هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به صورت ماهیانه و سالیانه

تحصیل در کانادا به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای آینده‌تان است، زیرا که شما دسترسی خوبی به تحصیلات عالی، تجربه فرهنگ‌های مختلف و یک مدرک شناخته‌شده جهانی خواهید داشت. برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا نیاز به برنامه‌ریزی و تمکن مالی دارد. بعد از مطالعه این نوشته می‌توانید مهم‌ترین پارامترهای هزینه تحصیل در کانادا را برآورد کنید و تخمین نسبتاً دقیقی از هزینه‌ها داشته باشید.

توان مالی پرداخت هزینه تحصیل در کانادا

دانشجویان بین‌المللی باید قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا باشند و بتوانند هزینه تحصیل در کانادا را پرداخت کنند. شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC) نیاز به اثبات توانایی مالی و سرمایه‌ی موجود دارد.

کلمه CIC مخفف عبارت Citizenship And Immigration Canada  می‌باشد که می‌توان به عنوان اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ترجمه کرد.  این سازمان سیاست گذار و مجری امور ویزا و مهاجرت کانادا است. از سال ۲۰۱۵ سازمان CIC به نام IRCC تغییر نام داده است و IRCC مخفف عبارت Immigration, Refugee and Citizenship Canada است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CIC می‌توانید به سایت این سازمان مراجعه کنید.

تخمین هزینه تحصیل در کانادا توسط افسر مهاجرت

افسر مهاجرت، تخمینی که کالج شما از هزینه‌های زندگی برایتان فراهم ساخته را مدنظر قرار خواهد داد. اگر کالج مدنظر شما این تخمین را برایتان فراهم نکند، شما نیاز دارید تا گواهی ۱۰،۰۰۰ دلار برای هزینه زندگی ۱۲ ماهه یک دانشجو برای تحصیل در کانادا را ارائه نمایید. ۴،۰۰۰ دلار دیگر برای همسر و ۳،۰۰۰ دلار برای هر عضو خانواده بیشتر باید در نظر گرفته ‌شود. این مقدار شامل هزینه‌های اقامت، تغذیه، بیمه درمانی، حمل و نقل، کتب و لباس می‌باشد. شهریه و سایر هزینه‌ها مشمول این مبلغ نمی‌شوند.

هزینه تحصیل در کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کانادا باید بیمه‌های درمانی و بیمارستانی داشته باشند، زیرا که هزینه مراقبت‌های درمانی در کانادا بسیار بالا است. طرح‌های بیمه درمان عمومی در هر ایالت به طور مستقل اداره می‌شوند. برخی دانشگاه‌ها نیازمند پوشش بیمه اجباری هستند. این پوشش باید در هفته اول پس از رسیدن تامین گردد.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا شامل چه مواردی است؟

چند پارامتر مهم وجود دارد که بر هزینه تحصیل در کانادا تاثیر دارد. این پارامترها را در زیر برای شما لیست کرده‌ایم:

زندگی در شهر بزرگ یا زندگی در مناطق حومه‌ای

مانند هرجای دیگری در جهان، هزینه زندگی در مراکز شهرها بیشتر از مناطق حومه‌ای می‌باشد. بسیاری از دانشجویان، خوابگاه داخل محوطه دانشگاه را ترجیح می‌دهند که ممکن است همیشه هزینه پایین‌تری نداشته باشد، اما مطمئناً راحت‌تر خواهد بود. تورنتو و ونکوور گران‌ترین شهر‌های کانادا برای زندگی بوده و با توجه به کمبود خوابگاه با قیمت مناسب در تورنتو، هزینه‌ها در آنجا در بالاترین حد خود بوده و همچنان هم در حال افزایش است.

براساس موسسات آموزشی

با توجه به اینکه هزینه زندگی از شهری به شهر دیگر متغیر است و بستگی به این دارد که دانشگاه شما در کجا واقع شده باشد، بهترین تخمین از هزینه زندگی به دانشگاهی که قصد اپلای به آن را دارید وابسته خواهد بود. همانطور که قبلاً اشاره شد، هر کالجی تخمینی از هزینه‌ها و شهریه را برای دانشجویان اعلام می‌نماید. برخی کالج‌ها امکانات پانسیون داخل محوطه‌ی قابل‌قبول و ارزان‌قیمتی را دارا هستند، برخی کالج‌های دیگر برای همین امکانات هزینه بالاتری اخذ می‌کنند ولی برای اینکه بتوانید تخمین مناسبی از هزینه تحصیل در کانادا و شهرهای مختلف و دانشگاه‌های مختلف آن داشته باشید، برخی از هزینه‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم.

تحصیل در کانادا یا استرالیا: مقایسه شرایط تحصیل در کانادا و استرالیا

در اینجا جدولی از هزینه‌های ماهیانه و سالیانه برای کمک به درک حدودی این هزینه ارائه کرده‌ایم.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه‌ها ماهیانه سالیانه
شهریه ۸،۰۰۰ دلار
بیمه درمانی ۷۰ دلار ۸۴۰ دلار
کتاب‌ها ۶۰۰ دلار
اجاره داخل محوطه ۶۰۰ دلار ۸،۰۰۰ دلار
۸،۰۰۰ دلار ۸،۰۰۰ دلار ۷،۲۰۰ دلار
تلفن همراه (پکیج پایه) ۳۰ دلار ۳۶۰ دلار
حمل و نقل عمومی ۴۰ دلار ۴۸۰ دلار
خواربار/ غذا ۳۰۰ دلار ۳،۶۰۰ دلار
سرگرمی/ لباس/ هدایا ۸۰ دلار ۹۶۰ دلار
خودرو: بیمه ۲۰۰ دلار ۲،۴۰۰ دلار
خودرو: سوخت ۲۰۰ دلار ۲،۴۰۰ دلار
مجموع هزینه‌ها ۱،۳۲۰ دلار ۲۶،۳۴۰ دلار

شرح جزئی‌تری از هزینه‌های دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی که در ایالت‌های مختلفی مشغول به تحصیل در کانادا هستند به صورت زیر است:

ایالت کارشناسی کارشناسی ارشد
نیو فنلاند جزیره پرنس ادوارد ۷۵۱۰-۷۲۶۰ دلار ۳،۵۴۹-۱،۸۹۶ دلار
نوا اسکوشیا ۱۲،۴۸۰-۸،۵۲۰ دلار ۱۵،۰۰۰-۴،۳۲۹ دلار
نیو برانزویک ۱۰،۷۲۰-۷،۰۶۳ دلار ۸،۴۶۵-۵،۶۱۰ دلار
کبک ۱۰،۵۱۸-۹،۱۶۸ دلار ۲۰،۰۰۰-۸،۲۶۸ دلار
انتاریو ۱۶،۲۰۴-۶،۹۰۰ دلار ۲۹،۰۰۰-۵،۴۳۲ دلار
مانیتوبا ۶،۹۰۰-۴،۹۴۰ دلار ۹،۶۸۵-۳،۷۹۵ دلار
ساسکاچوان ۱۰،۸۹۰-۷،۷۷۹ دلار ۶،۱۰۰-۵،۳۱۳ دلار
آلبرتا ۱۱،۰۷۸-۶،۲۹۳ دلار ۱۹،۲۰۰-۵،۲۹۸
بریتیش کلمبیا ۱۵،۸۷۰-۴،۴۶۲ دلار ۱۷،۴۹۹-۲،۲۷۲ دلار

در این نوشته سعی کردیم تا مهم‌ترین بخش‌های مربوط به هزینه تحصیل در کانادا را بیان کنیم، در صورتی که تجربه زندگی و تحصیل در کانادا را دارید، لطفاً تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

در صورتی که قصد دارید تا به کشور کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید با متخخصان ما در نکست ابرود تماس برقرار کنید و از راهنمایی‌های آنها بهره‌مند شوید.

6 پاسخ به “هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به صورت ماهیانه و سالیانه”

  1. […] داوطلب ادامه‌ی تحصیل و زندگی در کشور کانادا هستند. دانشگاه‌های کانادا همانند دانشگاه‌های آمریکا از اعتبار بالایی برخوردار […]

  2. […] بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به صور… […]

  3. […] بسیاری را مورد بررسی قرار دهید. این مطلب شما را با هزینه‌های زندگی در کشور کانادا و مهم‌ترین مخارجی که پیش رو خواهید داشت آشنا […]

دیدگاهتان را بنویسید