ویزای دانش آموزی استرالیا چیست؟ و شرایط و مدارک اخذ آن چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارید، شما نیازمند گرفتن ویزای دانش آموزی استرالیا هستید. امروزه مهاجرت تحصیلی به استرالیا در بین دانش آموزان ایرانی طرفداران زیادی دارد و سالانه داوطلبان بسیاری برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. این متن شما را با شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا آشنا می‌کند.

 

ویزای دانش آموزی استرالیا

ویزای دانش آموزی استرالیا

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا

برای اینکه بتوانید ویزای دانش آموزی استرالیا را بگیرید، بایستی ثابت کنید که دارای شرایط لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا هستید. شرایط اخذ ویزای دانش آموزی عبارت هستند از:

– تمکن مالی متقاضی برای کلیه هزینه‌های زندگی و تحصیلی در حساب بانکی

– تسلط و مهارت کافی به زبان انگلیسی

– داشتن معیارهای سلامتی وشخصیتی

– GTE یا داشتن (genuine temporary entrant)

 

همچنین شما باید فرم تقاضا برای ویزای دانش آموزی را پر کنید و مبلغی را برای این فرم بپردازید. علاوه بر این، احتمال دارد که از شما خواسته شود تا در مصاحبه نیز شرکت کنید. تمام مواردی که باید به آنها توجه داشته باشید، به این شرح هستند:

GTE  چیست؟

GTE در نوامبر ۲۰۱۱ مطرح شده است. مدرکی است که اثبات می‌کند که شما فقط به صورت موقت و با هدف و نیت تحصیل وارد کشور استرالیا خواهید شد و بعد از اتمام تحصیل خود به کشور خود باز خواهید گشت و برای بازگشت به کشورتان نیز دلایل کافی دارید. GTE شامل افراد همراه دانشجو مانند همسر یا فرزند دانشجو هم می‌شود.

چه پارامترهایی در GTE مد نظر گرفته می‌شود:

– اوضاع و شرایط در کشور اصلی

– شرایط بالقوه برای شما در استرالیا

– ارزش رشته‌ی انتخابی شما در آینده

 سابقه‌ی مهاجرتی شما

برای اینکه تعیین شود که آیا شرایط شما با GTE تطابق دارد یا خیر٬ ممکن است از شما خواسته شود که مصاحبه‌ای با کنسولگری استرالیا داشته باشید. با این حال برخی از متقاضیان تنها فرم تقاضا برای ویزا را پر می‌کنند و از آنها دعوت به مصاحبه انجام نمی‌پذیرد.

تکمیل فرم ویزای دانش آموزی استرالیا

دانش‌آموزان بین‌المللی باید برای دریافت ویزای دانش‌ آموزی استرالیا ( Subclass 500 ) درخواست دهند، که می‌توانند به صورت آنلاین اقدام کنند. قبل از اقدام به تقاضا برای ویزا، شما نیاز به گرفتن تاییدیه‌ی ثبت‌نام ( COE ) یا توصیه نامه‌ای که ثبت‌نام شما را تایید و تصدیق می‌کند، هستید. تاییده‌ی ثبت‌نام به صورت کد آنلاین است که شما باید آن را در قسمت مناسب تقاضانامه‌ی ویزا وارد کنید. امکان تغییر رشته برای دانشجویان نیز وجود دارد، اما در صورت تغییر رشته باید برای ویزای جدید درخواست کنید.

ساب کلاس ۵۰۰ چیست؟

ساب کلاس ۵۰۰ ( Subclass 500 ) به عنوان یک ویزای دانشجویی است که فقط برای افرادی است که در یک دوره تحصیلی معتبر استرالیا ثبت‌نام کرده‌اند و قصد ورود به استرالیا برای شرکت در آن را دارند.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

هنگامی که اقدام به تکمیل فرم تقاضانامه ویزا می‌کنید، باید تمام مدارکی را که برای اخذ ویزای دانش آموزی لازم است، به صورت کامل و صحیح آماده کرده باشید. مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا عبارت هستند از:

 

 

تمکن مالی

تمکن مالی

 

شرایط مالی: برای اخذ ویزای دانشجویی نیاز به مدرکی دارید که نشان دهد شما سرمایه‌ی کافی برای تامین هزینه‌های مسافرت و زندگی را دارید. از ماه فوریه سال ۲۰۱۸ مبلغی که برای تامین هزینه‌های زندگی به غیر از شهریه و سفر، ۲۰,۲۹۰ دلار استرالیا برای یک سال در نظر گرفته شده است. اگر همراه دارید، مانند همسر یا فرزند، باید مدرکی را ارائه دهید که نشان دهد شما توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی آنها را نیز دارید یا باید مدرکی را ارائه دهید که نشان دهد همسر یا والدین شما از شما حمایت خواهند کرد و به این منظور درآمد آنها حداقل ۶۰,۰۰۰ دلار استرالیا در سال است.

تسلط به زبان انگلیسی: اگر شما اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید یا حداقل تجربه‌ی ۵ سال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان را نداشته‌اید، پس نیاز دارید ثابت کنید که می‌توانید در حد قابل قبولی به زبان انگلیسی صحبت کنید. در این شرایط آزمون‌های مورد قبول شامل IELTS ،TOEFL iBT، PTE و CAE هستند. امتیازی که برای قبولی در این آزمون‌ها نیاز دارید بستگی به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما دارد. در صورت تمایل می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید و نمره مورد نیاز رشته‌ خودتان را بدانید.

شرایط سلامت: از برخی دانشجویان و دانش آموزان ممکن است خواسته شود که یک سری آزمایشات پزشکی و رادیولوژی را انجام دهند که نشان دهد در سلامت کامل هستند. اگر چنین چیزی خواسته شد، شما باید قرار ملاقات با دکتری که تحت تایید سازمان مهاجرت استرالیا است، داشته باشید. به غیر از دانش آموزان بلژیکی و نروژی، دیگر دانش آموزان موظف هستند که بیمه‌ی سلامت تهیه کنند. هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت بستگی با توجه به شرایط متقاضی و مدت اعتبار آن متغیر است.

الزامات شخصیت: شرایط ویزای دانشجویی استرالیا مهاجران را ملزم به داشتن شخصیت مورد قبول کرده است. مواردی که داشتن هر کدام از آنها قبولی در آزمون شخصیت را رد می‌کند، عبارت هستند از:

– داشتن سابقه‌ی کیفری قابل‌ توجه، مجرم فراری بودن از بازداشتگاه‌های اداره‌ی مهاجرت، یا محکومیت برای قانون‌ شکنی‌ (در سپری کردن بازداشت مهاجرت یا فرار از بازداشتگاه).

– عضو گروه یا سازمانی بوده باشید یا با سازمانی ارتباط داشته باشید که وزارت مهاجرت به مشارکت آنها در رفتار مجرمانه مظنون باشد.

– وزارت مهاجرت به دلایلی مشکوک شود که شما در قاچاق انسان، نژاد ستیزی، جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت، جرایم مربوط به شکنجه یا برده‌ داری، یا جرائمی که از لحاظ بین‌المللی حائز اهمیت هستند مشارکت داشته یا دارید.

– به یک یا چند مورد از جرائم جنسی مربوط به کودکان محکوم شده باشید.

 – توسط سازمان اطلاعات امنیت استرالیا در معرض ارزیابی امنیتی نامطلوب قرار گرفته باشید.

– تحت هشدار اینترپل قرار گرفته باشید.

حتی اگر به‌ خاطر این جرائم محکوم نشده باشید، در صورتی که رفتار عمومی یا مجرمانه‌ی پیشین یا کنونی شما نشان دهد که شما از شخصیت سالمی برخوردار نیستید در این آزمون قبول نخواهید شد. زیرا ممکن است که شما در طول مدت زمانی که در استرالیا می‌مانید، ممکن است خطر آفرین باشید. برای مثال ممکن است در آینده احتمال مشارکت در رفتار مجرمانه، آزار و اذیت افراد دیگر و ایجاد اختلاف در بخشی از جامعه‌ی استرالیا را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانش آموزی استرالیا

 

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

سایت وزارت فهرست مدارک مورد نیاز برای متقاضیان را فراهم کرده است. مدارک مورد نیاز به این شرح هستند:

– تکمیل فرم تقاضانامه ویزای دانش آموزی استرالیا

– پرداخت هزینه‌ی ویزا به مبلغ ۶۲۰ دلار استرالیا، معادل ۴۲۰ دلار امریکا

– کپی پاسپورت

– تاییدیه‌ی ثبت نام یا توصیه نامه

– تمکن مالی متقاضی

– گواهی و بیمه سلامت

– نتایج آزمون زبان انگلیسی

– سابقه‌ی کیفری

– ۴ قطعه عکس گذرنامه

بعد از اینکه تمامی این موارد را جمع آوری و اسکن نمودید، باید حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید و به صورت آنلاین اپلای کنید. فرایند ارزیابی درخواست شما ۴ هفته به طول می‌انجامد.

استفاده از ویزا

 

 

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان می‌توانند ۹۰ روز قبل از شروع ترم تحصیلی وارد استرالیا شوند و سپس در عرض ۷ روز باید محل اقامت و آدرس خود را به امور مربوطه اطلاع دهند. همچنین اگر آدرس متقاضی تغییر کند باید در عرض ۷ روز آدرس جدید اطلاع داده شود. با استفاده از این ویزا می‌توانید به مدت ۴۰ ساعت در ۲ هفته در طول ترم و در روزهای تعطیل به طور تمام وقت مشغول به کار شوید. این ویزا اتوماتیک‌وار دارای اجازه‌ی کار است. اگر چه اجازه ندارید تا شروع درس مشغول به کار شوید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید برای امرار معاش فقط متکی فقط به این کار پاره وقت باشید.

اگر در مقطع فوق لیسانس یا دکتری در دانشگاه‌های استرالیا مشغول به تحصیل و تحقیق هستید٬ محدودیتی ندارید. به یاد داشته باشید کاری که به عنوان بخشی از درس است، جزء محدودیت‌ها نیست. همچنین انجام کار داوطلبانه که دستمزدی برای آن پرداخت نمی‌شود و برای منفعت اجتماع و جامعه انجام می‌شود، جزء ۴۰ ساعت کار محسوب نمی‌شود. کسانی که دارای این ویزا هستند باید یکسری موارد را رعایت کنند. برای مثال باید در کلاس‌ها به طور منظم شرکت کنند و پیشرفت خوبی در زمینه‌های درسی داشته باشند و همچنین بیمه‌ی سلامت خود را تمدید کنند.

منبع: topuniversities

8 پاسخ به “ویزای دانش آموزی استرالیا چیست؟ و شرایط و مدارک اخذ آن چیست؟”

 1. BrianStaib گفت:

  Wow, such a beneficial web site.

 2. حمید گفت:

  من فقط در رابطه با ویزای دانش آموزی میخواستم بدونم.اما شما ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی را با هم قاطی توضیح دادید.به همین خاطر من نتونستم جواب سوالاتمو بگیرم

 3. کوروش گفت:

  ما یکی از دوستانمون استرالیا زندگی میکنه و فرزند زیر ۱۸ سال ام رو میخوام بفرستم پیش اونا بدون اینکه خودمون بریم فرزندم ۱۶ ساله هستش
  آیا امکانش هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   به چه عنوانی می‌خواهید مهاجرت کنه؟ باید پذیرش دانشگاه یا مدرسه بگیرند و استان انتخابی شما می‌تواند در ارائه تمکن مالی تاثیرگذار باشد.

 4. رضوان اله گفت:

  با سلام و احترام
  در ویزای تحصیلی استرالیا آیا مادر به عنوان گاردین و پدر به عنوان توریست میتوانند کار کنند؟ شرایط آن به چه صورت است؟
  با تشکر

 5. سلام.وقت بخیر .
  در مورد تمکن مالی برای ویزای دانش اموزی در کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید