ویزای دوره زبان استرالیا چیست؟ شرایط اخذ، هزینه و مزایای این ویزا

ویزای دوره زبان استرالیا برای آن دسته از دانش آموزانی صادر می‌شود که قصد یادگیری زبان انگلیسی در خاک کشور استرالیا را دارند. یادگیری زبان انگلیسی در کشور استرالیا می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. برخی از افراد به قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های کشور استرالیا و برخی دیگر برای ادامه به کار و زندگی در این کشور اقدام به یادگیری زبان انگلیسی و اخذ ویزای دوره زبان استرالیا می‌کنند. همان طور که می‌دانید کشور استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و زبان رسمی دانشگاه‌ها و دفاتر اداری و شرکت‌های آن، زبان انگلیسی به شمار می‌آید. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا یا اشتغال به کار در این کشور را دارید، لازم است که تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. کشور استرالیا مراکزی را برای آموزش زبان انگلیسی به افراد خارجی در نظر گرفته است و داوطلبان می‌توانند با اخذ ویزای دوره‌ی زبان استرالیا از آموزش در این دوره‌ها بهره‌مند شوند و نسبت به یادگیری زبان انگلیسی اقدام کنند. علاوه بر موسسات و آموزشگاه‌ها، برخی از دانشگاه‌های استرالیا نیز دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌کنند. باید گفت که مدرک اعطاء شده از مراکز مورد تایید دولت استرالیا برای آموزش زبان انگلیسی مراکز معتبری هستند. بنابراین داوطلبان باید دقت کنند که مرکزی را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب نمایند که دارای اعتبار باشد. اگر قصد اخذ ویزای دوره زبان استرالیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت دنبال کنید. چرا که در این متن به شرایط اخذ ویزای دوره زبان استرالیا و نکات مهم در مورد آن اشاره خواهیم کرد.

 

ویزای دوره زبان استرالیا

ویزای دوره زبان استرالیا چیست؟

ویزای دوره زبان استرالیا که با عبارت (English Language Intensive Course for Overseas Students) ELICFOS شناخته می‌شود، که همان ویزای دانش آموزی سابکلاس ۵۷۰ است. این ویزا به دانش آموزان خارجی و بین‌المللی این اجازه را می‌دهد که به منظور یادگیری زبان انگلیسی به کشور استرالیا مهاجرت کنند و با شرکت در دوره‌های زبان در خاک این کشور به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. با استفاده از این ویزا داوطلبان می‌توانند در دوره‌های معتبر و مراکز شناخته شده به تحصیل زبان انگلیسی بپردازند. باید به این نکته اشاره کرد که ویزای دوره زبان استرالیا یا ویزای ELICOS تنها برای یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در دوره‌های زبان به متقاضیان خارجی صادر می‌شود. دولت استرالیا تحت برنامه‌ی دانش آموزی بین‌المللی یا همان برنامه‌ی OSP این امکان را برای افرادی که شهروند استرالیا نیستند فراهم می‌کند تا به ‌عنوان ساکنین موقت در استرالیا به تحصیل زبان انگلیسی بپردازند. به منظور اخذ این ویزا دانشجویان باید با هدف یادگیری زبان انگلیسی در یکی از مدارس یا مراکز مورد تایید برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی ELICOS ثبت نام کنند.

 

ویزای دوره زبان استرالیا

نحوه ثبت‌نام داوطلبان غیراسترالیایی

داوطلبان غیر استرالیایی می‌توانند در صورت تمایل اقدام به شرکت در یک دوره‌ی آموزش زبان به صورت کامل، یا تنها بخشی از دوره بکنند. اما باید به این مورد توجه کنید که تحصیل در دوره زبان برای زبان آموزان خارجی باید به صورت تمام وقت باشد. ثبت نام در دوره زبان استرالیا و صدور ویزای دوره زبان استرالیا برای داوطلبان خارجی، توسط دولت این کشور انجام می‌شود و دولت استرالیا برای دانش آموزان خارجی که قصد تحصیل در دوره‌های پاره وقت را دارند، ویزای دانش آموزی صادر نمی‌کند. باید به این نکته توجه کنید که ویزای دانش آموزی استرالیا اجازه کار با محدودیت ساعتی را برای دانشجویان خارجی فراهم می‌کند. در صورت اخذ ویزای دانش آموزی، دانش آموزان یا دانشجویان خارجی می‌توانند با محدودیت ساعتی ۲۰ ساعت در هفته به اشتغال در کار پاره وقت بپردازند. باید اضافه کرد که در طول تعطیلات میان ترمی و تعطیلات رسمی دانشجویان می‌توانند بدون محدودیت ساعتی کار کنند و بخشی از مخارج خود را به این طریق تامین نمایند. ویزای دوره زبان استرالیا نیز مانند ویزای دانشجویی شامل این قوانین می‌شود و دانش آموزان می‌توانند به صورت پاره وقت در طول شرکت در دوره‌های زبان در استرالیا کار کنند.

 

ثبت نام در ویزای دوره زبان استرالیا

 

 

به طور کلی ویزای دانش آموزی استرالیا به ۳ دسته از داوطلبان صادر می‌شود.

دسته‌ی اول: افرادی هستند که قصد شرکت در دوره‌های آمادگی و آموزش زبان انگلیسی در کشور استرالیا را دارند.

دسته‌ی دوم: افرادی هستند که در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت می‌کنند. این دوره‌ها شامل دوره‌های بیزینس و تجارت، بازاریابی، گردشگری، دوره‌های ورزشی و تربیت بدنی، دوره‌های مهمانداری و … است.

دسته‌ی سوم: داوطلبانی هستند که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا را به صورت آکادمیک در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند.

ممکن است برخی از داوطلبان تسلط و آمادگی کافی به زبان انگلیسی برای ورود به دوره‌های تحصیلی دانشگاهی را نداشته باشند. در این صورت دانشگاه‌های استرالیا به دانشجویان خارجی خود این فرصت را می‌دهند که قبل از شروع دوره‌ی تحصیلی دانشگاهی خود، نسبت به شرکت در دوره‌های زبان اقدام کرده و تسلط کافی به زبان انگلیسی را کسب نمایند. باید بدانید که یکی از شرایط اصلی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و ادامه تحصیل در آنها، داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی است. چرا که برنامه‌های تحصیلی و واحدهای درسی در دانشگاه‌های استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان باید قدرت تجزیه و تحلیل مطالب درسی پیچیده را به زبان انگلیسی داشته باشند و بتوانند به راحتی با دیگر دانشجویان و اساتید خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند. همچنین دانشجویان باید این توانایی را داشته باشند که نظریات خود را بیان به صورت کتبی و شفاهی بیان نمایند.

شرکت در کلاس‌های مختلف زبان انگلیسی با ویزای دوره زبان استرالیا

در صورتی که ویزای دوره زبان استرالیا و اجازه‌ی شرکت در کلاس‌های آمادگی و آموزش زبان انگلیسی در این کشور را دارید، باید بدانید که دوره‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی در استرالیا وجود دارند. داوطلبان می‌توانند در یکی از چندین نوع دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند. همان طور که می‌دانید امروزه آشنایی با زبان انگلیسی، علاوه بر پیش بردن اهدافی مانند تحصیل و کار در استرالیا یا دیگر کشورها، برای افراد غیر انگلیسی زبان یکی از نیازهای اصلی و اساسی به شمار می‌آید. کشور استرالیا با برگزاری دوره‌های پیشرفته‌ی آموزش زبان انگلیسی، این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا بتوانند در کمترین زمان تسلط خود به زبان انگلیسی را تا حد بالایی تقویت کنند. علاوه بر این، حضور در یک کشور انگلیسی زبان در کنار آموزش آکادمیک زبان انگلیسی و حضور در کلاس، می‌تواند سرعت یادگیری شما را چند برابر کند. در صورت تحصیل در کشور استرالیا علاوه بر برقراری ارتباط با همکلاسی‌ها و اساتید خود لازم است که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا بتوانید کارهای روزمره‌ی خود را انجام دهید و با افراد جدید آشنا شوید.

 

دوره‌ زبان انگلیسی دانش آموزان خارجی در استرالیا

 

همان طور که گفته شد دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در استرالیا با عنوان دوره‌های ELICOS شناخته می‌شوند. عبارت ELICOS مخفف عبارت انگلیسی English Language intensive courses for Overseas Students به معنی “دوره‌های متمرکز زبان انگلیسی برای دانش آموزان خارجی” است. دوره های متمرکز زبان انگلیسی برای دانش آموزان خارجی معمولاً شامل بین ۲۰ الی ۲۵ ساعت کلاس آمادگی و آموزش زبان انگلیسی در هفته هستند. در ادامه‌ی مطلب شما را با انواع دوره‌های زبان انگلیسی که می‌توانید در کشور استرالیا در آنها شرکت نمایید، و پرطرفدارترین کلاس‌های آموزش زبان آشنا خواهیم کرد.

دوره‌های زبان انگلیسی عمومی

دوره‌های زبان انگلیسی عمومی پرطرفدارترین دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در کشور استرالیا هستند. این دوره‌ها از سطوح مقدماتی تا سطوح پیشرفته تشکیل شده‌اند. در ابتدای ورود به این دوره‌ها برای ارزیابی سطح داوطلبان اقدام به گرفتن آزمون تعیین سطح از آنها می‌شود تا مشخص شود که داوطلب باید از کدام سطح شروع به آموزش کند. شرکت در آزمون تعیین سطح موجب می‌شود که داوطلبان در کلاس مناسب تحصیل کنند و افراد حاضر در یک کلاس تقریباً به یک میزان دارای تسلط به زبان انگلیسی باشند تا برنامه‌های آموزشی مناسب برای آنها در نظر گرفته شود. متد تدریس زبان انگلیسی در این کلاس‌ها به گونه‌ای است که شرکت ‌کنندگان را برای ایجاد ارتباط با دیگران به زبان انگلیسی آماده می‌کند. بیشتر مدرسان زبان انگلیسی در این دوره‌ها مدرسان بومی هستند که زبان انگلیسی زبان اول یا زبان مادری آنها محسوب می‌شود. در این کلاس‌ها به آموزش گرامر زبان انگلیسی، لغت و عبارت‌ها و جمله‌های به کار رفته در زندگی روزمره پرداخته می‌شود. داوطلبان آموخته‌های خود را با دیگر همکلاسی های خود تمرین می‌کنند تا بتوانند به خوبی آنها را در خارج از کلاس نیز به کار ببرند. در این کلاس‌ها علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی، زبان آموزان با فرهنگ مردم انگلیسی زبان نیز آشنا می‌شوند. آشنایی با فرهنگ یک زبان موجب می‌شود که افراد بتوانند روابط خوب و دوستانه‌ای با مردم ملل دیگر برقرار کند و اطلاعات بسیاری در مورد اصل و ریشه‌ی یک جامعه را دریابند.

 

تحصیل زبان انگلیسی در استرالیا

 

رفته رفته با شرکت در این دوره‌ها متوجه خواهید شد که تسلط شما به زبان انگلیسی افزایش پیدا کرده است و اجازه‌ی ورود به کلاس‌های سطوح بالاتر را پیدا خواهید کرد. در پایان هر ترم یک آزمون برگزار می‌شود و زبان آموزان در صورت قبولی در آزمون می‌توانند به کلاس سطح بالاتر بروند. در صورتی که داوطلبان آمادگی کافی برای ورود به سطح بالاتر را نداشته باشند با توجه به مشاوره و راهنمایی مدرسان خود باید نسبت به تقویت قسمتی که در آن مشکل دارند، اقدام نمایند. برای مثال ممکن است برخی زبان آموزان تسلط کافی به یکی از مهارت‌های چهارگانه که شامل مهارت‌های شنیداری، نوشتاری، خواندن و درک مطلب و مکالمه است را نداشته باشند. در این صورت قبل از ورود به سطح بالاتر، زبان آموزان باید در زمینه‌ای که ضعف بیشتری دارند تلاش بیشتری بکنید و بتوانند نمره مورد نظر را کسب کنند.

باید به این نکته توجه کنید که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت از یکدیگر باشد. برخی از افراد نسبت به دیگران استعداد بیشتر یا کمتری برای یادگیری زبان‌های خارجی از خود نشان می‌دهند. با این حال میانگین مدت زمان معمول برای یادگیری زبان انگلیسی در دوره‌های عمومی به شرح زیر است:

در سطح مقدماتی: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری سطح مقدماتی بین ۸ الی ۱۰ هفته است.

در سطح پایه: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری در سطح پایه بین ۶ الی ۸ هفته است.

در سطح پیش متوسط: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری در سطح پیش متوسط بین ۱۰ الی ۱۲ هفته است.

در سطح متوسط: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری در سطح متوسط بین ۱۰ تا ۱۲ هفته است.

در سطح متوسط پیشرفته: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری در سطح متوسط پیشرفته بین ۱۰ تا ۱۲ هفته است. (باید به این نکته توجه کنید که سطح متوسط پیشرفته، حداقل سطح لازم برای ورود به دوره‌های VET و TAFE است. دوره‌ی VET شامل کلاس‌های آموزش فنی و حرفه‌ای می‌شود که در آنها آموزش‌های عملی و تجربی به هنرجویان داده می‌شود و آنها را برای ورود به بازار کار تجربی آماده می‌کند. دوره‌های TAFE نیز بر آموزش عملی و حرفه‌ای تمرکز دارند و برنامه‌های آموزشی خود را به صورت کاربردی و عملی ارائه می‌دهند.

در سطح پیشرفته: میانگین مدت زمان لازم برای یادگیری در سطح پیشرفته بین ۸ تا ۱۰هفته است.

 

ثبت نام دوره زبان انگلیسی در استرالیا

ثبت نام دوره زبان انگلیسی در استرالیا

زبان آموزان باید در طول دوره‌ی یادگیری حداقل در ۸۰ درصد از کلاس‌ها حضور پیدا کنند. پس از اتمام دوره‌ی عمومی، موسسه‌ی مورد نظر اقدام به اعطای مدرک می‌کند که این مدرک نشان دهنده‌ی میزان تسلط شما به زبان انگلیسی در سطح ذکر شده است. اما باید بگوییم که اگر به دنبال یک مدرک رسمی‌تر و معتبرتر هستید که بتوانید از آن به عنوان یک مدرک آکادمیک برای رزومه‌ی خود استفاده کنید، باید به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهید.

دوره‌های آمادگی برای شرکت در آزمون‌های رسمی زبان انگلیسی

همه‌ی ما از اهمیت داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی آگاه هستیم. برخی از ارگان‌ها اقدام به طراحی و برگزاری آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی کرده‌اند که مدرک ارائه شده توسط آنها دارای اعتبار جهانی است. بنابراین با شرکت و کسب امتیاز لازم در این آزمون‌ها می‌توانید وارد دانشگاه‌های معتبر و شرکت‌های بین المللی شوید. دوره‌های آمادگی برای شرکت در آزمون‌های زبان رسمی انگلیسی، آموزش‌های لازم را برای کسب امتیاز بالا و قبولی در این آزمون‌ها ارائه می‌دهند. در واقع قبولی در این آزمون‌ها کلید موفقیت شما برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان و پیشرفت در حوزه‌ی کاری است. در ادامه‌ی مطلب به معرفی این دوره‌ها خواهیم پرداخت.

دوره آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس IELTS

 

آزمون آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

 

ابتدا باید بگوییم که آزمون آیلتس به ۲ نوع آزمون طبقه بندی شده است. آزمون آیلتس در ۲ نوع آزمون آیلتس عمومی و آزمون آیلتس آکادمیک برگزار می‌شود. آزمون آیلتس عمومی میزان تسلط و مهارت داوطلبان برای ایجاد ارتباط و صحبت به زبان انگلیسی در زندگی روزمره و محل کار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در حالی که آزمون آیلتس آکادمیک به سنجش توانایی داوطلب در تسلط و رویارویی او با مطالب تخصصی در زمینه‌ی تحصیلی و فیلد تخصصی می‌پردازد. برای مثال اگر هدف شما از شرکت در این دوره کسب آمادگی لازم برای کار یا اخذ ویزای تعطیلات است، می‌توانید به گرفتن امتیاز ۴.۵ در آزمون آیلتس عمومی اکتفا کنید. اما اگر قصد ورود به دوره‌های دانشگاهی در استرالیا را دارید باید نمره‌ی مورد قبول دانشگاه را در آزمون آیلتس آکادمیک ثبت نمایید. سیستم نمره گذاری آزمون آیلتس عمومی و آزمون آیلتس از نمره‌های ۰ تا ۹ در هر بخش امتیاز بندی شده است. آزمون آیلتس دارای ۴ بخش است. این بخش‌ها عبارت هستند از بخش گفتاری، بخش شنیداری، بخش خواندن و درک مطلب و بخش نوشتاری که بالاترین امتیاز در هر کدام از بخش‌ها کسب نمره‌ی ۹ است. یکی از خوبی‌هایی که آزمون آیلتس دارد این است که می‌توانید از امتیاز کسب شده‌ی خود در هر بخش به صورت جداگانه اطلاع داشته باشید. در واقع امتیاز نهایی کسب شده در آزمون آیلتس میانگین نمره‌های کسب شده در هر بخش است. البته باید به این نکته توجه کنید که اعتبار این آزمون تنها ۲ سال است. بنابراین اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، در نظر بگیرید که تنها تا ۲ سال می‌توانید مدرک اعطاء شده را به موسسه‌ی مورد نظرتان ارسال نمایید. در صورت اتمام اعتبار آزمون می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید.

بیشتر بخوانید: مراحل گرفتن مدرک آیلتس: ۱۱ گام اساسی برای کسب نمره عالی در آزمون آیلتس

دوره‌ی آمادگی برای شرکت در آزمون تافل TOEFL

 

آزمون تافل برای مهاجرت به استرالیا

 

یکی دیگر از معتبرترین مدارک ارائه شده در زمینه‌ی تسلط به زبان انگلیسی در سطح جهانی، مدرک تافل است. باید بگویم که مدرک تافل در بیش از ۱۳۰ کشور جهان به رسمیت شناخته می‌شود و نزد دانشگاه‌ها و موسسات بین‌المللی بسیاری دارای اعتبار است. این آزمون مهارت‌های داوطلبان را در زمینه‌ی به کارگیری زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می‌دهد و سطح آنها را در مهارت‌های گفتاری، نوشتاری، شنیداری، و خواندن و درک مطلب را تعیین می‌کند. این آزمون به ۲ نوع برگزار می‌شود. آزمون تافل اینترنتی یا همان آزمون تافل iBT از طریق اینترنت و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در حالی که آزمون تافل کتبی یا آزمون PBT به صورت حضوری و در مراکزی که دسترسی به اینترنت ندارند، برگزار می‌شود. باید گفت که آزمون تافل گستردگی بسیاری دارد و این آزمون در بیش از ۱۶۵ کشور دنیا برگزار می‌گردد. علاوه بر این، باید به این نکته اشاره کرد که آزمون تافل بیش از ۵۰ بار در سال در مراکز و شعبه‌های مختلف برگزار می‌شود. بنابراین داوطلبان برای شرکت در این آزمون می‌توانند به راحتی در نزدیک‌ترین مرکز و مناسب‌ترین زمان مورد نظر خود اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:مهم‌ترین منابع آزمون تافل که برای موفقیت در آزمون تافل باید بخوانید.

تافل یا آیلتس: کدام آزمون برای من مناسب است؟

خیلی از افرادی که قصد دارند تا در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنند، نمی‌دانند که آزمون آیلتس یا تافل بربای آنها مناسب است. در حالت کلی آزمون آیلتس به صورت حضوری است ولی آزمون تافل به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود. آزمون آیلتس با لهجه بریتیش است و آزمون تافل با لهجه آمریکایی است. در صورتی که به این سوال که آزمون آیلتس یا تافل برای شما مناسب است، پیشنهاد می‌کنیم که این پست را مطالعه کنید، در این پست به صورت کامل به تفاوت‌های آزمون آیلتس و تافل اشاره شده است و شما می‌توانید به راحتی آزمون مناسب خود را انتخاب کنید.

 

دوره آمادگی برای شرکت در آزمون CAE یا آزمون ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج

 

دوره زبان CAE برای مهاجرت به استرالیا

 

 

این آزمون در چند سطح مختلف برگزار می‌شود. نکته‌ی قابل توجه این است که برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آکادمیک به قبولی در آزمون سطح B2 و در مواردی قبولی در آزمون سطح C1 که سطح پیشرفته به شمار می‌آید، نیاز خواهید داشت. سطح این آزمون به شرایط و قوانین تصویب شده‌ی موسسه یا دانشگاه مربوطه بستگی دارد. طرح کلی این آزمون بسیار شبیه به آزمون آیلتس است و اصول ارزیابی آن روی سنجش میزان تسلط داوطلب روی برقراری ارتباط گفتاری، مهارت نوشتاری، مهارت شنیداری و خواندن و درک مطلب متون زبان انگلیسی پایه گذاری شده است. برای قبولی نهایی باید امتیاز لازم در هر کدام از بخش‌های این آزمون را کسب کنید. در صورتی که داوطلب نمره‌ی کافی در یکی از بخش‌های این آزمون را کسب نکند، باید دوباره در آزمون شرکت کرده و به سوالات مربوط به هر ۴ مهارت پاسخ دهد. در صورت قبولی در این آزمون نمره‌ی نهایی اعلام می‌گردد، اما نمره‌ی کسب شده در هر مهارت گزارش نمی‌شود.

دوره آمادگی مدرک IV در TESOL

 

دوره TESOL برای مهاجرت به استرالیا

 

دوره آمادگی مدرک IV در TESOL برنامه‌های مربی‌گری و تدریس زبان انگلیسی برای افرادی که زبان انگلیسی زبان رسمی یا زبان مادری آنها نیست را ارائه می‌دهند. در این دوره آموزش‌های لازم در مورد مبحث‌های تئوری زبان انگلیسی و اطلاعات فرهنگی داده می‌شود. این دوره تقریبا ۸ الی ۱۲ هفته به طول می‌انجامد و شامل حداقل ۲۰ ساعت درسی در هر هفته است. کلاس‌ها معمولاً ۳ روز در هفته تشکیل می‌شوند و لازم است که داوطلبان به صورت حضوری در تمام کلاس‌ها شرکت کنند. در این دوره آموزش‌های عملی لازم برای تدریس در کلاس آموزش زبان انگلیسی داده می‌شود. افراد شرکت کننده در این دوره‌ها باید دانش و مهارت عملی کافی برای تدریس در کلاس درس را داشته باشند. برای مثال داوطلبان باید تسلط بالایی در مبحث گرامر زبان انگلیسی و کاربردهای صحیح آن، قدرت ارزیابی دانش آموزان، طراحی تدریس، معرفی و استفاده از منابع مناسب، قدرت کنترل کلاس، تسلط در بیان مفاهیم و … را داشته باشند.

دوره‌های خصوصی تدریس زبان انگلیسی

 

شرایط شرکت در دوره زبان در استرالیا

 

ممکن است برخی از داوطلبان مایل به شرکت در دوره‌های خصوصی یادگیری زبان انگلیسی باشند. باید گفت که دوره‌های خصوصی نقش مهمی در آماده سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون های آکادمیک دارند. برای مثال برخی از مدرسان تجربه‌ی بسیاری در تدریس برای آمادگی آزمون آیلتس دارند و کمک گرفتن از آنها می‌تواند شانس قبولی شما را در این گونه آزمون‌ها افزایش دهد. همچنین مدرس‌های خصوصی می‌توانند مهارت‌های لازم برای قبولی در آزمون‌های آکادمیک را به شما آموزش دهند و دانش زبان انگلیسی شما را تقویت کنند. یکی از خوبی‌های شرکت در دوره‌های خصوصی تدریس زبان انگلیسی این است که می‌توانید زمان کلاس خود را با توجه به صلاحیت خود تنظیم کنید. هزینه‌ی شرکت در کلاس‌های خصوصی گران‌تر از هزینه‌ی شرکت در دوره‌های عمومی است و شهریه‌ی این دوره‌ها با توجه به توانایی مدرس می‌تواند متغیر و توافقی باشد.

باید بدانید که دوره‌ها و آزمون‌های مختلفی برای آموزش و سنجش میزان تسلط داوطلبان به زبان انگلیسی وجود دارد. با این حال باید به این نکته‌ی مهم اشاره کرد که پرطرفدارترین دوره‌های زبان انگلیسی در استرالیا دوره‌های IELTS و CEA هستند و بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز آکادمیک مدارک مربوط به قبولی در این آزمون ها را می‌پذیرند. به همین دلیل دانشجویان خارجی نیز ترجیح می‌دهند که بیشتر در این دوره‌ها شرکت کنند.

کلاس‌های آکادمیک زبان انگلیسی

علاوه بر دوره‌های آموزشی که در بالا به آنها اشاره کردیم، می‌توانید در آن دسته از دوره‌های زبان انگلیسی که شما را برای تحصیل در یک رشته‌ی یا زمینه‌ی خاص آماده می‌کند، شرکت کنید. این دوره‌ها دانش آموزان را برای نوشتن مقاله و گزارش، بررسی و تجزیه تحلیل متون مربوط به موضوع رشته‌ی تحصیلی یا زمینه‌ی تخصصی و ارائه‌ی مطالب تخصصی در زمینه‌ی رشته خود آماده می‌کنند. برای شرکت در این دوره‌ها باید سطح زبان انگلیسی شما بین متوسط تا پیشرفته باشد تا توانایی درک مطالب بیان شده در این کلاس‌ها را داشته باشید.

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای کار و تجارت در استرالیا

 

دوره زبان انگلیسی برای تجارت و کار در استرالیا

همان گونه که از اسم این دوره‌ها پیدا است، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای کار و تجارت، دوره‌هایی هستند که آموزش‌های لازم برای ورود به بازار کار و دنیای تجارت را ارائه می‌دهند. در این دوره‌ها شما با کلمه‌ها و عبارت‌های مربوط به دنیای کار و تجارت جهانی آشنا می‌شوید. اگر هدف شما کسب موفقیت در زمینه‌ی کار و تجارت است و می‌خواهید اهداف کاری و حرفه‌ای خود را در سطح بین‌المللی گسترش دهید، می‌توانید از شرکت در این دوره‌ها بهره مند شوید.

همان طور که می‌بینید دوره‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی در استرالیا وجود دارند. داوطلبان باید ابتدا هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنند و سپس در دوره‌ی مناسب ثبت نام نمایند.

نحوه‌ی اخذ ویزای دوره زبان استرالیا

 

نحوه‌ی اخذ ویزای دوره زبان استرالیا

برای این که بتوانید به مدت بیش از ۳ ماه در کشور استرالیا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، باید نسبت به اخذ ویزای دانش آموزی اقدام کنید. به منظور اخذ ویزای دانش آموزی باید مراحل زیر را دنبال نمایید.

ثبت نام در دوره‌ی آموزشی: برای اخذ ویزای دوره زبان استرالیا ابتدا باید در یک دوره‌ی زبان انگلیسی که مورد تایید دولت استرالیا است، ثبت نام نمایید. دوره‌های معتبر زبان انگلیسی در استرالیا با عنوان CRICOS شناخته می‌شوند. داوطلبان باید با توجه به اهداف خود دوره‌ی زبان انگلیسی مناسب را انتخاب کرده و نسبت به ثبت نام در کلاس‌های مورد نظر اقدام نمایند. لازم به ذکر است که همراه با درخواست ویزا باید تاییدیه ثبت نام یا ( COE ) را ارسال نمایید.

COE یا Confirmation Of Enrolment مدرکی است که پس از ثبت‌نام قطعی در دانشگاه و پرداخت شهریه کامل ترم اول از طرف دانشگاه صادر می‌شود و ارائه آن در زمان ارسال درخواست ویزا ضروری است.

پرداخت هزینه: داوطلبان باید مبلغی معادل ۶۲۰ دلار استرالیا را به سازمان مهاجرت استرالیا برای صدور ویزای دانش آموزی واریز نمایند.

تهیه‌ی بیمه‌ی درمانی: کشور استرالیا دارای یک سیستم خاص درمانی برای دانشجویان خارجی ( OSHC ) است که آنها را تحت پوشش درمانی قرار می‌دهد. داوطلبان باید دارای بیمه‌ی درمانی و پزشکی باشند تا در حین تحصیل در استرالیا بتوانند خدمات درمانی را دریافت کنند. این بیمه‌ی درمانی تهیه‌ی داروها و بهره مندی از خدمات اورژانس را برای دانش ‌آموزان خارجی فراهم می‌کند. داوطلبان باید قبل از مهاجرت به استرالیا کارهای مربوط به دریافت بیمه‌ی درمانی خود را انجام دهند. تاریخ اعتبار بیمه‌ی درمانی دانش آموزی باید مدت زمان تحصیل دانش آموزان خارجی در استرالیا را پوشش دهد.

پوشش بیمه‌ای دانشجویان خارجی که به اختصار OSHC نامیده می‌شود، برای تمامی دانشجویان خارجی که در حال تحصیل در استرالیا هستند، الزامی می‌باشد. به عبارت ساده‌تر دولت استرالیا داشتن بیمه دانشجویی را یکی از شرایط مهم برای صدور رواید تحصیلی قلمداد می‌کنند. با توجه به اینکه سازمان پزشکی و درمان استرالیا دانشجویان خارجی را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند، از این دانشجویان خارجی باید قبل از ورود به خاک استرالیا بیمه خود را برای طول دوره تحصیل خود در استرالیا تهیه کنند.

تمکن مالی: علاوه بر این، داوطلبان باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانند. داوطلبان باید توانایی کافی داشته باشند تا بتوانند در طول دوره‌ی تحصیل، هزیینه‌های سفر و زندگی در استرالیا را فراهم کند. به این منظور لازم است که داوطلبان مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی را به فرم درخواست ویزا ضمیمه کرده و آنها را ارائه نمایند. در برخی موارد ممکن است این مدارک در طول فرایند درخواست صدور ویزای دانش ‌آموزی از شما خواسته شود. مدرکی که ارائه می‌دهید باید پشتوانه‌ی مالی شما برای پوشش مالی سفر به استرالیا و ۱۲ ماه زندگی در این کشور را نشان دهد. علاوه بر این، باید مدرکی را ارائه دهید که نشان دهد دارای درآمد سالانه‌ی مورد قبولی هستید. دانشجویان تبادلی ثانویه باید AASES را ارائه دهند. در صورتی که شما دانش آموز مورد حمایت وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع هستید،نیازی به ارائه‌ی این مدارک نخواهید داشت. در عوض باید نامه‌ی حمایتی خود را به عنوان مدرک تمکن مالی ارائه دهید.

 

 

آزمایشات پزشکی مهاجرت به استرالیا

 

ارائه‌ی آزمایشات پزشکی و گواهی سلامت: قبل از صدور ویزا داوطلبان باید آزمایشات پزشکی لازم را با توجه به سن و شرایط خود انجام دهند تا سلامت جسمی خود را به اثبات برسانند. تکمیل آزمایشات پزشکی مربوط به اثبات سلامت جسمی ممکن است چند هفته طول بکشد. بنابراین برای سرعت بخشیدن به پروسه‌ی دریافت ویزای خود می‌توانید این آزمایشات را چند هفته قبل از ارائه‌ی درخواست ویزای خود انجام دهید. شما باید این آزمایشات را در مراکز مورد تایید دولت و سفارت استرالیا انجام دهید. باید به این نکته توجه کنید که نظر پزشک گیرنده آزمایش هیچ تأثیری در تایید سلامت داوطلبان ندارد و تاییدیه‌ی گواهی‌های سلامت توسط ارگان‌های رسمی مربوطه انجام می‌شود. همچنین داوطلبان باید دارای سلامت روحی و روانی باشند. یکی دیگر از ملاک‌هایی که در صدور ویزای دانش آموزی مورد توجه قرار می‌گیرد شخصیت داوطلب است. افرادی که قصد ورود به خاک کشور استرالیا را دارند باید دارای شخصیت خوبی باشند و در این زمینه ارزیابی شوند. داوطلبان باید به سوالات مربوط به شخصیت در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا پاسخ دهند.

تحصیل تمام وقت: داوطلبان باید به عنوان دانش آموزان خارجی در استرالیا به صورت تمام وقت به تحصیل در این کشور بپردازند.

باید به این مطلب توجه کنید که پروسه‌ی صدور ویزای دانش آموزی ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد. با این حال دولت استرالیا تلاش می‌کند تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای صدور ویزای دانش آموزی را انجام دهد. معمولاً ویزای دانش آموزی استرالیا تا ۲۵ روز صادر می‌شود. برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا می‌توانید در داخل خاک استرالیا یا خارج از کشور استرالیا اقدام کنید.

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا

در این مورد باید گفت که مدت اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا به مدت زمان دوره‌ی تحصیلی داوطلبان بستگی دارد. در صورتی که دوره‌ی تحصیلی داوطلب بیش از ۳ ماه باشد و اتمام دوره‌ی تحصیلی مطابق با پایان دوره‌ی تحصیلی آکادمیک در استرالیا، یعنی از ماه نوامبر تا ماه دسامبر باشد، معمولاً ویزا تا پانزدهم ماه سال بعد اعتبار خواهد داشت. در صورتی که مدت زمان دوره‌ی تحصیلی بیش از ۱۰ ماه بوده و اتمام دوره‌ی تحصیلی بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر باشد، معمولاً ویزا تا ۲ ماه بعد از پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. برای آن دسته از دوره‌های تحصیلی که کمتر از ۱۰ ماه طول می‌کشند، معمولاً اعتبار ویزا تا ۱ ماه بعد از پایان دوره تحصیلی خواهد بود.

هزینه ویزای دوره زبان استرالیا و شرکت در دوره‌های آموزش زبان

در واقع هزینه‌ای که برای اخذ ویزای دوره‌ی زبان استرالیا خواهید پرداخت معادل با هزینه‌ی اخذ ویزای دانش آموزی (ویزای سابکلاس ۵۷۰) خواهد بود. این مبلغ معادل ۶۲۰ دلار استرالیا است. در صورتی که ویزای شما دارای شرایط دیگری باشد، باید هزینه‌های مربوط به آن را نیز بپردازید. برای مثال اگر ویزای شما همراه با ویزای اعضای خانواده است، باید هزینه‌ی مربوط به صدور ویزا برای اعضای خانواده‌ی خود را نیز بپردازید.

همان طور که قبلاً مطالعه کردید، دوره‌های متفاوتی برای آموزش زبان انگلیسی در استرالیا وجود دارند و داوطلبان باید با توجه به هدف خود در دوره‌ی مناسب شرکت کرده و به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. هزینه‌ی شرکت در دوره‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی در استرالیا با توجه به نوع دوره و سطح آن می‌تواند متفاوت باشد. با این حال به طور میانگین می‌توان گفت که هزینه‌ی شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی در استرالیا حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار استرالیا در هر هفته است. این مبلغ می‌تواند با توجه به سبک زندگی، و شهر محل تحصیل زبان آموز تا ۱۵۰ دلار استرالیا در هفته متغیر باشد. علاوه بر این، باید به این نکته توجه کنید که با تغییر شرایط اقتصادی هزینه‌های تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی می‌توانند تغییر پیدا کنند. همچنین هزینه‌ی تحصیل در موسسات و دانشگاه‌های که اقدام به ارائه‌ی دوره‌های زبان انگلیسی می‌کنند متفاوت است. باید به این نکته توجه کنید که علاوه بر پرداخت شهریه‌ی موسسه زبان، باید هزینه‌های مربوط به خرید لوازم تحریر و کتاب را نیز نظر بگیرید. یکی از مزیت‌های عالی اخذ ویزای دوره زبان استرالیا این است که با داشتن ویزای دانش آموزی می‌توانید به صورت پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. همچنین در روزهای تعطیل زبان آموزان می‌توانند به صورت تمام وقت و بدون محدودیت ساعتی کار کنند. به این ترتیب زبان آموزان می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا را تامین کنند.

عواملی که هزینه تحصیل زبان انگلیسی در استرالیا را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

 

همانطور که در بالا اشاره شد، هزینه‌ی تقریبی تحصیل در دوره زبان در استرالیا بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار استرالیا در هر هفته تخمین زده می‌شود. با این حال عوامل دیگری نیز وجود دارند که مخارج و هزینه‌های تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی در استرالیا را تحت تاثیر قرار می‌دهند. داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام و مهاجرت، به صورت دقیق هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا را مورد بررسی قرار دهند تا پس از مهاجرت با مشکل مواجه نشوند. در ادامه‌ی به چند عامل مهم که روی مخارج و هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی زبان آموزان در استرالیا تاثیر دارد، اشاره خواهیم کرد.

هزینه تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۱۹ ( هزینه زندگی و تحصیل )

طول دوره‌ی تحصیلی: مدت زمان تحصیل و مبلغ شهریه‌های ترمیک در موسسات مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. باید به این نکته دقت کنید که برخی از موسسات با قیمت کمتری، دوره‌های طولان‌تر آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خارجی را ارائه می‌دهند. بنابراین قبل از ثبت نام باید به صورت دقیق موسسات مختلف را بررسی کرده و اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل در هر کدام از آنها را به دقت مطالعه نمایید. انتخاب یک موسسه‌ی خوب می‌تواند شرایط تحصیل مقرون به صرفه را برای شما فراهم کند.

شهر محل تحصیل: ممکن است برخی از موسسات آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان خارجی، دارای شعبه‌های متعدد در شهرهای مختلف استرالیا باشند. نکته‌ی مهم این است که حتی هزینه‌ی تحصیل در شعبه‌های مختلف یک موسسه در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت با یکدیگر باشند. برای مثال آموزش زبان انگلیسی یک موسسه با استفاده از ویزای دوره زبان استرالیا در شهرهای سیدنی و پرث معمولاً گران‌تر از شهرهایی مانند گلدکست یا بریسبان است.

کیفیت آموزشی و تدریس زبان انگلیسی: کیفیت آموزشی و تدریس زبان انگلیسی به سطح علمی و توانایی مدرس و همچنین تعداد دانشجویان حاضر در هر کلاس بستگی دارد. بهتر است موسسه‌ای را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید که کیفیت آموزشی بالایی داشته باشد و درصد قبولی زبان آموزان شرکت کننده در آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی بالا باشد. همچنین قیمتی که موسسه بابت شهریه‌ی هر ترم آموزشی تعیین می‌کند، باید متناسب با کیفیت آموزشی ارائه داده شده باشد.

تعداد ساعت‌های کلاسی: ممکن است ساعت‌های کلاسی ارائه شده در آموزشگاه‌ها و موسسات مختلف، متفاوت از یکدیگر باشد. معمولاً بیشتر موسسات حداقل ۲۰ ساعت در هر هفته را برای برگزاری کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان خارج اختصاص می‌دهند. در استرالیا معمولاً هر چقدر که ساعت‌های کلاس‌های برگزار شده در هفته بیشتر باشد و دوره‌ها فشرده‌تر باشند، مبلغ شهریه نیز بیشتر خواهد بود. با این حال باید به هزینه‌های مربوط به زندگی در استرالیا نیز توجه کنید. معمولاً شرکت در دوره‌های کوتاه مدت و فشرده‌تر به علت صرفه جویی در هزینه‌های زندگی به نفع زبان آموزان خارجی، به خصوص زبان آموزان ایرانی خواهد بود.

هزینه‌های مربوط به تهیه‌ی بلیط پرواز به استرالیا: برخی از شرکت‌های هوایی نرخ پرواز بالایی دارند. بنابراین هنگام خرید بلیط پرواز به استرالیا سعی کنید پروازی را انتخاب کنید که قیمت مناسبی داشته باشد.

هزینه‌های مربوط به مسکن: به عنوان یک زبان آموز خارجی در کشور استرالیا می‌توانید به ۳ نوع شیوه‌ی اسکان خود را انتخاب کنید. هر کدام از شیوه‌های اسکان در استرالیا مزایا و قیمت‌های متفاوتی دارند.

۱- اجاره‌ی اتاق از منزل یک خانواده استرالیا: استرالیا کشور مهاجر پذیری است و دانشجویان بین‌المللی بسیاری در این کشور به ادامه تحصیل می‌پردازند. بنابراین مردم بومی استرالیا دارای این فرهنگ هستند که مهاجران و دانشجویان بین‌المللی را بپذیرند. برخی از خانواده‌های استرالیایی یکی از اتاق‌های خود را به دانشجویان یا دانش آموزان خارجی اجاره می‌دهند. شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تامین مسکن این روش را انتخاب کنید. این روش علاوه بر مقرون به صرفه بودن باعث می‌شود که با فرهنگ و آداب مردم استرالیا به خوبی آشنا شوید. هزینه‌ی تقریبی اجاره‌ی یک اتاق با خانواده استرالیایی در هر هفته حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار استرالیا است. باید به این نکته توجه کنید که این مبلغ یک عدد تقریبی است و هزینه‌ی اجاره با توجه به شرایط ساختمان، منطقه و شهر محل تحصیل شما متفاوت خواهد بود.

۲- اجاره آپارتمان به صورت چند نفره: با این روش هزینه‌ی اجاره و هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی بین شما و هم خانه‌تان تقسیم خواهد شد. میانگین هزینه‌ی این نوع اسکان نیز بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار استرالیا در هر هفته است. همان طور که گفته شد این هزینه با توجه به شرایط ساختمان، منطقه و شهر متغیر خواهد بود.

۳- اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی: برخی از خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های دانشجویی خدمات دانشجویی دیگری مانند سلف دانشجویی را ارائه می‌دهند و دانش‌آموزان می‌توانند با قیمت کمتری غذای مورد نیاز خود را تهیه کنند. یکی از مزیت‌های اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی بهره‌ مندی است این نوع امکانات است. همچنین در خوابگاه دانشجویی می‌توانید دوستان بسیاری از نقاط مختلف جهان پیدا کنید و دوران لذت بخشی را با دوستان خود سپری نمایید. هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار استرالیا در هر هفته تخمین زده می‌شود. به این نکته توجه کنید که در صورت اسکان در اقامت گاه دانشجویی هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی را پرداخت نخواهید کرد.

علاوه بر همه‌ی اینها باید هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، هزینه‌ی تهیه‌ی خوراک و خرید پوشاک، هزینه‌ی استفاده از تلفن و اتصال به اینترنت، و … را نیز در نظر بگیرید.

مزیت‌های اخذ ویزای دوره‌ی زبان استرالیا

 

تحصیل در استرالیا

 

با استفاده از ویزای دوره زبان استرالیا می‌توانید در یک دوره‌ی تمام وقت ثبت شده در CRICOS استرالیا تحصیل کنید. در صورتی که می‌خواهید به صورت متوالی به ادامه تحصیل بپردازید، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید. به این منظور، قبل از اینکه اعتبار ویزای شما به اتمام برسد، می‌توانید نسبت به درخواست تحصیل در دوره‌ی جدید و اخد دوباره‌ی ویزای اقدام کنید. باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که اگر بیشتر از ۲۸ روز از تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد، با دردسر مواجه خواهید شد و ممکن است دولت استرالیا اجازه‌ی ورود دوباره‌ی شما به خاک این کشور را تا ۳ سال ندهد. یکی دیگر از مزیت‌های مهم اخذ ویزای دوره زبان استرالیا این است که دولت استرالیا این امکان را برای زبان آموزان فراهم می‌کند که در طول تحصیل زبان انگلیسی بتوانند مانند دانشجویان از مزایای کار پاره وقت در این کشور بهره مند شوند.

استرالیا کشوری با استانداردهای بالای زندگی

همانطور که می‌دانید شهروندان استرالیایی کیفیت زندگی بالایی دارند. بنابراین اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور استرالیا را دارید، اخذ ویزای تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند تا پس از اتمام دوره‌ی تحصیلی یا آموزشی خود بتوانید شغل مناسبی با درآمد خوب را پیدا کنید و به زندگی در این کشور ادامه دهید. استرالیا کشور بسیار زیبا و پهناوری است و صدها گونه‌ی جانوری در طبیعت زیبای این کشور حیات دارند. علاوه بر این، استرالیا کشور پیشرفته‌ای به شمار می‌آید و شهروندان آن از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند. اخذ ویزای دوره زبان استرالیا می‌‌تواند شما را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر و شرکت‌های بین المملی و بازار کار آماده کرده و مسیر تحصیلی و شغلی شما را در آینده تحت تاثیر قرار دهد و موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد. در صورت موفقیت در اخذ ویزای دوره‌ زبان استرالیا باید به شما تبریک بگوییم. چرا که علاوه بر بهره مندی از کیفیت آموزشی بالای موسسات استرالیا دوره‌ی آموزشی بسیار هیجان انگیز و لذت بخشی را در این کشور سپری خواهید کرد.

در صورتی که شما یا هر یک از وابستگان‌تان تجربه‌ی اخذ ویزای دوره زبان استرالیا و شرکت در دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در این کشور را دارند، می‌‌توانید تجربیات و نظریات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: dingoos

26 پاسخ به “ویزای دوره زبان استرالیا چیست؟ شرایط اخذ، هزینه و مزایای این ویزا”

 1. علیاپور گفت:

  جهت اموزش زبان در استرالیا

 2. شادی گفت:

  آیا شرایط سنی و مدرک تحصیلی و سابقه ی کار در ایران برای دوره های زبان انگلیسی در استرالیا مهم هستند یا خیر؟

 3. نسرین گفت:

  سلام آیا با عروسی با فردی که ویزای دایمی استرالیا رو داره ویزای من تمدید میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تخصص ما در زمینه مهاجرت تحصیلی است ولی تا جایی که اطلاع داریم بلی می‌توانید بعد از مدتی ویزا دریافت کنید، هر چند توصیه می‌کنیم تا این سوال را با کارشناسان این حوزه در میان بگذارید.

 4. مه سیما گفت:

  ببخشید من ۳۵ سالم هست فوق لیسانس دارم و میخوام یه دوره زبان انگلیسی رو در استرالیا بخونم. البته خودم تهران اموزشگاه زبان میرم ولی میخوام تو محیط هم باشم. من می تونم راحت ویزا برای دوره های زبان بگیرم؟ برنامه ای برای دوره های کوتاه مدت یادگیری زبان انگلیسی برای خارجیا هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در حال حاضر متاسفانه دریافت ویزای استرالیا زمانبر است و برای دوره زبان با توجه به سن شما، شانس شما پایین است.

 5. حسین موسایی پور گفت:

  من ۳۱سال سن دارم و مدرک تحصیلی بنده دیپلم هست آیا میتونم واسه دوره زبان استرالیا اقدام کنم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای شما پذیرش گرفت ولی ریسک ویزا وجود دارد.
   در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.
   nextabroadedu@gmail.com

 6. Star گفت:

  سلام،من ۳۰ ساله هستم و فوق لیسانس معماری دارم با مهارت زبان انگلیسی پایین،آیا میتوانم برای دوره های زبان استرالیا اقدام کنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی امکانپذیر است ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که دوره‌های زبان همراه با هزینه است و البته ریست ریجکت ویزا هم وجود دارد.

 7. داود گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  تمام هزینه اعم از دوره زبان و هزینه زندگی واسه یک دوره زبان چقدر میشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   الان با توجه به شرایط کرونا، فعلاً ویزای دوره زبان ارائه نمی‌شود ولی هزینه دوره زبان به طور متوسط سالیانه ۲۰ هزار دلار خواهد بود.

 8. Soheila گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای شرکت در دوره زبان انگلیسی در کشور استرالیا پس از اتمام دوره یا حین دوره میتونیم دنبال کارفرما یا جاب آفر بگردیم؟
  آیا امکان پذیر هست؟
  یا نیاز هست حتما بعد از دوره زبان به تحصیل بپردازیم؟

 9. آرزو حيدري گفت:

  سلام وقت بخير
  ٢٨ سالمه و كارشناس ارشد تربيت بدني دارم
  با سطح زبان متوسط ميتونم در كورس هاي تربيت بدني و زبان انگليسي شركت كنم ؟

 10. آرزو حيدري گفت:

  سلام وقت بخير
  ٢٨ سالمه و كارشناس ارشد تربيت بدني دارم
  با سطح زبان متوسط ميتونم در دوره هاي تربيت بدني با پيش نياز زبان انگليسي شركت كنم ؟

 11. الهام گفت:

  سلام و وقت بخير
  من ٣١ سالم هست فوق ليسانس مديريت بازرگاني دارم ، و سابقه كار هم دارم و متهل به نظرتون من ميتونم براي دوره هاي زبان انگليسي استراليا شركت كنم ؟ و ايا اگر ممكنه همسرم هم ميتونن همراهم بيان ؟
  مضاف به اينكه مشكل مسكن هم اونجا نخواهيم داشت .

 12. فرهاد گفت:

  من پذیرش مشروط زبان برای مستر دارم سنم هم ۳۷ هست. شانس ویزا شدن چقدر هست؟ ارزش امتحان کردن داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شانس ویزا پایین است و ریسک زیاد دارد ولی بستگی به شرایط هزینه یا در نظر گرفتن سابقه ویزا می‌توانید اقدام کنید.

 13. سجاد سالاری گفت:

  سلام وقت بخیر
  جناب من ۲۱سالمه مدرک دیپلم دارم و در حد مبتدی زبان انگلیسی رو بلدم میخواستم بدونم که میشه برای دوره زبان انگلیسی در استرالیا اقدام بکنم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی شانس پذیرش و ویزا دارید. در صورتی که تمکن مالی مناسب و شرایط پرداخت شهریه را دارید، می‌توان برای شما اقدام کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در این پروسه راهنمایی کنند، می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.

 14. سحر گفت:

  سلام من ۳۳ سالمه و فوق لیسانس هستم مقاله ی ISI دارم و سطح زبانم متوسط هیت آیا میتونم برای دوره های زبان در استرالیا ثبت نام کنم ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توان برای دوره‌های زبان استرالیا ثبت‌نام کرد ولی شانس ویزا با توجه به سن و مدرک پایین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید