تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم :‌ ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع کارشناسی

به منظور ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می‌توانید در دوره‌ی کارشناسی یا همان دوره‌ لیسانس‌ از دانشگاه‌های کشور ایتالیا پذیرش بگیرید.‌ در صورتی که تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم را شروع کنید،‌ ورود به دانشگاه‌های ایتالیا برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای شما آسا‌ن‌تر خواهد شد.‌ مدرک کارشناسی‌ مدرکی است که توسط دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر جهان‌ به دانشجویانی که موفق به اتمام این دوره‌ی تحصیل می‌شوند، اعطاء ‌می‌گردد.‌ به طور کلی مدت زمان تحصیل در دوره‌ی لیسانس ۳ الی ۴ سال است.‌ مدرک لیسانس‌ عمدتاً برای تحصیل در دوره‌ی کارشناسی رشته‌های علوم طبیعی، تجارت و مدیریت، علوم ‌مهندسی و ریاضیات و انفورماتیک به دانشجویان اعطاء‌ می‌شود.

 

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

مزایای تحصیل در ایتالیا: کشوری با سطح آموزشی بالا، طبیعتی بکر و هزینه بسیار پایین

باید بدانید که تحصیل در ایتالیا ‌می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای‌ شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی داشته باشد.‌ ایتالیا کشوری است که دارای قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در سرتاسر جهان است.‌ دانشگاه‌های کشور ایتالیا به واسطه‌ی سیستم آموزشی‌ عالی این کشور اداره می‌شوند و دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی‌ هستند.‌ از طرفی دیگر سیستم آموزشی این کشور همواره در حال پیشرفت بوده است.‌ اگر قصد تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم را دارید باید بدانید که دانشگاه‌های کشور ایتالیا طیف وسیعی از رشته‌ها را در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه ‌می‌دهند‌ و شما ‌می‌توانید رشته‌ی مورد علاقه خود را در بین این رشته‌های متعدد انتخاب کنید.‌ علاوه بر‌ اینکه ایتالیا دارای دانشگاه‌های برتر و استاندارد در سطح جهانی است و طبیعت زیبای ایتالیا سبب شده است تا هر ساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری، این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی ‌می‌توانید علاوه بر بهره‌مندی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های عالی‌ ایتالیا، دوران دانشجویی بسیار خوبی‌ را در این کشور سپری کنید و‌ از مناظر زیبای طبیعی و بناهای تاریخی و‌ رویدادهای فرهنگی و هنری بی نظیر‌ ایتالیا‌ لذت ببرید.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی : معرفی دانشگاه‌هایی که دوره‌های انگلیسی برگزار می‌کنند.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌ برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

 

اخذ پذیرش تحصیلی

اخذ پذیرش تحصیلی

 

ممکن است به نظر برسد که اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا فرآیند دشواری باشد.‌ در این قسمت شما را با‌ نحوه‌ی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا‌ آشنا خواهیم کرد.‌ اولین قد‌می‌ که شما باید بردارید این است که رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را مشخص کرده و سپس به جستجوی دانشگاه‌هایی که در آن رشته در مقطع کارشناسی‌ دانشجویان بین‌المللی‌ را پذیرش ‌می‌کنند، بپردازید.‌ سپس ‌می‌توانید‌ با دانشگاه مورد نظر تماس برقرار کرده و اطلاعات لازم در مورد مدارک مورد نیاز و نحوه‌ی اخذ پذیرش را از آنها بگیرید. دانشگاه‌های ایتالیا دارای وب سایت‌های رسمی‌ هستند و اطلاعات لازم در مورد‌ زمان و مدارک لازم برای اخذ پذیرش‌ دانشگاه مربوطه را در وب سایت خود قرار ‌می‌دهند.‌ بنابراین شما ‌می‌توانید به راحتی با مراجعه به وب‌سایت رسمی ‌هر دانشگاه اطلاعات لازم را دریافت کنید.‌ در صورتی که سوالات بیشتری داشته باشید ‌می‌توانید با‌ فرستادن ایمیل سوالات خود را مطرح کنید.

 

اپلای آنلاین

اپلای آنلاین

 

پس از کسب اطلاعات لازم و بررسی شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر باید درخواست پیش تقاضای خود را به‌ کنسولگری ایتالیا ارسال نمایید.‌ باید توجه کنید که‌ دانشگاه‌های مختلف برای جذب دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های تحصیلی مختلف ممکن است مدارک متفاوتی را درخواست کنند.‌ بنابراین‌ لازم است که دانشجویان با مراجعه به وب‌سایت رسمی‌ هر دانشگاه به صورت‌ دقیق مدارک و شرایط مورد نیاز را‌ مورد بررسی قرار دهند و نسبت به آماده کردن و ارسال صحیح و دقیق مدارک اقدام نمایند. پیشنهاد ‌می‌کنیم برای افزایش شانس ورود خود به دانشگاه‌های ایتالیا بیش از یک‌ دانشگاه را برای ارسال تقاضا انتخاب کنید تا در صورت‌ رد شدن یکی از درخواست‌هایتان، انتخاب‌های دیگری داشته باشید.

برخی از مدارک اولیه لازم برای‌ ارسال درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ایتالیا به شرح زیر هستند:

– کارت شناسایی و پاسپورت

– عکس‌ پاسپورت

– مدارک تحصیلی

– فرم اپلای به دانشگاه

– رزومه تحصیلی

– توصیه نامه

– انگیزه نامه

– برنامه تحصیلی‌ با ذکر جزئیات که شامل‌ تعداد ساعات تحصیل و نوع فعالیت‌های درسی گذرانده شده‌ی‌ مربوط به رزومه‌ی تحصیلی است.

– مدرک‌ تسلط به زبان‌ انگلیسی یا ایتالیایی ( با توجه به نوع دوره‌ای که انتخاب ‌می‌کنید‌ و زبانی که دوره‌ی مورد‌ نظر شما‌ ما به آن تدریس ‌می‌شود،‌ لازم است که مدارک تسلط به آن زبان را ارائه دهید).

– ارائه‌ی پرتوفیلو ( ارائه‌ی پرتوفیلو‌ برای دانشجویانی که‌ قصد ادامه تحصیل در رشته‌های معماری و برنامه ریزی شهری،‌ طراحی و زیر شاخه‌های‌ این رشته‌ها را‌ دارند لازم است).

– ارائه نمره‌های رسمی‌SAT  و ACT در صورت نیاز

راهنمای جامع آزمون SAT ترکیه: از مکان و زمان برگزاری تا هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز آزمون SAT ترکیه

مدارک زبان برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

باید بدانید که بیشتر دوره‌های کارشناسی یا دوره‌های لیسانس ارائه شده در دانشگاه‌های ایتالیا به زبان ایتالیایی‌ برگزار می‌شوند.‌ تنها تعداد‌ محدودی از دانشگاه‌ها اقدام به برگزاری دوره‌های کارشناسی به زبان انگلیسی ‌می‌کنند.‌ بنابراین لازم است که برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ایتالیا مدرک تسلط به زبان ایتالیایی خود را ارائه دهید.‌ در صورتی که شما تسلط کافی به زبان ایتالیایی نداشته باشید ‌می‌توانید در دوره‌های‌ فراگیری زبان ایتالیایی که در بیشتر دانشگاه‌ها‌ برگزار می‌شود، شرکت کنید.‌ دانشگاه‌های ایتالیا به منظور‌ آماده کردن آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که تسلط کافی به زبان ایتالیایی ندارند، اقدام به‌ برگزاری دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی ‌می‌کنند.‌ دانشجویان پس از شرکت‌ در این دوره‌ها و پشت سر گذاشتن آن‌ها با موفقیت‌، می‌توانند‌ به صورت رسمی ‌وارد دانشگاه شده و‌ پروسه‌ی ادامه تحصیل خود را در مقطع کارشناسی شروع کنند.

 

دوره آموزش زبان ایتالیایی

دوره آموزش زبان ایتالیایی

 

دانشگاه‌های ایتالیایی‌ دارای استاندارد‌های مخصوص به خود هستند و مدارک معتبر زبان را قبول می‌کنند.‌ از جمله مدارک مورد قبول دانشگاه‌های ایتالیا عبارت هستند از‌ مدارک TOEFL TOEIC, IELTS, C1 و C2 تخصصی.‌ لازم به ذکر است که سقف امتیاز کسب شده در هر یک از این آزمون‌ها‌ در هر کدام از دانشگاه‌ها ‌می‌تواند متفاوت باشد.‌ بنابراین‌ بهتر است با مراجعه به سایت دانشگاه‌ اطلاعات لازم در مورد مدارک زبان مورد قبول دانشگاه و نمره‌ی قبولی را‌ کسب کرده و خود را برای‌ شرکت کردن در آزمون مورد نظر‌ و کسب نمره‌ی قبولی آماده کنید.

 

تافل یا آیلتس؟ کدام آزمون برای من مناسب است؟

 بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

همانطور که گفته شد دانشگاه‌های ایتالیا دارای رشته‌های بسیار متنوعی هستند و دانشجویان می‌توانند با توجه به علاقه و استعداد خود در هر کدام از‌ این رشته‌ها اقدام به ادامه تحصیل کنند.‌ در این قسمت اقدام به معرفی‌ بهترین دوره‌هایی که در مقطع کارشناسی ‌می‌توان در آنها در کشور ایتالیا به ادامه تحصیل پرداخت، خواهیم پرداخت. رشته‌ها و دانشگاه‌های معرفی شده در فهرست پرطرفدارترین رشته‌ها برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم قرار دارند.

 

مدرسه اروپایی اقتصاد

مدرسه اروپایی اقتصاد

رشته اقتصاد بین‌المللی و علوم سیاسی

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد بین‌المللی و علوم سیاسی در مدرسه‌ی اروپایی اقتصاد European School of Economics که دارای پردیس‌هایی در شهرهای فلورانس و میلان است‌، به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۶,۰۰۰‌ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته تجارت رسانه و ارتباطات

‌شما ‌می‌توانید در رشته تجارت رسانه و ارتباطات‌ در مدرسه اروپایی‌ اقتصاد که دارای پردیس‌هایی در شهرهای فلورانس و میلان است‌ ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۶,۰۰۰‌ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه بوکونی

دانشگاه بوکونی

 

رشته اقتصاد مدیریت و علوم کامپیوتری

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد مدیریت و علوم کامپیوتری در دانشگاه بوکونی‌ Bocconi به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته امور مالی و اقتصاد بین‌الملل

شما ‌می‌توانید در رشته امور مالی و اقتصاد بین‌الملل‌ در دانشگاه بوکونی‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته علوم‌ دولتی و سیاست بین‌المللی

شما ‌می‌توانید در رشته علوم دولتی و سیاست بین‌المللی‌ در دانشگاه بوکونی‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰‌ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت ورزشی و تجارت

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت ورزشی و تجارت در مدرسه اروپایی اقتصاد به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۶,۰۰۰‌ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

کالج ماریست

کالج ماریست

رتبه‌بندی داخلی و جهانی بهترین دانشگاه های ایتالیا

رشته مطالعات مذاکره

شما می‌توانید در رشته مطالعات مذاکره در کالج ماریست Marist College واقع در فلورانس به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۴‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۳۴,۶۲۵ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته تجارت

شما ‌می‌توانید در رشته تجارت در دانشگاه‌ بوکونی میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۴‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۵۱,۸۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه تور ورگاتا

دانشگاه تور ورگاتا

رشته اقتصاد و مدیریت تجارت

‌شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد و مدیریت تجارت در دانشگاه تور ورگاتا Tor Vergata در رم به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

مدرسه تجارت ESCP

مدرسه تجارت ESCP

 

رشته مدیریت

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت‌ در مدرسه تجارت ESCP به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۹,۹۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت تجارت

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت تجارت در مدرسه‌ اروپایی اقتصاد به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۶,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته‌ اقتصاد و علوم اجتماعی

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد و علوم اجتماعی در دانشگاه بوکونی میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت و اقتصاد بین‌الملل

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت و اقتصاد بین‌الملل در دانشگاه بوکونی میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته اقتصاد و مدیریت هنر فرهنگ و ارتباطات

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد و مدیریت هنر فرهنگ و ارتباطات‌ در دانشگاه‌ بوکونی میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۱۳,۰۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا

رشته نگهداری حیوانات

‌شما ‌می‌توانید در رشته نگهداری حیوانات در دانشگاه‌ پادوا‌ Padua در شهر پادوا‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال بوده و‌ سالیانه‌ مبلغی معادل ۲,۶۰۰ یورو‌ به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

پلی تکنیک تورینو

پلی تکنیک تورین

رشته مهندسی انرژی

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی انرژی‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو Politecnico di Torino واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی رسانه و سینما

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی رسانه و سینما در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی و مدیریت

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی و مدیریت در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی مکانیک

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مکانیک در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است.‌ تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی تولید صنعتی

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی تولید صنعتی در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ ‌سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی فیزیک

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی فیزیک در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته معماری

شما ‌می‌توانید در رشته معماری در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی برق

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی برق در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی‌ عمران

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی عمران در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته ریاضیات مهندسی

شما ‌می‌توانید در رشته ریاضیات مهندسی در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی مواد

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مواد در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی محیط زیست و زمین

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی محیط زیست و زمین در دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی کامپیوتر

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی کامپیوتر در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی بیومدیکال

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی بیومدیکال در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی‌ شیمی ‌و غذا

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی شیمی ‌و غذا در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی اتومبیل

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی اتومبیل در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی‌ ساختمان

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی ساختمان در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی‌ الکترونیک

‌شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی‌ الکترونیک در‌ دانشگاه‌ پلی تکنیک تورینو واقع در شهر تورینو‌ به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیلی این دوره ۳‌ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته‌ حقوق امنیت محیط کار

شما ‌می‌توانید در رشته‌ حقوق امنیت محیط کار در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است.‌ تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته‌ حقوق جامعه دیجیتال

شما ‌می‌توانید در رشته حقوق جامعه دیجیتال در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو  UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه لوییس رم

دانشگاه لوییس رم

تحصیل در ایتالیا: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های ایتالیا

رشته اقتصاد و‌ تجارت

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد و تجارت در دانشگاه‌ لوییس LUISS واقع در رم‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۱,۳۰۰ یورو به عنوان شهری دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی عمران و محیط زیست

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی عمران و محیط زیست در‌ دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته روابط بین الملل و علوم سیاسی

شما ‌می‌توانید در رشته روابط بین‌الملل و علوم سیاسی در دانشگاه گوگلیلمو مارکونی Guglielmo Marconi‌ واقع در رم به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی مدیریت و مسیر اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مدیریت و مسیر اقتصاد در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته علوم اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته علوم اقتصاد در دانشگاه گوگلیلمو مارکونی Guglielmo Marconi‌واقع در رم به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته نقشه برداری و ساخت و ساز

شما ‌می‌توانید در رشته نقشه برداری و ساخت و ساز در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهری دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته اقتصاد و حاکمیت شرکتی

شما ‌می‌توانید در رشته اقتصاد و حاکمیت شرکتی در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ به ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مهندسی مدیریت در مسیر تولید

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مدیریت در مسیر تولید در دانشگاه‌ بین‌المللی تلماتیک یونینتیونو UNINETTUNO‌ ادامه تحصیل بپردازید.‌ مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت تجارت

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت تجارت در دانشگاه آمریکایی رم The American University of Rome  واقع در شهر رم به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۴۱,۴۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا

رشته مدیریت تجارت و اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت تجارت و اقتصاد در دانشگاه پیزا Pisa واقع در شهر پیزا به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۲,۴۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت و اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت و اقتصاد در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور Universita Cattolica del Sacro Cuore  واقع در شهر میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۸,۰۴۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت تولید مواد غذایی

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت تولید مواد غذایی در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور Universita Cattolica del Sacro Cuore  واقع در شهر میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۸,۰۴۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

 

دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

رشته امور جهانی و روابط بین الملل

شما ‌می‌توانید در رشته امور جهانی و روابط بین‌الملل دردانشگاه کاتولیک ساکرو کور Universita Cattolica del Sacro Cuore  واقع در شهر میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۸,۰۴۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته روانشناسی

شما ‌می‌توانید در رشته روانشناسی در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور Universita Cattolica del Sacro Cuore  واقع در شهر میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۸,۰۴۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته مدیریت ارتباطات

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت ارتباطات در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور Universita Cattolica del Sacro Cuore  واقع در شهر میلان به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۸,۰۴۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت‌ امکان پذیر است.

رشته سلامت عمومی

شما ‌می‌توانید در رشته سلامت عمو‌می‌ در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته محیط زیست پایدار

شما ‌می‌توانید در رشته محیط زیست پایدار در دانشگاه آریزونا گلوبال  The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی سیستم

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی سیستم در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مدیری و آموزش سواد آموزی

شما ‌می‌توانید در رشته مدیری و آموزش سواد آموزی در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی مکانیک

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی کامپیوتر و برق

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی کامپیوتر و برق در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته علوم محیط زیست

شما ‌می‌توانید در رشته علوم محیط زیست در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته فناوری سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی

شما ‌می‌توانید در رشته فناوری سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی صنایع

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی صنایع در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته علوم تغذیه

شما ‌می‌توانید در رشته علوم تغذیه در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

 

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

 

رشته علوم کامپیوتر

شما ‌می‌توانید در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

رشته انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال

شما ‌می‌توانید در رشته انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

رشته مدیریت و اقتصاد تجارت کشاورزی

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت و اقتصاد تجارت کشاورزی در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مراقبت، سلامت و جامعه

شما ‌می‌توانید در رشته مراقبت، سلامت، و جامعه در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی عمران

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آریزونا گلوبال The university of Arizona Global Campus Online به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۴ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱۳,۳۵۲ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت امکان پذیر است.

رشته علوم اجتماعی و اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته علوم اقتصادی در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

رشته مدیریت و اقتصاد

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت و اقتصاد در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

رشته مدیریت رویدادهای ورزشی و گردشگری

شما ‌می‌توانید در رشته مدیریت رویدادهای ورزشی و گردشگری در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani  به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

رشته مهندسی مکانیک و صنایع

شما ‌می‌توانید در رشته مهندسی مکانیک و صنایع در دانشگاه بوزن بولزانو Free University of Bozen-Bolzani به ادامه تحصیل بپردازید. مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ سال بوده و سالیانه مبلغی معادل ۱,۳۴۸ یورو به عنوان شهریه دانشگاهی تعیین شده است. تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت امکان پذیر است.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می‌تواند مسیرهای موفقیت تحصیلی را به روی شما بگشاید. در صورتی که شما یا آشنایانتان تجربه‌ی تحصیل در ایتالیا را دارید می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و سوالات خود را در این باره مطرح کنید.

منبع: bachelorsportal

دیدگاهتان را بنویسید