هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است و شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه مهاجرت به استرالیا شامل موارد زیر است:

 • متقاضی ویزای اولیه:  ۳۷۵۵.۰۰ دلار استرالیا
 • هر متقاضی اضافی بیش از ۱۸ سال (اگر قابل پذیرش باشد): ۱۸۷۵.۰۰ دلار استرالیا
 • هر متقاضی زیر ۱۸ سال (در صورت لزوم): ۹۴۰.۰۰ دلار استرالیا

و البته هزینۀ اضافی به اندازه ۴۸۹۰ دلار برای هر متقاضی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارد و به زبان انگلیسی تسلط ندارد  پرداخت می‌شود. این فرد باید پس از رسیدن به استرالیا، به اندازه ۵۰۰  ساعت در کلاس‌های آزاد انگلیسی شرکت کند

 

در صورتی که شما قصد دارید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که درخواست هر نوع ویزای استرالیا، به عنوان آغاز یک روند قانونی تحت قانون مهاجرت کشور استرالیا است. در صورتی که در هر مرحله از مهاجرت شما الزمات قانونی را برآورده کنید، ویزا به شما تعلق خواهد گرفت.

زمان پروسه اخذ ویزای استرالیا

پروسه اخذ ویزا به طور متوسط بین ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. شما در طول این دوره این فرصت را دارید تا کارها و امور مربوط به خروج از کشورتان و ورود به استرالیا را سروسامان دهید. هزینه مهاجرت به استرالیا شامل موارد مختلفی است که می‌توانید در ادامه با آنها آشنا شوید.

۶ مرحله مهاجرت به استرالیا و هزینه‌های جداگانه هر بخش

قدم اول : اعتبار بخشی تحصیلات و تجارب کاری

اولین مرحله و قدم در مهاجرت به استرالیا تایید شغل شما است. مشاغل مختلف دارای نهاد‌های اعتبار بخشی متفاوتی نیز هستند. معمولاً موسسه‌ی مربوط به حرفه‌ی شما، موسسه‌ی کار یا تجارت است. هنگامی که یک موسسه اعتباربخشی مشخص کند که شرایط و تجربه کاری شما درزمینه شغل‌تان معادل مهارت و تجربه کاری همان شغل در کشور استرالیا است، برای شما یک اعتبارنامه صادر خواهد شد.

قالب‌های زمانی و هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه درخواست، به طور مستقیم به موسسه ی اعتباربخشی مربوط به شغل‌تان پرداخت می‌شود و حدود ۴۵۰ دلار استرالیا است. البته اکثر موسسات اعتباربخشی هزینه ارزیابی را در حدود ۸۰۰ دلار استرالیا دریافت می‌کنند. زمان و پروسه تصمیم‌گیری نهایی در مورد درخواست اعتباربخشی در حدود  ۲ الی ۳ ماه طول خواهد کشید.

قدم دوم: مدارک زبان انگلیسی

به عنوان بخشی از روند ویزا، تمام افراد غیر انگلیسی زبان باید در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کنند. آزمون زبان توسط دولت استرالیا برگزار می‌شود. این سیستم آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی( IELTS ) نامیده می‌شود. آیلتس ۴ مهارت زبان را بررسی می‌کند: صحبت کردن، خواندن، نوشتن و شنیداری. شما باید حداقل ۶ مورد از ۹ مورد را در هر بخش از امتحان درست پاسخ دهید تا شرایط لازم برای اخذ ویزای استرالیا را به دست آورید.

VisAustralia” به شدت توصیه می‌کند که مکان برگزاری آزمون را به محض اتخاذ تصمیم برای درخواست ویزا رزرو کنید. ما هم‌چنین به شدت توصیه می‌کنیم که شما در یک تست آمادگی برای آزمون ” IELTS” شرکت کنید تا مطمئن شوید که بهترین نمره ممکن را در آزمون اصلی به دست خواهید آورد. آزمون آیلتس در شهرهای مختلف ایران نیز برگزار می‌شود. در صورتی که تمایل دارید تا برای آزمون آیلتس آماده شوید، می‌توانید به کلاس‌های معتبر و با کیفیت آیلتس شرکت کنید و در آزمون‌های رسمی و آزمایشی هم شرکت کنید.

هزینه‌ شرکت در آزمون آیلتس

آزمون ” IELTS” حدود ۳۰۰ دلار استرالیا به ازای هر نفر هزینه می‌گیرد و این هزینه به مدیر “IELTS ” در کشور شما پرداخت می‌شود.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

قدم سوم: درخواست‌تان را برای انتخاب مهارت بنویسید و برای درخواست ویزا دعوت شوید.

در این مرحله بعد از تایید اعتبارتان باید به صورت رسمی از طریق انتخاب یک مهارت مورد نیاز، درخواست ویزای استرالیا بکنید. بعد از درخواست ویزا، توسط دولت استرالیا برای درخواست ویزا دعوت می‌شوید. این نکته را مد نظر داشته باشید که نباید هیچ هزینه‌ای برای درخواست ویزای از طریق انتخاب مهارت پرداخت کنید.

قدم چهارم: درخواست شرکت در انتخابات دولتی

اگر برای ویزای دولتی درخواست می‌کنید، گام بعدی در این فرایند این است که برای نامزدی یک دولت ایالتی درخواست دهید. البته الزامات و رویه‌های درخواست در هر دولت ایالتی متفاوت و مختص به خود است.

راهنمای جامع زندگی در استرالیا به همراه اطلاعات سال ۲۰۱۹

هزینه مهاجرت به استرالیا و قالب‌های زمانی

هزینه‌های درخواست دولتی حدود ۸۰۰ دلار استرالیا است. به طور کلی بین ۱ تا ۴ هفته زمان می‌برد که شما پاسخی مبنی بر پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست‌تان برای شرکت در انتخابات دولتی دریافت کنید.

قدم پنجم: درخواست ویزا

مرحله پنجم درخواست شما، برای ویزا است. درخواست ویزا به صورت پی در پی انجام می‌شود و باید نسخه‌های تایید شده از اسناد حرفه‌ای و کار شما، گواهی‌نامه‌ها و سایر اسناد، رسمی باشد.

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه درخواست ویزا طبق تصمیم دولت استرالیا در حال حاضر به شرح زیر است:

 • متقاضی ویزای اولیه: ۳۷۵۵.۰۰ دلار استرالیا
 • هر متقاضی اضافی بیش از ۱۸ سال (اگر قابل پذیرش باشد): ۱۸۷۵.۰۰ دلار استرالیا
 • هر متقاضی زیر ۱۸ سال (در صورت لزوم): ۹۴۰.۰۰ دلار استرالیا

و البته هزینۀ اضافی به اندازه ۴۸۹۰ دلار برای هر متقاضی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارد و به زبان انگلیسی تسلط ندارد  پرداخت می‌شود. این فرد باید پس از رسیدن به استرالیا، به اندازه ۵۰۰  ساعت در کلاس‌های آزاد انگلیسی شرکت کند

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

گام ۶ : تست‌های پزشکی و گواهی پلیس

برای ورود به کشور استرالیا، شما و وابستگان همراه شما، باید مورد قبول نیازمندی‌های سلامتی و شخصیتی سختگیرانه‌ای باشند.

بعد از آن که شما درخواست ویزای خود را صادر کردید، شما باید تست‌ها و آزمایش‌های پزشکی را توسط دکتر محلی، که مورد تایید سفارت استرالیا می‌باشد، انجام دهید. تمامی اعضای خانواده، حتی در برخی موارد بعضی از اعضای خانواده که تصمیمی برای مهاجرت ندارند هم، باید این آزمایشات را انجام دهند.

در کنار تست‌های پزشکی، اداره مهاجرت از شما یک گواهی پلیس را درخواست خواهد کرد، که این گواهی پلیس را باید از اداره پلیس کشوری که ۱۲ ماه آخر را در آن جا زندگی کرده اید، بگیرید. این گواهی از طریق اداره پلیس محلی در آن کشور قابل دریافت است.

هزینه ها

هزینه تست‌های پزشکی در حدود ۲۷۵ دلار استرالیا به ازای هر فرد می‌باشد، که این مبلغ مستقیماً به دکتر و رادیوگرافی محلی پرداخت می‌شود.

هزینه صدور گواهی پلیس به اداره پلیس هر کشور بستگی دارد. در بسیاری از کشور‌ها هزینه‌ای برای صدور آن از شخص تقاضا کننده، دریافت نمی‌شود.

2 پاسخ به “هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است و شامل چه مواردی می‌شود؟”

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید