ویزای NIW چیست ؟ و نکات مهم برای آماده سازی مدارک NIW

ویزای NIW یا EB2 آمریکا به عنوان ویزایی شناخته می‌شود که در دسته ویزاهای مبتنی بر اشتغال ایالت متحده آمریکا شناخته می‌شود. افرادی که بتوانند این نوع ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بعد از مدتی اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. ویزای NIW یا EB2 زیر مجموعه ویزای نخبگان آمریکا است و در صورتی که مهارت، توانایی یا تحصیلات عالی دارید، می‌توانید واجد شرایط دریافت این ویزا باشید. در این نوشته قصد داریم تا در اولین وهله به این سوال جواب بدهیم که NIW چیست و نکات ارزشمندی را درباره آماده سازی درخواست NIW و ایجاد یک درخواست قوی بیان کنیم.

NIW چیست؟

همانگونه که بیان شد NIW به عنوان ویزای مبتنی بر اشتغال ایالت متحده آمریکا شناخته می‌شود. ویزای EB2 به ۳ گروه متقاضی تعلق می‌گیرد. افرادی که در زمینه کاری خود متخصص هستند

 1. متخصصین با مدرک عالی دانشگاهی
 2. افراد دارای توانایی استثنایی مانند پزشکی و هنر
 3. چشم‌پوشی از منافع ملی

نکته مهمی که باید درباره NIW بدانید این است که افرادی که برای ویزای چشم‌پوشی از منافع ملی یا همان NIW درخواست می‌دهند، نیازی به تکمیل فرم I-140 توسط کارفرما ندارند ولی ۲ دسته دیگر یعنی متخصصین با مدرک عالی دانشگاهی و همچنین افراد توانا کارفرما باید این فرم را تکمیل کرده و به اداره مهاجرت ایالت متحده آمریکا ارسال کنند.

دستورالعمل‌های مراحل مقدماتی درخواست و شیوه آماده سازی درخواست NIW و ایجاد یک پرونده ( درخواست) قوی

۱. دستورالعمل مراحل آماده‌سازی دادخواست و نامه‌های مرجع

اگر متقاضی خارجی بتواند الزمات خود را برآورده کند، NIW به دلیل استقلال و آزادی شغل ممکن است، بهترین گزینه برای درخواست گرین کارت باشد. متقاضی باید دارای شرایط استثنایی برای برآورده الزامات سختگیرانه NIW باشد که توسط USICS برای ارزیابی صلاحیت و دستاوردهای متقاضی در یک زمینه ایجاد شده است.

از انتخاب توصیه‌کنندگان تا تهیه توصیه‌نامه و نامه درخواست، درخواست NIW یک فرآیند پیجیده است که به صبر و شکیبایی نیاز دارد. شما باید از رویکردی سیستماتیک برای آماده‌سازی پرونده خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که همه جنبه‌های پرونده شما به نحو احسن اداره می‌شود و همه عوامل پرونده منحصربه‌فرد خود را در هنگام آماده‌سازی پرونده در نظر بگیرید تا شانس خود را برای تایید درخواست NIW به حداکثر برسانید.

مرحله مقدماتی اولیه درخواست I-140 برای قبل از ثبت براساس NIW انجام می‌شود. طول این فرآیند برای افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد ممکن است برای ارسال I-140 در طی چند هفته آماده باشند، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است چند ماه طول بکشد. در مرحله مقدماتی اولیه، متقاضی باید روی موارد زیر کار کند:

 • نوشتن خلاصه‌ای از توانایی‌ها و دستاوردهای خود در زمینه کاری خود
 • تهیه و جمع‌آوری نامه‌های مرجع از متخصصان رشته
 • تهیه مدارک پشتوانه مانند دیپلم، جوایز و عضویت حرفه‌‎ای
 • جمع‌آوری مدارک از دستاوردها و مقالات منتشر شده

نامه‌های مرجع باید شرایط خاصی را برآورده کنند، آنها توصیه‌نامه‌های معمولی برای اهداف استخدام نیستند. برای حمایت موفقیت‌آمیز از یک درخواست NIW، نامه‌های مرجع خوب لازم است. برخی از نویسندگان نامه ممکن است از متقاضی بخواهند که ابتدا یک پیش‌نویس برای آنها ارائه دهد. به طور کلی سه یا چند نامه مرجع لازم است. هیچ الزامی وجود ندارد که متقاضی دارای نامه‌های مرجع باشد، اما با توجه به اهمیت نامه مرجع، سه یا چند مورد از آنها توصیه شده است.

یک مرجع خوب نباید نامه به سادگی از متثاضی برای برآوردن الزامات در گروه NIW تمجید کند و چنین روشی منجر به عدم حمایت از استدلال‌های حقوقی مهم می‌شود. نوشتن و اصلاح نامه‌های مرجع اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا محتویات نامه‌ها بخش مهمی از پایه و اساس یک درخواست NIW است.

۲. از کارفرمایان قبلی و فعلی خود بخواهید تا با شما کار کنند.

برای درخواست NIW، دو روش برای ارائه درخواست وجود دارد:

۱) شما می‌توانید بدون حمایت رسمی کارفرمای فعلی خود برای درخواست خودتان اقدام کنید. این بدان معنا است که شما هم متقاضی و هم ذینفع هستید، در چنین حالتی، شما باید فرم I-140 و نامه درخواست را امضا کنید که نباید توسط کارفرمای فعلی شما امضا شود.

۲) کارفرمای فعلی شما درخواست کننده است و شما ذی‌نفع هستید. از آنجا که کارفرمای شما درخواست کننده است، می‌توانید همه اسناد را تهیه کرده و همه شواهد را جمع‌آوری کنید. اما کارفرما شما باید فرم I-140 و نامه پوششی را برای شما امضا کند.

برای هر یک از روش‌های درخواست، علاوه بر اینکه از افراد درخواست می‌کنید، نامه‌های مرجع برای شما بنویسند و شواهدی را که در بالا ذکر شده جمع‌آوری کنند. ممکن است لازم باشد که کارفرمایان قبلی و فعلی خود را برای کمک به درخواست خود متقاعد کنید. برخی از کارفرمایان، به ویژه شرکت‌های بزرگ و دانشگاه‌های بزرگ، مجرب هستند و سیستمی را برای پردازش درخواست NIW ایجاد کرده‌اند.

بااین‌حال، در بیشتر شرایط، کارفرما مسئولیت درخواست NIW شما را بر عهده نمی‌گیرد. در چنین شرایطی، ممکن است بخواهید کارفرما را متقاعد کنید که به درخواست شما کمک کند. این بدان معناست که شما باید تقریباً همه کارها را انجام دهید و مشارکت کارفرمای شما شامل ارائه اسناد شرکت، کار های متقاضی، دستاوردهای پروژه و تحقیقات، توصیه‌نامه‌ها و غیره است.

niw چیست

۳. چگونه می‌توان درخواست NIW خود را آماده کرد و یک پرونده قوی ساخت

در یک درخواست NIW، بر هر دو کار فعلی شما در جهت منافع ملی ایالت متحده آمریکا و دستاوردهای شخصی شما در یک زمینه و برای اثبات اینکه شما در حوزه‌ای با شایستگی و اهمیت ملی کار می‌کنید و کار شما در راستای منافع ملت است، تاکید شده است.

یک رویکرد درست برای تعریف زمینه شما و ارائه شواهدی برای دستاوردهای شما کلید یک درخواست موفق NIW است. به عنوان یک متقاضی باید وضعیت خود را در مورد گزینه NIW درخواست مهاجرت ارزیابی کنید. ممکن است ابتدا رزومه خود را به روز کنید و سپس بررسی کنید که آیا طبقه‌بندی NIW برای موفقت شما قابل استفاده است یا خیر؟ در غیر اینصورت، می‌توانید سایر طبقه‌بندی‌های مهاجرت را که ممکن است برای شما بهترین باشد، مانند EB-1 ( EB1A )، EB1 – محقق برجسته یا استاد ( EB1B ) یا حتی گواهینامه کار را در نظر بگیرید.

پس از انتخاب طبقه‌بندی NIW، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

۱) به طور موثر با کارفرمای فعلی و یا کارفرمای قبلی خود ارتباط برقرار کنید تا از هر گونه کمک برای جمع‌آوری اسناد / مدارک برای دستاوردهای شما در یک زمینه کمک بگیرید.

۲) نمونه توصیه‌نامه‌های ارائه شده در این بسته را که می‌تواند به عنوان مرجع پیش‌نویس اولیه توصیه‌نامه‌ها ( یا نامه‌های مرجع ) برای درخواست شما مورد استفاده قرار گیرد، با دقت بررسی کنید.

۳) پیش‌نویس‌های نامه‌های پیشنهادی خود را بررسی و ویرایش کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها شامل زبان مناسب و مطابق با الزامات NIW هستند.

۴) تمام اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست NIW خود را جمع‌آوری کنید.

۵) کلیه اسناد مورد نیاز برای درخواست NIW خود، از جمله نامه‌های مرجع امضاء شده را سازمان‌دهی کنید.

۶) براساس نمونه نامه موجود در این بسته، نامه‌ای را تنظیم کنید که به طور مفصل توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید به عنوان یک متقاضی با توانایی استثنایی واجد شرایط شوید و ممکن است منافع ملی را به میزان قابل توجهی بیشتر از کارگر دارای حداقل تشابه برآورده کنید و در صورت نیاز به گواهینامه کار، منافع ملی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

۷) فرم I-140 را تکمیل کرده و امضا کنید و مطالب تکمیل شده دادخواست را با هزینه درخواست مورد نیاز به مرکز خدمات USCIS مناسب ارسال کنید.

۸) برای استعلام وضعیت پرونده معلق خود با USCIS تماس بگیرید.

۹) اگر USCIS درخواست شواهد اضافی در مورد پرونده معلق شما را ارائه دهد، باید پاسخ دهید و اسناد اضافی مورد نیاز خود را به موقع به USCIS ارائه دهید.

۴. آماده‌سازی دقیق درخواست NIW

۱) انتخاب توصیه‌کنندگان برای توصیه‌نامه: شما باید لیستی از توصیه‌کنندگان بالقوه را قبل از شروع تماس با آنها تهیه کنید. شما باید اطلاعات اولیه در مورد توصیه‌کنندگان، از جمله موقعیت فعلی آنها، ارتباط با آنها با شما تهیه کنید. قانون و مقررات USCIS تعداد توصیه‌نامه‌های مورد نیاز را نشان نمی‌دهد، بلکه ۳ تا ۷ نامه مناسب است. تعداد و انتخاب توصیه‌کنندگان بستگی به عوامل منحصربه‌فررد مورد شما دارد.

۲) تماس با توصیه‌کنندگان: پس از نهایی شدن لیست توصیه‌کنندگان، می‌توانید با آنها تماس بگیرید. اکثر توصیه‌کنندگان، اساتید یا محققان هستند، ممکن است به آنها اطلاع دهید که نامه را برای بررسی و تجدید نظر آنها تهیه می‌کنید.

۳) پیش‌نویس توصیه‌نامه‌ها: شما باید همه توصیه‌نامه‌ها را براساس نمونه نامه‌های موجود در بسته DIY پیش‌نویس کنید. این امر باعث می‌شود که نامه‌ها به طور کلی تمام کارهای شما را به طور جامع توضیح دهد و شامل تمام بیانیه‌های لازم است. هنگامی که توصیه‌کنندگان حمایت خود را تایید کردند، باید پیش‌نویس توصیه‌نامه‌ها را شروع کنید و تا زمانی که از نتایح نهایی راضی نیستید، نامه‌ها را اصلاح کنید.  بعد از آن، شما باید توصیه‌نامه‌های نهایی را برای بررسی، تأیید و امضا به توصیه‌کنندگان ارسال کنید. درصورتی‌که توصیه‌کنندگان چنین درخواست‌هایی را انجام دهند یا تغییرات مهمی در نامه ایجاد کنند، ممکن است تجدیدنظر بیشتری در نامه‌ها لازم باشد.

۴) نامه پوششی درخواست: پس از نهایی شدن و امضای کلیه نامه‌های توصیه شده، می‌توانید بر اساس نمونه نامه‌های موجود در بسته DIY ، پیش‌نویس را بنویسید. شما باید اعتبارنامه‌ها و مشارکت‌های خود را در زمینه‌ها تجزیه‌وتحلیل کنید و استدلال حقوقی و خلاصه‌ای از کار خود را مطابق با استراتژی برنده آماده کنید. تا زمانی که از نتیجه نهایی راضی نیستید، باید نامه دادخواست خودتان را مرتباً اصلاح کنید.

۵) تهیه سایر اسناد درخواست: قبل از نهایی شدن توصیه‌نامه‌ها و نامه پوششی، باید هر چه سریع‌تر افدام به جمع‌آوری شواهد خود کنید. آماده‌سازی دقیق و سازمان‌یافته بسته یک گام اساسی برای موفقیت NIW است و شما باید اسناد خود را به روشی آسان و در دسترس ارائه دهید. تکمیل و ارائه مناسب اسناد، این اطمینان را می‌دهد که هیچ سردرگمی برای ارزیاب USCIS وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند پرونده شما را تا حد امکان بررسی کنند.

۶) ثبت درخواست خود: هنگامی‌که نامه پوششی درخواست نهایی شد و همه مدارک مستند خود را به دست آوردید، بسته NIW خود را گرداوری کرده و درخواست را ثبت کنید. قبل از ارسال بسته به USCIS از طریق پست، باید یک بررسی نهایی را انجام دهید تا مطمئن شوید همه ‌چیز در بسته شما کامل است.

۵. آماده‌سازی درخواست NIW – شایستگی قابل‌توجه تلاش پیشنهادی

USCIS موضوع دانسار را به‌ عنوان یک تصمیم قبلی طراحی کرده است. این تصمیم، تصمیم قبلی، موضوع وزارت حمل و نقل ایالت نیویورک، در مورد NIWs تحت قانون مهاجرت و ملیت را لغو کرد و یک آزمون ۳ جانبه جدید برای تعیین صلاحیت معرفی کرد.

تحت دانسار، USCIS ممکن است یک NIW را به صورت صلاحدید اعطا کند، درصورتی‌که متقاضی با استفاده از شواهد فراوان نشان دهد که:

 • تلاش پیشنهادی متقاضی دارای شایستگی قابل‌توجه و اهمیت ملی است.
 • متقاضی موقعیت خوبی برای اثبات تلاش پیشنهادی دارد و
 • به‌طورکلی، برای ایالات‌متحده مفید خواهد بود که از الزامات پیشنهاد کار و در نتیجه گواهینامه کار صرف نظر کند.

اگر این ۳ شرط برآورده شوند،  USCIS ممکن است NIW را تأیید کند.

متقاضی باید ثابت کند که برای تعیین صلاحیت شرایط آزمون را دارد و ثابت کند که پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خاصی برای این طبقه‌بندی لازم نیست. متقاضی باید اطلاعاتی در مورد ماهیت تلاش پیشنهادی درخواست‌کننده تعیین کند که آیا شایستگی اساسی و اهمیت ملی دارد یا خیر. اینکه آیا او موقعیت خوبی برای پیشبرد چنین تلاشی دارد یا خیر، آیا برای ایالات‌ متحده آمریکا مفید است که از الزامات یک پیشنهاد کار و در نتیجه گواهینامه کار صرف نظر کند.

USCIS در مورد تلاش پیشنهادی متقاضی فاقد پیش فرض است. وظیفه متقاضی این است که شرح مفصلی از کارهایی را که وی برای انجام آن پیشنهاد می‌کند ارائه دهد و شواهدی مستند برای حمایت از شایستگی و اهمیت ملی آن ارائه دهد.

بنابراین، متقاضی باید شواهدی را برای اثبات اینکه تلاش پیشنهادی دارای شایستگی قابل‌توجهی است ارائه دهد. شواهد برای اثبات تلاش پیشنهادی متقاضی دارای شایستگی قابل‌توجهی است، اما به موارد زیر محدود نمی‌شود:

 • شرح مفصلی از تلاش پیشنهادی و دلیل اهمیت آن.
 • شواهد مستندی که از اظهارات متقاضی حمایت می‌کند و شایستگی این تلاش را ثابت می‌کند.

۶. آماده‌سازی درخواست NIW – اهمیت ملی تلاش پیشنهادی

همچنین، متقاضی باید شواهدی را برای اثبات اینکه تلاش پیشنهادی درخواست‌کننده دارای اهمیت ملی است ارائه دهد. این شواهد باید تأثیر احتمالی احتمالی این تلاش را نشان دهد. شواهدی که ثابت می‌کند تلاش پیشنهادی متقاضی دارای اهمیت ملی است شامل موارد زیر است:

 • شرح مفصل تلاش پیشنهادی با عنوان شغلی و دلیل اهمیت ملی آن.
 • شواهد مستندی که از بیانیه متقاضی حمایت می‌کند و اهمیت ملی این تلاش را مشخص می‌کند. چنین شواهدی باید تأثیر احتمالی این تلاش را نشان دهد و ممکن است شامل شواهدی باشد که نشان می‌دهد تلاش پیشنهادی:

الف) دارای پیامدهای ملی یا حتی جهانی در یک زمینه خاص است.

ب) دارای پتانسیل قابل‌توجهی برای به کارگیری کارگران ایالات‌متحده یا سایر آثار اقتصادی مثبت، به‌ویژه در منطقه‌ای که از نظر اقتصادی دارای رکود است، باشد.

ج) رفاه اجتماعی یا غنی سازی فرهنگی یا هنری را به ‌طور گسترده‌ای افزایش می‌دهد.

د) بر موضوعی تأثیر می‌گذارد که یک نهاد دولتی آن را دارای اهمیت ملی توصیف کرده یا موضوع ابتکارات ملی است.

متقاضی باید مزیت احتمالی “تلاش پیشنهادی” را مشخص کند. فقط ارائه شواهد در مورد صنعت یا یک زمینه عموماً کافی نیست تا نشان دهد که یک تلاش پیشنهادی خاص دارای شایستگی قابل‌توجه است و از اهمیت ملی برخوردار است. به عبارت دیگر، شواهد کلی باید ثابت کند که کار خاصی که متقاضی انجام آن را پیشنهاد می‌کند دارای شایستگی قابل‌توجهی است و از اهمیت ملی برخوردار است.

ویزای niw چیست

۷. آماده‌سازی دادخواست NIW- اینکه آیا متقاضی در موقعیت خوب در پیشبرد تلاش پیشنهادی است یا خیر؟

هنگام ارزیابی اینکه آیا فرد موقعیت مناسبی برای پیشنهاد تلاش پیشنهادی دارد یا خیر. USCIS عوامل تعیین شده در دانسار را بررسی خواهد کرد. برای نمونه:

* پیشرفت فرد در جهت دستیابی به اهداف تلاش پیشنهادی

* آیا فرد سابقه موقعیت در تلاش‌های مشابه را دارد؟

* آیا کارهای گذشته فرد به عنوان انگیزه‌ای برای پیشرفت در این زمینه عمل کرده است؟

* آیا کارهای گذشته فرد به عنوان انگیزه‌ای برای پیشرفت در این زمینه عمل کرده است؟

* آیا کارهای گذشته فرد به عنوان انگیزه‌ای برای پیشرفت در این زمینه عمل کرده است؟

* آیا این شخص در تلاش پیشنهادی خود حامیانی دارد یا خیر؟

USCIS مجموع شواهد ارائه شده را برای تعیین اینکه آیا فرد موقعیت خوبی در پیشبرد تلاش پیشنهادی دارد، در نظر می‌گیرد. متقاضی باید شواهدی را برای اثبات اینکه متقاضی از موقیت مناسبی برای پیشبرد تلاش پیشنهادی برخوردار است، ارائه دهد. شواهدی که به بهترین وجه ثابت می‌کند که متقاضی در موقعیت مناسبی برای پیشبرد تلاش پیشنهادی قرار دارد، مدارک تحصیلی ( مهارت‌ها، تجربه و سابقه)، حمایت ( مالی و غیر از این ) تعهد ( برنامه‌ها و پیشرفت ) برای پیشبرد تلاش و درخواست متقاضی را مستند می‌کند.

USCIS ممکن است عواملی را در نظر بگیرد، مواردی مانند

۱) تحصیلات، دانش و سابقه موفقیت متقاضی در تلاش‌های مرتبط یا مشابه

برای نشان دادن تحصیلات، مهارت‌ها، دانش و سابقه موفقیت یک متقاضی در تلاش‌های مشابه، متقاضی می‌تواند یک یا چند شواهد از لیست غیر جامع زیر ارائه دهد:

 • ثبت اختراعات، علائم تجاری یا حق چاپ متعلق به متقاضی
 • نامه‌های متخصصان در رشته مربوطه، شرح دستاوردهای گذشته متقاضی و ارائه نمونه‌های خاصی از نحوه موقعیت مناسب متقاضی برای پیشبرد تلاش خود. شهادت نامه باید شامل اطلاعاتی در مورد مدارک کارشناسی مانند رزومه کاری باشند.
 • مقالات و یا گزارشات رسانه‌ای در مورد دستاوردهای متقاضی یا کارهای جاری
 • اسنادی که سابقه استنادی قوی را نشان می‌دهند.
 • شواهدی که نشان می‌دهد کار متقاضی بر زمینه فعالیت وی تأثیر گذاشته است.
 • شواهدی که نشان می‌دهد متقاضی نقش پیشرو، حیاتی یا ضروری در تلاش یا تلاش‌های مشابه دارد.
 • شواهدی که نشان می‌دهد اختراعات یا نوآوری‌های گذشته متقاضی توسط دیگران در این زمینه مجوز گرفته یا دارای مجوز بوده است.

۲) الگو یا برنامه‌ای برای فعالیت‌های آینده

برای نشان دادن مدل یا برنامه‌ای برای فعالیت‌های آینده، متقاضی می‌تواند یک یا چند شواهد از لیست غیر جامع زیر ارائه دهد:

 • طرحی که توضیح می‌دهد چگونه متقاضی در ایالات‌ متحده آمریکا کار خود را ادامه می‌دهد.
 • مکاتبات کارفرمایان احتمالی / بالقوه، مشتریان
 • اسناد منعکس کننده برنامه‌های عملی برای حمایت مالی

۳) هرگونه پیشرفت در جهت دستیابی به تلاش پیشنهادی

برای نشان دادن پیشرفت در جهت دستیابی به تلاش پیشنهادی، یک متقاضی می‌تواند یک یا چند مدرک از لیست غیر جامع زیر ارائه دهد:

 • شواهدی از کمک‌های مالی که شامل میزان و شرایط کمک‌های بلاعوض و همچنین کمک هزینه‌ها است.
 • رونوشت قراردادها، موافقت‌نامه‌ها یا مجوزهای حاصل از تلاش پیشنهادی که نشان می‌دهد متقاضی در موقعیت مناسبی برای پیشبرد تلاش پیشنهادی است.
 • شواهدی از دستاوردهایی متقاضی از جمله: انواع اسناد مربوط به مهارت‌ها، دانش و سابقه موفقیت در تلاش‌های مرتبط یا مشابه
 • شواهدی که نشان می‌دهد متقاضی نقش پیشرو، حیاتی یا ضروری در این تلاش دارد.

۴) منافع مشتریان بالقوه، کاربران، سرمایه گذاران یا سایر نهادها یا افراد مرتبط

برای نشان دادن منافع مشتریان بالقوه، سرمایه‌گذاران یا سایر افراد مرتبط، یک متقاضی می‌تواند یک یا چند مدرک از لیست غیر جامع زیر ارائه دهد:

 • نامه‌های یک نهاد دولتی که علاقه خود را به تلاش پیشنهادی نشان می‌دهد.
 • شواهدی مبنی بر اینکه متقاضی از سرمایه‌گذاران آمریکایی مانند شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، سرمایه‌گذاران زنجیره‌ای یا شرکت‌های نوپا به میزان مناسب برای تلاش مربوطه سرمایه‌گذاری دریافت کرده است.
 • شواهدی که نشان می‌دهد چگونه از کار متقاضی توسط دیگران استفاده می‌شود، مانند

الف) قراردادهایی با شرکت‌هایی که از محصولات، پروژه‌ها یا خدماتی استفاده می‌کنند که متقاضی آنها را توسعه داده یا در توسعه آنها نقش داشته است.

ب) اسنادی که نشان دهنده فناوری دارای مجوز یا سایر پیشرفت‌های رویه‌ای یا تکنولوژیکی هستند که به‌طور کامل یا جزئی توسط متقاضی ایجاد شده و دیگران به آنها استناد می‌کنند.

ج) ثبت اختراعات یا مجوزهایی که به اسناد و مدارکی اعطا می‌شود که نشان می‌دهد که چرا ثبت اختراع یا مجوز خاص در این زمینه اهمیت دارد.

 • شواهد دیگری که نشان می‌دهد متقاضی از موقعیت مناسبی برای پیشبرد تلاش برخوردار است.

توجه: ممکن است از متقاضی درخواست شود تا تلاش خود را انجام دهد، حتی اگر اطمینان نداشته باشد که تلاش پیشنهادی موفق خواهد بود. با این حال، ادعاهای بدون دلیل کافی نیست و باید متقاضی تلاش کند تا ادعاهای خودش را اثبات کند.

۸. آماده‌سازی درخواست NIW – عوامل متعادل کننده برای تعیین مزایا برای ایالات‌متحده

علاوه بر این، متقاضی باید شواهدی ارائه دهد تا ثابت کند که به ‌طور کلی، برای ایالات‌متحده مفید است که از الزامات پیشنهاد کار و در نتیجه گواهینامه کار صرف‌نظر کند. این تعادل در داناسار به ‌عنوان حفاظت از نیروی کار داخلی از طریق ایجاد فرایند صدور گواهینامه کار توصیف شده است، در حالی ‌که از سوی دیگر تشخیص می‌دهد که در موارد خاص مزایای ذاتی فرایند صدور گواهینامه کار می‌تواند توسط عوامل دیگری بیشتر باشد که در راستای منافع ملی است.

USCIS ممکن است عوامل زیر را ارزیابی کند:

 • آیا با توجه به ماهیت شایستگی‌های متقاضی و چه پیشنهاد تلاش، تأمین پیشنهاد شغلی برای متقاضی یا اخذ گواهینامه کار غیرممکن است؟
 • آیا حتی با فرض وجود سایر کارگران واجد شرایط ایالات‌ متحده آمریکا، ایالات‌متحده همچنان از مشارکت متقاضی سود خواهد برد؟
 • آیا منافع ملی در مشارکت‌های متقاضی به اندازه کافی فوری است تا بتواند فرایند صدور گواهینامه کار را متوقف کند یا خیر؟
 • آیا تلاش متقاضی ممکن است منجر به ایجاد مشاغل بالقوه شود یا خیر؟
 • اینکه آیا متقاضی به گونه‌ای مشاغل آزاد دارد که عموماً بر کارگران ایالات‌ متحده آمریکا تأثیر منفی نمی‌گذارد؟

ویزای eb2 یا niw چیست

آماده سازی اصولی درخواست NIW و افزایش احتمال دریافت ویزا

تکمیل اصولی و قوی درخواست NIW یک گام بسیار ضروری است. شما باید تلاش کنید تا مدارک و پرونده خودتان را مطابق دستورات مندرج در فایل‌های راهنمای USCIS تهیه و ارسال کنیم. همواره پیشنهاد می‌کنیم تا در پروسه ویزای نخبگان ایالت متحده آمریکا از همکاران و افراد متخصص راهنمایی دریافت کنید. افراد متخصص با سال‌ها تجربه می‌توانند به راحتی شما را در این پروسه راهنمایی کنند. اگر چه دریافت ویزای نخبگان آمریکا بسیار خوب و با مزایای بیشمار است ولی پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارد و برای همین بهتر است یک متخصص در این مسیر گام به گام همراه شما باشد.

همکاران ما در مجموعه نکست ابرود آماده هستند تا در طول فرآیند مهاجرت نخبگان آمریکا شما را راهنمایی کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما در این پروسه راهنما و همراه شما باشند، می‌توانید درخواست خودتان را از طریق ایمیل یا شماره واتس‌آپ موجود در سایت یا شماره‌های دفتر با همکاران ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

آیا شما تجربه دریافت ویزای NIW را داشته‌اید؟ به نظر شما ویزای NIW چه معایب و مزایایی دارد؟ تجربه و نظر خودتان را با خوانندگان سایت در میان بگذارید تا از تجربیات شما بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید