هزینه زندگی در کره جنوبی :  بررسی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور کره جنوبی

اگر شما نیز جزء  آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در کشور کره جنوبی را دارید، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید بررسی هزینه زندگی در کره جنوبی است. به عنوان یک دانشجوی خارجی علاوه بر هزینه‌ی شهریه دانشگاه، باید هزینه زندگی در کره جنوبی را از جنبه‌های مختلف نیز در نظر بگیرید تا آمادگی کافی برای ادامه تحصیل و زندگی در این کشور را داشته باشید و در حین تحصیل با مشکلی مواجه نشوید. برای اینکه بتوانید تصور درستی از هزینه‌های زندگی در کره جنوبی در حین تحصیل داشته باشید، در این نوشته به بررسی هزینه‌های مختلف زندگی در کشور کره جنوبی برای دانشجویان خارجی خواهیم پرداخت. با مطالعه‌ی این مطلب ‌می‌توانید محاسبه کنید که به صورت تقریبی برای زندگی و تحصیل در کره جنوبی چه مقدار باید پشتوانه‌ی مالی داشته باشید یا درآمد شما چقدر باید باشد.

 

هزینه زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی، کشوری کوهستانی با فرهنگی قوی و اقتصادی قدرتمند

کره جنوبی به عنوان بخش جنوبی شبه‌جزیره کره شناخته می‌شود که در سال ۱۹۴۵ استقلال یافته است. این شبه‌جزیره زیبای کوهستانی از غرب در کناری دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن ( دریای شرق ) قرار داد. در جنوب کره جنوبی هم تنگه کره و دریای جنوب چین واقع شده‌اند.

کره جنوبی به عنوان یک کشور نیمه کوهستانی شناخته می‌شود و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند. از مهم‌ترین رودهای آن می‌توان به هان، ناک‌دونگ، گئوم، بوک‌هان و نام‌هان نام برد. آب‌وهوای کره‌جنوبی به دلیل وجود جزیره‌ها و جنگل‌های بسیار گرم، مرطوب و پرباران است.

اقتصاد کره جنوبی

کره‌جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دهه اخیر را دارا می‌باشد. کره جنوبی از سال ۱۹۶۳ و فقط در عرض ۴۰ سال درآمد سرانه خود را برحسب قدرت خرید، در حدود ۱۴ برابر افزایش داد. بهتر است بدانید که دست یافتن به چنین نتیجه مشابه‌ای برای بریتانیا نزدیک به دو سده ( بین اواخر سده هجدهم و زمان حاضر ) و برای آمریکا در حدود یک و نیم سده ( از سده ۱۸۶۰ تا کنون ) زمان برده است. این پیشرفت فوق‌العاده سبب شده است تا کره جنوبی در کمتر از نیم قرن به کشوری قدرتمند، پیشرفته و ثروتمند شود که اغلب به عنوان معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی، صفت ” ببر آسیا” برای این کشور به کار برده می‌شود.

سئول

سئول پایتخت کره جنوبی به عنوان یکی از ۱۰ شهر برجسته اقتصادی و مالی جهان شناخته می‌شود. کره جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعتی و دارا بودن کم‌‌ترین مساحت در میان کشوره‌های گروه ۲۰ ، به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و یازدهمین در دنیا است. همانند آلمان غربی، ژاپن، صنعتی سازی از دهه ۱۹۶۰ کره جنوبی را به یکی از بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل کرد.

اقتصاد رو به رشد کره جنوبی

کشور کره ‌جنوبی به عنوان هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکا شناخته می‌شود. کره جنوبی دومین میزان ذخایر را در میان کشورهای توسعه یافته را دارا است و به عنوان ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان جاری است.

کره جنوبی به واسطه حضور شرکت‌های چندملیتی با فناوری پیشرفته مانند سامسونگ، ال‌جی، هیوندای- کیا، ال‌جی به عنوان هفتمین صادر کننده بزرگ جهان شناخته شود.

هزینه زندگی در کره جنوبی برای دانشجویان خارجی

باید به این نکته‌ی مهم توجه کرد که هزینه زندگی در کره جنوبی برای دانشجویان خارجی به چندین مورد مختلف بستگی دارد. برای مثال نوع برنامه‌ی تحصیلی، رشته‌ی تحصیلی داوطلب، ‌میزان آمادگی و پیش زمینه‌ی علمی دانشجو، دانشگاه یا موسسه‌ی آموزش عالی که برای ادامه تحصیل در آن اقدام ‌می‌کنید و سطح علمی آن و …. نقش مهمی در ‌میزان هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور کره جنوبی دارد.

در ادامه‌ی مطلب به بررسی هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور کره جنوبی با دلار آمریکا خواهیم پرداخت. این هزینه‌ها به صورت تقریبی توسط وب‌سایت رسمی دولت کره جنوبی محاسبه شده‌اند. باید توجه کرد که هر دلار آمریکا معادل با ۱.۱۶۱.۶۲ وون کره ( واحد پولی کشور کره جنوبی ) است.

 هزینه زندگی و تحصیل در کشور کره جنوبی

 

هزینه زندگی در کره جنوبی

 

به طور کلی ‌می‌توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در کشور کره جنوبی به مراتب ارزان‌تر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور است. به همین دلیل پیشنهاد ‌می‌کنیم به منظور کاهش هزینه‌های زندگی در کشور کره جنوبی از ابتدا روی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی این کشور تمرکز کنید تا بتوانید هزینه تحصیل در این کشور را کاهش دهید. بهتر است، چند دانشگاه ارزان دولتی در کشور کره جنوبی را جستجو کرده و ادامه تحصیل در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود را در آنها مورد بررسی قرار دهید. سپس لازم است که به صورت دقیق شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و نسبت به آماده کردن و ارائه‌ی مدارک لازم در بازه‌ی زمانی تعیین شده به دانشگاه اقدام نمایند.

باید به این نکته نیز توجه کرد که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف کره جنوبی با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل در این نوشته هزینه تحصیل در مقطع و رشته‌های مختلف را در دانشگاه‌های کشور جنوبی تخمین زده و به صورت میانگین در اختیار شما گذاشته‌ایم. به منظور کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه تحصیل در رشته‌ی مورد نظرتان باید به وب سایت رسمی دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

 

تحصیل در کره جنوبی

 

هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کره جنوبی به صورت ‌میانگین بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار آمریکا خواهد بود.

هزینه واحد‌های درسی در کشور جنوبی به طول دوره واحد درسی نیز بستگی دارد. برای مثال هزینه تحصیل یک واحد درسی ۱۰ هفته‌ای به صورت‌ میانگین بین ۱,۰۰۰ الی ۱,۴۰۰ دلار آمریکا است. هزینه تحصیل در یک واحد درسی با طول دوره‌ی ۳ هفته‌ای نیز حدود ۸۰۰ دلار خواهد بود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کره جنوبی

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط در زمینه‌ی‌‌ علوم اجتماعی و علوم انسانی در مقطع کارشناسی در هر ترم تحصیلی بین ۶۰۰ الی ۶,۸۰۰ دلار آمریکا است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه‌ی علوم پایه در مقطع کارشناسی بین ۴۶۰ الی ۷,۸۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه هنر و رشته‌های ورزشی در مقطع کارشناسی حدود ۱,۸۰۰ الی ۸,۴۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی حدود ۱,۹۰۰ الی ۸,۲۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه پزشکی در مقطع کارشناسی حدود۴,۱۰۰  الی ۱۰,۵۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.‌

هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های کره جنوبی

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه علوم اجتماعی و علوم انسانی در مقطع تحصیلات تکمیلی در هر ترم تحصیلی بین ۱,۱۰۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار آمریکا است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه علوم پایه در مقطع تحصیلات تکمیلی بین ۱,۱۰۰ الی ۸,۱۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه هنر و رشته‌های ورزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۱,۴۰۰الی ۶,۰۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه فنی و مهندسی در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۱,۵۰۰الی ۸,۰۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

– هزینه تحصیل در رشته‌های مربوط به زمینه پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود۲,۲۰۰  الی ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی است.

راهنمای تحصیل رایگان در خارج از کشور

هزینه زندگی در کره جنوبی

 

زندگی در کره جنوبی

 

همان طور که گفته شد، دانشجویان خارجی علاوه بر هزینه تحصیل در دانشگاه و شهریه‌ی دانشگاهی باید هزینه زندگی در کره جنوبی را نیز به عنوان یک دانشجوی خارجی بپردازند. هزینه زندگی در کره جنوبی‌ می‌تواند شامل هزینه‌ اجاره و تامین مسکن، هزینه تهیه مواد غذایی و خوراک، هزینه تهیه پوشاک، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، هزینه استفاده از تلفن و اینترنت، هزینه پرداخت قبوض انرژی مانند قبض برق و … هزینه استفاده از خدمات عمومی، هزینه تهیه بلیط سفر، هزینه استفاده از خدمات بهداشتی و … است.

هزینه زندگی در کره جنوبی برای دانشجویان خارجی

–  هزینه اجاره یک اتاق ۴ نفره در خوابگاه دانشجویی حدود ۳۰۰ الی ۸۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی خواهد بود.

–  هزینه اجاره یک اتاق ۲ نفره در خوابگاه دانشجویی حدود ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار آمریکا در هر ترم تحصیلی خواهد بود.

( هزینه اجاره اتاق در خوابگاه دانشجویی به خدمات آن نیز بستگی دارد. برای مثال برخی از خوابگاه‌های دانشجویی خدماتی مانند استفاده از سلف غذاخوری دانشجویی برای تهیه وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار، و شام را در اختیار دانشجویان قرار ‌می‌دهند و با توجه به امکان بهره‌مندی از این خدمات هزینه اجاره اتاق در خوابگاه متفاوت خواهد بود).

– دانشگاه‌ها امکان استفاده از خدمات سلف غذاخوری دانشگاه را در اختیار دانشجویان قرار ‌می‌دهند. بنابراین دانشجویان ‌می‌توانند غذای خود را با قیمت کمتری تهیه کنند. هزینه استفاده از خدمات سلف غذاخوری دانشگاه به صورت ‌میانگین حدود ۳۰۰ دلار آمریکا در هر ماه است. قیمت هر پرس غذا حدود سال ۳ الی ۵ دلار آمریکا است.

– علاوه بر این، باید گفت که هزینه اجاره اتاق یا مسکن در خارج از دانشگاه حدود ۳۰۰ دلار آمریکا در هر ماه است. ( علاوه بر این هزینه بیمه مکمل که حدود ۵,۰۰۰ دلار آمریکا است، نیز باید پرداخت شود). باید به این نکته‌ی مهم توجه کرد که هزینه اجاره مسکن در خارج از دانشگاه به شهر، منطقه و نوع ساختمان بستگی خواهد داشت.

–  هزینه اقامت دانشجویی در هتل حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار آمریکا در هر ماه است.

–  هزینه بیمه پزشکی و سلامت حدود ۲۰ دلار آمریکا در هر ماه است.

علاوه بر این، وب‌سایت بیمه سلامت ملی کره برای دانشجویان بین‌المللی که از خارج کشور کره به منظور ادامه تحصیل به این کشور ‌می‌آیند، بیمه سلامت و پزشکی تهیه ‌می‌کند.

–  هزینه حمل و نقل در کره جنوبی به طور‌ میانگین ۴۰ دلار آمریکا در هر ماه است.

–  هزینه استفاده از اینترنت در کره جنوبی به طور ‌میانگین ۳۰ دلار آمریکا در هر ماه است.

 

دانشجویان خارجی که به قصد ادامه تحصیل وارد کشور کره جنوبی شده و از دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیلی اخذ‌ می‌کنند، ‌می‌توانند برای خود حساب بانکی باز کنند. باید گفت که معمولاً افتتاح حساب برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کره جنوبی رایگان است و بانک‌ها به منظور افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان خارجی هزینه‌ای از آنها دریافت نمی‌کنند.

 

تحصیل در کره جنوبی

 

کره جنوبی، کشوری با هزینه بالا ولی استاندارد و موقعیت شغلی فراوان

باید به این نکته‌ی مهم توجه کرد که هزینه زندگی در کره جنوبی به سبک زندگی هر دانشجو نیز بستگی خواهد داشت. روش‌های مختلفی وجود دارد که دانشجویان‌ می‌توانند با به کارگیری آنها در هزینه زندگی در کره جنوبی و تحصیل در این کشور صرفه جویی کنند. برای مثال دانشجویان با اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی و استفاده از خدمات سلف غذاخوری دانشگاه می‌توانند تا اندازه‌ی زیادی در هزینه‌های زندگی در کره جنوبی و تحصیل در این کشور صرفه جویی به عمل بیاورند. از طرف دیگر بسیاری از دانشگاه‌ها کمک هزینه‌های تحصیلی مختلفی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار ‌می‌دهند. کمک هزینه‌های دانشجویی توسط دولت کشور کره جنوبی یا دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان بین‌المللی  که از کشورهای مختلف جهان برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های کره جنوبی‌ می‌آیند، اعطا‌ء می‌گردند.

بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی‌ می‌تواند تا اندازه‌ی چشمگیری به پرداخت هزینه زندگی در کره جنوبی و تحصیل در این کشور کمک کند. شرایط و ‌میزان کمک هزینه تحصیلی به نوع بورسیه‌ی تحصیلی و شرایط آن و همچنین شرایط دانشجو مانند موفقیت‌های علمی و پیشرفت تحصیلی او بستگی خواهد داشت. پیشنهاد ‌می‌کنیم به عنوان یک دانشجوی خارجی شرایط بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی در هر دانشگاه و رشته و مقطع مورد نظر خود را مورد بررسی قرار داده و تلاش کنید که از این کمک هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند شوید. علاوه بر اینها بیشتر دانشگاه‌ها خدماتی مانند استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و شرکت در مراسم و رویدادهای فرهنگی و هنری مختلف مانند بازدید از موزه‌ها و شرکت در فعالیت‌های ورزشی را با تخفیف در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار‌ می‌دهند.

کره جنوبی کشوری توسعه یافته با دانشگاه‌های معتبر

با توجه به اینکه امروزه کره جنوبی یکی از کشورهای مدرن و توسعه یافته در دنیا است تحصیل در دانشگاه‌های این کشور‌ می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد. دانشجویان‌ می‌توانند با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر کشور کره جنوبی و در دست داشتن یک مدرک معتبر، وارد بازار کار شده و شغل مناسبی را با درآمد خوب پیدا کنند.

در صورتی که شما یا هر یک از آشنایان‌تان تجربه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های کشور کره جنوبی را دارید، خوشحال ‌می‌شویم که نظریات و تجربیات خود را با ما در‌ میان بگذارید.

منبع: studylink

214 پاسخ به “هزینه زندگی در کره جنوبی :  بررسی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور کره جنوبی”

 1. mahak گفت:

  سلام من دانشجوی سال دوم رشته اموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان هستم .آیا برای مقطع کارشناسی ارشد میتونم بورسیه کره جنوبی بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس دارید ولی با توجه به اینکه نمره معدل و نمره زبان شما مناسب باشد.

 2. David گفت:

  سلام

  میشود با خانواده به کره ی جنوبی مهاجرت کرد؟ چقدر پول لازم هست تا بشه اونجا کسب و کار دست و پا کرد؟ زبان کره ای هم بلد نیستیم

  هر چه میدونین بگین راهنماییم کنین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   خذمات ما شامل پذیرش تحصیلی می‌شود که در این صورت هم باید رزومه و شرایط شما بررسی شود. مهاجرت از نوع کاری برای کره‌جنوبی جزء خدمات ما نیست.

 3. M گفت:

  وکالت ورود به دانشگاه میتونیم بورسیه بگیریم
  من معدلم ۱۹.۵۰هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بورسیه برای حقوق خیلی رقابتی است و شانس پذیرش در آن کم است.

 4. Sarina گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخوام به کره جنوبی برم و اونجا زندگی کنم و و درس بخونم من میخوام در دانشگاه رشته هنر بازیگری رو ادامه بدم دوتا از دوستام هم میخوان موسیقی رو ادامه بدن میشه بگید هزینه دانشگاه های دولتیش چقدر میشه؟!

 5. Lord Sky گفت:

  با سلام. من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد قزوین با معدل ۱۸.۵ هستم و فکر میکنم بتونم همین معدل رو شاید هم بیشتر تا پایان تحصیلم ادامه بدم. همچنین تسلط کامل بر زبان انگلیسی دارم و به تازگی زبان کره ای رو شروع کردم و در زمینه دروس تخصصی و برنامه نویسی استعاداد دارم. میخواستم بدونم شانس قبولیم با توجه به اینکه دانشگاه آزاد میرم چقدر هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مشکلی از بابت دانشگاه آزاد نیست. به نمره آیلتس ۶ نیاز خواهید داشت.

 6. .... گفت:

  قیمت‌یک‌خونه‌۹۰متری‌تو‌بالاشهر‌سعول‌
  چنده

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   ما در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کنیم و اطلاعات کافی در مورد هزینه خرید خانه در سئول نداریم.

 7. fatemeh گفت:

  سلام
  قیمت‌یک‌خونه‌۹۰متری‌تو‌بالاشهر‌سعول‌
  چنده

 8. Ch گفت:

  سلام خسته نباشید من و خواهرم ۱۸ و ۱۹ ساله ایم قصد داریم که از طریق تحصیل به کره جنوبی بریم میخاستم بدونم چطور باید اقدام کنیم ؟ مدرک دیپلم داریم
  بعد اینکه ما ۲ نفریم خرج و مخارج تحصیلمون و اجاره و اینا چقدر میشه؟ برای ۱ سال بگید ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای دوره زبان می‌توان پذیرش گرفت. هزینه زندگی برای ۲ نفر شما ۱۵۰۰ دلار خواهد بود و شهریه دوره زبان ۲۰۰۰ دلار بطور متوسط خواهد بود.

 9. mostafa گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم تو کنکور ایران پزشکی قبول شدم بعد دانشگاه ایران که رفتم یک ترم بخونم بعد بورسیه تحصیلی برای کره جنوبی بگیرم من از چند دوستان پرسیدم میگن کره جنوبی رشته پزشکی رو بورسیه نمیکنن و بومی هستش میخواستم از شما بپرسم که هیچ شانسی ندارم که پزشکی رو اونجا باشم ؟؟؟؟؟؟

 10. شهرزاد گفت:

  سلام روز بخیر
  من قصد دارم برای تحصیل و زندگی به کره ی جنوبی برم ، امکانش هست بفرمایین حداقل نمره آیلتس و معدل باید چند باشه؟
  و اینکه اگه در کره ی جنوبی زبان کره ای بلد نباشیم تا وقتی که یاد بگیریم مشکل بزرگیه؟

 11. 앛아 گفت:

  سلام من ۱۴ سالم هست و برای پایه ی نهم میخوام به کره مهاجرت کنم زبانشونم بلدم و اینکه میخواستم بدونم که امکانش هست من بتونم اونجا زندگی کنم؟

 12. زهرا گفت:

  سلام. من دانشجوی ترم ۴ رشته روانشناسی هستم، میخواستم بدونم برای مقطع ارشد امکان تحصیل در کره جنوبی برای این رشته فراهمه؟ و چه شرایطی داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌توانید اقدام کنید، شما باید نمره آیلتس بالای ۶ و معدل بالای ۱۶ را کسب کنید.

 13. سامیار گفت:

  سلام فارغ التحصیل رشته عکاسی هستم..
  میخواستم بدونم که برای همچین رشته ای توی کره کار و استخدام هست؟ رزومه کاری هم دارم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مجموعه ما در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کند، متاسفانه در مورد شرایط کاری اطلاعات چندان موثقی نداریم، در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت تحصیلی با آغوش باز پذیرای شما هستیم.

 14. Rozhman گفت:

  سلام خسته نباشید، من۱۷سالمه و خواهرم ۲۷ سالشه،قصد داریم برای تحصیل و کار به کره جنوبی بریم، می خواستم بدونم چطوری باید اقدام کنیم؟ و خرج و مخارج تحصیل و زندگی واجاره و اینا برای هردوتامون باهم تقریبا چقدر میشه؟ مثلا۱یا۲ سال؟ ممنون میشم کمکم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه شرایط سنی و تحصیلی شما و خواهرتان متفاوت است، باید براساس رزومه هر کدام از شما نظر داد. در صورت تمایل لطفاً رزومه خودتان و خواهرتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، آنها بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 15. zoha گفت:

  سلام من ۱۲ سالمه و میخوام به کره جنوبی برم از طریق ویزای تحصیلی و من باید خونه بگیرم یا از طریق ویزای تحصیلی جا و مکان هم میدن

  و اینکه یک خونه توی سئول یا اطراف های سئول چه حدودی میشه تک اتاقه بزرگ هم نباشه کوچیک اگه بگین ممنونتون میشم

  با تشکر

 16. الهه گفت:

  سلام من لسانس فرش دارم
  و میخوام به کره سفر کنم
  اما توش رشته خودم نمیدونم زمینه کاری هست یا‌نه؟
  و این که اگر بخوام اقدام کنم برای ویزای زبانِ کره هر ترم چقدر هزینه داره دانشگاه حدودا
  و خوابگاه تعلق میگیره به دانشجو یا نه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هزینه‌ها براساس رزومه و دانشگاه متفاوت است و حداقل شهریه ۴ هزار دلار است، خوابگاه هم همراه با هزینه برخی دانشگاه‌ها ارائه می‌کنند.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تخصص ما در زمینه کاری نیست و در صورتی که تمایل داشته باشید در زمینه تحصیلی ادامه تحصیل دهید، می‌توانید سوالات خودتان را از ما بپرسید.

 17. ترمه گفت:

  سلام ببخشید ممنون میشم جواب من رو هم بدید
  من میخواستم بدونم در سئول کالج هم دارد ؟؟
  یعنی مثلا برای قبل از دانشگاه دوسال تو کالج باشی تا به سنه دانشگاه برسی؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید🙏🙏🙏🙏

 18. ترمه گفت:

  سلام من ۱۴سالم هست میخوام برای کلاس هشتمم به کره سفر کنم من اینگیلیسی کامل بلد هستم کره ای هم دارم یاد میگیرم فقط میخواستم بدونم که من در سنه ۱۴سالگی میتوانم به کره مهاجرت کنم و تحصیل کنم ؟؟و در این سن امکان خرید خونه هست ؟؟؟و ایا در کره خانواده هایی هستن که دانشجو هارو تا سن۱۸سالگی به سرپرستی بگیرند ؟؟و ایا دانشگاه ملی سئولSNU کالج های قبل از دانشگاه هم هست که در ان ها هم کره ای یاد بدن هم تورا برای دانشگاه اماده کنن ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   لطفاً با واقعیت‌ها زندگی کنید و به شنیده‌های غیر منطقی اطمینان نکنید.

 19. آیدا گفت:

  سلام
  من ۱۸ سالمه و دانشجوی سال اول پزشکیم میخواستم بپرسم که میشه سال ۲ یا ۳ هم مهاجرت کرد(یعنی قبل از اتمام دوره عمومی)و آیا کره دانشجویان پزشکی رو هم بورسیه میکنه؟

 20. لیلا گفت:

  سلام وقت بخیر…
  ببخشید من ۱۷ سالمه و رشتم هم هنری(بازیگری)هستش من میخواستم بدونم ک برای رفتن ب دانشگاهای کره(سئول)نمره کنکورت باید چن باشع؟
  ک بردارن ب بازیگری؟
  ممنون میشم لطف کنین.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی در کره جنوبی وجود ندارد و این نکته را هم مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور شما تاثیری در دریافت بورسیه شما ندارد.

 21. Rozhin گفت:

  سلام ببخشید من ۱۸ سالمه و امسال دیپلومم رو میگیرم، می خواستم به کره جنوبی برم، تا اون جا ادامه تحصیل بدم، آیا می تونم وقتی به اونجا رفتم کنکور بدم، و در آنجا رشته ی پزشکی بخوانم یا حتما باید در آنجا دیپلومم رو بگیریم تا بتوانم در کنکور آنجا شرکت کنم؟ چون نمی خوام اینجا کنکور بدم، آیا امکان پذیر هست؟و چه چیز هایی برای انجام آن لازم است؟ ممنون میشم کمکم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه از مقطع کارشناسی در کشور کره جنوبی وجود ندارد.

 22. Gh.ramz گفت:

  سلام.خداقوت
  ببخشید من ۱۸ ساله هستم و به زبان انگلیسی مسلط
  امسال دیپلم ریاضی میگیرم و میخواستم که در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه در کره جنوبی ادامه تحصیل بدم.
  میدونم بورسیه برای مقطع کارشناسی نیست و در حال حاضر ۱۵۰ میلیون بودجه هم دارم و تصمیم دارم برای ترم پاییزه ۲۰۲۲ اقدام کنم و طی این یکسال زبان کره ای هم یاد بگیرم
  شما کدوم دانشگاه ها رو معرفی میکنید؟
  و آیا با شرایط من برای ادامه تحصیل در کره خوب هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه از کره جنوبی برای این مقطع وجود ندارد و این نکته را هم مد نظر داشته باشید که نمی‌توان چند سال آتی را پیش‌بینی کرد، باید براساس قوانین همون سال نظر داد.

 23. Faeze گفت:

  باسلام من ۲۴ سالمه فارق التحصیل رشته فیزیوتراپی از دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهانم و معدلم متاسفانه بالا نیست معدلم ۱۵.۲۱هست و پیگیر دوره های ایلتس هستم میخواستم بدونم شرایط اگه ایلتس ۶ به بالا بگیرم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی چطوری هست و این ک هزینه سالیانه برام حدودن چقدر هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس خواهید داشت ولی دریافت بورسیه ۱۰۰% نیست. هزینه زندگی رابطه مستقیم با شهر دارد ولی شما باید به طور متوسط ۱۰۰۰ دلار در نظر بگیرید.

 24. مهنوش ماوندادی گفت:

  درود ببخشید من ۱۵ سالمه کره ای هم کمی بلدم الانم دارم یادمیگیرم
  من اگه بخوام برای ۱۸سالگی یا همون دانشگاه به کره برم شرایطش چجوری هست اصلا امکان داره یا نه

 25. مهنوش ماوندادی گفت:

  درود
  برای مقطع فوق لیسانس وجود داره یا اونم وجود نداره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکانش وجود دارد ولی براساس رزومه شما و رشته مورد نظرتان شرایط می‌تونه متفاوت باشد.

 26. Sarina گفت:

  سلام.. من ۱۶ سالمه و رشتم تجربی هستش… میخواستم بدونم داخل این رشته میشه بورسیه گرفت؟ برام مهم نیست که چه کاری… کلا… میشه بورسیه گرفت؟ و اگه میشه برای چه کار هایی؟ ممنون میشم بگین.. ❤️

 27. Sarina گفت:

  سلام.. من ۱۶ سالمه و رشتم تجربی هستش… میخواستم بدونم داخل این رشته میشه بورسیه گرفت؟ برام مهم نیست که چه کاری… کلا… میشه بورسیه گرفت؟ و اگه میشه برای چه کار هایی؟ ممنون میشم بگین.. ❤️

 28. مهلا گفت:

  خسته نباشید من کلاس هشتم هستم و سال دیگه انتخاب رشته دارم می‌خوام رشته پزشکی را انتخاب کنم و برای دانشگاه به کره مهاجرت کنم اما با دیدن پیام های دوستان درباره پزشکی نامید شدم میشه راهنمایی کنید با چه رشته ای میتونم ب کره برم وموفق بشم و اینکه اگه برای تحصیل نخوام مهاجرت کنم قبول میکنند یا فقط باید برای تحصیل باشه ممنون میشم اگه جواب بدید مچکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه برای چندین سال بعد قابل پیش بینی نیست و باید در سالی که می‌خواهید اقدام کنید قوانین را بررسی کرد ولی در حال حاضر متاسفانه برای پزشکی امکانپذیر نیست.

 29. m.abdi گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و رشته ام ریاضیه و راستش خیلی کنجکاوم بدونم که واسه رشته ریاضیات و کاربرد ها در کره جنوبی دانشجویان خارجی رو می پذیرند؟! با چه شرایطی میشه سفر کرد و هزینه هاش به چه صورته؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید مدرک زبان داشته باشید و عموماً همراه با شهریه است و پذیرش می‌کنند برای مقطع لیسانس

 30. N گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم که با خرید خانه در کره جنوبی میتوانم انجا زندگی کنم ؟؟و بدون اینکه بخواهم رزومه۱۲ساله دیپلمم را نشون بدم در رشته های مختلف تحصیل کنم؟
  ممنونم

 31. N گفت:

  سللم و خسته نباشید
  میخواستم بدونم که با خرید خانه در کره جنوبی میتوانم انجا زندگی کنم؟؟ و بدون اینکه بخواهم رزومه۱۲ساله دیپلمم را نشون بدم در رشته های مختلف تحصیل کنم؟
  ممنون

 32. نازنین گفت:

  سللم و خسته نباشید
  میخواستم بدونم که با خرید خانه در کره جنوبی میتوانم انجا زندگی کنم؟؟ و بدون اینکه بخواهم رزومه۱۲ساله دیپلمم را نشون بدم در رشته های مختلف تحصیل کنم؟
  ممنون

 33. Maede گفت:

  سلام روزتون بخیر ببخشید برای دوسال آتی امکان گرفتن بورسیه برای رشته پزشکی در کره جنوبی وجود داره؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته پزشکی در کره جنوبی طبق قوانین حاضر وجود ندارد.

 34. S گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه میخوام رشته روانشناسی بردارم.میخواستم بدونم شرایط تحصیل در کره جنوبی برای این رشته چطوریه؟و اینکه حدودا ۷ سال هم کلاس زبان رفتم و دارم زبانمو ادامه میدم اما زبان کره ای بلد نیستم با این شرایط برای تحصیل چقدر طول میکشه و هزینه هاش چقدر میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی را دارید، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس بسیار پایین است، در اینصورت باید شما در ایران کارشناسی خودتان را ادامه داده و حین تحصیل زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و رزومه خودتان را بهبود ببخشید.
   در غیر اینصورت اگر تمایل داشته باشید تا از مقطع کارشناسی در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، می‌توانید در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه، نروژ یا ایتالیا ادامه تحصیل دهید و در اینصورت باید زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل بالای ۱۸ داشته باشید.

 35. rojin گفت:

  سلام خسته نباشین
  میشه بگین برا اینکه بتونم تو کره اقامت بگیرم و اونجا زندگی کنم باید قبل کنکور برم یا باید بعد کنکور برم
  میشه مشخصاتشو بهم بگید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان پذیرش در دانشگاه‌های کره جنوبی بسیار کم است. چون تعداد بورسیه خیلی کم است و افراد بومی از آنها بهره‌مند می‌شوند.
   می‌توانید برای مقاطع ارشد یا دکترا اقدام کنید.

 36. rojin گفت:

  اگر بعد دکترا برم میتونم هم اقامت بگیرم و اونجا کار کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و فعالیت شما دارد. شما باید با زبان کشور مقصد خودتان آشنایی کاملی داشته باشید. بلی امکانپذیر است ولی به تلاش و رزمه شما بستگی دارد.

 37. nafas گفت:

  سلام خسته نباشین
  من هشتم میخونم و زود میخوام برم کره و زندگی کنم میشه بگین من باید چ رشته ای بردارم ک بتونم زود برم واقامت بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه شانس و امکان پذیرش شما از مقطع لیسانس برای کره جنوبی بسیار پایین است، چون بورسیه‌های موجود در این مقطع بسیار محدود است و بیشتر نصیب بومی‌ها می‌شود. بهترین پیشنهاد این است که رشته مورد علاقه‌تان را در ایران در یک دانشگاه معتبر به همراه زبان انگلیسی با نهایت تلاش خود بخوانید و سپس برای ارشد اقدام کنید.
   یا اینکه کارشناسی را در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه بخوانید و برای ارشد برای کره جنوبی اقدام کنید.

 38. rainbow گفت:

  با سلام
  من دانشجو ترم ۱ رشته IT هستم
  میخواستم بدونم میتونم بعد از اتمام ترم به کره جنوبی برای ادامه تحصیل برم یا خیر
  زبان انگلیسی کاملا بلدم اما زبان کره ای خیر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تا زمان فارغ‌التحصیلی شما زمان زیادی باقی مانده است ولی می‌توان امیدوار بود.

 39. Hds گفت:

  سلام
  من میخواستم در مورد هزیته پذیرش زبان در کره ی جنوبی بدونم .و اینکه شنیدم باید ۲ ترم هزینش رو یکجا پرداخت کرد این درسته یعنی یک ترم رو نمیشه پرداخت کرد ؟و هزینه یک ترم چقد هست
  ممنون

 40. Hds گفت:

  ببخشید برای مقطع کارشناسی برای رشته آی تی با مدرک زبان انگلیسی و تاپیک کره ای برای بورسیه شانسی هست؟

 41. ناشناس* گفت:

  سلام
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  من دیپلم تجربی دارم با نمره ۱۹.۵ و میخوام برای دانشگام انتخاب رشته کنم ولی خب دقیق نمیدونم چه رشته ای برم بهتره
  قصد ادامه تحصیل توی کره جنوبی رو دارم و مدرک آیلتس ۵ رو دارم و زبان کره ای رو هم بلدم میخواستم بدونم چه رشته ای در کره موفقیت بالایی داره و بورسیش می کنند آخه من به پزشکی علاقه ای ندارم و می خوام برم زبان های خارجی یا هنر کدوم یک از اینها بهتر هستند ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید فقط در کره جنوبی ادامه تحصیل دهید، متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های کشور کره جنوبی در مقطع لیسانس وجود ندارد یا بسیار بسیار نادر است، چون اکثر بورسیه دانشگاه‌ها به بومیان کره جنوبی تعلق می‌گیرد.
   شما می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه ادامه تحصیل دهید و برای اینکار باید زبان کشور مقصد را در سطح C1 داشته باشید و معدل شما هم بالای ۱۸ باشد.
   یا اینکه اگر عاشق تحصیل در کره جنوبی هستید، لیسانس را در ایران ادامه دهید تا بتوانید برای مقاطع ارشد یا دکترا اقدام کنید.

 42. ناشناس* گفت:

  مدرک آیلتسم ۷ هست*
  (در متن بالا اشتباه شد)

 43. ريحانه گفت:

  سلام
  من دانشجو كارشناسي پرستاريم
  از اون جايي كه گرفتن ويزاي كار توي كره كار اسوني نيست
  امكانش هست كه من از طريق ويزاي تحصيلي براي كارشناسي ارشد اقدام كنم بعد كه مدركمو گرفتم همونجا مشغول ب كار بشم؟؟
  ببخشيد يك سوال ديگه هم داشتم
  اگر نخام بورسيه بشم و خودم هزينه هاي دانشگاه رو بدم،بازم معدل كارشناسيم مهمه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل کارشناسی در پذیرش مهم است ولی در سلف فاند مشکلی نخواهد داشد. امکان کار بعد از تحصیل هم وجود دارد.

 44. ناشناس* گفت:

  اوکی متوجه شدم
  به علت اینکه چند تا از آشنا هام اونجا زندگی می کنند بهتره که اونجا ادامه تحصیل بدم و خانوادم هم اینطور راضی هستند
  فقط دقیق نمیدونم که از بین رشته هنر و زبان های خارجی کدام رو انتخاب کنم موفق تر میشم؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بهترین پیشنهاد به شما این است که رشته‌ای را انتخاب کنید که براساس علاقه شما باشد تا بتوانید موفق باشید. چون اگر شما رشته‌ای را انتخاب کنید که دوست دارید، زمان زیادی را صرف یادگیری آن می‌کنید و در طولانی مدت متخصص شده و موفق می‌شوید.

 45. ناشناس* گفت:

  بله
  متچکرم بابت راهنماییاتون💝

 46. نگین گفت:

  سلام.وقت بخیر
  میخواستم بدونم علاوه بر مدرک زبان و رزومه
  معدل چقدر برای گرفتن بورسیه ارشد مهم هست؟معدل لیسانسم ۱۵ هست.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد، می‌توانید به وب‌ساست دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا از داشتن شرط معدل آن اطمینان کسب کنید.

 47. آرم گفت:

  سلام میشه با ۱۰۰هزار دلار تو کره یک واحد آپارتمان خرید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توانید به سایت‌هایی که در آنها هزینه خرید خانه قید شده است، مراجعه کنید ولی تصور می‌کنم امکانپذیر نباشد.

 48. آیدا گفت:

  سلام من دخترم ، ۱۸ سالمه و علاقه دارم ب کره برم و اونجا زندگی کنم ولی خانوادم هیچوقت اجازشو بهم نمیدن و اگر اجازه بدن حمایتم نمیکنن ، میشه راهنماییم کنید چطور میتونم برم به کره و خودم خرج مخارجمو دربیارم و در چه صورتی کشور کره تا مقداری حمایتم میکنه ؟ چه راهی دارم که برم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای تامین هزینه‌های زندگی در خارج از کشور شما باید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی بسیار پایین است و شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا اقدام کنید.
   مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کره جنوبی است.

 49. ghazal گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگر مدرک زبان اینگلیسی و کره ای نداشته باشیم ولی به زبان کره ای مسلط باشیم امکان تحصیل هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه بورسیه‌های ارائه شده در سطح کارشناسی در کره جنوبی بسیار کم است، احتمال دریافت بورسیه تحصیلی بسیار کم است و پیشنهاد می‌شود که برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا اقدام کنید.

 50. ghazal گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگر مدرک زبان نداشته باشیم ولی به زبان کره ای مسلط باشیم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا احتمال پذیرش وجود دارد. در مقاطع بالاتر تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد.

 51. سارینا گفت:

  سلام
  من پایه ۹ هستم میخواستم بدونم که میشه پایه های ۱۰،۱۱،۱۲ رو در کره جنوبی خوند و چه شرایطی احتیاج داره

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست، مگر اینکه با استفاده از سایر روش‌های مهاجرت مانند مهاجرت کاری و … توسط خانواده خودتان مهاجرت کنید و در آنجا ادامه تحصیل دهید.

 52. ساجده گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دوست عزیز بنده ۱۹ ساله هستم با معدل دیپلم ۱۸و در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی در یک دانشگاه دولتی مشغول به تحصیل هستم
  الان هم دارم به صورت فشرده زبان کره ای و انگلسیسی رو اموزش میبینم !! به نطر شما اگر بخوام برای ارشد بورسیه بگیرم ایا امکانش هست و اگر هست ایا این بورسیه ارشد رو فول فاند هم میدن؟؟
  اگه فول فاند امکانش نیست که برا ارشد بدن
  تقریبا چقدر هزینه داره برای این تحصیل دو ساله؟؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت فول فاند وجود ندارد.
   هزینه زندگی تقریباً ۱۰۰۰ دلار است.

 53. زهرا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل دکتری رشته نانوبیوتکنولوژی هستم آیا میتونم در کره کار پیدا کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی ولی بستگی به رزومه شما دارد، بهتر است که ابتدا برای پست داک یا ویزیتینگ ریسرچ اقدام کنید.

 54. ستایش گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۴سالمه و میخوام با دیپلم رشته هنر و با آیلتس زبان انگلیسی از راه تحصیل به کره جنوبی مهاجرت کنم و درحال یادگیری زبان کره ای هم هستم
  ممکنه راهنماییم کنید که چه طور میتونم اقدام کنم ؟
  ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تعداد بورسیه‌های کشور کره جنوبی برای مقطع لیسانس بسیار کم است و اکثر بورسیه‌ها به بومی‌ها تعلق می‌گیرد، شما می‌توانید در کشورهای غیرانگلیسی زبان اروپا بعد از اخذ دیپلم ادامه تحصیل دهید یا اینکه برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا برای کره جنوبی اقدام کنید.

 55. نازیلا گفت:

  سلام .من شش سال پیش یبار کارشناسی تو ایران خوندم.میتونم دوباره کارشناسی رو تو کره جنوبی مثلا دانشگاه سئول برون بورسیه شدن بخونم؟؟ چون معدل لیسانسم تو ایران پایینه و اصلا رشته امو دوس ندارم و بازار کاری نداره نمیخوام برا ارشد اون اقدام کنم .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان ادامه تحصیل و تغییر آن در مقطع ارشد وجود ندارد و این نکته را مد نظر داشته باشید که تعداد بورسیه‌ها در مقطع کارشناسی بسیار کم است و احتمال دریافت آن برای افراد بین‌المللی خارج از کره جنوبی بسیار کم است.

 56. نازیلا گفت:

  و اینکه مقدار تمکن مالی چقدر باید باشه ؟؟ حتما باید پول نقد تو بانک باشه یا اگه یه خونه به ناممون باشه میشه به عنوان تمکن مالی استفاده کرد ؟؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به نوع پذیرش شما دارد، هزینه زندگی ماهیانه ۱۰۰۰ دلار است که باید پول نقد باشد برای یک سال

 57. سحر گفت:

  سلام
  من دیپلم گرافیک دارم اگر بخوام برای مقطع کارشناسی به کره مهاجرت کنم امکانش هست؟
  و ۲۳ سالم هست

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در کره جنوبی وجود ندارد یا شما باید در یکی از کشورهعای غیر انگلیسی زبان مانند فرانسه، آلمان، نروژ یا ایتالیا اقدام کنید که باید برای آن مدرک C1 داشته باشید و معدل دیپلم بالای ۱۸
   یا اینکه برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکترا اقدام کنید.

 58. محمدرضا گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه ودر رشته ام تربیت بدنی هست معدلم ۱۸ میخواستم ببینم میشه با این شرایط تو دانشگهاهای کره بورسیه تربیت بدنی گرفت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در کره جنوبی وجود ندارد.

 59. محمدرضا گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و رشته ام تربیت بدنی هست معدلم خوبه ۱۸ میخواستم ببینم میشه بااین شرایط بورسیه گرفت

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کشور کره جنوبی وجود ندارد. شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، ایتالیا، نروژ یا فرانسه اقدام کنید یا اینکه برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا برای کره جنوبی اقدام کنید.

 60. Fatima گفت:

  سلام وقتتون بخیر من فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی پزشکی هستم و۲۶سالمه میتونم برای ارشد در دانشگاه های کره پذیرش بگیرم ؟و امکان هس همونجا دوره زبان کره ای رو بگذرونم؟

 61. eli گفت:

  سلام من ۱۶سالمه کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر دارم هم مدرک تاپیک دارم هم تافل برای ایلتس هم
  میتونم اقدام کنم.
  الان من میتونم بورسیه تکمیلی بگیرم؟
  حتی از کانادا و المان درخواست داشتم ولی به کره جنوبی بیشتر علاقه دارم

 62. الناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس فرش دارم
  و تمایل دارم برای درس یا کار به کره مهاجرت کنم
  در زمینه تحصیلی من شغلی در کره هست؟
  یا اگر بخوام ارشد بخونم چه شرایطی واجب هست و باید چه چیز هایی رو درنظر بگیرم
  هزینه دانشگاه چقدر هست؟

 63. سینا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس فرش دارم
  و تمایل دارم برای درس یا کار به کره مهاجرت کنم
  در زمینه تحصیلی من شغلی در کره هست؟
  یا اگر بخوام ارشد بخونم چه شرایطی واجب هست و باید چه چیز هایی رو درنظر بگیرم
  هزینه دانشگاه چقدر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان و معدل برای دریافت بورسیه خیلی مهم است.
   هزینه دانشگاه‌ها هم براساس رزومه شما متفاوت است. هزینه بین ۵ تا ۲۰ هزار دلار سالیانه است.

 64. هانی گفت:

  سلام،من کارشناسی طراحی و ساخت طلا و جواهر دارم میگذرونم، میتونم در کره جنوبی این رشته یا رشته مشابه این رو برای کارشناسی ارشد ادامه بدم و بورسیه بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   زبان و معدل بالا و رزومه خوب برای پذیرش و بورسیه می‌تواند برای شما کمک کند.

 65. Mahsa77 گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و دانشجوی حسابداری هستم و مایلم برای ادامه تحصیل به دانشگاه کره جنوبی بروم..مدرک TTC زبان انگلیسی دارم و کمی هم کره ای بلدم..میشه راهنمایی کنید؟

 66. فاطمه احمدی گفت:

  سلام من لیسانس زبان و ادبیات فارسی دارم الان هم ترم دو ارشد هستم .آیا می توانم دکتری را کره بورسیه بگیرم می خواهم اقامت دائم در آن کشور را بگیرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   این نکته را باید مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه برای رشته شما بسیار سخت است.

 67. Narges گفت:

  من دهم تجربیم معدلمم ۱۹/۸۹ شد میخاستمم ببینم اگه کنکور بدم و پزشکی قبول شم میتونم بورسیه بگیرم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس برای کره جنوبی وجود ندارد و این نکته را باید مد نظر داشته باشید که رتبه کنکور تاثیری در پذیرش شما ندارد.

 68. هانا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دوم رشته علوم ورزشی دانشگاه امام رضا هستم و معدلم تا الان ۱۸ و خورده ایه اگر همینطوری پیش برم معدل کارشناسیم بالا باش ایا امکانش هست برای کارشناسی ارشد بورسیه کالج ملی سئول بشم ؟ البته زبانم خوبه و کره ای رو دارم یاد میگیرم.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس خواهید داشت، البته باید معدل و نمره زبان خوب هم داشته باشید.

 69. سما گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و امسال میخوام برای رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اقدام کنم،و برای آزمون آیلتس هم دارم اماده میشم و زبان کره ای هم میخونم و قصد شرکت در آزمون تاپیک رو دارم، معدل کارشناسیم چقدر باید باشه تا بتونم بورسیه کره رو مقطع ارشد دریافت کنم و اینکه مدرک کارشناسیم برای دانشگاه آزاد باشه مورد قبول هست؟ مقاله نوشتن شانس اخذ بورسیه رو افزایش میده؟ آزمونی مثل SAT باید بدیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی احتمال دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پایین است و اینکه تا فارغ‌التحصیلی شما و اقدام برای ارشد بین ۵ تا ۶ سال زمان وجود دارد که تا آن موقع حتماً قوانین تغییر پیدا خواهد کرد.
   در مورد دانشگاه آزاد مشکلی وجود ندارد و شما می‌توانید برای آن اقدام کنید.
   مهم‌‌ترین پیشنهاد به شما این است که تلاش کنید تا با معدل کارشانسی خوبی فارغ‌التحصیل شوید و بتوانید رزومه خوبی داشته باشید مواردی مانند نمره زبان

 70. Hasti گفت:

  سلام من رشتم گردشگریه و دارم زبان کره ای رو یاد میگیرم میخواستم بدونم شرایط تحصیل و بورسیه متناسب با این رشتم در کره چطوریه؟ اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

 71. فاطمه گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه رشته ی هنر میخونم وبرای کلاس دوازدهم میخوام میخوام بورسیه تحصیلی بگیرم امکان پذیر هست؟
  و اینکه زبان کره ای و زبان انگلیسی بلد نیستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست به ۲ دلیل.
   ۱- امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی از کره جنوبی بسیار کم است.
   ۲- شما زبان بلد نیستید.

 72. مهسا گفت:

  سلام من میخام دوازدهمم ک تموم شد برم کره ادامه تحصیل بدم و خاننده شم و زبان اینگلیسی بلدم اما مدرک ندارم و زبان کره ای ام دارم یاد میگیرم و میخام جهشی ت ایران درس بخونم تا سن ۱۹ سالگی برم کره امکانش هست؟ اگه نیست باید چ‌کار کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای کره جنوبی برای مقطع لیسانس وجود ندارد.
   شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر به کره جنوبی مهاجرت کنید.

 73. Nooshin گفت:

  سلام .
  دانشجو ترم ۳ کارشناسی رشته مهندسی شهرسازی دانشگاه دولتی هستم . میتونم برای تحصیل اقدام کنم و شانسی هست؟

 74. آیلین گفت:

  میشه بدونم توی زمینه هنر چه رشته ای شانس بیشتری برای بورسیه داره؟
  مثلا یه کسی ک لیسانس گرافیک داشته باشه و بخواد برای فوق لیسانس اقدام کنه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بیشتر بستگی به رزومه شما و کشور مد نظرتان دارد. نمی‌توان یک گرایش خاصی را نام برد.

 75. Aynaz گفت:

  سلام وختتون بخیر
  من سوالات زیادی دارم میشه از طریق واتساپ یااینستاگرام از شما کمک بگیرم یاتماس بگیرم
  لطفا کمکم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید از طریق شماره مندرج در سایت و اپلیکیشن واتس‌آپ با همکاران ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 76. ناشناس گفت:

  سلام من ۱۲سالمه مادرو پدرم رضایت دادن میتونم از طریق تحصیل با کمترین هزینه مهاجرت کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدت زمان زیادی تا فارغ‌التحصیل شدن شما وجود دارد که باید آن موقع بررسی کرد ولی براساس قوانین حاضر برای شما بعد از اخذ دیپلم امکانپذیر است.
   برای اینکار شما می‌توانید در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، فرانسه، نروژ یا ایتالیا ادامه تحصیل دهید. برای اینکار باید معدل دیپلم شما بالای ۱۸ باشد و مدرک زبان کشور مورد نظرتان و مقصدتان را در سطح C1 داشته باشید تا بتوانید به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید.

 77. Sahar گفت:

  سلام
  من امسال کنکور دارم و میخوام تربیت معلم فرهنگیان بزنم.چن ساله زبان هم میرم و تا چند وقت دیگه مدرکشو هم میگیرم تا حدودی زبان کره هم بلدم.میخواستم بدونم بعداز این که ۴سال دانشگاه تو فرهنگیان تموم شد برای فوق لیسانس امکانه بورسیه تو کره هست؟؟
  لطفا جواب بدین خیلی واسم مهمه
  و اینکه چیزی ک خیلی مهمه معدله مدرسه و رزورمه هست؟

 78. HANI گفت:

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل مهندسی مواد ومتالورژی هستم و امسال هم کنکور ارشد دادم میخواستم سوال کنم ایا برای دکتری راحت تر میتونم اپلای بگیرم یا برای ارشد
  و اینکه معدل کارشناسیم ۱۵/۵ هستش آیا با نمره آیلتس و … میتونم اون رو جبران کنم
  آیا برای اپلا در کره شانسی دارم ؟اگه خیر شما چه کشور هایی رو پیشنهاد میکنید

 79. Hanna گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۲ رشته علوم ورزشی هستم و تا الان معدلم ۱۸/۱۸ هست و میخوام کارشناسی ارشد رو بورسیه کالج ملی سئول بشم شرایطش چجوری مدرک زبان و معدل کارشناسیم باید چند باشه؟میشه راهنماییم کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   معدل بالای ۱۶ و نمره زبان آیلتس یا کره می‌توانید اقدام کنید.

 80. Z گفت:

  سلام
  من فعلا بچه ام اما دوست دارم تو آینده تو کشور کره تحصیل کنم اما با توجه به این چیز ها که دیدم هزینش خیلی زیاده حتی با ۱ میلیارد هم نمیشه تحصیل کرد نمیشه با پول کمی حداکثر ۵۰۰میلیون تحصیل کرد و البته خوابگاه و این چیزا هم روش
  میشه؟
  اگه نشه و من نتونم برم نابود میشم
  البته به دلار الان حساب کردما😅

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   زیاد نگران آینده نباشید، تلاش کنید تا در حال زندگی کنید ولی برای آینده هم تلاش کنید.
   از الان نمی‌توان برای چندین سال آینده پیش‌بنی کرد، هر ساله قوانین به تعداد زیاد تغییر پیدا می‌کنند ولی در حال حاضر امکان ادامه تحصیل در کره جنوبی در مقطع لیسانس وجود ندارد.
   شما باید تلاش کنید تا در یک کشور دیگر ادامه تحصیل دهید و در صورت علاقه برای مقاطع بالاتر وارد خاک کره جنوبی شوید.
   در صورتی که شما رزومه خوبی داشته باشید که شامل معدل و زبان کشور مقصد باشد، شما می‌توانید با حداقل هزینه مهاجرت کنید.
   پس تلاش کنید تمرکز کنید و درس خودتان را به خوبی بخوانید.

 81. Z گفت:

  سلام من فعلا ۱۴ سالمه اگر بخوام بعد اینکه تو کنکور پزشکی قبول شدم بخوام برم کره جنوبی برا ادامه تحصیل برای اینکه کلا مدرک بگیرم چقدر طول میکشه حدودا چند سال و هزینه ۱ سال چقدر میشه به پول تومان ایران چقدر میشه و البته +هزینه اتاق و خرج و مخارج

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   از الان نمی‌توان برای چندین سال آتی هزینه را برآورد کرد.
   شما تلاش کنید که معدل خوبی داشته باشید و اینکه این نکته را مد نظر داشته باشید که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در کره جنوبی بسیار پایین پایین است.

 82. ملیکا گفت:

  سلام وقت بخیر
  در تابستان، ایا خوابگاه های دانشجویی شهر سئول،برای داشنجویان باز هستند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید تا اطلاعات را کسب کنید.

 83. گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۱۷ سالمه و بعد از پایان تحصیلات مدرسه ام میخوام که به کشور کره مهاجرت کنم و رشته ام ریاضی هستش و به زبان انگلیسی هم تا حد زیادی مسلط هستم میخواستم بدونم تحصیل در کدوم یکی از این رشته ها در کشور کره بهتره ؟ و اینکه برای تحصیل به اونجا برم بهتره یا پس از پایان تحصیلات وفقط برای کار؟ و یک سوال دیگه ببخشید برای دو نفر هزینه یکسال خانه و مخارج دیگر چقدر میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما می‌توانید بعد از اخذ دیپلم در یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، قرانسه، ایتالیا یا نروژ ادامه تحصیل دهید یا در ایران بخوانید و برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا اقدام کنید.

 84. Mahlpqgyyw گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۱۷ سالمه و بعد از پایان تحصیلات مدرسه ام میخوام که به کشور کره مهاجرت کنم و رشته ام ریاضی هستش و به زبان انگلیسی هم تا حد زیادی مسلط هستم میخواستم بدونم تحصیل در کدوم یکی از این رشته ها در کشور کره بهتره ؟ و اینکه برای تحصیل به اونجا برم بهتره یا پس از پایان تحصیلات وفقط برای کار؟ و یک سوال دیگه ببخشید برای دو نفر هزینه یکسال خانه و مخارج دیگر چقدر میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به تعداد محدود بورسیه‌های تحصیلی در کره جنوبی احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار بسیار کم است.
   در مورد رشته هم به نظرم باید به علاقه خودتان رجوع کنید. چون اگر به رشته‌ای علاقه داشته باشید،می‌توانید بهترین کارآیی را داشته باشید.
   در مورد کار یا تحصیل هم بدین ترتیب است، خیلی از افراد عاشق کار در کره جنوبی هستند یا خیلی دیگر از افراد چندان با فرهنگ این کشور رابطه خوبی ندارند.

 85. Reyhane گفت:

  ببخشید من ۱۵ سالم هست و قصد دارم وقتی ۱۸ سال ام شد و دیپلوم گرفتم به کره ی جنوبی و در دانشگاه های اونجا درس بخونم به زبان انگلسی علاقه ی زیادی دارم و رشته ام هم میخوام همین باشه. آیا بورسیه بهم تعلق میگیره و میخوام یه kpopبشم چقدر هزینه باید بکنم ؟و دانشگاه های اونجا خوبه برای ادامه ی تحصیلم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   دانشگاه‌های کره جنوبی گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل هستند ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که با توجه به تعداد کم بورسیه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای لیسانس بسیار بسیار کم است.
   شما می‌توانید یا برای مقاطع بالاتربرای کره جنوبی اقدام کنید یا اینکه در یکی از کشورهای آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه ادامه تحصیل به صورت رایگان داشته باشید.

 86. ash گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالمه و زبان انگلیسیم خوبه و میخوام کره ای هم یاد بگیرم… اگه مدرک زبان بگیرم و در مقطع کارشناسی اقدام به گرفتن بورسیه بکنم، شانسم چقدره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در کره جنوبی وجود ندارد. شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید که حتی می‌توانید به زبان انگلیسی هم ادامه تحصیل دهید.

 87. بهار گفت:

  سلام و عرض ادب ببخشید میخواستم بدونم اگه قصد مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی داشته باشم می تونم اونجا زبان کره‌ای آموزش ببینم تا حدودی هم انگلیسی بلدم و اینکه می تونم کنکورم رو هم تو کره بدم و اونجا انتخاب رشته کنم یا خیر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای کره جنوبی در مقطع کارشناسی وجود ندارد، شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید یا اینکه با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید.

 88. بهار گفت:

  ممنون میشم راهنماییم کنید

 89. بهار گفت:

  سلام و عرض ادب ببخشید میخواستم بدونم اگه قصد مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی داشته باشم می تونم اونجا زبان کره‌ای آموزش ببینم تا حدودی هم انگلیسی بلدم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هزینه یادگیری و البته زندگی در کره جنوبی بسیار خواهد بود و بهترین پیشنهاد این است که تلاش کنید تا بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

 90. نیوشا گفت:

  سلام من معدلم ۱۷ هست آیتلس هم ۶ زبان انگلیسی کامل بلدم و کره ای هم کمی بلدم و در حال یادگیری هستم
  میتونم با این شرایط برای ادامه تحصیل به کره جنوبی برم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در صورتی که نظر شما برای مقطع لیسانس است، باید عرض کنم که شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی بسیار کم است، چون تعداد بورسیه‌ها بسیار کم است و برای اغلب افراد بومی تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید برای لیسانس برای یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان مانند آلمان، نروژ، ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید یا اینکه برای مقاطع بالاتر مانند ارشد یا دکترا اقدام کنید.

 91. 지수 گفت:

  میشه هزینه دانشگاه کره رو به صورت ریال بگید ممنون میشم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نسبت به هر مقطع و البته رشته و دانشگاه متفاوت است.
   در صورتی که برای مقطع کارشناسی بپرسید، باید این نکته را بیان کنیم که احتمال دریافت بورسیه تحصیلی بسیار کم است، چون تعداد بورسیه‌ها کم است و این بورسیه‌ها برای افراد بومی تعلق می‌گیرد. در مورد مقاطع بالاتر هم باید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت خود دانشگاه و دولت سر بزنید.

 92. فری گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم ضمن اینکه مرخصی اموزشی یا با پارتی تعهد خدمتم را کم میکنم میتونم با هزینه و سرمایه زیادی ک خواهم داشت و مدرک زبان ایلتس و مدرک زبان تاپیک کره و در زمینه هنری طراحی و نویسندگی هم مدرک دارم وقتی دوران دانشجوییم تموم شد میتونم در رشته ای در کارشناسی تا قبل از ۳۰سالگی در یکی از دانشگاه های ارزان سئول اقدام کنم با توجه ب این ک سرمایه دارم یعنی میتونم اونجا خونه اجاره کنم و هزینه زندگیمو دارم هم اینکه کار نیمه وقت هم اونجا انجام میدم تدریس خصوصی زبان و یسری درآمدها هم از طریق تدریس خصوصی انلاین زبان و اقتصاد و عربی خواهم داشت و درامد های انلاین از طریق کار فرهنگیم خواهم داشت ایا میتونم در کره زندگی کنم؟ من ادم سخت کوش و پر تلاشی هستم و در ارتباط بادیگران خیلی قوی هستم به نظرتان چه رشته ای خوب است که انجا ثبت نام کنم منظورم اینه ک خارجی بگیرن و درآمدش خوب باشه ایا تدریس خصوصی یا در مدرسه یا برای بچه های ابتدایی خارجی را قبول می کنند؟🌹🌹😊

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس پذیرش دارید، رشته بستگی به نمره زبان و معدل و رزمه شما دارد.

 93. مهلا زارعی گفت:

  سلام خدمت شما

  من یک دختر ۲۲ ساله هستم من رشته ام تجربی است و دکتر هستم لیسانس هم دارم برای کار میخوام در کره باشم منو قبول می‌کنن چون نمره من ۲۰ زبان هم عالی مدرک زبان دارم زبان کره ای هم عالیی از کوچیکی میخواستم کره برم حالا که دکتر شدم قبولم میکنن
  فقط هزینه برای ۱ نفر اونجا میخوام کار کنم جقدر است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متوجه رزومه شما نشدم؟
   دکتر هستید و لیسانس دارید؟
   در مورد کار شما فقط نیاز به مدارک تحصیلی ندارید، شما باید مدارک کاری را هم داشته باشید، منظورم رزومه کاری است.
   در مورد کافی بودن درآمد و تناسب آن با هزینه هم بستگی به دریافتی و هزینه‌های شما دارد.
   در حالت کلی در صورت داشتن یک کار تمام وقت می‌توانید هزینه‌های خودتان را پوشش دهید.

 94. H گفت:

  سلام خسته نباشید. برای تحصیل در رشته ی پرستاری در مقطع ارشد و نمره ی آیلتس ۶ و تسلط به زبان کره ای امکان بورسیه تو دانشگاه های سئول وجود داره؟

 95. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۱۸ سالم هستش میخوام برای تحصیل پزشکی بخونم بنظرتون اول تو ایران پزشکی بخونم و بعد اتمام به کره برم یا قبل دانشگاه که از اول اونجا بخونم و اینکه میتونم بعد از شروع دانشگاه بعد چند ترم بورسیه بگیرم؟یا قبل شروع چطور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیل از کره جنوبی در مقطع لیسانس بسیار کم است.

 96. my گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا میتوان با فوق لیسانس حقوق و وکالت بورسیه شد؟
  و اگه معدل بالای ۱۸ باشه شانسی هست؟
  با مدرک زبان انگلیسی شانسی وجود داره؟
  کره ای هم بلدم ولی مدرک ندارم

  ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنید.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حالت کلی تعداد بورسیه‌ها در مقطع فوق لیسانس کمتر نسبت به دکترا است و مخصوصاً در رشته‌های حقوق با توجه به تفاوت مباحث حقوقی احتمال کمتر است ولی تلاش کنید و شانس خودتان را امتحان کنید.

 97. Mahshad گفت:

  سلام ببخشید من میخوام قبل از کنکور ایشالا به این کشور برم کل خرج زندگی و خرید خونه و شرایط مهاجرت رو لطفا بگید و اینکه میشه رفت اونجا و رشته پزشکی خوند؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در کشور کره جنوبی وجود ندارد و شما باید برای مقاطع بالاتر برای این کشور اقدام کنید.
   در صورتی هم که تمایل داشته باشید تا بعد از اخذ دیپلم در آن به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید، می‌توانید برای کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه یا نروژ اقدام کنید.

 98. Meli گفت:

  سلام من امسال انتخاب رشته دارم و قصد دارم مهندس عمران یا معمار بخونم با این وجود میتونم بورسیه بگیرم؟ یا بزرگتر که شدم با ویزا کار میتونم کره اقامت بگیرم و اونجا به فعالیتم ادامه بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   هر ۲ حات امکانپدیره
   شما هم می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا اقدام کنید یا اینکه برای ویزای کاری اقدام کنید.
   مهم‌ترین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید اینکه تلاش کنید سواد خوب و رزومه خوبی داشته باشید.
   معدل خوبی داشته باشید، زبان بلد باشید و متخصص شوید.

 99. asma گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و قصد دارم که وقتی دیپلم رشته کامپیوتر گرفتم برای بقیه تحصیلم به کره برم سوال من از شما اینه که من از طریق ویزای تحصیلی به کره برم یعنی اینکه میتونم بدون بورسیه برم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   زبان تدریس در مقطع کارشناسی در کره جنوبی به زبان کره‌ای است و تعداد بورسیه‌ها کم است.
   در صورتی که مشکل مالی ندارید و می‌توانید با هزینه خودتان ادامه تحصیل دهید، می‌توانید شانس خودتان را برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کره جنوبی امتحان کنید.

 100. 호스나 گفت:

  سلام
  من ۱۵ سالم میتونم برای کالج زبان کره ای اقدام کنم ،یعنی محدودیت سنی نداره و هزینه ای اش تقریبا به تومان چقدره و اینکه مثل وقتی که بورسیه بگیری هزینه ای یا خوابگاهی داره به زبان آموز میدن …

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکان دریافت بورسیه برای کالج یا مقطع لیسانس در کره جنوبی وجود ندارد و شانس بسیار پایین است. شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 101. زهرا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه در رشته فنی زیر شاخه طراحی مد و لباس میخوام بعد اخذ دیپلم
  پذیرش بگیرم واسه ادامه تحصیل در کره

  زبان کره ای رو تازه شروع کردم و تا اون موقع میونم مسلط باشم

  میخواستم بپرسم امکانش هست که پذیرش بگیرم؟
  و اینکه هزینش برای تحصیل من با دلار امریکار چقد میتونه باشه؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

 102. زهرا گفت:

  چطوری و از کجا باید پذیرش بگیریم
  اطلاعات کافی ندارم
  راهنمایی کنید لطفا ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   همانطور که بیان شد احتمال دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی بسیار کم است ولی می‌توانید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 103. عسل گفت:

  چطوری و از کجا باید پذیرش بگیریم
  اطلاعات کافی ندارم
  راهنمایی کنید لطفا ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان بروید و از آنجا اطلاعات کافی در مورد بورسیه‌ها و موارد درخواستی و … را کسب کنید.

 104. Alin گفت:

  سلام وقت بخیر
  من درمورد مقطع هایی که در اون ها میشه بورسیه تحصیلی رو گرفت سوال دارم مثلا برای رشته انسانی یا روان شناسی در چه مقطع هایی میتونیم بورسیه تحصیلی بگیریم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی بسیار کم است، شما می‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکترا اقدام کنید.

 105. مهدیه گفت:

  سلام وقت بخیر من مهدیه هستم ۱۷سالمه من برای رشته طراحی دوخت باید چقدر پول داشته باشم به کره بیام و اونجا کارم رو پیش ببرم البته من یک نفر هستم و زبان کره ای رو دارم یاد میگیرم از بهمن ماه شروع کردم و برای ادامه تحصیل چقدر پول لازمه کلا برم کره و اونجا بمونم و خونه بگیرم توی شهر سئول چقدر به دلار لازمه و به پول کره چقدر میشه بگید .

 106. مهدیه گفت:

  سلام وقت بخیر من مهدیه هستم ۱۷سالمه من برای رشته طراحی دوخت باید چقدر پول داشته باشم به کره بیام و اونجا کارم رو پیش ببرم البته من یک نفر هستم و زبان کره ای رو دارم یاد میگیرم از بهمن ماه شروع کردم و برای ادامه تحصیل چقدر پول لازمه کلا برم کره و اونجا بمونم و خونه بگیرم توی شهر سئول چقدر به دلار لازمه و به پول کره چقدر میشه بگید .

 107. انیس گفت:

  من ۲۰ سالمه کاردانی نرم افزار برای کارشناسی کی اقدام کنم؟تسلط بر زبان انگلیسی و کره ای هم ندارم چیکار کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید برای مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد اقدام کنید.
   شما باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید.

 108. مهرناز گفت:

  سلام من ۲۱سالمه ترم۵ حسابداری رو میخونم؛مدرک قابل ترجمه بین المللی حسابداری از فنی حرفه ای و مدرک عکاسی بین المللی قابل ترجمه دارم.چه دانشگاهی میتونم درخواست بدم در کره و شرایط پذیرش عکاس و حسابدارشون چجوریه

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   مدرک عکاسی برای شما مفید نیست، چون برای رشته حسابداری اپلای می‌کنید. می‌توانید برای مقطع کارشناسی بعد از اتمام دوره تحصیل خودتان اپلای کنید. برای اینکار باید نمره زبان هم داشته باشید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که احتمال دریافت بورسیه هم کم است.

 109. مهرناز گفت:

  ببخشید بخوام دقیق تر اطلاعات بگیرم با چ شماره و سایتی باید در تماس باشم

 110. هانا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من الان ۱۷ سالمه و رشته ام هم گرافیک رایانه است به زبان های کره و انگلیسی و چند زبان دیگه مسلط هستم.
  آیا با این رشته میشه بورسیه کره جنوبی رو گرفت؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی چیه باید چه مدارکی داشته باشم

  لطفا راهنمایی کنید با تشکر .

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای کشور کره جنوبی برای مقطع لیسانس وجود ندارد. چون تعداد بورسیه‌های ارائه شده در این مقطع بسیار کم است و برای افراد بومی تعلق می‌گیرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا در کره جنوبی ادامه تحصیل دهید، پیشنهاد می‌شود که برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

 111. نیلوفر گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من فوق دیپلم انیمیشن دارم
  برای رشته تدوین یا جلوه های ویژه از چه مقطعی میشه اقدام کرد؟
  برای مدیریت بازرگانی چطور؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما یا باید با دیپلم برای مقطع لیسانس اقدام کنید یا با لیسانس برای ارشد اقدام کنید، البته شرایط دیگری مانند سن و …. هم تاثیرگذار است.
   تغییر رشته شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی کاهش می‌دهد.

 112. بی نام گفت:

  سلام من کلاس دهم هستم و در رشته تجربی تحصیل میکنم میخواستم بپرسم ک میشه از دیپلم برای ادامه تحصیل یعنی برا لیسانس بورسیه گرفت یا حتما باید مدرکم بالاتر از لیسانس باشه ؟ یا اگه شانسم پایینه تغییر رشته بدم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای کره جنوبی در این مقطع بسیار کم است و بهتر است برای لیسانس یکی از کشورهای آلمان، ایتالیا، نروژ یا فرانسه را انتخاب کنید یا لیسانس را در ایران بخوانید و برای ارشد یا دکترا برای کره جنوبی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید