تحصیل پزشکی در قبرس: معرفی بهترین دانشگاه‌ها و شرایط اخذ پذیرش از آنها

امروزه تحصیل پزشکی در قبرس طرفداران بسیاری پیدا کرده است و به ویژه دانشجویان ایرانی بسیاری به منظور تحصیل پزشکی در قبرس به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های پزشکی این کشور هستند. تحصیل پزشکی در قبرس می‌تواند مزیت‌های زیادی برای دانشجویان ایرانی داشته باشد. به خصوص اینکه رشته‌ی پزشکی دارای محبوبیت بسیار زیادی در بین خانواده‌های ایرانی است و بیشتر خانواده‌ها دوست دارند که فرزندان آنها در رشته‌ی پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود تحصیل پزشکی در قبرس طرفداران زیادی داشته باشد، آینده‌ی شغلی این رشته است. بیشتر فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی به سرعت وارد بازار کار شده و می‌توان گفت که درآمد خوبی نیز دارند.

 

تحصیل پزشکی در قبرس

 

در این متن با نکات مهم در مورد تحصیل پزشکی در قبرس و معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در قبرس خواهیم پرداخت. همچنین  شما را با نحوه‌ی اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در قبرس که برای دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی مناسب هستند، آشنا خواهیم کرد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل پزشکی در قبرس را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت دنبال کنید.

تحصیل در قبرس

قبرس یک کشور جمهوری است که در جزیره‌ای در مدیترانه و در محل تلاقی ۳  قاره با یکدیگر، واقع شده است. در واقع می‌توان گفت قبرس به نوعی کانال ارتباطی شرق با غرب و شمال با جنوب است. قبرس سومین جزیره‌ی پرجمعیت در مدیترانه است و یکی از مقصدهای توریستی محبوب به شمار می‌آید که دارای مراکز تجاری شلوغ و همچنین مراکز فرهنگی و آموزشی فعالی است. با وجود وابستگی این جزیره به آسیا، از لحاظ تاریخی و فرهنگی قبرس بخشی از اروپا به شمار می‌آید. بنابراین قبرس کشوری است که بیشتر فرهنگ اروپایی دارد و دارای تاریخ غنی است. یک نکته‌ی جالب در مورد قبرس این است که بیشتر اهالی آن تحصیل کرده هستند.

 

قبرس

قبرس

 

قبرس دارای آب و هوای خوب و آفتابی، و هوای پاک است. این کشور به داشتن هتل‌های مدرن و مرفه خود معروف است. از دیگر جاذبه‌های قبرس می‌توان به مسیرهای پیاده روی، کوه‌ها، شهرهای زیبا و روستاهای دنج و آرام آن با طبیعت بسیار زیبا اشاره کرد. باید گفت که اهالی قبرس بسیار مهربان و خونگرم و مهمان دوست هستند. بیشتر اهالی بومی قبرس به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و می‌توانند با گردشگران به خوبی ارتباط برقرار کنند. یکی از مزیت‌های مهم قبرس این است که یکی از ۱۰ کشور امن دنیا به شمار می‌آید و محیط ایمن و آرامی را برای شهروندان و مقیمان و همچنین دانشجویان خارجی خود فراهم می‌کند.

سیستم آموزشی کشور قبرس

در مورد سیستم آموزشی قبرس باید گفت که این کشور دارای یک سیستم آموزشی بسیار پیشرفته است. آموزش خصوصی و سیستم آموزش دولتی دانشگاه‌های این کشور دارای کیفیت آموزشی بسیار خوبی هستند. کشور قبرس بین کشورهای اروپایی پس از دانمارک و سوئد دارای بیشترین جمعیت باسواد است. تقریباً ۴۷ درصد از اهالی قبرس که بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند، دارای تحصیلات عالی هستند. در حال حاضر قبرس دارای ۳ دانشگاه دولتی ۴ دانشگاه خصوصی، و ۲ کالج خصوصی است.

مزیت‌های تحصیل پزشکی در قبرس

باید گفت که بیشتر دانشگاه‌های کشور قبرس تازه تاسیس هستند و در طول ۳۰ سال گذشته فعالیت‌های آکادمیک خود را در زمینه‌ی آموزش و پرورش دانشجویان شروع کرده‌اند. با این حال این دانشگاه‌ها پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند و خدمات آموزشی بسیار عالی را برای دانشجویان خود فراهم کرده‌اند. با توجه به اینکه جمعیت بالایی از اهالی قبرس تحصیلکرده هستند، باید بدانید که اگر قبرس را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید، با مردمی فرهیخته و باهوش در طول دوران دانشجویی خود زندگی خواهید کرد. قبرس به عنوان یک کشور توریستی افرادی با ملیت‌ها، زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف را در خود جای داده است و از این رو یک کشور چند فرهنگی به شمار می‌آید.

همسایگی با کشورهای مختلفی که دارای فرهنگ‌های مختلفی هستند مانند یونان، ترکیه، لبنان و …  موجب می‌شود که این کشور پذیرای فرهنگ‌ها و سنت‌های متفاوتی باشد. بنابراین تحصیل پزشکی در قبرس می‌تواند یک تجربه‌ی بسیار دلنشین و هیجان‌انگیز باشد. به همین دلیل روز به روز بر تعداد داوطلبان خارجی و بین‌المللی که قصد تحصیل پزشکی در قبرس را دارند، افزوده می‌شود.

 

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس

 

امروزه ۴ دانشگاه در قبرس در مقاطع تحصیلی کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی به ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی مربوط به رشته‌ی پزشکی و زیر شاخه‌های آن مانند دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و … می‌پردازند. باید بدانید که بیشتر برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

یکی از مسائل با اهمیت برای دانشگاه‌ها این است که بتوانند دانشجویان بین‌المللی را به خود جذب کنند. باید گفت که دانشگاه‌های قبرس توانسته‌اند دانشجویان بین‌المللی بسیاری را در طول ۲۰ سال گذشته به خود جذب کنند. یکی از دلایل این موفقیت این است که دانشگاه‌های قبرس دارای سیستم آموزشی بسیار خوبی هستند و برنامه‌های آموزشی خود را با کیفیت بالایی به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند.

علاوه بر سیستم آموزشی موفق و کیفیت آموزشی بالایی که دانشگاه‌های قبرس دارن ، امن و دوستانه بودن محیط آموزشی و هزینه‌های معقول و امکان تحصیل مقرون به صرفه باعث جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین‌المللی می‌شود. علاوه بر این دانشگاه‌های قبرس برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند که یک زبان بین‌المللی به شمار می‌آید و نقش مهمی در جذب دانشجویان بین‌المللی دارد. از طرف دیگر آب و هوای عالی و طبیعت زیبای قبرس علاوه بر گردشگران، دانشجویان خارجی را نیز به خود جذب می‌کند. موقعیت جغرافیایی قبرس به علت همسایگی با کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی، بستر مناسبی را فراهم می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی از نقاط مختلف جهان دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

 

تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی

 

با اینکه بیشتر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی قبرس تازه تاسیس هستند، همکاری‌ها و تجربه‌های بین‌المللی آنها با دانشگاه‌های دیگر جهان موجب شده است که این کشور در زمینه‌ی آموزش عالی در رشته‌های پزشکی پیشرفت‌های بسیاری را کسب کند. برای مثال می‌توان به همکاری دانشگاه سنت جرج لندن و دانشگاه پزشکی نیکوزیای قبرس اشاره کرد.

بسیاری از دانشکده‌های پزشکی قبرس شعبه‌ای از دانشگاه‌های چند رشته‌ای هستند. عضویت و همکاری با دانشکده‌های بین‌المللی دیگر موجب می‌شود که دانشجویان بتوانند به تبادل اطلاعات و دستاوردهای علمی خود با دانشگاه‌های دیگر بپردازند و علاوه بر دستیابی به پیشرفت‌های علمی با فرهنگ‌ و سنت‌های ملل و کشورهای دیگر آشنا شوند.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در قبرس

یکی از محبوب‌ترین رشته‌هایی که بین دانشجویان خارجی طرفداران بسیاری دارد تحصیل ‌پزشکی در قبرس است. چند دانشگاه پزشکی در قبرس وجود دارد که به ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی و زیر شاخه‌های آن می‌پردازند. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل پزشکی در قبرس را دارید، بهتر است که قبل از انتخاب مقصد تحصیلی و دانشگاه‌تان آشنایی کافی با بهترین دانشگاه‌های پزشکی قبرس داشته باشید، تا بتوانید دانشگاهی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. قبل از اقدام به ارسال درخواست اخذ پذیرش باید به مواردی مانند شرایط اخذ پذیرش تحصیلی، هزینه تحصیل در دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر، هزینه‌های زندگی، طول مدت تحصیل، بورسیه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی، معتبر بودن مدرک تحصیلی اعطاء شده توسط دانشگاه مورد نظر، امکان اشتغال به کار بعد از فارغ التحصیلی و … توجه کنید. در صورتی که برای تحصیل پزشکی در قبرس دانشگاه مناسب و معتبری را انتخاب کنید، موفقیت‌های تحصیلی و شغلی بسیاری را در آینده پیش رو خواهید داشت. در ادامه‌ی مطلب به معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در قبرس و نحوه‌ی اخذ پذیرش تحصیلی از آنها خواهیم پرداخت.

 دانشگاه علوم پزشکی نیکوزیا در قبرس University of Nicosia Medical School in Cyprus

دانشگاه علوم ‌پزشکی نیکوزیا در قبرس دارای دو ورودی در مقطع کارشناسی برای رشته‌های پزشکی است. طول دوره‌ی تحصیلی کارشناسی رشته‌ی پزشکی در این دانشگاه ۶ سال است. طول دوره‌ی تحصیلات تکمیلی MBBS  نیز در این دانشگاه ۴ سال است. دانشگاه علوم پزشکی نیکوزیا در قبرس با دانشگاه سنت جورج لندن همکاری می‌کند و برنامه‌های تحصیلی آن به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند تا دانشجویان بین‌المللی نیز بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

 

دانشگاه نیکوزیا در قبرس

دانشگاه نیکوزیا در قبرس

 دوره تحصیلی پزشکی در مقطع کارشناسی

همانطور که گفته شد، دوره‌ی تحصیلی پزشکی در مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم ‌پزشکی نیکوزیا یک دوره‌ی ۶ ساله است. این دانشگاه فعالیت‌های آکادمیک خود را از ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ شروع کرده و فعالیت‌های خود را در جهت اخذ پذیرش دانشجویان پزشکی و تعلیم و تربیت آنها آغاز کرده است. همانطور که قبلاً اشاره شد این دوره‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. این دوره‌ها معادل با مدرک دکتری پزشکی MD  یا کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی BMBS هستند. دانشجویان پس از اتمام این دوره‌ها می‌توانند وارد برنامه‌های تحصیلی رزیدنتی شوند.

در طول ۶ سال تحصیلی در دوره‌ی کارشناسی، دانشجویان با استفاده از روش‌های آموزشی چندگانه تعلیم و تربیت داده می‌شود. از جمله این که دانشجویان علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزش تئوری به ارائه‌ی شفاهی آموخته‌های خود به صورت کنفرانس می‌پردازند. همچنین دانشجویان در طول دوره‌ی تحصیلی در کلاس‌های آموزش عملی و تمرینات کلینیکی و بالینی و … شرکت می‌کنند. تمرینات تجربی و کلینیکی دانشجویان در این دانشگاه از سال دوم تحصیلی شروع می‌شود. در سال پنجم و ششم تحصیل دانشجویان آموخته‌های خود را به صورت کلینیکی و بالینی در بیمارستان قبرس یا بیمارستان‌های دیگر به کار می‌برند.

اطلاعات کامل در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

 مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌ی ۶ ساله‌ی کارشناسی

 

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا

 

 به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌ی ۶ ساله کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی نیکوزیا لازم است که مدارک زیر را آماده کرده و به دانشگاه ارائه دهید:

– داشتن معدل بالا ( معدل الف ) در دوره‌ی دبیرستان و کسب نمرات بالا در درس‌های زیست شناسی، شیمی و فیزیک.

 – مدرک بین‌المللی معتبری که تسلط داوطلب به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد.

– انگیزه نامه‌ی شخصی که توسط داوطلب به زبان انگلیسی نوشته شده است و شامل بیان اهداف و انگیزه‌های او برای ادامه تحصیل در رشته‌ی پزشکی است.

– شرکت در مصاحبه به صورت حضوری یا با استفاده از  Skype

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ِی ۶ ساله‌ی کارشناسی

باید بدانید که هزینه‌ی سالیانه برای شرکت در دوره‌های ۶ ساله‌ی کارشناسی در دانشگاه علوم پزشکی نیکوزیای قبرس معادل ۱۸,۰۰۰ یورو برای ۳  سال اول تحصیل و ۲۲,۰۰۰  یورو برای ۳ سال پایانی دوره است.

دوره تحصیلی پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی

دانشگاه نیکوزیای قبرس با همکاری دانشگاه سنت جورج لندن فعالیت خود را از سال ۲۰۰۰  در زمینه‌ی ارائه‌ی دوره ۴ ساله تحصیلات تکمیلی رشته‌ی پزشکی شروع  به کار کرده است. آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی در رشته‌ی پزشکی هستند یا دوره‌های معادل آن را گذرانده‌اند، می‌توانند در دوره‌ی چهار ساله‌ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیکوزیا در رشته‌ی پزشکی شرکت کنند. باید بدانید که این دانشگاه یک دانشگاه معتبر در انگلستان نیز به شمار می‌آید و به عنوان یک دانشگاه خلاق و نوآور در زمینه‌ی پزشکی شناخته می‌شود. سنت جورج اولین موسسه‌ی آموزشی پزشکی در انگلستان بود که دوره‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های پزشکی را ارائه کرد. همچنین باید گفت که دانشگاه پزشکی سنت جورج تنها موسسه‌ی آموزش عالی مستقل در کشور انگلستان به شمار می‌آید.

 

دانشگاه سنت جورج لندن

دانشگاه سنت جورج لندن

دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل رشته‌ی پزشکی می‌پردازند، تا سال اول دوره‌ی تحصیل خود را در شهر قبرس و در پردیس دانشکده می‌گذرانند. اما ۲ سال آخر دوره تحصیلی این دانشجویان در بیمارستان برگزار می‌شود. به دانشجویانی که بتوانند دوره‌ی تحصیلات تکمیلی خود را با موفقیت بگذرانند، مدرک تحصیلی از موسسه پزشکی بیمارستانی سنت جورج تحت نظر دانشگاه لندن اعطاء می‌شود. این دوره‌ی تحصیلی دارای اعتبار نزد شورای پزشکی عمومی انگلستان است و به خاطر تلاش‌ها و فعالیت‌های بسیاری که در زمینه‌ی پزشکی، حقوق پزشکی، اخلاق پزشکی و مهارت‌های ارتباط با بیمار و روش‌های درمانی انجام می‌دهد، دارای ارزش بالایی است. داشتن مدرک MBBS امکان ثبت‌نام موقت با اجازه‌ی تمرین را در شورای پزشکی عمومی انگلستان فراهم می‌کند.

 مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌ی چهار ساله‌ی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه نیکوزیا

 به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌ی چهار ساله تحصیلات تکمیلی در دانشگاه نیکوزیا به ارائه‌ی مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 – مدرک تحصیلی کارشناسی با حداقل معدل B، یا مدرک معادل آن، یا مدرک بالاتر. برای مثال دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی باید دارای مدارک MSc ،MPhil  یا PhD  باشند.

 – دانشجویان باید دارای تجربه‌ی کار حرفه‌ای یا تجربه‌ی کار داوطلبانه در زمینه‌ی پزشکی یا خدمات سلامتی باشند.

– دانشجویان باید نمره‌ی حد نصاب را در آزمون GAMSAT ( آزمون کارشناسی پذیرش موسسه پزشکی استرالیایی)  یا آزمون MCAT ( آزمون پذیرش کالج پزشکی ) را کسب نمایند.

– در صورتی که مدرک تحصیلی قبلی داوطلبان از یک موسسه‌ی انگلیسی زبان دریافت نشده است، دانشجویان باید مدرک معتبر و بین‌المللی تسلط به زبان انگلیسی خود را ارائه کنند. مدارک زبان انگلیسی معتبر از نظر دانشگاه نیکوزا شامل مدرک آیلتس و مدارک معادل آن مانند مدرک تافل هستند.

–  داوطلبان باید دارای گواهی پزشکی باشند. گواهی پزشکی نشان دهنده‌ی سلامتی عمومی داوطلب و عدم ابتلای او به بیماری‌ها خاص مانند هپاتیت B است.

هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی چهار ساله‌ی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه نیکوزیا

هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی چهار ساله‌ی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه نیکوزیا در هر سال معادل با ۲۷,۵۰۰ یورو است. باید گفت که این مبلغ شامل هزینه‌ی ثبت نام، هزینه‌ی شهریه‌ی ترم، هزینه‌ی آزمون و هزینه‌ی خدمات فارغ التحصیلی می‌شود.

 هزینه‌ی تقریبی زندگی دانشجویی در دانشگاه نیکوزیای قبرس

 

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس

 

هزینه‌ی تقریبی زندگی دانشجویی در دانشگاه نیکوزیای قبرس حدود ۹,۰۰۰ یورو برآورد می‌شود. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که هزینه‌ی زندگی هر دانشجو به سبک زندگی او بستگی دارد. برای مثال نوع مسکن دانشجو و منطقه‌ای که برای اقامت و اجاره مسکن انتخاب می‌کند، می‌تواند روی هزینه‌های زندگی او تاثیر داشته باشد. در بیشتر مواقع اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی و استفاده از خدمات و امکانات رفاهی دانشگاه مانند سلف دانشجویی می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌های زندگی به دانشجویان خارجی کمک بسیاری بکند. هزینه‌ی ارسال درخواست اخذ پذیرش، هزینه‌ی ویزای ورود به کشور، هزینه‌ی بیمه سلامت سالیانه، هزینه‌ی بیمه حوادث شخصی سالیانه و هزینه‌ی ضمانت دانشجویان بین‌المللی با توجه به تابعیت هر دانشجو می‌تواند از ۴۱۰ الی ۱,۰۸۰ یورو متغیر باشد.

مدت زمان طول تحصیل در رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن در دانشگاه نیکوزیای قبرس

مدت زمان تحصیل در هر کدام از دوره‌های مختلف پزشکی و زیر شاخه‌های آن در دانشگاه نیکوزیای قبرس متفاوت است. در ادامه‌ی مطلب شما را با طول دوره‌ی تحصیلی هر کدام از شاخه‌های پزشکی در این دانشگاه آشنا خواهیم کرد.

– مدت زمان دوره‌ی تحصیل در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی ۶ سال و در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی ۴  سال است.

– مدت زمان دوره‌ی تحصیل در رشته دامپزشکی ۶ سال است.

– مدت زمان  دوره‌ی تحصیلی در رشته دندانپزشکی ۵ الی ۶ سال است.

– مدت زمان دوره‌ی تحصیلی در رشته پرستاری ۳ الی ۴ سال است.

– مدت زمان دوره‌ِی تحصیلی در رشته داروسازی ۵ الی ۶ سال است.

– مدت زمان دوره‌ی تحصیلی در رشته فیزیوتراپی ۴ سال است.

– مدت زمان دوره‌ی تحصیلی در رشته تخصص پزشکی  ۳ الی ۶ سال است.

دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس  Eastern Mediterranean

 

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی

 

دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس که با عبارت اختصاری EMU شناخته می‌شود، در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده است. دانشگاه مدیترانه شرقی دانشگاهی است که رشته‌های مختلفی در آن ارائه می‌شوند. علاوه بر رشته‌های داروسازی و رشته‌های پزشکی، دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه بین‌المللی به شمار می‌آید. این دانشگاه بیش از ۱۱ دانشکده، ۶ مدرسه و ۳ موسسه‌ی پژوهشی و تحقیقاتی دارد. بیش از ۱۹,۰۰۰  دانشجوی بین‌المللی از ۹۸ کشور مختلف در سراسر جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه آمده‌اند. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌دهد.  ۹۷ رشته‌ی تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و ۷۵ رشته‌ی تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

دانشکده‌ی پزشکی و دانشکده‌ی داروسازی این دانشگاه که در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ ساخته شده‌اند، به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی عالی برای تحصیل پزشکی در این کشور شناخته می‌شوند. دانشکده‌ی داروسازی این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی داروسازی را در ۲ برنامه‌ی تحصیلی B.Pharm و Pharm.D ارائه می‌دهد. باید گفت که دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی یک موسسه‌ی آکادمیک پیشرو در خاورمیانه، آفریقای شمالی و مدیترانه‌ی شرقی به شمار می‌آید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دوره‌ی کارشناسی از دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس

اگر به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی قصد ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه مدیترانه در دوره‌ی کارشناسی را دارید باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید:

– ارائه‌ی کپی مدرک دوره‌ی دبیرستان و پیش دانشگاهی یا مدرک معادل آن به همراه ریز نمرات

– عکس در اندازه عکس گذرنامه

– کپی گذرنامه ( تصویر صفحات خواسته شده) یا گواهی تولد

 – مدرک معتبری که تسلط داوطلب به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد.

باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که مدارک شما به زبان انگلیسی نیستند، تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی به صورت رسمی ترجمه شده و به تاییدیه‌ی وزارت آموزش رسیده باشند.

لازم به ذکر است که پذیرش از دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی هر سال ۲ بار انجام می‌پذیرد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی از دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس

 

گروه پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

گروه پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی

 

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با توجه به علاقه و تخصص و مدرک تحصیلی قبلی خود، اقدام به ادامه تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس بکنند. متقاضیان می‌توانند ۲ بار در سال برای اخذ پذیرش تحصیلی در ترم  پاییز و ترم بهار اقدام کنند. متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی را دارند، باید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و با توجه به مهلت تعیین شده در زمان مناسب نسبت به ارسال درخواست خود اقدام نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

– کپی رسمی مدارک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات: در صورتی که اصل مدارک داوطلب به زبان انگلیسی نباشد، باید به نسبت به ترجمه آنها به زبان انگلیسی به صورت رسمی و دفتری اقدام کند.

– مدارک مربوط به تسلط داوطلب به زبان انگلیسی: داوطلب باید مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده‌ی تسلط کافی او به زبان انگلیسی باشد. برای مثال ارائه‌ی نمرات کسب شده در آزمون آیلتس یا تافل به عنوان یک آزمون معتبر بین‌المللی برای دانشگاه قابل قبول خواهد بود. باید توجه کنید که در صورت شرکت در دوره‌های تحصیلی که به زبان ترکی برگزار می‌شوند، نیازی به ارائه‌ی مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی نخواهد بود.

– ۳ نامه‌ی مرجع: دانشجویانی که مقطع تحصیلی قبلی خود را در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس گذرانده باشند نیازی به ارائه نامه‌های مرجع نخواهند داشت.

– در صورتی که قبلاً از کمک هزینه‌ی تحصیلی استفاده کرده‌ایدt باید آن را عنوان کرده و مدارک مربوط به آن را ارائه دهید.

– سابقه استفاده از کمک هزینه تحصیلی: در صورتی که نسبت به اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی اقدام کرده‌اید، باید مدارک مربوط به آن را ارائه دهید.

– انگیزه‌نامه: متقاضیان باید انگیزه‌نامه‌ی خود را به دانشگاه ارائه دهند. داوطلبان باید در انگیزه نامه، هدف خود از شرکت در دوره‌ی تحصیلی انتخاب شده را توضیح دهند و انگیزه‌ی خود را برای کسب تخصص در آن رشته مشخص کند.

– کپی گذرنامه یا کارت شناسایی

– یک عکس در اندازه‌ی عکس گذرنامه (تقریباً ۵ سانتی‌متر در ۶ سانتی‌متر)

– پروپزال: ارائه‌ی پروپزال برای مقاطع دکتری ضروری است.

دانشگاه نیر ایست  Near East University

دانشگاه نیر ایست که با عبارت اختصاری NEU شناخته می‌شود، عضوی از دانشگاه بین‌المللی لاورت Laureate  است. این دانشگاه یک موسسه‌ی آموزش عالی بین‌المللی با یک شبکه‌ی بسیار باکیفیت و سطح علمی بالا است. دانشگاه بین‌المللی لاورت حدود ۸۰ شعبه به صورت حضوری و آنلاین دارد و برنامه‌های تحصیلی بسیاری را به بیش از ۹۵۰,۰۰۰ دانشجو در سرتاسر جهان ارائه می‌کند.

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و به عنوان یک دانشگاه چند منظوره رشته‌های متنوعی را ارائه می‌کند. امروزه این دانشگاه دارای ۱۷ دانشکده، ۹۰ دپارتمان و ۴ موسسه‌ی آموزش عالی است که ۱۸۷ برنامه‌ی تحصیلی را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. همچنین، این دانشگاه دارای ۲ مدرسه، ۴ دبیرستان و ۲۸ مرکز مطالعاتی و پژوهشی است و دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از نقاط مختلف جهان پذیرش می‌کند. باید بدانید که در این دانشگاه برنامه‌های ارائه شده به دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دانشگاه نیر ایست یکی از اعضای اصلی اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی EUA، اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های عضو یونسکوIAU، عضو جامعه‌ی بین‌المللی تحصیلات مهندسیIGIP، عضو مشترک کمیسیون بین‌المللی JCI و عضو فدراسیون دانشگاه‌های اسلامی جهان FUIW است.

دانشگاه نیر ایست دارای دانشکده‌ی پزشکی با سطح علمی بسیار بالا و کیفیت آموزشی عالی است. این دانشگاه دارای دانشکده‌ی پزشکی، دانشکده‌ی دندانپزشکی، دانشکده‌ی داروسازی، دانشکده‌ی دامپزشکی و دانشکده‌ی علوم سلامت است.

در ادامه‌ی مطلب به صورت خلاصه به معرفی دانشکده‌های پزشکی این دانشگاه خواهیم پرداخت.

دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه نیر ایست

 

بیمارستان دانشگاه نیر ایست

بیمارستان دانشگاه نیر ایست

دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه نیر ایست در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است. به عنوان یک دانشگاه تازه تاسیس، هدف اصلی این دانشگاه ارائه‌ی برنامه‌های پزشکی و آموزش رشته‌ی پزشکی است. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی خود را در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان خارجی نیز ارائه می‌دهد. مدت زمان دوره‌ی کارشناسی تحصیل در رشته‌ی پزشکی در این دانشگاه ۶ سال است و به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌گردد.

دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیر ایست

دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیر ایست فعالیت آکادمیک خود را از اکتبر سال ۲۰۰۷ شروع کرده است. این دانشگاه تحت حمایت دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه آنکارا است. جدیدترین و پیشرفته‌ترین امکانات در ۸ دپارتمان این دانشگاه  وجود دارند. مجهز بودن دانشگاه باعث می‌شود که بیماران بتوانند در سطح ملی و بین‌المللی از تجربیات و آموخته‌های دانشجویان بهره‌مند شود.

در ۳ سال اول دوره‌ی تحصیلی، آموزش‌های ارائه شده بر اساس دروس پیش بالینی هستند در سال‌های چهارم و پنجم دانشجویان در کلینیک‌هایی که آموزش‌ها به صورت مطالعات گروهی در آنها انجام می‌شود، آموزش می‌بینند و آموخته‌های خود را به صورت عملی و بالینی به کار می‌برند. با این حال باید بدانید که دانشجویانی که دوره‌ی پیش بالینی را می‌گذرانند، می‌توانند در آزمایشگاه‌های شبیه سازی با مدل‌های رباتی آموزش‌های عملی را نیز تجربه کنند. این آزمایشگاه‌ها مجهز به رایانه‌هایی هستند که با سیستم رکورد بیماران الکترونیکی برنامه‌ریزی شده‌اند و امکان اعمال تمرین‌های تجربی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. بنابراین دانشجویان می‌توانند آموخته‌های تئوری خود را روی بیماران شبیه سازی شده به صورت عملی تمرین و تجربه کنند.

اطلاعات کامل در مورد تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور

 دانشکده داروسازی دانشگاه نیر ایست

 

دانشگاه نیر ایست

دانشگاه نیر ایست

 

برنامه‌های تحصیلی دانشگاه نیر ایست شامل ۲ برنامه‌ی تحصیلی PharmD و MPharm هستند. این برنامه‌های تحصیلی شامل درس‌هایی هستند که به منظور دستیابی به نیازهای روز داروخانه‌ها و بیماران طراحی شده‌اند. همچنین درس‌های مرتبط با علوم طبیعی و علوم اجتماعی به منظور دستیابی به نتایج عالی در مورد مراقبت و درمان بیماران در این برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌شوند. بهتر است بدانید که این دانشگاه رشته‌ی داروسازی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌کند و دانشجویان می‌توانند در مقطع دکترا نیز به تحصیل رشته‌ی داروسازی بپردازند.

 

 مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیر ایست

دانشجویانی که نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیر ایست اقدام می‌کنند، به ۳ دسته تقسیم می‌شوند.

– دسته‌ی اول دانشجویانی هستند که شهروند قبرس شمالی باشند ( قبرس شمالی با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی، ناحیه تحت تسلط ترک‌ها است و تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود).

– دسته‌ی دوم شهروندان کشور ترکیه هستند.

– دسته‌ی سوم دانشجویان خارجی هستند که از کشورهای دیگر مانند عراق، ایران، نیجریه، فلسطین و … به منظور ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه می‌کنند.

به این دلیل که دانشگاه نیر ایست یک دانشگاه بین‌المللی به شمار می‌آید و بیشتر واحدهای درسی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، دانشجویان بین‌المللی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند و دارای مدرک معتبر بین‌المللی زبان انگلیسی باشند. دانشجویانی که دارای مدرک زبان بین‌المللی هستند یا مدرک تحصیلی قبلی آنها در یک موسسه‌ی انگلیسی زبان سپری شده است، می‌توانند پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شرکت در کلاس‌های دانشگاه را آغاز کنند. اما ممکن است برخی از دانشجویان خارجی تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشند. این دسته از دانشجویان در ابتدای  کار آمادگی لازم برای شرکت در دوره‌های تحصیلی این دانشگاه را نخواهند داشت. بنابراین دانشگاه امکاناتی را فراهم می‌کند تا بتواند این دانشجویان را برای ورود به دوره تحصیلی آماده کند.

به این منظور دانشگاه دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی را برگزار می‌کند و دانشجویان قبل از شروع به آغاز به تحصیل خود باید در این دوره‌ها شرکت کرده و این دوره‌ها را با موفقیت پشت سر بگذرانند تا بتوانند به اندازه‌ی کافی به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند. دانشجویان باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند مفاهیم درسی پیچیده‌ی مطرح شده در کلاس‌های درسی به زبان انگلیسی را درک کرده و به ارائه‌ی آموخته‌های خود به صورت شفاهی و کتبی به زبان انگلیسی بپردازند. همچنین دانشجویان باید به منظور برقراری ارتباط با اساتید و دیگر دانشجویان آشنایی کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. این دانشگاه مدارک زبان تافل آیلتس، CEFLE، و ZDF را  معتبر می‌داند.

تحصیل به زبان ترکی

آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که خواهان ادامه تحصیل در برنامه‌هایی هستند که به زبان ترکی ارائه می‌شوند، باید دارای مدرک زبان ترکی باشند. باید به این نکته اشاره کرد که دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در هر صورت باید  قبل از شروع دوره‌های درمانی بالینی دانش و تسلط کافی به زبان ترکی داشته باشند. چرا که برای برقراری ارتباط با بیماران بومی باید درک کافی از زبان ترکی داشته باشد. باید بدانید که این دانشگاه دوره‌های آموزش و آمادگی زبان ترکی را نیز برگزار می‌کند و دانشجویان می‌توانند به منظور یادگیری زبان ترکی در این دوره‌ها شرکت نمایند. بنابراین اگر در دوره‌های تحصیلی انگلیسی زبان شرکت می‌کنید و به زبان ترکی آشنایی ندارید، نگران نباشید. شما می‌توانید ذر حین تحصیل در دانشگاه در کلاس‌های آموزش زبان ترکی شرکت کنید و به مرور زمان تسلط کافی به زبان ترکی را نیز پیدا کنید.

دانشجویانی که نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی اقدام می‌کنند، باید دارای مدرک لیسانس یا معادل آن که مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر آینده آنها است، باشند.  ممکن است از دانشجویان خواسته شود تا در مصاحبه نیز شرکت کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیر ایست عبارت هستند از:

– کپی مدرک تحصیلی قبلی (مدارک باید به صورت رسمی و دفتری به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند).

– نتایج آزمون ALES (ارائه‌ی این مورد تنها برای دانشجویان اهل کشور ترکیه لازم است).

– انگیزه نامه

– کپی گذرنامه

– دو قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت

– دو نامه مرجع

– رزومه

داوطلبان می‌توانند درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه ارسال کنند یا به دفتر ثبت نام دانشگاه به صورت حضوری مراجعه نمایند. ممکن است از برخی داوطلبان خواسته شود تا در مصاحبه یا آزمون‌های دیگری نیز شرکت کنند. در این صورت اعلام قطعی قبول یا رد درخواست پذیرش این داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون آنها گزارش خواهد شد. تاریخ و نحوه‌ی برگزاری این آزمون‌ها از طریق رسانه‌های ارتباط عمومی یا سایت دانشگاه به داوطلبان اعلام می‌شود.

دانشگاه اروپایی قبرس  European University Cyprus

 

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس

 

دانشگاه اروپایی قبرس که با عنوان اختصاری EUC شناخته می‌شود و از سال ۲۰۱۳ فعالیت آکادمیک خود را در ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی شروع کرده است. دوره‌ی پزشکی این دانشگاه ۶ سال طول می‌کشد. دانشجویانی که به تحصیل در دوره‌ی پزشکی دانشگاه اروپایی قبرس می‌پردازند، در طول دوره‌ی تحصیلی خود از همان سال اول دروس تئوری و علمی را همراه با دوره‌های بالینی و تجربی فرا می‌گیرند. دوره‌ی پزشکی برگزار شده در دانشگاه اروپایی قبرس سعی دارد دانشجویانی را پرورش دهد که مهارت‌ها و دانش کافی داشته باشد تا به عنوان یک پزشک در قرن بیست و یکم بتوانند به جامعه خدمت کنند. باید گفت که دانشگاه اروپایی قبرس یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌ی پزشکی است.

 

دوره‌های بالینی در دانشگاه اروپایی قبرس

دوره‌های بالینی در دانشگاه اروپایی قبرس

 

دانشجویان دانشگاه اروپایی قبرس در طول دوره‌ی تحصیلی به ارائه‌ِ سخنرانی و کنفرانس، آموزش مسئله محور، آموزش مهارت محور، کلاس‌های عملی، آموزش مستقل، آموزش بصری و آموزش‌های بالینی با بیماران به صورت مستقیم در بیمارستان‌های خصوصی و عمومی قبرس می‌پردازند. این دانشگاه از دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌ی پزشکی و سلامت عمومی که انگیزه و توانایی بالا برای تشخیص و درمان بیماری‌ها را دارند پذیرش به عمل می‌آورد. همچنین این دانشگاه دانشجویانی را پرورش می‌دهد که حس همدردی با بیمار داشته باشند و بتوانند با اخذ تصمیم درست به روند درمان بیماران و بهبودی مشکلات جسمی آنها کمک کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌ی پزشکی از دانشگاه اروپایی قبرس

داوطلبان می‌توانند به صورت آنلاین به وب سایت رسمی دانشگاه اروپایی قبرس مراجعه کرده و درخواست اخذ پذیرش خود را از طریق سایت ارسال نمایند. همچنین داوطلبان می‌توانند به دفتر پذیرش دانشجو واقع در دانشگاه به صورت حضوری مراجعه کنند. داوطلبان باید فرم درخواست اخذ پذیرش تحصیلی را به صورت کامل و دقیق تکمیل کرده و سپس آن را به دفتر پذیرش‌ دانشگاه ارسال نمایند.

هزینه‌ی ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی برای این دانشگاه ۵۲۲ یورو بوده و این مبلغ غیر قابل عودت است.

 

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس

 

این دسته از دانشجویانی که به عنوان دانشجوی خارجی قصد پذیرش تحصیلی از دانشگاه اروپایی قبرس در رشته پزشکی را دارند، باید مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی یا مدرک معادل آن را به همراه فرم درخواست اخذ پذیرش ارائه دهند. تمامی متقاضیان باید واحدهای درسی بیولوژی، شیمی، ریاضیات و فیزیک را در موسسه تحصیلی واقع در کشور خود را گذرانده باشند و نمره قبولی در امتحان‌های رسمی کشور خود را کسب کرده باشند. همچنین داوطلبان می‌توانند با کسب نمره A در آزمون GCE رشته‌ی مربوطه، نسبت به ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند.

داوطلبان باید دارای تسلط کافی به زبان انگلیسی باشند. لازم است که متقاضیان نمره C یا بالاتر را در آزمون‌های GCSE یا IGCSE کسب کنند. همچنین کسب نمره ۶.۵ در آزمون آیلتس، یا نمره‌ی ۲۱۳ در آزمون تافل ( ۵۵۰ در آزمون کتبی تافل ۸۰ در آزمون اینترنتی تافل ) برای دانشگاه قابل قبول است. ممکن است دانشگاه مدارک معتبر زبان انگلیسی دیگری را نیز پس از انجام بررسی‌های لازم قبول کند.

متقاضیان تحصیل در رشته‌ی پزشکی در دانشگاه قبرس باید سابقه‌ی کار داوطلبانه در بیمارستان یا مراکز توانبخشی حمایتی و مراکز مراقبتی را داشته باشند. داشتن تجربه در این زمینه می‌تواند امتیاز بالایی برای داوطلبان محسوب شود.

داوطلبان باید نامه‌ی مرجع یا توصیه‌نامه از طرف استاد خود را به دانشگاه ارائه کنند. این نامه باید به صورت رسمی به تاییدیه‌ی دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه رسیده باشد. داوطلبان می‌توانند توصیه نامه‌ی خود را به وب سایت رسمی دانشگاه ارسال نمایند.

داوطلبان باید انگیزه نامه‌ی خود را به زبان انگلیسی نوشته و اهداف و انگیزه‌های خود را برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی در این دانشگاه بیان کنند.

پس از بررسی مدارک ارسال شده جهت اخذ پذیرش تحصیلی ممکن است، دانشگاه از دانشجویان دعوت به مصاحبه کند. در صورت لزوم این مصاحبه به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد. سوال‌های مطرح شده در مصاحبه در مورد انگیزه‌ی داوطلب برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی در این دانشگاه، تجربیات تحصیلی او، دانش و سواد داوطلب و همچنین سرگرمی‌ها و علائق شخصی او خواهد بود. متقاضیان باید مستندات و دلایل کافی برای جلب نظر هیئت جذب دانشجو را ارائه دهند.

در صورتی که دانشگاه با درخواست اخذ پذیرش داوطلبان برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی موافقت به عمل آورد، لازم است که دانشجویان قبولی را تا یک هفته تایید کنند. به منظور تاییدیه‌ی قبولی داوطلبان باید مبلغی معادل با ۴,۷۵۰ یورو پرداخت نمایند.

تحصیل پزشکی در قبرس

قبرس یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌ها در مدیترانه است و شما هر آنچه را که بخواهید در آن خواهید یافت. غذای لذیذ و خوب و سواحل و مناظر و  چشم اندازهای زیبا از جاذبه‌های این کشور به شمار می‌آیند. اهالی بومی قبرس بسیار مهمان پذیر و خونگرم هستند. قبرس می‌تواند یک مقصد تحصیلی جذاب و خوب برای دانشجویان بین‌المللی، به خصوص دانشجویان ایرانی باشد. باید بدانید که قبرس در طول ۳۰ سال گذشته فعالیت‌های آکادمیک و دانشگاهی خود را به صورت جدی آغاز کرده و موفقیت‌های بسیاری در این زمینه داشته است. امروزه برخی از دانشگاه‌های قبرس دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند و  آموزش‌ها و برنامه‌های تحصیلی خود را در سطح بین‌المللی ارائه می‌کنند. از جمله دانشگاه‌های برتر قبرس می‌توان به دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه اروپایی قبرس اشاره کرد که هر ۲ در رشته‌ی پزشکی از دانشجویان بین‌المللی اخذ پذیرش می‌کند. اگر شما بتوانید از یک دانشگاه خوب و معتبر در قبرس پذیرش بگیرید، می‌توان گفت که آینده‌ی تحصیلی و شغلی خوبی خواهید داشت. فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی وارد بازار کار شوید به عنوان یک پزشک آموخته‌های خود را به صورت عملی به کار ببندید. باید دقت کنید دانشگاهی که برای تحصیل پزشکی در قبرس انتخاب می‌کنید، پس از فارغ‌التحصیلی مدرک معتبری به دانشجویان خود ارائه دهد تا بتوانید با استفاده از آن مدرک مشغول به کار شوید. تحصیل پزشکی در قبرس در مقایسه با دانشگاه‌های اروپایی می‌تواند ارزان‌تر باشد. هم چنین هزینه‌ی زندگی در قبرس به عنوان یک دانشجوی خارجی پایین‌تر از هزینه‌ی زندگی در کشورهای اروپایی خواهد بود.

در صورتی که شما تجربه‌ی تحصیل پزشکی در قبرس را دارید، یا آشنایی دارید که در رشته پزشکی در دانشگاه‌های قبرس در حال تحصیل است، می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: medicalstudyguide

دیدگاهتان را بنویسید