کاورلتر درخواست NIW چیست و مهم‌ترین نکات مربوط به نوشتن آن

افرادی که به دنبال مهاجرت به آمریکا هستند، نیاز است تا برخی مدارک را ارسال کنند. کاور لتر یا همان نامه پوششی یکی از مدارکی است تا انواع مختلف مهاجرت به آمریکا نیاز است. در این نوشته تلاش داریم تا نکاتی درباره شیوه نشان دادن دستاورد و مزایا در راستای منافع ملی ایالت متحده آمریکا در کاورلتر درخواست NIW بیان کنیم. رعایت نکات مطرح شده برای نوشتن کاورلتر درخواست NIW به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین نحو کاورلتر خودتان را نوشته و رزومه خودتان را تکمیل کنید.

چرا کاورلتر مهم‌ترین بخش درخواست NIW است؟

۱. نوشتن یک کاورلتر درخواست NIW برای تشکیل پرونده شما الزامی است.

از آنجایی که NIW نیازی به گواهینامه کار ندارد، هنگامی که توصیه‌نامه‌ها و سایر اسناد را آماده‌ کردید، باید کاورلتر برای درخواست فرم I-140 بنویسید. فرم I-140 درخواست ویزای مهاجرتی برای کارگران خارجی است.

مهم‌ترین مسئله این است که شما باید یک کاورلتر رسمی را براساس تمام اسنادی که دارید، از جمله توصیه‌نامه‌ها و مدارک موفقیت خود تهیه کنید، این نکته را باید مد نظر داشته باشید که این کاورلتر رسمی درخواست است که مستقیماً توسط مامورین مهاجرت USCIS بررسی می‌شود و شما باید این نامه را با دقت بسیار بالا تهیه کنید، چون نامه کتبی NIW نتیجه چندین ساعت تجزیه‌وتحلیل اسناد و پیشینه فنی شما با توجه به الزامات قانونی و ساعت‌های بیشتر تدوین و تجدید نظر به منظور تهیه یک درخواست خوب و محکم است.

۲. کاورلتر درخواست مهم‌ترین بخش تقاضای NIW است.

کاورلتر درخواست NIW شواهدی را که ارائه می‌دهید، به همراه دارد. ابتدا، کاورلتر شما باید زمینه فعالیت شما و اینکه چه معیارهایی را باید برای تعیین برتری شما در یک زمینه در نظر گرفت را توضیح می‌دهد.

در ادامه، باید مدارکی را که با درخواست ارائه کرده‌اید، نسبت به معیارهایی که USCIS برای این گروه تعیین کرده است را توضیح دهد.

سوم، با ارجاع کار / پروژه فعلی و نحوه به‌روزرسانی مهارت‌های حرفه‌‍ای، باید شواهدی را که ارائه کرده‌اید، توضیح دهد و ثابت کند که هنوز از مجموعه مهارت‌های خود که مدعی هستید، به عنوان توانایی‌های استثنایی استفاده می‌کنید.

برخی از متقاضیان بر این باور هستند که قوانین USCIS را خوانده‌اند و احساس می‌کنند که آماده ارائه درخواست‌های خود هستند. واقعیت این است که مقررات به شما کمک می‌کند تا بخشی از روش ثبت یک برنامه موفق را بدانید.

داوران و ارزیاب‌های USCIS قضاوت گسترده‌ای برای ارزیابی شواهد دارند. ارائه مدارک اولیه برای رعایت مقررات NIW کافی نیست. ارزیاب USCIS شواهد را بررسی کرده و تصمیم می‌گیرد که آیا این شواهد آن قدر مهم است که شما را از دیگران متمایز کند. اکثر درخواست‌های رد شده NIW به دلایل ذهنی رد می‌شوند. فقط ذکر شواهد و انتظار اینکه ارزیاب USCIS درخواست شما را تایید کنند کافی نیست.

برخی از افرادی که پرونده آنها رد شده است، کاورلتر به USCIS ارسال کرده‌اند که شبیه رزومه است. بیش از ۸۰% افرادی که پرونده‌های خود را تشکیل داده‌اند و بعداً درخواست شواهد ( REF ) از طرف USCIS به کمک ما آمده‌اند، نامه‌های پوششی درخواست خود را آماده کرده‌اند که شبیه رزومه‌ای خطاب به USCIS باشد. این افراد نمی‌دانند که کاورلتر دادخواست مهم‌ترین بخش برنامه NIW است، طول نامه معمولاً بین ۱۵ تا ۲۵ صفحه است.

کاورلتر درخواست NIW

۳. شیوه ارائه شواهد و مدارک در کاورلتر درخواست NIW

متقاضی باید توضیح دهد که کاربر / پروژه فعلی وی به نفع منافع ملی ایالت متحده آمریکا است و کار / پروژه او به موضوعات زیر مرتبط است:

 • بهبود اقتصاد ایالت متحده آمریکا
 • بهبود مراقبت‌های بهداشتی ایالت متحده آمریکا
 • بهبود شرایط دستمزد / کار کارگران آمریکایی
 • بهبود برنامه‌های آموزشی و تربیتی برای کودکان ایالت متحده و کارگران
 • بهبود آگاهی و تنوع فرهنگی از طریق تلاش‌های هنری
 • ارائه مسکن مقرون به صرف برای ساکنان جوان یا مسن یا فقیر ایالت متحده آمریکا
 • بهبود استفاده از محیط زیست و منابع طبیعی ایالت متحده
 • درخواست از طرف یک آژانس دولتی ایالت متحده
 • آثار علمی مهم
 • ایجاد فرصت‌های شغلی

برای متقاضی‌ای که در زمینه‌های علمی و مهندسی کار می‌کند، او همچنین باید توضیح دهد که دارای توانایی و موفقیت ممتاز بوده و دارای مهارت‌ها، دانش و سابقه منحصر‌به‌فرد و مبتکرانه‌ای است که منافع ملی ایالت متحده را تامین می‌کند. البته این نکته مهم را هم مد نظر داشته باشید که ادعاهای متقاضی نیز باید با شواهد زیر تایید شود

 1. جوایز ملی یا بین‌المللی را دریافت کرده و معیارها و اهمیت هر جایزه یا جوایز ملی یا بین‌المللی را که دریافت کرده است، شرح دهد.
 2. عضویت در سازمان‌های معتبری که مستلزم دستاوردهای برجسته برای اعضای آنها هستند و بر معیارهای عضویت تاکید دارند.
 3. داشتن استناد توسط سایرین و نوشتن بند کوتاه در خصوص تعداد استنادات در مجلات علمی
 4. آثار دیگران را داوری کرده و نحوه و زمان انجام داوری آثار دیگران را شرح دهد.
 5. از طریق استشهادنامه نقش خود را در رشته اثبات کند و نقش خود را با استفاده از نقل‌قول‌هایی از نامه‌های پوششی توضیح دهد. این باید به زبان انگلیسی نوشته شود که همه افراد قادر به درک آن باشند.
 6. در رشته خود مقالات چاپ کرده و مقالات، کتاب‌ها و فصل‌های کتابی را که منتشر کرده است، شرح دهد.

کاورلتر درخواست NIW و نکات آن

مهم‌ترین نکات نوشتن کاورلتر درخواست NIW

۱. روش‌های نشان دادن دستاورد و مزایا در راستای منافع ملی ایالت متحده آمریکا در کاورلتر درخواست NIW

هنگام نوشتن کاورلتر درخواست NIW باید تلاش کنید تا بتوانید به خوبی دستاوردها و موفقیت‌های خودتان را برای ارزیابان USCIS مطرح کنید. کلمات یا نوع خاصی از زبان وجود دارد که برای کاورلتر درخواست شما مفید است. ارزیابان USCIS قادر به درک مسائل اساسی در متداول‌ترین زمینه‌ها مانند محققان علمی، مهندسان و پزشکان هستند، اما هنوز هم دوست دارند در کاورلتر ببینند که متقاضی ” برجسته”، ” ممتاز”، ” پیشرو”، ” پیشگام” و غیره است. باید به خاطر داشته باشید که هدف کل درخواست متمایز کردن شما از سایر افراد است.

برخی از متقاضیان در کاورلتر به جزئیات زیادی در مورد ویژگی‌های شخصی یا اجتماعی می‌پردازند. به عنوان مثال خوب است که بگوییم متقاضی صادق، متعهد و درستکار است. اما وقتی این مورد در پاراگراف‌های مختلف بسط داده شود. از هدف اصلی برنامه منحرف می‌شود. وقتی فردی درخواست کار می‌کند، کارفرما می‌خواهد بداند که آیا این فرد یک همکار درست خواهد بود یا خیر. بنابراین نظرات شخصی بیشتر منطقی است. با این حال، برای یک درخواست NIW یک ارزیاب USCIS فقط می‌خواهد بداند که متقاضی چگونه با دیگران در این زمینه قابل مقایسه است.

براساس شواهد و نکاتی که بیان شد، یک کاورلتر باید:

۱) شهادت‌هایی که توانایی استثنایی شما را تأیید می‌کند ارائه دهد.

۲) شواهدی ارائه دهد که نشان می‌دهد شما از همسالان خود متمایز هستید.

۳) نشان دهد که شما به دنبال اشتغال در زمینه‌ای با شایستگی قابل‌توجه هستید.

۴) ثابت کند که مزایای قابل‌توجه احتمالی که ارائه می‌دهید دارای اهمیت ملی هستند.

۶) در مورد کار خود و برنامه‌های فعلی و آینده، چه از نظر علمی و چه در صنعت خصوصی، در صورت امکان بحث کند.

۷) کار شما را توضیح دهد این‌که، چگونه بر حوزه تحصیلی تأثیر می‌گذارد و پتانسیل آن برای کاربردهای گسترده‌تر چیست

۸) نحوه ارتباط ضروری و نزدیک شما با کار، تأثیرات این کار بر ایالات‌ متحده آمریکا و مردم آن را شرح دهد.

هنگام نوشتن کاورلتر درخواست NIW می‌توانید از روش‌های زیر برای نشان دادن موفقیت یا کار شناخته خودتان استفاده کنید:

 • در مورد ژورنال‌هایی که مقالات شما را منتشر کرده‌اند، توضیح دهید، بحث کاملی در مورد روند داوری با یادداشت‌هایی در مورد انواع متخصصان که به‌ عنوان داوران نسخه انتخاب شده‌اند ارائه کنید.
 • به ‌طور مفصل درباره مزایای واقعی یا احتمالی کار خود صحبت کنید و آماری را نشان دهید که تصویری واضح از اهمیت کار شما ارائه می‌دهد.
 • در صورت لزوم، مزایای اقتصادی کار خود را مورد بحث قرار دهید یا آمارهای اقتصادی مربوط به مطالعه خود را نشان دهید.
 • در صورت امکان، درباره مزایای کار خود برای افراد عادی صحبت کنید. به ‌عنوان ‌مثال، برای محققان پزشکی، آمار اقتصادی می‌تواند همراه با رنج بشر از شرایطی که شما مطالعه می‌کنید مورد بحث قرار گیرد.

به یاد داشته باشید که ارزیابان USCIS انسان هستند. برخی از اطلاعات تأثیر روانی قوی‌تری نسبت به سایر اطلاعات خواهند داشت. در اینجا، ما باید در مورد روان ارزیاب فکر کنیم و به آن‌ها بفهمانیم که کار ما مهم است و آن‌ها می‌توانند از تأیید پرونده شما احساس خوبی داشته باشند. سعی کنید بهترین دستاوردهای خودتان را به خوبی تشریح کنید تا بتوانید نظر مساعد ارزیابان را به خود جلب کنید.

۲. چگونگی متقاعد کردن مامورین مهاجرت مبنی بر این که کار استثنایی انجام داده‌اید.

هنگام نوشتن کاورلتر درخواست NIW باید تلاش کنید تا کاورلتر خودتان را با اصطلاحات عمومی بنویسید، گویی که برای مجله تایم یا نیویورک می‌نویسید. افسران مهاجرت با مدرک لیسانس یا بالاتر کاورلتر و نامه‌های مرجع را می‌خوانند. آنها نمی‌توانند رشته شما را بشناسند، اما بیشتر روزهای کاری را صرف ارزیابی و ترکیب اطلاعات و نتیجه‌گیری می‌کنند.

بنابراین، شما باید افسران مهاجرت را متقاعد کنید که کارهای استثنایی انجام داده‌اید یا در حال انجام آن هستید و اینکه کار شما به شهروندان آمریکایی و افرادی که می‌شناسند کمک می‌کند و باید توضیح دهید که تحقیقات شما چگونه مفید است.

همچنین ممکن است لازم باشد، مستنداتی را در مورد هزینه، منابع یا رنج‌های انسانی ارائه دهید. همچنین ممکن است توضیح دهید که چگونه برای موفقیت پژوهش یا پروژه ضروری هستید.

۳. چگونه می‌توان توجه ارزیاب USCIS را جلب کرد و خود را از سایر متقاضیان متمایز کرد؟

اجازه دهید که ما در مورد یک مثال فرضی بحث کنیم که باید مسئله یا موضوع کاورلتر را توضیح دهد. فرض کنید یک متقاضی وجود دارد که محقق پزشکی است. از جمله مدارک این شخص می‌توان به ۸ مقاله و پژوهش اشاره کرد. اگر کاورلتر یک فهرست ساده از مدارک باشد، پس این متقاضی مانند بسیاری از متقاضیان دیگر خواهد بود. هیچ‌ چیز قابل توجهی وجود ندارد که توجه ارزیاب UACIS را جلب کند و متقاضی را از صدها متقاضی دیگر متمایز کند. از سوی دیگر متقاضی ممکن است به مجلات که در آن مقالات چاپ است نگاهی بیندازد و سوال زیر را در کاورلتر توضیح دهد:

 • آیا آنها مجلات بین‌المللی و داوری شده بودند؟
 • متقاضی سالانه چند مقاله چاپ کرده است؟
 • آیا متقاضی اولین نوسینده بوده؟ اگر نه، نویسنده دوم یا آخرین نویسنده بوده است؟
 • چه کسی هزینه تحقیق را تامین کرده است؟ آژانس دولتی آمریکا؟ این امر اهمین ملی را نشان می‌دهد؟

نکته کلیدی این است که هر نوع شواهد را تجربه کرده و نشان دهیم که چگونه معیارهای NIW را برآورده می‌کند. به هر حال، این همان چیزی است که کاورلتر باید انجام دهد. اگر کاورلتر حاوی اطلاعات پیشین درباره مجلات، منابع مالی، اهمیت کار و غیره باشد. واضح است که شواهد ارائه شده ممکن است معیارهای NIW را برآورده کند.

همچنین کاورلتر می‌تواند مستقیماً مقررات را برای بیان قانون قید کند. برای اطمینان از اینکه پرونده شما توسط ارزیابان بی‌تجربه USCIS رد نمی‌شود. هنگام نوشتن نامه پوششی، می‌توانید مستقیماً به مقررات استناد کنید. به این ترتیب، ارزیاب نباید در مورد زبان یا الزامات گیج شود و در اولین تلاش خود قضاوت‌های دقیقی را ارائه کند.

۴. چگونه باید در کاورلتر برای افزایش شانس پذیرش خود را افزایش دهیم؟

موارد زیر نکات مهمی هستند که درباره ارائه شواهد در نامه EB2 NIW ارائه می‌کند.

 1. ارائه مبنای مقایسه: یکی از روش‌های پاسخگویی به سوال EB2 مبنی بر اینکه آیا شما ” دارای درجه‌ای از تخصص بالاتر از حد معمول در زمینه کاری خود هستید؟ ” ارائه شواهدی است که مبنایی برای مقایسه بین شما و آنها ارائه می‌دهد.

برای نمونه اگر شما در زمینه‌ای کار می‌کنید که انتشار مقاله در آن معمول است، مدارکی باید به USCIS ارسال شود که مقالات شما در معتبرترین مجلات در این زمینه منتشر شده است یا مقالات شما به طور گسترده توسط سایر محققان در مقالات علمی ملی یا بین‌المللی مورد استناد واقع شده است. همچنین اگر مقالات خود را در معتبرترین کنفرانس‌های این رشته ارائه کرده‌اید، این شواهد محکمی است که نشان می‌دهد، شما از افراد متوسط یا معمولی در این زمینه بهتر هستید.

 1. مقایسه با پرونده‌ها یا موارد تایید شده: به طور کلی USCIS ممکن است سعی کند در مقایسه با سایر درخواست‌های EB2 در زمینه مشابه، محدودیتی قائل شود، اما رسیدگی داوران USCIS به سایر متقاضیان در این زمینه با مدارک قابل مقایسه طولانی است.

بنابراین یافتن پرونده‌های تایید شده یا با موفقیت قابل تجدیدنظر درخواست EB2 NIW مقایسه این موارد با پرونده‌های شما، مهم است و شواهد در موارد تایید شده قوی‌تر از پرونده درخواست NIW شما نیست. به عنوان مثال اگر تعداد مقالات یا استنادات شما بیشتر از یک مورد تایید شده در زمینه یا موضوعات مرتبط است، شواهد شما برای حمایت از پرونده شما کافی است و می‌تواند به عنوان شواهد بهتر از درخواست EB2 NIW شما نسبت به پرونده تایید شده تلقی شود.

کاورلتر درخواست NIW و نکات آن

اهمیت نوشتن کاورلتر

کاورلتر یا همان نامه پوششی یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز چه در زمینه مهاجرت شغلی و چه در زمینه مهاجرت تحصیلی است. شما می‌توانید در کاورلتر خودتان را معرفی کرده و از دلایل مهاجرت خودتان نکاتی را بیان کنید. رعایت نکات مهم در نوشتن کاورلتر درخواست NIW در پروسه مهاجرت نخبگان ایالت متحده آمریکا به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید شانس خودتان را برای دریافت این ویزا و در نهایت گرین کارت آمریکا افزایش دهید.

در این نوشته تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات مربوط به نوشتن کاورلتر درخواست NIW را بیان کنیم، در صورتی که تصور می‌کنید نیاز است تا نکات دیگری هم به این لیست اضافه شوند، لطفاً نظرات خودتان را در زیر این نوشته بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید