چگونه اپلای کنیم : نکات مهم در مورد نحوه‌ی اپلای به دانشگاه‌های مختلف جهان

چگونه اپلای کنیم ؟ این سوالی است که در مرحله‌ی اول بیشتر دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، از خود می‌پرسند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که می‌خواهید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنید، حتماً تاکنون این سوال را از خود پرسیده‌اید که چگونه اپلای کنیم و باید به شما بگویم که اولین قدمی که برای رسیدن به این هدف خود باید بردارید این است که به اندازه‌ی کافی اطلاعات لازم در این مورد را کسب نمایید. ممکن است در ابتدای راه سوال‌ها و تردیدهای بسیاری برای شما به وجود بیاید. اما نباید بترسید. هر چه زودتر اقدام به بررسی و کسب اطلاعات مورد نیاز در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور بکنید، زودتر به نتیجه خواهید رسید. شما باید تلاش خود را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر و ادامه تحصیل در آنها شروع کنید. باید بدانید که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، آلمان، سوئد و دانشگاه‌های آمریکایی و چینی به اندازه‌ای که شما فکر می‌کنید کار پیچیده و مشکلی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به برخی از جزئیات مهم توجه کنید و تمام مدارک مورد نیاز را هر چه زودتر به صورت کامل و صحیح آماده نمایید. در این مطلب شما را با نکات مهمی در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مختلف جهان آشنا خواهیم کرد. همچنین روش‌های اپلای از پرطرفدارترین کشورهایی که به عنوان مقصد تحصیلی برای ایرانیان شناخته می‌شوند را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر هدف شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر خارجی و ادامه تحصیل در آنها جدی است، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت دنبال کنید تا با روش‌ها و جزئیات اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها آشنا شوید.

 

چگونه اپلای کنیم

چگونه اپلای کنیم و برای گرفتن اخذ پذیرش از دانشگاه چه مراحلی را باید سپری کنیم؟

در ادامه‌ی مطلب شما را با چند نکته‌ی مهم که به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور باید به آنها توجه کنید، آشنا خواهیم کرد. با دنبال کردن این نکات و مطالب پاسخ‌های مربوط به سوال چگونه اپلای کنیم را خواهید یافت و مسیر گرفتن پذیرش تحصیلی برای شما روشن‌تر و هموارتر خواهد شد.

گزینه‌های خود را گسترده‌تر کنید.

اولین قدمی که به منظور اپلای از دانشگاه‌های خارجی باید انجام دهید، این است که ذهن خود را باز کنید و به گزینه‌های بیشتری فکر کنید. اگر شما در ذهن خود هدف مشخصی برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه خاص را دارید، باید ذهن خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دیگری نیز آماده کنید. همیشه عاقلانه‌ترین راه این بوده است که بیش از یک گزینه را به عنوان مقصد تحصیلی آینده در ذهن داشته باشید. بنابراین بهتر است که حداقل ۳ دانشگاه را مد نظر بگیرید و نسبت به اخذ پذیرش از آنها تلاش نمایید. حتی ممکن است دانشگاه‌هایی که انتخاب می‌کنید در شهرها یا کشورهای متفاوتی قرار داشته باشند.

 

چگونه اپلای کنیم

 

ممکن است نتیجه‌ای که پیش می‌آید نتیجه‌ای نباشد که تصور آن را داشتید. با این حال باید این جمله‌ی طلایی را در ذهن داشته باشید که گاهی اوقات نرسیدن به هدفی که در ذهن داشتید، خوش ‌شانسی مطلق برای شما است. بنابراین اگر چند بار نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود اقدام کرده و با شکست رو به رو شده‌اید، امید خود را از دست ندهید. سعی کنید به قضیه به صورت کلی نگاه کنید و اجازه ندهید که موانع باعث ایجاد حس ناامیدی در شما شوند.

واقع بین باشید و اطلاعات کافی را کسب نمایید.

یکی از نکات مهم در مورد اینکه چگونه اپلای کنیم این است که قبل از اینکه اقدام به ارسال درخواست اخذ پذیرش خود از یک دانشگاه بکنید، مدارک مورد نیاز آکادمیک برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه را به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید و احتمال قبول شدن خود در آن دانشگاه را بسنجید. اگر اطلاعات کافی در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در آن دانشگاه را ندارید، می‌توانید با دپارتمان دانشجویان خارجی دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار کرده و از مشاورین دانشگاه سوالات خود را بپرسید. مشاورهای دانشگاه بهترین کسانی هستند که می‌توانند اطلاعات درست و دقیق را در مورد شرایط ورود و ادامه تحصیل در آن دانشگاه به شما بدهند. علاوه بر این، اگر وارد وب‌سایت رسمی هر دانشگاه شوید، می‌توانید به طور معمول جزئیات هر برنامه‌ی تحصیلی را در صفحه اینترنتی دانشگاه مشاهده کنید. معمولاً دانشگاه‌ها اطلاعات مورد نیاز را به صورت دقیق در وب‌سایت رسمی خود در دسترس عموم قرار می‌دهند. هنگام مراجعه به وب‌سایت رسمی هر دانشگاه باید دقت کنید که اطلاعات وارد شده به روز باشند. برای مثال اگر شرایط بهره مندی از کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه را بررسی می‌کنید، دقت کنید که مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش بورسیه به پایان نرسیده باشد.

نحوه‌ی اپلای به دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید.

 

اپلای آنلاین

 

اینکه چگونه اپلای کنیم به شرایط و قوانین دانشگاهی که مد نظر داریم نیز بستگی دارد. معمولاً بیشتر دانشگاه‌ها این امکان را برای داوطلبان فراهم می‌کنند که بتوانند به صورت آنلاین فرم‌های اخذ پذیرش تحصیلی را پر کرده و همراه با مدارک مورد نیاز به صورت مستقیم در سایت دانشگاه آپلود کنند. همچنین امکان ارسال فرم درخواست اخذ پذیرش و مدارک مورد نیاز با استفاده از پست نیز وجود دارد. در برخی از کشورها این امکان وجود دارد که بتوانید از طریق یک پلتفرم آنلاین مخصوص که استفاده از آن بسیار ساده است، درخواست خود را به دانشگاه ارسال نمایید. باید اضافه کنیم که این پلتفرم آنلاین مخصوص، اجازه‌ی ارسال درخواست اخذ پذیرش به صورت همزمان به بیش از یک دانشگاه را برای متقاضیان فراهم می‌کند. برخی از این وب‌سایت‌ها دارای امکانات و خدمات دیگری نیز هستند. برای مثال اگر شما در مورد رشته و زمینه‌ی تحصیلی مورد علاقه‌تان اطمینان کافی ندارید، برخی از این وب‌سایت‌ها به شما کمک می‌کنند که رشته و مقطعی را انتخاب کنید که به نفع شما باشد و به ادامه تحصیل در آن بپردازید.

به جزئیات دقت کنید.

از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره اینکه چگونه اپلای کنیم و ویزای تحصیلی بگیریم، این است که باید هنگامی که شما به صورت همزمان درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به بیش از چند دانشگاه با استفاده از سیستم‌های آنلاین اینترنتی ارسال می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که مراحل را به صورت مرتب و صحیح سپری می‌کنید. ابتدا فهرستی را تهیه کنید که عنوان دانشگاه‌های مورد علاقه‌تان را به ترتیب اهمیت در آن وارد کرده‌اید. اگر هنگام ثبت درخواست خود توجه کافی به خرج ندهید و به جزئیات توجه نکنید، ممکن است شانس تحصیل در دانشگاه مورد علاقه‌تان را از دست بدهید. بنابراین هنگام ارسال درخواست اخذ پذیرش خود، حواس‌تان را کاملاً جمع کنید و تمرکز کافی در حین اپلای داشته باشید.

یک انگیزه نامه‌ی قوی آماده کنید.

 

انگیزه نامه

انگیزه نامه

 

یکی دیگر از نکات مهم در مورد اینکه چگونه اپلای کنیم و موفق شویم داشتن یک انگیزه نامه‌ی قوی است. برای اخذ پذیرش از برخی دانشگاه‌ها به نوشتن یک انگیزه نامه نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید با مراجعه به اینترنت نمونه‌های بسیاری از انگیزه نامه‌ها را پیدا کنید و پس از خواندن آنها و آشنایی با نحوه نوشتن یک انگیزه نامه‌ی خوب، شروع به نوشتن انگیزه نامه‌ی خودتان بکنید. انگیزه نامه‌ی شما باید مخصوص خود شما و منحصر به فرد باشد. هنگام نوشتن انگیزه نامه‌ی خود باید سعی کنید که تا جای ممکن در نوشته‌ی خود صداقت داشته باشید. از طرف دیگر لازم است که تمام تجربیات مربوط به تحصیلات آکادمیک و فعالیت‌های علمی خود را با تاریخ دقیق و جزئیات مربوطه وارد کنید. در یک انگیزه نامه داوطلبان باید برنامه‌ی تحصیلی آینده‌ی خود را نیز شرح دهند. سعی کنید توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید که ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان برای شما ارزش بسیاری دارد و چرا این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی آینده‌تان انتخاب کرده‌اید. در انگیزه‌ی نامه خود به این نکته اشاره کنید که اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان برای ادامه تحصیل در آن چه مزایایی برای شما دارد و به عنوان یک دانشجوی خارجی چه موفقیت‌هایی را می‌توانید با تحصیل در دانشگاه مورد نظر به دست بیاورید.

کارهای اداری و دفتری را به درستی انجام دهید.

تمام مدارک خواسته شده از طرف دانشگاه باید به زبان رسمی کشور مربوطه به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت آموزش رسیده باشند. برای مثال اگر دانشگاه مورد نظر شما یک دانشگاه انگلیسی زبان است، مدارک خود را باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشید. به این نکته‌ی مهم توجه کنید که مدارک شما حتماً باید دارای مهر دفتری رسمی و معتبر باشند. مدارکی که به صورت رسمی ترجمه نشده باشند، برای دانشگاه قابل قبول نخواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که تمامی مدارک مورد نیاز را به دقت مطالعه کرده باشید و به صورت صحیح و کامل و در سریع‌ترین زمان ممکن آنها را آماده کرده باشید. آماده کردن زود هنگام مدارک مزیت‌های بسیاری دارد. سعی کنید که مدارک خود را در روزهای اول مهلت ‌ثبت ‌نام آماده کرده‌ و در اسرع وقت آنها را به دانشگاه ارسال کنید. ارسال زود هنگام مدارم باعث می‌شود که در صورت بروز هر گونه مشکل یا وجود نواقص در مدارک، فرصت کافی را داشته باشید تا مدارک خود را تصحیح یا تکمیل و سپس ارسال نمایید. در صورتی که اگر این کار را به روزهای آخر مهلت زمان ‌ثبت ‌نام واگذار کنید، در صورت بروز مشکل فرصت کافی برای تصحیح و ارسال دوباره‌ی مدارک را نخواهید داشت و فرصت تحصیل در دانشگاه مورد علاقه‌تان را از دست خواهید داد. چرا که امکان ارسال فرم درخواست اخذ پذیرش به دانشگاه‌ها پس از پایان مهلت ثبت نام وجود نخواهد داشت و دانشگاه‌ها مدارک ارسال شده در خارج از بازه‌ی زمانی مشخص شده را بررسی نخواهند کرد.

قبل از ارسال اپلای به دانشگاه بین‌المللی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

ارسال اپلای به دانشگاه

ارسال اپلای به دانشگاه

 

برخی از کشورها قوانین خاصی را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشجویان خارجی وضع می‌کنند. برای مثال اگر یک دانشجوی اروپایی بخواهد در یک دانشگاه اروپایی، ولی در یک کشور به جز کشور خود، به تحصیل بپردازد اخذ پذیرش برای او از آن دانشگاه به مراتب راحت‌تر از دانشجویان غیر اروپایی خواهد بود. در دانشگاه‌های اروپایی پاسخ به درخواست اخذ پذیرش تحصیلی دانشجویان غیر اروپایی مانند دانشجویان ایرانی معمولاً دیرتر از دانشجویان اروپایی ارسال می‌شود. در ادامه‌ی مطلب به برخی از قوانین مخصوص کشورهای اروپایی، ایالات متحده آمریکا، کشورهای آسیایی و استرالیا خواهیم پرداخت.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی چگونه اپلای کنیم ؟

تحصیل در اروپا داوطلبان بسیاری دارد. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی چگونه اپلای کنیم و چگونه پذیرش بگیریم؟ باید بدانید که کشورهای اروپایی دارای قوانین مخصوص به خود برای جذب دانشجویان بین‌المللی هستند. در این قسمت به بررسی برخی از شرایط و قوانین مهم تعیین شده توسط چند کشور اروپایی که مقصدهای تحصیلی پرطرفداری برای دانشجویانی خارجی هستند، اشاره خواهیم کرد.

 

 

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک چگونه اپلای کنیم؟

کشور بلژیک به ساعت‌های مچی خود بسیار معروف است. همچنین این کشور شکلات‌های بسیار لذیذی دارد. اما شاید نمی‌دانستید که بیشتر دانشجویان بین‌المللی این کشور اروپایی را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می‌کنند. با در نظر گرفتن هزینه‌های شهریه‌های دانشگاهی و موقعیت جغرافیایی و فرهنگ بلژیک، تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند تا تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه‌های این کشور ادامه دهند. در ادامه‌ی مطلب به معرفی رشته‌ها و دانشگاه‌های کشور بلژیک و اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته مناسب در کشور بلژیک

باید گفت که دانشگاه‌های کشور بلژیک رشته‌های تحصیلی متنوعی را برای تحصیل دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در کشور بلژیک از نظر دانشجویان بین‌المللی عبارت هستند از: اقتصاد، مدیریت تجارت، علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات، فیزیک و علوم سیاسی.

انتخاب دانشگاه مناسب در کشور بلژیک

 

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

 

کشور بلژیک دارای چندین دانشگاه برتر در سطح جهانی است. در اینجا فهرستی از بهترین دانشگاه‌های بلژیک برای دانشجویان خارجی را برای شما آماده کرده‌ایم. این دانشگاه‌ها عبارت هستند از: دانشگاه لون، دانشگاه وریجه یونیورسیته بروسل، دانشگاه تجارت ولریک، دانشگاه هازلت و دانشگاه لیژ.

شرایط تحصیل در بلژیک: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های بلژیک

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک

اولین کاری که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک باید انجام دهید این است که کمک هزینه‌های تحصیلی را مورد بررسی قرار دهید. شما انتخاب‌های بسیاری را در این مورد پیش رو خواهید داشت چرا که بلژیک کمک هزینه‌های تحصیلی متعددی را برای دانشجویان خارجی خود در نظر می‌گیرد. بنابراین باید به خوبی شرایط انواع کمک هزینه‌ی تحصیلی بلژیک را مطالعه کرده و بورسیه تحصیلی مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین لازم است که مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور را مورد مطالعه قرار دهید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور بلژیک می‌توانید به وب‌سایت StudyInBelgium.be مراجعه کنید. این سایت اطلاعات عمومی خوبی را برای پذیرش از دانشگاه‌های کشور بلژیک در اختیار شما قرار می‌دهد. باید به این نکته توجه کنید که اطلاعات درج شده در این سایت، اطلاعات پایه در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک هستند.

در ادامه باید به قسمت فهرست برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد بلژیک که با عنوان انگلیسی this list of Belgian Master’s programmes مشخص شده است، مراجعه کنید. در این قسمت با وارد شدن به صفحه‌ی رسمی اطلاعات دقیق و جزئی برای اخذ پذیرش را مشاهده خواهید کرد.

مدارک زبان لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک

باید بدانید که بیشتر برنامه‌های درسی در دانشگاه‌های کشور بلژیک به زبان فرانسه یا انگلیسی ارائه می‌شوند. برای این که بدانید به چه نوع مدرک زبانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر‌تان نیاز دارید، باید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. به طور معمول مدارک زبان انگلیسی مورد قبول در دانشگاه‌های بلژیک عبارت هستند از: آیلتس، تافل و C1 پیشرفته در سیستم ارزشیابی اتحادیه اروپا است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسوی زبان بلژیک، هنگام ورود به کشور باید در آزمون تسلط به زبان فرانسه شرکت کنید، یا اینکه دارای یک مدرک معتبر باشید که تسلط شما به زبان فرانسه را اثبات کند. معمولاً دانشگاه‌های فرانسوی زبان برای دانشجویان بین‌المللی دوره‌های آموزش زبان فرانسه برگزار می‌کنند و دانشجویان قبل از شروع دوره‌ی تحصیلی آکادمیک در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک

باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که هر دانشگاه برای اخذ پذیرش از دانشجویان خارجی در مقطع و رشته‌های مختلف مدارک متفاوتی را درخواست می‌کند. با این حال یک سری مدارک پایه و اولیه وجود دارند که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلژیک باید آنها را آماده کنید. این مدارک عبارت هستند از:

– گذرنامه

– عکس گذرنامه

– کپی مدارک تحصیلی قبلی

– مدارک مربوط به تسلط به زبان

برخی از دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد از متقاضیان انگیزه نامه و توصیه نامه نیز خواهند خواست. تعداد کلمه و حجم انگیزه نامه و توصیه نامه برای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود. باید دقت کنید که برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل در بعضی از رشته‌ها از دانشجویان خواهند خواست که هزینه‌های مربوط به اقامت، هزینه‌های زندگی و شهریه‌ی دانشگاه را به صورت شخصی و بدون کمک هزینه بپردازند. همچنین باید به مهلت ارسال درخواست اخذ پذیرش خود به دانشگاه مورد نظر توجه کنید.

در صورت قبولی درخواست شما، باید نسبت به پرداخت هزینه‌ی شهریه‌ی دانشگاه و ارسال مدارک خواسته شده‌ی دیگر اقدام نمایید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور ایتالیا چگونه اپلای کنیم؟

ایتالیا یک کشور بسیار زیبا و جذاب است و شما به عنوان یک دانشجوی خارجی می‌توانید علاوه بر بهره‌مندی از تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور، از زیبایی‌های بی‌نظیر آن لذت ببرید. دانشگاه بولوگنا در ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید.

در این قسمت به معرفی مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا و اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

 

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

انتخاب رشته مناسب در ایتالیا

رشته‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید در دانشگاه‌های کشور ایتالیا به ادامه تحصیل در آنها بپردازید. برخی از پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های ایتالیا از نظر دانشجویان بین‌المللی عبارت هستند از:

– کارشناسی ارشد طراحی صنعتی

– کارشناسی ارشد هنرهای بصری

– کارشناسی ارشد علوم ارتباطات

– کارشناسی ارشد علوم سلامت

– کارشناسی ارشد اقتصاد

انتخاب دانشگاه مناسب در ایتالیا

ایتالیا دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که از نظر کیفیت آموزشی بسیار بالا هستند و خدمات دانشجویی خوبی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای دانشجویان خارجی عبارت هستند از:

دانشگاه پادوا، دانشگاه تورینو، دانشگاه مد میلانو، دانشگاه پلی دیزاین، دانشگاه کاتولیکا دل ساکرو کور، دانشگاه کافوسکاری ونیز دانشگاه اروپایی اقتصاد.

تحصیل در ایتالیا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های ایتالیا

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا

 

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

 

قبل از ارسال درخواست اخذ پذیرش به دانشگاه‌های ایتالیا باید واجد شرایط بودن خود را برای ورود به دانشگاه‌های این کشور مورد بررسی قرار دهید. به این منظور باید به نکات زیر توجه کنید:

ابتدا هزینه‌ی شهریه‌ی دانشگاه‌های ایتالیا و هزینه‌ی زندگی در این کشور را محاسبه کنید. ایتالیا دارای شهرهای بسیار زیبایی است، ولی باید بدانید که هزینه‌ی زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌تواند برای شما گران باشد.

با دانشگاه مورد نظر خود تماس برقرار کرده و شرایط لازم برای اخذ پذیرش را جویا شوید. اگر واجد شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا بودید، می‌توانید پیش درخواست خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه را به سفارت ایتالیا بفرستید. سفارت ایتالیا درخواست شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را مورد بررسی قرار خواهد داد. معمولاً سفارت ایتالیا در پایان ماه آگوست هر سال فهرستی از اسامی کاندیداهای قبول شده برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را اعلام می‌کند. همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی را مورد بررسی قرار دهید.

 

انواع اپلای به دانشگاه‌های ایتالیا

 

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا

دانشجویان قبول شده برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا معمولا با توجه به معدل‌شان در مقاطع تحصیلی قبلی یا همان GPA امتیاز بندی می‌شوند. بنابراین دانشگاه مورد نظر خود را چک کنید و حداقل معدل لازم برای ورود به دانشگاه را بررسی نمایید. ممکن است لازم باشد که برای ورود به برخی از رشته‌های تحصیلی تخصصی مانند رشته‌های پزشکی، معماری و مهندسی در آزمون‌های ورودی دانشگاه شرکت کنید.

مدارک زبان لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی ارائه می‌دهند. با این حال بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند. در برخی از دانشگاه‌های ایتالیایی ممکن است دروس به زبان ایتالیایی تدریس شوند، اما آزمون‌ها به زبان انگلیسی برگزار گردند. مدارک زبان ایتالیایی مورد تایید دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از: مدرک CILS که آزمون آن معمولا در ایتالیا برگزار می‌شود و مدرک CELI که آزمون آن در شعبه‌های عضو دانشگاه پروگیا برگزار می‌گردد. مدارک زبان انگلیسی مورد قبول در بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از تافل، آیلتس، TOEIC و C1 پیشرفته.

دانشجویانی که بتوانند ثابت کنند که موسسه‌ی تحصیلی آنها ( حداقل به مدت سه سال ) یک موسسه‌ی انگلیسی زبان بوده است، از ارائه مدارک مربوط به زبان انگلیسی مستثنا خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا

مدارک پایه و اولیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از:

– کارت شناسایی معتبر

– عکس گذرنامه

– مدارک آکادمیک تحصیلی

– فرم اپلای دانشگاه

– تجربیات تحصیلی داوطلب به صورت دقیق

– رزومه داوطلب

– توصیه نامه

– انگیزه نامه

– مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی و ایتالیایی

– پورتفولیو (فقط برای اخذ پذیرش از رشته‌های معماری، طراحی شهری، یا زیر شاخه‌های این رشته‌ها )

– نمره رسمی آزمون SAT یا ACT

– همچنین به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا باید نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. دانشجویان ایرانی می‌توانند برای کسب اطلاعات لازم در مورد شرایط و نحوه‌ی اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا به این سایت مراجعه کنند.

 

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند چگونه اپلای کنیم

هلند کشوری با تاریخچه‌ی طولانی در سلحشوری و قهرمانی است. یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور هلند این است که این کشور دانشگاه‌های متعددی دارد و هزینه‌ی زندگی در هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. به همین دلیل کشور هلند یکی از پرطرفدارترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. در این قسمت به بررسی اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

 

انتخاب رشته مناسب در هلند

پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های کشور هلند عبارت هستند از:

– مدیریت

– روابط بین‌الملل

– تجارت بین‌المللی

– اقتصاد

– مهندسی عمومی

انتخاب دانشگاه مناسب در هلند

دانشگاه‌های هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شهریه‌های ارزانی دارند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی در کشور هلند عبارت هستند از:

– دانشگاه وروکلاو

– دانشگاه اقتصاد کراکاو

– دانشگاه اقتصاد و تجارت پونزان

– دانشگاه گدانسک

– دانشگاه علوم محیط زیست وروکلاو

شرایط تحصیل در هلند: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های هلند

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند

 

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، اخذ ویزا است. هلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا است و بنابراین دانشجویان اروپایی نیازی به اخذ ویزا ندارند. با این حال دانشجویان غیر اروپایی مانند دانشجویان ایرانی باید نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. همچنین لازم است که کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی را مورد بررسی قرار دهید. انواع کمک هزینه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های هلند به دانشجویان خارجی تقریباً کم هستند و به راحتی می‌توانید کمک هزینه‌ی مناسب برای خود را از میان آنها انتخاب کنید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند باید ابتدا به وب‌سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و مراحل مربوطه را به ترتیب طی کنید. برخلاف دیگر کشورها هلند دارای یک وب‌سایت عمومی که شامل فهرست تمامی دانشگاه‌های آن باشد نیست و باید دانشگاه‌ها را تک به تک جستجو کنید.

مدارک زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید. بیشتر دانشگاه‌های هلند مدارک آیلتس، تافل و C1 پیشرفته را قبول می‌کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند

مدارک پایه و اولیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور هلند عبارت هستند از:

– مدرک دیپلم یا مدرک رسمی معادل آن

– رزومه تحصیلی داوطلب با اطلاعات دقیق

– رفرنس آکادمیک و رفرنس شخصی

– فرم پذیرش تکمیل شده

– ۴ عکس به اندازه عکس پاسپورت

– کپی کارت شناسایی داوطلب

– مدارک مربوط به زبان انگلیسی ( در صورتی که مقطع تحصیلی قبلی داوطلب در موسسه انگلیسی زبان به اتمام رسیده باشد، نیازی به ارائه مدارک مربوط به زبان انگلیسی نیست).

– گواهی پزشکی سلامت دانشجو که شرایط مناسب جسمی او را برای ادامه تحصیل تایید می‌کند.

– رسید پرداخت هزینه‌ی اخذ پذیرش

در صورتی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های هنر، تربیت بدنی، آموزش و دانشگاه‌های پزشکی و فنی ثبت نام کنید، ممکن است از شما آزمون سنجش استعداد گرفته شود.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان چگونه اپلای کنیم؟

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان

 

باید بدانید که انگلستان یکی از پرطرفدارترین مقصدهای تحصیلی در بین دانشجویان بین‌المللی است. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، باید بگویم که تصمیم بسیار خوبی گرفته‌اید. در ادامه‌ی این مطلب شما را با نحوه‌ی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان آشنا خواهیم کرد و به بررسی اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته مناسب در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان انتخاب‌های بسیاری را در مورد رشته‌های تحصیلی پیش روی شما خواهد گذاشت. پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان بین‌المللی کشور انگلستان عبارت هستند از:

– کارشناسی ارشد علوم سلامت

– کارشناسی ارشد مطالعات زبان

– کارشناسی ارشد طراحی

– کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

– کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست

– کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل

شرایط تحصیل در انگلیس: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های انگلیس

انتخاب دانشگاه مناسب در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

 

انگلستان دارای دانشگاه‌های متعددی است که سطح علمی و کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند. از بین این دانشگاه‌ها، دانشگاه‌هایی که برای دانشجویان خارجی پیشنهاد می‌شوند عبارتند از:

– دانشگاه پورتسماث

– دانشگاه ادینبرو

– دانشگاه ناتینگهام

– دانشگاه متروپولیتن لندن

– دانشگاه هرتفوردشایر

 

همچنین برخی از دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی برنامه‌های تحصیلی بسیار خوبی را برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. این دانشگاه‌ها عبارتند از:

– دانشگاه گلسگو آنلاین

– دانشگاه ترنت ناتینگهام

– دانشگاه آستون

– دانشگاه اسسکس

– دانشگاه لیدز

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور انگلستان

 

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

 

ابتدا رشته و مقطع تحصیلی خود را مشخص کنید. برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلستان بسیار گسترده هستند و دانشجویان می‌توانند با توجه به علاقه و استعداد خود در هر کدام از این شاخه‌ها و رشته‌های مختلف به ادامه تحصیل بپردازد.

در مورد هزینه‌های مربوط به شهریه‌ی دانشگاه‌های انگلستان به خاطر بسپارید که دانشجویان اروپایی و خارج از منطقه‌ی اقتصادی اروپا باید به صورت تمام شهریه‌های دانشگاهی را واریز کنند. همچنین دانشجویان غیر اروپایی واجد شرایط برای گرفتن وام نخواهند بود. شهریه‌ی دانشگاه‌های انگلستان برای دانشجویان بومی کشور و دانشجویان اروپایی یکسان است. لازم است که کمک هزینه‌های تحصیلی را مورد بررسی قرار دهید.  سپس مدارک و شرایط لازم برای ورود به دانشگاه مورد نظرتان را مطالعه کنید. برای مثال ممکن است به منظور ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در آن به مدرک آیلتس یا تافل نیاز داشته باشید. بهتر است از کمک یک مشاور متخصص برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان بهره مند شوید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان در مقطع کارشناسی می‌توانید به سایت ucas.com مراجعه کنید. باید بدانید که شمار بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان پذیرش شما را از طریق اپلای از این سایت قبول خواهند کرد. به منظور ارسال درخواست پذیرش خود از این سایت باید مراحل زیر را دنبال کنید.

– ابتدا حساب کاربری خود را در وب‌سایت  ucas ایجاد نمایید.

– داوطلبان می‌توانند درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را حداکثر تا ۵ رشته به یک دانشگاه یا دانشگاه‌های متفاوت انگلستان ارسال کنند.

– قسمت‌های مربوط به اطلاعات فردی را تکمیل کنید.

– سوابق تحصیلی خود را وارد نمایید.

– اطلاعات مالی را تکمیل کنید.

– نوشته‌ی شخصی خود را وارد کنید. ( انگیزه نامه‌ی شخصی)

ممکن است برخی از دانشگاه‌ها برای اخذ پذیرش در رشته‌هایی مانند رشته‌های پزشکی شرط شرکت در آزمون UKCAT یا BMAT و برای ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق، شرکت در آزمون LNAT را تعیین کنند.

داوطلبان می‌توانند در حین اپلای، چندین بار اطلاعات خود را ذخیره کنند و قبل از تاییدیه‌ی نهایی اطلاعات خود را به صورت مکرر تکمیل یا تصحیح نمایند.

مقاطع تحصیلات تکمیلی

دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی داوطلبان ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند به صورت مستقیم درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند. بیشتر دانشگاه‌ها درخواست پذیرش داوطلبان را در طول سال قبول می‌کنند. اما برخی دیگر از دانشگاه‌ها بازه‌ی زمانی خاصی را برای ارسال درخواست پذیرش تحصیلی تعیین می‌کنند. بهتر است برای کسب اطلاعات در این مورد با دانشگاه مورد نظر تماس برقرار کرده و اطلاعات کافی را در این مورد بگیرید.

داوطلبان تحصیل در مقاطع تکمیلی می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت UKPASS ارسال نمایند. متقاضیان می‌توانند به صورت آنلاین تمام فرم‌ها را با جزئیات پر کنند و مدارک مورد نیاز مانند صفحه‌ی گذرنامه ومدارک مقاطع تحصیلی قبلی خود را در سایت آپلود کنند.

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا معمولاً داوطلبان باید استاد راهنمای خود را در دانشگاه مورد نظر انتخاب نمایند و پروپوزال پیشنهادی خود را به استاد راهنما ارائه دهند.

مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

 

چک لبست اپلای

 

به منظور تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان نیاز به مدرک معتبر زبان انگلیسی خواهید داشت که تسلط کافی شما به این زبان را به اثبات برساند. مدارک زبان مورد تایید دانشگاه‌های انگلستان عبارت هستند از: آیلتس، تافل و C1 پیشرفته.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان

علاوه بر اطلاعات شخصی و فردی که در فرم اپلای وارد می‌کنید، باید نسبت به ارسال مدارک تحصیلی خود نیز اقدام نمایید. اطلاعات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان عبارت هستند از:

– گواهی تولد

– گذرنامه و کارت شناسایی ملی

– نامه‌های رفرنس ( در صورت نیاز)

– مدارک مربوط به زبان انگلیسی

– کپی مدرک دیپلم

– مدارک تحصیلی آکادمیک

– ممکن است از دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی خواسته شود که تاییدیه‌ی پروپوزال پژوهشی خود را ارسال کنند.

بیشتر یا تمامی اسناد و مدارک کپی و ترجمه شده باید به تاییدیه‌ی رسمی رسیده باشد. در صورتی که مدارک داوطلبان به زبان انگلیسی نباشد، داوطلبان باید مدارک خود را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کنند. در برخی موارد ممکن است دانشگاه‌ها پس از دریافت مدارک، فهرستی از مدارک مورد نیاز دیگر را از داوطلبان بخواهند. برای جلوگیری از تاخیر در ارسال مدارک پیشنهاد می‌کنیم که مدارک خود را در روزهای اول مهلت ‌ثبت ‌نام ارسال نمایید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا چگونه اپلای کنیم

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا

 

ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی در کشور اسپانیا می‌تواند یک ایده‌ی بسیار عالی باشد. اسپانیا دارای غذاهای لذیذ، فرهنگ بالا، مردم خونگرم، و سبک زندگی بسیار شاد و سرزنده است. از طرفی دیگر هزینه‌ی زندگی در کشور اسپانیا پایین است و دانشگاه‌های این کشور شهریه‌ی پایینی دارند. به همین دلیل تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا بین دانشجویان بین‌المللی طرفداران بسیاری دارد. در این قسمت به این موضوع که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های اسپانیا

اسپانیا واحدهای درسی متنوعی را در رشته‌های تحصیلی مختلف ارائه می‌کند. پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های اسپانیا نزد دانشجویان بین‌المللی عبارت هستند از: مدیریت، تجارت، بازاریابی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، مطالعات فرهنگی و تجارت بین‌الملل.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در اسپانیا

 

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

 

اسپانیا فرصت‌های مطالعاتی بسیار خوبی را برای دانشجویان خارجی فراهم می‌کند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در اسپانیا عبارت هستند از:

– دانشگاه اقتصاد بارسلونا

– دانشگاه آلیکانته

– دانشگاه فناوری بارسلونا

– دانشگاه تجارت IESE در مادرید

– دانشگاه تجارت ESERP در مادرید

شرایط تحصیل در اسپانیا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر اسپانیا

نحوه‌ی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا

باید بدانید که به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا باید به وب‌سایت رسمی هر دانشگاه مراجعه کنید. به منظور ارسال درخواست اخذ پذیرش خود باید هزینه‌ی اپلای به دانشگاه را نیز بپردازید. بنابراین بهتر است که قبل از ارسال درخواست خود از صحیح بودن تصمیم خود در انتخاب دانشگاه مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید. قبل از اقدام به ارسال درخواست پذیرش خود نیازها و اهداف خود را به صورت واضح مشخص کنید. چرا که ارسال درخواست به دانشگاه‌های مختلف اسپانیا و پرداخت چندین هزینه‌ی اخذ پذیرش،‌ روش مقرون به صرفه‌ای برای شما نخواهد بود.

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا

باید بدانید که زبان رسمی کشور اسپانیا، زبان اسپانیایی است و مردم بومی این کشور به اسپانیایی صحبت می‌کند. با اینکه برنامه‌های تحصیلی متعددی در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، بیشتر دانشگاه‌های اسپانیایی برنامه‌های تحصیلی و واحدهای درسی خود را به زبان اسپانیایی ارائه می‌کنند. بنابراین دانشگاه‌ها برای قبولی درخواست‌تان از شما آزمون تسلط به زبان اسپانیایی خواهند گرفت. همچنین داوطلبان باید مدارک خود را به صورت رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و دوره‌های انگلیسی زبان کشور اسپانیا را دارید، باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس یا تافل باشید.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا

 

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

دانشگاه‌های مختلف اسپانیا برای جذب دانشجو در رشته‌های مختلف، مدارک متفاوتی را درخواست می‌کنند. با این حال مدارک اولیه و پایه برای درخواست پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا به شرح زیر هستند:

– مدرک کارشناسی برای ورود به دوره‌ی کارشناسی ارشد

– کپی گذرنامه

– کپی مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی

حتی اگر شما در مقطع تحصیلی قبلی دانشجوی همان دانشگاه بوده‌اید، ارائه‌ی این مدارک برای ادامه تحصیل ضروری خواهد بود. باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که مدارک شما حتماً باید به زبان اسپانیایی به صورت رسمی ترجمه شده باشند. در غیر این صورت بررسی درخواست شما با تاخیر روبرو شده و ممکن است شانس خود برای ورود به دانشگاه را از دست بدهید.

ممکن است دانشگاه‌های اسپانیا از شما مدارک زیر را نیز درخواست کنند:

– گواهی تولد

– کارت امنیت اجتماعی

– گواهی سلامت و بیمه درمانی

– اسناد و اطلاعات حساب بانکی

– تماس با وزارت امور خارجه و سفارت کشور داوطلب

– گواهی تمکن مالی

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد چگونه اپلای کنیم

بیشتر دانشگاه‌های سوئد دارای این امتیاز هستند که بتوان به صورت رایگان در آنها تحصیل کرد. علاوه بر این، سوئد دارای چندین دانشگاه برتر در سطح جهانی است. دانشگاه‌های کشور سوئد از نظر فعالیت در زمینه‌ی انجام تحقیق و پژوهش و همچنین علوم کاربردی در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارند. کیفیت علمی و آموزشی در دانشگاه‌های سوئد بسیار بالا و رو به رشد است و دانشجویان خارجی در حال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از حس آزادی توام با مسئولیت پذیری که ایده و هدف اصلی آموزشی در دانشگاه‌های سوئد است، لذت می‌برند. اگر شما به دنبال دانشگاه‌هایی با این ویژگی‌ها هستید، باید بگوییم که تجربه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های سوئد به عنوان یک دانشجوی خارجی می‌تواند برای شما یک انتخاب ایده‌آل باشد. در این قسمت شما را با نحوه‌ی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد و ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی آشنا خواهیم کرد و به بررسی اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

 انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های کشور سوئد

 

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

 

سوئد یکی از کشورهایی است که در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌کند. برخی از پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های این کشور در بین دانشجویان خارجی عبارت هستند از: علوم کامپیوتری، بیولوژی، مدیریت تجارت، اقتصاد، محیط زیست، علوم اطلاعات و انفورماتیک و انرژی پایدار.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در سوئد

همانطور که گفته شد، سوئد دارای دانشگاه‌های بسیار عالی رتبه است که در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دانشجویان خارجی عبارت هستند از:

– دانشگاه فناوری کالمرز

– دانشگاه جانکاپینگ

– دانشگاه اقتصاد استکهلم

– دانشگاه آپسالا

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد

 

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

 

در سوئد هر کدام از دانشگاه‌ها برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مدارک و شرایط متفاوتی را می‌طلبد. برای تحصیل در هر رشته و مقطع تحصیلی مدارک مورد نیاز ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. بنابراین لازم است که ابتدا رشته و دانشگاه مورد نظر خود را تعیین کرده و سپس به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از آن دانشگاه در رشته‌ی مورد نظرتان، با مراجعه به وب‌سایت رسمی دانشگاه و برقراری ارتباط با مشاوران آن اطلاعات لازم را کسب نمایید.

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئد و کسب اطلاعات لازم می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس The UniversityAdmission.se website مراجعه نمایید. پس از اقدام برای ارسال درخواست اخذ پذیرش لازم است که مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید.

شرایط تحصیل در سوئد: معرفی شهرهای دانشجویی و دانشگاه‌های برتر سوئد

مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد

برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های سوئد تحصیل کنید، حتماً باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشید و تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. در بیشتر دانشگاه‌های سوئد برنامه‌های تحصیلی مقاطع تکمیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برای اینکه بدانید چه مدرک زبانی برای تحصیل در دانشگاه و رشته‌ی مورد نظرتان باید داشته باشید، باید به صفحه‌ی رسمی دانشگاه مراجعه کنید و مدرک زبان لازم برای تحصیل در رشته‌ی مورد نظرتان را بررسی نمایید.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد

برای این که بتوانید در دانشگاه‌های سوئد به ادامه تحصیل بپردازید، باید دارای مدرک قابل قبول در مقطع تحصیلی قبلی از یک دانشگاه بین‌المللی شناخته شده و معتبر باشید. همچنین دانشگاه‌های کشور سوئد از شما آزمون زبان انگلیسی خواهند گرفت. به منظور تحصیل در هر رشته دانشگاههای مختلف مدارک و امتیازهای مشخصی را از داوطلبان درخواست خواهند کرد. در صورتی که دارای مدرک زبان انگلیسی از یک آزمون معتبر هستید، نمره‌ای که در آزمون کسب کرده‌اید باید مورد قبول دانشگاه باشد. برخی از آزمون‌های زبانی که نزد دانشگاه‌های سوئد معتبر هستند عبارت هستند از تافلiBT، آیلتس، آزمون زبان انگلیسی کمبریج میشیگان، Pearson PTE Academic، آزمون زبان انگلیسی کمبریج در سطح C1  پیشرفته.

همانطور که گفته شد مدارک مورد نظر برای ادامه تحصیل در هر رشته در وب‌سایت رسمی دانشگاه قرار داده می‌شوند. با این حال برخی از مدارک پایه و اولیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد عبارت هستند از:

– مدارک شناسایی

–  مدارک و ریز نمرات دوره‌ی دبیرستان و پیش دانشگاهی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و به صورت رسمی به تاییدیه‌ی وزارت آموزش رسیده باشند.

– مدارک و ریز نمرات دوره‌ی تحصیلی قبلی که به زبان انگلیسی ترجمه شده و به صورت رسمی به تاییدیه‌ی وزارت آموزش رسیده باشند.

– نامه‌ی کاور امضاء شده ( در صورتی که مدارک از طریق پست ارسال شوند).

– مدارک مربوط به تغییر نام ( تنها در صورتی که اقدام به تغییر نام خود کرده باشید).

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه چگونه اپلای کنیم

فرانسه کشوری بسیار زیبا و دوست داشتنی است و هر سال حدود ۳۰۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را از کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای غیر اروپایی به خود جذب می‌کند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود فرانسه به عنوان یک مقصد تحصیلی پرطرفدار بین دانشجویان خارجی به شمار بیاید این است که هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی دیگر پایین‌تر است. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را دارید، این مطلب را دنبال کنید. چرا که در ادامه‌ی متن به بررسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

 

انتخاب رشته مناسب در کشور فرانسه

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه انتخاب‌های بسیاری را در مورد رشته‌ی تحصیلی پیش رو خواهید داشت. برخی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی در بین دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های فرانسه عبارت هستند از: کارشناسی ارشد مدیریت، کارشناسی ارشد مد و محصولات لاکچری، کارشناسی ارشد علوم سیاسی، MBA و کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در فرانسه

 

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

 

فرانسه دانشگاه‌های بسیاری دارد که دارای کیفیت آموزشی بسیار بالا و رتبه‌های برتر جهانی هستند.  برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل دانشجویان خارجی عبارت هستند از: دانشگاه INSA لیون، دانشگاه پلی تکنیک ( Ecole Polytechnique)، گروه ESA یا   ÉcoleSupérieure D’Agriculture D’Angers، دانشگاه تجارت مونت پلییر و دانشگاه مدیریت پاریس  HEC

تحصیل در فرانسه: معرفی شهرهای دانشجویی و دانشگاه‌های برتر

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور فرانسه

برای اخذ پذیرش از برخی دانشگاه‌های فرانسوی می‌توانید مستقیماً به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. لازم است که به صورت دقیق مدارک لازم برای ورود به هر دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال به منظور ورود به برخی از دانشگاه‌های فرانسوی به مدارکی مانند GRE, GMAT یا LSAT نیاز خواهید داشت. برای اینکه بتوانید شانس قبولی خود از دانشگاه‌های فرانسه را بالا ببرید بهتر است که درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را حداقل به ۳ دانشگاه متفاوت ارسال کنید. دانشجویان غیر اروپایی باید موفق به قبولی در آزمون DAP که در بخش خدمات فرهنگی سفارت فرانسه برگزار می‌گردد، بشوند. موارد استثنا برای شرکت در آزمون DAP عبارت هستند از:

– داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی قبلی در فرانسه هستند یا در حال حاضر در فرانسه زندگی می‌کنند.

– داوطلبانی که مقطع تحصیلی قبلی خود را در دانشگاهی گذرانده‌اند که پارتنر دانشگاه مقصد است.

– دانشجویانی که دارای کمک هزینه تحصیلی از دولت فرانسه یا یک سازمان فرانسوی هستند.

– داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی فرانسوی، بین‌المللی، اروپایی، فرانسه – آلمانی، فرانسه – ایتالیایی، یا فرانسه – اسپانیایی هستند.

– در کشور فرانسه با توجه به  کشور تابعیت داوطلب، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی متفاوت است. این شرایط به شرح زیر هستند:

– دانشجویان اروپایی و EEA عضو کشورهای می‌توانند به راحتی و به صورت مستقیم مانند دانشجویان بومی فرانسوی از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش بگیرند.

– دانشجویان غیر اروپایی و غیر EEA می‌توانند از طریق سیستم آنلاین اپلیکیشنی که قبلاً با عنوان CEF  شناخته می‌شد، نسبت به ارسال درخواست اخذ پذیرش خود اقدام کنند. این اپلیکیشن اکنون با عنوان Studying in France procedure’ شناخته می‌شود. از طریق این اپلیکیشن نیز می‌توانید نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید.

در صورتی که در حال حاضر در اروپا زندگی می‌کنید اما شهروند اروپا نیستید، باید از طریق سفارت فرانسه یا کنسولگری فرانسه در کشور اروپایی که در آن اقامت دارید، اقدام کنید.

 

مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های فرانسوی

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه

 

باید بدانید که بیشتر برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند. با این حال شما انتخاب‌های متعددی نیز می‌توانید داشته باشید که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. باید اضافه کنیم که بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند. برای تحصیل در دوره‌های فرانسوی زبان باید دارای مدارک تسلط به زبان فرانسه DELF, DALF یا TCF باشید. در صورتی که دارای شرایط زیر باشید، از ارائه‌ی مدارک مربوط به تسلط به زبان فرانسوی مستثنا خواهید بود:

– دارای مدرک تحصیلی کارشناسی فرانسوی، بین‌المللی، اروپایی، یا فرانسه – آلمانی باشید.

– دانشجویان خارجی که از کمک هزینه‌های تحصیلی دولت فرانسه، ارگان‌های بین‌المللی، یا دولت‌های خارجی که مورد قبول فرانسه هستند، بهره‌مند باشند.

– دانشجویانی که دارای ملیتی هستند که زبان فرانسه به عنوان زبان رسمی آن کشور شناخته می‌شود.

– دانشجویانی که موسسه‌ی تحصیلی قبلی آنها دو زبانه بوده و زبان فرانسه یکی از زبان‌های رسمی  موسسه‌ی مقطع تحصیلی قبلی آنها باشد.

اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی در کشور فرانسه را دارید، لازم است بدانید که برای شرکت در  برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس، تافل یا TOEIC باشید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه

مدارک پایه و اولیه برای ورود به دانشگاههای فرانسه عبارت هستند از:

– مدرک پیش ثبت نام ارائه شده توسط دانشگاه

– تاییدیه دانشگاه فرانسوی

– گذرنامه یا کارت شناسایی که دارای اعتبار است.

– عکس از نوع عکس گذرنامه و کارت شناسایی

– کپی مدارک تحصیلی و ترجمه‌ی رسمی و دفتری آنها به زبان فرانسه

– هزینه‌ی ثبت نام ( هزینه ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ۱۸۵ یورو، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۶۰ یورو و در مقطع دکترا ۳۹۰ یورو است).

– ثبت نام امنیت اجتماعی ( این ثبت نام رایگان است).

– گواهی مسئولیت مدنی

– ارائه‌ی کپی کارت بیمه سلامت برای دانشجویان اروپایی

– رزومه  تحصیلی ( در برخی موارد تنها از دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در دوره‌های تکمیلی رزومه تحصیلی خواسته می‌شود).

– نامه‌ی کاور

– مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی ( با توجه به زبانی که برنامه تحصیلی انتخابی شما به آن تدریس می‌شود).

– ریز نمرات

– کپی دیپلم و مدارک تحصیلی قبلی یا مدرکی که نشان دهد در مقطع قبلی تحصیل کرده‌اید.

– گواهی تمکن مالی ( گواهی تمکن مالی باید نشان دهد که شما حداقل ۸۰۰ یورو در هر ماه  درآمد دارید).

 برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان چگونه اپلای کنیم

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

باید بدانید که کشور آلمان محبوب‌ترین کشور غیر انگلیسی زبان بین دانشجویان خارجی به عنوان مقصد تحصیلی در کل جهان است. کشور آلمان به دانشگاه‌های عالی خود که دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند و در عین حال تحصیل در آنها مقرون به صرفه است، شهرت دارد. در ادامه‌ی مطلب شما را با نکات مهم در مورد تحصیل در آلمان آشنا خواهیم کرد و به بررسی اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های آلمان

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان را دارید، می‌توانید رشته‌های تحصیلی مناسبی را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل در آنها بپردازید. برخی از پرطرفدارترین رشته‌ها در دانشگاه‌های آلمان در بین دانشجویان خارجی عبارت هستند از: کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد اقتصاد، کارشناسی ارشد تجارت بین‌الملل، کارشناسی ارشد فیزیک، و کارشناسی ارشد مهندسی برق.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در کشور آلمان

همانطور که گفته شد دانشگاه‌های برتر بسیاری در کشور آلمان واقع شده‌اند. از میان این دانشگاه‌ها، دانشگاه‌هایی که برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی پیشنهاد می‌شوند به شرح زیر هستند:

– دانشگاه کارآفرینی و تجارت بین‌الملل SIBE

– دانشگاه علوم کاربردی  IUBH

– دانشگاه بن

– دانشگاه فناوری کارلسروهه

– دانشگاه هوچچول برمن – مرکز بین‌المللی فارغ‌التحصیلان

– دانشگاه علوم کاربردی اروپا – BiTS و  BTK

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟ لیست کاملی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان

 

اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور آلمان ابتدا با دانشگاه مورد نظر خود تماس برقرار کنید تا از شرایط ورود به اخذ پذیرش دانشگاه مربوطه اطلاع پیدا کنید. ممکن است که لازم باشد که دانشجویان خارجی غیر اروپایی در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنند. البته این دانشجویان قبل از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه باید در دوره‌های آمادگی برگزار شده توسط دانشگاه شرکت کنند. حتی اگر شما شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان را داشته باشید، معمولاً نمی‌توانید به صورت مستقیم این کار را انجام دهید. بیشتر برنامه‌های تحصیلی آلمان دارای محدودیت‌های خاصی با عنوان Numerus Clausus (NC)  هستند و شما باید با رعایت این محدودیت‌ها نسبت به ارسال درخواست پذیرش خود اقدام کنید. دانشگاه‌های آلمان معدل دبیرستان یا همان GPA را به ‌عنوان امتیازی برای ورود به دانشگاه در نظر می‌گیرند. هر چقدر که امتیاز یک داوطلب بیشتر باشد، شانس او برای ورود به دانشگاه‌های آلمانی افزایش پیدا خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم در آن واحد درخواست پذیرش خود را به بیش از یک دانشگاه بفرستید تا شانس خود را برای قبولی در یکی از دانشگاه‌های انتخابی خود بالا ببرید.

به خاطر اینکه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان داوطلبان زیادی دارد، محدودیت‌هایی برای اخذ پذیرش دانشجویان خارجی تعیین شده است. برای مثال برخی از رشته‌های تحصیلی دارای محدودیت‌های ملیت داوطلبان یا محدودیت‌های اخذ پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاههای مشخصی هستند. در حال حاضر رشته‌های تحصیلی با محدودیت‌های NC عبارت هستند از معماری، پزشکی، دندانپزشکی،و دامپزشکی.

دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی قبلی از یک موسسه‌ی آلمانی هستند، یا دانشجویان اروپایی و عضو کشورهای EEA درخواست اخذ پذیرش خود را از طریق Trust ارسال می‌کنند.

دانشجویانی که مدرک تحصیلی آلمانی ندارند یا دانشجویان غیر اروپایی درخواست اخذ پذیرش خود را از طریق Uni-assist ارسال می‌نمایند یا اینکه به صورت مستقیم به دانشگاه مراجعه می‌کنند.

 

مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی

 

تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان

 

دانشگاه‌های کشور آلمان برنامه‌های تحصیلی محدودی را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. با این حال برخی از دروس هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند تا در طول دوره‌ی کارشناسی دانشجویان تسلط کافی به زبان آلمانی پیدا کنند. در مقطع تحصیلات تکمیلی برنامه‌های آموزشی بیشتری را می‌توانید پیدا کنید که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

مدرک زبان آلمانی که مورد تایید تمام دانشگاه‌های کشور آلمان هستند، عبارت هستند از:

– مدرک DSH که به عنوان آزمون ورودی دانشگاه‌های کشور آلمان به شمار می‌آید. این آزمون تنها در کشور آلمان برگزار می‌شود.

– مدرک TestDaF که باید گفت این آزمون در بیش از۹۰  کشور جهان برگزار می‌شود.

در صورتی که برنامه‌ی تحصیلی که انتخاب می‌کنید به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، باید مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشید. دانشگاه‌های کشور آلمان مدرک آیلتس یا تافل را به عنوان مدرک‌های معتبر زبان انگلیسی قبول می‌کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور آلمان

در کشور آلمان نیز هر کدام از دانشگاه‌ها ممکن است برای اخذ پذیرش در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف مدارک متفاوتی را از داوطلبان درخواست کنند. با این حال مدارک اولیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور آلمان عبارت هستند از:

– کپی مدرک دیپلم دبیرستان  است یا کپی مدرک تحصیلی قبلی که توسط وزارت آموزش مورد تایید قرار گرفته است.

– ترجمه ریز نمرات

– عکس گذرنامه

– کپی گذرنامه

– مدرک زبان ( مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی با توجه زبانی که رشته‌ی انتخابی شما به آن تدریس می‌شود).

– انگیزه نامه

– پرداخت هزینه اخذ پذیرش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا چگونه اپلای کنیم

اگه به دنبال تحصیل در کشوری هستید که چند فرهنگی باشد و مردمی با ملیت‌های مختلف در آن زندگی کنند، کانادا یک انتخاب ایده‌آل برای شما به عنوان یک دانشجوی خارجی خواهد بود. شما می‌توانید در دانشگاه‌ها، کالج‌ها مدارس فنی و حرفه‌ای، موسسات هنر و علوم پایه و علوم کاربردی به ادامه تحصیل بپردازید. باید بدانید که حدود ۳۷ دانشگاه کانادایی در فهرست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در صورتی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مطالب زیر را دنبال کنید. در ادامه به بررسی اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا چگونه اپلای کنیم خواهیم پرداخت.

 

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های کانادا رشته‌های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف ارائه می‌دهند. پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی نزد دانشجویان خارجی عبارت هستند از: کارشناسی ارشد علوم محیط زیست، کارشناسی ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و MBA.

شرایط تحصیل در کانادا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های کانادا

انتخاب دانشگاه مناسب در کانادا

 

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

همانطور که گفته شد کانادا دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که کیفیت علمی بالایی دارند و در عین حال خدمات خوبی را به دانشجویان خارجی خود ارائه م‌ دهند. برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی عبارت هستند از:

– دانشگاه بریتیش کلمبیا

– دانشگاه رویال رودز

– دانشگاه تامسون ریورز

– دانشگاه بروک

– دانشگاه مونت آلیسون

– دانشگاه رجینا

– دانشگاه تورنتو

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا

 

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

 

باید به این نکته‌ِ بسیار مهم توجه کنید که قبل از انتخاب دانشگاه یا موسسه برای ادامه تحصیل در کانادا، از معتبر بودن مدرک آن اطمینان حاصل کنید تا پس از فارغ‌التحصیلی مدرک شما به عنوان یک مدرک بین‌المللی شناخته شود و بتوانید مدرک معتبری برای ورود به بازار کار داشته باشید. همچنین به هزینه‌های دانشگاه و هزینه‌های زندگی در مقصد تحصیلی مورد نظرتان دقت کنید. شهریه‌ی هر دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی ممکن است با توجه به کشور محل تابعیت شما متفاوت باشد. برای کسب این اطلاعات به صورت دقیق باید به وب‌سایت رسمی هر دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش دانشجو در رشته‌ی تحصیلی مورد نظرتان مراجعه کنید. همچنین کمک هزینه‌های اعطاء شده به دانشجویان خارجی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

کانادا یک کشور دو زبانه است و زبان‌های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان‌های رسمی آن به شمار می‌آیند. بنابراین دقت کنید که رشته‌ی انتخابی شما به چه زبانی ارائه می‌شود. داشتن معدل بالا در مدرک تحصیلی قبلی برای دانشگاه‌های کانادایی مهم است. بیشتر دانشگاه‌های کانادا شرط پذیرش دانشجو را کسب حداقل امتیاز ۷۰ درصدی از مقطع تحصیلی قبلی تعیین می‌کنند. بنابراین هرچقدر که معدل شما بالاتر باشد، شانس شما برای ورود به دانشگاه‌های کانادایی بیشتر خواهد بود. در صورتی که بالای ۲۵ سال سن دارید و بیش از دو سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما می‌گذرد، ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعاتی در مورد شغل‌های قبلی خود ارائه دهید.

 

مدرک زبان لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند رشته‌های متنوعی را که به زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می‌شوند، در مقطع تحصیلات تکمیلی انتخاب کنند. برای ادامه تحصیل در رشته‌ای که انتخاب می‌کنید باید دارای تسلط کافی به زبان ارائه‌ی آن داشته باشید. مدارک معتبر نزد دانشگاه‌های کانادا برای زبان انگلیسی شامل مدارک آیلتس، تافل و C1 و پیشرفته هستند. برخی از دانشگاه‌های دیگر ممکن است مدارک زبان انگلیسی دیگری را نیز قبول کنند. این مدارک عبارت هستند از: CAEL, CanTEST  و MELAB.

برای تحصیل در رشته‌هایی که به زبان فرانسه تدریس می‌شوند، باید دارای یکی از مدرک‌های DELF,DALF,TEF, TCF  یا TestCan باشید.

 

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

دانشگاه‌های کانادا نیز مانند بیشتر دانشگاه‌های کشورهای دیگر برای اخذ پذیرش در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف مدارک متفاوتی را درخواست می‌کنند. برخی از مدارک پایه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا عبارت هستند از:

– مدرک فارغ التحصیلی یا دیپلم

– تکمیل کردن فرم اپلای

– رزومه تحصیلی

– انگیزه نامه

– گواهی تمکن مالی

– دو نامه آکادمیک رفرنس یا همان توصیه نامه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ( در صورت وجود همراه با نامه‌ی کارفرما)

مدارک ترجمه شده باید به صورت رسمی و دفتری تایید شده باشند. ممکن است دانشگاه از شما بخواهد که مدارک را نیز ارسال نمایید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا چگونه اپلای کنیم

 

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

 

با توجه به خبرگزاری بی بی سی دانشگاه‌های آمریکا بیشترین دانشگاه‌هایی هستند که از طریق  گوگل  مورد  جستجو قرار می‌گیرند. باید گفت که ۶ دانشگاه برتر جهانی در کشور آمریکا قرار دارند و در هر قسمت از آمریکا می‌توان دانشگاه‌های عالی رتبه و نام آوری را یافت. بنابراین تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا می‌تواند موفقیت‌های بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر قصد اخد پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور آمریکا را دارید، می‌توانید با ادامه کردن این مطالب اطلاعات مفیدی را در این مورد کسب کنید.

 

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های کشور آمریکا

به طور کلی می‌توان گفت که شما هر دانشگاهی از دانشگاه‌های آمریکا را انتخاب کنید، می‌توانید رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را نیز در آن بیابید. در ادامه‌ی مطلب به برخی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه‌های آمریکایی ارائه می‌شوند، خواهیم پرداخت. این رشته‌ها عبارت هستند از: MBA، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه، کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری، کارشناسی ارشد مهندسی، و کارشناسی ارشد روانشناسی.

شرایط تحصیل در آمریکا: معرفی شهرها و دانشگاه‌های برتر آمریکا

انتخاب دانشگاه مناسب در آمریکا

برترین و پر طرفدارترین دانشگاه‌های کشور آمریکا که برای تحصیل دانشجویان خارجی مناسب هستند عبارت هستند از:

– دانشگاه هاروارد کندی

– دانشگاه کلمبیا

– مدرسه مهندسی در دانشگاه بوفالو

– دانشگاه کالیفرنیا استیت نورثریج

– دانشگاه راجر ویلیامز

– دانشگاه سانتا کلارا

همچنین می‌توانید به صورت آنلاین در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های زیر به ادامه تحصیل بپردازید:

– دانشگاه والدن

– دانشگاه کترینگ

 

 اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور آمریکا

 

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

 

بیشتر دانشگاه‌های کشور آمریکا این امکان را برای داوطلبان فراهم می‌کنند که بتوانند به صورت مستقیم از طریق وب سایت‌های رسمی دانشگاه درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارسال کنند. قبل از اقدام به ارسال درخواست پذیرش خود از شرایط و مدارک لازم برای ورود به دانشگاه مورد نظرتان اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال برای ورود به برخی از دانشگاه‌ها نیاز به مدارکی مانند GRE, GMAT, MCAT LSAT  خواهید داشت. بیشتر داوطلبان برای افزایش شانس قبولی خود درخواست پذیرش تحصیلی خود را به ۳ الی ۵ دانشگاه مختلف ارسال می کنند. معمولاً هزینه‌ی اخذ پذیرش با توجه به دانشگاه مربوطه بین ۷۵ الی ۱۰۰ دلار است. در صورتی که برای پرداخت هزینه‌ی اخذ پذیرش مشکل دارید می‌توانید به صورت مستقیم با دانشگاه تماس برقرار کنید. دانشجویان غیر آمریکایی باید مدرک معتبری را ارائه دهند که تسلط آنها به زبان انگلیسی را اثبات کند. مدارک زبان انگلیسی مورد قبول برای دانشگاه‌های آمریکایی عبارت هستند از: مدرک تافل، آیلتس، و C1 پیشرفته.

باید به این نکته اشاره کرد که آمریکا دارای یک سیستم یا اپلیکیشن کلی برای تمامی دانشگاه‌های خود نیست. بنابراین دانشجویان محلی یا دانشجویان خارجی باید درخواست خود را به صورت مستقیم به دانشگاه مورد نظرشان ارسال کنند. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود و دنبال کردن لینک‌های مربوطه دستورالعمل‌های لازم برای ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را مطالعه کنند.

 

مدرک زبان لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا برای اینکه مطمئن شوند شما به صورت کامل مفاهیم مطرح شده در کلاس را درک می‌کنید و توانایی کافی برای شرکت در فعالیت‌های کلاسی را دارید، از شما می‌خواهند که مدرک معتبری ارائه کنید که تسلط شما به زبان انگلیسی را ثابت کند. بیشتر دانشگاه‌های آمریکایی یکی از مدارک تافل یا آیلتس را قبول می‌کنند. با این حال هر دانشگاه به صورت اختصاصی حداقل امتیاز لازم تست شده در این آزمون‌ها را به عنوان نمره‌ی قبولی مشخص می‌کند.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور آمریکا

دانشگاه‌های مختلف و برنامه‌های تحصیلی مختلف مدارک متفاوتی را از داوطلبان درخواست می‌کنند. برخی از این مدارک پایه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکایی عبارت هستند از:

– مدارک تحصیلی دبیرستان یا مدارک تحصیلی مقطع قبلی و گزارش ریز نمرات

– رزومه تحصیلی

– امتیازات کسب شده در آزمون‌های SAT, ACT,GRE, GMAT

– مدرک اثبات تسلط به زبان انگلیسی

– انگیزه نامه

– پرداخت هزینه‌ی اخذ پذیرش

– نمونه نوشته

– عکس گذرنامه

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین چگونه اپلای کنیم

 

تحصیل در چین

تحصیل در چین

 

قبل از اینکه به این سوال جواب بدهیم که برای دانشگاه‌های چین چگونه اپلای کنیم و ویزای تحصیلی بگیریم، باید بدانید که چین یکی از کشورهایی است که برای اخذ پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های خود محدودیت سنی تعیین می‌کند. برای مثال به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی داوطلبان نباید بیش از ۳۰ سال سن داشته باشند. همچنین برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داوطلبان نباید بیش از ۴۰ سال سن داشته باشد. باید به این نکته اشاره کرد که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین از آنچه که شما فکر می‌کنید آسان‌تر است. در طی سال‌های گذشته کشور چین به دلیل پیشرفت‌های بسیاری که در زمینه‌ی آموزش و علوم و فناوری داشته است، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. کشور چین به دلیل فرهنگ و سنت‌های خود یک مقصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید. در ادامه‌ی مطلب شما را با مدارک مورد نیاز و نحوه‌ی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین آشنا خواهیم کرد.

 

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های چین

دانشگاه‌های چین رشته‌های متفاوتی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند. برخی از پرطرفدارترین رشته‌ها نزد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های چین عبارت هستند از: کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد مهندسی عمومی، کارشناسی ارشد تجارت بین‌الملل، کارشناسی ارشد اقتصاد و کارشناسی ارشد مطالعات زبان.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در چین

برخی از محبوب‌ترین و مناسب‌ترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی در چین عبارت هستند از:

– دانشگاه پکینگ

– دانشگاه خیان جیاتونگ- لیورپول

– دانشگاه تسیگهوا

– دانشگاه خیامن

– دانشگاه تکنولوژی بیجینگ

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین 

 

تحصیل در چین

تحصیل در چین

 

در مورد اینکه چه رشته‌ی تحصیلی را انتخاب کنید، عجله به خرج ندهید. شما می‌توانید از بین رشته‌های تحصیلی بسیار متنوع رشته‌ی تحصیلی مورد علاقه‌ی خود را پیدا کرده و به ادامه تحصیل در آن بپردازید. اما باید ابتدا اطلاعات کافی را در مورد رشته مورد علاقه‌تان به دست بیاورید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در رشته‌ی انتخابی‌تان را دارید. دانشگاه‌های چین معدل و نمرات مقطع تحصیلی قبلی شما را مورد توجه قرار می‌دهند. همانطور که گفته شد دانشگاه‌های چین دارای محدودیت سنی هستند و برای ورود به مقطع کارشناسی باید زیر ۳۰ سال و برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی باید زیر ۴۰ سال سن داشته باشید. توجه کنید که برای افزایش شانس قبولی خود درخواست اخذ پذیرش خود را حداقل به ۳ دانشگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

دانشگاه‌های چینی این امکان را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده‌اند که بتوانند به یکی از روش‌های زیر نسبت به ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنند:

– دانشجویان خارجی می‌توانند از طریق CUCAS که یک پلتفرم آنلاین است، نسبت به ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنند. در واقع می‌توان گفت که این سیستم رابطی بین میان داوطلبان و دانشگاه است.

– دانشجویان خارجی می‌توانند از طریق CUAC که اپلیکیشن مرکزی دانشگاه چین به شمار می‌آید، اقدام کنند. این وب‌سایت به عنوان یک مشاور و راهنمای حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند که  تصمیم درستی در مورد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور چین بگیرید.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های چین

 

در صورتی که خواستار ادامه تحصیل در رشته‌ای هستید که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، باید دارای مدرک تافل یا آیلتس باشید.

در صورتی که خواستار ادامه تحصیل در رشته‌ای هستید که به زبان چینی ارائه می‌شود، باید دارای مدرک HSK باشید. برای ورود به رشته‌های علوم، مهندسی و پزشکی به مدرک سطح مبتدی HSK و برای ورود به بقیه رشته‌ها مانند هنر، اقتصاد، مدیریت، و غیره به مدرک سطح متوسط HSK نیاز خواهید داشت.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین

– عکس گذرنامه

– کپی گذرنامه

– کپی ویزا

– کارت شناسایی فردی

– گواهی سلامت

– گواهی سوء پیشینه

– مدرک زبان انگلیسی یا چینی با توجه به رشته‌ی انتخابی

– ضمانت نامه ( والدین یا سرپرستان داوطلب باید نامه‌ای را امضاء کرده و مسئولیت اعمال و رفتار داوطلب را ضمانت کند).

– گواهی تمکن مالی

– آخرین مدرک تحصیلی

– کپی آخرین مدرک تحصیلی آکادمی

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا چگونه اپلای کنیم

استرالیا به واسطه‌ی منابع طبیعی بسیار غنی که دارد یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان است. این کشور یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی بین دانشجویان بین‌المللی نیز به شمار می‌آید. امروزه دانشگاه‌های استرالیا پذیرای دانشجویان خارجی هستند که از نقاط مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این قسمت شما را با مدارک مورد نیاز و نحوه‌ی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور استرالیا آشنا خواهیم کرد.

 

انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌های کشور استرالیا

استرالیا محدوده‌ی وسیعی از رشته‌های تحصیلی مختلف و زیر شاخه‌های آنها را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. بهترین رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های استرالیا عبارت هستند از: مدیریت آموزش، مدیریت تجارت، حسابداری، انفورماتیک، و مهندسی عمومی.

 

انتخاب دانشگاه مناسب در استرالیا

استرالیا بیش از ۵۰ موسسه‌ی آموزش عالی دارد که دارای سطح علمی بالایی هستند و با برترین دانشگاه‌های جهان رقابت می‌کند. برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در استرالیا عبارت هستند از:

– دانشگاه تاسمانیا

– دانشگاه فناوری کوئینزلند

– دانشگاه وسترن سیدنی

– مدرسه تجارت کاپلان

– مدرسه تجارت ملبورن  MBS

علاوه بر اینها دانشگاه‌های زیر برای تحصیل ارزان یا حتی رایگان در رشته‌ی حقوق مورد توجه دانشجویان خارجی قرار می‌گیرند:

– دانشگاه نیو ساوت ولز

– دانشگاه گیریفیت

– دانشگاه سانشاین کوست

به منظور تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های استرالیا می‌توانید به دانشگاه‌های زیر مراجعه کنید:

– دانشگاه  RMIT

– دانشگاه جیمز کوک

– دانشگاه سوترن کراس

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا

 

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

 

باید به این نکته توجه کنید که مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای استرالیا را بررسی نمایید. دولت استرالیا به ویزا اهمیت بسیاری قائل است. لازم است که قبل از اقدام به اخذ ویزای دانشجویی مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

استرالیا دارای وب‌سایت‌هایی است که اطلاعات لازم در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مختلف و رشته‌های تحصیلی گوناگون را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. علاوه بر کمک گرفتن از این وب‌سایت‌ها پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات دقیق به وب‌سایت رسمی هر دانشگاه مراجعه کرده و با فرستادن ایمیل یا برقرار کردن تماس تلفنی اطلاعات دقیق و لازم در مورد مدارک مورد نیاز را  کسب کنید.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا

برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های استرالیا به ادامه تحصیل بپردازید، باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشید. خوشبختانه دانشگاه‌های استرالیایی چند مدرک زبان انگلیسی را قبول می‌کنند. این مدارک عبارت هستند از مدارک تافل، آیلتس، C1 پیشرفته،VCE  وPTE .

آیا تحصیل رایگان در استرالیا امکان‌پذیر است؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا

برای اینکه برای دانشگاه‌های استرالیا چگونه اپلای کنید و ویزای تحصیلی دریافت کنید، باید به این نکته توجه کنید که به هر دانشگاهی که ثبت نام کنید و قصد ادامه تحصیل در هر رشته‌ای را که داشته باشید، باید تعدادی از مدارک آکادمیک و رسمی را به دانشگاه ارائه دهید. معمولاً مدارک اولیه‌ی لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر هستند:

– اطلاعات فردی همراه با جزئیات

– مدرک معتبر زبان انگلیسی

– خلاصه‌ی رزومه‌ی کاری (در صورت وجود)

– پرداخت هزینه‌ی اخذ پذیرش ( باید توجه کنید که این هزینه غیرقابل عودت است).

در برخی از موارد دانشگاه‌ها ممکن است مدارک دیگری را نیز از داوطلبان درخواست کنند. به عنوان مثال دانشگاه ممکن است مدارک زیر را از شما بخواهد:

– در صورتی که نام خود را عوض کرده‌اید، در صورتی که ازدواج کرده‌اید، یا هویت جدیدی را برای خود برگزیده‌اید، برای رفع اتهام به ارتکاب جرم باید آن را به صورت رسمی و قانونی اعلام کنید.

– در صورتی که قبل از امتحانات نهایی اقدام به اپلای به دانشگاه کرده‌اید باید نمرات نهایی خود را اعلام نمایید.

در صورتی که مدارک شما به زبان دیگری هستند، باید نسبت به ترجمه‌ی آنها به زبان انگلیسی به صورت رسمی و دفتری اقدام کنید.

کدام کشور برای من مناسب است؟

ادامه تحصیل در یک کشور دیگر، با وجود مشکلاتی که می‌تواند داشته باشد یک تجربه‌ی هیجان انگیز و شیرین است. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور می‌تواند در مسیر موفقیت تحصیلی و شغلی شما را در آینده هموار کند. انتخاب یک دانشگاه معتبر و همچنین رشته‌ی تحصیلی مورد علاقه‌تان بسیار مهم هستند. با فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر می‌توانید در آینده شغل مناسبی با درآمد خوب داشته باشید و آینده‌ی خود را تضمین کنید.

در این نوشته به صورت مفصل اقدام به معرفی محبوب‌ترین کشورها و دانشگاه‌ها برای مهاجرت را معرفی کردیم و آموختیم که برای کشورهای مختلف چگونه اپلای کنیم و چه مدارکی نیاز است. افراد بر اساس علاقه خود اقدام به انتخاب مقصد خود می‌کنند و البته افرادی هستند که به خاطر شرایط خود یا کشور و شهر مقصد انتخاب می‌کنند. هر چه باشد، باید این نکته را مد نظر داشت که مهاجرت سختی‌های زیاد مخصوص به خود را دارد و شما باید آگاهانه انتخاب کنید تا به قول معروف از چاله درآمده و به چاه نیفتید.

با توجه به توضیحات ارائه شده که چگونه اپلای کنیم و ویزای تحصیل بگیریم، به نظر شما تحصیل در کدامیک از کشورهای خارجی برای دانشجویان ایرانی مناسب‌تر است؟

منبع: mastersportal

66 پاسخ به “چگونه اپلای کنیم : نکات مهم در مورد نحوه‌ی اپلای به دانشگاه‌های مختلف جهان”

 1. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم بلد بودن هنر های مختلف مثل موسیقی (گیتار) یا نقاشی امتیازی برای اپلای کردن به حساب نمیاد؟ مثلا این مهارت ها مثله یک امتیاز باشه و کمک کنه به رزومه ای که میفرستم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   اینگونه موارد امتیاز چندانی ندارد. چون شما به عنوان یک محقق وارد یک کشور می‌شوید و داشتن رزومه تحصیلی مانند مقاله و … بهتر است، شاید هم تاثیر داشته باشید ولی اثر آن در مقابل نمره زبان و معدل و مقاله بسیار ناچیز است.

 2. مهسا گفت:

  سلام شهریه ی تحصیل در دانشگاهای امریکا کاملا رایگان هست ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در مقاطع بالاتر مانند ارشد و مخصوصاً دکترا جواب شما بلی است ولی خب بسته به داتشگاه، رشته و رزومه شما دارد.

 3. علی گفت:

  درود
  شرایط مشمولی خدمت برای کسی که ترم اول ارشد رو تموم کرده و میخواد پذیرش بگیره چجوری هست و آیا می شه انصراف داد و پذیرش گرفت؟ممنون از سایت خوبتون

 4. علیرضا گفت:

  درود
  شرایط مشمولی خدمت برای کسی که ترم اول ارشد رو تموم کرده و میخواد پذیرش بگیره چجوری هست و آیا می شه انصراف داد و پذیرش گرفت؟ممنون از سایت خوبتون

 5. هدیه گفت:

  دانشگاه چقدر در اپلای موثره یعنی اگه الزهرا باشه معتبر نی ؟؟رشته کامپیوتر سختر اپلایش؟؟؟هزینه زیادی داره لطف کنید جواب بدید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   در شرایط مساوی مهم است، یعنی اگر شما نمره زبان مساوی و سایر رزومه مساوی داشته باشید، دانشگاه شریف یا امیرکبیر و … بهتر از الزهرا خواهد بود ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که سایر موارد مانند نمره زبان و … بسیار مهم هستند.
   در صورتی که شما نمره زبان خوبی و معدل بالایی داشته باشید امکانپذیر است.
   شما برای اپلای هزینه‌های ثابتی مانند شرکت در کلاس زبان، آزمون زبان، ترجمه مدارک و … دارید.

 6. خورشید گفت:

  سلاام و عرض ادب
  آقای ولی پور امکانش هست آدرس ایمیلتون را داشته باشم .تا تعدادی سوال برای تحصیل در خارج داشتم درصورت امکان بسیار مچکرم

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه امکانپذیر نیست.
   در صورتی که سوال زیادی داشته باشید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها سوال خودتان را بپرسید و البته وقت مشاوره از همکاران ما داشته باشید.

 7. فاطمه گفت:

  سلام من ارشد سم شناسی پزشکی دارم میخوام برای دکتری اقدام کنم و میخوام از ایران برم
  میشه راهنمایم کنید فقط قصدم رفتنه حالا هر دانشگاهی

 8. ابراهیم گفت:

  سلام ، وقت شما بخیر.
  در صورت پذیرش با بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا، اگر در حین تحصیل بتوانیم شغلی پیدا کنیم، آیا امکان انصراف از دانشگاه و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری وجود داره؟

 9. میلاد گفت:

  سلام
  برای تحصیل رایگان در کشور های هند و چین
  مدرک زبان و معدل بالای ۱۵ کفایت میکنه؟
  یا حتما مقاله باید داشته باشید لطفا جواب بدهید با تسکر

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به مقطع و رشته دارد.
   بهترین پیشنهاد این است که به سایت دانشگاه مورد نظرتان سر بزنید و اطلاعات کافی را از آن به دست بیاورید.

 10. سامرند گفت:

  سلام ، من لیسانس مترجمی زبان از دانشگاه پیام نور رو دارم ، اگه بخوام برای فوق لیسانس به ایرلند یا ایسلند برم شرایطش چجوریه؟ کدوم سایت باید درخواست بدم ، ممنون

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما باید به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید و از خود سایت دانشگاه اقدام کنید.

 11. سهیلا گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
  جناب ولی پور من ۳۱سالمه و سال سوم کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه پیامنور میخونم متاهل هستم و یه پسر سه ساله هم دارم، میخواستم ببینم واسه رشته روانشناسی کدوم کشور بهتر و از لحاظ شهریه دانشگاه کم هزینه تر هست؟
  من خودم کانادا و انگلیس و بلژیک رو دوست دارم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای ارشد به صورت کلی همراه با شهریه خواهد بود. بلژیک، کانادا و آمریکا کم هزینه‌تر هستند.

 12. نرگس گفت:

  سلام برای مترجمی و وکالت کدام کشور مناسب تر است؟

 13. گونش دانشگر گفت:

  سلام و خسته نباشید من من دانشجوی دکتری دامپزشکی هستم میخواستم بینم بعد اتمام عمومی برای ادامه تحصیل کدوم کشور خوبه ؟!؟و شرایطش چیه معدل و دانشگاه مهم هست ؟!؟

 14. ایدا گفت:

  سلام برای رشته فزیوتراپی یا تربیت بدنی کدام کشور مناسب هست ؟!

 15. ایدا گفت:

  سلام برای رشته فزیوتراپی یا تربیت بدنی کدام کشور مناسب هست ؟! و اینکه معدل باید چند باشه واسی اپلای کردن ؟!

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رزومه و مقطع تحصیلی شما دارد. نمی‌توان به صورت خاص نام برد ولی شما باید معدل لیسانس بالای ۱۶ داشته باشیم و معدل دیپلم شما هم بالای ۱۸ باشد.

 16. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم وقتی پزشکی در ایران قبول شم میتونم دو سال بعد به آلمان اپلای کنم یا فقط بلافاصله بعد از قبولی میشه؟ دیگه لازم نیس آزمون آلمان رو بدم؟

 17. Amin گفت:

  سلام روزتون به خیر خسته نباشید
  بدون مدرک زبان انگلیسی هم میشه توی یکی از دانشگاه های اروپایی تحصیل کرد؟ حتی سطح پایین. زبانم خوبه ولی هنوز به مرحله آیلتس نرسیدم ولی امتیاز های دیگه هم دارم

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حالت کلی نمیشه اقدام کرد ولی شاید بتونید از دانشگاه هایی که کاندیشنال دانشجو میگیرن پذیرش بگیرید

 18. vtdnsperjy گفت:

  چگونه اپلای کنیم و از دانشگاه مورد نظرمان پذیرش تحصیلی بگیریم؟ |نکست ابرود
  vtdnsperjy http://www.go0g24m013ir82wc4ptb424j69r2dez7s.org/
  avtdnsperjy
  [url=http://www.go0g24m013ir82wc4ptb424j69r2dez7s.org/]uvtdnsperjy[/url]

 19. علی گفت:

  ببخشید اگر ترم اول و دوم دکترا در حال تحصیل باشیم تو ایران, و ترم دوم بتونیم برای یک دانشگاه خارجی دکترا اپلای بگیریم میتونیم از دانشگاه ایران انصراف بدیم و مهاجرت تحصیلی کنیم؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی در صورتی که مشکل سربازی و تعهد نداشته باشید، مشکلی وجود نخواهد داشت. در حالت کلی اقدام کردن قبل از آزمون جامع راحت‌تر است.

 20. علی گفت:

  سلام ببخشید اگه دانشجویی یک بار در کارشناسی ارشد انصراف داده باشد و دوباره کنکور ارشد داده باشد میتواند در ترم دوم دکتری اپلای کند؟ چون باید برای بار دوم از دانشگاه ایرانی انصراف بدهد. مشکلی پیش میآید؟

 21. نو نیم گفت:

  سلام
  دانشجو ترم ۶کارشناسی علوم ازمایشگاهی هستم
  میخواستم واسه ارشد اپلای کنم به استرالیا ولی نمیدونم چه دانشگاهی خوبه ؟میشه یکم راهنمایی کنید؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   نمره زبان و معدل و رزومه شما در انتخاب دانشگاه تاثیرگذار است و همچنین شهر و شهریه برای ارشد مهم است.

 22. امیرحسین گفت:

  سلام. من کارشناسی مهندسی مکانیک دارم با معدل ۱۶. بنظر شما رفتن برای ارشد بهتر است یا ارشد ماندن در ایران و رفتن برای دکترا؟ و اینکه من تمایل به تحصیل در دروس بین رشته مهندسی بیومکانیک دارم لاکن دانشگاهی در این زمینه پیدا نمیکنم. اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید.

 23. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای رشته‌ای مثل حسابداری چ کشوری مناسب‌تر هست؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنیم که تلاش کنید که در یک کشور خوب و دانشگاه با رتبه خوب پذیرش بگیرید و تلاش کنید که رزومه خوبی داشته باشید ولی از کشورهای خوب برای حسابداری می‌توان به کشورهای جمهوری چک، مجارستان، فرانسه، ایرلند، اسپانیا و … نام برد.

 24. Pezhman گفت:

  سلام
  من میخوام برای دکتری عمران خارج از کشور درس بخونم ولی متاسفانه معدل لیسانسم ۱۳.۵ ، با این معدل ادامه تحصیل توی خارج امکان داره؟

 25. **** گفت:

  سلام.میگن دانشگاه های آلمان رتبه کنکور رو هم میخوان
  درسته؟
  برای چی؟

 26. Mmmm گفت:

  سلام.میگن دانشگاه های آلمان رتبه کنکور رو هم میخوان
  درسته؟
  برای چی؟

 27. مجید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس مهندسی انرژی دارم و معافیت دائم سربازی هم ندارم.
  میخواستم بدونم اصولا بهتره بعد از گذروندن خدمت برای ارشد اپلای کنیم یا بدون پایان خدمت؟
  با توجه به این که ترجیح میدم بعد از چند سال برگردم ایران.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   شما مشکلی بابت معافیت نخواهید داشت و می‌توانید مهاجرت کنید.
   بستگی به سن و رزومه و کشور مقصد شما دارد.

 28. مجید گفت:

  امکانش هست توضیح دقیق تر بفرمایید؟
  من ۲۴ سالمه و تازه لیسانسم رو گرفتم و تو فرجه یک ساله معافیت تحصیلیم هستم.
  دانشگاه علوم تحقیقات بودم با معدل ۱۵.۸۱.
  زبان انگلیسیم هم خوبه و اگر بخوام میتونم ظرف مدت کمی آیلتس حدود ۷.۵ بگیرم.
  کشور مقصد رو هنوز تحقیق دقیق نکردم و برام فرقی نداره فعلا.

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بستگی به رشته شما دارد ولی در حالت کلی کشورهای اروپایی مانند ایتالیا یا آلمان می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 29. الناز قلي لو گفت:

  من ارشد معماري دانشگاه تهران هستم خواستم بپرسم امكان تغيير رشته وجود داره؟ ميخوام ارشد هنر يا نقاشي بخونم.. كشورهاي پيشنهادي تو زمينه هنر كدوم ها هستند؟ميتونيد معرفي كنيد پورتفوليوي هنر چطور بايد باشه؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   تغییر رشته شانس شما را به شدت کاهش می‌دهد، مگر اینکه دلیل موجه و رزومه خوبی از رشته جدید داشته باشید.

 30. Mobi گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم برای خوندن لیسانس در خارج از کشور ایا با رتبه برتر بودن کنکور میشه بورسیه گرفت؟یعنی کنکور بدی رتبت خوب باشه بورسیه شی

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   رتبه کنکور شما تاثیری در بورسیه تحصیلی شما ندارد.
   شما باید معدل دیپلم و نمره زبان خوبی داشته باشید.

 31. فرزین گفت:

  سلام وقت بخیر برای اپلای کردن به جز مدارک دانشگاهی مدرک دیپلم هم لازمه ؟ و اگر لازمه حداقل نمره دیپلم چقدر هستش؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   برای کدام مقطع؟
   در صورتی که شما برای مقطع لیسانس اقدام کنید، نیاز به مدرک دیپلم و معدل دیپلم هستید.

 32. Dorsa گفت:

  خسته نباشید برای تحصیل رایگان در کشور دبی چ مدارکی لازم است

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   متاسفانه اطلاعات کافی در این زمینه نداریم، لطفاً از طریق گوگل به جواب خودتون برسید یا از سایر همکاران سوال بپرسید.

 33. Dorsa گفت:

  خسته نباشید برای تحصیل رایگان در کشور دبی چ مدارکی لازم است

 34. علی گفت:

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم می خواستم برای اپلای ارشد خارج چه کشوری می تونه برام خوب باشه البته هزینه ش پایین تر باشه ؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   می‌توانید برای ایتالیا اقدام کنید.
   در صورتی که نیاز داشته باشید تا یک همکار و متخصص شما را راهنمایی کند، می‌توانید از مشاوره همکاران ما بهره‌مند شوید.

 35. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد پذیرش تحصیلی میشه راهنمایی بفرمایید؟

 36. کژال گفت:

  برای مقطع دکتری فیزیک اپلای کنم در چه کشوری شانس بیشتری دارم؟ و اینکه معدل لیسانسم ۱۲ ست اما ارشدم ۱۷ مشکلی برام داره؟

  • امیر ولی‌پور گفت:

   دوست عزیز
   بلی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. معدل لیسانس شما خیلی پایین است.
   معدل خوب در مقطع ارشد، داشتن مقاله و نمره زبان می‌تواند تاثیرگذار باشد.
   برای شما کانادا و آمریکا می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید