تر از هزینه‌ی زندگی در کشورهای اروپایی خواهد بود.

در صورتی که شما یا آشناهایتان تجربه‌ی تحصیل داروسازی در قبرس را دارید، می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: free-apply

دیدگاهتان را بنویسید