دانشگاه سماشکو : معرفی دانشگاه سماشکو در مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو یک دانشگاه دندانپزشکی و پزشکی در مسکو روسیه است. امروزه این دانشگاه تغییر نام داده است و با عنوان موسسه دندانپزشکی مسکو یا دانشگاه یوداکیموف شناخته می‌شود. دانشگاه سماشکو مسکو در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده است. باید بدانید که این دانشگاه اصلی‌ترین موسسه‌ی آموزشی عالی در شاخه‌ی دندانپزشکی و مرکز فعال انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی در زمینه‌ی دندانپزشکی در کشور روسیه به شمار می‌آید. باید گفت که دانشگاه سماشکو دارای دانشکده‌ا‌‌ی برای دانشجویان خارجی است و هر سال چندین دانشجوی‌ بین‌المللی برای تحصیل در رشته‌های مرتبط با دندانپزشکی به این دانشگاه مراجعه می‌کنند. دانشجویان ایرانی نیز به تحصیل در دانشگاه روسی سوماشکو می‌پردازند و این دانشگاه تا کنون دانشجویان ایرانی بسیاری را نیز تربیت داده است.

 

 

دانشگاه سماشکو

 

دانشگاه سماشکو دارای ۲ کالج اصلی پزشکی و دندانپزشکی است و برنامه‌های تحصیلی زیر شاخه‌های پزشکی و دندان پزشکی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در اروپای شرقی به شمار می‌آید. باید گفت که خدمات بسیاری توسط این دانشگاه در خدمت سیستم بهداشت و درمان کشور روسیه انجام می‌پذیرد. با توجه به اینکه این دانشگاه بیش از ۹۰ سال است که در آموزش رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فعالیت دارد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور روسیه در زمینه‌ی پزشکی و دندانپزشکی به شمار می‌آید. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند یک تجربه‌ی بسیار عالی باشد و درب‌های موفقیت را به روی شما بگشاید. چرا که بیشتر دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه دانشجویانی ممتاز و نخبه بوده و در حرفه‌ی خود بسیار موفق هستند. در این مطلب به معرفی دانشگاه سماشکو، رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در آن، مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه و ادامه تحصیل در آن و مزیت‌های تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه خواهیم پرداخت. اگر شما قصد مهاجرت به روسیه و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آن در رشته‌های مرتبط با دندانپزشکی یا پزشکی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دقت دنبال کنید.

راهنمای کامل تحصیل پزشکی در خارج از کشور

معرفی دانشگاه سماشکو

باید گفت که دانشگاه سماشکو روسیه یک دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی در این کشور است که در شهر مسکو واقع شده است. یکی از اهداف اصلی این دانشگاه ارتقاء علم دندانپزشکی و بررسی مسائل علمی مربوط به دندان پزشکی و انجام تحقیق و پژوهش در این زمینه است. باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه سماشکو امروزه یکی از بزرگترین مراکز آموزش علمی برای تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در روسیه محسوب می‌شود. کادر این دانشگاه روسی از بیش از ۳,۰۰۰ کارشناس، ۱,۲۶۹ استاد ، ۱۲۶ پزشک و ۷۲۹ کاندیدای علوم تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از ۷,۰۰۰ دانشجو دارد. باید گفت که دانشگاه روسی سماشکو هر سال ۶۰ پزشک و ۵۰ استاد آموزش می‌دهد و آنها را برای ورود به دنیای پزشکی آماده می‌کند. دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه علاوه بر گذراندن کلاس‌های تئوری، دروس خود را به صورت بالینی نیز آموزش می‌بینند. این دانشگاه دارای بیمارستان‌های بالینی است که این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که به صورت بالینی و تجربی آموخته‌های خود را به کار ببرند و برای ورود به دنیای پزشکی آماده شوند. در عین حال شهروندان روسی می‌توانند از خدمات سلامت و پزشکی ارائه شده در این بیمارستان‌ها بهره‌مند شوند. دانشگاه سماشکو دارای رتبه‌ی ۵,۱۱۰ در سطح جهانی است. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه ۲۵۵ ام قرار دارد.

 

تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

مهم‌ترین رشته‌های تدریس شده در این دانشگاه مربوط به رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی هستند. با این حال دانشکده‌های دیگری نیز در این دانشگاه وجود دارند. دانشکده‌های دانشگاه روسی سوماشکو عبارت هستند از: دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده روانشناسی بالینی، دانشکده اقتصاد، دانشکده دانشجویان خارجی، دانشکده مددکاری، و دانشکده تحصیلات تکمیلی. باید به این نکته اشاره کرد که این دانشگاه روسی دارای کیفیت آموزشی بالایی است و علاوه بر سطح علمی بالای خود، امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. این دانشگاه بین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند، طرفداران بسیاری دارد و رقابت برای ورود به این دانشگاه تنگاتنگ است.

تخصص‌های ارائه شده در مقطع دکترا در دانشگاه روسیه سماشکو

 

باید بدانید که دانشگاه روسی سماشکو رشته‌های متنوعی را در زمینه پزشکی و دندانپزشکی و دیگر رشته‌ها ارائه می‌دهد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، می‌توانند رشته‌ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به ثبت‌نام در آن اقدام نماید. دانشگاه سماشکو دارای دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی است. بنابراین دانشجویان می‌توانند با ادامه تحصیل در این دانشگاه به درجات علمی بالاتر دست پیدا کنند. در ادامه‌ی مطلب فهرستی از برنامه‌های تحصیلی و رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه را معرفی خواهیم کرد.

 

تحصیل در دانشگاه سماشکو

تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

رشته‌های ارائه شده در مقطع تخصص و دکترا عبارت هستند:

– زنان و زایمان، آناتومی، بیوشیمی، بیماری‌های گوش و حلق و بینی، تخصص داخلی، بیماری‌های چشم، بیماری‌های عفونی، تاریخچه‌ی علوم و صنعت، پوست و بیماری‌های مقاربتی، اقتصاد و مدیریت اقتصاد، غدد، قلب و عروق، اطفال، بیماری‌های عصبی، آنکولوژی، فیزیولوژی و پاتولوژی، روانپزشکی، رادیولوژی و رادیوتراپی، پزشکی قانونی، فارماکولوژی، فارماکولوژی بالینی، جراحی، جراحی مغز و اعصاب، سلامت عمومی و بهداشت، جراحی، اطفال، بیهوشی و احیاء، جراحی قلب و عروق، روانشناسی عمومی، روانشناسی شخصیت و تاریخ روانشناسی.

دانشجویان می‌توانند با توجه به علاقه و زمینه‌ی تخصص خود در هر کدام از این رشته‌ها به تحصیل بپردازند.

باید اضافه کرد که رشته‌های تخصصی دانشکده‌ی پزشکی این دانشگاه شامل: رشته‌های قلب و عروق، پزشکی، پزشکی قانونی، داخلی، جراحی، داروشناسی، داروشناسی بالینی، بیماری‌های عصبی، بیماری‌های واگیردار و بیهوشی و احیاء هستند. با اینکه این دانشگاه رشته‌های متنوعی را در زمینه‌های پزشکی ارائه می‌دهد، باید به این نکته توجه کنید که تخصص دانشگاه سماشکو تعلیم و تربیت دانشجو در رشته‌ی دندانپزشکی و ارائه برنامه‌های تحصیلی مربوط به زمینه‌ی دندانپزشکی است. بهتر است بدانید که این دانشگاه علاوه بر کیفیت آموزشی و سطح علمی بالای خود، در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های پزشکی روسی شهریه‌ی پایین‌تری دارد. بنابراین تحصیل در این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه‌تر باشد.

مدارک لازم برای ارسال درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه سماشکو

در صورتی که می‌خواهید به ادامه تحصیل در دانشگاه روسی سماشکو بپردازید، باید نسبت به تکمیل برخی از فرم‌ها و آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. در این قسمت فهرستی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه سماشکو مسکو را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه روسی سماشکو ابتدا باید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده‌ و فرم‌های مربوط به درخواست اخذ پذیرش را به صورت کامل و دقیق پر کنید. لازم است دقت کنید که هنگام پر کردن فرم‌های مربوط به درخواست اخذ پذیرش، اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد نمایید. چرا که در صورت ارسال اطلاعات نادرست ممکن است درخواست شما در مراحل بعدی رد شود. باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که ممکن است دانشگاه با توجه به شرایط شما و رشته و مقطع تحصیلی که انتخاب کرده‌اید، مدارک متفاوتی را از شما درخواست نماید. بنابراین لازم است که داوطلبان مدارک مورد نیاز را به دقت مورد بررسی قرار دهند و سپس نسبت به آماده کردن و ارسال آنها اقدام نمایند. توجه کنید که متقاضیان باید مدارک خود را تا قبل از اتمام مهلت تعیین شده توسط دانشگاه ارسال نمایند. به شما پیشنهاد می‌کنیم مدارک خود را در روزهای نخستین بازه‌ی زمانی تعیین شده ارسال نمایید. چرا که در صورت ناقص بودن مدارک می‌توانید در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل مدارک خود قبل از اتمام مهلت اقدام نمایید.

در این قسمت به معرفی برخی از مهم‌ترین مدارک که برای ثبت‌نام در رشته‌ها و مقاطع مختلف مورد نیاز هستند، خواهیم پرداخت.

مدارک اولیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه روسی سماشکو عبارت هستند از:

کپی مدرک تحصیلی دیپلم و دانشگاهی برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی: باید به این نکته دقت کنید که مدارک شما باید به صورت رسمی ترجمه شده و مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته باشد. ممکن است که دانشگاه برای ورود به برخی از شاخه‌ها از داوطلبان بخواهد که ریز نمرات خود را نیز ارائه نمایند. در این صورت داوطلبان باید ریز نمرات خود را نیز به صورت رسمی ترجمه کرده و به دانشگاه ارسال کنند. معمولاً ارسال مدارک به صورت اینترنتی خواهد بود، مگر اینکه دانشگاه در مراحل بعدی از داوطلبان بخواهد که اصل مدارک را ارسال نمایند.

 

– تاییدیه مدارک تحصیلی داوطلبان در مسکو

گواهی پزشکی ( گواهی پزشکی مجموعه‌ای از آزمایشاتی است که داوطلبان باید قبل از ورود به دانشگاه آنها را آماده کرده و ارائه دهند. گواهی پزشکی، سلامت عمومی متقاضی و برخی از بیماری‌ها را ارزیابی می‌کند. پرونده‌ی گواهی پزشکی شامل آزمایشات فلوئور نگاری و آزمایش ایدز نیز می‌شود).

گذرنامه (هنگام ثبت نام اینترنتی داوطلبان باید به صورت آنلاین صفحات خواسته شده از گذرنامه را در وب سایت رسمی دانشگاه و در قسمت مربوطه آپلود نمایند).

– ۸ قطعه عکس

در صورت قبولی درخواست اخذ پذیرش، دانشجویان باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی روسیه اقدام نمایند تا به عنوان یک دانشجوی خارجی اجازه ورود به خاک کشور روسیه را داشته باشند.

باید به این نکته دقت کنید که ارسال مدارک به منزله‌ی قبولی درخواست اخذ پذیرش شما نخواهد بود. کارشناسان و مسئولین مربوطه مدارک و رزومه تحصیلی شما را بررسی خواهند کرد. سپس با توجه به امتیازی که هر داوطلب کسب می‌کند، درخواست اخذ پذیرش او مورد قبولی یا رد قرار می‌گیرد. برای اینکه بتوانید در دانشگاه روسی سماشکو به ادامه تحصیل بپردازید، باید دارای رزومه‌ی تحصیلی و نمرات بالایی باشید. لازم به ذکر است که برای ادامه تحصیل در این دانشگاه به مدرک زبان نیز نیاز پیدا خواهید کرد. بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه روسی سماشکو به زبان روسی برگزار می‌شوند. با این ‌حال رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شود. باید بگوییم در صورتی که مایل باشید به زبان روسی در این دانشگاه تحصیل کنید، هزینه‌ی تحصیل شما در مقایسه با تحصیل در دوره‌های ارائه شده به زبان انگلیسی پایین‌تر خواهد بود. اگر شما تسلط کافی به زبان روسی دارید و مدارک کافی برای اثبات تسلط‌تان به این زبان را داشته باشید، می‌توانید به زبان روسی به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازید. در غیر این صورت باید دوره‌های آموزش زبان روسی را قبل از ورود به دانشگاه بگذرانید. دانشگاه سماشکو دوره‌های آموزش زبان روسی را برای دانشجویان خارجی خود برگزار می‌کند تا دانشجویان غیر روسی زبان آمادگی لازم برای شرکت در کلاس‌های درس را پیدا کنند. در ادامه‌ی مطلب به معرفی دوره‌های آمادگی برای دانشجویان خارجی که در این دانشگاه برگزار می‌شوند، خواهیم پرداخت.

آشنایی با دانشگاه های روسیه: معرفی برترین دانشگاه‌ها و شهریه‌ی تحصیل در روسیه

دوره‌های آمادگی پادفک دانشگاه سماشکو برای دانشجویان خارجی

همانطور که گفته شد بیشتر برنامه‌های تحصیلی در این دانشگاه و دیگر دانشگاه‌های کشور روسیه به زبان روسی ارائه می‌شوند. به همین دلیل بیشتر دانشگاه‌های کشور روسیه اقدام به برگزاری دوره‌هایی می‌کنند که دانشجویان خارجی بتوانند با شرکت در این دوره‌ها علاوه بر گذراندن دروس پیش نیاز برای ورود به دانشگاه، تسلط کافی به زبان روسی را کسب نمایند. آن دسته از داوطلبان خارجی که به زبان روسی تسلط ندارند و مایل به ادامه تحصیل در برنامه‌های تحصیلی هستند که به زبان روسی ارائه می‌شوند، باید در این دوره‌ها شرکت کنند. باید به این نکته اشاره کرد که شرکت در این دوره‌ها برای دانشجویان خارجی اجباری است. در روسیه این دوره‌های آمادگی با عنوان دوره‌های پادفک شناخته می‌شوند. طول دوره و مواد درسی ارائه شده در این دوره‌ها با توجه به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان و دانشگاه مربوطه متفاوت خواهد بود. متقاضیان ورود به رشته‌های علوم پزشکی باید دوره‌ی پادکف Pre-medical را بگذرانند. متقاضیان خارجی ورود به رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های روسی زبان نیز لازم است که در دوره‌ی پادکف Pre-engineering شرکت کنند. معمولاً دوره‌های پادفک ۶ تا ۱۰ ماه طول می‌کشند. متوسط مدت زمان برگزاری کلاس‌های پادفک نیز ۹ ماه است.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

سیستم آموزشی این دوره‌ها به این گونه است که در ماه‌های اول به تدریس زبان روسی به دانشجویان خارجی پرداخته می‌شود. پس از چند ماه، تدریس دروس پایه مانند فیزیک، ریاضی، شیمی و … به زبان روسی آغاز می‌شود تا دانشجویان با کلمات و عبارت‌های تخصصی آشنایی پیدا کنند. پس از به اتمام رساندن این دوره و موفقیت در گذراندن آن، دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. هزینه‌ی شرکت در این دوره‌ها با توجه به طول دوره، دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی می‌توان گفت که میانگین هزینه‌ی شرکت در این دوره‌ها در دانشگاه‌های مختلف روسی از مبلغ ۱,۵۰۰ تا ۵,۰۰۰ دلار متغیر است. شهریه‌ی دوره پادفک در دانشگاه سماشکو ۲,۷۰۰ الی ۴,۵۰۰ دلار است. زمان ثبت نام در این دوره معمولاً از نیمه‌های فروردین ماه یعنی ماه آوریل شروع شده و تا اوایل مرداد ماه یعنی ماه جولای ادامه پیدا می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید در روزهای اول اقدام به ثبت نام کنید. چرا که ممکن است داوطلبان زیادی برای شرکت در این دوره‌ها وجود داشته باشند و دانشگاه پس از تکمیل ظرفت قبل از تاریخ تعیین شده‌، مهلت ثبت نام را به اتمام برساند.

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه سماشکو

دانشگاه روسی سماشکو امکانات و خدمات رفاهی خوبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. برای مثال دانشجویان می‌توانند از خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه برای اقامت مقرون به صرفه بهره مند شوند. ساختمان خوابگاه‌های این دانشگاه تقریباً در نزدیکی ساختمان دانشگاه بنا شده‌اند و دانشجویان می‌توانند در کمتر از ۳۰ دقیقه خود را به ساختمان دانشگاه برسانند و در کلاس‌ها شرکت کنند. از طرف دیگر دانشجویان می‌توانند برای رفت و آمد به دانشگاه از وسایل نقلیه‌ی عمومی رایگان که بین دانشگاه و خوابگاه تردد دارند، استفاده کنند. این دانشگاه دارای ۳ خوابگاه است که از امکانات رفاهی خوبی برخوردار هستند. هزینه‌ی اقامت در خوابگاه این دانشگاه به صورت ماهیانه حدود ۱۰ دلار است. البته باید گفت که این مبلغ می‌تواند با توجه به شرایط اتاقی که دانشجویان انتخاب می‌کنند، متغیر باشد. برای مثال اتاق‌های خوابگاه دارای چند تخت هستند. دانشجویان می‌توانند برای اقامت در اتاق‌های چند نفره، ۲ نفره و تک نفره درخواست خود را به مسئول خوابگاه دانشجویی ارائه دهند.

 

خوابگاه دانشجویی دانشگاه سماشکو

 

برای بهره‌مندی از اقامت در خوابگاه و استفاده از امکانات آن دانشجویان باید پس از اخذ ویزای تحصیلی خود برای دریافت اجازه‌ی اقامت در خوابگاه ثبت نام کنند. دانشجویان باید به مسئول خوابگاه دانشگاه مراجعه کرده و نام خود را در لیست متقاضیان اقامت در خوابگاه دانشگاهی ثبت کنند. مسئول خوابگاه اتاق‌ها را به دانشجویان معرفی می‌کند و دانشجویان می‌توانند یکی از اتاق‌ها را برای خود انتخاب کنند. باید به این نکته اشاره کرد که خوابگاه‌های دانشجویی دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه با یخچال، گاز و … هستند. دانشجویان می‌توانند از سالن‌های مطالعه و اتاق‌های استراحت خوابگاه استفاده کنند.

ساختمان‌های خوابگاه دانشجویان خارجی دانشگاه سماشکو بناهای تاریخی و قدیمی هستند که بازسازی شده‌اند و در اختیار دانشجویان خارجی قرار گرفته‌اند. مسئولین سعی کرده‌اند تا در عین حفظ ظاهر اصیل و تاریخی این بناها، امکانات مناسبی را جهت رفاه حال دانشجویان خارجی ارائه کنند. در این خوابگاه‌ها دانشجویان به صورت ۲  یا ۳ نفره در یک اتاق اسکان داده می‌شوند. اتاق‌های ۲ نفره بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکترا تعلق می‌گیرد. خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه روسی سماشکو دارای اتاق‌های یک نفره نیز هستند. دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل برای اسکان در اتاق‌های تک نفره درخواست خود را به مسئول خوابگاه ارسال کند.

اقامت در خوابگاه دانشجوی دانشگاه می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی مقرون به صرفه بودن آن است. دانشجویان می‌توانند با صرف هزینه‌ی اندکی در اتاق‌های خوابگاه دانشجویی اقامت کرده و از امکانات زندگی در آن بهره مند شوند. از طرف دیگر محیط خوابگاه‌های دانشجویی به گونه‌ای است که دانشجویان می‌توانند دوستان جدیدی پیدا کنند. از طرف دیگر، دانشجویان ترم‌های پایین‌تر می‌توانند از تجربیات و دانسته‌های دانشجویان ترم بالا استفاده کنند و با کمک و راهنمایی آنها به مرور با زبان روسی و فرهنگ مردم این کشور آشنا شوند. یکی دیگر از مزیت‌های اقامت در خوابگاه دانشجویی امنیت بالای آن است. خوابگاه‌های دانشگاه روسیه‌های دارای دوربین‌های مدار بسته هستند. علاوه بر این، فعالیت‌ها و رفت و آمدهای دانشجویان توسط نگهبانان و کادر خوابگاه کنترل می‌شود.

باید به این نکته توجه کنید که خوابگاه دانشجویی به دانشجویان سال سوم و بالاتر تعلق می‌گیرد. بنابراین دانشجویان دوره های پادفک و دانشجویان دوره‌های سال اول و سال دوم تحصیلی امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی را ندارد. با این حال خوابگاه‌های دانشجویی بسیاری در شهر مسکو وجود دارند که با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهند، قیمت‌های مناسبی دارند. دانشجویان می‌توانند در طول سال‌های اول تحصیل خود، در این خوابگاه‌ها اقامت کنند. قیمت اجاره‌ی اتاق در خوابگاه‌های غیر وابسته به دانشگاه با توجه به منطقه و شرایط و امکاناتی که خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، متفاوت خواهد بود.

 

دانشگاه سماشکو: آپارتمان دانشجویی در مسکو

آپارتمان دانشجویی در مسکو

 

از طرف دیگر دانشگاه امکانات دیگری مانند امکان اقامت در آپارتمان‌های دانشجویی خصوصی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. آپارتمان‌های دانشجویی خصوصی امکانات خوبی دارند. هزینه‌ی اقامت در آپارتمان‌های دانشجویی دانشگاه گران‌تر از هزینه‌ی اقامت در اتاق‌های مشترک خوابگاه‌های دانشجویی است.

دانشگاه سماشکو دارای کتابخانه‌ی بزرگی است که امکان دسترسی به منابع و کتاب‌های مختلف را برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشجویان می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را از کتابخانه دانشگاه به امانت بگیرند و به مطالعه‌ی آنها بپردازند. همچنین این دانشگاه دارای لابراتوار و چندین بیمارستان است و دانشجویان می‌توانند آموزه‌های تئوری خود را در دوره‌های بالینی به صورت عملی و تجربی به کار بگیرند.

تحصیل در روسیه: معرفی شهرهای دانشجویی و دانشگاه‌های برتر

هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو

هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو

 

همانطور که قبلاً به این موضوع اشاره شد، هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه سماشکو در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های روسی و امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، به نسبت پایین‌تر است. بنابراین اگر به عنوان یک دانشجوی خارجی قصد تحصیل ارزان و مقرون به صرفه در کشور روسیه را دارید، ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. هزینه‌ی تحصیل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه متفاوت از یکدیگر است. دانشگاه سماشکو بیشتر برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان روسی ارائه می‌دهد. با این حال برخی از برنامه‌های تحصیلی نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. معمولاً هزینه‌ی تحصیل در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، کمی گران‌تر از دوره‌هایی است که به زبان روسی تدریس می‌گردند. همچنین هزینه‌ی تحصیل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. در ادامه‌ی مطلب به صورت دقیق شما را با هزینه‌های مربوط به تحصیل در هر رشته در دانشگاه روسی سماشکو آشنا خواهیم کرد.

دانشگاه سماشکو : هزینه تحصیل در مسکو

هزینه‌ی تحصیل در دوره‌های پزشکی عمومی، دکترای پزشکی، و کارشناسی جراحی به زبان انگلیسی در سال اول تحصیل ۱۱,۰۰۰ دلار آمریکا در سال است. از سال دوم تا سال ششم شهریه‌ی تحصیل در این دوره‌ها ۱۰,۰۰۰ آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی پزشکی عمومی، دکترای پزشکی، و کارشناسی جراحی به زبان روسی ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌های دندانپزشکی، پزشکی دهان و جراحی دندان به زبان انگلیسی در سال اول تحصیل ۱۱,۰۰۰ دلار آمریکا و در سال‌های دوم تا پنجم ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی داروسازی به زبان انگلیسی در سال اول ۷,۸۰۰ دلار آمریکا و در سال‌های دوم تا پنجم ۶,۸۰۰ دلار آمریکا است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی داروسازی به زبان روسی ۶۸,۸۰۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره‌ی پرستاری به زبان روسی ۶,۸۰۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ِی تحصیل در دوره‌ی رزیدنت بالینی و تحصیلات تکمیلی بین ۶,۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا در هر سال است. همچنین هزینه تحصیل در دوره‌ی دکترا نیز بین ۶,۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار آمریکا در هر سال است. مبلغ شهریه‌ی تحصیل در دوره‌های تحصیلی مقاطع تکمیلی با توجه به رشته‌ی انتخابی متفاوت است.

– هزینه‌ی تحصیل در دوره پیش نیاز مقدماتی پزشکی با توجه به نوع رشته بین ۲,۷۰۰  الی ۴,۵۰۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی بیمه پزشکی معادل ۱۵۰ دلار آمریکا در هر سال است.

– هزینه‌ی معاینات پزشکی معادل ۵۰ دلار آمریکا در هر سال است

– هزینه‌ی ثبت نام و تمدید ویزا معادل ۱۰۰ دلار در سال است.

– هزینه‌ی تایید و معادل سازی مدارک در وزارت تحصیلات فدراسیون روسیه معادل ۴۰۰ دلار آمریکا است. این هزینه تنها برای بار اولی که دانشجو وارد روسیه می‌شود، دریافت می‌گردد.

به جز هزینه‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که دانشجویان باید نسبت به پرداخت آنها اقدام کنند. برای مثال دانشجویان باید هزینه‌های مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی، هزینه‌ی بررسی درخواست پذیرش، هزینه‌ی ثبت نام در دانشگاه، هزینه‌های مربوط به امور اداری و همچنین هزینه‌ی تهیه بلیط برای ورود به خاک روسیه را نیز در نظر بگیرند.

 

تحصیل در روسیه

 

تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد. کشور روسیه دارای دانشگاه‌های خوب و معتبری است. در هر سال تحصیلی دانشگاه‌های کشور روسیه دانشجویان بین‌المللی بسیاری را پذیرش می‌کنند. اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر روسیه و تحصیل در آن می‌تواند مسیر موفقیت در زمینه‌ی تحصیل را برای شما فراهم کند. علاوه بر این، پس از فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر بین‌المللی می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شده و دانسته‌ها و تجربیات علمی خود را به صورت عملی به کار ببرید. داشتن مدرک فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه معتبر به شما کمک می‌کند که در آینده شغل مناسبی پیدا کنید و درآمد خوبی نیز داشته باشید.

 

دانشگاه سماشکو : تحصیل در روسیه

 

 

باید به این مسئله توجه کنید که با این که روسیه دارای دانشگاه‌های خوبی است و شهروندان آن از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند، این کشور به اندازه‌ی کشورهای دیگر مانند استرالیا و کانادا برای مهاجرت تحصیلی نزد ایرانیان پرطرفدار نیست. از طرف دیگر شرایط جغرافیایی کشور روسیه به گونه‌ای است که دارای آب و هوای سردی است که زندگی را برای دانشجویان خارجی کمی مشکل می‌کند. همچنین دور بودن کشور روسیه باعث می‌شود که دانشجویان ایرانی در مقایسه با کشوری مانند ترکیه که هم مرز با ایران است، علاقه‌ی کمتری به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را از خود نشان بدهند. یکی دیگر از مسائلی که تحصیل در دانشگاه‌های کشور روسیه را برای دانشجویان ایرانی مشکل می‌کند، این است که بیشتر دانشگاه‌های کشور روسیه واحدهای درسی خود را به زبان روسی ارائه می‌کنند. بنابراین دانشجویان باید تسلط کافی به زبان روسی را داشته باشند تا بتوانند در کلاس‌های درسی حضور پیدا کنند و بتوانند مسائل و مفاهیم پیچیده‌ی مطرح شده در کلاس را درک کنند و دانسته‌های خود را به زبان روسی نوشته یا ارائه دهند. همچنین لازم است که دانشجویان بتوانند با اساتید و همکلاسی‌های روسی زبان خود و با مردم بومی روسیه در زندگی روزمره‌شان ارتباط برقرار کنند. البته دانشگاه‌های کشور روسیه دوره‌های آمادگی و آموزش زبان روسی را برای دانشجویان خارجی قبل از ورود به دوره‌ی تحصیلی دانشگاهی برگزار می‌کنند. با وجود همه‌ی اینها باید قبول کرد که ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور روسیه طرفداران خاص خود را دارد و دانشجویان بین‌المللی بسیاری نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که کشور روسیه یکی از قدرت‌های بزرگ جهانی به شمار می‌آید و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور یک امتیاز محسوب می‌شود.

 

دانشگاه سماشکو : مزایای تحصیل در مسکو

 

اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور می‌تواند روش خوبی باشد. البته در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای کاری اجازه‌ی اقامت در خاک این کشور را نیز داشته باشید.

هزینه‌ زندگی در مسکو

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام اخذ پذیرش تحصیلی باید به آن توجه کنید، علاوه بر مبلغ شهریه‌های دانشگاهی و بررسی کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان خارجی، محاسبه‌ی هزینه‌ی زندگی در شهر مقصد تحصیلی انتخابی شما است. دانشجویان خارجی باید بدانند که علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه‌ی دانشگاه و هزینه‌ِ خرید لوازم تحریر و کارهای اداری مربوط به تحصیل در دانشگاه، باید هزینه‌ی اقامت و زندگی در شهر محل تحصیل خود را در نظر بگیرند. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انتخاب دانشگاه و شهر مقصد تحصیلی‌تان به صورت دقیق هزینه‌های زندگی در آن شهر را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا پس از مهاجرت با مشکل روبرو نشوید.

 

دانشگاه سماشکو : هزینه زندگی در مسکو

 

از آنجایی که دانشگاه سماشکو در شهر مسکو قرار دارد، در ادامه‌ی این مطلب به معرفی شهر مسکو و هزینه‌های زندگی دانشجویی در این شهر خواهیم پرداخت. با کسب اطلاعات لازم در مورد شهر مسکو و هزینه‌های زندگی در آن می‌‌توانید قبل از مهاجرت تحصیلی، زندگی دانشجویی در این شهر را تصور کنید. به این ترتیب می‌توانید تصمیم درست‌تری در مورد ادامه تحصیل در دانشگاه سماشکو مسکو بگیرید. مسکو پایتخت کشور روسیه و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور به شمار می‌آید. علاوه بر این، مسکو پرجمعیت‌ترین شهر در قاره اروپا است و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان محسوب می‌شود. می‌توان گفت مساحت شهر مسکو تقریباً برابر با مساحت شهر تهران است. شهر مسکو در کرانه‌ی رودخانه‌ی مسکو و در ناحیه‌ی فدرالی مرکزی واقع شده است. این شهر در روسیه‌ی اروپایی قرار دارد.

شهر مسکو از دیرباز یکی از مهم‌ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا بوده است. ۴ فرودگاه بین‌المللی در شهر مسکو وجود دارند که امکان رفت و آمد به نقاط مختلف جهان را برای مسافران فراهم می‌کنند. همچنین شهر مسکو دارای ۹ ایستگاه راه آهن است. باید بدانید که مترو مسکو دارای یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیا است. مترو مسکو یکی از پر ظرفیت‌ترین متروها در سطح جهان به شمار می‌آید و رکورد حمل و نقل بیشترین تعداد مسافر در جهان را دارد. مسکو با ایجاد امکان جا به جایی آسان با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد جمعیت بسیاری را به نقاط مختلف شهر ممکن کرده است. مسکو به عنوان یک کلانشهر دارای موسسات علمی ورزشی و آموزشی بسیار خوبی است. از لحاظ جغرافیایی باید گفت که مسکو دارای اقلیم قاره‌ای مرطوب است. بنابراین شهر مسکو دارای زمستان‌های طولانی و سرد است. عمر تابستان در این شهر کوتاه است. ولی باید گفت که مسکو تابستان‌های گرم و ملایمی دارد. با وجود طولانی بودن فصل زمستان نسبت به فصل‌های دیگر، مسکو یک شهر ۴ فصل است و زیبایی‌های خاص خود را در هر دوره از سال دارد.

 

دانشگاه سماشکو : هزینه زندگی دانشجویی در مسکو

هزینه زندگی دانشجویی در مسکو

 

مراکز تجاری بسیاری در شهر مسکو واقع شده‌اند. یکی از معروف‌ترین مراکز تجاری شهر مسکو مرکز بین‌المللی کسب و کار مسکو است. این مرکز یک منطقه‌ی تجاری بازرگانی مسکونی تفریحی با محوریت کسب و کار به شمار می‌آید. باید گفت که از لحاظ اقتصادی و تجاری مسکو با دیگر کشورهای اروپایی برابری می‌کند. همچنین شهر مسکو فرهنگی غنی دارد و دارای موزه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری بسیاری است. مسکو یک شهر بسیار زیبا و جذاب در بین شهرهای جهان به شمار می‌آید و سالیانه گردشگران خارجی بسیاری برای دیدار از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و هنری و تاریخی این شهر به روسیه سفر می‌کنند.

باید حدس بزنید که تحصیل در شهری مانند مسکو چقدر می‌تواند هیجان انگیز باشد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل در دانشگاه‌های عالی رتبه‌ی مسکو دوران دانشجویی بسیار لذت‌ بخشی را تجربه کنند. دانشجویان می‌توانند با بهره مندی از تخفیف دانشجویی از بناهای تاریخی و مراکز فرهنگی مسکو مانند موزه‌ها دیدن کنند و بلیط‌های رویدادهای فرهنگی و هنری و نمایشگاه‌ها را با تخفیف دانشجویی تهیه نمایند.

در ادامه‌ی مطلب به بررسی هزینه‌های زندگی در شهر مسکو خواهیم پرداخت. لازم است به این نکته اشاره کنیم که هزینه‌ی زندگی دانشجویان خارجی در شهر مسکو با توجه به سبک زندگی هر دانشجو و شرایط او می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال نوع مسکنی که برای اقامت دانشجویی انتخاب می‌کنید، می‌تواند روی هزینه‌های زندگی شما در مسکو تاثیر داشته باشد. برخی از دانشجویان از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده می‌کنند که اقامت در آنها نسبتاً مقرون به صرفه‌تر است. برخی دیگر از دانشجویان نیز ترجیح می‌دهند که آپارتمان یا خانه‌ای را اجاره کنند که هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت. اما به صورت تقریبی می‌توان گفت که میانگین هزینه‌ی زندگی در شهر مسکو در هر ماه بین ۴۳۴ الی ۹۶۷ دلار آمریکا است. در این قسمت هزینه‌های مختلف زندگی در مسکو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دانشگاه سماشکو : هزینه اجاره مسکن دانشجویی در مسکو

هزینه اجاره مسکن دانشجویی در مسکو

 

هزینه اقامت و اجاره‌ی مسکن

هزینه‌ی اقامت و اجاره‌ی مسکن یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین هزینه‌ها در تمامی شهرها برای دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. به صورت میانگین هزینه‌ی اقامت در شهر مسکو بین ۲۲۷ الی ۴۲۳ دلار آمریکا در ماه است. هزینه‌ی اقامت به شرایط ساختمان و منطقه‌ی خانه‌ای که آن را اجاره می‌کنید، بستگی دارد. به عنوان مثال مبلغ اجاره یک اتاق اشتراکی ( اجاره اتاق همراه با یک هم اتاقی دیگر) در خارج از مرکز شهر حدود ۲۲۹ دلار آمریکا در هر ماه است. اجاره‌ی اتاق یا خانه به صورت اشتراکی و تقسیم هزینه‌های مربوط به مبلغ اجاره و هزینه‌های مصرف انرژی می‌تواند موجب صرفه جویی در هزینه‌ی تهیه‌ی مسکن باشد. هزینه‌ی اجاره یک اتاق اشتراکی در مرکز شهر حدود ۴۲۷ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر تقریباً ۳۹۶ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تقریباً ۶۵۶ دلار است.

هزینه خورد و خوراک

کمترین مبلغ هزینه برای تامین خوراک در مسکو ۱۰۸ دلار آمریکا در هر ماه تخمین زده می‌شود. بیشترین مبلغ هزینه برای تامین خوراک در این شهر نیز ۲۵۳ دلار آمریکا برآورد شده است.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر مسکو و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بین ۲۰ الی ۵۵ دلار آمریکا در هر ماه است. هزینه‌ی استفاده از وسایل ارتباط عمومی مانند تلفن و اینترنت بین ۳۲ الی ۵۵ دلار آمریکا در ماه تخمین زده می‌شود. هزینه‌ی خرید پوشاک در مسکو بین ۲۴ الی ۹۲ دلار آمریکا در ماه است. هزینه استفاده از باشگاه‌ها و امکانات ورزشی و تفریحی در شهر مسکو بین ۲۲ الی ۸۹ دلار آمریکا در هر ماه است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های روسیه

 

دانشگاه سماشکو : کمک هزینه دانشجویی برای دانشجویان خارجی

کمک هزینه دانشجویی برای دانشجویان خارجی

 

بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان خارجی دارای اهمیت بسیاری است. کمک هزینه‌های تحصیلی توسط دولت‌ یک کشور یا دانشگاه‌های آن به دانشجویان خارجی واجد شرایط اعطاء می‌شود. نوع و مبلغ کمک هزینه‌ها می‌تواند متفاوت از یکدیگر باشد. برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی تنها شهریه‌های دانشگاهی را تحت پوشش قرار می‌دهند. در حالی که برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی دیگر هزینه‌های زندگی مانند هزینه‌ی تامین مسکن، هزینه‌ی خوراک، هزینه‌ی تهیه بلیط سفر، هزینه‌ی خرید لوازم تحریر و … را در بر می‌گیرند. بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا دغدغه‌های مالی زیادی نداشته باشند و با فراغت بیشتری به ادامه تحصیل پردازند. باید گفت که در روسیه کمک هزینه‌های تحصیلی بیشتر به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد. کمک هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که برخی از دانشکده‌ها به عنوان پاداش آنها را برای دانشجویان ممتاز و ساعی خود در نظر می‌گیرند. مبلغ و شرایط این کمک هزینه‌ها با توجه به تصمیم گیری هیئت دانشکده و شرایط دانشجو می‌تواند متفاوت باشد.

کمک هزینه‌های تحصیلی که توسط دولت کشور روسیه به دانشجویان خارجی اعطاء می‌شوند، شامل پرداخت کمک هزینه‌ی شهریه‌های دانشگاهی هستند. این کمک هزینه‌های دولتی در طول دوره تحصیلی و به مدت معینی به دانشجویان خارجی پرداخت می‌شوند. همچنین بورسیه‌های دولتی شامل مستمری‌های دانشجویی نیز می‌شود. در سال اخیر مبلغ تقریبی کمک هزینه‌ی دولتی ارائه شده به دانشجویان خارجی به عنوان مستمری معادل ۲۲ دلار آمریکا در هر ماه بوده است. علاوه بر اینها، بورسیه‌های دولتی شامل کمک هزینه‌های تامین مسکن خوابگاه دانشجویی نیز می‌‌شوند. البته بهره‌مندی از کمک هزینه مسکن در صورتی امکان پذیر است که دانشگاه‌ خوابگاه‌های دانشجویی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار دهد و دانشجویان از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند. لازم به ذکر است که هزینه‌ی سفر، هزینه‌ی زندگی و هزینه‌ی بیمه درمانی تحت پوشش کمک هزینه‌های دولتی روسیه به دانشجویان خارجی قرار نمی‌گیرند.

کمک هزینه‌های دولتی متفاوتی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. به منظور اخذ پذیرش کمک هزینه‌های دولتی باید به وب سایت رسمی نوع کمک هزینه‌ای که درخواست اخذ آن را دارید مراجعه نمایید و فرم‌های درخواست را پر کرده و برای اخذ بورسیه تحصیلی ثبت نام نمایید. معمولاً از متقاضیان خواسته می‌شود که اطلاعات شخصی خود مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل اقامت، آدرس ایمیل و شماره تماس خود را وارد کنند. همچنین اطلاعاتی در مورد حرفه و تخصص تحصیلی داوطلب خواسته می‌شود. دانشجویان خارجی باید کپی پاسپورت و گواهی تولد خود را نیز ارائه دهند. همچنین ارسال کپی مدارک تحصیلی لازم خواهد بود. پس از اتمام ثبت نام، متقاضیان باید منتظر اتمام بررسی درخواست خود باشند و در صورت نیاز در مصاحبه یا آزمون‌های خواسته شده شرکت کند. در صورت موافقت با اعطای کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان، معمولاً مدارک تحصیلی دیگری از متقاضی خواسته می‌شود. در این مرحله باید متقاضیان گواهی پزشکی و سلامت خود را به همراه کپی مدارک تحصیلی خود که به صورت رسمی ترجمه شده‌اند را ارائه دهند. پس از ارسال و گرفتن تاییدیه‌ی نهایی دانشجویان می‌توانند از کمک هزینه تحصیلی دولت روسیه بهره‌مند شوند.

علاوه بر دولت روسیه دانشگاه‌های این کشور نیز برای برخی از دانشجویان بین‌المللی خود کمک هزینه‌های تحصیلی متفاوتی را در نظر می‌گیرند. نوع و مبلغ کمک هزینه‌ی اعطاء شده به دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های مختلف می‌تواند با توجه به رشته‌ی مقطع تحصیلی و شرایط هر دانشجو مانند تابعیت یا محل سکونت کنونی او متفاوت باشد. به منظور بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه‌های روسیه نیز باید به وب‌سایت رسمی دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید مراجعه نمایید. سپس با وارد کردن رشته و مقطع تحصیلی خود به جستجوی کمک هزینه‌های تحصیلی اعطاء شده به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر بپردازید. پس از پیدا کردن کمک هزینه‌های تحصیلی مربوطه باید مدارک مورد نیاز را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به آماده کردن و ارسال آنها در تاریخ معین شده توسط دانشگاه اقدام نمایید.

اگر موفق شوید با استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی وارد دانشگاه‌های کشور روسیه شده و به ادامه تحصیل بپردازید، دغدغه‌ی مالی بسیار کمتری خواهید داشت. به این ترتیب خواهید توانست فرصت بیشتری را به مطالعه بپردازید و موفقیت‌های تحصیلی بیشتری کسب کنید. می‌توان گفت که تحصیل ارزان و مقرون به صرفه در دانشگاه‌های کشور روسیه برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است.

در صورتی که شما یا هر کدام از آشنایانتان تجربه‌ی تحصیل در دانشگاه سماشکو یا دیگر دانشگاه‌های روسی را دارید، ‌می‌توانید نظریات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. آیا شما فکر می‌کنید تحصیل در دانشگاه‌های کشور روسیه برای دانشجویان ایرانی مناسب است؟ به نظر شما تحصیل در کدام دانشگاه‌ها و رشته‌ها می‌تواند آینده‌ی خوبی را برای دانشجویان ایرانی رقم بزند؟ اگر شما شانس تحصیل در روسیه را داشته باشید کدام شهرهای دانشجویی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنید؟

منبع: unipage

2 پاسخ به “دانشگاه سماشکو : معرفی دانشگاه سماشکو در مسکو روسیه”

  1. مینابولاقی گفت:

    سلام دانشجودندانپزشکی کورس ۱وطرم۲دانشگاه سماشکوهستم میخام ببینم اگه برای انتقالی امکان داره به ایران چقد باید هزینه کنم ممنون میشم بااین شماره تماس بگیرید۰۹۱۵۵۹۶۷۰۰۲

دیدگاهتان را بنویسید